Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli co robić z dzieckiem w Warszawie 3-4 lipca

Wszyscy na to czekaliśmy: WAAAA-KAAAA-CJEEEE! Miniony właśnie rok szkolny był szczególny – wymagał wiele pracy i poświęcenia, zarówno od dzieci, jak i od rodziców. Trzeba powiedzieć to głośno – należy nam się porządny odpoczynek! Dobra wiadomość? Jeśli najbliższy weekend spędzacie w Warszawie – wachlarz możliwośc jest naprawdę szeroki. Przeglądajcie i wybierajcie – po to jest Weekendowa Zajawka!

.

Spis treści:

sobota, 3 lipca

Zostań mistrzem sportu! Legia Soccer Schools x Westfield Arkadia

Wow! Szykuje się prawdziwa gratka dla fanów sportowych emocji! Wraz z Legia Schools mamy przyjemność zaprosić Cię na 5 sportowych sobót pełnych treningów, warsztatów i pokazów dla całej rodziny! ?
W dniach 12, 19, 26 czerwca oraz 3 i 10 lipca młodzi fani sportu będą mogli szlifować swoje umiejętności piłkarskie, a także szkolić się w innych sportach pod czujnym okiem trenerów Legia Schools! Szykuje się również wiele pokazów, rozgrywek, warsztatów i innych atrakcji.

Treningi i rozgrywki prowadzone przez trenerów Legii będą odbywać się od 12:00 do 18:00 na terenie zielonym przed głównym wejściem do Westfield Arkadia.

Co czeka Cię podczas piłkarskich sobót?

Dzień przed zakończeniem Euro 2020 odbędą się ostatnie piłkarskie zajęcia w ramach Piłkarskich Sobót w Westfield Arkadia!

Oprócz tego zapraszamy na treningi badmintona w formie zabawy poprzez sport z trenerami Legia Badminton Schools. Później oczywiście odbędą się wspólne rodzinne rozgrywki!

Harmonogram może ulec zmianie, będziemy go aktualizować na bieżąco. Śledź nas uważnie, bo szykujemy wiele niespodzianek! ?

Treningi będą przeplatane super konkursami, a dla uczestników przygotowaliśmy upominki i nagrody! Nad wszystkim czuwać będzie 12. zawodnik, czyli Miś Kazek – oficjalna maskotka Legii Warszawa, która z radością przybije piątkę i będzie pozować do zdjęć. ?

Do udziału w animacjach zapraszamy zarówno chłopców, jak i dziewczynki poniżej 16 roku życia wraz z opiekunami. Wstęp jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.
Będziemy razem z profesjonalnymi trenerami szkolić umiejętności i odkrywać młode sportowe talenty!

Szachy nad Wisłą

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania szachowe w malowniczych przestrzeniach Bulwarów Wiślanych!

Zasady są proste: przychodzisz i grasz w szachy :) Można jeszcze przypadkowo poznać nowe osoby, kto wie :P Należy tylko wziąć ze sobą kulturę i otwartość, każdy poziom szachowy mile widziany. Niemile widziany za to alkohol i jakiekolwiek używki, więc tego nie bierzcie :)

Docelowo spotykamy się w każdą sobotę przez całe wakacje ♥ Do tego będą pewnie dochodzić spontanicznie inne dni oraz turnieje szachowe, stay tuned!

Zapraszamy też do wspierania finansowo naszych działań na zrzutce:
https://zrzutka.pl/t3z6e5

Przez Maroko, Tunezję i Egipt. Muzyczna podróż po Afryce Północnej – warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na trzecie spotkanie odbywające się w ramach projektu Podróże z antropologią!

Sobota, 3 lipca 2021, godz. 11:00
Księgarnia Sklepu Podróżnika, ul. Kaliska 8/10, Warszawa

Zapisy przez formularz na stronie: https://etnograficzna.pl/przez-maroko-tunezje-i-egipt-muzyczna-podroz-po-afryce-polnocnej-warsztaty-dla-dzieci/

Zaproszenie – wersja dla dzieci

Egipt, Tunezja czy Maroko to piękne plaże i ciepłe morze, ale też coś równie ciekawego – wspaniała muzyka! Czy wiecie, który bęben wygląda jak kielich? A na którym można… zagrać jego nazwę? Co to za flet, który wygląda jak trzcina i wcale nie tak łatwo wydobyć z niego dźwięk? Na spotkaniu poznamy instrumenty o tak ciekawych nazwach jak bendir, darabuka, riq czy ney i nauczymy się wygrywać prawdziwe arabskie rytmy.

Spacer po Żoliborzu

Dzień dobry,
Zapraszam na spacer po Żoliborzu.
Data i miejsce spotkania: 3 lipca, godzina 12:00, przed kinem Wisła.

Zobaczymy m.in.:

 • park im. Stefana Żeromskiego;
 • rzeźbę Alina;
 • fort sokolnickiego;
 • głazy upamiętniające odzyskanie niepodleglości przez Polskę;
 • miejsce zamieszkania Jacka Kuronia.

SPACER JEST BEZPŁATNY.

Spacer po kolekcji róż

Zapraszamy 3 lipca o 10.00 i 14.00 oraz 4 lipca o 11.00 i 13.00 na spacer z przewodnikiem po kolekcji róż. Spacery te odbywać się będą w ramach organizowanych Rosalii – festiwalu róż.

Podczas spacerów uczestnicy zapoznają się z historią powstania Narodowej Kolekcji Odmian Uprawnych Róż, która jest największą kolekcją róż w Polsce, a także zdobędą cenną wiedzę dotyczącą uprawy tych krzewów oraz będą mieli możliwość zwiedzić Ogród Testowy Nowych Odmian Róż.

Spacery rozpoczną się na patio przy Centrum Edukacji (bud. A na planie Ogrodu) i zostaną przeprowadzone przez naszego eksperta.

Udział w nich możliwy jest po zakupie biletu wstępu do Ogrodu (parking płatny oddzielnie). Osoby posiadające karnety roczne lub sezonowe do Ogrodu wchodzą na podstawie karnetu.

Ze względu na pandemię podczas spaceru obowiązuje zachowanie dystansu.

Na spacer obowiązują zapisy: spacery@obpan.pl WAŻNE: w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz tytuł „Spacer po różach” i konkretną datę i godzinę

Dodatkowe informacje: spacery@obpan.pl tel. 22 648 38 56 w. 262 (poniedziałek-piątek 7:30-15:00)

Spływ Kajakowy Liwcem z wizytą na Zamku w Liwie

Witam
Zapraszam was na spływ rzeką Liwiec 4 Lipca koszt 130 zł

Zapisy poprzez https://forms.gle/QCBsJ7ERdNKH4fUN9

Spotykamy się 4 Lipca o godzinie 8:50 na placu Bankowym pod pomnikiem Słowackiego
O godzinie 9:00 odjeżdżamy w kierunku Wyszkowa

Trasa Spływu to odcinek
Wyszków- Liw
Trasa jest przewidziana na 5-6 godzin spływu
Trasa jest ciekawa , ładna i przyjemna nawet dla początkujących kajakarzy
Po zakończeniu spływu udamy się na zwiedzanie zamku w Liwie
http://liw-zamek.pl/
oraz posilimy w przy zamkowej karczmie
A potem wrócimy naszym autokarem na Plac Bankowy
W Warszawie powinniśmy być około 19

Cena wyjazdu 130 zł
Zawiera
Transport Warszawa- Wyszków ,Liw -Warszawa
Miesjce w Kajaku dwu-osobowym
Ubzpieczenia NNW 10 000

Pozostałe koszty uczestnik pokrywa sam w tym
Koszt Biletu na Zamek W Liwie
Koszt obiadu w Karczmie
Koszty posiłków i napojów w czasie spływu
Inne nie wymienione koszty

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Każdy jest zobowiązany do zachowania należytej ostrożności oraz odpowiada sam za swoje zdrowie!
Spełniamy wymogi wynikające z Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową (Signal Iduna SA) na rzecz uczestników naszych wyjazdów.
Posiadamy zgodę Marszałka Województwa Mazowieckiego na organizację imprez turystycznych oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki.
Gwarancja Ubezpieczeniowa do sprawdzenia tutaj
https://drive.google.com/file/d/1gaPj8jKOfdhViXJQZliJt-9issABMp-k/view?usp=sharing

Sobotnie recitale fortepianowe w Muzeum Chopina

Od czerwca do końca lipca 2021 roku w każdą sobotę o godz. 17:00 oraz 18:00 odbędą się 30-minutowe recitale fortepianowe. Repertuar chopinowski zaprezentują młodzi i utalentowani pianiści, którzy są absolwentami szkół i uczelni muzycznych oraz laureatami polskich i międzynarodowych konkursów chopinowskich.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zakupu biletów można dokonać osobiście w Kasach Muzeum Fryderyka Chopina bądź pod numerem telefonu: 22 44 16 251 lub 22 44 16 252. Bilet w cenie 28 zł uprawnia także do zwiedzania wystaw stałej i czasowej oraz pokazów specjalnych.

Malujemy Bielany – Plener dla rodzin

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Malujemy Bielany”, czyli rodzinne, międzypokoleniowe, plenerowe warsztaty plastyczne o najciekawszych miejscach Bielan.
Będzie to siedem spotkań poświęconych ciekawym miejscom, detalom architektonicznym, symbolom naszej dzielnicy. Każde z miejsc będzie odzwierciedlone w innym stylu, z zastosowaniem interesującej dla uczestników w każdym wieku techniki plastycznej .
▶ Miejsce: teren zielony przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29
▶ Termin: 28 czerwca – 4 lipca 2021r. od godziny 12.00.
Harmonogram:
? Dzień I: ul. Nokturnu – Akwarelowa technika łączona z markerami
? Dzień II: Muszla Bielańska – Akryl na szkle z markerem i barwieniem drewna
? Dzień III: Brama z ul. Kasprowicza – Monotypia graficzna z odbijaniem natury
? Dzień IV: Płatnicza nocą – Batik na papierze z tuszami
? Dzień V: Zdrój Marconiego – Odlewy gipsowe z elementami rzeźby
? Dzień VI: Wieża Czarownic – Sgraffito na szkle akrylowym ze złoceniem
? Dzień VII: Słonie Bielańskie – Rysunek na tkaninie, na koszulkach, technika przenoszenia własnych projektów.
❗ Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy:
tel. 518 859 973, e-mail: mk@formatpracownia.pl
UWAGA:

 • do udziału zapraszamy całe rodziny, nie zapewniamy opieki dzieciom
 • opiekunowie zobowiązani są do przestrzegania zasad higieny podopiecznych
 • do udziału zapraszamy osoby zdrowe, organizator może odmówić udziału osobom, które wykazują objawy choroby lub nie przestrzegają aktualnych na dany dzień zasad.
  Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Joga na trawie x Prochownia Żoliborz

Wspólna praktyka jogi na świeżym powietrzu świetnie budzi, odżywiając duszę i ciało! Korzystamy z ciepłego, wrześniowego poranka.

Trening zaczyna się o 10:00 w każdą sobotę i niedzielę.
W czasie treningu przestrzegamy zasady utrzymywania dystansu społecznego.

Zajęcia jak zwykle poprowadzi Wasza ukochana MARCELINA SANKOWSKA.
Marcelina jogę praktykuje od ponad 9 lat, w 2012 roku ukończyła warsztaty jogi w Wiedniu, prowadzone przez Zhandera Remete, a 3 lata później dwukrotnie warsztaty Roberta Spicy. W 2014 skończyła studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji, kierunek Relaksacja i Joga. Prowadzi również zajęcia dla dzieci oraz indywidualne sesje jogi kręgosłupa dla muzyków (Marcelina z wykształcenia jest muzykiem-instrumentalistą oraz śpiewaczką operową).

Hatha joga według tradycji B.K.S. Iyengara to połączenie tradycji z nowoczesną metodologią. Joga w tej tradycji to bezpieczne i precyzyjnie opracowane asany, które wzmacniają i regenerują ciało, poprawiają koncentrację, relaksują i są pomocne przy problemach z kręgosłupem. Poziom zajęć dostosowany będzie do możliwości i potrzeb uczestników.

Zajęcia dedykowane dla wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania.

WSTĘP WOLNY

PROSIMY O ZABRANIE WŁASNYCH MAT

NAMASTE

TARG Śniadaniowy na Żoliborzu

Startujemy!
Przed nami dziewiąty sezon Targu ! Zapraszamy Was serdecznie do rozpoczęcia z nami już dziewiątego sezonu Targu Śniadaniowego na Żoliborzu – tu gdzie wszystko zaczęło się w 2013 roku.
Oferta zakupowa, oferta kulinarna, oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na Was przez cały sezon.
Ze względu na panującą pandemie na ten moment nie będziemy realizować programu rozrywkowego czy warsztatowego
Czekamy na lepszy moment, aby w pełni móc rozwinąć skrzydła.

Spacery w parku Skaryszewskim

Zapraszamy na dwa lipcowe spacery przyrodnicze dla dzieci, rodzin i dorosłych w parku Skaryszewskim!

Wspólnie z doświadczonymi edukatorami przyrodniczymi zwiedzimy tę część Warszawy z perspektywy „mikro” i „makro” świata. W tym roku spacery proponujemy dla dwóch grup: rodzin z dziećmi oraz młodzieży i dorosłych.

Harmonogram:
➤ 3 lipca, godz. 12.00 – spacer dla rodzin z dziećmi (Makrokosmos)
➤ 3 lipca, godz. 14.00 – spacer dla młodzieży/dorosłych (Makrokosmos)
➤ 4 lipca, godz. 12.00 – spacer dla rodzin z dziećmi (Mikrokosmos)
➤ 4 lipca, godz. 14.00 – spacer dla młodzieży/dorosłych (Mikrokosmos)

? Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zgłoszenia, ponieważ liczba uczestników jest ograniczona,

Uwagi: prosimy o zabranie wygodnych butów oraz ubrań na wypadek deszczu.

➤➤➤ zgłoszenia i informacje: n.grzedzinska@powszechny.com, 510 131 807

Miodobranie na Bielanach

???
Miodobranie na Bielanach to już tradycja.
?Po raz czwarty zapraszamy na to wydarzenie do bielańskiej pasieki zlokalizowanej w ogrodzie filii Bielańskiego Ośrodka Kultury przy ul. Estrady 112.?

⌚ Planowany przebieg miodobrania:
? O pełnych godzinach (10:00 i 12:00) pszczelarz i uczestnicy idą do pasieki po ramki z miodem.
? Potem wspólne pozyskiwanie miodu, czyli: odsklepianie, wirowanie, nalewanie. Na koniec degustacja zebranego miodu.
? Osobom planującym wejście do pasieki zalecamy strój z długimi nogawkami i rękawami, a także kryte buty (tenisówki – tak, klapki – nie).
?‍?‍?‍?Dodatkowo na miejscu każdy też otrzyma pszczelarską odzież ochronną.

? Data: 3 lipca 2021 (sobota).
⏱ Godz.: 10.00 i 12.00.
? Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury – filia, ul. Estrady 112.

☎ Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 443 47 59 lub poprzez portal Strefa Zajęć: https://tiny.pl/r3s22
Rejestracja ruszy od 14.06.2021 r.

❗❗❗
UWAGA: Liczba uczestników wchodzących do pasieki, o każdej pełnej godzinie (10.00 i 12.00) to 10 osób. Ponadto impreza wymaga słonecznej, bezdeszczowej pogody, w przypadku deszczu nie odbędzie się.

? Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Spływy kajakowe na warszawskim odcinku Wisły

Zachęcamy do udziału w kolejnych spływach kajakowych na warszawskim odcinku Wisły. 26 czerwca zapraszamy nieco bardziej doświadczonych amatorów pływania kajakami jednoosobowymi. Pozostałe spływy odbywają się w kajakach dwuosobowych – przyjmujemy zapisy par kajakarskich. Dodatkowo, 27 czerwca i 3 lipca będzie nam towarzyszył ornitolog, a atrakcją spływów 17 i 18 lipca będzie śluzowanie przez śluzę im. inż. Tillingera. Wszystkie spływy są dla osób pełnoletnich. Zapraszamy do zapisów. Zadanie współfinansuje m.st. Warszawa.

Scena Letnia: Fintikluszki – folkowe okruszki (spektakl dla dzieci)

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na spektakl FINTIKLUSZKI – Folkowe Okruszki.

Finti… Co? Jak? Jakie trudne słowo! FINTIKLUSZKI,to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu, po prostu drobiazgi.

Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka…

Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni brawurowo zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013. W teatralną podróż do krainy Dawno, Dawno Temu, z ogromnym zaangażowaniem wyruszają zarówno najmłodsi widzowie, jak i starsze rodzeństwo i ich opiekunowie.

Scenografia -Mikołaj Malesza

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103.

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. Potrwa około 45 minut.

Bilet w cenie 5 zł kupić można w kasie Muzeum. Wkrótce ruszy też sprzedaż biletów przez internet.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

animacje dla dzieci nad Wisłą x grunt i woda

Drodzy rodzice! Ukłon z Waszą stronę :)
Zapraszamy Was z pociechami na chill na leżaczku nad naszą piękną Wisłą! ♥

Animacje prowadzi wspaniała grupa animatorek ze Skakanki :)

Sobotnie Warsztaty Disney Warszawa

Sobotnie Warsztaty Disney ❤️

Koszt?350zł
Miejsce?Warszawa

Warsztaty poprowadzi Paulina Kliber, zdobywczyni 12 pucharów w Bułgarii Sernii oraz Niemczech

Podczas warsztatów dowiesz się:
?Jak namalować idealny szkic
?Jak przenosić postacie z obrazka na tips
?Dowiesz się jakie produkty powinny zostać użyte i które są najlepsze
?Poznasz moje wszystkie triki i patenty
?Nauczysz się jak zrobić efekt naklejki
?Poznasz podstawy cieniowania, nauczysz malować się perfekcyjne linie i idealne kontury

Każdy kursant otrzyma certyfikat ❤️

Na warsztatach przysługuje Ci słodki poczęstunek, picie, kolacja itp.

Aby się zapisać należy wpłacić zadatek w wysokości 100zł

Zadatek jest bezzwrotny w momencie rezygnacji kursantki.

BUGI i odgłosy miasta – warsztat urbanistyczny dla dzieci (5-9 lat)

Twierdza Modlin – weekendowy spacer z przewodnikiem

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak wygląda najdłuższy budynek w Europie ?
Już w ten weekend masz idealną okazję, aby na własne oczy się przekonać, wystarczy odwiedzić Twierdze Modlin !
Psst… w Twoim zwiedzaniu, możesz mieć towarzyszy w postaci naszych PRZEWODNIKÓW.
To oni pokażą Ci najciekawsze i zazwyczaj niedostępne zakątki cytadeli.
Na trasie zwiedzania znajdują się strome schody oraz pochylnie, w murach cytadeli często panuje dużo niższa niż na zewnątrz temperatura.
Grunt to odpowiednie przygotowanie do wyprawy – załóż ciepłą bluzę i wygodne buty, a do kieszeni spakuj latarkę. 3… 2… 1… ruszamy!

Dzieci #NaPlaży

W każdą̨ sobotę̨ o 14.00 na @Plaża Żoliborz @Warszawski Plażowy zaprasza na animacje dla najmłodszych. W kolorowym świecie baniek, wianków, zamków z piasku i kolorów każdy maluch znajdzie swoje miejsce. ?‍♂️ Bawimy się i uczymy! Fajne treści ekologiczne przemycamy w zabawie. ☘️
Co tydzień zapraszamy na inny zestaw przygód. ?‍♀️

Zajęcia poprowadzą najlepsze ciocie ze @Stowarzyszenie Serduszko Dla Dzieci ♥

Zajęcia są BEZPŁATNE

Weź swój kocyk ?

Weekendowy Warsztat Rowerowy #NaBulwarze

Darmowy serwis rowerowy @Dzielnica Wisła przy pawilonie informacyjnym na @bulwarze im. Jana Karskiego zaprasza wszystkich cyklistów. ? W serwisie wykonasz szybki przegląd i konserwację roweru. W ramach warsztatu będzie można uzyskać pomoc przy łataniu dętki czy dziury w oponie, regulacji hamulców i przerzutek, itp. Serwis będzie prowadził także Recykling rowerów.♻️ Będziemy zbierać rowery jeżdżące i niejeżdżące, wszelkie rowerowe akcesoria, części, narzędzia czy ubrania, które otrzymają swoje nowe życie. Nie zapomnimy też o edukacji nt. bezpiecznej jazdy! Wpadnij pogadać o ?

W Weekendowym Warsztacie Rowerowym nie umówisz się na konkretną godzinę z serwisantem. Po prostu #WpadnijNadWisłę i skorzystaj z usług warsztatu czekając na swoją kolej.

Kiedy? W każdy weekend wakacji oraz we wrześniu od 12:00 do 16:00

Joga #NaPlaży

Joga jest ponadczasowa i praktyczna, rozwija się przez tysiąclecia, zajmuje się fizycznym, psychicznym, moralnym i duchowym rozwojem człowieka. Adresowana jest do wszystkich. Nie liczy się wiek, płeć ani stan zdrowia, a jedynie chęć poprawy jakości swojego życia.

W każdą sobotę odbywać́ się będą spotkania dla osób, które po całym tygodniu pracy chcą zacząć weekend zastrzykiem energii.

Niedzielne wieczory to spotkania odprężające, wymagające mniej siły i sprawności, które przygotują uczestników na następny, pracujący tydzień.

Zajęcia prowadzi @Marta Karczewska- joginka współpracująca ze szkołą Jogi @Stan Skupienia oraz prowadząca własne warsztaty jogowe i medytacyjne pod marką @PrzeDobrze. Specjalizuje się w Hatha Joga.

Sobota, g.12:00
Niedziela- przed zachodem słońca

Zajęcia są BEZPŁATNE

Weź swoją matę

Wakacyjne warsztaty baletu dla dzieci

Poznawanie podstawowych figur i kroków baletowych oraz klasycznych technik tanecznych, kształtowanie estetyki ruchu przez wyrabianie gibkości, zwinności, poczucia rytmu i muzykalności u dzieci?

?‍♀️Instruktor: Ewa Górska

?soboty:
9.00 – 9.45
10.00 – 10.45
11.00 – 11.45
12.00 – 12.45

?Opłata: 50zł/2 warsztaty

?Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/27230

Angielski z ciocią Pegą w Plażówka Saska

Nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Co Sobotę na Plażówka Saska będą odbywać się otwarte zajęcia j.angielskiego.
11:00-11:45 – zajęcia z języka angielskiego dla grupy 1-3 lata;
11:45-12:30 – grupa 4-6 lat

Przez cały sezon będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dla najmłodszych z języka angielskiego z Ciocią Pegą – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym

Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem

 • gry językowe
  Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży – wakacyjne soboty

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia sportowe z elementami samoobrony!

➡ Dużo ruchu ?‍♂?‍♀
➡ Ciekawe zajęcia i zabawa ?
➡ Samoobrona dla najmłodszych ?
➡ Trening otwarty dla rodziców ?

Na zajęciach uczymy podstaw samoobrony. Adepci dowiadują się, jak odeprzeć atak, obronić się i wyprowadzić kontratak, ćwiczą bezpieczne pady i wstawanie.
Ważnym aspektem naszych zajęć jest nauka rozpoznawania zagrożenia☝️, szybkiego podejmowania decyzji i radzenia sobie ze stresem?‍♂️?‍♀️. Plusem tego treningu jest nauka dyscypliny, skupienia i integracja poprzez współpracę z trening-partnerami?.

Szczegóły treningów:
✔ trenujemy w każdą wakacyjną sobotę
✔ godz. 10.00 – dzieci młodsze (5-9 lat)
✔ godz. 11.00 – dzieci starsze (10-14 lat)
✔ koszt to 170 zł za całe wakacje (9 treningów)!
✔ wpłaty kierujemy na konto do 30 czerwca:
50 1950 0001 2006 0043 5619 0002
tytułem: “Zajęcia sportowe dla dzieci – wakacyjne soboty”

Co wziąć ze sobą? Wystarczy wygodny strój sportowy i butelka wody. Trenujemy na boso lub w skarpetkach.

Więcej o Safe Kid (5-9 lat) znajdziesz tutaj: https://kravka.pl/safe-kid/

Więcej o Safe Teen (10-14 lat) znajdziesz tutaj: https://kravka.pl/safe-teen/

Nasz klub zlokalizowany jest na Bemowie w budynku Fitness Klub Aplauz, ul. Radiowa 1a, na 3 piętrze.

Aby zapisać się na zajęcia należy wysłać zgłoszenie na info@kravka.pl i opłacić zajęcia do 30 czerwca!

Dodatkowe informacje: ☎️ 694 422 440
Do zobaczenia na sali!

Sensoplastyka ® na trawie

Zapraszamy dzieci w wieku od 1. do 8. roku życia na zajęcia Sensoplastyka® na trawie.

Podczas zajęć dzieci:

 • ćwiczą swoje umiejętności współpracy, podejmowania decyzji i dysponowania posiadanymi zasobami,
 • pobudzają wszystkie zmysły,
 • ćwiczą motorykę małą,
 • swobodnie się bawią.

niedziela, 4 lipca

Smok Wawelski || Spektakl dla dzieci

Pewnego razu, kolekcjoner znajduje magiczny lewy but. Postanawia odnaleźć but prawy i tak trafia do królestwa Króla Kraka, od którego dowiaduje się, iż jego gród nękany jest przez okrutnego Smoka, który codziennie pożera na śniadanie owcę. Do królestwa przybywają śmiałkowie licząc na wygraną z bestią i zacną nagrodę. Komu uda się pokonać Smoka? Dowiecie się przychodząc na spektakl.

Spektakl dedykowany dla widzów od lat 3.

WSTĘP WOLNY

Warsztaty dla dzieci z Akademią Harmonika

Wyrusz w podróże po różnych zakątkach świata razem z Akademia Harmonika!

Akademia Harmonika to edukacyjna kraina, w której Harmonikowi trenerzy, instruktorzy i nauczyciele potrafią zainteresować nawet najmniejszego malucha teatrem, muzyką, tańcem, doświadczeniami, naukami ścisłymi, a także obcymi językami.
W czasie wakacji zapraszamy na specjalne warsztaty dla dzieci organizowane w Miami Wars w każdą niedzielę.
Tematem najbliższych warsztatów będą podróże po morzach i oceanach! ???
Na naszych dzielnych żeglarzy czekają między innymi sensoryczne zabawy z wodą, piaskiem, muszlami i wiatrem ? Zapolujemy na dużą rybę i nakarmimy delfiny ? Będziemy pokonywać sztorm i żeglować po wzburzonych morzach. Na koniec wykonamy prace plastyczne i zamkniemy ducha morza w słoiku. A to wszystko przy żeglarskiej muzyce ?
W programie również: malowanie buziek, dmuchany zamek oraz bańki mydlane
Ahoj marynarze! Zapraszamy do wspólnej przygody z Akademią Harmonika w Miami Wars!

Tematy kolejnych warsztatów:
Afrykańskie safari
Słoneczne Hawaje
Indiańska wioska
Meksykańska fiesta

Zapraszamy! ?

“Oko na park” – warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 8-12 lat

4 i 18 lipca zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli na warsztaty fotograficzne dla dzieci w wieku 8-12 lat, które odbędą się w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie czasowej „Słońce/linia/liść. Żelazowa Wola w fotografii Czesława Olszewskiego”.

Historię można opowiadać na różne sposoby, jedną z nich jest sztuka fotografii. Przemierzając park w Żelazowej Woli, skupiając się zarówno na szerokiej perspektywie osi widokowych jak i na detalu botanicznym czy małej architekturze, stworzymy własne cykle zdjęć odkrywając różne techniki i style fotografii oraz rozwijając kreatywność w zabytkowym miejscu.

Poznamy budowę aparatu fotograficznego oraz podstawowe wiadomości z zakresu fotografii, a także tajemnicę idealnej kompozycji kadru.

Zwieńczymy zajęcia wyjątkową sesją zdjęciową z udziałem uczestników, wykonaną przez muzealną fotograf Parku w Żelazowej Woli.

Zachęcamy do przyniesienia własnych aparatów fotograficznych lub telefonów z funkcją robienia zdjęć.

Prowadzenie: Małgorzata Kazur


Informacje praktyczne:

Termin: 4 i 18 lipca 2021 r., godz. 11:30
Koszt: 10 zł + bilet wstępu do Parku
Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.

Letni Koncert w Zizi Cafe

Zapraszamy na koncert letni, czyli dużo muzycznej zabawy, która towarzyszyć będzie nam przez całe wakacje. W trakcie koncertu, oprócz samych piosenek, przewidziana jest aktywizacja dzieci w postaci prostych zabaw sensoryczno-manualnych, rytmicznych i ruchowych. Na koncercie pojawią się takie instrumenty jak: pianino, flet poprzeczny, saksofon, proste instrumenty perkusyjne.
Wszystko na żywo.

Koncert poprowadzi Projekt Muzyka, czyli dwie Ole i Janek, którzy są muzykami, pedagogami oraz rodzicami.
Informacje szczegółowe:
cena biletu- 30zł/osoby
Czas trwania: 40 min.
Wiek dzieci: 2- 6l.
Zapisy na:

 • e-mail: zizicafe@o2.pl,
 • tel. 513 464 040

Czekamy na Was ?

Magiczne Sztuczki z Fabryką Zabaw w Plażówce Saska

Wszystkie Dzieciaki duże i małe zapraszamy na
Magiczny Dzień w Plażówce
Mamy dla Was wspaniałą pogodę i masę atrakcji

4 lipca – temat: ORIGAMI 3D ORAZ INNE MAGICZNE BUDOWLE

Co to jest Origami 3D, i jak wygląda, dowiemy się na Plażówce.
Poznamy techniki budowli aby były trwałe.
Wykonamy modele budynków oraz innych obiektów w 3D.

Spróbujemy razem stworzyć wielkie piramidy oraz znane budynki w 3D. Będzie kolorowo i wysoko!

Fabryka Zabaw to chemiczno – fizyczno – czarodziejskie sztuczki pokazywane ku radości dzieci :)
Wszyscy uczestnicy imprez Fabryki Zabaw poznają niesamowite sztuczki i doświadczenia oraz biorą udział w szalonych konkursach.

Do dyspozycji wszystkich będzie też nasza piaszczysta plaża i plac zabaw.

To będzie piękny dzień pełen uśmiechu.

HOLI COLOR FLASHMOB 4: Indian Color Festival

❣❣❣HOLI COLOR FLASHMOB 4 – Warszawa 2021❣❣❣

Dobre czasy w końcu wracają…
Indyjskie święto Holi polega na świętowaniu zwycięstwa Dobra nad Złem.

I to jest dokładnie to, co świętujemy na tegorocznym Festiwalu Holi: nasze ogromne zwycięstwo nad złą koroną!

To festiwal RADOŚCI!
To festiwal KOLORÓW!
To festiwal SZCZĘŚCIA!
To festiwal pełen NIESPODZIANEK!

Przyłączmy się wszyscy do RADOŚCI płynącej z KOLORÓW, aby cieszyć się SZCZĘŚCIEM i darowaniem miłych NIESPODZIANEK innym.

To już czwarty rok, kiedy organizujemy Holi Color flashmob I jest to jedno z indyjskich wydarzeń, w których bierze udział najwięcej osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków rodziny i przyjaciół do udziału w tym wydarzeniu!

To wydarzenie przyjazne rodzinie, więc nie ma ograniczeń wiekowych, aby wziąć udział w tym flash mobie! Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do nas.

Miejsce: Baseny Kora
Ul. Wał Miedzeszyński 345, Warszawa

Data: 4.07.2021 (niedziela)
Godzina: 15:00 – 17:00

Wstęp wolny (Każda osoba musi kupić co najmniej 1 opakowanie proszku Holi)

Ubiór: Biała (koszula / t-shirt / kurta / dowolny top!)

???PROSZĘ ZANOTOWAĆ: ???
1) NIE MOŻNA przynieść własnego proszku holi
2) NIE MOŻNA wnosić własnego alkoholu
3) Musisz przynieść QR CODE, aby udowodnić, że jesteś już zaszczepiony, w wersji papierowej lub w telefonie komórkowym
4) Nie ma limitu liczby gości, jeśli jesteś zaszczepiony. Tylko 150 niezaszczepionych osób będzie wpuszczonych na teren imprezy
5) Nie wolno prosić o piosenki DJ-a podczas imprezy. Możesz opublikować swoją prośbę o piosenkę przed wydarzeniem
6) Wstęp na nasze wydarzenie jest BEZPŁATNY. Ale jeśli chcesz skorzystać z basenów, musisz kupić bilet oddzielnie w kasie basenów

GORDONKI z Lalandią na Plażówce Saska

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ❤ ❤ ❤
W majowe, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy, piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,którą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.
Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ?
Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

online

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 62. połączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich online!
W koncercie inauguracyjnym, 16. maja wystąpi amerykański pianista Kevin Kenner, uznawany za jednego z najwybitniejszych wykonawców muzyki Chopina.
Koncerty zarejestrowane zostaną w Sali Balowej w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich – historycznej przestrzeni zachwycającej pięknem wnętrz oraz niepowtarzalną akustyką.

Transmisje koncertów dostępne będą na:
https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie,
https://www.facebook.com/koncertychopinowskie, https://www.facebook.com/chopinsociety, a także na YouTube i stronach internetowych http://koncerty-chopinowskie.pl i http://estrada.com.pl, https://www.lazienki-krolewskie.pl

4 lipca – Mateusz Krzyżowski


Koncerty chopinowskie są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Plenerowe koncerty muzyki Chopina zorganizowano po raz pierwszy w 1959 r., po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Z biegiem czasu wielokrotnie zmieniały swoją formułę.
W tym roku, po raz kolejny pianiści nie zagrają pod pomnikiem Chopina, lecz wystąpią dla słuchaczy online. Koncerty w tej formule będą kontynuowane w każdą niedzielę o godz. 12:00 ?, a jeżeli sytuacja na to pozwoli, organizatorzy powrócą do organizacji koncertów w tradycyjnej formie – na żywo.

Najpiękniejsze pałace i kamienice w Łodzi.

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w spacerze on line szlakiem najpiękniejszych łódzkich pałaców i kamienic.

Z kamerą w ręku będziemy przemierzać centrum miasta pokazując najwspanialsze zabytki architektury naszego miasta.

Niektóre z budynków obejrzymy z zewnątrz, a do wybranych zajrzymy do środka.

Łódź to przede wszystkim nie secesja, a mnóstwo eklektycznych czy neorenesansowych kamienic i pałaców.

Odwiedzimy m.in.:

Kamienicę Zygmunta Dejczmana, Pałace Maurycego i Karola Poznańskiego, kamienicę Jana Petersilge, dom Leona Rappaporta, Pałac Rudolfa Kellera, dom Pinkusa i Lande i wiele wiele innych.

Zachęcamy do zakupienia dostępu do wydarzenie. Nagranie będzie dostępne zarówno w trakcie relacji, jak i po jej zakończeniu.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments