Lato, lato wszędzie! I wakacje! A weekend z Weekendową Zajawką! Bawcie się cudnie, Kochani :)
Spis treści:
- 1 Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!
- 2 SOBOTA, 22 czerwca
- 2.1 Wejdź do świata LEGO® Minecraft® w Atrium Targówek
- 2.2 spektakl “Pinokio”
- 2.3 warsztaty kulinarne
- 2.4 Stwórz poidełko dla skrzydlatych przyjaciół
- 2.5 zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci 7-13 lat
- 2.6 animacje dla dzieci
- 2.7 Pokaz Teatru Kamishibai
- 2.8 Koncert gordonowski
- 2.9 warsztaty szkutnicze
- 2.10 cykl zajęć muzyczno-rytmicznych
- 2.11 musiconki
- 2.12 Taekwondo dla dzieci w wieku 4-6 lat
- 2.13 rodzinny wyścig kajakowy
- 2.14 warsztaty z cyklu {Art_Akcje}
- 2.15 poranek filmowy
- 2.16 warsztaty twórcze
- 2.17 koncert rodzinny
- 2.18 warsztaty rodzinne dla dzieci w spektrum autyzmu
- 2.19 koncert rodzinny
- 2.20 warsztaty malarskie z Józefem Wilkoniem
- 2.21 gra terenowa
- 2.22 międzypokoleniowe spotkanie w Kręgu Kobiet
- 2.23 mały inżynier
- 2.24 karmienie pingwinów
- 2.25 Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym
- 2.26 wystawa “Sztuka dobrego myślenia”
- 2.27 Tajemnice Wisły – legendy i baśnie o rzece
- 2.28 animacje dla dzieci
- 2.29 impreza plenerowa
- 2.30 start wakacji
- 2.31 zajęcia jogi rodzinnej
- 2.32 gordonki
- 3 NIEDZIELA, 23 czerwca
- 3.1 Piknik Literacki dla Dzieci
- 3.2 rodzinne warsztaty robienia latawców
- 3.3 spektakl dla dzieci
- 3.4 Targ Śniadaniowy na Mokotowie
- 3.5 piknik rodzinny
- 3.6 twórcze warsztaty rodzinne
- 3.7 Święto Starych Bielan
- 3.8 „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”
- 3.9 bieg z przeszkodami
- 3.10 gordonki
- 3.11 cykl letnich koncertów w Parku im. Zbigniewa Herberta
- 3.12 spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście
- 3.13 kreatywki
- 3.14 Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich
- 3.15 rodzinne niedziele
SOBOTA, 22 czerwca
Wejdź do świata LEGO® Minecraft® w Atrium Targówek
Już w najbliższy piątek i sobotę warszawskie centrum handlowe Targówek rozbudzi wyobraźnię wyjątkowym wydarzeniem, a wszystko za sprawą uwielbianych klocków LEGO® Minecraft®! W specjalnie przygotowanych strefach miłośnicy spikselowanych klocków będą mogli przenieść się do świata gry, przeżyć ekscytujące przygody i wykorzystać swoją kreatywność do tworzenia niesamowitych projektów LEGO®. Dobrą zabawę podkręcą upominki i możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w scenerii LEGO® Minecraft®.
Na dobry początek wakacji, w piątek i sobotę, 21 i 22 czerwca, centrum handlowe Targówek zaprasza najmłodszych na kreatywny weekend! To prawdziwa gratka dla pasjonatów LEGO® Minecraft®! Uczestników czekają prawdziwe wyzwania, podczas których odkryją swoje manualne umiejętności i zanurzą się w niesamowitym świecie klocków i pikseli.
Na gości czekać będą wyjątkowe atrakcje! W strefie KUŹNIA fani będą mogli zbudować własne narzędzia, które pomogą im przetrwać w świecie gry. Za wykonane zadanie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek! W WARSZTACIE zostanie zaprezentowana ekspozycja najbardziej okazałych oficjalnych zestawów oraz będzie możliwość skonstruowania wybranego kompletu. W strefie PRACOWNIA gracze będą mogli zbudować przy użyciu klocków LEGO® własne projekty ze świata LEGO® Minecraft®. Natomiast w JASKINI uczestnicy zrobią sobie pamiątkowe zdjęcia w wyjątkowej pikselowej scenerii. Nie zabraknie też atrakcji dla najmniejszych fanów klocków. Dla najmłodszych powstanie strefa LEGO® DUPLO®, w której będą mogli budować i pozować do zdjęć na wykonanym z klocków motorku DUPLO. To również dobre miejsce na chwilę odpoczynku dla opiekunów.
Do udziału w kreatywnej zabawie centrum handlowe Targówek zaprasza w dniach 21 i 22 czerwca w godzinach – w piątek od 14:00-19:00, a w sobotę 12.00-19.00.
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zakończenie sezonu jubileuszowego 95-lecia Teatru Baj! Przyjdźcie i zobaczcie spektakl “Pinokio” na żywo.
Wydarzenie odbędzie się 25 czerwca o godzinie 17:00 na Placu Konesera. Nie przegapcie tego niezapomnianego popołudnia pełnego magii i teatralnych emocji!
Wstęp wolny!
Opis spektaklu:
Kim jest tak naprawdę Pinokio? Marionetką? Chłopcem z drewna, który kłamie i rośnie mu od tego nos? A może zwykłym dzieckiem ciekawym świata, zainteresowanym każdą nową przygodą, w której po dziecięcemu zatraca się bez pamięci?
Grupa wędrownych, w pełnym tego słowa znaczeniu, Bajowych aktorów dotrze wszędzie, aby opowiedzieć historię Pinokia. Będzie hucznie, muzycznie, teatralnie i z rozmachem. A wszystko po to, żeby mocnym głosem bronić kruchej wrażliwości dzieci oraz ich prawa do szczerej ciekawości świata.
autor: Carlo Collodi
adaptacja: Michał Derlatka
tłumaczenie: Zofia Jachimecka
reżyseria: Michał Derlatka
scenografia: Michał Dracz
muzyka: Joanna Sówka-Sowińska
asystent reżysera: Robert Płuszka
Obsada
Elżbieta Bieda
Elżbieta Bielińska
Marta Gryko-Sokołowska
Adriana Paprocka
Aneta Płuszka
Andrzej Bocian
Oskar Lasota
Marcin Marcinowicz
Piotr Michalski
Robert Płuszka
Zapraszamy serdecznie !
Cześć 👋,
w Spółdzielni.Koneser Twój urwis zostanie MAŁYM KONESEREM PIZZY i stworzy autorską pizzę pod czujnym okiem doświadczonego pizzeramana. Możecie ją zjeść na miejscu lub zabrać na wynos 🍕🍕🍕 Warunek uczestnictwa w warsztatach? Oczywiście miłość do pizzy! 😜 A z kwestii formalnych… 👇
ℹ️ WYMAGANY WCZEŚNIEJSZY TELEFONICZNY ZAPIS DZIECKA
Warszawa: 📞 533 150 716
W upalne, letnie dni każdemu chce się pić. Regularne nawadnianie organizmu to latem podstawa, czy niemalże sposób na przetrwanie. Wielu ludzi wystawia na podwórkach miski z wodą dla dziko żyjących zwierząt. Ale nie należy zapominać też o naszych skrzydlatych przyjaciołach, jakże ważnych dla funkcjonowania całego ekosystemu. Mowa oczywiście o ptakach, dzięki którym komary jeszcze nas nie zjadły 😉 i zapylających owadach, dzięki którym nadal mamy co jeść 😉 Jak każde stworzenia potrzebują czasem chwilę odpocząć, nawodnić się i nabrać energii, by móc lecieć dalej w podró
Dlaczego warto wziąć udział?
▶️ W czasie warsztatów zbudujecie drewnianą konstrukcję, która przy pomocy szklanej butelki i niskiego spodeczka pozwoli na stworzenie ekonomicznego i bezpiecznego poidełka dla tych pożytecznych stworzeń.
▶️ Dowiecie się jak oszlifować i złożyć drewnianą konstrukcję, którą zabierzecie później do domu, by postawić w ogrodzie, na balkonie, czy powiesić nad oknem.
Co najważniejsze:
👉 Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze!
👉 Ilość miejsc ograniczona: 6 osób dorosłych + 6 dzieci!
👉 Wiek uczestników: 8+
👉Termin:22.06.2024, godz.10:00-13:00
👉 Wszystkie niezbędne materiały będą do Waszej dyspozycji na miejscu.
Zapraszam na zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci w wieku 7-13 lat.
Najbliższe spotkanie: OWADY – NASI MALI SĄSIEDZI!
W ofercie zajęć przewiduję bloki tematyczne obejmujące różne techniki plastyczne i graficzne, szycie, zajęcia modelarsko-teatralne i inne, a także pojedyncze zajęcia – poza blokami.
Spotkania pozwalają na rozwijanie umiejętności psycho-fizycznych. Zadania manualne zwiększają sprawność motoryczną, wzmacniają neuronowe połączenia oko-ręka.
Stawiane wyzwania stymulują pomysłowość, kreatywność dzieci, pomagają w ćwiczeniu cierpliwości, dokładności. Przyczyniają się do redukcji stresu, ukierunkowują nadmiar energii, wzmacniają poczucie wartości.
Blok: „Igła, nitka i guziczek”
Blok: „Papier, kamień, nożyce”
Blok: „7 Światów”
Każdy blok obejmuje kilka zajęć, których podsumowaniem będzie większe dzieło lub kilka mniejszych prac.
Bloki następują po sobie w większym cyklu. W ramach jednego bloku nie przerabiamy wszystkich technik, dlatego podejmujemy tematykę przy kolejnym powrocie.
Zastrzegam sobie zmiany w planowanych na dane spotkanie tematach, bo życie jest nieprzewidywalne. 🙂
Naszym celem nie jest otrzymanie szybkich efektów, spektakularnych prac (fast-art), ale zabawa sztuką, aktem tworzenia i przemiany materii. W miarę możliwości czasowych i przestrzennych dzieci pracują w swoim tempie. Nie są oceniane, nie są porównywanie z innymi. Każde dziecko jest indywidualnością, którą należy wspierać w jej wewnętrznej drodze do stania się silnym, mądrym, wrażliwym i szczęśliwym człowiekiem.
Więcej informacji i zapisy:
- messenger – Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska
- telefon: 501 047 457
Planujesz weekendową wizytę w Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? 🎭 Zapraszamy do specjalnie przygotowanej przestrzeni, gdzie umilamy czas najmłodszym!
W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 – 16:00 udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych 🎨 Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział w animacjach jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały 👶🏻
📅 Data: 22 czerwca (sobota)
🕒 Godzina: 16:00
📍 Miejsce: Podchorążówka (start), łazienkowskie ogrody
Bilety: 31 zł
Poznajcie niezwykłą i tajemniczą historię o łazienkowskich satyrach podczas pokazu teatru kamishibai. Spektakl będzie połączony z zabawą w podchody w zabytkowych ogrodach. 🌿✨
Koncert dla dzieci (0-6 lat + opiekun)
sala: Marzyciel, parter
wstęp: 30 zł / para (dziecko+rodzic), kup online lub w recepcji DK Kadr
Koncert gordonowski to rodzinne wydarzenie dla najmłodszych słuchaczy. W swobodnej, przyjaznej dzieciom atmosferze uczestnicy mogą posłuchać utworów w nietypowych skalach i rytmach, które wspaniale rozwijają zdolności muzyczne dzieci. Cechą charakterystyczną koncertów gordonowskich jest aktywne uczestnictwo słuchaczy, których zachęca się do współtworzenia muzycznego spotkania poprzez śpiewanie, rytmizowanie i swobodny ruch. Głównym instrumentem wykorzystywanym podczas koncertu jest ludzki głos, ale nie zabraknie innych instrumentów. Usłyszymy skrzypce, flety, pianino oraz wiele małych, kolorowych instrumentów, dzwonków, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność.
Gwarantujemy świetną zabawę, wspólne śpiewanie oraz niezapomniane wrażenia!
Nie zastanawiaj się długo! Koncert na przywitanie wiosny wyprzedał się bardzo szybko!
Koncert poprowadzą: Wiola Jakubiec (śpiew, skrzypce, flety, dzwonki) i Sylwia Adamczuk (śpiew, pianino, bębny, ukulele).
Serdecznie zapraszamy!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na warsztaty w Szkutni po Godzinach.
W sobotę – 6.04.2024 o godzinie dowolnej – od 10:00 startujemy, ale jeśli ktoś pojawi się o 12, bo dopadnie go fashiondrama i dodatki nie bę∂ą pasowały do drelichu roboczego, też będzie mile widziany. I oczywiście można przyprowadzić osobą towarzyszącą, niekoniecznie jedną. I TAK, zapraszamy Z DZIEĆMI. W naszym warsztacie nie dyskryminujemy nikogo i pozwalamy dzieciom pracować. (Trochę jak w Chinach). Zwierzęta również są mile widziane, choć niekoniecznie gospodarskie.
Co planujemy?
W ciągu najbliższych kilkunastu weekendów (do końca roku szkolnego) planujemy wybudować Proa Junior, konstrukcji Janusza Ostrowskiego. Łódka jest eksperymentalna podobnie jak nasze warsztaty. Bę∂zie to bowiem pierwsze proa wykonane w technologii Skin on Frame!
Od 6 kwietnia spotykamy się w każ∂ą sobotę i niedzielę i ramię w ramię budujemy od godziny 10 do 15 (lub ostatniego klienta)!!:)
CO PRZYNIEŚĆ:
Przede wszystkim trzeba przyjść! Reszta jest już przygotowana na Wasze przyjęcie. Szczególnie w temacie BHP jesteśmy…hmm…gotowi na wszystko!:)
Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na wyjątkowy cykl zajęć muzyczno-rytmicznych, podczas których poznamy najpiękniejsze tematy z kanonu muzyki klasycznej i odkryjemy świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotnich spotkań będziemy grać na różnych, ciekawych instrumentach, ruchem i gestem oddawać melodie, ale – co najważniejsze – dobrze się bawić! Zajęcia pobudzą dzieci do działania i improwizacji, rozwiną wrażliwość, samodzielność, ale też umiejętność pracy w grupie.
🔹 Terminy: 23.03, 6.04, 20.04, 11.05, 25.05, 8.06, 22.06, godz. 11:00-12:00 (grupa I) i 12:15-13:15 (grupa II)
👤 Prowadzenie: Aleksandra Endzelm-Obertyn, Anna Maliga-Poprawska
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 Bilety: http://bilety.nifc.pl (25 zł/spotkanie. Bilety wstępu obowiązują wyłącznie dzieci. Rodzic nie jest zobowiązany do posiadania oddzielnego biletu.)
Zapraszamy na autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
godz. 10:00-10:30
📍 Gdzie? sala konferencyjna NIFC
Zapraszamy na Taekwondo dla dzieci w wieku 4-6 w każdą sobotę o godz. 13:00 od 2 marca! 🥋 💪🏼
Taekwondo prowadzi u nas Pani Maryia – mistrzyni sportu Republiki Białorusi w Taekwondo
https://positive-therapy.pl/author/maryia_vanshyna/
Taekwondo to nie tylko sport, to sztuka samoobrony i ochrony innych. W treningu taekwondo dzieci nie chodzi o okrucieństwo, ale o harmonię i koncentrację. Taekwondo to sztuka walki, która przywędrowała do nas z Korei. Taekwondo oznacza system treningu duchowego i technik samoobrony bez użycia broni, a także zdrowia, a także umiejętnego wykonywania uderzeń, bloków i skoków.
👉🏼Zalety zajęć:
- Dziecko otrzymuje normę aktywności fizycznej i ćwiczeń
- Kładzie podstawowe podstawy moralności w głowach podopiecznych
- Oparty na wartościach, ideach moralności, które są nieodłączne każdemu człowiekowi
- Wszystkie ćwiczenia mają na celu rozwój zręczności. Wytrzymałość i koordynacja
- Korzyść przy skoliozie w początkowych stadiach choroby
- Socjalizacja, komunikacja. Dzieci komunikują się w grupie. Zawieraj nowe znajomości i przyjaźnie
🥋Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 13:00 – grupa 4-6 latków
📌Jednorazowe zajęcia to koszt 60 zł. Zajęcia próbne to koszt 50 zł
Dzieci z WWRD – bezpłatnie
Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszamy do zapisów na zajęcia grupowe
Positive Therapy 🤍💚
📞575 700 712
Zapraszamy na rodzinny wyścig kajakowy podczas wianków nad Pilicą.
Start i meta- plaża Malibu w Warce
Dystans – około 600m
Kajaki dwuosobowe.
Wygrywa osada z najlepszym czasem.
Rejestracja od godziny 17 na plaży Malibu.
Komandor:
Jakub Tuszyński
Tel. 607103550
Zapraszamy na warsztaty z cyklu {Art_Akcje} – czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat prowadzone przez artystkę dr Marzenę Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w wybrane soboty o 11:00.
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.
W sobotnie poranki, o godz. 11:00 zapraszamy Was wraz z maluchami w wieku 3-7 lat do wspólnego oglądania odcinków animacji z cyklu “Baśnie i bajki polskie”.
Po seansie zaś twórcze warsztaty inspirowane obejrzanymi historiami poprowadzi nasza animatorka Pani Kasia.
W repertuarze:
MAŁPA W KĄPIELI, reżyseria: Andrzej Gosieniecki
Zabawna opowieść o małpie, która pomimo wszelkich prób upodobnienia się do człowieka pozostaje sobą… Małpa biega po ulicach, płata figle i psoty, w końcu ukrywa się w pudle na kapelusze i wraz z panią dostaje się do pokoju hotelowego. Tam podgląda panią w kąpieli i gdy ta wychodzi, małpa zaczyna ją naśladować. Odkręca kurki z wodą, leje płyn do kąpieli, pływa, nurkuje. Jednak wody jest coraz więcej, a z prysznica leci ukrop. Przestraszona małpa, z poparzonymi łapami ucieka przez okno… czyli opowieść o tym, że bezmyślne naśladowanie innych, zawsze prowadzi do śmieszności…
O WĘŻOWEJ WDZIĘCZNOŚCI, reżyseria Robert Turło
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko, żyje sobie Bartek, który opatruje złamane skrzydło Kaczuszce i tak zawiązuje się między nimi przyjaźń. Pewnego dnia, kiedy wraca do domu widzi, że chatę zajęli obcy ludzie, Kaczuszka jest związana, a Kucharz zamierza przygotować z niej główne danie dla Króla. Wcześniej, Bartek ratuje z opresji Wężowego Króla, który daje magiczną moc fujarce, na której Bartek lubi grać. Moc fujarki uwalnia Kaczuszkę, a ekipę Króla spotyka zasłużona kara. W końcu poddani Króla postanawiają oddać koronę Bartkowi, a Wężowy Król zamienia Kaczuszkę w Królewnę… czyli opowieść o tym, że nawet królewską pychę i poczucie bezkarności może spotkać zasłużona kara, jeśli wśród poddanych są ludzie o czystym sercu…
PASTERZ TYSIĄCA ZAJĘCY, reżyseria Zuzanna Krzysik
Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno… Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko… Dzielny Wszemił uciekł z niewoli tatarskiej. W drodze do domu, spotyka trzech starców, z jednym dzieli się wodą, z drugim chlebem, a trzeciemu oddaje ostatniego talara. Starcy dają mu w zamian kostur, torbę i fujarkę. Kiedy Wszemił przybywa w rodzinne strony, widzi spaloną wioskę i dom rodzinny, po którym został tylko kamień na kamieniu. Wszemił postanawia wyruszyć w świat w poszukiwaniu pracy. W przydrożnej karczmie dowiaduje się, że Kasztelan z pobliskiego zamku, poszukuje pasterza. Jednak wszyscy ostrzegają go, aby tam nie szedł, bo to nie jest zwykła praca. Niczym nie zrażony Wszemił, najmuje się za pasterza u Kasztelana. Wtedy dowiaduje się, że ma paść przez miesiąc aż tysiąc zajęcy i żadnego nie zgubić…
Do zobaczenia w kinie 🙂
RODZINNE RĘKODZIEŁO – SKARPETKOWE MASKOTKI – WARSZTATY TWÓRCZE DLA DZIECI OD 5 LAT Z RODZICAMI
Zapraszamy do udziału w rodzinnych warsztatach dzieci z rodzicami w trakcie których każdy uczestnik zrobi niepowtarzalnego misia lub lub inną maskotkę wykorzystując do tego ekologiczne materiały. Podczas warsztatów pójdą w ruch nożyczki, skarpety, kasza i kolorowe pompony. Będzie twórczo i kolorowo.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!
Każdy lubi bajki 🙂. Nawet taki stulatek jak Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej. Przygotowaliśmy więc „Muzyczną podróż do krainy wyobraźni”, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca br. o godz. 11:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Dzielnicy Mokotów.
„Muzyczna podróż do krainy wyobraźni” to interaktywny koncert rodzinny (ok. 50 minut, dla dzieci 4+), który opiera się na historii opowiadanej przez aktora, przy akompaniamencie improwizujących muzyków. Bajarz zna tę historię jednak tylko na początku, bo w trakcie opowieści publiczność będzie wpływała na jej fabułę.
Będziemy wspólnie wędrowali przez różne krainy wyobraźni, spotykając baśniowe postaci. Być może będziemy walczyli z potworami lub odkrywali skarby. To wszystko zależy od uczestników koncertu.
Muzyka tworzona do tych opowieści będzie towarzyszyła w każdej chwili naszej wyprawy, podkreślając emocje i pomagając wczuć się w atmosferę tworzonych historii.
Podróż poprowadzi aktorka Marta Dylewska, a muzykę stworzą improwizatorzy: multiinstrumentalista Bartosz Smorągiewicz, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka Małgorzata Kołcz.
🌞 Udział w koncercie jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników.
Zgłoszenia można przesłać:
✔ poprzez formularz: https://forms.gle/KYJES3xK8qNMuTPJ9
LUB
✔ emailowo: warsztaty@artdecogroup.eu
Zapraszamy wszystkich miłośników baśni na to wyjątkowe wydarzenie. Do zobaczenia!
💐 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty rodzinne stworzone szczególnie z myślą o dzieciach w spektrum autyzmu.
Podczas zajęć odwiedzimy wystawę 🐯 „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”. Obejrzymy obrazy przedstawiające różne kwiaty i rośliny. Które z nich są częścią ogrodu. Które są w wazonach i doniczkach? Jakie mają kolory? Które z roślin są jadalne? Które mocno pachną?
🖼️ Zwiedzaniu towarzyszyć będą małe ćwiczenia plastyczne, ruchowe i sensoryczne. Po obejrzeniu wystawy przejdziemy do sali edukacyjnej. Stworzymy własne dzieła inspirowane pracami z wystawy. Będą to kwiatki z miękkich drucików. Ozdobimy małe doniczki. Nasze kwiaty zamocujemy w udekorowanych doniczkach.
🐯 Warsztaty uwzględniają potrzeby dzieci w spektrum autyzmu i z nadwrażliwością sensoryczną. Prowadzone są w niewielkich grupach przez doświadczoną edukatorkę. Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z różnymi potrzebami i wszystkie rodziny, które chcą poznawać sztukę w przyjaznych warunkach. Zajęcia zakładają aktywny udział opiekunów, a zadania w parach wzmacniają więzi między rodzicem i dzieckiem.
🔸 Prowadzenie: Aleksandra Górecka — edukatorka z wieloletnim doświadczeniem pracy z dziećmi. Ogólną wiedzę pedagogiczną uzupełnia w oparciu o specjalistyczne szkolenia na temat pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami lub w spektrum autyzmu, prowadzone przez Fundację SYNAPSIS i Centrum Terapii SOTIS.
🔸Wydarzenie odbywa się w Muzeum nad Wisłą, które znajduje się na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22 w Warszawie.
⏰ Czas trwania zajęć: 90 minut
🔸 Informacje: Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z Anną Zdzieborską pisząc na adres muzeumdostepne@artmuseum.pl lub dzwoniąc: tel. 577 006 290.
🎟️ koszt: 1 zł od osoby
🔸Dostępność wydarzenia:
- Elastyczny scenariusz pozwala zaangażować się dzieciom o różnych potrzebach.
- Przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć.
- Na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania.
- Ograniczamy rozpraszające bodźce (np. dźwięki, światło).
- Dbamy o wrażliwość sensoryczną uczestniczek i uczestników.
- Trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach.
- Korzystamy z ilustracji i piktogramów.
- Pracujemy w kameralnej grupie.
Zabierzemy naszych Słuchaczy do krainy dźwięków, płynących z różnych regionów Polski. Będziemy bawić się przy muzyce góralskiej, zadumamy się, słuchając kurpiowskich pieśni, potańczymy w rytm oberka i mazurka. Posłuchamy też leśnych opowieści i odgłosów pradawnej puszczy. Jesteście ciekawi o czym szumi las?
Przyjdźcie na nasz interaktywny koncert! Śpiewamy i gramy na różnych ciekawych instrumentach! Zobaczycie i usłyszycie między innymi dulcimer apallachijski, tongue drum, okarynę, altówkę. Nie zabraknie kolorowych chust, piłeczek, mydlanych baniek!
Udział w koncercie jest odpłatny!
Serdecznie zapraszamy wszystkich najmłodszych na wyjątkowe warsztaty malarskie z Józefem Wilkoniem — ikoną polskiej ilustracji! 🎨
Podczas warsztatów każde dziecko będzie miało szansę odkryć swoje ukryte talenty i wyrazić siebie za pomocą sztuki. 🧑🎨
Warsztaty są bezpłatne, a wszystkie niezbędne narzędzia dostępne będą na miejscu.
Dozobaczenia! 👋
📍 GDZIE?
Art Sułek Space, Pasaż Konesera
📅 KIEDY?
22 czerwca | w dwóch turach o godz. 15:00 oraz 16:00
👧👦 DLA KOGO?
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci powyżej 10 lat.
💸 Udział w warsztatach jest bezpłatny
✍️ Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona!
Zarezerwuj miejsce już dziś: https://app.evenea.pl/event/jozefwilkon
Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na grę “W poszukiwaniu kwiatu paproci” w Parku Młocińskim 🌺🌿
W nawiązaniu do słowiańskiej tradycji Nocy Kupały zaplanowaliśmy grę terenową dla dzieci w wieku 8-14 lat. Podczas gry, uczestnicy będą mogli poznać lepiej przyrodę i elementy słowiańskiego folkloru, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek 🔎, stworzyć drobne rękodzieło oraz aktywnie spędzić sobotnie popołudnie 😉
Gra odbywa się w sobotę 22.06 w godzinach 16-19 przy placu zabaw w Parku Młocińskim.
Udział w grze jest darmowy, wymagana jest obecność na miejscu opiekuna.
W planie: las, dobra zabawa, przeganianie wiedźmy 🧙♀️, finał z puszczaniem wianków, a po nim ognisko ze śpiewankami 🔥🎸
Do zobaczenia!
🔥 Kultura i Natura – Letnie Przesilenie w Kobiecym Kręgu 🔥
Zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie w Kręgu Kobiet do wspólnej celebracji Letniego Przesilenia zwanego przez Słowian Nocą Kupały.
🪷 Podczas spaceru przyrodniczego poszukamy śladów Kwiatu Paproci – tajemniczego symbolu Przesilenia Letniego. Poznamy legendy związane z tym kwiatem i poszukamy jego naturalnych siedlisk. Będziemy zbierać magiczne zioła, poznamy słowiańskie rytuały.
W drugiej części spotkania zapleciemy wianki i zatańczymy przy ogniu.
🍽️🥗🥪 Zabierz coś zdrowego na wspólny leśny stół.
💁♀️🙋 Prowadzenie: Sztuka Dobrostanu, Połączeni Lasem, Takie_zielone
✅ Wstęp bezpłatny, zapisy
22.06 (sobota) czas trwania: 14:00-18:00
Dlaczego ogórek jest zielony i jak powstaje tęcza? Pokażemy jak oszukać nasz mózg dzięki złudzeniom optycznym i jak samodzielnie zbudować mikroskop laserowy. W trakcie pokazu dzieci dowiedzą się również jak świat widzą zwierzęta.
Pokazy naukowe to moc wspaniałej zabawy połączonej z wartościową edukacją. Praktyczne zajęcia pełne ciekawych doświadczeń dostarczają cennej wiedzy z zakresu chemii, fizyki, biologii, przyrody i techniki. Są doskonałym sposobem na rozbudzenie w dzieciach pasji do nauki i poszerzenie ich zainteresowań.
W trakcie spotkania stworzymy własne bańkowe śnieżki i napompujemy balony bez udziału płuc. Dzieci będą miały okazję spotkać przyjazne duszki oraz spróbować niezwykłych smoczych koktajli!
Zajęcia Małego Inżyniera są doskonałym sposobem na uzupełnienie i poszerzenie wiedzy oraz doskonałą zabawę!
Na pokaz obowiązują bilety wstępu. Zapraszamy!
Zapraszamy na POKAZOWE KARMIENIA PINGWINÓW 🐧🐧🐧 połączone z ciekawymi opowieściami naszych wolontariuszy.
Karmienia pingwinów przylądkowych wraz z komentarzem wolontariuszy będą odbywały się w co drugą sobotę Szczegóły poniżej.
🐻 22.06, godz.: 09:30
🐻 29.06, godz.: 09:30
🐻 13.07, godz.: 09:30
🐻 27.07, godz.: 09:30
➡️ KIEDY?: 25.05, 22.06, 29.06, 13.07, 27.07. 🕙 godz. 09:30
➡️ GDZIE?: Przy wybiegu pingwinów 🐧🐧🐧
➡️ CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?: Dobry humor! 😊
DO UDZIAŁU W WYDARZENIU upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.
ORGANIZATORZY:
🐻 Wolontariusz Warszawskiego ZOO
💚 Warszawskie ZOO
Grafika: Justyna Gajewska
Zdjęcie: Kasia Anusz
Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Wystawę zobaczycie w Pałacu na Wyspie i Podchorążówce do 1 września 2024.
Siedemnastowieczna literatura, moda, kuchnia oraz zwyczaje pozwolą nam odbyć fascynującą podróż w świat polskiego baroku, w której naszym przewodnikiem będzie Stanisław Herakliusz Lubomirski.
22.06 / 11:00-13:00 / Plaża Żoliborz / Wstęp wolny
Wydarzenie przeznaczone dla rodzin z dziećmi 🧔👶🧒👦👩
💦 Tajemnice Wisły – legendy i baśnie o rzece 💦
Kto oprócz syrenki nawiedza warszawskie brzegi Wisły? W jakim języku mówią baśniowe stworki i jaka baśń mogłaby powstać dzisiaj?
Tajemnice Wisły – historyczno przyrodnicze eskapady dla dzieci w formie gry terenowej, oparte na legendach, baśniach, historii i potencjale przyrodniczym Wisły. Zapraszamy na wakacyjne wydarzenia na Plaży Żoliborz! 🌊
Wydarzenie realizowane we współpracy z Zarządem Zieleni i Dzielnicą Wisłą w ramach projektu Warszawski Plażowy.
Prowadzący: Marcin Mitzner – dyrektor programowy Ale Granda trener STOP, twórca gier i animator. Absolwent Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych i Szkoły Treningu Grupowego. Współpracuje z kilkunastoma organizacjami i instytucjami z całej Polski przy realizacji projektów z zakresu komunikacji, współpracy międzysektorowej i grywalizacji. Tworzył ponad 300 gier. Laureat m.in. nagrody Impuls Kultury w 2020 roku oraz nagrody Słonecznika Czasu Dzieci w 2021.
Pełny program wydarzeń: https://zoliborskidomkultury.pl/tajemnice-wisly/
Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę 🙂
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ❤
Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki 🙂
Serdecznie zapraszamy na nowy sezon wydarzeń plenerowych, które odbywać się będą zamiennie na dachu i patio Terminala Kultury Gocław!
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale obowiązują na nie wejściówki – można je pobierać przez portal biletyna.pl oraz w kasie i biletomacie Terminala.
Wejściówki będą udostępniane na tydzień przed każdym wydarzeniem, muszą więc Państwo śledzić naszą stronę www oraz media społecznościowe, żeby nie przegapić swoich biletów 🙂
Koniec roku szkolnego oznacza jedno – upragnione wakacje! Jako jedyna duża strefa relaksu w sercu Woli zapraszamy Was 22 czerwca na start upragnionego okresu letniego! Nie pchaj się nad Wisłę tylko odpocznij na Woli – jest tu pięknie i spokojnie.
Duża plaża, boisko do siatkówki, najlepsza muzyka w tle. Rozsiądź się w leżaku w naszej Letniej Strefie Relaksu i podziwiaj przepiękne drzewa oraz najlepsze zachody słońca. Nie przesadzamy! Jest tu cudownie!
Możecie wpaść do nas na rowerze, miło spędzić czas z rodziną, swoimi zwierzakami i po prostu wychillować. A może wolicie spędzać czas aktywnie? Nie ma problemu! Na miejscu czeka na Was boisko do siatkówki plażowej i badmintona. Widzimy się w sobotę 22 czerwca.
Z okazji Dania Ojca zapraszamy wszystkich ojców z dziećmi na wyjątkowe
zajęcia jogi rodzinnej, które przyniosą Wam mnóstwo radości i
uśmiechu!
“Tata jogi się nie boi” to idealna okazja, aby spędzić wartościowy
czas ze swoim dzieckiem w sposób, który wzmocni waszą więź i przyniesie wiele korzyści zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.
Wstęp bezpłatny
Gordonki to zajęcia umuzykalniające, wg. teorii E.E. Gordona (amerykański muzyk, pedagog i psycholog muzyki).
Zajęcia polegają na budowaniu wyobraźni muzycznej. Wykorzystujemy wrodzone zdolności muzyczne, które dla każdego nowo narodzonego człowieka są podobne.
Na zajęciach prowadzący zachęca do wspólnej zabawy, improwizacji, naśladowania. Dzieci osłuchują się z muzyką, dźwiękiem, rytmem. Jest to także okazja do szybszego rozwoju motoryki dużej, koordynacji ciała, oddechu i rozwoju mowy.
Przede wszystkim będzie dużo śpiewania i słuchania melodii. Nie ma presji.
Dziecko samo decyduje czy i kiedy dołączy do zabawy.
Istotne jest aktywne wsparcie rodzica/ opiekuna.
Zajęcia dla dzieci od 3 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunem.
Czas trwania:
ok. 30 minut.
NIEDZIELA, 23 czerwca
📆 23 czerwca (niedziela), 10:00
📍 Muzeum Władysława Broniewskiego, ul. Dąbrowskiego 51, Warszawa.
Zapraszamy na Piknik Literacki dla Dzieci, odbywający się w ogrodzie Muzeum Broniewskiego. Program tegorocznego Pikniku koncentruje się wokół pierwszej i jedynej książki dla dzieci napisanej przez Magdalenę Tulli – głównego gościa naszego wydarzenia. „Ten i tamten las” to zbiór wyjątkowych opowiadań, zilustrowany przez Ariela Rosé i wydany przez Oficynę Wydawniczą Wilk&Król w 2017 r. Świat opowieści z tego zbioru zapełniają leśne zwierzęta i to właśnie wokół ich postaci skupi się uwaga animatorek, które poprowadzą warsztaty towarzyszące Piknikowi.
PROGRAM:
🐇 10:00 USZY DO GÓRY
Kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają i ozdobią królicze uszy. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu wyobraźni, zdolności manualnych i spędzeniu czasu w twórczej atmosferze.
- Liczba miejsc: 10
- Wiek uczestników: 8-12 lat
🐇 11:20 LEŚNA PRZYGODA
Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z mieszkańcami lasu i stworzą własną grę planszową, którą zapełnią leśne zwierzęta. Zajęcia wspomagają rozwój strategicznego i logicznego myślenia, ale przede wszystkim służą dobrej zabawie! - Liczba miejsc: 10
- Wiek uczestników: 8-12 lat
🐇 12:40 TEN I TAMTEN LAS
Aktorki od lat pracujące z dziećmi i młodzieżą, właścicielki fundacji „Po Prostu Da Się”, zaprezentują interpretację wybranych fragmentów książki Magdaleny Tulli. Po czytaniu uczestnicy sami wcielą się w ulubione postacie podczas zabaw ruchowych! - Liczba miejsc: 20
- Wiek uczestników: 6-13 lat
❗W celu zapisu na warsztaty prosimy o przesłanie maila na adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl❗
🐇 14:00 SPOTKANIE Z MAGDALENĄ TULLI
Autorka opowie nam, co skłoniło ją do napisania pierwszej i jedynej w jej dorobku książki dla dzieci. Porozmawiamy, dlaczego książka, która ukazała się w 2017 roku, dzisiaj jest nawet bardziej aktualna i dlaczego warto zachęcać do niej dzieci. - Prowadzenie: Agnieszka Rosner
📗 Podczas Pikniku będzie można zakupić książkę „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli.
🧺 Wstęp wolny. Na naszych gości będzie czekał poczęstunek!
Zapraszamy na rodzinne warsztaty robienia latawców z okazji Dnia Ojca!👨👧👦
To wspaniała okazja, by kreatywnie podziałać w rodzinnym gronie!
Uczestnicy pod okiem instruktorki przygotują własne kolorowe latawce. Nożyczki i papier pójdą w ruch! Przygotujemy niezwykłe, bajkowe kształty i ozdobimy je.🎨
Przy tworzeniu latawców ważna jest precyzja i wykonanie, dlatego dzieci uczestniczą w towarzystwie dorosłego opiekuna. Zachęcamy szczególnie Ojców, ale zapraszamy również dzieci pod opieką innych członków rodziny/ opiekunów. 😊
Po warsztacie możecie wypróbować latawce w praktyce – na tarasie przed salą albo w pobliskim Parku Wiecha na wspólnym spacerze.
Warsztat dla dzieci od 7 lat.
👉 Wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy!
📍 Miejsce spotkania: ul. Kołowa 18, Miejsce Aktywności Lokalnej
⏰ Kiedy: niedziela, 23.06, godz. 11:00
⌛️ Czas trwania: 1,5 – 2 h
📝 Zapisy: kontakt@arthousekolowa.pl, tel. 22 896 51 18 / 571 225 500
Aktorka, psychoterapeutka, dramatopisarka i artystka – Hanka Bondarenko zaprasza na spektakl dla dzieci
🌞Niedziela 23.06 godz. 12:30
Jest to zabawna i wzruszająca historia o sile przyjaźni i o tym, jak wspaniale jest, kiedy wszyscy, pomimo różnic, czujemy się tak samo ważni i potrafimy się wspólnie bawić, zamiast ze sobą rywalizować.
Nasi mali bohaterowie napotykają na swojej drodze na prawdziwie wielkie wyzwanie. Zając Mądrala wyśmiewa i próbuje wykluczyć ze wspólnej zabawy Małego Żuczka, czego świadkami są Zielone Oczko i Żabiszonek.
Jak zachowają się w tej sytuacji bohaterowie?
I w czym pomoże naszym małym Poszukiwaczom rezolutna Pysia?
A, i jeszcze jedno, jak myślicie, czego, w głębi serca, wszyscy poszukują i czy uda im się to odnaleźć?
Spektakl dla dzieci w wieku od 4 do 10 roku życia.
Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.
🌞Bilety: 15 zł/osoba
Już po raz 12 spotykamy się wspólnie na Mokotowie! 🎉
Z uśmiechem na ustach zapraszamy Was do relaksu po pracowitym tygodniu w towarzystwie pysznego jedzenia i najbliższych!
Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie!
Targ Śniadaniowy na Mokotowie🥐☕
Skwer AK Granat
⏰ 10:00-17:00
TRAKTORIADA W URSUSIE wraz z kolekcją zabytkowych Ursusów i stoiskiem tematycznym 🙂
Zapraszamy na spotkanie z członkami Wyprawy Ursusem Dookoła Świata!:)
🐟 Zapraszamy na twórcze warsztaty rodzinne „Wodne światy suma”, towarzyszące wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko”.
🐟 Marija Prymaczenko prawie całe swoje życie tworzyła na Polesiu i czerpała z niego inspiracje. W jej magicznym świecie sum wychodzi ze stawu i płynie po lesie, by znaleźć czystą wodę, a bagienne stworzenie zwane czulindą umie chodzić po bagnie nie mocząc przy tym stóp. Marija Prymaczenko, korzystając z mocy swojej wyobraźni, podążała za różnymi stworzeniami i uwieczniała je na papierze. W trakcie zwiedzania wystawy przejdziemy się po rzece, bagnie i błocie, by poznać sekrety niesamowitych istot.
💧 W drugiej części warsztatów poznamy technikę barwienia papieru na wodzie, zwaną marmoryzacją. Dzięki jej zastosowaniu powstaną fantazyjne kształty, w których będziemy szukać zwierząt i kwiatów. W trakcie wspólnej pracy uruchomimy sensorykę ciała, doświadczymy, jak to jest tworzyć dzieło plastyczne na ruchomej powierzchni.
🔸Prowadzenie: Luxuan Wang
🔸Informacja o biletach: 25 zł (osoba dorosła), 15 zł (dziecko)
🔸 W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki.
Pl. Konfederacji i jego okolice nazywane są przez mieszkańców bielańską starówką. To ze względu na swój wyjątkowy charakter i rozpoznawalność, którą zawdzięczają niskiej zabudowie z czasów międzywojnia i kameralnym pobliskim uliczkom z zabytkowymi latarniami gazowymi. W tym miejscu znów, podobnie jak w poprzednich latach, przeniesiemy się w czasie – podczas Święta Starych Bielan.
Kiedy?
Niedziela, 23 czerwca 2024 r., od godz. 14:00 do godz. 19:00.
Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, które pozwolą przypomnieć klimat Starych Bielan sprzed lat. W programie m.in.:
- spacery historyczne,
- przejażdżki zabytkowym autem,
- występ Kataryniarza Jana,
- koncert zespołu Brass Federacja,
- Fotoplastikon,
- spektakl „Ale draka” w wykonaniu Teatru Akt,
- potańcówka.
Zapraszamy na oprowadzanie opiekuna/opiekunki publiczności po wystawie „Tygrys w ogrodzie. Sztuka Marii Prymaczenko” 🐯
Zapraszamy na pierwszą tak obszerną wystawę prac ukraińskiej artystki w Polsce! 🇵🇱 🇺🇦
Ostatnia wystawa w Muzeum nad Wisłą poświęcona jest twórczości Marii Prymaczenko — artystki, której wyobraźnia czerpała inspirację z przyrody i folkloru Polesia. Na wystawie w Muzeum nad Wisłą pokazujemy jej gwasze z lat 1982–1994.
🐯 Podczas oprowadzania po świecie obrazów artystki dowiecie się więcej o kontekstach jej twórczości oraz tajemnicach ukrytych w jej malarskich kompozycjach. Opiekunowie i opiekunki publiczności opowiedzą o biografii artystki, która twórczości poświęciła blisko 60 lat życia. Przyjrzyjmy się pracom Marii Prymaczenko i prześledzimy, czym się inspirowała: lokalny folklor i życie codzienne, które bacznie obserwowała, zestawimy wydarzeniami na skalę światową, które odcisnęły piętno na wyobraźni artystki: katastrofa atomowa w Czarnobylu, doświadczenie wojny czy Wielkiego Głodu w Ukrainie. Wspólnie zastanowimy się, czy dzieła Prymaczenko możemy określić mianem surrealistycznych…
🐯 Udział w oprowadzaniu w cenie biletu na wystawę. Liczba miejsc na oprowadzania jest ograniczona.
Już 23 czerwca w Warszawie na terenie Praskiej Plaży Miejskiej odbędą się niezwykłe biegi Commandosik oraz Commando Family.
Commandosik to bieg dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych:
👉 4-5 lat (bieg obowiązkowo z opiekunem) – bardzo łatwa trasa o długości ok. 400m. Na mecie oprócz medalu, dzieci otrzymają również pamiątkowe dyplomy.
👉 6-8 lat – trasa o długości ok. 1000m
👉 9-11 lat – trasa o długości ok. 1000m
Starty odbywać się będą co 10 minut od godziny 10:00 do 12:00.
Commando Family to zwariowany bieg rodzinny. Do pokonania będziecie mieć ok 1-kilometrową trasę z przeszkodami, z którymi poradzi sobie każdy, bez względu na kondycję.
Gwarantujemy wyśmienitą rozrywkę dla całej rodziny, więc bierzcie rodziców, dziadków, rodzeństwo i wpadajcie trochę się z nami ubrudzić. 🙃
Starty odbywać się będą co 10 minut od godziny 12:00 do 13:00.
Gwarantujemy czadowe medale dla każdego uczestnika, emocje na najwyższym poziomie, a przede wszystkim wyśmienitą zabawę!
Liczba miejsc ograniczona!
☀️☀️☀️Jak co roku w Niedziele gościmy GORDONKI z Lalalandią
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:
- Grupa 0-3 lata o 12:00
- Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
Zapraszamy
Plażówka Saska
Wał Miedzeszyński 389
Zapraszamy na cykl letnich koncertów w Parku im. Zbigniewa Herberta na warszawskich Bielanach. Dołączcie do naszego pięknego otoczenia przyrody i cieszcie się muzyką na świeżym powietrzu!
Tradycyjnie w niedziele o godz. 16:00 zapraszamy najmłodszych na koncerty familijne (dzieci 3+) dla całych rodzin.
🟠23.06 (niedziela), godz. 16:00
Spektakl „Puk! Puk” Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia.
Wstęp wolny!
Miejsce: Park im. Zbigniewa Herberta
Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Gdzie spoczywają zamienieni w kamień rycerze mazowieccy?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Spacer poprowadzi Aleksander Łamek, autor książki „Najpiękniejsze legendy świata”.
Terminy spaceru:
Sobota 22 czerwca 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie4/
Niedziela 23 czerwca 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie5/
Kreatywki to warsztaty kreatywnego rozwoju podczas, których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
Od 65 lat w Łazienkach Królewskich odbywają się wyjątkowe, plenerowe koncerty fortepianowe. W każdą niedzielę od maja do września odwiedzający ogrody mogą usiąść wygodnie i delektować się dźwiękami ponadczasowych utworów Fryderyka Chopina, wykonywanych przez najlepszych pianistów z Polski i ze świata.
Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę!
Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ Termin: niedziela, I grupa: 10.15; II grupa: 12.15
⌚️ Czas trwania: ok. 80 minut
📍 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
👤 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty