Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 10-11 lipca

Najlepsze plany na rodzinnie spędzoną sobotę i niedzielę – tylko z Weekendową Zajawką! Prawie 40 propozycji, więc naprawdę każdy – niezależnie od wieku i zainteresowań – znajdzie coś interesującego dla siebie. Dużo dzieje się w plenerze, odżyły stołeczne plaże i parki. Jeśli marzy Ci się ochłoda i pluskanie w basenie – TUTAJ dowiesz się, gdzie nad wodę w Warszawie, aby było fajnie :)

.

Spis treści:

Weekend w Warszawie:

sobota, 10 lipca

Wystawa SuperThings w Atrium Targówek

Już wkrótce do galerii Atrium Targówek zawitają Superbohaterowie i Złoczyńcy! W dniach 9-24 lipca br. bohaterowie kultowej serii zabawek SuperThings pojawią się w warszawskim centrum handlowym, przy ulicy Głębockiej 15. Miłośnicy popularnych figurek będą mogli zobaczyć swoich ulubieńców, poznać bliżej ich miasto Kaboom City, podziwiać ich niesamowite budowle oraz pojazdy i wziąć udział w dobrej zabawie. Dla uczestników zaplanowano także pamiątkowe dyplomy i upominki.

Atrium Targówek zaprasza dzieci na świetną zabawę. Specjalnie dla wielbicieli serii zostało przygotowanych aż sześć unikalnych makiet pokazujących wszystkie postaci oraz pojazdy z bajkowego świata Kaboom City. Jest to wyjątkowa okazja na zobaczeniesuperbohaterów, złoczyńców, pojazdów oraz budynków dedykowanych dla każdej z serii. Dla dzieci to szansa na spotkanie z tajemniczym Enigmą, genialnym Profesorem K oraz Superbohaterami – Kid Kazoom i RocketZing. Mali goście będą mieli również możliwość przyjrzeć się z bliska jednemu ze Złoczyńców, Mr King’owi, który do tej pory dużo namieszał w świecie SuperThings oraz poznać bohatera piątej serii – nieprzewidywalnego Kid Fury. Jednak to nie koniec atrakcji! Na uważnych tropicieli czeka zadanie do rozwiązania. Najmłodsi fani, którzy poprawnie wypełnią ulotkę konkursową i zgłoszą się z nią do punktu obsługi wystawy przy wejściu A w pobliżu sklepu H&M, otrzymają nagrody – saszetki OnePack SuperThings oraz pamiątkowe dyplomy.

Dodatkową atrakcją będą cieszące się dużą popularnością dwa pojazdy ze świata SuperThings, w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przez cały czas trwania akcji jest także możliwość wykonania fotografii z maskotką w rozmiarze XXL, która będzie przechadzała się po Atrium Targówek i bawiła się razem z dziećmi.

Bohaterowie SuperThings będą gościć w centrum handlowym w dniach 9-24 lipca codziennie w godzinach 10.00-20.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystawa rozlokowana zostanie w różnych miejscach galerii i odbywać się będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń w Atrium Targówek można znaleźć na stronie: www.atrium-targowek.pl 

Zostań mistrzem sportu! Legia Soccer Schools x Westfield Arkadia

Wow! Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów sportowych emocji! Wraz z Legia Schools mamy przyjemność zaprosić Cię na 5 sportowych sobót pełnych treningów, warsztatów i pokazów dla całej rodziny! ?
W dniach 12, 19, 26 czerwca oraz 3 i 10 lipca młodzi fani sportu będą mogli szlifować swoje umiejętności piłkarskie, a także szkolić się w innych sportach pod czujnym okiem trenerów Legia Schools! Szykuje się również wiele pokazów, rozgrywek, warsztatów i innych atrakcji.

Treningi i rozgrywki prowadzone przez trenerów Legii będą odbywać się od 12:00 do 18:00 na terenie zielonym przed głównym wejściem do Westfield Arkadia.

Co czeka Cię podczas piłkarskich sobót?

? Na pierwszym spotkaniu 12 czerwca 2021 (sobota) na uczestników czekają: ?

⚽ LEGGIA SOCCER SCHOOLS
?Treningi piłkarskie pod okiem trenerów Legii – Mistrza Polski 2021. Treningi będą rozpoczynać się co godzinę.
?Konkursy „Rodzinne Duety”, w których sprawdzimy celność i umiejętności żonglerskie uczestników. Rozgrywki będą odbywać się po każdym treningu.

? FREESTYLE / TEQBALL Z ADRIANEM DUSZAKIEM
Odwiedzi nas Adrian Duszak – wielokrotny zwycięzca Pucharu Polski we Freestyle Football, sześciokrotny Mistrz Polski i Wicemistrz Świata w Teqball, który zapewni moc piłkarskich wrażeń:

?Pokazy sztuczek piłkarskich z elementami akrobatycznymi, breakdance i trikami z wykorzystaniem przeróżnych rekwizytów, a później warsztaty freestyle football.
?Nauka gry w teqball – nowej, coraz bardziej popularnej dyscypliny sportu. Rywalizacja odbywa się na stole zbliżonym kształtem do pingpongowego, który jest jednak wypukły.
?Treningi i pokazy będą odbywać się naprzemiennie co pół godziny.
Pomiędzy treningami planowane są konkursy „Rodzinne Duety”, w których sprawdzimy nowo nabyte umiejętności uczestników po zajęciach z freestyle football i teqball.

? W kolejnych tygodniach zagramy w piłkę nożną, a także podszlilfujemy inne sporty: ?

? LEGIA TENNIS SCHOOLS / LEGIA SOCCER SCHOOLS 19 czerwca 2021 (sobota)

Treningi piłkarskie pod okiem trenerów Legii Warszawa na specjalnym torze przeszkód!

A ponadto każdy, komu marzy się kariera Igi Świątek czy Huberta Hurkacza będzie mógł spróbować swoich sił podczas treningu tenisa ziemnego. Trenerzy Legia Tenis Schools pokażą w trakcie treningu jak wplatając elementy tenisa można rozładować napięcie i skierować energię w stronę aktywności fizycznej.

⛵ LEGIA SAILING SCHOOLS / LEGIA SOCCER SCHOOLS 26 czerwca 2021 (sobota)
Tym razem oprócz treningu piłkarskiego,z trenerami Legii, odbędą się także zajęcia z Legia Sailing Schools. Podczas zajęć skupimy się nie tylko na „sztuce żeglarskiej”, ale również na kształtowaniu cech charakteru, kultury osobistej, nawyku dbania o środowisko oraz bezpieczeństwa nad wodą.

? LEGIA VOLLEYBALL SCHOOLS / LEGIA SOCCER SCHOOLS 3 lipca 2021 (sobota)
Treningi piłkarskie pod okiem trenerów Legii Warszawa na specjalnym torze przeszkód!

Nie zabraknie także siatkówki! Wraz z trenerami Legia Volleyball Schools młodzi adepci siatkówki będą mogli potrenować razem bloki, zagrywki, a później wspólnie wziąć udział w rodzinnych rozgrywkach.

? LEGIA BADMINTON SCHOOLS / LEGIA SOCCER SCHOOLS10 lipca 2021 (sobota)

Dzień przed zakończeniem Euro 2020 odbędą się ostatnie piłkarskie zajęcia w ramach Piłkarskich Sobót w Westfield Arkadia!

Oprócz tego zapraszamy na treningi badmintona w formie zabawy poprzez sport z trenerami Legia Badminton Schools. Później oczywiście odbędą się wspólne rodzinne rozgrywki!

Harmonogram może ulec zmianie, będziemy go aktualizować na bieżąco. Śledź nas uważnie, bo szykujemy wiele niespodzianek! ?

Treningi będą przeplatane super konkursami, a dla uczestników przygotowaliśmy upominki i nagrody! Nad wszystkim czuwać będzie 12. zawodnik, czyli Miś Kazek – oficjalna maskotka Legii Warszawa, która z radością przybije piątkę i będzie pozować do zdjęć. ?

Do udziału w animacjach zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki poniżej 16 roku życia wraz z opiekunami. Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Będziemy razem z profesjonalnymi trenerami szkolić umiejętności i odkrywać młode sportowe talenty!

LATO KONESERA 2021 dla dzieci

?LATO KONESERA 2021?
Wakacje?️ w mieście❓ Wcale nie musi być nudno?❗ Zapraszamy wszystkich najmłodszych z rodzicami do Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy wyjątkową odsłonę ?LATA KONESERA 2021?.

Czekają na Was:
?plenerowe spektakle
?kreatywne warsztaty
?pokazy
?występy cyrkowe
?i wiele, wiele więcej…

PROGRAM NA LIPIEC: https://koneser.eu/wp-content/uploads/Afisz_A1_1_dzieci_www.pdf

?LATO KONESERA 2021? to cykl wydarzeń?️, spotkań?, koncertów?, warsztatów?️, pokazów filmowych?️, spacerów?, spektakli?, targów?, wystaw?️ dla dzieci i dorosłych, które przez całe wakacje będą się odbywały na warszawskiej Pradze. Nie możecie tego przegapić❗

⏳całe wakacje
?Centrum Praskie Koneser
?️Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny?
?️ – pierwsza godzina gratis

Zapraszamy serdecznie❗

Ścieżkami Chopina – spacery z przewodnikiem po parku w Żelazowej Woli

W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:30, 14:00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali i kolorów kryje w sobie park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak ten wyjątkowy ogród powstawał i czy w czasie gdy przebywali tu Chopinowie wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu.

Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku.

Prowadzenie: Andrzej Fortuna

Dzieci #NaPlaży

W każdą̨ sobotę̨ o 12.00 na @Plaża Żoliborz @Warszawski Plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. ?‍♂️ Bawimy się i uczymy! Fajne treści ekologiczne przemycamy w zabawie. ☘️
Co tydzień zapraszamy na inny zestaw przygód. ?‍♀️

Zajęcia poprowadzą najlepsze ciocie ze @Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci ♥

Zajęcia są BEZPŁATNE i OTWARTE -nie wymagają zapisów.

Weź swój kocyk ?

Królewska wymiana roślin w Łazienkach

LATO W ŁAZIENKACH 2021 ☀

Łazienki Królewskie oraz Córka Ogrodnika zapraszają do udziału w królewskiej wymianie roślin, która odbędzie się na polanie przed Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni.
???
Zabierzcie ze sobą szczepki, sadzonki i rośliny, które chcecie oddać w dobre ręce, a wrócicie do domu z nowymi, zielonymi mieszkańcami!

Dla uczestników wydarzenia przygotowane zostanie stanowisko, na którym można będzie przesadzić roślinę lub posadzić szczepkę otrzymaną podczas wymiany ??. Nie zabraknie też fachowych porad dotyczących pielęgnacji kwiatów doniczkowych, a wszyscy chętni własnoręcznie wykonają dla swoich nowych roślin makramowe kwietniki.

Podczas wydarzenia działać będzie plenerowy sklepik z muzealnymi książkami i gadżetami ??.

?INFORMACJE?

? Termin: 10 lipca 2021 r., godz. 12.00-15.00
? Miejsce: polana przed Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni – w wydzielonej strefie wymiany roślin przebywać będzie mogło jednocześnie 15 osób.
? Mapka: https://goo.gl/maps/3d8a7g393mFBhGVL9
? Wstęp: bezpłatny

Food Truck Festival w Otwocku

?? Po raz pierwszy Food Truck Festivals przyjedzie do OTWOCKA, a wraz z nami NAJLEPSZE food trucki z całego kraju ?

? Food Truck Festivals to gwarancja najwyższej jakości i dbałości o każdy szczegół ?

? Przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji oraz konkursów z nagrodami ???

?Przez 3 dni na Terenie Zieleni Miejskiej będziemy serwować dla Was najpyszniejsze dania kuchni niemalże z całego Świata ???

?? ?Burgery
?? ?? Burrito i Quesadillas
?? ?pierożki Dim Sum
?? ? Szaszłyki
?? ? Churrosy
?? ? Hot dogi
?? ?? Owoce w czekoladzie
?? ? Frytki Belgijskie
?? ? Pad Thai
?? ? Pastrami
?? ? Wrapy
?? ?? Tradycyjne Zapiekanki
?? ? Panierowane kurczaki

? a do tego pyszna lemoniada ?
? muzyka ?
?animacje i dmuchańce dla najmłodszych ???

Angielski z ciocią Pegą w Plażówka Saska

Nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
11:00-11:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
11:45-12:30 – grupa 4-6 lat

Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

animacje dla dzieci nad wisłą x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę :)
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ♥

Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki :)

?????????? ? ?????̨ ??????̨ ? ?????????̨ (czasem warunki pogodowe jednak nie pozwalają nam na działalność lokalu, tak że jeśli z nieba pada grad, zostajemy w domu ?)

??:?? – ??:??

?? ?????????? ? ????? ? ???? ?‍?‍?‍?

Warsztatowe lato dla dzieci!

Ruszamy z akcją Warsztatowe lato dla dzieci! We współpracy ze Stowarzyszeniem W Stronę Marzeń i Klubo Kawiarnią Alternatywy organizujemy dla Waszych pociech sobotnie warsztaty edukacyjne “Sekrety przyrody”.

✅Harmonogram warsztatów:

✔️10 lipca 11.00 – 12.30
Sekrety zwierząt – OWADY – pszczoły i ich tajemnice

??Udział w warsztatach jest bezpłatny.
❗️Obowiązują zapisy: warsztaty@biobazar.com.pl

Wakacyjne warsztaty baletu dla dzieci

Poznawanie podstawowych figur i kroków baletowych oraz klasycznych technik tanecznych, kształtowanie estetyki ruchu przez wyrabianie gibkości, zwinności, poczucia rytmu i muzykalności u dzieci?

?‍♀️Instruktor: Ewa Górska

?soboty 3 i 10 lipca, godz. 9.00 – 9.45

?Opłata: 50zł/2 warsztaty

?Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/27230

Mała Akademia Chopinowska. Zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat

Mała Akademia Chopinowska. Muzyczni przyjaciele

Jak co roku taras Muzeum Chopina w Warszawie zabrzmi muzyką wykonywaną na żywo specjalnie dla najmłodszych słuchaczy.

Bohaterami naszych zajęć będą fascynujące postaci kompozytorów polskich związanych z Fryderykiem Chopinem: Marią Szymanowską oraz Ignacym Feliksem Dobrzyńskim.

Prezentowanym utworom towarzyszyć będą warsztaty muzyczno-teatralne, a na zakończenie każdy uczestnik wykona związaną z zajęciami pamiątkę, którą będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z rodzicami!

Kiedy:
10.07 Zapraszamy do tańca! O Marii Szymanowskiej
godz. 15:00

Gdzie: Taras Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
Koszt: 2 zł
Bilety: www.bilety.nifc.pl

Scena Letnia: Ferajna Pana Dropsa

Interaktywny spektakl, bardzo żywiołowy i radosny dla dzieci w wieku 4–10 lat, oparty na poemacie Jana Brzechwy „Pan Drops i jego trupa” oraz innych utworach tego pisarza.

Jest to historia Tomka, najmłodszego z pięciu braci, który „uchodził za głuptasa”. Bracia wysłali go w świat podarowując mu bociana, wiewiórkę, myszkę polną, ślimaka oraz stonogę. Tomek utworzył z nich trupę teatralną, która odniosła niebywały sukces.

Plastyczna wysmakowana scenografia wykonana materiałem z którego jest wykonana do ekologicznych trendów sztuki współczesnej.

Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Występują: Katarzyna Żytomirska, Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Agata Brzozowicz

BILET W CENIE 5 ZŁ DO KUPIENIA W KASIE MUZEUM LUB ON-LINE.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Miniogródki — warsztaty dla dzieci

? Miniogródki

Każde dziecko wykona makietę mini ogródka, w którym zasadzi nasiona w specjalnych doniczkach torfowych. Rośliny z mini ogródka będzie można przesadzić w domu do donic balkonowych, a na makietę wstawić nowe, odświeżając ogródek.

? W pracowni projektantki krajobrazu

Przed warsztatem wybierzemy się na wystawę, żeby znaleźć interaktywne makiety – narzędzia do poznawania pracy projektantek krajobrazu. Przyjrzymy się im z bliska, wykorzystamy je do analizy żywej i zmieniającej się roślinności. Wykonamy na wystawie projektowe zadania rysunkowe.

Warsztaty odbędą się w Muzeum Woli na Srebrnej 12 w sobotę 10.07 o godz. 15:00

Wydarzenie towarzyszy wystawie “Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”: https://muzeumwoli.muzeumwarszawy.pl/wystawa/wiecej-zieleni-projekty-aliny-scholtz/

Górski turysta || bezpłatne warsztaty dla dzieci

⛰ Zapraszamy na ostatnie spotkanie z kulturą Podhala!

?Podczas warsztatów zajrzymy do podróżnego plecaka. Wspólnie zaplanujemy ekwipunek od A do Z, niezbędny dla górskich wędrówek. Wykorzystując mapę spróbujemy zaplanować trasę i podpatrzeć kilka tatrzańskich szczytów. Poprzez zabawę nauczymy się rozpoznawać ślady zwierząt. Zastanowimy się także, co to znaczy być odpowiedzialnym turystą?

Zajęcia poprowadzi Olga Płuciennik ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.

❗️Udział w zajęciach nie wymaga wcześniejszej rejestracji- wystarczy przyjść i wziąć udział we wspólnych warsztatach. UWAGA! Liczba miejsc jest jednak ograniczona.
Opiekunów zapraszamy na pyszną kawę :)


Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Spektakl dla dzieci “Koty Trzy”

“Koty Trzy” to wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym, który w bajkowy sposób pokazuje, iż w kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i “wybuchowe” historie.

Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć! Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi “kocia muzyka”.
Czas trwania spektaklu: około 40 minut

Teatr Gry i Ludzie
“Koty Trzy”
Reżyseria: Maciej Nogieć
Występują: Ania Kandziora/Katarzyna Jastrzębska, Justyna Świętojańska/Alicja Szymkiewicz, Magda Tramer/Agata Majewska

Zapraszamy serdecznie!
10.07, godz. 15.00, Altana przy Hugonówce, wstęp wolny

Na nasze Wydarzenia zapraszamy niezależnie od warunków atmosferycznych, zapewniamy gorące emocje i doskonałą zabawę. I choć trzymamy kciuki za piękną pogodę, to gdyby przypadkiem deszcz sprawił nam niespodziankę możliwe jest przeniesienie wydarzeń sobotnich oraz niedzielnych do Sali Widowiskowej KDK Hugonówka .
Prosimy śledzić naszego FB i stronę hugonowka.pl
Do zobaczenia!

W czasie wydarzeń obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, dystans, dezynfekcja).

Bajkowe Piaseczno – spektakle dla dzieci

Bajki w Parku Miejskim w Piasecznie! Zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle teatralne. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy wzruszać się i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

Oto nasz repertuar:

10.07.2021 (sobota) godz. 17:00 – KRAWIEC NITECZKA – Park Miejski (wiek: od 3 lat)

wstęp wolny!
miejsce: Park Miejski w Piasecznie, pod dębami, przy niedźwiedziu.
ps. Gramy na trawie. Prosimy o zabranie kocy.

Projekt finansowany przez Gminę Piaseczno

Wakacyjny teatrzyk dla dzieci. Kot w butach

Plenerowe spotkanie z teatrzykiem dla dzieci
Pan Teatrzyk “Kot w butach”
sobota 10.07.2021, godz. 11:00
wstęp wolny/ wydarzenie na skwerze przy DK Portiernia

Pan Teatrzyk zabierze nas do…klasycznej bajki “Kot w butach”. Przed spektaklem wszystkich czeka teatralna rozgrzewka, a po przedstawieniu uczestnicy wykonają prosty latawiec.

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży – wakacyjne soboty

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia sportowe z elementami samoobrony!

➡ Dużo ruchu ?‍♂?‍♀
➡ Ciekawe zajęcia i zabawa ?
➡ Samoobrona dla najmłodszych ?
➡ Trening otwarty dla rodziców ?

Na zajęciach uczymy podstaw samoobrony. Adepci dowiadują się, jak odeprzeć atak, obronić się i wyprowadzić kontratak, ćwiczą bezpieczne pady i wstawanie.
Ważnym aspektem naszych zajęć jest nauka rozpoznawania zagrożenia☝️, szybkiego podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem?‍♂️?‍♀️. Plusem tego treningu jest nauka dyscypliny, skupienia i integracja poprzez współpracę z trening-partnerami?.

Szczegóły treningów:
✔ trenujemy w każdą wakacyjną sobotę
✔ godz. 10.00 – dzieci młodsze (5-9 lat)
✔ godz. 11.00 – dzieci starsze (10-14 lat)
✔ koszt to 170 zł za całe wakacje (9 treningów)!
✔ wpłaty kierujemy na konto do 30 czerwca:
50 1950 0001 2006 0043 5619 0002
tytułem: “Zajęcia sportowe dla dzieci – wakacyjne soboty”

Co wziąć ze sobą? Wystarczy wygodny strój sportowy i butelka wody. Trenujemy na boso lub w skarpetkach.

Więcej o Safe Kid (5-9 lat) znajdziesz tutaj: https://kravka.pl/safe-kid/

Więcej o Safe Teen (10-14 lat) znajdziesz tutaj: https://kravka.pl/safe-teen/

Nasz klub zlokalizowany jest na Bemowie w budynku Fitness Klub Aplauz, ul. Radiowa 1a, na 3 piętrze.

Aby zapisać się na zajęcia należy wysłać zgłoszenie na info@kravka.pl i opłacić zajęcia do 30 czerwca!

Dodatkowe informacje: ☎️ 694 422 440
Do zobaczenia na sali!

Wakacje z Warhammerem 40 000 dla 12 dzieci w wieku 10-15 lat

Dzieci w wieku 10-15 lat lubiących gry wojenne zapraszamy z opiekunami na zabawę z grą w Warhammera 40 000.
Podczas tego wydarzenia armie figurek ze świata Warhammera 40 000 stoczą wielką bitwę.
Nie trzeba znać zasad (nauczymy).
Dla pierwszych 12 przewidujemy prezenty w postaci pudełeczka figurek.
Liczba miejsc ograniczona.
Obecność należy potwierdzić telefonem 602835860 Artur.

Szczęśliwa 7 Mokotowska 2021 oraz bieg dla dzieci “600tka”

Szczęśliwa 7 Mokotowska 2021

10 lipca 2021 zapraszamy w okolice mostu Siekierkowskiego – Siekierki ul. Gwintowa 3 na bieg Szczęśliwa 7 Mokotowska na dystansie 7 km oraz bieg dla dzieci Wakacyjna 600tka Mokotowska na dystansie 600 m.

Start dzieci godz. 10:15 „Mokotowska 600tka Wakacyjna”
Start Biegu Głównego godz. 11:00 „Szczęśliwa 7 Mokotowska”

Zawodniczki i zawodnicy zapisują się i opłacają na stronie http://biegi.waw.pl/zapisy/
UWAGA ! Samo zapisanie się na listę startową (bez wniesienia opłaty) nie gwarantuje udziału w
zawodach i nie jest podstawą roszczeń do uczestnictwa w zawodach.

Dla uczestników przygotowane będzie okolicznościowy medal, pakiet startowy, oraz poczęstunek.

Nagrody w wielu kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn (pierwsze miejsca).

BIURO ZAWODÓW START I META
Biuro zawodów, start oraz meta znajduje się ul. Gwintowa 3 przy Moście Siekierkowskim
(obok Sanktuarium, pętla linii autobusowej nr 167).

 • Biuro zawodów czynne od godz. 9:00
 • Udostępnione będą szatnie przebieralnie w postaci namiotów
 • Przy biurze zawodów zapewniamy depozyt drobnych rzeczy wartościowych np. dokumenty, kluczyki, telefon itp.

Szczegółowe informacje w REGULAMINIE.
http://biegi.waw.pl/regulaminy/

Szczegóły i regulamin biegu na naszej stronie:
www.biegi.waw.pl

Trasa – przy Moście Siekierkowskim

Długość trasy ok. 7 km (dwa okrążenia). Trasa prowadzi wzdłuż malowniczych stawów i terenów zielonych. Na czas biegu trasa oznaczona jest taśmą, oraz zabezpieczana przez pilotów na rowerach, obsługę techniczna oraz Straż Miejską.

Zajęcia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu, dla dzieci, dorosłych oraz seniorów.

Zajęcia prowadzone są z podziałem na 3 grupy wiekowe:

-dzieci (7-12 lat), w każdą środę (18:45-19:30) oraz w sobotę (11:30-12:15),

-osoby dorosłe, zajęcia prowadzone w tym samym czasie co dla dzieci,

-seniorzy, w każdą środę (18:00-18:45) oraz w sobotę (10:45-11:30).

Cena zajęć 35 zł od uczestnika zajęć, płatność co 4 zajęcia

niedziela, 11 lipca

Warsztaty dla dzieci z Akademią Harmonika

Wyrusz w podróże po różnych zakątkach świata razem z Akademia Harmonika!

Akademia Harmonika to edukacyjna kraina, w której Harmonikowi trenerzy, instruktorzy i nauczyciele potrafią zainteresować nawet najmniejszego malucha teatrem, muzyką, tańcem, doświadczeniami, naukami ścisłymi, a także obcymi językami.
W czasie wakacji zapraszamy na specjalne warsztaty dla dzieci organizowane w Miami Wars w każdą niedzielę.
Tematem najbliższych warsztatów będą podróże po morzach i oceanach! ???
Na naszych dzielnych żeglarzy czekają między innymi sensoryczne zabawy z wodą, piaskiem, muszlami i wiatrem ? Zapolujemy na dużą rybę i nakarmimy delfiny ? Będziemy pokonywać sztorm i żeglować po wzburzonych morzach. Na koniec wykonamy prace plastyczne i zamkniemy ducha morza w słoiku. A to wszystko przy żeglarskiej muzyce ?
W programie również: malowanie buziek, dmuchany zamek oraz bańki mydlane
Ahoj marynarze! Zapraszamy do wspólnej przygody z Akademią Harmonika w Miami Wars!

Tematy kolejnych warsztatów:
Afrykańskie safari
Słoneczne Hawaje
Indiańska wioska
Meksykańska fiesta

Zapraszamy! ?

Dźwięki i rytmy lata. Mini piknik w ogrodzie DK Włochy

Miło nam będzie zaprosić was na spacer i do naszego ogrodu na wspólne spędzenie dnia! ????

? O godz. 10.00 startujemy wyprawą w naturę z warsztatami rodzinnymi! Wybierzemy się wspólnie na spacer do parku.
? Punkt startu: ogródek DK Włochy, ul. B. Chrobrego 27 lub 10.15 biblioteka, Park Kombatantów.

Czy wiecie, że miejskie parki są pełne życia? A spacerując uważnie można dokonać wielkich odkryć?
Wyprawy w naturę to zajęcia edukacyjno-przygodowe dla dzieci i rodzin odbywające się w zielonej przestrzeni miejskiej.
Podczas wyprawy dzieci odkrywają przyrodę i budują relacje z naturą. Zajęcia wspierają kreatywność, wyobraźnie i sensoryczny rozwój dziecka. Są alternatywą dla komputerów i monitorów, wzbudzając zainteresowanie otaczającym światem.

W programie zajęć m.in. zadania i gry terenowe, szukanie śladów zwierząt, poszukiwanie skarbów.

?Pozostałe wydarzenia będą w ogródku DKW przy ul. Bolesława Chrobrego 27 ?

?O godz. 12.30 rozpoczną się “Dźwięko-bajki” Jerzego Szufy i Katarzyny Płocińskiej

Posłuchajcie, posłuchajcie… dźwięku chmur, co suną po niebie, dźwięku truskawek, które się czerwienią, dźwięku księżyca w pełni. Posłuchajcie ciszy. W ciszy pojawia się pierwsze słowo, potem drugie, trzecie, czwarte… Słowa zaczynają malować obrazy. Co tak błyszczy się w wodzie? Czy to cztery ryby, które obdarzą Tako magiczną mocą? A tam? Księżniczka Janka spaceruje po Suwalszczyźnie razem z Błyskawicą, Waligórą, Trafiającą i Piotrem z wielkim uchem. “W programie “Dźwięko-bajek” muzyka splata się z opowieściami. Towarzyszyć nam będą rozmaite instrumenty takie jak: harfa haczykowa, kalimba, tank-drum, drumla, skrzypce, czy bendir

?‍♂O godz. 13.30 zapraszamy na taneczne animacje z ulubionymi dziecięcymi piosenkami

? O godz.14.00 odbędą się rodzinne warsztaty gry na bębnach z KRAINĄ BĘBNÓW. Poczuj swój rytm! Zapewniamy instrumenty.

?W godz. 12.00-15.00 trwać będą warsztaty plastyczne i ceramiczne.
Gwarantujemy materiały i dobrą atmosferę :-)

?Wstęp wolny

Magiczne Sztuczki z Fabryką Zabaw w Plażówce Saska

Wszystkie Dzieciaki duże i małe zapraszamy na
Magiczny Dzień w Plażówce
Mamy dla Was wspaniałą pogodę i masę atrakcji

11 lipca Temat: PLANETY

Na tym pokazie dzieci dowiedzą się więcej o naszych planetach w Układzie Słonecznym. Zbudujemy wspólnie kratery Księżyca. Poznamy znaki charakterystyczne planet oraz ich rozmieszczenie. Zbudujemy wspólnie kolorowy układ słoneczny.

Każde dziecko będzie mogło stworzyć swoją własną planetę.

Fabryka Zabaw to chemiczno – fizyczno – czarodziejskie sztuczki pokazywane ku radości dzieci :)
Wszyscy uczestnicy imprez Fabryki Zabaw poznają niesamowite sztuczki i doświadczenia oraz biorą udział w szalonych konkursach.

Do dyspozycji wszystkich będzie też nasza piaszczysta plaża i plac zabaw.

To będzie piękny dzień pełen uśmiechu.

GORDONKI z Lalandią na Plażówce Saska

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ❤ ❤ ❤
W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ?
Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Spektakle bajkowe w wakacje w DK Włochy

Na jednym plakacie i w jednym wydarzeniu podajemy Wam program spektakli bajkowych dla dzieci w wakacje, jakie odbędą się w: Domu Kultury Włochy, Okęckiej Sali Widowiskowej i Artystycznym Domu Animacji.

Uwaga! Na spektakle wstęp w wakacje pozostaje wolny :-)

? Dom Kultury Włochy
ul. Bolesława Chrobrego 27

?11.07 godz. 12.30
Dźwiękobajki Jerzy Szufa i Katarzyna Płocińska

? Okęcka Sala Widowiskowa
ul. 1 Sierpnia 36a

?11.07 godz. 13.00
“Ola i Tolek w dalekiej podróży” w wykonaniu Teatru Prima

???ZAPRASZAMY ???

teatr dla dzieci x grunt i woda x pan teatrzyk

Zaprasza całe rodziny na wspólne snucie legend.

Życie mieszkańców grodu króla Kraka płynęło spokojnie w szczęściu i obfitości.
Władca był dobrym królem i dbał o swoich poddanych, jednak pewnego dnia strach padł na mieszczan – oto nad błoniami, gdzie pasterze wypasali owce, pojawił się pradawny stwór – mityczny smok….

online

wakacyjny trening uważności dla dzieci

A gdyby tak zaczynać letni weekend od rodzinnego spotkania z uważnością? Tak niespiesznie, po śniadaniu, a jeszcze przed plażą czy innymi atrakcjami? Może dzięki temu to lato będzie wyjątkowe? Bo w pełni przeżyte tu i teraz? Bez zamartwiania się, bez stresu, za to w pełnej akceptacji tego, co się pojawia i w pełnej łagodności. W pełnym, stuprocentowym kontakcie z dzieckiem i z samym sobą?

Co Ty na to, Mamo, Tato? By razem z dzieckiem połączyć się ze mną i żabą Fredem w każdą sobotę, by wspólnie podoświadczać, pooddychać i po prostu, zwyczajnie być?

Jeśli masz taką chęć, to zapraszam w pełni życzliwości dzieci razem z rodzicami na 8 wakacyjnych spotkań z uważnością.

Zanim podejmiesz decyzję, przeczytaj najważniejsze informacje poniżej.

TRENING UWAŻNOŚCI TRWA 8 TYGODNI.

Spotykamy się co tydzień w sobotę:

 • grupa 5-8 lat, ok. 40 minut, godz. 10:00
 • grupa 9-11 lat ok. 50-60 minut, godz. 11:00

Obecność rodziców na zajęciach jest szczególnie istotna w młodszej grupie.

Trening prowadzony jest metodą Eline Snel (c), autorki światowego bestsellera “Uważność i spokój żabki”.

POTENCJALNE KORZYŚCI z udziału w treningu:
? wzrost koncentracji i polepszenie pamięci
? większa świadomość ciała, myśli i emocji
? więcej spokoju, więcej zrozumienia tego, co się dzieje – we mnie i wokół mnie
? umiejętność radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami, frustracjami, bólem fizycznym i psychicznym, napięciami w ciele
? łatwiejsze zasypianie i mocniejszy, spokojniejszy, zdrowszy sen
? mniej lęku, niepokoju, napięcia
? łagodniejsza, pełna życzliwości postawa wobec siebie i innych
? więcej energii, równowagi, przyjemności z życia
? polepszenie relacji z otoczeniem

DLA KOGO:
Trening jest przeznaczony dla dzieci, które:
? mają trudności ze skupieniem uwagi
? mają kłopoty z zasypianiem / niespokojny sen
? nie radzą sobie z emocjami (lub ich rodzice sobie z nie radzą z sytuacjami, w których dziecko przejawia emocje w skrajnie trudny sposób)
? nadmiernie się stresują
? nie potrafią wysiedzieć bezczynnie, ponudzić się trochę, ciągle coś muszą robić
? trudno im znaleźć motywację do nauki
? nadwerężają swoje ciało, bo nie znają jego granic
? zamartwiają się i przez to są niespokojne, drażliwe, wycofane
? przejawiają agresję lub inne destrukcyjne zachowania wobec siebie i innych
? ciężko przechodzą zmianę otoczenia

❇️ oraz dla tych dzieci, które nie mają żadnych problemów, tylko chcą poznać lepiej siebie, swoje ciało, świat myśli i emocji (lub chcą tego dla nich ich rodzice)

ORGANIZACJA:
➡️ Trening trwa 8 tygodni.
➡️ Spotykamy się raz w tygodniu w soboty na platformie ZOOM.
➡️ Pomiędzy spotkaniami dzieci ćwiczą razem z rodzicem / rodzicami na podstawie przekazanych przeze mnie instrukcji i materiałów. 5-10 minut dziennie.
➡️ Przed treningiem spotykamy się wspólnie z rodzicem i dzieckiem na godzinną konsultację – ZOOM lub SKYPE.
➡️ Grupy kilkuosobowe.
Grupa minimalna: 6 osób.
Grupa maksymalna: 12 osób.

ZAPISY:
(na razie nie mam wpływu na to, jak wygląda ten link do zapisów – chciałabym łatwiejszy ? , ale ważne, że działa ;)
KLIK ➡️
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScUCTz_5EkQTn6p0FrztyjjHnTMcpk9IpzlRgw70f-fmh4Kjg/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

DODATKOWE INFORMACJE:

 • przez messenger
 • mail: aurelia.szokal@akademiazabki.pl
 • telefon: 600067039

CENA:
480 zł – trening
130 zł – konsultacje przed treningiem

Cena treningu obejmuje:
? 8 spotkań na zajęciach grupowych trwających ok. 40-50 minut
?książkę Eline Snel “Uważność i spokój żabki” lub “Moja Supermoc”
?materiały i pomoce do pracy w domu
? 8 maili z informacjami nt. zajęć
? możliwość konsultacji telefonicznych w trakcie 8 tygodni trwania kursu (do 60 minut)

Na koniec kilka słów o samej metodzie.
Metoda została opracowana przez holenderską nauczycielkę i terapeutkę Eline Snel. Bazuje na 8-tygodniowym kursie MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) stworzonym przez Jona Kabat-Zinna dla dorosłych, ale została dostosowana do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży.

Metoda została opracowana dla dzieci i młodzieży w 4 grupach wiekowych: 5-8 lat, 9-11 lat, 12-14 lat, 15-19 lat i uwzględnia potrzeby emocjonalne i zdolności poznawcze dzieci w danych grupach wiekowych. Była doskonalona przez prawie 20 lat. Eline Snel mimo swoich 65 lat wciąż aktywnie działa jako nauczyciel mindfulness zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szkoli nauczycieli z całego świata w swojej organizacji Academy for Mindful Teaching w Leusden w Holandii.

Zapraszam ciepło :)
Aurelia Szokal

Czego nie widać na zdjęciu. Bara Prasilova / Gdyby Mona Lisa była na TikToku…

Ahoj ! Tym razem będzie to nasze piąte spotkanie, będziemy zataczać kręgi wokół współczesnej znanej fotografki Bary Prasilovej. Zabierzemy Was w podróż przez fotografie. Odkryjemy czego na niej nie widać i dopiszemy swoje historie. Przynieście ze sobą jedno zdjęcie z albumu, które lubicie ( nie bójcie się, wróci do Waszego albumu nietknięte ). Zamienimy się w fotografki i fotografów nie używając aparatów. Wypuścimy nową historię na zdjęciach…

?Co? Warsztaty familijne, sztuka i nowe media; więcej informacji o idei projektu i całym cyklu znajdziesz tu https://bok.waw.pl/?post_type=projekty&p=4003&preview=true
?Dla kogo? dzieci w wieku 5-9 lat wraz z opiekunami
?Kiedy? 11 lipca 2021
?Jak się zapisać? kasa@bok.waw.pl, 22 300 48 00 wew. 1 lub 2
?Gdzie? Platforma ZOOM

Co wam będzie potrzebne:

 • Zdjęcie z albumu ( wróci nietknięte do domu) / opcjonalnie zdjęcie z gazety.
 • Stare, albo przeczytane magazyny/gazety, do wycinania
 • Kartka, nożyczki, klej
 • Ubierzcie się wygodnie, weźcie swoje najlepsze pomysły i chęć do działania.
 • Naładowany smartfon (użyjemy na zakończenie zajęć)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments