Dni coraz krótsze, pogoda taka sobie, ale zbliża się weekend, więc są powody do radości. Tym bardziej, że w Warszawie znów będzie się działo, oj będzie. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie! Jeśli wiecie o czymś ciekawym/zabawnym/inspirującym, co będzie miało miejsce niekoniecznie w weekend, śmiało dzielcie się tym w grupie, która powstała właśnie do tego celu: Dziecięca Mapa Warszawy, czyli mama i dziecko w stolicy, do której serdecznie Was zapraszam. Im nas więcej, tym weselej!
Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.
Jak co tydzień uśmiecham się do Was o pomoc w dotarciu do jak największej grupy ludzi. Wujek Fejsbuk jest dla mnie ostatnio bardzo niełaskawy, ogranicza mi z Wami kontakt, chowa moje posty, no słabo się zachowuje, naprawdę. Dlatego proszę Was – o udostępnienia, serducha, wrzucanie do zainteresowanych grup, oznaczanie znajomych, którzy mogą skorzystać z tych podpowiedzi – każda pomoc jest na wagę złota. Odpłacę Wam wdzięcznością, szczerym uśmiechem i… kolejną Weekendową Zajawką! :)
.
Spis treści:
- 1 S O B O T A
- 2 Strefa Dzieci w Pałacu Kultury: warsztaty i koncerty WSTĘP WOLNY
- 3 Zajęcia plastyczne dla dzieci – Flob a dob
- 4 Piknik historyczny – 11 listopada 2017
- 5 Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya: Warszawa
- 6 Wielkie ssaki epoki lodowcowej – wystawa
- 7 Poranek rodzinny: “Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”
- 8 Dotknij Niepodległości – 11 listopada w MWP
- 9 Sensofigle: pachnąca pizza
- 10 Święto Niepodległości na Sadybie
- 11 N I E D Z I E L A
- 12 TARG Śniadaniowy w Forcie Sokolnickiego
- 13 Nazywam się Cukinia – Poranek filmowy dla dzieci
- 14 Ptasie spacery w SDK
- 15 Koncert „Kołysanki niedzisiejsze”
- 16 Kasia Stoparczyk zaprasza na “Piegowaty koncert”
- 17 Wizyta u króla | rodzinne zwiedzanie pałacu w Wilanowie
- 18 Niedziela z Maszą i Niedźwiedziem w Galerii Północnej!
- 19 Dziecięca Wymiana Zabawek-Toy Swap for Kids Vol. 1.
- 20 Premierowy koncert Małe TGD z udziałem Szkółki TGD
- 21 Wesoły spacer po Saskiej Kępie
- 22 Warsztaty cyrkowo-teatralne MAGIA CYRKU
- 23 Jesień w Parku Skaryszewskim. Spacer botaniczny.
- 24 Rodzinne Warsztaty Muzyczne ‘Gramy z Własnej Woli’ vol.2
S O B O T A
Strefa Dzieci w Pałacu Kultury: warsztaty i koncerty WSTĘP WOLNY
Podczas Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 zapraszamy do Strefy Dzieci, gdzie maluchy będą mogły uczestniczyć w różnych warsztatach i aktywnościach przygotowanych specjalnie dla nich.
Strefa Dzieci znajdować się będzie w sali Trojka, na parterze PKiN (wejście od ulicy Marszałkowskiej).
Wstęp do Strefy Dzieci jest darmowy.
.
Zajęcia plastyczne dla dzieci – Flob a dob
Na zajęciach plastycznych dzieci poznają różne techniki, bawią się farbami, plasteliną, pastelami, węglem i ołówkiem, a innym razem kolorowymi kartkami i klejem.
Wszystko po to, aby poznać świat sztuki i rozbudzić w sobie fantazję. Tak kształtujemy własny indywidualizm.
.
Piknik historyczny – 11 listopada 2017
W dniu Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych przez m. st. Warszawę wydarzeniach – warsztatach tworzenia kotylionów, lekcjach historii, pokazach uzbrojenia i przejażdżkach historycznym tramwajem.
W dwóch stoiskach edukacyjno-informacyjnych będziemy rozdawać kokardy narodowe ze specjalnymi życzeniami od prezydent Warszawy. Pierwsze stoisko, otwarte w godzinach 10.00-14.00, będzie umiejscowione przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Do drugiego stoiska, w godzinach 11.00-19.00, zapraszamy na plac Zamkowy, gdzie odbędą się warsztaty z tworzenia kotylionów. Tam także będzie można otrzymać kokardy narodowe.
Również na placu Zamkowym odbędzie się “Lekcja żywej historii”, którą poprowadzi Grupa Rekonstrukcji Historyczno-Filmowej Bemowo. Będzie tam można spotkać żołnierzy w mundurach z bronią i pojazdami z epoki, a na wszystkich będzie czekała wojskowa grochówka.
Pamiątki z pikniku zapewni fotobudka, która bezpłatnie wykona zdjęcia.
Dodatkową atrakcją będzie historyczny “Tramwaj Niepodległość” jeżdżący na trasie: Czynszowa – Stalowa – 11 Listopada – Jagiellońska – Rondo Starzyńskiego – Most Gdański – Rondo Radosława – Okopowa – Towarowa – Pl. Zawiszy – Pl. Narutowicza. Będzie można do niego wsiąść na każdym przystanku. Wycieczkę urozmaici przewodnik, który opowie ciekawostki o mijanych miejscach. Tramwaj będzie kursował w godzinach 12.00-17.00, a przejazd całej trasy zajmie 40 minut. Prosimy pamiętać, że z powodu licznych zgromadzeń w dniu 11 listopada trasa tramwaju historycznego może ulec zmianie.
Zapraszamy wszystkich na Narodowe Święto Niepodległości w sobotę w godz. 10:00 – 19:00
.
Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya: Warszawa
W tegorocznym show pojawią się uwielbiane przez wszystkich siostry Anna i Elsa z najpopularniejszego filmu animowanego ostatnich lat „Kraina Lodu”. Na lodowej tafli wystąpią także Zygzak McQueen, Złomek oraz pozostali bohaterowie filmu „Auta”. Nie zabraknie klasycznych postaci – Myszki Miki, Myszki Minnie, Kaczora Donalda i Goofy’ego.
To zjawiskowe wydarzenie będzie można zobaczyć aż w 5 polskich miastach – w Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Krakowie.
„Disney On Ice: Zaczarowany Świat Disneya” to wyjątkowa podróż do świata, w którym pojawiają się ukochane postacie ze znanych animacji Disneya i Pixara: „Krainy Lodu”, „Toy Story 3”, „Małej syrenki” i „Aut” wspólnie z takimi kultowymi bohaterami jak Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Goofy.
Przeniesiemy się do trzech niezwykłych krain – na tory wyścigowe z „Aut”, do pokoju Andy’ego, gdzie mieszkają główni bohaterowie „Toy Story 3” oraz do podwodnego świata „Małej syrenki”.
NASZA FOTORELACJA Z DISNEY ON ICE TUTAJ.
.
Wielkie ssaki epoki lodowcowej – wystawa
Czy wiecie, że w Warszawie żyły kiedyś słonie, mamuty i nosorożce ???
Już od piątku 10 listopada, od godz. 13.30, zapraszamy Was do Słoniarni na I piętro, na niepowtarzalną wystawę “Wielkie ssaki epoki lodowcowej”. Będziecie mogli zobaczyć na niej znaleziska paleobiologiczne z terenu Warszawy – eksponaty pochodzące z Muzeum Ziemi PAN w Warszawie. Będzie to wyjątkowa okazja m.in. do poszerzenia swojej wiedzy nt. wymarłych gatunków zwierząt – praprzodków mieszkańców naszego ZOO ?????. Dowiecie się także po których ulicach stolicy chodził mamut włochaty, słoń leśny, nosorożec włochaty, nosorożec leśny czy też prażubr. Wystawę można zwiedzać do końca marca 2018 r.
Wystawa ukazuje różnorodność świata zwierząt czwartorzędu, czyli ostatnich 2,5 miliona lat historii Ziemi. Okres ten charakteryzował się bardzo zmiennymi warunkami klimatycznymi. W tym czasie powstały lądolody, które pokrywały znaczne obszary Europy, Azji i Ameryki Północnej. Na tereny Polski lądolód wkraczał ośmiokrotnie, a jego miejscem powstania był Półwysep Skandynawski.
Zlodowacenia były przedzielone okresami ciepłymi, podczas których lądolody całkowicie zanikały, a średnie roczne temperatury były zbliżone do obecnych lub nawet wyższe. W związku z tym zmieniały się warunki życia: w okresach międzylodowcowych żyły zwierzęta ciepłolubne, a w chłodniejszych zimnolubne.
Czołowym przykładem zmian fauny byli przedstawiciele słoniowatych – słoń leśny (Palaeoloxodon antiquus), gatunek wybitnie ciepłolubny, najpotężniejszy słoń w dziejach tej grupy zwierząt, dochodzący do 4,5 m wysokości oraz mamut włochaty (Mammuthus primigenius) – doskonale przystosowany do zimnego klimatu.
? KIEDY: CODZIENNIE od 10.11.2017-31.03.2018
? CO: „Wielkie ssaki epoki lodowcowej”
? GDZIE: Warszawskie ZOO, Słoniarnia, I piętro
? ORGANIZATORZY: Warszawskie ZOO, Muzeum Ziemi PAN
Do udziału w “Wielkie ssaki epoki lodowcowej” upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.
Wydarzenie dla wszystkich gości Warszawskiego ZOO.
.
Poranek rodzinny: “Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”
W sobotę, 11 listopada o godzinie 11.00 zapraszamy do kina Muranów wszystkie dzieci wraz z rodzicami na pokaz filmu
“Hokus-pokus, Albercie Albertsonie”
Bilety: 14 zł
————————–
Opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.
“Hokus-pokus, Albercie Albertsonie” to filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström (Wyd. Zakamarki). Pisarka i jednocześnie autorka ilustracji otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień. Przygody Alberta przetłumaczone zostały na kilkadziesiąt języków i rozeszły się w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami. “Hokus-pokus…” to opowieść o dorastaniu, o odpowiedzialności, o magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.
Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać. W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg.
.
Dotknij Niepodległości – 11 listopada w MWP
Święta Odzyskania Niepodległości w Muzeum Wojska Polskiego! Przygotowujemy dla Was huczne obchody i dużo niespodzianek :)
* Pokazy Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1 Pułku Szwoleżerów (Xiążęca Drużyna) oraz Grupy Rekonstrukcji Filmowej BEMOWO
* Koncert zespołu rockowego MR. POLLACK :D
* Nauka partiotycznego origami
* “Z historią za pan brat” – gra plenerowa
* Pokazy filmów krótkometrażowych w samolocie transportowym AN- 26
* Fotobudka “Niepodległościowa” :D
* Liczne konkursy z nagrodami
* Przejażdżki pojazdem pancernym Su-57
* Otworzymy z tej okazji: śmigłowce MI-2, MI-8, samoloty AN-26 oraz JAK-40.
.
Sensofigle: pachnąca pizza
11 listopada, w sobotę o godz. 11 zapraszamy na pierwsze z nowego cyklu sensorycznych zajęć plastycznych dla dzieci od ok. 6 miesięcy do 6 lat. Malcy będą bawić się wraz z opiekunami, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Będziemy wyrabiać drożdżowe ciasto, zanurzać rączki w mące, ciepłym mleku i drożdżowym roztworze. Przemaszerujemy po ścieżce z rozsypanej bułki tartej, poczujemy zapach ziołowych przypraw. Będziemy ugniatać ciasto i dekorować nasze pizze różnymi skarbami z kuchennej szafki. Pracujemy na ziemi, bez fartuszków i stołów. Wskazane ubrania na zmianę i łatwy dostęp do stópek.
Wstęp:
– w przedsprzedaży do 9.11 włącznie: 30 zł (dziecko + opiekun)
– od 10.11 i w dniu zajęć: 40 zł.
Zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.
ZWROTY BILETÓW
W przypadku nieobecności dziecka bilet zakupiony w przedsprzedaży przepada
– nie można go wykorzystać na kolejnych zajęciach. Bilety zakupione w przedsprzedaży można wyjątkowo zwrócić (i uzyskać zwrot wpłaty) najpóźniej do piątku poprzedzającego weekendowe zajęcia, do godz. 16. Więcej informacji: tel. 22 499-37-17.
Wyżej podajemy link do wygodnego zakupu biletu poprzez nasz sklep internetowy.
.
Święto Niepodległości na Sadybie
Zapraszamy na spotkanie w ramach naszego projektu Warszawa II RP – cykl spotkań na Sadybie
15.30 Oprowadzanie po wystawie ” Pamiątki z Dwudziestolecia”, na której oprócz możliwości zobaczenia ciekawych dokumentów i przedmiotów z epoki odbędzie się prezentacja działających zabytków techniki! Prowadzenie: Jarosław Wojciechowski, Ulice Twojego Miasta
Następnie:
16.00 Wykład pt. “Rozrywka i patriotyzm w II RP”. Prowadzenie: Jarosław Wojciechowski, Ulice Twojego Miasta
Wstęp wolny ! Zapraszamy do Fortu Czerniaków (ul. Powsińska 13, kazamata 16)
Kontakt:
sadybaniepodlegla@gmail.co
604 190 424
.
N I E D Z I E L A
TARG Śniadaniowy w Forcie Sokolnickiego
W jesienno-zimowe weekendy zapraszamy was z całą rodziną i znajomymi na śniadanie w pięknej, przytulnej, zadaszonej i ciepłej przestrzeni Nowy Fort.
Na Targu Śniadaniowym w Forcie Sokolnickiego znajdziecie śniadania gotowe do zjedzenia na miejscu jak i produkty do zabrania na wynos, by przygotować pyszny, zdrowy i pożywny posiłek w domu.
Tradycyjnie czekać na Was będą wysokiej jakości produkty i oryginalne dania od najlepszych, wyselekcjonowanych Wystawców – przygotowane z sercem i pasją. Do wyboru dania na ciepło i na zimno, na słodko i wytrawnie, potrawy tradycyjnej kuchni polskiej i smaki świata, dla mięsożerców i wegetarian i wiele, wiele innych!
Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci – warsztatów kulinarnych, zajęć tematycznych, filmów, eksperymentów fizyczno-chemicznych!
Zabierzcie rodzinę, dzieci, sąsiadów i znajomych i spędźcie wspólnie czas przy dużym stole śniadaniowym zajadając pyszne śniadanie, pijąc kawę i odpoczywając w sobotnie/ niedzielne popołudnie.
.
Nazywam się Cukinia – Poranek filmowy dla dzieci
Zapraszamy na film dla dzieci “Nazywam się Cukinia” Claude’a Barrasa.
Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie.
To jednocześnie wzruszająca, zabawna i mądra historia osieroconego chłopca. Pełna wrażliwośći opowieść o przyjaźni, codzienności i świecie dzieci.
zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/
Wstęp wolny. Niedziela w godz. 11:00 – 12:00, Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44
Liczba miejsc ograniczona.
.
Ptasie spacery w SDK
Ptasie spacery w SDK
Poznajmy razem skrzydlatych mieszkańców Dolinki Służewieckiej! Zapraszamy na spacery ornitologiczne, organizowane przez Służewski Dom Kultury we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Podczas spacerów dowiemy się, jakie ptaki przebywają w Dolince stale, a jakie odwiedzają park tylko w wybranych porach roku. Poznamy mieszkańców stawów, dziupli i budek lęgowych oraz ich zwyczaje i głosy.
Spacery będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca, rozpoczęcie o godzinie 12 w parku SDK. Na pierwszy zapraszamy 10 września. Czas trwania 2-3 godziny, wstęp wolny.
Przewodnikiem będzie Sławomir Kasjaniuk, ornitolog amator, członek WG OTOP, który ptaki w Dolince Służewieckiej obserwuje od ponad 10 lat.
W 2018 roku oprócz spacerów w SDK będą odbywać się także cykliczne spotkania poświęcone przyrodzie. Już teraz zapraszamy!
Ptasie spacery: Park SDK, każda druga niedziela miesiąca, godzina 12:00, wstęp wolny
.
Koncert „Kołysanki niedzisiejsze”
Serdecznie zapraszamy na magiczny i niezwykły koncert dla dzieci w wykonaniu Anety Strzeszewskiej z zespołem – „Kołysanki niedzisiejsze”
Bilet: 10 zł.
Przedsprzedaż od 6.11
niedziela 12:30 – 14:00, Bielański Ośrodek Kultury
Ideą projektu „Kołysanki niedzisiejsze” jest ocalenie od zapomnienia ludowych usypianek i piosenek, które są ukryte głęboko w pamięci ludzi starszych. Utwory te znacznie różnią się od popularnych, wszystkim znanych utworów. Ujmują niebanalną tematyką, linią melodyczną i bogatym słownictwem. W głowach naszych babć, dziadków jest wiele muzyki, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Te proste, ludowe melodie zagrane w nowoczesnych aranżacjach wzruszają, wyciszają oraz chwytają za serce.
85 letnia babcia Natalia, śpiewająca kołysanki swoim prawnukom, stała się główną inspiracją do stworzenia projektu „Kołysanki niedzisiejsze”. Maluchy uspokajały się, usypiały niby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!
Aneta Strzeszewska- wokalistka, pedagog. Ukończyła Autorską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Jeremiego Przybory ,, Stacja Kutno’’. Zaśpiewała u boku Marii Sadowskiej, Magdy Ptaszyńskiej, Kate Ryan oraz rapera Ńemego. Pomysłodawczyni oraz współproducenta albumu ,,Kołysanki niedzisiejsze’’.
Głównym zamysłem projektu jest ocalenie od zapomnienia takich piosenek które pamiętają tylko starsze pokolenia. Chcę aby były to kołysanki dla dzieci. Przez wiele lat pracowałam w przedszkolu i w szkole podstawowej. Dzięki temu, poznałam repertuar muzyki dziecięcej. Sama też wychowałam się na piosenkach Fasolek, Majki Jeżowskiej czy Tęczowego Music Boxu. Kochałam te kasety odtwarzane na ,,Kasprzaku”. Do dziś je mam. Teraz rynek muzyczny proponuje mnóstwo płyt z muzyką dziecięcą. Znajdziemy muzykę taneczną, słuchowiska, bajki-grajki… no i wreszcie kołysanki-utulanki. W kółko nagrywane 15 piosenek, różniących się od siebie prawie niczym. Ja wyszukałam takie kołysanki których nie znajdzie się w empiku, czy w Internecie. Zaśpiewali mi je prawdziwi ludzie, w swoich rodzinnych domach, lub domach spokojnej starości. Rozmowy z nimi były dla mnie wielkim przeżyciem. Piosenkom towarzyszyły opowieści o wojnie, miłości, dzieciach i trudach wychowania w ,,tamtych czasach”. Nagrałam głos śpiewających staruszków. Spisałam szczątki zapamiętanego przez nich tekstu. A muzycy z którymi współpracuję, zajęli się aranżacjami muzycznymi. Piosenki które znajdą się na płycie mogą stać się dla wielu , osobistym pamiętnikiem , przekazanym kolejnym pokoleniom. Aneta Strzeszewska
.
Kasia Stoparczyk zaprasza na “Piegowaty koncert”
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Kasią Stoparczyk. Piegowaty koncert dla najmłodszych pt. “Zmory i potwory” Niedziela, 12 listopada, godz. 12.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia
Wykonawcy:
Daniel Mieczkowski flet
Warsaw Camerata
Paweł Kos-Nowicki dyrygent
W programie:
Johann Sebastian BACH – Suita orkiestrowa h-moll BWV 1067, Edvard GRIEG – W grocie Króla Gór z Suity “Peer Gynt”, Antonio VIVALDI – Koncert na flet i orkiestrę
Organizator: Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Scenariusz i prowadzenie: Katarzyna Stoparczyk
Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
.
Wizyta u króla | rodzinne zwiedzanie pałacu w Wilanowie
Przyjdźcie do wilanowskiego pałacu i zobaczcie, jak mieszkał Jan III Sobieski. W czasie wizyty u króla udamy się na spacer po najstarszych apartamentach. Zobaczymy, w co ubierał się król, i przekonamy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Przyjrzymy się królewskim komnatom i dowiemy się, dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich sypialniach.
————————–
TERMIN: 12 listopada, godz. 10.30–12.00
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku powyżej 7 lat
MIEJSCE: pałac | spotykamy się w szatni
WSTĘP: bezpłatny (po odebraniu wejściówki w kasie muzeum)
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
————-————————–
KONTAKT
Katarzyna Pietrzak
kpietrzak@muzeum-wilanow.p
tel. 22 544 27 58
.
Niedziela z Maszą i Niedźwiedziem w Galerii Północnej!
Już w niedzielę, 12 listopada, zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Maszą i Niedźwiedziem! Niesforna, pomysłowa Masza i jej towarzysz Niedźwiedź wraz z przyjaciółmi przeniosą Was do bajkowego świata i zaproszą do wspólnej zabawy pełnej atrakcji!
W niedzielę, w godzinach 12:00-20:00 weźcie udział w licznych animacjach i konkursach z nagrodami. Na parterze Galerii Północnej przy wejściu od strony ulicy Trakt Nadwiślański oraz na antresoli na I piętrze powstanie bajkowe miasteczko Maszy i Niedźwiedzia, a w nim specjalne strefy z animacjami:
▪️ ogródek, w którym maluchy stworzą własne zielone kompozycje i zabiorą je ze sobą do domu
▪️ podwórko pełne zabawy z Maszą i Niedźwiedziem
▪️ strefa „Złap motylki”, w której każdy będzie mógł sprawdzić swój refleks i spostrzegawczość
▪️ pełen tajemnic Domek Niedźwiedzia, nikt naprawdę nie wie co tam się kryje!
▪️ cyrkowe stanowisko Tygrysa, który zaprezentuje magiczne sztuczki i nauczy maluchy kilku trików
▪️ rowerowy wyścig z Pandą, który wyłoni najzdolniejszych dziecięcych kolarzy
▪️ salon niedźwiedzia wraz ze stanowiskiem fotograficznym, w którym najmłodsi będą mogli wygodnie rozgościć się w wielkim, niedźwiedzim fotelu i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterami.
Masza i Niedźwiedź zaproszą też każdego uczestnika zabawy na smaczną herbatkę z samowaru w iście „niedźwiedzim stylu”, która doskonale rozgrzeje jesienne zmarzlaki ?
.
Dziecięca Wymiana Zabawek-Toy Swap for Kids Vol. 1.
Każde dziecko ma zabawki, którymi się już nie bawi. Każde dziecko kocha bawić się nowymi zabawkami, lub takimi, których nie ma w domu.
Wymiana zabawek niesie ogrom korzyści- dziecko pozbędzie się zabawek, którymi już się nie bawi, zabawki odzyskają nowe życie, dziecko dostanie nowe zabawki, które sam wybierze wśród przyniesionych przez dzieci. Dzieciaki będą mieć świetną okazję, by nauczyć się negocjować, rozmawiać ze sobą, dochodzić do kompromisów.
Zasady:
1. Dziecko przynosi zabawki, rozkłada na “stanowisku”, na miejscu na stole, podłodze lub krześle :). Zabawki na “stanowisku” są przeznaczone do wymianki.
2. Wymieniamy się według własnych kryteriów (dzieci uczą się negocjować). Nie musi to być 1 zabawka za zabawkę, to dzieci decydują, co wymieniają i jak się wymieniają.
3. Bardzo ważna zasada, prosimy poinformować dzieci!!!!!!! Wymieniamy się WOLNYMI zabawkami, te zabawki, które są właśnie przedmiotem wymianki, nie są WOLNE!
Przychodzić można od 10.00, kończymy o 13.00
Proszę pamiętać o zabranie reklamówek ze sobą.
TYLKO zabawki i książki dla dzieci! Nie stoliczki, nie krzesełka, nie ubranka, ani wózki itd. Wyłącznie zabawki! (mamy ograniczenie miejsca!)
WSTĘP WOLNY!!!!
ZAPISY!!!
Happy Club, ul. Laurowa 39, Warszawa /Białołęka
Zapisy obowiązkowe!!! email: happyclub@o2.pl
697361392
.
Premierowy koncert Małe TGD z udziałem Szkółki TGD
W ramach konferencji Baza Centrum 2017, zapraszamy na premierowy koncert zespołu Małe TGD.
Zaproś znajomych lub udostępnij post ?
Podczas koncertu wykonane zostaną utwory z najnowszej płyty Małe TGD „Góry do góry”. W drugiej części koncertu dołączy 100-osobowa grupa dzieci ze Szkółki TGD.
Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Chór TGD, działający od 35 lat, doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Została stworzona Szkółka TGD, a zespół Małe TGD jest jej reprezentacją.
Skład tworzy 11-osobowa grupa dzieci.
Repertuar stworzyli Kamila Pałasz (solistka TGD) oraz Piotr Nazaruk (dyrygent TGD, muzyk A. M. Jopek)
Szkółka TGD to grupowe zajęcia wokalne dla dzieci w wieku szkolnym oraz gimnazjalnym.
Dzieci ze Szkółki wystąpiły m.in : gościnnie podczas koncertów TGD (Pepsi Arena, Spodek, Torwar), w programie telewizyjnym stacji Polsat “Surprise, Surprise”). Szkółka TGD nagrała dwa videoclipy „Nadejdzie dzień”, „Idę sobie”oraz brała udział w teledysku TGD „Pierwsza Gwiazda” i Małe TGD „Góry do Góry”.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Koncert odbędzie się w Warszawie, na ulicy Mińskiej 65.
.
Wesoły spacer po Saskiej Kępie
Zapraszamy na wesoły spacer po jednym z najbardziej urokliwych miejsc Warszawy. Na spacerze tym będziecie mogli przekonać się jak pachnie Saska Kępa i usiąść przy stoliku z samą Agnieszką Osiecką. Nie zabraknie oczywiście dużej porcji humoru oraz ciekawych zdjęć.
A oto czego m.in. będziecie mogli dowiedzieć się na tym spacerze:
– Dlaczego Saska Kępa była nazywana Holandią?
– Co z Agnieszką Osiecką ma wspólnego CocaCola?
– Jak Stadion Narodowy stawał się Basenem Narodowym?
– Gdzie znajdował się kiedyś Plac Paryski?
– Jak Pablo Picasso warszawskie syrenki malował?
– Kto krążył jak elektron wokół jądra Zbyszka Bońka?
– Czy Saska Kępa znajdowała się kiedyś po drugiej stronie Wisły?
– Dlaczego paryski hotel był za niski dla pewnego malarza?
– Kto potrafił zmienić koło od motocykla w trakcie jazdy?
– Gdzie na Saskiej Kępie miała znaleźć się Wystawa Światowa Expo?
– Kto stworzył najmniejszy obraz świata?
– I wiele więcej…
Spacer odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2017 r. Zbiórka o godz. 12.00 na Rondzie Waszyngtona przy bramie nr 2 ogrodzenia Stadionu Narodowego. Miejsce zbiórki pokazuje mapka: http://goo.gl/maps/Cm2O2
Spacer potrwa ok. 90 minut.
Cena: co łaska
Spacer bez zapisów.
Prowadzenie: Aleksander Łamek
.
Warsztaty cyrkowo-teatralne MAGIA CYRKU
Zapraszamy na ‘Warsztaty cyrkowo-teatralne Magia Cyrku’ organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ i Dziką Stronę Wisły.
Zapisy: dsw.rezerwacje@gmail.com
W razie dodatkowych pytań, prosimy dzwonić pod numer: 536054684.
Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie.
Warsztaty cyrkowo – teatralne Magia Cyrku są realizowane w ramach projektu Baśniowa i magiczna Praga-Północ i sfinansowane z Funduszu Animacji Kultury.
.
Jesień w Parku Skaryszewskim. Spacer botaniczny.
Przyszła jesień a wraz z nią zmiany w świecie roślin i grzybów.
Możemy je obserwować również w mieście.
Zapraszamy do jesiennej odsłony jednego z najdzikszych warszawskich parków. Parku Skaryszewskiego.
Poszukamy razem jesiennych grzybów.
Rozejrzymy się za owocami, nasionami i orzechami.
Opowiemy o tym dlaczego niektóre rośliny gubią liście a inne nie oraz czemu liście drzew mają różne kolory.
Przybliżymy różne strategie roślin dotyczące przygotowania się do zimowego snu.
Pokażemy wam co można zbierać w listopadzie i jak wykorzystać to co w jesiennej przyrodzie najlepsze.
Wytropimy kilka ciekawych zjawisk przyrodniczych i zaznajomimy z wyglądem roślin o tej porze roku.
Sezon botaniczny jeszcze trwa!
Zapraszamy do odkrtycia jego jesiennych tajemnic:)
Spotykamy się na przystanku tramwajowy Berezyńska ( w stronę Ronda Waszyngtona)
Można tam dojechać tramwajami:9 i 24, niedziela 10:30 – 13:00
Dzieci a także czworonogi mile widziane:)
Koszt spaceru to 25zł/os.
Obowiązują zgłoszenia mailowie na adres:
meadladykm@gmail.com
Warunkiem zapisu jest wpłata zaliczki w wysokości 15zł na podane konto.
Zaliczka jest bezzwrotna. W przypadku w którym spacer nie odbędzie się z naszej winy zostanie ona bezzwłocznie przelana z powrotem na Państwa konto.
.
Rodzinne Warsztaty Muzyczne ‘Gramy z Własnej Woli’ vol.2
Rodzinne Warsztaty Muzyczne GRAMY Z WŁASNEJ WOLI vol.2
pt:’ Dur – Moll’
Tym razem skupimy się na dwóch najbardziej popularnych skalach: durowej i mollowej.
Będziemy śpiewać w tych skalach. Nauczymy się je od siebie odróżniać oraz operować nimi na przykładzie znanych piosenek.
Poza tym popracujemy też nad rytmem, grając na instrumentach perkusyjnych.
Warsztaty są wspaniałą okazją do muzykowania razem z Waszymi dziećmi. Rodzice zdobędą nową, praktyczną wiedzę o zabawie muzyką, a dzieci zanurzą się w atmosferę twórczej pracy poprzez zabawę.
Nic nie rozwija tak bardzo dzieci jak przebywanie wśród twórczo-zaangażowanych rodziców.
Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi od 0 do 6 lat.
Koszt biletu dla jednej osoby to 20 zł, dzieci do 1go roku życia uczestniczą gratis.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Teatr Baza, ul Podchorążych 39
12go listopada godz. 10.00 i 11.30 [do wyboru].
Bilety dostępne w przedsprzedaży na stronie www.kupbilecik.pl pod hasłem “Muzyka Łączy”
Godzina 10.00
http://www.kupbilecik.pl/
Godzina 11.30
http://www.kupbilecik.pl/
więcej info na stronie www.muzykal.pl/oferta w podziale “Rodzinne Warsztaty Muzyczne” lub pod nr.telefonu +48 570 160 560.
.
Fajne pomysły :) kilka takich jak u nas, ale też mamy inne różności! Aż ciężko się zdecydować, gdzie jechać, prawda? :D