Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 8-9 czerwca

Przed nami kolejny piękny weekend! Ja spędzam go w kamperze, a Wy spędźcie go tak, jak robicie to co tydzień – z Weekendową Zajawką oczywiście ;) Bawcie się tak dobrze jak ja, Moi Mili!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 8 czerwca

Staropolskie Jarmarki Już dzisiaj zapraszają na III Edycję Pikniku Rodzinnego 😁
Jak co roku przygotujemy dla wszystkich, a w szczególności dla najmłodszych wyjątkowe strefy 💪
✴️ strefa juniora
✴️ strefa food
✴️ strefa z napojami
✴️ strefa gier i zabaw
✴️ strefa naukowa
oraz wiele innych 😉😎
📢 7-9 czerwca 2024 r.
📢 Warszawa, Park nad Balatonem

🤸🏼‍♂️ {Zamieszanie} to cykl autorskich warsztatów dedykowanych rodzinom z dziećmi w wieku 5–10 lat. Podczas spotkań będziemy tańczyć, skakać, turlać się, a przede wszystkim korzystać z naszej wyobraźni i spontaniczności. Zajęcia nie mają na celu uczenia konkretnej techniki tańca. Mają za zadanie zwiększyć świadomość ciała i przestrzeni, a przede wszystkim dostarczyć świetnej zabawy. Taniec jest językiem uniwersalnym, ale jednocześnie najbardziej różnorodnym, bo każde ciało jest wyjątkowe i jest tyle języków, ile ciał na świecie! Zapraszamy do naszego muzealnego laboratorium ruchu!

Już w najbliższą sobotę 08.06.2024 Serdecznie zapraszamy Wszystkich mieszkańców na Sasiedzki piknik!
Na dobry początek poranka zapraszamy na jogę już o godzinie 9:30🧘‍♂️🧘‍♀️🧘!
Całość rozpocznie się o godzinie 12!
w programie

  • dmuchańce
  • strzelnica
  • zajęcia wędkarskie
  • zabawy z piłką
  • sensoryczne zabawy dla dzieci
  • pokaz judo
  • zabawy matematyczne
  • przejażdżki melexem
  • sąsiedzki grill
  • lody
    i wiele innych atrakcji..

W dniu 8 czerwca Fundacja Wzornictwo i Ład (MAL Mikromiasto) organizuje na Starym Mokotowie Festiwal Otwartych Podwórek.
W ramach wspólnego świętowania zapraszamy na warsztaty rodzinne dla dzieci 6+ pod opieką dorosłych z tworzenia uroczych broszek z dzikiej natury.
Podczas zajęć będziemy tworzyć bukieciki z suszonych kwiatów i traw, a następnie wykorzystamy je aby stworzyć broszkę. Użyjemy dzikich roślin zebranych w parkach na naszych trawnikach oraz wykorzystamy egzotyczne kwiaty. Na końcu ozdobimy broszkę ażurową lub atlasową wstążką.
Godzina: 12:00-14:00
Gdzie: obok ogrodu społecznego przed Pałacem Szustra
Udział bezpłatny, bez zapisów!

Król szczurów, zdziwiony jeż, rozdziawiony rekin, niepokojące płetwonogie i inne zwierzęta ze starych podręczników historii naturalnej. Zapraszamy na kolejną wystawę do czytelni Biblioteki Narodowej przy al. Niepodległości 213.
Zwierzętopismo albo historia naturalna dla dzieci i młodzieży

  • 25 kwietnia – 1 września 2024
  • kurator wystawy: dr Łukasz Kozak
  • opracowanie wizualne: Hanna Dudkowiak
  • Biblioteka Narodowa w Warszawie, al. Niepodległości 213
    Wstęp wolny!
    Książki o zwierzętach to dzisiaj oczywiste pozycje dla młodych, a nawet najmłodszych, czytelników. Są porywające, pełne ładnych ilustracji i kształtują w takim samym stopniu ciekawość, jak wrażliwość. Historia książek zoologicznych dla dzieci i młodzieży nie sięga jednak wcale zamierzchłych czasów. Owszem – mamy starożytne bajki zwierzęce, zbiory anegdot o osobliwościach natury i średniowieczne bestiariusze, ale nie stały się one kanoniczną częścią przyrodniczej edukacji. Siedemnastowieczna monumentalna synteza całej wiedzy zoologicznej, spisana przez Jana Jonstona z Leszna i wydana w sześciu tomach z tysiącami rycin, choć przeznaczona do nauki w protestanckich gimnazjach, zdobyła światową popularność – ale nie jako szkolna lektura. Aby historia naturalna mogła skutecznie utrwalić się jako szkolny przedmiot, musiała zyskać swój naukowy i metodyczny fundament: systematykę. Stąd nie powinno dziwić, że zoologiczna, i szerzej: przyrodnicza, rewolucja w edukacji rozpoczyna się od Linneusza i jego Systema Naturae.
    W Polsce możemy wskazać przełomową datę: rok 1789, gdy na zamówienie Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych wydano podręcznik Zoologia czyli Zwierzętopismo dla szkół narodowych. Było to nowoczesne, systematyczne ujęcie nauki o zwierzętach i co najważniejsze – wydane w języku polskim, a nie po łacinie. To stawiało jego autorów w wyjątkowym położeniu: musieli oni, niczym biblijny Adam, wymyślić, zebrać bądź przetłumaczyć nazwy zwierząt. Większość z nich jest używana do dziś, ale
    zwierzokrzewy,
    wymoczki,
    wgryzki,
    szczękomole,
    skrzeczki,
    małpozwierze,
    kretomyszy,
    lotoszczury,
    słoninniki,
    srebrnopsy
    i prosięciokróliki zmieniły już swoje – być może nieco wstydliwe – imiona.
    Kim byli autorzy Zwierzętopisma? Na stronie tytułowej próżno szukać nazwisk, ale skądinąd wiemy, że podręcznik opracowali Paweł Czenpiński – jeden z pierwszych Polaków z przyrodniczym wykształceniem, które zdobył na studiach w Wiedniu, oraz ksiądz Krzysztof Kluk – genialny przyrodnik-samouk, błyskotliwie łączący teorię i systematykę z gospodarskimi poradami i uszczypliwymi uwagami pod kierunkiem niektórych zwierząt.
    Od wydania Zwierzętopisma, historia naturalna weszła nie tylko do szkół, ale też popularnych książek dla dzieci. Każda seria wydawnicza przeznaczona dla „dobrych dzieci” czy „pilnych dziatek” musiała zawierać (najlepiej kilka) tomików o przyrodzie. Wiele z nich to skróty i przekłady dzieł Buffona – wielkiego francuskiego przyrodnika schyłku ancien régime’u.
    Wraz z rozpowszechnieniem niedrogich książek ilustrowanych, do edycji przyrodniczych trafiają przedstawienia zwierząt. Wielokrotnie kopiowane – częstokroć przez niezbyt wprawnych artystów – bywają za mało podobne do żywych okazów, a czasem wyglądają wręcz karykaturalnie. Od lat trzydziestych XIX wieku pojawiają się jednak, wzorowane na niemieckich wydawnictwach, atlasy zwierząt z coraz bardziej dokładnymi, barwnymi rycinami. Wynalezienie chromolitografii, a później druku offsetowego spopularyzowało zoologiczne ilustracje na tyle, że „obrazki ze zwierzętami”, które można było wklejać do specjalnych albumów stały się kolekcjonerskim dodatkiem do artykułów spożywczych. Ta komercyjno-edukacyjna zoologia trwała do końca XX wieku, a jeszcze dzisiaj może spotkać jej relikty – choć tym razem w formie cyfrowej i przedstawiające zwykle gatunki fantastyczne.

Dla kogo: dzieci 10+
Ogólny opis:
Praca z gliną to niewątpliwie wspaniały sposób na stworzenie pięknych przedmiotów użytkowych czy też ozdobnych. To również doskonała forma spędzania czasu.
Ale lepienie ma jeszcze wiele innych zalet.
Przede wszystkim pomaga rozwijać małą motorykę, co u dzieci jest bardzo cenną umiejętnością przydatną w szkole i życiu codziennym.
Uczy koncentracji, uspokaja, wycisza, relaksuje.
Buduje poczucie sprawczości.
Dodatkowo praca w grupie na małej przestrzeni niezwykle rozwija umiejętności społeczne.
Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą wesoło, przyjemnie i kreatywnie spędzić czas oraz nie boją się pobrudzić:)

Zapraszam na zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci w wieku 7-13 lat.
Najbliższe spotkanie: OWADY – NASI MALI SĄSIEDZI!
W ofercie zajęć przewiduję bloki tematyczne obejmujące różne techniki plastyczne i graficzne, szycie, zajęcia modelarsko-teatralne i inne, a także pojedyncze zajęcia – poza blokami.
Spotkania pozwalają na rozwijanie umiejętności psycho-fizycznych. Zadania manualne zwiększają sprawność motoryczną, wzmacniają neuronowe połączenia oko-ręka.
Stawiane wyzwania stymulują pomysłowość, kreatywność dzieci, pomagają w ćwiczeniu cierpliwości, dokładności. Przyczyniają się do redukcji stresu, ukierunkowują nadmiar energii, wzmacniają poczucie wartości.
Blok: „Igła, nitka i guziczek”
Blok: „Papier, kamień, nożyce”
Blok: „7 Światów”
Każdy blok obejmuje kilka zajęć, których podsumowaniem będzie większe dzieło lub kilka mniejszych prac.
Bloki następują po sobie w większym cyklu. W ramach jednego bloku nie przerabiamy wszystkich technik, dlatego podejmujemy tematykę przy kolejnym powrocie.
Zastrzegam sobie zmiany w planowanych na dane spotkanie tematach, bo życie jest nieprzewidywalne. 🙂
Naszym celem nie jest otrzymanie szybkich efektów, spektakularnych prac (fast-art), ale zabawa sztuką, aktem tworzenia i przemiany materii. W miarę możliwości czasowych i przestrzennych dzieci pracują w swoim tempie. Nie są oceniane, nie są porównywanie z innymi. Każde dziecko jest indywidualnością, którą należy wspierać w jej wewnętrznej drodze do stania się silnym, mądrym, wrażliwym i szczęśliwym człowiekiem.
Więcej informacji i zapisy:

  • messenger – Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska
  • telefon: 501 047 457
The teen boys and girl fighting at Aikido training in martial arts school. Healthy lifestyle and sports concept. Teenagers in white kimono on white background. Children with concentrated faces posing at studio

Zapraszamy na Taekwondo dla dzieci w wieku 4-6 w każdą sobotę o godz. 13:00 od 2 marca! 🥋 💪🏼
Taekwondo prowadzi u nas Pani Maryia – mistrzyni sportu Republiki Białorusi w Taekwondo
Taekwondo to nie tylko sport, to sztuka samoobrony i ochrony innych. W treningu taekwondo dzieci nie chodzi o okrucieństwo, ale o harmonię i koncentrację. Taekwondo to sztuka walki, która przywędrowała do nas z Korei. Taekwondo oznacza system treningu duchowego i technik samoobrony bez użycia broni, a także zdrowia, a także umiejętnego wykonywania uderzeń, bloków i skoków.

W imieniu Dowódcy 23. BLT, personelu bazy oraz Fundacji Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303

  • Zapraszamy na Piknik Lotniczy z okazji naszego Święta!
    Co będzie na pewno:
  • prezentacja naszego FA-50
  • pokazy dynamiczne lotnictwa cywilnego
  • wystawa statyczna samolotów i sprzętu wojskowego
    Czego się spodziewać?
    Wielu niespodzianek i atrakcji dla wszystkich.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wokalne, które odbędą się już 8 czerwca (sobota). W ramach warsztatów otrzymacie 4h profesjonalnych zajęć z doświadczoną trenerką wokalną-Moniką Szostak.
Na zajęcia zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i te, które pierwsze doświadczenia wokalne mają za sobą.
W programie:
-praca nad prawidłowym torem oddechowym w śpiewie
-ćwiczenia wokalne
-techniki relaksacyjne i praca ze stresem
-nauka śpiewu w harmonii i w grupie
-praca indywidualna
-praca z mikrofonem
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 9-15 lat
Koszt: 90 zł
Miejsce: warsztat muzyczny ul. Skłodowskiej 14 Józefów

Już po raz 12 spotykamy się wspólnie na Zielonym Żoliborzu!🎉
Z uśmiechem na ustach zapraszamy Was do relaksu po pracowitym tygodniu w towarzystwie pysznego jedzenia i najbliższych!
Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie!
Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej
⏰9:00-16:00

☀️ Zapraszamy na teren rekreacyjny przy stacji metra Słodowiec na „Witaj Lato na Bielanach” – jedną z czterech największych corocznych imprez plenerowych w naszej dzielnicy. To świetna okazja, aby poczuć klimat letniego sezonu, relaksując się najpierw na rodzinnym pikniku, a następnie przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek.
⏰ Piknik rozpocznie się o godz. 15:00. Na uczestników będą czekały gry, zabawy i warsztaty edukacyjne przygotowane przez naszych partnerów. Wśród atrakcji nie zabraknie również piknikowych klasyków takich jak dmuchańce, malowanie buziek i tatuaży oraz animacji dla dzieci. Na spragnionych i głodnych czekać będzie strefa gastronomiczna.
🎤 Część muzyczna wystartuje o godz. 19:00. Jako pierwsza na scenie pojawi się Orkiestra Dorosłych Dzieci. Następnie, o godz. 20.30, swój występ rozpocznie Zakopower.
🎧 Imprezę zakończy Silent Disco, zaplanowane w godz. 21:00 – 23:00.

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na wyjątkowy cykl zajęć muzyczno-rytmicznych, podczas których poznamy najpiękniejsze tematy z kanonu muzyki klasycznej i odkryjemy świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotnich spotkań będziemy grać na różnych, ciekawych instrumentach, ruchem i gestem oddawać melodie, ale – co najważniejsze – dobrze się bawić! Zajęcia pobudzą dzieci do działania i improwizacji, rozwiną wrażliwość, samodzielność, ale też umiejętność pracy w grupie.
🔹 Terminy: 8.06, 22.06, godz. 11:00-12:00 (grupa I) i 12:15-13:15 (grupa II)
👤 Prowadzenie: Aleksandra Endzelm-Obertyn, Anna Maliga-Poprawska
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (25 zł/spotkanie. Bilety wstępu obowiązują wyłącznie dzieci. Rodzic nie jest zobowiązany do posiadania oddzielnego biletu.)

Zapraszamy na autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
🔹 Terminy:
8, 15, 22 czerwca
godz. 10:00-10:30
📍 Gdzie? sala konferencyjna NIFC

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.

Zapraszamy wszystkie dzieci na wykład otwarty pt. “Dlaczego organizm człowieka jest wielką tajemnicą?”
💡 Podczas wykładu dzieci poznają najbardziej intrygujące zagadki wnętrza ciała. 🩻Zamienią się w badaczy, aby odkryć kilka ciekawostek tłumaczących działanie fascynującej maszyny, jaką jest ludzki organizm.
🧭 Przewodnikiem w tej wyprawie będzie dr inż. Adam Mirek, 🔬 autor książki „Bebechy”, który nie boi się żadnych pytań – o bąki, śpiochy w oczach i miód w uszach, najobrzydliwsze wydzieliny ciała czy cuchnące oddechy.
🧠 Zapraszamy na wyjątkową lekcję anatomii, pełną eksperymentów, śmiechu i dobrej zabawy!

Bródnowski Uniwersytet Dzieci
08.06.2024 (sobota) – godz. 11:00
„Co słychać w ulu?”
Rok Akademicki 2023/2024 Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci zbliża się do końca.
Tematyka ostatniego wykładu będzie dotyczyła pszczelarstwa. Wspólnie przyjrzymy się temu „co słychać w ulu”. Poznamy dużo ciekawostek związanych z pszczołami. To niepowtarzalna okazja, aby zanurzyć się w fascynujący świat pszczół i poznać tajniki pszczelarstwa.
Wykład będzie podzielony na dwie części. Pierwszą część spędzimy na Sali Widowiskowej, zaś na drugą przejdziemy do pasieki przy Domu Kultury Świt.
Wykład poprowadzi Iwona Oleksiak.
Jak zapisać się na zajęcia?
📍opłata za pojedyncze zajęcia wynosi 25 zł.
📍dzwoniąc do opiekunów BUD:
Ewa Szczecińska tel. 22 89 65 103; 519 752 702
Sebastian Kwiatek tel. 22 89 65 106; 798 843 907

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych:
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:00-13:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
13:45-14:30 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

  • gry językowe
    Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.

✨Szanowni Państwo✨
Już w najbliższą sobotę 8️⃣ czerwca 2024 r. o godz. 10:00 rozpocznie się nasz doroczny, 1️⃣4️⃣ Warszawski Piknik Archiwalny. 🤩🥳
🤓Instytucjami, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia:
Archiwum Akt Nowych
Archiwum Muzeum Narodowego w Warszawie
Archiwum Państwowe w Warszawie
Archiwum Prezydenta RP
Archiwum Sejmu RP
Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej
Instytut Pamięci Narodowej
Muzeum Niepodległości w Warszawie
Muzeum Ziemi PAN w Warszawie
Narodowe Archiwum Cyfrowe
PAN Archiwum w Warszawie
SAP Warszawa
Towarzystwo Rapperswilskie: Prezentacja osiągnięć Towarzystwa”
Wojskowe Biuro Historyczne
👨‍🏫Wykłady:
Szerokie spektrum tematów ilustrowane multimedialnymi prezentacjami przedstawią wykładowcy, pasjonaci, dla których dokument jest zaczynem do eksploracji naukowej.
🎼 Muzyka🎤:
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
Kwartet wokalny TEMPUS
🥳Zabawa🥳:
Warszawskie Muzeum Piernika: wyszukane sposoby zdobienia pierników z możliwością zakupu.
👉Pasy słuckie: prezentacja i sprzedaż
🎭Przedstawienie teatralne: Klub Artystyczny VENA: Biesiada po polsku, czyli wariacje na temat ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska” i innych utworów literackich
💃Występ taneczny zespołu Polskiego Stowarzyszenia im. Księżnej Anny Jabłonowskiej
🥳Zajęcia dla dzieci🥳:
Konkursy i prezentacje z niespodzianką, eksperymentalne wykonywanie grafik, portretów i karykatur. Nauka i zabawa.
🎨Wystawa:
Najcenniejsze dokumenty Europy na 28 planszach zgromadzono dokumenty archiwalne, obiekty zabytkowe, umieszczone na liście Pamięć Świata UNESCO. Bogata w informacje i piękna urodą zabytkowych dokumentów wystawa przyciąga oko i kształci.
W najbliższym czasie zaprezentujemy Państwu naszych szanownych prelegentów oraz innych uczestników.
Koniecznie nas obserwujcie 🙂
🌟Zapraszamy serdecznie🌟 WSTĘP WOLNY!🌟

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą!
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

  • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
  • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
  • nietypowe szkliwa spożywcze
  • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
  • szkiełka ceramiczne
    +ozdobne wałki, stemple, zioła….
    Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
    Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.

💥 Mazowiecki Instytut Kultury obchodzi 10. urodziny! Chcemy świętować nasz jubileusz razem z Wami! Nasze urodziny zaplanowaliśmy na 7-8 czerwca!
Od 2014 roku zmieniamy się razem z Wami! Rozszerzaliśmy ofertę artystyczną dla zróżnicowanej publiczności, promowaliśmy młodych artystów i ciekawe zjawiska w kulturze regionu, dbając o dostępność i inkluzywność naszej instytucji. Nie bez znaczenia jest także wyjątkowa rola MIK jako placówki badawczej, wspierającej kadry kultury w Warszawie i na Mazowszu.
Chcemy, aby nasz jubileusz był świętem wszystkich osób związanych z MIK – pracowników(-czek), którzy(-re) na co dzień kreują rzeczywistość naszej instytucji, współpracowników(-czek), którzy(-re) wzbogacają nasz program oraz gości(-ń), dla których istniejemy.
Dlatego 8 czerwca (sobota) zapraszamy Was do Mazowieckiego Instytutu Kultury na WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE!

Czerwiec to już prawie wakacje, a więc kwitnące trawy, pierwsze nasiona i owoce, dojrzała zieleń, i nie mniej ważne, różne strategie roślin na przetrwanie gorących miesięcy.
Porozmawiamy sobie zatem o roślinach jednoliściennych, o różnych strategiach życiowych roślin kiedy grozi upał i susza – w mieście i nie tylko, a także o tym, czy możemy któreś z napotkanych wykorzystać w wakacyjnej apteczce.
Zapraszamy na kolejny spacer botaniczny z Kają Nowakowską z Mead Ladies pod tytułem „U progu wakacji”, który odbędzie się:
🔸 8.06 (sobota) godz. 11.00-13.00 🔸
🎫 Bilet: 19/10 zł

Zapraszamy na gordonki na Plaży 🎶🎼
UWAGA! Robimy zdjęcia i filmy z wydarzenia – jeżeli się nie zgadzas
Wstęp bezpłatny
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji.
Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut.
Ilość uczestników ograniczona (uczestnik to dziecko plus jeden opiekun).
Prowadzący: Piotr Łukasik, Pan PamPam, nauczyciel przedszkolny, KZ i muzyki, w tym nauczania gordonowskiego, muzyk, basista.
Tata Kuby. Łączy życie rodzinne z pasją do muzyki.

Odkryj matematykę przyszłości z MathRiders! 🧮✨
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 8 czerwca (sobota) w naszym Centrum Nauki MathRiders przy ul. Ceramicznej 18.
Nie musisz czekać do września już teraz możesz:
✅ Wziąć udział w bezpłatnej lekcji pokazowej i zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia.
✅ Porozmawiać o metodzie MathRiders, zajęciach i poznać naszych nauczycieli.
✅ Obejrzeć nasze podręczniki i pomoce.
✅ Przekonać się dlaczego uczniowie tak lubią nasze zajęcia, a rodzice doceniają ich efekty.
✅ Zapisać dziecko na kurs, korzystając z promocji przygotowanej na Dzień Otwarty.

godz. 10.00 – dzieci 5-7 lat + opiekun
godz. 11.30 – dzieci 8-12 lat + opiekun
sala: Marzyciel, 007 A
wstęp: 25 zł / para (uczestnik + 1 opiekun), zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK Kadr
O strasznych straszykach, patykowatych patyczakach, wijących się wijach i innych potwornych potworach, czyli o owadzich historiach.
Czy znacie takie terminy jak: adaptacja, drapieżnictwo, feromony, imago, kamuflaż, kolonia?
Czy straszyk straszy, czy patyczak się patyczkuje, a czy wij się wije i czy chrząszcz brzmi w trzcinie?
Czy mogą nosić własne imiona i czy można się z nim i zaprzyjaźnić i na jak długo?
Czy wiecie, że te bezkręgowce stanowią najliczniejszą gromadę zwierząt na świecie, a ich ilość wynosi… no właśnie, ile?
Czy wiecie, że są wśród nich tacy, którzy przez całe życie nie śpią? A Wy, ile godzin snu potrzebujecie?
Są też i tacy, którzy mogą nie jeść bardzo długo, nawet przez 8-9 lat. Jak myślicie kto to?
Kto może skoczyć do 150 razy dalej niż długość ich ciała, co jest jednym z najlepszych wyników w świecie zwierząt?
O tym i o innych owadzich historiach dowiemy się już niebawem na czerwcowym – ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu z Uprzejmym Łosiem.

W roku tematycznym #DetektywistycznyBotaniczny wyruszamy na śledztwo. 🕵 Będziemy poszukiwać roślin niezwykle ciekawych, rozwiązywać zagadki ze świata flory i fauny oraz wypatrywać powiązań pomiędzy roślinami i pozostałymi organizmami. 🔎🌹🌴🌵🌻
🌿 Zapraszamy serdecznie na weekendowe spacery z edukatorami serii ODKRYJ OGRÓD. 🌿
Spotykamy się w soboty i niedziele w Ogrodzie Botanicznym UW o godz. 13:00, by wyruszyć na wspólną misję.
👉 Zabierzcie ze sobą ciekawość świata i mechanizmów kierujących naturą.
👉 Wyostrzcie wszystkie zmysły, niezbędne do prowadzenia obserwacji.
👉 Porzucicie utarte schematy – natura potrafi być naprawdę zaskakująca.
👉 Zarezerwujcie ok. godzinę na wyprawę przez ścieżki Ogrodu.

Zapraszamy na dni otwarte w Sealarcie! Dni otwarte to doskonała okazja do zapoznania się z naszą szkołą i naszymi zajęciami. Jeżeli zastanawiasz się, jak pracujemy? Jaki kurs jest dla Ciebie lub Twojego dziecka odpowiedni? lub po prostu chcesz nas lepiej poznać, to te dni są właśnie dla Ciebie! Podczas dni otwartych będzie możliwość zapisania się na nasze kursy wakacyjne oraz na zajęcia w nowym roku szkolnym. Zapraszamy!

NIEDZIELA, 9 czerwca

⚪🔴ARTETERAPIA DLA DZIECI/ warsztaty rodzinne
Sztuka animacji piasku i warsztaty sensoryczne dla ukraińskich i polskich dzieci. Zajęcia prowadzą, pochodzące z Charkowa arteterapeutki Julia Sanina i Natalia Iszczuk. Warsztaty pozwalają na przełamanie barier komunikacyjnych, wspierają w rozwoju najmłodszych, umożliwiają im integrację w bezpiecznej przestrzeni i naukę wyrażania emocji poprzez sztukę i zabawę. Przed wojną Sanina i Iszczuk prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy.
✔wiek: 6–12 lat
✔wstęp wolny
🔵🟡АРТ-ТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ / сімейні майстеркласи
Мистецтво пісочної анімації та сенсорні майстер-класи для українських та польських дітей. Заняття проводять арт-терапевти Юлія Саніна та Наталія Іщук з Харкова. Майстер-класи допомагають подолати комунікативні бар’єри, підтримують розвиток наймолодших, дозволяють їм інтегруватися в безпечний простір і вчитися виражати емоції через мистецтво та гру. До війни Саніна та Іщук вели багато театральних проектів і майстер-класів для дітей і дорослих. Вони використовують терапевтичну силу мистецтва у своїй повсякденній роботі
✔Bік учасників: 6–12 років
✔Вхід вільний

Pod względem liczby gatunków ptaków lęgowych, Dolinka Służewska przoduje wśród warszawskich parków. W 2022 roku na terenie kompleksu złożonego z Dolinki i obszaru wokół Stawu Służewieckiego stwierdzono 51 gatunków ptaków lęgowych. Na spacerze dowiemy się, jakie ptaki tworzą awifaunę lęgową parku i jakie są ich liczebności. Poznamy kryteria lęgowości ptaków oraz sposoby ich liczenia. Dowiemy się również, jak liczone są ptaki w ramach Monitoringu Pospolitych Ptaków Lęgowych – Dolinka stanie się naszą powierzchnią badawczą z wyznaczonym transektem*, a wszystkie obserwacje zapiszemy w odpowiednim formularzu.

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Transekt
    Współorganizator: Warszawska Grupa OTOP.
    🟣 Prowadzący:
    Sławomir Kasjaniuk – członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, przewodnik kampinoski, od ponad 15 lat mieszkaniec Służewa. Organizator spotkań i spacerów przyrodniczych w Warszawie, Kampinoskim Parku Narodowym oraz nad Bzurą. Uczestnik ornitologicznych programów badawczych i monitoringowych.
    🐦 O cyklu:
    Ptasie Spacery odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o g. 12. Organizowane są by przybliżyć mieszkańcom Warszawy przyrodę unikalnego Parku Dolinka Służewska, będącego pozostałością doliny dawnej rzeki Sadurki. Uczestnicy i uczestniczki spacerów poznają występujące w parku gatunki ptaków lęgowych i przelotnych, a także typy siedlisk oraz gatunki roślin i zwierząt i powiązania między nimi. Dzięki cykliczności spacerów uczestnicy i uczestniczki mogą śledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku.
    🔴 Park Dolinka Służewska / zbiórka w parku za SDK / wstęp wolny

Zapraszamy na wyjątkowy koncert rodzinny, który przeniesie Was w magiczny świat rodzinnych relacji. Nasze wydarzenie, zatytułowane “Rodzinny portret”, to niezwykła podróż przez piosenki opowiadające o mamie, tacie, dziadkach i rodzeństwie. O tym, że dom to miejsce wyjątkowe! Jak mówią słowa jednej z piosenek MILLE VOCI:
“Tam gdzie ciepło dobrych rąk, tam Twoje miejsce, tam Twój dom…”

🎵 Na scenie wystąpią utalentowane dzieci z Chóru MILLE VOCI oraz jego absolwentki z młodzieżowej Grupy Wokalnej. W ich wykonaniu usłyszycie nowoczesne aranżacje utworów, które z pewnością poruszą serca wszystkich słuchaczy.
🎵 Koncert odbędzie się w klimatycznej atmosferze, sprzyjającej rodzinnym wspomnieniom i refleksji nad tym, co najważniejsze – więziami rodzinnymi. Przygotowaliśmy także niespodzianki, które umilą czas najmłodszym uczestnikom. Niech ten wieczór będzie dla Was okazją do wspólnego spędzenia czasu, wzruszeń i radości.
Do zobaczenia na koncercie „Rodzinny portret” – wspólnie stwórzmy niezapomniane chwile!
BILETY 10/20 zł
dostępne na stronie organizatora.

💐 Zapraszamy na twórcze warsztaty rodzinne „Dla kogo bukiet?”, towarzyszące wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”.

Na wystawie 🐯 „Tygrys w ogrodzie” znajdziemy wiele niesamowitych dzieł Marii Prymaczenko. Część z nich pokazuje nam bajkowe istoty, które spacerują po świecie namalowanym przez artystkę. Na innych widzimy wspaniałe, skomplikowane i nieprawdopodobne bukiety kwiatów. Wiele z nich artystka stworzyła dla konkretnych osób. Poszukamy najbardziej wyszukanych bukietów, a później współpracując ze sobą, stworzymy własne kwiatowe obrazy. 🖼️ Przy pomocy własnoręcznie wycinanych pieczątek powielimy kwiaty do naszych kompozycji malarskich. Komu zadedykujemy nasze bukiety? Komu je wręczymy? O tym zdecydujemy podczas warsztatów! 💐

🔸Prowadzenie: Marcin Matuszewski
🔸 Informacja o biletach: 25 zł (osoba dorosła), 15 zł (dziecko)
🔸 W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki.

Od 65 lat w Łazienkach Królewskich odbywają się wyjątkowe, plenerowe koncerty fortepianowe. W każdą niedzielę od maja do września odwiedzający ogrody mogą usiąść wygodnie i delektować się dźwiękami ponadczasowych utworów Fryderyka Chopina, wykonywanych przez najlepszych pianistów z Polski i ze świata.

Odbędą się dwa koncerty:
WAKACYJNE WIOLONCZELE – Rodzinny koncert „Muzyczna Pasja Rozwijania”
🔴 Kiedy: 9.06.2024 niedziela godz. 11:30-12:30
Wystąpią uczestnicy zajęć rozwijających poprzez muzykowanie: „Muzyczna Pasja Rozwijania” oraz uczniowie Katarzyny Kamer “Pasja Rozwijania” – dzieci uczące się grać na wiolonczeli Metodą Suzuki od 3. roku życia oraz uczniowie szkoły muzycznej ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz. Usłyszymy wiele zabawnych utworów i piosenek, a publiczność weźmie aktywny udział w koncercie. Warto przynieść z domu małe instrumenty. Po koncercie będzie można spróbować gry na mini wiolonczelce i dużej wiolonczeli. Koncert przeznaczony szczególnie dla rodzin z dziećmi w wieku 3-8 lat.
WAKACYJNE WIOLONCZELE
🔴 Kiedy: 9.06.2024 niedziela godz. 13:00-14:30
W programie znane melodie klasyczne oraz filmowe. Wystąpią uczniowie Katarzyny Kamer, zaawansowani wiolonczeliści uczący się grać Metodą Suzuki w szkole muzycznej ZPOSM nr 3 im. G. Bacewicz, dla których granie to pasja! Po koncercie będzie można spróbować gry na mini wiolonczelce i dużej wiolonczeli.
Gdzie: Dom Społeczny ul. Obozowa 85
wstęp wolny

Miejsce: Dom Społeczny, ul. Obozowa 85

9.06.2024 (niedziela)
Rodzinny piknik artystyczny
Ogrody parafii św. Anny, ul. Kolegiacka 1
Godz. 12:30
Zapraszamy na plenerowe wydarzenie rodzinne organizowane przez Centrum Kultury Wilanów oraz Parafię św. Anny w Wilanowie.
W programie:

  • godz. 13:00 – Muzyka na kocykach – koncert dla dzieci pt. „UN POCO LOCO”
    Będzie to muzyczna podróż do Meksyku inspirowana bajką „Coco”, przy dźwiękach gitar, trąbki i radosnego śpiewu.
  • godz. 14:00 – prezentacje grup artystycznych Centrum Kultury Wilanów: spektakl muzyczno-taneczny „Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, pokaz tańca towarzyskiego, występy pianistyczne i musicalowe
  • godz. 16:00 – „LUBIĘ BYĆ SZCZĘŚLIWA” – klasyka polskiej piosenki – koncert w wykonaniu: Iza Połońska (wokal), Leszek Kołodziejski (pianino i akordeon) oraz Jakub Raczyński (saksofony)
    Ponadto warsztaty plastyczne, animacje, zabawy ruchowo-taneczne i wiele innych niespodzianek dla małych i dużych.
    Wstęp wolny!

Zapraszam na spacer śladami „Lalki” Bolesława Prusa. Podczas spaceru przeniesiemy się w czasie, do XIX-wiecznej Warszawy oglądając zdjęcia z tamtego czasu.
Spotykamy się w niedzielę 9 czerwca 2024 r. o godz. 16.00 przy pomniku Jana Kilińskiego (Podwale). Spacer przewidziany jest na 1,5h.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
-Gdzie Wokulski pierwszy raz zobaczył Izabelę?
-Gdzie Rzecki spotkał modlących się o sukces licytacji kamienicy Łęckich?
-Gdzie znajdował się sklep starego Mincla?
-Gdzie Wokulski wydał bankiet?
-Co Prus pominął w powieści?
-W jaki sposób Bolesław Prus proponował uczcić Mickiewicza?
-Dlaczego pomnik Bolesława Prusa stoi na niskim cokole?
-Gdzie mieściło się wydawnictwo Gebethner i Wolff?
-Gdzie Wokulski spotkał dwie kobiety, którym wkrótce pomógł w trudnościach życiowych?
-W którym gmachu studiował Wokulski ?
-Gdzie znajdował się sklep Wokulskiego?
-W którym kościele baronowa zamówiła 3 msze?
-Gdzie znajdowało się mieszkanie Wokulskiego i co widział z okna?
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Robimy plenerową imprezę – Warszawskie Święto Rowerowe. Zarezerwujcie sobie ten dzień!
Kiedy: 9 czerwca, niedziela.
Co się będzie działo:
g. 12.00 – ROWEROLUCJA – parada rowerowa (z pl. Bankowego)
g. 14.00 – Piknik z warsztatami, dyskusjami i zabawami (Otwarty Jazdów)[Te informacje mogą jeszcze ulec zmianie]

9 czerwca 2024, g. 16:00
Miejsce: pl. Konesera 1
Wstęp wolny
O spektaklu:
Mama codziennie wypełnia koszyczek smakołykami, Czerwony Kapturek niesie je przez las do Babci, Wilk niezmiennie pożera Babcię i, chwilę później, wnuczkę, Leśniczy bohatersko wszystkich ratuje i… zaczynamy od początku. Mama – smakołyki, Wnuczka – z koszyczkiem, Wilk – pożeracz, Leśniczy – bohater. A może jeszcze raz?
Dzieci uwielbiają słuchać tych samych historii bez przerwy. Rutyna, bezpieczna znajomość treści, brak zaskoczeń – utrwalanie bajek ma w sobie dużo uroku, ale niech podniesie rękę rodzic, który nie powiedział nigdy „To może teraz coś innego?”. A gdyby to w tej znanej opowieści coś poszło inaczej? Może cała akcja posypałaby się jak domek z kart? Albo gdyby historia Kapturka wykoleiła się z utartych torów opowieści i wpadła w wiraże tego, co nieznane? Wyobrażacie sobie co by się stało gdyby Leśniczy się spóźnił? Albo w ogóle nie przyszedł? A jakby pomylił drogę? A gdyby tak Wilk nie pożarł Babci, a gdyby Babcia – o zgrozo – pożarła Wilka? Efekty takich eksperymentów mogą być śmieszne lub straszne, lub też strasznie śmieszne bądź też śmieszno-straszne.
Twórcy spektaklu Czerwony Kapturek (bajka myśliwska), na podstawie tekstu wspaniałego Bohdana Butenki, przedstawią dzieciom i dobrze znaną bajkę i jej wersję „a co by było gdyby”. Zaproszą widzów do żywych reakcji, być może pozwolą też decydować o przebiegu wydarzeń?! Ostrzegają natomiast, że może pojawić się u Widzów refleksja — co przeraża nas bardziej: codzienna rutyna, powtarzalność, schemat czy może właśnie niepewność jutra, nieprzewidywalne zwroty akcji, niewiadome, nieznane?
Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.
Twórcy
Autor: Bohdan Butenko
Reżyseria i adaptacja: Michał Derlatka
Scenografia: Anna Dobrowodzka
Muzyka: Przemysław Bartoś
Teksty piosenek: Igor Gawlikowski
Asystent reżysera: Robert Płuszka
Obsada
Marta Gryko – Sokołowska – Kapturek
Aneta Płuszka – Mateczka, Babcia
Andrzej Bocian – Wilk
Marcin Marcinowicz – Pan Leśniczy, Gil
Piotr Michalski – Narrator

Zapraszamy na cykl letnich koncertów w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Dołączcie do naszego pięknego otoczenia przyrody i cieszcie się muzyką na świeżym powietrzu!
Tradycyjnie w niedziele o godz. 16:00 zapraszamy najmłodszych na koncerty familijne (dzieci 3+) dla całych rodzin.

🟠9.06 (niedziela), godz. 16:00
Koncert familijny PROJEKT MUZYKA
Duża dawka muzycznej zabawy, za którą kryje się wiedza. Przy wykorzystaniu autorskich piosenek, podróżujemy po różnych gatunkach muzycznych oraz aktywizujemy dzieci w postaci prostych zabaw muzycznych.
🟠16.06 (niedziela), godz. 16:00
Interaktywny spektakl dla dzieci “Bukiet talentów” Teatr Kultureska
Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak: recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne.
🟠23.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl „Puk! Puk” Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia.
🟠30.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl interaktywny Atak clownów. epizod III w wykonaniu Teatru na Walizkach
Zapraszamy na Atak Clownów – wiązkę komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są te właśnie ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek.
🟠7.07 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl “Czyja to walizka” Teatr Form Wielu
Co kryje tajemnicza walizka, która nagle pojawiła się na scenie? Tego chcą dowiedzieć się bohaterowie
spektaklu „Czyja to walizka ?”
🟠14.07 (niedziela), godz. 16:00
Koncert zespołu Mamy Śpiewamy
Mamy Śpiewamy to zespół z Warszawy, do tej pory wydał dwie płyty – „KOLOROWO” oraz „DOMOWE PIOSENKI”. Na każdej z nich znajdziecie utwory , które rozwijają dziecięcą wyobraźnię muzyczną: swingi , bluesy, rock&rolle, stworzone, by dzieci od najmłodszych lat osłuchiwały się z bogactwem rytmów i brzmień, by przez zabawę i ruch rozwijały swój potencjał muzyczny.
Wstęp wolny!
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta

🍎🍏 Od kwietnia do października 2024 r. na Woli będzie można zjeść śniadanie w plenerze. Na 16 targów śniadaniowych zapraszamy w co drugą niedzielę, aż do 27 października.
📍 Targi będą odbywały się naprzemiennie – w parku Moczydło lub w parku im. gen. Józefa Sowińskiego.
⌚️ Zawsze od 10:00 do 16:00.
🔜 Targi 26 maja 2024 r. – w parku Sowińskiego – live cooking

Wydarzenia dla dzieci i opiekunów towarzyszące wystawie “Sztuka dobrego myślenia”
Wystawę zobaczycie w Pałacu na Wyspie i Podchorążówce do 1 września 2024.
Siedemnastowieczna literatura, moda, kuchnia oraz zwyczaje pozwolą nam odbyć fascynującą podróż w świat polskiego baroku, w której naszym przewodnikiem będzie Stanisław Herakliusz Lubomirski.

Kreatywki to warsztaty kreatywnego rozwoju podczas, których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.

Zapraszamy na Otwarty Rodzinny Piknik Hiszpański w Mokoszy!
12.00-14.00 Koncert Natalia Bernadeta
14.00-16.00 Otwarty konkurs recytatorski z nagrodami
16.30-17.00 Pokaz flamenco Szkoła Tańca Tirana
17.00-18.00 Warsztaty flamenco pierwsze kroki
19.00-20.30 Koncert grupy Flamenco Los Payos
21.00-23.00 Disco Latino
W linku możliwość zakupu biletów na wieczorny koncert Formacji Flamenco Los Payos.
Przyjmujemy też rezerwacje w formie wpłat blik na numer telefonu 536769113 w tytule wpłaty prosimy wpisać rezerwacja biletu.
Do zobaczenia!

Historical reconstruction concept with ancient warriors and weapons flat vector illustration

Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Gdzie spoczywają zamienieni w kamień rycerze mazowieccy?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Spacer poprowadzi Aleksander Łamek, autor książki „Najpiękniejsze legendy świata”.
Terminy spaceru:
Sobota 8 czerwca 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie1/
Niedziela 9 czerwca 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie/

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę!
Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.

🗓️ Termin: niedziela, I grupa: 10.15; II grupa: 12.15
⌚️ Czas trwania: ok. 80 minut
📍 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
👤 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments