Czego szukasz?

Najważniejsza rzecz, którą możesz zrobić dla swojego dziecka

Zielona Energia dla Warszawy - super oferta dla stolicy!

Nie mam na myśli otoczenia go miłością czy poświęcenia czasu, uwagi i energii. Jest coś, co jest ważniejsze nawet od tego. Coś, co stanowi podstawę zarówno teraźniejszości, jak i zdrowej, szczęśliwej przyszłości. Bo co z tego, że będziemy się kochać jak wariaci, jeśli udusimy się w smrodzie spalin i dwutlenku węgla?!

Czy mówi Ci coś… Zielona Energia?!

Ze smutkiem myślę o nadchodzących jesienno-zimowych miesiącach, kiedy znów będziemy musieli zrezygnować ze spacerów w Warszawie i okolicach. W domach zatrzyma nas spowijający całe miasto smog. Warszawski smog jest faktem i coraz większym problemem na przestrzeni lat. Udawanie, że problem nas nie dotyczy, niczego nie rozwiązuje.

Dbanie o środowisko naturalne jest na tyle ważną sprawą, że powinno stać się naszym priorytetem w nadchodzących latach. Nie chcemy przecież, aby nasze dzieci i dzieci naszych dzieci żyły kiedyś na śmierdzącym wysypisku śmieci, jakie po sobie zostawimy. Nie chcemy, prawda…?

Bo ten nasz świat jest taki piękny… warto o niego dbać!

Niektórzy z Was wiedzą, że obecnie jedziemy rodzinnie przez południową Tunezję, odkrywając jej kolejne twarze. W głowie kołacze mi myśl: „Cholera, ale ta nasza ziemia jest piękna”. Zachwycająca. Najlepsza. Razem z nami są oczywiście Mila i Leon – z radością pokazuję im świat i kradnę ich entuzjazm. Pokazuję im te cuda natury z wielką dumą, jakbym to ja w jakiś sposób przyczyniła się do ich powstania. Prawda jest jednak taka, że to piękno jest nam dane. Ot tak, z góry – każdy z nas po urodzeniu zostaje obdarowany jedną miliardową częścią naszej planety. Wychodzi na to, że jeśli chcemy zrobić coś dobrego – możemy, nawet powinniśmy troszczyć się o swoje środowisko. To od nas, od naszych małych decyzji podejmowanych każdego dnia, zależy czy nasze wnuki i prawnuki będą mogły odkrywać te same miejsca z podobną radością.

Szanuję naszą planetę, chcę też nauczyć tego swoje dzieci. Dlatego od wielu, wielu lat segregujemy w domu śmieci. Dbam o to, aby wyrobić w nich nawyk gaszenia światła i zakręcania wody, kiedy z niej nie korzystamy (np. podczas mycia zębów). Na zakupy zabieramy ze sobą bawełniane torby i w miarę możliwości staramy się ograniczyć używanie plastikowych opakowań. Jeśli chodzi o wyrabianie nawyków – raz idzie mi lepiej, raz gorzej – wiadomo, to tylko dzieci i podejście do wielu spraw miewają luźne. Koniec końców chyba nie jest tak źle, bo gdy Leon zobaczył tu kogoś wyrzucającego śmieci na ulicę, był szczerze oburzony.

Możemy jednak zrobić więcej!

Bardzo się ucieszyłam, kiedy zgłosiła się do mnie firma innogy z prośbą o rozpowszechnienie informacji o „Zielonej Energii dla Warszawy”. To kolejny sposób, w jaki możemy zarówno zadbać o środowisko, jak i przekazać te eko nawyki naszym dzieciom. A dodatkowo – to banalnie proste! innogy to firma o lokalnym charakterze, która jest blisko swoich Klientów – Warszawiaków. Dziś chciałabym napisać Wam o czymś, na co sama się zdecydowałam:

Czym jest „Zielona Energia dla Warszawy”?

To oferta na prąd, która ma dwie ogromne zalety: niższą cenę energii względem cen taryfowych oraz przyczynia się do zwiększania udziału ekologicznej energii pozyskiwanej z farm wiatrowych i innych odnawialnych źródeł.

Wybierając Zieloną Energię, wspierasz produkcję energii ze źródeł odnawialnych, a tym samym – dbasz o lepsze jutro – dla naszych dzieci i planety. Troska o środowisko nigdy chyba nie była tak prosta – dzięki ofercie innogy możemy wesprzeć produkcję energii z odnawialnych źródeł.

To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, może zastanawiasz się – a co ja tam mogę zmienić? Ale możesz! Tak bardzo chcę napisać, że możesz. Że każdy z nas jest ziarenkiem piasku, a wszyscy razem tworzymy Saharę. Kilka lat temu normalne było palenie papierosów w restauracjach, plastikowe torby i stare samochody zza zachodniej granicy. Teraz tylko te ostatnie nas trują… Jednak powoli zdajemy sobie sprawę, że to my tworzymy świat, w którym żyjemy i wychowujemy dzieci. Od naszych wyborów zależy więcej niż mogłoby się wydawać.

Zmiana oferty na Zieloną Energię jest banalnie prosta – wszystko można zrobić bez wychodzenia z domu. W kilka minut możesz dorzucić swoją cegiełkę do ratowania środowiska! Ekstra, prawda?! Z oferty mogą oczywiście skorzystać zarówno właściciele domów, jak również mieszkań.

Jakie zalety ma Zielona Energia od innogy?

– wspieranie ochrony środowiska poprzez wybór prądu pochodzącego z naturalnego, niewyczerpywalnego źródła oraz nie emitującego zanieczyszczeń do atmosfery;

– pewność, że wspieramy produkcję energii ze źródeł odnawialnych  – certyfikat potwierdzający korzystanie z energii wytworzonej w farmach wiatrowych;

– upust od cen taryfowych.

Zajrzyj na stronę, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje. Przekonaj się, że zmiana na eko jest bardzo prosta!

.

Ten tekst piszę w Tozeur, na Saharze. Biegnę dalej zachwycać się jej pięknem. Obiecuję wrócić niedługo, z dużą dawką tego, co naj-!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.