Czego szukasz?

PorozmawiajMY o uśmiechu – szeptane rozmowy filozoficzne

porozmawiajmy o uśmiechu

Byłam poważnym dzieckiem. To o mnie mówili: “stara malutka” lub “mała dorosła”. Śmiałam się rzadko, i jako mała dziewczynka, i później już jako nastolatka. Wtedy przekonywałam samą siebie, że jestem po prostu zamyślona czy skupiona. Szczęśliwie w czasach nastoletnich spotkałam Kogoś, kto nauczył mnie się uśmiechać. Wiem, brzmi dziwnie. Poprzez rozmowy o uśmiechu, rozśmieszanie mnie i wielokrotne powtarzania prostych i pięknych słów: “uśmiechnij się”, Ktoś zapoczątkował zmianę.

Uśmiechnęłam się raz i drugi, a szybko odkryłam, że gdy ja się uśmiecham, świat śmieje się też do mnie. I choć trywialnie to brzmi, łatwiej, lepiej się wtedy żyje. Tak w przeciągu kilku miesięcy moja twarz stała się bardziej pogodna, a uśmiech wypełnił moje życie. Ono dalej w tamtym okresie było pogmatwane, ale inna była moja postawa wobec trudności i problemów, jakim musiałam stawiać czoła.

Dziś, po latach, wiem, że nikt po prostu nie nauczył mnie się uśmiechać. Ani nie powiedział mi, jakie to ważne i ile może mi w życiu pomóc.

Teraz śmieję się dużo i często. Wydaje mi się to proste, też dlatego, że obok jest Leon i Mila – najbardziej roześmiane dzieciaki świata, jak o nich czasem mówię. Wiecie, że statystycznie dziecko śmieje się 400 razy dziennie! Smutne jest to, że dorosły… tylko 15. Dlatego zależy mi, aby Leon i Mila nie stracili tej swojej cudnej umiejętności perlistego śmiechu. Aby uśmiechali się do świata, do ludzi. Do siebie nawzajem i do siebie samych.

Dlatego chciałam, aby pierwsza z szeptanych rozmów filozoficznych była o uśmiechu właśnie. O tym, dlaczego jest ważny, w czym pomaga i jakie oferuje korzyści – dla nas samych i dla ludzi, którzy nas otaczają. Przy tej rozmowie było… dużo śmiechu. To nasze pierwsze próby video ever, więc… bądźcie wyrozumiali, co?

Będzie nam bardzo miło, jeśli puścicie posta dalej w świat :)

 

Ps. Bardzo zależy mi na Waszych opiniach, krytykę też biorę na klatę. Więc śmiało!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lilit8
lilit8
2 lat temu

Oj tak, uśmiech i śmiech potrafią czynić cuda! Lubię studiować ludzi w miejscach publicznych. Dyskretnie oczywiście. Zauważam, że uśmiech działa jak ciepły, relaksujący prysznic, rozbraja i wycisza. Pozdrawiam cieplutko :)