Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 27-28 maja

Dzień Dziecka tuż tuż, a już w weekend możecie go hucznie świętować! W Weekendowej Zajawce znajdziecie mnóstwo dedykowanych inspiracji. Bawcie się pięknie i puśćcie je dalej w świat!

Spis treści:

SOBOTA, 27 maja

Dzień Dziecka dla małych i dużych w Centrum Janki

Przejażdżka Monster Truck’iem, wznos balonem i szaleństwo na dmuchanym torze przeszkód do zdobycia za zakupy, a także strefa edukująca z zakresu pierwszej pomocy – to wszystko czeka na klientów Centrum Janki od 25 do 27 maja. A już 2 i 3 czerwca pojawi się tam m.in. Kicia Kocia, mistrz sztuk magicznych, a także szansa na skorzystanie z pełnego smakołyków Candy Baru.

Od 25 do 27 maja klienci, którzy zrobią w Centrum Janki zakupy za co najmniej 300, 500 lub 700 zł i zarejestrują paragony w Punkcie Obsługi Akcji, czynnym od godziny 12.00 do 20.00, będą mogli skorzystać z emocjonujących rozrywek. Zakupy za 300 zł pozwolą na pokonanie toru przeszkód złożonego z różnych stref. Zarejestrowanie paragonów za 500 zł otworzy natomiast możliwość przejechania się jednym z Monster Truck’ów – większym, który mierzy aż 7 metrów i waży ponad 6 ton lub mniejszym, który waży 3,5 tony. Dla fanów jeszcze bardziej odlotowych przeżyć również znajdzie się coś odpowiedniego, bo robiąc zakupy za 700 zł będzie można wznieść się balonem wysoko ponad ziemię i podziwiać okolicę z lotu ptaka.

W tych dniach w Centrum Janki stanie niezwykle oryginalna strefa foto, w której maluchy będą mogły się bawić, a dorośli – zrobić im świetne, pamiątkowe zdjęcia. Na szczególną uwagę zasługuje też z pewnością edukacyjna strefa pierwszej pomocy, w której będzie można poznać tajniki obsługi defibrylatora, obejrzeć wnętrze karetki w wirtualnej rzeczywistości oraz nauczyć się kilku niezwykle ważnych technik ratunkowych.

2 i 3 czerwca w Centrum Janki zagości Kicia Kocia – bohaterka książek i ulubienica dzieci, która zaprosi najmłodszych do udziału w kreatywnych warsztatach i do swojego domku. Wszyscy chętni będą mogli zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na pamiątkę z olbrzymią maskotką Kici Koci i jej brata Nunusia. Nie zabraknie również możliwości pomalowania buzi w rozmaite wzory, poskręcania zwierzaków z balonów, a także słodkiej waty cukrowej i popcornu oraz emocjonujących występów magika. Dodatkowo robiąc zakupy za minimum 250 zł i rejestrując paragony w Punkcie Obsługi Akcji będzie można skorzystać z pełnego cukierków, żelków i innych pyszności Candy Baru, a dodatkowo otrzymamy książeczkę o przygodach Kici Koci. Dzień dziecka dla małych i dużych to emocjonujące rozrywki i mnóstwo radości dla każdego, kto zdecyduje się wybrać na wydarzenia w Centrum Janki. Doskonała zabawa z elementami edukacyjnymi, możliwość spotkania ulubionej postaci i wiele innych atrakcji sprawiają, że będą to wprost idealne okazje na rodzinne wyjście. Centrum Janki pokazuje, że Dzień Dziecka można obchodzić w każdym wieku, a dorośli wcale nie muszą zapominać o swoich dziecięcych marzeniach.

Piknik Lotniczy odbędzie się 27 maja na Plaży Romantycznej. To największa impreza w dzielnicy w tym sezonie i jedyne pokazy cywilne w woj. mazowieckim w tym roku. Będziecie świadkami pierwszych nocnych pokazów z pirotechniką w Warszawie wykonaniu najlepszych pilotów w kraju w tym Marka Choima i Flying Dragons Team. Zapraszamy wszystkich fanów lotnictwa, rodziny z dziećmi, amatorów fotografii oraz mieszkańców na wspaniałe lotnicze wydarzenie.
Harmonogram pikniku lotniczego

16:00 – Rozpoczęcie pikniku: Statyczne atrakcje lotnicze, w tym najlepsze w Polsce symulatory
lotu: Boeing 737, F-18, F-16, symulator lotu samolotem i helikopterem oraz symulator wieży kontroli lotów, Cesna, stoiska o tematyce lotniczej, warsztaty dla dzieci oraz dmuchane zjeżdżalnie w kształcie samolotu, promu kosmicznego
17:00 – 18:00 – Start pokazów lotniczych: samoloty historyczne, najlepsi polscy soliści, wyjątkowe zespoły akrobacyjne
21:00 – Pierwsze w Warszawie pokazy nocne z pirotechniką
22:00 – Zakończenie pikniku

Program Pokazów
czyli co zobaczymy na niebie podczas Wawerskiego Pikniku Lotniczego:

dzienny pokaz skoczków – Sky Magic – grupa 4 skoczków
dzienny pokaz dynamiczny – solista:
Maciej Pospieszyński
Hatz Classic
Artur Kielak
Boeing Stearman
przelot zabytkowego samolotu:
Auster
DH-82 Tiger Moth
Piper Cub
DHC-1 Chipmunk
Harvard x2
dzienny pokaz grupy akrobacyjnej – Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny oraz Grupa Akrobacyjna Celfast
wieczorny pokaz dynamiczny z pirotechniką – Marek Choim (solista), Bushcat (solista), Bolkov BO-105 (śmigłowiec) oraz grupa akrobacyjna Flying Dragons Team (grupa 5 paralotni)
Pokazy zaplanowane są w godzinach od ok. godz. 18:00 do godz. 21:30. Wszystko będzie uzależnione od warunków pogodowych, nie podajemy więc konkretnych godzin poszczególnych wydarzeń.

Dojazd i parking:
Dojazd na Plażę Romantyczną możliwy będzie tylko od strony ul. Drogi Golfowej. Ulica Romantyczna będzie zamknięta i udostępniona tylko dla ruchu pieszo – rowerowego. Parking usytuowany jest przy Drodze Golfowej, około 10 min pieszo od miejsca imprezy.

Rowery

Zalecamy przyjazd komunikacją miejską lub rowerami. Specjalnie na to wydarzenie zorganizowaliśmy tymczasowe stojaki z rowerem miejskim Veturilo.

Autobus

Bezpłatny autobus będzie kursował wahadłowo spod Urzędu Dzielnicy Wawer na miejsce imprezy. Pierwszy przejazd planowany jest na godzinę 15:30, kolejny 15:45 – następne, wahadłowo po powrocie z plaży.

Świętuj Dzień Dziecka w Atrium Reduta!

Zbliża się Dzień Dziecka! Z tej okazji centrum handlowe Reduta przygotowało moc bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych, które potrwają aż cztery dni! Emocjonujące konkursy, muzyczne podróże z Papają, LEGO warsztaty budowania z klocków LEGO z legendarnym Brodatym Geekiem, malowanie buziek, darmowe lody i wata cukrowa – to wszystko czeka na gości galerii już od 27 maja aż do 3 czerwca. Przed nami fascynujący tydzień – nie może Ciebie zabraknąć!

Startujemy 27 maja
Tego dnia w strefie WOW w godzinach 13.00-16.45, zaplanowaliśmy szereg bezpłatnych warsztatów kreatywnych dla mniejszych i większych dzieci. Na godzinę 17:00 zapraszamy najmłodszych na muzyczne widowisko Z Papają przez muzyczny świat. Poznamy ciekawostki i dźwięki płynące z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Zapoznamy się z corridą, czyli tradycyjnym tańcem torreadora z bykiem, a następnie wyruszymy na hiszpańską fiestę. To muzyczne spotkanie stanie się doskonałą okazją do zabawy i nauki angielskich słówek związanych z emocjami, częściami ciała i nazwami zwierząt. Tuż po koncercie będzie możliwość wzięcia udziału w konkursie wokalnym, a zwycięzca zostanie wybrany za pomocą klaskomierza – urządzenia zliczającego oklaski publiczności.

W tym czasie w Piątym Wymiarze w godzinach 13.00-18.00 odbędzie się budowanie z kolorowych klocków – puf, skręcanie baloników, robienie przypinek, tatuaży i malowanie buziek. W godzinach porannych odbędą się także stałe zajęcia wpisane w harmonogram strefy, czyli Witaminowy patrol – warsztaty o tematyce żywieniowej oraz balet z elementami jazzu, akrobatyki i tańca współczesnego.

1 czerwca pod znakiem rodzinnej rozrywki
W tym szczególnym dniu nie zabraknie emocji i zdrowej rywalizacji. W godzinach 13.00-18.00 w strefie WOW będzie można wziąć udział w rodzinnym turnieju gier planszowych. Miłośnicy bardziej twórczych zajęć będą mogli przenieść się do Piątego Wymiaru, gdzie w tym samym czasie odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci od 3-10 lat. Udział w zajęciach jest szansą na rozwijanie swojej wyobraźni i umiejętności artystycznych, poprzez tworzenie unikalnych prac pod okiem doświadczonych instruktorów.

2-3 czerwca (piątek i sobota)
Budowanie dzikich zwierzaków z klocków LEGO? To możliwe! W tych dniach galeria stanie się centrum klockowej zabawy! Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących, bezpłatnych warsztatach pod okiem znanego eksperta – Brodatego Geeka. Fani klocków LEGO będą mieli okazję zbudować własne mini zoo czy ulubione zwierzę. Także dorośli będą mogli spróbować swoich sił podczas szkolenia, otrzymując zadania specjalne od samego klockowego youtubera. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom. Na ambitnych, którzy podejmą wyzwanie i wykonają dodatkowe prace, czeka 150 nagród specjalnych.

W tych dniach członkowie klubu #MaszOkazje otrzymają kupon na pyszną watę cukrową czy darmową gałkę lodów od Grycana!

Będzie to tydzień pełen kreatywności, muzyki i klockowej zabawy. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji! Wprowadźcie do życia wasze najbardziej fantastyczne pomysły i przygotujcie się na niezapomniane doświadczenia. Do zobaczenia w świecie dziecięcych marzeń w dniach 27 maja-3 czerwca w Atrium Reduta!

❤️🎶 27 maja zapraszamy do Parku Chomicza na plenerową imprezę z okazji Dnia Dziecka. Zaczynamy o godzinie 14:00.
👸 Tematem przewodnim będzie powieść „Alicja w Krainie Czarów”, co oznacza, że najmłodsi będą mogli spotkać szalonego kapelusznika, zagrać w grę z królową kier lub przygotować eliksir. Nie zabraknie tradycyjnych atrakcji w postaci gier, zabaw i konkursów.
🎉🎈 Najmłodsi będą mogli korzystać z dmuchańców, pomalować sobie buźki, zatańczyć zumbę, skorzystać – razem z opiekunami – z fotobudki oraz wziąć udział w wielu konkursach z nagrodami. Nie zabraknie łakoci – dzieci, które będą chciały zrobić sobie przerwę w trakcie zabawy, zapraszamy na watę cukrową.
🎙🎼🪗 Dzień Dziecka umilą uczestnikom występy bielańskich dzieci i młodzieży ze Społecznej Szkoły Muzycznej im. Lutosławskiego oraz zespołu Prink Girls. Imprezę zakończą koncert Kuby Jurzyka i Małgorzaty Nakoniecznej, którzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z bajek.
Serdecznie zapraszamy – 27 maja przyjdźcie do Parku Chomicza i dobrze się bawcie!

🚀Dzień dziecka tuż, tuż! Tym razem na Bemowie będzie kosmicznie!
27 maja od godz. 12.00 do 19.00 zapraszamy do Parku Górczewska na🪐kosmiczny piknik z okazji Dnia Dziecka. Przygotowaliśmy dla Was strefę pneumatyczną, warsztaty plastyczne, konkurencje rodzinne, które nawiązują do tematyki💫kosmosu oraz gry i zabawy.
Zobaczycie również nieziemski🎭spektakl interaktywny, grupę cyrkową🤹i animacje dla dzieci w każdym wieku! Zapowiada się fantastyczna zabawa!
🆓Wstęp wolny! Do zobaczenia!

Piknik Naukowy powraca na PGE Narodowy!
Na koronie, w galerii oraz na drogach dojazdowych przy bramach 2, 10 i 11 znów pojawią się namioty i stanowiska piknikowe. Nasz tegoroczny temat przewodni to rewolucje naukowe. Przyjrzycie się kamieniom milowym w rozwoju nauki – od przewrotu kopernikańskiego, poprzez teorię względności Alberta Einsteina i mechanikę kwantową, do odkrycia struktury białka i DNA. W imprezie udział bierze ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Nie może Was na niej zabraknąć!

Fundacja Wspierania Rozwoju Dziecka zaprasza na FESTIWAL RODZINNY w Hali Gwardii, który odbędzie się już 27-28 Maja!
GRAMY, WSPIERAMY, POMAGAMY
Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na remont budynku przy ul. Podczaszyńskiego 12 w Warszawie, w którym Fundacja otwiera w roku szkolnym 2023/2024 bezpłatne liceum dla młodzieży ze spektrum autyzmu.

Jak co roku do Dzikiego Ogrodu zapraszamy dzieci, aby wspólnie zbudować fasolowe tipi!
Na spotkaniu dowiemy się co rośnie w ogrodzie i sprawdzimy czy w trawie coś piszczy.
Zrobimy sitko z doniczki i cyrkiel z patyka. Następnie z tyczek bambusowych wzniesiemy konstrukcję tipi, a wokół niej zasadzimy nasiona fasoli. Na koniec chwycimy w dłonie konewki i podlejemy nasze rośliny.
Ważne! Załóżcie ubrania, które możecie pobrudzić (zarówno mali jak i duzi). Jeżeli macie małe konewki – zabierzcie je na spotkanie.
✅ Kiedy? 27 maja/ sobota/ godz. 11:00
✅ Gdzie? Dziki Ogród/ ul. Wysockiego 11/ uwaga! ogród zmienił lokalizację i obecnie mieści się w parku przy domu kultury, obok Sąsiedzkiej Pasieki
✅ Zapisy: mal@dkswit.com.pl / udział bezpłatny
Zachęcamy, aby na Wysockiego 11 docierać pieszo, rowerem lub komunikacją miejską.
➡️ Przed budynkiem Świtu są stojaki na rowery (rowery można też po prostu zostawić w ogrodzie).
➡️ W pobliżu domu kultury znajduje się stacja rowerowa Veturilo (nr 9636).
➡️ Najbliższy przystanek autobusowy – Bartnicza. Najbliższe przystanki tramwajowe – Budowlana lub Rembielińska

Zapraszamy na cyklu {Art_Akcje}, czyli działania dla rodzin z dziećmi w wieku 5–11 lat i spotkanie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś.
📅 Wszystkie zajęcia odbywają się w grupach:
10:00 – grupa młodsza 5–7 lat
11:00 – grupa starsza 8–11 lat
{Art_Akcje} to cykl autorskich warsztatów związanych ze sztuką współczesną, projektowaniem i umiejętnościami kreatywnego podejścia do życia, skierowany do rodziców i dzieci. Dzięki oryginalnym i wizjonerskim realizacjom w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, wspólnie z artystką dr Marzeną Turek-Gaś będzie można odkrywać fascynujący świat sztuki i dizajnu. Tematy dobierane są w taki sposób, by można było poznawać tajniki technik artystycznych oraz mistrzów malarstwa, rzeźby czy instalacji, a także proces tworzenia dzieła sztuki.

🎉 Świętujmy razem historię zielonego serca stolicy! 🎉
Przed nami dzień pełen retro atrakcji w klimacie międzywojnia: pokazy mody 🙋‍♀️, parady zabytkowych aut 🚗 i bicykli 🚲, koncerty 🎷, zabawy i warsztaty dla dzieci oraz wiele innych!
Wieczorem zapraszamy do tańca 💃 🕺na parkiecie przy ogrodowej sadzawce. Zawirujemy do rytmów Janusza Prusinowskiego i jego Kompanii oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej!
W tym roku świętujemy podwójnie: 296 lat historii Ogrodu Saskiego – najstarszego polskiego parku publicznego – oraz 60-lecie SP nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. W jej przestrzeni odbędzie się piknik szkolny, podczas którego odwiedzimy klasę lekcyjną z epoki patronki szkoły.

Kochane Dzieci!
Już za chwileczkę, już za momencik impreza na którą czekałyście cały rok! Dzień Dziecka 2023 w Rembertowie!
Będzie jak zawsze wesoło, kolorowo, ciekawie, efektownie i rodzinnie!
Przygotowaliśmy dla Was całe mnóstwo atrakcji dlatego rezerwujcie sobie czas 27 maja od godz. 12.00 do 17.00
Zaprosimy Was do Miasteczka Cyrkowego gdzie nauczycie się tajników sztuki cyrkowej, potrenujecie równowagę chodząc po linie i na szczudłach, przejedziecie się zakręconym rollercoasterem a także potrenujecie celność na strzelnicy.
A to wszystko wśród GIGANTYCZNYCH baniek mydlanych!
Poznacie również cyrkowego mistrza nad mistrzami – Billa Bombadilla, który na co dzień zajmuje się żonglowaniem z pochodniami, balansowaniem na rola-bola czy obracaniem głowy o 360 stopni! To trzeba zobaczyć na własne oczy!
Ponadto czeka na Was powietrzne miasteczko z kilkunastoma dmuchanymi zjeżdżalniami, strefa tańca i wiele, wiele innych atrakcji!
A jakich? Tego dowiecie się na miejscu!
Impreza odbędzie się na Terenie Rekreacyjnym przy Strefie Sportu ul. Strażacka 121
Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
Wydarzenie bezpłatne. Wstęp wolny.

27 maja 2023, sobota, godz. 11.00-14.00
Wstęp wolny na wydarzenie, zapisy jedynie na malowanie na ubraniach.
Sąsiadko/Sąsiedzie zapraszamy do wspólnego świętowania!
W programie:
pchli targ
▶sąsiedzki stół z ciekawymi osobami z Targówka
▶działania plastyczne dla dużych i małych, czyli dzieła wykonane za pomocą pasteli i plasteliny (zapewniamy materiały – wstęp wolny)
▶sąsiedzkie śpiewanie
▶drugie życie ubrań – warsztaty w duchu zero waste, czyli:
malowanie na ubraniach – prosimy o zabranie ze sobą ubrań, którym chcecie dać nowe życie i spersonalizować je artystycznym obrazkiem (zapisy online od 22.05.23, od godziny 10.00)
▶mini dywaniki z włóczki t-shirtowej – prosimy zabrać ze sobą minimum 7 starych, ale czystych ubrań z ciągliwych materiałów, najlepiej bawełniane t-shirty, mile widziane własne duże szydełka (liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny)
▶mini wystawa sekcji Nitką Inspirowane oraz prezentacja haftu artystycznego, Richelieu, krzyżykowego – haftowaniu obrusów, serwetek i elementów dekoracyjnych. Dla chętnych możliwość spróbowania własnych sił w robieniu na drutach i szydełkowaniu.
W przypadku złych warunków atmosferycznych większość atrakcji zostanie przeniesiona do sali teatralnej.
Dzień Sąsiada obchodzony jest w ponad 30 krajach europejskich. Jest to największe święto społeczności lokalnych w Europie, objęte patronatem Komisji Europejskiej i wspierane przez Komitet Regionów.

Barwna impreza plenerowa pod hasłem „Blisko siebie” potrwa od godz. 14:00 do 22:00 na ul. Francuskiej, na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2 im. dr. Henryka Jordana przy ul. Nobla 18 zaprasza najmłodszych już od godz. 10:00.
O godz. 14:00 rusza uroczysta parada od Sceny przy ul. Obrońców w kierunku Sceny przy rondzie Waszyngtona. Paradę uświetnią występy grupy Teatr Sztuka Ciała oraz orkiestry dętej Brass Federacja.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie
25-28 maja 2023 roku; Warszawa, Pałac Kultury i Nauki i plac Defilad
Intensywne prace nad kolejną odsłoną targów trwają. Po sukcesie frekwencyjnym tegorocznej edycji, w
2023 roku planujemy znacząco powiększyć powierzchnię targów, szczególnie we wnętrzach Pałacu
Kultury i Nauki. Do dyspozycji wystawców oddamy dwie kondygnacje Pałacu Kultury i Nauki – wszystkie
sale drugiego, a także – co będzie nowością – większość sal czwartego piętra PKiN.

Już niebawem 5. edycja Festiwalu Ojce i Dziatki. Tradycyjnie postaramy się zaskoczyć naszych młodych gości.
Będzie z nami 19 twórców!
Autorzy i autorki, ilustratorzy i ilustratorki. Wśród nich takie znakomitości jak: Józef Wilkoń, Agata Romaniuk, Ewa Solarz, Adam Wajrak, Tomasz Samojlik, Anna Paszkiewicz…
Nie zabraknie gości zagranicznych. Bardzo cieszymy się na spotkanie z Jordim Bayarri i Alix Maiwenn.
Pamiętamy też o gościu specjalnym Targów – Ukrainie, to jej poświęcona jest wystawa “Czytanie relacji”.
Większość wydarzeń będzie odbywać w Pałacu Kultury i Nauki ale zaprosimy Was także do Muzeum Ewolucji i Ogrodu Botanicznego.
Dla dorosłych pasjonatów książki dziecięcej dedykowane jest spotkanie w Bibliotece przy ulicy Koszykowej, a edukatorom i bibliotekarzom piątkowy panel dyskusyjny.
Osobne wydarzenie w Bibliotece Wilanowskiej jest poświęcone osobom ze szczególnymi potrzebami.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne ale obowiązują zapisy.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu. Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.
Obiecujemy !!

Szczęk oręża i wystrzały z muszkietów po raz kolejny zabrzmią na dziedzińcu zamku w Czersku.
27-28 maja zamek opanują Szwedzi. Scenariusz pikniku nawiązuje do jednego z mroczniejszych momentów historii czerskiej warowni. Widowisku towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji: pokazy, manewry formacji wojskowych, koncert.
Zapraszamy również do karczmy z jadłem i napitkiem a także do licznych kramów rzemiosł dawnych, które staną na dziedzińcu zamku, w sobotę i niedzielę od godz. 12.00.

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
🎪 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
🐾 Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
🤹🏼‍♀️ Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
💝 Serdecznie zapraszamy!
🙋🏻‍♀️🙋🏼‍♀️🙋‍♂️🙋🏽‍♀️
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
⏱️ Czas trwania: około 60 minut

Najsłynniejsze piosenki Księżniczek Disneya zabrzmią na żywo.
Rusza seria koncertów w największych miastach w Polsce.
Historie Księżniczek i Królowych Disneya oczarowują i inspirują kolejne pokolenia. Uczą nas dostrzegać ukryte głęboko dobro, z odwagą odkrywać nowe światy i przekonują, że mamy tę moc. Nieodłączną częścią tych opowieści są wielkie, muzyczne przeboje.
Już w maju i czerwcu 2023 r. w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, podczas niezapomnianych wieczorów usłyszymy na żywo najsłynniejsze piosenki Księżniczek Disneya.

Prowadzi Agnieszka Jabłońska instruktorka ze Szkoły Tańców Indyjskich Mohini.
Podczas dwóch godzin nauczycie się ruchów charakterystycznych dla tańca bollywood, które następnie wykorzystamy w krótkiej choreografii.
Warsztaty są adresowane do uczestników na wszystkich poziomach zaawansowania i są idealną okazją do odkrycia tańca Bollywood, jak i doskonalenia swoich umiejętności tanecznych.
wstęp bezpłatny
dzieci w wieku od 7 do 12 lat liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
info i zapisy: mohini.dance.school@gmail.com.
w zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek oraz telefon kontaktowy.
Na zajęcia zapraszamy w luźnym stroju, niekrępującym ruchów. Tańczymy boso.

Zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert – bajka baletowa ŚPIĄCA KRÓLEWNA. Będzie to piękne spotkanie z muzyką na żywo połączone z tańcem baletnicy i opowieścią.
Balet Piotra Czajkowskiego został stworzony na podstawie motywu z francuskiej baśni o królewnie uśpionej na sto lat, którą zbudzić może tylko pocałunek zakochanego księcia.
To opowieść o walce dobra i zła, prawdziwej miłości i czarach.
Dzieci będą miały okazję posłuchać pięknych brzmień fortepianu i oryginalnej muzyki z baletu Czajkowskiego. Zachwycą się pokazem tanecznym baletnicy, a dodatkowo posłuchają bajki o Śpiącej Królewnie i jej losach. Bajki Baletowe to magiczne koncerty, które są połączeniem klasyki, tańca i pięknej opowieści.
Czas trwania koncertu: 30 min
Cena za bilet na koncert to 45 zł.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Cześć Człowieku!
Jeśli tu jesteś, to najpewniej lubisz Zwierzaki! A może jest jeszcze lepiej, masz jakiegoś w swoim domu? Skoro tak, to poznaj Zwierzyniec, najnowsze targi z produktami i usługami dla naszych najlepszych Przyjaciół.
Wszyscy wiemy jakie obowiązki czekają na nas codziennie. Zakupy karmy, zabawek, nowej smyczy, trocin, czy uzupełnienie rodziny Neonków w akwarium. Niezliczone akcesoria, przyjemności, czasem wizyta u weterynarza, czy pielęgnacja fryzury przed wiosną.
Wszystkie najważniejsze produkty i obowiązkowe usługi zbierzemy w jedno miejsce. W targowy weekend na Zwierzyńcu spotkasz lokalnych producentów najważniejszych rzeczy, jakie potrzebuje Twój Przyjaciel. Skorzystasz z porad i usług. A także dowiesz się o firmach, które dbają o dobre samopoczucie naszych pupili.

🇺🇦 [Переклад інформації для українців внизу тексту]Zmieszaj swoje dziecko z… błotem! Zapisz je na miejski bieg z przeszkodami dla najmłodszych w Warszawie! 🧡
Survival Race KIDS
🗺️ Warszawa – Park Piłsudskiego [pinezka: https://goo.gl/maps/JbkKfE7NmHakTK9c6]⏰ 27-28 maja 2023 – sobota/niedziela
Więcej 👉 www.survivalrace.pl/kids/warszawa
Survival Race KIDS to przygoda pełna pozytywnych emocji i wyzwań dla dzieci w wieku 3-13 lat. Mali Wojownicy pokonają trasę z przeszkodami i otrzymają barwy wojenne na starcie oraz pamiątkowy medal na mecie. 🏅
Trzy poziomy trudności dostosowane są do kategorii wiekowej dziecka:
⭐ KRASNAL (3-6 lat) – ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐ PIRAT (7-10 lat) – ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód
⭐⭐⭐ NINJA (11-13 lat) – ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód
Zaszczep sportowego bakcyla od najmłodszych lat i pokaż swojemu dziecku, że zdrowa aktywność fizyczna nie musi być nudna. 🤩 Z nami Twoje dziecko przeżyje wyjątkową przygodę, zdobędzie nowe umiejętności i porządnie wytarza się w BŁOCIE! 🔥
Miejsca w falach są limitowane! Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko
👉 www.survivalrace.pl/kids/wroclaw
Dla dzieciaków szykujemy:
🏃 trasy pełne atrakcji,
🚧 nowe, unikalne przeszkody,
🎨 barwy wojenne,
🏅 pamiątkowy medal,
💦 jeszcze więcej błotnych wyzwań,
🐶 wsparcie charytatywne: każdy bilet to posiłek dla pieska lub kotka!
Sprawdź kiedy dzieciaki biegną w innych miastach 👉 www.survivalrace.pl/kids
Weź przykład z najmłodszych i dołącz do biegu z przeszkodami dla dorosłych! 💪 Biegniemy we Wrocławiu (21 maja) i w Poznaniu (25 czerwca).

Masz pytanie? Napisz do nas, jesteśmy do Twojej dyspozycji! 😊

Скупайте свою дитину в… болоті! Запишіть на міський забіг з перешкодами для дітей у Варшава!
Survival Race KIDS
Варшава– невдовзі опублікуємо інформацію про точне місце події!
⏰ 27-28 травня
Реєстрація 👉 www.survivalrace.pl/kids/warszawa
Survival Race KIDS – це пригода, сповнена позитивних емоцій та викликів для дітей,
віком від 3 до 13 років. Маленькі спортсмени подолають смугу перешкод і отримають
бойову розмальовку на старті та пам’ятну медаль на фініші. 🥇
Три рівні складності для різних вікових категорій:
⭐ ГНОМ (3-6 років) – бл. 700 м траси + бл. 10 перешкод
⭐⭐ПІРАТ (7-10 років) – бл. 1400 м траси + бл. 10 перешкод
⭐⭐⭐ НІНДЗЯ (11-13 років) – бл. 2000 м траси + бл. 15 перешкод
Прививайте дітям любов до спорту з раннього віку і покажіть, що здорова фізична активність – це дуже весело. 🤩 З нами Ваша дитина переживе унікальну пригоду,
здобуде нові навички та порядно побовтається у БОЛОТІ! 🔥
Не зволікайте і зареєструйте свою дитину
👉 www.survivalrace.pl/kids/warszawa
Коли всі недільні старти будуть заповнені, розпочнеться реєстрація на суботні забіги. Для дітей ми готуємо:
🏃 маршрути, повні розваг,
🚧 нові унікальні перешкоди,
🎨 бойову розмальовку,
🥇 пам’ятні медалі,
💦 ще більше перешкод із болотом,
🐶 благодійність: кожен квиток – це порція корму для собаки чи кота!
Перевірте, коли діти бігатимуть в інших містах 👉 www.survivalrace.pl/kids
Беріть приклад з наймолодших і приєднуйтесь до дорослих забігів із перешкодами! 💪
Біжимо у Вроцлаві (21 травня 2023) та Познані (25 червня 2023).
👉 Маєте запитання? Напишіть нам, ми до Ваших послуг! 😊

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Solarz i Robertem Czajką, autorami książki “Ziemianie” (nowość wydawnictwa Druganoga), które odbędzie się podczas Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.
Ludzie uwielbiają statystyki! Jak się okazuje – nie tylko oni! Jesteście ciekawi, jak wygląda nasza Planeta Ziemia w danych pochodzących wprost od Kosmitów? Tak się składa, że mamy takie informacje! Żeby się o nich dowiedzieć, koniecznie musicie wziąć udział w tym spotkaniu. Będziemy rozmawiać jednak nie tylko o liczbach, ale przede wszystkim o różnorodności, akceptacji i o tym, że na Ziemi znajdzie się miejsce dla każdego!
Warszawa, PKiN
sala Kopernik
27 maja (sobota), godz. 15

zapraszamy na zajęcia – dobra zabawa oraz nauka gwarantowane

Zapraszamy na nowy cykl spotkań 🙂 w ramach kolejnej edycji projektu Rodzina na Bielanach z Mamy Czas 2023, który jest możliwy dzięki Urząd Dzielnicy Bielany
🏵️
“RODZINA W FORMIE” spotkanie z lekarzem Beatą Prycel i dietetykiem Agnieszką Dąbrowską porozmawiamy …
🍉
Jak zwyczaje w Rodzinie budują wzorzec pozytywnych zachowań Dziecka?
Co zrobić, aby Twoje Dziecko wybierało w przyszłości zdrowy styl życia i osiągnęło sukces?
Jakie czynniki mają wpływ na rozwój intelektualny i emocjonalny?

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty
Salamo! Przywitanie z Madagaskarem
sobota 27 maja 2023 godz. 11:00 (dzieci w wieku przedszkolnym)
sobota 27 maja 2023 godz. 12:30 (dzieci w wieku wczesnoszkolnym)
Prowadzenie: Milena Lewandowska
Zajęcia trwają godzinę i odbywają się w formie stacjonarnej w Pracowni Duży Pokój, ul. Warecka 4/6, 00-040 Warszawa. Wejście znajduje się od strony ul. Kubusia Puchatka (na drzwiach wywieszony będzie plakat).
Salamo! Przywitanie z Madagaskarem
Gdzie leży Madagaskar i co się na nim znajduje? Czy faktycznie żyją tam… pingwiny? Na zajęciach poznamy ogólną charakterystykę Madagaskaru. Wcielimy się w Malgaszy uprawiających pole ryżowe, zaśpiewamy malgaskie piosenki, a potem do nich zatańczymy. Dowiemy się trochę o lokalnych strojach, instrumentach. Poznamy także wyjątkowych mieszkańców wyspy – lemury.

Hala Koszyki oraz Julian Cochran Foundation serdecznie zapraszają wszystkie dzieci kochające muzykę w wieku od 5 do 12 lat na bezpłatne zajęcia “mała Klasyka na Koszykach – zajęcia gry na ukulele”🎶
Tej wiosny w Hali Koszyki zagości muzyka. Jedno jest pewne: małych melomanów czeka niezapomniana przygoda – nauka gry na ukulele.
Podczas zajęć uczestnicy opanują akordy oraz nauczą się znanych i lubianych piosenek dla dzieci.
Zajęcia będą odbywać się w soboty i będą trwać 45 minut (kwiecień/maj/czerwiec 2023, z wyłączeniem 8.04, 29.04 oraz 13.05.2023) poprowadzą je nauczycielki z warszawskiej szkoły muzycznej – Music Place. Wprowadzą one dzieci w świat muzyki.
🪕godz. 10:00-10:45 – 1 grupa (dzieci w wieku od 5 do 7 lat)
🪕godz. 11:00-11:45 – 2 grupa (dzieci w wieku od 8 do 12 lat)

Las Na Zawsze zaprasza na niezwykły spacer!
Gdzie?
Udamy się do miejsca, o którym mówi się:

 • najżyźniejsza polska formacja leśna,
 • las strefy umiarkowanej o najwyższej bioróżnorodności,
 • siedlisko o produktywności porównywalnej z lasem tropikalnym,
 • tu ilość gatunków przewyższa nawet lasy Białowieskie,
 • miejsce nazywane polskim Nilem,
 • las o zadziwiającej, wielopiętrowej strukturze, gdzie przyrosty roczne pnączy osiągają 8 m długości,
 • obszar objęty ochroną jako Natura 2000,
 • miejsce wilgotnych „tłustych” madów.
  Brzmi intrygująco?
  Spotkajmy się więc w łęgach nadwiślanych 🙂
  Spacerujemy 27 maja, o godzinie 11:00
  Spacer poprowadzi nasz leśny ekspert: Dominik Taraska.
  Pinezka do miejsca zbiórki: https://maps.app.goo.gl/4QeovvgedUdSqKuz8?g_st=iw

Zapraszamy dzieciaki w wieku od 3. do 9. roku życia na zajęcia Mali Konstruktorzy, czyli trening uważności z wykorzystaniem klocków Korbo.
Podczas naszego najbliższego spotkania będą roboty 🤖
Spotkamy się na Polu Mokotowskim (dokładna lokalizacja zostanie podana bliżej terminu zajęć).
Koszt jednych zajęć to 40 zł/dziecko. Zajęcia trwają około godziny zegarowej.
Do udziału w zajęciach uprawnia opłacenie ich w całości przelewem przed zajęciami.
W miarę wolnych miejsc istnieje także możliwość udziału w warsztatach po opłaceniu gotówką na miejscu.

Zapraszamy osoby pełnoletnie do udziału w spływach kajakowych warszawskim odcinkiem Wisły, z Portu Czerniakowskiego do Młocin. Podczas wszystkich wycieczek będzie nam towarzyszył ornitolog.
Przyjmujemy zapisy wyłącznie par kajakowych, nie pojedynczych osób telefonicznie (poniedziałek-wtorek, godz. 9-18 lub sms) pod nr 606 225 863.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Spływy są bezpłatne.

Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na kolejne spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
Magdalena Este – prowadzenie, śpiew, fortepian
Ignacy Wendt – trabka
Bilet rodzinny: 20 zł
ilość miejsc ograniczona!
25 dzieci (w wieku przedszkolnym) + opiekunowie
Bilety: https://kicket.com

🌹🌺🌻 Wymień zużyty sprzęt na sadzonki kwiatów. Do wydania przeznaczonych będzie 5 tys. sadzonek.
To już 9. edycja wydarzenia promującego ekologiczne postawy i zwiększającego zazielenienie naszej dzielnicy. Zapraszamy w sobotę, 2⃣7⃣ maja, w ⏰ godz. 10.00 – 14.00, na teren parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.
🙂 Zasada jest prosta – przynosisz zużyty i kompletny sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz zużyte baterie, a w zamian otrzymujesz kupon na sadzonki kwiatów. Sprzęt niekompletny nie będzie przyjmowany do wymiany.
Za przekazany sprzęt każdy otrzyma kupon, który będzie można wymienić na sadzonki.
🔹 mały sprzęt (np. suszarka, mikser) – 1 sadzonka
🔹 średni sprzęt (np. kuchenka mikrofalowa, telewizor, odkurzacz) – 2 sadzonki
🔹 duży sprzęt (np. lodówka, pralka, zmywarka) – 3 sadzonki
🔹 każde zużyte 20 sztuk baterii – 1 sadzonka.

Kochane MAMY wraz Pociechami!
Zapraszamy Was na rodzinne wydarzenie, by wspólnie celebrować bliskość i dobrze się razem bawić!

Tego dnia proponujemy Wam wspólne zajęcia AERIAL DANCE dla mamy z dzieckiem. Minimalny wiek dziecka to 5 lat.
Będziemy wspólnie bujać się, kręcić i zaplatać w mięciutkich hamakach, asystować sobie w prostych ćwiczeniach, nastawionych na zabawę i współpracę.
Ćwiczy zarówno mama jak i dziecko;)
Rekomendujemy wygodny lekki strój sportowy (np legginsy i koszulkę, ćwiczymy boso).
Projekt dedykowany jest mamom, jeśli jednak chcecie przyjść całą rodzinką, to jest oczywiście taka możliwość!
W ćwiczeniach przewidujemy 1 osobę dorosłą na 1 dziecko.
Po wspólnej zabawie w hamakach, zapraszamy MAMY, rodziców i ewentualnie nieco starsze dzieci na cudotwórczy warsztat JOGI TWARZY, prowadzony przez wybitną Alicję Lasek.
W tym samym czasie, młodsze dzieci będą mogły bawić się z naszą animatorką na sali obok, żebyście MAMY mogły w pełni zatopić się i oddać przyjemnym rytuałom.
*Można też przyjść na sam warsztat JOGI TWARZY.
Nauczymy się jak zadbać o twarz w sposób naturalny – poprzez ćwiczenia i masaż.

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zaprasza i tych małych i tych dużych do wspólnego świętowania DNIA DZIECKA. Wydarzenie prowadzone będzie w ogrodzie (obok Kuchni Czerwony Rower – ul. Targowa 82), w godz. 11:00-15:00 – wstęp BEZPŁATNY.
W programie:
• Warsztaty ekologiczne: malowanie i ozdabianie doniczek, wykonywanie tabliczek z opisem roślin, sadzenie roślin, rozmowa o właściwej opiece,
• Strefa kolorowanek dla najmłodszych,
• Tworzenie z koralików hama,
• Mini pokaz sztuk magicznych,
• Samodzielne przygotowanie puzzli z wykorzystaniem miniatur obrazów,
• Tworzenie wspólnego obiektu (formy przestrzennej lub kolażu) po połączeniu indywidualnie przygotowanych przez dzieci rysunków
• Zadania matematyczne, oparte m.in. na kolorowankach, wycinaniu, sklejaniu, rysowaniu (dla dzieci w wieku 4-12 lat),
• Malowanie twarzy,
• Robienie przypinek,
• Aktywności sportowe,
• Tworzenie kartek z użyciem maszyny tnąco tłoczącej,
• Wypalanie własnych wzorków w drewnie,
• Wyprzedaż zabawek i ubrań z „drugiej ręki”,
• I wiele, wiele innych… 🙂

Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14 dzieci lub całe rodziny mogą lepić co tylko dusza zapragnie. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:

 • gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
 • przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
 • nietypowe szkliwa spożywcze
 • floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
 • szkiełka ceramiczne
  +ozdobne wałki, stemple, zioła….
  Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
  Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
  Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
  Prowadzenie: Michał Błędziński
  Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.

🍒 Piosenki zespołu „Czereśnie” są dynamiczne, żywiołowe i emocjonalne, a każdy ich koncert – pełen wspólnych zabaw i interakcji z najmłodszą publicznością. To także okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Podczas koncertów dzieci tańczą, klaszczą, tupią i wraz z zespołem grają na małych instrumentach. Tym razem posłuchamy piosenek z ostatniego albumu pt. „Czereśnie Pani Marii”, który jest nominowany do nagrody Fryderyki 2023.
Czereśnie wystąpią w składzie: Andrzej Zagajewski (śpiew, instrumenty strunowe), Sebastian Kaszyca (kompozycja, instrumenty perkusyjne, pianino) oraz Wojciech Wędzicha i Jakub Lewicki (instrumenty dęte).
Wstęp na podstawie biletów do MNW, brak zapisów.
Miejsce spotkania: Hol Główny MNW

Zapraszamy na pokaz filmu pt. „Parasolki” połączony z rodzinnym warsztatem plastycznym po seansie.
☂️ „Parasolki”, reż. Jose Prats , Alvaro Robles , 12 min, film animowany przeznaczony dla dzieci 6+
💧 W odległej krainie, gdzie deszcz nigdy nie przestaje padać, 6-letnia Kyna spędza całe dnie na beztroskiej zabawie pod ochronnym „parasolem-brodą” ojca Dina. Pewnej nocy, ukochany pies Kyny, Nana, znika. Aby ją znaleźć, Kyna wyruszy w przygodę odkrywania siebie i zmierzy się ze swoim wielkim strachem – deszczem.
🖍 Po projekcji warsztat plastyczny inspirowany filmem poprowadzi Anna Szary.
⛱ Przygody dziewczynki Kyny, jej taty i ich psa Nany zainspirują nas do wspólnego malowania. Rodzinnie wykonamy własne kolorowe opowieści. Punktem wyjścia będzie stale padający w filmie deszcz. Sprawdzimy, co takiego może oznaczać, jakie kolory mogą mieć jego krople i jak się przed nim chronić; zaprojektujemy wielobarwne, szalone parasole o nietypowych kształtach.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza rodziców z dziećmi na integracyjne warsztaty rodzinne w Parku Rzeźby na Bródnie. Warsztaty poprowadzą: edukatorka Aleksandra Górecka i artystka Marta Nadolle.
🌳 Warsztaty odbędą się przy Domku Herbacianym w Parku Rzeźby na Bródnie w godzinach 11:00-13:00. Można dołączyć do spotkania w dowolnym momencie.
⛅️ Spotkanie potoczy się wokół tematu land artu – sztuki ziemi. Będziemy spacerować z mapką, dzięki której poznamy wybrane dzieła sztuki umieszczone w Parku. Przy pomocy kolorowych kamyków i patyków spróbujemy wykadrować przyrodę. Stworzymy pracę plastyczną inspirowaną przewróconą bryłą domku herbacianego. Wykorzystamy do tego technikę frotażu – na kartce papieru będziemy odciskać teksturę drzew, chodnika lub roślin. Z kartek skleimy sześcian, a każda jego ściana będzie ilustrowała inną część parku.
👩‍👧‍👧 Spotkanie kierowane jest do dzieci w wieku 5-12 lat, w tym szczególnie do dzieci w spektrum autyzmu.

NIEDZIELA, 28 maja

W OGRODZIE MARZEŃ – DZIEŃ DZIECKA W SZTUKARNI

W Sztukarni wiemy, że Dzień Dziecka to wydarzenie ważne dla wszystkich małych i dużych. To święto zabawy, radości, pogody ducha, przygód i rodziny! Żeby to uczcić, przygotowaliśmy wydarzenie pełne atrakcji – Ogród Marzeń, w którym można wypoczywać, bawić się, snuć plany i marzenia, a potem nadawać im kształt.

Będziemy lepić z gliny i malować na wodzie oraz przy sztalugach. Stworzymy własne osłonki na doniczki i zasadzimy zioła, zrobimy makramowe breloczki i własne, zupełnie wyjątkowe przypinki.
Napisane na kartkach marzenia zamienią się w zwierzątka z papieru, wykonane w technice origami, a potem wspólnie zawiesimy je na Drzewie Marzeń.

To będzie wyjątkowe wydarzenie dla uczniów klas 1-6 oraz całych ich rodzin. Spędzimy czas w twórczej, radosnej atmosferze, a kto wie – może nasze marzenia spełnią się już niebawem?

Kiedy?
28 maja 2023, 10:00-14:00

Gdzie?
Sztukarnia, ul. Odolańska 60, Warszawa

Cena
bilet rodzinny – od 2 do 5 osób
cena podstawowa –  210 zł
cena dla kursantów Sztukarni – 180 zł

Co będzie się działo?
W naszym ogrodzie znajdziecie różnorodne stanowiska warsztatowe:

 • ceramikę,
 • sztukę malowania na wodzie – ebru,
 • malarstwo sztalugowe,
 • warsztaty tworzenia breloczków w technice makramy,
 • warsztaty tworzenia decoupage’owych doniczek i sadzenia w nich roślin,
 • stanowisko z przypinkami.
 • Zrobimy też wspólnie “Drzewko Marzeń” – zapisane na kartkach marzenia zamienią się w zwierzęta origami i ozdobią nasz ogród.

Możecie wziąć udział w wybranym warsztacie albo we wszystkich. Nie musisz też martwić pogodą, w razie czego ugościmy Cię w naszym wnętrzu.

Zapisy: TUTAJ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką Edytą Jungowską, które odbędzie się 28 maja o godzinie 13:00 na stoisku Księgarń Świat Książki (namiot, stoisko 1/B).

🌸 Niedziela 28.05
🌼godz. 12:30-14:30
Zapraszamy do spędzenia niedzieli w słonecznej i bajkowej atmosferze! Będziemy świętować rodzinny Dzień Dziecka z postaciami z bajek. Obejrzymy spektakl Bajkowy Przekładaniec w wykonaniu Teatru ART. Po spektaklu aktorzy poprowadzą warsztaty teatralne dla chętnych. Jednocześnie będzie można wziąć udział w plenerowych działaniach plastycznych, poznać lub przypomnieć sobie Prawa Dziecka wg Janusza Korczaka, poruszać się, odpocząć. Na koniec wysłuchamy mini koncertu Studia Piosenki Edyta Band i odpłyniemy w krainę szczęśliwości…🙂
🌸Program:
🌼godz. 12:30-14:00 Bajkowy Przekładaniec w wykonaniu Teatru ART oraz warsztaty teatralne
🌼godz. 13:30-14:30 warsztaty plastyczne i kreatywne z wykorzystaniem magicznych pudełek
🌼godz. 13:30-14:30 animacje ruchowe i zabawa inspirowana Prawami Dziecka wg Janusza Korczaka
🌼godz. 14:00-14:30 występ młodych wokalistów ze Studia Piosenki Edyta Band
🆓Wstęp wolny. W razie niepogody przeniesiemy działania do budynku.

Drodzy Rodzice,
Już 28.05 zapraszamy Was oraz Wasze Pociechy na świetną sportową zabawę z okazji Dnia Dziecka i Matki organizowaną przez Move Camp oraz m.st. Warszawa.
📍MIEJSCE:
Park im. Marka Kotańskiego

📝PROGRAM IMPREZY:
11:00 – rozpoczęcie imprezy
15:00 – zakończenie imprezy
Podczas imprezy odbędą się pokazy:

 • Zumba dla mam i dzieci
 • judo
 • taniec nowoczesny
 • fitness dla mam

W tym roku piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka Muzeum POLIN będzie szczególny, zaprosimy Was bowiem w niezwykłą podróż do krainy emocji. Zaproponujemy 10 zabaw, które wspierają empatię i inteligencję emocjonalną, tak potrzebną dzieciom i dorosłym w lepszym zrozumieniu siebie i różnorodnego świata, który nas otacza. Stworzymy przestrzeń do uważnego i czułego bycia razem.
28 maja (niedziela)
🧡godz. 11.00-15.00 – piknik przy muzeum
wstęp bezpłatny, bez konieczności rezerwacji miejsc
🧡godz. 15.00-16.00 – koncert w audytorium
wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania od 8 maja

🧡Program
⛵Gra plenerowa. Podróż do krainy emocji
godz. 11.00-15.00 (ostatni start o godz. 14.00)
zbiórka: punkt info przy publicznej siłowni w parku przed Muzeum POLIN
Łąka przed Muzeum POLIN zamieni się w Dniu Dziecka w burzliwy ocean emocji, po którym będziemy podróżować, poszukując kolejnych 10 wysp. Na każdej z nich będzie na nas czekać zadanie, które pomoże nam w dalszej podróży – najpierw skompletujemy załogę i przygotujemy zapasy, zbierzemy umiejętności, które pomogą nam przepłynąć przez ocean emocji. Sprawdzimy, co będzie naszym napędem i skąd brać energię do dalszej drogi. Zadaniem graczy będzie odwiedzenie wszystkich wysp archipelagu i dopłynięcie do ostatniego punktu – laguny odpoczynku, gdzie czekać na nas będą… niespodzianki.
Do gry można dołączyć w każdej chwili od godz. 11.00 do 14.00 i realizować zadania w swoim tempie.
W czasie gry zapewniamy także strefę relaksu z leżakami oraz możliwością skorzystania z płatnej oferty gastronomicznej naszych wystawców.
👑Koncert “Król Maciuś I” – bajka muzyczna
28 maja (niedziela), godz. 15.00-16.00 – koncert w audytorium
bezpłatne bilety dostępne w kasie lub online, pobierz wejściówkę:
bit.ly/koncert_krol_macius
Czy naród będzie zadowolony, jeśli król jest tylko trochę większy od korony? Na dobre zakończenie dnia zapraszamy do wysłuchania bajki muzycznej o Królu Maciusiu Pierwszym.
Na scenie zobaczymy blisko 120 młodych wykonawców: muzyków Orkiestry i Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie. Wśród nich znajdzie się nie jeden, a aż dziesięcioro Królów Maciusiów. Wszyscy razem opowiedzą publiczności historię młodego władcy, który na własnej skórze musiał zmierzyć się z trudami rządzenia.
Na zamówienie Muzeum POLIN Jerzy Rogiewicz skomponował utwór do słów Grzegorza Uzdańskiego. Inspiracją dla autorów była książka Janusza Korczaka “Król Maciuś I” oraz wystawa “W Polsce Króla Maciusia”.
Jerzy Rogiewicz – kompozytor, perkusista i improwizator, znany entuzjastom warszawskiej sceny muzyki niezależnej z tria i big-bandu Marcina Maseckiego, a także z zespołu Jerz Igor, wykonującego repertuar dla dzieci.
Za warstwę literacką koncertu odpowiedzialny jest Grzegorz Uzdański – nauczyciel filozofii i etyki, autor strony Nowe wiersze sławnych poetów i powieści “Wakacje” (Wydawnictwo W.A.B., 2016). Zza pulpitu dyrygenckiego koncert poprowadzi Lilianna Krych.

🎨W Dniu Dziecka zapraszamy także do Miejsca edukacji rodzinnej “U króla Maciusia”
28 maja (niedziela), godz. 11.00-18.00
wstęp bezpłatny, bez konieczności rezerwacji miejsc
Zapraszamy do wspólnych artystycznych działań “U króla Maciusia”. Przez cały dzień możecie skorzystać z otwartych warsztatów prowadzonych przez nasze animatorki.
Zwiedzania wystawy stałej Muzeum POLIN z audioprzewodnikiem dla rodzin
28 maja (niedziela), godz. 11.00-17.00
bilet dla dziecka za 1 zł (audioprzewodnik w cenie biletu)
Ruszycie na wspólną przygodę z Wojciechem Malajkatem. Wypożyczycie w kasach nieduże urządzenia i założycie na głowę słuchawki. Po drodze czeka Was wiele niespodzianek i zadań. Usłyszycie opowieści z dworskich komnat, warsztatów rzemieślniczych, rozmowy toczące na ulicach dawnych miast i miasteczek. Poznacie historie o wspólnej pracy, przyjaźni, rodzinie, żydowskich świętach i obyczajach.
Partnerem wydarzenia jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Dzieci w wieku 6-10 lat zapraszamy do udziału w warsztatach naukowych! 🧪🧬🔬
Podczas zajęć uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów samodzielnie wykonają bezpieczne eksperymenty. Wysłuchają opowieści o procesach chemicznych, prawach fizyki czy biologii. Wszystko to w atmosferze radosnego odkrywania tego w jaki sposób funkcjonuje świat. 🌎
W czasie najbliższych zajęć dzieci poznają różne rodzaje zanieczyszczeń wody i powietrza, wytworzą smog z suchego lodu oraz dowiedzą się o alternatywnych źródłach energii za pomocą wiatraczka i kwiatka solarnego.
Na koniec wezmą udział w dziecięcym eko-quizie.
Informacje praktyczne:
🔹zapisy przyjmujemy od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja godz. 15:00,
🔹 w warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-10 lat,
🔹 jednego dnia są trzy grupy warsztatowe (10.30, 11.45 i 13.00),
🔹 na czas zajęć każdy z uczestników dostaje fartuszek, rękawiczki, okulary oraz niezbędny sprzęt laboratoryjny,
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 obowiązują zapisy – wystarczy wysłać na adres miejscespotkan@niepodlegla.gov.pl wiadomość z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz godziną zajęć (10.30, 11.45 i 13.00),

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zapraszają 28 maja na Praski Dzień Dziecka

🌱 Zapraszamy na rodzinne leśne spotkanie z majsterką oraz ogniskiem. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY I WPŁATA ZALICZKI, termin zgłoszeń 26.05 do końca dnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy zespoły dorosły i dziecko – możecie wspólnie przygotować drewniane zaciski do suszenia kwiatów, czy liści. Własnoręcznie wykonane narzędzie posłuży Wam również na przyszłość do innych kreatywnych prac.
🔨Tematem tego spotkania będzie prezent na Dzień Mamy. Wspólnie stworzymy praski do suszenia kwiatów. A następnie wykonamy piękne, kwieciste witrażowe zakładki do książek dla mam, z kwiatów które wcześniej dla Was wysuszymy w takiej prasie.

Motoryzacyjny dzień dziecka

Zapraszamy wszystkich na zmotoryzowany, wystrzałowy, pełen atrakcji, dzień dziecka na naszym torze 💪🛻 Tego dnia do dyspozycji najmłodszych będą miedzy innymi :

 1. Nasze rajdowe seicenta – w których to bedzie mozna zasiąść za kierownicą juz od 120cm wzrostu
 2. Rajdówki – żeby poczuć adrenalinę prawdziwej jazdy rajdowej
 3. Drift taxi – latanie bokiem, to chyba każdy kocha
 4. Pokazy samochodow sportowych, tuningowych
 5. Jazda terenowa offroad
 6. Skakańce, dmuchance dla najmłodszych
 7. Foodtrucki, lody i dużo słodyczy 🙃
 8. Konkursy, atrakcje i wiele innych…

Gry, zabawy, występy, koncerty, warsztaty, pokazy – zapraszamy do spędzenia z nami ostatniej niedzieli maja!
28 maja w Parku Szczęśliwickim Fundacja Avalon organizuje Piknik dostępny dla wszystkich! Pragniemy stworzyć wyjątkową przestrzeń, mającą na celu aktywne spędzenie czasu przez osoby z niepełnosprawnościami jak i osoby sprawne.
W programie naszego Pikniku znajdzie się wiele atrakcji integrujących i inspirujących miłośników aktywności, zabawy, relaksu i dobrego jedzenia, m.in.:
🔸gra terenowa z atrakcyjnymi nagrodami
🔹ścianka wspinaczkowa
🔸trening jogi dla początkujących i średniozaawansowanych
🔹tor przeszkód na wózku
🔸przejażdżka na handbikeu
🔹warsztaty gry na djembe
🔸pokaz tańca na wózkach
🔹warsztat projektowania skarpet
🔸możliwość obejrzenia unikatowych samochodów racingowych dostosowanych dla OzN
Z kolei na najmłodszych czekają gry i zabawy z animatorkami (malowanie twarzy, kolorowanki, dmuchańce) i występ iluzjonisty!
Na zakończenie pobawimy się wspólnie podczas koncertu wyjątkowego artysty i potańcówki.
Piknik jest finalnym wydarzeniem, podsumowującym Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami organizowanym przez Fundację Avalon.
📅Kiedy: 28 maja
📍Gdzie: Park Szczęśliwicki w Warszawie
⏰Startujemy od 10:00
Całą imprezę poprowadzi Marcin Fitch!
Wszystkie aktywności są bezpłatne!

Przed nami kolejny, XXII Jarmark św. Dominika na Służewie – wydarzenie, które od lat przyciąga tłumy parafian, przyjaciół i sympatyków!
Tegoroczny Jarmark odbędzie się w niedzielę, 28 maja 2023. Tak jak w przypadku poprzednich edycji, chcemy zapewnić Wam wyjątkową i rodzinną atmosferę.
Jarmark przy Dominikańskiej 2 to wydarzenie z wieloletnią tradycją. Czego możecie się spodziewać?
Na pewno stałych punktów programu, takich jak pokazy artystyczne, wenta, występ braci nowicjuszy czy Fanteria, podczas której każdy uczestnik będzie miał szansę na zdobycie niesamowitych nagród! A wieczorem zapraszamy na wyjątkowy koncert i potańcówkę!
Jednak to nadal nie wszystko 🙂 Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie w bogatej ofercie różnych stoisk. Czekać na Was będzie Antykwariat, pyszne jedzenie, Strefa Dominikańska, układy taneczne i wiele innych zaskakujących atrakcji! Poza tym w Strefie Dziecka animatorzy zajmą najmłodszych różnorodnymi aktywnymi rozrywkami, zaś starsi będą mogli odpocząć na wygodnych leżakach w Strefie Relaksu. Czy Wam też brzmi to jak przepis na idealną niedzielę?
Do zobaczenia 28 maja! Nie możemy się doczekać, aby Was zobaczyć!

Każdego miesiąca zapraszamy wszystkich na koncert muzyki klasycznej w Pałacu na Wyspie w wykonaniu utalentowanych młodych artystów – stypendystów programu “ZDOLNI” Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
🎺🎹🎻
Na koncertach usłyszymy utwory znanych i cenionych na całym świecie kompozytorów, a także mniej znanych, lecz wybitnych twórców.

W tym roku Akademia Elektroniki, która też była już na naszym Pikniku, tym razem została poproszona o coś bardziej zaawansowanego, a jednocześnie przystępnego – Arduino. Sterowanie urządzeniami to nie czarna magia, to może robić Arduino, a zaprogramować to mogą dzieci.
Nie zabraknie także klasycznych zestawów elektronicznych do samodzielnego montażu, które dostarczy korporacja AVT.
Natomiast krótkofalarski Warszawski Klub SP5 zachęcać będzie do komunikacji ze światem bez wykorzystywania internetu, a także jak samodzielnie z satelity ściągnąć obraz Ziemi (legalnie).
Nie zabraknie niezawodnej Matplaneta Józefosław i Piaseczno – Matematyka i Programowanie – którzy już od dawna przekonali uczestników, że matematyka jest fascynująca.
Z nowości:

 • zabawimy się w detektywów z Biometrycznym Biurem Detektywistycznym,
 • włosy staną dęba z Generatorem van de Graaffa (elektryczny fryzjer),
 • laboratorium mikroskopów,
 • laboratorium fizyczne;
 • laboratorium SPA,
 • laboratorium rakiet wodnych.
  Ponadto planujemy m.in. odkrywanie tajników roślin oraz budowy satelit!

🚂„Stoi na stacji lokomotywa…” zaraz obok naszego Muzeum, na Dworcu Wileńskim, dawniej Petersburskim.
Może to ona zabierze nas w kolejną podróż?
Podczas warsztatów wspólnie wsłuchamy się w dźwięki kolei za pomocą słynnego wiersza Juliana Tuwima. Na koniec wykonamy pamiątkowe prace z naszej wyprawy.
🚞Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”.
Więcej o wystawie tutaj:
🔗https://muzeumpragi.pl/wystawa/kolej-na-prage/

👶„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.
📝Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.

ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 28.05 | 11:00 – 12:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą
👩‍🏫Prowadząca: Natalia Morawska
👶Obowiązuje limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online. [dziecko plus dorosły opiekun]Bilet dostępny od 14.05 od godz. 11:00.
🔗https://bit.ly/3I4rhgq

Tegoroczna wiosna nie pozwoli Wam się nudzić❗A my nie zwalniamy tempa!
🎊 Po hucznych Urodzinach Księcia Józefa Poniatowskiego i Nocy Muzeów wielkimi krokami zbliża się kolejny:
🎉 Piknik Jubileuszowy Zamku Królewskiego w Warszawie 🎉
28 maja, godz. 11.00–21.00 w urokliwych plenerach Ogrodów Królewskich – oazy zieleni w samym sercu Warszawy.
Także i tym razem przygotowaliśmy moc atrakcji dla małych i dużych, w tym:
💾 W programie:
⏰ Od godziny 11.00 – atrakcje dla rodzin:
🤸 gry i zabawy plenerowe
🩹warsztaty z pierwszej pomocy
🚒wystawa pojazdów pożarniczych zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
🎶 11.30 – Melodie wiedeńskie – koncert zespołu Amabile i uroczyste otwarcie pikniku
💃 13.00 i 16.00 – Latający Teatr Sztuki Ciała – występ finalistów programu talent show
💐14.00 i 16.30 – Rozmowy kwiatów – pokazy florystyczne w wykonaniu mistrzów: Dominiki Wolny i Zbigniewa Dziwulskiego
🎭15.00 i 17.00 – Magia i czary klauna Kluseczki – spektakl dla dzieci
🎈18.00 – loty balonem na uwięzi
🎵 20.30 – koncert Monika Borzym

Spektakl dla dzieci od lat 3
Występują: Adam Krotofil i Michał Supcziński
W tej historii dzieje się tak wiele, że aż trudno w paru zdaniach to opisać!
Z całą pewnością nie zabraknie dobrych żartów i skeczy, więc momentami ciężko będzie się zorientować – czy to jeszcze teatr czy to już kabaret. I zdziwi się każde dziecko, a dorośli będą osłupieni, gdy dowiedzą się, że prawdziwych Superbohaterów można spotkać w każdym domu!
Profesorek Wodorek zaprosi dzieci do swojego laboratorium, gdzie poruszy temat problemów higieny oraz uzależnień, a więc wezmą w nim udział bakterie, wirusy oraz części ciała, takie jak płuca! Przyjrzymy się z bliska rączkom i zobaczymy czy na pewno są czyste. Okaże się dlaczego ich staranne mycie przed jedzeniem jest takie ważne oraz jakie negatywne skutki może wywołać lekkomyślność.
Dzieci dodatkowo będą miały bardzo śmieszne zadanie aktorskie do odegrania w jednej ze scen.
W spektaklu występuje dwójka aktorów, pacynki i kolorowe pełne fantazji stroje, które poruszą wyobraźnię. Oprócz zwariowanej autorskiej muzyki i szalonej piosenki, usłyszeć będzie można oryginalną poezję. Bedzie się działo!
Bilety: 20 zł

Hop Hop!
Zapraszamy na weekendowe warsztaty rodzinne
Uwaga! Zmiana terminu na 28.05!
Mało kto zna osiedle tak jak on – skrzydlaty mieszkaniec obserwuje osiedlowe życie zarówno z nieba, jak i z poziomu chodnika. Podczas warsztatów, osiedlowy ptaszek przedstawi nam osoby mieszkające na jednym osiedlu. Mieszkańców łączy wspólna przestrzeń, ale mają zupełnie różne potrzeby! Razem spróbujemy zastanowić się czego potrzebują by poczuć się dobrze. Połączymy siły, by urządzić dobre osiedle i zadbać o potrzeby mieszkańców i mieszkanek.
Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 5-8 lat i ich opiekunów towarzyszą wystawie „W poszukiwaniu idei osiedla społecznego”, prowadzi je Katarzyna Witt – historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury, twórczyni treści dla dzieci i młodzieży, autorka książek.
Bilety: 15 zł
Link: https://bilety.io/dYJmq
28.05.2023 godz. 11:00
Muzeum Szklanych Domów, ul. Obozowa 85
Do zobaczenia 🙂

Wraz z powrotem PlażówkI Saska wróciły GORDONKI ❤ ❤ ❤
☀️☀️☀️W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe NIEDZIELE ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówce Saska
🎵🎵🎵Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem.
🥁Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np.: bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
🙍Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
🙍Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:

 • Grupa 0-3 lata o 12:00
 • Grupa 3-6 lat od godziny 13:00
  Zapraszamy
  Plażówka Saska
  Wał Miedzeszyński 389

Patrząc nocą na gwiazdy rozświetlające niebo, pewnie zastanawiacie się czasem, czy gdzieś niewyobrażalnie daleko, na nieznanych planetach mieszkają żywe istoty. A może odległe galaktyki – jak pisał Stanisław Lem, jeden z najwybitniejszych twórców literatury science fiction – opanowały jakieś superinteligentne roboty oraz myślące i odczuwające emocje maszyny? A jeśli tak, to co wiedzą one o istnieniu Ziemi i jej mieszkańców? I jak wyobrażają sobie nas – ludzi? Na te i wiele podobnych pytań znajdziecie odpowiedź w naszym programie słowno-muzycznym z udziałem aktora i instrumentalistów.

Poranek dla Małych Melomanów (dzieci młodsze, 3-6 lat), godz. 11.00
Bilety: https://bit.ly/bajkirobotow11
Wykonawcy:
Cezary Nowak – aktor
Rafał Grząka – akordeon
Wojciech Świętoński – fortepian
Barbara Zach – elektronika
Przemysław Pacek – elektronika
Wojciech Błażejczyk – opieka merytoryczna
Jarosław Praszczałek – prowadzenie
Popołudnie dla Małych Melomanów (dzieci starsze, 7-12 lat), godz. 14.00
Bilety: https://bit.ly/bajkirobotow14
Wykonawcy:
Cezary Nowak – aktor
Rafał Grząka – akordeon
Lena Michajłów – fortepian
Barbara Zach – elektronika
Przemysław Pacek – elektronika
Wojciech Błażejczyk – opieka merytoryczna
Jarosław Praszczałek – prowadzenie

Szanowni Państwo,
w ramach inicjatywy “Drzwi otwarte, chodź na Wolę!” zapraszamy na spacer po terenie Wolskich Rotund z przewodnikiem Adrianem Sobieszczańskim (“Warszawski Przewodnik”). Rezerwacja wejściówek i dodatkowe informacje pod linkiem:
https://app.evenea.pl/event/wolskierotundy1/

Na spacerze będziemy poznawać historię dawnej Warszawy utrwaloną w legendach i zabytkach Starego Miasta. Legenda była zazwyczaj przekazywana w formie ustnej na długo przed utrwaleniem na piśmie. Ożywimy staromiejskie, tajemnicze stwory, odkryjemy niesamowite historie i poznamy miejsca niezwykłych wydarzeń.
Podczas spaceru dowiemy się m.in.:
# Kto przeciął jedną z chmur
# Czyj duch ukazał się na Zamku Królewskim
# Jak można oszukać diabła
# Czym konkretnie zajmował się kat
# Kto był uważany za czarodzieja i dlaczego
# Jak pokonać Bazyliszka
# Skąd się wzięło powiedzenie “bieda aż piszczy”
# Jak dawniej walczono z pandemią
# Kim był burmistrz powietrzny
# Czy Syrenka zawsze wyglądała tak samo
# Jak można spełnić swoje sekretne życzenia
# Czy jeden włos może uwięzić złodzieja

Start: 28.05 (NIEDZIELA), godz. 13:00, spotykamy się przy Bramie Grodzkiej (brama w Zamku Królewskim od strony trasy W-Z)
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Zakończenie: przy kościele Jezuitów na Świętojańskiej 10.

Wymagane zastosowanie się do aktualnych wytycznych związanych z pandemią.
Spacer poprowadzi KASIA – blogerka i licencjonowana przewodniczka warszawska.
Tel. 505 023 782
Udział w spacerze jest bezpłatny, natomiast po spacerze będzie mile widziany napiwek.
Nieśmiało przypominamy, że w przygotowanie spaceru wkładamy ogrom pracy merytorycznej i dokumentacyjnej, aby był on dla Państwa jak najatrakcyjniejszy.

Zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielne animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane sztuką, kulturą, zwyczajami związanymi ze krajami skandynawskimi. Zajęcia odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
📅 w każdą niedzielę w godzinach 12.00 – 16.00 / można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📍 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze
🧒dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat)
🎟 udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW
🦽🦻 brak barier architektonicznych
Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

Wracamy z bezpłatnymi zajęciami z wyczynowej jazdy na hulajnodze na skateparku na Ochocie! Wpadnij do nas jeśli chcesz nauczyć się nowych tricków lub rozpocząć swoją przygodę z wyczynową hulajnogą! Mamy kilka hulajnóg oraz kasków, więc nie musisz się martwić o brak sprzętu 😉
Termin: każda niedziele w godzinach 16:00 – 18:30 od 23 Kwietnia do 24 Września 2023
Miejsce: Skatepark w Parku Pięciu Sióstr (pot. Park Zachodni) przy dworcu Zachodnim w Warszawie.

Historia Małego Księcia, malowana piaskiem, światłem i na wodzie 🎨
Ta pełna ciepła opowieść nauczy dzieci ponadczasowych wartości i przypomni dorosłym o potędze prawdziwej przyjaźni.
Teatr Piasku Tetiany Galitsyny – Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki 👏
Zapraszamy całą rodzinę na spektakl malowany piaskiem, światłem i na wodzie.
Przyjdź i zobacz na żywo to niezwykłe widowisko!
Nie pozwól, by ominęło Cię takie wydarzenie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments