Czego szukasz?

W Warszawie powstaje nowy, naturalny plac zabaw za 2 mln zł!

Każda informacja, że w Warszawie powstaje nowe miejsce dedykowanem dzieciom czy rodzinom, bardzo mnie cieszy. Mimo że ostatnie lata przyniosły wysyp nowych, przystosowanych do potrzeb dzieci kawiarni, teatrów, klubów czy sal zabaw, mam wrażenie, że wciąż jest wiele do zagospodarowania. Dlatego z radością dzielę się dziś z Wami dobrymi wiadomościami! 🙂

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Naturalny plac zabaw w Dolince Służewieckiej

W 2020 roku na Dziecięcej Mapie Warszawy pojawią się nowe, świetliste punkty. Jednym z projektów, który został wybrany w ramach budżety partycypacyjnego zakłada stworzenie przestronnego, naturalnego placu zabaw w Parku Dolina Służewiecka. To jednak dopiero początek dobrych wiadomości.Oprócz tego w Warszawie powstanie 9 kolejnych naturalnych placów zabaw i 3 ogrody deszczowe.

Co lepsze – lokalizację nowych placów zabaw… wybiorą w ankietach mieszkańcy Warszawy. Uważam, że to wspaniałe rozwiązanie, bo to właśnie rodzice i opiekunowie dzieci najlepiej znają tego rodzaju potrzeby. Dlatego też piszę ten wpis, nie tylko by podzielić się radością, że przybędzie nam w stolicy fajnych miejsc. Ale też, żeby zachęcić CIEBIE do oddania głosu. Do brania odpowiedzialności za nasze otoczenie i za przyszłość naszych dzieci. Budżet obywatelski to taki „twór”, dzięki któremu wszyscy możemy decydować na co konkretnie będą przeznaczone nasze pieniądze. Warto tworzyć projekty, wspierać inicjatywy lub przynajmniej – głosować. O szczegółach dowiecie się w swoim Urzędzie Dzielnicy, niestety na obecną chwilę nie znam szczegółów dotyczących planowanego głosowania.

Naturalne place zabaw to takie, które wykonane są w zgodzie z przyrodą, z troską o nią i w harmonii z otoczeniem. Materiały, które są wykorzystywane do budowy to głównie drewno, kamyczki, gałązki i pędy wierzbowe. Za ich pomocą tworzone są kryjówki, tunele i tajemnicze przejścia.

Wiosną i latem na naturalnych placach zabaw organizowane będą zajęcia dla dzieci z edukatorami i przyrodnikami. Nie ma bowiem lepszego połączenia niż zabawa z nauką. A że warto uczyć dzieci szacunku dla przyrody, chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Jeśli interesują Cię miejsca i atrakcje dla dzieci w Warszawie – dołącz do grupy Dziecięca Mapa Warszawy na Facebooku, która o nich informuje.

Mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.