Zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 21-22 kwietnia

Wiosna, prawie lato. Dlatego sporo w dzisiejszej Weekendowej Zajawce wydarzeń plenerowych. Znajdziecie pikniki i gry terenowe, spacery, zawody i wiele, wiele innych. Nieważne, na co się zdecydujecie – życzę Wam wspaniałej, rodzinnej zabawy.

I jak zawsze – proszę o udostępnienie i serducho. Dla Ciebie to chwilka, dla mnie ważny sygnał, że moja praca jest potrzebna!

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

Spis treści:

S O B O T A

Gra terenowa “Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Od 8.04 i w każdy weekend będziecie mogli bawić się w naszym ZOO w ?‍♂?‍♀poszukiwaczy i ?zdobywców. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w grze terenowej ?”Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
Wystarczy:
? odebrać w Punkcie Obsługi Klienta specjalnie dla Was przygotowaną ?mapkę i odznakę “Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? ruszyć na poszukiwania ? 7 drewnianych budek, oznaczonych logotypem “Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? odcisnąć na mapce “zwierzakowe” pieczątki, które znajdziecie w budkach.
Ale to nie wszystko…, zdobądźcie wszystkie pieczątki i sięgnijcie po dodatkowe ? nagrody. Aby je zgarnąć weżcie udział w internetowym ? quizie umieszczonym na stronie: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl
Do wygrania są zestawy upominków od:
? Warszawskiego ZOO i od partnera gry, firmy ? Bio-Gen.

Regulamin gry jest dostępny w Punkcie Obsługi Klienta Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i na stronie internetowej quizu:www.przyjacielzwierzakow.waw.pl

DLA KOGO: dla wszystkich tych, którzy uwielbiają poszukiwania i zagadki, a także chcieliby dowiedzieć się trochę więcej o naszych zwierzakach.
KIEDY: od 8.04 w weekendy i święta do 28.10.2018 roku
GDZIE: Warszawskie ZOO – wejście od strony Ratuszowej i Punkt Obsługi Klienta
ORGANIZATOR: Warszawskie ZOO, firma Bio-Gen

DO UDZIAŁU W GRZE upoważniają:
bilet wstępu do Warszawskiego ZOO, mapka i odznaka (do odbioru w POK).

Warunkiem uczestnictwa w grze jest zakup biletów wstępu do Warszawskiego ZOO

.

Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami – wystawa

„Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”

Wystawa czasowa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.

Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach. Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze. Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego
w Warszawie oraz udostępnione przez partnerów wystawy.

Wejdziecie wraz z nami do świata pszczół!

Wernisaż: 10.04.2018 r. godz. 12:00

.

90. urodziny warszawskiego ZOO | wystawa czasowa

To niezwykle ważna część warszawskiej Pragi i jej historii oraz jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w prawobrzeżnej części stolicy. Historie zwierząt z warszawskiego ogrodu zoologicznego, ich opiekunów oraz osób kierujących nim od utworzenia w 1928 roku to główne tematy nowej wystawy w Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziale Muzeum Warszawy, przygotowanej z okazji 90 lat istnienia.

Tym razem Muzeum Warszawskiej Pragi oddaje głos zwierzętom. To one będą przewodnikiem po wystawie i głównym tematem ekspozycji, przygotowanej we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym z okazji jubileuszu powstania tej instytucji.

? ZOO i ludzie
ZOO jest częścią historii nie tylko jednej dzielnicy, ale całej Warszawy. Tworzyli ją jego dyrektorzy, opiekunowie zwierząt, przyjaciele ogrodu, zwiedzający oraz Żydzi ukrywający się na jego terenie w czasie wojny.

Jacy byli, jak ich życie splotło się z historią ogrodu? Niezwykłym fotograficznym portretom towarzyszyć będą archiwalne nagrania dźwiękowe. Goście muzeum będą mogli przenieść się do pierwszych lat istnienia ZOO, robiąc rodzinne zdjęcie w tak zwanym monidle stylizowanym na lata międzywojenne.

? Na terytorium zwierząt
Właściwa część wystawy będzie poświęcona zwierzętom oraz ich historiom. Tu one będą dominować. Ich perspektywa będzie najważniejsza. Odwiedzający znajdą się w otoczeniu jak z dżungli, w którym, dla odróżnienia od ZOO, nic nie odgradza człowieka od zwierzęcia. Postaci zwierząt będzie można dotknąć i pogłaskać. Dzieci będą mogły swobodnie się w tej przestrzeni poruszać, z bliska przyjrzeć się zwierzakom.

Opowiemy szczegółowo o przedwojennych słoniach, o wielbłądach podarowanych przez Związek Radziecki, o misiach z Trasy W-Z. Przypomnimy ich imiona, cechy charakterystyczne, warunki bytowania i zapiski o porodach. Okazuje się, że biografie zwierząt mogą być bardzo podobne do ludzkich.

Zapraszamy już od 18 kwietnia! ?

.

Bajowe Najnaje: ŚPIJ reż. Alicja Morawska-Rubczak

BAJOWE NAJNAJE “ŚPIJ
21 kwietnia #ScenaJagiellońska54
kup bilet, godzina 15:00 https://bit.ly/2JP6UEv
kup bilet, godzina 16:30 https://bit.ly/2HsYKTK

Połóżcie się wygodnie, a zobaczycie jak dużo może się wtedy wydarzyć. Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij” to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.

„Śpij” powstało z myślą o najnajmłodszych widzach teatralnych, czyli dzieciach w wieku od kilku miesięcy do trzeciego roku życia. Specjalnie dla nich stworzyliśmy bezpieczną, przytulną i komfortową przestrzeń, w której będą mogły poczuć się zupełnie swobodnie, być nie tylko widzami, ale gośćmi. Jednym z głównych założeń przedstawienia jest stymulowanie i rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. „Śpij” jest przedstawieniem otwartym na interakcję i spontaniczność widzów,
w którym artyści pragną twórczo przetwarzać, a nie ograniczać ekspresję dzieci. Ogromna otwartość aktorów na reakcje widzów, muzyka grana na żywo na akustycznych instrumentach, delikatne światło i przytulna „poduchowa” atmosfera, pozwolą widzom w każdym wieku poczuć się przyjemnie. Przedstawienie ma strukturę otwartą i tak naprawdę może nigdy się nie kończyć; zwłaszcza, gdy rodzice będą chcieli proponowane podczas spektaklu zabawy kontynuować z dziećmi w domu.

Kilka słów do najnajowych opiekunów – czyli co należy wiedzieć, przychodząc na spektakl:
– spektakl odbywa się w kameralnej, przytulnej przestrzeni – w namiocie rozstawionym na Małej Scenie,
– specyfika przedstawienia nie pozwala na wejście do namiotu po jego rozpoczęciu, prosimy o punktualne przybycie (spóźnieni widzowie nie będą mogli wejść na spektakl ani otrzymać zwrotu pieniędzy za bilety),
– przed wejściem do namiotu, w którym odbywa się spektakl, należy zdjąć buty (można przynieść ze sobą kapcie),
– prosimy, aby w trakcie przedstawienia nie spożywać pokarmów i napojów,
– prosimy o nierobienie zdjęć podczas spektaklu.

.

Mała Akademia Praska | V edycja

Mała Akademia Praska to zaproszenie do wspólnego odkrywania prawobrzeżnej Warszawy. Na program składają się interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami. Uczestnictwo w spotkaniach Akademii jest okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowi inspirację do twórczego działania z dziećmi również poza muzeum.

Warsztaty rodzinne (dla dorosłych i dzieci w wieku 6–12 lat)

.

N I E D Z I E L A

Piknik rodzinny w Marysinie Wawerskim

.

Wilanowski Piknik Śniadaniowy

Royal Wilanów oraz portal Co w Wilanowie łączy siły i wspólnie zaprasza w kulinarną podróż po śniadania z całego świata!

22 kwietnia podczas Wilanowskiego Piniku Śniadaniowego będziecie mogli wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zjeść w przyjaznej przestrzeni, kupić świeże produkty, a także razem z dziećmi miło spędzić czas podczas warsztatów i innych zaplanowanych atrakcji.

Idea lokalnego pikniku śniadaniowego zrodziła się dzięki wszechobecnemu zauroczeniu kulinariami i kuchniami świata, które stały się świetnym pretekstem do integracji lokalnej społeczności.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, sąsiedzkim wydarzeniu!

.

Wyprawa do Meksyku. Warsztaty podróżnicze

22 kwietnia, w niedzielę o godz. 15 zapraszamy na warsztaty z podróżniczką Kasią Biernacką, która zabierze nas w podróż do Meksyku. Nauczymy się paru słów po hiszpańsku. Zobaczymy na wielkoformatowych slajdach meksykańskie góry, pustynie i las deszczowy. A czy wiecie, skąd pochodzą pomidory i jak rosną ananasy? Jeśli nie – zapraszamy na wędrówkę po Meksyku. Posłuchamy opowieści podróżniczki i wykonamy wspólnie pracę plastyczną.
Zajęcia dla dzieci od 5 lat, zapisy. Wstęp w przedsprzedaży (do 20.04 włącznie): 30 zł, od 21.04: 40 zł.
Powyżej podajemy link do wygodnego zakupu biletów poprzez naszą księgarnię internetową.

.

Urodziny domku 8/2

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na 3. urodziny domku OsiemPrzezDwa, który współprowadzi nasza fundacja. Przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji; wygibasy na parku linowym (obowiązują zapisy, tylko dla dzieci powyżej 10 roku życia), sprawdzenie swoich sił w workach na ziemniaki oraz przeciąganiu liny. Przechodzenie przez płoty… (ciekawe czy pod napięciem?). Dla tych, którzy wolą spokojniejsze aktywności przygotowaliśmy kącik węzłów, zagadek oraz doświadczeń naukowych!

Zapisy na darmowy park linowy niski tutaj ->
http://www.naukaprzygoda.edu.pl/22-kwietnia-zapraszamy-na-urodziny-osiemprzezdwa/

.

Świat Baśni i Cyrku // warsztaty teatralno-cyrkowe dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty teatralno-cyrkowe Świat Baśni i Cyrku organizowane w ramach projektu Magia w Baśniach Świata przez Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga Północ oraz Dziką Stronę Wisły i Warszawski Cyrk Magii I Ściemy. Warsztaty będą odbywały się raz w miesiącu od 22.04 do 25.11 z wyłączeniem przerwy wakacyjnej. Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych pojęć i ćwiczeń sztuki cyrkowej i teatralnej interpretując wybrane baśnie z całego świata.

22 kwietnia (niedziela), godz. 12.00, WSTĘP WOLNY
Świat Baśni i Cyrku
zajęcia teatralno-cyrkowe dla dzieci w wieku 7-13 lat

Obowiązuje rezerwacja miejsc – dsw.rezerwacje@gmail.com
! zapisy ruszają 16 kwietnia !

Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie. Wzięcie udziału w wydarzeniach w Kluboteatrze Dzika Strona Wisły oznacza wyrażenie zgody na publikację i przetwarzanie wizerunku w celach promocyjnych przez organizatora i partnerów wydarzenia. Akceptacja powyższych zapisów jest dobrowolna choć niezbędna w przypadku chęci wzięcia udziału w warsztatach.

.

Przedstawienie „Podróż z Pchłą Szachrajką

Zapraszamy młodych widzów na przedstawienie w reżyserii Anny Seniuk „Podróż z Pchłą Szachrajką”, w którym wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy zostały w zabawny sposób połączone w jedną historię.

Bilety do kupienia na Eventim http://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=2041940&includeOnlybookable=true&x10=1&x11=podróż

.

Wesoły spacer po Nowym Mieście

Zapraszamy na wesoły spacer po Nowym Mieście, w trakcie którego m.in. przespacerujemy się najkrótszą ulicą w Polsce.
Nowe Miasto ma równie bogatą historię, co Starówka. Na spacerze dowiecie się wielu ciekawych i zaskakujących faktów dotyczących tej części Warszawy. Pokażemy Wam wiele zdjęć i obrazów, dzięki którym będziecie mogli zobaczyć, jak przez wieki rozwijało się i zmieniało Nowe Miasto. Jak zawsze będzie też sporo śmiechu.

Na spacerze tym dowiecie się m.in.:
– O jakim jeżącym włosy na głowie wydarzeniu donosił „Kurier Warszawski” w 1904 roku?
– Czym był Uniwersytet Latający?
– Co jest herbem Nowej Warszawy?
– Gdzie w czasie Potopu Szwedzkiego odbywały się rokowania między Polakami a Szwedami?
– Obejrzycie słynny zdrój królewski Stanisława Augusta.
– Czy Czarnobyl należał kiedyś do Polski?
– Gdzie znajduje się fort Władimir?
– Poznacie historię kota, który został szlachcicem.
– Skąd Warszawiacy kradli tajne wojskowe akta?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– Usłyszycie legendę o jeleniu o złotych rogach.
– Gdzie produkowano banknoty dla Gwatemali, Paragwaju i Hondurasu?
– O kim Albert Einstein mówił, że była jedyną osobą niezepsutą przez sławę?
– Gdzie znajduje się studnia z niedźwiadkiem?
– I wiele więcej …

Cena: co łaska.
Prowadzenie: Aleksander Łamek
Spacer bez zapisów.

Terminy spaceru:
Sobota 21 kwietnia 2018 r. godz. 19.00.
Niedziela 22 kwietnia 2018 r. godz. 14.00 (powtórka).

Zbiórka przed kościołem Paulinów pod wezwaniem Św. Ducha na ul. Nowomiejskiej 23 (w pobliżu Barbakanu). Dokładne miejsce zbiórki pokazuje mapa: https://goo.gl/Ar9fDp
Spacer potrwa ok. 90 minut i zakończy się w parku Traugutta.

.

Dzień Ziemi na placu Europejskim

W powietrzu już pachnie wiosną, a natura budzi się do życia. To znak, że Dzień Ziemi nadchodzi wielkimi krokami. 22 kwietnia przyjdź na plac Europejski i razem z nami zadbaj o nasz wspólny dom.

? Weź udział w konkursie na najfajniejszą aranżację donicy miejskiej i zobacz panoramę Warszawy z 41. piętra Warsaw Spire! Zwycięska drużyna otrzyma ogromny kosz z miksem kwiatów i ziół.

? Zasiej własne rośliny i zabierz je do swojego domu.

? Naucz się artystycznie oznaczać skrzynki, donice i na rabaty za pomocą własnoręcznie przyozdobionych otoczaków.

? Zostań jedną z pierwszych osób, które w tym roku zobaczą fontanny na placu.

Przyjdź w niedzielę na plac Europejski i ciesz się pięknem zieleni!

.

RODZINNY PORANEK MUZYCZNY: BALET „CÓRKA ŹLE STRZEŻONA”

„Córka źle strzeżona” to jeden z najpiękniejszych i najzabawniejszych baletów klasycznych. Wzruszająca, rozgrzewająca serca opowieść o miłości między Lise – córką zamożnej wdowy i Colasem – młodzieńcem z pobliskiej wsi. Uczucia, jakim darzy siebie dwójka zakochanych nie podziela jednak Simone, matka Lise. Pragnie ona wydać swoją córkę za bardzo bogatego, ale niezdarnego Alana.

„Córka źle strzeżona”
Balet komiczny w dwóch aktach
Muzyka: G. Bizet, L. Hertel, F. Herold
Nowa wersja choreograficzna bazowana na oryginalnej choreografii A. Gorsky’ego
Scenografia: M. Karolczuk
Czas trwania: 85 minut w tym 15 minutowa przerwa
Premiera: 28 kwietnia 2017, Teatr IMKA w Warszawie

Dla widzów w wieku od 3 do 100 lat

.

NIKT NIC NIE WIE – komedia dla dzieci

Całkowicie improwizowany spektakl dla dzieci: NIKT NIC NIE WIE jest doskonałym narzędziem poszerzającym granice wyobraźni – i dziecka i rodziców. I jest komediowy!

✩ Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Publiczność daje nam inspiracje. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.

Zapraszamy

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 22 kwietnia | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci), https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/nikt-nic-nie-wie-komedia-dla-dzieci,5077?eventId=102687

⭐⭐ Bilety dostępne wkrótce oraz pół godziny przed spektaklem na dole w Resorcie. Nie przyjmujemy rezerwacji. Do zobaczenia! ⭐⭐

.

Sportowa Niedziela

Sportowa Niedziela, czas gier i zabawy sportowych dla dzieci w Baby room GYM. Mamy w programie tor przeszkód, mini football, gimnastykę sportową i oczywiście akrobatykę. Zapraszamy wszystkie dzieci na owocowy poczęstunek – zapisy i bilety do nabycia w recepcji bądź pod telefonem 535 705 605. Zapraszamy! Grupa 1 14.30-15.20 / Grupa 2 16.00-16.50

.

Warsztaty plastyczne dla dzieci. Bajki filozoficzne

Zapraszam na kolejne warsztaty plastyczne z książką.

Tym razem pretekstem do działań artystycznych będą
“Bajki Filozoficzne” wydawnictwa Muchomor, gdzie znajdziemy mądrości Wschodu, bajki żydowskie i afrykańskie, przypowieści z Europy, historie antyczne.
Wszystkie zgodnie obok siebie.

Temat spotkania – “wolność”, co to takiego, czy jest nam potrzebna,
czy umiemy się nią cieszyć i z niej właściwie korzystać?
Czy dla każdego może znaczyć co innego. Nie będziemy szukać uniwersalnej prawdy, ale za wszelką cenę postaramy się coś pięknego opowiedzieć obrazem.

Serdecznie zapraszam,
Agnieszka Malmon, prowadząca

WSTĘP WOLNY

Rezerwacje: 530 882 809
mail: info@stacjafalenica.pl

.

Twórcze warsztaty rodzinne 3-5 lat; 6-9 lat dofinansowane

Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków, opiekunów z dzieciakami na TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE na Ursynowie dla dzieci 3-5 lat i 6-9 lat.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE to inspirujące, radosne i pełne pomysłów, spotkania dla dzieci i ich najbliższych. Ich celem jest budowanie bliskich, opartych na miłości i wzajemnym szacunku relacji. Poprzez twórcze formy działania będziemy angażować Was (Małych
i Dużych) do pełnej humoru i pozytywnej energii wspólnej zabawy.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY.

Zajęcia dofinansowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy. Koszt udziału 10 zł.

22.04 (niedziela) Warsztaty Małych Podróżników
11:30 -13:00 (3-5 lat)
14:00 – 15:30 (6-9 lat)

.

Architektura dla dzieci

Architektura dla dzieci to cykl warsztatów łączących zajęcia plastyczne i nauki ścisłe przeznaczony dla dzieci w wieku 8-12 lat. Podczas spotkań dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny architektury, zagadnienia związane z przestrzenią miejską i szeroko rozumianym projektowaniem budowlanym. Kształtują umiejętności manualne i wyobraźnie przestrzenną.
Zapraszamy!

.

Bliskość w Ruchu / Zajęcia dla dzieci i rodziców

Zapraszamy, wraz z magiczną przestrzenią Zimba Warszawa, na spotkanie w Bliskości, która jest doświadczaniem ruchu i bliskości w zabawie.

Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie dzięki temu nowej formy komunikacji, a poza wszystkim to świetny czas na kontakt z rówieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji.

Będziemy biegać, skakać, turlać się, latać i upadać, śmiać się i
rozwijać spontaniczność, a wszystko to przyprawione
oczywiście wyśmienitą zabawą i sporą dawką pozytywnej energii.
Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Najważniejsza jest
nasza OBECNOŚĆ. Naszą podstawową zasadą będzie brak
przymusu i konieczności wyrobienia się w jakimś standardzie.

* Potrzebne będą wygodny strój i butelka wody.
Pojedyncze wejście 30zl (para rodzic i dziecko)
Pojedyncze wejście 50 zł (rodzic z dwójką dzieci)
Pojedyńcze wyjście 60 zł (dwóje rodziców i dwoje dzieci)

Płatność poprzez formularz Goout.net:
22.04.2018
https://goout.net/pl/billety/bliskosc-w-ruchu-zajecia-dla-dzieci-i-rodzicow/xiec/

.

Sensozabawy – warsztaty z maluszkami od 8mcy do 3 lat

Sensozabawy – warsztaty z maluszkami od 8mcy do 3 lat

Zapraszamy rodziców, babcie, dziadków z dzieciaczkami na wspaniałe zajęcia sensoryczne.
W miłej atmosferze będziemy bawić się, lepić, przesypywać, przelewać, eksperymentować i wiele, wiele więcej. Będzie twórczo, radośnie i różnorodnie.
Zajęcia w niedziele w godz. 9:30 – 10:30 w Przestrzeni dla rodziny (2x w miesiącu)

8.04 (niedziela) 9:30-10:30
22.04 (niedziela) 9:30-10:30
6.05 (niedziela) 9:30-10:30
20.05 (niedziela) 9:30-10:30
3.06 (niedziela) 9:30-10:30
24.06 (niedziela) 9:30-10:30

Koszt: 35 zł (od dziecka za 1 zajęcia)
Płatność w formie przelewu.
W przypadku rezygnacji na dzień przed zajęciami opłata nie podlega zwrotowi.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
przestrzen@manzana.org.pl
Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka, termin.
Liczba miejsc ograniczona.

Gdzie:
Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, środkowa turkusowa furtka, dzwonek jest przy furtce)

Info:
tel. 600 445 055
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY

.

Warsztaty rysowania czapek długopisami 3D

Ludzie zaczepiają mnie na ulicy i pytają gdzie można kupić taką czapkę? Są zaskoczeni, kiedy mówię, że sam ją sobie narysowałem długopisem 3D i prowadzę szkołę z takimi zajęciami plastycznymi. Kolorowe nakrycie głowy szczególnie podoba się dzieciom, które dzięki temu też chcą się nauczyć rysować w 3D. Zmotywowany tak dużym zainteresowaniem postanowiłem ruszyć z cyklem warsztatów projektowania unikalnych nakryć głowy, które każdy może sobie wykreować według własnego pomysłu. Podczas warsztatów będziemy projektować je tak, aby były wygodnie dopasowane do głowy, trwałe, funkcjonalne i przewiewne. Końcowym efektem jest wspaniała czapka, którą dziecko może nosić przez wiele sezonów.
Na zajęcia zapraszam zarówno dzieci jak i dorosłych!
Tomasz Nguyen Viet, współtwórca Szkoły Szczęścia

Rysunek 3D
To metoda łącząca technologię druku 3D z nieograniczoną wyobraźnią młodego człowieka. Na zajęciach używamy długopisów 3d, za pomocą których można rysować materiałem plastycznym bezpośrednio w powietrzu, podobnie jak ołówkiem na kartce. Przedmioty narysowane w ten sposób utwardzają się i są w pełni funkcjonalne już po kilku sekundach.

Przedział wiekowy adeptów Rysunku 3D: 6 – 12 lat 
(Aby ukończyć czapkę podczas jednych zajęć konieczna będzie pomoc rodzica. W przypadku uczestniczenia samego dziecka, czapka zostanie prawdopodobnie ukończona po dwóch spotkaniach)

Kiedy?
22 kwietnia 2018 w godz. 13:30-15:30

Gdzie?
Księgarnio-kawiarnia Radio Telewizja przy ul. Andersa 29 w Warszawie

Zapisy:
tel. 576 840 521 lub mailowo na kontakt@szkolaszczescia.pl podając imię i nazwisko dziecka oraz tel. kontaktowy.

Inwestycja:
W przedpłacie do 19.04 90zł, później 100zł

Nr konta: 87 1090 2835 0000 0001 3505 8166
firma Hontei Karol Chmielnicki

.

Małpie Figle z “Pupami”

Duet animacyjny Małpie Figle zaprasza serdecznie dzieci od lat 5. na szalone spotkanie z książką Mikołaja Golachowskiego „Pupy, ogonki, kuperki”.
Podczas zajęć:

*dowiemy się, kto ma w zadku helikopter;
*przeczytamy mnóstwo szalonych historii o zwierzętach;
*wymyślimy najbardziej zwariowane ogonki.

Małpie Figle to Dorota i Sylwia, duet, który od kilku lat z powodzeniem organizuje i prowadzi kulturalne wydarzenia dla dzieci i młodzieży. Podczas zajęć promuje starannie wyselekcjonowane książki, które stanowią źródło nie tylko wartościowych treści, ale także inspirację do kreatywnego spędzenia czasu.

zapisy: fundacjatarabuk@gmail.com z tytułem “figle”

wstęp wolny

.

Izabela Chlewińska – Blisko coraz bliżej – warsztaty dla dzieci

10:00 – 11:30 – Izabela Chlewińska – Blisko coraz bliżej – warsztat dla dzieci w wieku 2-4 lata wraz z opiekunami

Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku 2-4 i ich opiekunom. Będziemy szukać balansu. Latać i spadać tylko i wyłącznie razem. W poczuciu bliskości, z wykorzystaniem ciężaru swoich ciał i w poszukiwaniu więzi, która je łączy.

ZAPISY
Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!
Link do zapisów na warsztaty
https://goo.gl/forms/PpeKBH2wOfuHffSp1
Wszelkie zapytania prosimy kierować pod adres warsztatywdd@gmail.com

BIOGRAM
Izabela Chlewińska– tancerka, choreografka, muzyk, pedagog. Twórczyni instalacji performatywnej MaMoMi dla dzieci do lat 2 i ich opiekunów w Nowym Teatrze w Warszawie. Autorka metody pracy z ciałem i głosem „Ciało. Głos. Intuicja” wspierającej bliskość, odpoczynek i twórczość. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw niezależnych choreografów i choreografek. Swoje autorskie spektakle taneczne Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1), You Have Your Voice prezentowała m.in. w Polsce, Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii.

fot. Tomasz Bergmann

.

Dzień Ziemi – Wspólne sprzątanie Białołęki

Dzień Ziemi obchodzony w dniu 22 kwietnia to dzień, w którym pragniemy zaprosić Państwa wraz z Dzielnica Białołęka na “Wspólne sprzątanie Białołęki”. Spotykamy się o godz. 10:00 w dwóch lokalizacjach.
Pierwsza z nich to ulica Polnych Kwiatów w okolicach sklepu “Lewiatan” – koordynator Mariola Olszewska.
Druga to ul. Grzymalitów (spotykamy na terenie zielonym vis a vis Auchan przy Odkrytej) – koordynator Izabella Adamczewska.
Zapewniamy rękawice i worki na śmieci.
Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej akcji wszystkich sąsiadów oraz tych, którym bliska jest kwestia zachowania porządku w naszym bezpośrednim sąsiedztwie. Będzie to również doskonała okazja do spędzenia niedzielnego przedpołudnia na świeżym powietrzu w gronie znajomych.
Serdecznie zapraszamy – do zobaczenia. :)

.

Deichmann Minimistrzostwa – Warszawa

XI edycja Deichmann Minimistrzostw.
Zapraszamy na turniej w Warszawie.
Bądź z nami na bieżąco!

.

Bajka o dobrym wilku – przedstawienie Teatru Bliżej Nieba

Super propozycja na rodzinne, niedzielne popołudnie! Gorąco zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu Spektakle dla dzieci w Teatrze Oratorium. Tym razem gościć będziemy Teatr Bliżej Nieba z Bliznem k. Warszawy.
Niedziela 22.04. godz.16.00
Wstęp wolny.
Piękne przedstawienie z dobrym morałem :) Zapraszamy!

.

Spacery przyrodnicze po Wawrze

.

Skarby Rembertowa – Czego nie wiesz o swojej dzielnicy? #2

Nasza najbliższa okolica skrywa przed nami mnóstwo skarbów. Jedne są ukryte lepiej, a inne trochę gorzej.
Chcemy Was nauczyć, jak je wszystkie odkryć za pomocą Geocachingu – fascynującego przewodnika!

Geocaching to międzynarodowa gra terenowa, która od 18 lat podbija stopniowo cały świat, w tym również Polskę.

Gra, która pozwala połączyć odkrywanie ciekawostek z okolicy razem z aktywnością na świeżym powietrzu, naukę razem z zabawą, szacunek do środowiska naturalnego i wykorzystanie najnowszych technologii oraz wiele, wiele innych.

Przez 90 minut części teoretycznej (szkolenie) oraz 150 minut części praktycznej (spacer po dzielnicy) dowiesz się m.in:
– Czym właściwie jest Geocaching?
– Jak zacząć zabawę?
– Gdzie szukać skarbów?

Szkolenie przeznaczone jest dla każdego, bez względu na wiek (osoby niepełnoletnie powinny przyjść pod opieką dorosłych).

Przyjdź wraz z bliskimi i znajomymi, na pewno nie pożałujecie!
Koniecznie zabierz ze sobą naładowanego smartfona !!!

Wstęp wolny!

Zapisy:
skarbyrembertowa@geocachingwarszawa.org
lub w miejscu spotkania.

.

Spacer po Jazdowie. “Warszawski bzik” w terenie.

Co to znaczy, że Jazdów jest Otwarty? Który domek jest czynny codziennie? Gdzie świeci Słońce? Zapraszamy na spacer po zielonym Jazdowie w ramach naszego varsavianistycznego cyklu “Warszawski bzik” :)

Pierwsze domki na Jazdowie pojawiły się w 1945. Osiedle miało być rozwiązaniem tymczasowym, a wciąż istnieje i w ostatnich latach przeistoczyło się z osady mieszkalnej w prawdopodobnie największy niepubliczny dom kultury w Polsce. Podczas spaceru poznamy jazdowskie zakamarki, dowiemy się, gdzie jeszcze żyją mieszkańcy i kto z nich jest tu od początku. Naszymi przewodnikami będą Helena Wiśniewska i Mateusz Potempski.
ZBIÓRKA: Rozdrożek (lodziarnia) przy wejściu do Parku Ujazdowskiego, Plac na Rozdrożu.

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments