Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 3-4 czerwca

Za oknem pięknie i ciepło – czujecie, jak słoneczko przyjemnie grzeje? W Weekendowej Zajawce też mnóstwo słońca i wspaniałości! Wybierzcie aktywności idealne dla siebie i bawcie się wspaniale!

Spis treści:

SOBOTA, 3 czerwca

Już 3 czerwca Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem po raz kolejny przejadą platformy z syrenkami❗🧜‍♀️ W kolorowym korowodzie nie zabraknie także piętrowego autobusu „Londyńczyk”, ikony komunikacji miejskiej czyli przedwojennego autobusu marki Somua, oraz samochodu „Warszawa”. 🚍🚗 W tegorocznej Paradzie udział wezmą praktycznie wszystkie dzielnice oraz Miejskie Zakłady Autobusowe, MPWIK, Tramwaje Warszawskie, ZTM i Aktywna Warszawa. Wydarzenie odbywa się z okazji “Święta Warszawy”, ustanowionego w 2020 roku, które obchodzimy w dniu 4 czerwca. ❤ Poza pokazem syrenek odbędą się liczne występ artystyczne, pokazy taneczne i teatralne. Barwny pochód zakończy się na Placu Zamkowym, gdzie odbędzie się finałowy koncert.

Drogie Dzieci!
Z okazji Waszego święta zapraszamy Was w progi naszego Domu Kultury!
👉 W godzinach 13.00-19.00 zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni. Dmuchańce w różnych rozmiarach dostarczą mnóstwa frajdy wszystkim przybyłym dzieciom👧👶🧒
👉 O godzinie 14.00 i 17.00 na żywo, w Sali Widowiskowej Teatr Bajaderka wystawi spektakl pt. „Tiki Rafa. Na końcu świata”. Bilety na spektakl w cenie 30 zł dostępne są pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.
👉 Pomiędzy spektaklami w godzinach 15.00- 17.00 zapraszamy Was do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu na dziedzińcu przed Domem Kultury.
WSTĘP WOLNY!
Będą m. in.:
🎈brokatowe tatuaże,
🎈futbol stołowy,
🎈bańki mydlane,
🎈popcorn ,
🎈wata cukrowa.
Strażnicy Straży Gminnej i policjanci Powiatowej Policji w Starych Babicach zadbają o nasze bezpieczeństwo oraz zorganizują mnóstwo konkursów i loterię z nagrodami!
Oj, będzie się działo!
„Tiki Rafa. Na końcu świata” to pełna przygód, morska opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich kontynentach! Czekają was niesamowite doznania słuchowe oraz wzrokowe. Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach, a wszystko w akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki. Ta podróż będzie pełna mądrych morałów i ciekawostek o świecie i ekologii. Dowiemy się, jak możemy wspólnie zadbać o naszą planetę Ziemię!
Razem z Tiki Rafą obierzemy wspólnie kurs… na kraniec świata!
Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat). Jak każde przedstawienie Teatru Bajaderka jest to też doskonała rozrywka rodzinna – świetnie bawić będą się także dorośli.
Czas trwania: 60 min
Cena biletu na spektakl: 30zł
Bilety można kupić przez portal biletyna.pl pod linkiem https://iframe124.biletyna.pl/ i w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice – zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora.
Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.
Będzie ciekawie, kolorowo z konkursami i z niespodziankami!…🎁
Czekamy na Was! 🎊🎉

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! Razem z Kinem Dzieci przygotowaliśmy tytuły dla młodej widowni, które idealnie sprawdzą się w tym wyjątkowym czasie radości i zabawy. Zapraszamy na seanse filmów i animacji z postaciami, które porwą widzów w pełen przygód i magii świat! Rezolutna Kicia Kocia, bystrzy Lasse i Maja, urocza myszka z ukulele Yuku czy przedpremierowo – radosny Królik Karol – to tylko wybrani bohaterowie, którzy oczarują widownię i zadbają o niezapomniane wspomnienia.
Sprawdźcie nasze propozycje i świętujcie z nami Dzień Dziecka w kinie!

Info w skrócie:
Robimy plenerową imprezę – Warszawskie Święto Rowerowe. Przybywajcie tłumnie!
Kiedy: 3 czerwca, sobota.
Co się będzie działo:
g. 12.00 – Międzynarodowa parada rowerowa (spod Kolumny Zygmunta)
g. 14.00 – Piknik z warsztatami, dyskusjami i zabawami (Otwarty Jazdów)
g. 16.00 – Oprowadzanie po Otwartym Jazdowie

Zapraszamy na sportowo-kulturalny Dzień Dziecka
W programie m.in.
*darmowe dmuchańce
*warsztaty kreatywne
*zajęcia sportowe
*nauka jazdy na rolkach
*animacje
*piana strażacka
*pokazy Służb Ratunkowych
Piknik odbędzie się na terenie przy Basenie Miejskim w Górze Kalwarii

Zapraszamy serdecznie na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej! Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich kontynentach! Czekają was niesamowite doznania słuchowe oraz wzrokowe. Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach, a wszystko w akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki. Ta podróż będzie pełna mądrych morałów i ciekawostek o świecie i ekologii. Dowiemy się, jak możemy wspólnie zadbać o naszą planetę Ziemię!
Razem z Tiki Rafą obierzemy wspólnie kurs… na kraniec świata!
Tego dnia Teatr Bajaderka na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice “Tiki Rafa. Na końcu świata” zagra dwa razy: o godz. 14.00 i o 17.00.
Z okazji Dnia Dziecka pomiędzy spektaklami w godz. 15.00- 17.00 wszystkie chętne dzieci zapraszamy na bezpłatne animacje z wieloma atrakcjami, które odbędą się na dziedzińcu przed Domem Kultury.
Cena biletu na spektakl: 30zł
Bilety można kupić przez portal biletyna.pl pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ i w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice – zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora.
Kasa czynna pn.-pt. godz. 8:00-16:00.

Mia jest ciekawą świata dziewczynką spędzającą wakacje u swojego dziadka. Na strychu w jego domu przypadkowo odkrywa tajemniczą machinę astronomiczną. Jednak Edek, wujek Mii, dzięki magicznym mocom urządzenia, podstępem skłania ją do zmian pór roku na Ziemi. Dziewczynka szybko orientuje się, że może mieć to tragiczne konsekwencje dla naszej planety. Czy uda jej się odwrócić zachodzące zmiany?
Zaczarowany Globus to przepiękny i angażujący film, który stworzyło polskie studio Creative Planet. Podczas jego oglądania zanurzymy się we wciągającej fabule i lepiej zrozumiemy funkcjonowanie pór roku i działanie naszej planety. A wszystko to w sposób zabawny i edukacyjny.

Mamy Śpiewamy to zespół z Warszawy, do tej pory wydał dwie płyty – „KOLOROWO” oraz „DOMOWE PIOSENKI”. Na każdej z nich znajdziecie utwory, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię muzyczną: swingi, bluesy, rock&rolle, stworzone, by dzieci od najmłodszych lat osłuchiwały się z bogactwem rytmów i brzmień, by przez zabawę i ruch rozwijały swój potencjał muzyczny.
Na płytach znajdziecie piosenki o tolerancji, rodzinie, o porach roku czy liczeniu. Edukacyjnie, ale nietuzinkowo.
Na koncertach Mamy Śpiewamy wspaniale bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli!
Nasze koncerty mają formułę interaktywną – nauka przez słuchanie i aktywne uczestnictwo; śpiew na głosy, wystukiwanie rytmów, wspólne śpiewanie a nawet beatbox.
Mamy Śpiewamy to zespół stworzony specjalnie dla dzieci.
Edukuje muzycznie, promuje wartościową muzykę dla najmłodszych i motywuje rodziców do wspólnego muzykowania razem ze swoimi pociechami.
bilety po 20 zł (dorosły), 10 zł (dziecko) na biletyna.pl https://biletyna.pl/dla-dzieci/Mamy-Spiewamy/Warszawa

Staropolskie Jarmarki zapraszają na II edycję Pikniku Rodzinnego 🤸‍♀🎡🥳
Kiedy: 2-4 czerwca 2023 r.
Gdzie: Park nad Balatonem
❇❇❇❇
Wiele atrakcji dla najmłodszych ➡ Gry i zabawy ➡ Pokazy Tańca ➡ Zapraszamy

Już 3 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy na kolejny spacer PoWarszawsku! 🎈
Tym razem wyruszymy trasą praskich aniołków, murali oraz… zabaw i zwierzaków! Zobaczymy aniołki Marka Sułka 👼, piękne warszawskie murale 🧑‍🎨, dawny wybieg dla misiów 🧸, a także miejsce, gdzie kiedyś był największy warszawski lunapark z ogromną górską kolejką! 🎢
Na zakończenie naszej niezwykłej przygody zrobimy sobie wspólne zdjęcie z Praskim Urwisem, którego poznacie już na początku naszej wycieczki. 🤭
Zabierz swoje dzieci, wnuki, rodzeństwo i wszystkie maluchy, którym chcesz sprawić niezapomniany Dzień Dziecka! 🌈 Chodźmy razem pospacerować!
📣 Przewodnikami będą Łukasz Ostoja-Kasprzycki (założyciel i prowadzący projekt PoWarszawsku) i Ładne Bebe
📅 03.06 (sobota) | godz. 12:00
📍 Zbiórka pod Giga Aniołem Urwisem (vis a vis wejścia do kwiaciarni)
💸 Wydarzenie jest bezpłatne

Już za momencik wakacje, więc zabierzemy Was w daleką podróż!
Solidna porcja dobrego humoru do walizki + muzyka z całego świata i hop……… ruszamy w drogę!
Zabierajcie ze sobą uśmiech i chodźcie do nas! ☀️ 🙂👂
Mała Akademia Muzyki czeka na Was 3 czerwca 2023 r. o godz. 12.00. Będziecie?
👧👦👧👦👧👦👧👦👧👦
‼️UWAGA! Kochamy grać dla wszystkich dzieciaczków, ale koncerty MAŁEJ AKADEMII MUZYKI rekomendujemy dla dzieci w wieku przedszkolnym‼️
🎼🎻🎼🎻🎼🎻
Mała Akademia Muzyki to spotkanie muzyczne z kwartetem smyczkowym, z którym i najmłodsi i więksi Melomani uczą się, jak słuchać muzyki, ale przede wszystkim po prostu dobrze się bawią 🎻🎼🥁🥳
Koncerty prowadzi Monika Kos-Nowicka
🎫 Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem (bilet dla CAŁEJ RODZINY maksymalnie 2+2).
Zachęcamy do skorzystania z systemu
https://kicket.com/…/warszawskie-towarzystwo-muzyczne,879
Współfinansowanie: m.st. Warszawa
Projekt realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

SOBOTA, 3 CZERWCA 2023 O 10:00 – 13:00 UTC+02

Dzień Dziecka w dżungli!

Drodzy Rodzice,
z ogromną radością zapraszamy Was na Dzień Dziecka u Cioci Brzdąca 💛
Jeśli wciąż się rozglądacie za właściwym miejscem opieki dla swojego maluszka, to dobra okazja ku temu, by bliżej nas poznać 🙂 Podczas gdy Wy będziecie mogli obejrzeć naszą przestrzeń i porozmawiać z pedagogami, na Wasze Brzdące czeka wiele atrakcji.
W planach m.in:
🍭 WARSZTATY KULINARNE
🍭 MUZYCZNE PRZYGODY
🍭 EKO-WARSZTATY
🍭 POSZUKIWACZE SKARBÓW
I wiele, wiele innych!
Impreza jest darmowa dla wszystkich zainteresowanych dołączeniem do nas Brzdąców.
Dysponujemy ograniczoną przestrzenią, dlatego prosimy o dokonywanie rezerwacji miejsc poprzez formularz na stronie:
https://forms.gle/GLYjTVD6GMSZFbXu5
Dajcie znać, z kim widzimy się w przyszłą sobotę!

My już nie możemy się Was doczekać 💛

✨Kim jesteśmy?
“Ciocia Brzdąca” to wyjątkowy punkt opieki dziennej dla dzieci od 1 do 3 lat na Saskiej Kępie
🍭 panuje tu domowa, ciepła atmosfera
🍭 pedagodzy są pełni pasji i empatii oraz posiadają odpowiednie wykształcenie
🍭 wspieramy rozwój dziecka zgodnie z jego indywidualnym tempem rozwoju
🍭 rozwijamy spontaniczną i twórczą aktywność
🍭 pomagamy łagodnie przejść przez pierwszą rozłąkę z dzieckiem
🍭 stawiamy na bliskość, szacunek i zrozumienie

Już 3 czerwca, w dniu teatralnej premiery „Pasztetów, do boju!” oraz Światowym Dniu Roweru zapraszamy na pozytywny piknik sąsiedzki.

Piknikujemy od 10:30 do 15:30 wokół Teatru Komedia i Społecznego Domu Kultury Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

W planie: atrakcje, akrobacje, niespodzianki albo po prostu – plener i nicnierobienie.
Poznajmy się, spotkajmy, sąsiadujmy!

DLA MNIEJSZYCH, WIĘKSZYCH, WSZYSTKICH:
– bezpłatny plenerowy warsztat rowerowy (fachowcy z AllTheWay)
– pokaz akrobacji rowerowych (Daniel Rumiński)
– tor przeszkód do jazdy na wózku (Fundacja Kulawa Warszawa)
– wzorowanie! darmowe nadruki sitodrukiem na Waszych tekstyliach (SITOBRUD)
– pstryk-pstryk! otwarta fotobudka
– wolny „wodopój” lemoniady – napełniamy rowerowe bidony!
– bilokacja żoliborskiego gastro (lody z kultowej Ulicy Baśniowej i inne pyszności)
– stoisko fajnych książek (Wydawnictwo Dwie Siostry)
a także… leżakowanie na trawie bez dodatkowych zadań 🙂

DLA MNIEJSZYCH (i dla każdego!)
– koncert piosenek dziecięcych (godz. 11:00)
– Żoliborz kredą malowany (my czekamy z kredą – Wy malujecie swoje ulubione miejsca Żoliborza i Warszawy na naszym placu)
– opowieść o bezpieczeństwie na drodze
– do woli hop-hasanie, czyli dmuchaniec-skakaniec

Organizatorzy: Teatr Komedia i Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Wydarzenie „Na wesoło wkoło Komedii. Pozytywny piknik sąsiedzki z okazji Dnia Dziecka” towarzyszy premierze młodzieżowego spektaklu „Pasztety, do boju!” w reżyserii Magdaleny Miklasz i jest objęte honorowym patronatem Prezydenta m.st Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Zdjęcie Teatru Komedia: Marta Ankiersztejn

🎈 Najlepsze prezenty wcale nie muszą być materialne.
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Planetarium, gdzie najmłodsi przekonają się, że każdy może spełnić swoje marzenia, jeśli tylko chce. Podczas pokazów zgłębią tajemnice kosmosu i zadadzą prezenterom wszystkie pytania dotyczące gwiazd, które tylko przyjdą im do głowy.
🚀 W programie mamy aż dwie premiery! „3-2-1 START!” to pełen przygód film animowany o odwadze, sprycie i mądrości, jakich wymaga lot w kosmos i powrót na Ziemię. Oskarową rolę gra w nim Chomik Edwin, któremu głosu użyczył Borys Szyc. Ta krótkometrażowa animacja zdobyła uznanie na całym świecie. Jesteśmy pewni, że spodoba się także polskim dzieciom.
🌐„Zaczarowany Globus” przedstawia historię małej dziewczynki Mii jadącej do dziadka na wakacje. Najmłodsi wraz z bohaterką poznają pory roku, ich cykliczną zmienność oraz związek z sytuacją na niebie.
🌍 Dodatkowo zapraszamy na film „Jesteśmy Strażnikami”, który miał premierę 22 kwietnia (Dzień Ziemi). Ukazuje on piękno naszej planety i mówi o tym, jak badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć wpływ działań człowieka na zmiany klimatu. Ta niezwykła animacja podoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.
Zapraszamy na Dzień Dziecka w Planetarium 1-4 czerwca. Gwarantujemy niezapomniane przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Odkryjcie z nami kosmos!

Szanowni Państwo,
w imieniu Rady Rodziców mam zaszczyt zaprosić na wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole:
KOLOROWY PIKNIK RODZICÓW I DZIECI
Piknik odbędzie się 03 czerwca 2023 roku (sobota) w godzinach 13.00-16.00.
W trakcie trwania imprezy czeka moc atrakcji, między innymi:
Kolorowe stoiska klas
Dmuchane zjeżdżalnie
Pokazy taneczne
Strefa gastronomiczna z grillem
Jedną z głównych atrakcji pikniku będą sportowe zawody:
Turniej ping-ponga
Mecz piłkarski Rodzice kontra Dzieci
Rozgrywki trójek koszykarskich
Dla wygranych przewidziane są nagrody
Na udział w turniejach obowiązują zapisy:
Turniej ping-ponga: zapisy przez portal Librus w wiadomości do p. Ani Ostrzyckiej
Rozgrywki piłkarskie i koszykarskie mailem: adam.wytrykowski@gmail.com
W wiadomościach prosimy o podanie imion i nazwisk, wskazanie czy rodzic/dziecko oraz podanie wieku dziecka.
W tym roku zebrane na pikniku fundusze przeznaczone będą na potrzeby klasowe oraz fundusz Rady Rodziców.
Serdecznie zapraszam do udziału w pikniku; nauczycieli, rodziców i uczniów
proszę o zaangażowanie się w przygotowanie tego wydarzenia – niech to będzie nasze wspólne święto.

→ W weekend 3-4 czerwca z okazji Dnia Dziecka na warszawskie torowiska wyjedzie specjalna linia tramwajowa. Obsłużą ją zabytkowe wagony, na pokładzie których na najmłodszych czekać będą słodkie upominki.
→ 🚋 Trasa linii tramwajowej D:
RATUSZOWA-ZOO – al. „Solidarności” – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – Broniewskiego – PIASKI
Obowiązuje taryfa biletowa ZTM Warszawa.
→ Rozkład jazdy i szczegóły: kmkm.waw.pl/ogloszenia/dziendziecka2023
♿ Kursy realizowane wagonami wysokopodłogowymi. Osobom wymagającym asysty na pokład wagonów wejść pomoże brygada konduktorska.
―――
Organizatorem wydarzenia jest Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej i Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z Tramwajami Warszawskimi.
―――
📷 fot. Leszek Świątek / KMKM Warszawa

☀🎶 Kalendarzowe lato zacznie się 21 czerwca. Ale najcieplejszą porę roku powitamy na Bielanach znacznie wcześniej, bo już w sobotę, 3 czerwca. Tego dnia na terenie rekreacyjnym przy stacji metra Słodowiec odbędzie się „Witaj Lato na Bielanach”.
🔴 Na wszystkie atrakcje WSTĘP WOLNY.
➡ O godzinie 14:00 startuje:
🤹‍♀ strefa gier, zabaw i animacji dla dzieci
🏖 letnia strefa Radio Kolor
🍔 strefa gastronomiczna
➡ O godzinie 19:00 w strefie koncertowej rozpocznie się występ zespołu Enej, a o godzinie 20:30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – zespół Dżem 🪗🎼🎸🎷
💃🕺 Dla tych, którzy będą mieli ochotę potańczyć i poskakać w różnych rytmach, przygotowaliśmy Silent Disco w godzinach 21:00 – 23:00.

Bawcie się wspólnie z nami – czas na Piknik rodzinny w Nowej Stacji! ☀️ Zapraszamy Was już 3 czerwca w godzinach 11:00-17:00 i jak zwykle mamy dla Was masę atrakcji! 👇
🍭 Wspólnie z Salą Zabaw Fikołki przygotowaliśmy gry i zabawy, w trakcie których najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić! Pokazy baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty tworzenia balonowych zwierzątek oraz oczywiście konkursy z nagrodami! Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach na dmuchanych torach przeszkód! 🏰
🍹 W słoneczne dni nic nie koi pragnienia tak, jak świeża lemoniada, dlatego wpadnijcie do naszej strefy gastronomicznej po łyk orzeźwienia! A stoisko z watą cukrową ucieszy niejednego łakomczucha – tego słodkiego przysmaku nie może zabraknąć na naszym pikniku! 😄
🏃‍♀️ Wiosenna pogoda to idealna okazja, aby zażyć nieco ruchu, dlatego weźcie udział w treningach zumby prowadzonych przez trenerów klubu fitness Zdrofit! To doskonałe połączenie zabawy i formy treningu, więc ćwiczcie razem z nami! 💪 Profesjonalni trenerzy będą również udzielać konsultacji w zakresie ćwiczeń i prowadzenia aktywnego stylu życia.

👩 Aktywne Mamy – działamy! i Nieidealnanna zapraszają na warsztaty robienia makramowych doniczek, a mamy nauczymy tworzenia własnego peelingu DIY! 🧴 Wyzwolimy też kreatywność wśród najmłodszych, z którymi stworzymy wyprasowanki z koralików, a artystyczne dusze będą mogły skorzystać z kolorowanek 3D i pomalować bajkowe miasteczko! 🎨
A po wszystkim zrelaksujcie się na naszych leżakach i cieszcie się wiosennym popołudniem w gronie rodziny i znajomych! Do zobaczenia już 3 czerwca!

Mirelle, Astrid i Hakima w internetowym plebiscycie zorganizowanym przez uczniów pewnej szkoły otrzymują tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, co oznacza, że zostały okrzyknięte najbrzydszymi dziewczynami w okolicy. Ktoś by się załamał, ktoś inny wykupił karnet na siłownię i od jutra zaczynał naprawę swojego wyglądu. Co robią trzy bohaterki bestsellerowej powieści Clementine Beauvais? Wsiadają na rowery i jadą na nich do stolicy, żeby po drodze sprzedawać… paszteciki. W dodatku zabierają ze sobą poruszającego się na wózku inwalidzkim brata jednej z nich.
Opowieść o trzech nieustraszonych nastolatkach zwraca uwagę na tematy, które powszechnie dyskutowane są na szkolnych korytarzach. Mówi również o tych, o których w szkole raczej się milczy. Bez tabu, ale też bez histerii, z dużą dawką mądrego poczucia humoru mówi się tu o akceptacji własnego wyglądu, o podkręcanym przez koncerny wyścigu w tym, kto włoży bardziej markowe ubrania, o zmieniającym się ciele nastolatka, o hejcie, prześladowaniu, internecie jako przestrzeni, nad którą nie można zapanować a także wreszcie o odwadze, przyjaźni i miłości – o tym jest ta historia.
Warszawski spektakl, poszerzony o rozbudowane wydarzenia edukacyjne, daje szansę i narzędzia do rozmowy na tematy, na które zbyt często się milczy. Dla młodzieży z kolei będzie to możliwość spotkania z (nie)idealnymi bohaterkami, usłyszenia o ich kompleksach i innych problemach związanych z akceptacją, zobaczenia, że można być nieidealnym w tym wymagającym idealności świecie.
Inspirując się powieścią, ale także popularną wśród młodzieży muzyką (choćby twórczością zespołu The Dumplings) czy serialami Fleabag, Sex Education, Derry Girls twórcy chcą stworzyć atrakcyjny dla nastolatków (i dorosłych) spektakl pełen muzyki, humoru, kolorów, a także elementów z ich codziennego życia. Spektakl, nie zapominający, że temat jest poważny… dlatego można się czasem do niego uśmiechnąć.
Obsada: Mirella Burcewicz, Magdalena Duszak, Ewa Sadowska, Katarzyna Zielińska, Artur Chamski, James Malcolm i Kamil Studnicki.
Adaptacja – Łukasz Zaleski
Reżyseria – Magdalena Miklasz
Scenografia i kostiumy – Justyna Elminowska
Reżyseria świateł – Monika Stolarska
Asystentka reżysera – Marlena Perkowska
Muzyka – Kuba Karaś/The Dumplings
Spektakl dla widzów od 10 roku życia.
Czas trwania spektaklu około 120 minut z przerwą.
Ilustracja Gosi Herby z okładki książki „Pasztety do boju!” Clémentine Beauvais, Wydawnictwo Dwie Siostry.

Dzień Dziecka! – Marywilska 44

Zapraszamy 3 czerwca w godz. 10.00-16.00 na cudowną zabawę z okazji DNIA DZIECKA Z MARYWILSKĄ 44! Zbierzcie swoją radosną paczkę i dołączcie do wspólnego świętowania – przecież dzieckiem jest każdy z nas 🥰
Widzimy się przy wejściu nr 12.
W programie m.in.:
🤼Otwarty trening i pokazy brazylijskiej CAPOEIRY (10.00-11.00)
🎨Plenerowe zajęcia rehabilitacyjne ze @Stowarzyszenie “Bardziej Kochani” (10.00-14.00)
👘 Projektowanie kolekcji modowych – kreatywne zajęcia plastyczne (10.30 – 12.00)
🕺🏼Pokazy taneczne i 🎤 wokalne @BARAŃSKI ART SPACE (11.00 – 12.00)
🥁 Maligrajki – warsztaty umuzykalniające (12.00 – 13.00)
👯‍♀️ Animacje i bezpłatne lekcje tańca dla dzieci (13.00 – 14.00)
💃🏽 Pokazy taneczne w wykonaniu@TheCubanPlace (15.30 – 16.00)
🧗‍♀️ Ścianka wspinaczkowa; 🚂 Kolejka, Dmuchańce, Euro Bungee;
🎉 I WIELE WIĘCEJ przy przebojach dla dzieci miksowanych przez @Tensile
Ps. Dla wszystkich w prezencie 🍥 Wata cukrowa i 🍿 Popcorn.
DO MIŁEGO ZOBACZENIA🥳

Zapraszamy na filmową rozgrzewkę z reżyserką Zuzanną Sorówką.
🎥 Jak to jest być filmowcem? Jak w kilku kadrach wykreować zupełnie inny, magiczny świat? I do tego jeszcze w nim zagrać? Na te oraz wiele innych filmowych pytań poszukamy odpowiedzi podczas praktycznego warsztatu filmowego, w ramach którego zrealizujemy scenę z bajki „Nasze magiczne Encanto” (reż. Jared Bush, Byron Howard). Warsztat dedykowany dla dzieci w wieku 7+.
📌 INFORMACJE PRAKTYCZNE:
🎸 Wszystkich Państwa prosimy o zapoznanie się z bajką „Nasze magiczne Encanto” przed warsztatem. Zachęcamy także do przyniesienia wszelkich rekwizytów oraz kostiumów – to może być wszystko co tylko przyjdzie Wam do głowy. Im bardziej zwariowane pomysły, tym lepsza zabawa!

Warsztaty dla małych chemików!
Będziemy bawić się suchym lodem! Sprawimy, ze nasze probówki będą dymić i poznamy prawdziwą magię chemii. Zamkniemy dym w bańce mydlanej oraz stworzymy dymiącą pianę.
Cena to 99 zł/dziecko.
Warsztaty trwają 1h.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line, plac Konesera 2.

Warsztaty dla adeptów sztuki!
Warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwiną ich umiejętności, ale będą przede wszystkim świetną zabawą.
W inspirujący sposób opowiemy o Picasso, będziemy malować i rysować różnymi technikami.
Cena warsztatu 59 zł/dziecko.
Zajęcia trwają 60 minut.
Spotykamy się w pracowni Minimal Line Płac Konesera 2.

WAŻKI I MOTYLE
spacer dla całych rodzin
3 czerwca (sobota) 2023
godz. 11.00
wstęp wolny
zapisy: www.kulturalni.pl
zbiórka: Górki Szymona, Zalesie Dolne, al. Brzóz, parking przy stacji roweru miejskiego
Dworzec Kultura CK
Wydarzenie współorganizowane z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym
Motyle są delikatne i pełne gracji, ważki popisują się zwinnością i szybkością. Podczas spaceru poznamy bliżej te dwie grupy latających owadów. Dowiemy się: jak zdobywają pokarm, jak zmieniają się z wiekiem i co robią w czasie zimowych miesięcy. Sprawdzimy jakie gatunki motyli i ważek można spotkać przy Górkach Szymona i nad rzeką Jeziorką.
*jak przygotować się do spaceru: buty w teren, sprej na kleszcze, aparaty fotograficzne, nakrycie głowy
UWAGA! W razie niepogody, deszczu wydarzenie zostanie odwołane

INFORMACJE:
Mazowiecki Zlot Mustangów odbędzie się na terenie Posiadłości Zbiroża k/Warszawy. Szczegółowy plan Zlotu będzie podawany na bieżąco, a na razie przedstawiamy główne informacje:

Dla GOŚCI:

Wystawa w godzinach 11-18
Konkursy dla publiczności oraz wszystkie atrakcje udostępnione na terenie Zlotu

Mazowiecki Zlot Mustangów – darmowe uczestnictwo, wystawa samochodów Ford Mustang, atrakcje i nocna impreza. Zapraszamy do Posiadłości Zbiroża k/Warszawy.

Sportowy Dzień Dziecka – W lesie też jest fajnie!🌲
W programie bezpłatne atrakcje:

 • Namiot edukacyjny Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie👩‍⚕️
 • Gry i zabawy oraz edukacyjny spacer po lesie z Wyszkowskim Nadleśnictwem🐿️🌲
 • Konkurencje sportowe z trenerami UKS Volley Wyszków 🏐🏃‍♀️🏅🤸‍♂️
 • Zabawny Bus🚌
 • Dmuchańce🛝
 • Popcorn🍿, wata cukrowa🍭 bańki mydlane 🎈, kolorowe tatuaże 🎨 warkoczyki💈
 • Spider-Man🕸️

  Dodatkowo grill🍗🥓🍆🥗

Za nami intensywny, kreatywny i bardzo pracowity rok. Uczestnicy zajęć w BOK w ciągu ostatnich miesięcy doskonalili swoje umiejętności, rozwijali talenty i poznawali samych siebie. Wszystko to przy wsparciu naszych instruktorów. I tak oto dobrnęliśmy do…
… finału sezonu 2022/2023!
Między 3 a 22 czerwca obejrzycie efekty pracy naszych podopiecznych. Szczególnie serdecznie zapraszamy Was w pierwszy weekend czerwca na Głębocką 66. Będzie się działo – muzycznie, tanecznie, teatralnie i intensywnie!

🙉 Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami! 🙉
Dlatego razem z Kinem Dzieci przygotowaliśmy tytuły dla młodej widowni, które idealnie sprawdzą się w tym wyjątkowym czasie radości i zabawy. Zapraszamy na seanse filmów aktorskich i animacji z postaciami, które porwą widzów w pełen przygód i magii świat! Rezolutna Kicia Kocia, bystrzy Lasse i Maja, urocza myszka z ukulele Yuku czy przedpremierowo – radosny Królik Karol – to tylko wybrani bohaterowie, którzy oczarują widownię i zadbają o niezapomniane wspomnienia.
Sprawdźcie nasze propozycje i świętujcie z nami Dzień Dziecka w kinie!

🚂Zapraszamy całe rodziny na Kolejowy Dzień Dziecka w Muzeum Warszawskiej Pragi!
Przygotowaliśmy dla Was parę niezwykłych atrakcji.
🕰️Rodzinne oprowadzanie kuratorskie
11:00 – 13:00
O najnowszej wystawie „Kolej na Pragę” opowie podczas rodzinnego oprowadzania jej kuratorka – Anna Mizikowska.
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN/8.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online.
Bilety dostępne od 20.05 od godz. 11:00.
🔗https://bit.ly/41NtpAl

Zapraszamy na wystawę modeli z klocków Lego przygotowaną dla uczestników festiwalu Kontrast przez grupę WAWLUG. Zaprezentowane zostanie wiele fantastycznych modeli i dioram. Wystawa będzie czynna przez dwa dni trwania festiwalu od godziny 10.00. Wstęp jest bezpłatny.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza na wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. Event odbędzie się 3 czerwca (sobota) w godzinach 11:00 – 13:00.

Dzień Dziecka jest połączony z wydarzeniem Odjazdowy Bibliotekarz.
Trasa przejazdu Odjazdowego Bibliotekarza:
Start: 10.00, Biblioteka Publiczna w Piasecznie, filia przy Szkolnej 18
Trasa: Szkolna – Powstańców Warszawy – Jana Pawła II – Orężna – Danuty Siedzikówny „Inki” – Leona Wyczółkowskiego – Kazimierza Przerwy Tetmajera – Pomorska – Stanisława Wyspiańskiego – Jana Matejki – Mikołaja Kopernika – Stołeczna – Graniczna – Wesoła – Modrzewiowa – Grabowa – Aleja Kasztanów – Aleja Kalin – Tadeusza Rejtana – Księcia Janusza I Starego – Jana Kilińskiego – Nadarzyńska – Żytnia
Meta: 11.00, Biblioteka Publiczna w Piasecznie, Jana Pawła II 55
Można dołączyć do Rajdu na każdym odcinku trasy. Rajd będzie eskortowany przez Policję.
Zapisy na Odjazdowego Bibliotekarza telefonicznie, mailowo lub osobiście:
Biblioteka Główna, Oddział dla dzieci i młodzieży CEM
ul. Jana Pawła II 55
tel. 22 484 21 47
e-mail: cemdzieci@biblioteka-piaseczno.pl
Sponsorem rajdu Odjazdowy Bibliotekarz jest firma PŁYTEX.
Uwaga! W przypadku złej pogody wydarzenie się nie odbędzie.

🎈 Zbliża się wyjątkowy dzień, w którym możemy zanurzyć się w magicznym świecie przygód i przyjemności! Tak, mowa o Dniu Dziecka ❤️🧡💛💚💙💜!
A co byście powiedzieli na niezapomniane doświadczenie na naszej urokliwej farmie 🐮🌾🐷🌽?
Zapraszamy Was i Wasze dzieci do odwiedzenia nas, przygotowaliśmy moc atrakcji:
🔸 przejażdżka na kucyku (4 czerwca w godzinach 15:00-19:00)
🔸 przygotowanie swojej sadzonki dyni (cały weekend) 🌱
🔸 zapoznanie z nowymi mieszkańcami farmy – Lily i Molly (cały weekend) 🐐
🔸 bal przebierańców dla alpak (cały weekend) 🎭
Na naszej farmie czekają na Was różnorodne inne atrakcje, które z pewnością oczarują i rozbudzą wyobraźnię Waszych maluchów 👶 👧.
Wszystkie z atrakcji dostępne w cenie biletu 🔖.

Zapraszamy Was na rodzinne warsztaty z ptakami w roli głównej oraz nocowankę pod namiotami.
Spotkanie składa się z dwóch części, możecie uczestniczyć w całości lub tylko w części w zależności od Waszych chęci i możliwości.
Zaczynamy wczesnym sobotnim przedpołudniem o leśną wyprawą z ptasim motywem głównym, która potrwa około dwóch godzin. Po drodze czekać na rodziny będą ciekawostki i zadania związane z ptasim życiem i zwyczajami.
Po powrocie do Szumi Las czekać na Was będzie warzywno – owocowa przekąska i trójka wspaniałych gości, spotkamy się bowiem z Iloną Smolagą oraz dwójką jej pierzastych towarzyszy – sową i jastrzębiem.
Zapewne nie raz zastanawialiście się na spacerze, kto krąży nad waszymi głowami, bądź dlaczego nagle w lesie zapadła cisza a wszystkie ptaki zniknęły. Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w trakcie spotkania z Leśną Akademią, oraz ich pierzastymi podopiecznymi. Uczestnicy poznają biologię i charakterystykę wybranych gatunków ptaków, a także ich znaczenie w ekosystemach oraz sposoby ochrony. W trakcie spotkania omawiamy w jaki sposób powinniśmy zachowywać się przy zwierzętach, nie tylko tych dziko żyjących, ale również naszych domowych milusińskich. Każdy uczestnik zajęć ma możliwość stanięcia oko w oko z żywymi szponiastymi łowcami. Sprawdzimy czy sowa rzeczywiście lata bezszelestnie, a jastrząb jest wybitnym lotnikiem.
Wraz z pożegnaniem Ilony i ptaków, około godziny 17.30 – 18.00 kończy się pierwsza część naszych warsztatów.

Druga część spotkania rozpoczyna się od wspólnego rozpalenia ogniska i przygotowania namiotów. W czasie, gdy dorośli zajęci będą przez chwilę kwestiami technicznymi chętne dzieciaki zaprosimy do wspólnych zajęć art craft, podczas których wykorzystamy zdobytą tego dnia wiedzę łącząc ją ze sztuką.

Zjemy posiłek przygotowany na ognisku i spędzimy swobodny i nieśpieszny czas bawiąc się, ciesząc swoją obecnością w otoczeniu przyrody, grzejąc się ciepłem ogniska.
Rankiem czeka na nas wspólne śniadanie i kawa/ herbata z ogniska.
Przygotowane atrakcje są odpowiednie dla dzieci w wieku 3-10 lat.
Gdzie:
Spotykamy się w ogrodzie Szumi Las przy ul. Szczęśliwej 1 w Granicy
Kiedy:
03.06.2023
Część pierwsza godz. 13.00 – 17.30/18.00
Udział w całości z nocowanką godz. 13.00 sobota – 09.30/10.00 niedziela
Koszt:
Udział w części pierwszej spotkania:
55 zł/osoba
dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie
Udział w całym spotkaniu wraz z nocowanką:
88 zł/osoba
dzieci poniżej 3 roku życia bezpłatnie
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pamiętajcie, że nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania, dlatego też, gdy na dworze jest deszcz, albo chłód to my nie odwołujemy wydarzenia. Wyjątkiem są warunki atmosferyczne które mogą zagrażające życiu i zdrowiu np. prognozowane porywiste wiatry czy intensywne burze. W takich wyjątkowych wypadkach warsztat może być odwołany przez nas lub przesunięty na nowy termin.

To będzie wielkie święto w stylu Belle Epoque! Pierwszy czerwcowy weekend należy do Dni Konstancina! Wspaniałe atrakcje wypełnią dwa dni – nie zabraknie warsztatów, spotkań, konkursów, koncertów, wystaw i aktywności sportowych. Będzie spektakl, konstancińskie spacery i potańcówka.
Kluczowym momentem Święta Miasta będzie tradycyjna Parada Retro! Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w przebraniach Belle Epoque.
A na wielki finał w niedzielę wieczorem w Amfiteatrze – koncert Gwiazdy, której nazwę ujawnimy już niedługo!

1. ORGANIZATOR

IPMS Polska
IPMS Warszawa
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika

 1. LOKALIZACJA
  Hala Arena Ursynów ul. rtm. Pileckiego 122
 2. RODZAJE KONKURSÓW

W ramach imprezy odbędą się 3 niezależne konkursy modelarskie:

Konkurs o Syrenią Łuskę – ocena modeli wg dodatkowego regulaminu, na podstawie dokumentacji dołączonej do modeli (instrukcja fabryczna modelu jak i “zestaw biblioteczny” czy nośniki elektroniczne nie są uznawane za dokumentację. Sugestia jak ma wyglądać poprawna dokumentacja znajduje się tu – https://ipmspolska.org.pl/wp-content/uploads/2020/03/Dokumentacja.pdf )
Festiwal modeli plastikowych
Festiwal modeli Kartonowych
Wszystkie konkursy mają charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć modelarze indywidualni jak i zrzeszeni w klubach i modelarniach

 1. CEL

Popularyzacja modelarstwa redukcyjnego jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznościowych.

 1. GRUPY WIEKOWE

Młodzik: urodzony w 2010 i później
Junior: urodzony w latach 2005-2009
Senior: urodzony w 2004 i wcześniej

Świętuj Dzień Dziecka w Magicznych Ogrodach! Zapraszamy w weekend 3 i 4.06! Pobawimy się naprawdę beztrosko, czerpiąc pełnymi garściami ze źródeł szczęścia! ☺️
Przekonaj się, skąd biorą energię mieszkańcy świata baśni… Co napędza Mordole? 😉 Być może tę zagadkę wyjaśnią zabawy na Wydarzeniowisku. Harce z Mordolami będą obejmować tańce, psoty i przeróżne gry, które pomogą Wam obudzić w sobie radość dziecka!
Czeka na też festiwal radości, w tym zabawy z Bulwiakami. Jak godzą uprawę roślin z rozrywką? Przekonaj się! ☺️
Przewidujemy też… bańkowe szaleństwo! Ale oczywiście pozytywne 😁 Malownicze widowisko, które pozwoli Ci oderwać się od codzienności i cieszyć chwilą!
Dołącz do nas 💞

W Teatrze Dramatycznym świętujemy dzień dziecka przez trzy dni! Dlatego gramy spektakl PIOTRUŚ PAN od czwartku do niedzieli 😉
🦜Zapraszamy do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych – bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku!

Zaserwujemy małym i dużym widzom nie lada atrakcje! Macie jak w banku:
✨ żeglugę przez głębokie morskie fale
✨ lot przez Nibylandię
✨ złoty pył
✨ tajemniczą mgłę
✨ piratów: tych strasznych i tych śmiesznych 😉
A to nie wszystko! Podczas czerwcowych spektakli czeka na Was:
🍰 słodki poczęstunek od cukierni Lukullus
⚓️ pirackie tatuaże
📸 zdjęcie z bohaterami spektaklu

🧚‍♀️Spektakl przygotowuje Anna Ilczuk, reżyserka z powodzeniem zajmująca się tworzeniem teatru dla dzieci, twórczyni m.in. świetnie przyjętych „Dzieci z Bullerbyn” z Teatru Polskiego we Wrocławiu czy „Ronji, córki zbójnika” z Teatru Powszechnego w Warszawie.
W ujęciu Anny Ilczuk, “Piotruś Pan” to także zaproszenie do rozmowy o dziecięcych emocjach – również tych mniej pozytywnych – i do przyjrzenia się, skąd się biorą i na jakie sposoby mogą być bezpiecznie wyrażane. Historia uciekającego przed dorosłością chłopca staje się okazją do zapewnienia wszystkich chłopców – tych zagubionych i tych niezagubionych – że mogą tęsknić, bać się, płakać, smucić i że nie zawsze muszą być dzielni.

Rekomendowany wiek: 5+
📅Gramy:
▪️1 czerwca (czwartek) o g. 11:00
▪️3 czerwca (sobota) o g. 16:00
▪️4 czerwca (niedziela) o g. 16:00

✨Obsada✨
Agata Góral, Marta Król, Marta Ojrzyńska, Agata Różycka, Mariusz Drężek, Kamil Szklany, Marcin Sztabiński, Konrad Szymański, Marcin Wojciechowski, Łukasz Wójcik.

📸 Natalia Kabanow

Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 5 roku życia wraz z rodzicami na wspólne gotowanie:)
Dwie tematy gotowania:

 1. Francuska słodycz czyli Croissant, Makaroniki, eklerki i wiele innych
 2. Włoskie Smaki czyli makarony, pizza i nie tylko
  Cena:
  Dziecko+ rodzic 150zł
  2 dzieci+ rodzic 120zł
  Czas Warsztatów: około 3h w zależności od grupy
  Warsztaty odbędą się pod warunkiem 15 uczestników ( dzieci)
  Każda grupa max 20 dzieci
  Zapisy do 21.05.2023 r.
  Miejsce: Warszawa Żoliborz
  Zapraszamy:)))

W jak przedziwnej krainie znalazł się książę Tamino! Choć przed straszliwym smokiem ratują go trzy tajemnicze Damy, to tę zasługę przypisuje sobie zabawny ptasznik Papageno. Czy spotka go za to kara? Kim jest kipiąca gniewem Królowa Nocy, wyśpiewująca jedną z najsłynniejszych arii w historii opery? Jaką rolę w tym świecie odgrywa czarodziej Sarastro? Czy przy pomocy niezwykłego fletu Tamino zdoła odnaleźć i uwolnić ukochaną piękną Paminę? Czy srebrne dzwoneczki zawiodą Papagena do jego miłości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą podczas wspólnej wędrówki dzielny i rozważny Tamino wraz z niesfornym gadułą Papagenem. Każdy z nich otrzyma na drogę magiczny instrument, a niezwykła moc muzyki z pewnością pomoże im stawić czoła wszelkim próbom i trudnościom.
Artyści Polskiej Opery Królewskiej zapraszają najmłodszych melomanów na przygotowaną specjalnie dla nich przez Andrzeja Klimczaka inscenizację Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ta baśniowa opowieść jest wspaniałą okazją do pokazania dzieciom niezwykłego świata opery, gdzie genialna muzyka wraz ze śpiewem i tańcem, zapierające dech w piersiach scenografia i kostiumy oraz poruszająca historia stapiają się w jedno spójne dzieło, wobec którego trudno pozostać obojętnym.

Małych i dużych poszukiwaczy skarbów zapraszamy na niezwykłą wyprawę na Wyspę Jadłonomię. W tej podróży towarzyszyć Wam będą Pan Przepis i Cień, których spotkała Mała M. Droga do celu pełna będzie zagadek, łamigłówek, zadań do wykonania oraz skarbów do odnalezienia. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść z nami na teatralną łódź dostanie mapę, która poprowadzi go do celu.
Nie musisz znać spektaklu Wyspa Jadłonomia, ani postaci, które pojawiły się w przedstawieniu, aby wziąć udział w podchodach.
Bilety: 25 zł

Miasto Otwock i Fundacja Polsat zaprasza wszystkie dzieci na wspólne świetowanie tego wyjątkowego, jednego z najważniejszych dni w roku! Dnia Dziecka! 👶👦👧
Przygotowaliśmy na ten dzień wiele atrakcji dla najmłodszych, ale gwarantujemy, że dorośli też nie będą się nudzić.
Program wydarzenia:
12:00 – Spektakl dla najmłodszych: „Historia Misia Wojtka”
12:30 – Oficjalne otwarcie pikniku
12:45 – Taneczne warsztaty z Tomkiem Barańskim, vol.1
13:00 – Koncert laureatów konkursu „Śpiewaj z Kubusiem”
14:00 – Taneczne warsztaty z Tomkiem Barańskim, vol.2
14:30 – Konkursy z nagrodami
15:00 – Koncert: ENEJ
16:30 – Taneczne warsztaty z Tomkiem Barańskim, vol.3
16:45 – Bajkowy koncert Jonasza Koprukowiaka
18:00 – Koncert: Magdy Beredy
Start: godz.12:00
Ponadto: eko warsztaty, fotościanka, nitro lody, malowanie buziek i dmuchańce
(Świętowanie będzie połączone ze zbiórką na wyposażenie nowo wyremontowanego traktu porodowego w powiatowym szpitalu w Otwocku).
Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dziecka w Kulturze
Kino Kultura zaprasza 3 czerwca na wyjątkowy Dzień Dziecka. W programie pokaz filmów animowanych (godz.11:00) i spotkanie z twórcami, następnie konkursy, warsztaty i poczęstunek. Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Zapraszamy dzieci od 4 roku życia wraz z opiekunami.
W programie:
✨pokaz animacji bloku animacji polskiej produkcji (57’) i spotkanie z twórczynią filmów dla najmłodszych, Martą Stróżycką.
🔸„Bianka i Albert” (seria: „Szmatkowe Królestwo”) reż. Jarosław Szyszko , 7’ / Serafiński-Studio 2022
🔸„Bal” (seria: „Szmatkowe Królestwo”) reż. Elżbieta Wąsik, 7’ / Serafiński-Studio 2022
🔸Odcinek pilotażowy „Tęsknota” (seria: „Wielka Księga Uczuć”) reż. Wiola Sowa 7’ / EGoFILM 2020
🔸Odcinek pilotażowy „Królewicz” (seria: „Maleńkie Królestwo Aurelki”) reż. Marta Stróżycka, 7’/ EGoFILM 2020
🔸Odcinek pilotażowy „Złowróżbne spaghetti” (seria: „Bajka na końcu świata”) reż. Marcin Podolec, Kacper Zamarło, 7’/ EGoFILM 2022
🔸„Gwiazdka z Nieba”, reż. Sofya Nabok, 6’/ EGoFILM 2021
🔸„Leżące drzewo” (seria: „Żubr Pompik”) reż. Marta Wojciechowska-Witek, 7’ / EGoFilm 2020
🔸„Agatka i akwarium” (seria „Agatka”) reż. Andrzej Piotr Morawski, 9’ / Serafiński Studio 2019
Poza pokazem filmowym zapraszamy naszych najmłodszych gości na:
✨ konkursy z nagrodami
✨ brokatowe tatuaże, malowanie twarzy
✨ warsztaty plastyczne
✨ poczęstunek
Wydarzenie odbywa się w godz. 11:00 – 15:00.
❗️Bilety w cenie 10 zł (bilet ważny dla jednego dziecka i jednego dorosłego opiekuna) dostępne od 17 maja w kasie kina❗️
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

🕵️‍♀️ Jakie tajemnice skrywają mury warszawskich kamienic?
Czekamy na was z zadaniami i zagadkami godnymi prawdziwych poszukiwaczy przygód. ✨
🔎 Aby je rozwiązać, musicie wyostrzyć wszystkie zmysły. Przed bystrym detektywem nie umknie żaden szczegół.
Czy jesteście gotowi podjąć wyzwanie? 🤔
● Miejsce spotkania: przy kasach muzealnych, Rynek Starego Miasta 42
● Dla kogo: gra muzealna dla rodzin z dziećmi 5+
● Bilety: https://bit.ly/3MA7B5w

Finał Mini Mistrzostw w piłce nożnej dla dzieci w wieku 6-10 lat

animacje w przestrzeni edukacyjnej / otwarte zajęcia dla dzieci

Zapraszamy wszystkie dzieci na niedzielne animacje, czyli zajęcia artystyczne, na których wykonamy prace plastyczne inspirowane dziełami z kolekcji MNW. Zajęcia odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej.
Można dołączać w każdym momencie trwania animacji.
📌 przestrzeń edukacyjna na 1 piętrze
👱🏻 dzieci z rodzicami (sugerowany wiek 4–12 lat)
🎟️ udział w animacjach jest możliwy w ramach biletu wstępu do MNW;
👨🏻‍🦽 brak barier architektonicznych
ℹ️ Dodatkowe informacje:
• przed podjęciem decyzji o udziale w animacjach bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem Przestrzeni Edukacyjnej. Udział w animacjach jest równoznaczny z jego akceptacją;
• obecność opiekuna jest obowiązkowa.

NIEDZIELA, 4 czerwca

Z przyjemnością donoszę, że już jest – Wielka Lekcja Montessori o Powstaniu Życia na Ziemi!
Bardzo serdecznie na nią zapraszam rodziny z dziećmi w wieku 5-9 lat.
Lekcja odbędzie się 4 czerwca w godzinach 15 – 16 w CUD Grochów ul. Osowska 84A.

A co się będzie działo?

Jak we wszystkich Wielkich Lekcjach i tu będzie linia czasu, pokazująca chronologicznie historię rozwoju – tym razem życia ziemskiego – od pierwszej komórki do wyłonienia się z naczelnych pierwszego człowiekowatego.

Będą opowieści o niezwykłych i trochę dziwacznych stworzeniach, które zamieszkiwały naszą planetę, przedstawione w ten sposób, aby pokazać jakie ważne kroki w rozwoju życia poczynił ten konkretny organizm i co ważnego wniósł do ekosystemu planety.

Zobaczymy Ziemię i jej wszystkich mieszkańców jako jeden system, w którym nic nie pozostaje bez wpływu na resztę, wszystko ma swoje miejsce i swoje znaczenie. Zaobserwujemy jak z upływem czasu nasza planeta ulegała zmianie, stając się przyjazną dla życia i jak życie zmieniło Ziemię.

Lekcja jak zwykle będzie obfitowała w ilustracje i modele ułatwiające rozumienie i zapamiętywanie treści. Jednak największą radość sprawiło mi gromadzenie do niej autentycznych skamieniałości organizmów, które żyły na Ziemi miliony, a nawet miliardy lat temu. Jestem ciekawa, jak się Wam spodobają.

Aby uczestniczyć w lekcji należy wypełnić i przesłać poniższy formularz: https://forms.gle/pZSahwXf1tvSB3Cg7

Cena lekcji pozostaje bez zmian jest to 120 zł za parę rodzic i dziecko. W razie większej ilości pociech za każdą kolejną zapłacicie już tylko 30 zł. Konto do wpłat prześlę Wam po otrzymaniu od Was formularza.

Ważną organizacyjną informacją, jest to, że dzieci pozostają przez cały czas lekcji pod opieką rodziców, tak abym ja mogła się skupić na prowadzeniu lekcji.

Z niecierpliwością czekam na Nasze kolejne spotkanie,

Gosia Sosnowska

Latająca Szkoła Montessori

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Łazienek Królewskich. W ciągu kilku czerwcowych dni na naszych gości czeka moc bezpłatnych atrakcji, m.in. teatr plenerowy, gra terenowa, meksykański wieczór opowieści, rodzinne warsztaty i spacery. Bawić się można będzie również w strefie “Maluję”.
W te dni wstęp do obiektów dla osób poniżej 18 roku życia będzie bezpłatny. Bezpłatny bilet należy pobrać w kasie (Podchorążówka, Stara Oranżeria, Stajnie Kubickiego).

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie czasowej „Dzieciństwo”, które odbędzie się:
🔸 4 czerwca (niedziela), godz. 13 🔸

🧸 W ostatnich kilku dekadach pozycja dziecka w obszarze społecznym i rodzinnym zmieniła się radykalnie w wyniku przemian społeczno-kulturowych. Dziecko zyskało podmiotowość. Wystawa „Dzieciństwo” pokazuje skalę zmiany na tym polu. Prezentuje różne smaki i odcienie dzieciństwa, które były i są udziałem różnych środowisk w różnych czasach – zarówno w przeszłości, jak i współcześnie. Ekspozycja jest refleksją dotycząca tego, kim jest dziecko – kim było i jak jest traktowane przez dorosłych w poszczególnych sferach życia.
Kuratorki wystawy opowiedzą o 6 bohaterkach i bohaterach wystawy, dzieciach urodzonych równo co 30 lat od końca XIX wieku aż do początków obecnego stulecia. Śledząc losy Hani, Janka, Andrzeja, Magdy oraz Kuby i Julki przyjrzymy się jak w kolejnych pokoleniach zmieniało się podejście do różnych tematów związanych z obecnością i sytuacją dziecka.
🔹 Kiedy mały człowiek staje się obecny w świadomości rodziny i otoczenia?
🔹 Na ile sposobów można troszczyć się o dziecko?
🔹 Jak zmienia się pojmowanie tego, co dla dziecka dobre?
🔹 Jak zmieniają się kategorie obowiązków?
🔹 Co sprawia dzieciom radość?
🔹 Kiedy dziecko przestaje być dzieckiem?

Oprowadzanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Dostępne będą również naszyjne pętle indukcyjne (przed rozpoczęciem oprowadzania poinformuj w kasie muzeum o potrzebie skorzystania z pętli). W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt: 📱502 955 534.

💬 Po wystawie oprowadzą kuratorki Agnieszka Grabowska oraz Małgorzata Kunecka.

🎫 Wstęp: 19/10 zł (bilet do muzeum)

Zamknijcie oczy…policzcie do trzech…uwaga…JEDEN… DWA… TRZY! Znajdujemy się w niezwykłym Królestwie Magii, w którym wszystko jest możliwe. To niesamowite miejsce do którego trafiają tylko wyjątkowi goście – tacy jak Wy. Razem z Alicją poznacie tutaj wiele śmiesznych i uroczych zwierzątek, z którymi będziecie mieli okazję się zaprzyjaźnić. Każde z nich ma dla Was coś specjalnego.
Bądźcie uważni! Zobaczycie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Macie jednak przed sobą ważną misję. Musicie pomóc Alicji rozwiązać tajemniczą tajemnicę tajemniczego… no właśnie…czego?
Alicja w Królestwie Magii to muzyczny spektakl edukacyjny. Rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz kształcenie młodego widza jest dla nas ogromnie ważne. Dzieci będą miały szansę aktywnie uczestniczyć w tworzeniu historii Alicji, rozwiązywać zagadki, zostaną zaangażowane w zadania muzyczne oraz ruchowe. Będą również miały szansę pomóc wykonać sztuczki magiczne. Nie będzie miejsca na nudę.
Na spektakl zapraszamy również dorosłych. W końcu każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.
Scenariusz / reżyseria: Angelika Chałubek, Angelika Paradowska
Występują: Angelika Chałubek, Angelika Paradowska, Marysia Kłosińska
bilety 30 zł (wstęp wolny dla dzieci do 1. roku)

W niedzielę 4 czerwca w godz. 12.00-14.00 zapraszamy wszystkie dzieci na
„Kolorowy Dzień Dziecka” 👫👭👬
❤️🧡💛💚💙❤️🧡💛💚💙💜
W programie:
🎈gry zespołowe,
🎈zabawy taneczne,
🎈bańki mydlane,
🎈brokatowe tatuaże,
🎈giga gry planszowe
🎈zwierzątkowe balony
🎈wykonywanie bransoletek
oraz wiele innych atrakcji🧒👧
Wstęp wolny 😃

Zapraszamy na największą imprezę z okazji Dnia Dziecka‼️
Offroad- owy Dzień Dziecka
04.06.2023r Brwinów ul.Bratnia
Od godziny 11:00
‼️WSTĘP WOLNY‼️
📢 Przejażdżki samochodami Terenowymi
📢 Zdalnie sterowane modele
📢 Paintball
📢 Warsztaty dla dzieci
📢 Dmuchańce
📢 Bańki mydlane
📢 Oraz wiele innych atrakcji
Nie zabraknie również stoisk z jedzeniem, Foodtracki, zabawkami.
‼️Pokażmy że potrafimy dawać radość i dzielić się swoją pasją do Offrad-u

Najbardziej kolorowa impreza już wkrótce zawita na warszawskim Grochowie! 🌈 Spotkajmy się podczas najpyszniejszego III Grochowskiego Festiwalu Streetfoodu już 4 czerwca 2023! 💪Impreza odbędzie się na terenie Stadionu Podskarbińska OSiR Praga-Południe.
❤️🧡💛💚💙💥🎊⁣

Rozpoczynamy wielkie odliczanie do jednego z najradośniejszych dni w roku, czyli Dnia Dziecka. #NIKiDW włącza się również w wielkie świętowanie. W ramach kolejnej edycji Sceny Letniej, 4 czerwca w godz. 12.00-17.00 w siedzibie Instytutu na Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie, odbędą się liczne atrakcje przygotowane specjalnie dla najmłodszych.
4 czerwca, pragniemy, aby na twarzy każdego dziecka zawitał jeszcze większy uśmiech, bo jak mawiał Janusz Korczak, „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzień Dziecka w Instytucie to niezapomniana okazja do przybliżenia naszym pociechom tradycji ludowej. Czerwcowa edycja Sceny Letniej będzie obfitować w folkowe kolory na nutę tradycyjnych, skocznych melodii. W programie nie zabraknie występów tanecznych, warsztatów pod okiem twórców ludowych, a na głodnych i spragnionych będą czekały suto zastawione stoły pełne smakołyków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.
Umilać czas oraz zachęcać do wspólnej zabawy będą takie zespoły jak:
Zespół Pieśni i Tańca „Jata”
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Ludowy „Koderki”
Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”

Zapraszamy na tegoroczną, plenerową odsłonę Urzecze Dizajn. Impreza ma na celu promocję Urzecza – mikroregionu etnograficznego, którego częścią jest nasza dzielnica. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi! Zapewnimy Wam mnóstwo atrakcji – animacje, warsztaty rękodzielnicze, spektakl teatralny, tańce na świeżym powietrzu oraz występ Kapeli Brodów. Pokażemy również rekonstrukcję tradycyjnego wesela na Urzeczu z przełomu XIX i XX wieku.
Urzecze Dizajn nawiązuje do Zielonych Świątek, które były ważnym i radosnym świętem ludowym, rozbrzmiewającym śpiewem i tańcami, ponieważ praktykowane przez wieki zwyczaje miały swoją genezę w pradawnych tradycjach słowiańskich. W czasach pogańskich ludy zamieszkujące nasz region bardzo radośnie i uroczyście świętowały pełnię wiosny, próbując otrzymać łaski bóstw związanych z płodnością upraw.
Obszar Urzecza był tradycyjnie związany z handlem wiślanym, flisakami zwanymi tu orylami, a także z osadnictwem olęderskim, które pojawiło się tu już w początkach XVII wieku. Charakteryzował się m.in. pięknymi strojami wilanowskimi, budownictwem oraz specyficzną nadrzeczną gospodarką.

Dekadę temu Targ pojawił się po raz pierwszy na warszawskim Żoliborzu.
Chwile później dołączył Mokotów.
Wówczas nowością komentowaną w prasie był hummus. Po 10 latach rozpoczynając 11 sezon targu mamy świadomość że zmieniło się wiele. Szczęśliwi i trochę starsi ale nadal niepełnoletni zapraszamy Was do udziału w kolejnym sezonie cudownych spotkań w zieleńcach i parkach Warszawy.
Będzie czas na podsumowanie, wspomnienia, plany na przyszłość.
Najważniejsze że będziecie Wy, że będą cudowni Wystawcy ze swoimi produktami. Będzie słońce i deszcz, będzie wiele uśmiechów, serdeczności, muzyki i normalności w tych dziwnych czasach, której wszyscy potrzebujemy.
Obiecujemy !!

Zapraszamy na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka ❤️💜💚💙🧡💛
👉 04 czerwca 2023r., godz.15.00
👉 Amfiteatr przy Centrum Kultury w Błoniu
W programie :
⭐️Pokazy taneczne – Studio Tańca i Ruchu ” TWIST”
⭐️Pokazy taneczne – Studio Tańca Krystian Krzemiński
⭐️Pokazy muzyczne – Szkoły Rytmu “By Pylu “
⭐️Pokazy i animacje – Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej z Julinka
Atrakcje :
⭐️Jazdy konne i spacery na kucykach
⭐️kolorowa wata cukrowa
⭐️Balonowe Zoo
⭐️Malowanie buziek
⭐️Kolorowe warkoczyki
⭐️Dmuchańce
⭐️Konkursy i mnóstwo fantastycznej zabawy
⭐️stoiska ze smakołykami i zabawkami
Będzie super zabawa 😀😃🥳🤩 Serdecznie zapraszamy

WSTĘP WOLNY!
„(…) JPan Pichon (…) usłyszał na płocie siedzącą Catalani, która coś całą gębą śpiewała. (…)”
Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Dnia Dziecka w Żelazowej Woli! W tym roku kontynuujemy podróże z Fryckiem po Polsce, przysłuchując się… pieśniom i piosenkom z różnych regionów.
Wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Podczas gry terenowej nauczą nas kilku pieśni: ludowych i Fryderyka Chopina, byśmy pod koniec Dnia Dziecka mogli wykonać je wspólnie przed Domem Urodzenia kompozytora. Dowiemy się również, jak muzykować na najprostszych instrumentach świata. Maluszki zaprosimy na specjalnie dla nich zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. Musiconu i prostych instrumentów perkusyjnych.
Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w Parku usłyszymy najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Muzycznego pejzażu dopełnią Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian), wykonując XIX-wieczne pieśni i arie.
Przeróżne warsztaty plastyczne: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy oraz nauka haftów pozwolą nam poznać sztukę rękodzieła. Spotkamy się także z przyrodą: przygotujemy sadzonki oraz własnoręcznie zbudujemy… domki dla owadów! Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, przygotowanych w strefach naszych sponsorów i partnerów.
Serdecznie zapraszamy do Żelazowej Woli! W Parku zaplanowano strefę food trucków z możliwością zjedzenia obiadu – przewidziane menu dziecięce. Warto wziąć ze sobą koc piknikowy i spędzić cały dzień ze sztuką w pięknych okolicznościach przyrody.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Zapraszamy na Dzień Dziecka na Zbrojowni Modlin. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale również rodziców. Przygotowaliśmy dla Was specjalną strefę zabaw z dmuchańcami oddzieloną od reszty strzelnicy, strzelnicę pneumatyczną dla młodszych miłośników strzelania, ale również warsztaty dla dzieci i młodzieży. Co będzie działo się w ciągu dnia?

 • park zabaw z dmuchańcami dla najmłodszych
 • strzelnica pneumatyczna dla dzieci i młodzieży z opieką instruktora
 • animator zabaw dla dzieci (na świeżym powietrzu, lub pod dachem zależnie od pogody!)
 • warsztaty dla dzieci i dorosłych jak obronić się przed agresją prowadzone przez Mistrza Polski w Kick Boxingu i jednocześnie byłego żołnierza GROMu.
 • instruktorzy i szeroki wybór broni palnej dla osób dorosłych i młodzieży
 • grill bar z grillowym menu
 • quady!
 • stoisko Wojsk Obrony Terytorialnej!
 • niespodzianki o których więcej już wkrótce!
  Część atrakcji może wymagać wcześniejszej rejestracji! W przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji!
  Czego możesz spodziewać się na strzelnicy?
  Szeroki wybór osi strzelecki od 10 do 100 metrów z podłożem betonowym lub trawiastym. Przestrzeń, zieleń, parking, zaplecze sanitarne, sala konferencyjna. A wszystko tonie w zielni! Do tego szeroki wybór broni palnej, profesjonalni instruktorzy, bezpieczeństwo!
  Klub strzelecki
  Chcesz zdobyć uprawnienia do posiadania broni palnej? Pasjonuje Cię strzelectwo i chcesz ułatwionego dostępu do strzelnicy? Zostań członkiem naszego klubu strzeleckiego!
  Obsługa grup i imprez
  Nowoczesne biuro, sala konferencyjna, możliwość dogodnej konfiguracji obiektu, catering i wygodny dojazd czynią z nas miejsce idealne na szkolenia, imprezy integracyjne oraz prezentacje!
  Kiedy: 4 czerwca, niedziela
  Kiedy ruszamy: od godziny 11.00!

Zapraszamy serdecznie 4 czerwca o g. 12.30 do sali widowiskowej na pełną przygód, morską opowieść o kolorowej kuli ziemskiej “Tiki Rafa na krańcu Świata”
Wiatr kołysze wszystkie fale więc wsiadajmy czym prędzej na pokład przepięknej Tiki Rafy, aby wraz z Kapitanem Koralem i jego papugą Renią popłynąć w niezapomnianą podróż po wielkich, dalekich kontynentach! Czekają was niesamowite doznania słuchowe oraz wzrokowe. Szczurek Sznurek opowie dzieciom o ciekawostkach ze świata, a Podróżniczka Mera spełni swoje największe marzenie. Usłyszymy porywające, morskie opowieści oraz historie, które mogą zmrozić krew w żyłach, a wszystko w akompaniamencie śpiewających mew. Młodzi pasażerowie poznają charakterystyczne dla danego kontynentu zwierzęta, zwłaszcza zagrożone gatunki oraz panujące tam tradycje. Dowiemy się jak możemy zadbać o naszą planetę Ziemię, a przede wszystkim o swoje najbliższe otoczenie!
Razem z Tiki Rafą obierzmy wspólnie kurs na kraniec świata!
Bajka dla dzieci od 3 roku życia.
Bilety w cenie 15 zł

4 czerwca 2023, niedziela, godz. 16.00-18.30
Opłata 25 zł (w tym materiały). Zapisy online
Dlaczego dot painting? Prosta i efektowna technika, z którą poradzą sobie nawet początkujący! DOTS poprawia koordynację ruchów oraz rozwija cierpliwość i zdolność koncentracji.
Dlaczego mandala? Mandala to rodzaj medytacji, która prowadzi do równowagi i harmonii. Zaprogramujemy je na dobre, a stanie się staranną ozdobą domu, która będzie emanować pozytywną energią.
Zapraszamy wszystkich kreatywnych i chętnych w każdym wieku, dzieci młodsze niż 11 lat potrzebują pomocy rodziców.
Zróbmy coś cudownego własnymi rękami!
Instruktorka: Yuliaa Matsiuk z Ukrainy
Малювання, акрил Техніка крапання – ДОТС – Мандала
4 червня 2023, 16.00-18.30
Ціна 25 zł Всі матеріали входять у вартість
Чому ДОТС? ДОТС – це проста техніка малювання-крапання акрилом, яка під силу навіть новачкам! Вона підвищує рівень впевненності в собі, налагоджує координацію рухів і напрацьовує терпіння та вміння зосереджуватися.
Чому Мандала? Мандала – це своєрідна медитація, яка веде до рівноваги, гармонізації. Ми запрограмуємо її на добро, і вона стане обережною прикрасою домівки, яка буде випромінювати позитивну енергію. Запрошуємо всіх творчих і бажаючих в будь-якому віці, діти молодші 11 років – потребують допомоги батьків. Зробімо разом звичайне чудо своїми руками! Інструкторка – Юлія Мацюк із України.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/mandala-dot-painting

Niezwykłe koncerty i przedstawienia, występy wokalne i taneczne, animacje i pokazy sportowe, bezpłatne i różnorodne dmuchańce oraz wiele innych atrakcji przygotowano dla uczestników pikniku rodzinnego w Sulejówku w ramach Dni Powiatu Mińskiego, który wspólnie organizują: Miasto Sulejówek, Powiat Miński oraz MLKS Victoria Sulejówek.
Główną atrakcją pikniku będzie koncert zespołu Zazula. Zazula to polsko-ukraiński zespół indie folkowy, specjalizujący się w technice śpiewu białego, łączący tradycyjny folk z elementami współczesnych gatunków rozrywkowych, takich jak rock, funk czy muzyka elektroniczna. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Ideą, której hołduje zespół Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów miedzy narodami polskim i ukraińskim.
Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież sulejóweckich przedszkoli i szkół oraz rodzice dzieci miejskiego przedszkola w przedstawieniu „Książę i dziewięć Księżniczek, czyli casting na królewską małżonkę”, którzy zachęceni przez wychowawczynię do występu dla przedszkolnych milusińskich odkryli swoje aktorskie talenty.
W tym dniu odbędzie się również niezwykły koncert – „przedsmak” złożony z fragmentów widowiska muzycznego pt. „Czekając na Marszałka” przygotowywanego specjalnie z okazji 100. rocznicy przekazania Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Dworku Milusin w Sulejówku (premiera widowiska odbędzie się 13 czerwca na oficjalnych obchodach Święta Miasta Sulejówek – Dnia Marszałka). W koncercie wystąpią: Anna Butkiewicz, Dorota Chwedorowicz, Kinga Głogowska, Wiktor Worotnik, Arkadiusz Głogowski, Aleksander Szuba, Kacper Ochocki, Lena Laskowska, Nina Monowid oraz dzieci i młodzież Sulejówka.
Dla dzieci przygotowany zostanie również 5-godzinny program animacyjny pn. „Piracka przygoda”. W programie: pirackie tańce, bitwa na kulki wodne, nauka węzłów marynarskich, przeciskanie pod wiosłem, zabawa „Nakarm głodnego pirata”, toczenie beczki, przeciąganie liny, bańki na horyzoncie, slalom z jeżowcem, szukanie skarbu, pirackie śpiewy, malowanie pirackich wąsów, kącik PIRAT ARTYSTA.
Piknik rodzinny w Sulejówku, poprzez tematyczne animacje, ruch, integrację dzieci i rodziców, z elementami sportu i zdrowej rywalizacji, wprowadzi w dobry nastrój wszystkich uczestników oraz pozostawi po sobie pozytywne wspomnienia.

Zapraszamy na kolejny Kulturalny Dzień Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca w kompleksie rekreacyjnym przy ulicy Sportowej.
Dzięki Wydziałowi Ochrony Środowiska udało się wpleść w ten pełen radości dzień Ekologiczny Piknik Rodzinny, który jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Podczas pikniku będzie można spróbować swoich sił w wydostaniu się z escape roomu, zagrać w grę planszową, w której to gracze będą pionkami, ułożyć ogromne puzzle w rozmiarze XXL, zdobyć szczyty górskie w okularach VR czy stworzyć ekologiczną biżuterię.
Będą rozdawane sadzonki roślin antysmogowych i bomby nasienne.
Będą slalomy, wyścigi, zabawy z chustą animacyjną i wiele konkursów z nagrodami.
Będą ekologiczne ciasteczka i zdrowe 100% soki.
A oprócz tego nie zabraknie występów, radosnej muzyki, lodów i popcornu czyli wszystkiego tego, czego dzieciom do szczęścia potrzeba.
Wisienką na tym radosnym torcie będzie kolorowe szaleństwo w postaci proszku Holi*, który jest wykonany w 100% z naturalnych składników, jest nietoksyczny, bezpieczny i przyjazny dla skóry, łatwy do usunięcia z włosów, skóry oraz ubrań, ulega biodegradacji i idealnie wpisuje się w ten nasz przyjazny środowisku dzień.
Proszkiem będziemy obsypywać się o dwóch pełnych godzinach: 16:00 i 17:00.
Czekamy na Was od 15:00.

 • Holi to w Indiach święto miłości i przyjaźni i właśnie tymi jakościami chcemy się z Wami dzielić.

„Nikt nic nie wie” to wyjątkowe wydarzenie teatralne dla dzieci.
🎪 Improwizatorzy grają komediowy spektakl, podczas którego wspólnie z widownią wymyślają i nadają bieg zabawnym, wzruszającym i przygodowym historiom. Dzieci pomagają aktorom w stworzeniu świata i bohaterów. Wszystko jest improwizowane na żywo, przez co każda historia jest niepowtarzalna i wydarza się tylko raz. Zdarza się również, że młodzi widzowie są angażowani również na scenie!
🐾 Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku od 4 do 10 lat. Ale gwarantujemy, że dorosła widownia również będzie bawić się wyśmienicie.
🤹🏼‍♀️ Jak to działa?
• Najpierw się rozgrzewamy! – Razem z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć we wspólnym towarzystwie.
• Następnie wyruszamy do świata bajek! – Czerpiąc z inspiracji od publiczności na bieżąco, tworzymy improwizowane opowieści. Każda z nich jest wyjątkowa, ponieważ wydarza się tylko raz i nigdy więcej się nie powtórzy!
💝 Serdecznie zapraszamy!
🙋🏻‍♀️🙋🏼‍♀️🙋‍♂️🙋🏽‍♀️
Występujemy w składzie: Norbert Bajan, Piotr Gasik, Ewa Gryczon, Marta Iwaszkiewicz, Agnieszka Matan, Aleksandra Markowska, Joanna Pawluśkiewicz, Marta Podobas, Agata Rozbicka
⏱️ Czas trwania: około 60 minut

Centrum Kultury Raszyn oraz Urząd Gminy w Raszynie zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka! 🧒👧 🤸‍♀🤸🤸‍♂

🤩 W programie m.in.
🎶 scena:
👉 występy przedszkolaków ( zaprezentują się dzieci uczęszczające do przedszkoli publicznych w naszej gminie: “Mama i tata w życiu przedszkolaka”)
👉 taneczno-wokalne show w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca działającego przy Centrum Kultury Raszyn pod kierunkiem Pani Moniki Muszki
👉 program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży wietnamskiej
👉 koncert zespołu Ciepłe Popołudnie w składzie: Ola Dzierżawska – wokal, Paweł Kamiński – perkusjonalia, Stanisław Szczyciński – fortepian, Maciej Szczyciński – gitara basowa, Dominik Światkowski – klarnet
👉 prezentacja osiągnieć uczestników zajęć muzyczno-wokalnych uczęszczających na zajęcia muzyczne organizowane przez Centrum Kultury Raszyn pod kierunkiem Joanny Young i Pawła Wiśniewskiego

🤩 ponadto! MOC ATRAKCJI 🤩
🎈 wesołe miasteczko 🎠
🎈 stoiska kulturalno-edukacyjne (m.in. warsztaty plastyczne, ceramiczne, Mali Odkrywcy) 🧪🔬
🎈 kucyki 🐴
🎈 dmuchańce i trampoliny 🏰
🎈 lody, wata cukrowa, grill itp. 🍨🍿🍦
🤩 wiele, wiele innych

wstęp wolny

W ramach Urzecze Dizajn zapraszamy wszystkie dzieci na spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu Teatru Mattenia. Spotykamy się na Plaży Romantycznej!
Spektakl to nowatorska adaptacja Bajki Jana Brzechwy, pełna koloru, wzruszenia i dobrej zabawy!
Poza olbrzymią dawką humoru, którymi nacechowane są liczne sytuacje komediowe, bajka zawiera w sobie przesłanie, które uczy młodego widza wiary we własne możliwości. Opowiada również o tym, że marzenia się spełniają, trzeba tylko mocno w nie wierzyć! Całość oprawiona jest oryginalną muzyką, tańcem oraz piosenkami.
4.06.2023, godz. 15:00, Plaża Romantyczna. Wstęp wolny.

Miło nam poinformować o organizowanym przez naszą Fundację
“III Dnia Dziecka w spektrum autyzmu – ZApoznajmy się!”
Już po raz trzeci będzie to nasz dzień świadomości o spektrum autyzmu, ale też mamy nadzieję, dobrej zabawy i radości 🙂
Zapraszamy 4 czerwca (niedziela),
w godzinach 11:00 – 15:00.
LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. J.Kusocińskiego, ul. Lindego 20, Warszaw, Bielany
Bardzo zależy nam na podkreśleniu faktu, że tak naprawdę wszyscy się od siebie różnimy, każdy „coś ma” i właśnie ta różnorodność jest czymś, co paradoksalnie łączy nas wszystkich i sprawia, że jesteśmy do siebie podobni.
Całe to ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, bez stałego wsparcia i ponownego honorowego patronatu Grzegorza Pietruczuka – Burmistrza Dzielnicy Bielany. Panie Burmistrzu – bardzo dziękujemy!

Niezmiennie dziękujemy Pani Dyrektor LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. J.Kusocińskiego, Dorocie Grabiec za ogromne wsparcie – Dorota, dziękujemy za wszystko!
Bardzo dziękujemy również Dyrektor CRS Bielany, Pani Annie Szymczak Gałkowskiej za nieustające wsparcie.
A co się będzie działo?

 • gry i zabawy z animatorami
 • zawody i akywności sportowe z uczniami Liceum Sportowego
 • turniej siatkówki
 • kurs szycia na maszynie
 • zabawy z językiem angielskim
 • malowanie buzi
 • warsztaty dla rodziców
  i wiele więcej!!!
  Tak jak co roku, na najmłodszych czekają nagrody i medale! 🙂
  Zapraszamy całe rodziny!
  Do zobaczenia w czerwcu! 🙂 🙂 🙂
  Organizatorzy: Fundacja Aleklasa, LIX Mistrzostwa Sportowego im.J.Kusocińskiego

Teatrzyk dla dzieci. (3+)
Teatr Wariacja „Trzej Muszkieterowie”
Niedziela 04.06.2023, godz. 12:30
Bilety: 20 zł/os.
Sprzedaż: biletyna.pl lub w placówce (płatność gotówką)
PRZY ZAKUPIE NA MIEJSCU PROSIMY W MIARĘ MOŻLIWOŚCI O ODLICZONE KWOTY
„Trzej Muszkieterowie i tajemnica królewskiego klejnotu”
To brawurowa historia czterech przyjaciół. Muszkieterowie zostaną wybrani z widowni i ich zadaniem będzie pomóc Królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Na dworze Ludwika XIII chce rządzić kardynał Richelieu. Wymyśla wraz z przebiegłą Milady plan przejęcia władzy. Muszkieterowie z d’Artagnanem udaremniają ich złe zamiary walcząc z żołnierzami kardynała. Klejnoty, które były przyczyną całego zamieszania zostają odzyskane i na wielkim balu balet królewski wybrany z widowni odtańczy tryumfalny taniec, a królowa Francji wystąpi w cudownych diamentach u boku króla Ludwika XIII. Siła przyjaźni i odwaga, a także umiejętności walki na szpady będą doprowadzać widownię do niesamowitych emocji.
O WYKONAWCACH: Teatr Wariacja istnieje od 2006 roku. W tym czasie powstało ponad 30 przedstawień dla dzieci i 10 spektakli dla dorosłych. Twórcą teatru jest Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej jako tancerka; jako choreograf realizowała przedstawienia w Toruniu i Płocku; grała w serialach: Plebania, Klan, Ekstradycja; aktorka dubbingowa i instruktor teatralny. W swoim teatrze Wariacja jest scenarzystą, reżyserem, scenografem i aktorką. Ma trójkę dzieci.
Teatr Wariacja to przede wszystkim połączenie teatru i muzyki klasycznej, spektakle edukacyjne, a także spektakle nawiązujące do tradycji polskich oraz takie, których inspiracją są egzotyczne kraje z ich bogatą kulturą. Klasyczną formę teatralną łączą z improwizacją nietuzinkowi, profesjonalni aktorzy.

4 czerwca, godz. 12.00 – 19.00
plac przy Arenie Legionowo, ul. Chrobrego 50B
Dzień Dziecka
rodzinna impreza plenerowa
Program:
12.00 – 15.00
artyści z Legionowa: Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 12, Studio Tańca Baletka, Studio Tańca i Piosenki Szachraj
15.00 – 16.00
przedstawienie Teatru Prima “Legenda o Smoku Wawelskim”
16.00 – 18.00
Pracownia Śpiewu Estradowego “Angel`s Voice”, Brother Dance Studio, animacje
18.00
koncert Stwora Głodomora
Ponadto:
żywe maskotki, pokaz psów – Fundacja Edukacyjna Argo, dmuchańce, zjeżdżalnie, tory przeszkód, karuzela, suchy basen, kolejka turystyczna, mała gastronomia, Strefa Wymiany Maskotek – Wolontariat Legionowo, stoiska promocyjne legionowskiej oświaty, Stoisko charytatywne pod patronatem Prezydenta Miasta – działania na rzecz Agnieszki Duplickiej, Wystawa samochodów – Stowarzyszenie VW Classic Mazowsze

Dzień Dziecka. Spektakl kukiełkowy dla dzieci (4+)

sala: Broadway
wstęp: 20 zł, kup bilet online lub w DK Kadr

Pewnego razu, kolekcjoner znajduje magiczny lewy but. Postanawia odnaleźć but prawy i tak trafia do królestwa Króla Kraka, od którego dowiaduje się, iż jego gród nękany jest przez okrutnego Smoka, który codziennie pożera na śniadanie owcę. Do królestwa przybywają śmiałkowie licząc na wygraną z bestią i zacną nagrodę.

Komu uda się pokonać Smoka? Dowiecie się przychodząc na spektakl.

Scenariusz i reżyseria: Henryk Hryniewicki
Scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
Muzyka: Miłosz Markiewicz

Teatr NEMNO powstał w 2014 roku. Teatr tworzy jego pomysłodawca, aktor i reżyser spektakli Henryk Hryniewicki oraz Dagmara Jemioła – Hryniewicka, która tworzy scenografię do spektakli. Teatr NEMNO funkcjonuje jako teatr niezależny. Spektakle prezentowane są w różnych placówkach kulturalnych na terenie całego kraju oraz na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą. Od 2021 roku Teatr działa jako Fundacja Teatr NEMNO.

Zapraszamy do MOSIR Poranki i Wieczory na specjalne atrakcje zorganizowane wspólnie ze szkołą rysunku Wizards of art school.
Przygotowaliśmy dla Was:

 • wystawę prac plastycznych uczniów Szkoły Rysunku Wizards of art school w tematyce krajobrazów morza i świata morskiego.
 • warsztaty plastyczne z szybkiego szkicowania i malowania z Weroniką założycielką szkoły rysunku Wizards of art school, artystką i pedagożką z 8 letnim doświadczeniem.
 • malowanie buziek
 • zabawy i gry ruchowe dla dzieci w każdym wieku!
  Każdego dnia nasza kuchnia serwuje specjalne dania dla dzieci, ale tego dnia pojawią się niespodzianki w menu dedykowane najmłodszym!
  Gorąco zapraszamy!!!

„Niedziela na sportowo” to taki dzień w OKiS raz w miesiącu, kiedy można do nas przyjść indywidualnie, rodzinnie lub w koleżeńskich grupach aby pograć w piłkę – koszykówkę, siatkówkę, tenisa stołowego czy inne dyscypliny sportu.
W sali aerobik będzie możecie pograć w ping-ponga (trzy stoły), a w hali sportowej w koszykówkę, siatkówkę lub badmintona!
Sprzęt do gry w ping-ponga, kosza i siatkówki zapewnia OKiS, a do badmintona WWL Badminton Club.

Wstęp wolny.

❓ Chcecie inspirująco i aktywnie spędzić czas z rodziną?
❓ Pragniecie odkryć Wasze rodzinne talenty i dowiedzieć się, jak je rozwijać?

📣📣📣 Serdecznie zapraszamy na koncert “Rodzina – kopalnią talentów” i pełen atrakcji dzień w plenerze! 🎵🌟

📆 Data: 4 czerwca, niedziela
🕖 Godzina: 15:00
📍 Miejsce: Amfiteatr w Parku Kultury w Powsinie

W programie:
🎶 Występy muzyczne zespołów i solistów, profesjonalistów i amatorów, którzy pokażą, jak można z radością i sukcesem rozwijać talent muzyczny!
🎨 Strefa kreatywna ze stoiskami warsztatowymi, na których będziecie mogli m.in. lepić z gliny, skonstruować latawiec, wziąć udział w plenerze malarskim, zbudować model jachtu, nauczyć się grać w brydża, pomajsterkować, zagrać w gry słowne i logiczne i odkrywać przyrodę!
🎭 Prezentacje talentów przez osoby, które na co dzień realizują swoje pasje i zarażają nimi innych, a wśród nich m.in. tancerze, sportowcy, pasjonaci odkrywania historii rodzinnych!
🎉 Gry i zabawy dla całej rodziny, bańki, nauka tańca irlandzkiego i wiele innych atrakcji, które zagwarantują uśmiech na Waszych twarzach 😉

A do tego pyszne ekologiczne przekąski i orzeźwiająca lemoniada 🍏🥤🥕

WSTĘP WOLNY! 😊

Serdecznie zapraszamy! Przyjdźcie całymi rodzinami, aby razem z nami odkrywać piękno talentów! 🎨🤸🎹🧩🚴🗣️🧮🌿

Do zobaczenia na koncercie! 🎉🌟

Lato 2023 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim nasze półkolonie Sztormiaki, kursy i obozy! Już na początku czerwca zapraszamy Was na DZIEŃ OTWARTY 🌞❤️⛵ do naszej nowej bazy półkolonii Sztormiaki nad Zalewem Zegrzyńskim – miejsca, z którym jesteśmy związani od lat, ale które teraz będziecie mieli okazję poznać w zupełnie nowej odsłonie 🙂

📣 SAVE THE DATE 📣 4 czerwca 2023 🤟Moc atrakcji czeka tego dnia na małych i dużych, w programie między innymi:

Dla DZIECI:Dla dzielnych piratów:

 • Pirackie animacje, gry i zabawy
 • Fotobudka 360 stopni
 • Zajęcia “Bezpieczna woda”

Dla całej rodziny:

 • Rodzinne rejsy jachtami DZ (obowiązują zapisy)
 • Spotkania z kadrą naszych półkolonii
 • Rodzinna gra terenowa
 • Szantowanie przy ognisku

Dla NASTOLATKÓW:Dla przyszłych żeglarzy:

 • Próby żeglarskie “Zostań żeglarzem”, czyli wprowadzenie do szkolenia żeglarskiego (obowiązują zapisy)
 • Próby motorowodne “Zostań Motorowodniakiem”, czyli wprowadzenie do szkolenia motorowodnego (obowiązują zapisy)
 • Otwierające sezon Regaty SztormCup 2023 na jachtach klasy Sigma 600 (obowiązują zapisy)

Już dzisiaj zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Lotniczy Dzień Dziecka w Centrum Symulatorów Lotniczych Simair Center, które odbędzie się 4 czerwca w niedzielę😊Zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne warsztaty lotnicze, podczas których spędzicie fantastyczny dzień w lotniczej atmosferze z udziałem profesjonalnego pilota i stewardessy!👨‍✈️ Podczas warsztatów będziecie mogli usiąść za sterami samolotu pasażerskiego, dowiedzieć się o ciekawostkach i szczegółach pracy pilota liniowego, oraz całej załogi.✈️ Odbędziecie lot w naszym symulatorze Boeing 737 max połączonym z częścią pasażerską.
Wizyta w naszym centrum to nie tylko świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, ale także niesamowite doświadczenie i potężna dawka wiedzy o świecie lotniczym. ✈️Nasz zespół tworzą doświadczeni profesjonaliści z pasją do lotnictwa, którzy chcą się tą pasją dzielić i zarażać nią wszystkich chętnych: starszych i młodszych!☺️

Podczas warsztatów czekają na Was między innymi:
✈️Zwiedzanie samolotu
✈️Wizyta w kokpicie samolotu
✈️Lot pokazowy/demonstracyjny
✈️Upominki dla uczestników
✈️Pamiątkowe zdjęcie
✈️Duża dawka lotniczych ciekawostek

Zapraszamy!😊
Niedziela 4 czerwca, w godzinach 12:00-16:00
Obowiązują zapisy – +48 22 699 08 04

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments