Plac zabaw na Polanie Lipkowskiej – Dziecięca Mapa Warszawy

plac zabaw na polanie lipkowskiej

Jeśli dzisiejsza ładna i słoneczna pogoda zaskoczyła Was niczym zima drogowców, idę z odsieczą! ;) Podrzucę Wam pomysł na rodzinną wycieczkę, na którą możecie się wybrać bez wcześniejszego planowania, na zupełnym spontanie. To miejsce z cyklu tych, które lubię najbardziej – znajdziecie tam bowiem nie tylko fantastyczny plac zabaw, ale piękną polanę i leśne okolice, które ucieszą też starszych członków rodziny. Chodźcie do Lipkowa!

Lipków, czyli maleńką miejscowość położoną w Gminie Babice w Kampinoskim Parku Narodowym znam chyba “od zawsze”. Jestem stamtąd, chociaż chwilowo nie mieszkam w okolicy, to jednak spędziłam tam prawie 20 lat życia i czasem wydaje mi się, że znam w tym lesie każdy kamyk. Sama Polana Lipkowska niczym nie przypomina tej z moich wspomnień sprzed kilku czy kilkunastu lat.

W 2015 roku oficjalnie otwarto tereny rekreacyjne, w skład których wchodzą nowoczesne place zabaw, tereny sportowe, ale także miejsca, w których spokojnie możecie zorganizować rodzinny piknik czy ognisko. Stoi tam wiele specjalnych wiat, w których można biesiadować (albo odpocząć po harcach na placu zabaw), są miejsca do grillowania i duży parking. Przewidziano również stojaki na rowery, a nawet – co niby oczywiste, jednak rzadko na placach zabaw spotykane – toalety typu TOI-TOI.

Duży plac zabaw podzielono na dwie odrębne części – dla dzieci starszych i młodszych. Podoba mi się, że zostały one naturalnie wkomponowane w otoczenie, z piaszczystym podłożem, drewnianym ogrodzeniem i ławeczkami z bali. Jeśli chodzi o wyposażenie placu zabaw jest nowoczesne i bardzo dobrze utrzymane – jest wielki pająk do wspinania, huśtawki, drabinki i drobne urządzenia dla młodszych dzieci.

Wisienką na torcie jest położenie – w lesie. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie wyjścia na plac zabaw z rodzinnym spacerem w poszukiwaniu wiosny. Albo z wycieczką rowerową, bo wokół szlaki aż proszą, aby po nich wyruszyć.  Jeśli jednak nie macie czasu lub ochoty na wycieczkowanie i tak będziecie zadowoleni. Siedząc na ławce i obserwując jak dzieci się bawią, możecie kątem oka kontemplować majestatyczny sosnowy las. I oddychać świeżym, leśnym powietrzem…

Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie na jego profilu na FB.

Jeśli chcecie jako pierwsi dowiadywać się o ciekawych miejscach dla dzieci w Warszawie, koniecznie dołączcie do profilu Moi Mili na Facebooku!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
6 lat temu

Wow, dzięki za ten wpis! Jestem z Babic , a nie miałam o tym miejscu pojęcia. Na pewno będziemy tam częstymi gośćmi. Niestety w samych Babicach i najbliższej okolicy dzieci mamy mnóstwo, a placu zabaw żadnego, za to jak grzyby po deszczu pojawiają się co krok świecące pustkami siłownie na powietrzu ?

Ania
Ania
6 lat temu

Wow, jaki wspaniały plac zabaw, musimy tam kiedyś pojechać! Mam rodzinę w Lipkowie, parę razy w roku ich odwiedzamy, naprawdę piękne miejsce :)