Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 25-26 listopada

Za nami pierwsze opady śniegu, a za oknem mroźno i czuć już zbliżającą się zimę. Jeśli potrzebujecie się rozgrzać, to wskakujcie do Weekendowej Zajawki i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 25 listopada

„Projekt Tuwim” to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.
Przenieście się razem z nami do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście!
Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo 🙂
Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym?
Jak wygląda „kosmos”?
Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki?
Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru 🙂 Serdecznie zapraszamy!
Spektakl oparty na twórczości Juliana Tuwima.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska & Honorata Paprot
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Stanisław Banasiuk / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Agata Puterko
Uczeń Janek: Michał Lupa / Filip Urbanke
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat.
Produkcja spektaklu została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Z Fryckiem w świat muzyki – cykl zajęć muzycznych dla dzieci 7-10 lat
Sobotni cykl zajęć „Z Fryckiem w świat muzyki” to propozycja edukacyjna Muzeum Fryderyka Chopina skierowana do dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Muzealni Edukatorzy i Animatorzy wprowadzą uczestników w fascynującą krainę dźwięków przy pomocy różnorodnych instrumentów – zarówno tych bardziej tradycyjnych, jak i zupełnie nowych. Podczas spotkań dzieci będą miały szansę zapoznać się z nowoczesnym wynalazkiem stosowanym w edukacji muzycznej – Musiconem, a także z urządzeniami do produkcji i miksowania dźwięku. Zwieńczeniem cyklu będzie zaproszenie do wspólnego muzykowania nie tylko naszych młodych adeptów, ale również ich rodziców. Podczas ostatniego, rodzinnego spotkania wykonamy razem poznane piosenki, akompaniując sobie na poznanych instrumentach.
Zajęcia mają na celu wprowadzenie w świat dźwięków i instrumentów dzieci niekształcące się kierunkowo w zakresie muzyki.
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (25 zł/spotkanie)

Bal andrzejkowy dla dzieci
25 listopada, godz. 12:30-14:00
Cena biletu 25 zł: https://biletyna.pl/event/view/id/373870
Jeden opiekun dziecka – wstęp wolny.

Bal w klimacie bajkowym poprowadzą aktorzy Teatru Katarynka.
Każdy bal dla dzieci jest niepowtarzalny! Bajka stanie się rzeczywistością! Bajkowy bal pełen jest kolorów i musicalowych hitów. Aktorzy prowadzący bal śpiewają utwory z autorskich musicali (i nie tylko!) ubrani w wielobarwne, szalone kostiumy. W miejscu wydarzenia ustawiona zostanie scenografia z autorskiego musicalu – przenosimy się do baśniowej krainy! Bajkowy bal dla dzieci na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników!
Podczas balu przewidziane są między innymi:

  • wróżby i zabawy andrzejkowe.
    – występy wokalne artystów;
    – zabawy ruchowe;
    – zabawy przy muzyce;
    – nauka układów choreograficznych.

Zapraszam na warsztat kształtowania umiejętności społecznych, asertywnych i rozwój samooceny dla dzieci i młodzieży w wieku:
8-10 lat, 11-13 lat, 14-15 lat.
Dla kogo?
Zajęcia kierowane są dla dzieci i młodzieży, którzy chcieliby wzmocnić swoje umiejętności społeczne i komunikacyjne oraz poprawić relacje z rówieśnikami.
Cele zajęć
Dostarczenie kompetencji psychologicznych niezbędnych do efektywnego funkcjonowania w szkole i grupie rówieśniczej w tym:
poprawa samooceny i poczucia własnej wartości
umiejętność radzenia sobie z krytyką
nauka rozpoznawania i komunikowania emocji i potrzeb
wzmocnienie szacunku do siebie i innych
umiejętność przyjmowania i wyrażania komplementów
komunikacja bez przemocy
współpraca w grupie
inicjowanie kontaktów
poznanie własnych praw i obowiązków, swoich mocnych i słabych stron
poprawa dobrostanu psychicznego
zdrowe sposoby spędzania wolnego czasu
Forma zajęć
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów:
odgrywanie scenek sytuacyjnych
praca w grupach
praca indywidualna
zabawa i rozmowa
Start: 25.11.2023 r.
8-10 lat – godz. 10.00-11.00
11-13 lat – godz. 11.00-12.00
14-16 lat lat – godz. 12.00-13.00
Adres:
“Przestrzeń terapeutyczna” ul. Czarnieckiego 11/3, Warszawa-Żoliborz
Zapisy:
Telefonicznie lub mailowo:
692 171 665

Poprzez zabawy ruchowe, opowieści jogiczne oraz relaks chcemy zaszczepić w dzieciach radość z praktyki jogi.
Joga dla dzieci przede wszystkim jest zabawą, która niesie za sobą szereg korzyści.
🧡 Wplatając w praktykę elementy korektywy wzmacniamy ciało i wspieramy rozwój prawidłowej postawy.
Joga wzmacnia mięśnie głębokie i rozwija równowagę.
🧡 Ćwiczenia uważności pozwalają dziecku zauważyć, poznać i nazwać własne emocje.
🧡 Joga obniża poziom stresu a ćwiczenia oddechowe uczą jak sobie z nim radzić w trudnych sytuacjach.
🧡 Poprzez praktykę jogi pielęgnujemy i rozwijamy uważność, cierpliwość i spokój umysłu.
🧡Zabawy ruchowe integrują grupę i dostarczają dużo śmiechu i rozrywki.
Zajęcia odbywać się będą w cyklu 6 spotkań po 45 minut każde.

Kreatywne weekendowe warsztaty, dedykowane zarówno dla tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z gliną i pierwszy raz się z nią bliżej spotkają, jak i tych, którzy już mieli do czynienia z ceramiką i chcą doskonalić swoje umiejętności w tej technice.
Pod okiem artystki uczestnicy krok po kroku będą tworzyć własne unikalne figurki, rzeźby, naczynia, biżuterię. Zapoznają się z ręcznymi sposobami formowania gliny, wyprowadzania płaszczyzn i faktur, oraz z różnymi metodami zdobienia. Nauczą się realizowania swoich pomysłów i dobierania najlepszej metody do ich wykonania. Na miejscu będą także mogli skorzystać z przygotowanych jesiennych dyniowych form do odcisku i zabawić się ze zdobieniem powstających dyniek. Wszystko w indywidualnym podejściu i miłej, spokojnej atmosferze.
70 zł – Opłata jednorazowa
ZAPISZ SIĘ => https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53989

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.
A o czym się zapomina?
Kontakt ze sztuką intensywnie pobudza pracę mózgu, aktywuje uwagę poznawczą, która sprzyja uczeniu się. Kontakt ze sztuką świetnie przygotowuje mózg do nauki przedmiotów ścisłych.
Dlaczego warto wybrać Fundację Atelier?
W gronie naszych absolwentów są uznani w Polsce i na świecie artyści działający w różnych obszarach sztuki. Wielu z nich swoje pierwsze kroki stawiało w Fundacji Atelier w dzieciństwie 🙂 Cieszymy się tym, chwalimy, jednak chcemy podkreślić, że do Atelier na Foksal nie przyprowadza się dziecka by zostało artystą. W Fundacji Atelier stworzyliśmy dzieciom przestrzeń do rozwijania ich naturalnej twórczej aktywności i kreatywności, pomagamy kształcić ich dobry gust, aby w przyszłości dokonywały lepszych wyborów.
Zapraszamy na próbne zajęcia plastyczne 🙂
Fundacja Atelier to warszawska szkoła rysunku i malarstwa założona przez artystów Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego w 1991 roku. Od ponad 32 lat doskonalimy autorski program nauczania artystycznego.
Informacje o warunkach uczestnictwa i zapisy: 502 585 061

Podczas zajęć odwiedzimy wystawę „Refugees welcome. Artystki i artyści na rzecz uchodźczyń i uchodźców”.
🔸 Zapisy online: https://bit.ly/warsztatydladzieci_spektrum
🔸 Koszt: 1 zł od osoby
🔸 czas trwania zajęć: 90 minut
🔸 informacje: Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres: muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.
Obejrzymy obraz, rzeźbę i tkaninę, które nie przedstawiają postaci ani rzeczy. Składają się z różnych form i kształtów. Znajdziesz na nich linie, pasy i plamy kolorów. Taka sztuka to abstrakcja. Przyjrzymy się im dokładnie. Czy linie są proste, czy kręcone? Czy plamy kolorów są małe, czy duże? Czy prace abstrakcyjne mogą być szalone lub spokojne, smutne lub wesołe? Czy są dla nas zagadkowe, czy łatwo jest im nadać tytuły? Zwiedzaniu towarzyszyć będą małe ćwiczenia plastyczne, ruchowe i sensoryczne.
Po obejrzeniu wystawy przejdziemy do salki edukacyjnej. Stworzymy własne dzieła inspirowane pracami z wystawy. Utkamy je z papieru, tkanin oraz wstążek.
Warsztaty uwzględniają potrzeby dzieci w spektrum autyzmu i nadwrażliwością sensoryczną. Prowadzone są w niewielkich grupach przez doświadczoną edukatorkę. Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z różnymi potrzebami i wszystkie rodziny, które chcą poznawać sztukę w przyjaznych warunkach. Zajęcia zakładają aktywny udział opiekunów, a zadania w parach wzmacniają więzi między rodzicem i dzieckiem.
Prowadzenie: Aleksandra Górecka
Aleksandra Górecka — edukatorka z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi. Ogólną wiedzę pedagogiczną uzupełnia na podstawie specjalistyczne szkolenia na temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami lub w spektrum autyzmu, prowadzone przez Fundację SYNAPSIS i Centrum Terapii SOTIS.

Wydarzenie odbywa się w Muzeum nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.

Dostępność wydarzenia:

  • Elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach.
  • Przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć.
  • Na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania.
  • Ograniczamy rozpraszające bodźce (np. dźwięki, światło).
  • Dbamy o wrażliwość sensoryczną uczestniczek i uczestników.
  • Trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach.
  • Korzystamy z ilustracji i piktogramów.
  • Pracujemy w kameralnej grupie.

🪄Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w el Botellon Wilanów!
Przygotowaliśmy moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
✨Dzieci jedzą cały dzień gratis – kids menu 😋
Mamy piękny, kreatywny kącik dla maluchów
✨Od 19:00 – DJ live set, który mamy nadzieje porwie Was do tańca! Nie raz z naszej restauracji potrafiliście stworzyć prawdziwy parkiet taneczny!
I…. jeszcze więcej niespodzianek! #STAYTUNED
Widzimy się już w sobotę, 25.11! 🔮
Weź przyjaciół i rezerwuj stolik https://tiny.pl/cnkr6

Planujesz wizytę w Food Hallu lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? 🎭 Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę, która urozmaici czas najmłodszym!
W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 – 16:00 udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych 🎨 Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział w animacjach jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały 👶🏻

III MOKOTOWSKI KIERMASZ KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
to całodniowy mikołajkowy piknik z książką i dziesiątką Wydawców w jednym miejscu! Obecne będą wydawnictwa: Babaryba, Convivo, DrugaNoga, Ezop, Kultura Gniewu, Muchomor, Nasza Księgarnia, Tatarak, Widnokrąg, Wytwórnia.
Tuż przed świętami będziecie mogli zapoznać się z bogatą ofertą wydawnictw, które obecne są na warszawskim rynku książki dla dzieci i młodzieży. Wydawcy przygotują świąteczne rabaty na książki nagradzane w konkursach literackich, czy ilustratorskich. Nie zabraknie nowości wydawniczych!
Zapraszamy do biblioteki w sobotę, 25 listopada*, w godzinach 12.00-18.00. Wstęp wolny!

  • (Tego dnia biblioteka nie realizuje wypożyczania i zwracania książek).
Cute African-American boy painting at school

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę na temat rysowania do Piątego Wymiaru na lekcje rysunku w trakcie których dzieci będą tworzyły komiksy zdobywając przy tym solidne podstawy tworzenia rysunków. Lekcje rysunku będą sie odbywały dwa razy w miesiącu.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

I już za moment kolejne wydarzenie z cyklu:
Spotkanie z książką i wyobraźnią.
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ
I WYOBRAŹNIĄ.
Bajkoterapia dla Rodzin.
Zapraszam

  • dzieci
  • młodzież
  • dorosłych, również seniorów babcie i dziadków.
    To twórcze spotkanie dla rodzin z dziećmi z elementami teatru, bajkoterapia z udziałem uczestników.
    Wprowadzę Państwa w świat wyobraźni. W trakcie będą elementy dramy i improwizacji. W części twórczej będziecie mogli Państwo wziąć udział razem z dziećmi siedząc na pufach i poduchach.
    Zapraszam dziadków i babcie, mamy, ojców oraz dzieci – nie tylko te przedszkolne – zapraszam rodzeństwa dzieci w każdym wieku, nastoletnie również.
    Takie spotkanie artystyczne może być refleksyjnym czasem miło spędzonym z dziećmi.
    Szczegóły:
    *data: 25.11
    *miejsce: Sala Piąty Wymiar Promenada
    *czas: 11:00 – 11:45
    *wstęp: zapis przez stronę Promenada Piąty Wymiar

Drodzy rodzice!
Czy Wasze dziecko opowiada czasami wymyślone przez siebie historie? Czy zaskakuje Was swoją nietuzinkową wyobraźnią? A może po prostu lubi książki? Jeżeli odpowiedzieliście przynajmniej jeden raz „TAK”, to mamy dla Twojej pociechy wyjątkową zabawę edukacyjną. Zabawę wyobraźnią 🙂
Zapraszamy na warsztaty pisarskie do Klubu Młodych Pisarek i Pisarzy! Nie, nie trzeba zabierać ze sobą ołówków ani długopisów 🙂 W trakcie zajęć, dzieci wspólnie wymyślają opowieści. Inspiruje je prowadzący warsztaty – pisarz, Jakub Jabłonka. Podczas spontanicznej rozmowy o charakterze twórczej burzy mózgów uczestnicy kreują setki pomysłów. W ten sposób powstają miejsca akcji, rodzą się bohaterowie oraz fabuła, która podobnie jak wyobraźnia dzieci, a więc niczym nieskrępowana, często potrafi zaskoczyć czytelników.
Kiedy historia zostanie już wymyślona i grupa uzna, że „to jest to!”, dzieci rysują ilustracje poszczególnych scen wymyślonej przez siebie opowieści.
Na końcu zajęć Jakub Jabłonka pakuje wszystkie ilustracje do czarodziejskiej teczki i znika, by w ciągu kilku dni napisać opowiadanie wymyślone przez dzieci. Ostatecznie wysyła ilustrowaną przez dzieci książkę w formie e-booka do rodziców. Na okładce widnieje imię i nazwisko każdego uczestnika warsztatów jako współautora książki. I wtedy właśnie rozpoczyna się naprawdę literacka przygoda, ponieważ dzieci na kolejnych zajęciach mówią wprost: piszemy drugą część! 😊
Cykl warsztatów obejmuje 4 spotkania w terminach:
📗 25 listopada 2023 r.
📘 9 grudnia 2023 r.
📙 3 lutego 2024 r.
📒 10 lutego 2024 r.
Zajęcia będą rozpoczynały się o godzinie 12.30 i trwały do około 13.45.
Zapisy trwają do 24 listopada i prowadzimy je pod adresem: bd34@bppragapd.p 👍
Warto się pośpieszyć, ponieważ Ilość miejsc jest ograniczona. Przewidujemy około 15. uczestników. Nie ma konieczności zapisywania dzieci na wszystkie terminy, ale z doświadczenia wiemy, że uczestnicy, kiedy wciągną się w proces wymyślania, nie mają zamiaru skończyć 🙂
Miejsce warsztatów: Biblioteka w Terminalu Kultury, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24 w Warszawie.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Ale prosimy nie traktować tych widełek zbyt sztywno, jeżeli zjawi się fajnie rozgadany 6 latek, chętnie go zaprosimy do grupy twórczej.
UWAGA! Zajęcia są bezpłatne! Organizatorem jest Biblioteka w Terminalu Kultury 😊

Latające piórka, chusteczki, syczący pluszowy wąż – czyli umuzykalniające zajęcia dla niemowląt (od urodzenia) i dla dzieciaczków do ok. 2-2,5 lat, prowadzone wg popularnej teorii Edwina Gordona. Zapraszamy zarówno dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i bardziej doświadczonych małych artystów. To również zajęcia dla kobiet w ciąży. Pierwsze lata życia dziecka (łącznie z okresem prenatalnym) są najważniejsze w kształtowaniu języka muzyki!
Gordon stwierdził, że dziecko uczy się mówić wsłuchując się w to, co mówią do niego opiekujące się nim osoby. Zapewnienie dziecku możliwości „osłuchania się” z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nim muzyczną wrażliwość, która w przyszłości może się okazać wielkim talentem.
W programie zajęć poprzez swobodną zabawę muzyczną, dzieci otaczane są śpiewem, rytmem, tańcem. Kształtujemy nie tylko ucho i wrażliwość, ale prowokujemy do naturalnej ekspresji twórczej małego dziecka.
Podczas zajęć dzieci maja okazję zabawy i wystukiwania rytmów kolorowymi akcesoriami do rytmiki: piłki, baloniki, piórka, chusteczki, bum-bum rurki, cymbałki, grzechotki, dzwonki, djembe i wiele innych. W tej grupie wiekowej bawimy się też chustą Klanza.
Maluchy zapraszamy razem z rodzicem/opiekunem do uczestniczenia w zajęciach.
Zajęcia prowadzone są w soboty:

  • o godzinie 10:30 – grupa dedykowana dla dzieci w wieku do 2-2,5 roku.
    Czas trwania: 40 minut
    Pierwsze zajęcia są bezpłatne!
    Cennik zajęć cyklicznych:
    Pakiet 4 zajęć- 200 zł (300 zł rodzeństwo pod warunkiem obecności tylko 1 rodzica)
    Pojedyncze wejście – 75 zł
    Mama w ciąży – 20 zł/spotkanie
    OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: 796-018-825.

🌲Zapraszamy na Rodzinną Grę Terenową! Gra z elementami edukacji leśnej dla dzieci i dla dorosłych. Masz ochotę spędzić aktywnie sobotnie przedpołudnie, na świeżym powietrzu, całą rodziną, być blisko natury, a do tego móc dowiedzieć się o niej nieco więcej? Rodzinna Gra Terenowa to idealna okazja. Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 23.11 włącznie.

Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

🐻Serdecznie zapraszamy na weekendową MISIOWĄ SMYKOMULTISENSORYKĘ z okazji Światowego Dnia Pluszowego MISIA🐻
Zapraszamy na zajęcia multisensoryczne z pluszowymi misiami w roli głównej😁 z elementami matematyki sensorycznej.
W czasie zajęć rozwiniemy zmysły dotyku, wzroku, słuchu i układu przedsionkowego.
🐻Będziemy bawić się z misiami przy muzyce, zakręcimy się na misiowej karuzeli i poznamy misiowe zabawy paluszkowe.
🐻Nakarmimy misie, będziemy je naśladować oraz porównamy małe z dużym, miękkie z twardym, “więcej” z “mniej”.
🐻Zrobimy puszyste i miękkie misie oraz odciśniemy MISIE z foremek w pachnącej masie plastycznej.
Smyko-Multisensoryka®️ to zajęcia dla dzieci o charakterze rozwojowym, ponieważ wspierają całościowy rozwój dziecka w oparciu o integrację sensoryczną, czyli 7 zmysłów i program Smyko-Multisensoryka

Zajęcia poprowadzi Pani Edyta Andrych.
⏰Sobota, 25 listopada, godz. 10.00
Zapraszamy dzieci w wieku 1,5 roku-5 lat..
⏳Czas trwania: 60 minut.
💰Koszt: 60 zł
Zapisy obowiązkowe, obowiązują przedpłaty, zapisy online ruszą już wkrótce tu:
https://rezerwacje.teczowasowa.com.pl/wydarzenia
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy❤️❤️❤️

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM,
ŻYWA SZOPKA,
WIZYTA U MIESZKAŃCÓW ZAGRODY,
OGNISKO,
CIEPŁY POCZĘSTUNEK
DOMEK MIKOŁAJA
Choć do grudnia zostało jeszcze trochę czasu – to już dziś przygotowaliśmy ofertę na ŚWIĄTECZNE WEEKENDOWE SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM
pobyt w godz 12:00-15:00 lub 15:00-18:00
Żywa Szopka z osiołkami, królikami i kózkami
na rozgrzewkę w cenie wstępu danie z kociołka i herbatka zimowa
wspólne pisanie listów do Świętego Mikołaja
wizyta Mikołaja i wręczenie prezentów
a wszystko to przy kolędach, ognisku i wśród świątecznych dekoracji
Wizyty tylko z rezerwacją
Opłata rezerwacyjna w wysokości 20 zł osoba pobierana jest na poczet przygotowania poczęstunku

  • prosimy o przemyślaną rezerwację ( nie zwracamy opłaty rezerwacyjnej w przypadku nieobecności na spotkaniu- natomiast istnieje możliwość przysłania kogoś w zastępstwie )
  • prezenty przywożą rodzice i podkładają pod choinkę
    Terminy wizyt świątecznych :
    25-26.XI

Zapraszamy do udziału w akcji “Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” 👑, podczas której do 30 listopada 2023 r. bezpłatnie zwiedzać można Muzeum Łazienki Królewskie! Wolny wstęp obowiązuje na wszystkie wystawy stałe i czasowe. W programie są też oprowadzania, warsztaty i lekcje muzealne.
W listopadzie można zwiedzić za darmo:
ZABYTKOWE OBIEKTY
● Pałac na Wyspie (parter) z Królewską Galerią Obrazów
● Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim, Królewską Galerią Rzeźby i Galerią Rzeźby Polskiej
● Pałac Myślewicki (parter) z historycznymi polichromiami Jana Bogumiła Plerscha

Dołącz do naszego wyjątkowego otwarcia szkoły programowania dla młodych umysłów! To impreza dla dzieci w stylu Minecraft, gdzie każdy uczestnik stanie się częścią fascynującego świata technologii i kreatywności! 🚀🌟
📅 Data: 25.11.2023
🕚 Godzina: 11:00 – 16:00
📍 Lokalizacja: ulica Kadetów 20, 03-987 Warszawa, Polska
W programie:
-Zajęcia z programowania;
-Warsztaty z robotyki;
-Modelowanie 3D;
-Loteria z fantastycznymi nagrodami;
-Zabawy dla dzieci;
-Przekąski dla maluchów.🎈
To nie tylko otwarcie szkoły, to okazja do poznania światów kodowania, technologii i niezapomnianej zabawy! 🎮 Jeżeli chcieliby Państwo zarezerwować miejsce na naszą imprezę dla swojego dziecka, prosimy o wysłanie wiadomości zawierającej imię dziecka, wiek oraz numer telefonu do Państwa. To będzie fantastyczna okazja do zabawy i nauki! 📝

🧙‍♂️Zapraszam na magiczny wieczór Andrzejkowy dla dzieci❤️🔮
Dużo atrakcji 🌟
eksperymenty 🌟
zabawa🌟
animacje 🌟
gogle animacyjne 🌟
tańce🎉🎉
poczęstunek 🌟
🌟🌟Ul. Kłobucka 8b 🌟
Ilość miejsca ograniczona!!
Zapisy tel. 606 173 204

🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!

🗓 Już 25.11.2023 r. zapraszamy na Dzień Kolejarza w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Zawody od pokoleń na kolei”. W programie:
☑ 9:00-17:00 Muzealna gra na terenie skansenu dla dzieci i młodzieży z upominkami.
☑ 9:00-17:00 Udostępnienie wnętrz wagonów osobowych: ABxhpi 2281 (salonka generalska), C101 (salonka dyrektora cukrowni „Kruszwica”) oraz Ch 1123.
☑ 11:00-12:00 Bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po skansenie oraz wystawach muzealnych.
☑ 12:00-14:00 Prezentacja pociągów Retro – parowozuPx29 1704 oraz lokomotywy spalinowej Lxd2 342- maszynista i kierownik pociągu, opowiedzą o swojej pracy. W tych godzinach będzie możliwość wejścia do kabiny maszynisty i sprawdzenia jak wygląda codzienna obsługa czynnych pociągów RETRO!
☑ 14:00-15:00 Bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem po skansenie oraz wystawach muzealnych.
☑ 15:00-16:30 Pokaz na skansenie muzeum, pracy wykonywanej przez renowatora.
ℹ Dla wszystkich kolejarzy 👨‍✈👩‍✈ (za okazaniem stosownego dokumentu) BEZPŁATNE WEJŚCIE DO MUZEUM.

Z radością ogłaszamy, że powstaje pierwsza stała wystawa poświęcona historii polskiej deskorolki!
Zaczniemy od wystawy “TWORZYWO”, która zaprezentuje korzenie polskiego skateboardingu. Zobaczycie na niej dziesiątki deskorolek z Polski i najróżniejszych zakątków z całego świata.
Do zobaczenia 25. listopada, podczas zawodów Local Hero w warszawskim Woodparku, który od tej pory będzie domem wystawy.

Koncert dla młodego widza od 3- 10 lat
Czas trwania koncertu: około 50 minut.
Wejściówki bedą do pobrania 10.11.2023 od godz.12.00
Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego osoby zainteresowane udziałem w koncercie proszone są o odebranie darmowego biletu przez portal Biletyna.

Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaprasza na spotkanie z ilustracją muzyczną “Opowieści z Krainy Przyjaźni”. Spektakl odbędzie się w sobotę, 25 listopada, o godzinie 11:00 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Nr 26 przy ul. Romaszewskiego 19. Wstęp wolny.
Niektórzy już pewnie wiedzą, że największym skarbem na świecie jest prawdziwy przyjaciel. Ale jak go zdobyć? Czy może być nim lew? Czy jest jakiś magiczny przepis na znalezienie przyjaciela? Posłuchajcie opowieści z Krainy Przyjaźni i przekonajcie się sami!
Wydarzenie organizowane w ramach projektu “Poznajmy naszych sąsiadów: Ukraina” sfinansowanego ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy.

Powraca jeden z Waszych ulubionych warsztatów, czyli budowa karmników dla ptaków! Podczas warsztatu poznacie podstawowe narzędzia w naszej stolarni oraz nauczycie się techniki ręcznego szlifowania drewna. Dowiecie się też, jak powstają projekty cyfrowe oraz jak wykonywać je z pomocą maszyn, takich jak m.in. ploter laserowy, na którym wycięte zostaną elementy Waszych karmników. Spodziewajcie się dużej dawki ciekawej wiedzy i mile spędzonej soboty w naszej słonecznej FabLabowej stolarni!
Ilość miejsc: 6
Wiek uczestników_ek: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami_kami. Każdy duet (osoba dorosła+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden karmnik.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Łukasz Nowicki
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
Ilość miejsc ograniczona. W pierwszej kolejności na warsztaty są akceptowane osoby, które nigdy nie miały okazji odwiedzić FabLabu, oraz te, które brały udział w warsztatach dawniej niż 2 miesiące od daty planowanego warsztatu. Ta zasada ma na celu umożliwienie nowym osobom poznania FabLabu 🙂

Warsztaty polegające na układaniu mozaiki w przygotowanych wcześniej drewnianych formach. Warsztaty są wspaniałym wprowadzeniem w świat rękodzieła.

25 listopada ponownie wkraczamy na parkiet w Galerii Północnej! 👊🏻 Tancerze hip hopowych zespołów ze wszystkich szkół Egurrola Dance Studio będą walczyć nie tylko o medale i puchary, ale także o specjalne punkty, które zostaną wliczone do klasyfikacji generalnej Egurrola Dance League! 🏆
W minionym sezonie po raz drugi wyłoniliśmy LIDERÓW w każdej kategorii – teraz czas sprawdzić, czy aktualni mistrzowie obronią swoje pozycje 😎 Jak bardzo zmieni się tabela? Kto okaże się najlepszy? 🕺🏻

Gdy ciemno i zimno można poprawić sobie nastrój u nas, jak? Robiąc coś myśląc o spotkaniach z bliskimi w święta! Pamiętajcie, że na święta najlepiej jest dać komuś bliskiemu samodzielnie wykonany prezent albo dać mu szansę na wrażenia i chwilę relaksu. Dlatego warto wpaść do nas na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Michała i samemu zrobić taki prezent albo świąteczną dekorację lub kupić u niego voucher pod choinkę do wykorzystania przez obdarowanego w dowolnym momencie.
Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty ceramiczne.

🌇„Zimno już było” to wystawa życiu w mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.
☀️W trakcie kolejnych, autorskich warsztatów rodzinnych do wystawy skupimy się na kreatywnym wykorzustaniu światła słonecznego. Będziemy testować naturalną technikę fotograficzną, do której nie potrzebujemy specjalistycznej chemii.
📷Wspólnie wykonamy cyjanotypię, która nie wymaga skomplikowanego sprzętu ani ciemni. Wystarczy podłoże (np. kartka), odpowiedni odczynnik, światło słoneczne, woda w kuwecie oraz przedmioty, które będą obiektami do naświetlania. Wykorzystując ich różnorodne kształty, faktury oraz możliwości przepuszczania światła stworzymy błękitne kompozycje – ślady obecności artefaktów.

🗓️Kiedy: 25.11 [tego dnia zapraszamy na zajęcia 2 grupy]🕰️11:00 – 13:00
🕰️15:00 – 17:00
📍Gdzie: Muzeum Woli, Srebrna 12
🧒Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu dla dziecka w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Woli i online. [opiekun uprawniony jest do bezpłatnej wejściówki]

Spotkanie dla rodziców i dzieci (od 3 lat) “NIE ZAWADZI SPRAWDZIĆ”
Spotkanie obejmuje:
I. Krótki wykład dotyczący wad postawy i stop:

  • jakie są wady postawy i stóp
  • normy rozwojowe
  • czerwone flagi wad postawy
    II. Indywidualne badanie stóp na podoskopie każdego dziecka oraz miarką koślawości pięt oraz wstępna ocena całościowa postawy.
    Prowadząca:
    MGR MARTA SOBOCINSKA: Fizjoterapeutka, Terapeutka NDT-Bobath, Terapeutka Sl, Terapeutka ręki
    Cena na dziecko:
    35 zł dla członków GYM Generation
    90 zł dla gości
    Rejestracja:
    Zapisy – biuro@gymgeneration.pl
    Ilość miejsc jest ograniczona!

🧜‍♀️ Warsztaty dla rodzin, na których porównamy warunki życia w Warszawie dawniej i dziś.
🌞🌛 Miasto to organizm, który funkcjonuje nieprzerwanie dniem i nocą.
👀 Przyjrzymy się zmianom, jakim podlega miasto od zarania dziejów, a które wciąż wpływają na jego wygląd oraz styl życia jego mieszkańców. Przeniesiemy się w przeszłość i spojrzymy na Warszawę oczami jej dawnych obywateli.
🏙 Porozmawiamy też o potrzebach obecnych mieszkańców metropolii. Dowiemy się, w jaki sposób miasto radzi sobie z pokonywaniem przeszkód codzienności i dzięki temu ewoluuje.
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
🎫 Bilety dostępne na stronie przy każdym wydarzeniu – jeden bilet upoważnia do wstępu dziecko i jednego opiekuna. Bilety w sprzedaży na 3 tygodnie przed wydarzeniem.
📍 Warsztaty odbywają się w soboty w Muzeum Warszawy, Muzeum Woli lub Muzeum Drukarstwa.

mother and four children playing traditional Irish musicmore music:

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.
W tej grupie wiekowej dzieci zapoznają się także z pianinem i instrumentami perkusyjnymi.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z jednym rodzicem/opiekunem lub samodzielnie.
Zajęcia prowadzone są:
– w soboty o godzinie 11:20 – grupa dedykowana dla dzieci w wieku 2-2,5 roku do 3,5-4 latek.
Czas trwania: 40 minut
Cennik zajęć cyklicznych:
Pakiet 4 zajęć- 200 zł (300 zł rodzeństwo pod warunkiem obecności tylko 1 rodzica),
Pojedyncze wejście – 75 zł;
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: 796-018-825.
Zajęcia odbywają się w Music School przy ul. Brackiej 22 lok. 23 (3 piętro bez windy).

🖌🎨 Ilustracje bywają równie ciekawe jak lektura ulubionych książek. A może by tak samodzielnie zobrazować jakąś niezwykłą opowieść? Zapraszamy na cykl warsztatów z tworzenia ilustracji, który pomoże sprostać temu wyzwaniu!
🖌🎨 Inspiracji do autorskich ilustracji poszukamy w trakcie wirtualnego spaceru po wnętrzach pałacu wilanowskiego. Z pewnością znajdziemy tu niezwykłe i zaskakujące przedmioty, które do nas przemówią, a być może nawet ujawnią swoje pilnie strzeżone przez stulecia sekrety. Te niesamowite historie utrwalimy na kartce papieru w postaci barwnych rysunków. Poznamy tajniki sztuki opowiadania obrazem, technikę rysowania piórem i tuszem oraz nauczymy się malować akwarelami. Dowiemy się, w jaki sposób można wykorzystywać ilustracje do snucia opowieści, które trafią do serc słuchaczy. Za przykład posłużą nam niezwykłe karty narracyjno-ilustracyjne do czytania i opowiadania legendy o królu Janie III i słynnym dębie Bartku. Dzięki nim odkryjemy magię japońskiego teatrzyku obrazkowego, zwanego kamishibai.

Zapraszamy na podróż w głąb jesiennego spokoju. Przy akompaniamencie akustycznych instrumentów oraz leśnych patyków, szyszek i suchych liści śpiewamy piosenki o przyrodzie. Rozruszamy się i pobawimy w dawne zabawy.
Wykonawcy:
Kukaj Kukawko
Dominika Oczepa – śpiew i skrzypce
Patrycja Kuczyńska – bęben obręczowy, baraban, basetla, śpiew, animacje taneczne
Witold Roy Zalewski – akordeon, piszczałki, drumla, śpiew

NIEDZIELA, 26 listopada

26 listopada (niedziela), o godz. 10.00 rozpocznie się osiemnaste Ursynowskie Dyktando im. Andrzeja Ibisa-Wróblewskiego‼ Odbędzie się w sali sportowej Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Dereniowej 48. Tradycyjnie uczestnicy zmierzą się z tekstem przygotowanym przez prof. dr hab. Jerzego Bralczyka oraz doc. dr Grażynę Majkowską. Liczba uczestników jest ograniczona.
✍️ Zapisy na dyktando ruszają 6 listopada i potrwają do 20 listopada. Dyktando to nie tylko napisanie tekstu ze słuchu, ale także bardzo ciekawe spotkanie z ekspertami. W oczekiwaniu na wyniki publiczność może wysłuchać wykładu na temat języka polskiego oraz zasad pisowni trudnych słów użytych w dyktandzie. Prof. dr hab. Jerzy Bralczyk oraz doc. dr Grażyna Majkowska bardzo chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. W 2022 roku dyktando poświęcone było jesieni.
Na laureatów czekają nagrody. W dyktandzie wyłonieni zostaną laureaci w czterech kategoriach:
➡ Open (uczestnicy dyktanda, z wyłączeniem kategorii Ekspert)
➡ Juniorzy (roczniki 2003-2008)
➡ Młodziki (roczniki 2009 i młodsi)
➡ Ekspert – osoby, które zawodowo zajmują/zajmowały się ortografią języka polskiego (w tym absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra bądź licencjata, a także pracownicy naukowi z tego zakresu) oraz wszyscy laureaci (za laureata uważa się zdobywcę 1, 2 lub 3 miejsca) dzielnicowych, miejskich, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich dyktand (z wyłączeniem laureatów ursynowskich dyktand w kat. Juniorzy i Młodziki).
ℹ UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do wypełnienia Karty Rejestracyjnej (załącznik nr 1 do regulaminu). Oryginał karty musi być dostarczony organizatorowi nie później niż w dniu dyktanda. Karta i regulamin dostępne na stronie 🖥 https://ursynow.um.warszawa.pl/
Wydarzenie będzie transmitowane.

Spotkanie warsztatowe podczas którego zostaną wykonane wycinanki do animowanego przestawienia teatru cieni.
✂ Czysta przyjemność wycinania kształtów to cykl spotkań relaksacyjno-wycinankowych. Zapraszamy na pierwsze spotkanie, podczas którego będziemy relaksować nadwyrężone układy nerwowe i tworzyć nowe kształty, które posłużą do realizacji intrygującej opowieści o światach takich, jakie nam się wytną.
W trakcie spotkań przewidziano ćwiczenia lub zadania relaksacyjne dla osób zainteresowanych.
🔴 salonik literacki / wstęp wolny

Filmowy poranek dla dzieci (8+)
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Zapraszamy na spotkanie z sympatyczną, rudowłosą Anią, którą wszyscy znamy z pięknych książek autorstwa Lucy Maud Montgomery. A jeżeli ktoś z was jeszcze jej nie poznał to gwarantujemy, że takiej bohaterki nie da się zapomnieć.
Ania z Zielonego Wzgórza to wyjątkowa osoba, wulkan młodzieńczej wyobraźni połączony z błyskotliwą inteligencją i prawie nieziemskim uduchowieniem. Jej obecność zmienia życie wszystkich wokół i koloruje codzienność na tysiąc barw i znaczeń.
Zapraszamy na film i niech życie nikogo z was nigdy nie będzie cmentarzem nadziei!
reżyseria: Uldis Cipsts
produkcja: Łotwa 2023 (81 min)

Dla dzieci, które lubią miasto! Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o jego architekturze! Mamy warsztat wokół książki “Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”.
Poznacie budynki, które lubią drapać chmury i kosmicznego przybysza, który wylądował w Katowicach. Nauczymy się, jak rysować plany, mierzyć proporcje i dostrzegać różnorodność budynków. Będziemy korzystać z przyrządów do samodzielnego składania i oglądania miasta.
Kiedy: 26.11.2023 r., 12:30-13:30
Kto: dzieci w wieku 8-10 lat, z opiekunami
Liczba uczestników: 12
Zapisy: https://forms.office.com/e/7dpQN4652A

Rodzinne Niedziele w Rest. Baczewskich, to cotygodniowe spotkania z animatorami OLIGO w Rest. Baczewskich.
W każdą Niedzielę rozkoszuj się wizytą w Rest. Baczewskich podczas gdy nasi animatorzy zajmą się najmłodszymi
Tematem nadchodzącej niedzieli będą:
Strażacy – dowiemy się co należy robić w awaryjnych sytuacjach i wypełnimy misje nadane przez animatora

Spektakl dla dzieci od 3 lat
Występują: Anna Bączek-Lieber, Emilia Kubiak, Marcin Lieber
„Tajemnica skarbu na kurzej nóżce” to historia Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę, by odnaleźć tajemniczy Skarb, przechowywany przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, by wraz z nim stawić czoła swoim lękom.
Przedstawienie zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb poznawanych historii, dzieci pobudzają swoją wyobraźnię, rozwijając tym samym kreatywność.
Bilety: 20 zł

🇵🇱 ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i warsztaty sensoryczne. Zajęcia poprowadzą arteterapeutki Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

Pracownia Dama z wiertarką – świąteczne ozdoby

Zajęcia przeznaczone dla dzieci, które lubią majsterkować i chcą samodzielnie zrobić świąteczne dekoracje.
Zajęcia trwają 2 godziny.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia.
Koszt: 150 zł/ osoba
Zapisy: damazwiertarka@gmail.com
Grupa min.: 4 osób, max. 6 osób
Miejsce: Pracownia Dama z wiertarką: https://goo.gl/maps/bk9smWkJy84eKKot9

Zapraszamy na rodzinną sesję do Normobarii Wilanów 🙂🌱
🌞26 listopada, niedziela, godz. 15:00 – 17:00
Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowane przez animatorkę. To doskonałe połączenie relaksu dla rodziców, zabawy dla dzieci oraz regeneracji, głębokiego dotlenienia, filtracji ze smogu i wspierania odporności dla wszystkich ☺💚 Danusia, która będzie opiekowała się Waszymi dziećmi to wspaniała, pełna ciepła i pomysłów Kobieta.

Aktorzy opowiadają trzy historie o królewnach. Choć wszystkie bajki zaczynają się tak samo, to w zależności od charakteru królewny, Złośnicy, Beksy lub Roztropnej dalszy ciąg jest zupełnie inny. Dzieci utożsamiając się z bohaterkami bajki uczą się, że w różnych sytuacjach życia mogą zachować się dobrze lub źle, a najlepszym orężem w walce z bajkowym Smokiem jak i codziennymi strachami jest uśmiech i rozwaga, a nie płacz i złość. Różnorodne formy lalek: kukły, maski, lalka trikowa.
Czas trwania 40 min.
Po spektaklu odbędzie się “Piernikowanie – świąteczne pomaganie”
26.11.2023, godz. 11:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa. Wstęp biletowany.
Bilety: 20 zł
Kup bilety:

  • on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet
  • w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)

Cześć 👋,
w Spółdzielni.Koneser Twój urwis zostanie MAŁYM KONESEREM PIZZY i stworzy autorską pizzę pod czujnym okiem doświadczonego pizzeramana. Możecie ją zjeść na miejscu lub zabrać na wynos 🍕🍕🍕 Warunek uczestnictwa w warsztatach? Oczywiście miłość do pizzy! 😜 A z kwestii formalnych… 👇
ℹ️ WYMAGANY WCZEŚNIEJSZY TELEFONICZNY ZAPIS DZIECKA
Warszawa: 📞 533 150 716

Gdzie?
Warriorshouse, ul. Lotnicza 18, Warszawa
O której?
15.00-16.30 – dzieci 3-5 lat
17.30-19.00 – dzieci 6-8 lat
Zespół zgranych animatorek proponuje:
🔮Wróżby andrzejkowe
🕺Tematyczne zabawy ruchowe
🪄Tworzenie czarodziejskich różdżek
🧙‍♀️Pokaz magii
🥤Napoje i przekąski
Koszt imprezy:
75zl / dziecko
130zł / rodzeństwo
Bal jest dla dzieci – rodziców zapraszamy do przebywania z nami tylko wtedy, jeśli uczestniczą w zabawach 😉
Zapisy:
Elwira 608587039

Zapraszamy dzieci w wieku 3-8 lat z rodzicami na bezpłatne warsztaty improwizacji „Opowiedz mi bajkę”, które odbędą się w niedzielę 26 listopada br. o godz. 11:00 w Ośrodku Kultury Wesoła (ul. Stefana Starzyńskiego 21, Warszawa-Wesoła).
Podczas zajęć będzie można poznać bliżej muzykę współczesną i usłyszeć m.in. jak brzmi ośmiornica na spacerze, żaby w stawie lub narzędzia w warsztacie.
Warsztaty poprowadzą improwizatorzy: multiinstrumentalistka Marta Maślanka, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.
Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.
🔹 Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rejestracja uczestników zajęć.
Zgłoszenia są przyjmowane na dwa sposoby:
✔ poprzez formularz: https://forms.gle/FBob4A66naFRDVYEA
LUB
✔ emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu
🍀 Zapraszamy również do udziału dzieci ze specjalnymi potrzebami i ich rodziców. Prosimy o informację, jeśli będzie potrzebna pomoc w Waszym uczestnictwie w warsztatach.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 790 395 228.

19 listopada o 11.00 dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) zapraszamy do udziału w nowym cyklu warsztatów! 🍁🌻🍁
Podczas drugiego spotkania porozmawiamy o przyjaciołach roślin – motylach, pszczołach, innych owadach i… ptakach! 🐦 Wysłuchamy opowieści o przedwojennych naukowcach: biologach i biolożkach, którzy 💯 lat temu odkrywali tajemnice świata roślin. W drugiej części spotkania mali uczestnicy zaprojektują domki dla owadów, które zabiorą ze sobą do domu. 🐝
26.11 | Mój mały warzywniak
Informacje praktyczne:
🌼 zajęcia są bezpłatne,
🌼 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🌼 ilość miejsc ograniczona.

⏰ DATA: 26 listopada godz. 11:00 – 15:00
📆 MIEJSCE: BOK Głębocka 66
🔍 WSTĘP WOLNY!
Więcej informacji: https://bok.waw.pl/wydarzenia/coolturaki-familijny-piknik

COOLTURAKI powracają! Za nami Piknik Słowiański, a kolejna okazja, by się spotkać – 26 listopada od godz. 11:00 do 15:00 przy Głębockiej 66. Czeka nas Piknik Naukowy!
W programie:
🔬 LABORATORIUM
Stoisko, w którym prowadzone będą eksperymenty fizyczne oraz chemiczne. Uczestnicy będą poznawać podstawowe prawa fizyki i chemii w oparciu o powtarzalne eksperymenty, z użyciem prostych narzędzi i substancji.
🔬 MIKRO
Stoisko z mikroskopami, umożliwiające uczestnikom oglądanie różnych organizmów, materiałów i substancji w skali mikroskopowej, w tym przeprowadzanie prostych eksperymentów chemicznych i biologicznych.
🔬 ARCHEO
Stoisko prezentujące badania archeologiczne i konserwatorskie, złożone z symulacji wykopu archeologicznego, bazy archeologiczne z wystawą narzędzi i eksponatów oraz pracowni rysunku zabytków. Uczestnicy poznają na stanowisku charakter eksploracji i pracy przy zabytkach, sposoby zdobywania informacji, będą mogli wyeksplorować ukryte obiekty w wykopie, pomierzyć obiekty i ich położenie przy pomocy profesjonalnego sprzętu oraz nauczyć się techniki rysowania zabytków.
🔬 PSYCHO
Stoisko, w którym uczestnicy będą poznawać psychologię poprzez grę w psychologiczne gry planszowe. Na stanowisku m.in. dixit, tajniacy, times-up, cluedo oraz gry terapeutyczne.
🔬 KONSTRUKTOR
Stoisko zabaw kreatywnych konstrukcyjnymi klockami LEGO. Uczestnicy będą mogli budować własne konstrukcje na bazie dwóch kuwet konstrukcyjnych a symulacje i zabawy przeprowadzać na dużej, udostępnionej makiecie.
🔬 WARSZTATY KULINARNE
Uczestnicy przygotują własną pizzę / podpłomyka, dodając do wyrobionego i rozwałkowanego przez nich ciasta wybrane składniki jak wędlina / ser / warzywa / sosy, a następnie obsługa stanowiska wypiecze im go w piecu opalanym drewnem i przekaże do zjedzenia. Uczestnicy będą mogli w ten sposób zjeść to, co sami sobie przygotują.
🔬 TRENING ASTRONAUTY
Ochotnicy spośród najmłodszych uczestników będą musieli zrealizować kilka zadań przygotowujących ich do roli astronauty, w tym zadania manualne, fizyczne oraz intelektualne. Na koniec najlepsi otrzymają nagrody.
🔬 QUIZ NAUKOWY Z NAGRODAMI
Turniej z zakresu wiedzy o świecie i nauki dla najmłodszych uczestników – realizowany w systemie 1 z 10, dla 3 najlepszych zawodników nagrody.

Jak co roku zapraszamy Was do zabawy z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego. W tym roku spotykamy się w niedzielę 26 listopada w Mediatece
13.00 – rozpoczniemy misiowe warsztaty plastyczne z instruktorami z Centrum Kultury
16.00 – weźmiemy udział w misiowym koncercie w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. T. Bairda w Grodzisku Mazowieckim
17.00 – na misiowy tort zaprasza mistrz cukierniczy Edward Błaszczyk
wstęp wolny, zapraszamy serdecznie, Mediateka w Grodzisku Mazowieckim ul. 3 Maja 57

Co powiecie na taką historię w cyklu Baju Baj w wykonaniu teatru lalkowego ? 🙋‍♀️
Pewnego dnia niedźwiadek Maciuś przynosi smutną nowinę…Mama jest chora, a jedynym antidotum jest magiczny miód!
Maciuś wyrusza w daleką podróż do tajemniczego lasu. W wyprawie towarzyszy mu przyjaciel zabawny królik Kleofas. Dwaj mali bohaterowie muszą przechytrzyć podstępnego węża Sobiesława, a także przekonać królową pszczół, by podarowała im beczułkę magicznego miodu… 😋💕🧉🐝
W bajce zostaje poruszony problem zanieczyszczania środowiska.
👧Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Czas trwania: ok. 40 minut.
🎟Bilety 15 zł/osoba

10 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Jeża.
🦔 Z tej okazji zapraszamy Was do kamienia na jeżowe warsztaty.
🍃 Porozmawiamy o wspomnianych małych przyjaciołach.
🍃 Dowiemy się więcej o ich zwyczajach, upodobaniach, miejskim życiu i jak je wspierać.
🍃 Nie tylko dokąd tupta nocą: do czego służą im pazury i co robią pyskiem?
🍃 Kiedy rodzą się młode i dlaczego samice potrzebują spokoju?
🍃 Które jeże są samotnikami, a które trzymają się razem? W drugiej części spotkania kolejny raz podejmiemy wyzwanie origami 🦔🦔🦔🦔🦔.
Do miłego zobaczenia #wKamieniu 😊
🟢 GDZIE I KIEDY?
26 listopada 2023 r. o godzinie 12.00
Pawilon Edukacyjny Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
🟢 DLA KOGO?
Dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich.
🟢 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY!
Zgłoszenia przyjmujemy do 25.11.2023 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc.

🗝️ Zapraszamy na warsztaty familijne z cyklu ETNOniedziela pt. „Andrzejkowe wróżby”, które odbędą się:
⭐ 26 listopada (niedziela), godz. 12:00-14:00 ⭐

Według tradycji, koniec listopada to dobry czas na przepowiadanie przyszłości, szczególnie tej związanej z miłością i małżeństwem. Popularne niegdyś „Katarzynki” (wieczór wróżb kawalerskich) i „Andrzejki”( wieczór wróżb dla panien) były też ostatnimi dniami przed Adwentem, kiedy wypadało organizować spotkania towarzyskie z muzyką. Teraz młodzież bawi się już razem, a wróżby, jeśli są w programie, traktowane są z przymrużeniem oka.
Spotkajmy się w tym niezwykłym czasie, aby poznać dawne zwyczaje i przygotować się do magicznego andrzejkowego wieczoru, bawiąc się we wróżenie. Podczas zajęć będziemy lać wosk przez klucz, wyciągać symboliczne przedmioty schowane pod talerzami, ciągnąć losy i testować nowe pomysłowe wróżby.

🎫 Wstęp: 50 zł dziecko / 50 zł opiekun
Wydarzenie dla dzieci od 6 roku życia.
Dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach wyłącznie razem z opiekunami.

“Jeżeli upierać się będziecie przy waszych marzeniach o odrębnej narodowości, o Polsce niepodległej i przy wszystkich tych złudzeniach, ściągniecie na siebie wielkie nieszczęście. Kazałem tu zbudować Cytadelę Aleksandrowską i oświadczam wam, że przy najmniejszym zaburzeniu każę miasto zbombardować, zburzę Warszawę i z pewnością nie ja ją odbuduję.”
Cytadela Warszawska zw. “twierdzą Aleksandrowską” została zbudowana decyzją cara Mikołaja I w ramach represji za wybuch Powstania Listopadowego. Położona na wysokim brzegu nad Wisłą, będąca świadectwem walk i cierpienia narodu polskiego w okresie zaborów.
Zapraszam na spacer po malowniczej okolicy Cytadeli Warszawskiej.
Spotykamy się w niedzielę, 26 listopada 2023 r. o godz. 12:00 na Parkingu przed Muzeum Katyńskim (ul. Jana Jeziorańskiego 4). Spacer przewidziany jest na ok. 2h

🔵 Za górami, za lasami, a może całkiem blisko, usłyszeć można niezwykłe historie. Opowieści pełne dobra, ciepła i humoru. Jak przechytrzyć groźnego olbrzyma? Kto potrafi rozsądzić każdy spór? Czy wolność cenniejsza jest niż złoto? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukamy w tatarskich bajkach i legendach, które opowiemy w konwencji storytellingu. W części warsztatowej spróbujemy oswoić najgroźniejszego potwora – bohatera jednej z usłyszanych opowieści.
🔵 Prowadzenie: Ewelina Jarnutowska i Katarzyna Pietrzak
👥 Dla kogo: warsztaty familijne (dzieci powyżej 8 lat)
📆 Kiedy:
26 listopada, godz. 11.00–12.30
📍 Gdzie: Scriptorium Villa Nova
🎟 Bilety: 20 zł

baśnie indyjskie w Zamku Królewskim w Warszawie! 😍🧞‍♂️

Każdego miesiąca zapraszamy wszystkich na koncert muzyki klasycznej w Pałacu na Wyspie w wykonaniu utalentowanych młodych artystów – stypendystów programu “ZDOLNI” Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
🎺🎹🎻
Na koncertach usłyszymy utwory zarówno znanych i cenionych na świecie kompozytorów, a także mniej znanych, lecz wybitnych twórców.
Honorowy patronat nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
🔸NAJBLIŻSZY KONCERT🔸
26 listopada 2023, godz. 12.00
Pałac na Wyspie
W programie zaplanowane są utwory wybitnych kompozytorów, takich jak: David George Arnold, Jan Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Astor Piazzola, Carl Maria von Weber i Henryk Wieniawski.
Wystąpią:
Karolina Kuskowska– skrzypce, Andrzej Siarkiewicz – fortepian, Jacek Musiał – klarnet, Wojciech Styś – fortepian, Aniela Szymula – wiolonczela, Anna Nowak-Dańda – fortepian, Oliwia Walczak – skrzypce, Bartłomiej Widełka – akordeon
🎫 Bilety na koncert w cenie 12 zł można kupić online lub w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii i Stajniach Kubickiego.

Spektakl najnajowy z zabawą sensoryczną dla dzieci w wieku 1-5 lat.
Występują: Agata Brzozowska, Anna Ługowska
Prosta a zarazem ciekawa i przytulna scenografia stworzona na bazie uwielbianego przez dzieci tiulu. Jeden dominujący materiał, a wiele kolorów, właściwości, faktur i możliwości. “Tutu” odkrywa przed dziećmi barwy podstawowe i pochodne – soczyste i pastelowe kolory oraz stawia pytanie o podstawowe i pochodne barwy… dźwięku. Miękkie i szorstkie faktury, których można doświadczyć wzrokiem ale i słuchem. Zaprasza do dotykania, odkrywania i przeżywania. Przenosi swych odbiorców w zupełnie inny wymiar tytułowego “tu” zatrzymując czas i zapraszając do doświadczania “tu i teraz”.
/ bilet – 25 zł /

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych, w sali edukacyjnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments