Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 22-23 października

Jesień w tym roku jest dla nas wyjątkowo łaskawa. Złota, ciepła i piękna. Korzystajcie z tej cudownej aury i twórzcie magiczne wspomnienia! Pomoże Wam w tym Weekendowa Zajawka.

Spis treści:

SOBOTA, 22 października

Warsztaty tworzenia lalek

🤩 Zapraszamy Was serdecznie na wspólne tworzenie lalek – warsztaty, które pozwolą w pełni wykorzystać Waszą wyobraźnię. Każdy z naszą pomocą będzie mógł zaprojektować swoją własną lalkę z drewna, wełny, sznurka, czy materiału, wykonać ją, nadać jej imię i zabrać ze sobą do domu!
Lalkę możecie podarować swojej przyjaciółce, przyczepić jako zawieszkę do plecaka, ozdobić nią pokój lub po prostu bawić się każdego dnia.
✨ Jednego jesteśmy pewne – stworzona przez Was lalka będzie jedyną taką na świecie!!! ✨
Data: 22 października 2022r.
Godzina: 12:00-14:00
Lokalizacja: Fundacjia Czasu Wolnego ToTu, ul. Jagiellońska 6 (róg Kępnej)
Koszt udziału: 30 zł
Zapisy: warsztatyczasuwolnego@gmail.com

Zapraszamy serdecznie na cykl spacerów dla rodzin z dziećmi wokół Osi Saskiej! Spacery odbywają się w soboty od godziny 10.30 do 12.30.
W centrum Osi Saskiej, do której należy lubiany przez warszawiaków Ogród Saski, do 1944 roku był położony Pałac Saski, a obok niego Pałac Brühla oraz przyległe kamienice przy ulicy Królewskiej. Zachodnia pierzeja obecnego pl. Piłsudskiego ma bogatą historię, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić.

22.10.2022 Architektoniczne ciekawostki
✅ który dom nie ma kantów i dlaczego?
✅ gdzie są ślady po pociskach?
✅ kto odkopał tajny tunel?
✅ kto miał ogród zimowy i mówił, że zgłupiał?
✅ jak przesunięto w całości pałac?
✅ czemu uciekła woda ze stawu?
✅ co jest w środku fontanny?
✅ dlaczego eksplodował dach w Ogrodzie?
✅ ile tak naprawdę przetrwało z Grobu Nieznanego Żołnierza?
✅ co robił autobus w Hali Gwardii?
❗ Miejsce zbiórki: na skwerze Twardowskiego przy pomniku Prusa (Krakowskie Przedmieście róg Karowej)
👩 Spacer poprowadzi licencjonowana przewodniczka Marta Gawryluk.
WSTĘP WOLNY!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Rzuć wszystko i chodź nad Wisłę – bezpłatne rejsy Stołecznej Żeglugi Pasażerskiej
⚓Jeszcze nie kończymy wakacji i pływami z Wami do końca października za sprawą Budżetu Obywatelskiego miasta stołecznego Warszawy. ⛵
Uczestnicy rejsów, zarówno miłośnicy Wisły jak i osoby dopiero odkrywające jej uroki, mogą zapoznać się z ponad 40 różnymi jednostkami pływającymi 💦💙
Do dyspozycji będą drewniane łodzie tradycyjne tj.: baty, pychówki, szkuty, lejtaki, krypy, galary czy dłubanki
Ceniący sobie wygodę, znajdą swoje miejsce na statkach, katamaranach i łodziach motorowych🛥️🚣
Tegoroczną nowością są małe motorówki, które można poprowadzić osobiście.
Udział w rejsach trzeba zadeklarować online poprzez formularz na stronie: http://www.rejsy.waw.pl
Następnie:

 • zapoznaj się z harmonogramem;
 • wybierz datę, godzinę i rejs;
 • zarezerwuj miejsce i zabezpiecz go kwotą 15 zł zwrotnej kaucji, która zostanie zwrócona po odbytym rejsie).
  💙Rezerwujcie miejsca dla rodziny, znajomych i dzieci – jednocześnie do 6 osób.
  ❤️W dni powszednie realizujemy jeden rejs dziennie, a w weekendy przynajmniej pięć.
  💛Rejsy będą uzależnione od warunków meteorologicznych i hydrologicznych.
  Śledźcie na stronie harmonogram i wypatrujcie aktualizacji.
  ❤️Start rejsu: Barka Dworzec Wodny Warszawa – tuż obok pomnika Syreny, gdzie najłatwiej dostać się komunikacją miejską #MetroWarszawa – stacja Centrum Kopernika!
  💛Kontynuujemy tradycje i podczas rejsów planujemy cykliczne spotkania z animatorami i ekspertami. Poszerzycie wiedzę i zaspokoicie ciekawość z zakresu przyrody, historii, ekologii i aspektów varsavianistycznych ⚓
  💙Nie bójcie się pytać i karmić swojej ciekawości. Poznajcie Warszawę z najlepszej story. Z perspektywy pokładu łodzi jest najpiękniejsza.
  To będzie niezapomniany i niezwykle aktywny sezon #nadWisłą
  Projekt został zrealizowany na zlecenie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego.

„Baśń o księciu Bolku i smoku Wartusiu” | Dziecięca Scena Teatralna

Spektakl Teatru Promyk to historia przygód młodego księcia Bolka, pragnącego zasiąść na królewskim tronie. Aby osiągnąć cel, musi sprostać wielu wyzwaniom. W trakcie wędrówki spotyka dobrego i wesołego smoka Wartusia. Zaprzyjaźniają się ze sobą i odtąd wędrują razem. Jak to jednak w bajkach bywa, pojawia wiele nieprzewidzianych przeszkód. Dzięki zaangażowaniu widzów baśń znajduje swoje szczęśliwe zakończenie.
Dla dzieci w wieku 2-7 lat.
bilety po 10 zł na biletyna.pl
KUP BILET ☛https://bit.ly/BaśńOksięciuBolku

📣 W muzeum to opowieść nadaje życie eksponatom – każdy z nas choć raz słyszał przewodnika, opowiadającego o wyjątkowych przedmiotach, dawnych czasach, zwyczajach, postaciach z obrazów i ich historiach. A gdyby tak zamienić się miejscami i dać się ponieść wyobraźni? Na warsztatach sztuka stanie się pretekstem do tworzenia własnych opowieści, rozbudzenia fantazji, dzielenia się nimi, wypracowywania wspólnych rozwiązań i uważnego słuchania historii innych osób.

⌚ ok. 80 minut
📍 Gmach Główny MNW – Hol Główny
🧒 dzieci w wieku 8–12 lat
🎟 bilet wstępu dla dziecka 15 zł, bilet wstępu dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie / ilość miejsc ograniczona
🦽🦻 brak barier architektonicznych

Aloha Hawaje! W trakcie tych egzotycznych warsztatów dowiemy się dlaczego na Hawajach używamy sosu sojowego i czy możemy go połączyć z ketchupem? To będzie wyprawa pełna wyjątkowych doznań!
Menu warsztatu to:
-grillowany ananas z limonkowym dipem
-huli huli tacos- domowe muszle tacos z kurczakiem w anasowej marynacie z dodatkiem salsy mango
-oraz hawajskie pankejki z dodatkiem ananasa i kokosa
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Zapisy na warsztaty przyjmujemy do piątku.

Zapraszamy na Koncerty dla Najmłodszych z cyklu Spotkanie przy fortepianie.
Im wcześniej rozpocznie się przygodę z muzyką tym lepiej. Prowadzimy cykliczne zajęcia dla dzieci od 1 miesiąca życia, a teraz zapraszamy na wyjątkowe Koncerty.
Wystąpią znakomici artyści, grający na różnych instrumentach. Każdy weekend to okazja by poznać nowe dźwięki i nowe instrumenty. Muzyka jest magiczna, a podczas koncertu zaplanowaliśmy dodatkowe atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami poczują dźwięki, wibracje i moc instrumentu.
Ideą koncertu jest rozwój bliskości rodzic-dziecko oraz kontakt z prawdziwą muzyką i muzykami. Utwory klasyczne, ale nie tylko – zróżnicowane by utrzymać uwagę najmłodszych słuchaczy. Podczas koncertu dzieci mogą pełzać, raczkować lub tańczyć do muzyki. Świadomi rodzice wiedzą jak ważna jest możliwość posłuchania muzyki na wysokim poziomie.
Koncerty pozwalają dzieciom zrozumieć muzykę i doświadczyć sztuki tworzenia melodii. Konwersatorium Muzyczne to miejsce gdzie czas się zatrzymuje, można przyjść, usiąść, podczas gdy artyści tworzą na scenie magię. Muzyka to emocje, to uniwersalny język.
Co daje muzyka klasyczna?

 • Stymuluje mózg i tworzone są nowych połączenia między neuronami
 • Uspokaja dzieci
 • Wspiera rozwój mowy i języka
  Koncerty są dla dzieci wielką inspiracją. Być może w przyszłości dziecko zainteresuje się wzięciem instrumentu we własne ręce i rozpocznie naukę gry.
  Koncerty są bardzo kameralne max. 20 dzieci, z podziałem na wiek:
 • noworodki 1-4mc
 • niemowlęta 5-11mc
 • dzieci 1-3 lata
 • grupa OPEN 0-3lata – dla rodzeństw
 • dzieci 4-8 lat
  Cena: Bilety rozpoczynają się od 59zł.
  LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
  Rezerwacja i szczegóły:
  zapisy@konwersatoriummuzyczne.pl
  792 668 323

Podczas najbliższych włoskich warsztatów, wybierzemy się w kulinarną podróż do kuchni prawdziwej włoskiej nonny (babci) i nauczymy się przygotowywać domowej roboty makaron! Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni włoskiej!

Na warsztatach nauczymy Was jak przygotowywać:

-Domowe parpadelle z cytrynowym sosem alfredo
-oraz cytrynowe babeczki z ricottą

Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+.
-Warsztaty trwają 2 godziny

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci.
To komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z dziećmi wymyślamy i nadajemy bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Mali widzowie pomagają nam w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się, że młoda widownia jest angażowana przez nas również na scenie!
Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie

Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.
• Później wspólnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
Serdecznie zapraszamy!

Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka, Jan Wasilewski

Czas trwania: około 60 minut

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z krawiectwem❓
Przyjdź na zajęcia w FabLab powered by Orange‼️
W trakcie warsztatów zapoznasz się z obsługą maszyny do szycia. Podczas kursu poszerzysz swoją wiedzę na temat materiałów oraz dowiesz się, jak tworzyć proste wykroje. Nauczysz się też bardziej skomplikowanych operacji, jak wszywanie zamków, czy tworzenie projektów przestrzennych, takich jak piórniki, plecaki – worki czy kosmetyczki. W ramach zajęć uszyjesz też od zera swoją własną kosmetyczkę/piórnik lub plecak -worek, który możesz zabrać ze sobą do domu. Udział w warsztatach gwarantuje jednak przede wszystkim poczucie samodzielności w korzystaniu z maszyny do szycia i jest punktem wyjściowym do tworzenia swoich dalszych projektów.
Jedyne co musisz ze sobą wziąć to dobry humor oraz chęć zdobywania wiedzy, resztą zajmiemy się my!
Modele maszyn omawianych podczas szkolenia:
Bernina Bernette B38,
Bernina Sew&Go 5,
Bernina Bernette Milan 3.
Zajęcia poprowadzi Joanna Iwińska – dekoratorka, projektantka, absolwentka programu Maker Woman, autorka projektu Iwiteka.
Bilety dostępne portalu Evenea:
https://app.evenea.pl/event/szycievol24

Jesteśmy na szlaku magicznych miejsc(ówek) w ramach weekendu PRASKIE BAJERY!
Zapraszamy do wspólnego ozdabiania dyń! Z tego, co z nich zostanie zrobimy podwieczorek. Miąższ nie może się zmarnować!
Liczba dyń ograniczona (można przynieść swoją)
Rzeźbisz w dyni? A może potrafisz wycinać piękne wzorki? Jeśli chcesz się podzielić swoim sposobem na dynię – zapraszamy!
Można też przynieść ze sobą coś dobrego na podwieczorek, najlepiej dyniowego.
Kontakt – tel.: 515 211 567, e-mail: aleksandra.domaradzka@camnowolipie.pl

Zapraszamy na jesienną edycję warsztatów #wKamieniu pod znakiem drzew!
Kolejny warsztat z projektu „W koronach miasta” to propozycja skierowana przede wszystkim do osób będących w ciągłym stresie, ale także dla najmłodszych. Przygotowaliśmy ścieżkę sensoryczną, po której dzieci i dorośli będą mogli przejść bez butów, poczuć pod stopami mokry piach, powąchać jesienne liście czy posłuchać odgłosów z lasu.
🟢 PODCZAS WARSZTATÓW:
• poznamy właściwości wyciszające i lecznicze drzew,
• przejdziemy się po ścieżce sensorycznej i poznamy las za pomocą wszystkich zmysłów,
• odprężymy się na leżakach przy naturalnych leśnych dźwiękach.
🟢 KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
• dorośli
• młodzież
• rodziny z dziećmi
🟢 GDZIE I KIEDY?
22 października 2022 o godzinie 12.00
👉 Pawilon Edukacyjny Kamień na Golędzinowie, nad Wisłą (ul. Wybrzeże Puckie 1)
🟢 WYDARZENIE BEZPŁATNE
Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.
🟢 ZGŁOSZENIA
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują ZAPISY❗
Przed zgłoszeniem prosimy o zapoznanie się ze Zgodą na Przetwarzanie Danych Osobowych oraz Klauzulą Informacyjną, dostępnymi poniżej. Udział w zajęciach oznacza wyrażenie zgody, o jej poświadczenie podpisem poprosimy w dniu warsztatu przed rozpoczęciem zajęć.
👉 Zgłoszenia przyjmujemy mailowo pod adresem zapisy.kamien@gmail.com
do 21.10.2022 do godz. 12:00 lub do wyczerpania miejsc.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na Integracyjne warsztaty rodzinne z artystką Martą Nadolle.
😺😺Tematem zajęć będą koty przedstawione na obrazach minionej wystawy Aleksandry Waliszewskiej.
Co będziemy robić?

 • oglądać prace artystki, Aleksandry Waliszewskiej
 • wymyślać historie z kotami w roli głównej
 • odgrywać historie za pomocą kukiełek
 • malować obrazy przedstawiające wymyślone historie
  ℹ️ Od października warsztaty będą współprowadzić malarka, Marta Nadolle (artystka pomoże dzieciom doskonalić warsztat malarski) oraz edukatorka Muzeum, Aleksandra Górecka. Kolejne zajęcia odbędą się 26 listopada oraz 17 grudnia.
  ℹ️ Zapraszamy dzieci w wieku: 5-12 lat
  Zapisy: muzeumdostepne@artmuseum.pl, tel. 577 006 290
  ✅ Opis dostępności:
 • zajęcia prowadzi według autorskiego scenariusza Aleksandra Górecka – edukatorka doświadczona w pracy z dziećmi, w tym w spektrum autyzmu
 • elastyczny scenariusz podzielony na krótkie zadania pozwala uczestniczyć w zajęciach dzieciom o różnych potrzebach
 • przed warsztatami wysyłamy ilustrowany plan zajęć
 • na początku spotkania omawiamy plan i czas trwania
 • ograniczamy rozpraszające bodźce, uruchamiamy sensorykę
 • trudne pojęcia tłumaczymy na konkretnych przykładach
 • korzystamy z ilustracji i piktogramów
 • pracujemy w kameralnej grupie
  *Warsztaty realizowane w ramach programu „Kultura bez barier”.

Odkryj w sobie artystyczną duszę podczas warsztatów z malarstwa, rzeźby i innych prac manualnych. 🎨 Startujemy z cyklem 24 zajęć artystycznych dla dzieci i dorosłych, który potrwa do końca lutego 2023 r. 🗓
Zajęcia artystyczne w ramach warsztatu „Pasja i sztuka” będą okazją do stworzenia niepowtarzalnych produktów – takich jak np. własnoręcznie pomalowane tenisówki 👟 oraz blaty od deskorolek. Podczas warsztatów z sitodruku wszyscy chętni samodzielnie wykonają wzór na koszulkach 👕 i ekologicznych torbach odbity za pomocą przygotowanego wcześniej sita. Z kolei lekcje z komiksu będą okazją do poznania tajników rysowania komiksów i stworzenia swojego bohatera.
Partnerami projektu są: lokalne Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów i Galeria Sztuki Ado-Art.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy! 😀

• 22.10 GRAFFITI NA DESKOROLKACH. Zajęcia dla dzieci i dorosłych

Instruktorzy zajęć pozalekcyjnych z robotyki i programowania dzielą się swoją wiedzą podczas konsultacji dla rodziców. Szczególnie teraz, gdy szkoły publiczne wyposażone są w klocki do robotyki, drukarki 3D, mikrokontrolery, warto rozwijać pasje i praktyczne umiejętności dziewczynek i chłopców. Zapraszamy do warsztatów na zestawach edukacyjnych od Krainy Twórczości ale także do prezentacji zestawów sprawdzonych w projekcie “Laboratoria Przyszłości” np. Wirtualne Gogle Edukacyjne Class VR w których zwiedzimy Układ Słoneczny!
Wstęp w cenie 75 złotych zawiera już udział dziecka w warsztatach, upominek edukacyjny oraz konsultacje dla rodzica.
Opis i rezerwacja przez stronę:
https://www.krainatworczosci.pl/warszawa

Zapraszamy na pokaz filmów pt. „Brzoskwiniowy ogród” i „Z Ziemi” połączony z warsztatem z animacji poklatkowej po seansie.
🎬 „Brzoskwiniowy ogród”, reż.: YangJia Chen, 8 min. / film animowany przeznaczony dla dzieci 6+
Babcia kupiła piękną brzoskwinię, ale nie planuje jej podarować swojemu wnukowi. Brzoskwinia ma stać się ofiarą dla bogów. To nie przekonuje chłopca, który chętnie zjadłby owoc. Swoimi próbami zdobycia go naraża się nie tylko babci, ale też samym bogom.
🎬 „Z Ziemi”, reż. Katalin Egely, 4 min./ film animowany przeznaczony dla dzieci 6+
Świeże owoce, dorodne warzywa – daje nam je ziemia. Dziewczynka zabierze nas do kolorowego świata natury i pokaże, że nie tylko jesteśmy jego częścią, ale możemy też z niego wiele czerpać.
🎤 Po projekcji warsztat z animacji poklatkowej poprowadzi Magdalena Bryll.
Zasadźmy papierowy ogród, podlejmy go papierową konewką…i patrzmy, jak rosną w nim papierowe roślinki. A potem zbierzmy plony! Technika animacji ludzkich rąk połączona z wycinanką da naszej animacji wyjątkowy efekt.
Magdalena Bryll – reżyserka, absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Prowadzi warsztaty z animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych., Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy).
Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów od września zapraszamy kolejny cykl filmowy połączony z pracą warsztatową i dyskusjami. Pokarzemy filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które w tym roku podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

Wydarzenie jest realizowane w ramach programu TRAMPOLINA DO KINA – FILM JAKO NARZĘDZIE EDUKACJI, który finansuje Urząd m.st. Warszawy

📌 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)
📌 Godz: 12:00. Czas trwania: 90 minut
📌 Uczestnictwo w warsztatach oznacza akceptację Regulaminu.
📌 MIEJSCE: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

Kosmiczne Warsztaty Druku3D i Grafiki użytkowej to zajęcia dla nastolatków w czasie których:

 • nastolatki modelują druk 3D i wysyłają zgłoszenia do Europejskiej Agencji Kosmicznej
 • uczestnicy utworzą projekt autorskiej koszulki w programie Canva i wykonają go własnoręcznie – odbiór w czasie wydarzenia

Sobotni Turniej szachów szybkich PZSzach
1.Organizator:
UKS TSz Zieloni Zielonka, Crasievitch Chess School

 1. Cel:
  Popularyzacja szachów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, integracja środowiska szachowego, zdobywanie kategorii szachowych (V i IV)
 2. Termin i Miejsce:
  22.10.2022 Warszawa, ul. Marszałkowska 84/92 (brama od ul. Żurawiej, kod do domofonu 50*9009)
  sobota 21.10.2022 r. godz.9.30- 09.50
  -Weryfikacja zawodników. Osoby niepotwierdzone do godziny 9:50 będą wycofane z kojarzenia rundy 1. Turniej rozpoczynamy punktualnie o godzinie 10:00. W wyjątkowych sytuacjach udział w turnieju można potwierdzić telefonicznie u sędziego głównego Roberta Krasiewicza pod numerem telefonu: 518-655-454.
  sobota godz.10:00 Rozpoczęcie turnieju 1 runda
  2 runda 5 minut po zakończeniu rundy 1
  3 runda 5 minut po zakończeniu rundy 2
  4 runda 5 minut po zakończeniu rundy 3
  5 runda 5 minut po zakończeniu rundy 4
  6 runda 5 minut po zakończeniu rundy 5 
  Zakończenie i wręczanie nagród ok 10 minut po zakończeniu rundy 6
 3. Zapisy:
  do 21.10.2022 r. do godziny 20:00
  Zgłoszenie do turnieju mailem do sędziego zawodów na adres mailem: uks.tsz.zielonizielonka@gmail.com oraz tel: 518-655-454 podając imię i nazwisko, pełną datę urodzenia, klub oraz ranking krajowy.
  Do zgłoszenia obowiązkowo potwierdzenie przelewu za wpisowe, gdyż na tej podstawie zawodnik będzie umieszczony na liście. Decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna liczba zawodników nie może przekroczyć 24.
 4. System:
  6 rund systemem szwajcarskim (przy mniejszej ilości osób system kołowy) – Tempo P’25 +”5 sekund za ruch. Zapis partii nieobowiązkowy.
  Możliwość uzyskania V i IV kategorii szachowej
  Dopuszczalne spóźnienie na rundę wynosi 10 minut od rozpoczęcia rundy.
  Uwaga: Oddanie walkowera i nie potwierdzenie udziału w następnej rundzie bez powiadomienia będzie skutkowało wykreśleniem z turnieju i niedopuszczeniem do kolejnych edycji.
 5. Uprawnieni:
  Zawodnicy bez kategorii i wyżej)
 6. Wpisowe:
  50 zł płatne przelewem na konto UKS TSz Zieloni Zielonka
  Santander Bank Polska S.A. – 56 1090 1043 0000 0001 1341 8257.
 7. Nagrody:
  Nagrody rzeczowe w ogólnej klasyfikacji za I – III miejsce.
 8. Ochrona danych osobowych:
  Rodo
 9. Sędziuje:
  sędzia główny FA Robert Krasiewicz lub sędzia I klasy Dawid Krasiewicz (tel. 601-566-307) 
 10. Informacje dodatkowe:
  Do dyspozycji kuchenka mikrofalowa, kawa, herbata i słodki poczęstunek. Obok sali gry jest sklep spożywczy “Żabka”.
  Uwaga!
  Turniej bez udziału kibiców.
  Zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
  Udział w turnieju wiąże się z akceptacją regulaminu i wyrażeniem zgody na wykorzystywanie zdjęć i nagrań z udziałem ich uczestników do celów informacyjnych oraz promocji i reklamy działań Organizatorów.
  Organizator zastrzega sobie możliwość drobnych zmian w regulaminie. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora i sędziego głównego zawodów.
  Serdecznie zapraszamy!
[опис події українською нижче]Poranek integracyjny dla dzieci polskich i ukraińskich rozpocznie się od pokazu bajek. Po pokazie filmowym na dzieci czeka wspólna zabawa pełna kreatywności, dobrego humoru i niezwykłych niespodzianek z animatorami ze Szkoły ukraińskiej „Materynka”.[Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 2-6 lat]Bajki – ok. 20 minut
Zabawy z animatorami – około 1h
⭐️ Wstęp wolny
🇺🇦 РАНОК ДЛЯ ДІТЕЙ
Ранок для польських та українських дітей розпочнеться з показу казок. Після перегляду на дітей чекають спільні ігри, сповнені творчості, доброго гумору та незвичайних сюрпризів з аніматорами з української школи “Материнка”.
Заняття для дітей 2-6 років;
казки – близько 20 хвилин;
розвага з аніматорами – близько 1 год
⭐️вхід вільний

Angielski jest uniwersalnym językiem, dzięki, któremu dogadasz się w każdym zakątku świata – a więc warto go dobrze opanować.
U nas przede wszystkim UCZYMY się przez ZABAWĘ!
Nauka języka angielskiego prowadzona jest na WESOŁO i z POMYSŁEM przez naszą wolontariuszkę Dorotę Korodziejewską.
Tworzymy stałą grupę angielskich herosów, więc zapraszamy do zapisów!
See you soon!
Termin: każda sobota miesiąca (zaczynamy od 8 października)
Godz. 10:00 – 11:00
Miejsce: Klubokawiarnia Sąsiedzka Działdowska 6
Limit miejsc 8 osób
Zajęcia są bezpłatne
Dzieci w wieku 6 – 9 lat
Link do zapisów: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/41880

[PL]Serdecznie zapraszamy na zajęcia terapii zajęciowej, kierowane do rodziców, kobiet i dzieci z traumatycznymi doświadczeniami. W programie spotkań znajdą się zajęcia plastyczne, łamigłówki, gry integracyjne z dziećmi i rodzicami. Celem terapii zajęciowej są m.in poprawa motoryki małej rąk, odstresowanie i integracja.

[UA]Святкові зустрічі-трудотерапія для дітей та батьків
Ми сердечно запрошуємо Вас на заняття з трудотерапії, спрямовані на батьків і дітей з травматичним досвідом. У програму зустрічей увійдуть художні заняття, головоломки, інтеграційні ігри з дітьми та батьками. Метою трудотерапії є поліпшення дрібної моторики рук, зняття стресу і інтеграція.

bardzo często nas o to pytaliście, prosiliście, więc postanowiliśmy się wziąć do roboty i przygotowaliśmy program zajęć dla dzieci ❤

szczegóły:
*zamówiliśmy odpowiednie materace które będą zabezpieczać dzieci przed upadkiem,
*dla bezpieczeństwa dzieci zajęcia będą odbywały się w grupie 8 dzieci (grupa zmniejszona, standardowo mamy grupy 15-osobowe, by nauczycielka mogła swobodnie asystować każdemu dziecku

 • w dwóch grupach wiekowych:
  6-10 lat o godzinie 17:00
  11-15 lat o godzinie 18:15

z kim?
Anią Wróbel, która prowadzi w NAYS również zajęcia akrobatyki dla dorosłych.
Ania o sobie:
Cześć! Nazywam się Ania, jestem studentką Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ze sportem związana jestem od najmłodszych lat. Swoją przygodę z akrobatyką powietrzną rozpoczęłam w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej, gdzie stale się rozwijam. Trenuję pallot czyli latające trapezy oraz flying pole. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach pragnę skupić się na wszechstronnym wzmacnianiu i rozciąganiu swojego ciała poprzez wykonywanie ciekawych i pięknie wyglądających figur gimnastycznych oraz kombinacji na hamakach.
zapraszamy na instagram Ani, gdzie możecie zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy robi w szkole cyrkowej

koszt 1 zajęć w karnecie- 50zł,

koszt karnetu będzie zależeć od liczby zajęć w miesiącu. Będziemy sprzedawać karnety na miesiące kalendarzowe i tylko 8 na daną grupę/ na miesiąc, więc dzieci będą w stałej grupie. Gdy zwolni się miejsce, nowe dziecko będzie mogło dołączyć do grupy. Jeśli będzie wolne miejsce w grupie, będzie również możliwość wykupienia pojedynczych zajęć- 60zł/zajęcia.

parking podziemny bezpłatny- 3h w naszym budynku. Przynieś bilet do naszej recepcji, skasujemy Ci go 🙂
uwaga! możemy skasować bilet tylko 1 dziennie na dany numer rejestracyjny. Jeśli planujesz przywieźć i odebrać dziecko z zajęć, to tylko 1 raz możesz bezpłatnie skorzystać z garażu,
możesz również ten czas spędzić pijąc herbatkę w studio 🙂

Link do biletów: https://iframe124.biletyna.pl/
Tak potężnej dawki muzyki w Teatrze Katarynka jeszcze nie było! Najpiękniejsze piosenki z bajek Walta Disney’a w premierowym wykonaniu utalentowanych wokalistów przeniosą nas do magicznego świata baśniowych bohaterów. Dzięki muzyce odbędziemy podróż do mroźnej krainy Anny i Elzy, zobaczymy zaczarowany świat Pocahontas i odwiedzimy podwodne królestwo Małej Syrenki. Przygody bajkowych bohaterów przypomną nam to, co w życiu najważniejsze. Odważna Vaiana wyruszy w niebezpieczną żeglarską podróż, aby ocalić swoją wyspę przed zagładą, młody Herkules zmierzy się ze spiskiem i nienawiścią we własnej rodzinie, waleczna Merida pragnąc wolności przeciwstawi się utartym od wieków zwyczajom, a Aladyn przekona się, że czasem od spełnienia marzeń dzieli nas bardzo niewiele. Te i wiele innych postaci z baśni Disney’a zabiorą swoich słuchaczy w niezapomnianą muzyczną podróż pełną bajkowych przebojów. Ich idealnym dopełnieniem będą kolorowe stroje naszych śpiewających aktorów, imponująca scenografia, gra świateł podkreślająca nastrój oraz efekty specjalne potęgujące emocje tego wyjątkowego muzycznego widowiska.
Tego dnia Teatr Katarynka na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice “Kalejdoskop Marzeń i Snów” zagra dwa razy: o godz. 14:00 i o 17:00.
Cena biletu: 20zł
Bilety można kupić przez portal biletyna.pl i w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice – zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.

📣 Halo, halo – czy jest tu jakiś mały człowiek, który chce się dowiedzieć dlaczego się śmieje albo płacze? I dlaczego czuje się lepiej, gdy bawi się z kolegą a gorzej – gdy musi się z nim ścigać na lekcji WF? 🤔
Zapraszamy dzieci w spektrum autyzmu – w wieku przedszkolnym i szkolnym – na warsztaty pt. ➡️ “Poznaj swoje emocje”⬅️
W programie m.in.
✅ jak ciało reaguje na emocje
✅ prezentacje emocji metodą dramy
✅ współpraca i zabawa
💪 Warsztaty poprowadzą eksperci, na co dzień pracujący z dziećmi w spektrum autyzmu.


ℹ️ CZAS TRWANIA:
4 godz. – w tym warsztat naukowy z elementami zabawy, warsztaty ruchowe, 2 przerwy na zdrowe przekąski
ℹ️ KIEDY?
22 października 2022, godz. 10.00
ℹ️ GDZIE?
Warszawa, ul. Grażyny 11
Centrum Terapii i Rozwoju Seeds Care
ℹ️ KOSZT:
1 dziecko – 190 zł
ℹ️ ZAPISY:
https://seedscare-warsztatystacjonarne.subscribemenow.com


 • ❗️Zapraszamy również na warsztat dla RODZICÓW I OPIEKUNÓW dzieci ze spektrum, które odbędą się w tym samym czasie (możecie skorzystać z naszej oferty całą rodziną) 😍
  https://fb.me/e/3ytFfHx44

 • Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani specjaliści z
  Centrum Terapii i Rozwoju Seeds Care https://seedscare.pl
  oraz ze Stowarzyszenia Terapeutów https://terapeuci.org.pl
  a także z Przedszkola https://www.razdwatrzymy.edu.pl
  i Szkoły Podstawowej https://www.terapeutyczna.chocimska.edu.pl
  ZAPRASZAMY!

Baśniowa Mowa wraz z Letniskiem Bajka w Radości, zapraszają na kolejny, baśniowy warsztat dla dzieci. Najlepszy wiek uczestników? Od dwóch, do stu dwóch lat! 🙂 Będziemy pracować nad jedną ze słynnych baśni. Zagłębimy się w świat magii, starych legend i opowieści. Potem stworzymy wspólnie naszą wersję baśni. Wymyślimy bohaterów, ich nadprzyrodzone moce. Będziemy smokami, elfami, wróżkami i … małymi krasnalami. Dowiemy się jeszcze tego, jak żyje Wielki Las. A na końcu namalujemy przepiękne ilustracje do naszych opowieści. Wypijemy do tego pyszną, rozgrzewającą herbatę i przekąsimy zdrowym ciastkiem.
Zapisy:
Iza Biernat mail: iza@basniowamowa.pl
Koszt:
50 pln / uczestnik, przy wcześniejszym zgłoszeniu mailowym
70 pln / uczestnik, w dniu warsztatu
Obowiązuje zadatek 30% – rezerwacja miejsca.
Serdecznie zapraszamy ❤

22 października 2022 roku (sobota), o godz. 10:00 zapraszamy na pierwsze warsztaty adaptacyjne dla dzieci kandydujących do klas zerowych i pierwszej NSP 47 w roku szkolnym 2023/2024.

Rozpoczynamy cykl zajęć dla dzieci i młodzieży pasjonujących się astronomią i astrofizyką!
W październiku będziemy zajmować się budową i historią Układu Słonecznego, a także omawiać misje, obserwacje i jego odkrycia przez człowieka.
Dzieci założą swój własny kalendarz astronomiczny i na każdych zajęciach będą mogły dzielić się swoimi obserwacjami. Kalendarz astronomiczny ułatwia śledzenie takich zjawisk astronomicznych jak pojawienie się komety, zaćmienia Księżyca, Słońca, rojów meteorów, ciekawych układów planet. Dzięki niemu będziecie wiedzieć na jakim dokładnie obszarze zjawisko będzie widoczne, kiedy i poznacie dokładny kierunek, w którym należy go szukać.
Na zajęciach zimowych pojawi się teleskop i będziemy prowadzić obserwacje nocnego nieba.
Zajęcia są adresowane do grupy wiekowej 9-14 lat. Będą odbywały się co tydzień w soboty.
Prowadzą je dwie wspaniałe studentki astronomii na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego: Martyna Kopczuk i Krysia Syty.
Koszt udziału w zajęciach 35 zł /os.
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: mikromiasto@gmail.com
Każde zajęcia będą przebiegały wg następującego planu:
• Wstęp teoretyczny
• Analiza tematu
• Nowości do dziennika astronomicznego
• Warsztaty manualne
• Podzielenie się obserwacjami z kalendarza astronomicznego
Ogólna koncepcja zajęć:
• Kalendarz astronomiczny (na podstawie astronetu) – każdy prowadzi swój.
• Pojęcia, definicje, rysunki, schematy, wzory, podstawowe zadania – dziennik astronomiczny.
• Gra w skojarzenia, mapa myśli, dyskusja (na początku każdych zajęć), wstępna opowieść o temacie, rysunki skojarzeniowe do tematu zajęć (później będzie galeria obrazków) – wstęp teoretyczny
• Praca na podstawie zdjęć, tekstów naukowych, artykułów, czytanie na głos i omawianie, pytania, odpowiedzi, przemyślenia – analiza tematu.
• Spektroskop, heliograf, instrumenty z astronawigacji, budowa teleskopu, obserwacje i inne – warsztaty manualne.

Zajęcia rodzinne. Zachęcamy do pracy twórczej, kreatywnego spędzania czasu. Tworzymy dzieła inspirowane przyrodą, kulturą, zwyczajami, a także dziełami i technikami wielkich mistrzów.
Do wyboru mamy różne techniki:
Rysunek: ołówek i węgiel, sucha i tłusta pastel, kredki akwarelowe, cienkopisy i markery, kolorowy tusz.
Malarstwo: akwarela, gwasz, akryl, tusz
Warsztaty prowadzi artysta plastyk, Paweł Czajkowski.
💚3-cia sobota miesiąca
godz. 10.00 – 11.30 I grupa
godz. 11.45 – 13.15 II grupa
🎟Opłata:
40zł/m-c (1x m-c 90 min.) od rodziny do 4 osób, każda kolejna osoba 5zł.
Zapewniamy materiały w cenie warsztatów.
💙Zapisy na zajęcia tylko przez stronę strefazajec.pl
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/42248

Dynia to królowa jesieni 🍂🍃🍁
Jest smaczna, zdrowa i dekoracyjna.
O tym wszystkim przekonacie się na warsztatach „Królowa Dynia”
Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy.
Dzieci będą mogły zmierzyć się z florystycznym wyzwaniem, dając upust swoim zdolnościom oraz wyobraźni. Do wykonania kompozycji, posłużą nam produkty naturalne, które będą zdobiły Wasze domy przez całą jesień.
Wiek dzieci: 4+
Koszt warsztatów: 65 zł/dziecko + rodzic
Zapisy:
☎️ 513 464 040
Obowiązuje przedpłata
Nr konta:
Zizi Cafe 45 2490 0005 0000 4530 3730 9449
Bilety nie podlegają zwrotowi 🫣
Czekamy na Was🐒

Zapraszamy do Fundacji Zwalcz Nudę na wielką wymianę książkową.
Jesień to idealna pora na spędzenie czasu pod kocem z ciekawą książką – a my chcemy stworzyć ku temu wyjątkową okazję! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyniesienia zalegających książek i wymienienia je na nieznane jeszcze lektury.
📚 Zasady wymiany:
• Każda osoba na wejściu otrzyma bilecik informujący, ile rzeczy może „wynieść”. Wymieniamy się 1:1, czyli możecie wynieść tyle rzeczy, ile przyniesiecie na wymianę.
• Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY.
• Przyjmujemy TYLKO rzeczy kompletne, nie zniszczone.
• Wymieniamy 1 egzemplarz za 1 egzemplarz: książki wydane do 2000 r. wymieniamy na książki z tego roku i starsze książki wydane od 2001 r. wymieniamy „bez ograniczeń wiekowych”
• Nie przynosimy słowników, podręczników, broszur, materiałów do nauki języków obcych, drogich tomów bez pierwszego itp.
• Maksymalnie można wymienić 10 książek, 5 roślin, zabawek i ubrań.
• Wymienione rzeczy radzimy odłożyć w domu na co najmniej tydzień “kwarantanny” lub zdezynfekować.
• Książki, które pozostaną, trafią do okolicznych bibliotek społecznych i plenerowych (np. punkt wymiany książek w Klubie Zwalcz Nudę, biblioteka sąsiedzka w Miejscu Akcji Paca itd.) lub zostaną do wykorzystania na kolejnej wymianie książek.
Wydarzenie odbywa się w ramach KLUB ZWALCZ NUDĘ – CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ GROCHÓW Warszawa lokalnie

NIEDZIELA, 23 października

Zapraszamy na cykl warsztatów ”Witajcie w naszej bajce”, na których dzieci będą miały okazję poznać polskie bajki, podstawowe zasady rymowania oraz wymyślić fabuły bajki.
Scenariusz do warsztatów przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 – 9 lat i towarzyszy wystawie czasowej „7×70 Materie Literatury”.
Warsztaty są dostępne dla dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi.
Spotkania:
9.10, 16.10, 23.10. 2022r. (niedziele) o godz. 13.00.
Czas trwania: 1,5 godz.
Zapisy: edukacja@muzeumliteratury.pl
PRZEBIEG WARSZTATÓW:
W pierwszej części warsztatów zastanowimy się jakie znamy polskie baśnie, bajki i legendy. Poznamy wiersze dla dzieci Stanisława Jachowicza oraz sprawdzimy czy możemy pokazać treść w sposób pantomimiczny (do tej aktywności wykorzystamy piosenki Łucji Prus do słów Stanisława Jachowicza). Wykorzystamy techniki dramowe i spróbujemy „zagrać” określone uczucia.

W drugiej części naszego spotkania spróbujemy zilustrować wybraną przez nas bajkę – wykonamy własne książki obrazkowe w stylu pop – up.

Warsztaty poprowadzi Dorota Stelmaszczyk-Szwed – edukatorka muzealna, malarka. Ukończyła Wydział Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Muzealnicze w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi lekcje muzealne oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma również doświadczenie w realizacji zajęć dla osób z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych wykluczeniem społeczno-kulturowym. W pracy edukatora ceni przede wszystkim wymianę myśli i pozytywnej energii, a także kreatywne podejście do zadań. Potrafi dostosować narzędzia pracy do różnorodnych grup odbiorców. Pracę warsztatową uważa za niezwykle inspirującą oraz twórczą i stara się przekazać takie podejście uczestnikom warsztatów.

Dzień Dziecka w każdą niedzielę? 🤩 Tylko w Munji! 💁‍♀️
Zapraszamy rodziców wraz z najmłodszymi na wyjątkowe warsztaty plastyczne i zabawy na świeżym powietrzu, które od teraz będą odbywać się w każdą niedzielę w godz. 14:00-18:00. 🤸‍♀️
Nie obędzie się bez tworzenia królewskich gadżetów, modelowania balonów, Waszych ulubionych brokatowych tatuaży i wielu innych zabaw. 😸
Zapowiada się ciekawie? Zarezerwuj stolik i spotkajmy się w Munji! 👇
📞 509 069 440
📩 browarywarszawskie@munja.pl
Vidimo se! 🔥

Zapraszamy wszystkie dzieci na Wyspę Pacynek ! 🌴🌞🌴
Pan Hilary Szczebrzeszyński, profesor Wyobraźni, zaprasza w magiczną podróż na Archipelag Wysp Lalkowych. Widzowie wraz z aktorami zwiedzają Wyspę Pacynek, gdzie zapoznają się z budową i sposobem animacji tego typu lalki. W programie scenki z “Czerwonego Kapturka” Jana Brzechwy, historia przyjaźni pacynek Kropki i Kreski oraz lalkowa klaunada. Przedstawienie ma charakter interaktywnej teatralnej zabawy.
⏰Czas trwania: 45 minut
Dzieci od 3. roku życia
🎟 Bilety: 10 zł/os. do nabycia w systemie Biletyna.pl pod linkiem:
https://biletyna.pl/dla…/Teatr-Pod-Orzelkiem-Wyspa-Pacynek
oraz na miejscu 30 minut wcześniej.

Zapraszamy do zwiedzania jednego z fortów Cytadeli Warszawskiej – Fortu Legionów (d. Władimir).

Fort powstał w połowie XIX w. i jest jednym z sześciu umocnień Twierdzy Warszawa. Posiada jedne z najbardziej rozbudowanych systemów fortyfikacji podziemnych w Warszawie.
Zwiedzając fort przejdziemy mniej znaną, i uczęszczaną trasą historyczno – edukacyjną, pod opieką jej twórcy i społecznego opiekuna Fortu Legionów – pana Zbigniewa Rekucia.

Podczas wycieczki opowiemy m.in. o:
pochodzeniu nazwy Fortu i jego historii
ukrytych dokumentach carskich i o tym co znajduje się pod krzyżem Traugutta
co takiego znajdowało się w otworze wylotu gazów prochowych
w jaki sposób Niemcy próbowali dostać się do Fortu w czasie Powstania Warszawskiego
oraz odkryjemy wiele innych tajemnic dot. podziemnej Warszawy

CENA: 30 zł

Miejsce zbiórki: pod bramą Fortu, ul Zakroczymska 12

Czas zwiedzania: do dwóch godzin

Trasa do przejścia: 4 poziomy fortu, schody

Informacje dodatkowe:

 • w podziemiach fortu panują stosunkowo niskie temperatury – około 12 stopni Celsjusza – prosimy o zabranie odpowiedniego ubioru
  poruszać będziemy się po schodach i pochylniach w związku z czym prosimy pamiętać również o odpowiednim obuwiu (nieprzemakalne obuwie terenowe)
 • opłata za wstęp dot. jedynie poziomów 0 i -1. Poziomy -2 i -3 udostępniane są nieodpłatnie, pod opieką przewodnika
  Wpłata oznacza akceptację Ogólnych Warunków Umowy Wawagra (OWU Wawagra) oraz Ogólnych Warunków Ubezpieczenia NNW (OWU Signal Iduna NNW Kraj) dostępnych tutaj.
 • Podawane przy rejestracji dane są przetwarzane wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.
  Po zakończeniu realizacji usługi firma WawaGra nie przetwarza Państwa danych ani nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Teatrzyk dla dzieci.
Teatr Dur-Moll “Na jesiennym liściu”
niedziela 23.10.2022, godz. 12:30
bilety: 15 zł
przedsprzedaż: biletyna.pl lub w miarę wolnych miejsc na miejscu w dniu wydarzenia (płatność na miejscu tylko gotówką)
Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawi, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.
Teatr Dur-Moll założyło dwoje artystów-muzyków Ewa i Czesław Matryba. Profesjonalizm i dobra zabawa to atuty spektakli Dur-Moll.

Filmowy poranek dla dzieci (6+)
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa.
W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu z gangsterem, który przejął kontrolę nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą.
Tytuł oryginalny: Phantom Boy
Reżyseria: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
Produkcja: Francja 2015
Wersja: Dubbing
Wiek: 6+
Czas trwania: 84 min

Zapraszamy na pierwszy historyczny rejs po Parku Narodowym Wisła!
Popłyniemy szkutą “Dar Mazowsza” w górę rzeki, do wiślanych rezerwatów: Wyspy Zawadowskie i Świderskie.
Rejs potrwa około 8h, wyruszamy wcześnie, żeby zdążyć przed zmrokiem.
Obowiązują zapisy, UWAGA liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych na adres: Kontakt@krajobraz.org.
Projekt “Park Narodowy Wisła” jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach projektu “Patriotyzm Jutra”.

🎻🎺 Koncert zostanie poświęcony jednej z największych osobowości polskiej piosenki, Zbigniewowi Wodeckiemu. W programie znajdą się utwory z repertuaru samego Artysty, a także twórczość jego estradowych przyjaciół. Wokalistom – tak jak często Zbigniewowi Wodeckiemu – towarzyszyć będą skrzypce oraz trąbka. Wraz z dziećmi udamy się na wędrówkę śladami uśmiechniętego pana w okularach, o bujnych włosach i pięknym głosie, który koncertując na całym świecie i wykonując wiele piosenek dla dorosłych, nie zapominał o tym, aby śpiewać również dla dzieci.
📅 23 października 2022 (Sala Kameralna)
🎻 Poranek dla Małych Melomanów (dzieci młodsze, 3-6 lat): godz. 11.00
Wykonawcy:
Marta Słociak-Wiszniewska – wokal
Kamil Zięba – wokal
Alan Turonek – trąbka
Dorota Błaszczyńska-Mogilska – skrzypce
Adam Sychowski – fortepian
Katarzyna Podlasińska – prowadzenie koncertu

🎺 Popołudnie dla Małych Melomanów (dzieci starsze, 7-12 lat): godz. 14.00
Wykonawcy:
Katarzyna Andruszko – wokal
Piotr Gawarecki – wokal
Alan Turonek – trąbka
Dorota Błaszczyńska-Mogilska – skrzypce
Mateusz Gramburg – fortepian
Katarzyna Podlasińska – prowadzenie koncertu
ℹ Szczegóły: https://bit.ly/lubiewracac

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:

Kto przeciął jedną z chmur

Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim

Jak można oszukać diabła

Czym konkretnie zajmował się kat

Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego

Jak pokonać Bazyliszka

Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”

Jak dawniej walczono z pandemią

Kim był burmistrz powietrzny

Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo

Jak można spełnić swoje sekretne życzenia

Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 23 października (NIEDZIELA) godz. 13:00, spotykamy się przy prowizorycznym, stalowym OGRODZENIU od strony Placu Zamkowego, zagradzającym przejście do Bramy Grodzkiej (w ścianie Zamku od strony Trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10
Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielne animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane dziełami z kolekcji MNW. Animacje trwają w godzinach 12.00–16.30 i można dołączyć do nich w dowolnym momencie. Towarzyszy im atmosfera swobody i własnej kreacji – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
📍 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze
🧒 dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat)
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW;
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

Wydarzenie dedykowane dla dzieci 3-10 lat.

Na scenie Teatru Iluzji wystąpi Konrad Modzelewski – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą magii! Spodziewajcie się brzuchów obolałych od śmiechu! Konrad twierdzi, że nie ma talentu do tego, co robi… ma za to 11 lat doświadczenia, w trakcie których wykonał ponad 2700 pokazów! Występował w telewizji, w samolotach, w Polsce i za granicą, a ostatnio nawet w czystych skarpetkach 😉
Show Konrada jest mocno interaktywne, jako że nasz magik jest straszną fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu pomagać. Czasem podpowiedzą, co robi źle, czego nie zauważył, czy co tam upuścił.
Do niektórych numerów nasz prestidigidigi… magik potrzebuje asystentów wybieranych spośród publiczności.
Głównym celem Konrada jest to, aby dzieci nie przestawały się śmiać!
GWARANTUJEMY, ŻE BĘDZIE TO NIEZAPOMNIANE WIDOWISKO!
Czas trwania: 50 minut

Rodzice, niedziele w Munji należą do Was! 🙂 Plan jest prosty – Wy odpoczywacie, a my wraz z najmłodszymi przygotowujemy królewskie gadżety, modelujemy balony, robimy brokatowe tatuaże i bawimy się w najlepsze. 🎨🧜
Nasze warsztaty plastyczne odbywają się w każdą niedzielę od 14:00 do 18:00.
Co więcej, każdego dnia w Munji czeka na Was specjalnie skomponowane i uwielbiane przez najmłodszych menu dziecięce, w którym znajdziecie rosołek, pierś z kurczaka, łosoś i wiele innych pyszności. 😼
Rezerwacje:
📞 509 069 440
📩 browarywarszawskie@munja.pl
Vidimo se! 🔥

Ahoj kocury! 🐱 Zapraszamy na niedziele z rodziną w Banjaluce! 👪 Istny relaks dla dorosłych, a super zabawa dla najmłodszych 👫🎊 To wszystko za sprawą cudownego animatora, który zajmie się Waszymi pociechami w godz.14:00 -17:00 🕰 W organizacji zabawy pomoże również Lusia 🐶 Na najmłodszych czeka magia 🔮, zabawa z balonami 🎈, bańki mydlane 🧼, akademia cyrkowa 🎪🤹‍♂️ i wiele, wiele innych. Wiemy, że kochacie bałkański klimat i południowe jedzenie 🍽, dlatego korzystajcie z uroku wolnego dnia 🌴 Gwarantujemy Wam wspaniale spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi 💑 Czekamy na Was już od 12, na Szkolnej 2/4

Ahoj Załogo
Zapraszamy dzieciaki w wieku 5+ na przepyszne i słodko pachnące, jedyne w swoim rodzaju WARSZTATY CZEKOLADOWE.
W trakcie warsztatów dowiemy się:
@ skąd się bierze czekolada i kto ją wymyślił
@ gdzie zjemy najsmaczniejszą czekoladę na świecie
@ co to znaczy temperować czekoladę
@ poznamy różne rodzaje czekolady i dodatków do niej
W trakcie warsztatów dzieci zrobią własne pralinki czekoladowe oraz tabliczki czekolady, które zabiorą ze sobą do domu w pięknie ozdobionych opakowaniach – doskonale nadają się na prezent od ❤ z dowolnej okazji.
Nasze czekoladowe warsztaty zawierają w sobie również najważniejszy i najbardziej oczekiwany element – na miejscu skosztujemy wspólnie jak smakują owoce oblane czekoladą i które smakują najlepiej 🙂
KOSZT WARSZTATÓW:
Bilety dostępne przy przedpłacie:
60 zł/dziecko
W dniu zajęć jeśli będą miejsca:
70 zł/dziecko
W cenie biletu 1 godzina na naszej sali zabaw przed lub po spektaklu.
Bilety rezerwujemy za pośrednictwem maila/messengera, telefonicznie lub SMS.
Dzieci wchodzą na warsztaty BEZ opiekunów – doskonale sobie Kochani poradzą bez Was – Rodziców zapraszamy na kawę do naszych stolików.
UWAGA
Rodzice alergików – będą różne orzechy, migdały, jadalne kwiaty oraz suszone owoce. Prosimy o rozważne zapisy.

Ten wpis został opublikowany w dzieci.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments