Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 11-12 września

Wróciła do nas piękna pogoda, trzeba ją wycisnąć jak cytrynkę! Łap zatem Weekendową Zajawkę i zaplanuj coś wyjątkowego, co zrobisz z dzieckiem w sobotę lub niedzielę. I bawcie się wspaniale!

.

Spis treści:

sobota, 11 września

JAZZ DLA DZIECI #1 – Jesień

🍁🍂🎶🍁🍂🎶🍁🍂🎶🍁🍂🎶 Kochani! Idzie jesień, idzie nowe!!
Specjalnie dla naszych młodych melomanów, wspólnie z Fundacją EuroJAZZ przygotowaliśmy nowy cykl JAZZ DLA DZIECI!

Cykl muzycznych spotkań, poprzez zabawę pokaże, że jazz “nie gryzie”. Nauczy także najmłodszych (i ich rodziców!) jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.

‼️ Wydarzenie przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.‼️

Pierwsze spotkanie już 11 września o godz. 12.00

WYKONAWCY:
Magdalena Gołębiowska – wokal 🎤
Piotr Malicki – gitara 🎸

Motywem przewodnim spotkania będą jazzowe piosenki o jesieni, co będzie pretekstem do muzycznego wprowadzenia w jazzową kuchnię: świat rytmu, harmonii i przede wszystkim improwizacji. Poznanie jazzowych tajników ułatwi dzieciom (i ich rodzicom też!) zaprzyjaźnienie się z muzyką jazzową i poznanie jej kolorów.
Nie zabraknie miejsca na wspólne muzykowanie; powtarzanie krótkich motywów melodycznych, wykonywania rytmów w różny sposób – klaskaniem, krokami, stukaniem, czy innych muzycznych zabaw.

Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.

🎫 Bilety rodzinne w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/

😷 ❗️ Podczas koncertu obowiązują zasady bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi MKiDN w sprawie organizacji imprez kulturalnych (maseczka, dezynfekcja dłoni, utrzymywanie dystansu).
Ilość miejsc ograniczona!
Współfinansowanie: m.st. Warszawa

📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Wydawnictwo Agora dla dzieci na Warszawskich Targach Książki 2021

Serdecznie zapraszamy na WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI 🎉📚

Od 8 do 12 września czekamy na Was na stoisku Wydawnictwa Agora (namiot A, stoisko nr 1A) z mnóstwem świetnych książek dla młodszych i nieco starszych oraz miłym niespodziankami! 📚 ✨🎁

Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami i autorkami! ❤️
To niepowtarzalna okazja, by spotkać ich osobiście, zadać nurtujące Was pytania na temat stworzonych przez Nich historii, zdobyć osobistą dedykację ✒️ i odręczny rysunek na egzemplarzu ulubionej książki! 📖

SOBOTA, 11 WRZEŚNIA

🦡 Godz. 10:15-10.55 , scena Forum 1:
Tarmosia, czyli co piszczy w borsuczej norze” – spotkanie Tomaszem Samojlikiem i ilustratorką Anią Grzyb wokół ich książki pt. “Tarmosia”

Czy to prawda że borsuki są najzabawniejszymi zwierzętami w całym lesie? Czy naprawdę mieszkają w podziemnych pałacach? Jak wygląda ich niezwykła sztuka walki muay borsukai?Czy rysowanie zwierząt jest trudne?
O tym wszystkim a także o tym, czy borsuki mogą nauczyć otwartości i gościnności nie tylko dzieci, ale także dorosłych, dowiecie się ze spotkania z autorem i ilustratorką “Tarmosi” – przezabawnej i mądrej książki o młodej borsuczce z Puszczy Białowieskiej i jej przygodzie z niezapowiedzianymi sąsiadami.
Prowadzi Karolina Oponowicz
Spotkanie dla dzieci w wieku 6-10 lat

Spotkania na stoisku Wydawnictwa Agora (1/A)

🦡 Godz. 11.00-12.00 – Ania Grzyb i Tomasz Samojlik podpisują ksiązkę „Tarmosia”.

🐗 Godz. 12.00-13.00 – Marta Kurczewska i Krzysztof Łapiński podpisują książkę „Dzik Dzikus”.

NIEDZIELA, 12 WRZEŚNIA

😻 SPOTKANIE: godz. 11.00-11.55, Scena Forum 1
Przybij piątkę Kociej Szajce – spotkanie z Agatą Romaniuk, autorką serii detektywistycznej „Kocia Szajka”

Znacie już charakternych kocich detektywów grasujących po cieszyńskich ulicach? Komandos, Lola, bracia Piksele, Bronka, Poziomka i Morfeusz bohaterowie książek z serii “Kocia Szajka” przybędą do Was z nowymi przygodami, które specjalnie na żywo improwizować będzie Agata Romaniuk.
Autorka znana także jako Pani Wieczorynka od wielu, wielu miesięcy opowiada na Facebooku dzieciom i ich rodzicom zwariowane historie na życzenie. I właśnie z tych historii zrodził się pomysł na książkę.
Teraz i Wy możecie przekonać się, jak to wyglądało, i jak można wymyślać tak niewiarygodne przygody na poczekaniu. Posłuchajcie zupełnie nowych opowieści o słynnej kociej siódemce z Cieszyna!

Spotkania na stoisku Wydawnictwa Agora (1/A)

😻 Godz. 12.00-13.00 Agata Romaniuk i Malwina Hajduk podpisują książki z serii „Kocia Szajka”

🦜Godz. 13.00–14.00 Mirosław Wlekły podpisuje ksiązkę „Przygoda dzika Toniego Halika”. Z pewnością podpisze również dorosłym czytelnikom książki „Tu byłem. Tony Halik” oraz „Raban” 😉

👉 Warszawskie Targi Książki
Czw. 09.09: 10:00-18:00
Pt. 10.09: 10:00-19:00
Sob. 11.09: 10:00-19:00
Niedz. 12.09: 10:00-17:00

Wstęp bezpłatny.
Do zobaczenia!

Gwiazdy Jazzu dla Dzieci – koncert charytatywny

11 września w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – piąty koncert charytatywny dla Centrum Zdrowia Dziecka pod wspólną nazwą „Gwiazdy Jazzu dla Dzieci”. Całkowity dochód z tych koncertów przeznaczany jest na zakup aparatury medycznej, poprawę warunków pobytu dzieci oraz ich opiekunów w szpitalu oraz niezbędne remonty.

Dzięki pomocy wspaniałych Artystów ze środowiska jazzowego, każdy koncert służy chorym dzieciom, ale jest też niepowtarzalnym wydarzeniem artystycznym. W najbliższym koncercie wystąpią takie znakomitości jazzu jak:

  • Wojtek Mazolewski z zespołem
  • Grażyna Auguścik wraz z Bester Quartet
  • Adam Makowicz

Wydarzenie poprowadzi Grażyna Torbicka.

Środki pozyskane z tegorocznego koncertu będą przeznaczone na remont Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów oraz wymianę rozkładanych foteli dla rodziców przebywających z dziećmi w szpitalu.

Zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy koncert!

Bilety – cegiełki są dostępne pod adresem: https://bit.ly/GwiazdyDlaDzieci, na portalu www.ebilet.pl oraz w kasach TM ROMA.

Warsztaty dla dzieci | Recyklingowe warsztaty dla najmłodszych

Warsztaty dla dzieci (1-3 lat) i (3-6 lat)

godz. 12.00-12.45 – dzieci (1-3 lat)
godz. 13.00-13.45 – dzieci (3-6 lat)
instruktorka: Natalia Świątkiewicz
sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro
wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Recyklingowe warsztaty to zajęcia edukacyjne kierowane do dzieci w wieku 1-3 lat (pierwsza grupa) i 3-6 lat (druga grupa). Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję dowiedzieć się, dlaczego tak ważna jest ochrona środowiska, zobaczą, w jaki sposób należy segregować śmieci i samodzielnie wykonają zabawki (grupa młodsza instrumenty muzyczne) wykorzystując przedmioty z recyklingu. Na koniec każdy uczestnik zasadzi roślinkę, którą będzie mógł zabrać do domu.

Celem zajęć jest zaszczepienie w dzieciach chęci dbania o planetę i zrozumienie, czym jest zrównoważony rozwój. Wychodząc ze schematów, dzieci będą miały możliwość uwolnienia naturalnej ekspresji twórczej, co może w przyszłości zaowocować kolejnymi kreatywnymi pomysłami na wykorzystanie opakowań i produktów z recyklingu.

Co więcej, wspólna zabawa w grupie mieszanej wiekowo daje szczególną okazję do wzrostu kompetencji społecznych i emocjonalnych, które najmłodsi najszybciej rozwijają wtedy, kiedy praca zespołowa podejmowana jest nie tylko w gronie rówieśników.
Zapraszam na moje warsztaty, gdzie w bezpiecznym otoczeniu dzieci poczują się wolne, a nam pozostanie z radością obserwować, jak w naturalny sposób rozwija się ich kreatywność.

Warsztaty poprowadzi Natalia Świątkiewicz, magister historii sztuki, certyfikowany trener zajęć Sensoplastyka® i matka.
Kierując się założeniami pedagogiki Montessoriańskiej, podczas zajęć p. Natalia stawia nacisk na ich doskonałą jakość i prostotę wykonania.
Temat ochrony środowiska jest szczególnie bliski p. Natalii, ponieważ kilka lat temu brała udział w międzynarodowym projekcie Gaia w mieście Megara w Grecji, który dotyczył ochronny środowiska. Uczestnicy projektu, pochodzący z różnych krajów Europy wymieniali się doświadczeniami na ten temat, a także wspólnie podjęli działania na miejscu propagujące ochronę środowiska.

Moje miasto | warsztaty architektoniczne dla dzieci

Od 11 września zapraszamy na nowy cykl warsztatów architektonicznych dla dzieci w wieku 6-12 lat! 👧🧒

W trakcie spotkań uczestnicy porozmawiają m.in. o tym jak funkcjonuje miasto. Dowiedzą się jaki wpływ na wygląd architektury mają mieszkańcy i czym zajmuje się konserwator zabytków. Poszukają także odpowiedzi na pytanie czy obok zabytkowej kamienicy może stanąć nowoczesny biurowiec. 🏢🏡

Każdy warsztat poruszy określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Zajęcia prócz charakteru edukacyjnego pobudzą wyobraźnię uczestników pomagając im w dalszych działaniach warsztatowych. Po spotkaniu dzieci będą mogły zabrać do domu wykonane prace.

Podczas pierwszych warsztatów użyjemy wszystkich zmysłów, by dowiedzieć się czy:
🔸 architektura wpływa na nasz nastrój?
🔸 miasto można poczuć – smakiem, powonieniem, dźwiękiem, dotykiem?

Informacje praktyczne:
🔹 na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🔹 zapisy nie obowiązują.


Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.


Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym)

Spektakl dla dzieci “Wycieczka do zoo”

11 września 2021 (sobota)
w godz. 12:00-18:00
wstęp wolny

Program:

w godz. 12:00-16:00 -konsultacje z lektorem kursów języka angielskiego, Dennym Baborem. Lektor czeka na wszystkich, którzy nie są jeszcze pewni, czy zapisać się na kurs w Centrum lub nie są pewni, która grupę wybrać. Jeżeli nie zdążysz pojawić się w sobotę, Denny będzie także czekał w niedzielę 12 września w tych samych godzinach!

godz. 14:00 – zajęcia plastyczne – Ozdobimy torby ekologiczne według autorskich projektów. Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat by spróbowały swoich sił w twórczym warsztacie. Zgłoszenia: zapisy@cpk.art.pl – liczba miejsc ograniczona.

godz. 16:00 – zajęcia taneczne dla młodzieży i dorosłych.

godz. 17:00 – zajęcia taneczne dla dzieci.

Jesteś zainteresowany zapisem na zajęcia prowadzone przez Szkołę Tańca MBB Dance Sport? Przyjdź i poznaj instruktorów, spróbuj swoich sił na bezpłatnych zajęciach.

Zgłoszenia: zapisy@cpk.art.pl – liczba miejsc ograniczona.

godz. 18:00 – „Wycieczka do zoo” to edukacyjny koncert dla dzieci. Muzycy zabiorą najmłodszych warszawiaków na muzyczna przygodę do zoo, gdzie zabrzmi znany cykl miniatur C. Saint-Saens’a pod tytułem Karnawał Zwierząt w opracowaniu na unikalne instrumenty – obój, harfę i altówkę. Wykonanie: Zespół Kardamon Trio. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, do odbioru w sekretariacie CePeKa.
Projekt finansuje M. St. Warszawa.

Pełna oferta zajęciowa na stronie cpk.art.pl. Zgłoszenia na zajęcia przyjmujemy w formie e-mailowej: zapisy@cpk.art.pl

Warszawskie Targi Książki 2021

Warszawskie Targi Książki to największe międzynarodowe targi książki w Polsce – święto dla miłośników książek w każdym wieku. Targi będą doskonałą okazją, by w jednym miejscu spotkać pisarzy, tłumaczy, ilustratorów oraz wydawców, także zdobyć autografy ulubionych autorów.

Tegoroczna 11. edycja WTK – w wersji plenerowej – odbędzie się w dniach 9-12 września na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

W tym roku na odwiedzających Targi będzie czekać mnóstwo atrakcji: bogaty program Czech – Gościa Honorowego 11. WTK, stoisko stołeczne „Zaczytana Warszawa”, strefa dziecięca i strefa fantastyki, goszczący na WTK od lat Festiwal Komiksowa Warszawa, a dla wszystkich miłośników literatury sensacyjnej – Festiwal Kryminalna Warszawa z galą Konkursu o jego Grand Prix. Warszawskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Sektor wydawców akademickich i naukowych już od lat stanowi ważny element Targów, podobnie jak Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA.

Warszawskie Targi Książki wraz z Targami ACADEMIA powracają po ponad rocznej nieobecności. W roli współorganizatorów występują spółka Targi Książki i – po raz pierwszy – Fundacja Historia i Kultura.

Wstęp na Warszawskie Targi Książki jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Dni i godziny otwarcia Targów

9.09.2021r. od godz. 10:00 do godz. 18:00
10.09.2021r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
11.09.2021r. od godz. 10:00 do godz. 19:00
12.09.2021r. od godz. 10:00 do godz. 17:00

Więcej informacji: www.targiksiazki.com

Piknik rodzinno-sportowy na błoniach PGE Narodowego

W tym roku – po przerwie – powraca piknik na błoniach PGE Narodowego z okazji Narodowego Dnia Sportu! 🚴⚾🤺

Dziesiątki wystawców, animacji, warsztatów w jednym miejscu. Będzie można poznać sportowców, wypróbować nowe dyscypliny, sprawdzić swoją sprawność fizyczną i dobrze się bawić. Do zobaczenia 11 września na błoniach PGE Narodowego w godz. 12:00-17:00 🔥

Piknik odbywa się w ramach Narodowego Dnia Sportu. Tego dnia odbywają się setki bezpłatnych wydarzeń w całej Polsce. Więcej informacji o treningach na stronie www.narodowydziensportu.pl

Warsztaty dla dzieci | Eksperymentuj z nami! – Dźwięk

WARSZTATY DLA DZIECI (5-7 lat) i (8-10 lat)

godz. 12.00-13.00 – dzieci (5-7 lat z rodzicami)
godz. 13.15-14.15 – dzieci (8-10 lat)
instruktor: Mateusz Metkowski
sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
wstęp: 10 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

Czym jest dźwięk? Dlaczego każda struna gitary brzmi inaczej? Czy ze sznurka i plastikowych kubeczków da się skonstruować własny telefon?
Na warsztatach stworzymy telefony i proste instrumenty, które dzieci zabiorą do domu.

Eksperymentuj z nami!
Eksperymenty DoRoboty to warsztaty, podczas których uczestnicy zgłębiają tematy ze świata chemii i fizyki. Poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia dzieci poznają podstawowe pojęcia (czym jest reakcja, związek, atom, jak nazywają się naczynia laboratoryjne itp.), poznają i badają właściwości substancji, uczą się przewidywać i wyciągać wnioski.
Podczas zajęć wykorzystujemy proste, znane z domu substancje (olej, ocet, mąka, płyn do naczyń, przyprawy). Pokazujemy, że przy pomocy łatwo dostępnych materiałów i przedmiotów codziennego użytku można przeprowadzić ciekawe i zaskakujące doświadczenia. Na warsztatach mamy do dyspozycji profesjonalne szkło laboratoryjne (kolby, pipety, zlewki), dzięki, którym dzieci mogą poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.
Chcemy pobudzać ciekawość świata, zainteresowanie naukami ścisłymi i kreatywność. Na naszych warsztatach dzieci przeprowadzają doświadczenia samodzielnie (przy drobnej pomocy i asekuracji ze strony prowadzących).

Dzieci #NaPlaży

W każdą̨ sobotę̨ o 12.00 na @Plaża Żoliborz @Warszawski Plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. 🤹‍♂️ Bawimy się i uczymy! Fajne treści ekologiczne przemycamy w zabawie. ☘️
Co tydzień zapraszamy na inny zestaw przygód. 🤹‍♀️

Zajęcia poprowadzą najlepsze ciocie ze @Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci ♥

Zajęcia są BEZPŁATNE i OTWARTE -nie wymagają zapisów.

Weź swój kocyk 🐻

ANIMACJE DLA DZIECI NAD WISŁĄ x GRUNT I WODA

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę :)
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ♥

Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki :)

Rozwojowa sobota w Daktylu! Darmowe zajęcia muzyczne+pokaz wielkich baniek mydlanych, dla dzieci do lat 3!

Przedłużamy nasze sobotnie spotkania! Zapraszamy już w sobotę 11.09, po raz pierwszy albo po raz kolejny, na Rozwojowe Soboty w Daktylu!
Zaczynamy o godzinie 10:00.
Na dzieci czekają zajęcia muzyczne z wykorzystaniem kolorowych chust i instrumentów. Będziemy śpiewać, tańczyć, rytmizować i bawić się muzyką 🎼 Będzie skocznie, kolorowo i radośnie! 🙂
Na koniec każdych wrześniowych zajęć pokaz wielkich baniek mydlanych 🤡
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci do lat 3.

Być może sobotnie przygody będą początkiem dłuższej współpracy 🙂
Dla wszystkich, którzy zapiszą się do naszego żłobka podczas zajęć- brak opłaty wpisowej!

Z racji ograniczonej liczby miejsc prosimy o kontakt w sprawie zapisu pod numerem telefonu 795185707 lub wiadomość przez Facebook.

Robimy zielnik! Zieloni bohaterowie Warszawy – warsztaty dla dzieci

Podczas warsztatów stworzymy elegancki zielnik z roślin warszawskich z „zielnymi” obrazami.

Czy zwracacie uwagę na gatunki roślin koło domu lub na trasach spacerów? Kiedy i do czego je wykorzystujecie? Na wystawie zgromadzono przykłady roślin, które jeszcze dziś podziwiać można w przestrzeniach, które urządzała pionierka architektury krajobrazu. Na wystawie zobaczycie próbki ulubionych gatunki Aliny, zebrane w tamtych miejscach przez twórców wystawy. Dlaczego wybierała właśnie te okazy? Jakie są ich właściwości?

Praca architektki krajobrazu przypomina pracę scenografki, dla której bazą i tworzywem są elementy tj. drzewa, czy krzewy. O doborze drzew w projektach Aliny Scholtz oraz o innych słynnych „Drzewach Warszawy” porozmawiamy posiłkując się wydaną niedawno książką pod tym tytułem. Zwrócimy uwagę na część wystawy poświęconą dendrochronologii.

Bilet dziecko + rodzic 10 PLN dostępne w kasie Muzeum przed warsztatem lub online: https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?ter_id=290955&ter_idt=93daebbe20802474ff282e370fd34861

Spotykamy się w sobotę o godz. 15:00 na Srebrnej 12.

Warsztat towarzyszy wystawie “Więcej zieleni! projekty Aliny Scholtz”. Więcej: https://muzeumwoli.muzeumwarszawy.pl/wystawa/wiecej-zieleni-projekty-aliny-scholtz/

Koduj z Gigantami! Bezpłatne warsztaty z programowania i matematyki dla dzieci i młodzieży

Koduj z Gigantami ⭐ to bezpłatne międzynarodowe warsztaty z programowania i matematyki dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia. W tej edycji zajęcia odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online! 😎

💥 Tym razem motywem przewodnim jest Starcie Gigantów, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier! W szranki staną ze sobą bohaterowie z Minecrafta, Fortnite’a, Brawl Stars, Among Us, Robloxa, CS GO oraz League of Legends! ♥

W trakcie zajęć uczniowie poznają podstawy programowania w środowiskach takich jak:

👉 Scratch
👉 Minecraft
👉 Roblox
👉 App Inventor
👉 Visual Studio
👉 C#
👉 Python

Uwaga, nowość ‼ W ramach akcji #MatematyczniGiganci uczniowie będą mogli wziąć udział w zajęciach online, przygotowujących do testu 8-klasisty i egzaminu maturalnego z matematyki! ✍️📚

W trakcie lekcji sprawdzą oni swoją matematyczną wiedzę z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, w oparciu o przygotowane przez egzaminatora CKE próbne testy ósmoklasisty i maturzysty, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

🔶 Warsztaty to doskonała okazja, aby rozpocząć przygodę z programowaniem i powtórzyć matematyczną wiedzę! Celem akcji jest promowanie idei nauki programowania oraz zwiększenie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat! 🔶

‼ Zajęcia prowadzone są:

🔶 Stacjonarnie:

✅ Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft

✅ Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor, Roblox

✅ Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Visual Studio, Python

✅ Zajęcia odbywają się w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

🔶 Online:

✅ Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch

✅ Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, strony internetowe

✅ Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python

❗Liczba miejsc w grupach jest ograniczona!

❗Zapisy startują już 23 sierpnia! 🕐

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Zapraszamy! ❤

Piknik z Teatrem Plenerowym | Dom Kultury “Rembertów”

Piknik z Teatrem Plenerowym już w sobotę 11 września!

Miło nam zaprosić dorosłych i dzieci na niesamowite wydarzenie!

Widowisko teatralno-muzyczne z Teatrem Sztuka Ciała. 🌿🌷 🌹
W trakcie widowiska aktorzy odegrają kilka interaktywnych scenek plenerowych, a towarzyszyć temu będzie muzyka na żywo!

Tuż po widowisku każdy będzie mógł spróbować swoich sił w chodzeniu na SZCZUDŁACH! Jak sądzisz, dasz radę przejść choć metr na szczudłach?

Całemu wydarzeniu z uśmiechem przyglądał się będzie szczudlarz!
ale spokojnie, nie będzie patrzył na nikogo “z góry” 😄

Do zobaczenia!

Piknik sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego 2021.

Warszawskie Dni Rodzinne z Fundacją Capital Ski

Zapraszamy do naszego stoiska – tuż przy BRAMIE 11 na Błoniach PGE Narodowego.
Pokażemy Wam jak Fundacja Capital Ski będzie wspierać sportowców, zwłaszcza narciarzy.
Dowiecie się także jak można jeździć na nartach przez cały rok na stokach narciarskich w Capital Ski.
Czekają na Was niespodzianki.

Wstęp bezpłatny.

Dni Otwarte w BOK

DNI OTWARTE BOK
Sobota, 11 września godz. 11, van Gogha 1
Niedziela, 12 września, godz. 11, Głębocka 66
Wstęp wolny

Wiecie, jak ważne są dla nas spotkania z Wami przy okazji Dni Otwartych BOK. Co roku staramy się, żeby podczas wrześniowego weekendu zapewnić Wam jak najwięcej atrakcji.
Niestety – ze względu na nowe wytyczne związane z COVID, w tym roku musimy zmienić planowaną formułę i zrezygnować z części aktywności, m.in. warsztatów i animacji z instruktorami.

Czy oznacza to, że musicie szukać alternatywy dla naszego spotkania w przyszłym tygodniu? Absolutnie nie! 11 i 12 września w Białołęckim Ośrodku Kultury zdecydowanie warto się pojawić.

Wpadnijcie do nas – poznajmy się!

Podczas Dni Otwartych będziecie mogli:
• spotkać się z instruktorami zajęć, na które zapisaliście siebie / swoje dziecko; porozmawiać o ich specyfice, formie, potrzebnych materiałach itp.
• zrobić sobie zdjęcie na naszej superściance (sprawdźcie na zdjęciu!)
• nadać kolor bohaterom i bohaterkom naszego katalogu (dzięki wielkoformatowej kolorowance)
• złapać BOKowskie gadżety (kto pierwszy – ten lepszy!)

Dodatkowo – możecie też zapisać siebie / swoje dziecko na zajęcia. UWAGA: zostały ostatnie, wolne miejsca!

Poznajcie program spotkań z instruktorami:

11 września (van Gogha 1)

• Sala widowiskowa (parter)
11 – 12.30 Akrobatyka / instruktor akrobatyki, tancerz Łukasz Depa
12.30 – 14 Teatr Młodych, Teatr OdNOWA / aktorka, pedagog Ewa Michałowicz

• Garderoba nr 2 (parter)
12 – 14 Studio piosenki / instruktorka, wokalistka Żaneta Domańska

• Sala plastyczna (nr 3, I piętro)
11 – 12.30 Świat emocji / Teatr Wyobraźni / kulturoznawczyni, trenerka umiejętności społecznych Karolina Sieńkowska
12.30 – 14 ARTEfakty / Rozwój osobisty / kulturoznawczyni, trenerka umiejętności społecznych Karolina Sieńkowska

• Sala taneczna (nr 4, I piętro)
11 – 12.30 Warsztat Montessori / nauczycielka Montessori Dominika Dybek
12.30 – 14 Zespół La Banda / Studio piosenki / wokalistka, pieśniarka, performerka Agnieszka Kocińska

• Sala konferencyjna (nr 5, I piętro)
11 – 12.30 Warsztat animacji filmowej / twórca filmów animowanych Michał Kucharski
12.30 – 14 Paleta wyobraźni / Klementyna Margolis

12 września (Głębocka 66)

• Hol główny (stoisko informacyjne)
11 – 13 Laboratorium sztuki / instruktorka Joanna Dulla
11 – 14 Paleta wyobraźni / Klementyna Margolis

• Sala widowiskowa
11 – 12.30 Akrobatyka / instruktor akrobatyki, tancerz Łukasz Depa
12.30 – 14 Zespół La Banda / Studio piosenki / wokalistka, pieśniarka, performerka Agnieszka Kocińska

• Sala warsztatowa
11 – 12.30 Warsztat Montessori / nauczycielka Montessori Dominika Dybek
12.30 – 14 Hip hop / instruktorka, tancerka Ewa Iwon

• Sala muzyczna
11 – 12.30 Studio wokalne / instruktorka, wokalistka Żaneta Domańska
12.30 – 14 Pianino / pianista, oboista Andrzej Przybyciński

Dni Wilanowa 2021

Zapraszamy na Dni Wilanowa 2021!

Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski i Przewodniczący Rady Dzielnicy Wilanów Hubert Królak zapraszają na Dni Wilanowa 2021.

Tegoroczne święto dzielnicy to moc świetnej zabawy dla całych rodzin!
„Przed nami 3 dni fenomenalnych wrażeń! Coś dla siebie znajdą miłośnicy sportu i zdrowego trybu życia, fani teatralnych uniesień oraz amatorzy koncertowych brzmień.” –zachęca burmistrz Wilanowa.

W piątek 10 września przygotowaliśmy niezwykłe przedstawienie w niecodziennej scenerii. Na Plaży Wilanów- terenie przy Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbędą się dwa spektakle Teatru Capitol. O godz. 13:00 zapraszamy dzieci i młodzież z wilanowskich szkół podstawowych na musical „Friends”, a o 19:00 o świetny humor mieszkańców zadbają aktorzy z przedstawieniem „Klimakterium i już”.

Od piątku do niedzieli Plaża Wilanów gościć będzie sportowców w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych. Rywalizować ze sobą będą drużyny z całego świata. A na szczególną uwagę zasługują zaplanowane nocne konfrontacje w siatkówkę plażową czy tenisa plażowego. Przez te trzy dni na Plaży Wilanów pozostaniemy w duchu międzynarodowym również dzięki International Festival, w ramach którego zaplanowaliśmy spotkania z kulturą międzynarodową, pokazy tańca, muzyki, zabawy oraz pyszne jedzenie z wielu stron świata.

W weekend 11-12 września nie mogło zabraknąć elementu związanego z historycznym wymiarem Dni Wilanowa! Muzeum Pałacu Króla Jana III zaprasza na inscenizacje historyczne oraz Królewski Festiwal Rzemiosł. Nie lada gratką będzie Bitwa pod Chocimiem, czyli widowisko artystyczne w niecodziennej oprawie. Zapraszamy na nie w niedzielę o godz. 15:00 do ogrodów muzeum.

W Dni Wilanowa jak co roku będzie można odwiedzić Wege Festiwal zorganizowany na terenie Royal Wilanów w dniach 11-12 września. W niedzielę natomiast w godz. 12:00-16:00 zapraszamy wszystkich na pole golfowe przy ul. Vogla 19. Czekać tam będzie na Was mnóstwo atrakcji. Natomiast w sali widowiskowej urzędu z zawiłościami języka polskiego zmagać się będą uczestnicy III Wilanowskiego Dyktanda.

Dniem kulminacyjnym w ramach naszego świętowania będzie sobota 11 września . W ciągu dnia w ramach projektu ‘Czas na wzrok” nasi mieszkańcy będą mieli możliwość bezpłatnego przebadania ostrości wzroku. Przed Urzędem Dzielnicy Wilanów odbędą się warsztaty i spotkania z ekspertami i gwiazdami. Na Plaży Wilanów Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego czekać będzie z teatrzykiem kukiełkowym oraz repliką papieskiej Warszawy.

Zwieńczeniem będą wieczorne koncerty, na których wystąpią znani i lubiani artyści: Viki Gabor i Kamil Bednarek. Support zapewni energetyczny boysband Felivers. Nie może Was zabraknąć!!!

Królewski Festiwal Rzemiosł

📣 Zapraszamy na Królewski Festiwal Rzemiosł! To okazja do spotkania z osobami odtwarzającymi dawne rzemiosła i przedstawicielami ginących zawodów.

👑 Festiwal odbędzie się na przedpolu pałacu wilanowskiego podczas Dni Wilanowa – 11–12 września 2021 r., w godz. 10.00–18.00.
🎟 Wstęp bezpłatny!
ℹ Szczegóły 👉 https://bit.ly/KrólewskiFestiwalRzemiosł

Zapraszamy do udziału zarówno miłośników historii ożywionej, którzy chcą poznać tajniki intrygujących zawodów, jak i artystów i rzemieślników znających dawne techniki, przedstawicieli zapomnianych lub odchodzących w zapomnienie profesji.

Warszawa nieistniejąca. Park Miniatur.

II Wojna Światowa poczyniła nieodwracalne spustoszenie w zabudowie Warszawy. Pałac Saski, kamienica Granzowa, Gościnny Dwór czy Teatr Letni to tylko wybrane przykłady obiektów, których już nie ujrzymy przy placach i ulicach. Jest jednak miejsce, gdzie dawną zabudowę miasta możemy zobaczyć dzisiaj.

Miniatury nie są “poetycką fantazją” ale przedstawiają prezentowane obiekty w konkretnym momencie ich historii DOKŁADNIE tak jak wyglądały. Odtworzono nawet, o ile to było możliwe, skład tynków, jakimi fasady budynków były pokryte.


Szczegóły na temat tego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie platformy biletowej Evenea: https://app.evenea.pl/event/parkminiatur110921/

Terminy wszystkich wydarzeń publikujemy na stronie firmowej www.zwiedzajznami.com.pl

Ze strony Parku Miniatur:

(…) Fundacja Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego została założona w 2014 roku przez grupę pasjonatów historii i architektury Warszawy, skupionych wokół idei przywracania pamięci o przedwojennej stolicy i rozpowszechniania wiedzy varsavianistycznej. Jako jedyna tego typu instytucja w swojej ekspozycji posiada makiety budynków, które wyróżnia szczególne znaczenie w historii Warszawy i Polski, a które zniknęły z krajobrazu miasta lub zostały znacząco przekształcone. (…)


Na ekspozycji zobaczymy, odtworzone z niezwykłą precyzją w skali 1:25, wierne repliki nieistniejących obiektów i to nie tylko tych zniszczonych w czasie II Wojny Światowej:

Pałac Saski z 1842 r. według stanu z roku 1938 (powierzchnia makiety wraz z otoczeniem – 18 m2).

Budowle Ogrodu Saskiego z pierwszej poł. XVIII w. – Wielki Salon i Żelazna Brama, stan z roku 1763 (powierzchnia – 8 m2).

Pałac Kronenberga z roku 1871, stan z pierwszych lat po ukończeniu (powierzchnia – 17 m2).

Rezydencjonalna kamienica Granzowa z roku 1880, stan z końca XIX w. (powierzchnia – 12 m2).

Giełda Warszawska w postaci nadanej w 1877 r., wg. stanu z końca XIX w. (powierzchnia – 14 m2).

Gościnny Dwór z roku 1841, stan ok. 1870 r. (powierzchnia – 18 m2).

Pałac Karasia z roku 1775 wg stanu po ukończeniu (powierzchnia – 10 m2).

Pałac Lubomirskich z XVIII w. w postaci po powojennej odbudowie i w trakcie przesuwania na nowe miejsce w roku 1970 (powierzchnia – 18 m2).

Teatr Letni w Ogrodzie Saskim z roku 1871, stan z końca XIX w. (powierzchnia – 12 m2).

Zapraszamy do wspólnej wizyty w Parku Miniatur a później na spacer szlakiem nieistniejących obiektów i historii z nimi związanych. Z Parku Miniatur przejdziemy w rejon Grobu Nieznanego Żołnierza i tam zakończymy spacer.

Po drodze NIE ZOBACZYMY (poza ujęciami fotograficznymi) Domu Mody Bogusław Herse, Teatru Letniego, pałaców Saskiego i Kroneberga, kamienicy Kazimierza Granzowa, budynku Giełdy.

Prawie wszyscy słyszeli o obróceniu pałacu Lubomirskich w roku 1970, natomiast niewiele osób wie, dlaczego to zrobiono.

W Parku Miniatur ujrzymy zrekonstruowany proces obracania gmachu. Na przyczynie zmiany położenia pałacu będziemy mieli możliwość stanąć w czasie spaceru.

Zwiedzając i spacerując znajdziemy odpowiedzi między innymi na takie pytania:

Którego obiektu i dlaczego nie udało się odtworzyć, dochowując pełnej wierności?

Kto odziedziczył po ojcu wiernego sługę i jak go wynagrodził?

Gdzie powstała pierwsza warszawska cukiernia?

Dlaczego Henryk Sienkiewicz przedstawienia teatralne oglądał w palcie?

Kogo i jak oszukiwano w Operalni Królewskiej i gdzie właściwie Operalnia stała?

Kto był właścicielem miasteczka Bielino, a kto Wielopola?

Który lokal mógł ubiegać się o tytuł “spelunki dekady” w drugiej połowie XIX wieku?

Kto wystawił pomnik swojej głupocie?
Gdzie mieszkał największy konkurent Leopolda Kronenberga?

Dlaczego Oranżeria w Ogrodzie Saskim została rozebrana?

oraz wiele innych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Organizatorem jest Biuro PrzewodnickieArktour, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Terminy organizowanych przez nas wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie: http://www.zwiedzajznami.com.pl/

Można też zapisać się na listę mailingową i otrzymywać, raz lub dwa w miesiącu, wiadomość o nadchodzących wydarzeniach: www.zwiedzajznami.com.pl/newsletter

Blog warszawski: www.whu.org.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

STREFA ANIMACJI I EDUKACJI

Bulwary to doskonałe miejsce dla każdego -również dla najmłodszych 🥰

W każdy weekend w sezonie wakacyjnym zapraszamy do naszej strefy animacji i edukacji, w której przygotowaliśmy szereg atrakcji dla dzieci 🤩🥳

NASZ COTYGODNIOWY ROZKŁAD JAZDY WYGLĄDA NASTĘPUJĄCO:
12:00-12:30 – bubble show,
12:30 – 15:00 – blok konkursów:
-skok w dal do piasku,
-wyścigi w butach klauna,
-tor przeszkód
-ląd/morze,
-rzut wodnym balonem,
15:00-15:30 – balonowe zoo i luźne animacje,
15:30-16:00 – bańki mydlane,
16:00-17:00 – mini olimpiada (biegi na czas, skok na piłce, skok w dal),
17:00-18:00 – balonowe zoo i luźne animacje 🥰

Dodatkowo przygotowaliśmy strefę sportową, w której przez cały czas:
⛹️‍♀️BADMINTON, TRICKOBOARD, GIBBON, SPEEDBALL🤾‍♀️

Do tego planujemy wydarzenia specjalne, o których będziemy informować na bieżąco 😎💪

Nasza strefa animacji znajduje się przy restauracji BELLA ITALIA, obok sceny 😊

Wszystkie atrakcje przeprowadzane są w reżimie sanitarnym, a przedmioty są dezynfekowane po każdym dziecku 💪
🆓 WSTĘP FREE 🆓

niedziela, 12 września

Dzieci widzą muzykę – Muzeum Fryderyka Chopina

Zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnych zabaw artystycznych!

To wydarzenie powstało w nawiązaniu do wystawy czasowej „Widzę muzykę”, którą od 15 maja można oglądać w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystawa prezentuje rozmaite dzieła wizualne, do których inspirację stanowiła muzyka Fryderyka Chopina. Wśród nich znajdują się m.in. prace dzieci sprzed ponad 70-ciu lat.

A jak Wy widzicie muzykę? W naszym wydarzeniu będziemy zamieszczać filmy prezentujące różne techniki plastyczne. Dzieci i rodziców zachęcamy do wykonywania prac z ich wykorzystaniem. Następnie swoje prace możecie przesyłać do nas lub zamieszczać w komentarzach. Będziemy zbierać je na bieżąco i tworzyć z nich wirtualną wystawę „Dzieci widzą muzykę”, która zaprezentowana zostanie na ekranie w przestrzeni Muzeum Fryderyka Chopina i na Facebooku.
Oprócz tego znajdziecie tu także ciekawe informacje z dziedziny sztuki, a nawet… przepis na przepyszne ciasteczka.

Zapraszamy!

Koncerty dla Dzieci w Hotelu Bristol – Piazzolla, tango i argentyńskie rytmy!

Posłuchamy z Dziećmi FANTASTYCZNEJ MUZYKI !! :)Tanga Astora Piazzolli uwielbiane są przez wszystkie pokolenia w całej Europie! Bez wątpienia będzie to uczta także dla Rodziców!
Dotąd koncerty Filharmonii dla Dzieci odwiedziło już 30 tys widzów! Będziemy się wspaniale bawić przy muzyce! :) Zapraszamy do Hotelu Bristol w Warszawie :)

Melodie Astora Piazzolli należą dziś do kanonu klasyki. Słychać je wszędzie, a ich energia i piękno – zachwycają także Dzieci :)

CO SIĘ WYDARZY:
Będzie mnóstwo rytmu i rytmiczne zabawy, zważymy akordeon, zmierzymy bandoneon, przyjrzymy się z bliska tym nadzwyczajnym, pięknym i skomplikowanym instrumentom, odkryjemy przed Dziećmi “jak to się dzieje że to gra”, poznamy różne niezwykłe techniki gry, także piękne skrzypce, a do domku Dzieci zabiorą książeczki z wiedzą i obrazkami, ale nade wszystko – Dzieci osłuchają się z perełkami i arcydziełami Astora Piazzolli – czyli wspólnie zrobimy kolejny krok, by poznawać i znać to, co znać wypada:)!
Wiedza, rozwój, odkrycia i zabawa przy tangowej muzyce!! :) :)

Zaprosiliśmy fantastycznych artystów: znawców Piazzolli, mistrzów tanga, akordeonu, bandoneonu, skrzypiec i … wspólnej zabawy:)

MISJA:
Misją Filharmonii dla Dzieci jest wprowadzać je w świat mistrzowskiej muzyki i sztuki, kształtować gusta dzieci i obycie, by zyskiwały swobodę w świecie sztuki i mogły czerpać z niej zachwyt i inspiracje w przyszłości. Dodajemy odwagi, poszerzamy horyzonty, edukujemy, z uśmiechem wprowadzamy w koncertowy savoir vivre i świetnie się bawimy!! To artystyczne przeżycia i znakomita edukacja.


BILETY:
Koszt biletu 49 zł
Zamówienie należy przesłać na :
warszawa-bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
Dalsze informacje otrzymają Państwo w odpowiedzi na e-mail.
/Jeśli to możliwe prosimy o informacje czy są Państwo zaszczepieni, ma to wpływ na liczbę uczestników koncertów. To informacja dobrowolna, nasza serdeczna prośba, dziękujemy/

BIURO WIDZA:
służy pomocą pod tel 737-169-961 (9-17)
mail: Warszawa-bilety@FilharmoniaDladzieci.pl

NASZA LEGENDARNA SALA:
Sala Balowa HOTEL BRISTOL WARSZAWA
ul .Krakowskie Przedmieście 42/44
Każdy uczestnik musi posiadać bilet. Zapraszamy dzieci od 2 roku życia.
W sprawie mniejszych maluszków prosimy o kontakt z biurem obsługi widza. Mamy też stałych bywalców malutkich jednak zależy nam na komforcie wszystkich uczestników spotkania. Kształtując właściwe nawyki koncertowe dzieci, dbamy o charakter koncertów.

www.FilharmoniaDladzieci.pl

Zapraszamy !! Do zobaczenia!! :)


STOP COVID
Informujemy, iż liczba słuchaczy będzie ograniczona zgodnie z wytycznymi.
Przestrzegamy rozporządzeń dotyczących bezpieczeństwa z szacunku dla wszystkich uczestników. Obecnie obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk, oraz przestrzeganie Regulaminu dostępnego na www.FilharmoniaDladzieci.pl
Sala jest klimatyzowana, wietrzona i dezynfekowana przed każdym koncertem. Obsługa jest w pełni zaszczepiona. Dbamy o Was :)

Filmowy poranek dla dzieci: Operacja Mumia

FILMOW PORANEK DLA DZIECI

wstęp: 15 zł, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Broadway

Kategoria wiekowa: 6+
Reżyseria: Grethe Bøe-Waal
Kraj i rok produkcji: Norwegia 2019
Czas trwania: 74 min
Wersja językowa: dubbing

iuro Detektywistyczne nr 2 prowadzi nowe śledztwo! Tiril i Oliver po raz kolejny mierzą się z niecodzienną zagadką. Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać tajemnicę klątwy faraona przed otwarciem nowej wystawy w muzeum?

Młodzi detektywi – Tiril i Oliver – są świadkami dziwnych wydarzeń w lokalnym muzeum. Do ich miasteczka przyjechała mumia faraona! Zaintrygowani wypadkami w trakcie przygotowań do otwarcia wystawy postanawiają przyjrzeć się im bliżej. Czy za incydentami stoi klątwa prastarej mumii Tutanchamona?

Detektywi podejrzewają, że któryś z pracowników muzeum musi być w to zamieszany. Tylko kto jest winny? Elektryk, dekorator, a może dyrektorka muzeum? Czas na zbieranie dowodów i łączenie tropów! Czy Tiril i Oliver zdążą z rozwiązaniem sprawy przed uroczystym wernisażem? A może klątwa faraona okaże się prawdziwa?

Dreszczyk przygody nadchodzi! Najnowszy film w serii „Operacja…” na podstawie książek uwielbianego w Polsce Jørna Liera Horsta to, jak zawsze, mnóstwo frajdy i przednia, rodzinna zabawa.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=Gt-xsUYODxA&feature=emb_title

PIKNIK RODZINNY – EKOLOGICZNY

Kochani !!!
nawet nie wiecie jak się cieszę, że wracamy z naszymi Ekologicznymi plenerowymi wydarzeniami. że znów spotkamy się na zielonym skwerku, zatańczymy jak kiedyś, pośmiejemy, poedukujemy, a przede wszystkim sprawimy mega radość naszym Dzieciom.

Na scenie gościć będziemy:
Teatr “TAK” ze spektaklem “Śmieciaki ratują świat”
Paweł Kulesza w swoim cyrkowym show
Bańkowe show – Maja Chorzępa
Konkursy ekologiczne z nagrodami.

Wokół sceny
warsztaty ekologiczne [kukiełki, kwiatki, torby]
laleczki z siana
eko zabawki “kółko i krzyżyk” z naszymi cudownymi ludźmi ze @Stolarzmaly
malowanie buziek
wata cukrowa

Kucyki
pojazdy mechaniczne
dmuchańce
byk rodeo
zagroda wiejska

Całość imprezy poprowadzi Damian Bergmanis Żłobicki

Ogromne podziękowania dla sklepu Makro Bielany za wsparcie oraz firmie ZAIKS za ludzkie podejście oraz @MarcinSiuda za grafikę i cierpliwość

Dochód z przepysznej kawy i ciasteczka zasili zbiórkę dla 2 tanzańskich Dzieci Madiyh i Mahada. Chcemy by mogły wreszcie zasypiać w bezpiecznym domu z oknami i dachem.

Dzień Otwarty Bemowskiego Centrum Kultury – Piknik Rodzinny

DZIEŃ OTWARTY BEMOWSKIEGO CENTRUM KULTURY – piknik rodzinny
12 września, godz. 11.30-19.00
Amfiteatr Bemowo/ Park Górczewska
W niedzielę 12 września w godzinach 11:30-19:00 w Parku Górczewska oraz w Amfiteatrze Bemowo odbędzie się Dzień Otwarty Bemowskiego Centrum Kultury. Wydarzenie rozpoczniemy spektaklem teatralnym dla dzieci. Następnie zapraszamy na piknik, podczas którego będzie można wziąć aktywny udział w licznych warsztatach oraz porozmawiać z prowadzącymi poszczególne sekcje. Instruktorzy zaplanowali otwarte warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, oraz wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Aeromodelklub BCK zaprasza na: warsztaty Smyki na start, w fabryce latawca, każdy chętny będzie mógł zbudować własny latawiec.
11.30 -12.30 – spektakl teatralny pn. . ”Bukiet talentów”. Przedstawienie jest dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym. Koszt: 10zł
12.30 -17.00 –warsztaty i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
18.00 – 19.00 – koncert Chóru VOYSYS. Wstęp bezpłatny
Chór VOYSYS to rozrywkowy zespół wokalny o musicalowych korzeniach. W swoim dorobku artystycznym mogą się pochwalić występami na scenach ogólnopolskich i europejskich. W 2013 roku zostali finalistami w programie XFactor, zespół otwierał wystawę EXPO w Mediolanie. Muzycy śpiewali również w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia wraz z Jimkiem i Miuoshem.

Spacer #NadWisłą

Spacery #NadWisłą to niepowtarzalna okazja do wniknięcia w świat kolorowych i rozśpiewanych ptaków oraz dostrzeżenia piękna i bogactwa największej polskiej rzeki i jej nabrzeży. Wiecie gdzie sprawdzić poziom wody w Wiśle? Jakie ryby pływają w rzece? Jak wygląda Pliszka, Słonka czy Wilga?

Dowiecie się tego podczas wyjątkowych Spacerów #NadWisłą. Ruszamy w znane i nieznane z @Kamień. Pawilon Edukacyjny wraz z @Paweł Pstrokoński i @Fundacja Promocji Rekreacji KiM

🌱NIEDZIELA (12.09.) | godz. 9.00
Spacer ORNITOLOGICZNY z Pawłem Pstrokońskim

Wisła i jej najbliższe otoczenie to bogactwo siedlisk dla wielu gatunków ptaków. Tu spotkasz sieweczkę rzeczną, rybitwę białoczelną, śmieszka a przy odrobinie szczęścia zimorodka! Chodź z nami na spacer #NadWisłę

Zapraszamy w każdą niedzielę w godzinach porannych. Nie trzeba się zapisywać! Po prostu przyjdź #NadWisłę i #CieszSięRzeką

Spacery są BEZPŁATNE.

Spacer Alejami Ujazdowskimi śladami “Lalki”

Zapraszamy na drugą część spaceru po Warszawie Bolesława Prusa.

Tłem dla akcji powieści są warszawskie parki, ulice, kamienice i kościoły. Prus uczynił nieśmiertelnym obraz Warszawy przełomu lat 70 i 80. XIX wieku.
Jeśli ktoś nie czytał książki albo nie pamięta jej treści, również nie będzie zawiedziony.

Podczas spaceru dowiemy się :

-Gdzie odbywały się zabawy ludowe?
-Jak wyglądały Aleje Ujazdowskie w czasach Prusa?
-Gdzie Wokulski spacerował z Izabelą?
-Czy można dzisiaj odnaleźć kamienice Łęckich?
-Gdzie mieszkał Prus, kiedy pisał swoja najbardziej warszawską powieść?
-W który miejscu stała kamienica z ostatnim mieszkaniem Bolesława Prusa?
-Jak Prus postrzegał pierwsze warszawskie ogrody zoologiczne?
-Jak bawiła się bogata XIX wieczna Warszawa?

Spotykamy się o godzinie 11:05 przed bramą do Parku Ujazdowskiego od strony Placu Na Rozdrożu. Spacer zakończymy około 2h godziny później przy Placu Trzech Krzyży.

Spacer poprowadzi historyk i warszawski przewodnik miejski, Adrian Sobieszczański

Spacer z architektem w Elektrowni Powiśle!

Serdecznie zapraszamy miłośników Warszawy na wyjątkowy spacer po Elektrowni Powiśle! Spotkania będą odbywać się w języku polskim oraz angielskim.
👉🏻 Spotkania w języku polskim poprowadzi architekt Michał Sadowski (APA Wojciechowski Architekci), który brał udział w tworzeniu projektu.
Harmonogram spotkań z Michałem Sadowskim:

  • 29.08
  • 12.09
  • 26.09

❗️Wstęp jest wolny.

Odkryj zrewitalizowaną Elektrownię Powiśle i poznaj historię tego wyjątkowego miejsca, w którym historia spotyka się z nowoczesnością.
Gwarantujemy, że po spacerze już nigdy nie spojrzysz na Elektrownię w ten sam sposób!
❗️Ilość osób ograniczona, decyduje kolejność przyjścia na spotkanie.
Dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo:

  • prosimy o zasłanianie ust i nosa😊

Spotkanie z Nelą Małą Reporterką w Warszawie – opowieści o Australii

Cześć! Tu Nela : ) Zapraszam wszystkie dzieci i dorosłych na moje spotkanie autorskie z okazji premiery moich dwóch książek – „Nela na Wyspie Kangura” oraz „Nela i wyprawa w morskie głębiny” :) Będziemy rozmawiać o kangurach, kolczatkach i opowiem Wam historię odnalezienia i uratowania koali na spalonym australijskim buszu…. A z moją książką „Nela i wyprawa w morskie głębiny” zanurkujemy w poszukiwaniu zwierząt w najgłębsze zakątki mórz i oceanów. Będzie bardzo przygodowo :). Przygotujcie wcześniej książki :)
WSTĘP WOLNY

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments