Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 12-13 października

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 12-13 października

Jesień w pełni! Oddaję w Twoje ręce kolejną Weekendową Zajawkę, czyli zestawienie najciekawszych rodzinnych wydarzeń w Warszawie i okolicach. Daj znać znajomym i… baw się dobrze razem z dzieckiem!

SOBOTA, 12 października

Historical reconstruction concept with ancient warriors and weapons flat vector illustration

Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Gdzie spoczywają zamienieni w kamień rycerze mazowieccy?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Spacer poprowadzi Aleksander Łamek.
Terminy spaceru:
Sobota 12 października 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie3/
Niedziela 13 października 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie4/
Zbiórka na Placu Zamkowym przed bramą Zamku Królewskiego. Miejsce zbiórki pokazuje mapka: https://goo.gl/maps/TLGdJfHHpgu. Po zebraniu się grupy wejdziemy na dziedziniec zamku. Spacer potrwa ok 80 minut i zakończy się przed kościołem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (ul. Przyrynek 2).

Szanowni Państwo w sobotę 12.10 o 17:00 odbędzie się kolejne
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I WYOBRAŹNIĄ
dla rodzin z dziećmi
czyli czytanie z dramą i elementami teatru.
Zapraszam dzieci w wieku 3-7 lat wraz z rodzicami, dziadkami, wujkami, ciociami, babciami i rodzeństwem.
Są to wspaniałe, refleksyjne, twórcze spotkania dla całych rodzin gdzie na fotelach i poduchach możecie Państwo posłuchać i popatrzeć, ale przede wszystkim wziąć czynny udział w spotkaniu, które razem z uczestnikami powstaje od A do Z.
Siedząc, polegując lub wstając będziecie mogli Państwo uruchomić wyobraźnie, emocje i relacje z dziećmi tak by je ubogacić.
Czas trwania: 45 min.
Miejsce: Promenada +2, nad kinem, za szkołą tańca i teatrem dla dzieci.
Wstęp i zapisy przez stronę Piąty Wymiar Promenada.
Przy braku miejsc zapraszam również –
osobiście jako współorganizator wpuszczę na Wydarzenie.

Jak się bawił mały Fryderyk? Co go cieszyło i inspirowało? Przekonajcie się sami! Zapraszamy na wyjątkowy koncert do ogrodu małego Frycka, w którym usłyszycie utwory i pieśni jego rówieśników–Feliksa Dobrzyńskiego, Roberta Schumanna i Feliksa Mendelssohna. Podczas koncertu usłyszycie też część cyklu „Śpiewy historyczne” do słów Juliusza Ursyna Niemcewicza, do których młody Chopin improwizował.
Wykonawcy:
Joanna Lalek–śpiew i prowadzenie
Grzegorz Lalek-skrzypce
Urszula Lalek-wiolonczela
Mirosław Feldgebel-fortepian

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
UWAGA! Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na terenie Sinfonii Varsovii. W związku z tym na teren można wejść od strony ulicy Terespolskiej i Kobielskiej, natomiast wjazd samochodowy na teren możliwy jest od ulicy Kobielskiej.
Sprawdź plan terenu i zaplanuj swoją wizytę!!

Na tych warsztatach każdy uczestnik będzie miał okazję zamienić się w Williego Wonkę i stworzyć trzy rozpustne czekoladowe desery! Nauczymy Was, jak zrobić ciasto z płynnym środkiem, szwedzkie czekoladowe ciasteczka oraz klasyczny, francuski deser musowy.
Na warsztatach przygotujemy:
-lava cake- ciasto z płynnym środkiem
-szwedzkie czekoladowe ciasteczka
-oraz puszysty mus czekoladowy
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.
W tej grupie wiekowej dzieci zapoznają się także z pianinem i instrumentami perkusyjnymi.
Dzięki temu, Drodzy Rodzice, będziecie mogli dostrzec, że rozwój artystycznych Waszych pociech jest niezwykle harmonijny.
Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z jednym rodzicem/opiekunem lub samodzielnie.

🌳🍁 Nadeszła piękna jesień, czas plonów i przygotowań do zimy 🔎🍂 W Ogrodzie Botanicznym UW można śledzić ten niezwykły spektakl natury wraz z edukatorami Pracowni Edukacji 🍃
W październiku, wzorem poprzednich miesięcy, zapraszamy Was na spacery ODKRYJ OGRÓD, znów okazja, by wyostrzyć zmysły, wspólnie zgłębimy uroki i tajemnice przemian w przyrodzie 🍂🌻
🌿 Każdy spacer to nowa przygoda – dociekanie związków i zależności pomiędzy organizmami w naturze może być niezwykle interesujące.
📅 Terminy spacerów: 12, 19, 20 października
🕒 Godzina: 13:00
📍 Miejsce zbiórki: Kasa nr 1 Ogrodu Botanicznego UW (od strony Obserwatorium Astronomicznego)
🎟 Wstęp: po zakupieniu biletu wstępu do Ogrodu oraz odebraniu bezpłatnej wejściówki w kasie. Brak możliwości wcześniejszych zapisów i rezerwacji miejsc. Spacer nie jest przeznaczony dla grup zorganizowanych.
🌳✨ Dołączcie do nas! Do zobaczenia!

🎨 Co? Spotkania ze sztuką uliczną
📅 Kiedy? 12, 19 i 26 października 2024 (soboty) w godz. 13.00–19.00
📍 Gdzie? Parter, przed sklepem TK Maxx
👨‍👩‍👧‍👦 Dla kogo? Dla dzieci i dorosłych, udział bezpłatny
🍂 W samym środku jesieni pasaże Północnej wypełnią się ulicznym gwarem, muzyką 🎶, tańcem 💃, sztukmistrzami 🤹‍♂️ i radosnym śmiechem najmłodszych 😄, ale też… zapachem popcornu 🍿. Przed nami trzy magiczne soboty z Festiwalem Sztuki Ulicznej. Zobaczcie, co się będzie działo!

W ostatnich latach zmniejszyła się ilość miejsc bezpiecznych dla jeży na Pradze-Południe. Czy wiesz, że w okolicach Grochowa i Kamionka znajdują się tereny zielone, gdzie bytuje jeż zachodni i wschodni? Te tereny to Park Skaryszewski, ogrody działkowe oraz małe parki i tereny zielone na terenach podwórek.
W ostatnich dwóch latach jeże utraciły dużą powierzchnię terenów jakimi były dzikie nieużytki w okolicach ulic: Podskarbińska, Chrzanowskiego, Żupnicza, Mińska, na rzecz nowopowstałych osiedli mieszkaniowych. Jeże mimo zmian w przestrzeni, nadal wracają do znajomych miejsc, gdzie obecnie nie ma miejsc na schronienie i legowiska.
Pomóżmy jeżom na Pradze-Południe!
Przyjdź na bezpłatne warsztaty i spacer, podziel się informacją ze Szkołą Twojego dziecka i dziel się wiedzą i informacjami, które otrzymasz 🙂
12 października 2024 /sobota/ godz. 12:30
– spacer edukacyjny, zbiórka pod CPK, ul. Podskarbińska 2
ZAPISY: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/63635
Partnerzy:
Fundacja Dzika Lekcja
Fundacja sprofilowana szczególnie na zwiększanie świadomości społecznej i podejmowanie działań w zakresie ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego, ochrony zwierząt oraz poprawa ich stanu oraz działalność edukacyjną i informacyjną popularyzowania właściwe postawy wobec zwierząt. Fundacja Dzika Lekcja powstała na bazie ponad 11-letniego doświadczenia wolontariackiego swojej prezeski w zakresie ratowania dzikich jeży europejskich. W trakcie udzielania pomocy zwierzętom oraz w trakcie różnych akcji foundrisingowych na rzecz jeży prezeska zauważyła ogromną potrzebę społeczeństwa w zakresie edukacji przyrodniczej na temat rodzimych gatunków chronionych. Osoby tworzące Fundację już na 3 lata przed jej utworzeniem prowadziły spotkania edukacyjne w szkołach, świetlicach, bibliotekach. Fundacja powstała w lutym 2023 r. Zrealizowała takie projekty w ramach grantów na przetestowanie działalności odpłatnej z OWES TŁOK oraz grant z LGD Miasta Brodnicy na edukację ekologiczną o bioróżnorodności.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieciom Oddział Praga-Południe
Placówka wychowawczo-opiekuńcza dla dzieci w wieku 6-18 lat z ogromnym doświadczeniem. Siedziba oddziału Praga-Południe znajduje się w sąsiedztwie Centrum. Placówka ma obecnie pod opieką głównie dzieci z okolic Grochowa i Kamionka.
Grochowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Najstarszy Uniwersytet Trzeciego Wieku w dzielnicy Praga-Południe. Zrzesza osoby w wieku emerytalnym chcące się rozwijać i poszukujące nowych zainteresowań. Większa część oferty Uniwersytetu odbywa się na terenie siedziby Centrum Promocji Kultury.
PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH FUDNUSZU EDUKACJI EKOLOGICZNEJ WE WSPÓLPRACY Z BIUREM OCHRONY POWIETRZA I POLITYKI KLIMATYCZNEJ URZĘDU M. ST. WARSZAWY I STAROMIEJSKIM DOMEM KULTURY

Rada i Zarząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy, Dom Kultury Dorożkarnia oraz Fundacja MUNIANIA zapraszają rodziców z małymi dziećmi na koncert TUTTI WESOLUTTI. Nasze spotkania muzyczne to niezwykła przygoda muzyczna dla całej rodziny. Podczas koncertu dzieci poznają niezwykle melodyjne tradycyjne piosenki włoskiego folkloru i popularne piosenki przedwojenne, bo udamy się w podróż muzyczną od Kalabrii przez Neapol do Rzymu. Piosenki te są wciąż bardzo popularne, a współczesne pokolenia we Włoszech nadal je śpiewają swoim dzieciom. Poznamy również szczyptę opery, a oprócz tego będziemy robić pizzę, spaghetti, jeść lody, pić espresso i zwiedzać piękną Italię. Na koncert zapraszamy dzieci od 0,6 do 6 rż.
WSTĘP WOLNY! Zapisy na listę uczestników przez zakładkę BILETY. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie muzyczne z cyklu AsąBąble: koncert dla dzieci w wieku 3–7 lat oraz ich rodzin!
Spotykamy się dwa razy: o 11:00 i 16:00 🕒
🌅 O czym marzy morze? Czy morze może śpiewać? Czy może wyrzucone na brzeg kamyczki to Alfabet Morza? Czy po prostu zwykła morzaika? Październikowe ĄsąBąble prowadzą do Buenos Aires, miasta pomyślnych wiatrów. Usłyszymy ich gwizdania i szumy i wyklaszczemy kolorowe rytmy, które przyżeglowały tu z różnych zakątków świata.
Będziemy trzymać się okolic 🚢 portu, bo to właśnie niedaleko niego, w dzielnicy San Telmo odbywały się najsłynniejsze milongi, to tam spotkamy małą rybaczkę z wiersza Gabrieli Mistral i to tam wiedzie nas utwór Opowieści starego fortepianu niedawno napisany przez Aitanę Kasulin. Program uzupełnią utwory innych wybitnych argentyńskich kompozytorów: Alberto Ginastery i Astora Piazzoli. Po drodze znajdziemy wyrzucone na brzeg kamyczki, które pokolorowane flamastrami utworzą brzmiącą morzaikę.

🚢 Wystąpią:
Anna Karpowicz — flet
Krzysztof Kozłowski — fortepian
Anna Szawiel — aktorka

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy na premierę pozycji „Gry i zabawy językowe – junior 2” z serii „POLSKI krok po kroku – junior”, która odbędzie się w Warszawie, w Bibliotece Publicznej przy ulicy Koszykowej 26/28 ✨🎲
❗UWAGA! Obowiązują zapisy 👉🏻

„POLSKI krok po kroku – junior” to nowoczesna seria podręczników do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat 📚Autorki postawiły sobie za cel stworzenie ciekawych, motywujących i pełnych humoru materiałów, które ułatwią pracę nauczycielom, a dzieci i młodzież wciągną w fabularny świat Juniora i tym samym zaproszą do przygody z językiem polskim 🇵🇱😊
„Gry i zabawy językowe – junior 2” to wyjątkowa publikacja, składająca się z zestawu 55 gier, które pozwalają zaktywizować uczniów, ułatwiają ćwiczenie nowych struktur gramatycznych, pomagają utrwalić poznane słownictwo, w naturalny sposób inspirują do mówienia 🥰🗣️
”Gry i zabawy językowe” to prosty sposób na uatrakcyjnienie zajęć z serią ”POLSKI krok po kroku – junior”. Gry planszowe, puzzle, domino, kolorowe karteczki z obrazkami, karty dialogowe – to tylko niektóre spośród propozycji do wykorzystania na lekcjach 🃏🎲Wiele z nich sprawdza się świetnie zarówno przy wprowadzaniu nowego materiału, jak i przy powtórkach. Atrakcyjna szata graficzna uprzyjemnia naukę, a nieodłączny śmiech i zabawa, które towarzyszą pracy z tą pozycją, są gwarantem udanej lekcji ✨

Hej, Rodzice!
Zapraszamy na WEEKENDOWE animacje dla dzieci w BEZ SŁOWA!
Każdy dzień jest idealny na spędzenie rodzinnego czasu w BEZ SŁOWA, a weekend przede wszystkim!
Od 14:00 do 17:00 nasi animatorzy przeniosą najmłodszych do krainy atrakcji, a Wy w tym czasie bez wyrzutów oddacie się relaksowi, dyskusjom ze znajomymi, pałaszowaniu pizzy i innych smakołyków!
ANIMACJE DLA DZIECI w BEZ SŁOWA
sobota, niedziela / 14:00-17:00

👑 Król Jan zawsze wspierał naukowców i badaczy… czy chcecie dołączyć do grona odkrywców? Zapraszamy do Wil.Labu na kreatywne warsztaty dla dzieci!
W wybrane soboty zapraszamy na zajęcia tematyczne oraz gry plenerowe. Wspólnie poznamy tajniki ogrodów pożytkowych i dawne techniki artystyczne – lub po prostu spędzimy razem beztroskie chwile na zabawie.

👥 Dla kogo: rodziny z dziećmi 7–12 lat
📍 Gdzie: Wil.Lab znajduje się przy ulicy Stanisława Kostki Potockiego pomiędzy numerami 19 a 21.
🎟 Bilety: 10 zł, dostępne dla bloków w godz. 11.00–13.00, 13.00–15.00; do kupienia online oraz w kasie muzeum

SZAFIROWY TWÓR FILMOWY
Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska serdecznie zaprasza dzieci na spotkanie z magicznym światem filmu animowanego.
Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 7-13 lat.
W soboty od godz. 11:30 do 13:00 w naszej pracowni będą powstawać twory filmowe.
W artystycznej atmosferze https://www.facebook.com/PracowniaFormatPlastykaDlaDzieci pod okiem instruktorki dzieci będą tworzyć filmowe dzieła krok po kroku – od projektu, storyboardów, przez wykonanie scenografii: planu, postaci, po „nakręcenie” filmu i zaprezentowanie na pracownianym pokazie filmowym.
Podczas tego typu aktywności dzieci rozwijają swoją kreatywność, pomysłowość, ćwiczą motorykę mniejszą, wyciszają się, uczą cierpliwości i wytrwałości, budują poczucie wartości, mają okazję do osobistej wypowiedzi, którą zaprezentować mogą szerszej grupie odbiorców.
Zależy nam na tym, aby powstała praca, która jest wyrazem indywidualności młodego człowieka i jest właściwa dla wrażliwości danego dziecka.
Naszym zamiarem jest stworzenie silnej ekipy „filmowców”, której prace będziemy wysyłać na filmowe konkursy, licząc na docenienie młodych talentów.
Ze względu na czasochłonność techniki ostateczne efekty wymagają cierpliwości i będą osiągnięte po kilku spotkaniach.
Szczegóły i zapisy:
-„Wyślij wiadomość” – @Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska – 501 047 457

Zapraszamy Państwa na kolejny spektakl dla dzieci z serii: “Przygody Wieśka i Cześka”, Teatru Delikates, który odbędzie się 12 października o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Łomiankach. Przypominamy, że po raz pierwszy dzieci poznały Wieśka i Cześka w sierpniu na scenie plenerowej.
W drugiej części przygód, główni bohaterowie zabiorą nas w „podróż podczas, której dwójka przyjaciół będzie poszukiwać pewnego Typka…”
Oto motto naszych bohaterów :
Czy jesteś duży, Czy jesteś mały.
Zjadasz warzywa jesteś wspaniały.
Tym razem dwójka bohaterów chce latać samolotem. Podczas nielegalnej próby lotu okazuje się, że są za mali i nie dosięgają do sterów. By urosnąć muszą jeść zdrową żywność, na którą niestety nie mają apetytu. Zaczyna ich nurtować pytanie – Co to za typ, ten Apetyt? Czy go znajdą? Pewnie tak. Ale jak? Tego dowiecie się w części drugiej pt. ” Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt”.
Muzyka: Marcin Pyciak.
Kostiumy: Małgorzata Meller.
Scenografia: Marek Dec, Wiktor Malinowski.
Scenariusz: Wiktor Malinowski.
Reżyseria: Wiktor Malinowski.
Występują: Marek Dec, Wiktor Malinowski.
Głos: Grzegorz Sierzputowski.
Przedstawienie z pewnością pozwoli dzieciom zrozumieć sens jedzenia warzyw za co wszyscy rodzice będą nam wdzięczni! W końcu kto kiedyś lubił brokuły i szpinak…?
Cena biletu: 20zł
Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.kultura.lomianki.pl w zakładce: “Kup Bilet” oraz w recepcji Centrum Kultury w Łomiankach.

Zapraszamy Was na wyjątkowy Street Food!
Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh?
W Warszawie zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi.
Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Świętujemy razem z Wami drugie urodziny Ogrodów Ulricha! 🎉 Przed nami weekend pełen bezpłatnych wydarzeń dla całej rodziny, podczas którego nie zabraknie świetnej muzyki i pysznego jedzenia.
Zarezerwujcie piątek wieczór na imprezę z DJ-em oraz Brozzi Sax 🎷, a sobotę na wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpi Bovska z zespołem 🎶 Polska piosenkarka i autorka tekstów od lat podbija polską scenę muzyczną, a 12.10 zagra na naszej scenie!
Niedziele spędzamy razem z całymi rodzinami, nie zabraknie wyjątkowych atrakcji dla najmłodszych. Na naszej scenie wystąpi Teatr Katarynka! 🎭 Muzyczny teatr dla dzieci, to autorskie spektakle i zawodowi aktorzy. Tematem spektaklu będzie Księżniczka Rosa i Klimek.

Godziny trwania giełdy: 10.00 – 14.00
Wstęp dla odwiedzających- WOLNY.
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż, sprzedaj, kup, to co gra w twoim sercu!
Wśród podziemnych pawilonów Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.

NIEDZIELA, 13 października

KONCERT ROZPOCZNIE SIĘ O GODZINIE 14:00.
Zagrają:
Magdalena Este – śpiew
Aga Derlak – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja
oraz
Jacek Namysłowski – puzon, saksofon, flet
Na koncert składać się będą specjalnie wybrane i zaaranżowane standardy i piosenki jazzowe z tekstami w nowym tłumaczeniu. Wydarzenie to będzie unikalne w skali całego kraju. Fundacja EuroJAZZ planuje razem z Narodowym Centrum Kultury wydanie w tym roku płyty “Jazz dla dzieci”.
Projekt “Jazz dla dzieci” narodził się jako cykl warsztatów muzycznych zapoznając dzieci w wieku przedszkolnym z muzyką jazzową i charakterystycznymi dla jazz instrumentami. Od momentu startu we wrześniu 2021 roku odbyło się już ponad 200 zajęć, a brali w nich udział czołowi polscy muzycy jazzowi. Gospodynią spotkań jest grająca na fortepianie wokalistka Magdalena Este, która jest również autorką polskiej adaptacji tekstów.
Do zobaczenia w Browarach Warszawskich! Przyjdź z pociechą na koncerty stworzone by rozbudzić w najmłodszych miłość do jazzu!

Halo Warszawa! Serdecznie zapraszamy wszystkie mopsy wraz z opiekunami na wspólne powitanie jesieni. Wszyscy miłośnicy mopsiaków również mile widziani.

Zapraszamy na kolejny event ze zwierzętami i roślinami egzotycznymi, który odbędzie się 13 października 2024 r. – na ul.Siennicka 40B w Warszawie (OSiR Praga).
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, owady, pająki, ryby i rośliny z całego świata!
Dlaczego Warto być na ZooEgzotyka?
Ekskluzywni Wystawcy: Nasz event cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród hodowców, sklepów z całego kraju oraz zagranicy.
Oznacza to dla Ciebie dostęp do niesamowitych zwierząt w jednym miejscu!
Edukacyjne Atrakcje: To również doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat hodowli egzotycznych zwierząt i roślin. Zdobędziesz cenną wiedzę, niezbędną w hodowli Twoich pupili.
ZooEgzotyka to również idealne miejsce do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz spotkania z ekspertami i pasjonatami w dziedzinie terrarystyki, akwarystyki i botaniki.

Zapraszamy naszą najmłodszą publiczność na animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane dziełami z kolekcji MNW. Animacje odbywają się godzinach 12.00–16.00 w Przestrzeni Edukacyjnej. Towarzyszy im atmosfera swobody i własnej kreacji.
Termin: każda niedziela od 6 października do 15 grudnia / godz. 12.00 –16.00
Miejsce zbiórki: Przestrzeń Edukacyjna na poziomie 0 (przy Galerii Sztuki Średniowiecznej), Gmach Główny MNW
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów
Zasady udziału: udział w animacjach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji
Dodatkowe informacje:
obecność opiekuna jest obowiązkowa.
brak barier architektonicznych
Możliwość wypożyczenia słuchawek wyciszających w informacji
pokój wyciszenia (Galeria Sztuki XIX Wieku, I piętro)

Zastanawiacie się co wywąchał Ludwiczek? Zapraszamy na OCH!Bajki czyli Opowieści z OKOlicy!
Są takie miejsca na Ochocie, gdzie każdy kamień to nowa historia. 🏙️ Na spacer po dzielnicy poprowadzi nas psi nos 🐕 i królowa nauk 🧠. Dowiemy się, co łączy sprytnego liska 🦊, gęś 🦢 i grę Superfarmer 🎲. Sprawdzimy, gdzie mieszkały rymy 🎶 i poznamy Dobrego Maharadżę 👑.
📅 13.10 | 12:00
📍 Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
🎟 bilety dostępne w kasie OKO lub online: https://bilety.io/rYHeF

Zgłoś sesję:
http://cnp.ava.waw.pl/cnp-mg
Niby CnP jak każde inne, ale dobrze wiemy, że każda edycja jest wyjątkowa niczym urodziny. A Wy możecie zrobić sobie najlepszy możliwy prezent w postaci zagrania w erpeżka! A może jako MG, wprowadzający graczy w fabułę, chcecie poczuć się jak solenizant, dzielący się z gośćmi kawałkami tortu i widzący radość na ich twarzach?
Zgromadźcie się tłumnie, walnijcie sobie herbatkę na rozgrzanie i zwyczajnie wesprzyjcie nas swoją nieocenioną obecnością! Niedziela, trzynastego, coraz bliżej – do Was należy wybór, jak ją spędzicie.
Zapraszamy Was na darmowe sesje RPG na warszawskiej Pradze!

🐦 Nie odlatują za morze, ale jesienią i zimą często pojawiają się w Dolince. Sójki, bo tym ptakom będzie poświęcony październikowy ptasi spacer, w naszym parku poszukują żołędzi. Przygotowując się do zimy i czyniąc żołędziowe zapasy, przyczyniają się do rozprzestrzeniania dębów. Należą do rodziny krukowatych, wyróżniają się pięknymi, prążkowanymi lusterkami, naśladują myszołowy i koty, a także… Więcej na spacerze – zapraszamy.
🐦 Współorganizator: Warszawska Grupa OTOP.
🟢 Prowadzenie:
Sławomir Kasjaniuk – członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, przewodnik kampinoski, od ponad 15 lat mieszkaniec Służewa. Organizator spotkań i spacerów przyrodniczych w Warszawie, Kampinoskim Parku Narodowym oraz nad Bzurą. Uczestnik ornitologicznych programów badawczych i monitoringowych.
🐦 O cyklu:
Ptasie Spacery odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o g. 12. Organizowane są by przybliżyć mieszkańcom Warszawy przyrodę unikalnego Parku Dolinka Służewska, będącego pozostałością doliny dawnej rzeki Sadurki. Uczestnicy i uczestniczki spacerów poznają występujące w parku gatunki ptaków lęgowych i przelotnych, a także typy siedlisk oraz gatunki roślin i zwierząt i powiązania między nimi. Dzięki cykliczności spacerów uczestnicy i uczestniczki mogą śledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku.
🔴 wstęp wolny / Park Dolinka Służewska / zbiórka w parku za SDK

“Grzecznie i bezpiecznie” to bajka, w której przekonujemy widza, zwłaszcza widza małego, niedoświadczonego, że “zachowanie grzeczne” prawie zawsze idzie w parze z “zachowaniem bezpiecznym”. A to wszystko przedstawimy Wam za pomocą obrazu jednego dnia z życia małej dziewczynki.
🟤 Niedziela 13 października godz. 12:30
🟡Spektakl dla dzieci w wieku od 3 roku życia.
🔵Bilety: 15 zł/osoba do zakupu online

Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.
Spotykamy się w niedzielę, 13 października 2024 r. o godz. 12:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.
W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie znajdziemy Fauna na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…
Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…).
Spacer poprowadzi przewodnik miejski Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia.

Teatr Promyk, spektakl “Recepta na odwagę”, 13.10.2024 (ndz.), godz.11.00, WSK

Kicek to wesoły i bystry zajączek, któremu jednak brakuje odwagi. Kłopot polega na tym, że powinien ją mieć, by móc radzić sobie w lesie. W jej zdobyciu próbuje pomóc mu dziadek Skakazjusz, aranżujący różne sytuacje mające sprawić, aby Kicek przestał wszystkiego się bać. Niestety wszelkie jego starania kończą się fiaskiem. Sytuacja diametralnie zmienia się w chwili, gdy dziadek wpada w zastawione w lesie wnyki.Recepta na odwagę” to także pouczająca opowieść dla najmłodszych widzów, o tym jak ważne jest niesienie pomocy bliźnim, a szczególnie tym najbliższym.
Spektakl dla dzieci od 3 roku życia
Czas trwania: ok. 60 minut (bez przerwy)
13.10.2024, godz. 11:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa.
Bilety: 25 zł
Kup bilety:

  • on-line – przez system Biletyna – https://wck-wawer.pl/kup-bilet
  • w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w Galerii Północnej! 🙌
📍 Gdzie?
Galeria Północna, ul. Światowida 17, 03-144 Warszawa, Tarchomin
⏰ Kiedy?
Niedziela, 13.10.2024, od 12.00 do 16.00.
💡 Dlaczego?
Chcemy żyć w duchu zero waste i wierzymy, że każda rzecz zasługuje na drugie życie. Jeśli szukasz unikatowego przedmiotu albo Twoja kolekcja już nie mieści się w domu, to Wyprzedaż Garażowa w Galerii Północnej jest idealnym miejscem dla Ciebie.

„Detektyw Kot” to interaktywny spektakl zagadkowy o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o “Kocie w butach”. Na scenie odbędzie się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Kota i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym uczestniczyć będą widzowie. Na dzieci czekają ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki i wartościowa puenta. Spektakl porusza temat współczesnego konsumpcjonizmu – ukazuje jego wpływ na przyrodę. W spektaklu promowane są właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii, a także ograniczenie konsumpcjonizmu. Wszystkie utwory są śpiewane przez aktorów na żywo.
Zapowiedź fabuły
Maryla Kotowicz to najbardziej znana kocia wokalistka. Będziecie mieli okazję być świadkami jubileuszowego koncertu, który zostanie niespodziewanie przerwany przez artystkę. A dlaczego? Bo zaginęły jej najlepsze koncertowe buty. Na ich poszukiwanie wyrusza detektyw Kot, wraz z asystentką Kocimiętką… Na widzów będzie czekać szereg ekologicznych zagadek pozostawionych przez sprawcę kradzieży. W czasie dochodzenia dowiemy się nie tylko jak rozwiązać wiele ekologicznych problemów, ale także znajdziemy odpowiedź na zagadkę wszech czasów: „Czy kotom potrzebne są buty?”.
Czas trwania spektaklu ok. 60 minut
Dla dzieci: 3+
Bilety: 25 zł przedsprzedaż od 24.09 w BOK i na bielanski.waw.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments