Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 14-15 października

Jesień zgotowała nam prawdziwy miszmasz pogodowy, ale nadchodzący weekend będzie wyjątkowo ciepły i piękny. Weekendowa Zajawka przygotowała dla Was kolejną porcję inspiracji, więc nie traćcie czasu i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 14 października

FARMA DYŃ – PARK ROZRYWKI – MINI ZOO

Czy szukasz ciekawego pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi? Jeśli tak, to doskonale się składa, bo chcę zabrać Cię dziś na wycieczkę w wyjątkowe miejsce. To młodziutka atrakcja na Dziecięcej Mapie Warszawy, ale już zdążyła podbić serca dzieci. Farma Wuja Toma, zwana inaczej Dyniolandią, to perełka – nie ma takiego drugiego miejsca w granicach miasta. Zapraszam Was także na naszą relację na blogu, będzie dużo zachwytów, sporo zdjęć, a na deser – konkurs, w którym do wygrania czekają rodzinne wejściówki na Farmę Wuja Toma!

Podczas magicznego spotkania w kuchni dwie kucharki otwierają księgę z przepisami. Jak się okaże – nie jest to zwykła książka kucharska, a kuchnia jest niecodzienna i wciąż zaskakuje. Będziemy wypiekać opowieści. Jakie obrazy i smaki skrywają przepisy na słodkie smakołyki? Czy rękawice kuchenne mogą ożyć? Śnieg w kuchni – czemu nie! Snuć będziemy pachnące historie o rogaliku, piernikach i bałwanku. A wszystko na kuchennym stole pełnym tajemnic teatralnych.
bilety po 10 i 20 zł na biletyna.pl ☛ https://biletyna.pl/dla-dzieci/Kuchnia-pelna-opowiesci
dla dzieci w wieku 5- 10 lat
reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza
występują: Jagna Polakowska i Honorata Mierzejewska-Mikosza

Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53947
We współpracy z Żoliborskim Domem Kultury stworzymy stanowisko dźwięko zabaw z elektroniką.
Wykorzystamy wiele platform edukacji STEAM (Science, Technology, Engineering, the Arts and Mathematics) takich jak Makey Makey, Playtronica, Microbit i scratch do przybliżenia młodym osobom możliwości kreowania i tworzenia własnych kompozycji dźwiękowych.
Naszą misją będzie rozpalić iskrę ciekawości w sercach dzieci i młodzieży, wprowadzając ich w fascynujący świat nauki, elektroniki i programowania.
Chcemy, by uczestnicy zrozumieli, że każdy może być twórcą, a nauka, elektronika i programowanie to magiczna przygoda, którą warto rozpocząć i kontynuować.
Na warsztatach dzieci i młodzież będą miały możliwość eksperymentowania z podstawami elektroniki.
Makey Makey i inne platformy to narzędzia, które pozwalą na tworzenie interaktywnych obwodów za pomocą codziennych przedmiotów, takich jak owoce, długopisy czy woda. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak wykorzystując proste elementy można stworzyć działające układy elektroniczne.
Skoncentrujemy się na obszarze dzwięku i muzyki, Stworzymy interaktywne instrumenty zachęcające na zabawy i nauki.
Projekt ma na celu:

 • Zachęcenie dzieci i młodzieży do eksploracji nauk ścisłych i technologii.
 • Pokazanie, że nauka może być zabawna i dostępna dla każdego.
 • Rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i tworzenia.
 • Promowanie kreatywnego wykorzystania elektroniki i programowania.
 • Zwiększenie zainteresowania naukami ścisłymi i technologią wśród dzieci i młodzieży.
 • Rozwinięcie umiejętności technicznych i programistycznych uczestników.
 • Tworzenie pozytywnego środowiska edukacyjnego, które promuje kreatywność i eksperymentowanie.
 • Inspiracja uczestników do dalszej nauki i eksploracji dziedzin STEAM
 • zabawa i wspólne spędzenie czasu
  Data: 14.10.2023
  Miejsce: Żoliborski Dom Kultury Fort Sokolnickiego
  ul. Czarneckiego 51
  1 grupa 12.00-14.00
  2 grupa 14.20-16.20
  Wiek uczestników 8-15.
  Na zajęcia obowiazują zapisy.
  Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53947
  Zajęcia bezpłatne.

Bom Dia
Witam Was po portugalsku i zapraszam do Leśnej Bazy Bielany w podróż w głąb dzikiej natury. Spotkamy się w polskiej dżungli, przy ogniu. Skosztujemy naparu Lapacho – zwanej herbatą Inków o uzdrawiających właściwościach i zjemy razem posiłek z kociołka przygotowany na ogniu.
Podzielę się z Wami wrażeniami, opowieściami i pokazem zdjęć z ostatniej wyprawy do dżungli – Amazonii. Opowiem o spotkaniach z rdzennymi mieszkańcami, niepowtarzalnej zielonej dżungli, poprzecinanej siecią czerwonych rzek, bogactwie fauny i flory, magii Eldorado oraz niebezpieczeństwach i przygodach jakich doświadcza się na takiej wyprawie.
Zapraszam dorosłych, młodzież i dzieci takie spotkania to najlepsza życiowa lekcja geografii i okazja do poznania świata 😉 Kto wie może w kimś takie spotkanie obudzi zew do podróży i eksplorowania świata.

Zapraszam od 17:45 byśmy mogli o 18.00 zacząć spotkanie.
MIEJSCE:
Spotykamy się przy ogniu, w Leśnej Bazie Bielany. https://www.facebook.com/LesnaBazaBielany (dojazd samochodem z Bielan i Łomianek ok 10 min, autobusem kilkanaście – przystanek Trenów Las)
Wymiana:
50 zł os dorosła
25 zł dziecko
Wejściówka rodzinna 2+1 – 100 zł
Zapisy:
https://forms.gle/rv5vgob3cNQvcmDd8

Jesień, ach ta jesień! Dla niektórych to najpiękniejsza pora roku, inni zapewne powiedzą, że nie są pewni 🙂 Jednak trzeba przyznać jasno, takich kolorów, zapachu powietrza, klimatu nie ma żadna inna pora roku. My się z tym oczywiście zgadzamy i już teraz zapraszamy Was na przywitanie jesieni w rytmie slow 💛💛💛
Jesienna edycja targów Jestem Slow! odbędzie się w połowie października, a dokładnie 14 i 15 października! Moda autorska, ręcznie tworzona biżuteria, oryginalne akcesoria, lokalne marki, rzemiosło, pojedyncze egzemplarze. Tego się spodziewajcie!
Kiedy i Gdzie?
📅 14 – 15 października
📌 Elektrownia Powiśle
🕙 Godziny otwarcia
Sobota: 11:00 – 21:00
Niedziela: 11:00 – 19:00

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!
W Cyberszkole dzieci nabywają takich umiejętności jak :
✅ programowanie
✅ tworzenie stron internetowych, aplikacji, sklepów internetowych
✅ pisanie chatbotów
✅ technologie VR i AR
✅ montaż zdjęć i wideo
✅ projektowanie 3D
✅ tworzenie prezentacji
i wiele, wiele więcej!
Zacznij od ekscytującej bezpłatnej lekcji próbnej dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat od KIBERone!
🚀Zajęcia poprowadzą specjaliści IT.
👉🏼Stacjonarnie lub online
👉🏼BEZPŁATNA LEKCJA PRÓBNA!
Szkoła działa od poniedziałku do soboty. Dzieci mają zajęcia stacjonarnie lub online raz w tygodniu przez 2 godziny z przerwą na ćwiczenia oczu, gry zespołowe i przekąskę.
Znajdź nas:
OCHOTA – Włodarzewska 55,
URSUS – Ryżowa 48,
ŻOLIBORZ – Ludwika Rydygiera 14,
PRAGA-POŁUDNIE – Biskupia 48
Zapisz swoje dziecko na pierwszą lekcję👇
Telefon: 22 602 24 21

🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!

Czas na wielkie świętowanie! 🎉🎊 Smart Kids Planet obchodzi swoje pierwsze urodziny! 🥳
Już 14 i 15 października zapraszamy Was na pierwsze urodziny Smart Kids Planet w Fabryce Norblina! 🎂 Podczas tego wyjątkowego weekendu mądra zabawa będzie trwała od rana do wieczora – zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy oprócz zabawy w 9 strefach 🤩🚀

Muzyk wśród arystokratów, arystokrata wśród mizyków! Biografia człowieka, który podbił salony warszawskie, później wiedeńskie i paryskie. Nie dostał się do nich dzięki pochodzeniu i koneksjom, lecz dzięki talentowi! Geniusz muzyki. Muzyk i kompozytor. Z wdziękiem potrafił się odnaleźć pomiędzy książętami krwi, ambasadorami, societą. Zawsze elegancki, dobrze ubrany, akuratny w zachowaniu. Błyskotliwy i inteligentny, z genialnym poczuciem humoru! Spacer poprowadzi nas nie tylko po warszawskich ulicach i miejscach. Z Chopinem udamy się do Wiednia, zahaczymy o Drezno, Londyn, będziemy w Paryżu. Pomówimy o nim z czasów dzieciństwa, o jego osobowości, charakterze, sposobie bycia i zamiłowaniu do białych rękawiczek… O rodzinie, przyjaciołach ( a warszawskie przyjaźnie kultywował do końca życia), o kobietach, które kochał i które kochały jego, o muzykach z epoki.
Start: 14.10.2023 o 15:00 Ogród Saski (przy fontannie).
Organizator: Stolica Dobrych Historii, prowadzi Monika (Panna Warszawianna)- licencjonowana przewodniczka po Warszawie.
Wszelkie informacje pod nr tel: 507857057
Czas trwania: 2h
Spacer nie jest biletowany, mile widziany napiwek 🙂
oprawa graficzna: Eugène Delecroix (portret F.Chopina)

🐦🫘 Zanim przygotujemy z Wami ptasią zimową stołówkę, opowiemy Wam o zimowym dokarmianiu ptaków w mieście, oraz o tym, co zrobić, żeby im nie zaszkodzić.
👉 Na tych warsztatach nie tylko nauczymy Was rozpoznawać podstawowe gatunki ptaków zamieszkujących miasta, ale też dowiecie się, jaką funkcję pełnią w tak zurbanizowanym środowisku.
👉 Zapoznamy Was również z terminem „ptasie migracje” – opowiemy o krótko- i długodystansowych ptasich wędrówkach. Poznacie też gatunki, które pozostają na zimę w mieście.
👉 Na koniec zrobicie drewniany karmnik dla ptaków i dowiecie się, jak o niego zadbać.
🧔 Swoim ogromnym doświadczeniem i fachową wiedzą wesprze nas lekarz weterynarii pan Łukasz Skomorucha – nasz gość specjalny!
✅ Zapraszamy zarówno dorosłych, jak i młodszych opiekunów miejskiej awifauny wraz z rodzicami.
👉 BILETY: https://bit.ly/4540w5C
Zgłoszenia do 8 października.
📅 14 października, godz. 15.00 – 17.00
📍 Ogród Botaniczny UW, Aleje Ujazdowskie 4 (pawilon edukacyjny)
👩👨‍🦰 Prowadzący: Jowita Misztal, Basia Matejak – Ogród Botaniczny UW, 🧔 lekarz weterynarii – Łukasz Skomorucha.
Koszt: 50 PLN (cena obejmuje 1 stanowisko warsztatowe, na którym mogą pracować np. dzieci z rodzicami/opiekunami – do 5 osób)
Do zobaczenia!

No1 eventy serdecznie zaprasza na weekendowy zlot Food Trucków który odbędzie się na Warszawskiej Białołęce na skwerku pomiędzy ul Magiczną/Skarbka z gór przy Biedronce. Nie może cię zabraknąć!
🍔13-15 pażdziernika 13 pażdziernika ruszamy od godziny 14:00, a 14-15 pażdziernika już od godziny 11:00
🍟Smaki z czterech stron świata
🍻Browary kraftowe
🔥Dmuchańce
🎤i inne atrakcje

Lato dopiero co się skończyło, a Ty tęsknisz za słońcem, zielenią i świeżymi warzywami? A może marzy Ci się efektowna dekoracja roślinna, która upiększy wnętrze twojego salonu, kuchni lub sypialni?
Zapraszamy na warsztaty, podczas których zbudujesz przenośną małą “szklarnię”, wyposażoną w oświetlenie LED. Możesz uprawiać rośliny nie mając ogrodu. Wystarczy parapet i trochę zapału! Podczas warsztatów stworzysz mini ogródek, który będziesz mógł samodzielnie obsadzić ziołami, sadzonkami truskawek, czy roślinami ozdobnymi – bazylia, pomidory, a może aksamitki? Dzięki odpowiedniemu oświetleniu, które wmontujemy w szklarnię, zioła będą mogły stać zarówno na parapecie, jak i w miejscu bez dostępu światła słonecznego.
Wiek uczestników: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jedną szklarnię. Bilety dostępne od 2.10.2023.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu

Jesień zapukała juz do drzwi, ale my nie zwalniamy tempa i klasycznie – ruszamy się z domu🙃.
Jeżeli nie masz planów na sobotę 14 października koniecznie zbierz znajomych👫 i razem przespacerujmy🥾 się po fragmentach ursynowskich skarpach, natolińskim rezerwacie i powsińskich lasach.
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy sobotni spacer, który zakończymy ogniskiem. Trasa idealna na jesienną wędrówkę, około 11 km spokojnego marszu.
📅Plan
O godzinie ⌚ 11:00 spotykamy się na przystanku NOWOURSYNOWSKA 02. skąd udamy się w stronę Lasu 🌳. Dogodny dojazd autobusami praktycznie z całego miasta.
Z przystanku rozpoczniemy spacer drogami, ścieżkami i bezdrożami, które wiją się po terenach Ursynowa. UWAGA: na trasie mogą być tereny z błotem i powalonymi drzewami. Wchodzimy do rezerwatów przyrody!
Chodzimy rekreacyjnie, nie na czas i dbamy o to, żeby każdy spokojnie nadążył 🙂
Warto wziąć ze sobą przekąski, kiełbaski na ognisko🌭 i coś do picia🥤.
Wydarzenie jest DARMOWE i dostępne dla każdego zainteresowanego.
Chcesz otrzymywać informacje o podobnych wydarzeniach❓
Od razu wypełnij ten formularz:
👇👇👇
http://bit.ly/3u9uBOf
Koniecznie weź ze sobą znajomych❗

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!

Zapraszamy na tegoroczny Mini Maraton Rodzinny 😍👨‍👩‍👧‍👦🏃🏾‍♀️
W #biegu może wziąć udział każdy – senior, osoba dorosła czy dziecko 🙂
Dzieci mogą pokonać trasę zarówno w wózkach jak i na rowerkach 👨‍👩‍👦
Do pokonania w Mini Maratonie mamy 4️⃣,2️⃣km 💨
Po biegu każdy z Was będzie mógł się posilić poczęstunkiem w postaci cieplej zupy 🥣
Bieg odbędzie się w Lasach Sobieskiego – ul. Korkowa 170A Marysin Wawerski.
Wstęp jest bezpłatny dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w biegu i wspólnie spędzonego czasu w urokliwym wawerskim lesie 🌳
W tym roku mamy dla Was małą niespodziankę – każdy będzie miał możliwość wziąć udział w panelu dyskusyjnym z gwiazdami lekkiej atletyki ! Będzie z nami Robert Korzeniowski, Grzegorz Gajdus, Joanna Jóźwik oraz Adam Kszczot !
ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ WYŁĄCZNE W DNIU BIEGU do wyczerpania zapasów 🆘
Jak wygląda nasz harmonogram ❓🤔
9.00 – start zapisów
10.00 – otwarcie miasteczka biegowego
11.50 – rozgrzewka
12.00 – START biegu
13.30-14.30 – panel dyskusyjny z gwiazdami sportu 😃
14.30 – zakończenie
W programie również ⬇️
🔹Strefa Fitness Anin
🔸Strzelnica i prace plastyczne z Radą Osiedla Las
🔹Wystawa samochód od dealera Toyota z Radości
🔸Robienie przypinek z ZHP Hufiec
🔹Pokaz baniek mydlanych
🔸Pokaz iluzji
🔹quizy w tematyce zdrowego stylu życia
🔸malowanie buziek
🔹 z żonglerką
🔸Atrakcje w temacie wojskowym
🔹 warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej
W tym roku pobiegnie z nami tradycyjnie MIŚ WAWRUŚ ale również gwiazdy Psiego Patrolu 😍😍😍
Nie może Was zabraknąć – w tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej pakietów startowych ❗️

Chcecie poczuć magię rodzinnych wspomnień i moc płynącą ze słów zaklętych w książce? Zapraszamy do wspólnego czytania i bajkowych animacji w ramach kolejnej odsłony kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Tym razem spotkamy się w Sali Zabaw Fikołki na wydarzeniach pt. „Zaczytane place zabaw”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 14 października w Westfield Mokotów. Aktorzy będą czytać książkę autorstwa Justyny Bednarek “Wnuczka antykwariusza”, którą jeszcze w tym roku otrzymają wszyscy pierwszoklasiści w Polsce.
Moc wzruszeń i dobra zabawa gwarantowane!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście na hasło „Mała książka – wielki człowiek”.
Zapraszamy w godzinach 13:00, 15:00 lub 17:00 na dwugodzinny blok czytelniczy. Dołączcie do wspólnej książkowej przygody! Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o punktualność.

Zapraszamy na spacer po urokliwych ulicach Starych Bielan. Opowiemy skąd pochodzą nazwy bielańskich ulic i skwerów, co się na nich wydarzyło oraz o niezwykłym życiu ich patronów.
A w szczególności o tym:

 • Kim była tajemnicza Hajota
 • Kto płacił na Płatniczej
 • Czy można pomylić Fontanów i który z nich patronuje bielańskiej ulicy
 • Co dzieli połączonych pisarzy
 • Skąd w USA wiedzą o Starych Bielanach
 • Co wspólnego mieli Braniccy z Lubomelską
 • Kto “podebrał miejsce” budowniczemu kościołów
 • Jak autor erotycznej powieści został reportażystą wojennym
  Przewodnicy: Małgorzata Pindera, Andrzej Rejnson
  Spacer jest bezpłatny. Napiwek mile widziany.
  MIEJSCE ZBIÓRKI:
  Sobota, 14 października godz.14.00
  Plac Konfederacji (przy Kościele św. Zygmunta)

Już od 13.10, w każdy weekend października, spróbuj autorskich, dyniowych dań na słono, na słodko, w zupach, daniach głównych, deserach, a także napojach – również tych procentowych! 🥃
Koniecznie spróbuj:
☕ Pumpkin Spice Latte i inne dyniowe kawki w Freya Cafe & Deli, Kaffeine, Barze Hotel Moxy Warsaw Praga, Setki Powodów i Pijalnia Czekolady E. Wedel
🍲 rozgrzewające dyniowe dania w Bombaj Masala, Freya Cafe & Deli, Kaffeine, Koneser Grill, Setki Powodów, Spółdzielnia
🥧 dyniowe słodkości w Freya Cafe & Deli, Kaffeine, Setki Powodów, Spółdzielnia i Pijalnia Czekolady E. Wedel
🍹 dyniowe koktajle w Bombaj Masala, ¾ Koneser Bar, Hotel Moxy Warsaw Praga, Setki Powodów

Zapraszamy do udziału w Dniu Dyni – 14 października. W programie m.in. spacer z kuratorem.
Kiedy dynie i inne rośliny dyniowate dojrzewają, ogrody warzywne przekształcają się w prawdziwe cuda natury. Spacer w kolekcji dyniowatych to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do obserwacji i nauki. Dzieci mogą dowiedzieć się, jak rosną dynie i jak różnią się od siebie. Odmian dyń jest naprawdę sporo, różnią się kształtem, smakiem, kolorem i przeznaczeniem.
Obowiązują bilety wstępu do Ogrodu, osoby posiadające karnet roczny lub półroczny biorą udział na jego podstawie.
Zapraszamy do zapisów na ob.warsztaty@gmail.com

„Między oWadami” to propozycja dla publiczności niemal w każdym wieku (zapraszamy widzów od 4 r. ż.). Baśniowy i pełen symboli świat insektów odsłonią przed nimi trzy aktorki pantomimy i akompaniujący im na żywo muzyk 🐝 🐛 🦋
W spektaklu „Między oWadami” pantomima, taniec, teatr fizyczny oraz sensoryczna scenografia i grana na żywo muzyka przybliżają widzom życie insektów, które rzadko na co dzień dostrzegamy. Jak przez lupę zobaczymy na scenie ich prywatny świat – bliższy nam niż się spodziewamy 🐞 🐜 🦗

Spektakl „Między oWadami” wprowadza w przedziwny, baśniowy świat. Za pomocą minimalistycznych środków opowiada mądrą historię o przyjaźni, dojrzewaniu, wykluczeniu. Uwrażliwia na życie natury, a jednocześnie pozwala odnaleźć trochę siebie w każdym owadzie. Dawno nie widziałam teatru – a chodzę z synem oglądać często – który tak poważnie traktuje małego odbiorcę, potrafi go mądrze oswoić z niełatwymi tematami, rozśmieszyć, zaangażować – Sylwia Siedlecka

📆14.10 | 17:00
📍Sala widowiskowa OKO, ul. Radomska 13/21
🎟 bilety dostępne w kasie OKO lub online: https://bilety.io/XEIE7

Zapisy: https://forms.gle/oskftF4sX2ACQeG78
Jest takie miejsce blisko Warszawy, gdzie podczas krótkiego, 2,5-kilometrowego spaceru leśnego można przeżyć kilka niezapomnianych przygód, rozwiązać zagadki, zobaczyć (i zmierzyć) prastare drzewa, a do tego spędzić niezapomniany czas przy ognisku z kiełbaskami. Tym razem czeka nas też specjalny (ale krótki) odcinek, który przejdziemy już po zmierzchu.
Chodźcie tam z nami! Zapraszamy na spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl

Nowość! Serdecznie zapraszamy na cykl zajęć jogi dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Poprzez zabawy ruchowe, opowieści jogiczne oraz relaks chcemy zaszczepić w dzieciach radość z praktyki jogi. Joga dla dzieci przede wszystkim jest zabawą, która niesie za sobą szereg korzyści. Wplatając w praktykę elementy korektywy wzmacniamy ciało i wspieramy rozwój prawidłowej postawy. Joga wzmacnia mięśnie głębokie i rozwija równowagę. Ćwiczenia uważności pozwalają dziecku zauważyć, poznać i nazwać własne emocje. Joga obniża poziom stresu, a ćwiczenia oddechowe uczą, jak sobie z nim radzić w trudnych sytuacjach. Poprzez praktykę jogi pielęgnujemy i rozwijamy uważność, cierpliwość i spokój umysłu. Zabawy ruchowe integrują grupę i dostarczają dużo śmiechu i rozrywki. Zajęcia odbywać się będą w cyklu 6 spotkań po 45 minut każde. Cała grupa zaczyna razem, nie ma możliwości dołączenia do kursu w trakcie jego trwania.

Zapraszamy na wyjątkowe październikowe weekendy dla dzieci w Kinotece, naszym ukochanym kinie w sercu Warszawy! 🎥🍿
W październiku pragniemy stworzyć niezapomniane chwile dla naszych najmłodszych widzów. Przygotowaliśmy specjalny repertuar filmowy, który zadowoli dzieci w różnym wieku.
Ale to nie wszystko! Nasze fantastyczne animatorki będą czekały na Was pomiędzy seansami, przygotowując mnóstwo atrakcji i zabaw. Będziemy malować, rysować, tańczyć i bawić się razem!
Nasze kino jest bezpieczne i przyjazne rodzinom, więc nie martwcie się o komfort Waszych maluchów. Przyjdźcie, spędźcie z nami magiczne chwile i pozwólcie dzieciom odkryć świat kina!
📅 Kiedy: Każdy weekend października
🕒 Godziny seansów: Sprawdźcie nasz repertuar na stronie internetowej.
📍 Gdzie: Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, Warszawa
🎫 Bilety: Dostępne na miejscu i online
Dołączcie do nas na filmowej przygodzie, która dostarczy nie tylko rozrywki, ale i edukacji oraz wspólnych emocji! Czekamy na Was z otwartymi ramionami! 🌟😊

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży do 13 lat opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Zajęcia odbywają się w czterech różnych grupach wiekowych w tym samym czasie: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat oraz 12-13 lat.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.
A o czym się zapomina?
Kontakt ze sztuką intensywnie pobudza pracę mózgu, aktywuje uwagę poznawczą, która sprzyja uczeniu się. Kontakt ze sztuką świetnie przygotowuje mózg do nauki przedmiotów ścisłych.
Dlaczego warto wybrać Fundację Atelier?
W gronie naszych absolwentów są uznani w Polsce i na świecie artyści działający w różnych obszarach sztuki. Wielu z nich swoje pierwsze kroki stawiało w Fundacji Atelier w dzieciństwie 🙂 Cieszymy się tym, chwalimy, jednak chcemy podkreślić, że do Atelier na Foksal nie przyprowadza się dziecka by zostało artystą. W Fundacji Atelier stworzyliśmy dzieciom przestrzeń do rozwijania ich naturalnej twórczej aktywności i kreatywności, pomagamy kształcić ich dobry gust, aby w przyszłości dokonywały lepszych wyborów.
Zapraszamy na próbne zajęcia plastyczne 🙂
Fundacja Atelier to warszawska szkoła rysunku i malarstwa założona przez artystów Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego w 1991 roku. Od ponad 32 lat doskonalimy autorski program nauczania artystycznego.
Informacje o warunkach uczestnictwa i zapisy: 502 585 061

Cute African-American boy painting at school

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę na temat rysowania do Piątego Wymiaru na lekcje rysunku w trakcie których dzieci będą tworzyły komiksy zdobywając przy tym solidne podstawy tworzenia rysunków. Lekcje rysunku będą sie odbywały dwa razy w miesiącu.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

“Opowieści Malowane Dźwiękiem” to cykl koncertów multisensorycznych dla najmłodszych (dzieci 4+) i ich opiekunów.
Wiadomo nie od dziś, że muzyka kształtuje pamięć, kreatywność, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz koncepcje poznawcze.
W Chopin Salon przy ul. Smolnej 14, wybitni artyści poprowadzą jedyny taki cykl koncertów dla dzieci w Warszawie.

 • Zabawa z muzyką na żywo połączona z czytaniem przepięknych opowieści.
 • Czas na wyciszenie jak i poruszenie zmysłów.
 • Teatrzyki oraz przestrzeń na zaspokojenie potrzeby ekspresji.
Colorful balls of wool on wooden table. Variety of yarn balls, view from above.

Sznurek nie jedno ma zastosowanie. Może być z bawełny lub ze sztucznego materiału. Najlepiej wygląda ten kolorowy. Na naszych warsztatach każde dziecko będzie miało okazję nauczyć się w jaki sposób wykonać z tych sznurków biżuterię na rękę. Wybierze swoje ulubione wzory i kolory.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

II Wilanowski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów – dla juniorów do 14 lat
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczpospolitej 14
Godz. 10:00
Turniej szachowy umożliwiający zdobycie V i IV kategorii dla osób z rocznika 2009 i młodszych. Ponadto twórcze spędzenie czasu wolnego w duchu sportowej rywalizacji oraz promocja sekcji szachowej Centrum Kultury Wilanów.
Regulamin, warunki uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy w serwisie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6296/.
Wpisowe: 30 zł. Zapisy do 11 października.

🚃Na prośbę najmłodszej publiczności wystawy „Kolej na Pragę” powracają warsztaty modelarskie z panem Jackiem Fink-Finowickim. Uczestnicy i uczestniczki, przy użyciu ogólnie dostępnych materiałów, zaprojektują i zbudują własne makiety fragmentów miasta. Powstaną drogi, skwery, budynki mieszkalne i użyteczności publicznej.
Na warsztaty zapraszamy osoby początkujące w sztuce modelarstwa, a także pasjonatów i pasjonatki, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
🗣️Prowadzenie: Jacek Fink-Finowicki, w partnerstwie z Warszawskim Klubem Modelarzy Kolejowych

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 14.10 | 11:30–14:30
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi
👨Prowadzenie: Jacek Fink-Finowicki, w partnerstwie z Warszawskim Klubem Modelarzy Kolejowych
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu 10.00PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online.

Co jakiś czas dostaję wiadomości od osób, które regulują ze mną emocje w tańcu, że niestety nie dotrą na zajęcia czy warsztaty, ze względu na to, że nie mają z kim zostawić dziecka pod opieką. Często nie udało załatwić się im opieki czy na ostatni moment coś wypadło i potrzebują zostać z dzieckiem. Czasami też pytają, czy mogą zabrać dziecko ze sobą. Moja odpowiedź brzmi nie, dlatego, że warsztaty przygotowane są dla osób dorosłych. To inna dynamika i inna metodyka prowadzenia zajęć.
W związku z tym stworzyłem RODZINNE PORUSZENIA dla rodzica i dziecka. Tak, w tym samym czasie. W kameralnej grupie do maksymalnie 8-10 osób (4-5 osób dorosłych i 4-5 dzieci) w dwóch grupach wiekowych 6-7 lat i 8-9 lat. Z dostosowaniem do potrzeb rozwojowych dziecka. Warsztaty będą ustrukturalizowaną zabawą w ruchu i odpoczynku. W uważnej obserwacji i czułym widzeniu. W autentyczności i wspólnej ekspresji.
Celem warsztatów jest budowanie i pogłębianie bliskiej i wspierającej relacji ze swoim dzieckiem, wykorzystując głównie kanał niewerbalny. Warsztaty będą bazować na choreoterapii, muzykoterapii aktywnej, rozwojowym aspekcie terapii tańcem i ruchem oraz analizie ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System.
🔵 TERMIN I MIEJSCE RODZINNEGO PORUSZENIA 🔵
14 października 2023, Oddaj Ciężar Studio, ul Kijowska 11
🔵PROGRAM RODZINNEGO PORUSZENIA 🔵
9:30 – 11:30 – rodzinne poruszenia – rodzic i dziecko 6-7lat
12:00 – 14:00 – rodzinne poruszenia – rodzic i dziecko 8-9 lat
W trakcie każdego z warsztatów będziemy elastycznie dostosowywać program do procesu grupowego.
🔵INWESTYCJA🔵
160 zł za 2 osoby (rodzic i dziecko)
🔵ZAPISY NA PORUSZENIA🔵
SMS o treści: rodzinne poruszenia, imię i nazwisko rodzica i dziecka, mail, na numer: 535 141 577
W odpowiedzi na SMSa (w ciągu 48 godzin) otrzymasz maila ze wszystkimi szczegółami. Liczba osób jest ograniczona. Uczestnictwo można przepisać na osoby trzecie.

🧜‍♀️ Warsztaty dla rodzin, na których porównamy warunki życia w Warszawie dawniej i dziś.
🌞🌛 Miasto to organizm, który funkcjonuje nieprzerwanie dniem i nocą.
👀 Przyjrzymy się zmianom, jakim podlega miasto od zarania dziejów, a które wciąż wpływają na jego wygląd oraz styl życia jego mieszkańców. Przeniesiemy się w przeszłość i spojrzymy na Warszawę oczami jej dawnych obywateli.
🏙 Porozmawiamy też o potrzebach obecnych mieszkańców metropolii. Dowiemy się, w jaki sposób miasto radzi sobie z pokonywaniem przeszkód codzienności i dzięki temu ewoluuje.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
🎫 Bilety dostępne na stronie przy każdym wydarzeniu – jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna. Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.
📍 Warsztaty odbywają się w soboty w Muzeum Warszawy, Muzeum Woli lub Muzeum Drukarstwa.
⚒ Zakładamy miasto nad Wisłą
● Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
● Kiedy: 14 października, 11.00–12.30
● Miejsce: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42

Zapraszamy na Rodzinny Festiwal Tenisa Stołowego – turniej dla całej rodziny!
Zawody odbędą się 14.10.2023 (sobota) w sali GOSIR przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 20 w Piasecznie
Gramy w kategoriach:

 • Drużyna Rodzinna (np. rodzic + dziecko)
 • Debel Rodzinny
 • Senior 60+
  Wpisowe do zawodów: 30 zł drużyna​​,​​ 20 zł debel​​,​​ 10 zł turniej Seniorów.
  Zaczynamy o godzinie 10:00.
  Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody​​,​​ a w trakcie turnieju m.in. dmuchańce i masa atrakcji dla małych i dużych.
  Do zobaczenia przy stołach!

Zapraszamy na cykl wyjątkowych warsztatów, które uczą kreatywności, umiejętności modelarskich oraz historii sztuki. Na warsztatach poznany znanych artystów, których domy i pracownie artystyczne będziemy wykonywać w miniaturze. To świetna okazja aby dzieci odkryły w sobie małego artystę i poczuły pasję do sztuki.
Warsztaty są kontynuacją i rozszerzeniem warsztatu
Niebieski Domek, który zrealizowaliśmy w sierpniu ’23 w Starej Kordegardzie w ramach wystawy Fridy Kahlo, a które zakończyły się ogromnym sukcesem.
W ramach nowego cyklu uczymy się kreatywności poznając sylwetki kolejnych artystów – Claude Moneta, Van Gogha, Picassa. Pomoże nam w tym książka Supermoce Sztuki. Celem warsztatu jest zachęcenie dzieci do kontaktu ze sztuką, który jest tym ciekawszy, im bardziej dzieci mogą tej sztuki doświadczyć, namacalnie, z przestrzenia na siebie i swoją interpretację.

Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach tworzenia kosmicznych słoików!
DATA:
14 października o godzinie 12:00 w Kolejowej 11
Udział bezpłatny
Zapisy: https://forms.office.com/r/x546gSVEhS
Co to?
Sobota 14 października w Kolejowej 11 będzie iście nie z tego świata. Zapraszamy o 12:00 na rodzinne warsztaty tworzenia swojego własnego kosmosu wewnątrz słoika. Wystarczy kilka prostych elementów, aby powstała robiące wrażenie ozdoba.
Dla kogo?
Rodzice z dziećmi

NIEDZIELA, 15 października

Spektakl pt. „Tytus Romek i A’Tomek czyli Jak zostać Artystą”, powstał w oparciu o komiksy Henryka Jerzego Chmielewskiego, aby przybliżyć najmłodszym widzom postać legendarnego szympansa.
Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Dzięki multimedialnym projekcjom widzowie poznają zabytki architektoniczne Londynu i Paryża, a także dowiedzą się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełni oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.
Na tym familijnym spektaklu zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić.
Dlatego nadszedł czas aby przygodę zacząć! W pracowni wielkiego wynalazcy – profesora T’alenta – pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Genialny naukowiec wpada na pomysł aby uczłowieczyć Tytusa. Jednak co zrobić, jeśli nieznośny szympans wcale nie chce być uczłowieczony, a wszystkie próby profesora okazują się zawodne? Pora sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc harcerzy. Romek i A’Tomek natychmiast przybywają na wezwanie, dla nich żadne zadanie nie jest straszne. Harcerze początkowo również nie radzą sobie ze swoim nowym przyjacielem, jednak nie poddają się. Tytusa razem z nimi wyrusza w podróż wannolotem do Paryża i Londynu, a tam A’Tom wpada na genialny pomysł! Jaki? Dowiecie się podczas przedstawienia!
Spektakl posiada również walory dydaktyczne. Po pierwsze dziecko poznaje ideę harcerstwa, tak zapomnianą w obecnych czasach z jej całą pozytywną otoczką. Przyjaźń, która nie boi się trudności i istnieje ponad wszystko. Główni bohaterowie komiksu mają szlachetne serca i są wrażliwi na sztukę. To sztuka właśnie i jej wartość w życiu człowieka przewija się podczas przedstawienia zdecydowanie. Dzieci przenoszą się w jej świat i poznają największe dzieła malarskie…i….architektoniczne…świata.
Autorem spektaklu jest Teatr Kamienica w Warszawie. Dyrektor Emilian Kamiński gwarantuje najwyższy poziom artystyczny!!!!!
Występują:
TYTUS – Rafał Szałajko
ROMEK – Maciej Makowski
A’TOM – Łukasz Matecki
T’ALENT/BOSS – Bartosz Adamczyk
POLICJANTKA/ASIZO – Katarzyna Taracińska-Badura
ZŁODZIEJE – Łukasz Matecki, Maciej Makowski
Scenariusz i reżyseria na podstawie komiksów H. J. Chmielewskiego
Katarzyna Taracińska-Badura
Muzyka – Maciej Makowski
Multimedia – Dariusz Filipiak, Marta Karbownik

Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody, dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności.
Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością.
Wyobraź sobie zespół dla dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!
Andrzej Zagajewski, laureat Paszportu Polityki wraz z zespołem Hańba!, stworzył muzykę, która za cel stawia nie tylko dobrą zabawę, ale również pobudzanie rozwoju każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.
Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków ogranych na scenach od Stanów Zjednoczonych, przez całą
Europę, po daleką Australię. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również wspólnego grania utworów na małych instrumentach.
Bilety:
I pula 40 zł bilet ulgowy, 60 zł bilet normalny (do 31 sierpnia 2023)
II pula 50 zł bilet ulgowy, 70 zł bilet normalny (od 1 września 2023)
BILETY => https://biletyna.pl/koncert/Czeresnie-koncert-rodzinny

Kto nie zdążył uczestniczyć w plenerowym widowisku teatralnym “Noc Listopadowa” Stanisława Wyspiańskiego w ogrodach Łazienek Królewskich 🎭, ten ma jeszcze szansę!
Sceny dramatu, którego akcja rozgrywała się m.in. w Łazienkach, wyreżyserował Leszek Zduń. Wystąpią znakomici aktorzy scen polskich z towarzyszeniem podchorążych Oddziału Historycznego WAT oraz grupy tanecznej LarkArts z Brzegu.
Widowisko odbędzie w dniach 15, 16, 17 i 18 października o godz. 19.00 w historycznych ogrodach Łazienek Królewskich – w miejscach, które opisał autor 🖋.
Widzowie będą się przemieszczać po łazienkowskich ogrodach, by oglądać kolejne odsłony spektaklu. Prowadzić ich będzie bóg wiatru Eol 🌬. Widowisko uświetnią wyjątkowe elementy scenografii, m.in. łódź Charona sunąca po stawie, pochodnie 🔥 oraz chór bogiń Nike. W tle usłyszeć będzie można Etiudę Rewolucyjną Fryderyka Chopina w nowym brzmieniu oraz znakomitą muzykę skomponowaną przez Rafała Odrobinę 🎶.
Trasa powiedzie przez główne aleje obok Pałacu Myślewickiego, Pałacu na Wyspie, Pomnika Jana III, a następnie do Amfiteatru.
INFORMACJE GŁÓWNE
Plenerowe widowisko teatralne “Noc Listopadowa”
📆 kiedy: 15, 16, 17 i 18 października o godz. 19.00
📍 gdzie: ogrody Łazienek Królewskich. Wejście przy bramie od ulicy Myśliwieckiej
⏳ czas trwania: 1h 50 min
🎫 bilety: 50 zł, do kupienia w kasach Muzeum* lub online

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.

Kochani Zizowicze,
w niedzielę 15 października, zapraszamy na imprezkę z okazji naszych 4 urodzin 🎉
Tego dnia czekać będziemy na Was od 11.00 do 16.00
Przygotowaliśmy wiele atrakcji:
🎈zabawy taneczne
🎈gry zespołowe
🎈brokatowe tatuaże
🎈pokaz baniek
🎈balonowe zwierzaki
🎈tworzenie bransoletek
🎈wykonywanie masek
🎈laleczki z koralików
🎈malowanie buziek
🎈i wiele, wiele innych
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy 😃
Mamy nadzieję, że licznie przybędziecie, żeby z nami świętować🎊
Do zobaczenia 🙊🙉🙈

Zapraszamy na kolejny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi, który odbędzie się 15 października 2023 r. – na ul. Siennickiej 40B w Warszawie (OSiR Praga).
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, owady, pająki, ryby i rośliny z całego świata!
Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenie oraz stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje www.zooegzotyka.pl
Ceny biletów:

 • Bilet wstępu: 25 zł (zakup w kasie od godziny 13:00)
 • Bilet wstępu online: 24,90 zł (bilet online – wejście od godziny 10:00)
 • Bilet rodzinny: 80 zł (2 dorosłych + 2 dzieci – do zakupu tylko online – wejście od godziny 10:00).
 • Dzieci poniżej 6 roku życia: za darmo.
  (do ceny biletów online doliczana jest opłata operatora).
  Z biletem online wejście od godziny 10:00-16:00
  Z biletem kupowanym na miejscu wejście od godziny 13:00-16:00

Zapraszamy na rodzinne niedziele! Będzie to doskonała okazja, aby spędzić wspólnie czas z rodziną i cieszyć się wyjątkową atmosferą. ✨
Dla naszych najmłodszych Gości mamy przygotowane niesamowite atrakcje! Nasza grupa animatorów w każdą niedzielę w godzinach 14:00 – 18:00 zapewni dzieciom mnóstwo rozrywki, gier i zabaw, aby Wasze pociechy mogły miło spędzić czas, podczas gdy Wy będziecie mogli delektować się pysznym obiadem. 🎉
A to nie koniec! Dla dzieci dania z naszego dziecięcego menu jest całkowicie GRATIS przy zamówieniu dań głównych przez Rodziców.
Nasza kuchnia serwuje wyjątkowe smaki, które zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia – czyli Waszych dzieci! ❤️
Do zobaczenia w niedzielę!

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

Zapraszamy na kolejną RODZINNĄ NIEDZIELĘ w Muzeum Niepodległości!
Podczas spotkania pochylimy się nad reprodukcjami średniowiecznych rękopisów. Skupimy się na tych, które powstały w XIII-XIV wieku, kiedy dominował styl gotycki. Przekonamy się, jak wpłynął on na sztukę, w tym na sztukę pięknego pisania. Posługując się stalówkami i atramentami, będziemy pisać gotyckie litery.
👨‍👩‍👧‍👦 Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 7 roku życia.
⏳ Zajęcia trwają ok. 75 minut.
📍 Spotykamy się w siedzibie Muzeum Niepodległości – Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów
Obowiązują bilety wstępu:

 • normalny: 20 zł
 • ulgowy: 10 zł
  Zachęcamy do rezerwacji pod numerem telefonu 22 827 96 43.

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie wydało go plemię”.
Po to, by najmłodsi doświadczyli, jak rozumieć powyższe powiedzenie, w roku jubileuszu 550. urodzin Mikołaja Kopernika proponujemy spektakl przybliżający postać i dokonania, jednego z najsłynniejszych Polaków, człowieka, który zrewolucjonizował naukę i myślenie o Wszechświecie. Historia zwykle jest opowiadana na warszawskich deskach Teatru Kamienica, a teraz zostanie zaprezentowana na Scenie Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice!
Zapraszamy młodych fascynatów kosmosu do ekscytująco dalekiej podróży w czasie i przestrzeni.
Co tu się będzie działo?
Przebojowa dr Wenusecka i jej tajemniczy gość będą Waszymi przewodnikami w kosmicznej eskapadzie, dzięki której osobiście poznacie Wielkiego Astronoma i co najważniejsze – przekonacie się, że niemożliwe nie istnieje. Na własne oczy zobaczycie, jak Mikołaj Kopernik zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię. Gwarantujemy, że Wszechświat jeszcze nigdy nie był tak blisko Ciebie, a Twoje kosmiczne marzenia znajdą się na wyciągnięcie ręki. Międzygalaktyczna wiedza otworzy się przed Tobą, a przy okazji dowiesz się… także tego, jak powstała… bułka z masłem. Świat ciekawostek, anegdot, wynalazków, nowych umiejętności i wiedzy czeka na Ciebie, a wszystko to podczas dobrej zabawy!
Spektakl Słońce Kopernika to edukacyjno-muzyczna opowieść o życiu i marzeniach Mikołaja Kopernika. Lekki, wierszowany tekst, wesołe piosenki i atrakcyjne projekcje multimedialne przybliżą młodym widzom skomplikowany świat nauki.
Widowisko trwa 60 minut, a skierowane jest do dzieci w wieku 7-12 lat.
Bilety w cenie 55 złotych do nabycia w kasie Domu Kultury lub na stronie Biletyny.

sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Przeniesiona we współczesne czasy opowieść znana z uwielbianego dzieła Romana Pisarskiego pod tym samym tytułem.
Poruszająca historia przyjaźni dziecka i niezwykłego psa-podróżnika, czworonoga wiernego jak Lassie, dzielnego jak Bella i zabawnego jak Beethoven, który od szczenięcia czuł pociąg do wielkiej przygody i swoimi podróżami koleją poruszył miliony serc.
W obsadzie wyczekiwanego filmu znaleźli się m.in. Mateusz Damięcki, Monika Pikuła, Adam Woronowicz i Liliana Zajbert. Za kamerą stanęła Magdalena Nieć („Detektyw Bruno”). „O psie, który jeździł koleją” to film, na który widzowie czekali latami – ponadczasowy, międzypokoleniowy, z happy endem i uroczym owczarkiem szwajcarskim w roli głównej. Obraz gwarantujący pełną rozmachu rozrywkę i niezapomniane emocje, przekładające się na wielką lekcję przyjaźni, empatii i ekologii. „O psie, który jeździł koleją” to również kolejna produkcja własna CANAL+ ORIGINAL.
A zatem – wskocz do pociągu byle jakiego, dołącz do psa Lampo i przeżyj to, co on podczas pełnych radości i niespodzianek wypraw od Bałtyku aż po szczyty gór. Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

 • premiera kinowa: 25 sierpnia 2023
 • gatunek: Familijny, Przygodowy
 • produkcja: Polska 2023
 • reżyseria: Magdalena Nieć
 • obsada: Mateusz Damięcki („Furioza”, „Planeta Singli. Osiem historii”), Monika Pikuła („Teściowie”, „Listy do M. 4”), Adam Woronowicz („Mayday”, „Teściowie”), Liliana Zajbert (seriale „Kruk”, „Komisarz Alex”)

Zapraszamy całą Rodziną, dzieci i dorosłych, do Normobarii Wilanów na zajęcia z muzykoterapii! 🙂🌱
Czekają na Was komfortowe fotele, koce i prozdrowotna odprężająca atmosfera o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa oraz świetna rodzinna zabawa z instrumentami! 💚
🌞 15 października, niedziela, godz. 11:00 – 13:00

👉🌈Co więcej na wszystkie wydarzenia rodzinne przygotowaliśmy dla Was promocję cenową w postaci -50% za wejście do komory dla każdego członka rodziny. Przypominamy, że dzieci do 6 r.ż. wchodzą za darmo. Szczegóły płatności poniżej.
ZAJĘCIA POPROWADZI:
Ewa Meissner – dyplomowana muzykoterapeutka pracująca z wibracją dźwięków kamertonów, mis himalajskich oraz gongów. Posiada dyplom z muzykoterapii dogłębno-komórkowej, masażu hawajskiego, masażu RDT olejkami Young Living, refleksoterapii oraz metody One Brain.

UWAGA! UWAGA!!! Witajcie Miłe Dzieci i Drodzy Rodzice :)))
Kolejny sezon niezapomnianej przygody ze SPACERKAMI AMELKI !
Zapraszamy Wszystkich Małych z Opiekunami na cykl spacerków historycznych po Warszawie dla dzieci w wieku 5-10 lat pod opieką mamy, taty, babci czy dziadka. BĘDZIEMY spacerować w rytmie nóżek dzieciaczków, oglądać zabytki, słuchać ciekawostek o Warszawie. Będą również zagadki i nagrody.
JAK SIĘ ZAPISUJEMY? Zgłoszenia wyłącznie przez Platformę Biletową evenea.pl / potwierdzeniem chęci uczestniczenia jest wpłata z góry.
CENA: 25 zł każde dziecko/ opieka bezpłatnie max 2 osoby.
ZAPISY na każdy spacerek zawsze rozpoczynamy na tydzień przed danym spacerkiem w SOBOTĘ od godz. 8.00
LICZBA MIEJSC LIMITOWANA!
SPACERKI AMELKI odbywać się będą w niedziele o godz. 11.00
4 SPACEREK 15 października – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE cz.2 – godz. 11.00 – Odwiedzimy Króla Stasia – zobaczymy Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr, Nową Pomarańczarnię, Świątynię Egipską, Świątynię Sybilli, Belweder.
Czas spaceru około 1,5 godziny, prowadzi go mama Amelki licencjonowany przewodnik warszawski Renata Szymańska
TU LINK DO ZAKUPU BILETU:
https://app.evenea.pl/panel/moje-wydarzenia/dodaj/?ID=320619
Po zakupie biletu wysyłamy meil na adres : renata.szymanska7@wp.pl z podaniem Imienia, nazwiska i wieku dziecka i ilości opiekunów, w wiadomości zwrotnej podane będzie miejsce zbiórki. Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącego wydarzenia. Dane zbierane są poprzez Platformę Biletową “Evenea” przestrzegającą zasad polityki ochrony prywatności:https://evenea.pl/polityka-prywatnosci
Nie zapomnijcie uśmiechów na buźkach. 🙂
ZAPRASZAMY na SPACERKI AMELKI!!!! w roku szkolnym 2023/2024.
Szepnijcie słówko znajomym z dziećmi o SPACERKACH AMELKI
Do zobaczenia 15 października Amelka i Przewodniczka Mama :)))

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments