Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 17-18 maja

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 17-18 maja

Zastanawiasz się, jak spędzić fajny weekend z dzieckiem w Warszawie? Szukasz pomysłu na najbliższą sobotę lub niedzielę? Weekendowa Zajawka to zestawienie rodzinnych atrakcji, które od lat publikuję w każdą środę. Jestem pewna, że znajdziesz tu masę inspiracji na dobry czas z dzieckiem w każdym wieku.

Będzie mi super miło, jeśli udostępnisz artykuł innym rodzicom i wszystkim zainteresowanym atrakcjami w Warszawie :)

SOBOTA, 17 maja

Kiedy? 17 maja (sobota) – zarezerwujcie tę datę!
Godziny: 14:00–16:30
Dla kogo? Dzieci w wieku 3–5 lat wraz z rodzicami

Zapraszamy na autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
Prowadzenie: Katarzyna Gajewska, Paweł Piestrzeniewicz, Natalia Ufniarz, Zofia Kubaszewska, Weronika Woźniak.

Zapraszam na Rodzinny Piknik Aikido

  • Byłych i obecnych Aikidoków oraz tych którzy dopiero dojrzewają do tej decyzji
  • Małych i Dużych wraz z rodzinami !
  • wszystkich sympatyków

Przed Wami cykl sobotnich przygód dla dzieci pt. „LEŚNE SZEPTY”.
„Leśne Szepty” to propozycja sobotnich warsztatów i wypraw w kontakcie z naturą, bodźcami, malarstwem, grafiką, stolarką, dotykiem lasu i szumem łąk. Jest to możliwość zanurzenia się w codzienności Leśnej Szkoły.
Cykl sobotnich spotkań powstał z myślą o dzieciach, które chcą doświadczyć przyrody, leśnych eksploracji, ostrzyć patyki, szukać śladów zwierząt, poznać ciekawostki – historie, które kryje las, łąka, woda, chodzić na boso, wspinać się na drzewa, a przy okazji spróbować odkryć kawałek siebie podczas warsztatów czy zajęć artystycznych.
17 maja poświęcimy tematowi LUSTRA LASU/LASU W LUSTRZE.
Spotkanie zaczynamy Kręgiem w naszym szkolnym ogrodzie.
Zaraz po nim zaprosimy dzieci na spacer do Lasu Kabackiego – nie będzie to jednak zwykła wędrówka, gdyż zabierzemy ze sobą… lustra!
W lustrzanej tafli będziemy obserwować tętniące wiosną życie, hen ponad naszymi głowami – korony drzew, poruszające się na wietrze liście, ptaki.
Po powrocie, podczas warsztatu, będziemy “oprawić” lustra w leśne ramy i dekorować je w niepowtarzalny sposób, a gotowe lustro każde dziecko zabierze ze sobą domu.
Sobotnie warsztaty w warszawskiej Leśnej Szkole WATASZKA to okazja, by Wasze dzieci mogły spędzić dużo czasu w bliskim kontakcie z naturą, a przy okazji w kontakcie z grupą rówieśniczą.
Organizatorem cyklu spotkań “Leśne Szepty” jest Leśna Szkoła WATASZKA.
Uważność i opiekę podczas warsztatów artystycznych i wypraw zapewni dzieciom Tomek i Karolina – kadra warsztatowa szkoły.

Z okazji 50-lecia Rampy zapraszamy widzów w każdym wieku na podróż baśniometrem przez krainę legend warszawskich, które mieszkają w podziemiach Teatru ma Targówku. Oderwij się od ekranu i kup bilet na szaloną przejażdżkę!
TERMINY:
sobota 17 maja – 15:00 | 17:00 (+ zwiedzanie)
niedziela 18 maja – 15:00 | 17:00 (+ zwiedzanie)
czwartek 12 czerwca – 10:00 | 11:30
piątek 13 czerwca – 10:00 | 11:30
wtorek 17 czerwca – 10:00 | 11:30
środa 18 czerwca – 10:00 | 11:30
Scena Kameralna, Teatr Rampa na Targówku | ul. Kołowa 20

Warsztaty Matematyczne „Bryły i Czas” – odkryj magię geometrii!

Zanim wyruszycie w kolejną Noc Muzeów w Warszawie koniecznie wpadnijcie na Siekierki i wyruszcie po przygody w grze terenowej.
Osiedle Siekierki – na dolnym Mokotowie – to miejsce z bardzo ciekawą historią, którą od 25 lat wspólnie z mieszkańcami odkrywamy i przybliżamy w Dorożkarni. Realizujemy projekty artystyczne: spektakle, wystawy, plenery malarskie, spacery, filmy oraz gry terenowe. Wiele ciekawostek znajdziecie na Instagramie Korzenie Siekierek, a wkrótce na nowej stronie www.korzeniesiekierek.pl.
A co się będzie działo podczas Nocy Muzeów w Dorożkarni?
Do udziału zapraszamy Was indywidualnie lub w zespołach do 6 osób. Wyruszycie na poszukiwanie ukrytych skrzynek zawierających zagadki. Gra pozwoli odkryć historię dawnych Siekierek, podążając śladami nieistniejących już miejsc i lokalnych tradycji. Wędrówkę ułatwią punkty informacyjne wskazujące kluczowe punkty terenu.
Start i meta w Dorożkarni, a na najlepszych czekają upominki! Czas trwania ok. 60 min. Pakiety startowe będą dostępne w godz. 15:00-18:00.
Koordynatorki projektu: Zofia Kacprzak i Wiktoria Wittenberg.
Udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować.

Lato w mieście też może być barwne, wypełnione zapachami, jak łąka, a jeśli łąka to oczywiście pszczoły, motyle, trzmiele i inne zapylacze. Na warsztatach będziemy rozmawiać o tym, jak pomóc owadom zapylającym, jakie rośliny siać i sadzić, jak dbać by były obok nas.
Głównym punktem spotkania będzie stworzenie małych hoteli dla owadów, które z powodzeniem postawicie na swoim balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Wykorzystamy do ich budowy naturalne elementy, a całość będzie jednocześnie dekoracją Waszych zielonych zakątków.
Prowadzenie:
Agnieszka Keller
Założycielka Zielonych Tarasów, architekta krajobrazu, florystka, edukatorka i propagatorka zieleni, a przede wszystkim pasjonatka przyrody, przedmiotów handmade, less waste i twórczego spędzania wolnego czasu oraz długich spacerów z jamnikiem o imieniu Carlo
Koszt: 20 zł
ZAPISY => https://www.strefazajec.pl/course/view/id/71266
Ważne!
Prosimy o terminowe wnoszenie opłat – do 5.05 przez strefazajec.pl lub przelewem w tytule wpłaty:
imię, nazwisko uczestnika, oraz rodzaj zajęć – zgodny z oficjalną nazwą obowiązującą w Terminal Kultury Gocław
Wpłaty przelewem należy dokonać na konto:
Nr konta bankowego: 88 2490 0005 0000 4530 4375 2288
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe
Wpłaty gotówkowe w kasie TKG
poniedziałek – piątek 10:00 – 18.00

Spotkanie dla dzieci w wieku przedszkolnym
Magdalena Este – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew; Jarosław Kaczmarczyk – saksofon
Saksofon – metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.
Magdalena Este – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trenerka emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Jarosław Kaczmarczyk – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu Janusza Antonika (licencjat) oraz Piotra Lato (magisterium). Jako muzyk sesyjny oraz orkiestrowy grał pod batutą takich mistrzów jak: Krzysztof Penderecki, Rafał Jacek Delekta, Paweł Przytocki, Antoni Wit, Piotr Sułkowski, Andrzej Zubek, Lolita Ritmanis, Michael McCuiston. Członek big bandu “Tribute to Polski Jazz”.
/ bilet rodzinny – 35 zł do 4 osób /

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.

Smaki z całego świata – od soczystych burgerów po egzotyczne street foodowe perełki!
Aromaty, które zwalą Was z nóg!
Aromatyczna kawa i orzeźwiające napoje na upalne dni!
Muzyka, która wprowadzi Was w idealny vibe!
Strefa relaksu i dmuchańce dla najmłodszych – zabawa dla całych rodzin!

W trakcie spotkania zapoznaję dzieci ze zwierzątkami, które biorą udział w warsztatach – są to m.in.: króliki, świnki morskie, szczurki domowe, chomiki, szynszyle. Opowiadam dzieciom o roli gryzoni w świecie zwierząt i ludzi. Dzieci dowiadują się, jak wyglada karminie małych zwierząt, jak wyglada pielęgnacja i opieka nad nimi, czy też które ze zwierząt jest mądre a które tylko ciągle głodne. Czy są to zwierzęta inteligentne czy tylko stworzone do głaskania i czy w ogóle lubią głaskanie. Uczestnicy dowiadują się różnych ciekawostek na ich temat (np., że królik ma 28 zębów), jak również uczą się delikatności poprzez głaskanie, czesanie czy też karmienie.
W trakcie spotkania omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontakcie z gryzoniami.
UWAGA: NA LISTĘ UCZESTNIKÓW ZAPISUJEMY DZIECKO. NA WARSZTATACH WYMAGANA JEST OBECNOŚĆ OPIEKUNA
godz. 11:00-11:45 grupa z opiekunami 1-6 lat
godz. 12:00-12:45 grupa z opiekunami 7+ lat
Koszt: 20 zł (dziecko + opiekun)
ZAPISZ SIĘ => https://www.strefazajec.pl/course/view/id/71304
Prowadzenie:
MatkaGadka
Nazywam się Sylwia Cegiełka i od lat prowadzę warsztaty zoologiczno-przyrodnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Zwierzęta to moja codzienność – mieszkam z całą gromadą niezwykłych stworzeń: od gadów, płazów i owadów, po ssaki egzotyczne i domowe. Dzieci poznają je z bliska, dotykają, obserwują, uczą się szacunku i uważności wobec przyrody.
Od wielu lat odwiedzam przedszkola i szkoły jako Matka Gadka – tworzę zajęcia, które są pełne emocji, ciekawostek i dobrej zabawy. Kocham patrzeć, jak dzieci przełamują strach, zadają pytania i z zachwytem odkrywają świat, który tak często mijamy na co dzień.
Nie uczę z książek – uczę przez kontakt, doświadczenie i autentyczne spotkanie z naturą. I zawsze z sercem.

Ważne!
Prosimy o terminowe wnoszenie opłat – do 5.05 przez strefazajec.pl lub przelewem w tytule wpłaty:
imię, nazwisko uczestnika,oraz rodzaj zajęć – zgodny z oficjalną nazwą obowiązującą w Terminal Kultury Gocław
Wpłaty przelewem należy dokonać na konto:
Nr konta bankowego: 88 2490 0005 0000 4530 4375 2288
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe
Wpłaty gotówkowe w kasie TKG
poniedziałek – piątek 10:00 – 18.00

Muzyka bardzo lubi opowiadać rozmaite historyjki, na przykład o tym co mogło zdarzyć się podczas wiosennego spaceru pieska o imieniu Filutek. Opowiadać będą fagot, obój i fortepian. Posłuchamy utworów między innymi Camille’a Saint-Saënsa, Teodora Lalliet, Henri Brod’a, Gaetano Donizettiego i Ryszarda Paciorkiewicza. A do tego pośpiewamy, poklaszczemy i potupiemy tup, tup.
Wykonawcy:
Karolina Błasik i Viola Łabanow – śpiew i prowadzenie koncertu
Aleksandra Rojek – obój
Leszek Wachnik – fagot
Mirosław Feldgebel – fortepian

Zapraszamy na koncerty do Sali Prób Sinfonii Varsovii na ul. Grochowskiej 272 w Warszawie.
UWAGA! Nastąpiła zmiana organizacji ruchu na terenie Sinfonii Varsovii. W związku z tym na teren można wejść od strony ulicy Terespolskiej i Kobielskiej, natomiast wjazd samochodowy na teren możliwy jest od ulicy Kobielskiej.
Sprawdź plan terenu i zaplanuj swoją wizytę!!

Już 17 maja odbędzie się 21. Noc Muzeów w Warszawie Z tej okazji ulicami stolicy przejedzie Parada Zabytkowych Autobusów i Tramwajów
Autobusowa część parady wyruszy ruszy o godzinie 16:45 z zajezdni przy ulicy Stalowej 77 na Pradze-Północ. Zabytkowe autobusy przejadą ulicą Targową, aleją Zieleniecką, ulicą Kinową, mostem Łazienkowskim, Wisłostradą i mostem Śląsko-Dąbrowskim z powrotem do zajezdni „Stalowa”.
Zabytkowe tramwaje dołączą do autobusów o godzinie 17:00 ruszając z pętli Al. Zieleniecka. Przejadą mostem Poniatowskiego, ulicą Towarową, aleją „Solidarności” i mostem Śląsko-Dąbrowskim (ponownie spotykając się tam z autobusami). Przejazd zakończy się na przystanku Zajezdnia Praga.
Po paradach ruszą specjalne linie muzealne obsługiwane taborem zabytkowym – m.in. tramwajowa linia „M” dowożąca na Festiwal Tramwajów w obchodzącej swoje 100-lecie zajezdni przy Kawęczyńskiej, a także linia autobusowa „A” łącząca zajezdnię „Praga” z zajezdnią „Stalowa”, która do nocy świętować będzie swoje 40. urodziny.
Wstęp wolny – udział w paradzie jest bezpłatny i nie wymaga pobrania wejściówek. Przyjdź na miejsce startu wcześniej i zajmij miejsce!
Sprawdzajcie regularnie fanpage i stronę internetową Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, aby nie przegapić żadnych informacji – czekamy na Was, do zobaczenia!

Główną postacią przedstawienia teatralnego o plastiku będzie słynny Doktor Dolittle, czyli weterynarz wrażliwy na dobro środowiska i zwierząt. Powieści z udziałem doktora doczekały się wielu interpretacji, ale żadna z nich nie skupiała się na zanieczyszczeniu wszechobecnymi tworzywami sztucznymi. Powstanie pierwszych opowieści o Doktorze Dolittle zbiegło się w czasie z początkiem produkcji tworzyw sztucznych. W tamtych czasach plastik wydawał się materiałem idealnym, dziś stanowi jeden z największych problemów środowiskowych. Po niemal stu latach od wydania książki przyszedł czas na historię na miarę XXI wieku – spektakl ekologiczny pt. „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle”. Bohater w wyniku osobistych zawirowań życiowych zmuszony będzie do pracy w cyrku. Nowe miejsce pracy zaskakuje wieloma problemami społeczno-środowiskowymi, które są bliskie jego sercu, takie jak: generowanie ogromnej ilości plastiku, brak segregacji śmieci, czy złe traktowanie zwierząt. Spektakl składa się z narracji, monologów, zabawnych i pouczających dialogów, numerów wokalnych, akrobatycznych oraz gagów w wykonaniu mimów.
Cele przedsięwzięcia:
Wydarzenie ma charakter: edukacyjny, kulturalny, naukowy, rozrywkowy i społeczny. Za sprawą widowiska artystycznego pt.: „Plastikowy Cyrk Doktora Dolittle” pragniemy osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zaprzestanie generowania ogromnej ilości odpadów tworzyw sztucznych, w tym opakowań jednorazowego użytku, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów.
Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Piotr Kowalski
Realizacja:
Muzyka: Janek Traczyk
Kostiumy: Natalia Dylczyk
Obsada:
Dyrektor Blossom: Darek Kordek
Doktor Dolittle : Jerzy Grzechnik
Mateusz: Artur Chamski
Mim: Arkadiusz Pyć

Już po raz 13 spotykamy się wspólnie na Żoliborzu!
Z ogromną radością zapraszamy Was do celebrowania weekendu w klimacie relaksu, pysznego jedzenia i sąsiedzkiej atmosfery
Wpadnij na Targ z rodziną, znajomymi lub solo i rozpocznij dzień tak, jak lubisz najbardziej!
Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
Al.Wojska Polskiego 4
9:00 – 16:00

Zapraszamy na Noc Muzeów w Koperniku! Czeka na Ciebie Planetarium w supernowej odsłonie, nasze Wystawy i atrakcje specjalne.

Po długiej modernizacji, znów zapraszamy pod kopułę! Nasze niebo gwarantuje teraz jeszcze bardziej emocjonujące, kosmiczne doświadczenia. Wygodnie siedząc na widowni, przeniesiesz się w najdalsze zakątki Kosmosu. Będziesz rozganiać chmury, machając rękami i uchylać się przed asteroidami. Efekty 3D w naszym Planetarium nie wymagają zakładania okularów!

Kosmiczne atrakcje czekają na Ciebie także na zewnątrz. Wystawimy teleskopy i spojrzymy w prawdziwe niebo, a także podsłuchamy astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Oczekując na wejście do Kopernika, można będzie wziąć udział w silent disco.

Wystawa czasowa „Trucizny. Supermoce natury” to okazja, by przyjrzeć się z bliska trującym zwierzętom – wężom, pająkom, żabom, jaszczurkom. Nocą aktywne są inne gatunki niż za dnia. Masz wyjątkową szansę, by je zobaczyć.

W przestrzeni Wystaw znajdziesz stanowiska z dodatkowymi, bardzo widowiskowymi pokazami. Nie przegap ich! Poddasz się iluzji, poeksperymentujesz z odwróconą szklanką i wykonasz pastę do zębów dla słonia.

Warunkiem wstępu do Centrum Nauki Kopernik podczas Nocy Muzeów jest posiadanie bezpłatnych wejściówek. Można je rezerwować na bilety.kopernik.org.pl, w terminach:

na Wystawy – 12 maja od godz. 8.00 (dostępne godziny wstępu: 20.00, 22.00, 00.00);
do Planetarium – 14 maja od godz. 8.00 (dostępne godziny wstępu: 20.30–01.00, pokazy odbywają się co pół godziny).

Dzielnica Ochota | Najbliższa sobota | Dla dzieci 5–14 lat
Zapraszamy wszystkie małe artystyczne dusze na wyjątkowe wydarzenie pod chmurką – Art Picnic!
To będzie niezapomniany dzień pełen twórczej zabawy, inspiracji i kolorów!

Serdecznie zapraszamy Singlii z dziećmi to cudownego świata w miniaturze, czy do Kolejkowo
Spotykamy się 17.05.25 o godzinie 11:45 przy kasach, gdzie będzie na Was czekała Emilia.
Na wystawę wchodzimy punktualnie o 12:00
Uwaga !
Jeśli chcesz obejrzeć wystawę, a nie masz dziecka – też możesz
Kolejkowo to największa wystawa makiet kolejowych w Polsce. Jedyne i niepowtarzalne miejsce, które zachwyci nie tylko pasjonatów kolei. To magiczna podróż do cudownego świata, w którym dzień trwa 9, noc 4 minuty, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie
Uwaga !
Bilety kupujemy indywidualnie, a kupując je ciut wcześniej można zaoszczędzić kilka złotych

Cykliczny piknik rodzinno-edukacyjny o tematyce lotniczej.

Od 26 kwietnia ponownie otwieramy stanowisko archeologiczne u zbiegu ulic Miłej i Dubois (nieopodal Kopca Anielewicza).
To jedyne miejsce w przestrzeni współczesnej Warszawy, które pozwala rzeczywiście zbliżyć się do nieistniejącego już miasta i przekonać się, że wciąż jego duże fragmenty znajdują się pod stopami mieszkańców.
Nasze stanowisko będzie czynne i ogólnodostępne w każdy weekend w godzinach 12:00-15:00 do 22 czerwca br. Nie są wymagane zapisy na zwiedzanie.
Prócz stanowiska archeologicznego, na miejscu będzie dostępna dla zwiedzających nasza najnowsza wystawa plenerowa „Miła”. Szczegóły o niej przekażemy wkrótce.
Zadbamy także o możliwość skorzystania z audioprzewodników.
Przypomnijmy, że podczas prac archeologicznych latem 2022 roku w najbliższym otoczeniu tzw. Bunkra Anielewicza badacze dotarli do zasypanych piwnic XIX-wiecznych kamienic, które zostały zniszczone podczas powstania w getcie warszawskim lub po jego zakończeniu. Odkopano piwnice kamienic o podwójnych adresach Miła 18/ Muranowska 39 oraz Miła 20/Muranowska 41. W piwnicy kamienicy przy Muranowskiej 41 odsłonięto fragmenty konstrukcji, które prawdopodobnie stanowiły część tzw. Bunkra Anielewicza. Badacze znaleźli w miejscu prowadzonych prac kilka tysięcy artefaktów, w tym obiekty kultu religijnego, takie jak tefilin, fragmenty żydowskich modlitewników oraz naczynia do rytualnego obmywania rąk.
Na miejscu o prowadzonych badaniach archeologicznych i historii warszawskiego getta opowiedzą dyżurujący na miejscu wolontariusze.

Godziny otwarcia:
Piątek: 15:00 – 20:00
Sobota: 11:00 – 20:00
Niedziela: 11:00 – 19:00

Świętujemy urodziny i zapraszamy na piknik pełen atrakcji dla całej rodziny
W programie:

  • grill i kiełbaska (wydane 30 zł = kiełbaska gratis*)
  • urodzinowy tort
  • bańki mydlane XXL
  • piaskownica dla dzieci
  • gry planszowe
  • niespodzianki i świetna atmosfera
    *Kiełbaski dostępne również 17, 19 i 20 maja w godz. 12:00–20:00 lub do wyczerpania zapasów.

Jakim kształtem jesteś? – warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi w wieku 5 – 10 lat inspirowane formą.

Wokół nas stale widzimy kształty, które – czy tego chcemy, czy nie – kształtują nasze patrzenie i postrzeganie świata. Niektórych możemy dotknąć, inne możemy jedynie oglądać, a jeszcze inne powstają tylko w naszej wyobraźni.
Na warsztatach zainspirowani architekturą Zamku Ujazdowskiego, spróbujemy spojrzeć na swoje ciała i swój ruch poprzez pryzmat kształtów i struktur. Wysilimy swój umysł i wyobraźnię w tworzeniu fikuśnych wzorów i form, pobawimy się kompozycją ruchu i przestrzeni oraz sprawdzimy, czy umiemy zainspirować swoje poruszanie otaczającymi nas kształtami. Warsztat poprowadzi aktor – lalkarz Szymon Szczęch.
Bilety dostępne online lub w punkcie Info.
Liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat.
Wcześniejsze doświadczenie muzyczne i taneczne nie jest wymagane.
17/05/2025 [sobota] o 11:00

Cafe wheels icons set. Colorful icons depicting various food trucks and street food kiosks offering a wide range of culinary delights

Jak co roku zapraszamy na największą Strefę Foodtrucków podczas Nocy Muzeów. Bawimy się od samego rana – atrakcje dla dzieci, dmuchańce, DJ, i mnóstwo dobrego jedzenia do wyboru. Zapraszamy! Wstęp wolny.

Festiwal Rodziny to coś więcej niż zwykłe wydarzenie – to święto wspólnoty, miłości i radości. Naszym celem jest promowanie pozytywnego wizerunku rodziny jako zgranej drużyny, która wspólnie działa, bawi się i wzmacnia swoje więzi.

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora 2024/25
Zajęcia historyczno-plastyczne dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzieci uczestniczą w spotkaniu w towarzystwie opiekunów (wymagany zakup biletu zarówno dla dziecka, jak i opiekuna). W zależności od tematu, uczestnicy poznają wnętrza i dzieła z kolekcji Zamku lub te prezentowane na wystawach czasowych. Pierwsza część spotkania to omówienie tematu, druga przeznaczona jest na warsztat plastyczny. Istnieje możliwość uzyskania dyplomu ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach).
Zajęcia zaczynają się i kończą w pałacu Pod Blachą.

Prowadzący: Dorota i Sławomir Szczoccy.
Czas trwania jednego spotkania ok. 90 min.
Termin: wybrane soboty miesiąca, godz. 10.00, 11.00
Wstęp: bilety w cenie 40 zł od osoby. Obecność opiekuna na zajęciach jest obowiązkowa. Bilety dostępne online i w kasie Zamku.

Zapraszamy na Gibkowy Piknik!
W sobotę, 17 maja, od godziny 11:00 do 14:00 w SP 362, ul. Czumy 8 w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które po prostu musicie zobaczyć!
Przyjdźcie z całymi rodzinami – czekają na Was dmuchane atrakcje, tory przeszkód, ćwiczenia na ścieżkach akrobatycznych, a także mnóstwo sportowych emocji i świetnej zabawy! Dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w animacjach tanecznych, konkursach z nagrodami, a dla każdego znajdzie się coś smacznego

W pewnej ukrytej i trudno dostępnej zatoce na brzeg został wyrzucony wieloryb. Dzięki przypływowi wieloryb może przeżyć, jednak nie jest w stanie wrócić do morza. Śpiewa swoją pieśń wołając o pomoc. Zatoka to sekretne miejsce, znane tylko dzieciom. Tylko one przychodzą tam się bawić, miejsce jest dziecięcą tajemnicą przed dorosłymi. Dlatego tylko dzieci mogą zaopiekować się wielorybem i pomóc mu wrócić do morza!
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat do wspólnej przygody teatralnej, w której będziemy szukać sposobów, jak pomóc zagrożonemu wielorybowi. Będziemy opowiadać, brać udział w grach i zabawach ruchowych i teatralnych. Na podstawie opowiadania Pietra Floridii “Kraina wieloryba” przygotujemy razem spektakl, który pokażemy publiczności w maju 2025.
Warsztaty odbywać się będą w każdą sobotę w Teatrze Powszechnym w Warszawie w godz. 11-13. Na pierwsze zajęcia zapraszamy w sobotę 22 lutego wyjątkowo w godz. 11-14.

NIEDZIELA, 18 maja

Już po raz 13 spotykamy się wspólnie na Mokotowie!
Z uśmiechem na twarzy zapraszamy Was na chwilę wytchnienia po tygodniu pracy – w otoczeniu zieleni, zapachu świeżego jedzenia i przyjaznych rozmów
Spotkaj się z sąsiadami, znajdź ulubione stoisko i zacznij weekend w najlepszym stylu – lokalnie i smacznie!
Targ Śniadaniowy na Mokotowie
Skwer AK Granat
10:00–17:00

Zapraszamy na warsztaty z koreańskiego street foodu, na których przygotujemy street food prosto z ulic Seulu.
Na warsztatach przygotujecie:
-koreański corn dog
-korean popcorn chicken-pieczone nuggetsy w kukurydzianej panierce z koreańskim sosem bbq
-oraz koreański coleslaw

Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci 11+ lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Nowość w tym sezonie – Targ Śniadaniowy na Wawrze!
Z radością ogłaszamy, że już 27 kwietnia ruszamy z Targiem Śniadaniowym na Wawrze w Parku Aktywności rodzinnej!
Zapraszamy Was serdecznie na weekendowe śniadania pod chmurką – z pysznym jedzeniem i lokalną atmosferą!
Gdzie? Park Aktywności Rodzinnej | Węglarska 41a
Kiedy? Niedziele | 10:00 – 17:00

Eksplozja Kolorów ponownie ruszyła w trasę!
Kolejnym przystankiem na kolorowej drodze jest Bródno!
Spotkajmy się już 18 maja w Parku Bródnowskim. Startujemy o 15:00, kolorujemy Bródno co pół godziny aż do 19:00!
O dobrą muzykę i nastrój zadba DJ EXATION!
Impreza odbywa się podczas najpyszniejszego VI Bródnowskiego Festiwalu Streetfoodu, więc śmiało możecie przyjść z pustymi brzuchami!

Historical reconstruction concept with ancient warriors and weapons flat vector illustration

Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Gdzie spoczywają zamienieni w kamień rycerze mazowieccy?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Spacer poprowadzi Aleksander Łamek.
Terminy spaceru:
Sobota 17 maja 2025 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie9/
Niedziela 18 maja 2025 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie/

Zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy 2025!
18 maja odbędzie się już siódma edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego.
W tym roku jedziemy dla Łusi Kacprzak
Rajd ma charakter charytatywny, a w tym roku nasze działania podejmujemy dla Łucji Kacprzak. Łusia urodziła się w hipotrofii, w grudniu 2023 r. zdiagnozowano epilepsję, zaburzenia równowagi, SI oraz afazję rozwojową typu ekspresyjnego.
Środki, przekazane przez sponsorów rajdu, wesprą terapię i rehabilitację Łucji. Zachęcamy także do wsparcia indywidualnego: https://www.nadziejadladzieci.pl/lucja-kacprzak/

Lubicie słuchać opowieści? Wtulić się w fotel i przenieść myślami daleko… Mamy dla Was historie zaklęte w dźwiękach. Niektóre z nich rozgrywają się pośród nas, rozpoznajemy w nich znajome twarze i sytuacje. Dzieją się w świecie, który nas otacza i mogą przydarzyć się każdemu. Ale są też baśnie – zabierają nas one daleko stąd, gdzie nikt jeszcze nie był, za góry, za lasy, do krainy wyobraźni. To od niej zależy jaki będzie nasz baśniowy świat i kogo tam spotkamy. Zapraszamy, wyruszcie razem z nami w dźwiękową podróż Od historii do baśni.
Poranek dla Małych Melomanów (dzieci młodsze, 3-6 lat)
18 maja 2025, godz. 11.00
Wykonawcy:
Katarzyna Pawłowska – mezzosopran
Krzysztof Ciupiński-Świątek – tenor
Anna Hajduk-Rynkowicz – fortepian
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Dariusz Zimnicki – dyrygent
Katarzyna Podlasińska – prowadzenie
Bilety: https://bit.ly/poranek1805
Popołudnie dla Małych Melomanów (dzieci starsze, 7-12 lat)
18 maja 2025, godz. 14.00
Agata Rumińska-Sulenta – mezzosopran
Tomasz Piluchowski – tenor
Tomasz Pawłowski – fortepian
Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej
Dariusz Zimnicki – dyrygent
Katarzyna Podlasińska – prowadzenie
Bilety: https://bit.ly/popoludnie1805

Zapraszamy serdecznie na rodzinne spotkanie ze sztuką opowieści. Poszukamy wspólnie historii w ogrodzie, obudzimy ich moce z pomocą naszej wyobraźni, zastanowimy się jak budować historię i jak opowiadać nie tylko słowami, ale całym/całą sobą. Poszukamy dźwięków, rymów, rytmów i – mamy nadzieję – będziemy się dobrze bawić.
Warsztaty poprowadzi Joanna Sarnecka, współtwórczyni Opowieści z Walizki.
Warsztaty za co łaska do kapelusza lub za wirtualną kawkę https://buycoffee.to/joasarnecka
Będzie nam bardzo miło jeśli potwierdzicie chęć uczestnictwa pisząc na adres: fundacjawalizka@gmail.com

Teatr Figurki
18 maja 2025 r. (nd.) 12:00-14:00 | Scena Młodego Widza
spektakl dla dzieci 4–8 lat
czas trwania: 50 min
bilety 36/40 zł: https://www.mik.waw.pl/
na warsztaty należy pobrać BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ – liczba miejsc ograniczona
dostępność: pętla indukcyjna

To miało być zupełnie inne przedstawienie. A właściwie spotkanie z autorami. Sławni podróżnicy spotykają się z dziećmi, żeby opowiedzieć im o swoich przygodach, a przy okazji wypromować swoją nową książkę podróżniczą.
Bułka z masłem! Nawet nie trzeba się do tego przygotowywać, wystarczy wrodzony dar opowiadania! Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy okazuje się, że książka nie została wydrukowana, a blog podróżników zniknął w dziwnych okolicznościach. Jak opowiedzieć o niewiarygodnych przygodach nie mając ANI JEDNEGO zdjęcia? Kto uwierzy w spotkanie ze skorpionami, krokodylami czy wielkim orłem, skoro nie można ich pokazać? Sytuację ratują kartki, nożyczki oraz wspaniała wyobraźnia podróżników i widzów.
Zapraszamy do udziału w niewiarygodnych przygodach Domi i Matiego – teatralnych podróżników i wędrujących aktorów.
scenariusz: zespół
reżyseria: Dagmara Żabska
scenografia: Beata Klimkowska
muzyka: Andrzej Bonarek
produkcja: Marta Hankus, Andrzej Pietyra, Anna Żebracka
występują: Dominika Byrska, Michał Świderski
Po spektaklu zapraszamy na warsztaty teatru papieru.

Spotkajmy się razem w Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury podczas sąsiedzkiego pikniku!
Czeka Was moc atrakcji – zarówno dla małych, jak i dla dużych, w tym wata cukrowa, animacje dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze, a także te z Kółkiem Architektonicznym oraz wspólny stół z poczęstunkiem! W trakcie wydarzenia rozpalimy ognisko, przy którym zjemy przepyszne smakołyki przyrządzone na ogniu.

Zaplanujcie rodzinny wypad na Festiwal Nowa Tradycja w niedzielę, 18 maja. Czeka na Was moc muzyki i wspólnej zabawy!
O 12:00 „Skoko wróbel po desce” – interaktywna opowieść prosto z Górnego Śląska. Usłyszycie o wyliczankach, tańcach i zabawach, które wcielimy w życie dzięki wesołym melodiom i śląskiej godce.
O 13:15 zapraszamy Dzieci na twórcze warsztaty muzyczno-edukacyjne: tu każdy maluch zostanie małym kompozytorem i odkrywcą rytmu.

18 maja 2025 (niedziela) | godz. 12:00
Wstęp: bezpłatne wejściówki dostępne w biletomacie od 14 maja, od godz. 16:00
Zadanie finansowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do roku 2030.
„Kolory Miasta” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznają pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyć będzie każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe.
Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10).

Zapowiedź fabuły
Każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. A, że nikt do tej pory nie napisał o nich bajki – postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem wyruszają do miasta, gdzie przypadkowo stają się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest “Zaczarowane Miasto”, w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, a nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości.
Tylko czy znajdą, by to osiągnąć, odpowiednie zaklęcia?
Dlaczego ten spektakl jest wyjątkowy?
“Kolory Miasta” to spektakl dla najmłodszych, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. Oparty jest na autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób – gwarantujemy efektywną edukację ekologiczną.
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Przedstawiamy kolejne zajęcia z naszej oferty! Już od 9 marca br. zapraszamy Was na rodzinne zajęcia z elementami #siatkówki!

Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich! Najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz z przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce!
Spektakl „Wielkie Urodziny” to międzynarodowa produkcja w języku polskim. Przedstawienie zostało zrealizowane pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach i doskonale dostosowane do ich percepcji.
Na scenie pojawiają się: Bing, Sula, Coco, Pando i Flop w formie przepięknych, wielkoformatowych lalek, które na żywo animowane są przez utalentowanych polskich aktorów. Bing Na Żywo to wielka teatralna przygoda! Wspaniała scenografia, wesołe piosenki i duża dawka zabawy i interakcji z małymi widzami. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja do zobaczenia na żywo Binga i jego przyjaciół!
Spektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 do 3-4 roku życia. Rozwija umiejętności społeczne, buduje pozytywne wzorce zachowań, podpowiada jak nawiązywać relacje z rówieśnikami oraz dorosłymi. Uczy także jak radzić sobie z emocjami i uczuciami, pokazuje czym jest przyjaźń, akceptacja, tolerancja, współpraca, współzawodnictwo oraz jak rozwiązywać konflikty z poszanowaniem innych.
Przedstawienie zrealizowane zostało przez agencję artystyczną Good Walk, autora takich spektakli dla dzieci jak Strażak Sam, czy Tomek i Przyjaciele. W Polsce Bing Na Żywo cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych trzech miesięcy spektakl wystawiono ponad 100 razy. Obejrzało go ponad 30 tys. widzów w 27 miastach! Jeśli jeszcze go nie widzieliście, pospieszcie się. Bilety w każdym mieście bardzo szybko się wyprzedają, a wiele miejsc odwiedzimy tylko jeden jedyny raz.
Zapraszamy całe rodziny na pierwsze, wspólne wyjście do teatru!
Pamiętajcie: Bing na Żywo – to wielka rzecz!
Obsada:
Bing – Karol Sławek / Szymon Bujak
Coco i Sula -Karolina Mazurek / Monika Markowska
Flop i Pando – Jakub Szlachetka / Maciej Łabaz / Wiktoria Grzegorczyk
głos Ammy – Marta Markowicz
Reżyseria: Zuzanna Gaińska na podstawie spektaklu Wilhelminiego Hoornstrasa
Scenariusz: Paul Passchier
Scenografia: Joris van Veldhoven
Muzyka: Gert-Jan van den Ende

Harcerze i harcerki z 234 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej “Forteca” zapraszają na kolejną edycję Festynu Średniowiecznego

18.05.2025 (niedziela)
Kukła z wiejskiego podwórza – spektakl dla dzieci Teatru pod Orzełkiem
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14
Godz. 15:00
Profesor Wyobraźni Hilary Szczebrzeszyński wyrusza z widzami do Kukiełkowa. W tej tradycyjnej polskiej wsi dzieci zapoznają się z ludowymi obrzędami (topienie Marzanny, noc sobótkowa, dożynki) i bawią się kukłami. Uczestnicy zabawy występują w Teatrze Jarzynowym im. Królowej Bony, spotykają Stracha Na Wróble, tańczą z lalkami podczas Nocy Świętego Jana.
W przedstawieniu wykorzystano 20 kukieł, całości dopełniają piosenki skomponowane przez Agnieszkę Glińską.
Bilety na stronie: https://iframe167.biletyna.pl/artist/view/id/51284
Bilety w cenie 20 zł (dzieci i dorośli) do nabycia w placówkach Centrum Kultury Wilanów oraz on-line od 12 maja. Prosimy o wcześniejszy zakup biletów (do piątku włącznie) i punktualne przybycie na spektakl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Niedzielne poranki w naszej wrotkarni to czas pełen radości i aktywności dla całej rodziny! Zapraszamy na Family Skating – wyjątkowe Roller Disco, które sprawi, że każda niedziela stanie się niezapomnianą przygodą!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments