Czego szukasz?

Nie podstawiaj nogi!

W ostatnich dnia zarówno Facebook, jak i Instagram zostały dosłownie zalane falą słodko-pierdzących życzeń, wyznań i zapewnień. O równouprawnieniu, pomocnej dłoni, sile sióstr i kobiecym wsparciu. Wszystko to z okazji Dnia Kobiet. 

Oczywiście – nie da się nie zauważyć, że zdecydowaną większość osób czytających bloga parentingowego stanowią kobiety. Tak, ALE wśród bliższych i dalszych mi ludzi, krewnych i znajomych królika oraz sąsiadów, te proporcje rozkładają się po równo. 

Jednak to właśnie kobieta napisała mi wiadomość, że mam „bardzo zaniedbany ryj”. 

To kobiety wbijają szpile, pytając siebie z troską „czy na pewno twoje dziecko dobrze się rozwija?” lub „czy nie jest upośledzone, bo nie potrafi tego czy owego?”.

To kobiety w czasie, kiedy dawałam z siebie wszystko, aby blog stał się nie tylko pasją, ale i pracą, potrafiły podcinać skrzydła i marzenia. 

To kobiety sugerują, że niewiele wiem o życiu, bo przecież jestem na utrzymaniu męża. I że prowadzenie bloga to: „pisanie jakiegoś pamiętniczka”. 

To kobiety, często te same, których facebookowy profil wypełniają po brzegi motywacyjne cytaty i deklaracje wsparcia innych, nie znajdowały przez długie miesiące chwili, aby polubić czy udostępnić mój post. Choć prosiłam o to i zabiegałam, bo przecież na początku drogi bywa tak cholernie ciężko czasem. 

To kobiety czują się uprawnione, by zaglądać innym w krocze („jak rodziłaś?!”) i do stanika. To one komentują (nie)wychowanie dzieci i wieszają psy na nieobecnych koleżankach. „Rozliczają” ubrania, dodatki i wydatki, pchają sobie wzajemnie nos w portfel, do łóżka i jeszcze dalej. 

Nie, nie będę narzekać. Mam w życiu dość wsparcia i siły. Nie będę prosić o więcej. Mam jednak taki swój prywatny apel: zamiast rzygać na inne dziewczyny żółcią, a potem tworzyć feministyczne manifesty na portalach – po prostu wspieraj. Nie podstawiaj nogi, przynajmniej – jeśli nie musisz.

#WspieramBoMogę

Nie zrozum mnie źle. Znam kobiety mądre, odważne i życzliwe. Śmieszą mnie po prostu puste słowa i deklaracje bez pokrycia, którymi zakwitły ostatnio media społecznościowe. 

Bo wiecie jaka jest obecnie rzeczywistość?

Nikt Cię nigdy nie udupi tak, jak inna kobieta.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.