Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 25-26 maja

Tegoroczna wiosna jest naprawdę gorąca! Tę samą, wręcz letnią temperaturę poczujecie, przeglądając Weekendową Zajawkę – a wierzcie mi, jest w w czym wybierać :) Bawcie się pięknie, Moi Mili!

Spis treści:

Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!

SOBOTA, 25 maja

STREFA ZABAWY LEGO

Moi Mili, to jest SZTOOOS!

Wielka radość i wspaniała zabawa dla wszystkich fanów LEGO: w dniach 25.05 do 2.06 na warszawskim Placu Konesera powstanie STREFA ZABAWY. Zwiedzaj ją i baw się w pokojach inspirowanych najlepszymi zestawami, a wszystko to BEZPŁATNIE! Darmowe bilety możecie odebrać tutaj: LEGO.com/DzienDziecka

Święto wiosny, inauguracja sezonu, wielkie powitanie!
Ostatni weekend maja spotykamy się #nadWisłą.
Bawimy się w nadwiślańskich lokalach, pływamy po rzece, urządzamy wspólna przestrzeń, sadzimy kwiaty, oglądamy spektakle i filmy.
Centrum wydarzeń będą Płyta Desantu, Port Czerniakowski i Przystań Warszawa. Ale wybierzemy się też na południe na plażę Romantyczną, zajrzymy też na Północ na plaże Poniatówka.
Razem z wiślanymi organizacjami pozarządowymi oraz klubokawiarniami mamy dla Was dwa dni wypełnione atrakcjami. Mamy coś dla starszych, młodszych, lubiących wodę i preferujących lądowe wydarzenia. Coś dla wielbicieli natury, wspólnoty, zabawy, sportu i kultury.
Wisienką na torcie, gwiazdą weekendu i gwoździem programu będzie muzyczno-świetlna parada łodzi podczas festiwalu Riverlights organizowanego corocznie przez Fundację Do Dzieła!

Największe literackie wydarzeniu tego roku 📕
Znakomici autorzy, twórcy znanych i lubianych książek. Setki osób kochających czytanie, tłumaczy, ilustratorów, a także innych związanych z branżą wydawniczą i światem kultury 💡
Zeszłoroczna edycja cieszyła się bardzo dużą popularnością, nasze wydarzenie odwiedziło ponad 100 000 osób!
Co szykujemy w tym roku?
▪️ Udział gości honorowych z Włoch
▪️ Spotkania z autorami
▪️ Rozstrzygnięcie nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
▪️ Festiwale “Kryminalna Warszawa”, “Komiksowa Warszawa” i literatury dziecięcej
▪️ Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2024
▪️ Ogłoszenie nagród i wyróżnień w 64. edycji konkursu PTWK „Najpiękniejsze Polskie Książki 2023”
▪️ Wiele innych, które podamy w programie imprezy
Dołącz do nas, zarezerwuj czas pod koniec maja i spotkajmy się w Warszawie 📌
Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie jest Fundacja Historia i Kultura.

🌸👩‍👧‍👦 Zapraszamy na niezapomniany piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dziecka na Plaży Wilanów 🎉
Dołączcie do nas 2️⃣5️⃣ maja br. o godz. 14:00 na wyjątkowe świętowanie przy warsztatach, animacjach i konkursach. Będziecie mogli pośmigać na zjeżdżalni 🛝 poskakać na bungee 🤸‍♀️🤸 i przejechać się kolejką szynową 🚂– wszystkie atrakcje będą bezpłatne 🎈
Na zgłodniałych gości będą czekać FoodTrucki 🥘🥪🍔🌭🍟🍤🥟🥙🧅🍅🥝🫑🥑
Nie możecie przegapić części artystycznej 🥳🥳
O godz. 18:00 rozpoczną się koncerty 🎶 wystąpią przed Wami: LEMON, SARA JAMES oraz AN4TOL 🎤
Zapewniamy świetną zabawę dla całych rodzin 🌟
Do zobaczenia 25 maja❗️❗️❗️

Zgodnie z tradycją zapraszamy na piknik majowy.
25 maja 2024 roku od 14:00 – 19:00
👉 Nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych! Warsztaty robienia baniek mydlanych zakończone paradą, warsztaty plastyczne, warsztaty sportowe, pokaz iluzji – to tylko niektóre z nich.
👉 Oprócz tego, jak co roku, odbędą się pokazy grup wokalnych i tanecznych ze Służewskiego Domu Kultury, targi rękodzieła oraz występ gwiazdy wieczoru – Jose Torres & Havana Dreams.
🔴 amfiteatr na osiedlu Służew nad Dolinką przy ul. Bacha i Batuty / wstęp wolny

Już od soboty 27 kwietnia zapraszamy na POKAZOWE KARMIENIA PINGWINÓW 🐧🐧🐧 połączone z ciekawymi opowieściami naszych wolontariuszy.
Karmienia pingwinów przylądkowych wraz z komentarzem wolontariuszy będą odbywały się w co drugą sobotę Szczegóły poniżej.
🐻 25.05, godz. 9:30
➡️ KIEDY?: 25.05 🕙 godz. 09:30
➡️ GDZIE?: Przy wybiegu pingwinów 🐧🐧🐧
➡️ CO WZIĄĆ ZE SOBĄ?: Dobry humor! 😊
DO UDZIAŁU W WYDARZENIU upoważnia ważny bilet wstępu do Warszawskiego ZOO.
ORGANIZATORZY:
🐻 Wolontariusz Warszawskiego ZOO
💚 Warszawskie ZOO
Grafika: Justyna Gajewska
Zdjęcie: Kasia Anusz

Już 25 maja zapraszamy wszystkich na oficjalne otwarcie nowej odsłony sklepu Amko w Warszawie!
Od godziny 10:00🕐 będziemy oczekiwać Was na ulicy Żelaznej 27💛
Zabierzcie siebie, swoje pociechy👨‍👩‍👧‍👦 oraz masę uśmiechu😄 i przybywajcie świętować z nami tę wyjątkową okazję!

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki.
Punktem wyjścia do każdych zajęć jest piosenka, wokół której zadzieją się różnorodne zdarzenia muzyczne. Spotkamy się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z dobrą zabawą. To niecodzienny sposób by zrozumieć i poczuć muzykę.
Dzieci same wskazują czy łatwiej jest im wypowiedzieć się za pomocą śpiewu, czy może raczej tańca? Może część z nich wybierze elementy teatru lub pantomimy? W tych zajęciach wszystkie te elementy będą się wzajemnie i niepostrzeżenie przenikać.
Podczas zajęć dzieci uczą się improwizować, grać najprostsze podziały rytmiczne na pierwszych instrumentach, a także rozwiją swoją muzyczną wrażliwość poprzez kontakt z muzyką różnych gatunków z całego świata. Mają możliwość swobodnego wyrażania ciałem i głosem, tego co słyszą, a także poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się prostych tanecznych kroków i podstaw różnych tańców. Uczą się także podstaw i zagadnień teorii muzyki poprzez poprzez zabawę i kolorowe ilustracje.
W tej grupie wiekowej dzieci zapoznają się także z pianinem i instrumentami perkusyjnymi.

Godziny trwania giełdy: 10.00 – 14.00
Wstęp dla odwiedzających- WOLNY.
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż, sprzedaj, kup, to co gra w twoim sercu!
Wśród podziemnych pawilonów Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.

Zbliża się Dzień Matki, a my chcemy uczcić tę wyjątkową okazję w najlepszy możliwy sposób!
Zapraszamy Was wszystkich na piknik rodzinny w parku Achera. Spędźcie ten dzień wśród przyrody, bawiąc się, relaksując i ciesząc się wspólnym czasem z bliskimi. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: koncert, warsztaty, animacje oraz niespodzianki dla całych rodzin! Niech to będzie niezapomniane świętowanie miłości i wdzięczności względem naszych kochanych mam. Do zobaczenia już niedługo! 🤗

Planujesz weekendową wizytę w Elektrowni Powiśle ze swoją pociechą? 🎭 Zapraszamy do specjalnie przygotowanej przestrzeni, gdzie umilamy czas najmłodszym!
W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00 – 16:00 udostępniamy Waszym dzieciom przestrzeń Lumen w Food Hallu do zabaw i projektów artystycznych 🎨 Uprzedzamy jednak, że mniejsze dzieci powinny nadal zostać pod okiem przynajmniej jednego z opiekunów!
Udział w animacjach jest bezpłatny. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały 👶🏻

W Dniu Mamy zapraszamy na wyjątkowy warsztat dla mam i dzieci. Pod okiem profesjonalisty wspólnie przygotujecie sobie odświętną kolację. Zapraszamy gorąco!
Co ugotujemy?
-anellini- domowy makron w kształcie małych obrączek
-kremowy sos pomidorowy
-oraz shortcakes z miodowym kremem mascarpone i świeżymi truskawkami
Ważne:
-Jest to warsztat rodzinny bez limitu wieku dzieci.
-Warsztaty trwają 2 godziny

Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska serdecznie zaprasza dzieci na spotkanie z magicznym światem filmu animowanego.
Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 7-13 lat.
W soboty od godz. 11:30 do 13:00 w naszej pracowni będą powstawać twory filmowe.
W artystycznej atmosferze https://www.facebook.com/PracowniaFormatPlastykaDlaDzieci pod okiem instruktorki dzieci będą tworzyć filmowe dzieła krok po kroku – od projektu, storyboardów, przez wykonanie scenografii: planu, postaci, po „nakręcenie” filmu i zaprezentowanie na pracownianym pokazie filmowym.
Podczas tego typu aktywności dzieci rozwijają swoją kreatywność, pomysłowość, ćwiczą motorykę mniejszą, wyciszają się, uczą cierpliwości i wytrwałości, budują poczucie wartości, mają okazję do osobistej wypowiedzi, którą zaprezentować mogą szerszej grupie odbiorców.
Zależy nam na tym, aby powstała praca, która jest wyrazem indywidualności młodego człowieka i jest właściwa dla wrażliwości danego dziecka.
Naszym zamiarem jest stworzenie silnej ekipy „filmowców”, której prace będziemy wysyłać na filmowe konkursy, licząc na docenienie młodych talentów.
Ze względu na czasochłonność techniki ostateczne efekty wymagają cierpliwości i będą osiągnięte po kilku spotkaniach.
Szczegóły i zapisy:
-„Wyślij wiadomość” – @Pracownia Plastyczna Niebieska Przekreska – 501 047 457

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na warsztaty w Szkutni po Godzinach.
W sobotę – 6.04.2024 o godzinie dowolnej – od 10:00 startujemy, ale jeśli ktoś pojawi się o 12, bo dopadnie go fashiondrama i dodatki nie bę∂ą pasowały do drelichu roboczego, też będzie mile widziany. I oczywiście można przyprowadzić osobą towarzyszącą, niekoniecznie jedną. I TAK, zapraszamy Z DZIEĆMI. W naszym warsztacie nie dyskryminujemy nikogo i pozwalamy dzieciom pracować. Zwierzęta również są mile widziane, choć niekoniecznie gospodarskie.
Co planujemy?
W ciągu najbliższych kilkunastu weekendów (do końca roku szkolnego) planujemy wybudować Proa Junior, konstrukcji Janusza Ostrowskiego. Łódka jest eksperymentalna podobnie jak nasze warsztaty. Bę∂zie to bowiem pierwsze proa wykonane w technologii Skin on Frame!
Od 6 kwietnia spotykamy się w każ∂ą sobotę i niedzielę i ramię w ramię budujemy od godziny 10 do 15 (lub ostatniego klienta)!!:)
CO PRZYNIEŚĆ:
Przede wszystkim trzeba przyjść! Reszta jest już przygotowana na Wasze przyjęcie. Szczególnie w temacie BHP jesteśmy…hmm…gotowi na wszystko!:)

Cześć! 👊🏼🤙🏼 Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na 9. edycję Pikniku Hasanka! ⭐️🌴🔥 W tym roku działamy pod hasłem: “Młodzi twórcy – Wielkie talenty”. 🧐

Czeka na Was wiele atrakcji, w tym farby od #montanacans_pl, chłodzące napoje od #fritzkola_pl, warsztaty pod okiem #zuozone, a także super marka odzieżowa (i nie tylko) #spavalnia. 👌🏼 Oprawą muzyczną całego wydarzenia zajmie się Risky z #winyl_market, który zagra muzykę z winyli! Nie zabraknie również strefy winylowej, gdzie będziecie mogli nabyć płyty.

O godzinie 16:00 odbędzie się pokaz tańca stworzony przez #Stop&Go. 💃🕺🏼

Przygotowaliśmy także konkurs, więc wpadajcie – więcej informacji wkrótce! 👀 Czekamy na Was! 😉☺️

Patronat: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Zapraszam na zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci w wieku 7-13 lat.
Najbliższe spotkanie: OWADY – NASI MALI SĄSIEDZI!
W ofercie zajęć przewiduję bloki tematyczne obejmujące różne techniki plastyczne i graficzne, szycie, zajęcia modelarsko-teatralne i inne, a także pojedyncze zajęcia – poza blokami.
Spotkania pozwalają na rozwijanie umiejętności psycho-fizycznych. Zadania manualne zwiększają sprawność motoryczną, wzmacniają neuronowe połączenia oko-ręka.
Stawiane wyzwania stymulują pomysłowość, kreatywność dzieci, pomagają w ćwiczeniu cierpliwości, dokładności. Przyczyniają się do redukcji stresu, ukierunkowują nadmiar energii, wzmacniają poczucie wartości.

Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży do 13 lat opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Zajęcia odbywają się w czterech różnych grupach wiekowych w tym samym czasie: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat oraz 12-13 lat.

Dla kogo: dzieci 10+

Praca z gliną to niewątpliwie wspaniały sposób na stworzenie pięknych przedmiotów użytkowych czy też ozdobnych. To również doskonała forma spędzania czasu.
Ale lepienie ma jeszcze wiele innych zalet.
Przede wszystkim pomaga rozwijać małą motorykę, co u dzieci jest bardzo cenną umiejętnością przydatną w szkole i życiu codziennym.
Uczy koncentracji, uspokaja, wycisza, relaksuje.

📣 UWAGA, UWAGA – już 25 maja kolejny wyścig Ojcowie na START 🚴‍♀️🚴🏻‍♂️🚴
Zapraszamy do Międzylesia, Warszawa Wawer
📆 25.05.2024 (sobota)
🏁 Start GŁÓWNEGO wyścigu 10:00
🏁 Start MINI wyścigu 11:15
Szczegóły 👉 https://warszawa.ojcowienastart.pl
🏆 WSZYSTKIE STARTUJĄCE DZIECI OTRZYMUJĄ NAGRODY
Wyścig połączony z piknikiem Rodzinnym na terenie

Dzien dobry
zapraszamy na rolkowe zajęcia rekreacyjne w sobotę 6,04,2024 o godz 12.30 na Stadionie Narodowym
Miejsca będziemy zmieniać aby urozmaicić zajęcia
koszt zajęć
1 x w tygodniu 110 pln / osoba/ miesiąc
2 x w tygodniu 180 pln/ osoba/ miesiąc
pojedyncze zajęcia 45 pln
Zapraszamy
Pozdrawiamy

Zapraszamy, jak co roku😁

Myślicie już o wakacjach, o bliższych i dalszych podróżach?
Zapraszamy na wspólną muzyczną przygodę okraszoną pięknymi dźwiękami z różnych krajów Europy.
Czekamy na Was z uśmiechem już 25 maja 2024 r. o godz. 12.00. Mamy nadzieję, że będziecie!

The teen boys and girl fighting at Aikido training in martial arts school. Healthy lifestyle and sports concept. Teenagers in white kimono on white background. Children with concentrated faces posing at studio

Zapraszamy na Taekwondo dla dzieci w wieku 4-6 w każdą sobotę o godz. 13:00 od 2 marca! 🥋 💪🏼
Taekwondo prowadzi u nas Pani Maryia – mistrzyni sportu Republiki Białorusi w Taekwondo
https://positive-therapy.pl/author/maryia_vanshyna/
Taekwondo to nie tylko sport, to sztuka samoobrony i ochrony innych. W treningu taekwondo dzieci nie chodzi o okrucieństwo, ale o harmonię i koncentrację. Taekwondo to sztuka walki, która przywędrowała do nas z Korei. Taekwondo oznacza system treningu duchowego i technik samoobrony bez użycia broni, a także zdrowia, a także umiejętnego wykonywania uderzeń, bloków i skoków.
👉🏼Zalety zajęć:

 1. Dziecko otrzymuje normę aktywności fizycznej i ćwiczeń
 2. Kładzie podstawowe podstawy moralności w głowach podopiecznych
 3. Oparty na wartościach, ideach moralności, które są nieodłączne każdemu człowiekowi
 4. Wszystkie ćwiczenia mają na celu rozwój zręczności. Wytrzymałość i koordynacja
 5. Korzyść przy skoliozie w początkowych stadiach choroby
 6. Socjalizacja, komunikacja. Dzieci komunikują się w grupie. Zawieraj nowe znajomości i przyjaźnie
  🥋Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 13:00 – grupa 4-6 latków
  📌Jednorazowe zajęcia to koszt 60 zł. Zajęcia próbne to koszt 50 zł
  Dzieci z WWRD – bezpłatnie
  Liczba miejsc ograniczona!
  Zapraszamy do zapisów na zajęcia grupowe
  Positive Therapy 🤍💚
  📞575 700 712

Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik, który odbędzie się 25 maja (w sobotę) w godzinach 10.00-14.00.

Na tę okazję czekają wszystkie dzieci! Zapraszamy na Dzień Dziecka do naszego kina! Świętujemy 25 maja od godz. 11:00 do 15:00.
W programie przedpremierowy pokaz animacji „Basia. Jestem w sam raz”, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne i stoły zastawione pysznymi przekąskami.
Zapraszamy dzieci od 4 roku życia wraz z opiekunami. Bilety w cenie 20 zł (osobno dla dziecka i opiekuna) będą dostępne w kasie kina i online od 20 maja godz. 17:00.
Najważniejszym punktem programu będzie przedpremierowy pokaz serialu „Basia. Jestem w sam raz” w reżyserii Marcina Wasilewskiego. Tytułowej bohaterki żadnemu przedszkolakowi nie trzeba przestawiać. To bohaterka kinowej adaptacji uwielbianych przez dzieci książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Dziewczynka z charakterem, szczera, pogodna, z poczuciem humoru. Zawsze mówi to, co myśli, nawet jeśli mogłoby się to komuś nie spodobać. Trwająca 45 minut animacja jest podzielona cztery części: „Basia i plac zabaw”, „Basia i urodziny w muzeum”, „Basia i alergia”, „Basia i moda”. Znakiem rozpoznawczym Basi jest sweter w paski, dlatego zachęcamy naszych najmłodszych gości, aby tego dnia – w miarę możliwości – przyszli ubrani w paski.
Nasi najmłodsi goście będą mogli uczestniczyć w konkursach z nagrodami i warsztatach. Nie zabraknie malowania twarzy i brokatowych tatuaży. Na każdego łasucha czekać będą też suto zastawione stoły z przekąskami.
Jedna osoba może kupić maksymalnie 4 bilety. Miejsca są nienumerowane.

🎥🎵 To będą wyjątkowe zajęcia. Nagramy wszystko co tylko przyjdzie nam do głowy. Jeśli ktoś ma ochotę zatańczyć – bardzo proszę. Śpiew? Czemu nie. Turlanie się po ziemi? Bardzo chętnie. Niezależnie od tego czy wyjdzie nam współczesny performance, horror przedszkolanki czy przepiękny galimatias, jedno jest pewne: będziemy się świetnie bawić.
Informacje o prowadzącej.
Zuzanna Sorówka – reżyserka i scenarzystka. Absolwentka reżyserii w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jej krótkometrażowy film „Mother Dear” był prezentowany na wielu festiwalach w Polsce oraz za granicą. Jest także autorką teledysków i kampanii społecznych oraz laureatką Nagrody Specjalnej w ramach konkursu Papaya Young Directors 2021. Współorganizowała warsztaty w ramach programów Trampolina do Kina i Warsaw Film Nest w CKF im. Andrzeja Wajdy.
Aby wziąć udział w warsztacie należy kupić bilet zarówno dla dorosłego uczestnika jak i dziecka. Są to warsztaty rodzinne, w których udział biorą dzieci wraz z rodzicami/opiekunami. Nie ma możliwości zostawienia dzieci samodzielnie.
🎟 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)

piknik Dzień Dziecka i Matki na Stegnach Północ w dniu 25 maja (sobota) 2024 roku na Integracyjnym Placu Zabaw przy ulicy Batumi i boisku SP. nr 212
od 9:00 – pchli targ wokół placu zabaw
od 12:00 pozostałe atrakcje:

 • koncert muzyczny
 • punkt konsultacyjny radnej Dzielnicy Mokotów Joanny Dembowskiej
 • naprawa, serwis i przegląd rowerów
 • tworzenie meduz i koników morskich
 • tworzenie sów z drewna
 • zjeżdżalnia Psi Patrol
 • zjeżdżalnia Minionki
 • placyk zabaw Słonik
 • tworzenie zwierzątek z baloników
 • robienie tatuaży
 • malowanie buziek
 • plecenie warkoczyków
 • chusta animacyjna
 • eksperyment wulkan
 • robienie slimów
 • wata cukrowa

Już 25 maja odbędzie się jubileuszowy 25. Piknik Olimpijski! 🙌 To jedna z największych i najważniejszych imprez sportowo-rekreacyjnych w Warszawie.
Każdy, kto tego dnia zjawi się na Kępie Potockiej, może liczyć na:
➡️ ponad 100 atrakcji sportowych,
➡️ 10 000 nagród,
➡️ super konkursy dla dzieci,
➡️ 50 stref sportowych,
➡️ możliwość spotkania ponad 100 medalistów olimpijskich!

Magik Konrad – specjalista od rozbawiania dzieci za pomocą iluzji! Konradowe show to oczy wytrzeszczone ze zdziwienia i brzuchy obolałe ze śmiechu. To 45 minut radochy na pełnych obrotach!
Nasz magik jest strasznym fajtłapą, dzieci ciągle muszą mu podpowiadać, co robi źle czy o czym tam zapomniał. A do niektórych numerów Konrad zaprasza na scenę asystentów wybieranych z publiczności.

Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do muzycznej przygody w Piątym Wymiarze. Grane utwory będą w różny sposób związane ze znanymi bajkami, a udział w koncercie będzie wspaniałą zabawą dla dzieci.
Jeśli kochacie bajki i muzykę, koniecznie przyjdźcie i bawcie się razem z nami!
Udział w koncercie jest odpłatny. Jeden bilet uprawnia do wejścia rodzica z dzieckiem. Dla każdego kolejnego dziecka należy zakupić dodatkowy bilet.

Gordonki – zajęcia umuzykalniające prowadzone według teorii Edwina Eliasa Gordona dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci od 0 do 2 lat. Głównym narzędziem wykorzystywanym podczas prowadzonych zajęć jest głos. Dziecko równolegle do nauki mowy poznaje świat muzyki. Wspólnie śpiewamy, rytmizujemy i poznajemy dźwięki. Podczas 40 minutowych zajęć korzystamy z różnych pomocy dydaktycznych, w tym między innymi kolorowych chustek, piłeczek, chusty klanzy, piórek, woreczków itp.

FAMILY FEST – festiwal smaku i zabawy już niedługo w Warszawie! 🎉🎠🍟
📆 KIEDY ❓ ➡️ 24.05-26.05
🔎 GDZIE ❓ ➡️ Skwer przy ul. Wrzeciono 8
PIĄTEK-NIEDZIELA:
🚚 FOOD TRUCKI – przedstawiciele polskiej areny street foodowej prezentujący kuchnie z całego świata! 🌎🍟🍔🌯🥡
🍹 STREFA ORZEŹWIENIA – stoisko pełne dobroci – orzeźwiająca autorska lemoniada – każdy znajdzie coś dla siebie!
🌈 STREFA JUNIORA – na najmłodszych czekać będzie dmuchany plac zabaw, kolorowe stoiska z zabawkami, balonami i słodkościami 🎉🎠
😎 FOOD COURT – bezpieczna strefa z ławostołami gdzie możecie bez przeszkód zajadać nasze pyszności❣

Zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na wyjątkowy cykl zajęć muzyczno-rytmicznych, podczas których poznamy najpiękniejsze tematy z kanonu muzyki klasycznej i odkryjemy świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotnich spotkań będziemy grać na różnych, ciekawych instrumentach, ruchem i gestem oddawać melodie, ale – co najważniejsze – dobrze się bawić! Zajęcia pobudzą dzieci do działania i improwizacji, rozwiną wrażliwość, samodzielność, ale też umiejętność pracy w grupie.

Festiwal Kolorów powraca na Ursynów! Spotkajmy się 25 maja na terenie zielonym na Olkówku tuż obok Parku Jurajskiego.
Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów!
Wydarzenie uatrakcyjni występ LUNY, która już w maju będzie reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji! Wystąpią również: Inee, June 66, Exation oraz SandB! 🎧🎵🎤

Serdecznie zapraszamy na warsztaty malowania ceramicznych talerzyków.
Inspiracją będą prace hiszpańskiego artysty.

Wielkimi krokami nadchodzi dzień, na który czeka każde dziecko. Zapraszamy serdecznie na Dzień Dziecka do Warowni Jomsborg 25-26 Maja. Wyjątkowo troszkę wcześniej ale czemu nie? 😉
Otwarcie Warowni Jomsborg w godzinach 12:00 – 20:00 w sobotę oraz 12:00 – 19:00 w niedzielę.
Atrakcje i pokazy w godzinach otwarcia 12:00 – 18:30
Koszt wstępu dla dorosłych 30 zł.
Koszt wstępu dla młodzieży powyżej 1,2m – 10 zł.
Dzieci młodsze – gratis, jeśli przejdą wyprostowane pod włócznią wiszącą w bramie.
Tawerna Valhalla działa do godziny 20:00 w sobotę, a w niedzielę do 18:00.
Serwujemy piwo w puszkach, miód pitny „JomsViking”, wodę, soki, colę, kawę i herbatę oraz kiełbaski z grilla.
PŁATNOŚCI tylko gotówką. Najbliższy bankomat PKO w Centrum Olimpijskim.

✨ Już 25 maja czeka na was NAJFAJNIEJSZY DZIEŃ DZIECKA TEGO ROKU POŁĄCZONY Z DNIEM MAMY I TATY – inspirowany bajką uwielbianą przez dzieci – ”Alicja w Krainie Czarów”.
Stworzona przez nas Kraina Czarów to wycieczka do świata magii – event połączony z targami – przygotowany specjalnie dla klientów indywidualnych, chcących świetnie się bawić z dziećmi oraz dla firm, które pragną zaprezentować swoje produkty i usługi.
Nie może Was tu zabraknąć – dzieci niezależnie od wieku będą zachwycone, a i dorośli powrócą wspomnieniami do beztroskich czasów.

Już po raz 12 spotykamy się wspólnie na Zielonym Żoliborzu!🎉
Z uśmiechem na ustach zapraszamy Was do relaksu po pracowitym tygodniu w towarzystwie pysznego jedzenia i najbliższych!
Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie!
Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
al. Wojska Polskiego, róg ul. Śmiałej
⏰9:00-16:00

Zapraszamy na jednodniowy spływ kajakowy mazowiecką rzeką Liwiec. W maju dolina rzeki intensywnie tętni życiem, jest pełna świeżej zieleni i kolorowych kwiatów. To jedna z najczystszych rzek w środkowej Polsce. Charakteryzuje się piaszczystym dnem i przejrzystą wodą, a do tego małą głębokością i absolutnie sielskimi, acz urozmaiconymi krajobrazami. Dolina Liwca to też ostoja wielu gatunków ptaków, dlatego też ten teren został włączony do programu obszar Natura 2000.
Nasz szlak kajakowy ma niewielką ilość naturalnych przeszkód, świetny zarówno dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z kajakiem, jak i dla kajakowych wyjadaczy.. Po zakończonym spływie czeka nas ognisko z kiełbaskami w Dolinie Liwca.

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów z rodzinami, absolwentów, mieszkańców okolicy i wszystkich nam życzliwych na rodzinny piknik. ❤️ Oferujemy świetną atmosferę, muzykę, jedzenie, loterię fantową i wiele innych atrakcji! 🥳
Nie może Cię zabraknąć!

Tej bohaterki nie trzeba przedstawiać żadnemu dziecku. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się, jakie obrazy zobaczyła Basia w Muzeum, jakie nakrycie głowy nosili średniowieczni rycerze oraz czy księżniczki miały do czynienia z niedźwiedziami, koniecznie wybierzcie się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Z okazji dnia dziecka, we współpracy z Młodymi Horyzontami, przygotowaliśmy dla naszej najmłodszej publiczności moc wrażeń w postaci pokazów filmowych, warsztatów i animacji.

Zapraszamy na zajęcia z cyklu {Art_Akcje} – czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat prowadzone przez z artystkę dr Marzenę Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w wybrane soboty o 11:00.
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

NIEDZIELA, 26 maja

Podczas warsztatów uczestniczki i uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat owadów zapylających i ich roli, którą pełnią w naszym ekosystemie.
🐝 Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie obcować z owadami, kto żyje w rodzinie pszczelej i na czym polega praca pszczelarza. Ubrani w odzież ochronną, pod opieką pszczelarza będą mogli zajrzeć do ula, żeby zobaczyć, jak pszczoły żyją, wytwarzają miód i gromadzą zapasy.
❗ UWAGA: zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.
🐝 Prowadząca:
Magdalena Kozerska – dziennikarka, trenerka, doradczyni, mentorka i coach. Od 1996 r. współpracuje z organizacjami pozarządowymi realizując projekty edukacyjne, szkoleniowe i badawcze w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Od lipca 2017 r. prezeska Fundacji Kochajmy Pszczoły, autorka programów edukacyjnych pszczelarskich, przyrodniczych, przyrodniczo-leśnych. W latach 2016 – 2021 przeprowadziła warsztaty pszczelarskie dla ponad 7000 dzieci i młodzieży, głównie z województwa mazowieckiego. Od lutego 2021 r. prowadzi zajęcia na kwalifikacyjnym kursie zawodowym w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mińsku Mazowieckim.
🔴 gospodarstwo dziecięce / bezpłatne / zapisy przez Strefę Zajęć od 13.05
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat

🍎🍏 Od kwietnia do października 2024 r. na Woli będzie można zjeść śniadanie w plenerze. Na 16 targów śniadaniowych zapraszamy w co drugą niedzielę, aż do 27 października.
📍 Targi będą odbywały się naprzemiennie – w parku Moczydło lub w parku im. gen. Józefa Sowińskiego.
⌚️ Zawsze od 10:00 do 16:00.
Rozpoczęcie sezonu śniadaniowego: 14 kwietnia (niedziela), 10:00–16:00, park Moczydło
🍏 W programie każdego targu:
🔹 stoiska z pysznym jedzeniem,
🔹 strefa gastronomiczna,
🔹 strefa dla dzieci
🔹 strefa relaksu,
🔹 fotobudka 360 stopni,
🔹 animacje i teatrzyki dla dzieci.
🔸 dodatkowo – pokazy kulinarne z cyklu kuchnie świata (od maja 2024 r. na 8 targach).

Jeśli lubicie czary i zaklęcia, to zapraszamy Was do szkoły, w której poznacie sekrety magii. Nie jest to jednak słynny Hogwart, w którym uczył się Harry Potter, lecz Akademia prowadzona przez ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa. Ruszamy więc do świata przygody! Muzykę do filmów o Panu Kleksie stworzył Andrzej Korzyński – wybitny kompozytor utworów rozrywkowych, którego piosenki zabrzmią w pierwszej części koncertu. Po przerwie do świata baśni zabiorą nas młodzi i… głośni artyści z Orkiestry Dętej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, którzy wykonają melodie z popularnych filmów oraz seriali animowanych.
Wykonawcy (godz. 11.00):
Marta Słociak-Wiszniewska – wokal
Piotr Gawarecki – wokal
Łukasz Jankowski – flet
Mateusz Gramburg – fortepian
Orkiestra Dęta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Jarosław Praszczałek – prowadzenie
Wykonawcy (godz. 14.00):
Katarzyna Andruszko – wokal
Piotr Gawarecki – wokal
Michał Borowski – saksofon
Adam Sychowski – fortepian
Orkiestra Dęta Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie
Jarosław Praszczałek – prowadzenie

Warszawski Oddział Przewodników PTTK zaprasza na wycieczkę z cyklu „Wiosennych Spacerków po Warszawie”.
Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.
26.05.2024 r. (niedziela) – godz. 12.00
SPACER „GDZIE SIĘ PODZIAŁY OGRODY KSIĘŻNEJ IZABELI I WRZĄCA GÓRKA?”
Spotkanie pod barem mlecznym ,,Sady”, ul. Zygmunta Krasińskiego 36
Zapraszam Państwa na wycieczkę po dwudziestowiecznych osiedlach Zatrasie i Rudawka. Będzie to spacer z tematu tu było, tu stało, to jest, to zostało.
W październiku 2023 r. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął postępowanie administracyjne o obszarowy wpis Zatrasia do rejestru zabytków i to jest ważny powód, by odwiedzić to osiedle.
Podczas wycieczki dowiedzą się Państwo, które osiedle miało nazywać się Powązki i ta nazwa wcale nie nawiązywała do pobliskiego cmentarza, tylko do pięknych ogrodów księżnej Izabeli.
Poszukamy również, czy coś zostało z miasteczka Powązki.
Poznają Państwo historię Wrzącej Gorki i dowiedzą się, gdzie ona właściwie się znajdowała.
Natomiast nie zobaczymy już budynku wyglądającego jak odwrócona piramida, wybudowanego przez czechosłowackich architektów.
Zapraszam na nieprzetarte ścieżki wszystkich odkrywców mniej lub bardziej znanych historii.
Czas trwania wycieczki: ok. 3 godz.
Wstęp: 20 pln płatny na początku wycieczki. Nie jest wymagana opłata z góry za spacer.

Zgłoś sesję:
http://cnp.ava.waw.pl/cnp-mg
“Świat był lepszy u Ciebie na kolanach,
Uśmiech zasłaniał ślady po ranach,
Jestem wdzięczny za to wszystko, Mamo,
Gdziekolwiek jesteś, ricorda che ti amo!”
Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, mamy dla Was specjalną edycję CnP: przyjdź na sesję ze swoją mamą, a będzie czekać na Was specjalna niespodzianka!

Zapraszamy Was i Wasze mamy na darmowe sesje RPG na warszawskiej Pradze!

Masz dość pracy, nauki, przesiadywania godzinami przed komputerem? Od zawsze ciągnęło Cię, by rzucić to wszystko i zostać Storm Trooperem, łowczynią smoków, zbieraczką artefaktów Cthulhu lub naszpikowanym hiperwszczepami cybergliną, ale jakoś nigdy się nie złożyło, bo sesja, matura albo kredyt? Czas to zmienić! Czas na Przygodę!
Czas na Przygodę! to darmowe wydarzenie stworzone specjalnie dla Ciebie. Tu możesz rozpocząć przygodę z grami fabularnymi (RPG) pod okiem doświadczonych i sprawdzonych Mistrzów Gry.
*Godzina rozpoczęcia wydarzenia może się zmienić.

☀️☀️☀️Jak co roku w Niedziele gościmy GORDONKI z Lalalandią
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

 • Grupa 0-3 lata o 12:00
 • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
  Zapraszamy
  Plażówka Saska
  Wał Miedzeszyński 389

URZECZE DIZAJN to nowoczesna odsłona tradycyjnej imprezy lokalnej – Zielone Świątki na Urzeczu. Podczas wydarzenia, adresowanego do mieszkańców Wawra i okolic prezentujemy oraz propagujemy kulturę związaną z mikroregionem pasa nadwiślańskiego – Urzecze. Pragniemy promować unikalną i regionalną ideę tożsamości Wawra jaką jest Urzecze i rzeka Wisła, obszar ekologicznego bogactwa o znaczeniu nie do przecenienia.
W tym roku na Plaży Romantycznej chcemy pokazać tradycyjne życie i osadnictwo na Urzeczu z przełomu XIX i XX wieku. Przypomnieć o kulturze i tradycjach „modrych Łurzycoków” oraz ich wielkim wpływie na meliorację, budownictwo, transport i sadownictwo. Na ukształtowanie tej odrębnej tożsamości wpłynęła przede wszystkim obecność Wisły i związki z Orylami, Olędrami i rzecznym handlem co przyczyniło się do wytworzenia tej unikatowej wspólnoty regionalnej i specyficznej gospodarki nadrzecznej.
Już po raz trzeci w pełni możemy skorzystać z uroków Plaży Romantycznej, robiąc PIKNIK RODZINNY bogaty programowo z teatrem dla dzieci “Warzywny Show” i licznymi animacjami dla dzieci. Wawerskie Centrum Kultury przygotowało warsztaty plecenia wianków, robienia korali i akcesoriów we wzory urzczańskie, będą również warsztaty tradycyjnego rękodzieła oraz występy artystów ludowych i potańcówka. W strefie smaku znajdą się również tradycyjne potrawy kuchni Urzecza. Zaproszony zespół folklorystyczny „Urzeczeni” z Czerska wykona dla nas m.in. „Mazura”, „Szła dziewczyna kolo Młyna” i „Szota”.
Hambawenah jest zespołem wokalno-instrumentalnym powstałym w 1996 r. Niemal od początku fascynował ich folklor wodniacki, który od zawsze był wpisany w polski krajobraz. Świadomość tego, że flisactwo współkształtowało naszą historię czyniąc bogaty, różnorodny, ale też i spójny wkład w unikalną kulturę jest nadal głównym motorem napędowym grupy ale też ważnym wyróżnikiem zarówno na polskiej jak i międzynarodowych scenach World Music.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE
wstęp wolny / Plaża Romantyczna (ulica Rychnowska)

Kreatywki to warsztaty kreatywnego rozwoju podczas, których dzieci wyzwalają naturalną ekspresję twórczą🎈🎈🎈
Używamy materiałów plastycznych, sensorycznych,
”recyklingowych” i oczywiście całą gamę zasobów natury.
Co robimy?
🎀-artystyczne wykorzystanie odpadów (tworzymyz nich obrazy, lampiony, dzwonki wiatrowe itp.)
🎀-tworzenie instrumentów muzycznych
🎀-mata ”węchowa” dla psiaków i kociaków
🎀-malowanie kamyków czy wyrobów drewnianych farbą akrylową, barwikami spożywczymi
🎀-malowanie na płótnie malarskim z wykorzystaniem nietypowych narzędzi – grzebień, folia bąbelkowa, pałeczki, owoce itp.
🎀-tworzenie dzieł z wykorzystaniem zasobów naturalnych (drewno, ziarna, tkanina, muszle itp.)
👶KREATYWKI MALARSKO-RĘKODZIELNICZE
👶KREATYWKI RECYKLINGOWE
👶KREATYWKI SENSORYCZNE
Stymulowanie zmysłów (wzroku, węchu, dotyku,słuchu, smaku) podczas swobodnej zabawy znaturalnymi materiałami typu: glina, ziarna, woda,
szyszki, patyki itp.
nasze motto to:
🧚‍♂️KAŻDE DZIECKO MA TALENT
wstęp wolny
Plażówka Ursus

Zapraszamy na turniej w grę Orzeszki ze ścieżki! Turniej odbędzie się 26 maja podczas wydarzenia Niedziela z Grami Planszowymi #56.
Do turnieju zapisujemy maksymalnie 16 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy:
Przez formularz: https://forms.gle/oJgTY7PWHd5zWre68
Nadchodzi zima, pomóż zwierzętom zgromadzić zapasy!
W grze Orzeszki ze ścieżki tworzycie leśne krainy pełne krętych ścieżek. Układacie je w taki sposób, aby ułatwić zwierzętom dostęp do ich przysmaków. W trakcie gry należy powiększać kryjówki zwierząt (zmieści się więcej zapasów!) i zapewnić im wodę (zdobędziecie dodatkowe punkty!). Aby wygrać, należy zgromadzić więcej zapasów niż rywale.


Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl oraz w kasie Cyrku (w dniu widowiska kasa czynna od godz. 10:00)! Dzieci do 3 roku życia nie muszą mieć biletu (zajmują miejsca na kolanach rodziców).

WATERLAND, znakomity cyrk z bogatą historią, prezentuje nowy ekscytujący program „Wyspa Fantazji“. To cyrkowe show odsłania unikalny świat, w którym wodospad magii łączy się z niesamowitymi występami artystów.

26 maja (niedziela) zapraszamy Was na Rodzinną Zumbę w trakcie Pikniku z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia jest Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy.
Będziemy tańczyć, śmiać się i dobrze się bawić!
Wiek nie ma tu znaczenia – będzie to Zumba międzypokoleniowa 😉 Wpadnij z dziećmi, rodzicami, dziadkami lub ze znajomymi.
Startujemy o godzinie 17:00 w Parku Górczewska (Bemowo).
Wstęp wolny

Dzień dziecka to wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania i radości dla wszystkich najmłodszych. Podczas tego wydarzenia dzieci będą miały możliwość uczestniczyć w licznych atrakcjach, zabawach czy interaktywnym spektaklu. Przygotowane atrakcje zapewnią niezapomniane przeżycia i uśmiechy na twarzach naszych małych gości, a każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzinami do spędzenia tego wyjątkowego dnia razem z nami w Domu Kultury Rakowiec.
Niedziela 26 maja godz. 13:00.
Wstęp wolny

Spektakl „Pinokio” – Teatr Forma
Spektakl przedstawiający historię drewnianego pajaca , który pragnie stać się prawdziwym chłopcem. Spotyka on na swojej życiowej drodze zarówno przyjaciół , jak i osoby, które mają niezbyt dobry wpływ na dalsze losy drewnianego pajaca.
Pinokio” jest pełen symboliki i metafor, które pokazują, jak wybory, które podejmujemy, wpływają na nasze życie. Jest to również opowieść o dojrzewaniu, konieczności przestrzegania zasad i zrozumienia, że każde działanie ma swoje konsekwencje. „Pinokio” to opowieść o dojrzewaniu, nauce z błędów i konsekwencjach swoich czynów. Przedstawia, jak trudne może być dorastanie i jak ważne są wartości takie jak uczciwość, odwaga i miłość.
Czas trwania spektaklu: 45 min.
Bilety: 15 zł do zakupu www.biletyna.pl

Kto najszybszy? Kto wygra wyścigi? Zając, gąsienica, jaskółka, czy brzydkie kaczątko? Będziemy biegać po piasku i po śladach. Dowiemy się czy wszyscy polubili kaczątko i co z niego wyrosło. Zapraszamy na sensoryczny spektakl na podstawie baśni H. Ch. Andersena “Szybkobiegacze” i “Brzydkie Kaczątko”.

„Dzień Dziecka” – suita na fortepian na 4 ręce i kwartet smyczkowy
🔴 Kiedy: 26.05.2024 niedziela godz. 14:00 i 15:00 (dwa wykonania utworu)
Gdzie: Dom Społeczny ul. Obozowa 85
Wstęp wolny
„Dzień Dziecka” to krótka, około 25-minutowa kompozycja złożona z dziesięciu miniatur na fortepian w układzie na cztery ręce z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego, ilustrująca dzień z życia dziecka. Poszczególne miniatury przeprowadzają słuchacza przez muzyczne “obrazki” z takiego właśnie dnia i noszą kolejno tytuły: Pobudka, Modlitwa, Brat i siostra, Tajemnica, Żarcik, Strachy, Smuteczek, Na huśtawce, Kłótnia, Dobranoc. Całość kompozycji otwiera prolog, a łączniki między kolejnymi miniaturami stanowią urocze, króciuteńkie interludia wykonywane przez kwartet smyczkowy, w trakcie których każdorazowo zmienia się obsada fortepianu. Ten utwór to prezent dla najmłodszych pełen magii i emocji. Jest jak szkatułka pełna muzycznych skarbów, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Suita utrzymana jest w ciekawej, wewnętrznie zróżnicowanej stylistyce muzycznej, w której kwartet smyczkowy traktowany jest na równi z fortepianem. Partia smyczków nadaje kompozycji niepowtarzalnego, kameralnego charakteru, a zastosowanie klasyczno-jazzującej harmoniki z pewnością wprawi słuchaczy w dobry nastrój. Utwór zostanie wykonany w wyjątkowym dniu – Dniu Matki. Na fortepianie zagra jedenaścioro uczniów sekcji fortepianu WCK w wieku 8-14 lat pracujących pod kierunkiem Michała Witeckiego, który jest jednocześnie kompozytorem tego utworu. Młodym pianistom będzie towarzyszył kwartet smyczkowy złożony z muzyków stale koncertujących i współpracujących na co dzień z wieloma znakomitymi orkiestrami, zespołami kameralnymi i różnymi składami wokalno-instrumentalnymi. Na te dwa wyjątkowe koncerty zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych!

Historical reconstruction concept with ancient warriors and weapons flat vector illustration

Zbiórka na Placu Zamkowym – szczegóły w opisie.
Zapraszamy małych i dużych miłośników legend na wesoły spacer z legendami po Starym i Nowym Mieście w Warszawie. W jego trakcie usłyszycie najfajniejsze warszawskie legendy. Na koniec spaceru wszystkie dzieci otrzymają fajne zestawy wodnych tatuaży, które świecą w ciemności. Łał!
A oto czego m.in. dowiecie się na naszym spacerze:
– Dlaczego należy pilnować swojego cienia?
– Jak garnek pomógł pokonać Bazyliszka?
– Gdzie latem padał śnieg?
– Jak diabeł wcielony przegrał pewien zakład?
– Kto może uratować zaklętego księcia?
– Gdzie spoczywają zamienieni w kamień rycerze mazowieccy?
– Jak służąca zbójów strasznych przechytrzyła?
– Gdzie znajduje się najkrótsza ulica w Polsce?
– i wiele więcej…
Cena: co łaska (płatne na końcu spaceru).
SPACER Z ZAPISAMI.
Spacer poprowadzi Aleksander Łamek, autor książki „Najpiękniejsze legendy świata”.
Terminy spaceru:
Sobota 25 maja 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie5/
Niedziela 26 maja 2024 r. godz. 12:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie6/
Niedziela 26 maja 2024 r. godz. 14:00. Zapisy:
https://app.evenea.pl/event/legendywarszawskie7/

Dzień Mamy w DK Kadr. Rodzinny spektakl muzyczny
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr
Rodzinny spektakl muzyczny to baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.
Bajka jest w pełni autorska (scenariusz, muzyka, scenografia, choreografia). Wszystko to powoduje, że dzieci nie nudzą się fabułą znanej już bajki.
Spektakl zawiera wątki edukacyjne. Pokazujemy dzieciom jak ważni są dziadkowie, uczymy kultury i szacunku do starszych. Widzowie zapamiętają by się nigdy nie poddawać i że wspólnymi siłami można zdziałać więcej oraz że dobro zawsze zwycięża.
Spektakl jest interaktywny. Dzieci razem z aktorami śpiewają w czasie malowania magicznego obrazu, razem z księżniczką tańczą taniec radości, biorą udział w piosence finałowej.
Zapraszamy widzów już od 3. roku życia.

Pewien młody Król wpada w kłopoty. Czy znajdzie się śmiałek, który pomoże mu pokonać Czarnego Kawalera? Wyzwanie podejmuje najdzielniejszy rycerz w królestwie. Do akcji ratunkowej włącza się też jego mama… Czeka ich niebezpieczna droga i spotkania z groźnymi istotami. Czy razem zdołają uratować królestwo?
Spektakl dla dzieci od lat 5
Bilety 30 zł
Scenariusz i adaptacja Zespół THB
Reżyseria Dorota Nasiorowska-Wróblewska
Występują: Agnieszka Abugaber, Konrad Grymin, Karolina Juzoń, Patrycja Listek, Nicola Lulińska, Dorota Nasiorowska-Wróblewska, Ignacy Wróblewski, Łukasz Wróblewski, Anna Zwolińska i Tymek Wróblewski

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 maja br. (niedziela) w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu, w godzinach 11-17, odbędzie się
WARSZAWSKI DZIEŃ ZWIERZĄT – pod hasłem: „WARSZAWA DLA MATKI NATURY”.
Serdecznie zapraszamy – PRZYBYWAJCIE! Zabierzcie swoje Mamy ze sobą !
Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja skupiać się będzie przede wszystkim na edukacji, zwracając uwagę na kwestie takie jak opieka weterynaryjna, sterylizacja, czipowanie oraz odpowiedzialna troska o zwierzęta domowe (włączając w to zoodietetykę, procesy adopcyjne, behawiorystykę, nosework, opiekę weterynaryjną, hotele dla zwierząt oraz wiele innych).
Podczas wydarzenia czekać na Państwa będzie mnóstwo atrakcji.
W programie imprezy między innymi:
★spotkanie z psami z Palucha
★ porady adopcyjne
★ warsztaty edukacyjne dla dzieci
★ bezpłatne czipowanie psów
★ darmowe konsultacje ze specjalistką ds. żywienia psów
★ warsztaty plecenia szarpaków i robienia mat węchowych
★ bezpłatne konsultacje behawiorystki
★ kocia strefa
★ strefa zabaw dla dzieci
★ konkursy z nagrodami
★ zlot psów adoptowanych z Palucha

W niedzielę 26 maja 2024 zapraszamy wszystkie dzieci na teatralne doznania – aż trzy spektakle prezentowane przez @panteatrzykwarszawa, bajki znane i lubiane od pokoleń.

REPERTUAR:
„Słonik Bimbo wypływa w rejs”
Start: godz. 11:00 (czas trwania około 45 min.)
Opis: Kapitan Dwuoki Joe potrzebuje kogoś do załogi statku, a Słonik Bimbo pragnie przygód. Jednak wyprawa w daleki rejs po oceanach nie należy do bezpiecznych. Czy Bimbo uda się przekonać Kapitana, by zabrał go w podróż?

„Skacząca królewna”
Start: godz. 12:00 (czas trwania około 45 min.)
Opis: Piękna królewna Jarmilka mieszka wraz ze swym ojcem w pałacu. Pewnego dnia do zamku przybywa czarownik, który żąda ręki królewny. Królewna nie chce takiego męża, więc czarodziej rzuca na nią zaklęcie…

„Zwierzątka u Doktora”
Start: godz. 13:00 (czas trwania około 45 min.)
Opis: Wyleczyć zęby krokodylowi, opatrzyć płetwę rekinowi, przygarnąć wombata – to nie lada wyzwanie! Doktor zaradzi na wszystkie problemy zwierząt. Wkrótce jednak sam wpada w kłopoty. Czy uda mu się pokonać trudności?

WSTĘP WOLNY.

Ahoj!
Serdecznie zapraszamy na Kliwer Dzień Otwarty nad Zalewem Zegrzyńskim. Przyjedź z rodziną i spędź aktywny dzień razem z nami.
W programie:

 • zajęcia bezpiecznie nad wodą
  -zajęcia żeglarskie na optymistach
  -zajęcia żeglarskie na jachtach kabinowych
  -kajaki
  -strzelanie z łuku
 • duże bańki
 • przeciąganie liny
 • warsztaty z węzłów żeglarskich
  Wszystkie atrakcje są bezpłatne, na rejsy i zajęcia optymist obowiązują zapisy na biuro@kliwer.com.pl

Z okazji Dnia Mamy serdecznie zapraszamy na warsztaty mozaiki, które poprowadzi Katarzyna Bahamazawa, artystka z Białorusi.
Do wyboru są różne formy, które mają charakter dekoracyjny. Stworzysz oryginalny obrazek na ścianę.

Od 65 lat Stołeczna Estrada nieprzerwanie organizuje w Łazienkach Królewskich wyjątkowe, plenerowe koncerty fortepianowe. W każdą niedzielę od maja do września odwiedzający ogrody mogą usiąść wygodnie i delektować się dźwiękami ponadczasowych utworów Fryderyka Chopina, wykonywanych przez najlepszych pianistów z Polski i ze świata.

Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę!
Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ Termin: niedziela, I grupa: 10.15; II grupa: 12.15
⌚️ Czas trwania: ok. 80 minut
📍 Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny
👤 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments