No i jest. Otulona szalem z kasztanów i liści, ale za to całkiem letnia jeszcze! Weekendowa Zajawka też już z jesiennymi akcentami, ale wciąż pełna letniego słońca. Zerknijcie do niej i bawcie się pięknie w ten weekend!
Spis treści:
- 1 Jeśli interesuje Cię, co ciekawego dzieje się dla dzieci w Warszawie, zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco – w każdy piątek dostaniesz Weekendową Zajawkę na maila!
- 2 SOBOTA, 30 września
- 2.1 Festiwal światła i dźwięku w parku Bródnowskim
- 2.2 Dzień Ptaków
- 2.3 wystawa poświęcona historii zapałek
- 2.4 zajęcia aktorskie dla dzieci 4-6 lat
- 2.5 rejsy o Mazowszu – przystanek Warszawa
- 2.6 zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier
- 2.7 Nightskating
- 2.8 Piknik Zdrowotny
- 2.9 cyrk na wodzie
- 2.10 zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży do 13 lat
- 2.11 Strażak Sam Na Żywo
- 2.12 spotkanie z Kicią Kocią
- 2.13 dyniowy ogród w Północnej
- 2.14 spektakl „Brzechwa 2020”
- 2.15 piknik rodzinny „Zwierzęta w wielkim mieście”
- 2.16 rodzinne spotkanie w plenerze
- 2.17 warsztaty kulinarne
- 2.18 giełda retrogamingowa
- 2.19 Święto Chleba
- 2.20 spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami
- 2.21 spotkanie przyrodnicze, poświęcone biologii grzybów
- 2.22 tajemnicze zakamarki Służewskiego Domu Kultury
- 2.23 spektakl – Róża w krainie łobuzów
- 2.24 literackie wycieczki rowerowe
- 2.25 spacery zapachowe
- 2.26 haftowane ptaki
- 2.27 Przestrzeń Dla Rodziny
- 2.28 Łasiczka – film i warsztaty – 5+
- 2.29 zajęcia muzyczne dla dzieci
- 2.30 warsztaty ceramiczne
- 2.31 zajęcia umuzykalniające dla dzieci
- 2.32 warsztaty pszczelarskie dla dzieci
- 2.33 gra miejska – Szmulkowe Skrzaty
- 2.34 akrobatyka dla dzieci 6-12 lat
- 2.35 zajęcia wokalne dla dzieci 7+
- 2.36 Mała Akademia Muzyki
- 2.37 warsztaty dla rodzin z dziećmi 5-11 lat
- 2.38 warsztaty rodzinne
- 2.39 Warsztaty ceramiczne
- 2.40 zostań maszynistą lub maszynistką pociągu
- 2.41 Piknik Rodzinny – Radośnie z Fundacją ”Wawer”
- 2.42 warsztat tworzenia kartek botanicznych
- 2.43 rodzinne warsztaty – makramowe ozdoby
- 3 NIEDZIELA, 1 października
- 3.1 Wykopki
- 3.2 Tor Wyścigów Konnych Służewiec
- 3.3 warsztaty o układzie pokarmowym – 6-10 lat
- 3.4 festiwal dyni
- 3.5 “Muzyczna Kraina” – podróż pełna zagadek
- 3.6 familijna wystawa – Butenko dla małych i dużych
- 3.7 Pinokio
- 3.8 warsztaty kulinarne
- 3.9 filmowy poranek – Kicia Kocia
- 3.10 rodzinne sesje w Normobarii Wilanów
- 3.11 jazz dla dzieci
- 3.12 Interaktywny spektakl teatralny
- 3.13 muzyczne show dla najmłodszych
SOBOTA, 30 września
Zapraszamy do Festiwalu światła i dźwięku w parku Bródnowskim:
30 września w godzinach 17:00 – 23:00
1 października w godzinach 17:00 – 22:00
SOBOTA 30 września 2023
18:00 i 19:00 Pokaz akrobatyczny – Kamila Dąbkowska
19:30 – 21:00 Notthing To Sniff / DJ set: Antek Sojka i Joanna Radziszewska – specjaliści w prowadzaniu energetycznym oraz instalacyjnym oprawadzaniu wizualnym artyści tworzący muzykę opartą na improwizacji w stylistyce Chillout, Downtempo i Oriental House.
21:00 – 22:30 “Ramy Atia”
Live sety w jego wydaniu to czysta improwizacja, głęboka podróż, ceremonia dźwięku która wprowadza w ruch emocje i ciało słuchaczy, jego intencją jest zaproszenie do przestrzeni nieskrepowanej ekspresji.
NIEDZIELA 1 października 2023
18:00 – 18:30 Pokaz iluzjonistyczny – Kacper Mysiorek
19:15 – 20:30 Stan Breckenridge BAND
Przegląd światowych hitów oraz utworów własnych w rytmie soul i jazz w interpretacji doktora Stana Breckenridge
20:30 – 22:00 Warsztat Ruchowy: Ania Sierpowska – Movement Medicine
Jest to zaproszenie by tańczyć i być tańczonym. Nie tylko podczas warsztatu, ale każdego dnia nasączając każdy krok fascynacją i ekscytacją. Poprzez określone ruchy i Movement Medicine zwiększając energię, zdobywając narzędzia do wzmocnienia źródła naszej najgłębszej witalności, siły życiowej, mocy twórczej, energii i pasji. To alchemizująca jakość ruchu. Dla społeczności. Przeszłości i przyszłości. Żyjąc doświadczamy po co tu jesteśmy. To nie dzieje się samo. To dzieje się w ruchu.
Certyfikowana Nauczycielka Movement Medicine – praktyki świadomego ruchu i obecności ze Szkoły Ya’acova & Susannah Darling Khan. Facylitatorka i terapeutka pracy z ciałem w nurcie psychoterapii poprzez ciało, w Szkoleniu Analizy Bioenergetycznej, akredytowanego przez Florida Society for Bioenergetics Analysis. Praktyczka pracy z ciałem w oparciu o techniki powięzione, polinezyjski bodywork MA-URI, podejścia Laban Bartenieff, medytacji Mindfulness i slow joggingu. Prowadzi ceremonie transformacji poprzez ruch i dotyk, projekty muzyczne oraz jest autorką audycji w Radiospacji – Body Talks. W swojej praktyce kieruje się intencją odkrywania i wzmacniania radykalnej akceptacji i czucia pełni życia.
W sobotę i w niedzielę od 15:00 do 22:00 zapraszamy do strefy foodtruck, w niedzielę zapraszamy dzieci do zabawy na dmuchańcach.
Przed nami kolejna edycja ptasiego pikniku.
Zapraszamy w sobotę 30 września w godz. 11:00–15:00 do parku Olszyna. Czekać na Was będą prelekcje tematyczne, pokazy sokolnika, wycieczka ornitologiczna, warsztaty tematyczne oraz kiermasz książek przyrodniczych.
W tym roku gościem specjalnym wydarzenia będzie prof. Maciej Luniak, zoolog, specjalizujący się w ekologii miasta; autor książki „Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta”, opisującej kilkadziesiąt lat własnej ornitologicznej pasji i miłości do przyrody. Wydawcą książki, na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany, jest MULTICO Oficyna Wydawnicza.
Podczas pikniku będzie okazja porozmawiać z Autorem oraz zdobyć książkę ze specjalną dedykacją. Wydawnictwo MULTICO gwarantuje tego dnia promocyjną cenę!
Po raz pierwszy na naszym ptasim pikniku będziemy gościć Warszawski Ogród Zoologiczny ze stoiskiem edukacyjnym, promującym m.in. coroczną kampanię „ZOOstaw nie porywaj”, realizowaną z Lasami Miejskimi Warszawa i Strażą Miejską.
Przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych Ptasi Azyl, działającego przy ZOO, opowiedzą m.in. o umiejętnym pomaganiu ptakom w mieście.
W programie pikniku ponadto:
- Dawid Kilon, ornitolog i rysownik, tradycyjnie przeprowadzi warsztaty malowania – tym razem tematem będzie coraz częściej widziana w Warszawie: Nurogęś
- Katarzyna Skakuj – plastyk z wykształcenia i przyrodnik z zamiłowania – w miniprelekcji „Jajko jaku nierówne” opowie o jajach i piórach
- Na swoje stoisko oraz na spacer ornitologiczny zaprasza tego dnia także Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
- Nieodzownym elementem naszej imprezy jest pokaz sokolniczy – zaprezentowany będzie Jastrząb Harrisa w locie oraz sokół wędrowny i raróg stepowy w namiocie wystawowym
- Dla wszystkich chętnych proponujemy aktywności twórcze i techniczne m.in. zbijanie budek lęgowych i karmników, tworzenie biżuterii z ptasim motywem czy ozdabianie bawełnianych worków z ptasim nadrukiem.
- Atrakcyjne warsztaty plastyczne i tematyczne przygotowała także Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bielany
- Przy fotościance zmierzymy się ze skrzydłami orła; a maluszki będą miały możliwość zabawy w specjalnym namiocie Strefa Malucha
- Na kiermaszu książek przyrodniczych wiele ciekawych propozycji dla małych i dużych. Tego dnia Wydawnictwo MULTICO oferuje sprzedaż książek przyrodniczych w atrakcyjnych cenach.
Zapraszamy na wyjątkową wystawę poświęconą historii zapałek i ich opakowań. Ten fascynujący świat przedstawi praska manufaktura zapałczana Matches Woloszyn. Firma, która obecnie specjalizuje się w zapałkach reklamowych, nieprzerwanie działa na międzynarodowym rynku od 1994 r. Obecnie ma najbogatszą ofertę zapałczaną w Europie! Jej wyroby obecne są m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Holandii, Danii, Norwegii, a nawet w Ameryce Północnej.
Od lat praska manufaktura działa w branży kulturalnej i produkuje kolekcjonerskie zestawy zapałek dla Zamku Królewskiego w Warszawie, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum w Wilanowie, Panoramy Racławickiej i wielu innych. Dla branży turystycznej produkuje zapałki prezentujące motywy regionalne, zabytki i wyjątkowe miejsca.
Zapałki pakowane są w różne opakowania. Od tradycyjnych pudełek szufladkowych poprzez zapałki w książeczkach, butelkach i drewnianych pudełkach. Manufaktura Matches Woloszyn jako pierwsza wprowadziła na rynek zapałki zapachowe!
A o liczącej ponad 1,5 tys. lat historii zapałek i ich niepowtarzalnych opakowaniach opowie nam właściciel manufaktury Pan Mieczysław Wołoszyn.
Zapraszamy!
FILMOWANKI – Szkoła Filmowa AKCJA!
*DARMOWE ZAJĘCIA AKTORSKIE DLA NAJMŁODSZYCH: dzieci 4-6 lat *30 września 2023 r., 12:00-12:55 Grupa 1, 13:10-14:10 Grupa 2.
*Obowiązują zapisy (tel. 793 611 667, 600 269 450)
*Dzieci będą mogły poznać naszych trenerów i spróbować swoich sił w prostych zadaniach aktorskich: zabawa w wyrażanie różnych emocji, odgrywanie ulubionych postaci z bajek, zabawa głosem, zadania w ruchu integrujące emocje, dźwięk i ciało, integracja z rówiesnikami, improwizacja.
*Zajęcia rozpoczną się krótkimi spotkaniem informacyjnym i pytaniami od rodziców, a potem w sali rozpoczną się zajęcia z dziećmi prowadzone przez naszych trenerów.
*Celem naszych całorocznych zajęć jest zachęcanie dzieci do wyrażania różnych emocji w prostych zadaniach aktorskich, zachęcanie do pracy samodzielnej (zadania indywidualne), w parach (sceny dwójkowe) i pracy zespołowej (sceny zbiorowe), ośmielanie do zadań w grupie i zabawa poprzez róźne zadania aktorskie. Efektem końcowym rocznego kursu jest kilkuminutowy film, w którym uczestnicy warsztatów występują w swoich rolach aktorskich przed kamerą, a potem wspólnie z rodzicami i innym zaproszonymi gośćmi oglądają go na czerwcowej Premierze filmowej wraz z uczestnikami z innych grup, gdzie można podziwiać premierowe filmy ze wszystkich grup. I wtedy obowiązują stroje galowe, bo każdy gość premiery będzie kroczyć po czerwonym dywanie i będzie mieć okazję stanąć na ściance dla naszych młodych gwiazd filmowych, na której nasz fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia.
Warto poznać Mazowsze, nawet – jeśli nie chcesz się ruszać ze stolicy. Po serii popularnych rejsów w różnych miejscowościach Mazowsza – statek Dar Mazowsza zaprasza na pokład w Warszawie. To seria 1-godzinnych bezpłatnych rejsów, podczas których opowiadamy o Wiśle w naszym regionie i ofercie mazowieckich rzek. Turystyka, historia, kultura, wydarzenia – oraz jak się na nie załapać 😏
Rezerwacja/terminy: https://www.rokwisly.pl/oferta/orw-rejsy-warszawa/ Rejsy weekendowe oraz w tygodniu – wieczorne 🤩
Obywatel Rzeki Wisły to działania mające na celu turystyczne i kulturalne wykorzystanie potencjału Wisły i rzek Mazowsza poprzez bezpośrednie działania oraz cykl szkoleń i spotkań warsztatowych dla animatorów lokalnych. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne w Fundacji Atelier opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.
A o czym się zapomina?
Kontakt ze sztuką intensywnie pobudza pracę mózgu, aktywuje uwagę poznawczą, która sprzyja uczeniu się. Kontakt ze sztuką świetnie przygotowuje mózg do nauki przedmiotów ścisłych.
Dlaczego warto wybrać Fundację Atelier?
W gronie naszych absolwentów są uznani w Polsce i na świecie artyści działający w różnych obszarach sztuki. Wielu z nich swoje pierwsze kroki stawiało w Fundacji Atelier w dzieciństwie 🙂 Cieszymy się tym, chwalimy, jednak chcemy podkreślić, że do Atelier na Foksal nie przyprowadza się dziecka by zostało artystą. W Fundacji Atelier stworzyliśmy dzieciom przestrzeń do rozwijania ich naturalnej twórczej aktywności i kreatywności, pomagamy kształcić ich dobry gust, aby w przyszłości dokonywały lepszych wyborów.
Zapraszamy na próbne zajęcia plastyczne 🙂
Fundacja Atelier to warszawska szkoła rysunku i malarstwa założona przez artystów Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego w 1991 roku. Od ponad 32 lat doskonalimy autorski program nauczania artystycznego.
Informacje o warunkach uczestnictwa i zapisy: 502 585 061
Czas na zakończenie sezonu rolkowego razem z Nightskating! Zapraszamy Was do ostatniej wspólnej jazdy w tym roku Zabierajcie ze sobą dobry humor i pozytywną energie!
🗓️ Termin: 30 września, start 20:30
⏰ Zbiórka: od 19:30 pod Pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie
🏃🏻♂️Dystans: 18 km, poziom 1
🌎Trasa: Krakowskie Przedmieście, następnie przemarsz – przejazd rolkarzy ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego Karaszewicza, Królewska, Marszałkowska, pl. Bankowy, Andersa, Muranowska, Bonifraterska, Między parkowa, Słomińskiego, most Gdański, rondo Starzyńskiego, Szwedzka, al. “Solidarności”, Targowa, Kijowska, Zabraniecka, Kijowska, Targowa, Sokola, Zamoyskiego, Jagiellońska, al. “Solidarności”, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Tokarzewskiego Karaszewicza, Krakowskie Przedmieście
Zalecamy wszystkim kaski i ochraniacze! Liczymy na Was!
Serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych na wyjątkowe wydarzenie – Piknik Zdrowotny organizowany przez Dyrekcję SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście!
🗓 Data: 30 września 2023 r.
🕒 Godziny: 9:00 – 13:00
🏥 Miejsce: ul. Elekcyjna 54
W zmodernizowanych pomieszczeniach Poradni POZ dla dzieci oraz w nowo otwartym punkcie pobrań Medycznego Laboratorium Diagnostycznego przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji:
🌡️ Bezpłatne Szczepienia Przeciwko Grypie: Dla osób powyżej 65 roku życia, finansowane przez Urząd m. St. Warszawy.
💉 Bezpłatne Szczepienia Przeciwko HPV: Dla dzieci w wieku 12-13 lat, finansowane przez Urząd m. st. Warszawy.
🎗️ Edukację dotyczącą Samobadania Piersi.
🏥 Warsztaty Udzielania Pierwszej Pomocy: Wiedza, która może uratować życie!
🩺 Pomiary Ciśnienia, Wagi i Wzrostu: Monitorujemy Twoje zdrowie.
🦷 Konsultacje Stomatologiczne: Zdrowy uśmiech -przegląd jamy ustnej.
A to nie koniec! Nasze Medyczne Laboratorium Diagnostyczne przeprowadzi bezpłatne badania diagnostyczne:
➡ Badanie HBA1c – marker retrospektywnej oceny poziomu glukozy do 3 miesięcy wstecz.
➡ Test ROMA – wczesna diagnostyka raka jajnika.
➡ PSA oraz wolne PSA – diagnostyka raka stercza.
➡ Borelioza – oznaczanie przeciwciał w klasie IgM i IgG.
➡ Diagnostyka nużeńca ludzkiego – pasożyt występujący w okolicach oczu i skóry twarzy.
A dla najmłodszych gości, czeka mnóstwo atrakcji i możliwość zwiedzania naszego Laboratorium, gdzie poznają tajniki medycyny laboratoryjnej.
Przyjdź i zadbaj o siebie razem z nami! Do zobaczenia na pikniku zdrowotnym!
Waterland wraca do Polski! Pod wodą, na wodzie, na lądzie i w powietrzu czeka na Państwa niezapomniane widowisko!
To przepiekny wodospad emocji, do którego będziecie mogli sie zanurzyć!
Efektywne show zarowno dla dzieci jak i dla dorosłych!
To trzymające w napięciu numery akrobatyczne, oryginalne stroje oraz najnowocześniejsza technologia: fontanny, baseny czy efekty świetlne i dzwiekowe, ktore przeniosa Was w niezwykly świat fantazji.
Jedyna w swoim rodzaju SCENA, na której arena cyrkowa zamienia się w taflę wody, a tysiące podświetlanych fontann unosi tony wody, przekształcając ją w bajkowy deszcz, zanurzając artystów i publiczność w niesamowitą atmosferę. To wszystko zapiera dech w piersiach nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym! Tutaj przywitają Państwa urocze rusałki i meduzy. Spotkacie wesołych klaunów i zuchwałych piratów, a także zostaniecie świadkami narodzin cudu w iluzji na magicznej wyspie Waterland. Mieszkańcy podwodnego królestwa, którzy potrafią kontrolować żywioł zarówno wody, jak i ognia, podbijają serca swoimi niezapomnianymi sztuczkami, a gwiazdy odbijające się w wodzie opowiedzą Państwu niesamowitą historię miłosną między niebem a ziemią! A TO JESZCZE NIE WSZYSTKO!AQUA-ballet i Show-ballet zawładną Waszą wyobraźnią! Przybywajcie, delektujcie się i dajcie się zaskoczyć! Waterland na Was czeka! PODARUJCIE swojemu dziecku prawdziwą bajkę.
Stałe, cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży do 13 lat opierają się na twórczej pracy z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych od malarstwa i rysunku przez rzeźbę, kolaże, przestrzenne makiety, prace graficzne. Do zaangażowania w pracę zachęcają ciekawe, pobudzające wyobraźnię dzieci tematy zadań. Zajęcia prowadzą doświadczeni artyści-pedagodzy.
Zajęcia odbywają się w czterech różnych grupach wiekowych w tym samym czasie: 4-6 lat, 7-8 lat, 9-11 lat oraz 12-13 lat.
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia plastyczne?
Na zajęciach plastycznych w Fundacji Atelier dzieci rozwijają swoją kreatywność, twórcze myślenie, uczą się rozwiązywać problemy, zmieniać perspektywę patrzenia na rzeczywistość, a to sprzyja budowaniu otwartości, szczerości wypowiedzi i pewności siebie. Oczywiście dzieci rozwijają również umiejętności manualne.
Wszystkie te cechy są bardzo pożądane w dorosłym życiu, także na rynku pracy. Jednak co warto podkreślić pozwalają też na podejmowanie lepszych, świadomych wyborów estetycznych, dzięki czemu po prostu żyje się lepiej i pełniej.
A o czym się zapomina?
Kontakt ze sztuką intensywnie pobudza pracę mózgu, aktywuje uwagę poznawczą, która sprzyja uczeniu się. Kontakt ze sztuką świetnie przygotowuje mózg do nauki przedmiotów ścisłych.
Dlaczego warto wybrać Fundację Atelier?
W gronie naszych absolwentów są uznani w Polsce i na świecie artyści działający w różnych obszarach sztuki. Wielu z nich swoje pierwsze kroki stawiało w Fundacji Atelier w dzieciństwie 🙂 Cieszymy się tym, chwalimy, jednak chcemy podkreślić, że do Atelier na Foksal nie przyprowadza się dziecka by zostało artystą. W Fundacji Atelier stworzyliśmy dzieciom przestrzeń do rozwijania ich naturalnej twórczej aktywności i kreatywności, pomagamy kształcić ich dobry gust, aby w przyszłości dokonywały lepszych wyborów.
Zapraszamy na próbne zajęcia plastyczne 🙂
Fundacja Atelier to warszawska szkoła rysunku i malarstwa założona przez artystów Teresę Starzec i Andrzeja Bielawskiego w 1991 roku. Od ponad 32 lat doskonalimy autorski program nauczania artystycznego.
Informacje o warunkach uczestnictwa i zapisy: 502 585 061
Nowe muzyczne widowisko – Przygoda na Biwaku. Jest to druga część znakomitego, międzynarodowego spektaklu Strażak Sam na Żywo, który w Polsce zobaczyło ponad 70 tys. widzów!
To wyjątkowa okazja dla dzieci spotkania bajkowych bohaterów i przeżycia z nimi ekscytujących przygód. Barwny, dynamiczny przebieg widowiska, dialogi i piosenki, wielobarwne kostiumy, wspaniała scenografia, ruchome pojazdy – wszystkie te elementy zapewniają intensywne przeżycia i angażują dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Mali widzowie bawią się i jednocześnie uczą się jak niebezpiecznym żywiołem jest ogień, jak mu zapobiegać i jak się przed nim chronić, czym jest odpowiedzialność, zaufanie, przyjaźń i współpraca oraz na czym polega praca strażaka i jak często naraża on swoje życia dla ratowania innych.
Do miasteczka Pontypandy przybywa dwóch słynnych biologów w poszukiwaniu rzadkiego zwierzęcia…. Strażak Sam i Elvis zgłaszają się, aby poprowadzić wyprawę poszukiwawczą do lasu. Kiedy do poszukiwań dołączą niesforny Norman, sytuacja się komplikuje! Czy dzielny Strażak Sam uratuje wszystkich? O tym dowiecie się w teatrze. Na scenie zobaczycie cały zastęp strażaków, którym głosów ponowie użyczą aktorzy dubbingujący filmową bajkę. Pojawią się nowi bohaterowie oraz niezwykłe pojazdy Strażaka Sama! Będzie 8 premierowych piosenek, dużo tańca i wspaniałej zabawy. Czekają na Was nowe, ekscytujące przygody!
Spektakle Strażak Sam na Żywo w Europie zobaczyło już ponad 350 tys. widzów. W Polsce cieszą się ogromnym powodzeniem i gościł już w ponad 50 miastach. Zapraszamy na nowe przygody! Nie przegapcie Strażak Sam w Waszym mieście!
Pora na kolejne spotkanie z Kicią Kocią na dużym ekranie! 😻 Tym razem odwiedzimy bibliotekę, ugotujemy pyszny obiad z babcią i wsiądziemy do pociągowego przedziału 🚊
🌲 30 września w Kinie Muranów po premierowym seansie „Kicia Kocia pod choinkę” zapraszamy na spotkanie z twórczyniami najnowszej odsłony jej filmowych przygód: Martą Stróżycką (reżyserką), Eweliną Gordziejuk (producentką) i Agnieszką Mrozińską (aktorką dubbingującą Packa) 💚
📍 Kinoteka PKiN
🗓️ 30.09, 12:00
To już nasza prawdziwa, jesienna tradycja 🍂: co roku, o tej samej porze zapraszamy Was do dyniowego ogrodu w Północnej 🎃. Każda odsłona to inny motyw przewodni – w ubiegłym roku była to kraina czarów, w której straszyły wiedźmy 🧙♀️🕸️, a co tym razem? Sprawdźcie! 🤔
Zabierzemy Was w podróż na amerykańską farmę usianą dyniami, pachnącą kukurydzą 🌽 i słomą 🌾. Na tle czerwonej stodoły 🍂, charakterystycznego elementu krajobrazu amerykańskiej wsi, będzie można poczuć się jak w filmie! Czy to thriller? A może romans w blasku zachodzącego słońca? To zależy tylko od Was! 🌅
Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na spektakl „Brzechwa 2020”!
Przenieście się do “The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najbardziej szalonej lekcji na jakiej kiedykolwiek byliście! Odkrywamy na nowo mistrzostwo Jana Brzechwy 🙂 Uczymy nowocześnie i bawimy muzycznie, reżyseruje Olaf Lubaszenko.
Zapiszcie sobie w zeszytach! Tego nie można przegapić.
Znana i lubiana klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście obecnych czasów, współczesnej szkoły i aktualnych problemów z jakimi borykają się codziennie uczniowie oraz ich opiekunowie. Płynące tym samym ze sceny treści edukacyjne są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i atrakcyjne dla najmłodszych. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej.
W capitalnej Szkole – “The Capitol School of Warsaw” odbywa się pierwsza stacjonarna lekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele cieszą się, że mogą spotkać się ponownie “na żywo”. Lekcje odbywające się przez internet to przecież zupełnie nie to samo! Tym bardziej, że już wkrótce ma odbyć się długo oczekiwana uroczystość nadania szkole imienia Jana Brzechwy. Uczniowie w trakcie pandemii, w swoich domach pracowali nad przygotowaniem programu artystycznego, który z tej okazji ma zostać zaprezentowany na szkolnym apelu. Widzowie towarzyszą bohaterom w ferworze ostatnich przygotowań do tej uroczystości, poznając tym samym bliżej ich cechy charakteru oraz wzajemne relacje.
Czy ktoś okaże się “Leniem” albo “Skarżypytą”?
Jakie zwierzęta można spotkać w “ZOO?”
Jaki jest sprawdzony sposób na zdrowie i odporność?
Czy media społecznościowe mogą nam w czymś pomóc?
Czy internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy?
Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie odwiedzając Tatr Capitol!
Zapraszamy na pełen humoru, nieco zwariowany spektakl “Brzechwa 2020” o przyjaźni, zwierzętach, zdrowiu, higienie i przywarach ludzkiego charakteru 🙂
Serdecznie zapraszamy!
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego
i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Scenariusz i reżyseria: Olaf Lubaszenko
Opracowanie muzyczne: Jerzy Mączyński
Scenografia: Katarzyna Dębska
Kostiumy i projekt plakatu: Honorata Paprot
Obsada:
Wychowawczyni: Halina Bednarz / Iwona Rulewicz
Nauczyciel: Władysław Grzywna / Hiroaki Murakami
Uczennica Hania: Delfina Wilkońska / Joanna Balasz
Uczennica Mania: Marta Bryła / Katarzyna Ptasińska
Uczeń Janek: Igor Obłoza / Jakub Gąsowski
Uczeń Franek: Michał Kucharski / Krzysztof Chodorowski
Głos Jana Brzechwy: Olaf Lubaszenko
Spektakl jest rekomendowany dla dzieci i młodzieży w wieku 6 -12 lat.
🐾 Porady, warsztaty, wykłady, spotkania z ekspertami, stosika z artykułami dla zwierząt, konkursy – to wszystko podczas pikniku rodzinnego „Zwierzęta w wielkim mieście”. 🐇🐈🐕 Zapraszamy w sobotę, 30 września 2023 r., w godz. 11.00 -17.00, do Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila).
To będzie prawdziwy raj dla miłośników zwierząt i dla samych czworonogów.
W trakcie imprezy:
✅ konsultacje ze specjalistami,
✅ stoiska z artykułami dla zwierząt,
✅ warsztaty z behawiorystą,
✅ nauka robienia zabawek dla psów i kotów,
✅ stoiska Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, Eko-patrolu Straży Miejskiej, Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt oraz prozwierzęcych organizacji pozarządowych,
✅ warsztaty budowania karmników i budek dla ptaków,
✅ warsztat w terenie na temat schronienia dla jeży,
✅ konkursy,
✅ food trucki z jedzeniem wegetariańskim i wegańskim,
✅ warsztaty kuchni wegetariańskiej.
👉 Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Jakie jest najgłośniejsze zwierzę świata? Kto najdalej skacze? Kto może pochwalić się superszybkością, wrażliwością czy siłą? Odkryjemy rekordzistów z różnych stron świata, ale w szczególności weźmiemy pod lupę nasze rodzime gatunki zwierząt. Przetestujemy naszą sprawność fizyczną, poznamy nasze możliwości i talenty. Kto wie, może uda się nam pobić jakiś rekord?
Nastawcie się na dużo aktywności ruchowych!
Na zakończenie zaprosimy was na chwilę wytchnienia przy małym conieco😊Zapewniamy słodko słony poczęstunek, ale jeśli macie ochotę przynieść coś do podzielenia się to będzie mile widziane.
Zabawy ruchowe będą fajne, gdy zbierze się spora grupa małych testerów superbohaterów. Liczę na waszą obecność!
📆Kiedy: sobota 30 września, godz. 10.30, czas trwania ok 1,5 godz
🏡Miejsce: Las Kabacki, od strony Ursynowa
💰Opłata: 45 zł, rodzic bezpłatnie
👧👦Dla kogo: dzieci w wieku 3-8 lat
📨Zapisy mailowo na adres: info@herbikids.pl (napisz imię i wiek dzieci), tą drogą otrzymasz informacje dot. płatności i inne kwestie organizacyjne
Po tym warsztacie spodziewajcie się, że w Waszej kuchni dzieciaki przejmą stery! Pokażemy im sprytny sposób jak szybko (i bezpiecznie) przygotować chrupiące placki ziemniaczane z gofrownicy. Nauczymy je wydobywać słodycz z niepozornej cebuli i skomponujemy danie, które mogłoby trafić do karty dobrego bistro! Na deser wspólnie przyrządzimy cynamonowe muffiny z jabłkiem i sowitą ilością kruszonki, będzie pysznie!
Na warsztatach przygotujecie:
-Gofry na bazie ziemniaków z dipem jogurtowy i karmelizowaną cebulką
-Cynamonowe muffiny z jabłkiem i kruszonką
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny
Ostatnio było świetnie więc to powtórzmy!
Chcesz kupić lub sprzedać Commodore 64, Amigę 600, czy monitor 1084S? Chcesz porozmawiać i pohandlować kartridżami na Nintendo? Kochasz Segę nie tylko za ich gry ale pamiętasz również jak to było grać na ich konsolach? Wyrosłeś na konsolowych wojnach? Pokaż/sprzedaj/kup/ to co gra w twoim sercu!
A może chcesz zreorganizować kolekcję gier? Zapraszamy serdecznie do nas!
W podziemnych pawilonach Warszawskiej Giełdy Elektronicznej zbudujemy giełdę poświęconą tematyce retro konsol, komputerów oraz wszelkich sprzętów które chcielibyście ze sobą przynieść! Jesteśmy elastyczni!
Jeśli macie na sprzedaż sprzęty nowszych generacji (PS3,PS4, Switch, DS, 3DS, PSP, PSV) również serdecznie zapraszamy.
Ostatnia edycja sprowadziła do nas pasjonatów z różnych stron Polski, dyskutowaliśmy godzinami wymieniając wspólne growe doświadczenia! Dołącz do nas tworząc nową społeczność graczy chcących rozmawiać ze sobą nie tylko za pośrednictwem internetu!
Wstęp dla odwiedzających – wolny.
Święto Chleba – 20 lat minęło!
W sobotę 30 września, zapraszamy do siedziby Instytutu przy Krakowskim Przedmieściu 66 na XX Warszawskie Święto Chleba.
Jak przystało na okrągłą rocznicę obchody będą smakowite, huczne i wesołe. Zaczynamy już o 13.00, a kończymy o 19.00.
W roli głównej wystąpi oczywiście pieczywo od znamienitych mistrzów piekarskich. Zaproszone piekarnie zaprezentują niezwykły wybór swoich wypieków: od bułeczek i precelków, poprzez rozliczne buły i chałki, po kwadratowe i okrągłe bochenki pachnącego chleba. A do pieczywa będą też smakowite dodatki: stoiska z wędlinami, wybór miodów i dżemów. Ofertę kulinarną dopełnią stoiska kół gospodyń wiejskich z tradycyjnymi produktami regionalnymi i daniami kuchni tradycyjnej.
Oprócz uroków kulinarnych nie zabraknie oczywiście wyrobów twórczości ludowej i tradycyjnych zawodów wiejskich takich jak: haft, wyroby z wosku, buty tyszowiackie, ceramika i drewniane kwiaty.
Tradycją wydarzeń organizowanych przez Instytut są warsztaty, na których można poznać tajniki starych ludowych rzemiosł. Tym razem zapraszamy na zajęcia z haftu płaskiego i wyszywania łowickiego. Dla miłośników (i nie tylko) wzorów z Zalipia, przygotowaliśmy warsztat z malowania płotów w te piękne i kolorowe wzory kwiatowe. Będzie też można samemu „uklecić” trochę masła i upiec chleb.
Jak zawsze przy takich okazjach, scena przed Instytutem tętnić będzie wesołą muzyką, śpiewem i tańcami. Regionalny Zespół Ludowy „Karniewiacy, Zespół Śpiewaczy „Godziszowianki”, Kapela Jana Szymańskiego z Albinowa, Zespół „Morawica”, Kapela Romana Wojciechowskiego i Kurpiowska Kuźnia Muzykantów zapewnią Państwu wspaniałą zabawę do późnych godzin popołudniowych.
Serdecznie zapraszamy!
Jest takie miejsce blisko Warszawy, gdzie podczas krótkiego, 2,5-kilometrowego spaceru leśnego można przeżyć kilka niezapomnianych przygód, rozwiązać zagadki, zobaczyć (i zmierzyć) prastare drzewa, a do tego spędzić niezapomniany czas przy ognisku z kiełbaskami. Tym razem czeka nas też specjalny (ale krótki) odcinek, który przejdziemy już po zmierzchu.
Chodźcie tam z nami! Zapraszamy na spacer dla dzieci w wieku 4-9 lat z rodzicami
Zapraszamy na spotkania przyrodnicze, poświęcone biologii grzybów i bezpiecznemu grzybobraniu. Zajęcia prowadzone są w oparciu o muzealne eksponaty – naturalnej wielkości modele grzybów.
🎟 wstęp bezpłatny
📅 30 września 2023 r., godz. 12.00-13.30
🍄 “Czy warto jeść grzyby?”
ℹ Spotkanie dla seniorów w ramach akcji MKiDN “Weekend seniora z kulturą”
Dowiemy się, jakie wartości odżywcze zawierają potrawy z grzybów, i czy warto je spożywać. Posłuchamy o tym, jak przyrządzać grzyby, by nie narazić się na ryzyko zatrucia pokarmowego. Poznamy gatunki jadalne, niejadalne, a także chronione. Obejrzymy modele często mylonych z powodu podobieństwa grzybów trujących i jadalnych.
PROWADZENIE:
👩 Teresa Czarowska – z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel przyrodnik. Absolwentka Wydziału Nauki o Zwierzętach SGGW, podyplomowych studiów w Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym UW oraz studium pedagogicznego dla absolwentów szkół wyższych. Od lat uczy mądrej miłości do przyrody dzieci i młodzież nie tylko w szkole, lecz także w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie jest cenionym i lubianym edukatorem.
Raz w miesiącu, w sobotnie południe, zapraszamy Was w podróż po tajemniczych zakamarkach Służewskiego Domu Kultury.
🐐 Podczas spaceru odwiedzimy zagrodę dla kóz, opowiemy o miejskiej pasiece na terenie SDK, a także poznamy innych mieszkańców instytucji, często niedostrzegalnych gołym okiem. Po drodze odwiedzimy także Wspólny Ogród – sąsiedzką przestrzeń uprawy ziół i warzyw. Spróbujemy rukoli z ekologicznej grządki, zajrzymy do Służewskiego Banku Nasion i społecznego kompostownika.
🎨 Po spacerze zapraszamy na warsztaty w pracowni plastycznej, podczas których poznacie technikę sitodruku i nadrukujecie samodzielnie na koszulkach wizerunek służewskiej kózki Cytrynki. Spotkanie będzie także okazją do zapoznania się z bieżącymi wydarzeniami i warsztatami w domu kultury, a także przestrzenią do zadania nurtujących Was pytań!
Gospodarstwo Dziecięce SDK to unikatowy projekt. W środku wielkiego, europejskiego miasta tworzymy gospodarstwo, w którym dzieci (ale też dorośli) mogą doświadczyć typowej dla wsi symbiozy człowieka z przyrodą. Zapraszamy wszystkich ciekawych tego miejsca, głodnych przyrodniczych przygód. Do zobaczenia w SDK!
🟠 Prowadzenie:
Dominika Dzieniszewska – animatorka kultury, edukatorka, autorka projektów ekologicznych. Pracuje w dziale edukacji w Służewskim Domu Kultury. Mieszkanka Służewa od urodzenia.
🔴 gospodarstwo dziecięce / bezpłatne / dla dzieci w wieku 7-11 lat / obowiązują zapisy (start 15.09 o 10.00)
Róża jest bardzo spokojną i grzeczną dziewczynką. Trochę zbyt grzeczną… Pewnego razu trafia do tajemniczej krainy, w której rządzą… dzieci! Róża chciałaby tańczyć, skakać i bawić się razem z nimi, ale okazuje się, że nie bardzo to potrafi. Mama nauczyła ją świetnie sprzątać, ale beztroska zabawa z przyjaciółmi to dla Róży kłopot. Czy nowi przyjaciele nauczą Różę tupać, tańczyć i… rapować? A czy dzięki Róży łobuzy odkryją, że zamiatanie może być świetną zabawą? I czy mama Róży też może być łobuziarą?
Opowieść o emocjach i o tym jak nauczyć się je wyrażać, o odkrywaniu swoich możliwości, w czym mogą pomóc przyjaciele, łobuzy i nie tylko.
Dzieci górą!
Bajka dla dużych i małych, grzecznych i łobuzów.
Czas trwania spektaklu: 60min
Tekst: Kira Kigali
Reżyseria: Michał Barczak
Opieka reżyserska: Anna Iberszer
Choreografia: Anna Iberszer, Michał Barczak
Autor plakatu: Bartosz Naprawa
Producent: Fundacja IMKA
Obsada:
RÓŻA – Alicja Kurlak
MAMA – Anna Iberszer / Patrycja Zywert-Szypka
MIKA – Paulina Kulas
FRYCEK – Michał Barczak
GUTEK – Filip Orliński
Gościnnie w nagraniu udział wzięli:
Maria Dejmek i Tomasz Karolak
W soboty, w samo południe 😉 zapraszamy Was na literackie wycieczki rowerowe!
Start: MIAMI WARS (Cypel Czerniakowski)
Meta: BEZKRES (Bulwar gen. George’a Smitha Pattona)
Co po drodze?
Dajcie się porwać przeciekawym opowieściom o znanych pisarzach i ich życiu, o piosenkarzach, piosenkach i ich nawiązaniach do Wisły i najbliższych okolic, fabułom znanych książek…
Opowieściami i trasą zaczaruje Was przewodnik rowerowy Paweł Łęczuk!
Po trasie zapraszamy na odpoczynek i rozmowy z prowadzącym na Plaży Bezkresu!
Czas trwania wycieczki ok 1,5h
Przyszedł wrzesień 🍂🌳🥀 – co dobrze widać i czuć w naszym Aromatycznym Botanicznym. Zapraszamy na weekendowe spacery z edukatorami i edukatorkami. 🍂🌳🥀 Pamiętajcie, że dodatkowym przewodnikiem po Ogrodzie w tym sezonie jest ZAPACH!
ℹ️ Spacery odbywają się w każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00.
ℹ️ Zbiórka przy kasie nr 1.
ℹ️ Obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu.
ℹ️ Liczba miejsc ograniczona (20 osób)
Bilety można kupić #online ➡ https://bit.ly/4540w5C
🌳🌸🌿 Aromatyczny Botaniczny 2023 – rok zapachowy w Ogrodzie Botanicznym 👇
Zamknijmy na chwilę oczy i porozmawiajmy językiem zapachów. Poza wyglądem, jednym z najważniejszych sposobów komunikacji roślin z otoczeniem jest zapach.
Interakcja z zapylaczami, odstraszanie roślinożerców czy przyciąganie grzybów mikoryzowych – to tylko niektóre przykłady zapachowej komunikacji roślin z ich otoczeniem.
W tym sezonie w Ogrodzie Botanicznym zachęcamy Was do doświadczania Ogrodu z użyciem węchu.
W trakcie spotkania będziemy tworzyć konstrukcje inspirowane ptakami i latawcami. Materiałami, które wykorzystamy do tworzenia ptasich konstrukcji będą bambusowe patyczki, elementy łączące oraz różne tkaniny, nici, druciki. Korzystać będziemy najczęściej z białych, czasem półtransparentnych tkanin takich jak gaza. W ramach tej części projektu będziemy również haftować na wybranych, tkaninowych elementach konstrukcji – całe ptaki, bądź ich fragmenty, jak pióra, dzioby, oczy, ogony. Do tworzenia konstrukcji wykorzystamy także ptaki wyhaftowane w ramach otwartych warsztatów „Wokół Haftu“.
Chcemy, by te przestrzenne formy stały się wyrazem naszej tęsknoty za nieobecnymi już gatunkami ptaków, ale jednocześnie, żeby to była afirmacja ich piękna.
W czasie spotkań planujemy słuchać odgłosów ptaków. Być może także tych, których na żywo już nie można ani spotkać, ani posłuchać.
Zapraszamy wszystkich.
Wstęp wolny.
ZAPISY: https://forms.office.com/e/S69cYe9Wcn
Warsztaty prowadzi Ewa Cieniak – artystka, hafciarka, trenerka. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale grafika warsztatowa. Haftuje, tworzy instalacje z wykorzystaniem tkanin, włókien oraz materiałów recyklingowych. Często w przestrzeni miejskiej lub w otoczeniu natury. Jest pomysłodawczynią i realizatorką partycypacyjnego projektu O_Kręgi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu za rok 2020 oraz 2021 – w ramach stypendium zrealizowała haftowany film animowany “Tabula Rasa” oraz “Panoramę Miasteczka” – długi na 22 metry haftowany portret mieszkańców Koluszek. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu “Roboty Koronkowe” oraz projektu “Zygmuntowiacy – śpiewana tradycja ziemi łódzkiej w sieci”.
Działanie jest częścią projektu Renesans Ptaków realizowanego w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej m. st. Warszawy.
🎉🎈🌟 Zapraszamy na Dzień Otwarty! 🌟🎈🎉
Cześć wszystkim!
Mamy dla Was fantastyczne wiadomości! Dwie zaprzyjaźnione organizacje pozarządowe, Fundacja Idylla oraz Fundacja Jestem Mamą, połączyły swoje siły, aby tworzyć razem wyjątkowe miejsce ! Przestrzeń w której stawiamy na mądrą zabawę, rozwój kompetencji rodzicielskich oraz wsparcie i integrację rodzin.
“Wielkie Otwarcie – Przestrzeni Dla Rodziny” to okazja, która nie może umknąć Waszej uwadze. Chcemy serdecznie zaprosić Was i Wasze rodziny na dzień pełen atrakcji, rozwoju i wspólnego spędzania czasu. 🏠👪 Poznajcie nas oraz nasze zajęcia!
Bogata oferta atrakcji obejmuje:
🎵 Strefę Malucha – Zajęcie umuzykalniające z Pani Rytmika oraz Sensoplastyka
🍕 Klub Kreatywnych Dzieci – Pizza Party
🎨 Warsztaty Artystyczne “Mój Design” spotkania z kulturą zajęcia prowadzone przez Fundacja Cultura Memoriae
🎲 Gry i zabaw, animacje
Ale to nie wszystko! Dodatkowo, będziecie mieli okazję skorzystać z Konsultacji Ekspertów !
Prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym – Aleksandra Wawrowska z 4-NGO.org
Terapeutka oraz trenerka programów profilaktycznych Gosia Ciupa
Porady Dietetyczne – Anna Tkaczewska
Otrzymacie cenne porady i wsparcie od profesjonalistów. 💼🤝
I to jeszcze nie koniec niespodzianek! Będzie również konkurs profilaktyczny, podczas którego będziecie mieli szansę wygrać książki, kubki oraz torby. 📚☕👜
📅 Gdzie? Galeria Młociny, poziom -1 (przy @Pepco)
🕙 Kiedy? Sobota, 30 września, w godzinach 10:30 – 16:00
Już niebawem podamy dokładny harmonogram wydarzenia.
Na część zajęć będę obowiązywały zapisy!
Serdecznie zapraszamy Was i Wasze rodziny !
Zapraszamy na pokaz filmu pt. „Łasiczka” połączony z rodzinnym warsztatem plastycznym po seansie.
🦊 „Łasiczka” Słowenia 2016, reż. Timon Leder 12 min, film animowany przeznaczony dla dzieci 5+
Głodna łasica w ponurym humorze wędruje po lesie. Szuka jedzenia. Nie jest to wcale proste, gdyż większość drzew nie owocuje. Uparciuch znajduje w końcu jedno z owocami, ale wszystkie chronione są przez ptasi chór. Łasica przypuszcza szturm, który doprowadza do nieoczekiwanego obrotu wydarzeń.
🖍 Po projekcji warsztat plastyczny inspirowany filmem poprowadzi Anna Szary.
🌳 Drzewa to życie. Dają schronienie przed deszczem, cień w upalny dzień i karmią swoimi owocami. Przypomina o tym film „Łasiczka”, który opowiada historię tego zwinnego zwierzaka i ostatniego ocalałego drzewa. Opowieść jest niezwykle wciągająca i pełna zwrotów akcji. Podczas warsztatów sprawdzimy jakie są cechy charakterystyczne łasiczek, pobawimy się naszymi wymyślonymi ogonami i wykonamy mapę wielkiego drzewa, które może mieć wiele ukrytych zakamarków.
Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka, kuratorka wystaw, autorka tekstów o sztuce. Doświadczenie zbierała w różnych instytucjach kultury (Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galeria Labirynt w Lublinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Warszawy), obecnie związana z Muzeum Łazienki Królewskie. Stała współpracowniczka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Od początku istnienia Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy współpracuje z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Najmłodszych widzów zapraszamy na pokazy filmowe połączone z pracą warsztatową i dyskusjami. Pokazujemy filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.
👉 Formuła warsztatów rodzinnych oznacza, ze należy kupić bilet zarówno dla dziecka jak i dorosłego uczestnika. Podczas wydarzenia dzieci pozostają pod opieką swoich opiekunów.
🎟 Cena biletu: 15 zł / 13,50 zł (karta Warszawiaka)
Smyki na Kępie to cykliczne zajęcia muzyczne dla dzieci i ich opiekunów z udziałem kwartetu smyczkowego, odkrywające przed najmłodszymi świat dźwięków. W rodzinnej atmosferze sobotniego spotkania dzieci słuchają słynnych dzieł muzyki klasycznej wykonywanych na żywo, rozmawiają o usłyszanych utworach, a także same muzykują na wybranych instrumentach.
Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
/ bilet rodzinny 25 zł – do 4 osób /
Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty ceramiczne! W soboty w g. 12-14. Każdy może zrealizować swoje autorskie pomysły! Używamy do tego wyjątkowe materiały:
- gliny hiszpańskie oraz dzikie polskie
- przyjazne dla środowiska i skóry angoby, slipy
- nietypowe szkliwa spożywcze
- floaty i tlenki do tworzenia własnych szkliw
- szkiełka ceramiczne
+ozdobne wałki, stemple, zioła….
Wypalanie gliny i szklanych form wliczone w cenę.
Cena za pojedyncze zajęcia: 60 zł dorośli i 50 zł dzieci/os.
Zapisy i informacje: m.ble@o2.pl
ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ZAPISYWANIE SIĘ. Z UWAGI NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC NIE GWARANTUJEMY MIEJSCA OSOBOM, KTÓRE PRZYJDĄ NA ZAJĘCIA BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZAPISANIA SIĘ.
Prowadzenie: Michał Błędziński
Zajęcia z ceramiki są dwustopniowe; 1 zajęcia – lepienie, 2 zajęcia – malowanie i szkliwienie wstępnie wypalonych prac.
Zapraszamy na nowy autorski cykl zajęć umuzykalniających dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat, stworzony we współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z twórcami urządzenia edukacyjnego – Musiconu. Okres do 3 roku życia jest najważniejszy z perspektywy nabywania umiejętności słuchowych i odkrywania szczególnych zdolności muzycznych. Poprzez zabawę, śpiew, ruch, instrumenty i przy wykorzystaniu całego potencjału edukacyjnego Musiconu będziemy multisensorycznie odkrywać otaczający nas świat pełen dźwięków, barw i struktur.
🔹 Terminy: 30.09, 07.10, 14.10, 21.10, 28.10, 04.11, 18.11, 25.11, 02.12, 09.12, 16.12.2023, 13.01, 03.02, 10.02, 17.02, 24.02.2024, godz. 10:00-10:30
📍 Gdzie: sala konferencyjna NIFC
📌 25 zł za spotkanie, karnet na wszystkie zajęcia – 380 zł. Bilety dostępne na stronie http://bilety.nifc.pl
Dzień dobry,
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty pszczelarskie dla dzieci , młodzieży i całych rodzin.
Zajęcia odbędą się 30 września 2023r. w godzinach:
od 11:45 oraz od13:30
!!! OBOWIĄZUJĄ ZAPISY !!!
Warsztaty pszczelarskie będą prowadzone w Fundacji “Wawer” na ul. Planetowej 36, Warszawa (Radość)
Zapisy telefonicznie : 696 582 190 lub mailowo : kontakt@fundacjawawer.pl
Grupa uczestników może liczyć 15 osób
W ramach warsztatów prowadzonych przez mistrza pszczelarskiego – Jerzego Kowalczyka uczestnicy będą mogli poznać tajniki pszczelarstwa, biologię tych pożytecznych owadów a także narzędzia używane w pszczelarstwie.
Zajęcia będą dostosowane do poziomu poszczególnych grup i będą polegały na:
- zapoznaniu się z biologią pszczół (przy wykorzystaniu przygotowanych pomocy dydaktycznych);
- pszczoły miodne i niemiodne, czyli ile gatunków pszczół jest na świecie i czy wszystkie produkują miód?
- poznaniu budowy ula i podstawowych informacji o gospodarce pasiecznej;
- poznaniu narzędzi pszczelarskich, ich zastosowania;
- prac wykonywanych sezonowo w pasiece;
- przebraniu się w odpowiednie stroje i podglądaniu życia pszczół podczas przeglądu w ulu;
Dla uczestników zapewniamy stroje, a w razie niepogody lub niemożności przeprowadzenia zajęć przy ulach – przeprowadzone zostaną warsztaty robienie świec.
Info o pszczołach
Pszczoły zawsze były ważną i nieodłączną częścią ekosystemu. Miliony lat ewolucji sprawiły, że wzajemne uzależnienie istnienia roślin owadopylnych i pszczół wyklucza brak jednego z nich w ekosystemie. Większość kwiatów swymi rozmiarami i budową przystosowały się do zapylania właśnie przez pszczoły. Pszczoły natomiast przystosowały się do jak najlepszego wykorzystania zasobów pokarmu znajdującego się w kwiatach. Tak też powstał cykl biologiczny pszczelich rodzin dostosowany do rocznego rytmu kwitnienia. Możemy to zaobserwować zarówno w naszym, europejskim klimacie, jak i w tropikach, gdzie występują pory suche i deszczowe. Jednak wraz z rozwojem cywilizacji, ta harmonijna symbioza stopniowo jest deformowana przez zmiany w środowisku spowodowane obecnością człowieka.
W ostatnich latach zmiany te zaszły tak daleko, że zagrażają dalszemu istnieniu pszczół. Ponoć Albert Einstein powiedział, że po wyginięciu pszczół ludziom pozostaną jeszcze 3-4 lata egzystencji. Niestety nie był to koszmarny żart tylko wynik obserwacji i przemyśleń. Jeżeli istnienie ponad 80% roślin jest uzależnione od zapylania przez owady, to jak przyroda mogłaby bez nich funkcjonować? Jeśli pszczoły wyginą to prawdopodobnie nikt więcej nie zapyli roślin. Taka wyrwa w łańcuchu pokarmowym będzie miała ogromne konsekwencje dla całej przyrody i nawet najlepsza symulacja komputerowa nie jest w stanie tego pokazać. Zapewne ludzie przetrwają, tylko jaka to będzie przyszłość?
Korzyści z obecności pszczół w rolnictwie są doceniane nie od dziś, jednak mniej mówi się o ich roli w środowisku naturalnym. Warto więc podkreślić, że ekonomiczna wartość zapylania przez owady pszczołowate wykracza ponad produkcję rolniczą. Pszczoły zapylają wszystkie rośliny, nie tylko uprawne. W przypadku upraw sadowniczych, gdzie główny plon stanowią owoce, zapylanie roślin przez owady jest jedynym zabiegiem umożliwiającym zwiększenie plonów. Wszystkie pozostałe zabiegi stosowane po zapyleniu, np.: z użyciem regulatorów wzrostu, herbicydów, fungicydów czy insektycydów mają jedynie działanie pielęgnacyjne.
Ważną rolą pszczół jest również zapylanie rodzimych gatunków roślin, które dostarczają pokarm dzikim zwierzętom, a to stanowi element prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Właściwe zapylenie roślin przez pszczoły to jedyny sposób na zachowanie bioróżnorodności, tak bardzo ważnej dla prawidłowego funkcjonowania ekosystemu. Znaczenie tego jest coraz większe ze względu na postępującą degradację środowiska, ginie coraz więcej gatunków roślin i zwierząt, a to właśnie pszczele zapylanie roślin utrzymuje tę równowagę. Praca pszczół pozwala na kontrolę erozji gruntów, wpływa na upiększanie środowiska życia człowieka, jednocześnie ma też pośredni wpływ na wysokość dochodów.
W zachowaniu gatunków roślin owadopylnych pszczoła miodna (łac. apis mellifera) jest niezastąpiona, spośród wszystkich owadów, także zapylających, posiada wyjątkowe i niepowtarzalne cechy. Jedną z nich jest „wierność kwiatowa”, czyli zbiór pokarmu z jednego gatunku roślin do czasu zakończenia kwitnienia (w zależności od rasy). Kolejną istotną cechą jest zimowanie rodzin pszczelich, ta cecha pozwala na zapylanie roślin już wczesną wiosną, gdy innych owadów jest bardzo mało. Możliwość „tresowania pszczół” jest bardzo istotną zaletą, ilość pszczół w okolicy można nie tylko regulować przez przewożenie pasiek, ale również można „kierować” ich lotem na określone rośliny.
Ciekawym kierunkiem jest rozwój pszczelarstwa miejskiego, które pozwala na zwiększenie zieleni w miastach, dostarcza wyjątkowo czystego miodu (w miastach nie stosuje się środków ochrony roślin), a także pozwala przybliżyć „miastowym” te pożyteczne i niesamowicie zorganizowane owady.
Właśnie takiemu bliższemu poznaniu będą służyły te warsztaty oparte przede wszystkim o możliwość bezpośredniego kontaktu z pszczelą rodziną.
Czy kiedykolwiek na Szmulkach kątem oka zobaczyliście małe ludziki w wielkich czapeczkach? Tak, to szmulkowe skrzaty! 😃
🧙♂️🧙W ostatnim dniu września zapraszają Was do swoich domów – rozgośćcie się i poznajcie je bliżej. Jak wyglądają, jakie zawody wykonują, czym się pasjonują w wolnym czasie…
Skrzaty poproszą Was też o pomoc w drobnych pracach domowych. Chyba nie odmówicie im wsparcia?
30 września zapraszamy Was na rodzinną grę miejską, której motywem przewodnim będą skrzaty. 🧙♂️
⚠️Za zajęcie pierwszych trzech miejsc przewidziane są bony podarunkowe o wartości 600 zł, 400 zł i 200 zł oraz upominki.
Zgłoszeń można dokonywać do dnia 29.09 (piątek) do godz. 18:00 przez formularz: https://bit.ly/gra_skrzaty
👉Do gry zapraszamy zespoły 2-4 osobowe, w których przynajmniej jedna osoba jest pełnoletnia. Pierwszeństwo mają drużyny, których co najmniej jeden członek mieszka na Szmulkach. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisanie się po godz. 18:00 jest możliwe, ale nie gwarantuje udziału w grze.
Dodajemy 2 nowe grupy zajęć dla dzieci !
szczegóły:
*zamówiliśmy odpowiednie materace które będą zabezpieczać dzieci przed upadkiem,
*dla bezpieczeństwa dzieci zajęcia będą odbywały się w grupie 10 dzieci (grupa zmniejszona, standardowo mamy grupy 16-osobowe, by nauczycielka mogła swobodnie asystować każdemu dziecku
- w dwóch grupach wiekowych:
6-9 lat o godzinie 14:50
10-12 lat o godzinie 16:00
zajęcia ruszą 30 września,
🎶 Zapraszamy wszystkie dzieci do naszego fantastycznego programu grupowych zajęć wokalnych dla dzieci od 7 roku życia! 🎤
🌟 Dlaczego warto? 🌟
1️⃣ Śpiewanie rozwija kreatywność: Śpiewanie to doskonały sposób na wyrażanie siebie i rozwijanie artystycznych talentów.
2️⃣ Śpiewanie wzmacnia pewność siebie: Nasze zajęcia pomagają budować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
3️⃣ Śpiewanie poprawia koncentrację: Ćwiczenia wokalne rozwijają zdolność skupienia uwagi, co korzystnie wpływa na wyniki szkolne.
4️⃣ Śpiewanie buduje przyjaźnie: Dzieci będą miały okazję poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i tworzyć trwałe przyjaźnie.
5️⃣ Śpiewanie rozwija umiejętności komunikacyjne: Śpiewanie uczy wyrażania myśli i emocji.
Dołącz do nas, a razem odkryjemy magię muzyki! 🎵✨ Zapisy już teraz!
Młody Melomanie!
Zapraszamy Cię na kolejne spotkanie w Małej Akademii Muzyki!
Z nami nigdy nie jest nudno! Przyjdź, zobacz, posłuchaj, zagraj! 😃
Czekamy na Was z naszą niezawodną, uśmiechniętą ekipą Małej Akademii Muzyki 30 września 2023 r. o godz. 12.00. Będziecie?
👧👦👧👦👧👦👧👦👧👦
‼️UWAGA! Kochamy grać dla wszystkich dzieciaczków, ale koncerty MAŁEJ AKADEMII MUZYKI rekomendujemy dla dzieci w wieku przedszkolnym‼️
🎼🎻🎼🎻🎼🎻
Mała Akademia Muzyki to spotkanie muzyczne z kwartetem smyczkowym, z którym i najmłodsi i więksi Melomani uczą się, jak słuchać muzyki, ale przede wszystkim po prostu dobrze się bawią 🎻🎼🥁🥳
Koncerty prowadzi Monika Kos-Nowicka
🎫 Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem (bilet dla CAŁEJ RODZINY maksymalnie 2+2).
Współfinansowanie: m.st. Warszawa
Projekt realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.
📱📧 Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki
22 849 56 51, 509 019 934
🌎 www.wtm.org.pl
e-mail: wtm@wtm.org.pl
warszawskietowarzystwomuzyczne@gmail.com
🔷 Współfinansowanie: m.st. Warszawa
🔷 Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki
🏖 Echa wakacyjnego bezruchu oraz słonecznych pejzaży wciąż pobrzmiewają, dlatego na następnych Zamieszaniach damy z siebie maksymalne minimum. Głównym tematem warsztatu ruchowo-manualnego będzie poszukiwanie przyjemności w rodzinnym tańczeniu oraz rysowaniu. Zamiast wysilania, wyobrazimy sobie skomplikowane wariacja baletowe leżąc na kocu. Ponadto przyjmiemy skręcone, ale wygodne pozycje – niczym rzeźby greckie w celu rozrysowania. A rotacji w ciele poszukamy w tanecznej Babie-jadze.
🛌 Czasami warto się zatrzymać, by znaleźć pauzę. Dlatego tym bardziej zachęcamy do sobotniego i rodzinnego relaksu w Zamku Ujazdowskim 👉
{Zamieszanie} to nowy cykl autorskich warsztatów dedykowanym rodzinom z dziećmi w wieku 5–10 lat. Podczas spotkań będziemy tańczyć, skakać, turlać się, a przede wszystkim korzystać z naszej wyobraźni i spontaniczności. Zajęcia nie mają na celu uczenia konkretnej techniki tańca. Mają za zadanie zwiększyć świadomość ciała i przestrzeni, a przede wszystkim dostarczyć świetnej zabawy. Taniec jest językiem uniwersalnym, ale jednocześnie najbardziej różnorodnym, bo każde ciało jest wyjątkowe i jest tyle języków, ile ciał na świecie! Zapraszamy do naszego muzealnego laboratorium ruchu!
📅 30/09 11:00—12:30
Niewymagane jest wcześniejsze doświadczenie taneczne, ale luźny strój (nieograniczający naszych ruchów) jest wręcz pożądany.
Zbiórka w holu głównym Zamku Ujazdowskiego
🎟 Bilety dostępne w kasie i online
SPOT Naukowa zaprasza na kolejne już warsztaty rodzinne!
Tym razem stworzymy razem piękne dzieła wykorzystując do tego darmowe aplikacje dostępne na naszych smartfonach.
Ale dlaczego telefony? Chcemy pokazać, że telefonów komórkowych można używać twórczo, świadomie, a efekty takiego działania warte są niejednej galerii sztuki.
Jeśli jesteś ciekawy jak to osiągnąć i chcesz spędzić miło czas ze swoim dzieckiem, jest to spotkanie właśnie dla was!
zapisy na wydarzenie: https://forms.gle/hHkTeB4gcaztgjAu5
czego będziesz potrzebować?
*telefonu z dostępem do internetu, lub tabletu z systemem android – wystarczy jeden na parę (dziecko +rodzic)
*na tym telefonie wasze wybrane zdjęcia, Rodzic+dziecko lub selfie, takie na jakich będziecie mogli pracować w trakcie warsztatów. (może będzie to wasze ulubione zdjęcie z wakacji?)
Warsztaty poprowadzi niezastąpiona Ania Radzka. Psycholog, arteterapeuta, malarka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, z dorosłymi oraz z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Jej praca polega na szeroko rozumianym wsparciu przy wykorzystaniu technik z dziedziny arteterapii. Wyznaje zasadę, że każdy może tworzyć bo sztuka nie zna granic a wszystkie kolory są w Nas ! Prywatnie miłośniczka kotów, książek i seriali😉
UWAGA! kolejność zapisów obowiązuje. Możemy pomieścić 12 osób (licząc rodzica i dziecko). Jeśli zainteresowanie warsztatami będzie wyższe , możemy powtórzyć wydarzenie.
🤲🙋♀️🙋Ceramiczna Sobota. Warsztaty ceramiczne dla rodzin z dziećmi
🟦SOBOTA 30.09
godz. 10.00-11.45 grupa I
godz. 12.00-13.45 grupa II
Instr. Małgorzata Kosko
🟦Opłata: 80 zł / 105 min. od rodziny do 4 osób, każda następna osoba +15 zł
🟦Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/53249
Prosimy zapisywać tylko jedną osobę z rodziny.
Jest to równoznaczne z przyjęciem całej rodziny.
Uwaga: płatność do 28.09.
Glina jako surowiec naturalny jest ekologicznie czysta i przyjazna człowiekowi. Bezkształtną bryłę każdy może uformować w naczynie czy rzeźbę. Nadać jej jedyny, niepowtarzalny kształt. Każda forma jest dobra. Daje powód do przeżywania radości. Wyzwala pozytywne emocje podczas doświadczeń twórczych. Ma też inne zalety. Przygotowanie gliny, jej formowanie, zdobienie i wypalanie przybliża wiedzę na temat kultury, sztuki, estetyki, wyczucia bryły, rysunku i malarstwa.
🚉A gdyby tak na jeden dzień zostać maszynistą lub maszynistką pociągu i pokierować Pendolino?
Na zajęciach będziemy mogli sami tego doświadczyć na wystawie „Kolej na Pragę” i usiąść na fotelu kierującego pociągiem. Wyruszymy też w podróż w czasie i przyjrzymy się, jak wyglądały dawne pojazdy kolejowe i jak zmieniała się kolej.
👶„Muzeum dla maluchów” to warsztaty rodzinne dla najmłodszych odbiorców w wieku 1–6 lat. Idealne jako pierwsza muzealna wizyta dziecka.
📝Każde zajęcia składają się z dwóch części – pierwsza część to zapoznanie z wystawą, druga to animacje i zabawy. Warsztaty kończymy pamiątkową pracą plastyczną, związaną z tematem naszych zajęć.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Kolej na Pragę”.
ℹ️INFORMACJE PRAKTYCZNE
🕰️Kiedy: 30.09 | 11:00 – 12:00
📍Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi | Targowa 50/52
🧒🏻dzieci w wieku 1-6 lat wraz z osobą dorosłą
👩🏫Prowadząca: Natalia Morawska
👶Obowiązuje limit miejsc: 15 dzieci, 15 opiekunów
🎟️Udział w wydarzeniu na podstawie biletu w cenie 10.00 PLN do kupienia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online. [dziecko plus dorosły opiekun]Bilety dostępne od 16.09 od godz. 11:00.
🔗bit.ly/3XVsMEz
Serdecznie zapraszamy 30 września 2023r w godz. 15:00-18:00 na Piknik Rodzinny – Radośnie z Fundacją ”Wawer”
W programie
- PAN BUŹKA – magiczny i przezabawny pokaz iluzji, familijne show pełne Żółtego Humoru
- MOIDOWISKO Fundacji “Wawer”-Degustacja pszczelich produktów ( różne rodzaje miodów, pyłek kwiatowy, pierzga, propolis)
- GALERIA PRAC DZIECI – plakaty promujące Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego
- PCHLI TARG
- PLANETA NAGRÓD – coś fajnego do wygrania
- STREFA GASTRONOMICZNA Fundacji “Wawer”
- ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI
Fundacja “Wawer”
ul. Planetowa 36, 04-830 Warszawa
instruktorka: Ina Fitsner
sala: Człowiek z marmuru, 219, II piętro
wstęp: 20 zł, zapisz się i zapłać online lub w recepcji DK Kadr
Zapraszamy na warsztat tworzenia pięknych kartek botanicznych. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki tworzenia kartek, połączą farby z suchymi kwiatami. W rezultacie powstaną wyjątkowe prace autorskie – kartki, wykorzystując różnorodne techniki artystyczne i naturalne materiały.
Podczas zajęć czekają na was eksperymenty z farbami i roślinami. Zajęcia z florystyki to czas poświęcony pięknu, pracy z darami natury oraz rozwijaniu własnego potencjału twórczego.
Warsztaty poprowadzi p. Ina Fitsner – profesjonalna florystka, nauczycielka oraz terapeutka artystyczna.
Zapraszamy na wyjątkowe, rodzinne warsztaty, w trakcie których wraz z dziećmi tworzyć będziemy makramowe ozdoby. Takie cuda cieszą się dużym zainteresowaniem, nic dziwnego, są piękne, zrobione własnoręcznie i długo cieszą oko. Makrama to idealny pomysł na prezent, a także jedna z piękniejszych ozdób w domu.
Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy do zapisów!
NIEDZIELA, 1 października
Wykopki
Wykopki w niedzielę 01/10/2023. Z ogniskiem i obiadem, 70km od Warszawy. Atrakcje: zbieranie ziemniaków, karmienie kurek i królików, ognisko, zwiedzanie ogrodu, przejazd ciągnikiem, tunel z kukurydzy, staw kąpielowy, dużo przestrzeni do zabawy na polanie. Menu: pieczone ziemniaki, dynie, buraki i inne warzywa, kiełbaski i chleb, ogórki kiszone, sałatki warzywne, napoje. Start 13:00-17:00. Kameralnie, max 8 rodzin jednego dnia. Gratis torba warzyw (ziemniaki 2kg, buraki 2kg, czosnek 5szt). Możliwość kupienia ekologicznych warzyw i przetworów. Opłata: 50zł/osoba. Terminy: każda niedziela października 2023. Rezerwacje pod nr. telefonu: 531 990 022. Inne warsztaty w innych terminach. Zapraszamy!
Nadchodzi wyścigowe święto stolicy
1 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się jedyna w swoim rodzaju – Wielka Warszawska.
Tego dnia jedno z najpiękniejszych zielonych miejsc w stolicy ponownie przyciągnie tłumy widzów, chcących obserwować jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w sezonie. Wielka Warszawska, nazywana królową służewieckich gonitw, ustanowiona została w 1895 roku przez hrabiego Augusta Potockiego. Na Torze Służewiec odbędzie się po raz 78.
Wielka Warszawska to idealny moment na zaprezentowanie szykownych stylizacji oraz spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w niesamowitej atmosferze dawnej stolicy.
Przygotujcie się na mnóstwo emocjonujących chwil!
Widzimy się już 1 października!
Bilety na stronie: https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/wyscigi-konne
PROGRAM WYDARZENIA:
10.00 – otwarcie bram
10.30 – start zapisów do Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 60. w kapeluszu (w Rotundzie przy Trybunie II, zapisy trwają do godz. 14.20)
12.00 – Gonitwa 1
12:30 – Nagroda Mosznej
13:00 – Nagroda Westminster Cardei
13:40 – Gonitwa 4
14:10 – finał Women Power Series
15:00 – Gonitwa 6
16:00 – Nagroda Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
16.20 – ogłoszenie wyników Konkursu na najpiękniejszą stylizację lat 60. w kapeluszu
17:00 – WIELKA WARSZAWSKA
17:40 – Wielka Służewiecka
Wyrusz z nami w podróż po fascynujących świecie medycyny! 🩺
W niedzielę o 11.00 rozpoczną się warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat) o układzie pokarmowym. 🍏 Mali uczestnicy:
🔸 porozmawiają o tym dlaczego białka, tłuszcze, węglowodany są tak potrzebne naszemu ciału,
🔸 dowiedzą się jakie warzywa są najzdrowsze,
🔸 poznają budowę układu pokarmowego i nauczą się komponować zdrowe posiłki z duuuużą ilością warzyw. 🫑🥦🫑
📆 Harmonogram warsztatów:
01.10 | W zdrowym ciele zdrowy brzuch
08.10 | Ten niesamowity mózg!
Informacje praktyczne:
🔹 zajęcia są bezpłatne,
🔹 organizator zapewnia wszystkie materiały,
🔹 ilość miejsc ograniczona,
🔹 każdorazowo przed zajęciami obowiązują zapisy: https://forms.gle/e3eGNUo1eUk6m8nx9
🔹 rejestracja na najbliższe zajęcia rozpocznie się we wtorek (26 września) o 12.00.
Cykl “Akademia małych lekarek i lekarzy” to połączenie nauki i zabawy. Uczestnicy pod czujnym okiem specjalistów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy opracowali program tych spotkań, dowiedzą się jak zbudowane jest ciało człowieka i jak o nie dbać.
🎉To już czwarty festiwal dyni w Ogrodzie małych przyjemności! 🎉
Wierzcie, że wiele zmieniło się od czasu pierwszego festiwalu, nasz ogród zyskał nowych sympatyków, zrobiliśmy w tym sezonie wiele wspaniałych wydarzeń i równie dużo się nauczyliśmy – jedno nie zmieniło się na pewno, jesteście Państwo najlepszymi klientami i gdyby nie Wy nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy!♥️ A teraz do rzeczy😉
Poza takimi klasykami jak placki z dyni🥞, na które przyjeżdzają do nas klienci z całej Warszawy, pojawi się u nas PUMPKIN SPICED LATTE 🧋w nowej odsłonie, a także ciasta dyniowe i last but not least KREM Z DYNI – krótko mówiąc zjecie u nas prawie wszystko co z dynią związane!🍂
Poza specjalnym menu, zastaniecie mnóstwo plenerowej przestrzeni w dyniowo-festiwalowym klimacie do robienia jedynej w swoim rodzaju insta sesji📷
Na miejscu będziemy organizować również warsztaty dla dzieci i dorosłych z wycinania dyni🎃 nie musicie przynosić ich jednak ze sobą – będziemy mieli ich pod dostatkiem więc śmiało możecie wybierać swój ideał spośród wszystkich znajdujących się w naszym Ogrodzie!
Będziemy informować Was na bieżąco o tym co jeszcze pojawi się u nas tej jesieni więc – stay tuned🤫
Festiwal trwa przez cały październik🎃
🍂Wstęp na festiwal płatny 15 złotych – do wykorzystania w kasie na napój lub coś na ząb🧁
🍂Dzieci do 3 roku życia wstęp bezpłatny
Do zobaczenia na festiwalu!
“Muzyczna Kraina” to podróż pełna zagadek, dźwięków, kolorów, kształtów, zwierząt i grających owoców. Przeżyjecie wspaniałą przygodę: przeobrazicie się w różne zwierzęta, odreagujecie stresy, obudzicie pokłady kreatywności, które w Was drzemią. Skomponujecie utwór i zatańczycie szamański taniec. Nauczycie się super oddechu przepędzającego deszczowe chmury i wreszcie – zrelaksujecie się. A wszystko to pozwoli Wam rozwikłać zagadkę, przed której rozwiązaniem stanęła pewna sympatyczna wróżka! Ale uwaga! Podczas spektaklu będziecie brać w nim czynny udział co sprawi, że wyjdziecie z niego oczarowane i oczarowani.
Najwyższa pora poznać przygody wróżki i pomóc jej w rozwiązaniu zagadki!
Do osób opiekujących się:
“Muzyczna Kraina” to spektakl zrealizowany w oparciu o scenariusz, którego dramaturgia została zbudowana na bazie kolejnych etapów Mobilnej Rekreacji Muzycznej – metody muzykoterapii.
Jest to innowacyjny projekt, który oprócz walorów teatralnych ma na celu:
- uczyć świadomie oddychać
- pomóc pozbywać się napięć psychofizycznych
- zapoznać ze sposobami na relaksację.
Twórczynią “Muzycznej Krainy” jest aktorka, gitarzystka i muzykoterapeutka Anna Siek.
Bilet na spektakl ważny jest dla jednej osoby.
Dla każdej osoby towarzyszącej, która chce uczestniczyć w spektaklu, należy zakupić/wyklikać oddzielny bilet.
O prowadzącym – Anna Siek
Absolwentka Moskiewskiej Szkoły Teatralnej STD oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Studiowała także w Nazionale Centro Danza, Musica e Teatro oraz Conservatorio di Musica S. Cecylia w Rzymie. W 2015 roku zdała państwowy egzamin dla aktorów dramatu ZASP.
Jest aktorką krakowskiego, kultowego już teatru – sztuka na wynos, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach „Postrzał” oraz „Trzy siostry” – oba w reżyserii Dariusza Starczewskiego. Występuje również na deskach Teatru Scena STU w Krakowie w „Ślubach Panieńskich” w reżyserii Krzysztofa Pluskoty i musicalu „Cabaret” wyreżyserowanym przez Krzysztofa Jasińskiego.
Współpracowała m.in. z Szymonem Waćkowskim („Cyber Zombie” oraz „Mieszkanie Kalipso”), Lorettą Vaskova („Nina” na podstawie „Mewy” A. Czechowa), Giuseppe L. Bonifatim („MAREN OGJEG”) czy Aleksjejem Iszukiem („Таинственные знаки”).
Prowadzi autorskie „Warsztaty Obycia Scenicznego”, w ramach których przybliża techniki aktorskie przydatne w codziennym życiu.
🟡Zapraszamy na familijną wystawę Butenko dla małych i dużych. Wystawa Bohdana Butenki – jednego z najwybitniejszych polskich grafików i ilustratorów – to wybór prawie 450 prac z jego trwającej blisko siedem dekad kariery artystycznej. Pokażemy na niej zarówno prace znane i lubiane, jak i dzieła, które nigdy wcześniej nie były prezentowane publiczności.
🟡Podstawę wystawy stanowi wybór żartów rysunkowych i krótkich humorystycznych form komiksowych, w tym oryginalnych plansz z przygodami Gapiszona. W drugiej części ekspozycji zaprezentujemy skarby odnalezione w archiwach rodzinnych autora: projekty niewydanych książek i książek przygotowanych dla zagranicznych wydawców, niepublikowane ilustracje i kolaże, plansze telewizyjne, klisze animacyjne, abstrakcyjne grafiki, pejzaże z egzotycznych podróży i realistyczne ćwiczenia warsztatowe.
🟡Wystawa Butenko dla małych i dużych jest pomyślana jako wystawa familijna, budująca przekaz interesujący różne grupy wiekowe. Dlatego rysunki będą prezentowane – w ramach aranżacji scenograficznej – w dwóch pasmach. Na wysokości wzroku dorosłych rysunki satyryczne i żarty rysunkowe, niżej na wysokości wzroku dzieci prace dla najmłodszych. Dziecięcy widzowie przy wejściu dostaną muzealne bingo – zabawę, która zachęci do uważnego oglądania wystawy.
💥Butenko dla małych i dużych
📅 od 30 czerwca do 29 października 2023 roku
📍Muzeum Karykatury w Warszawie, ul. Kozia 11
ℹ Muzeum jest czynne:
wtorek, środa, piątek, sobota i niedziela: 10.00 – 18.00
czwartek:12.00 – 20.00
🎟Bilety: 15 zł / 10 zł
we wtorki wstęp bezpłatny
Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.
Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.
Autor: Carlo Collodi
Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
Muzyka: Agnieszka Szczepaniak
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Obsada: Joanna Halinowska, Grażyna Rogowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki
Czas trwania: 60 minut bez przerwy
Wiek: 5 -12 lat
Po tym warsztacie spodziewajcie się, że w Waszej kuchni dzieciaki przejmą stery! Pokażemy im sprytny sposób jak szybko (i bezpiecznie) przygotować chrupiące placki ziemniaczane z gofrownicy. Nauczymy je wydobywać słodycz z niepozornej cebuli i skomponujemy danie, które mogłoby trafić do karty dobrego bistro! Na deser wspólnie przyrządzimy cynamonowe muffiny z jabłkiem i sowitą ilością kruszonki, będzie pysznie!
Na warsztatach przygotujecie:
-Gofry na bazie ziemniaków z dipem jogurtowy i karmelizowaną cebulką
-Cynamonowe muffiny z jabłkiem i kruszonką
Ważne:
-Są to zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.
-Warsztaty trwają 2 godziny
sala: Broadway
wstęp: 15/20 zł, kup bilet online lub w recepcji DK Kadr
Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć.
Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany seans w kinie. Serial „Kicia Kocia” na wielkim ekranie!
Kategoria wiekowa: bez ograniczeń
Reżyserka nadzorująca: Marta Stróżycka
Kraj i rok produkcji: Polska 2023
Czas trwania: 45 min
Wersja językowa: dubbing
Polska premiera: 11 sierpnia 2023
Zapraszamy na rodzinne sesje do Normobarii Wilanów 🙂🌱
🌞1 października, niedziela, godz. 11:00
Podczas gdy rodzice oddają się odprężeniu w doskonale zbilansowanej atmosferze komory normobarycznej, dzieci w tej samej przestrzeni są zaopiekowane przez animatorkę. To doskonałe połączenie relaksu dla rodziców, zabawy dla dzieci oraz regeneracji, głębokiego dotlenienia, filtracji ze smogu i wspierania odporności dla wszystkich ☺💚 Danusia, która będzie opiekowała się Waszymi dziećmi to wspaniała, pełna ciepła i pomysłów Kobieta.
Fundacja EuroJAZZ i Centrum Kultury Wilanów zapraszają na spotkanie #jazzdladzieci, dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym!
1 października, godz. 13:00
Magdalena Este | śpiew, piano
Marcin Odyniec | saksofon
Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 15 zł (dorośli) do nabycia w Centrum Kultury Wilanów oraz on-line (https://iframe167.biletyna.pl/). Prosimy o wcześniejszy zakup biletów i punktualne przybycie!
Metalowy, skonstruowany w pierwszej poł. XIX w. przez Alfreda Saxa instrument należy do grupy instrumentów… drewnianych! Dzieci dowiedzą się, dlaczego tak jest, oraz usłyszą, jak szeroka jest paleta emocji wyrażanych przez saksofon: od romantycznych ballad przez energetyczne improwizacje, aż do dzikich free jazzowych dźwięków. Saksofon uważany jest — obok trąbki — za najbardziej jazzowy instrument.
Magdalena Este – wokalistka jazzowa i pianistka oraz wykładowczyni katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w formie warsztatów muzycznych i przedstawieniach teatralnych dla dzieci. Prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Marcin Odyniec gra na saksofonach: sopranowym, altowym i tenorowym, flecie prostym. Doskonale odnajduje się w wielu rodzajach muzyki: od jazzu i muzyki klasycznej przez funk, pop i rock, od projektów solowych poprzez klasyczne i jazzowe zespoły i muzykę orkiestrową. Dlatego jest chętnie zapraszanym do współpracy muzykiem sesyjnym.
Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz rodziców
„Baśniowy pokoik” to wielkie marzenie niepoprawnego Pieska, który porzuca rodzinną budę i kochającego Tatę, by zdobyć pierwszą nagrodę na wystawie psów w Mieście Róż.
Niestety róże mają też kolce! Czy Piesek odda swą miskę i obrożę, by móc trochę się pobawić? Czy zamiast „baśniowego pokoiku” zyska pchły na grzbiet? Wszystko skończyłoby się może źle, gdyby nie Biały Kotek idący za nim łapa za łapą. Ale… Co na to wszystko powie Tata?!
ℹ Bilety w cenie 15 zł do kupienia online https://biletyna.pl/Warszawa/Artystyczny-Dom-Animacji lub 15 minut przed spektaklem o ile nie zostaną wcześniej wykupione
Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice !!
Już w najbliższą niedzielę, 1 października o godz. 17:00 zapraszamy do Centrum Kultury i Aktywności na muzyczne Show dla najmłodszych – „Koncert interaktywny – Siostry Wajs & Stonoga”.
Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej CKiA, w Warszawie, przy ul. Siarczanej 6.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wstęp wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się – zapisujemy jednego opiekuna do każdego dziecka. W przypadku rodzeństwa zapisujemy również tylko jednego opiekuna.
Zapisy wyłącznie w formie telefonicznej, pod nr tel. 577-888-748
Siostry Wajs & Stonoga” – to muzyczny projekt, którego twarzami są dwie Siostry Agnieszka i Patrycja piszące i śpiewające piosenki dedykowane najmłodszej części publiczności, znane ze stacji radiowych i telewizyjnych. Siostry mają na koncie 2 autorskie płyty “Kolorowa Stonoga” oraz “Uśmiechnięte dźwięki”.
Autorskie piosenki zostały skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Ponad godzina dobrej zabawy, wesołych piosenek, które dzieci będą nucić długo po zakończonym koncercie, tańca z zakręconą stonogą i interaktywnej rozrywki. To muzyczne niezapomniane widowisko pełne figli, uśmiechu i radości. Zespół Siostry Wajs & Stonoga zachęci do wspólnej zabawy i wciągnie do tańca zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów. A dziecięcy chór rozśpiewa całą publiczność w rytmie wesołych melodii. Siostry Wajs & Stonoga to również tytuł autorskiej płyty na której znajdują się utwory dla najmłodszych.
Udział w koncercie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu CKiA.
Obowiązują zapisy.
W przypadku rezygnacji prosimy o powiadomienie telefoniczne o zwolnieniu miejsca.