AquaDom, czyli z wizytą w największym akwarium na świecie

AquaDom w Berlinie to największe, cylindryczne morskie akwarium na świecie

Podczas wizyty w Berlinie ilość atrakcji może przytłoczyć. Nieważne, jakie masz skojarzenia ze stolicą Niemiec, z pewnością nie dotyczą one podwodnego świata. A jednak, nieco przewrotnie, znajduje się tu nie tylko największe morskie cylindryczne akwarium na świecie, ale również wspaniała kolekcja ryb i stworzeń wszelkiej maści. Nam wizyta w SeaLife&AquaDom sprawiła wiele radości.

SeaLife Berlin

Kilka tematycznych sal, w których prezentowane są zwierzęta i rośliny z różnych regionów Niemiec (i nie tylko). Są przeróżne gatunki ryb, zarówno słodko-, jak i słonowodnych. Są rozgwiazdy, meduzy, a nawet przeurocze koniki morskie (chyba pierwszy raz w życiu widziałam je na żywo!). Można zobaczyć również płaszczki i rekiny, piranie, ośmiornice czy łodziki. Ważne są nie tylko wnętrza zbiorników, również wystrój sal nawiązuje do miejsc naturalnego występowania danych gatunków. Największe wrażenie z pewnością robi spacer pod niektórymi akwariami – tworzą one duże łuki, co pozwala obserwować morskie stworzenia z wielu perspektyw.

Mniej więcej w połowie trasy zorganizowana jest stacja edukacyjna. Przeznaczona głównie dla dzieci, ale z tego, co zaobserwowałam, przystawali w niej również dorośli. Można obejrzeć coś pod elektronicznym mikroskopem, sprawdzić swój refleks i zręczność, a także dowiedzieć się różnych ciekawostek o podwodnym świecie.

Przed planowaną wizytą warto zerknąć na stronę internetową i zorientować się, jakie są godziny karmienia poszczególnych zwierząt. To zdecydowanie spora atrakcja, nie tylko dla dzieci.

Wiele prezentowanych tu gatunków jest niestety zagrożonych wyginięciem. Wizyta w akwarium jest dobrym punktem wyjścia do rodzinnej rozmowy o ochronie środowiska naturalnego.

AquaDom Berlin

AquaDom Berlin mieści się we wnętrzu hotelu położonego tuż obok SeaLife. To cylindryczne, morskie akwarium o wysokości 16 metrów (!) i przekątnej 11,5 metra. Co najciekawsze – wewnątrz akwarium jeździ dwupiętrowa winda… Niezapomniane wrażenia są niejako gwarantowane! W zbiorniku pływa 1500 ryb z 97 gatunków. Niektóre z nich wykazują zainteresowanie odwiedzającymi i pływają w pobliżu windy. Dużą atrakcją jest również podglądanie nurków, którzy każdego dnia pracują oczyszczając akwarium.

Bilety niestety nie należą do najtańszych – 18 euro za osobę dorosłą to sporo. Jest jednak sposób, aby zaoszczędzić nawet połowę tej kwoty – wystarczy kupić bilety on-line, nawet w dniu planowanej wizyty! :) Można je później pokazać na telefonie, więc to naprawdę wygodne (a dodatkowo pozwoli ominąć wszelkie ewentualne kolejki).

Wstęp do AquaDom odbywa się na podstawie jednego biletu z SeaLife, dlatego koniecznie zachowajcie bilet!

SeaLife i AquaDom otwarte są codziennie w godzinach 10:00 – 19:00 (przy czym ostatnie wejście możliwe jest na godzinę przed zamknięciem).

Wpis powstał we współpracy z Porsche Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments