Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 19-20 sierpnia

Lato postanowiło nas zaskoczyć i w drugiej połowie sierpnia zafundować upały nie z tej ziemi. Weekendowa Zajawka za to nie zaskakuje, bo po prostu zawsze jest doskonała! Dlatego korzystajcie,ile się da i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 19 sierpnia

🍹🍹🍹 Zapraszamy do muzeum na „Owocowe Lato”! Wyjątkowe rodzinne warsztaty kulinarne odbędą się:
🍓 19 sierpnia (sobota), godz. 12:00-14:00 🍓

☀️ Owocowe lato to letnia odsłona warsztatów kulinarnych dla rodzin. Podczas wydarzenia uczestnicy wykonają owocowy deser oraz orzeźwiające koktajle inspirowane naszymi wystawami. Zapraszamy do udziału w rodzinnej, kulinarnej podróży pełnej aromatów! 🍉🍋🥝🍍🍌

🎫 Wstęp: 30 zł dziecko, 30 zł opiekun
📧 Zapisy: na zajęcia obowiązują rezerwacje mailowe – bilety@ethnomuseum.pl –
rezerwacje prosimy składać do 18.08 (piątek)

Dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty, podczas których wykonywać będziemy gipsowe odlewy. Dzięki temu każdy poczuje się jak królewski artysta! 🧑‍🎨
Podczas warsztatów “Rodzina w formie” wspólnie obejrzymy wizerunki mitologicznych rzeźb w Królewskiej Galerii Rzeźby oraz w Ogrodzie Oranżeryjnym. Dowiemy się również, skąd bierze się gips i czym różni się od marmuru. W drugiej części spotkania – wzorem królewskich artystów – wykonamy własne szkice rzeźb oraz gipsowe kopie wybranego motywu lub ornamentu. 👑
📅 Terminy: 19 sierpnia, 16 września, 21 października, 18 listopada, 9 grudnia
⌚ Godz. 12.00-14.00
📍 Miejsce: Stara Oranżeria – Królewska Galeria Rzeźby i formiernia
🎟 Wstęp: 25 zł (dziecko plus opiekun), bilety do nabycia za pośrednictwem portalu kicket.com (doliczana jest opłata transakcyjna) – http://bitly.pl/FYWIV
❗ Obowiązuje limit osób: 8 dzieci plus 8 opiekunów
🧏 Zgłoszenia PJM: Dorota Stelmaszczyk-Szwed, e-mail: Dorota.Stelmaszczyk-Szwed@lazienki-krolewskie.pl

19 sierpnia 2023, sobota, godz. 16.00
Start przy CKiA, ul. Siarczana 6, Targówek Fabryczny, GPS: 52.2627, 21.0645
Wstęp wolny!
Zapraszamy na spacer w ramach cyklu pt. Skarby i sekrety Targówka z Jakubem Paradowskim, przewodnikiem PTTK.
Targówek Fabryczny skrywa niejedną barwną historię, która dla większości mieszkańców Warszawy pozostaje nieznana. Gdzie znajdują się pozostałości osiedli robotniczych i fabryk z XIX w.? Co zbudowano z szyn kolei petersburskiej? Gdzie mieszkał serialowy Balcerek? O tych i innych ciekawostkach będzie można dowiedzieć się podczas spaceru.
Spacery oparte na ścieżkach geocachingowych Geo-Zacisze / Geo-Fabryczny / Geo-Mieszkaniowy współtworzonych razem z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy — Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Domem Kultury Zacisze.

19.08 godz. 11.00 Park im. Marka Kotańskiego (start na placu zabaw)
20.08 godz. 11.00 Park ze Stawami Cietrzewia (start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza)
WSTĘP WOLNY
Spotkaliście kiedyś Bzionka?
Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.
W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.
Już niebawem spotkacie Bzionki w Parku Kombatantów, Parku im. Marka Kotańskiego oraz w Parku ze Stawami Cietrzewia. Zabiorą Was w podróż poprzez czas i przestrzeń, w której wspólnie z nimi – słowem, gestem i pieśnią przypomnicie sobie i odtworzycie słowiańskie legendy o powstaniu świata, roślin, drzew i ludzi.
“Teatralne spotkania z legendami słowiańskimi” mają formę interaktywnego spektaklu, podczas którego uczestników czekać będą zabawy teatralne, ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Spotkaniom towarzyszy muzyka na żywo grana na tradycyjnym, staropolskim instrumencie – suce biłgorajskiej.
WSTĘP WOLNY
projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Włochy
Wydarzenie bez ograniczeń wiekowych.
Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.
W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: niebanalnikontakt@gmail.com

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus.
Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.

Pingpongowy PGE Narodowy 2023 to kontynuacja wydarzenia organizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego w poprzednich latach❗
19 sierpnia 2023 roku, w godzinach od 9.00 do 19.00 na płycie PGE Narodowego odbędzie się największe pingpongowe wydarzenie w kraju i w Europie. Na płycie obiektu stanie 100 stołów do tenisa stołowego.
Na uczestników wydarzenia czekają takie atrakcje jak:

 • amatorskie turnieje tenisa stołowego z atrakcyjnymi nagrodami, rozgrywane w 5 kategoriach wiekowych (U12, U15, U19, U40 oraz 40+) – zapisy do turnieju przyjmowane będą w dniu wydarzenia🏆
 • spotkania z gwiazdami polskiego tenisa stołowego⭐
 • Mecz o Superpuchar Polski Cukier LOTTO Superligi pomiędzy Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, a triumfatorem Pucharu Polski – Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz🏓
 • panele dyskusyjne z zawodnikami kadry Polski, międzynarodowymi sędziami tenisa stołowego, trenerami, psychologami sportu i fizjoterapeutami🪧
 • gry, zabawy i konkursy sprawnościowe z nagrodami🏅
 • zajęcia z trenerami i konsultacje z psychologami sportu i dietetykami📘
 • strefy animacji ENEA📣
 • wycieczki z przewodnikiem po PGE Narodowym 🚶‍♀🚶
  WSTĘP NA WYDARZENIE I UDZIAŁ WE WSZYSTKICH ATRAKCJACH JEST BEZPŁATNY❗❗❗

Zapraszamy Cię na warsztaty skupione na naturze i ekologii, w trakcie których połączymy naszą kreatywność z miłością do środowiska naturalnego, odkrywając, jak piękno natury może być inspiracją na co dzień. 💚
Harmonogram warsztatów:
13:00 – 14:30 Naturalne perfumy*
14:00 – 15:30 Malowanie ubrań żywymi kwiatami za pomocą młotka
15:00 – 16:30 Flower box z żywych kwiatów*
16:00 – 17:30 Naturalne kadzidła
16:30 – 18:00 Jak zrobić własne ziołowe mydło*
*Warsztaty są darmowe, jednak obowiązują na nie na zapisy.
Pod okiem doświadczonych prowadzących, będziemy czerpać inspirację z piękna roślinności i krajobrazów, aby by za pomocą różnych technik artystycznych wyrazić naszą troskę o naturę. 🌱 Wykorzystamy materiały przyjazne dla środowiska, aby nasze prace były nie tylko piękne, ale i zgodne z naszymi wartościami ekologicznymi. Przyjdź i pozwól naturze zainspirować Twoją wyobraźnię! 🌿

🚶‍♀️ 🌿 🦆 Drugi miesiąc wakacji powitaj spacerem nad rzeką i dowiedz się, co w Wiśle piszczy. Zgotuj sobie wiślane guilty pleasure i zanurz się w przyrodę.
SPACERY PRZYRODNICZE poprowadzi Anna Albin – biolożka ze specjalizacją w partycypacyjnej ochronie przyrody, edukatorka i aktywistka na rzecz starych lasów. Wstęp wolny!
Oto rozkład jazdy (zbiórka zawsze przy budce Warszawskiego Plażowego):
⛱️ 19 sierpnia, sobota, godz. 11 | Plaża Saska – Dzień bobry!
Podczas tego spaceru to bobry będą w centrum naszych zainteresowań. Poszukamy ich śladów, zastanowimy się gdzie mieszkają i co sprawia, że ci wodni inżynierowie tak świetnie radzą sobie w wielkim mieście.
⛱️ 21 sierpnia, poniedziałek, godz. 18| Plaża Żoliborz – Nadwiślański las tropikalny
od plaży Żoliborz, w kierunku mostu Grota-Roweckiego ciągnie się nadwiślański łęg, który jest ważnym korytarzem ekologicznym dla zwierząt po lewej stronie Warszawy. Poszukamy śladów bobrów, dzików i saren, popatrzymy na suszące się w słońcu kormorany. Wielkie miasta są miejscem, gdzie ludzie ściągają z całego kraju, a nawet z dalszych zakątków. Wiele z gatunków roślin rosnących niedaleko plaży Żoliborz to też przybysze z dalekich stron. Zastanowimy się jak się tam znalazły i czemu zawdzięczają swój sukces.
Oderwij się od hałasu miasta, zanurz się w przyrodę i historię. Już nasza w tym głowa, byś odetchnął, nawet na najbardziej obleganej miejskiej plaży. Nie wierzysz, że to jeszcze możliwe? No to daj się tam zaskoczyć. To co, do zobaczenia na szlaku 🙂

ZAPISY wyłącznie telefoniczne: 506 693 555 (nie przez kliknięcie udziału w wydarzeniu).
3 stanowiska serwisowe do waszej dyspozycji + myjnia rowerowa 🙂 Wszystkie niezbędne narzędzia i klucze rowerowe, środki czystości, fartuchy, rękawiczki, dostęp do używanych części, a także nowych. Wszystko dla tych, którzy chcą naprawiać swój rower samodzielnie. Nie naprawimy roweru za Ciebie, ale w warsztacie będzie doświadczony prowadzący, który będzie udzielał wskazówek jak dokonać napraw, jak korzystać z narzędzi, jak dbać o rower. Naprawienie najczęstszych usterek rowerowych jest zazwyczaj proste i w zasięgu każdego. Raz zdobyte umiejętności zostaną na całe życie, obniżą koszty użytkowania, zaoszczędzą czas. Jest to też świetna okazja do poznania ludzi i podzielenia się swoją wiedzą z innymi. Po prostu wpadnij!
UWAGA!
Zachęcamy do obejrzenia tutoriali na kanale youtube – im więcej będziesz wiedział o zagadnieniu z którym będziesz się mierzył tym lepiej dla Ciebie. Naprawa pójdzie Ci sprawniej i lepiej wykorzystasz swój czas. Każda osoba ma do dyspozycji 1,5 h.
Warsztat dla osób dorosłych. Osoby poniżej 16-go roku życia muszą być w towarzystwie dorosłego opiekuna.
Wydarzenie jest DARMOWE.
Program Aktywny Warszawiak prowadzony przez Stowarzyszenie Mierz Wysoko współfinansuje m.st. Warszawa.
Kontakt
506 693 555

Zapraszamy na oprowadzania po nowo otwartej wystawie stałej „Podróże na wschód”! Spacery z przewodnikiem odbywają się cyklicznie.
🇵🇱 Oprowadzania w języku polskim
soboty o 14:00 (12 i 26 sierpnia, 9 września)
wtorki o 16:00 (5, 19 września)
🇵🇱 Oprowadzanie tematyczne NA CO DZIEŃ I OD ŚWIĘTA
sobota, 16 września, o 14:00
Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny po zakupieniu biletu wstępu do muzeum (15 zł normalny, 9 zł ulgowy)

Planujesz wizytę w Food Hallu, lub Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? Mamy dla Was specjalnie przygotowaną przestrzeń i fantastyczną animatorkę.
W każdy weekend, w godzinach 12.00-16.00, w Sobotę i Niedzielę, udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych. Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział jest bezpłatny, oraz zapewniamy wszystkie potrzebne materiały! Wejście do przestrzeni Lumen jest pomiędzy Kimi Sushi, a Vietlabbem.

DARMOWE TRENINGI FUTBOLU AUSTRALIJSKIEGO! 🏉💪
Czy masz ochotę spróbować zupełnie nowego sportu? Zapraszamy na darmowe treningi futbolu australijskiego. 🤩⚽️
Odbywać się one będą w każdą sobotę (aż do 30 września) na boisku GKS Świt (ul. Oświatowa 12) od godz. 18 do 19:30. ⏰🌟
Nie masz zielonego pojęcia o tym sporcie? Nie szkodzi, wszystkiego nauczymy od podstaw. 🤗🎓
Nie musisz mieć specjalnych umiejętności, treningi są otwarte dla każdego. 🙌✨
Wystarczy wziąć ze sobą strój sportowy i najlepiej korki, do tego butelka wody i w zupełności to wystarczy. 🏃🥤💦
Zapraszamy każdego. 🤗👍

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂

W soboty do Plażówki Saska zawitał nasz cykl nauki z zabawą, dla najmłodszych
“ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ-otwarte zajęcia nauki języka angielskiego”.
Co Sobotę w Plażówka Ursus odbywać się będą bezpłatne zajęcia j.angielskiego.
13:30-14:15 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata
14:15-15:00 – grupa 4-6 lat
Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą-nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Na koniec wakacji mamy coś dla najmłodszych! Zapraszamy Was na teatr lalek!
🌲 🌳 LEŚNA PRZYGODA 🌳🌲
Scenariusz bajki napisany jest na podstawie opowieści Braci Grimm pt. ”Jaś i Małgosia”. Brat i siostra razem ze swoim psem, wybrali się do lasu zbierać grzyby i jagody. Spotkali dziwny, żółty kamień. Okazało się, że w tym kamieniu ukryta jest czarownica. Zostali przez nią zaczarowani a ich pies zamieniony w żabę. Z pomocą przyszedł im Żabi Król, który odnalazł czarodziejską pałeczkę za pomocą której, odczarowali siebie i psa a czarownicę zaklęli z powrotem w kamień.
Czarodziej to Teatr Lalek z prawie 70-letnią tradycją. Swoją działalność rozpoczął w 1947r. i od tamtego czasu nieprzerwanie bawią i uczą podbijając dziecięce (i nie tylko) serduszka.

“LEGENDA O WARSZAWSKIM BAZYLISZKU” | Pan Teatrzyk w Teatrze Iluzji!
W podziemiach jednej z warszawskich kamienic kryła się tajemnica – okropny stwór, który siał strach i panikę wśród mieszkańców – bazyliszek.
Czy ktoś zdoła pokonać potwora i przywrócić spokój mieszkańcom?
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł
Zapraszamy do jedynego w Polsce Teatru Iluzji!

QUILLING jest to wdzięczna technika papieroplastyki, która polega na zwijaniu wąskich pasków papieru, a następnie formowaniu powstałych kółeczek w różne kształty i tworzeniu z nich ciekawych kompozycji, ozdób, obrazów.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!

Zapraszamy do udziału w warsztatach ceramicznych dla dorosłych rodzin z dziećmi odbywających się w ramach trwania wystawy Claudii Clare w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
👱‍♀️🧑 18/08, 18:00 – warsztaty „Ulepienie” dla osób dorosłych.
👧👦 19/08 – warsztaty „Rozlepienie” dla rodzin z dziećmi. Warsztaty prowadzone w 2 grupach: o godz. 10:00 – dzieci 4-7 lat, o godz. 11:15 – dzieci 8-11 lat
⚱ Zajęcia te pozwolą przybliżyć materię, z jaką pracuje artystka poprzez zetknięcie z gliną − podstawowym materiałem rzemiosła ceramicznego. Podobnie jak w przypadku twórczości artystki spróbujemy zmierzyć się z formą ceramicznego naczynia, nadając mu autorską formę i wyraz.
Warsztaty dla dzieci prowadzone będą pod opieką Filipa Musiała, absolwenta Wydziału Rzeźby ASP w Warszawie.
🎟 Bilety i szczegóły
„Ulepienie” 👉https://u-jazdowski.pl/edukacja/ulepienie
„Rozlepienie”👉https://u-jazdowski.pl/edukacja/rozlepienie

Zaczynamy lato i 24 czerwca zapraszamy na otwarcie Strefy URSUS VITA Lato 2023, na której czeka na Was mnóstwo atrakcji i która będzie dla was otwarta do końca wakacji! 🏝️
📍 Gdzie? Zielona Strefa przy Biurze Sprzedaży Ursus Vita – parking Factory Ursus.
📆 Kiedy? W każdą sobotę wakacji!
🕖 O której? od 12:00 do 23:00.
💶 Ceny? FREE!

W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na piknik rodzinny w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK na Ursynowie z okazji zakończenia przebudowy tego wyjątkowego terenu zieleni. 👪🌱🚲
📆 Harmonogram wydarzenia:
✔ godz. 10.00 spacer historyczny *
✔ godz. 11.00 gra terenowa (I tura) *
✔ godz. 12.00 gra terenowa (II tura) *
✔ godz. 12.00 pokaz akrobacji rowerowych na pumptracku
✔ godz. 10.00-13.00 animacje plastyczne i sportowe dla dzieci
✔ godz. 10.00-13.00 szachy z Fundacją Inicjatyw Niebanalnych
*zapisy przy stoisku Zarządu Zieleni m.st. Warszawy
🌳🚶🚴 Po przebudowie w parku jest więcej zieleni, udogodnień dla mieszkańców, plac zabaw oraz nowe alejki dla pieszych i rowerzystów. Możecie zwiedzić również dwie ścieżki dydaktyczne – historyczną i przyrodniczą. Serdecznie zapraszamy!
🇪🇺 Projekt pn. „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy” jest współfinansowany przez
Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zapisy: https://app.evenea.pl/event/rodzinnezaglowki/

Zapraszamy Was na nasze rodzinne warsztaty w FabLabie, podczas których stworzycie swoje własne, pływające modele żaglówek!
Podczas warsztatów, przy pomocy naszych doświadczonych opiekunów, będziemy korzystać między innymi z plotera laserowego, aby wyciąć precyzyjnie przygotowane elementy, z których złożycie Wasze łódki.
Następnie, pod okiem naszych specjalistów, dokonacie montażu olinowania, steru i innych elementów. Przygotujecie także żagle i nadacie Waszym łódkom indywidualny charakter przy użyciu farb.
Nie przegapcie szansy na stworzenie czegoś wyjątkowego i niezapomnianego z Waszymi bliskimi! Zapiszcie się już dziś i przygotujcie się na pierwszy “rejs” samodzielnie zrobionymi żaglówkami.
Wiek uczestników: 8+
Potrzebne materiały: Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu
Na warsztat zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Każdy duet (opiekun+dziecko) będzie wspólnie tworzył jedną łódkę.
Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacją Orange.
zapisy otwarte od 09.08.2023

💝Wydarzenie organizowane jest w intencji fajnego, wakacyjnego czasu w rozwoju. Aby w klimatycznym miejscu nad Wisłą, w uśmiechu nawiązać nowe znajomości. Aby wzajemnie się inspirować i darzyć pięknem słowa i gestu. Abyśmy razem ćwiczyli KREATYWNOŚĆ tak bardzo pomocną w naszym życiu!
Dla kogo?
Dla dzieci oraz ich opiekunów. Osób pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnością.
Dla każdego, kto potrzebuje spędzić miły czas blisko natury i przy tym sprawdzić swoją KREATYWNOŚĆ 🙂
Liczba miejsc ograniczona, dlatego zdecydowane osoby prosimy o informację na nr 509778272 z podaniem imion uczestników, w tym wieku dzieci.

W ramach Budżetu Obywatelskiego zapraszamy mieszkańców Warszawy na Letnie kino plenerowe na Targówku dla dorosłych i dzieci 😎 Specjalnie dla Was wraz z Dzielnicą Targówek przygotowaliśmy aż 55 bezpłatnych projekcji filmowych 🤩
Kino będzie się odbywać w 6 lokalizacjach!

To właśnie na tych zajęciach Twoje dziecko rozwinie swoje muzyczne zainteresowania i zdobędzie umiejętności, dzięki którym będzie mogło rozwijać swój talent i występować na scenie!
Każde zajęcia składają się z dwóch części – wokalnej i ruchowej. Podczas zajęć będziemy uczyć się piosenek ze znanych i uwielbianych przez dzieci bajek – śpiewając i grając na instrumentach.
Stworzymy również musicalowe scenki aktorskie, inspirowane bajkowym światem.
Zajęcia musicalowe to nie tylko wprowadzenie do świata muzyki. Młodzi artyści mogą podczas zajęć rozwijać swoje talenty, ale również kształtować wyobraźnię, przełamywać nieśmiałość i
nabierać pewności siebie, rozwijać pamięć, a także uczyć się twórczej pracy w grupie.
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów!

Ciągnące, świecące lub puszyste… Glutki, zdobyły serca dzieci na całym świecie. W Piątym Wymiarze doceniamy dziecięce pasje, kreatywność i drzemiące w nich talenty, którymi wykażą się prowadząc dla innych dzieci warsztaty tworzenia glutka doskonałego!!!
Na zajęcia obowiązują zapisy! W razie pytań prosimy o kontakt: 531 609 719.

Drogie Głuche Rodziny z dziećmi! Organizujemy wkrótce mini „POŻEGNANIE WAKACJI” 19 sierpnia w niedzielę!
Będą zabawy sportowe i nie tylko dla Waszych pociech!
Gdzie? Plaża Poniatówka, blisko Mostu Poniatowskiego.
W jakich godzinach? Zaczniemy od g. 10:00, spotkanie potrwa ok. 4-5h.
Zabawy będą w dwóch grupach wiekowych dzieci – 1 grupa: do 6 lat, 2 grupa: 7 – 14 lat (zabawy bardziej sportowe).
Uwaga – obowiązują zapisy – limit miejsc! Link: https://forms.gle/TN9BdrUn7PfZe6hq9
Uwaga 2 – możliwe że będą „mokre” zabawy (nie w Wiśle 🙂 )- dlatego bardzo prosimy o wzięcie ubrań na zmianę dla dzieci!
Zapraszamy!

Podczas koncertu udajemy się w podróż przez malowniczą Italię. Zapoznamy się z niezwykle melodyjną tradycyjną piosenką włoskiego folkloru. Od Kalabrii przez Neapol do Rzymu. Piosenki te są wciąż bardzo popularne, a współczesne pokolenia nadal je śpiewają swoim dzieciom. Koncert ma formę interaktywną dlatego w przerwach pomiędzy utworami dzieci i ich opiekunowie bedą zapraszani do muzycznych zabaw opartych na rytmie, ruchu i wspólnym śpiewaniu. Zabawy te pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, a rodzice uczą się jak kreatywnie wykorzystać rytm i dźwięki podczas spędzania czasu ze swoimi pociechami.
WSTĘP WOLNY! Link do zapisów: www.muniania/wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona!

NIEDZIELA, 20 sierpnia

🇵🇱 PRZYSTAŃ: ARTETERAPIA DLA DZIECI 6–12 LAT
Sztuka animacji piasku i sensoryczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą Julia Sanina i Natalia Iszczuk, które pochodzą z Charkowa. Przed wojną prowadziły wiele projektów teatralnych i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych. Terapeutyczną moc sztuki wykorzystują w codziennej pracy. Na warsztatach w DSH wesprą w rozwoju najmłodszych uchodźców, tworząc bezpieczną przestrzeń integracji i spotkania, pomogą przełamać komunikacyjne bariery i wyrazić emocje poprzez sztukę i zabawę.
🔹 Wstęp wolny!
🇺🇦 ГАВАНЬ: АРТТЕРАПІЯ ДЛЯ ДІТЕЙ 6–12 РОКІВ
Запрошуємо українських і польських дітей на заняття з пісочної анімації та сенсорного розвитку. Ці заняття ведуть Юлія Саніна та Наталія Ющук, які приїхали з Харкова. До війни вони займалися різноманітними театральними проєктами і вели заняття з малювання для дітей та дорослих. Терапевтичну силу мистецтва використовують і в щоденній роботі. Заняття у Будинку зустрічей з історією стануть безпечним простором для інтеграції та зустрічей, що допоможуть подолати мовний бар’єр і висловити свої почуття за допомогою мистецтва та ігор.
🔹 Вхід вільний!

📆 20 i 27 sierpnia 2023 r., godz.11.00-15.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
📍 łazienkowskie ogrody – na trawniku naprzeciwko słynnego buka w odmianie płaczącej (punkt zaznaczony na mapce pod linkiem: https://www.lazienki-krolewskie.pl/…/dzialania…)
🎫 Wstęp bezpłatny w ramach programu MKiDN “Kultura Dostępna”
Ogrody Łazienek Królewskich to enklawa zieleni w centrum dużego miasta. Miejsce to stanowi ostoję dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Warto poznać bliżej przedstawicieli łazienkowskiej fauny i flory, by dowiedzieć się, które drzewo jest najstarsze, kto udaje, że ma kolorowe pióra, czyją sprawką są “szyszki z koroną”, a także którego ssaka boją się tutejsze ptaki.
Odpowiedzi na pytania dotyczące roślin, zwierząt oraz wody udzielą edukatorzy przyrodniczy, z którymi spotkać się można będzie w łazienkowskich ogrodach – na trawniku naprzeciwko słynnego buka w odmianie płaczącej (punkt zaznaczony na poniższej mapie).
Tematy spotkań:
📆 20 sierpnia – Owady 🦋
📆 27 sierpnia – Drzewa🌳

Dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w kreatywnych warsztatach o Warszawie! 🌇
W czasie najbliższego spotkania mali uczestnicy zastanowią się jakie są najbardziej znane miejsca na mapie Warszawy. Z niewielką pomocą animatorek stworzą mini przewodnich po ich ulubionych miejscach. Czy znajdzie się w nim pomnik Syrenki nad Wisłą, a może kolumna Zygmunta III Wazy? 🧜‍♀️
Na dzieci czekać będą m.in. tematyczne zgadywanki i krzyżówki. Każdy z uczestników będzie mógł też narysować i zaadresować kartkę pocztową, która będzie miłą pamiątką z wakacji! ☀️
Informacje praktyczne:
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 6 do 10 lat,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona.
📍 Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).

Zapraszamy na oprowadzania po wystawie dzieł Fridy Kahlo, podczas których omówione zostaną jej życie i twórczość. Bilety do kupienia w kasach Muzeum.
🎟 Bilety na oprowadzania można kupić w kasach muzeum – sprzedaż biletów rozpoczyna się na tydzień przed terminem danego oprowadzania.

 • Do udziału w oprowadzaniach po ekspozycji upoważniają bilety, które można nabyć wyłącznie w kasie (inne, niż bilety wstępu na wystawę). Liczba biletów na oprowadzania jest ograniczona, ich sprzedaż rozpoczyna się na tydzień przed terminem danego oprowadzania. Oprowadzania rozpoczynają się przed wejściem do kasy w Podchorążówce (nie przed wejściem na wystawę).

Niebieski Dom Fridy Kahlo to wyjątkowe miejsce, pełne kolorów i bujnej zieleni. Inspirując się meksykańskim La Casa Azul, wykonamy miniaturową wersję tej przestrzeni. 🏠
Na warsztatach poznamy zaawansowane techniki modelarskie. Dzięki nim stworzymy drewniane meble w miniaturze według własnego pomysłu, w wybranych przez siebie kolorach. 🖼 Będziemy sklejać, szlifować, malować, projektować i aranżować przestrzeń własnego La Casa Azul.
📅 20 sierpnia 2023 r., godz. 10.00-13.00 (dzieci w wieku 3-6 lat), 14.00-17.00 (dzieci w wieku 7-10 lat)
📍 Stara Kordegarda (start), łazienkowskie ogrody
🎟 30 zł – dziecko plus opiekun, 10 zł – kolejne dziecko; bilety do nabycia w Starej Kordegardzie
❗ Zapisy: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl – na dwa tygodnie przed wydarzeniem
PROWADZENIE:
👩 Maria Sieńska – instruktor modelarstwa w Domkach Marzeń, absolwentka Sztuki Nowych Mediów na PJATK. Prowadzi profesjonalne zajęcia z tworzenia miniatur do domków dla lalek. Pomaga nadać kształt i formę dziecięcym marzeniom oraz wyrobić umiejętności potrzebne do ich realizacji jako miniaturowego projektu.

19.08 godz. 11.00 Park im. Marka Kotańskiego (start na placu zabaw)
20.08 godz. 11.00 Park ze Stawami Cietrzewia (start przy placu zabaw od ul. Pana Tadeusza)
WSTĘP WOLNY
Spotkaliście kiedyś Bzionka?
Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.
W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku.
Już niebawem spotkacie Bzionki w Parku Kombatantów, Parku im. Marka Kotańskiego oraz w Parku ze Stawami Cietrzewia. Zabiorą Was w podróż poprzez czas i przestrzeń, w której wspólnie z nimi – słowem, gestem i pieśnią przypomnicie sobie i odtworzycie słowiańskie legendy o powstaniu świata, roślin, drzew i ludzi.
“Teatralne spotkania z legendami słowiańskimi” mają formę interaktywnego spektaklu, podczas którego uczestników czekać będą zabawy teatralne, ruchowe, muzyczne oraz plastyczne. Spotkaniom towarzyszy muzyka na żywo grana na tradycyjnym, staropolskim instrumencie – suce biłgorajskiej.
WSTĘP WOLNY
projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Włochy
Wydarzenie bez ograniczeń wiekowych.
Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.
W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: niebanalnikontakt@gmail.com

🚶‍♀️⛱️⌛ Zapraszamy na historyczno – kulturalne przechadzki nad Wisłą. Niech Warszawa i Wisła porwie Cię swoimi niezwykłymi historiami!
SPACERY VARSAVIANISTYCZNE poprowadzi Adrian Sobieszczański – Varsavianista – który jest historykiem i licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie. Uwielbia opowiadać o miejscach w których się aktualnie znajduje – sami się przekonajcie. Wstęp wolny!

⛱️ 20 sierpnia Rusałka 11:00 | Plaża Rusałka – Plaża z historią w tle
Jeśli kogoś nie przekona nadwiślański warszawski piasek, to z pewnością na plaże przyciągną widoki. Z żadnego innego miejsca w Warszawie nie ma drugiego takiego widoku na sylwetę Starego Miasta, jaki rozpościera się z plaży Rusałka. Jest on świetnym pretekstem do opowieści o tym, jaką rolę odegrała Wisła w życiu miasta, jak wyglądała Wisła i jej brzegi na przestrzeni wieków oraz co zadecydowało o powstaniu Warszawy właśnie nad wielką rzeką. Dowiemy się też, ile statków przepływało dawniej przez Warszawę jednego dnia i jak radzono sobie z rzeką, kiedy jej brzegów nie spinały mosty. Nie omieszkamy nie wspomnieć o istniejącym w miejscu dzisiejszej plaży dawnej przystani Związku Urzędników Kolejowych RP.
⛱️ 24 sierpnia Poniatówka 18:00 | Plaża Poniatówka – Na lewo most, na prawo most
Zlokalizowana przy moście Poniatowskiego dawna warszawska plaża miejska, podobnie jak dziś, animowała życie warszawiaków nad Wisłą. Na spacerze opowiemy o jej powstaniu, infrastrukturze i specyfice, jaka ją charakteryzowała. Dowiemy się, jaką rolę w jej rozwoju odegrał most Poniatowskiego, ile czasu trzeba było odstać w kolejce, by w świąteczny dzień dostać się na plażę oraz kogo można było spotkać nad Wisłą. Spacer po plaży i jej okolicach to też świetną okazją, by opowiedzieć o organizowanych nad Wisłą Wiankach oraz roli, jaką to święto odegrało w historii Warszawy.
Oderwij się od hałasu miasta, zanurz się w przyrodę i historię. Już nasza w tym głowę, byś odetchnął, nawet na najbardziej obleganej miejskiej plaży. Nie wierzysz, że to jeszcze możliwe? No to daj się tam zaskoczyć. To co do zobaczenia na szlaku 🙂

🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny

PRL – trzy litery, a ile treści. Dla jednych jest to epoka kojarzona z wyłącznie z uciskiem, pustymi półkami sklepowymi, szeroko pojętą szarzyzną i beznadzieją, inni natomiast chętnie wracają do tych czasów w swoich wspomnieniach, bo na te z pozoru smutne czasy przypadła ich młodość. Co do jednego wszyscy jesteśmy zgodni. Jest to spory kawałek polskiej historii, o którym z różnych powodów nie można zapominać.
Zapraszamy na wyjątkową wycieczkę po Warszawie epoki PRL-u. Na pokładzie naszego zabytkowego Jelcza „Ogórka” będziecie mieli okazję dowiedzieć się jak bardzo zmieniło się to miasto po II Wojnie Światowej. Nasz przewodnik zabierze Was w miejsca, w których czas się zatrzymał.
Dowiecie się jak odbudowywano stolicę ze zniszczeń wojennych, jakie pomysły na Warszawę miały nowe władze. Które z tych planów udało się zrealizować, a które pozostały wyłącznie na papierze. Razem z przewodnikiem poszukacie starych PRL-owskich murali reklamowych, kultowych i działających do dziś lokali oraz tych, które dawno odeszły w zapomnienie. Porozmawiacie o sławnych mieszkańcach PRL-owskiej stolicy i posłuchacie zabawnych anegdot z ich udziałem.
Jednak to nie wszystko, bo tym razem nie tylko pojeździmy po mieście, ale również zabierzemy Państwa do naszej autorskiej, praskiej Meliny, gdzie zgromadzone eksponaty przywołają wspomnienia z dzieciństwa – w końcu dokładnie tak wyposażone były mieszkania naszych rodziców i dziadków.
Bilety można zakupić na stronie
https://www.wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie

Wakacje w mieście mogą być fantastyczne! 🌈
Chcemy, aby wszyscy goście bawili się u nas dobrze, dlatego we współpracy z Akademią Harmoniką i Domoteką przygotowaliśmy weekendowe animacje dla najmłodszych ⛱
W każdą wakacyjną niedzielę (w godzinach 11-13) na nadwiślańskiej łące zaplanowaliśmy masę atrakcji.
👕👗 Premierowo, 2 lipca odbędą się również targi rzeczy dla dzieci w duchu lesswaste. Twice Upon a Time – komis ubranek i akcesoriów dziecięcych z najlepszą selekcją w mieście zaprezentuje część ze swoich przepastnych zbiorów 💜

Ptasie mini-spacery w parku Żeromskiego🌿
Trzy elementy udanej letniej ☀️ niedzieli: kawa, lody i… ptaki!☕🍦🐦
Zapraszamy na cykl ptasich spacerów po Parku im. Żeromskiego w Warszawie. W każdą niedzielę tego lata będą tam nasi przewodnicy✨ żeby przybliżyć wszystkim chętnym żyjące wokół nas ptaki🦆 Będą to opowieści okraszone ciekawostkami, a także zaproszenie do wspólnej rozmowy o naszych skrzydlatych bohaterach.
👉Pierwszy spacer – już 9 lipca!
👉Na nasze ptasie mini-spacery zapraszamy rodziny z dziećmi, i wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się więcej o ptasich mieszkańcach miasta🏢
Kiedy? Każda niedziela lipca i sierpnia o 11:00
Jak długo? Spacer trwa ok. 30 minut
📍Gdzie? Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie
📍Punkt zbiórki: mini-kawiarnia “Kawka na ławkę” przy placu zabaw:
https://goo.gl/maps/wEquMphiGLDy5o6b8
Chcesz pomóc nam chronić ptaki? Kup ptasią przypinkę w kawiarni “Kawka na ławkę” 🐦
Dzięki Tobie będziemy mogli chronić więcej.
Udział w spacerach jest bezpłatny.

Potrzebujesz wychodnego ale nie masz z kim zostawić swoich pociech?
To nie problem, zasłużyliście na czas dla siebie i w takiej sytuacji wychodzimy wam na przeciw 😉
Animacje odbywać się będą w godzinach:
11:00 – 17:00
Zapraszamy do nas nad Wisłę,
dzieciom czas zajmą nasi animatorzy pełni dobrej energii
i świetnych pomysłów na zabawę.
A rodzice?
Będą mogli na chwilę wyluzować w przyjemnych okolicznościach natury przy chłodnych napojach,
chrupiącej pizzy lub przepysznych lodach rzemieślniczych🍨

Jak co niedzielę zapraszamy młodych twórców i twórczynie do świata kreatywnej zabawy w Cudzie nad Wisłą! Wraz z grupą i-Warsztatownia stworzymy bransoletki z kamieni szlachetnych ✨
Zapewniamy cały potrzebny sprzęt. Udział w warsztatach jest darmowy i otwarty dla wszystkich!🧿✨

Prowadzący:
🔹Izabela i Przemysław Idzikowscy – kreatywni rodzice małego Zyzia. Od 7 lat tworzą warsztaty, eventy, prelekcje, gry i zabawy międzypokoleniowe. Twórcy inicjatywy społecznych min: Graty z Chaty Piastów, Otwórz się na autyzm w Piastowie.
🔹Iza – pasjonuje się nie marnowaniem pod każdym względem. Lubi tworzyć nowe receptury i pomysły na DIY.
🔹Przemek – wielbiciel planszówek. Uwielbia organizować warsztaty. Czerpie dużą radość z interakcji z uczestnikami. Interesuje się tematem motywacji i pozytywnej komunikacji

Start o 12:00, zajęcia przeznaczone dla każdego

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
KLIMT
Wraz z tym artystą zapoznamy się z modernizmem. Zgodnie z założeniem artysty będziemy nieograniczeni w swobodzie twórczej.
W trakcie warsztatów dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki malarskie. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały przestrzeń na uwolnienie swojej kreatywności.
Naszym celem jest rozbudzenie dziecięcej ciekawości i twórczości!
Nie malujemy za dzieci – zachęcamy ich do zabawy 🙂
Każdy zabiera stworzony obraz do domu.
Dla kogo i kiedy?
Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym a także szkolnym.
Poziom trudności zostanie ustalony zależnie od grupy wiekowej.
Zajęcia trwają 60 minut. Pracować będziemy przy dużym wspólnym stole
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.
Obowiązują bilety: do nabycia na stronie lub stacjonarnie w pracowni (najpóźniej dzień przed)

🚶‍♀🚶🚶‍♂ Instytut Teatralny zaprasza w ostatnie weekendy wakacji – 20 i 27 sierpnia o godz. 12:00 – na bezpłatne pokazy plenerowe spektakli dla dzieci. Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Teatru na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego. ☀
🍍 👨‍🍳„Letnia scena dla dzieci na Jazdowie” to propozycja Instytutu Teatralnego na spędzenie ostatnich weekendów lata wśród bajkowych opowieści. W sierpniu na zielony Jazdów zawitają dwa spektakle lalkowe objazdowych teatrów plenerowych – „Ananas” i „Kuchnia pana Lulka”.
🎭 Po spektaklach artyści poprowadzą autorskie warsztaty edukacyjne, przybliżające dzieciom techniki animacji teatralnej.
Wstęp na pokazy jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na warsztaty prosimy o pobranie bezpłatnych wejściówek dla dzieci (opiekunowie wstęp wolny).

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
Pokaz familijny, dedykowany dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Czas trwania: 45min
Cena biletu | 40 zł
Możliwość zakupienia biletów w pakiecie TEATR+MUZEUM:
Normalny | 70zł
Ulgowy | 55zł

We wtorki i niedziele zapraszamy na zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką z kolekcji Muzeum. Animacje odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
🗓️wtorki i niedziele, godz. 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📌 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze, Gmach Główny MNW
👱🏻 dzieci z rodzicami
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW; we wtorki wstęp bezpłatny; nie obowiązują zapisy
👨🏻‍🦽 brak barier architektonicznych
Dodatkowe informacje:

 • przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
 • obecność opiekuna jest obowiązkowa.

spędzić czas: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić. Zapraszamy na wspólne odkrywanie muzeum w każdą niedzielę!
🗓️ niedziela, 10.15 i 12.15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻‍🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.

· Warsztaty odbywają się w galeriach stałych, sali edukacyjnej oraz przy dobrej pogodzie na Dziedzińcu Lorentza.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments