Czy wiecie, że już za 29 dni wiosna?? To wydaje się wiecznością, więc zapraszam Was do Weekendowej Zajawki – tu wiosnę przywitacie wcześniej ;) Bawcie się pięknie w ten weekend!
Spis treści:
- 1 Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!
- 2 SOBOTA, 24 lutego
- 2.1 premiera spektaklu familijnego
- 2.2 warsztaty weterynaryjne
- 2.3 mini disco
- 2.4 warsztaty – świat chemii i fizyki
- 2.5 sąsiedzkie śniadanie
- 2.6 giełda retrogamingowa
- 2.7 Wystawa Kotów Rasowych
- 2.8 labirynt, warsztaty i konkursy
- 2.9 przejazd tramwajem z 1940 r. na trasie Wyględów-Śródmieście
- 2.10 rowerem z dzieckiem
- 2.11 {Art_Akcje} dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat
- 2.12 Szachy nad Wisłą
- 2.13 zajęcia umuzykalniające dla dzieci 0 do 3 lat
- 2.14 spektakl teatralny
- 2.15 zajęcia plastyczne
- 2.16 klasyki motoryzacji
- 2.17 Dziecięca Scena Muzyczna
- 2.18 ceramika dla dzieci
- 2.19 cykl zajęć muzycznych dla dzieci 7-10 lat
- 2.20 jazz dla dzieci
- 2.21 warsztaty rodzinne
- 2.22 Smykofonia
- 2.23 architektoniczne zajęcia dla dzieci 6-10 lat
- 2.24 cykl życia gwiazdy, rodzaje galaktyk i teoria wielkiego wybuchu
- 2.25 spotkanie z Tosią Litwiniak czyli Adą Niezgódką
- 2.26 Spektakl na motywach powieści „Piotruś Pan”
- 2.27 warsztaty rodzinne
- 3 NIEDZIELA, 25 lutego
- 3.1 ARTETERAPIA DLA DZIECI/ АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ
- 3.2 Tworzenie japońskiej lalki Washi Ningyō
- 3.3 zimowy spacer z Botaniczką
- 3.4 Sztormowe Szantowanie dla Małych Korsarzy
- 3.5 spektakl – Mała Syrenka
- 3.6 Balet “Kopciuszek”
- 3.7 Spektakl teatralny ,,Przygody lisa i gąski Dorotki”
- 3.8 Ceramiczne zajęcia dla początkujących
- 3.9 „Nowe szaty króla” – spektakl dla dzieci
- 3.10 warsztaty stolarki “Drewniane kurczaki”
- 3.11 Spektakl familijny dla dzieci 3-10 lat
- 3.12 spektakl – Doktor Dolittle i jego zwierzęta
- 3.13 warsztaty ruchowe
- 3.14 mini disco
- 3.15 spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście
- 3.16 zajęcia z muzykoterapii
- 3.17 Rodzinna niedziela w Bowl PUB
- 3.18 rodzinna niedziela
SOBOTA, 24 lutego
JAK ZOSTAŁEM CZARODZIEJEM | spektakl familijny
Mateusz był chłopcem, który mieszkał w zwykłym domu z kochającymi rodzicami. Od małego marzył, żeby zostać iluzjonistą. Zamiast magicznych kapeluszy, miał swój stary kapelusz zniszczony przez kota, a zamiast różdżki, używał patyka znalezionego w ogrodzie. Jego pierwsze sztuczki były bardzo zabawne. Potykał się o własne sznurówki, a zniknąć potrafił tylko za zasłoną. Kilka lat później, Mateusz został iluzjonistą o międzynarodowej sławie. Na oczach zdumionych widzów potrafił przeciąć kobietę na pół lub sprawić, że stolik sam zacznie się unosić. Dziś jego występy są pełne niesamowitych emocji i wrażeń. Spektakularne iluzje sprawiają, że ludzie zaczynają wierzyć w niewytłumaczalne.
Teraz jego show możecie zobaczyć w Teatrze Druga Strefa.
Zapraszamy na premierę spektaklu familijnego pełnego iluzji JAK ZOSTAŁEM CZARODZIEJEM.
Występuje: Mateusz Misiewicz
Realizacja techniczna: Stanisław Czerwiński
Premiera 24 lutego 2024 Teatr Druga Strefa Warszawa
Czas trwania 60 minut | Kategoria wiekowa 6+
24 lutego 2024, sobota, I grupa godz. 11.00-12.00 ( (UWAGA! Brak wolnych miejsc), II grupa godz. 12.30-13.30 (dzieci 5+)
Opłata 35 zł/os. Zapisy od 11.1.2024, godz. 10.00
Każda osoba biorąca udział w spotkaniu wnosi opłatę. Liczba miejsc ograniczona
Zapraszamy dzieci 5+ i rodziców na warsztaty weterynaryjne z Uprzejmym Łosiem i zwierzętami. Spróbujemy rozwiać wszelkie wątpliwości rodziców co do często wyrażanych marzeń dziecka o potrzebie posiadania psa. Na warsztat weźmiemy zaprawioną w bojach Larę/ Monę/ Farę, czarną labradorkę, będącą za pan brat z występami gościnnymi przed dziećmi, osobami starszymi i…rodzicami, którzy gdzieś w głębi chowają dziecięce pragnienia o mieszkaniu z czworonogiem.
O tym jaki jest pies każdy (z grubsza) ma pojęcie, my spróbujemy zajrzeć głębiej. W końcu, nie od parady spotykamy się z weterynarzem. Edukator, doktor Maciek i edukatorka, technik weterynarii Ania opowie nam o zdrowiu psa, chorobach i leczeniu, a we wszystkich tych poważnych czynnościach wspomoże ich Lara/ Mona/ Fara i pozwoli z bliska obejrzeć zęby, język, zajrzeć do ucha i wymacać twardość brzucha. Dowiemy się, czy pies ma pępek i ile maluchów może urodzić psia mama w jednym miocie.
Poruszymy kwestie dotyczące behawioru, przyjaźni psa z człowiekiem, ciekawych i ciekawszych ras oraz umaszczenia, a także spraw poważnych: bezdomności i sposobach jej zapobiegania oraz możliwości stania się opiekunem „kundla burego”. Nie zawahamy się wspomnieć o aspektach mniej różowych, albowiem nic co… psie nie jest nam obce. Chcemy podkreślić wszelkie elementy wspólnego życia, bądź co bądź ze ssakiem.
Wszystkich począwszy od 5 roku życia zapraszamy z rodzicami, zwłaszcza tymi, którzy w dzieciństwie sami marzyli o psim przyjacielu…
🎵Wasze dzieci uwielbiają tańczyć, śpiewać i bawić się w rytm ulubionych piosenek? Jeśli tak, to mamy dla Was idealną propozycję na najbliższe kilka weekendów!🪩
👧🧒Najmłodszych bemowiaków, miłośników muzycznej zabawy zapraszamy od 3 lutego do 27* kwietnia do sali SM “Jelonki” przy ul. Powstańców Śląskich 10.🎉W soboty w godz. 14.00-16.00 będą odbywały się tam koncerty DJ’a Pawła i MINI DISCO. Dzieci będą mogły pokazać swoją energię i radość na parkiecie!😎
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!
Szukamy młodych odkrywców do fascynującej podróży przez świat chemii i fizyki podczas naszych warsztatów “Wybuchowe Rewolucje”! To niezwykłe doświadczenie, które pozwoli dzieciom eksplorować tajemnice reakcji chemicznych, wybuchów i ciekawych zjawisk fizycznych 🧪🤩.
Podczas warsztatów będziemy robić kolorowe mikstury i wykonywać doświadczenia manualno-sensoryczne. Przygotujcie się na spektakularne pokazy wybuchów kontrolowanych i niezapomniane wrażenia i jeszcze większą pasję do nauki.
Ale to jeszcze nie koniec! Oprócz szalonych eksperymentów, na uczestników czekają COOL zajawki językowe oraz dodatkowe atrakcje prowadzone w języku angielskim 🇬🇧. To świetna okazja, by połączyć zabawę z nauką!
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Wystarczy tylko zabrać ze sobą uśmiech i gotowość do świetnej zabawy!
Niech twoje dziecko dołączy do naszej cooltowej przygody!
🗓️ Data: 24 lutego
⏲️ Godzina: 15.30-18.00
📍 Miejsce: CoolKids Academy Piaseczno – ul. Kościelna 11
💰 Cena regularna: 99 zł
spotkanie / 24.02 / sobota / 10:00-12:00 / wstęp wolny
Na słodko? Na słono? Po włosku z kawą i lekkim ciastkiem, a może po angielsku ze smażonym jajkiem i boczkiem i english breakfast tea. Są rożne sposoby kulinarnego rozpoczęcia dnia. Chcemy się dowiedzieć jaki jest Twój! Spotykamy się w sąsiedzkim gronie. Wpadnij do nas z produktem lub daniem, które lubisz! To będzie Twój wkład w budowanie sąsiedzkich relacji. Na miejscu mamy świetnie wyposażoną kuchnię, z której będziemy wspólnie korzystać.
Centrum Lokalne Żoliborz – Żoliborski Dom Kultury
Rydygiera 6B
Kontakt:
centrumlokalne@zoliborskidomkultury.pl
517 161 789
Wszystkie wydarzenia w CLŻ są bezpłatne.
Na miejscu czeka na Was herbata i kawa, ale miło nam będzie, jeśli przyniesiecie coś do wspólnych zapasów.�
Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian w harmonogramie lub odwołania wydarzenia.
Godziny trwania giełdy: 10.00 – 14.00
Wstęp dla odwiedzających- WOLNY.
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż, sprzedaj, kup, to co gra w twoim sercu!
Wśród podziemnych pawilonów Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.
Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!
Szanowni Państwo,
Elitarny Klub Kota Rasowego zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych, która odbędzie się w dniach 24 25 lutego 2024 r. w hali sportowej w Warszawie (Wilanów) , ul. Wiertnicza 26A.
Zachęcamy do udziału w całej imprezie, a w szczególności, w pełnych emocji finałach Best in Show, czyli w wyborze najpiękniejszych kotów wystawy (sobota – godz. 15.00, niedziela – godz. 14.30). Wystawa to nie tylko święto dla hodowców kotów, ale też i wspaniały sposób na miłe, rodzinne spędzenie czasu, tak więc będzie nam niezwykle miło gościć Państwa razem z dziećmi. Odwiedzający będą mogli, oprócz podziwiania kocich piękności, nawiązać kontakt z hodowcami ulubionej rasy, uzyskać informacje o jej specyfice i zasadach pielęgnacji.
Na wystawie zorganizowany będzie też kiermasz, na którym każdy będzie mógł się zaopatrzyć w karmę, zabawki czy inne akcesoria dla kotów, jak również w pamiątki związane z kocią tematyką.
Przypominamy jednocześnie, że na wystawie obowiązuje zakaz sprzedawania kociąt!.
Bilety:
normalny 25 zł,
ulgowy 20 zł. (emeryci, renciści, studenci, uczniowie)
Dzieci do lat 6 – wejście bezpłatnie.
Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami wejście bezpłatne.
Bilety będą do nabycia na miejscu.
Wystawa czynna dla zwiedzających:
sobota (24.02.2024) w godz. 10.00 – 16.30
niedziela (25.02.2024) w godz. 9.30 – 15.30
Już 23 i 24 lutego w Promenadzie zagoszczą super bohaterowie – Biedronka i Czarny Kot, którzy zabiorą najmłodszych na wspólną przygodę! Wśród atrakcji czekać będą m.in. labirynt, kreatywne warsztaty i konkursy z nagrodami!
Kiedy?
23.02 – od 14:00 do 20:00
24.02 – od 12:00 do 18:00
Ruszaj z nami w podróż w czasie zabytkowym “dzyndzajem” przez międzywojenną Warszawę.
Zapraszamy na przejazd tramwajem z 1940 r. na trasie Wyględów-Śródmieście w ramach inauguracji tegorocznego cyklu pn. “Następny przystanek…”, w trakcie którego wspólnie z przewodnikiem będziemy poznawać historię i budynki Warszawy okresu 1918-1939 z okien wagonu K445, czyli tzw. berlinki.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc dostępna pod linkiem: https://app.evenea.pl/event/wygledowsrodmiescie/
Chcesz wiedzieć co było architektoniczną inspiracją dla budowy gmachów SGH przy al. Niepodległości? A może miejsca takie jak Zakład Filtrów Pośpiesznych czy Centralny Akademik Bratniej Pomocy stanowią dla Ciebie zagadkę? Te, i wiele innych historii i budynków w trakcie naszej wspólnej podróży przybliży nam przewodnik Adrian Sobieszczański.
Spotykamy się przy punkcie Poczty Polskiej przy ul. Woronicza 50 (dokładna pinezka z lokalizacją: https://maps.app.goo.gl/gKUrMuHSMmxdSGXu8 ).
Trasę zakończymy na Rondzie ONZ.
Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie “Kamień i co?” i Biuro “Niepodległa”. Obowiązuje rezerwacja miejsc. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a koszty usługi przewodnickiej i wynajmu tramwaju pokrywa Biuro “Niepodległa”.
W tym roku ogłaszamy wiosnę miesiąc wcześniej. Każda okazja jest dobra by spotkać Was – naszych fanów, klientów i przyszłych posiadaczy rowerów towarowych, zatem nie rezygnujemy ze znanej i lubianej formuły prezentacji rowerów.
Zapraszamy bez względu na to, czy planujesz zakup cargo, tylko ogólnie rozważasz taką opcję czy zwyczajnie jesteś ciekaw/ciekawa tego rodzaju sprzętu.
Zachęcamy do zapisywania na indywidualne jazdy próbne w godzinach 10-12.30, od 13 spotkanie otwarte dla wszystkich chętnych.
Kontakt: tel. 796388500
Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w wybrane soboty o 11:00.
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.
Zapraszamy na tegoroczne Szachy nad Wisłą!
Póki co zima, więc zimujemy w gościnie Bosmanatu Portu Czerniakowskiego, przy ulicy Solec 8. Co sobotę widzimy się na pierwszym piętrze w sali konferencyjnej, zdolnej pomieścić do 30 osób. Na miejscu herbata i kawa.
Mile widziani szachiści na każdym poziomie, w tym zerowym – nauczymy!
Odkrywajcie z nami wspólnie tajniki królewskiej gry w miłej atmosferze!
Zapraszamy na nowy autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci!
🥰 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
😬 Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
🙃 Jak to działa?
- Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
- Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!
🥸Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
⏳Czas trwania: około 60 minut
Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży do 13 lat opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Zajęcia odbywają się w czterech różnych grupach wiekowych w tym samym czasie: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat oraz 12-13 lat.
Nie tylko osiągi, ale przede wszystkim dizajn i radość z jazdy sprawiają, że te samochody stały się obiektami pożądania kolekcjonerów i zaskarbiły sobie uczucia fanów na całym świecie. To modele kultowe, które rozbudzają wyobraźnię do dzisiaj. Carmaniaków i każdego, kto chce zrozumieć fascynację oldtimerami zapraszamy na wystawę do Północnej. 🚗✨
W obecnych czasach 52 konie mechaniczne, w dodatku w samochodzie dostawczym, na nikim nie robią wrażenia, a co najwyżej przyprawiają o pobłażliwy uśmiech na twarzy. W latach 60. 52 KM sprawdzały się świetnie, na co dzień i do zadań specjalnych. Choć nazwa „Volkswagen T1” brzmi dość enigmatycznie, to już pękata sylwetka samochodu jest znana każdemu i to między innymi ją właśnie można podziwiać w Północnej od 1 grudnia. 🚌🌟
Z szos do Północnej
Na pasażu Północnej zagości również Datsun 280ZX z nowatorską jak na tamte czasy bryłą, ale też oszczędny w wygody, choć dający dużo radości z jazdy kultowy Fiat 500 z 1967 roku. To kawał historii motoryzacji, całkowicie różnej od rozpychających się współcześnie na rynku elektryków. Każdy z modeli to inne rozwiązania techniczne, inne emocje kryjące się w dizajnie bryły karoserii i inne wrażenia z jazdy. 🚗💨
FRAGILE to nieprzypadkowe spotkanie dwojga przyjaciół i artystów – Jolanty Kossakowskiej i Gwidona Cybulskiego. Kluczem doboru repertuaru Fragile jest tematyka i klimat utworów. Inspiracją są melancholijne melodie i pieśni z Mazowsza i z Afryki Zachodniej. Kompozycje duetu to dialogi na skrzypce i zachodnioafrykańskie ngoni, to dwugłos wyśpiewujący tęsknotę za bezkresną sawanną, za równiną usłaną polami i łąkami, za bliskością i zachwytem nad „tu i teraz”, utraconym w pogoni za światem. Artyści opowiadają muzyką o tych wszystkich uczuciach, które nosimy ukryte w sercu i które najlepiej byłoby oznaczyć etykietą „Fragile” – Uwaga! Kruche! Ostrożnie!
bilety po 15 i 25 zł na biletyna.pl: https://bilety.io/u8mzS
Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:
- gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
- przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
- nietypowe szkliwa spożywcze
- floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
- szkiełka ceramiczne
+ozdobne wałki, stemple, zioła….
Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
Z Fryckiem w świat muzyki – cykl zajęć muzycznych dla dzieci 7-10 lat
Sobotni cykl zajęć „Z Fryckiem w świat muzyki” to propozycja edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Muzealni Edukatorzy i Animatorzy wprowadzą uczestników w fascynującą krainę dźwięków przy pomocy różnorodnych instrumentów – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i zupełnie nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Zwieńczeniem cyklu będzie zaproszenie do wspólnego muzykowania nie tylko naszych młodych adeptów, ale również ich rodziców. Podczas ostatniego, rodzinnego spotkania wykonamy razem poznane piosenki, akompaniując sobie na poznanych instrumentach.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie w świat dźwięków i instrumentów dzieci niekształcące się kierunkowo w zakresie muzyki.
Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Bilet rodzinny: 20 zł
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
Bilety: https://kicket.com
Magdalena Este – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Jacek Namysłowski – puzon
Bez puzonu nie ma jazzu! Jeden z najważniejszych instrumentów w jazzowym big bandzie, posiadający charakterystyczny ruchomy element. Angielska nazwa Trombone wywodzi się z włoskiego trombone, co oznacza „wielka trąba”. Instrument powstał w XIII w. chociaż postać, z której wywodzą się bezpośrednio instrumenty współczesne, otrzymał najprawdopodobniej w XV w.
Magdalena Este | gospodyni spotkania
Wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Jacek Namysłowski | puzon
Czołowy polski puzonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Uczestniczył w wyjątkowych koncertach big-bandów: pod batutą laureatki Grammy – Marii Schneider, i pod kierownictwem Chucka Mangione. Nominowany do nagrody Fryderyk 2015, w dwóch kategoriach: Jazzowy Debiut Roku oraz Jazzowa Płyta Roku.
Film często najpierw powstaje na papierze. Zajrzymy do najciekawszych szkicowników artystów tworzących storyboardy, dowiemy się, czym w ogóle jest storyboard i wykonamy takie rysunki planując poszczególne sceny rodzinnego filmu.
Warsztat poprowadzi Anna Szary.
Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
🎟 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)
Określenie „kocia muzyka” dotyczy niezbyt pochlebnej oceny wykonanych utworów, my jednak bez obaw zapraszamy na kocią (i nie tylko ) Smykofonię. Dzieciom i rodzicom na pewno spodobają się „kocie” utwory muzyczne: „Duet kotów” G. Rossiniego, „Koci walc” L. Andersona czy „Kotek” W. Lutosławskiego. Koncert będzie też okazją, by zachwycić się brzmieniem skrzypiec oraz głosami śpiewaków solistów .
Wykonawcy:
Marta Ustyniak-Babińska – sopran
Krzysztof Zimny – tenor
Artur Pilch – fortepian
Ewelina Karna – skrzypce
Ada Wdziękońska, ciocia „Ada” – prowadzenie
Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
UWAGA! Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na terenie Sinfonii Varsovii. W związku z tym na teren można wejść od strony ulicy Terespolskiej i Kobielskiej, natomiast wjazd samochodowy na teren możliwy jest od ulicy Kobielskiej.
Sprawdź plan terenu i zaplanuj swoją wizytę!!
Koncerty o godzinie 10:00 dla dzieci w wieku 0-2 lata.
Koncerty o godzinie 11:15 i 12:30 dla dzieci w wieku 2-5 lat.
Bilety dla uczestników koncertów dostępne są na stronie kicket.com w cenie:
7 zł – dla dziecka do ukończenia 1 roku życia
19 zł – dla dziecka powyżej 1 roku życia
26 zł – dla dorosłego/opiekuna
Pamiętajcie, że dzieci mogą uczestniczyć w Smykofonii jedynie pod opieką osoby dorosłej, a każdy uczestnik koncertu posiada bilet wstępu.
Honorujemy bilety wyświetlane na urządzeniach elektronicznych.
Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Partner: Sinfonia Varsovia
Projekt Smykofonia jest dofinansowany przez Miasto St. Warszawę
Kiedy: soboty 13:00-15:00 (co 2 tygodnie)
Start 24.02 – pierwsze zajęcia bezpłatne! Obowiązują zapisy: biuro@naszweranda.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Terminy kolejnych zajęć: 9.03 i 23.03; 6.04 i 20.04
Dla kogo: dzieci 6-10 lat
Opis:
Zajęcia będą okazją do nauki przez zabawę, twórczych działań, rozwijania wyobraźni i kreatywności, eksperymentowania i uważniejszego oglądania świata. Poznamy podstawowe zagadnienia z zakresu architektury, miasta i sztuki w przestrzeni publicznej. Będziemy budować, rysować, konstruować, malować, lepić, kleić i miło spędzać razem czas.
Gwiazdy:
W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu “Jak to działa”. Uczestnicy zajęć poznają cykl życia gwiazdy, rodzaje galaktyk i teorię wielkiego wybuchu. Wykonają też eksperyment, który odtworzy w efektownej miniaturze to ostatnie wydarzenie.
Obowiązują zapisy: osobiście w Muzeum, tel. 226490725
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Tosią Litwiniak czyli Adą Niezgódką z najnowszej ekranizacji “Akademii Pana Kleksa”.
Porozmawiamy o pasji, byciu popularnym, a także o tym, co ją inspiruje i motywuje do działania. Ale nie tylko 🙂
Po spotkaniu zapraszamy na pokaz filmu “Akademia Pana Kleksa”.
Spektakl na motywach powieści „Piotruś Pan”, autorstwa Jamesa Matthew Barriego.
Reżyseria: Tomasz Gawron
Scenariusz: Grzegorz Staszak
Scenografia i kostiumy: Krystian Szymczak
Asystentka scenografa: Katarzyna Sobolewska
Muzyka: Wojciech Frycz
Teksty piosenek: Kamil Malanicz
Choreografia: Bartosz Figurski
Przygotowanie wokalne: Aleksandra Granecka
Animacje: Karina Gorzkowska
Reżyseria dźwięku: Paweł Zawadzki
OBSADA:
Piotruś Pan: Maciej Kucharski/ Karol Jankiewicz
Wendy: Adrianna Hanslik / Jagoda Jasnowska
Dzwoneczek: Maja Szkutnik
Kapitan Hak: Michał Ziembicki
Twardy Hrabia: Jan Aleksandrowicz – Krasko
Plama: Karol Osentowski
Michał: Tadzio Michoń
Janek: Gustaw Michoń
Drobinka: Wiktor Worotnik / Jakub Strach
Stalówka: Maciej Kazbieruk
Milczek: Patryk Korlak
Zima powoli się kończy, ale ptasi przyjaciele mogą nadal potrzebować miejsca gdzie zjedzą smaczny posiłek. Przyjdź i stwórz go razem z nami! Podczas naszego warsztatu użyjemy specjalnie przygotowanych rur PVC i elementów wyciętych laserem, abyście mogli zrealizować swoje pomysły karmników dla ptaków.
Dlaczego warto wziąć udział?
🛠️Zaprojektujecie na podstawie 3 dostępnych wzorów Wasze ptasie domki, biorąc pod uwagę wielkość otworów wejściowych, ich umiejscowienie, sposobie wieszania oraz metody napełniania karmnika.
🏠 Własnoręcznie złożycie elementy w jedną całość a efekty Waszej pracy będziecie testować u siebie na balkonie lub w ogrodzie.
🔨 Nauczycie się podstaw obsługi narzędzi stolarskich, takich jak wiertarka i piła taśmowa. Będzie też czas na ręczne szlifowanie elementów papierem ściernym – bo każdy szczegół się liczy.
Co najważniejsze:
👉 Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze!
👉 Ilość miejsc ograniczona: 6 osób dorosłych + 6 dzieci!
👉 Wiek uczestników: 8+
👉 Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu.
👉 Zapisy dostępne od 10 lutego.
👩🏫 Warsztat poprowadzi dla Was: Marcin Goral oraz Łukasz Nowicki, a całe wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
NIEDZIELA, 25 lutego
⚪🔴ARTETERAPIA DLA DZIECI/ warsztaty rodzinne
Sztuka animacji piasku. Warsztaty sensoryczne dla ukraińskich i polskich dzieci.
Zapraszamy w każdą niedzielę od 12:00 do 13:30 na wyjątkowe zajęcia z animacji piasku dla dzieci. Zajęcia prowadzą pochodzące z Charkowa Natalia Iszczuk i Julia Sanina. Przed rosyjską inwazją na Ukrainę prowadziły liczne projekty teatralne oraz warsztaty plastyczne skierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Obecnie, wykorzystując terapeutyczny potencjał sztuki, angażują się w pracę z najmłodszymi. Podczas naszych warsztatów nie tylko wspierają rozwój dzieci, lecz także tworzą bezpieczną przestrzeń integracji i spotkań. Na warsztatach sensorycznych dla polskich i ukraińskich dzieci w DSH wspólnie pokonujemy bariery komunikacyjne i uczymy się wyrażać emocje poprzez sztukę oraz zabawę. Dołącz do nas! Odkryjmy razem fascynujący świat animacji piaskowej!
✔prowadzenie: Natalia Iszczuk i Julia Sanina
✔wiek: 6–12 lat
✔wstęp wolny
🔵🟡АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ / сімейні майстеркласи
Мистецтво пісочної анімації. Сенсорні майстер-класи для українських та польських дітей.
Запрошуємо щонеділі з 12:00 до 13:30 на унікальні заняття з пісочної анімації для дітей. Заняття ведуть Наталія Іщук та Юлія Саніна з Харкова. До російського вторгнення в Україну вони проводили численні театральні проекти та мистецькі заходи як для дітей, так і для дорослих. Нині, використовуючи терапевтичний потенціал мистецтва, займаються роботою з найменшими. Під час наших майстер-класів вони не лише підтримують розвиток дітей, а й створюють безпечний простір для інтеграції та зустрічей. Під час сенсорних занять для польських та українських дітей у DSH ми разом долаємо комунікативні бар’єри та вчимося виражати емоції через мистецтво та гру. Приєднайся до нас! Відкриймо захоплюючий світ пісочної анімації разом!
✔Керівники проекту: Наталія Іщук та Юлія Саніна
✔Вік учасників: 6–12 років
✔Вхід вільний
🌸 Odkryj z nami magię japońskiej kultury – zapraszamy na wyjątkowe warsztaty “Tworzenie japońskiej lalki Washi Ningyō” dla dzieci! 🌸
W obliczu rosnącego zafascynowania naszych najmłodszych kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni, z nieukrywaną ekscytacją prezentujemy wyjątkowe warsztaty, które nie tylko przybliżą uczestnikom tradycyjną japońską sztukę i rzemiosło, ale także zaoferują niezapomnianą przygodę w procesie tworzenia lalki Washi Ningyō. Ta wyjątkowa lalka, symbol japońskiego dziedzictwa, stanie się mostem łączącym zabawę z edukacją.
📅 Data: 25 lutego – Nie czekaj, zarezerwuj miejsce już dziś!
📍 Miejsce: ul. Mokotowska 4/6, sala 206 – Zapraszamy serdecznie!
⏰ Czas: 12:00 – 13:30 – Przygotuj się na ekscytujące dwie i pół godziny.
💸 Koszt: Tylko 35 zł od osoby, a dla rodzeństwa specjalna cena – 60 zł za dwoje!
Dlaczego warto być na naszych warsztatach?
🎨 Kreatywna zabawa z Washi Ningyō: Twoje dziecko stworzy unikalną lalkę z papieru washi, rozwijając zdolności manualne i artystyczne.
🖌️ Rozwój umiejętności: Pod okiem doświadczonej artystki, Twoje dziecko nauczy się tworzyć tradycyjne stroje, co sprzyja rozwijaniu kreatywności i wyobraźni.
✋ Umiejętności manualne: Twoje dziecko zdobędzie nowe lub doskonali istniejące umiejętności, ucząc się pracy z papierem i innymi materiałami.
🌟 Spotkanie z ekspertem: Twoje dziecko zyska inspirację i wiedzę od artystki z własną marką odzieżową, odkrywając świat japońskiej sztuki.
🌈 Nowe przyjaźnie: Twoje dziecko pozna rówieśników o podobnych zainteresowaniach w bezpiecznym i kreatywnym środowisku, co sprzyja budowaniu przyjaźni i rozwijaniu umiejętności społecznych.
🎁 Unikatowa pamiątka: Twoje dziecko wyjdzie z warsztatów z własnoręcznie wykonaną lalką Washi Ningyō, która będzie pięknym dziełem sztuki i dowodem na zdobyte umiejętności.
Nie przegap tej wyjątkowej okazji! 🌟 Miejsca są ograniczone, a zainteresowanie ogromne. 📚 Zarezerwuj miejsce już dziś i daj swojemu dziecku prezent w postaci niezapomnianej przygody 🎁, która wzbogaci jego świat o nowe doświadczenia, umiejętności i wiedzę o fascynującej kulturze Japonii.
Czekamy na Was z niecierpliwością, gotowi na wspólne tworzenie i dzielenie się kulturą, która fascynuje nas wszystkich. 🎨 Do zobaczenia na warsztatach! 🙌
Teatr Sztuka Ciała zaprasza na zimowy spacer z Botaniczką #wKamieniu
25.02.2024, niedziela, godz. 14:00
WSTĘP WOLNY
Natura działa cały rok. Nawet jeśli o tym nie wiecie, w zimie także dzieją się różne historie w przyrodzie, najczęściej pod ziemią lub w innych głębokich zakamarkach.
Chcemy zaprosić Was na całoroczny cykl spacerów teatralnych prowadzonych przez Botaniczkę – Chwastynatkę.
Podczas comiesięcznych spotkań będziemy odkrywać z całymi rodzinami tajemnice i zagadki otaczającej nas natury. Spacery teatralne to nasza propozycja połączenia teatru z edukacją ekologiczną.
Opowiadamy o wybranych wątkach w sposób performatywny – zapraszamy do wspólnego odgrywania ról, zabaw ruchowych oraz inspirujemy do ważnego i czułego zerkania na otaczającą nas florę, faunę i fungę.
Na drugi w tym roku spacer zapraszamy już 25 lutego. Dołączcie do Botaniczki w Kamieniu. Pawilonie Edukacyjnym o 14:00. Do zobaczenia.
W postać Botaniczki wcieli się Katarzyna Markowska.
Spacer odbywa się w ramach projektu “Latający Teatr Sztuki Ciała” i jest współfinansowany przez m. st. Warszawa
Sztorm Grupa & Tawerna Korsarz serdecznie zapraszają
wszystkie dzieci wraz z rodzicami na 3 spotkanie w tym roku z cyklu “Sztormowe Szantowanie dla Małych Korsarzy”🎼🎤 podczas którego będziemy uczyć dzieci (dorosłych też ;)) piosenek żeglarskich.
Notujcie w kalendarzach:
➡️Niedziela 25.02.2024 godz. 12.00-14.00.⬅️
W programie nauka szantowania, animacje, nauka wiązania węzłów, zabawy, quizy i konkursy z nagrodami!
Będziemy utrwalać szanty z ostatnich spotkań, ale także uczyć nowych!
Wszyscy Mali i Duzi, Korsarze i Korsarki, Piraci i Piratki przybywajcie, pośpiewajmy razem!!!
Tegoroczna edycja szantowania, składa się z aż 5 spotkań! Zapraszamy Was na trzecie. Koniecznie pamiętajcie aby zabierać karty do zabawy „Szantowe pieczątki, zbierz je wszystkie”!
W spotkaniach bierze udział kilkadziesiąt dzieci oraz dorosłych.
Gramy na gitarze, śpiewamy znane i lubiane szanty dla dzieci, a w przerwach animacje i zabawy prowadzone przez niezawodnych Animatorów Sztorm Grupy.
➡️Wstęp i udział bezpłatny⬅️
Mała Syrenka, mieszkanka morskich głębin marzy o poznaniu innego świata, o którego istnieniu opowiadały jej siostry. Przyjdź i przekonaj się, czy dotrze do suchego lądu, który zna tylko z przedmiotów znalezionych na dnie morza. Towarzyszyć jej będą przyjaciele rybka Lorek i krab Krabastian, a także zła meduza Ulla. Będziemy świadkami jej podróży przez odmęty oceanu zakończonej spotkaniem z Księciem. Czy straci głos? Jakie będą tego konsekwencje? Jaką rolę odegra Tryton ? Odkryjemy fascynującą kolekcję muszli, poznamy kolorowe rybki, zaśpiewamy z Syrenką i dowiemy się czy ona i Książę będą żyli długo i szczęśliwie. W wodzie, a może na lądzie?
Spektakl dla widzów od 2 do 99 lat. Czas trwania około 50 minut. Premiera już w listopadzie 2023 roku!
występują: Gosia Gradkowska, Joanna Pietrońska, Ireneusz Wojaczek, Przemko Janiszko
Balet “Kopciuszek” to balet klasyczny w dwóch aktach kierowany zarówno do najmłodszych widzów, jak i dorosłych.
BILETY: https://biletyna.pl/event/view/id/384185
Jedna z najsłynniejszych bajek przedstawiona za pomocą tańca klasycznego w wykonaniu zespołu Les Ballets de Pologne. Opowieść o nadziei, której nigdy nie powinniśmy tracić oraz o zwycięstwie dobra nad złem. Spektakl, podczas którego możecie się zarówno pośmiać jak i wzruszyć. Całość dopełniają zjawiskowe kostiumy, scenografia, muzyka, światła oraz gra aktorska.
W spektaklu występują tancerze Les Ballets de Pologne oraz uczniowie Szkoły Baletowej Les Ballets de Pologne działającej przy Fundacji Warsaw Ballet Theatre.
Czas trwania: 85 minut przedzielone 15 minutową przerwą między aktami
Wiek widza: od 4 do 100 lat
Spektakl teatralny dla dzieci z cyklu Baju Baj ,,Przygody lisa i gąski Dorotki”
Teatr Złoty Dukat
Gąska Dorotka zostaje porwana przez sprytnego lisa. Pasterka Hania szuka pomocy, by uratować gąskę. Pomagają jej w tym zwierzęta i dzieci…
Czas trwania: 45 min
Bilety: 15 zł/osoba do zakupu www.biletyna.pl
Ceramiczne zajęcia dedykowane zarówno dla całkowicie początkujących, którzy dopiero pierwszy raz bliżej spotkają się z gliną, jak i dla tych, którzy już pokochali ceramikę i chcą doskonalić sztukę utrwalania pomysłów w tym wdzięcznym i plastycznym materiale🤗
Uczestnicy zapoznają się z ręcznymi sposobami formowania gliny, wyprowadzania płaszczyzn i faktur, z różnymi technikami szkliwienia i zdobienia. Nauczą się realizowania własnych pomysłów i dobierania najlepszej metody do ich wykonania, ćwicząc tym wszystkim wyobraźnię, rozwijając kreatywność i smykałkę;)
Gotowe prace po wypaleniu na biskwit będzie można ozdobić w wybrany, dopasowany do danej pracy sposób.
Każdy etap omówimy krok po kroku, oglądając przykłady.
Wszystko w indywidualnym podejściu i miłej, spokojnej atmosferze✨🍵
Do wyboru są zajęcia:
- dla młodzieży i dorosłych o godz 11:00-13:00 lub 13:30-15:30
- dla dzieci (8-12 lat) o godz 16:00-17:30
Koszt miesiecznego karnetu (4 zajęcia): - 230 zł młodzież i dorośli
- 190 zł dzieci
Wypał, glina, narzędzia w cenie zajęć.
Serdecznie zapraszamy!
Link do zapisów:
https://www.strefazajec.pl/instruktor/Justyna-Podgorodecka
„Nowe szaty króla” to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena znanej pod tym samym tytułem. Baśnie Andersena słyną ze swojej ponadczasowości i uniwersalności a przekładając „Nowe szaty króla” na język teatralny pragniemy opowiedzieć dzieciom ale także dorosłym historię o manipulacji, podążaniu za modami i kłamstwie, ale także dziecięcej szczerości, odwadze przyznania się do błędu i zaufaniu do siebie. Przeniesiemy się w świat kolorowego królestwa, w którym codzienność toczy się niestrudzenie w rytm włoskiej muzyki, a największym problemem zdaje się być wybór ubrania dla Króla, aż do momentu przerwania tej sielanki i pojawiania się na Dworze dwóch demaskatorów głupoty. Jak ważne są dla nas rzeczy materialne? Czy potrafimy nie tylko patrzeć ale naprawdę widzieć? Dlaczego kłamiemy i jakie niesie to konsekwencje? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas spektaklu Teatru Baza.
Zapraszamy 25 lutego o godzinie 11:00 do Teatru Baza (ul. Podchorążych 39, lokal w kamienicy, obok komisariatu policji).
Spektakl trwa 40 min.
Bilety w cenie 30 zł
www.teatrbaza.pl
Reżyseria: Tomasz Zadróżny
Występują:
Hubert Mrozowicz
Piotr Basiell
Jan Litvinovitch
Anna Kozłowska
Dzieci w wieku 7-10 lat i opiekunów zapraszamy na warsztaty stolarki pt. “Drewniane kurczaki”! 🐥
Wspólnie nauczymy się podstaw obróbki surowego drewna. Następnie wykonamy z tego materiału figurkę kurczaka. Nasze drewniane ozdoby nadadzą świątecznego charakteru domowemu wnętrzu na Wielkanoc lub staną się miłym upominkiem dla bliskiej osoby!
Zapewniamy uczestnikom wszystkie niezbędne materiały 🪵.
INFORMACJE GŁÓWNE
📆 kiedy: 25 lutego 2024 (niedziela), godz. 10.00-12.00
📍 gdzie: Stajnie Kubickiego
🖋️ zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl lub (+48) 518 684 215
🎫 wstęp: 10 zł/os. Bilety można kupić na miejscu przed zajęciami.
💁 Prowadzenie:
Agnieszka Zommer – z wykształcenia filolog, dziennikarz, pedagog i bibliotekarz. Absolwentka Podyplomowego Studium Muzealniczego w Instytucie Historii Sztuki UW. Koordynator Zespołu ds. Edukacyjnych w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
zdjęcie w tle:
fot. Agnieszka Zommer
Chyba każdy kiedyś chodził do szkoły, a przynajmniej powinien.
Nasz bohater nie był tutaj wyjątkiem i dawno temu zakończył już swoją edukację. Nie chodził on jednak do zwykłej szkoły, lecz wyższej szkoły magii. Prawdziwy Białoksiężnik opowie Wam o swoich przygodach i odkryje tajemnice magicznej szkoły. Czarujące widowisko dla całej rodziny, pełen magii i humoru, które oderwie Cię od codzienności i zabierze do niezwykłego świata.
Spektakl familijny, dedykowany dzieciom w wieku 3-10 lat.
Bilety dostępne na: https://teatrmagii.pl/produkt/z-pamietnika-czarodzieja/
Hugh Lofting
Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp sprawia, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przeradzają się w przyjacielską więź.
„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” to opowieść muzyczna, złożona ze specjalnie skomponowanych do spektaklu piosenek przybliżających młodemu widzowi cechy naszych bohaterów.
Spektakl powstał z potrzeby zmierzenia się z wrażliwością najbardziej wymagającego teatralnego widza.
Wiek: 5 – 12 lat.
Reżyseria i adaptacja tekstu Tomasz Gawron
Scenografia i kostiumy Bartosz Szafranek
Współpraca scenograficzna Karolina Waschto
Video design i światła Jakub Laskowski
Teksty piosenek Karolina Słyk
Konsultacja dramaturgiczna Adrian Nowakowski
Muzyka Tomasz Bieliński
RODZINY W RUCHU – MAGIA DOTYKU
ruchowe warsztaty dla rodzin
Termin: 25 lutego | 10.00-11.15
Prowadzi: Aleks Borys
〰️Ile ważą różne części ciała dziecka a ile osoby dorosłej?
〰️Jakich sposobów i rodzajów dotyku możemy użyć, by to sprawdzić?
〰️Który z nich okaże się dla nas najprzyjemniejszy?
Podczas warsztatów będziemy się trzymać, podtrzymywać, chwytać, ale też oklepywać, masować, ugniatać, turlać po sobie i wtulać się w siebie. Wszystko po to, by być blisko siebie w rodzinach i zobaczyć, do jakiego tańca nas ta bliskość zabiera.
〰️JAK TO DZIAŁA?〰️
Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Są darmowe a zapisy są do wyczerpania miejsc. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, bardzo prosimy o odpowiedzialne podejmowanie decyzji i informację o nieobecności przynajmniej na 24 godziny przed warsztatem – wówczas z miejsca będzie mogła skorzystać inna rodzina. Zachęcamy do troski o siebie nawzajem.
Szczegółowych informacji udziela Justyna Czarnota pod numerem telefonu: 534 103 020.
Zajęcia taneczne Mini Disco dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat.
Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają super fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie pił wodę jeleń o złotym porożu?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Zapraszamy całą Rodziną, dzieci i dorosłych, do Normobarii Wilanów na zajęcia z muzykoterapii! 🙂🌱
Czekają na Was komfortowe fotele, koce i prozdrowotna odprężająca atmosfera o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa oraz świetna rodzinna zabawa z instrumentami! 💚
🌞 25 lutego, niedziela, godz. 11:00 – 13:00
Rodzinna niedziela w Bowl PUB!
W ostatnią niedzielę lutego 25.02 zaraszamy Was na rodzinną niedzielę.
W godzinach 13-17 dla Waszych najmłodszych mamy przygotowane mnóstwo atrakcji.
Podczas gdy rodzice będą mogli odpocząć pijąc kawkę lub grając w bilard/kręgle dzieci będą brać udział
👑w zabawach muzyczno-ruchowych
👑warsztatach kreatywnych
👑 rozwijaniu wyobraźni przestrzennej podczas zabaw przy użyciu słomek konstrukcyjnych i wiele i innych.
zachęcamy do rezerwacji torów na kręgle i stołów bilardowych.
Do zobaczenia w Bowl PUB
Chcecie poznać świat wielkich konstrukcji? 25 lutego WIELKIE BUDOWLE GRAVITRAX zawitają w HULAKULA!🥰 Jesteście gotowi na taką eksplozję rozrywki?🔥 Użyj swojej wyobraźni, aby zbudować pełne akcji tory i poznawać świat fizyki!⭐️