Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (20-21 października)

zaplanuj rodzinny weekend - najlepsza lista warszawskich atrakcji dla dzieci i dorosłych tylko na moi-mili.pl!

Moi Mili, zapraszam na Weekendową Zajawkę :) W tym tygodniu jeszcze lepszą niż zwykle, bo… połączoną z konkursem!

Spis treści:

Co można wygrać?

15 wejściówek do sali zabaw Hula Kula i 5 wejściówek na kręgle w Hula Kula.

Jakie są zasady?

Proste, jak zawsze :) Daj znać w komentarzu, o jaką wejściówkę grasz. Będzie mi miło jeśli udostępnisz ten wpis, a do zabawy zaprosisz znajomych :) Konkurs trwa do 20 października, w niedzielę opublikuję tutaj listę Zwycięzców.

Wspaniałego, rodzinnego weekendu życzę Wam! :)

.

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informację o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

S O B O T A 

Bezpłatne spotkania z Teatrzykiem

Zapraszamy na rodzinne, bezpłatne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM.

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI
13:00 | 15:00 | 17:00

20 października – Zupka z blaszanego kubka

Dwoje piratów, Emma i Chudy Joe trafiają na bezludną wyspę, ich okręt zatonął wraz z całą załogą. Próbują za wszelką cenę wydostać się z wyspy, ale nie jest to łatwe, zwłaszcza, że nie przepadają za sobą specjalnie. Joe próbuje jakoś rozbawić Emmę. Ze znalezionych przedmiotów i różnego rodzaju rekwizytów tworzy teatrzyk, przedstawia morską wersję Czerwonego Kapturka, w której Wilkiem jest Wilk Morski, a Kapturkiem – Karmazynowy Pirat. Emma się uśmiecha… Czy uda im się wydostać z wyspy? Jak zakończy się ich przygoda? Co znajdą w znalezionej butelce?

.

III Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej

Stacja Muzeum, Makiety I Dioramy Kolejowe i Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski zapraszają na III Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej, która odbędzie się w Stacji Muzeum w Warszawie w dniach 20-21 października, w godz. 10.00 – 17.00.

W tym roku będzie można zobaczyć dwie makiety w skali 1:87: H0 i H0e. Makieta H0 to stacja Śniadowo. W latach świetności była to ważna stacja na linii nr 36 prowadzącej z Ostrołęki do Łap. Pełniła też rolę stacji węzłowej miasta Łomży. Makieta ma długość 12 mb i jest wyposażona w część techniczną, co umożliwia prowadzenie ruchu ciągłego na stacji. Jest to odwzorowanie stanu faktycznego z lat siedemdziesiątych kiedy stacja była jeszcze pięciotorowa. Makieta H0e o długości 15 mb przedstawia szlaki z typowym klimatem polskiej wsi, dwie stacje: Soplicowo, Sadowo oraz pętle na swoich końcach: Tartak i Święte wzgórze. Całość ekspozycji będzie wyposażona w tła oraz własne oświetlenie. Na makietach będzie prowadzony ruch ciągły głównie polskim taborem z różnych epok.

Swoje nowości zaprezentuje firma PIKO Polska. Najmłodsi będą mogli samodzielnie sterować kolejką w skali 1:22,5 (G).

Kartonowa Kolej z kolei przygotuje specjalne stanowisko do samodzielnego sklejania kartonowych modeli kolejowych.

Osoby chcące dokonać zakupów będą mogli to zrobić na stoisku Przystanek Sklep Hobbystyczny

Wstęp w cenie 6 zł (bilet upoważnia także do zwiedzania muzeum). Dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

.

Albert Albertson zaprasza na poranki filmowe!

Wspólnie z Wydawnictwo Zakamarki zapraszamy na filmowe poranki z książką i warsztatami plastycznymi.
Przed seansem przeczytamy fragmenty książki “Co mówi tata Alberta?” Gunilli Bergström, następnie obejrzymy film
“Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”, a po projekcji zapraszamy na warsztaty plastyczne.

BILETY: http://bit.ly/hokuspokuswmuranowie
ZWIASTUN: http://bit.ly/zwiastunhokuspokus

OPIS FILMU:
Opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.

“Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström (Wyd. Zakamarki). Pisarka i jednocześnie autorka ilustracji otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień. Przygody Alberta przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i rozeszły się w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami. “Hokus-pokus…” to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.

Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg.

.

Zwiedzaj PGE Narodowy ze Stefanem Szczepłkiem

Trasa “Znani i lubiani” pozwala na niezwykłe zwiedzenie PGE Narodowego. Oprowadzi Was po nim sam Stefan Szczepłek, który widział niemal wszystkie mecze, które odbywały się w tym miejscu od roku 1956, kiedy powstał Stadion Dziesięciolecia.

Stefan Szczepłek to ceniony dziennikarz, komentator sportowy oraz autor książek o historii futbolu.

— Zajmuję się sportem od tylu lat, dlatego że on się nie kończy na ostatnim gwizdku. Jest fascynujący, ponieważ jest nieprzewidywalny, zwłaszcza, kiedy zaczynają odgrywać rolę uczucia narodowe — mówi o swojej pasji.

Trasa “Znani i lubiani” to wycieczka u boku wielkiego pasjonata piłki nożnej, który zaprezentuje Wam m.in. strefę zawodniczą, trybunę prasową i zakamarki z przeszłości.

To najbardziej rozbudowana z naszych tras, która daję okazję do zwiedzenia jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych na świecie w wyjątkowym towarzystwie.

Najbliższe wycieczki ze Stefanem Szczepłkiem odbędą się 8 września, 20 oraz 27 października.

Więcej informacji znajdziecie na naszej stronie internetowej: https://wycieczki.pgenarodowy.pl/trasy/trasa-znani-i-lubiani

.

Interaktywna wystawa „Połącz się” w Galerii Północnej

Halo, halo, czy to Galeria Północna? W dniach 15-28 października po raz kolejny udowodnimy, że naukę można połączyć z dobrą zabawą! Zapraszamy do udziału w wyjątkowym projekcie: Interaktywnej wystawie „Połącz się”, która pokazuje zjawiska fizyczne i przedstawia dokonania techniczne człowieka w zakresie telekomunikacji, a także skłania do refleksji nad szansami i zagrożeniami wynikającymi z rozwoju technologii.

Wystawa „Połącz się” zlokalizowana zostanie na parterze Galerii Północnej przed sklepem Zarina, w pasażu wzdłuż ul. Trakt Nadwiślański. Od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-22.00 oraz w niedzielę 28 października od 11.00 do 21.00 na małych gości oraz ich opiekunów czekają interaktywne stanowiska:
? „Rurofon”, czyli instalacja obrazująca prędkość przepływu fali dźwiękowej;
? stanowisko „Rozmowa przez ocean”, które zapozna gości z zasadami wykorzystania satelitów telekomunikacyjnych do łączności;
? zabawa w nadawanie i odbieranie komunikatów za pomocą najsłynniejszego kodu świata – Alfabetu Morse’a;
? stanowisko „Abonent czasowo niedostępny”, w którym goście zbadają, jak można ekranować fale elektromagnetyczne wykorzystywane w telefonii komórkowej i radiowej;
? urządzenie pozwalające4 na wizualizację głosu w formie wykresu;
? „Zwierciadła akustyczne” wyjaśniające możliwości ukierunkowania fal dźwiękowych;
? punkt „Scieżki Internetu” pokazujący, jak daleką drogę dookoła świata przemierzają dane, wysyłane przez nas za pomocą Internetu;
? stanowisko „Kod flagowy” prezentujące zasady kodowania na przykładzie popularnego kodu stosowanego w żegludze morskiej;
? „Poczta Bullerbyn”, w której najmłodsi goście, niczym bohaterowie popularnej książki dla dzieci autorstwa Astrid Lindgren, prześlą swoje wiadomości za pomocą pudełka zawieszonego na sznurku;
? eksponat „Życie na podsłuchu” wyjaśniający prawne, etyczne i funkcjonalne zasady zastosowania podsłuchu;
? stanowisko „Rozmowy sąsiedzkie”, które zobrazuje rozchodzenie fal dźwiękowych w ciele stałym.

Wystawa „Połącz się” to doskonały pomysł na ciekawe spędzenie czasu dla całej rodziny. Projekt dostępny jest także w dni robocze, dlatego do wspólnej zabawy w Galerii Północnej zapraszamy także grupy przedszkolne, szkolne i zorganizowane wycieczki dzieci w wieku 5-9 lat. Chęć wzięcia udziału w interaktywnej wystawie prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem +48 22 812 84 84 (opłata za połączenie wg stawki operatora) w celu dokonania zapisu od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-22:00, w niedziele handlowe w godz. 10:00-21:00.

Zapraszamy, wstęp na wystawę jest bezpłatny!

.

Warsztaty plastyczne dla dzieci – tusz dmuchany

Zapraszamy na interesującą i kreatywną rozrywkę!
W najbliższą sobotę tj. 20 października od godziny 14:00 zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci. Przedział wiekowy: między 7 a 12 lat.

Temat warsztatów: portrety. Warsztaty prowadzone przez Ewę Karpińską – Kama Design.

Lokalizacja: Galeria Sztuki TYMCZASOWA, Żwirki i Wigury 16. Zainteresowany? Zapisz się, wysyłając e-mail na adres: kontakt@tymczasowa.eu. Koszt udziału w warsztatach to 10 zł za dziecko, płatne na miejscu.

Dla rodziców przygotowaliśmy filiżankę wyśmienitej kawy oraz przekąski i możliwość podziwiania prac Klaudii Ka oraz Hugo Silva.

.

Spacer: Śladami Przyrody Dzielnicy Wola

Mieszkańcy Woli mają powody do bycia zmęczonymi. Praca lub opieka nad wnukami, obowiązki domowe, a w drodze do domu wykopaliska zwane budową metra i związany z tym hałas. Jak i gdzie najlepiej wypocząć? Rzecz jasna wśród zieleni, ale będąc zmęczonym ciężko zmobilizować się do założenia kurtki, zawiązania butów i spaceru. No chyba że ma się cel, a najlepszym celem jest podglądanie przyrody.
Ba! Łatwo powiedzieć, ale gdzie się wybrać? Chyba najlepiej do… centrum dzielnicy, a konkretniej do Parku Moczydło. Czemu akurat tam? Bo tam łatwo o spotkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi – sikorami, gołębiami (nie tylko miejskimi, choć akurat miejskie są niezwykle ciekawe, co postaramy się udowodnić), mazurkami, ale też mieszkańcami wód! W dawnych gliniankach mają swoje mieszkania krzyżówki, łyski i kokoszki oraz przedstawiciel najniższego szczebla samorządu – sołtys! W stawach mieszkają karasie, płocie, karpie, a także okonie i szczupaki. Można też podziwiać drzewa, które mają swoje charaktery i upodobania, a które postaramy się Państwu przybliżyć. Mając już pewien zasób wiedzy o przyrodzie zawsze będzie chciało się nam zasznurować buty i założyć kurtkę, bo w przyrodzie nic nie stoi w miejscu, a zmiany często zachodzą z dnia na dzień, przy czym żadna pora roku nie jest nudna.

Chętnych do spaceru po Moczydle zapraszamy 20 października 2018 r., na godzinę 10.30. Spotykamy się u zbiegu ulic Górczewskiej i Deotymy.

Spacer poprowadzi Konrad Malec z Kultura i Natura, przewodnik po przyrodzie, a przy tym gawędziarz, po opowieściach którego nawet „posrajdaszek” wyda Wam się ciekawy!

.

Brzuch – drugi mózg? Rodzinny pokaz naukowy

Serdecznie zapraszamy dzieci wieku 7 – 12 lat wraz z opiekunami na pokaz naukowy pt. “Brzuch – drugi mózg?”.

“Gniecie nas w dołku”, “Czujemy motyle w brzuchu”, a czasem… “Przewracają się nam flaki”… :)

Jaki związek z odczuwaniem emocji, ale też ogólnym stanem zdrowia mają bakterie w naszych jelitach?

Czy wszystkich bakterii powinniśmy się bać?

Kto tu tak naprawdę rządzi…?

Na te i wiele innych pytań, spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedzi w czasie spotkania, które poprowadzi Grzegorz Witkowski, z wykształcenia lekarz medycyny, z pasji Prezes Fundacji Jestem Pro.Bio.

Miejsca wyczerpały się! Zapraszamy na inne wydarzenia na ten sam temat: w CK Wilanów 21.10 i w CPK Praga Pd. 27.10.

Pokaz odbędzie się w DK Praga, przy ul. B. Sawinkowa 2

.

MASKI AZJI I Pacyfiku – warsztaty rodzinne

Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne:

OBLICZA TRADYCJI I WIERZEŃ czyli MASKI AZJI I PACYFIKU

Kreatywne warsztaty poświęcone tajemniczym „twarzom” z Azji i Pacyfiku. W trakcie zajęć uczestnicy wraz z rodzicami wykonają przy pomocy różnorodnych materiałów maski inspirowane obiektami z kolekcji naszego Muzeum (Vanuatu, Papua Nowa Gwinea).

Maski były od zarania dziejów niezbędnym elementem obrzędowości i magii. Wykorzystywane przez szamanów miały wzbudzać strach i zachwyt. Symbolizowały twarze bogów, duchów, demonów i mitycznych bohaterów, „ożywianych” poprzez rytuały. Ponieważ maska daje człowiekowi nową twarz, a tym samym i osobowość, często używa się jej w tańcu oraz w przedstawieniach teatralnych.
—————————————————————

Warsztaty odbędą się w sobotę , 20 października, o godzinie 10.15 i 12.15. Liczba miejsc jest ograniczona.

Wstęp 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).

REZERWACJA

Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat wraz z opiekunem.

Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową: dorotapasek@muzeumazji.pl W temacie prosimy wpisać “Maski , a w treści maila godzinę warsztatu, wiek i imię dziecka oraz nazwisko opiekuna. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje.

,

Najmniejsi projektanci świata – warsztaty rodzinne VOX

Uwolnij kreatywnego ducha i weź udział w rodzinnych warsztatach organizowanych przez Wnętrza VOX na targach Mood Concept. W trakcie warsztatów wspólnie ze swoim dzieckiem doświadczysz, czym jest twórcza wolność oraz zobaczysz jakie efekty daje swoboda w realizacji pomysłów

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego wspólnie ze swoim maluchem:
• poznacie nowe zabawy ruchowe
• przeczytacie książeczkę wydawnictwa Zakamarki o sprytnym Albercie
• zaprojektujecie miniaturowe mebelki Tuli z tektury i będziecie je mogli zabrać do domu
• spędzicie niezapomniane chwile na kreatywnej zabawie

Dla kogo?
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 2 do 5 lat. Ze względu na charakter zajęć oraz zaplanowane aktywności, dziecku powinien towarzyszyć jeden rodzic.

Informacje organizacyjne:
Aby zarezerwować miejsce dla Ciebie i Twojego malucha, zapisz się do wybranej grupy warsztatowej na https://najmniejsi-projektanci-mood-concept.evenea.pl/
Osoby towarzyszące muszą nabyć bilet uprawniający do wstępu na Mood Concept: online lub w kasie w recepcji.

Spotykamy się w sobotę, 20. października na Mood Concept 2018!

Serdecznie zapraszamy!

.

Domowe przeTwory – godz. 13.00

Uwaga. Powstała 2 grupa! Zapraszamy tych, którzy później wstają:)

Warsztaty sensoryczno – artystyczne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i ich rodziców. Cechą wspólną tych warsztatów są materiały – produkty oraz przedmioty powszechnie stosowane i dostępne w domu, takie jak np. mąka, sól, fasola, sztućce, deseczki, ściereczki, pudła, pudełka, pudełeczka. W ramach warsztatów poznajemy je i twórczo przetwarzamy, szukamy alternatywnych zastosowań, ćwiczymy wyobraźnię i pobudzamy zmysły. Zapraszamy dzieci i rodziców do swobodnej zabawy ze sztuką i odkrywania po raz pierwszy i na nowo radości tworzenia.

20 października: To nie jest Papier!
W październiku zdarza nam się już coraz częściej chować w domu i szukać alternatyw – kreatywnych zabaw na deszczowe dni… Chcemy wyjść Wam na przeciw i pokazać jak wiele da się wyczarować za pomocą… papieru! Który zawsze, ale to zawsze znajdzie się w domu – jakikolwiek. :) Bo papiery bywają różne i różne są ich zastosowania. My je wszystkie chętnie wypróbujemy i zajmiemy się tworzeniem różności z papieru pakowego, bibuły, papieru do pieczenia, zwykłych kartek z bloku lub papieru… jadalnego! :) Będzie kolorowo i szeleszcząco, a na koniec każdy z Was wyjdzie z własnoręcznie zrobioną kartką. Jako, że czas to jesienny to w trakcie zajęć tę jesień będziemy celebrować na różne papierowe sposoby.

.

Pokazy Wytwarzania Cukierków!

Zapraszamy na pokazy ręcznie wytwarzanych cukierków. O każdej pełnej godzinie będzie można obejrzeć proces powstawania cukierków od momentu wylania gorącego karmelu na stół produkcyjny, po złożenie całego wzoru w cukierku.
Pokazy odbywają się w Manufakturze Cukierków przy ul. Nowy Świat 21 w godzinach:
Sobota: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00
Niedziela: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00

.

Dawno, dawno temu – opowiadanie baśni

WSTĘP WOLNY
20. października (sobota) godz. 12:30
Księgarnia-kawiarnia Tarabuk w Teatrze Lalka (Pałac Kultury, wejście od ulicy Świętokrzyskiej)
zaprasza dzieci w wieku 3-7 lat i rodziców na 7. spotkanie z cyklu Dawno, dawno temu…
Anna Iwanowska -Bułat opowie dzieciom baśń turecką “Allem kallem”
Po baśni zaprosi dzieci do tradycyjnek tureckiej zabawy w “allem kallem!

Na zakończenie spotkania losowanie!
Do wygrania książka z serii “Baśnie świata” wydawnictwa Media Rodzina

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc:
tarabuk@tarabuk.pl

.

Laboratorium Muzyczne Zajęcia Otwarte

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na zajęcia otwarte z cyklu Laboratorium Muzyczne dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Odbędą się one 20 października o g. 12.45 w Staromiejskim Domu Kultury
Zajęcia te stanowią wstęp i uzupełnienie indywidualnych lekcji gry na instrumentach prowadzonych Metodą Suzuki.
Celem kursu jest zakorzenienie w dziecku pozytywnego skojarzenia związanego z procesem nauki gry na instrumentach. Dlatego ćwiczenia prowadzone są wyłącznie poprzez zabawę, śpiew i choreografię do piosenek oraz wystukiwanie rytmów, a wszystko to z wykorzystaniem rekwizytów. Dzięki temu dziecko nabiera przekonania, że gra na instrumencie to przyjemność i dobra zabawa. Dopiero po roku uczęszczania na zajęcia CML dziecko ma rozpocząć, jeśli chce, naukę gry na wybranym instrumencie metodą Suzuki.

.

Staropolskie warsztaty kulinarne dla rodzin | Wilanów

Zapraszamy na warsztaty kulinarne dla rodzin! Będziemy gotować według przepisów z pierwszych polskich książek kucharskich. We wrześniu nasze dania doprawimy rozmarynem, majerankiem i tymiankiem. Nauczymy się komponować je z różnymi produktami, a niektóre połączenia z pewnością nas zaskoczą!
————————————————————————————————
HARMONOGRAM
20 października | imbir, gałka i kwiat muszkatołowy
17 listopada | sól
8 grudnia | cynamon, anyż, kardamon, goździk
————————————————————————————————
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku powyżej 8 lat
MIEJSCE: Villa Intrata, ul. Stanisława Kostki Potockiego 23

KOSZT: 50 zł – bilet zwykły, 30 zł – bilet ulgowy
BILETY: www.bilety.wilanow-palac.pl
————————————————————————————————
KONTAKT
Paulina Szulist-Płuciniczak
e-mail: pszulist[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 27 87

Martyna Przedpolewska
e-mail: mprzedpolewska[at]muzeum-wilanow.pl
tel.: 22 544 28 88

.

Emesenki: Sąsiedzi z tekturowego miasta

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy zapraszają dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunem/ami na warsztaty w ramach 10. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Podczas warsztatów stworzymy tekturowe domy i wprowadzimy do nich różnorodnych mieszkańców, którzy spoglądać będą mogli na swoją okolicę z okien. Wybudujemy więc też drogi, parki i co tylko uznamy za potrzebne: kałuże, ławki, parking, parki…

Poprzez obserwację, rozmowę i działania manualne cykl wprowadza dzieci w niezwykły świat sztuki współczesnej. Zajęcia składają się z krótkiej wycieczki po wystawie i twórczego działania (w rolach głównych malowanie, sklejanie, rysowanie, konstruowanie i opowiadanie). Wychodzimy z założenia, że muzeum to najlepsze laboratorium pomysłów i miejsce ćwiczenia wyobraźni, a przy okazji dobra przestrzeń do wspólnego spędzania czasu.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zakładamy aktywny udział opiekunów.

Koncepcja i prowadzenie: Agnieszka Sinicka

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://bit.ly/2pPn0VS

Udział w cenie biletu wstępu na wystawę – dla dzieci 1 zł, dla opiekunów 2 zł.

.

Wilanowski Klub Przyrodniczy | warsztaty dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne warsztaty przyrodnicze w parku wilanowskim! Wyciągnijmy z szaf kalosze i uzbrojeni w lupy oraz lornetki odkryjmy wspólnie fascynujący świat roślin i zwierząt.
—————————————————————————————————
? W ŚWIECIE ROŚLIN | soboty, godz. 13.30–15.00

28 lipca: Rośliny z królewskiego stołu
11 sierpnia: Cały świat w Wilanowie
15 września: Co kryje się pod ziemią?
20 października: Dary jesieni
17 listopada: Na styku kultury i natury

? W ŚWIECIE ZWIERZĄT | niedziele, godz. 11.00–12.30

15 lipca: Jak zwierzęta radzą sobie w miastach?
26 sierpnia: Zwierzęcy rekordziści! Kto najszybciej, najwyżej, najdalej…?
23 września: Leciała sójka za morze – o ptasich migracjach
14 października: Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
18 listopada: Kim jest biolog – na czym polega praca naukowca?
—————————————————————————————————
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | ogrody | spotykamy się przy budynku kasy na przedpolu
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat

KOSZT: 10 zł / osoba
BILETY: w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

WAŻNE: Muzeum zapewnia materiały do pracy, należy jednak pamiętać o ubiorze dostosowanym do pogody. Zajęcia pomyślane są jako całość i poszczególne spotkania uzupełniają się wzajemnie, ale można przyjść na dowolnie wybrane warsztaty poświęcone pojedynczemu zagadnieniu.
—————————————————————————————————
INFORMACJE
Julia Dobrzańska
m. jdobrzanska@muzeum-wilanow.pl
t. 22 544 28 38

.

„Dawno, dawno temu” – wystawa ilustracji baśni braci Grimm

Teatr Lalka i Ambasada Estońskiej Republiki w Warszawie, od 8 października do 10 listopada 2018 roku, zapraszają na niezwykłe wydarzenie – wystawę estońskich ilustracji baśni braci Grimm.

Baśnie braci Grimm inspirowały wielu artystów. Powstawały filmy, animacje, adaptacje teatralne. Piękne, mądre, bo porządkujące świat, choć często mroczne, bajki pobudzały wyobraźnie dzieci na całym świecie. Były też źródłem wiedzy dla historyków i badaczy literatury.

Dawno, dawno temu byli sobie dwaj bracia…. Wilhelm Karl Grimm i Jacob Ludwig Karl Grimm, uczeni, językoznawcy, badacze, członkowie Akademii Nauk w Berlinie zasłynęli na całym świecie publikując baśnie, których źródłem były podania, mity i ludowe opowieści, przekazywane ustnie przez pokolenia.

Dawno, dawno temu…” zawiera blisko sześćdziesiąt ilustracji do Baśni braci Grimm stworzonych przez dwudziestu estońskich artystów. Uczestniczą w niej zarówno ilustratorzy zaliczani do najmłodszej generacji, zaledwie rozpoczynający karierę, jak i bardziej doświadczeni twórcy. Kuratorem wystawy jest Viive Noor.

.

N I E D Z I E L A

Bubble Footbal | Hulakula

BUBBLE FOOTBALL to innowacyjna odmiana tradycyjnej piłki nożnej, podczas której zawodnicy umieszczeni są w dmuchanych kulach. Sferyczne dmuchańce to propozycja nie tylko dla zwolenników klasycznego futbolu, ale dla wszystkich osób, które chcą poczuć nowe, sportowe emocje. Jeśli masz dość rutynowych zabaw i ciągle szukasz wyjątkowych atrakcji dla swojego dziecka, spróbuj z nami. Wskocz w inny wymiar rozrywki razem z Napompowanymi w Hulakula!

Grupy wiekowe:
14:00 – dzieci w wieku 6-7 lat
15:00 – dzieci w wieku 8-9 lat
16:00 – dzieci w wieku 10-12 lat

Koszt: 39,90 zł od dziecka, a w cenie 15 minut gry oraz całodzienny bilet na plac zabaw.

Przypominamy, że należy wykupić bilet na godzinę zgodną z wiekiem dziecka! Ilość miejsc jest ograniczona!

Bilety dostępne online na https://rezerwacje.hulakula.com.pl/
Możliwość telefonicznej rezerwacji miejsca: 22 182 80 09

.

IV Warszawski Dzień Kapelusza

Warszawski Dzień Kapelusza to nasz autorski projekt, który już od początku swojego istnienia spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród odbiorców świata mody, sztuki oraz mediów, zarówno w kraju jak i za granicą.

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w IV Warszawskiem Dniu Kapelusza, które odbędzie się na Torze Wyścigów Konnych Służewiec (Rotunda, strefa B) w godzinach od 12.00 do 18.00.
W ramach wydarzenia odbędzie się jak zwykle Konkurs na Najpiękniejszą Stylizację w Kapeluszu/Fascynatorze – zgłoszenia do konkursu odbywać się będą w godzinach od 12.00 do 15.00.

Bilet wstępu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec – od 5 zł.

.

Warsztaty z sowami

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z sowami, na których dowiecie się wielu ciekawostek i poznacie dwie piękne sowy.

Koszt uczestnictwa 25zł/uczestnik.
Bilety do nabycia http://sklep.dlaczemu.pl/pl/p/Warsztaty-z-sowami/103

Zapraszamy

.

Rodzinne Warsztaty Stolarskie – Budujemy Karmniki (III Grupy)

!!! Ruszamy z zajęciami stolarskimi !!!

Pierwsze zajęcia odbędą się 21.10 o godz. 11:00, 13:00 i 15:00.
Bez ograniczeń wiekowych. Stopień trudności dostosowywany jest indywidualnie do wieku.
Będziemy wspólnie od podstaw robić karmniki dla ptaków.
Jeżeli byliście na zeszłorocznej edycji i chcielibyście budować coś innego – napiszcie wiadomość, dla Was również mamy przygotowane coś specjalnego :)
Dodatkowo ruszamy z zajęciami w przedszkolach oraz szkołach. Więcej informacji i zapisy:

(Imie i nazwisko wiek dziecka i numer telefonu)
teckowarsztaty@gmail.com

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
Koszt 40zl/dziecko

Warszawski Warsztat Rowerowy
Ul. Indiry Gandhi 35, Ursynów

.

Rodzinny Klub Filmowy

Rodzinny Klub Filmowy to nowy projekt Białołęcki Ośrodek Kultury. Będą to spotkania filmowe oraz warsztaty artystyczno – psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i ich rodziców prowadzone przez Fundację Generator.
Projekcje filmów połączone zostaną bezpłatnymi warsztatami, realizowanymi w ramach projektu „Mój przyjaciel film”. Po seansach, które przeznaczone będą dla różnych grup wiekowych (6+ oraz 12+) odbywać się będą warsztaty, wykorzystujące różnorodne techniki pracy z dziećmi. Celem warsztatów będzie wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata oraz na założeniu, że film jako niesformalizowane narzędzie idealnie sprawdza się w pracy z tak delikatną materią, jaką są emocje i problemy widzów.

Warsztaty dotykać będą pięciu najważniejszych kompetencji społeczno-emocjonalnych, zidentyfikowanych przez specjalistę z dziedziny – Davida Goldmana. Do każdego z tych obszarów dobrany będzie mądry, ale też i ciekawy film, który oglądany będzie z psychologiem jako przewodnikiem, który udzieli wstępnych instrukcji, sprawdzi na bieżąco odbiór filmu przez dzieci, pozostanie czujnym na ich reakcje. Późniejsze warsztaty eksplorować będą potencjał danego filmu, wykorzystując różnorodne techniki pracy z dziećmi – ćwiczenia ruchowe, działania plastyczne, muzyczne, teatralne – do poruszenia wybranego tematu. Ich celem jest wspieranie dzieci w rozwijaniu empatii, kreatywności, pewności siebie i rozumienia świata

Najbliższy seans w Rodzinnym Klubie Filmowym:

? 21 października – „LITTLE MISS IMPOSSIBLE” (12+)

Główna bohaterka filmu Aurora przeżywa okres dojrzewania szczególnie burzliwie. W tym samym czasie jej starsza siostra zaręcza się, a młodsza odnosi sukcesy w szkole. Przytłoczeni zmiennymi nastrojami córki i bezradni wobec jej szkolnych problemów rodzice zaczynają przebąkiwać o szkole z internatem. Zbuntowana dziewczynka nieoczekiwanie znajduje pociechę dołączając do amatorskiego męskiego zespołu rockowego.
? Po seansie zapraszamy na dyskusję prowadzoną przez Fundację Generator. Projekcja filmu dla dzieci w wieku 12+.

.

Poranki Teatralne: “W Miejskiej Dżungli”

Przedstawienia teatralne ponownie zagoszczą w repertuarze Kina Praha. Wierzymy, że proponowane przez nas spektakle familijne, wzbogacone o elementy edukacyjne, staną się wspaniałą alternatywą wspólnego spędzania czasu… w kinie!

„Poranki Teatralne” to cykl przeznaczony dla najmłodszych widzów, jednocześnie będący wzbogaceniem oferty weekendowej. W wybraną niedzielę miesiąca, o godz. 11:00 sala kinowa zamieni się w scenę teatralną i razem z aktorami, przeniesie dzieci do magicznego świata baśni, legend i niezwykłych opowieści!

21. października zapraszamy na edukacyjny spektakl teatralny, pt. „W Miejskiej Dżungli”, w którym podkreślimy kwestie bezpieczeństwa dzieci. Poznamy numer alarmowy 112, zobaczymy akcje strażaka, a Pan Policjant wraz z Wiolettą z Wydziału Ruchu Drogowego, nauczy nas jak przechodzić przez ulice. Na przykładzie nierozważnej Łucji i zabawnego kierowcy Gienia, zobaczymy do czego może dojść na ulicy przez nieuwagę. A wszystko to w kabaretowo-musicalowej formie!

Autorami muzyki są Jakub Czachor i Paweł Penksa – muzyk, klawiszowiec, kompozytor. Od 7 roku życia gra na instrumentach klawiszowych, pobierał nauki min. u warszawskiego jazzmana Jerzego Kossacza. Tworzy muzykę do spektakli teatralnych, gier, filmów i reklam. Przy scenografii pracowała Paulina Zalewska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Centrum Grafiki Artystycznej Kaus – Urbino we Włoszech.

Przedstawienie teatralne trwa 45 minut.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Współpracujemy z Teatrem Katarynka.
__
OGÓLNE INFORMACJE
wybrane niedziele miesiąca, godz. 11:00
cena biletu – 25 zł
Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line!
http://bit.ly/2P9mZXL

REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel.: (22) 343 03 10

.

Impreza na Halloween

Tym razem odwiedzimy dom czarownicy! Imprezę poprowadzi najstarsza właścicielka strasznego domu, a będą jej pomagać młodsze koleżanki — również czarownice.
Po zabawach wprowadzających wiedźmy zaproszą nas na przekąskę z robaków i innych ohydztw. Na początek ustawimy na podłodze kilka dużych wydrążonych dyń i zaczniemy nasze czary – będą specjalne zaklęcia i taniec, który zaczaruje dynie, aż wreszcie zacznie się z niej wydobywać dym…. Czarownice pokażą nam swój kunszt kulinarny i podzielą się z nami przepisem na magiczną zupę. Co w niej będzie pływać, dowiecie się na miejscu. Obiecujemy, że przy gotowaniu z takimi kucharzami będzie wybuchowo!
W tę wyjątkową noc czarownice zdradzą nam największą tajemnicę na świecącego gluta w ciemności. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił z czarami i stworzyć własnego obrzydliwego potwora.
W tych zamkniętych ścianach upiornego domu będzie dużo czarów i zaklęć. To spotkanie zapamiętacie do końca waszego życia!

Zapraszają czarownice!

.

Po Woli do woli 8. – cykl wycieczek, wykładów i gra miejska

Spacery, wycieczki rowerowe i autokarowe, wykłady i gra miejska – to nasz plan na 8. edycję cyklu „Po Woli do woli”. W tym roku będziemy przemierzać jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Warszawy śladami jej słynnych mieszkańców: rodów szlacheckich, przedsiębiorców, artystów, a także… przedstawicieli przestępczego półświatka. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

TEMATYKA
Przekonamy się, jak działalność konkretnych osób wpływała na kształt Woli. Poznamy dawnych potentatów przemysłowych, przybyszy z różnych zakątków Europy, którzy w Warszawie wiedzieli dla siebie szansę rozwoju, przedstawicieli ruchu robotniczego, licznych artystów i literatów, wolskich gangsterów, a także filantropów i architektów, którym zawdzięczamy wiele budynków, które do dzisiaj tworzą tkankę dzielnicy.

CO MAMY W PLANACH?
Czekamy na Was z 2 wycieczkami autokarowymi, wycieczką rowerową, 10 spacerami, grą miejska oraz 2 wykładami. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

PROWADZENIE
Patrycja Jastrzębska (historyczka sztuki), Jakub Madejski (historyk), Włodzimierz Maj (historyk), Krzysztof Olszak (varsavianista), Michał Szymański (varsavianista)

TERMINY WYCIECZEK
Wycieczki odbywają się w soboty lub niedziele i trwają około 2–3 godzin. Startujemy zawsze o 12.00! Szczegółowe opisy znajdziecie na stronie http://maslaw.org.pl/projekty/wycieczki-maslawa/161-po-woli-do-woli-8.

21 października – Osiedla Wawelbergów – społeczny eksperyment (spacer)
Miejsce zbiórki: Kolonia Wawelberga, przed bramą przy ul. Górczewskiej 15

GRA MIEJSKA
Detektywistyczna gra miejska „Jak rozwikłać Tatę Tasiemkę?” odbędzie się 17 czerwca. Startujemy o godzinie 12.00, kończymy ok. 15.00. Ze względu na limit 20 zespołów, które wezmą udział w grze, zachęcamy do rezerwacji miejsc mailowo. Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat gry i zapisów opublikujemy 1 czerwca na stronie Stowarzyszenia Masław (www.maslaw.org.pl) oraz na Facebooku.

.

Uwaga, zabytek! – bezpłatne rodzinne warsztaty architektoniczne

“Uwaga, zabytek!” to cykl 10 bezpłatnych rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zapraszamy na nie dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców lub opiekunów.

O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ?
Podczas warsztatów wspólnie nauczymy się “rozpoznawać” zabytki i lepiej zrozumiemy, dlaczego są one tak ważne. Dowiemy się też w praktyce:
? co właściwie nazywamy zabytkiem?
? jakie rodzaje zabytków wyróżniamy?
? jak możemy dbać o zabytki?
? w jaki sposób można dać zabytkowi nowe życie?

Wspólnie zastanowimy się również, czy zabytkiem może być zwykły blok, park albo nawet… ZOO! Będziemy pracować na przykładach warszawskich miejsc i budynków – bo mamy je przecież na wyciągnięcie ręki.

PRZEBIEG WARSZTATÓW
Każde nasze spotkanie będzie składać się z krótkiej prezentacji multimedialnej, podczas której poznamy przykłady różnych zabytków, zgłębimy jeden określony problem związany z zabytkami i – co najważniejsze – obudzimy swoją wyobraźnię.

Wyobraźnia będzie niezbędna w części praktycznej – podczas kreatywnego warsztatu architektonicznego! Z najróżniejszych materiałów młodzi miłośnicy architektury i ich rodzice oraz opiekunowie będą tworzyć pod okiem doświadczonych animatorów pojedyncze budynki lub całe ich kompleksy. Dzięki temu poznamy wybrane zabytki i lepiej zrozumiemy ich wartość oraz wyjątkowość. Każde spotkanie zakończymy prezentacją naszych dzieł. Oczywiście będzie można je zabrać ze sobą do domu na pamiątkę!

Jedno ze spotkań (23 września) odbędzie się dla w terenie. Zabytki będziemy poznawać wtedy w ich „naturalnym środowisku” – podczas spacerowej gry miejskiej!

KIEDY?
Spotykamy się o godzinie 12.30 w wybrane niedziele:

? 14 października – zapisy od 6.10
? 21 października – zapisy od 13.10
? 28 października – zapisy od 20.10
? 18 listopada – zapisy od 10.11
? 25 listopada – zapisy od 17.11
? 2 grudnia – zapisy od 24.11

Każde spotkanie potrwa ok. 2 godzin zegarowych.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty przyjmujemy przez serwis evenea.pl. Zapisy na każdy warsztat zawsze rozpoczynamy w na tydzień przed danym spotkaniem w sobotę o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest ograniczona!

.

Muzyka Gór – interaktywny koncert rodzinny

MUZYKA GÓR – to interaktywny koncert rodzinny z cyklu Klasyka Dzieciom w kinie Iluzjon.
Koncert przeznaczony jest dla rodzin z dziećmi w wieku 2 – 7 lat.
Podczas koncertu dzieci wysłuchają czytanej bajki ilustrowanej muzyką.

Gościem specjalnym będzie :
Marcin Żarnecki – muzyk ludowy z Nowego Targu. Ukończył szkołę muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu. Gra również na ludowych instrumentach takich jak: dudy, flety, cymbały, których jest samoukiem. Koncertował w wielu miejscach na Podhalu i Podlasiu. Był członkiem zespołu Siklawa, Hyrni oraz Narwianie. Obecnie koncertuje solo. Jego drugą pasją jest malarstwo, maluje pejzaże i architekturę głównie z rejonu Podhala.

Podczas koncertu wysłuchamy muzyki klasycznej, ludowej oraz rozrywkowej.
Zabrzmią utwory znanych kompozytorów, między innymi J.Brahmsa, B. Bartoka, A. Chaczaturiana, V. Monti.
Instrumenty jakich będziemy słuchali to skrzypce, pianino, flety, instrumenty perkusyjne, cymbały, gajdy.

Podczas koncertu dzieci będą miały okazję pobawić się muzyką za pomocą chust, instrumentów perkusyjnych, śpiewu oraz ruchu.
Celem koncertów Klasyka Dzieciom jest osłuchiwanie dzieci z muzyką klasyczną w przystępny im sposób.
Przypominamy , że mniejsze dzieci można bujać w rytm muzyki i nosić po sali. Sala w kinie Iluzjon , mimo że ma krzesła i miejsca numerowane, jest dosyć przestrzenna.

Koncert poprowadzą oraz zagrają na nim :
Anna Martyniuk-Tofiluk – pianino,
Eva Piłat – pianino, flet prosty,
Anna Natalicz – skrzypce

Miesjce: Kino Iluzjon, ul.Narbutta 50a
21 PAŹDZIERNIKA 2018r.
godz. 11.00

Bilety w cenie 26 zł od osoby ( dzieci do 1go roku wchodzą bezpłatnie)

Rezerwacje należy dokonywać pod numerem telefonu Kasy Kina: (22) 848 33 33, lub wysyłając informację pod adres mailowy: iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

.

Zabajowisko: Cieniowy Czerwony Kapturek / 21 października

ZABAJOWISKO
warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców
“CIENIOWY CZERWONY KAPTUREK”
21 października (niedziela), godzina 15:00
KUP BILET tylko ON-LINE: https://bit.ly/2yu4dmY

W teatrze ważna jest nie tylko historia, którą chce się przedstawić, ale też to, w jaki sposób się ją pokaże. Reżyser, robiąc spektakl, musi zdecydować, jak opowiedzieć wybraną historię. Na październikowym #Zabajowisku chcemy przedstawić znaną wszystkim bajkę o Czerwonym Kapturku za pomocą teatru cieni. Zrobimy cieniowe lalki, przygotujemy scenkę i sprawdzimy, jak to działa. Wszystko prostym sposobem, aby potem można było bawić się w teatr w domu.

POMYSŁ I PROWADZENIE: Marta Gryko-Sokołowska, aktorka Teatru Baj
CZAS TRWANIA: 60 minut
LICZBA UCZESTNIKÓW: do 15 osób
BILET: 6 zł / od osoby
INFORMACJA: 22 818 08 21, od poniedziałku do piątku 9:00-16:00

W sezonie 2018/2019 warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców ZABAJOWISKO odbywają się na Scenie na Jagiellońskiej 54 (Centrum Wielokulturowe w Warszawie, wejście z Placu Hallera). Zapraszamy od października do czerwca w trzecią niedzielę miesiąca.

.

Rusz w podróż z ITePe – Tajlandia

Weekendowa Zajawka w październiku

Rusz w podróż z ITePe

Zabieramy Was w podróż do kraju, gdzie ludzie są wiecznie uśmiechnięci i chętni do pomocy. Do miejsca, gdzie je się na ulicy, posągi buddy można spotkać na każdym rogu, a internet dosłownie wszędzie. Tam, gdzie są słonie, małpy i jaszczurki wielkości sporego psa.

Lecicie z Nami do Tajlandii?

Spotykamy się u nas w niedzielę 21.10 o godz 16:00. Możecie zabrać rodzinę i znajomych, ale nie bierzcie paszportów ;) Otwórzcie oczy i umysł.
.

Wyczesany Tata DIY

Drogi Tato!

✂️ Czy chciałbyś spędzić czas przygotowując wspólnie z Córką lub Synem kreatywny projekt?
? Czy chciałbyś używać na co dzień i z dumą pokazywać innym super rzecz, którą sami zrobiliście?
?‍? A może po prostu chciałbyś kreatywnie spędzić ze swoją Pociechą niedzielne przedpołudnie?
Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi: TAK, to koniecznie weź udział wraz ze swoim Dzieckiem w warsztacie
‍?‍? WYCZESANY TATA DIY ?‍?

Bez obaw: u nas nie trzeba mieć certyfikatu z szycia! Każdy da radę zrobić coś świetnego i praktycznego… z niczego :)

? Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych:
10.00-11.30 Grupa Młodsza (3-5 lat)
12.30-14.00 Grupa starsza (6-10 lat)

Na naszych warsztatach obowiązuje zasada:
☝? JEDEN TATA – JEDNO DZIECKO

Co trzeba zabrać?
? materiały i sprzęt niezbędne do wykonania projektu (co dokładnie trzeba przynieść: poinformujemy mailowo, bez obaw: lista nie będzie długa)
? duuużo zapału do działania!

Warsztat poprowadzi niezastąpiony Zespół Wyczesany Tata!
Gościć nas będzie w swojej przestrzeni Fundacja Kluboteka Dojrzałego Człowieka na Ursynowie ?

? Zapisy na wyczesanytata@gmail.com :)

✍️ W treści maila proszę wpisać:
1. imię i nazwisko Taty
2. imię Dziecka
3. wiek dziecka
4. wybraną grupę wiekową.

.

Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
5 lat temu

Wejscioweczke do sali zabaw w hula kula poprosimy obiecujemy nie nabroimy ;)

Ola
Ola
5 lat temu

Wejściówkę na salę zabaw:) mój syn byłby wniebowziety

Agnieszka
Agnieszka
5 lat temu

Wandzia i Wojtuś grają o salę zabaw Hula Kula :)

Dorota
Dorota
5 lat temu

Polujemy na wejściówkę do sali zabaw ? zbliżają się brzydkie dni, gdzieś trzeba się zmęczyć aby chałupy nie roznieść ?

Kasia
Kasia
5 lat temu

Gramy o wejściówki na salę zabaw. Jest nas trójka, Piotr, Natek i Natka. Pozdrawiamy

Kazik
Kazik
5 lat temu

Hej Kaja, w wakacje byliśmy w nowej Hula Kuli na wakacyjnym placu zabaw z Twojej rekomendacji (stara na powiślu to już legenda w którą dzieciaki nie wierzą). Było fajowo – chętnie bysmy to powtórzyli. Ale to nie jest ważne, za to dziękuję za kolejną zajawkę, liczę że do piątku kaszel w dziecięcym pójdzie precz i ruszamy z kopyta w miasto z zajawką w kieszeni!

Renata
Renata
5 lat temu

Na kręgle proszę?

Renata
Renata
5 lat temu

poproszę na kręgle dla dwóch dziewczynek

Karla
Karla
5 lat temu

Sala zabaw w hula kula. Dzieciory sztuk 4 :)

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Prosimy o kregle dla zwariowanej Amelki

Kasia
Kasia
5 lat temu

Jako 5 osobowa rodzina gramy o wejściówki na kręgle. Nasza najstarsza córeczka 21.10 kończy 9 lat, więc mielibyśmy cudowny prezent i wspólne spędzenie czasu w jednym.

Magdalena
Magdalena
5 lat temu

Ola i Wojtuś byli zachwyceni gdy parę miesięcy temu babcia zabrała ich na salę zabaw do hula kuli :) bardzo chętnie wrócą tam znowu :) dlatego w ich imieniu bardzo ładnie proszę o wejściówkę :)

Grzesiek
Grzesiek
5 lat temu

Dzień dobry bardzo. Ja króciutko. Zgłaszam chęć gry w kręgle. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.

Robert
Robert
5 lat temu

Hula Kula sala zabaw.

Magda
Magda
5 lat temu

Bawimy się i gramy o wejściówkę do sali zabaw;))

Anna
Anna
5 lat temu

Wejściówkę do Hula Kula na salę zabaw pięknie proszę w imieniu syna.

Anna
Anna
5 lat temu

A ja proszę o wejściówkę na Hula Kula. I dodaję zaproszenie do Klubu Osiedlowego Surma (Ochota), przy ul. Białobrzeskiej: Baśnie z różnych stron świata Przygody Bucika Flamenco, to interaktywny spektakl słowno-taneczny, przygotowany z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jego celem jest uwrażliwienie na rytm, nauczenie nazw i pokazanie instrumentów, rekwizytów i strojów związanych z flamenco (kastaniety, cajon, wachlarz, manton, bata de cola). Nie mniej ważne jest przesłanie płynące z opowieści. Każdy z nas jest wyjątkowy i na swój sposób odmienny, każdy też ma jakiś talent. Jeśli będziemy wzajemnie szanować naszą różnorodność i cenić talenty, to razem możemy… Czytaj więcej »

Agnieszka
Agnieszka
5 lat temu

Wejściówka do sali zabaw ?
P.S. dzięki za kolejny super pomysł na weekend. Córa jak zawsze zachwycona nowymi miejscami i aktywnościami!

Karina
Karina
5 lat temu

Wejściówki na kręgle. Dzieciaki będą mega szczęśliwe.

Katarzyna
Katarzyna
5 lat temu

Poprosimy z moją rozbrykaną trzylatką o wejściówkę na salę zabaw. :-)

Alicja
Alicja
5 lat temu

Chcemy z synem zagrać o wejściówkę do sali zabaw :) Dziękujemy :)

Magdalena
Magdalena
5 lat temu

Wejściówkę do sali zabaw poproszę bardzo! :)

Anna
Anna
5 lat temu

Moich dwóch chłopaków (2 i 4) bardzo się ucieszy z wejściówek do sali zabaw :)

Adrianna
Adrianna
5 lat temu

Wejściówka do sali zabaw w Hula Kula☺️fajnie mieć jakąś alternatywę do zabaw podwórkowych☺️

Ewa
Ewa
5 lat temu

Marzymy o wejściówce na salę zabaw Hula Kula :)

Marta
Marta
5 lat temu

Przez wstretną chorobę synka ominęły urodziny kolegi w Hula Kuli czym był bardzo rozczarowany dlatego teraz gramy o wejściówkę do sali żeby wynagrodzić mu czas spędzony w domu i dzielne picie syropu z cebuli :)