Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 17-18 czerwca

Czy uwierzycie, że już za tydzień początek kalendarzowego lata?? Niedawno odgarnialiśmy śnieg z samochodu, a teraz włączamy w nim klimatyzację, by się ochłodzić! Zajrzyjcie do Weekendowej Zajawki i sprawdźcie inne sposoby na dobre samopoczucie w gorący weekend. Bawcie się przy tym wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 17 czerwca

ZABAWA I EDUKACJA PRZYRODNICZA W CENTRUM JANKI

zabawa i edukacja przyrodnicza w centrum janki

Zanurzyć się w świat natury, skakać przez strumyki, spotkać małe zwierzęta i posłuchać śpiewu ptaków – to wszystko mogą teraz zrobić najmłodsi w Centrum Janki. Na dzieci czeka tam pełna zieleni Jankowa Polana oraz wyjątkowy plac zabaw. A wszystko po to, by małym przyrodnikom zapewnić jak najwięcej wartościowej rozrywki.

Tuż przez sezonem wakacyjnym Centrum Janki przygotowało dla dzieci rekreacyjne przestrzenie, pełne kreatywnych możliwości. Przy okazji najmłodsi odkrywcy zyskają sporo wiedzy o tym, jak funkcjonuje świat roślin i zwierząt. Wielbiciele dzikiej przyrody z pewnością doskonale odnajdą się na Jankowej Polanie, która przypomina zieloną dżunglę. Mali poszukiwacze przygód spotkają tu wśród traw niewielkie zwierzątka, takie jak krety, myszy i wiewiórki, ale także nieco większe stworzenia – psy, koty i puchate króliczki. Jankowa Polana otwiera przed dziećmi możliwości tworzenia skomplikowanych torów zabaw z interaktywnych kamieni, labiryntów magnetycznych na wzór owadzich domków, a także świetnej zabawy przy   odszukiwaniu drogi korników w labiryntach elektrycznych. Nie brakuje tu również płynących z głośników dźwięków natury – śpiewu ptaków i innych odgłosów zwierząt, a także zasymulowanych strumyków, przez które można skakać. Wspaniałą rozrywkę połączoną z edukacją umożliwi strefa odkrywania tajemnic światła. Będzie można tu nie tylko podziwiać światło rozszczepione na różne kolory w kropli rosy, ale również stworzyć swój własny, niepowtarzalny teatrzyk cieni. Z zabawy w Jankowej Polanie można korzystać bezpłatnie w godzinach otwarcia galerii, a znaleźć ją można naprzeciwko drogerii Hebe.

zabawa i edukacja przyrodnicza w centrum janki

W Centrum Janki pojawił się też unikalny, przyrodniczy plac zabaw. Wśród bogatej, nadwodnej roślinności można tu znaleźć kolorowe ważki, a także przyjrzeć się barwnym letnim kwiatom i przy okazji poznać szczegółowo ich budowę. Dzięki przeskalowanym modelom organizmów dzieci mogą zobaczyć z bliska stworzenia żyjące w zwalonych drzewach czy w ciemnych zakamarkach pod kamieniami, zaskoczy je też z pewnością złożona budowa konarów i gałęzi. Najmłodsi przyrodnicy mają tu również niepowtarzalną okazję, by wcielić się w rolę koników polnych lub mrówek, poszukać kreta w jego podziemnym tunelu, a nawet zjeżdżać we wnętrzu giętej trawy. Specjalnie przygotowana nawierzchnia i sztuczna trawa o wysokich źdźbłach zapewni młodym odkrywcom bezpieczną i komfortową zabawę. Pełne kolorów, tajemnic przyrody i walorów edukacyjnych przestrzenie w Centrum Janki będą idealnym miejscem do zabawy dla najmłodszych mieszkańców okolicy. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by rodzice towarzyszyli dzieciom w odkrywaniu niespodzianek, jakie kryją w sobie przygotowane przez centrum atrakcje. Tym samym Centrum Janki po raz kolejny udowadnia, że wartościowej rozrywki nie trzeba wcale szukać daleko, a w galerii handlowej można poczuć się jak na leśnej polanie.

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku pragniemy na jeden dzień przenieść publiczność do XVII wiecznej Polski, w czasy kiedy rozgrywa się akcja trzech części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Piknik historyczny „Spotkanie z Trylogią” to plenerowa impreza o charakterze edukacyjnym, jest swojego rodzaju zaproszeniem widzów do podróży do świata naszych przodków. Ideą „Spotkań z Trylogią” jest przedstawienie, odtworzenie i poznanie kultury i historii XVII wieku, a także ciekawostek historycznych regionu, przedstawionych przez noblistę Henryka Sienkiewicza w ”Trylogii”. Projekt jest skierowany do różnych grup wiekowych. Zachęca do podążania śladami Henryka Sienkiewicza wielkiego Polaka, pisarza noblisty i patrioty oraz odkrycia na nowo historii miejscowości Lipków z którą był związany Henryk Sienkiewicz i gdzie umiejscowił akcję słynnego pojedynku Jurko Bohuna z płk. Michałem Wołodyjowskim. Polana w Lipkowie tego dnia zamieni się w teatr historii na motywach Trylogii, gdzie główną atrakcją będzie inscenizacja słynnego z kart „Ogniem i Mieczem” pojedynku. Oprócz pojedynku zaplanowane zostały cieszące się popularnością wśród widzów pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej, rekonstrukcja historycznych obozowisk, czytanie fragmentów „Trylogii, warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, tkacki i mincerski. Ciekawostką będzie Ormiański Stragan z pasami kontuszowymi prowadzony przez Przemysława Zambrzyckiego krewnego Ormianina Paschalisa Jakubowicza, który założył w XVIII w. persjarnię w Lipkowie, gdzie tkano pasy kontuszowe i rozmaite tkaniny ozdobne.
Plan imprezy zakłada zróżnicowane atrakcje dla odwiedzających i będących odpowiednimi dla widzów niezależnie od wieku. Proponowany plan wydarzenia:
Czas trwania imprezy godz.:14.00 – 19.00

 • otwarcie straganów i warsztatów rzemiosł dawnych,
 • czytanie fragmentów „Trylogii”
 • koncert muzyki dawnej
 • pokazy szermierki
 • pokazy husarii
 • pokazy jazdy lekkiej (kozackiej)
 • inscenizacja Pojedynku Jurko Bohuna z płk Wołodyjowskim.
 • pokazy musztry husarska
 • koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Viatores

16-18 czerwca zapraszamy na Weekend Portugalski!!
To już 4 edycja naszego eventu!
Będzie, jak zawsze, wiele atrakcji: targ z produktami gourmet z Portugalii, koncerty na żywo, wieczory z muzyką portugalską, portugalskie dania, pastel de nata, zabawy dla dzieci i wiele, wiele innych atrakcji. W tym roku, tematem przewodnim naszego weekendu, będzie przepiękna wyspa Madeira i dlatego przygotowujemy wiele niespodzianek z nią w roli głównej.
Aby dowiedzieć się więcej szczegółów, śledźcie nasz event na fanpage’u fb Portugalia Gourmet i na Instagramie.
W najbliższych tygodniach, będziemy Wam powoli zdradzać, co czekać na Was będzie podczas tegorocznego Weekendu Portugalskiego!!
Dla miłośników Portugalii i Madery, obecność obowiązkowa 🙂

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.
Obiecujemy !!

Magiczny koncert w ogrodach Łazienek Królewskich 🌿
Wśród kwitnącego ogrodu w wykonaniu orkiestry zabrzmi muzyka z waszych ulubionych filmów:
«La La Land», «Narodziny gwiazdy», «O północy w Paryżu», «Amelia», «Słodki listopad», «Zapach kobiety», «500 dni miłości», «Wielki Gatsby», «Pamiętnik» , «Uwierz w ducha», «Miłość na żądanie» i inne.
Niesamowity letni wieczór, w pięknym parku w sercu Warszawy.
Podaruj sobie i swoim bliskim magiczny wieczór w ogrodzie.
Bilety: https://www.svitloconcert.pl/events/lazienkifilms/

🎭 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski prezentuje spektakl taneczny
„InstynkTY” Polskiego Teatru Tańca z Poznania.
Zapraszamy 17 czerwca (sobota) o 15:00. Spektakl to wydarzenie dla dzieci do lat 3 i bliskich im dorosłych. 👧🧒
🌱 „InstynkTY” – to spektakl taneczny czerpiący inspirację ze spotkania przyrody i człowieka. Głównym założeniem jest chęć podzielenia się z publicznością pięknem i niezwykłością zjawisk natury oraz zachęcenie do przyglądania się rzeczywistości jako przestrzeni magii i pięknych relacji.
Spektakl jest próbą odpowiedzi na pytanie, co łączy ludzi i zwierzęta. Jak budujemy bliskość, tworzymy dom, poszukujemy?
🎊 Operując wielością barw, ruchem, światłem i muzyką, angażujemy dzieci oraz bliskich im dorosłych do współdziałania opartego na tym, co łączy (a jednocześnie współcześnie oddala) ludzi ze światem zwierząt – instynkcie. Z pełną akceptacją i w otwarciu na każdą z obecnych osób budujemy wspólnie opowieść bez słów o spotkaniach, działaniach i relacjach, które leżą w naszej naturze.

💐 Zapraszamy na spotkanie z Kulturą i Naturą pełne ciekawych wydarzeń, niespodzianek, ale i uwalniającego od codziennego stresu kontaktu z przyrodą i inspirowaną nią sztuką. Ogród i kwiaty to główne motywy splatające program wydarzeń.

Już po raz ósmy kultura Japonii z takim rozmachem i żywiołowością zagości w przestrzeni miejskiej Warszawy, stając się okazją do radości i wspólnej zabawy dla dzieci, dorosłych i wszystkich miłośników kultury japońskiej.
17 czerwca w Służewskim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską. Matsuri, czyli święto, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. Jest to niezwykle barwne wydarzenie z paradami, występami tanecznymi i muzycznymi oraz oczywiście dobrym jedzeniem, jednym słowem wspaniała okazja do zabawy dla lokalnych społeczności.

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st Warszawy i Dom Kultury „Włochy” zapraszają na Piknik “Letnia Scena Włochy”. Na naszej scenie wystąpią gwiazdy polskiej muzyki: SYLWIA GRZESZCZAK, VIKI GABOR i Aelin.
Piknik to nie tylko scena. Dla najmłodszych przygotowaliśmy wiele atrakcji: Dmuchane miasteczko, warsztaty pieczenia ciasteczek, iluzjonista, warsztaty pielęgnacji roślin, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie twarzy, akrobacje ze Spider-Manem, tatuaże i festiwalowe fryzury, klocki, blok sportowo-rekreacyjny, warsztaty plastyczne i muzyczne, planszówki plenerowe, bańki mydlane, strefa chillout, mała gastronomia, darmowe lody i wiele innych.
👉 Program na scenie:
godzina 17.00 Viki Gabor
godzina 18.30 Aelin
godzina 20.00 Sylwia Grzeszczak
👉 Atrakcje piknikowe w godzinach 14.00-19.00 lub do wyczerpania zasobów na stanowiskach plastycznych i gastronomicznych.
Dmuchane miasteczko, warsztaty pieczenia ciasteczek, iluzjonista, warsztaty pielęgnacji roślin, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie twarzy, akrobacje ze Spider-Manem, tatuaże i festiwalowe fryzury, klocki, blok sportowo-rekreacyjny, warsztaty plastyczne i muzyczne, planszówki plenerowe, bańki mydlane, strefa chillout, mała gastronomia, darmowe lody i wiele innych.
Współorganizatorzy:
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa “Warszawa” Sp. z o.o.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
Grupa TB
Piekarnia “Grzybki”
Klub Sportowy “Alpha Gym”
Tomaszewski sp. z o.o.

Jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że marzysz o szczęśliwej przyszłości dla swojego dziecka. I wiesz na pewno, że świat nie jest już możliwy bez IT.
A co, jeśli Twoje dziecko osobiście przyczyni się do stworzenia nowej rzeczywistości IT?
Byłoby wspaniale, prawda?
Z KIBERone jest to możliwe!
W Cyberszkole dzieci nabywają takich umiejętności jak :
✅ programowanie
✅ tworzenie stron internetowych, aplikacji, sklepów internetowych
✅ pisanie chatbotów
✅ technologie VR i AR
✅ montaż zdjęć i wideo
✅ projektowanie 3D
✅ tworzenie prezentacji
i wiele, wiele więcej!

Drodzy Rodzice, Przyjaciele i Sąsiedzi ! 💙
17 czerwca chcemy się spotkać razem z Wami na pikniku rodzinnym, na którym podsumujemy i pożegnamy ten rok szkolny 👌.
Każda grupa zajęciowa przygotuje niespodziankę, która pokaże, co udało nam się osiągnąć przez ten rok 🏆.
⛱ Rozłożymy leżaki, koce, parasole, w swobodnej atmosferze porozmawiamy o planach na przyszły rok, posłuchamy Waszego głosu jako najbliższych i zadbamy też o nasze brzuchy (zaprosiliśmy foodtracka 🍦).
PLAN PIKNIKU
🔹10.30 Uroczyste rozpoczęcie oraz występ muzyczny grup “Muzyczni Odkrywcy”
🔹11.00 Uroczyste rozdanie dyplomów dla wszystkich uczestników zajęć
🔹11.15 Drobny poczęstunek przygotowany przez uczestników zajęć “Kulinarne Podróże”
🔹11.30-13.00 (atrakcje na terenie ogrodu)
✏Plener rysunku
🥅Zawody sportowe rodzice kontra dzieci
🎲Rodzinne gry planszowe i kodowanie
🏅Manufaktura ogrodowych gadżetów
🎨Malowanie w dużym formacie
🎈 Sensoryczna niespodzianka
📸 Fotobudka
🔹 13.00 Zakończenie pikniku – MUZYCZNA NIESPODZIANKA 🎶🧑‍🎤🎸
📣Dodatkowo od godziny 11.00 zapraszamy na konsultacje w sprawie rozbudowy i modernizacji naszego terenu i placu zabaw 👌
https://konsultacje.um.warszawa.pl/processes/Suwalska
W razie niepogody przeniesiemy się do budynku 🏠.
📣Zaproście rodziny, weźcie to, co potrzeba na piknik i do zobaczenia ❤!

VIII Ogród Jordanowski
ul. Suwalska 13
Warszawa Targówek

17 czerwca (sobota) w godz. 11:00-16:00 – zapraszamy na Plażę Wilanów na Wilanowski Dzień Sportu. Na rodzinnym festiwalu sportu będzie można spróbować swoich sił w różnych grach i zabawach:

 • Piłka nożna
 • Siatkówka
 • Koszykówka
 • Wioślarstwo
 • Badminton
 • Akrobatyka
 • Judo
 • Pływanie
 • Golf
 • Karate
 • Fitness
 • Tenis
 • Kabbadi
 • Ringo sportowe
 • Frisbee Ultimate
 • Kwadrant/palant
 • Boule/bocce/petanque
 • Krokiet
 • Kometka/badminton
 • Wyścigi z wykonywaniem zadań
 • Mega Twister XXL
  Dodatkowe atrakcje:
 • tor skimboardowowy
 • mobilny warsztat rowerowy
 • eurobungee
 • dmuchańce: kule wodne, tor huragan, gladiator
 • zumba
 • wręczenie nagród najlepszym sportowcom Dzielnicy
 • pokazy pierwszej pomocy
 • food tracki
  Do zobaczenia!

W sobotę, 17 czerwca, odbędzie się Plenerowy Piknik Rodzinny. To następne wydarzenie w ramach projektu OD URSUSA – DO URSUSA. Projekt stworzony przez Członków PTTK Oddział Ursus otrzymał w tym roku dofinansowanie od Stołecznego Konserwatora Zabytków.
Zapraszamy 17 czerwca w godz. 11:00-14:00 na skwer przy Dom Kultury „Portiernia”.
Największą atrakcją będzie wystawa 3 traktorów marki “URSUS”
Przy budynku DK “Portiernia” będzie można zobaczyć prawdziwe
C-330, C-355, C-385

🍓Z bitą śmietaną czy z cukrem? W salaterce czy prosto z łubianki?

🍓W pełni sezonu truskawkowego spotkamy się w Muzeum Warszawskiej Pragi na warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Agnieszkę Kuś. Dowiemy się jak przyrządzano truskawki w Warszawie czasów belle époque. Wspólny podwieczorek stanie się dla nas okazją do rozmowy o rodzinnych zwyczajach kulinarnych. Choć truskawkowy deser a’la Ritz wyróżnia się subtelną elegancją – oblizywanie palców obowiązkowe!
Prowadząca: Agnieszka Kuś – interpretatorka dziedzictwa kulinarnego, autorka tekstów, przewodniczka, edukatorka i vlogerka, która wyszukuje smakowite historie z dziejów Polski i dzieli się z nimi ze słuchaczami i czytelnikami. Teksty, filmy dokumentalne z jej udziałem, spoty oraz webinaria można znaleźć w Internecie oraz na autorskim blogu „Patrzę i jem”.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 17.06 | 15:00 – 17:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻Wiek uczestników: + 6 lat
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online.
🔗bit.ly/3oDb8bz

Koncert Harfa dzieciom to wyjątkowe wydarzenie muzyczno-edukacyjne dla rodzin z małymi dziećmi. Uzdolnione dzieci grające już na instrumentach zagrają dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, dopiero wchodzących w świat muzyki. Proponujemy niepowtarzalne spotkanie z jednym z najstarszych instrumentów świata, określanym mianem instrumentu anielskiego. Bohaterką naszego koncertu będzie HARFA.
To właśnie harfa, dzięki barwom jakie może z niej wydobyć wprawny instrumentalista, potrafi brzmieniem imitować szum morza, burzy, czy wiatru. Harfa maluje nastroje, emocje, umie otulić słuchaczy kojącymi dźwiękami o wręcz terapeutycznym, czy hipnotycznym działaniu. Jej obecność w muzyce jest fundamentalna, a szerzej w kulturze: odwieczna. Lira i harfa nieustanie pojawiają się w literaturze, teatrze, w każdej z dziedzin sztuk pięknych. Podczas koncertu będzie można usłyszeć jak współbrzmią, gdy gra ich na scenie jednocześnie aż kilkanaście.
W koncercie wezmą udział dzieci grające w zespole Wiktorska Harp Open działający w Stowarzyszeniu Harfa Dzieciom przy PSM Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Zespół jest pod kierownictwem artystycznym Anny Sikorzak-Olek, Anny Piechury-Gabryś, Natalii Dymarskiej, Urszuli Nowakowskiej-Żwirdowskiej, Agaty Galik.
WSTĘP WOLNY!
Zapisy na:
www.muniania.pl/wydarzenia

Zapraszamy na rodzinny piknik biblioteczny DINOTEKA, który odbędzie się w sobotę, 17 czerwca, w godz. 10:00-14:00 w Parku Herberta. Tematem przewodnim wydarzenia będą oczywiście… DINOZAURY! 🦖🦕
W programie:

 • zabawy dla dzieci
 • warsztaty plastyczno-edukacyjne
 • kącik archeologa
 • kiermasz książek
 • zajęcia i zabawy sportowe dla rodzin
 • warsztaty cyrkowe
 • konkursy, m.in. quiz historyczny o Bielanach
  ✅ Wstęp wolny
  Organizator: Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
  Partnerzy: Bielański Ośrodek Kultury, Bielańska Fototeka, Szkoła Podstawowa Nr 187 im. Adama Mickiewicza, Przedszkole Nr 182 “Tajemniczy Ogród”

🎨 Pure Joy
Warsztaty rodzinne
17.06, godz. 12:00
zapisy: https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/pure-joy
Warsztat to mała wyprawa w zoomorficzny świat stworzony przez rzeźbiarza Constantina Brâncușiego i reinterpretacja, poprzez kolor, dwóch dzieł artysty: Niekończącej się kolumny i Stołu Milczenia, części zespołu rzeźb w Târgu Jiu w Rumunii.
Dzięki tym warsztatom możemy wejść w bezpośredni kontakt z prostymi i harmonijnymi formami Brâncușiego, w geście mającym na celu przybliżenie go jak najbliżej dzieci i ich rozwoju.
Wydarzenie w ramach finisażu wystawy „Drugiej wiosny nie będzie… Dzieci i sztuka w XX i XXI wieku”.
zdjęcie: archiwum Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki

Zapraszamy na warsztat z tworzenia animacji poklatkowej, który poprowadzi Magdalena Bryll.
🧹 Animacja poklatkowa wiele twarzy ma! Bierzemy na warsztat materiały sypkie: piasek, kolorowa sól, kasza, wszystko, co może się wysypać. Miotełka w pogotowiu a my będziemy animować.

🎬 Warsztat z tworzenia animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów zapraszamy na kolejny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. Pokażemy filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
🎟 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)
📌 Bilety dostępne na: https://ckf.interticket.pl/program/odkrywcy-animacji-7-8358
📌 17.06.2023, godz: 12:00.
Czas trwania: 90 minut
📌Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.
📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa
Współorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

Zapraszamy na wyjątkowy spektakl muzyczny dla dzieci pt. “Gdzie jest Pocahontas?!” już w sobotę 17 czerwca o godz. 12:30.
O spektaklu:
Szalony Pan reżyser poszukuje swojej muzy – Pocahontas, która zniknęła w tajemniczy sposób. W świecie baśni nastąpiło wielkie poruszenie. Piotruś Pan, Król Lew, Mowgli i ich przyjaciele próbują pocieszyć zdruzgotanego Pana reżysera i pomóc mu odnaleźć Pocahontas.
Ten spektakl muzyczny rozbawi Was do łez, ale również z pewnością wzruszy. Zapraszamy na niesamowitą przygodę pełną muzyki, tańca i wspaniałej gry aktorskiej.
Scenariusz i reżyseria: Dominika Sell-Kukułka, Dagmara Gabryelska i Alicja Pietruszka
Opracowanie muzyczne: Dagmara Gabryelska i Olga Szyłejko
Data: 17 czerwca 2023
Godz: 12:30
Wiek: od 5 roku życia
Cena: 50 zł
Bilety prosimy rezerwować poprzez wysłanie maila na kontakt@musichub.pl z poniższymi informacjami:
Liczba biletów:
Imiona i nazwiska każdego z gości:
Numer telefonu:
Do zobaczenia! 🙂

Zainspirowani działaniami osiemnastowiecznej brytyjskiej botaniczki, ilustratorki oraz autorki pierwszej stworzonej metoda cyjanotypii książki “British Algae: Cyanotype Impressions” stworzymy atlas popularnych roślin występujących w najbliższym otoczeniu fortu w technice cyjanotypii.
W czasie warsztatów zapoznamy uczestników z tą jedną pierwszych technik fotograficznych, zaprosimy do stworzenia własnych kompozycji oraz pójdziemy na spacer botaniczny, w czasie, którego przyjrzymy się bliżej okolicznej florze.
Spacer będzie pretekstem do bardziej uważnego spojrzenia na przyrodę, która często staje się niezauważalnym elementem codziennego krajobrazu (spaceru, drogi do pracy, sklepu itp.). Z zebranych roślin stworzymy kompozycję w technice cyjanotypii, która pozwoli nadać indywidualne znaczenie zebranym roślinom. W efekcie uczestnicy nie tylko poznają roślinność, ale tworzą też bliższą relację z lokalną przyrodą.
Efektem pracy będzie przygotowany później plik pdf z zebranymi pracami uczestników, którzy otrzymają po warsztatach.
Warsztaty organizowane w ramach projektu WyTwórczy Fort i są dofinansowane z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st Warszawy.


Wstęp wolny
Obowiązują zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/46474

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
CLAUDE MONET
Zanurzymy się w impresjonizm podążając tropem kolejnego współczesnego artysty a mianowicie CLAUDE’A Moneta. Postaramy się stworzyć obraz ujmujący istotę impresjonizmu a także pozwolić najmłodszym na poznanie kolejnego nurtu w sztuce. Dodatkowo podczas tych warsztatów poznamy zjawisko akcentu kolorystycznego na przykładzie zimnej i ciepłej barwy.
W trakcie warsztatów dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki malarskie. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały przestrzeń na uwolnienie swojej kreatywności.
Naszym celem jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości i twórczości!
Nie malujemy za dzieci – zachęcamy ich do zabawy 🙂
Każdy zabiera stworzony obraz do domu.
Dla kogo i kiedy?
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym a także szkolnym.
Poziom trudności zostanie ustalony zależnie od grupy wiekowej.
Zajęcia trwają 60 minut. Pracować będziemy przy dużym wspólnym stole
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.
Obowiązują bilety: do nabycia na stronie lub stacjonarnie w pracowni (najpóźniej dzień przed)

Zostań małym chemikiem!
Warsztaty, które już najmłodszym dzieciom pozwalają zaznajomić się z nauką.
Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia trwają 1 h.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Plac Konesera 2.
Temat najbliższych zajęć: SLIME
Od podstaw zrobimy idealna miksturę na slime, z którego będziemy dmuchać banki. Na końcu wzbogacimy go by nabrał magnetycznych właściwości tak, aby mógł się poruszać za magnesem.
Zapewniamy niezbędne narzędzia i miejsce!
Cena 99 zł/dziecko.
Bilety do nabycia online na stronie bądź stacjonarnie (najpóźniej dzień przed).

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

“MAGICZNA SOBOTA DLA DZIECI” | Konrad Modzelewski w Teatrze Iluzji!
Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł

Warsztaty adresowane są do pasjonatów komiksu pragnących samodzielnie pisać i ilustrować historie obrazkowe. Podczas zajęć dokonamy razem przeglądu najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem komiksu takich jak:
🔶 struktura opowieści
🔶 tworzenie postaci
🔶 projektowanie wyglądu postaci
🔶 kompozycja planszy
🔶 ilustrowanie ruchu
🔶 ilustrowanie upływu czasu
Zapraszamy zarówno tych, którzy już pracują nad swoimi komiksami jak i tych, którym wydaje się, że nie potrafią rysować lub nie wiedzą, od czego zacząć.
prowadzi: Adam Jastrzębski – artysta wizualny, twórca komiksów
Zajęcia odbywają w 3 grupach wiekowych:
🔷 dzieci 7-10 lat – g. 12.00
🔷 młodzież od lat 11 – g. 13.00
🔷 dorośli – g. 15.00

20.05.2023 (sobota)
Przyroda to przygoda
„Płochliwa piękność z lasu” – warsztaty dla dzieci w wieku 5-9 lat
Filia CKW na Zawadach, plac Vogla
Godz. 11:30-13:00
W czerwcu bohaterką przyrodniczej przygody będzie sarna. To smukłe, zgrabne zwierzę budzi powszechną sympatię. Pomimo tego że wszyscy znają sarny z wyglądu, bardzo niewielu zna ich zwyczaje. A sarny są naprawdę wyjątkowe. Są delikatne i płochliwe, świetnie pływają, a samce w pewnym okresie życia noszą na głowie „pluszowe” poroże.
Na warsztatach dowiemy się, po co sarnom suknia, łyżki i świece, jaką funkcję pełni lusterko, jak wysoko potrafią skakać oraz dlaczego szczekają. Przygotujcie się na trening czujności, sarnie skoki oraz na dużo zabawy.
Koszt: 50 zł od uczestnika (płatność do 15 czerwca).
Zapisy w placówkach CKW i na: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/46531.

W sobotę 17 czerwca o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie z Agatą Romaniuk, autorką detektywistycznej serii książek dla dzieci „Kocia Szajka” oraz nowej serii dla przedszkolaków „Precelek z Kociej Szajki”.
Podczas spotkania przypomnimy sobie niezwykłe historie kocich detektywów, którzy rozwiązują zagadki i są wplątani w tajemnicze intrygi, poznamy również kota Precelka, przyjaciela Pani Wieczorynki i Kociej Szajki!
Spotkanie dla dzieci w wieku 5+.
Wstęp wolny, zapisy online: https://tiny.pl/cxtgt (rezerwacja miejsc dotyczy dzieci) / tel. 22 646 46 49 / mailowo mbddim@bpmokotow.waw.pl
O autorce:
Agata Romaniuk – pisarka, reporterka, socjolożka z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej Głośniej. W 2019 ukazała się jej książka reporterska „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu” nominowana m.in. do nagrody Kolosy. Opowiadania i reportaże Agaty Romaniuk znalazły się także w zbiorach „Przewiew. 12 opowieści otwartych” i „Nadzieja”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie”, magazynie „Non/Fiction” i „Reportagen”. Prowadzi zajęcia z warsztatu pracy reporterskiej i z ekonomii behawioralnej. Jest także autorką detektywistycznej serii dla dzieci “Kocia Szajka. Zagadka zniknięcia śledzi”, “Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”, “Kocia Szajka i napad na moście” oraz “Kocia szajka i duchy w teatrze”.

Pierwszy bieg przeszkodowy Hart Ducha by CrossFit Bielany & Obstacle Center!
Dla kogo?
Przewidziane są dwie formuły biegu:

 1. Bieg dla dorosłych
  Dystans o długości do 3 km.
  Dzieci od lat 13 mogą brać udział w biegu na 3 kilometry za pisemną zgodą opiekuna prawnego, muszą stawić się w biurze z rodzicem lub opiekunem prawnym, aby ten podpisał zgodę na start dziecka.
  Zakupu biletów w biurze zawodów wydarzenia jak i na stronie internetowej organizatora mogą dokonać jedynie osoby które ukończyły 18 lat.
 2. Bieg dla dzieci
  Bieg dla dzieci od 4 do 12 lat
  Dopuszczamy możliwość pomocy swoim dzieciakom na trasie 🙂
 • Na trasie biegu rozmieszczone są przeszkody, wśród których wyróżnić można
  a. Naturalne – wzniesienia, itp
  b. Sztuczne – ściany, zasieki, przeszkody linowe, uformowane przeszkody ziemne, równoważnie, przeszkody wymagające celności itp.
  Wydarzenie ukierunkowane jest na dobrą zabawę oraz weryfikację sprawności fizycznej.
 • Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem formularza na stronie internetowej:
  www.zapisyonline.pl
 • Dopuszczeni do startu zostaną zawodnicy, którzy wniosą stosowną opłatę wpisową, wykonaną przelewem tradycyjnym
 • Wysokość wpisowego: 10 zł dziecko, 15 zł dorosły
  ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY DO ZABAWY!

Zapraszamy do udziału w cyklicznych zajęciach plastycznych dla dzieci w wieku 2-4 lata z rodzicami.
W trakcie zajęć wspólnie malujemy, rysujemy, rzeźbimy, tworzymy kolaże, makiety, prace przestrzenne, łączymy różne materiały i razem doświadczamy twórczej radości. Podczas zajęć dzieci z pomocą rodziców tworzą kilka małych prac, które zabierają do domu by tam bawić się i rozwijać twórczą zabawę. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w godzinach 9:30 – 11:00.
Informacje o płatnościach i zapisach: 502 585 061

😁Zapraszamy rodziców z dziećmi w EDUKACJI DOMOWEJ na dzień otwarty do Naszej bazy obok metra Służew!
😄Opowiemy o Naszym programie zarówno na wakacje jak i rok szkolny.
Będziecie mogli zwiedzić Naszą nowiutką lokalizację, świeżo przygotowaną na tegoroczne półkolonie.
😋W ogrodzie wszystkich czeka mały poczęstunek; przygotowaliśmy też atrakcje dla dzieci.
😎Światoskop prowadzi zajęcia dla dzieci w edukacji domowej, warsztaty, wycieczki, zajęcia sportowe, z komunikacji oraz emocji i projekty grupowe. Prowadzimy też półkolonie w duchu nauki przez zabawę.
Zapraszamy zarówno rodziny będące już w ED, jak i te które tematem dopiero zaczynają się interesować!
Stawiamy na bezpieczną atmosferę, wzajemny szacunek i zdrową komunikację, oraz różnorodny program. Realizujemy zajęcia z bardzo szerokiej grupy tematów, tak aby zabawa wiązała się z realnym odkrywaniem świata – młodych Odkrywców fascynuje wiele różnych dziedzin, a my wychodzimy temu naprzeciw!
Przykładowe atrakcje które czekają naszych podopiecznych tego lata:
wycieczki:

 • Muzeum Azji i Pacyfiku (warsztaty z gier i zabaw azjatyckich)
 • Poznajemy PRL (zwiedzanie z przewodnikiem w nasz dzień historyczny)
 • Produkcja filmowa (szykujemy własne nagrania parodii znanych i lubianych przez dzieci produkcji)
 • Terenowa gra piracka
 • Imprezy tematyczne
 • Wspólne gotowanie w profesjonalnej kuchni
 • I nie tylko!
  Warsztaty:
 • Mikrodzieło – czyli mikroskopy i sztuka
 • Zajęcia edukacyjne ze zdalnie sterowanymi monster truckami
 • Kreatywność w trzech wymiarach – długopisy 3D
 • Warsztaty STEM
 • Gry i zabawy komunikacyjne
 • Malowanie na szkle
 • I znacznie więcej!
  Sport:
 • Gry zespołowe
 • Gry terenowe
 • Sporty drużynowe
 • Wiele innych atrakcji (trampoliny, minigolf i wiele więcej!)
  W ciągu dnia zapewniamy 3 posiłki:
 • Drugie śniadanie
 • Dwudaniowy obiad
 • Słodki podwieczorek
 • Cały czas owoce i warzywa
 • Woda, lemoniada, herbata
  Każde dziecko objęte jest ubezpieczeniem
  Odkrywaj świat przez ŚWIATOSKOP!

Już po raz drugi na grodzisku w Lesie Bródnowskim odbędzie się wielkie święto archeologii – 2. Piknik Archeologiczny. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach archeologicznych oraz pokazach rekonstruktorów.
Zapraszamy w weekend 17-18 czerwca!

Za nami intensywny, kreatywny i bardzo pracowity rok. Uczestnicy zajęć w BOK w ciągu ostatnich miesięcy doskonalili swoje umiejętności, rozwijali talenty i poznawali samych siebie. Wszystko to przy wsparciu naszych instruktorów. I tak oto dobrnęliśmy do…
… finału sezonu 2022/2023!
Między 3 a 22 czerwca obejrzycie efekty pracy naszych podopiecznych. Szczególnie serdecznie zapraszamy Was w pierwszy weekend czerwca na Głębocką 66. Będzie się działo – muzycznie, tanecznie, teatralnie i intensywnie!

Więcej informacji na naszej stronie: https://bok.waw.pl/zajecia/final-sezonu-2022-2023

Warsztaty Rodzinne – Miejsce Tworzenia Zapraszam na twórcze warsztaty swobodnego tworzenia. Podczas zajęć tworzymy intuicyjnie, z naturalnych materiałów, w idei reuse, tworzymy bez planu i instrukcji, swobodnie i z lekkością, każdy tworzy, to na co ma ochotę! Pracownia znajduję się w przepięknej przestrzeni Prześwitu przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie. 🪐 17 CZERWCA, SOBOTA 🪐 Na zajęcia zapraszam w dwóch grupach godzinowych: 12:00-14:00 14:00-16:00 🪐 Wiek dzieci: od 3 lat i bez ograniczeń w górę adres: Warszawa, ul. Freta 39 (blisko Rynku Nowego Miasta) Prześwit 🪐koszt 65 zł (dziecko i rodzic łącznie) 🪐Zapisy: miejscetworzenia.info@gmail.com

Zapraszamy Was na wspólne odkrywanie sekretów i piękna naszych zamkowych Ogrodów. Otwieramy cykl spacerowy poświęcony Ogrodom Zamku Królewskiego w Warszawie!

Dzikie soboty to cykliczne spotkania w ogrodzie Fundacji Stu Pociech dla całych rodzin. Na spotkaniach obserwujemy świat przyrodniczy, doświadczamy, badamy, odkrywamy i tworzymy rozmaite dzieła sztuki. W międzyczasie bawimy się i odpoczywamy.
NAJDZIKSZA Z DZIKICH SOBÓT to wyjątke wydarzenie!
Otworzymy dla Was CAŁY ogród, a DZIKO DROGIE BILETY będą cegiełkami, które pozwolą nam dalej działać w tym budynku i w tym ogrodzie.
Skąd taki DZIKI pomysł?
Otóż regularnie rosną opłaty za wynajem przestrzeni, w której pracujemy i do której Was zapraszamy – mówimy o tym od jakiegoś czasu. Chcemy zabezpieczyć naszą przyszłość w tym miejscu, o którym tak wielu z Was mówi, że czuje się jak w domu. Żeby zostać w tym domu i w tym ogrodzie, potrzebujemy Was – ludzi gotowych dorzucać się do kosztów utrzymania. Jednym ze sposobów na dorzucenie się jest właśnie zakup DZIKO DROGIEGO BILETU – Dołącz do grona Stupociechowych Dobroczyńców!

Bilety kosztują 250 lub 400 zł. Zapraszamy z całą rodziną.
W planach mamy mnóstwo ogrodowych działań letnich, w tym m. in. zabawy wodą, błotną kuchnię, odkrywanie i doświadczanie przyrodniczego świata i rozmaite działania artystyczne. Będzie też czas na chwilę wytchnienia – wspólne śpiewanie i posiłek.

Już po raz szósty razem z Miśkiem z Męcińskiej zapraszamy na Grochów!
17 czerwca w gościnnych progach Klubokawiarnia Kicia Kocia będzie się działo – zaczynamy od Turnieju Jednego Wiersza (do wygrania niepowtarzalna statuetka autorstwa artystki Joanny Bylickiej i 2 tys. złotych), kończymy mocnym akcentem muzycznym, a po drodze rozmawiamy. W tym roku głównie o komiksie i Papciu chmielu, którego setna rocznica urodzin przypada 7 czerwca. Naszymi gośćmi będą teoretycy i praktycy sztuki komiksu. Ale nie zabraknie też wątków poetyckich i lokalnych.
Wydarzenia w sobotę trwają od godziny 14 do 22.
Głównym wydarzeniom festiwalowym towarzyszą warsztaty poetyckie (niedziela 18 czerwca), spacery literackie (10, 11, 24 i 25 czerwca) oraz literacka wycieczka rowerowa (18 czerwca). Szczegółowy program już wkrótce! Bądźcie z nami!

🌾 Dolina Wisły to wspaniały dom dla naszych braci. Zapraszamy Was na spacer w otoczeniu nadwiślańskich drzew. Przyjrzymy im się z bliska – od podstawy pni aż do ich koron, spojrzymy na ich liście i zaglądniemy też do ich wnętrza. Poznamy też rolę drzew w życiu zwierząt, roślin i grzybów.
🟢 PODCZAS WARSZTATÓW
– Dowiemy się, czy drzewa mają żyły i skórę oraz jak zaopatrują się w jedzenie i powietrze.
– Każdy z uczestników otrzyma klucze i pędy w stanie ulistnionym, z których stworzy własny dendro-zielnik.
– Odkryjemy smaki i zapachy spotkanych po drodze drzew i krzewów – dowiemy się, które z ich części są jadalne, a co może posłużyć nam do wyrobu najróżniejszych rzeczy.
🟢 GDZIE I KIEDY?
sobota, 17 czerwca 2023 r. godz. 12.00 przy namiotach na terenie Pawilonu Edukacyjnego Kamienia na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
🟢 DLA KOGO?
Dla dorosłych, dla rodzin z dziećmi, dla wszystkich.
🟢 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY❗
Link do formularza zgłoszeniowego: : https://tiny.pl/cx8p5
Liczba miejsc ograniczona, nie zwlekajcie z decyzją. Potwierdzenie zapisu (miejsca) na warsztat otrzymasz na wskazany w formularzu numer telefonu. Pamiętaj o punktualnym przybyciu na warsztaty.
📸Podczas warsztatów będziemy zbierać też zgody na wykorzystanie wizerunku – relacje z warsztatów publikujemy na Facebooku i Instagramie.

NIEDZIELA, 18 czerwca

18 czerwca (niedziela) o 11.00 dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w niezwykłej podróży po świecie pszczół! 🐝🐝
W trakcie najbliższych warsztatów uczestnicy:
🐝 odkryją niezwykłą pracę tych małych istot, które mają tak wielki wpływ i otaczającą nas przyrodę,
🌻 dowiedzą się jak powstaje miód, a jak pyłek kwiatowy,
🍯 będą mieć szansę zobaczyć z bliska strój oraz narzędzia pszczelarza, a także lepiej poznają jego pracę.
Dzieci wszystkimi zmysłami będą badać ten niezwykły świat. 🌏 Każde z zajęć łączy ze sobą część edukacyjną i warsztatową. Szczegóły i terminy kolejnych spotkań już wkrótce!
Informacje praktyczne:
🔸 zajęcia są bezpłatne,
🔸 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-10 lat,
🔸 ilość miejsc ograniczona,
🔸 organizator zapewnia wszystkie materiały.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).


Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.


Warsztaty organizowane są w Niepodległa. Miejsce spotkań – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Biuro Niepodległa.

Maszynki do makaronu, wałki i radełka w gotowości! Na zajęciach będziemy ugniatać, wałkować, prasować i wycinać wyjątkowe włoskie pierożki, które wypełnimy nadzieniem z ricotty. A potem czeka nas iście włoska uczta!
Na warsztacie nauczycie się jak przygotować:
-ravioli nadziewane ricottą i ziołami
-oraz cytrynowy krem mascarpone z owocami
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat
-Warsztaty trwają 2 godziny

Warsztaty dla dzieci (7+) z opiekunem
Warsztaty z autorem i ilustratorką przewodnika dla małych i dużych odkrywców
sala: Akumulator
wstęp wolny, obowiązują zapisy: joannareginska@proszynskimedia.pl
Zapraszamy dzieci powyżej 7 roku życia, razem z opiekunami, na warsztaty z twórcami książki „Bieszczady. Przewodnik dla małych i dużych odkrywców”.
Tajemnice górskich szczytów i dolin będą odkrywać twórcy przewodnika: Adrian Markowski, autor od wielu lat piszący o Bieszczadach oraz Agata Dobkowska, ilustratorka.
Dowiemy się m.in. jak przygotować się do wyprawy w góry i jak zachowywać się na szlaku. Razem zapakujemy plecak na wyprawę w Bieszczady, tak, by znalazły się w nim same niezbędne rzeczy. Rozpoznamy tropy zwierzęcych mieszkańców górskich zboczy. Odkryjemy tajemnice bieszczadzkich upiorów. Odgadniemy nazwy najważniejszych szczytów i sprawdzimy, jakie szlaki tam prowadzą.
Razem z ilustratorką książki, Agatą Dobkowską, będziemy rysować zwierzęta gór oraz Propastnyki, czyli złe duchy Bojków, dawnych mieszkańców Bieszczad. Podczas warsztatów plastycznych stworzymy pop-upy: trójwymiarowe obrazy połonin i przełęczy.
Warsztaty są częścią spotkania autorskiego organizowanego przez Wydawnictwo Prószyński.

Zapraszamy wszystkie dzieci na niezwykłe wydarzenie KONCERT – bajkę baletową KOPCIUSZEK. To magiczne spotkanie z muzyką na żywo, które zachwyci zarówno młodsze, jak i trochę starsze dzieci. Podczas tego wyjątkowego koncertu, będziecie Państwo mieli okazję przenieść się do baśniowego świata Kopciuszka, którego historia ożyje na scenie.
Podczas koncertu będziecie Państwo mogli delektować się pięknem muzyki fortepianowej na żywo oraz czarującym, zwiewnym i delikatnym występem baletnicy. Dodatkowo usłyszycie opowieść o losach tytułowego Kopciuszka i magicznym balu, który na zawsze odmieni życie dziewczyny. Kopciuszek to balet fantastyczny stworzony według bajki Charlesa Perraulta. To opowieść o skromności i pysze, szlachetności i prostactwie, nagrodzie i karze. Jest to szczególny balet, znany na całym świecie z wybitną, wspaniałą muzyką Siergieja Prokofjewa, która urzeka melodyjnością i bogactwem dźwięków oraz pozostawia Słuchaczom piękne wspomnienia.
Koncert Kopciuszek z muzyką fortepianową na żywo, występem baletnicy i opowieścią to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli Państwu zanurzyć się w magii baletu i fascynującym świecie muzyki klasycznej.
Czas trwania koncertu: 30 min
Cena za bilet na koncert to 45 zł.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
Bilety:
dla najmłodszych 0-5lat i dla dzieci starszych 6-10lat ->

Południowo-Praskie Prezentacje, czyli wielkie święto NGO działających na terenie dzielnicy Praga-Południe, zbliża się wielkimi krokami! 🎉
Zapraszamy wszystkich – małych👶 i dużych 👩 – do poznania organizacji pozarządowych, a także do wspólnej zabawy na pikniku pełnym ciekawych atrakcji dla rodzin👪 z dziećmi, ale też młodzieży i seniorów. Piknik odbędzie się 18 czerwca w godz. 12:00-17:00 w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej) 🌳
Lokalne organizacje pozarządowe zaprezentują swoją działalność, tym samym zachęcając zgromadzonych mieszkańców do włączenia się w ich inicjatywy 🥰Ale nie tylko! W planach mamy:
✅ bezpłatne warsztaty artystyczne, sportowe i sensoryczne
✅ gokarty
✅ konkursy z nagrodami
✅ pokaz jamników i husky
✅ zajęcia fitness i inne zajęcia sportowe
✅ spektakl teatralny dla najmłodszych
A to i tak tylko niektóre z atrakcji, które przygotowują południowo-praskie NGO i lokalny biznes! 💪
Program wydarzenia: https://zwalcznude.pl/ppp/program-pikniku/
Do zobaczenia! Wstęp wolny 📣

Rowerowy Maj w Warszawie wykręcił prawdopodobnie tyle kilometrów, że moglibyśmy okrążyć razem naszą planetę… 28 razy! W ramach finału kampanii okrążymy ją jeszcze raz 🚀
Bierzcie rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki i weźcie udział we Wspólnym przejeździe ulicami Warszawy z okazji Finału kampanii Rowerowy Maj 🚴‍♀️
Tradycyjnie razem z Nightskating Warszawa zapraszamy wszystkich uczestników Rowerowego Maja, rodziców, nauczycieli, a także wszystkich mieszkańców, którzy chcą świętować wspólnie ukończenie kampanii. Albo po prostu lubią jeździć aktywnie po Warszawie 😉
💃🏽Zbiórka o godzinie 11:30 przed bramą nr 2 Stadionu Narodowego. Tam rozgrzejemy się wspólnie podczas tanecznej rozgrzewki, którą poprowadzi PRO-DANCE.
Ruszamy o godzinie 12:00❗️
🚲START: Rondo Waszyngtona
🏁FINISZ: Park im. Zbigniewa Herberta (Bielany)
🗺️Trasa przejazdu ma ok. 10 kilometrów i prowadzi przez Most Poniatowskiego – al. Jana Pawła II – ul. W. Broniewskiego – ul. Z. Romaszewskiego.
🌳Właśnie tak dojedziemy do Parku im. Zbigniewa Herberta, gdzie zapraszamy na drugą część finału: piknik! Więcej informacji w wydarzeniu:
https://fb.me/e/7I4O2djA8
Regulamin przejazdu: https://bit.ly/RegulaminPrzejazdu2023
Możecie dołączyć na każdym z etapów trasy.

Wszystkich uczestników kampanii Rowerowy Maj, a także rodziców, nauczycieli i mieszkańców Warszawy zapraszamy na piknik z okazji ukończenia 6. edycji kampanii Rowerowy Maj w Warszawie! 🚲🛴
📍W tym roku finał kampanii będziemy świętować w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Piknik odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Bielany.
🏆 W trakcie pikniku wręczymy główne nagrody dla 3 najaktywniejszych klas i 3 grup przedszkolnych z najaktywniejszych placówek uczestniczących w kampanii.
W kategorii „Przedszkola” zwyciężyły:
🥇Przedszkole nr 65
🥈Przedszkole nr 325
🥉Przedszkole nr 401
W kategorii „Szkoły Podstawowe Małe” zwyciężyła:
🥇Szkoła Podstawowa nr 399
W kategorii „Szkoły Podstawowe Średnie”: zwyciężyła:
🥇Szkoła Podstawowa nr 66
W kategorii „Szkoły Podstawowe Duże”: zwyciężyła:
🥇Szkoła Podstawowa nr 16
Już teraz składamy ogromne gratulacje! 👏 Pełny ranking można sprawdzić na stronie: rowerowymaj.eu/warszawa-2023
🎖️Na pikniku wręczone zostaną także nagrody dla laureatów miejskiego konkursu informatycznego na animację komputerową „Rowerowy Maj – moja pasja” realizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16 pod Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów.
To nie jedyne wyróżnienia na pikniku – na uczestników czeka także konkurs, w którym będzie można wygrać rower od woom.
🥳 Ponadto na gości pikniku będzie czekało mnóstwo atrakcji – trampoliny, warsztaty, animacje, gry terenowe, warsztaty z robotyki, malowanie twarzy i wiele, wiele innych aktywności dla osób w każdym wieku.
Będzie to także okazja do przećwiczenia swoich umiejętności jazdy na rolkach w ramach zajęć prowadzonych przez Rolki na Bielanach.
Mamy także coś dla amatorów zimowych sportów – lodowisko. Nie trzeba zabierać własnych łyżew, będzie można wypożyczyć je bezpłatnie na miejscu ⛸️
😎🌭Na uczestników czekać będą także strefy relaksu. To świetna okazja do odpoczynku na wygodnych leżakach i kocach wśród szumu drzew i śpiewu ptaków w urokliwym Parku Herberta. A na głodnych nie tylko wrażeń i relaksu czekać będzie strefa gastro.
Niektórym strefa relaksu przyda się w szczególności, bo ta niedziela zapowiada się naprawdę intensywnie! Piknik poprzedzi wspólny przejazd ulicami Warszawy, na który zapraszamy wszystkich na rowerach, rolkach, hulajnogach, wrotkach czy deskorolkach. Szczegóły w wydarzeniu: https://fb.me/e/zteO51g2
HARMONOGRAM FINAŁU KAMPANII ROWEROWY MAJ
🔸11:30 Taneczna rozgrzewka
Zbiórka przed bramą nr 2 Stadionu Narodowego
🔸12:00 Wspólny przejazd ulicami Warszawy
START: Rondo Waszyngtona
FINISZ: Park im. Zbigniewa Herberta
🔹13:00 Rozpoczęcie pikniku w parku im. Zbigniewa Herberta
🔹13:10 Występ szkolnego zespołu instrumentalnego
🔹13:30 Ogłoszenie wyników kampanii
🔹14:30 Występ taneczny PRO-DANCE
🔹15:30 Występ Teatru TAK: Koncert Fionka Dzieciom
🔹17:00 Występ zespołu tanecznego REX
🔹17:30 Ogłoszenie wyników KONKURSU
🔹18:00 Zakończenie pikniku
👋Do zobaczenia!

Radosne chwile, poczęstunek, atrakcje dla małych i dużych – to wszystko czeka na Was podczas naszego wyjątkowego Pikniku Sąsiedzkiego! To doskonała okazja, aby spotkać sąsiadów, poznać nowych ludzi i cieszyć się pięknem wspólnego czasu na świeżym powietrzu.
Program:

 • 10.00 – 14.00 wyprzedaż garażowa
 • 11.00 Mały Teatr
 • 12.00 – 14.00 warsztaty w ogrodzie
  13.00 pokazy uczestników zajęć Centrum ŁOWICKA
 • 17.00 KONCERT JUSTYNA JARY I ALEGANCKA KAPELA
  Dodatkowe atrakcje:
  Ogrodowe wytchnienie z poczęstunkiem.
  Gra rodzinna, wymiana roślin, strefa sportu (w zależności od pogody).
  WSTĘP WOLNY
  Czekamy z lemoniadą!

„A gdyby tak zwyczajny dywan stał się dla nas światem utkanym z rozmaitych dźwięków, rytmów i figur tanecznych? Gdyby tak ponownie uwierzyć, że świat można zaczarować i choć na chwilę stać się dzieckiem obok swego dziecka. Gdyby tak dać się porwać niezwykłej przygodzie na zaczarowanym muzycznym dywanie…
Spektakl „Przywitanie lata –dookoła świata” to zaproszenie do wspólnej zabawy i nauki—śpiewania, grania na małych i dużych instrumentach oraz do tańca i animacji ruchowych. To znakomity sposób by podczas intrygującej zabawy wykształcać w dzieciach poczucie grupowej wspólnoty, empatię oraz swobodę wyrażania swoich emocji i osobowości.
WSTĘP WOLNY
Wystąpi projekt „Muzykowanie na dywanie”
Spektakl poprowadzą Maria Foryś oraz Marta Florek. Obie są aktorkami na stałe goszczącymi na scenach teatralnych. Obie są również aktywnymi mamami oraz pedagogami —rozumieją więc doskonale potrzeby najmłodszych zarówno z perspektywy rodzica jak i nauczyciela.
Pozostali członkowie zespołu to muzycy z bogatym doświadczeniem, instrumentaliści polskich zespołów muzycznych.

🎪A gdyby tak przenieść się w cyrkowy świat praskiego lunaparku?
🎪Czego tam nie było! Kolejki górskie, diabelskie młyny, karuzele, huśtawki, potańcówki, pokazy komików…
🎪Z pomocą dawnych fotografii przyjrzymy się wesołemu miasteczku, a na koniec wcielimy się w klaunów i małych akrobatów!

👶„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.
📝Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 18.06 | 11:00 – 12:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą
👩‍🏫Prowadząca: Natalia Morawska
👶Obowiązuje limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online. [dziecko plus dorosły opiekun]🔗https://bilety.muzeumwarszawy.pl/rezerwacja/termin.html?id=2597&option_data=

✉ Jeszcze kilkanaście lat temu wysyłaliśmy kartki pocztowe z pozdrowieniami do rodziców, dziadków i przyjaciół z niezwykłych miejsc, które odwiedzaliśmy w trakcie wakacji. Obecnie zwyczaj ten stracił na popularności. A jaka jest właściwie historia pocztówki? Kto i kiedy wysłał ją jako pierwszy? Które kartki pocztowe są białymi krukami w kolekcjach prywatnych, a które w muzealnych i dlaczego? Na te pytania poszukamy odpowiedzi w wilanowskim Gabinecie Ikonograficznym.
✉ Uczestnicy warsztatów wcielą się w rolę kolekcjonera unikalnych pocztówek z wizerunkiem letniej rezydencji króla Jan III i poznają nie tylko ich historię, ale także sposoby na znalezienie tych najcenniejszych obiektów. Zgłębią również tajniki scrapbookingu i stworzą swoją wyjątkową pocztówkę kolekcjonerską, a pozdrowienia z Wilanowa wykaligrafują dwuelementowym piórem!


🖋 Prowadzenie: Katarzyna Pietrzak
👪 Dla kogo: warsztaty familijne (dzieci od 8 lat)
📆 Kiedy: 18 czerwca, godz. 11:00
📍 Gdzie: Scriptorium Villa Nova
🎟 Bilety: https://bit.ly/Pozdrowienia_z_Wilanowa

Targ Śniadaniowy to cykliczne wydarzenie, które nieprzerwanie odbywa się od 10 lat, organizowaliśmy je w całej Polsce, a w samej Warszawie byliśmy już w 7 dzielnicach, czas odwiedzić kolejną!
Przed nami wyjątkowe wydarzenie! Zapraszamy Was serdecznie na Targ Śniadaniowy w dzielnicy Wawer, gdzie będziemy wspólnie bawić się i jeść pyszne jedzenie w pięknym otoczeniu wawerskiej przyrody! To dobry czas, żeby chwycić za koc i udać się na wspólny piknik!
Przed nami wiele atrakcji dla tych najmłodszych i trochę starszych:
11:00 — Rozpoczęcie
Strefa gastronomiczna: przygotowaliśmy wiele stoisk, z których będziecie mogli spróbować niezapomnianych potraw i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu wśród zieleni!
Strefa animacji dla dzieci: pokaz magii na żywo, pokaz baniek mydlanych, punkt malowania twarzy i wiele więcej. Będziemy patrzeć wysoko – całość dopełni szczudlarz.
12:00 — oficjalne otwarcie przez Zarząd Dzielnicy Wawer
14:00 — Pokazy rycerskie
16:00 — Zakończenie
Kiedy: 18 czerwca
O której: 11:00 – 16:00
Gdzie: Marysin Wawerski – ul. Starego Doktora 1

Finałowe spotkanie wiosennej edycji “Akademii bajkowej piosenki” to spotkanie z wyjątkowym zespołem Jazzbaja. Poznamy bliżej możliwości wykonawcze instrumentów oraz wspólnie zaśpiewamy największe przeboje z polskich bajek w jazzowych aranżacjach.
👨‍👩‍👧‍👦🎶 Spotkanie ma charakter warsztatowy dla rodziców z dziećmi od 4. roku życia – nauczymy się i wspólnie wykonamy filmowe przeboje!
📍FINA
ul. Wałbrzyska 3/5 (metro Służew)
🎫 WSTĘP WOLNY
Prosimy o rejestrację przez formularz, osobno za siebie i za każde z dzieci: https://tiny.pl/cx9lt
Spotkanie poprowadzi zespół JAZZBAJA
Jazzbaja to projekt czwórki młodych muzyków, studentów jazzowych wydziałów na polskich i zagranicznych uczelniach muzycznych.
🔸Michał Niedbała – pianino
🔸Mikołaj Sikora – kontrabas
🔸Piotrek Przewoźniak – perkusja
🔸Aleksandra Przewoźniak – śpiew

Teatr Baniek Mydlanych
zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci „Dziwactwa Mistrza Bulbulasa”, w którym głównymi bohaterami są olbrzymie bańki mydlane!
UWAGA:

 • czas trwania występu – 65-70 minut
 • ze względu na międzynarodowy charakter widowiska, piosenki i dialogi bohaterów w języku polskim odtwarzane są z playbacku.
 • ze względu na czasami stojące pod sceną dzieci (podczas kulminacyjnych pokazów baniek), widoczność z pierwszego i drugiego rzędu może być ograniczona.
 • dzieci do 2,5 lat mogą wejść bezpłatnie bez udzielenia miejsca (na kolanach u rodzica)
 • polecamy dla dzieci od 3 do 9 roku życia!

O wystawie i wybranych dziełach, które wraz z tekstami Rajmunda Lulla tworzą wystawę „Księga Stanu Rycerskiego” opowiadać będzie dyrektor i kurator – dr Piotr Kopszak.
Zapraszamy w niedzielę 18 czerwca na g. 15:00.
Obowiązuje bilet na wystawę.
Patronat medialny: Radio Warszawa 106,2 FM
Zdjęcie: Stanisław Wyspiański, karta ze szkicownika “Mariackiego” – rycerz pędzący konno, 1890 r. Własność Muzeum Narodowe w Warszawie.
Wystawa „Księga Stanu Rycerskiego” jest próbą pokazania niezmiennej aktualności ideałów rycerskich, jakie przedstawił w swoim dziele pod tym tytułem Rajmund Lull (ok. 1232 – ok. 1315). Obszernym cytatom z dzieła Lulla towarzyszą dzieła sztuki dawnej i współczesnej tworzące równoległą opowieść, w trakcie której widz ma szansę zastanowienia się nad głębszym sensem „bycia rycerzem”. Na wystawie znajdują się m.in. średniowieczne rzeźby świętych patronów rycerstwa, ryciny najwybitniejszych polskich grafików międzywojennych Wiktorii Goryńskiej i Stefana Mrożewskiego, obrazy Jacka Malczewskiego, Tadeusza Makowskiego, XVII-wieczne kaplerze, rysunki do komiksów Huberta Czajkowskiego i grafiki do gier komputerowych Mariusza Kozika.
Wystawa otwarta do niedzieli 25 czerwca 2023 w godzinach:
wtorek – piątek 12:00-18:00
sobota – niedziela 12:00-16:00

SPOTKAJMY SIĘ PRZY GRILLU W EKO PARKU
Dzięki uprzejmości Urzędu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz wsparciu z programu Inicjatywy Sąsiedzkie Fundacji Stocznia mamy okazję zaprosić Was na piknik sąsiedzki w Eko Parku!
Piknik odbędzie się 18 czerwca (w niedzielę) w godzinach 11:00-16:00.
Spotkamy się w Eko Parku przy Gierdziejewskiego za placem zabaw.
W planach grill, muzyka, animacje dla dzieci i wspólne czytanie bajek. Będziemy informować o wszystkim na bieżąco na stronie wydarzenia.
Wszyscy sąsiedzi mile widziani!

Już dziś możecie zaznaczyć w kalendarzu datę 18 czerwca. Tego dnia – w niedzielę poprzedzającą Dzień Ojca w Warszawie odbędzie się gra miejska „Przygoda z Tatą”. Kilka godzin wspólnej zabawy, zagadki, konkurencje umysłowe i sprawnościowe, nowe aktywności, niespodzianki – to wszystko sprawi, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin z dziećmi. Rodzinną grę miejską ponownie organizuje Fundacja Akademickiego Związku Sportowego.
Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie: https://przygodaztata.azs.pl/

Informacje praktyczne:
📆 Data: 18 czerwca 2023 godz. 14:00-18:00
📍 Miejsce: Plaża Wilanów (róg ulic Przyczółkowej i Klimczaka)
🎉 Wstęp i większość atrakcji: BEZPŁATNE!
Co dla Was przygotowaliśmy?
👉 Strefy Warsztatowe – naucz się z dzieckiem nowych umiejętności.
👉 Turniej Rodzinnych Budowniczych – szczegóły i zapisy odbywają się pod tym postem: https://bit.ly/konkurs-tato-net
UWAGA: liczba miejsc ograniczona!
👉 Zabawy integracyjne – wzmocnij relację ze swoim dzieckiem.
👉 Festiwal Baniek Mydlanych – tysiące baniek unoszących się w powietrzu.
👉 Strefa foodtrucków – niezapomniane smaki najlepszych dań.
👉 Strefa dmuchańców – moc zabawy i wspomnień na całe życie.
Dzień Ojca to wyjątkowe święto dla ojców, rodziców i opiekunów!

System muzealny Muza; www.muza.mobilems.pl ;;;fot.

Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się, z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, stworzymy również własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedzielę o godz. 11.00.
Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
📅 Terminy warsztatów:
18 czerwca, godzina 11.00 (bilety w sprzedaży od 13 czerwca)
🎟️ Bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł. Bilety dostępne wyłącznie online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty. • Liczba miejsc ograniczona.
🧒 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
📍 zbiórka w Holu Muzeum Rzeźby w Królikarni, Oddział MNW
⌚ Czas: ok. 80 minut

🚂Wystawa „Kolej na Pragę” to nie tylko historia dworców, stacji i pociągów. To przede wszystkim opowieść o tym, jak Praga zmieniła się dzięki kolei i z podmiejskiej osady rozwinęła się w jedną z najważniejszych dzielnic Warszawy.
W czasie warsztatów dowiecie się, jak przy użyciu dostępnych materiałów zbudować makietę miasta: drogi skwery, budynki itp. Na warsztaty zapraszamy osoby początkujące w sztuce modelarstwa, a także pasjonatów i pasjonatki, którzy chcieliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Efektem warsztatów będzie makieta, która będzie otoczeniem dla modeli pociągów na wystawie „Kolej na Pragę”.
✂️Można przynieść własne materiały.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 18.06 | 11:00 – 14:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
👨Prowadzenie: Jacek Fink-Finowicki, w partnerstwie z Warszawskim Klubem Modelarskim
👨Grupa wiekowa: od 12 roku życia
✨Ilość miejsc: 12 osób początkujących
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online.
🔗bit.ly/461wErt

W ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury od kilku miesięcy trwają spotkania z cyklu HAŁAS :W CENTRUM – wykłady i panele dyskusyjne dotyczące zagadnienia HAŁASU i jego wpływu na kształtowanie i użytkowanie miasta. Są one skierowane do dorosłych mieszkańców Warszawy. Tym razem jednak przygotowaliśmy rodzinne warsztaty architektoniczne HAŁAS :WŚRÓD ZWIERZĄT!
Dorośli – architektki i architekci – projektują ciche budynki dla ludzi. A Was, dzieciaki, zapraszamy do wspólnego stworzenia cichych domów, w których przed HAŁASEM miasta będą mogły schronić się warszawskie zwierzęta: jeż, wiewiórka, gołąb, zając, a nawet sowa! 🦔🐿🕊🐇🦉
Warsztaty skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat.
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami/opiekunami w niedzielę 18.06.2023, w godzinach 13:00 – 15:00 i 16:00 – 18:00 (do wyboru, warsztaty w obu godzinach będą miały taki sam przebieg).
Zajęcia poprowadzi architektka Anna Cudny wraz ze studentkami i studentami z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Prosimy o pobranie biletów dla każdej osoby uczestniczącej w warsztatach (1 rodzic + 1 dziecko -> 2 bilety; 2 opiekunki + 3 dzieci -> 5 biletów itp.). Liczba miejsc ograniczona.
Rysunki zwierząt widniejących na grafice, specjalnie dla wydarzenia HAŁAS :WŚRÓD ZWIERZĄT, wykonała @Justyna Krauze. Dziękujemy

To historia piratów poszukujących przygód na nieznanych morzach. Pewnego dnia znajdują na brzegu butelkę z mapą skarbów legendarnego Korteza. I tu rozpoczyna się zabawa, w której uczestniczą również dzieci. Majtek Gordon, jeden z piratów, ucieka z łajby kapitana Gwendolindy i spotyka na swojej drodze Krakena, potwora morskiego o łagodnym usposobieniu, który staje się jego przyjacielem. Gwendolinda zaś uczy się z dziećmi rozładowywać złość po stracie załogi. Gordon tymczasem podstępem zabiera Gwendolindzie mapę skarbów a nawet odbiera jej po potyczce na miecze ich wspólna kiedyś łódź i sam wyrusza na poszukiwanie skarbu Korteza. Gwendolinda nie poddaje się i wpław dociera pierwsza na Isla de Kataros, aby razem z dziećmi odszukać drogę do skarbu. Odkrywają wspólnie skrzynię Korteza, a w niej największy skarb piratów. Cóż to jest? Przekonacie się sami… /INTERAKTYWNE przedstawienie z szantami i łodzią z wielkim pirackim żaglem/.
/wstęp 20 zł; bilety do nabycia w serwisie biletyna.pl lub w miarę wolnych miejsc w placówce w dniu wydarzenia, na miejscu płatność wyłącznie gotówką/

KREATYWKI WRACAJĄ NA PLAŻÓWKĘ
🎈🎈🎈Kreatywki to warsztaty kreatywnego rozwoju podczas, ktorych dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Niedziele
Plażówka Ursus
Dzieci warszawy 24

Jerz Igor, czyli Jerzy Rogiewicz i Igor Nikiforow tworzą razem muzykę od 2014 roku.
W tym roku Jerz Igor świętuje 10-lecie istnienia – dokładnie 1 czerwca 2013 w internecie ukazał się pierwszy singiel zespołu, piosenka “Królewicz”. Kołysanka stworzona przez początkowo anonimowy duet Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem słuchaczy małych i dużych, że jej twórcy postanowili pójść za ciosem i wydać cały dziecięcy piosenkowy album. Autorzy marzyli o “płycie dla dzieci, której z przyjemnością mogliby słuchać także rodzice i ich bezdzietni przyjaciele”. Dzięki wsparciu 330 osób na portalu Polak Potrafi skromny początkowo pomysł przeobraził się w pięknie wydany album z grafiką Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak, wydany przez niezależna oficynę Lado ABC.
Rok później nakładem tego wydawnictwa ukazała się płyta Jerz Igor Zimą. Na obydwu albumach teksty piosenek stworzyli przyjaciele duetu, m.in. Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk, Adam Repucha, Grzegorz Uzdański i Kamil Gamza.
Ich trzeci album Wyspa ukazał się w 2020 roku, promowany singlem Nuda, z tekstem autorstwa Doroty Masłowskiej i wspaniałą szatą graficzną stworzoną przez artystkę wizualną Martę Krześlak.
Studyjny projekt tuż po premierze pierwszej płyty przeobraził się w regularnie koncertujący wieloosobowy skład, występujący zarówno na scenach wielkich festiwali i w małych lokalnych bibliotekach. Koncertowy skład Jerza Igora tworzą najwspanialsi i najwybitniejsi muzycy, znani z niezliczonej ilości projektów, zarówno solowych jak i zespołowych (Resina, Hage-O, Babadag, Mitch & Mitch, Jazzband Młynarski-Masecki).
Zespół grający muzykę dla dzieci i ich rodziców.
Jerz Igor na żywo to:
Igor Nikiforow – śpiew, gitary, perkusja
Jerzy Rogiewicz – śpiew, klawisze
Karolina Rec – wiolonczela, śpiew
Tomasz Duda – flet, saksofon barytonowy, klarnet basowy
Maurycy Idzikowski – trąbka
Tomasz Dworakowski – puzon
Jakub Czubak – gitara basowa
Julian Horodyski – zestaw perkusyjny
Możemy się również spodziewać niespodziankowych gości specjalnych!
Spektakl dla dzieci i dla wszystkich.
Czas trwania koncertu to około 60 minut bez przerwy.

Lato zbliża się wielkimi krokami – warto je odpowiednio przywitać. Najlepiej wspólną, świetną zabawą.
☀️☀️☀️
Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny „nareszcie wakacje” już w najbliższą niedzielę przy Stawach Brustmana.
Będą występy artystyczne, miasteczko dmuchańców, wata cukrowa, popcorn, malowanie buziek i animacje sportowe.
Przede wszystkim będzie jednak okazja, by się spotkać i miło spędzić czas.
Artyści, którzy wystąpią podczas pikniku:

 • Jarema Stępowski – tribute
 • Prink Girls
 • uczniowie Pracowni Wokalu Ilony Rojewskiej
 • Samanta i Piotr – duet piosenki radosnej
 • Jose Song
 • 750 w składzie SOFANCY, KUBE, ZAZA
  Prowadzenie: DJ Kudłaty
  🥳
  Do zobaczenia w niedzielę!

Zapraszamy Was w każdą niedzielę o 11:00!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Weź swoją matę i wpadaj nad Wisłę 🌊

Spotkania KONTAKTUJ Z DZIECKIEM to czas i przestrzeń stworzona na wzajemne porozumienie dzieci i dorosłych. To wspólne działania ruchowe oparte na spontanicznej zabawie, improwizacji z elementami kontakt improwizacji.
Będziemy wspólnie skakać, turlać się i upadać, ale i praktykować skupienie, koncentracje, swobodny przepływ oddechu i działać kreatywnie.
Podczas zajęć jest duża swoboda ćwiczeń i ich formy, podejmowana przez uczestników w zależności od ich gotowości. Tworzymy przestrzeń na wzajemne porozumienie przez ruch.
Dzięki zabawie i zadaniom będziemy odkrywać różne sposoby kreowania otaczającej nas przestrzeni oraz możliwości wpływania na nią.
Dzieci i rodzice działając razem, mają możliwość rozwinięcia nowej formy komunikacji niewerbalnej poprzez pracę z ciałem i kontaktem fizycznym. To przestrzeń dla Was do budowania i pogłębienia więzi rodzinnej za pomocą naszego ciała.
Miejsce na rozwijanie samodzielności i niezależnego ducha u młodych, a rodzice uczą się z nimi współpracować na równi. W ten sposób można budować u dzieci fundamentalne poczucie własnej wartości oraz wzajemnego zaufania do siebie.
Dzięki improwizacji odkrywamy świat intuicyjnie przez kontakt fizyczny, ruch i dotyk. Rozwijamy inwencję twórczą, wyobraźnię, chęć eksperymentowania, dzielenia się własnymi emocjami. Nie ograniczamy się do powtarzania, naśladowania, a zachęcamy do współtworzenia.
Dzięki wspólnym działaniom i doświadczaniu dzieci oraz dorosłych mamy szansę wspierać rozwój Naszej relacji w rodzinie, rozwój dziecka i jego przyszłości.

Jeżeli tak jak my, uwielbiacie magiczne przygody młodego czarodzieja, a Wasze dzieci marzyły by dostać list w jedenaste urodziny, koniecznie musicie nas odwiedzić!
Zobaczcie co przygotowaliśmy:
1️⃣ Magiczne zwierzęta
Chcielibyście wybrać się na wyprawę w poszukiwaniu magicznych zwierząt? Na warsztatach stworzycie własnego nieśmiałka, który może Wam towarzyszyć każdego dnia.
📅 Start: godzina 14:00 – 18.06.2023 (niedziela)
➡️ Koszt: 55 zł (dziecko) | Dla dzieci w wieku od 8/9 roku życia
2️⃣ W pracowni różdżkarza
Gdy nie możecie pozwolić sobie na wyprawę na ulicę Pokątną, do pracowni Pana Olivandera, pozostaje samodzielnie wytworzyć własną różdżkę. W trakcie warsztatów stworzymy magiczne różdżki, a w trakcie pracy sprawdzimy co wiecie o niesamowitej pracy różdżkarzy.
📅 Start: godzina 16:00 – 18.06.2023 (niedziela)
➡️ Koszt: 65 zł (dziecko) | Dla dzieci od 8/9 roku życia
3️⃣ Magiczne, słodkie eliksiry ciasteczkowe
Magiczne, słodkie eliksiry ciasteczkowe – niezastąpiona Justyna zaprasza na wspólne dekorowanie ciasteczek, które swym kształtem i kolorami przywołają lekcje eliksirów profesora Snape’a.
📅 Start: godzina 16:00 – 18.06.2023 (niedziela)
➡️ Koszt: 85 zł (rodzic + dziecko – jeden pakiet do dekorowania) | Dla dzieci od 4-5 roku życia
4️⃣ Magiczny lightbox
Wyczarujcie razem z nami niezwykła ozdobę jaką jest podświetlany LED lightbox. Lightbox to elegancka ramka z wielowarstwowymi planszami przedstawiającymi wydarzenia z życia bohaterów książek J.K. Rowling, której magii dodaje podświetlenie LED. Idealna dekoracja do pokoju dla każdego potteromaniaka.
📅 Start: godzina 16:00 – 11.06.2023 (niedziela)
➡️ Koszt: 95 zł (dziecko) | Dla dzieci od 9/10 roku życia
Wszystkie informacje na: https://flobadob.pl/warsztaty-magiczne/

18 CZERWCA zapraszamy na Rodzinną Niedzielę w Hulaparku!😃
Kup bilet do Hulaparku i ciesz się dodatkowymi atrakcjami!😎
❗Z dodatkowych atrakcji może skorzystać każdy gość po zakupie biletów do Hulaparku w godz. 12:00-15:00. ❗
Plan dnia:
✨ 12:00 warsztaty plastyczne
✨ 13:00 zajęcia taneczne dla dzieci HULA DANCE KIDS😃 🎀13:00 – (3-6 lat) 🎀13:30 – (7-12 lat)
✨14:00 animacje, gry i zabawy
❗W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ ZAPRASZAMY OD 10:00❗😎
📅KIEDY: 18.06.2022r. godz. otwarcia HULAKULA 10:00 | start atrakcji: 12:00
📌GDZIE: Hulakula ul. Jagiellońska 82b, Warszawa

Niedziela to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie i rodzinnie spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę! Zajęcia zaczynają się o 10.15 i o 12.15.

🗓️ niedziela / I grupa: 10.15; II grupa: 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
🧒🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich! 🎹
Co tydzień w niedzielę zapraszamy pod Pomnik Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich, gdzie będziecie mieli okazję posłuchać recitali w wykonaniu znakomitych pianistów z Polski, Argentyny, Francji, Hiszpanii, Włoch, Korei Południowej, Chin, USA, Wietnamu i Japonii.
Współorganizatorami koncertów są Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
11 miesięcy temu

Dzień dobry!
Trochę późno, ale jeszcze dorzucę. W ten weekend będzie Rodzinny Piknik z Zespołem „Mazowsze”

Pozdrawiam!