
Dla każdego – zarówno malucha, jak i starszaka – stworzyłam Weekendową Zajawkę, czyli zbiór inspiracji na niezapomniany weekend w Warszawie.
Zajrzyjcie do propozycji, cieszcie się wspaniałą zabawą, a przed wyjściem koniecznie podzielcie się tym zestawieniem z innymi rodzicami!
Spis treści:
- 1 SOBOTA, 29 marca
- 1.1 warsztaty o ptakach
- 1.2 sztuka zdobienia Kumiko
- 1.3 komediowy spektakl
- 1.4 przywitanie wiosny
- 1.5 smykofonia
- 1.6 improwizowany spektakl
- 1.7 wykład teoretyczny
- 1.8 spotkanie ogrodnicze
- 1.9 Bohema House Teatr Ekologiczny
- 1.10 pokaz filmu
- 1.11 wystawa czasowa „Afrotopie”
- 1.12 świat oczami motyla
- 1.13 warsztaty ceramiczne
- 1.14 spektakl
- 1.15 Spacer po Bielanach
- 1.16 giełda retrogamingowa
- 1.17 warsztaty muzyczne
- 1.18 warsztaty twórcze dla dzieci neuroatypowych
- 1.19 opowieści z ilustracją muzyczną
- 1.20 zabawy z nauką języka angielskiego
- 1.21 spektakl
- 1.22 Roller Disco dla Dzieci
- 1.23 spacer przyrodniczy
- 1.24 Rodzinne zwiedzanie Fabryki Norblina
- 1.25 warsztaty rękodzielnicze
- 1.26 nauka haftowania
- 1.27 wianki z suszonych kwiatów
- 1.28 czytanie z elementami teatru
- 2 NIEDZIELA, 30 marca
- 2.1 oprowadzanie po wystawie „Podróże na Wschód”
- 2.2 spacery rodzinne
- 2.3 Oprowadzania po wystawie „Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska”
- 2.4 poranek filmowy
- 2.5 Calineczka
- 2.6 warsztaty kulinarne
- 2.7 Bing na Żywo – Wielkie Urodziny
- 2.8 spacer przyrodniczy
- 2.9 leśny spacer
- 2.10 rodzinne niedziele
- 2.11 poranek filmowy
- 2.12 rodzinne spotkanie z baśniami i opowieściami
- 2.13 warsztaty twórcze
- 2.14 sensoplastyka
- 2.15 koncert niedzielny
- 2.16 lasoterapia
- 2.17 warsztaty lotnicze
- 2.18 animacje dla dzieci
- 2.19 przedstawienie taneczne
- 2.20 rodzinna siatkówka
- 2.21 warsztaty ekologiczne
- 2.22 Warsztaty: Wsparcie olejkowe dla dzieci i dorosłych z autyzmem, ADHD
SOBOTA, 29 marca
Na początek zdobędziemy porcję wiedzy o naszych latających sąsiadach, dowiemy się co i w jaki sposób lubią jeść, z czego budują swoje domy oraz o czym śpiewają.
🐦 Podczas spaceru wsłuchamy się w ptasie trele i nauczymy się rozpoznawać gatunki ptaków występujące w sąsiedztwie. Z materiałów z recyklingu, kolorowych papierów oraz skarbów przyniesionych ze spaceru stworzymy własne kolorowe ptaki.
Przyrodnicze sąsiedztwo – cykl warsztatów dla rodzin z dziećmi w wieku 4-8 lat.
🐦 Podczas plenerowo-kameralnych spotkań łączyć będziemy odkrywanie otaczającej nas przyrody z twórczą zabawą. W trakcie cyklu spotkań poznamy gatunki mieszkające w naszym sąsiedztwie, dowiemy się jakie są ich potrzeby i zwyczaje oraz co nas z nimi łączy. W trakcie spacerów będziemy doświadczać obecności naszych sąsiadów oraz zbierać inspiracje, które potem wykorzystamy w pracowni plastycznej.
🟢 Prowadzenie:
Alina Pięta – od 2022 r. związana z edukacją alternatywną, prowadzi zajęcia i warsztaty dla dzieci. Z wykształcenia jest leśniczką, ukończyła studia na Wydziale Leśnym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
🔴 sala plastyczna / dla rodzin z dziećmi w wieku 4-8 lat
obowiązują zapisy: www.strefazajec.pl/course/view/id/70163
Tematy i daty kolejnych spotkań:
👉 19 kwietnia / sobota / 10 – 11.30
O rety! Czy to krety? Warsztaty o ssakach.
👉 31 maja / sobota / 10 – 11.30
Zapylanie, bardzo ważne to zadanie. Warsztaty o owadach.
👉 28 czerwca / sobota / 10 – 11.30
Czy tylko król nosi koronę? Warsztaty o drzewach.
Odkryj fascynującą sztukę zdobienia Kumiko – misterną, japońską technikę rzemieślniczą, która od ponad tysiąca lat zachwyca precyzją i elegancją! Podczas weekendowych, dwudniowych warsztatów nie tylko poznasz tajniki tej niezwykłej metody, ale także własnoręcznie wykonasz ozdobne pudełko, wykorzystując geometryczne wzory układane bez użycia gwoździ.
Krok po kroku nauczysz się obsługi zarówno tradycyjnych narzędzi ręcznych, jak i nowoczesnych elektronarzędzi. Zanurzysz się w świat projektowania wektorowego i dowiesz się, jak wykorzystać program Inkscape do stworzenia własnego wzoru, który następnie wytniesz za pomocą precyzyjnego lasera CNC.
To intensywne, ale niezwykle satysfakcjonujące dwa dni, podczas których odkryjesz tajniki japońskiego rzemiosła, rozwiniesz swoje umiejętności manualne i stworzysz coś wyjątkowego.
Dołącz do nas i poczuj magię Kumiko – sztuki, w której harmonia, precyzja i piękno łączą się w jeden zachwycający wzór!
Termin: 29-30.03.2025, godz 10:00-16:00
Zapisy otwieramy 14.03.2025 o godz. 8:00
Ilość miejsc ograniczona: 8
Wiek uczestników_ek: 18+
„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci – tym razem zagramy w siedzibie Towarzystwa Krajobraz!
🎪 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
🐾 Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
W czasie tego spektaklu naszą inspiracja będzie wydany przez Krajobraz “Tropy, kupy” – Kieszonkowy atlas do tropienia zwierząt w formie próbnika z tropami i kupami 20 zwierząt, które możecie spotkać w polskich lasach, na łąkach, nad jeziorami albo rzekami.
🤹🏼♀️ Jak to działa?
- Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
- Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji , tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
💝 Serdecznie zapraszamy!
godz. 15.00-15.45 (dzieci 1.5 r- 3 lat + opiekun)
godz. 16.00- 16.45 (dzieci 4-6 lat)
instruktorka: Natalia Świątkiewicz
wstęp: 20 zł, zapisz się i zapłać online lub w DK Kadr
sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro
Podczas warsztatów rozmawiać będziemy o pierwszych oznakach wiosny, o powracających ptakach i o wiosennych kwiatach.
Korzystając z kolorowego makaronu i nasion dyni stworzymy prace plastyczne przedstawiające krokusy i przebiśniegi.
Wiosna to również początek sezonu na prace w ogrodzie, dlatego także i my wybrudzimy się w ziemi samodzielnie sadząc cebulki kwiatów w doniczkach, które następnie uczestnicy zabiorą ze sobą, by mogli dalej je pielęgnować i obserwować, jak rosną.
Warsztaty będą miały sensoryczny charakter, dlatego zaangażujemy zmysły takie jak: dotyk, węch, wzrok, a nawet słuch.
Wiosna to świetny moment na wprowadzenie dzieci w świat natury. Celem warsztatów jest przybliżenie uczestnikom pojęć takich jak ekologia i ochrona środowiska, a także rozwijanie postaw charakteryzujących się troską o naturę.
Czas trwania: 45 minut
Alhambra, Alkazar, Costa del Sol, pełne słońca, pięknych plaż, gajów oliwnych i niezwykłego dziedzictwa Maurów…To tylko niektóre symbole hiszpańskiej krainy.
Wiosna już już, więc z radością wyciągamy ręce i głowy w stronę słońca, a jego nie brakuje w gorących rytmach flamenco.
Tym razem w roli głównej tancerka, z towarzyszeniem skrzypiec, gitary i instrumentów perkusyjnych, z czułą przewodniczką „ciocią Adą” zapraszają Was w muzyczne zakamarki Andaluzji.
Przygotujcie ręce do klaskania, a nogi do tupania!
Wykonawcy:
Dorota Dzięcioł – taniec
Sławomir Dolata – gitara
Monika Szala – skrzypce
Dawid Cholewiński – instrumenty perkusyjne
Ada Wdziękońska „ciocia Ada” – prowadzenie koncertu
„Wymyślanka” to improwizowany spektakl, w którym najmłodsi decydują o wszystkim, co zdarzy się na scenie: gdzie potoczy się akcja, w jakie postaci wcielą się aktorzy, jakie będą mieli kostiumy, wreszcie do jak bardzo zaczarowanego świata zabiorą siebie i innych. Dzieci stają się reżyserami, ale mogą też pojawić się na scenie w roli aktorów. Bajka improwizowana to inteligentna rodzinna zabawa w teatr na dwóch poziomach: dla rodzica i dla dziecka. To podróż w głąb wyobraźni, znakomita odskocznia od codzienności i gwarantowany relaks.
Kim był husarz, czyli 250 lat świetności polskiej jazdy – wykład teoretyczny wzbogacony o prezentację multimedialną oraz wybrane elementy zbroi husarskiej, wykład jest prowadzony w interakcji z dziećmi, w nagrodę za dobre odpowiedzi istnieje możliwość przymierzenia zbroi ew. obejrzenie kopii szabli, koncerzy buzdyganów i innego wyposażenia.
Prowadzący: Tomasz Szajewski
Brakuje Ci kontaktu z ziemią? Chcesz poznać swoich sąsiadów?
Wpadaj do Dzikiego Ogrodu i pomóż naszej ogrodowej drużynie w wiosennych porządkach. 🙂
Będziemy grabić, sadzić, pielić, przesadzać, porządkować i wspólnie szukać pierwszych oznak wiosny.
✅ kiedy: 15 i 29 marca/ soboty/ godz. 11:00-14:00
✅ gdzie: Dziki Ogród – park przy Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11
✅ wstęp wolny
✅ możesz zabrać rękawiczki ogrodnicze
Autorem zdjęcia jest Szymon Gębski.
Gdy bezmyślnie wyrzucone śmieci dostaną się do głębin, istoty morskie nie zostaną obojętne. Neptun wyśle syreny, aby te rozprawiły się z nieodpowiedzialnymi marynarzami.
Celem najnowszego przedstawienia Teatru Ekologicznego Bohema House jest poszerzanie wiedzy ekologicznej, zwrócenie uwagi na degradację dna oceanu, wymieranie stworzeń morskich oraz raf koralowych. To o nie należy walczyć, troszczyć się i im okazywać szacunek. Inaczej kolejne pokolenia mogą nie doczekać wielu gatunków morskiej flory i fauny.
Spektakl zbudowany jest na takich wartościach jak miłość, przyjaźń, odpowiedzialność, wybaczenie i współpraca, łącząc w sobie elementy akrobatyczne – muzyczne – taneczne. Skierowany do młodego i dojrzałego widza. To magiczne przedstawienie zaciera różnice międzypokoleniowe. Pokazuje, że każdy człowiek na Ziemi jest odpowiedzialny za wdrażanie ekologicznych działań.
Cele przedsięwzięcia:
Wydarzenie ma charakter: edukacyjny, kulturalny, naukowy, rozrywkowy i społeczny. Za sprawą widowiska artystycznego pt.: „– Piraci z Plastiklandu. Sekrety głębin” pragniemy osiągnąć efekty takie jak: zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej, zaprzestanie generowania ogromnej ilości odpadów tworzyw sztucznych, w tym opakowań jednorazowego użytku, osiągnięcie bardziej odpowiedzialnych postaw w zakresie postępowania z odpadami oraz większej umiejętności selektywnego zbierania odpadów.
Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia: Piotr Kowalski
Obsada:
Kapitan – Łukasz Gocławski, Jerzy Grzechnik
Żółw – Jakub Mikulak
Kamień – Michał Surma
Syreny – Aleksandra Gotowicka, Amelia Doryń, Wiktoria Kostrzewa, Martyna Majak
Neptun – Maciej Pereświet-Sołtan / Kamil Poźniak
Istota morska – Martyna Białowąs
Piratka – Zuzanna Majda
Pirat – Damian Sobański
Majtek, Kraken – Krystian Jabłoński
Zapraszamy najmłodszych (i nie tylko!) na wyjątkowy poranek z filmem animowanym Smok Diplodok – fantastyczną przygodą opartą na kultowym komiksie Tadeusza Baranowskiego! Za reżyserię i scenariusz odpowiada Wojtek Wawszczyk – twórca, który tchnął nowe życie w ukochanego bohatera dzieciństwa.
🐉 Smok Diplodok (2024, 93’)
Znudzony życiem na rodzinnym bagnie Diplodok wyrusza na wielką wyprawę, gdy tajemnicza mgła zaczyna zagrażać jego światu. W towarzystwie czarodzieja Hokusa Pokusa, Profesorka Nerwosolka i pilotki Entomologii odkrywa, że ich rzeczywistość to… strona komiksu!
🎤 Pokaz poprzedzi krótka prelekcja Karoliny Wierzbińskiej.
👶🏽 Kategoria wiekowa: 6+
Pokaz organizowany we współpracy z Młodymi Horyzontami Industry.
🎟️ Odbierz darmową wejściówkę: https://shorturl.at/IJ0Rb
🟠 Wydarzenie odbywa się w ramach 13. edycji Festiwalu Filmowego Script Fiesta | 27–30 marca 2025 | Kino Elektronik & WSF
🟣 DLA KOGO?
Dla rodziców z dziećmi w wieku 0-3.
🟣 DOSTĘPNOŚĆ
Więcej informacji: dostepnosc@ethnomuseum.pl; tel. 502 955 534 (możliwość wysłania SMS).
🟣 O WYDARZENIU
Podczas oprowadzania po nowej wystawie czasowej „Afrotopie”, stworzymy wspierającą, otwartą atmosferę dla rodziców z najmłodszymi dziećmi. Tempo oprowadzania i sposób przekazywania treści będą na tyle płynne i delikatne, by maluchy mogły cieszyć się chwilą, obserwując, słuchając i reagując na otaczające je obrazy, formy i kolory. Przestrzeń wystawy została zaplanowana z myślą o komfort w poruszaniu się z wózkami, a przyjazna atmosfera sprawia, że wszyscy – niezależnie od wieku – będą się czuli swobodnie. To doskonała okazja, by wprowadzić najmłodszych w świat sztuki bez stresu i pośpiechu.
🟣 PROWADZENIE
Anna Posłuszna – kierowniczka Działu Edukacji w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Koordynatorka projektów kulturalnych i edukacyjnych, projektantka usług. Autorka wielu programów, projektów oraz materiałów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Absolwentka historii sztuki (Uniwersytet Gdański). Ukończyła także Podyplomowe Studium Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki (Politechnika Krakowska) oraz podyplomowe studia „Projektowanie usług” organizowane przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we współpracy ze School of Form. Działania związane z edukacją rozpoczęła od stażu (oraz późniejszej współpracy) w Muzeum Narodowym w Krakowie. W latach 2017 – 2024 kierowała działem edukacji w Muzeum Emigracji w Gdyni, odpowiadając m.in. za stworzenie familijnej wystawy dla dzieci „Przeprowadzki”. Stara się wdrażać metodologie service design w instytucjach kultury, monitorując trendy w edukacji i kulturze. Współautorka wielokrotnie nagradzanej publikacji „Książka otwarta na świat” oraz pandemicznej trylogii dla dzieci „Coś wisi w powietrzu”.
Do zobaczenia w Muzeum!
Jak wiosna to motyle! Spojrzymy na świat oczami motyla. Sprawdzimy co motyle mają wspólnego z rybą i słoniem, poznamy zjawisko mimikry. Na koniec ekscytujących warsztatów stworzymy motyla lewitującego na palcu.
I grupa – godz. 11.00 (dzieci 4-6 lat)
II grupa – godz. 12.00 (mieszana)
Opłata: 40 złotych
Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:
- gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
- przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
- nietypowe szkliwa spożywcze
- floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
- szkiełka ceramiczne
+ozdobne wałki, stemple, zioła….
Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
Cena za pojedyncze zajęcia: 70 zł dorośli i 60 zł dzieci/os.
🎭 PRZYTUL SIĘ, TUPTUP – TEATRZYK PACYNKOWY W INNEJ BAJCE! 🐢
📅 Sobota, 29.03.2025
🕚 Godz. 11:00 – 11:45
👶 Dla dzieci 2-6 lat
📍 Inna Bajka
✨ O SPEKTAKLU:
Tuptup to bardzo wrażliwy żółwik. 🐢 Gdy jest szczęśliwy, tupta radośnie dookoła swojego domku. Gdy się boi – chowa się w skorupce. Ale kiedy ktoś go zawstydzi… oj, będzie trudno wywabić go na zewnątrz!
Czy dzieci pomogą mu znaleźć odwagę? A może pewna złośliwa ośmiornica 🐙 nauczy się, jak naprawić swoje błędy? To ciepła, interaktywna opowieść o emocjach, przyjaźni i mocy przytulania! 🤗
🎭 Prowadzenie:
Spektakl poprowadzi Karolina Smykajka Honchera – aktorka, lalkarka i twórczyni Bajkowo-Smykajkowych spektakli. Absolwentka Wrocławskiej Szkoły Teatralnej, która kocha teatr, zabawę i wspólne odkrywanie świata emocji!
💰 Cena biletu: tylko 45 zł!
🌿 Spacer po Bielanach – poznaj historię swojej dzielnicy! 🚶♀️🚶♂️
Hej Bielany! Chodźcie z nami na spacer po naszej dzielnicy, żeby lepiej poznać okolicę, jej historię i wyzwania, z jakimi się mierzy. 🌳🏡
📅 Kiedy? Sobota, 29 marca
⏰ Godzina? 11:00
📍 Start? Przy Lasku Lindego, przy rogu od Metra Wawrzyszew
Podczas spaceru opowiemy o historii Bielan i Lasku Lindego, który jest jednym z najbardziej zielonych zakątków naszej dzielnicy, ale też miejscem pełnym ciekawych opowieści. Czy wiecie, że Lasek Lindego to dawny teren wydmowy? A może słyszeliście o tym, jak Bielany zmieniały się na przestrzeni lat? To świetna okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego!
Spacer potrwa ok. 1,5 godziny. Po drodze mijamy kawiarnie i sklepy, a jeśli chcesz, możesz zabrać swój ulubiony napój.
Każdy może dołączyć – nie trzeba się zapisywać, po prostu przyjdź!
Do zobaczenia! 💛
Już ponad pięć lat tworzymy dla Was to wydarzenie! Wyobrażacie sobie!? Przyznam, że sam nie wiem kiedy to zleciało. Warto będzie ulec sentymentalnemu klimatowi na giełdzie oraz na afterze w Pixels & Pints.
Godziny trwania giełdy: 10.00 – 14.00
Wstęp dla odwiedzających – WOLNY.
Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż, sprzedaj, kup, to co gra w twoim sercu!
Zapraszamy na rodzinne warsztaty muzyczne wypełnione rozwojowymi zabawami, grą na instrumentach, śpiewem i ruchem. Naszym celem będzie rozwój dziecka poprzez muzykę i radosna, wiosenna zabawa.
Sobota 29 marca
Miejsce na Relację, ul. Wiertnicza 149 w Warszawie
10:00 | 2-3 latki
11:30 | 4-6 latki
Plan warsztatów: 45 minut warsztatów + 30 minut zabawy swobodnej z kawką i herbatką.
Cena biletu: 80 zł (dziecko+opiekun)
Zapisy:
https://miejscenarelacje.org/wydarzenia/
Maski, lalki, kukiełki – rodzinne warsztaty twórcze dostępne dla dzieci neuroatypowych
29 marca (sobota), godz. 11:00
Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15
Wstęp wolny, obowiązują zapisy: m.michnowska@wck-wola.pl
21 marca obchodzimy dzień lalki teatralnej. Marionetki, pacynki, kukiełki są przystosowane do występów na scenie w teatrze. Kolorowe stwory na sznurkach, patyku można wprawić w ruch, a wtedy ożywają. Zaczynają się poruszać, gadać, a nawet śpiewać i tańczyć! Zapraszamy Was do samodzielnego przygotowania takiej lalki i zorganizowania w domu wspaniałego widowiska z jej udziałem.
Zaprojektowane lalki lub maski będziemy kleić z elementów z papieru i tektury, a następnie malować je farbami. Wszystkie materiały i narzędzia zostaną zapewnione na warsztaty. Podczas wydarzenia staramy się zapewnić komfortowe warunki, z możliwością odpoczynku w dedykowanej przestrzeni.
Dla kogo? Warsztaty przyjazne dla dzieci w spektrum autyzmu w wieku 5-12 lat.
Liczba uczestników: 8 osób + opiekunowie.
Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem m.michnowska@wck-wola.pl
Czas trwania: 1,5 godz.
Prowadzenie: Małgorzata Arszennik
Dostępność wydarzenia
Miejsce: Otwarta Kolonia, ul. Górczewska 15
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego MŁYNARSKA w odległości ok 300 m, linie: 20, 23, 24 (uwaga – wysiadanie na jezdnię!}, 171, 190; przystanek metra linii M2 w odległości ok 500 m: MŁYNÓW.
O mądrości i innych skarbach 📖👑
Zapraszamy na wspaniałe opowieści z ilustracją muzyczną, które poprowadzą Ewelina Jarnutowska i Zuza Janiak 🎶
Dawno temu w morskich głębinach panował władca, który bardzo chciał być najmądrzejszym stworzeniem na świecie 🌊. Na lądzie zaś powiadali, że najmądrzejszym z królów jest Salomon i sprawdzali, czy potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Ludzie poszukiwali nie tylko mądrości, ale i skarbów, po które musieli czasem wyruszyć w bardzo długą drogę💎. Co znajdowali? Czasami drogocenne kamienie, czasami wspaniałych ludzi, z którymi nawet cuda stawały się możliwe. Chcecie sprawdzić co to za cuda, jak odnaleźć najcenniejsze skarby i które zwierzę jest najmądrzejsze na świecie? Przyjdźcie i posłuchajcie niezwykłych opowieści. 📜🗝️
👶Dzieci w wieku 5-8 lat wraz z opiekunami
🪙29 marca 2025
🪙godz. 12.00
Wstęp wolny!
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 34, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24.
🎉 1,5 godziny niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy połączone z nauką języka angielskiego dla dzieci w wieku 4-8 lat.
🗓️ 2 daty · 29 marca lub 30 marca · 9:00 – 10:30
W planie:
✨ Nauka rysowania kapibary
✨ Ozdabianie prac plastycznych według własnego pomysłu
✨ Wspólna zabawa i śpiewanie piosenki w języku angielskim
✨ Gałka lodów i lemoniada dla każdego dziecka
✨ Koszt – 150 zł
🇬🇧 Zajęcia są prowadzone w trybie dwujęzycznym, będziemy mówić po polsku i po angielsku 🇵🇱
🎁 Prezent!
Pluszak oraz Dyplom Opiekuna Kapibary
Zapisy: Lodziarnia Odlot, Włodarzewska 30 lub 504 235 192
🤩 Kto nie lubi chodzić cały dzień w piżamie? Teraz w piżamie możecie przyjść do Guliwera! Wracamy do Waszej ulubionej akcji “W PIŻAMIE W GULIWERZE!”, która towarzyszy weekendowym spektaklom “Sen na gapę”.
Każdy, kto przyjdzie na spektakl “Sen na gapę” w dniach 29-30.03 w PIŻAMIE otrzyma specjalny kupon zniżkowy na wybrany spektakl do końca sezonu!
🔵 DLA KOGO
Spektakl przeznaczony dla widzek i widzów od 6 lat
🟣 OPIS SPEKTAKLU
„Sen na gapę” to historia pewnej dziewczynki i jej bardzo ważnego snu, który zgubił swój bilet wstępu do działu nocnego i może nie przyśnić się jej tej nocy. O czym śnią dzieci i jak ważne są to sprawy?
„Sen na gapę” Grzegorza Uzdańskiego to niezwykle barwna opowieść o marzeniach, niewielkich smutkach i nieco większych strachach, które mieszkają w środku każdego z nas.
W naszym spektaklu zabieramy Was do krainy myśli, wspomnień i uczuć głównej bohaterki. Kim są tajemnicze postaci mieszkające w głowie bohaterki? Zobaczcie sami!
🎭 Spektakl grany na DUŻEJ SCENIE
🕞 Czas trwania: 60 minut
🔵 DOSTĘPNOŚĆ
Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu zachęcamy do kontaktu z osobą odpowiedzialną za dostępność w teatrze. Kontaktować się z nią można poprzez wiadomość e-mail: dostepnosc@teatrguliwer.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu: 880 527 981 (można wysłać sms). W Teatrze znajduje się platforma przyschodowa dla osób poruszających się na wózku, pętla indukcyjna na Dużej Scenie (2 strefa biletowa) i w kasie Teatru oraz Miejsce Wyciszenia. Do Teatru oraz na spektakl można przyjść z psem asystującym.
🟣 TWÓRCY I TWÓRCZYNIE
Tekst: Grzegorz Uzdański
Reżyseria: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
Muzyka: Piotr Kurek
Multimedia: Magdalena Łazarczyk i Łukasz Sosiński
Ruch sceniczny: Błażej Twarowski
Reżyseria świateł: Prot Jarnuszkiewicz
🔵 WYSTĘPUJĄ
Katarzyna Brzozowska, Izabella Kurażyńska, Ewa Scholl, Wanda Konisevich (gościnnie) / Izabela Zachowicz, Georgi Angiełow, Paweł Jaroszewicz, Damian Kamiński, Adam Wnuczko,
Inspicjentka: Natalia Molodchenko
Zapraszamy do Guliwera!
Kinder Party – Roller Disco dla Dzieci
Opis wydarzenia: Zapraszamy wszystkie dzieci (i dorosłych) do wzięcia udziału w niezapomnianym kinder poranku! Roller Disco to połączenie radości z jazdy na wrotkach oraz świetnej zabawy przy muzyce. To idealna okazja, by w atmosferze zabawy spędzić czas z rówieśnikami i spróbować swoich sił na wrotkach!
Kiedy: Soboty, od 11:00-13:00
Miejsce: Roller Disco Warsaw, Warszawa, Połczyńska 4, FORT WOLA na parterze.
W programie:
Jazda na wrotkach – dla dzieci od 5. roku życia
Wypożyczalnia sprzętu – wrotki od 26 do 49, kaski, ochraniacze, to wszystko możecie u nas wypożyczyć (możecie mieć też swoje, wrotki i rolki muszą posiadać gumowe kółka i gumowy lub odkręcony hamulec)
Muzyczne szaleństwo – najlepsze utwory, które porwą wszystkich do tańca i kolorowe światła DISCO
Sklepik z przekąskami – pyszne zdrowe przekąski i napoje
Instruktorzy – w tym czasie możesz umówić się na zajęcia indywidualne z trenerami jazdy na wrotkach i rolkach (zapisy pod numerem 500 800 332)
Dodatkowe informacje:
Ceny:
– wstęp: 30 zł / 75 min + 10zł za każde kolejne 30min
– wypożyczenie wrotek: 10zł
– zestaw wrotki kask i ochraniacze: 15zł
– bilet wstępu na tor dla opiekuna, pomagającemu dziecku: 10zł
Dzieci w wieku 7-10 lat wraz z opiekunami zapraszamy na spacer, podczas którego poznamy rodziny ze świata fauny.
Wiosna to szczególny czas w życiu większości gatunków. To właśnie wtedy wiele zwierząt łączy się w pary. Podczas spotkania dowiemy się, kiedy poszczególni przedstawiciele fauny mają młode, u których gatunków potomstwem opiekują się samice, a u których oboje rodzice, jak długo trwa dzieciństwo różnych zwierząt, które z nich żyją w wielopokoleniowych rodzinach, a które samotnie.
Miejsce zbiórki: dziedziniec Stajni Kubickiego
Bilety do kupienia przed spacerem: 15 zł (kasa w Stajniach Kubickiego lub Podchorążówce)
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie:
Teresa Czarowska – z wykształcenia i zamiłowania nauczycielka przyrody. Absolwentka Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW, podyplomowych studiów w Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW oraz studium pedagogicznego dla absolwentów szkół wyższych. Od lat współpracuje z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie jest cenionym i lubianym edukatorem.
📢 NOWOŚĆ! Rodzinne zwiedzanie Fabryki Norblina
Sobotnie przedpołudnia pełne historii i przygód? Teraz to możliwe.
Od 1 marca, w każdą sobotę o 12:30, zapraszamy na rodzinne zwiedzanie Fabryki Norblina.
Co Was czeka?
💡Przewodnik w stroju z epoki zabierze Was w podróż do przeszłości
💡Tajemnice i sekrety dawnej fabryki
💡Ciekawe zagadki i zadania dla całej rodziny
💡Druk edukacyjny gratis – do wyboru jedna z trzech ścieżek tematycznych
Informacje organizacyjne
ℹ️ Bilety rodzinne od 40 zł
ℹ️ Miejsce zbiórki: Punkt informacyjno-kasowy i miejsce startu wycieczek znajduje się w głównej uliczce (im. Ludwika Norblina), między BiBi’s a piekarnią Bakery
ℹ️ Czas trwania wycieczki: około 1 godziny
Kontakt
📧 muzeum@fabrykanorblina.pl
📞 +48 728 594 813
Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze dla rodziców z małymi dziećmi, podczas których wspólnie stworzymy EKO cudeńka przy pomocy materiałów, którym damy drugie życie.
Na każdych zajęciach zrobimy coś innego korzystając z naturalnych materiałów sensorycznych tj. papier, drewno, makaron, ryż, kwiaty, liście, sznurek. Będziemy odkrywcami budującymi łodzie, łowcami przygód projektującymi lornetki i twórcami kreatywnych domków dla zwierząt.
Co tym razem?
Podczas najbliższej soboty zamienimy się w poszukiwaczy małych przygód i zaprojektujemy lornetki i aparaty fotograficzne! Za ich pomocą podczas zabawy dzieci będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię, ćwiczyć koncentrację oraz spostrzegawczość.
Do naszego rękodzieła użyjemy rolki po papierze, kolorowy papier, koraliki, pompony, piórka… tutaj wybór pozostawiamy dzieciom 🙂
Dla kogo?
Dla rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, 3-6 lat
Grupa
10 miejsc
Prowadząca
Sandra Osiekowicz, mama dwóch dziewczynek. Inicjatorka wyjazdów dla mam z dziećmi z “Oddechem dla mamy”, podczas których prowadzi min. warsztaty kreatywne dla rodziców i dzieci.
Cena biletu: 40 zł*
Zapraszamy na zajęcia z nauki haftowania dla dzieci. To kreatywna i rozwijająca forma spędzania czasu, która łączy zabawę z nauką rękodzieła. Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe zasady haftowania takie jak haft krzyżykowy, haft prosty oraz nauczą się wyszywania muliną. Dzieci stworzą kolorowe wzory, które można potem wykorzystać jako breloczki czy naklejki.
Na warsztaty obowiązują zapisy. Zapraszamy!
Podczas tego kreatywnego spotkania wspólnie stworzymy piękne wianki z suszonych kwiatów, które wniosą do Waszych domów wiosenną atmosferę i naturalne piękno. To doskonała okazja, by spędzić czas w rodzinnej atmosferze, rozwijać kreatywność i nauczyć się podstaw komponowania roślinnych dekoracji.
Plan zajęć:
Co Was czeka?
🌾 Wybór i łączenie suszonych kwiatów oraz roślin
🎨 Tworzenie unikalnych kompozycji na drewnianej obręczy
👩🎨 Wskazówki i wsparcie doświadczonego instruktora
💛 Czas pełen radości, inspiracji i twórczej swobody
Warsztaty są odpowiednie dla dorosłych i dzieci – każdy stworzy swój własny, niepowtarzalny wianek, który zabierze do domu jako wiosenną dekorację.
Dołączcie do nas i poczujcie magię tworzenia z naturą! 🌿✨
Szanowni Państwo w sobotę 29.03 o 17:00 odbędzie się kolejne
SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ I WYOBRAŹNIĄ
dla dzieci 3-7 lat z rodzicami czyli czytanie z elementami teatru.
Zapraszam dzieci w wieku 3-7 lat wraz z rodzicami, dziadkami, wujkami, ciociami, babciami i rodzeństwem.
Są to wspaniałe, refleksyjne, twórcze spotkania dla całych rodzin gdzie na fotelach i poduchach możecie Państwo posłuchać i popatrzeć, ale przede wszystkim wziąć czynny udział w spotkaniu, które razem z uczestnikami powstaje od A do Z.
Siedząc, polegując lub wstając będziecie mogli Państwo uruchomić wyobraźnie, emocje i relacje z dziećmi tak by je ubogacić.
Czas trwania: 45 min.
Miejsce: Promenada +2, nad kinem, za szkołą tańca i teatrem dla dzieci.
NIEDZIELA, 30 marca
Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie stałej „Podróże na Wschód”!
O wystawie:
„Podróże na wschód” otwiera galeria poświęcona Iranowi i krajom arabskim Azji Południowo-Zachodniej. Do prezentowanych tutaj przedmiotów należy najstarszy zabytek w zbiorach Muzeum – cegła fundacyjna z Mezopotamii z odciśniętą inskrypcją w piśmie klinowym datowana na XXI w. p.n.e.
Kolejną częścią wystawy jest sala poświęcona Azji Centralnej. Ścieżka zwiedzania biegnie przez miasta Jedwabnego Szlaku, pod arkadami bazaru charakterystycznego dla muzułmańskich krajów tej części świata. Podziwiać można tu także rękodzieło społeczności koczowniczych, ceramikę i stroje.
W dalszej części ekspozycji reprezentującej Mongolię można zobaczyć oryginalną jurtę mongolskich pasterzy. W gablotach dookoła niej znajdują się przedmioty związane z życiem i wierzeniami lokalnych społeczności.
W ostatniej galerii zaprezentowane zostały liczne przykłady obiektów z kolekcji indonezyjskiej – tradycyjna broń, stroje, zespół instrumentów orkiestry gamelanowej, a także lalek teatralnych wayang, masek i statków z goździków.
Prowadzi Izabella Kośla-Śluzek.
Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny po zakupieniu biletu wstępu na wystawy (20 zł normalny, 12 zł ulgowy).
🟢 Wspólnie z Fundacją Veolia Polska zapraszamy na comiesięczne rodzinne spotkania w rezerwacie przyrody Morysin!
Podczas spacerów poznamy licznych mieszkańców rezerwatu, którym Morysin zapewnia ostoję i przyjrzymy się przemianom, jakie zachodzą w przyrodzie wraz ze zmieniającymi się porami roku. Pomogą nam w tym edukatorzy oraz specjaliści.
🌿 Wiosna to niesamowity czas – pełen dynamicznych zmian zachodzących w naturze, widocznych co dzień gołym okiem i zachwycających. Jak wygląda Morysin wiosną? Jak wiele zmieniło się od czasu naszej ostatniej wędrówki? Dziś runo leśne Morysina tętni życiem. Wczesnowiosenne kwiaty zwracają uwagę obudzonych z zimowego snu chrząszczy, pszczół i motyli. Gdzieś w zakamarkach konarów wilanowskich łęgów odzywają się radośnie kwiczoły i sikorki. A może usłyszysz też pierwiosnka? Tak, tak! – pierwiosnki to nie tylko geofity, to też nazwa gatunkowa ptaków odzywających się już w marcu! Zapraszamy do odkrywania wiosennych przemian w rezerwacie przyrody Morysin z botaniczką Aleksandrą Kamińską.
💚 Pamiętajcie: nie ma złej pogody, by poznawać naturę. Zadbajcie więc o odpowiedni ubiór Waszych pociech, aby nie zniechęcić do eksploracji dzikiej przyrody. Zaplanowaliśmy dla Was aż cztery godziny wspólnej przygody z naturą.
🍴 Oprowadzania z elementami animacji dla rodzin z dziećmi po wystawie „Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska”.
❔ Chcesz obejrzeć wystawę z przewodnikiem, ale planujesz zabrać także dzieci?
❔ Obawiasz się, że podczas tradycyjnego oprowadzania twoje dziecko się znudzi?
💙 To wydarzenie jest specjalnie dla Ciebie! Nasze oprowadzania rodzinne to aktywna i ciekawa forma zwiedzania wystawy z elementami animacji dla najmłodszych.
🔵 Informacje praktyczne:
● Kiedy: niedziela, 30 marca, godz. 12:00-13:30
● Miejsce spotkania: Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 32
● Bilety (20 zł normalny / 15 zł ulgowy): https://bit.ly/4kUhF9R
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup online lub w DK Kadr
Kolejne przygody mieszkańców Zagrody Północnej, Środkowej i Południowej. Po wakacjach Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Wielkimi krokami zbliża się zima i święta, które w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe i warto czekać na nie cały rok.
Jak będzie wyglądało oczekiwanie na zimę? Jakie wspaniałe przygody spotkają małych bohaterów tym razem?
Reżyseria: Lasse Hallström
Produkcja: Szwecja 1987
Czas trwania: 95 minut
Zapraszamy małych widzów do magicznego świata pełnego barw, światła i muzyki. Razem z Calineczką poznacie Ropuchę, Motyla, Myszkę, Kreta i Jaskółkę. Impresja teatralna na podstawie bajki Andersena wciąga widzów do zabawy, gdzie zaciera się granica między światem realnym, a fantastycznym.
Przedstawienie dla dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat
występują: Katarzyna Mazur, Joanna Pietrońska, Andrzej Krucz
Witajcie w naszym świecie kulinarnych przygód! Przygotujcie się na rodzinne spotkanie pełne aromatycznych przygód prosto z Tajlandii. W naszych warsztatach nauczymy Was, jak przygotować klasyczne tajskie dania. Na warsztatach poznacie smak sosu rybnego i cukru palmowego, dowiecie się jak przygotować lepki ryż oraz czym zastąpić niedojrzałą papaję w sałatce som tam.
Na warsztatach przygotujecie:
-pad thai z kurczakiem
-som tam z kalarepki
-oraz mango sticky rice z syropem z liśćmi kafiru
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 11+ lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny
Wspaniała wiadomość dla Bingusiów i ich bliskich! Najbardziej uwielbiany przez dzieci na całym świecie króliczek Bing, wraz z przyjaciółmi, odwiedzi teatry w całej Polsce!
Spektakl „Wielkie Urodziny” to międzynarodowa produkcja w języku polskim. Przedstawienie zostało zrealizowane pod czujnym okiem twórców animacji, z myślą o najmłodszych widzach i doskonale dostosowane do ich percepcji.
Na scenie pojawiają się: Bing, Sula, Coco, Pando i Flop w formie przepięknych, wielkoformatowych lalek, które na żywo animowane są przez utalentowanych polskich aktorów. Bing Na Żywo to wielka teatralna przygoda! Wspaniała scenografia, wesołe piosenki i duża dawka zabawy i interakcji z małymi widzami. Dla najmłodszych to wyjątkowa okazja do zobaczenia na żywo Binga i jego przyjaciół!
🎭”Co w trzcinie cukrowej piszczy?” – czyli Chwastynatka powraca z odległych Indii i zaprasza na Przyrodniczy spacer teatralny
🗓30.03 (niedziela), ⏰godz. 12:00
📍Kamień.Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1, Warszawa
🎟wstęp wolny
🌱Botaniczka Chwastynatka powraca z dalekich podróży! 🪷Podczas kolejnego spotkania podzieli się z Wami historiami związanymi z kulturą 🇮🇳Indii, a w przede wszystkim opowie o tamtejszych ważnych i cenionych roślinach. 🌳Poznacie drzewo neem, amlę oraz baniana, czyli drzewo, “które nie umiera nigdy”. 🤔Zastanowimy się także jakie rośliny jawią sie w naszej rodzimej kulturze jako istotne i dlaczego. 👀Rozejrzymy się oczywiście dookoła szukając zmian w przyrodzie i wspólnie stworzymy roślinną choreografię na powitanie wiosny.
📣Wydarzenie odbywa się w ramach projektu “Latający Teatr Sztuki Ciała” współfinansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawy
Zapraszamy na nowy spacer dla dzieci w🔥nowej lokalizacji warszawskiego Rembertowa i z🔥nowym programem.
Jest takie 🎯miejsce w lesie na terenie Dzielnicy Rembertów, gdzie podczas krótkiego, 3-kilometrowego spaceru leśnego można rozwiązać 🎲🧩zagadki i wziąć udział w zabawach. Będzie leśne 💧jeziorko nad którym będzie czas na mały piknik, będzie stroma ⛰góra, pobawimy się w leśnej piaskownicy, i zobaczymy bunkier. Na koniec oczywiście każde dziecko dostanie ręcznie przygotowany 🎖medal za uczestnictwo.
Nie zabraknie też porcji wiedzy przyrodniczej. Efekt? Zamiast “Daleko jeszcze?” usłyszycie “Kiedy znów taki spacer?”, czyli marzenie każdego aktywnego rodzica 🙂.
Chodźcie tam z nami! Zapraszamy na spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami
Sztuka może wywoływać w nas różne emocje. Piękne obrazy mogą zdobić ściany naszych domów, a fikuśne rzeźby pięknie komponować się w ogrodach. A Ty jak myślisz, do czego jeszcze może służyć sztuka? Czym jest dla Ciebie sztuka? Czy jest tylko jedna dobra odpowiedź? Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na te i inne nurtujące pytania.
Zapraszamy na wspólne odkrywanie Muzeum w każdą niedzielę! Te dni to czas dla rodziny, a Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
🗓️ niedziela, godz. 10:15 i 12:15
⌚ ok. 80 minut
📌 Gmach Główny MNW – Hol Główny
👱🏻 dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
🎟️ bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
👨🏻🦽🦻🏻Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
30 marca: Arka Noego. Ahoj przygodo!
Z Ochotą ruszamy w świat! – rodzinne spotkanie z baśniami i opowieściami ✨📖
Dzieje Ochoty pełne są wyjątkowych zdarzeń! 🏇✈️ Pierwszy lot aeroplanem nad Warszawą, ekscytujące wyścigi konne, międzynarodowe zawody lotnicze „Challenge” czy baloniarskie mistrzostwa o Puchar Gordona Bennetta! 🎈🏆
Podczas spotkania opowiemy o ludziach pełnych pasji i głodnych przygód! 🌍✈️ O lotnikach, podróżnikach i pasjonatach związanych z dziejami Ochoty! Dowiecie się, kto odbył pierwszy lot nad Warszawą, czego dokonali Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – patroni ważnej ochockiej arterii, oraz skąd niegdyś dobiegał tętent koni! 🏇✨
A to wszystko przy dźwiękach muzyki granej na nietypowych instrumentach! 🎶🎻🎼
📆 30.03 | 12:00
📍OKO, ul. Grójecka 75
🎟 Bilety do kupienia w kasie OKO lub online: https://bilety.io/WVnqQ
🔥 Gorąco zapraszamy dzieci i dorosłych w wieku od lat 5 do 105 na rodzinne OCH Bajki – spektakl narracyjny Grupy 501 (na scenie Monika Chojnacka i Julita Gredecka) z muzyką na żywo w wykonaniu Katarzyny Płocińskiej-Betuli!
🦋 W pierwszej części warsztatów odwiedzimy ekspozycję „Wystawa niestała. 4 × kolekcja”, na której zobaczymy wełnianą instalację Cecilii Vicuñi oraz rzeźbę-ćmę Petrita Halilaja. Porozmawiamy o tym, jakie opowieści i sekrety mogą skrywać te prace. Zastanowimy się, jakim językiem mówią do nas obiekty na wystawie oraz jakie emocje w nas budzą. Porozmawiamy o marzeniach, tajemnicach i historiach zaklętych w przedmiotach, tkaninach i rzeźbach.
🌟 W części twórczej uczestnicy zastanowią się nad indywidualną, wyjątkową metodą opowiadania historii. Wymyślimy własne obrazy, rzeźby czy szyfry, które skrywają nasze sekrety, marzenia i opowieści. Przy pomocy plasteliny, flamastrów i tkanin stworzymy obiekty, które zachowają i opowiedzą to, co dla nas wartościowe i ważne.
W wydarzeniu konieczny jest udział co najmniej jednego opiekuna/ki 🙋🏻♀️
Po warsztatach można samodzielnie zwiedzić ekspozycję „Wystawa niestała. 4 × kolekcja”. Wstęp na wystawę jest możliwy do trzech godzin od rozpoczęcia warsztatów.
Liczba miejsc OGRANICZONA!
Warsztaty poprowadzi Anik Radzimińska — artystka wizualna, edukatorka, absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Tworzy obrazy, pracuje z dźwiękiem, ruchem i ciałem. Zajmuje się edukacją związaną ze sztuką.
📍Grupa zbiera się przy sali warsztatowej na poziomie -1 (wejście przez wieżę kinową)
🎟️Koszt warsztatów:
20 zł — dziecko
30 zł — opiekun/ka
ZAPRASZAMY na WIOSENNĄ SENSOPLASTYKĘ 30 marca o godz. 10.30😀
Na zajęciach będzie bardzo sensorycznie, wiosennie, pachnąco i kolorowo.
W czasie zabaw będziemy stymulować wszystkie zmysły🙂, smakować, wąchać, brudzić się…
Zajęcia oparte są na metodzie BLW, czyli bobas lubi wybór.
🌺posłuchamy wiosennej muzyki
🌺 założymy ogródek, będą więc grządki, nasiona, grabki, łopatki, konewki…Obsypiemy się platkami kwiatów i poznamy ich zapachy
🌺przejdziemy po wiosennej kolorowej ścieżce sensorycznej
🌺 pobawimy się ryżem, galeretką i cieczą nieniutnowską
🌺 namalujemy motylki jadalnymi farbami
🌺będą też BAŃKI MYDLANE
🌺kolorem dominującym będzie oczywiście zielony
Drodzy Rodzice prosimy o zabranie ubrań na zmianę dla siebie i dzieci oraz mokrych chusteczek.
💶Cena: 79 zł.
⏳Czas trwania: 60 min.
👧Wiek uczestników: 1 rok – 4 lata.
🗓Termin: 30 marca (niedziela), godzina 10.30.
🦉Miejsce: Kluboksięgarnia Tęczowa Sowa, ul. Podskarbińska 34, lok. U3.
Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów dla dzieci w wieku 5 – 10 lat. Przygotowane z myślą o najmłodszych słuchaczach wydarzenia, pozwolą odkryć świat muzyki klasycznej w sposób bliski ich wyobraźni i wrażliwości. W przestrzeni pełnej dźwięków, zabawy i kreatywnych działań, dzieci poznają muzykę nie tylko przez zmysł słuchu, ale całym ciałem i sercem. Każde spotkanie to muzyczna przygoda inspirowana twórczością Fryderyka Chopina. Podczas koncertów przy fortepianie zasiądzie pianistka, Aleksandra Bobrowska, a poprowadzi je Katarzyna Gajewska, doświadczona edukatorka muzyczna.
Dla kogo? Dzieci w wieku 5-10 lat
Gdzie? Sala Koncertowa Muzeum Fryderyka Chopina
Kiedy? Wybrane niedziele o godz. 10.30
Serdecznie zapraszam Cię do lasu, gdzie odpoczniesz od zgiełku, od szumów podprogowych i zatopisz się w naturalnym środowisku.
Niespiesznie, pod okiem przewodnika doświadczysz lasoterapii na różnych poziomach.
Czas: mamy go dla Ciebie
Inwestycja: 80 zł/ os
Ekwipunek: nie martw się, wszystko Ci zapewnimy. Ubierz się wygodnie, jak do lasu.
Miejsce: las, łąki, polany
Zapisy: nie będzie tłumów, więc miejsc mamy kilka. Obowiązują zapisy: podkomorzyna@gmail.com
Warsztaty Lotnicze dla Dzieci i Młodzieży
📍 Miejsce: Simair – Flight Simulation Center,
ul. Taśmowa 8, 02-677 Warszawa
📆 Data: 30 Marca 2025 (niedziela)
🕑 Rozpoczęcie warsztatów: 13:00
⌚ Czas trwania: 3 godziny
👉 Rezerwuj miejsce
Planujesz niedzielną wizytę w Zamku ze swoją pociechą? Koniecznie zajrzyjcie do naszej nowej przestrzeni edukacyjnej! To radosne miejsce pełne kolorów i pomysłów, gdzie uwolnicie Waszą kreatywność, dowiecie się mnóstwa ciekawych rzeczy i wybornie spędzicie czas.
W każdą niedzielę między 12.00 a 15.00 w naszej nowej przestrzeni edukacyjnej na poziomie -1 czekają na Was nasi przesympatyczni edukatorzy.
Jeśli zwiedzanie Zamku jeszcze przed Wami:
pomogą zaplanować ścieżkę zwiedzania zgodnie z Waszymi zainteresowaniami
wręczą materiały edukacyjne, z którymi zwiedzanie będzie ciekawsze i prostsze.
Jeśli zwiedzanie macie już za sobą, w przestrzeni edukacyjnej razem z edukatorami możecie:
- poukładać puzzle
- pograć w gry
- pooglądać piękne książki i albumy o sztuce
- wykonać pracę plastyczną inspirowaną tym, co najbardziej przykuło Waszą uwagę w Zamku (zapewniamy podstawowe materiały i przybory)
- zrobić sobie zdjęcie w królewskiej koronie.
Najlepiej zajrzyjcie do nas i przed, i po zwiedzaniu!
Wstęp do przestrzeni edukacyjnej jest bezpłatny (w ramach biletu na zwiedzanie Zamku).
Przestrzeń mieści się na poziomie -1 (przy zejściu do Arkad Kubickiego)
Zapraszamy na Rodzinne Nowe Epifanie w ramach 16. edycji Festiwalu Nowe Epifanie i naszą PREMIERĘ⤵️
🟪”U-rodziny” to przedstawienie taneczne Hanny Bylki-Kaneckiej, którego tematem jest ciąża i poród. Spektakl jest poetycką opowieścią o tajemniczych aktach tworzenia i powstawania ludzkiego ciała. O akcie urodzin pełnym niesamowitej fizjologii.
🫂Dostępność spektaklu:
Spektakl bez słów.
Ważne informacje:
Widzowie proszeni są o zdjęcie obuwia oraz o odłożenie rzeczy osobistych. Wszyscy siedzą na podłodze (dla osób, którym trudno jest usiąść na podłodze, dostępne są krzesła).
🟩Twórcy:
Choreografia: Hanna Bylka-Kanecka
Kreacja i wykonanie:Janusz Orlik, Anna Steller
Muzyka: Aleksandra Słyż
Konsultacje scenograficzne: Alicja Bielawska
Roślinne barwienie lin: Ewa Garniec Złota
Wsparcie kostiumograficzne: Angelina Janas-Jankowska
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Producentki: Izabella Nowacka, Karolina Wycisk
Plakat: Patrycja Mastej
Produkcja: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
Koprodukcja: Fundacja Performat, Festiwal Nowe Epifanie
Premiera festiwalowa: 30.03.2025
Premiera: 25 maja 2025 w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu
👶Rodziny z dziećmi od 5 r.ż.
📆30.03.2025 (niedziela) godz. 11.00 i 14.00
Czas trwania: 60 min
🎭 Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Sala Bareja, ul. Indiry Gandhi 9
Cena biletu: 50 zł/os. ‼ Kᴀżᴅʏ ᴡɪᴅᴢ ᴍᴜsɪ ᴍɪᴇć ʙɪʟᴇᴛ, ʙᴇᴢ ᴡᴢɢʟęᴅᴜ ɴᴀ ᴡɪᴇᴋ (ᴅᴢɪᴇᴄᴋᴏ, ʀᴏᴅᴢɪᴄ, ᴏᴘɪᴇᴋᴜɴ)
Do nabycia online na Biletyna:
🎫 https://noweepifanie.pl/wydarzenia/u-rodziny/
🏐✨ Przedstawiamy kolejne zajęcia z naszej oferty! Już od 9 marca br. zapraszamy Was na rodzinne zajęcia z elementami #siatkówki! 🌟
Szczegółowe informacje:
🗓️NIEDZIELA (9.03-21.12.2025 r.)
⏰13.00
📍LO Anders, ul. Konwiktorska 5/7
💰ZAJĘCIA BEZPŁATNE
Zajęcia realizowane są w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w 2025 roku pod nazwą „Śródmiescie sportowo aktywne”! 🎉
Zachęcamy do śledzenia naszej strony, aby być na bieżąco z kolejnymi nowościami. 🤗
Do zobaczenia na zajęciach! 😊❤️
🟢 Przygotowanie do zmiany
🌳 W ramach projektu „LIFE Archiclima” w Muzeum Woli odbędą się warsztaty, które przybliżą uczestnikom sposoby adaptacji do zmian klimatu i pokażą, jak każdy z nas może wspierać środowisko.
🌍 Już 30 marca, przed Muzeum Woli powstanie przestrzeń warsztatowa, w ramach której uczestnicy w przyjemny sposób poznają zagadnienia ochrony klimatu i środowiska. W programie m.in.:
🌸 tworzenie bomb kwietnych,
🐦 poidełek dla owadów,
🏚 budek lęgowych
🕯 oraz świeczek z wosku pszczelego.
⭐ Będzie można też wziąć udział w kole fortuny z nagrodami.
🟢 Spędzić z nami dzień pełen inspirujących aktywności i poszerz swoją wiedzę na temat zmian klimatu.
30.03.2025, niedziela,
godz.: 10:00–16:00.
Warsztaty bezpłatne.
Warsztaty: Wsparcie olejkowe dla dzieci i dorosłych z autyzmem, ADHD i innymi wyzwaniami neurorozwojowymi
🍀depresję
🍀stany lękowe
🍀wysoka wrażliwość
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które będą poświęcone wsparciu dzieci i dorosłych z autyzmem, ADHD oraz innymi wyzwaniami neurorozwojowymi. Podczas spotkania dowiesz się, jak stosować olejki eteryczne do poprawy samopoczucia, redukcji lęków, stresu oraz wsparcia przy wysokiej wrażliwości sensorycznej i objawach depresji.
Warsztat poprowadzi neurologopedka Alina Dąbrowska, która posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami neurorozwojowymi. W trakcie zajęć zapoznasz się z właściwościami olejków doterra, które wspierają koncentrację, równowagę emocjonalną i zdrowie psychiczne.
Zakres warsztatu:
Zrozumienie wpływu olejków eterycznych na dzieci i dorosłych z autyzmem, ADHD, oraz innymi wyzwaniami neurorozwojowymi
Wsparcie w radzeniu sobie z lękami, stanami depresyjnymi oraz wysoką wrażliwością
Praktyczne zastosowanie olejków DOTERRA w codziennym życiu
Bezpieczne i efektywne metody stosowania olejków w domu, szkole czy pracy.
W prezencie otrzymasz mieszkankę specjalnie sporządzonych olejków dedykowanym indywidualnemu zapotrzebowaniu.
10ml.
Termin: 30 marca
Godzina: 17:00-19:30
Miejsce: Jasna Asana Joga Studio
Cena: 180 PLN
Liczba miejsc jest ograniczona. Zarezerwuj swoje miejsce już teraz!
Zgłoszenia i więcej informacji:
Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 500059427 lub jasnaasana@gmail.com
Gwarancja miejsca jest płatność po dokonaniu rezerwacji.
Płatność możliwa gotówką w studio.