Czego szukasz?

Nutella, Joint, Rambo i Batman – dziwne imiona, które wybrali dla dzieci rodzice

Dziwne imiona, które nadali dzieciom rodzice, czyli - gdzie jest kres oryginalności?!

Wybierając imię dla dziecka można kierować się różnymi względami. Sympatią (lub jej brakiem) do koleżanki, która je nosiła. Chęcią upamiętnienia własnych rodziców czy dziadków. Imieniem bohatera ulubionego serialu czy muzycznej kapeli. Są oczywiście rankingi popularności (albo… rzadkości) występowania danego imienia. Generalnie źródeł jest tak wiele, można by było zakładać, że wystarczająco, aby wybrać coś odpowiedniego. Nic bardziej mylnego. Dziwne imiona to wcale nie rzadkość!

Dziwne imiona dla dzieci

Czasem wydaje mi się, że fantazja rodziców nie ma granic. Rozumiem wybór imienia oryginalnego, staropolskiego czy brzmiącego egzotycznie. Są jednak imiona, które miażdżą system – inaczej nie potrafię się odnieść do tych propozycji.

W ubiegłym roku niektórzy rodzice wybrali dla swoich dzieci imiona takie jak: Wiedźmin, Alp czy Merida. Powiedzmy, że balansują na granicy dziwności i choć to zupełnie nie mój klimat – jestem w stanie zrozumieć, że ktoś chciał dać swojemu dziecku takie imię. Na powyższe propozycje zgodzili się również urzędnicy USC.

Są jednak rodzice, którzy w konkursie DZIWNE IMIONA zgarnęli podium. Tu mamy takie przejawy kreatywności jak: Nutella, Koka, Joint, Batman lub Rambo. To nie koniec propozycji, jest jeszcze Nirvana i Pipa. To propozycje z 2019 roku, które dołączyły do mojej prywatnej “kolekcji”, w której są już takie okazy, jak: Żyraf, Mrówka, Jarzyna czy Guantanamera. Ok, rozumiem, że ktoś lubi bajki, ale nie przekonuje mnie chęć nazwania swojej córki… Calineczka! Albo – zupełnie z innej bajki: Amnezja. Czym kierowali się rodzice, którzy w Urzędzie Stanu Cywilnego oświadczyli, że dla swojego dziecka wybrali imię Myszon? Lub Napoleon? Nie mam pojęcia. Pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego mieli podobne zdanie, ponieważ nie wyrazili zgody na nazwanie tak dzieci.

Lubię być oryginalna i cenię tę cechę u innych. Mam jednak poczucie, że niedaleko od oryginalności do sprawienia dziecku kłopotów w późniejszym wieku. Wybór imienia to poważna decyzja, warto więc się – chociaż odrobinę – przyłożyć ;) Dlatego niektóre dziwne imiona… najlepiej włożyć między bajki!

TUTAJ: znajdziesz wpis o najpopularniejszych imionach dla dzieci w 2018 roku.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kaczka
kaczka
1 rok temu

Alp to tureckie imie. Jego znaczenie to ‘bohater’. Dziecina moja chodzila do ochronki z Alpem. Jak rowniez z greczynka o imieniu… Melina :)