Czy wiecie, że już za tydzień Święta?? Ja też nie mogę uwierzyć, jak ten czas pędzi! Ale życzę Wam, żebyście spędzili nadchodzący weekend najcudowniej, jak tylko się da. Weekendowa Zajawka już o to zadba!
Spis treści:
- 1 Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!
- 2 SOBOTA, 16 grudnia
- 2.1 Świąteczna impreza z SpongeBobem i Wojowniczymi Żółwiami Ninja w Reducie!
- 2.2 MagicznyBotaniczny – zimowy ogród świateł w Warszawie
- 2.3 Minecraft Christmas Party
- 2.4 targi Jestem Slow
- 2.5 wykład o drapieżnikach
- 2.6 Warsztaty kintsugi
- 2.7 świąteczny koncert Studia Wokalnego
- 2.8 warsztaty dla dzieci w spektrum autyzmu 6–12 lat
- 2.9 warsztaty – wieńce świąteczne
- 2.10 zajęcia sensoryczne
- 2.11 zajęcia wokalne dla dzieci od 7-9 lat
- 2.12 szkoła programowania dla dzieci
- 2.13 Bielański Jarmark Bożonarodzeniowy
- 2.14 wypiekanie pierników
- 2.15 filcowe ozdoby świąteczne
- 2.16 warsztaty gry na ukulele
- 2.17 Warsztaty dla rodzin – miasto jak to działa?
- 2.18 warsztaty ceramiczne
- 2.19 umuzykalniające zajęcia dla niemowląt
- 2.20 kącik z animatorką
- 2.21 Zajęcia muzyczne dla dzieci 2-4 lat
- 2.22 „Nikt nic nie wie” – spektakl teatralny
- 2.23 {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi
- 2.24 jazz dla dzieci
- 2.25 zajęcia umuzykalniające
- 2.26 archeolog Egiptu i antropolog opowie
- 2.27 Jarmark Choinkowy
- 2.28 turniej rummikub
- 2.29 warsztaty ceramiczne
- 2.30 warsztaty pierniczkowe
- 2.31 rodzinne animacje cyrkowe
- 2.32 zajęcia z muzykoterapii
- 2.33 koncert świąteczny
- 2.34 przedstawienie interaktywne
- 2.35 warsztaty – stroiki świąteczne
- 2.36 spektakl teatralny
- 2.37 zajęcia plastyczne
- 2.38 warsztaty rękodzielnicze
- 3 NIEDZIELA, 17 grudnia
- 3.1 Kolędowanie
- 3.2 gra terenowa
- 3.3 Spektakl “Kiedy pada śnieg”
- 3.4 warsztaty kulinarne
- 3.5 wianki świąteczne
- 3.6 poranek filmowy
- 3.7 koncert dla dzieci
- 3.8 jak dokarmiać zwierzęta zimą?
- 3.9 książki o sztuce przeznaczone dla dzieci
- 3.10 Teatr Prima – Mikołajowe Show
- 3.11 warsztaty plastyczne
- 3.12 Warsztaty historyczno-plastyczne
- 3.13 ciało w baroku
SOBOTA, 16 grudnia
Gotowi na fantastyczną zabawę z bohaterami kultowych kreskówek? Już w przyszły weekend w warszawskiej Reducie, 16 i 17 grudnia, fani kanału Nickelodeon będą mogli spotkać się ze SpongeBobem Kanciastoportym, kaskaderską ciężarówką Blazem oraz drużyną Wojowniczych Żółwi Ninja. Przedświąteczna impreza dostarczy mnóstwa emocji i rodzinnych atrakcji.
Kolejny weekend w centrum handlowym Reduta zwiastuje świetną zabawę i mnóstwo śmiechu. Już 16 i 17 grudnia warszawską galerię odwiedzą postacie znane z popularnych kreskówek kanału Nickelodeon. Każdego dnia od 11.00 do 19.00 SpongeBob Kanciastoporty, ciężarówka Blaze i Wojownicze Żółwie Ninja zaproszą odwiedzających galerię do wspólnych aktywności i zabawy w rodzinnej atmosferze.
Przed uczestnikami wydarzenia wiele atrakcji! Bajkowi bohaterowie przygotowali dla dzieci wiele zabaw sprawnościowych i konkursów z nagrodami. Wyobraźnię najmłodszych poruszy Strefa Kreatywna, gdzie będzie można wykazać się swoim talentem artystycznym.
Na odwiedzających galerię czekać będą także kolorowe mega dmuchańce, tor wyścigowy i tunel śmiechu! Wydarzenie to także gratka dla nieco starszych dzieci, które będą mogły zmierzyć się z Wojowniczymi Żółwiami Ninja w Strefie Xbox.
Rodziców zachęcamy do zrobienia pamiątkowych zdjęć swoim pociechom w specjalne przygotowanej Strefie Foto i wspólnego pozowania w fotobudce!
Wydarzenie będzie trwać przez cały weekend 16 i 17 grudnia (sobota i niedziela) od 11.00 do 19.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!
MagicznyBotaniczny – zimowy ogród świateł w Warszawie
Jest w Warszawie miejsce absolutnie niezwykłe – jakby przeniesione wprost z najcudowniejszej bajki. Wybraliśmy się tam z dziećmi w śnieżny zimowy wieczór. MagicznyBotaniczny to jasny i bardzo piękny punkt na Dziecięcej Mapie Warszawy. Wyobraź sobie tylko jeden z najpiękniejszych ogrodów w mieście rozświetlony ponad MILIONEM kolorowych światełek! Brzmi jak bajka, prawda? Chodź, zabieramy Cię na wyjątkowy spacer! Wszystkie szczegóły (i konkurs z wejściówkami do wygrania!) znajdziesz we wpisie MagicznyBotaniczny.
🎅 HO HO HO!
A cóż się tu szykuje? 🎁🎄🍪
Wyjątkowa, świąteczna nocowanka! A konkretnie:
✨Nocowanka Minecraft Christmas Party!✨
Ten, kto był w zeszłym roku na tych spotkaniach wie, że warto! Tym razem robimy je w formie znanej Wam już nocowanki. To ostatnia w tym roku!
Kiedy?
🦌 w sobotę, 16 grudnia o 17:00 do niedzieli do godz. 10:00
Gdzie?
🦌 oczywiście, że w ZUSKA – autorska szkoła i strefa terapii w Markach
Ho ho ho! Prezenty, prezenty, prezenty! Dla tych, co lubią je kupić na spokojnie i dla tych którzy lubią oryginalne pomysły!
Skoro tu jesteście, to na pewno znacie targi Jestem Slow! Możecie spodziewać się najlepszego. Dobrych produktów, które powstają w małych pracowniach, ładnych wzorów i niesamowitych projektów. To właśnie te oryginalne rzeczy lubicie bardziej niż coś, co można kupić wszędzie. A przecież mówimy o prezentach pod choinkę…!
Cóż, wiecie co robić. Aby prezenty były naprawdę udane, po prostu przyjdźcie na prezentową edycję Jestem Slow do Elektrowni Powiśle! 100 marek to sporo argumentów, aby na tydzień przed Gwiazdką wybrać coś wyjątkowego. Do zobaczenia!
Kiedy i Gdzie?
📅 16 – 17 grudnia
📌 Elektrownia Powiśle
🕙 Godziny otwarcia
Sobota: 11:00 – 21:00
Niedziela: 11:00 – 19:00
👉 Wstęp bezpłatny!
Żadne inne zwierzęta nie budzą takiego przerażenia jak drapieżniki. Zgodnie z rozpowszechnionymi mitami przez tysiąclecia byliśmy ich przysmakiem i właściwie nie wiadomo dlaczego ludzkości udało się przetrwać. Tymczasem ślady paleontologiczne mówią, że nasi przodkowie przysmakiem drapieżników bywali stosunkowo rzadko.
Z kolei najpiękniej piszący o ptakach polski ornitolog zwracał uwagę, że najedzony drapieżnik jest wyjątkowo łagodnym zwierzęciem i nigdy nie przejawia złośliwości względem ludzi, jak wielu hodowanych przez nas roślinożerców! Ba! Przez stulecia prześladowań to my staliśmy się poważnym zagrożeniem dla wielu zwierząt drapieżnych. Jako jeden z pierwszych w ich obronie stanął nasz rodak, odkrywca wielu gatunków południowoamerykańskich i syberyjskich ptaków, Władysław Taczanowski.
Jak to więc z tymi drapieżnikami jest? Czy rzeczywiście są groźne? Jak zdobywają pokarm? Czy drapieżnik musi być duży? Czy roślina lub grzyb mogą być drapieżnikami? Między innymi na te pytania poznacie odpowiedź podczas wykładu poświęconego drapieżnikom, który poprowadzi przyrodnik Konrad Malec (kulturainatura.pl).
Zapraszamy do strefy WARSZTATÓW w ramach targów WZORY na Święta w PGE Narodowym!
W strefie zabawy LEGO znajdziecie także specjalny stół warsztatowy. To miejsce, gdzie nie tylko dzieci, ale także dorośli, mogą dać upust swojej kreatywności. Bawcie się, układajcie, twórzcie – niech Wasza wyobraźnia nie zna granic! Dołączcie do nas, aby doświadczyć, jak LEGO to nie tylko zestaw klocków, ale także niekończące się źródło inspiracji i radości z tworzenia.
Nie niektóre warsztaty są zapisy u prowadzących ( poniżej w opisie emaile do zapisów ) na pozostałe warsztaty prosimy przyjść 15 min przed warsztatami i zająć miejsce!
🔔 Kiedy? 16-17 grudnia
Warsztaty są bezpłatne. Maxymalnie 15 osob na jednym warsztacie.
16 grudnia 2023, sobota, godz.13.00
Wstęp wolny
Zapraszamy na coroczny świąteczny koncert Studia Wokalnego. Niech kolęda płynąca ze sceny wleje w Wasze serca radość i spokój, które zabierzecie ze sobą do domów i podzielicie się nimi przy wigilijnym stole. Będzie magicznie i świątecznie!
Wystąpią:
🎄Lena Brzezińska
🎄Malina Dolega
🎄Natalia Jurska
🎄Julia Kamińska
🎄Zuzanna Kamińska
🎄Hanna Kożuch
🎄Kacper Majewski
🎄Alicja Majle
🎄Helena Makowska
🎄Mariieliena Matsiuk
🎄Karolina Mroczek
🎄Marianna Paruch
🎄Szymon Piotrowski
🎄Karolina Przywoźna
🎄Amelia Tratkiewicz
🎄Wiktoria Trzebiatowska
🎄Lidia Wesserling
🎄Ewa Winiarek
🎄Filip Wilczyński
🎄Jan Zdziennicki.
Opieka artystyczna: Katarzyna Olk.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/bardzo-cicha-noc
Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu (w wieku 6–12 lat), wraz z rodzicami, na warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie. Podczas każdego spotkania dzieci będą poznawały Muzeum i prezentowane w nim zabytki dzięki zagadkom, łamigłówkom i zadaniom wymagającym spostrzegawczości i rozwijającym współpracę między uczestnikami zajęć.
Schemat zajęć:
- powitanie w Holu Głównym,
- wizyta w galeriach; poznawanie dzieł z wykorzystaniem łamigłówek, zadań i zagadek,
- przejście do sali edukacyjnej i wykonanie zadania podsumowującego spotkanie,
- zakończenie spotkania i pożegnanie.
ℹ️ Będziemy wdzięczni za dodatkowe informacje o specjalnych potrzebach Państwa dzieci (np. komunikacja niewerbalna). Umożliwią nam one optymalne przygotowanie zajęć.
⌚ około 70 minut
📍 Gmach Główny MNW, galerie stałe
🧒 dzieci w spektrum autyzmu, w wieku 6–12 lat
🎟️ cena biletu: dziecko – 1 zł, opiekun – 20 zł, bilety dostępne od wtorku poprzedzającego wydarzenie w kasach MNW i online.
Wieńce świąteczne robimy w ramach cyklu Współpracownia, czyli działamy wspólnie. Na miejscu będą dostępne słomiane podkłady do wieńców, drut florystyczny, gałązki choinki i ozdoby: suszone pomarańcze, laski cynamonu, orzechy, szyszki, anyż, trochę grzybków, jabłuszek, czerwona wstążka. Spotkanie zaczniemy od krótkiego instruktażu jak wiązać podkład do wieńca.
Zachęcamy, aby na spotkanie przynieść też swoje ozdoby (może macie coś w domu – mogą to być małe bombki, drewniane akcesoria) i chociaż małą ilość żywych gałązek (świerk/ sosna/ tuja) – bo do przygotowania wieńców potrzebna jest ich ogromna ilość. Możecie zabrać również kombinerki i rękawiczki ogrodowe (rękawiczki nie są konieczne, ale świerk mocno kłuje).
Spotkanie potrwa około 3 godziny. Po zrobieniu wieńców wypijemy świąteczną herbatę i oddamy się świątecznym rozmowom.
✅ gdzie: Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, sala nr 11
✅ kiedy: 16.12.2023 | godz. 14:00 | sobota
✅ obowiązują zapisy: mal@dkswit.com.pl / w wiadomości dajcie znać czy możecie przynieść na spotkanie któreś z wymienionych materiałów (czyli np. rękawiczki, gałązki itd.)
✅ udział bezpłatny/ decyduje kolejność zgłoszeń – uwaga! Zapisujemy już tylko na listę rezerwową.📍
✅ spotkanie dla osób dorosłych
Warsztaty odbywają się w ramach działalności ŚWITlicy, czyli naszego Miejsca Aktywności Lokalnej.
Zachęcamy aby na Wysockiego 11 docierać pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.
🚲 Przed budynkiem Świtu są stojaki na rowery.
🚲 W pobliżu domu kultury znajduje się stacja rowerowa Veturilo (nr 9636).
🚌 Najbliższy przystanek autobusowy – Bartnicza. Najbliższe przystanki tramwajowe – Budowlana lub Rembielińska.
Ahoj 🙂
W programie warsztatów:
- sensoryczne pudła pełne choinkowych gałązek, łańcuchów, błyszczących bombek
- świetlne zabawy z projektorami, kolorowymi lampami, światłowodami
- dekorowanie świątecznej choinki
- zabawa piernikoliną i wyciskanie w niej świątecznych ciasteczek
Będzie błyszcząco, kolorowo, świetliście, świątecznie i sensorycznie.
🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!
📅 Data: 16 grudnia 2023 (sobota)
🕒 Godzina: 12:30
📍 Lokalizacja: ul. Biskupia 48, Warszawa (Praga-Południe)
To będzie bezpłatna impreza, idealna dla dzieci od 6 do 14 lat, zorganizowana przez KIBERone – szkołę programowania dla dzieci!
16 grudnia 2023 r. (sobota), w godzinach od 11:00 do 15:00, przy Bielańskim Ratuszu, odbędzie się Bielański Jarmark Bożonarodzeniowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wśród wystawców: bielańskie placówki oświatowe, bielańskie jednostki, lokalni przedsiębiorcy, rękodzielnicy, artyści i twórcy wyrobów własnych.
Zaplanowane wydarzenie organizowane jest przez Sztab nr 6375 Stowarzyszenia Razem dla Bielan, w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Dla kupujących udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Koszty udziału w Jarmarku ponoszą wystawcy, którzy w chwili zgłoszenia deklarują chęć dokonania wpłaty na rzecz 32. Finału WOŚP do sztabowej eSKARBONKI.
Zgłoszenia wystawców należy przesyłać w terminie do 13 grudnia 2023 r. na adres: bielanywosp@gmail.com.
Regulamin wydarzenia w komentarzu poniżej.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z bielańskim pozdrowieniem,
członkowie Sztabu nr 6375
Stowarzyszenia Razem dla Bielan
Serdecznie zapraszamy!
HoHoHo
Zapraszamy Dzieci w sobotę 16 grudnia w godzinach 11:00-13:00 na warsztaty z tworzenia domków piernikowych, wypiekania i zdobienia małych pierniczków.
Takich warsztatów jeszcze w Piwnicy Rozmaitości nie było.
Dwie godziny piernikowej zabawy- będziemy kleić, lukrować, wycinać z wcześniej przygotowanego ciasta najróżniejsze świąteczne kształty pierniczków, które później wypieczemy i ozdobimy.
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym fantastycznym wydarzeniu.
Obowiązują zapisy – ograniczona liczba miejsc.
Zapisy przez messenger Piwnicy Rozmaitości, na miejscu w Piwnicy, bądź można zgłaszać udział sms-em na numer telefonu Piwnicy :
608 131 221.
Cena warsztatów przy przedpłacie do 14/12- 135 zł ,
w dniu warsztatów cena 150 zl.
Obowiązuje przedpłata gwarantująca miejsce dla Dziecka.
Przedpłata możliwa w lokalu w godzinach pracy, oraz na konto
44 1140 2004 0000 3002 7942 7568 do 14 grudnia (czwartek).
Przy przedpłacie należy w tytule podać imię, nazwisko uczestnika oraz wiek dziecka.
Za oknem już śnieg i mróz, zimowe przesilenie tuż tuż, więc zapraszamy Was do wspólnego, rodzinnego tworzenia ozdób świątecznych. Piernikowe “bombki” możecie powiesić na choince, a filcowe, kolorowe postacie mogą posłużyć również jako kukiełki w świątecznym teatrzyku.
Podczas warsztatów dowiecie się, jak działa ploter laserowy i jak można wykorzystywać go w tworzeniu projektów krawieckich.
Zapisy na warsztaty rozpoczną się 2023-12-02
Ilość miejsc: 6
Wiek uczestników_ek: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jeden zestaw ozdób.
Warsztat poprowadzą dla Was Nadia Dobrowolska – Muszyńska i Łukasz Nowicki.
Zapraszamy na dwudniowe warsztaty, podczas których nauczymy się grać na ukulele najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Ukulele jest to mały poręczny instrument, na którym z łatwością nawet małe dziecko chwyci poszczególne akordy. Jeśli chcesz mile spędzić czas z rodziną, przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć swoją muzyczną przygodę z ukulele, koniecznie zapisz się na warsztaty! Zajęcia odbywają się w niewielkich, 15-osobowych grupach. Zapewniamy wszelkie materiały i instrumenty. Warsztaty przygotowane są dla dwóch grup: 🔸 Warsztaty międzypokoleniowe dla dorosłych, seniorów i dzieci od lat 10 16-17 grudnia, godz. 14:00-17:00 (z przerwą) Prowadząca Anna Maliga-Poprawska Gdzie? 2. piętro Muzeum Fryderyka Chopina 📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (50 zł/osoba dorosła, 20 zł/dziecko)
🧜♀️ Warsztaty dla rodzin, na których porównamy warunki życia w Warszawie dawniej i dziś.
🌞🌛 Miasto to organizm, który funkcjonuje nieprzerwanie dniem i nocą.
👀 Przyjrzymy się zmianom, jakim podlega miasto od zarania dziejów, a które wciąż wpływają na jego wygląd oraz styl życia jego mieszkańców. Przeniesiemy się w przeszłość i spojrzymy na Warszawę oczami jej dawnych obywateli.
🏙 Porozmawiamy też o potrzebach obecnych mieszkańców metropolii. Dowiemy się, w jaki sposób miasto radzi sobie z pokonywaniem przeszkód codzienności i dzięki temu ewoluuje.
Gdy ciemno i zimno można poprawić sobie nastrój u nas, jak? Robiąc coś myśląc o spotkaniach z bliskimi w święta! Pamiętajcie, że na święta najlepiej jest dać komuś bliskiemu samodzielnie wykonany prezent albo dać mu szansę na wrażenia i chwilę relaksu. Dlatego warto wpaść do nas na warsztaty ceramiczne prowadzone przez Michała i samemu zrobić taki prezent albo świąteczną dekorację lub kupić u niego voucher pod choinkę do wykorzystania przez obdarowanego w dowolnym momencie.
Zapraszamy na przedświąteczne warsztaty ceramiczne.
Latające piórka, chusteczki, syczący pluszowy wąż – czyli umuzykalniające zajęcia dla niemowląt (od urodzenia) i dla dzieciaczków do ok. 2-2,5 lat, prowadzone wg popularnej teorii Edwina Gordona. Zapraszamy zarówno dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, jak i bardziej doświadczonych małych artystów. To również zajęcia dla kobiet w ciąży. Pierwsze lata życia dziecka (łącznie z okresem prenatalnym) są najważniejsze w kształtowaniu języka muzyki!
Planujesz wizytę w Food Hallu lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? 🎭 Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę, która urozmaici czas najmłodszym!
W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 – 16:00 udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych 🎨 Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział w animacjach jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały 👶🏻
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci!
🥰 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w wybrane soboty o 11:00.
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.
Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Bilet rodzinny: 20 zł ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
Magdalena Este – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew;
Jarosław Buczkowski – akordeon
Amerykańskie świąteczne piosenki, tzw. “christmasy” stanowią jazzową tradycję wykonywaną przez największych: Ellę Fitzgerald, Franka Sinatrę, Tony’ego Bennetta, ale także przez współczesnych światowych i polskich wykonawców. W czasie warsztatów dzieci poznają takie amerykańskie klasyki, jak: “Jingle Bells”. Pojawią się również różne piosenki związane z zimą, oczywiście w jazzowych aranżacjach.
Magdalena Este – wokalistka jazzowa i pianistka oraz wykładowczyni katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Jarosław Buczkowski – jest jednym z nielicznych w Polsce grających jazz na akordeonie. W swoim dorobku ma koncerty z orkiestrą symfoniczną, kameralną i bigbandem. Jest często zapraszany do nagrań jako muzyk sesyjny. Ma na koncie kilka autorskich albumów, m.in. płytę „Buczkowski/Kałużny: Komeda – Inspiracje”.
Zapraszamy na nowy autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
Marzena Ożarek-Szilke, archeolog Egiptu i antropolog opowie, co jedli starożytni Egipcjanie – zarówno Ci zwyczajni, jak i najwyżej postawieni, z faraonem na czele.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i tradycją już jest wzajemna pomoc sąsiedzka na Chomiczówce. Przejawia się ona przede wszystkim we wzajemnych interakcjach sąsiedzkich na naszym osiedlu, pomocy sąsiad sąsiadowi, ale nie tylko.
Jak co roku wspieramy powrót do zdrowia lub rehabilitację jednego z mieszkańców. W tym roku wspiramy Zosię Wieckowską, dziewczynę, mieszkankę naszego osiedla, która cierpi na epilepsję, niepełnosprawność ruchowo – intelektualną.
Tą zbiórką chcemy pomóc w zorganizowaniu dla niej turnusu rehabilitacji ruchowej.
Ogromnym wsparciem dla Zosi jest jej mama Estera, a my jako społeczność możemy się włączyć i wspólnie zebrać środki na rehabilitację Zosi by każdy kolejny krok nie sprawiał jej bólu.
W tym roku, dzięki wsparciu WSBM Chomiczówka, @choina.eu i mieszkańców w dniu 16 grudnia odbędzie się doroczny już Jarmark Choinkowy przy ul. Bogusławskiego 6A. gdzie będzie można kupić drzewko świąteczne w bardzo dobrej cenie i wesprzeć zbiórkę dla Zosi. Będą również stragany z tym co ludzkie ręce stworzyć mogą czyli chemia i kosmetyki własnej produkcji, wyroby rękodzielnicze, ozdoby i dekoracje świąteczne przygotowane przez mieszkańców.
Wierzymy, że w ten przedświąteczny czas mieszkańcy Chomiczówki i Bielan nie zawiodą. Zosia jest podopieczną Fundacji Dzieciom zdążyć z pomocą i zarówno Wasza pomoc finansowa jak również część środków ze sprzedaży w czasie Jarmarku trafi na konto Zosi w Fundacji.
Serdecznie zapraszamy na świąteczny turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2024, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Rembertowie.
🎲 Harmonogram turnieju:
9:30 – 10:00 – potwierdzenie obecności, ewentualne zapisy uczestników,
10:00 – rozpoczęcie turnieju
13:30 – przewidywane zakończenie turnieju
Rodzinne warsztaty ceramiczne to kameralne wydarzenie, w którym uczestniczyć mogą zarówno dzieci jak i rodzice czy dziadkowie.
Półtorej godziny kreatywnej zabawy w rodzinnym gronie!
Wejście dla 2 osób ( ze względu na czas trwania zapraszamy dzieci od lat 5 ).
Warsztaty prowadzone są w 2 formach :
- Lepienie – Po zajęciach prace uczestników zostaną w pracowni, gdzie po wysuszeniu będą wypalone.
- Szkliwienie- na tych spotkaniach dekorujecie prace ulepione na wcześniejszych zajęciach. Udział w szkliwieniu nie jest obowiązkowy.
Harmonogram :
16.09 – lepienie
30.09 – lepienie
21.10- SZKLIWIENIE
18.11 – lepienie
02.12 – lepienie
16.12- SZKLIWIENIE
Na każdy z powyższych terminów należy się zapisać oddzielnie pod https://zapisy.activenow.pl/szlam-i-walek/
Koszt 180 zł /2 osoby
Zapraszamy na rodzinne warsztaty pierniczkowe!
Wspólnie upieczemy pierniczki i nauczymy się różnych technik dekorowania lukrem królewskim i nie tylko! Ci odważniejsi będą mogli spróbować stworzyć domek z piernika!
Zapraszamy zarówno tych najmłodszych, jak i młodzież z rodzicami i dziadkami!
Na koniec warsztatów będzie można zabrać słodkości do domu!
Warsztaty poprowadzi niezastąpiona Monika- z wykształcenia logopedka, pasjonatka muzyki i śpiewu oraz słodkich wypieków.
Koszt na pokrycie materiałów: 20zł
Zapraszamy na rodzinne animacje cyrkowe na macie! 16 grudnia odnowiona sala gimnastyczna przy Kołowej 18 na chwilę zamieni się w prawdziwy… cyrk. 🎪 Będziemy żonglować, balansować, trenować zręczność i wytrwałość, odkrywać nowe talenty.🤹♂️ I nie myślcie drodzy rodzice, dziadkowie i opiekunowie, że posiedzicie na ławeczce, gdy dzieciaki będą się pocić. Te warsztaty są międzypokoleniowe, więc animatorzy zadbają o to, by aktywizować wszystkich. Zapraszamy dzieciaki w wieku od 6 lat wraz z dorosłymi opiekunami.👨👩👧👦
Jesteście gotowi na spełnianie marzeń o dołączeniu do cyrkowego taboru?😊
Uwaga – na matę obowiązuje zakaz wstępu w butach, więc cyrkowe zabawy odbywają się w skarpetkach! 🧦
👉 Wstęp wolny ale obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń.
📅 Data: 16.12 (sobota)
⏰ Godz. 15:00 (do ok. 17:00)
📍 Adres: ul. Kołowa 18, sala gimnastyczna Arthouse GYM
Zapraszamy całą Rodziną, dzieci i dorosłych, do Normobarii Wilanów na zajęcia z muzykoterapii! 🙂🌱
Czekają na Was komfortowe fotele, koce i prozdrowotna odprężająca atmosfera o podwyższonym ciśnieniu do 1500 hPa oraz świetna rodzinna zabawa z instrumentami! 💚
🌞 16 grudnia, sobota, godz. 11:00 – 13:00
🤗 Zapraszamy rodziny z dziećmi na niezwykły koncert świąteczny! Przygotujcie się na wspólne śpiewanie i odkrywanie magii muzyki z RYTMICZNYM LABORATORIUM.
📅 Kiedy? Sobota, 16 grudnia, godz. 12:00
🎺 Co Was czeka?
Poznajcie różnorodne brzmienia instrumentów: od perkusyjnych po smyczkowe.
Zaśpiewajcie razem z nami najpiękniejsze świąteczne piosenki.
Doświadczcie radości dzielenia się muzyką w rodzinnej atmosferze.
Szanowni Państwo, Kochane Dzieci !!
Już 5 lat działamy dla Państwa w przepięknej, zrewitalizowanej Willi na Siarczanej. To dla nas ogromna przyjemność i wielka odpowiedzialność. 💛💚
Z tej właśnie okazji oraz z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,🎄🎅 zapraszamy do udziału w świątecznym interaktywnym przedstawieniu teatralnym pt. „Pingwiny z zimowej krainy” 😊🐧🐧🤶 w wykonaniu agencji artystycznej Prym – Art, które odbędzie się w najbliższą sobotę (16 grudnia) o godz. 12:00 i 15:00.
Wydarzenie jest dedykowane dzieciom bez limitu wiekowego. Młodsze dzieci zostaną wpuszczone na przedstawienie z jednym opiekunem, natomiast dzieci powyżej 7 r.ż. wchodzą na salę same.
Te ograniczenia musimy wprowadzić ze względu na bezpieczeństwo, ograniczoną powierzchnię sali oraz komfort widzów. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy aby jak najwięcej dzieci miało możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu. 😊
Prosimy wszystkich Państwa o uwzględnienie tego podczas zapisów, za co z góry pięknie dziękujemy 😊💚
Wydarzenie odbędzie się w dwóch turach:
16 grudnia godz. 12:00 – I Tura
16 grudnia godz. 15:00 – II Tura.
Na wydarzenie obowiązują zapisy wyłącznie w formie telefonicznej pod nr tel. 577-888-748.
Stroiki świąteczne stanowią piękną dekoracje stołu i wspaniale uzupełniają wnętrze. Wspólnie stworzymy je od samego początku, zaczynając od wieńca z zielonych gałązek, który ozdobimy szyszkami, bombkami i suszonymi owocami.
➡️ Kiedy? 16.12 (sobota), start o 16:00 i druga grupa o 18:00
➡️ Za ile? 85 zł ( jedna rejestracja = jeden stroik)
➡️ Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 8 lat, jak i dorosłych.
➡️ Czas trwania: około 90 min
Zapisy na: https://flobadob.pl/warsztaty/
Zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Teatru wariacja pt. “Wigilia w Mazowieckiej chacie”.
Babcia przystraja wiejską izbę i nakrywa z dziećmi do stołu wigilijnego według starego zwyczaju. Robią próbę kolędowania z gwiazdą i turoniem. A kiedy wszystko jest już gotowe, siano pod obrusem na wróżby ułożone i snopek siana stoi w kącie izby, babcia zaprasza gości z widowni, żeby zjeść z nimi wieczerzę. Potem wszyscy patrzą w niebo czy noc ciemna jest czy jasna, bo to znak czy urodzaj będzie w następnym roku czy nie.
Bajeczna wigilia okraszona humorem, świątecznym śpiewem i kolorowymi obrzędami.
Bilety w cenie 15 zł od osoby dostępne w Filii Zastów we wtorki i czwartki w godz.15:00 – 19:30 lub na stronie internetowej www.wck-wawer.pl w zakładce kup bilet.
Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci (4-6 lat i 7-10 lat)
godz. 10.00 – gr 1., dzieci 4-6 lat
godz. 11.00 – gr 2., dzieci 7-10 lat
instruktorka: Natalia Jakubowska
sala: MacGyver, 217, II piętro
wstęp: 15 zł, zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK Kadr
NIEDZIELA, 17 grudnia
🎶🌟 Zapraszamy na magiczne “Kolędowanie w Koszykach”! 🌟 🎶
W niedzielę, 17 grudnia 2023, w warszawskiej Hali Koszyki czekać będzie na Was świąteczna uczta muzyczna! 🎄🎤 Nic nie nastraja na Święta lepiej, niż wspólne słuchanie i śpiewanie kolęd ❤
Rozpoczniemy o godzinie 16:00, i aż do 21:00 będziemy słuchać najpiękniejszych kolęd i świątecznych utworów w wyjątkowych aranżacjach, w wykonaniu utalentowanych artystek – Aleksandry Świdzińskiej i Dane Eleni. To będzie niezapomniane niedzielne popołudnie pełne magii świąt!
🌲Zapraszamy na Rodzinną Grę Terenową! Gra z elementami edukacji leśnej dla dzieci i dla dorosłych. Masz ochotę spędzić aktywnie niedzielne przedpołudnie, na świeżym powietrzu, całą rodziną, być blisko natury, a do tego móc dowiedzieć się o niej nieco więcej? Rodzinna Gra Terenowa to idealna okazja. Obowiązują zapisy oraz wpłata zaliczki. Zgłoszenia przyjmujemy na adres kontakt@polaczenilasem.pl do dnia 15.12 włącznie.
🌲Tym razem zapraszamy Was na wspólną zabawę pt.: “Wyprawa na biegun północny”. Podczas gry dowiecie się, gdzie jest koło podbiegunowe? Czym żywią się renifery, jak wyglądają, czy można ich dotknąć? Gdzie znajduje się Wioska Świętego Mikołaja? Czym jest biuro reniferów? I wiele innych ciekawostek z krainy Mikołaja oraz świątecznych tradycji. Trasa gry będzie pełna zadań i aktywności dla dużych i małych, a jej długość to ok.4 km na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.
Spektakl “Kiedy pada śnieg” to opowieść o przyjaźni, o wyborach, o porach roku, ale przede wszystkim o Zimie. Bałwanek – główny bohater spektaklu – wyrusza w podróż w poszukiwaniu słońca. Chce je prosić, aby nie wychodziło, aby go nie roztopiło.
Po drodze jednak spotyka różne zwierzęta, które mówią mu jak ważne jest dla nich Słońce – wszystko to w otoczeniu świątecznej atmosfery. Czy przyjaźń wygra? Czy Bałwanek dokona słusznego wyboru? A może uda mu się odnaleźć słońce?
Tego wszystkiego będziecie mogli się Państwo dowiedzieć podczas spektaklu “Kiedy pada śnieg”.
Spektakl interaktywny podczas, którego “nie trzeba być cicho”. Dzieci mają głos! Są partnerami w spektaklu. Przedstawienie jest idealne na wspólny rodzinny czas. Wspaniała zabawa dla małych i dużych.
spektakl dla dzieci od 2lat
czas trwania – 45 min.
Występują: Alicja Pietruszka, Weronika Juszczyk
Reżyseria, scenografia, lalki: Ani Polarusz
Muzyka: Łukasz Borowiecki
Szczegóły:
Spektakl:https://scenaelffow.pl/portfolio/kiedy-pada-snieg/
Trailer: https://youtu.be/mr50nDr5l9A
BILETY: 35zł
Rezerwacja biletów:
mail: juszczyk.wero@gmail.com
tel: 694889203
Zapraszamy na warsztaty podczas, których przygotujemy potrawy, prosto ze świątecznego stołu Lisy, Bossego i Lessego.
Podczas warsztatów przygotujemy trzy szwedzkie potrawy:
-Kottbullar-szwedzkie klopsiki z sosem żurawinowym,
-Hasselback-pieczone ziemniaki z rozmarynem i i solą,
-oraz kardemummabullar- kardamonowe zawijane bułeczki
Wianek bożonarodzeniowy to piękna ozdoba domu na świąteczny czas. Można go powiesić na drzwiach wejściowych, w oknie, nad kominkiem czy położyć na komodzie lub wigilijnym stole. Podczas warsztatów samodzielnie wykonacie taką dekoracje, która ozdobi Wasz dom lub może być świetnym prezentem dla bliskiej osoby.
Do dyspozycji każdej osoby będą: materiał florystyczny, elementy dekoracyjne, niezbędne narzędzia (jeśli chcesz pracować w rękawiczkach o gumowym spodzie – weź z domu), fachowa wiedza i pomoc prowadzącej.
To będzie kreatywnie i miło spędzony czas.
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!
Najstarsze polskie kolędy pochodzą z XV wieku, a to oznacza, że od prawie sześciuset lat, grudniową porą, w polskich domach i kościołach rozbrzmiewają piękne melodie pełne nadziei. W tym roku nie będzie inaczej – razem z FeNkiem zapraszamy Was do średniowiecznych i renesansowych komnat. To tam echo niesie dawne melodie wygrywane m.in. na skrzypcach czy fideli. Wytwornie ubrani dworzanie, słysząc dobiegające z zamkowych wnętrz dźwięki kolęd, zmierzają tam tanecznym krokiem. Jeśli chcecie poczuć magię Świąt z dawnych wieków, przyjdźcie do Filharmonii kolędować razem z nami. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą… dzwoneczka.
Przynieś na koncert… dzwoneczek
Wykonawcy:
Zespół wokalny Minimus
Capella all’Antico
Adrianna Furmanik-Celejewska – prowadzenie
Zapraszamy na wydarzenie “Ojej! Tylko nie chleb! – jak dokarmiać zwierzęta zimą?”!
W PROGRAMIE:
Pogadanka o zwierzętach w mieście:
- kto mieszka w Warszawie?
- co robią zwierzęta zimą?
- czy zwierzęta zimą potrzebują naszej pomocy?
- jak możemy im pomóc tak, aby nie zrobić im krzywdy?
Warsztaty, na których przygotujemy: - plakaty z wykorzystaniem zdobytej wiedzy,
- stołówki dla ptaków (np. karmniki)
- mieszanki do dokarmiania ptaków w słoikach
Zapraszamy zwłaszcza rodziny z dziećmi (od 5 r.ż.), seniorów i seniorki oraz wszystkich zainteresowanych tematem zwierząt w mieście!
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17.12 w godz. 12.00-15.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.
Zapisy poprzez adres: zapisy@mieszkajlokalnie.org lub poprzez link: https://utila.info.pl/1/index.php/267154?lang=pl
Projekt “Ojej! Tylko nie chleb! – jak dokarmiać zwierzęta zimą” jest finansowany ze środków m.st. Warszawy w ramach programu małych dotacji: środki z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, przedsięwzięcia ekologiczne (edukacja ekologiczna)w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy w 2023 roku”.
17 grudnia (niedziela) 12:30
Zapraszamy na spotkanie z Joanną Winnicką-Gburek (wykładowczynią akademicką i kuratorką wystawy o dzieciach w Zamku Ujazdowskim), która zachęci rodziców i dziadków do wyjątkowych książek o sztuce przeznaczonych dla dzieci.
W cenie promocyjnej będzie też do kupienia katalog z wystawy “Życie ukryte. Dziecko w polskiej sztuce współczesnej”, który ukazuje obraz dziecka i dzieciństwa z perspektywy 40 współczesnych artystek i artystów. Katalog może być czytany przez dorosłych razem z dziećmi.
Po spotkaniu zabawy loteryjne. Wygrane to pięć bonów 50 złotowych na zakupy książkowe i pięć gratisowych zaproszeń do kina U-jazdów
Księgarnia Tarabuk jest beneficjentem programu własnego Instytutu Książki „Certyfikat dla małych księgarni 2023-2024″ i w ramach dotacji organizuje to wydarzenie.
Występują: Ewa Dobrowolska, Jarosław Gmitrzuk. Impreza mikołajkowa, podczas której odwiedzi nas … Święty Mikołaj!
/ bilet – 15 zł /
W niedzielę 17 grudnia zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci do Domu Kultury Rakowiec ul. Wiślicka 8.
WSTĘP WOLNY 🙂
Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy tel. 22 823 66 97
🏛 Dowiemy się, jak spędzano wolny czas w polskich dworach na przełomie XIX i XX wieku. Wykonamy też samodzielnie planszówki z epoki, w które następnie wspólnie zagramy.
♟ Historia gier planszowych sięga starożytności. Blisko 5000 lat liczy sobie najstarszy komplet gry odnaleziony w królewskich grobowcach z Ur (Mezopotamia). Planszówki ceniono również na przełomie XIX i XX wieku. Na początku ubiegłego stulecia jedną z popularniejszych była wydana przez Klementynę z Tańskich Hoffmanową gra edukacyjna “Assarmot”. Każde pole ilustrowane było postacią lub wydarzeniem z historii Polski. Wykorzystano tu zasady gry w “Gęś”, rozgrywanej na planszy o 64 polach przy użyciu pionów i kości. Celem było jak najszybsze przejście na koniec planszy. Na tych samych zasadach oparta była planszówka “Podróż konna po Królestwie Polskim i krajach sąsiednich”. Chętnie grywano również w szubieniczkę, czyli kółko i krzyżyk, domino, młynek, tryktraka, szachy czy loteryjkę.
Warsztaty historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku 8-10 lat i opiekunów
📆 kiedy: 17 grudnia 2023, godz. 11:00
📍 gdzie: Stajnie Kubickiego
⏳ czas trwania: 1,5h
🎫 wstęp: bezpłatny, obowiązują zapisy: RezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl
💁 Prowadzenie:
Leszek Tarwacki – miłośnik historii, członek stowarzyszenia rekonstrukcji historycznej Semper Fidelis Res Publicae, znawca historii, zwyczajów i kultury.
Ciało w baroku
Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 lat i opiekunów
Gesty, pozy i mimika bohaterów obrazów Mattii Pretiego mówią widzom o łączących je relacjach, charakterach oraz roli w scenach biblijnych i mitologicznych. Podczas warsztatów wspólnie odegramy alegoryczne sceny i opowiemy historię z perspektywy namalowanych postaci, aby wczuć się w ich położenie. Przekonamy się o sile dramatycznego ruchu XVII-wiecznego malarstwa. Jednym słowem: staniemy się żywym obrazem! Międzypokoleniowy charakter warsztatów ma na celu rozbudzić intuicję całego ciała podczas myślenia o sztuce i wzmocnić pozytywne relacje między uczestnikami.
Termin: 17 grudnia 2023 r., godz. 11.00-12.30
Miejsce: Podchorążówka (start), Stara Kordegarda
Wstęp: 15 zł (dziecko plus opiekun)
Prowadzenie: Adrianna Filipiak