Czego szukasz?

Mali WIELCY – najlepsza seria książek dla dzieci!

Mali WIELCY to inspirująca seria książek dla dzieci, przedstawiająca znanych ludzi - odkrywców, naukowców, artystów.

Uwielbiam w tych książkach absolutnie wszystko – przede wszystkim jednak niezwykły pomysł, przystępną i wciągającą treść oraz piękne ilustracje. Mali WIELCY to zdecydowanie mocny kandydat do tytułu najlepszej serii czytelniczej tego roku!

Niezwykłe książki dla dzieci!

Książki z serii Mali WIELCY wydane przez Smart Books w prostych i przystępnych słowach przedstawiają dzieciom sylwetki znanych artystów i naukowców. Pokazują, że każdy z nich był kiedyś mały – jak czytelnicy, do których skierowana jest ta seria. Śledzimy ich wzloty i upadki, dziecięce marzenia i plany, a następnie wejście w dorosłość i życiowe dokonania. Każdy tytuł to kopalnia inspiracji, przede wszystkim dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Na swoim przykładzie mogę jednak stwierdzić, że lektura jest również bardzo przyjemna dla całkiem dorosłych osobników ;)

Mali WIELCY to seria uznana przez krytyków na całym świecie i wydawana w wielu językach, w milionach egzemplarzy. Z tym większą radością powitałam polskie wydanie! W serii ukazały się 4 tytuły, ale mogę Wam zdradzić, że planowane są kolejne – przedstawiające sylwetki gwiazd sportu, muzyki czy polityki. I szczerze mówiąc – ja się nie mogę doczekać!

Uwielbiam to, jak te książki ocieplają wizerunek znanych i godnych naśladowania osób, które wiele w życiu osiągnęły. Każda z nich jest inna, każda ma swoją historię, miała inne marzenia i różne były też drogi ich realizacji. Z jednej strony to wspaniała forma odkrycia biografii wielkich osób tego świata. Z drugiej zaś – przystępna forma tekstu i piękne ilustracje sprawiają, że łatwo czerpać z nich inspirację i motywację do podążania własną drogą.

Coco Chanel – Mali WIELCY

Piękna i prosta opowieść o małej dziewczynce, która w dorosłym życiu stała się światową ikoną mody. W książce poznajemy losy Coco – od sierocińca, do którego trafiła po śmierci mamy aż po stworzenie kultowych kolekcji mody i uznania krytyków.

Frida Kahlo – Mali WIELCY

Ogromny talent i wielkie cierpienie, wszystko w cieniu choroby, ale też wspaniałej miłości. Tak najkrócej można opisać życie urodzonej w Meksyku malarki – Fridy. Zaczęła malować z nudów, gdy uziemiona po wypadku leżała całymi tygodniami w łóżku. Jak dalej potoczyły się jej losy? Jak została jedną z najbardziej znanych i docenianych artystek na świecie? Wszystkie odpowiedzi czekają w poświęconej jej książeczce!

Maria Skłodowska-Curie – Mali WIELCY

Inspirująca historia dziewczynki, która postanowiła, że jak dorośnie nie będzie księżniczką, ale… naukowczynią. Nie przeszkodziło jej ani to, że urodziła się w biednej rodzinie, ani fakt, że w jej czasach żadna szkoła wyższa w Polsce nie przyjmowała kobiet. Wyruszyła do Paryża, gdzie wkrótce została najlepszą studentką Uniwersytetu. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym, została pierwszą kobietą w historii uhonorowaną Nagrodą Nobla.

Stephen Hawking – Mali WIELCY

Wybitny fizyk, który odmienił świat nauki. Z jego marzeniami o odkrywaniu kosmosu identyfikuje się wiele dzieci. Historia życia Stephena, a także zmagania z nieuleczalną chorobą są pigułką motywacji i inspiracji, pokazując, że na świecie niewiele jest rzeczy niemożliwych. Gdy miał 21 lat, lekarze orzekli, że zostały mu 2 lata życia. On jednak nie załamał się, uczył się pilnie, rozwijał i nigdy nie przestawał marzyć. Znalazł miłość, miał troje dzieci, które lubił wozić na swoim wózku inwalidzkim. Gdy stracił głos, podyktował swoją książkę przez syntezator mowy i opisał swoje promieniowanie Hawkinga – jedno z największych odkryć XX wieku.


KONKURS!

Jeśli chcesz razem z dzieckiem poznać książki z serii Mali WIELCY – mam dobrą wiadomość – na rozdanie czeka aż 8 książek, po dwie z każdego tytułu. Co zrobić, aby wygrać jedną z nich?

 • daj znać w komentarzu (tu lub na fb), która z książek najbardziej zainteresowałaby Twoje dziecko i dlaczego;
 • będzie mi miło jeśli udostępnisz ten post i zaprosisz do zabawy znajomych;
 • bawimy się do 14 października do godz. 23:59.

15 października pod postem na fb pojawią się wyniki.

Książki wędrują do:

 • Natalia (n******k@gmail.com)
 • Alicja (k******i@interia.pl)
 • Magdalena (m******r@gmail.com)
 • Katarzyna (k.****@o2.pl)
 • Joanna (j*****a@gmail.com)
 • Marta (m****b@hotmail.com)
 • Paulina (p******y@wp.pl)
 • Katarzyna (k*****a@pro****.pl

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
1 rok temu

Wybralibysmy na poczatek Maryske ;-)

Justyna
Justyna
1 rok temu

Córka bardzo ucieszyłaby się z książki o Fridzie Kahlo, ma juz koszulkę ze swoją idolką, z którą prawie się nie rozstaje ? Pokochała sztukę dzięki książce “Kto to puka? Sztuka.” Jej wiedza czasem zaskakuje dorosłych. Frida byłaby cudownym prezentem i chwilą relaksu przed zaśnięciem.

Magdalena
Magdalena
1 rok temu

Frida! Czytałyśmy jedna z jej biografii ale ciut dla starszych, szczególnie cześć dotycząca romansów :)

Anna
Anna
1 rok temu

Książkę wybieram bez wahania :-), bo wiem, że moja mała modnisia chętnie dowie się czegoś więcej o ikonie mody jaką była Coco Chanel.

Agat
Agat
1 rok temu

Myślę, żę “Coco Chanel”mała marzycielka, która udowodniła, że kobieta może zdziałać wszystko. Taki świat chciała bym przedstawiać córce:)

Joanna
Joanna
1 rok temu

Synowi na pewno spodobalaby się książka o Stephenie Hawkingu. Interesuje się kosmosem, ma wiedzę na ten temat, czytamy książki, oglądamy filmy. Cała rodziną odkrywamy kosmos:)

Ola
Ola
1 rok temu

Bardzo chętnie przeczytalibyśmy książkę o Stephen Hawkingu. Ostatnio z moim synem Ignasiem( 6 lat) czytamy książki o kosmosie i próbujemy swoich sił w obserwacji nocnego nieba !!! Książka ta byłaby także dobrym początkiem do dyskusji na temat jak radzić sobie z trudnościami zdrowotnymi i jakim motywatorem do działania mogą one być.

Marta
Marta
1 rok temu

Nasz wybór to książka o Stephenie Hawkingu…bo mój syn interesuje się kosmosem i wszystkim co z nim związane,a książka uzupełniany jego kolekcję.

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Moja 10 latka wybrała by Fridę – jestem pewna,że zainteresowała by ją ta historia. U nas w domu każdego dnia tworzy się kilka artystycznych prac malarsko- rysunkowych. Gabi uwielbia rysować – oglada przeróżne filmiki na YouTube z których czerpie wiedzę , podczas czasu “zostań w domu” chętnie uczestniczyła w zajęciach plastycznych online.

Weronika
Weronika
1 rok temu

Wydaje mi się, że najbardziej mojej córce spodobałaby się książka z Fridą. Córka kocha nad wszystko swoją ciocię, która uczy się w szkole plastycznej, ciągle umorusana jest farbami, wygląda jak artystka i tak ciekawie opowiada. Czasem nawet pozwoli pobawić się pędzelkami ? miło by było tę ciekawość sztuką rozwinąć ?

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Z myślą o bratanku bo córka za mała na podejmowanie tak ważnego wyboru ?. Myślę że najbardziej spodobała by mu się Frida i Hawking. Połowa rodziny nauczyciele a druga część artystyczna. Gdy pozna losy tak wybitnych osób na pewno odnajdzie swoje hobby ❤

Natalia
Natalia
1 rok temu

Moja półtora roczna córka wybrałaby książkę o Marii Skłodowskiej Curie, nie dlatego, że arzy o zostaniu naukowczynią ale dlatego, że to książka o imienniczce jej prababci która tak jak bohaterka książki była naukowcem, a teraz chętnie zaznajamią małą z różnymi tajnikami drobnych (czasem szalonych) eksperymentów.
Poza tym imię Maria jest jednym z niewielu które mała już umie wypowiedzieć :-)

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Jestem nauczycielem fizyki i dla moich wnuczków wybrałabym Stephena Hawkinga! Ciężko o współczesnego idola w tej dziedzinie a jeszcze ciężej o książki, które pomogą już małym dzieciom pokazać, że fizyka nie dość że nie jest straszna to jeszcze mamy z nią do czynienia na co dzień. Na razie przerobiliśmy ze starszym wnukiem ksiazki Chrissa Ferrie o fizyce kwantowej i jądrowej, a z rocznym maluszkiem kilka pozycji z serii Bobas odkrywa naukę. Pokładam dużą nadzieję w takich książkach licząc na to że dzieci oswoją się z trudnymi zagadnieniami od małego ale przede wszystkim zafascynują ludźmi nauki, kultury czy sztuki i w… Czytaj więcej »

Paulina
Paulina
1 rok temu

Bardzo podoba mi się idea książek. Moją córkę z pewnością zainteresowała by Coco Chanel gdyż bardzo interesuje się modą począwszy od przebieranek :) Zawsze sama decyduje w co ma się ubrać, myślę że Coco Chanel mogła by się stać dla niej inspiracją :) Syn za to z pewnością wybrałby książkę o Stephenie Hawkingu, właśnie czytamy wspólnie jego książkę “George i tajny klucz do wszechświata”. Było by to wspaniałe uzupełnienie :)

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Naszymi faworytkami są zdecydowanie Maria Skłodowska-Curie i Frida. Pierwsza dlatego, że uważam, iż dzieci powinny poznać polską noblistkę. Natomiast drugim naszym typem jest Frida, ponieważ córki bardzo lubią prace plastyczne. Zrobiłyśmy nawet małą wystawkę ich dzieł. Dzięki książce córki zobaczą, że marzenia się spełniają, wystarczy pasja i wytrwałość.