Weekendowa Zajawka, czyli coś fajnego z dzieckiem w najbliższy weekend (15 i 16 września)


Weekendowa Zajawka, czyli lista najciekawszych atrakcji w sobotę i niedzielę w Warszawie


Korzystasz? Udostępnij! :D

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

S O B O T A 

TAKE PART IN ART 2018 – Międzynarodowy Festiwal Teatru dla Najmłodszych

TRZECIA EDYCJA FESTIWALU TAKE PART IN ART – Kulturalna uczta dla bobasów i małych dzieci w Warszawie
We wrześniu rozpocznie się, trwający blisko cztery miesiące, jesienny przegląd najciekawszych spektakli ze świata w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART. W tym czasie zobaczymy 8 wyjątkowych przedstawień, dalekich od zwykłej rozrywki i nieprezentowanych nigdy dotąd w Warszawie.
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART to prezentacja mądrych, wyjątkowych, niebanalnych i niezwykle inspirujących spektakli ze świata, których odbiorcami są NAJmłodsi widzowie, od 6. miesiąca życia do 6 lat. Przedstawienia, które znalazły się w tegorocznym programie TAKE PART IN ART, to w większości historie opowiedziane bez słów – wymalowane emocjami za pomocą ruchu, dźwięku, światła, gestów i obrazów. Nadchodząca jesień w Starej Prochowni upłynie nam pod znakiem spotkań z bardzo różnymi formami teatru, które łączy przepiękna umiejętność nawiązania dialogu z NAJmłodszym odbiorcą.
Unikalna formuła festiwalu, która sprawdziła się doskonale w poprzednich edycjach, będzie kontynuowana również w tym roku – informuje Agnieszka Czekierda, Pomysłodawczyni i Dyrektor Artystyczna Festiwalu – Dzięki rozłożeniu wydarzeń festiwalowych w czasie, rodziny z dziećmi, które poszukują ciekawej oferty teatralnej, będą miały aż 8 premierowych spektakli do wyboru. Gdyby wybór okazał się zbyt trudny, zawsze będzie można obejrzeć wszystkie. Wydarzenia zaplanowano bowiem na cztery miesiące (od września do grudnia 2018), a spektakle zaproszonych gości prezentowane będą dwa razy w miesiącu.

.

Bezpłatne spotkania z teatrzykiem – SZEWC DRATEWKA

Zapraszamy na rodzinne, bezpłatne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM w Galerii Łomianki!

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI
13:00 | 15:00 | 17:00

KALENDARZ IMPREZ: 15 września – Szewc Dratewka

Wielu z Was na pewno przeczytało książkę Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem. Jeżeli jednak myślicie, że znacie przygody Dratewki, to jesteście w błędzie. Okazuje się, bowiem że pewne postacie, które z pozoru wyglądają na bardzo niewinne oraz smok, który zieje ogniem całkowicie zmieniły tok wydarzeń. Nie wierzycie, przekonajcie się sami.

.

ECCO Walkathon Warszawa 2018

► ECCO WALKATHON 2018! Twój 1km = 4 PLN od ECCO dla potrzebujących!
► SPACER PO WARSZAWIE | DWIE TRASY 6 & 10 KM. Ty wybierasz!
► BILETY JUŻ W SALONACH ECCO i Online!
► SPRAWDŹ TERAZ: https://pl.ecco.com/eccowalkathon
Dołącz do największego charytatywnego spaceru na świecie!
Za każdy przebyty kilometr ECCO przekaże 4 zł na rzecz wybranej przez Ciebie fundacji charytatywnej

.

Żegnaj Lato na Bielanach

Niestety wakacje dobiegają końca. Podczas rodzinnego pikniku 15 września, pożegnajmy lato na Bielanach.

? Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla mieszkańców naszej Dzielnicy
? A wieczorem koncerty ? Bovska i ? Kamil Bednarek

KIEDY? 15 września (sobota), od godz. 13.00
GDZIE? Park Olszyna (róg Romaszewskiego i Gąbińskiej)

DLACZEGO WARTO?
W strefie sportowo-rekreacyjnej będą prezentować się kluby sportowe działające na Bielanach dzieci i ich rodzice będą mogli zapoznać się z ich ofertą wiele konkurencji sprawnościowych dla uczestników pikniku nie zabraknie oczywiście dmuchańców, gier i animacji dla najmłodszych ⚽????

W strefie kulturalno-oświatowej zaprezentują się Bielański Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy ?????

Natomiast w strefie eko będzie wiele proekologicznych gier i zabaw ?☘??

W strefie zdrowia i rodziny jak co roku mieszkańcy Dzielnicy będą mogli skorzystać z konsultacji lekarskich oraz uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej ❤?

A na zakończenie imprezy – pokaz laserowy.

.

Wielkie otwarcie placu zabaw, czyli piknik rodzinny przed Arkadią

W najbliższą sobotę przed Arkadią odbędzie się kolejna już edycja wielkiego rodzinnego pikniku, co będzie jednocześnie okazją do poznania nowo otwartego arkadyjskiego placu zabaw. Nowoczesne konstrukcje, przeszkody i wiele innych elementów dla dzieci w różnym wieku zajmą miejsce tuż przed centrum – a wszystko to wzbogacone zostanie atrakcjami, przygotowanymi specjalnie na dzień rodzinnego pikniku!

Partnerem głównym wydarzenia jest Komenda Stołeczna Policji. W trakcie pikniku funkcjonariusze zaprezentują swoje umiejętności oraz pozwolą zasiąść w prawdziwym radiowozie. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł:

– Zwiedzić mobilny posterunek
– Zobaczyć pokazy tresury psów policyjnych
– Zasiąść na motocyklu czy w łodzi policyjnej
– Obejrzeć pokaz robota pirotechnicznego i patroli konnych
– Poznać zasady ruchu drogowego w specjalnym miasteczku

.

Piknik sportowo-rodzinny na Błoniach PGE Narodowego

Już 15 września zapraszamy wszystkich fanów sportu i dobrej zabawy na sportowo-rodzinny Piknik organizowany w ramach Narodowego Dnia Sportu przez Fundację Zwalcz Nudę!

Najgorętszym miejscem w Polsce 15 września będzie Warszawa i Błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną- Warszawski Piknik Rodzinny!. Od 14-16 września będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnych animacji i atrakcji rodzinnych w całej Warszawie!

.

Ekokreatywna Warszawa

Zapraszamy na wielkie święto ekologii, upcyklingu, recyklingu, zrównoważonego transportu, ochrony czystego powietrza oraz oczywiście rękodzieła, rzemiosła i dobrego designu.
♻⚒?????
Ekokreatywna Warszawa jest ideą powstałą z połączenia sił:
? Miejskie Zakłady Autobusowe Warszawa
? Organizatorów Dzień Ziemi , który odbywał się od 29 lat na Polu Mokotowskim w Warszawie,
? Twórców platformy Pimp It (organizatora cyklu wydarzeń Przerób-My)
? Fundacja Ekotrend – ekspertów od ekoedukacji

Efektem tego połączenia sił będzie eksplozja ekokreatywnych pomysłów, która nastąpi już 15 i 16 września w Hala B – Miejskie Zakłady Autobusowe przy ul.Włościańskiej 52 w Warszawie.

Co na Was czeka podczas dni Ekokreatywnej Warszawy:
✅ strefa Dnia Ziemi
✅ wielka zbiórka elektroodpadów i sadzonki za elektrośmieci
✅ strefa rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu
✅ spotkanie z Ekspertami DIY: Yan Cieśla i Jimi Ogden
✅ strefa ekomobilności
✅ warsztaty upcyklingowe
✅ laboratorium badawcze czyli inspirujące warsztaty naukowe
✅ zielona kawiarenka
✅ forum dyskusyjne

To jak? Przyłączycie się?

Więcej o Wydarzeniu ➡ http://ekokreatywna.warszawa.pl/

.

Bajowe Najnaje: NIE MA NIE MA JEST

BAJOWE NAJNAJE: NIE MA… NIE MA… JEST
#15września #ScenaJagiellońska54
kup bilet, godzina 15:00 https://bit.ly/2otv5yB
kup bilet, godzina 16:30 https://bit.ly/2wzejBU

„Nie ma… nie ma… jest!” – to słowa z zabawy z milusińskim, którą dobrze znamy. Nie ma mnie, nie ma mnie i nagle… jestem, zjawiam się, powracam, by znowu być z Tobą. Powtarzanie tego samego zdarzenia nie nuży, bo za każdym razem czyni nas-dorosłych powodem i świadkiem zachwytu dziecka. Ta prosta zabawa przypomina nam, jacy byliśmy, zanim staliśmy się duzi i pokazuje, że to my jesteśmy cudem dla naszego malucha. Czy to nie piękne i zobowiązujące? Przedstawienie dla dzieci i rodziców, w którym aktorzy tworzą świat pełen rozmaitych kształtów, dźwięków i niespodziewanych zdarzeń. Wykorzystując proste cylindryczne obiekty zaglądają w świat najwcześniejszego dzieciństwa, gdzie rzeczy dzieją się „po prostu” i niezwykle zarazem, a czas płynie nie zawsze miarowo. To opowieść o spotkaniu dziecka z dorosłym oraz dorosłości z dzieciństwem.

Spektakl dla wszystkich dzieci do 3 lat.

.

Gra Miejska “Przesiadaj się i jedź”

Chciałbyś zaoszczędzić (czas i pieniądze) na codziennym transporcie do pracy? Bliska jest Ci idea ekologicznego transportu i nie jest Ci obojętna kondycja środowiska, w którym żyjesz?
Jeżeli na przynajmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco – ta zabawa jest dla Ciebie!
Już we wrześniu – w dniach 15-22 – odbędzie się w Warszawie bezpłatna gra miejska, której celem jest zachęcenie do przesiadki i korzystania z nowoczesnej, ekonomicznej i ekologicznej komunikacji miejskiej!
Zbierz ekipę zapraszając do wspólnej zabawy swoich znajomych, rodzinę i bliskich, by razem z nami odkrywać zalety korzystania z transportu publicznego!
Na Ciebie i Twoją drużynę czeka nie tylko świetna zabawa, ale także potężna dawka wiedzy na temat Twojego miasta i historii związanej z transportem publicznym. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy i otrzymasz potężną dawkę przydatnych informacji związanych z poruszaniem się w przyjazny dla środowiska sposób!
A do tego…
choć trudno w to uwierzyć to… gra jest całkowicie bezpłatna, a na najbardziej zaangażowanych uczestników naszej zabawy czekają fantastyczne nagrody w postaci atrakcyjnych voucherów z portalu Prezent Marzeń (www.prezentmarzen.com).
Nie wierzysz? Przyjdź sam i przekonaj się, jakie zadania przygotowaliśmy dla Ciebie i Twojej drużyny! Ciekawe, czy znasz odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie będą pojawiać się w trakcie gry i czy sprostasz każdemu zadaniu, jakie przed Tobą postawimy!
Zapisy: www.przesiadaj-sie-i-jedz.evenea.pl

.

Rodzinny weekend z Kinem Dzieci

W weekend 15 i 16 września, tydzień przed rozpoczęciem 5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci – Ku nowej przygodzie, organizatorzy festiwalu zapraszają na Rodzinny weekend z Kinem Dzieci, czyli pokaz filmowy oraz zaczarowane warsztaty plastyczne w warszawskich i wrocławskich kawiarniach, księgarniach i instytucjach kultury.

Inspirując się hasłem zbliżającego się festiwalu „Ku nowej przygodzie”, mali widzowie wybiorą się w podniebną podróż z bohaterami filmu krótkometrażowego “Miejsce na miotle” (5+), będącego ekranizacją ilustrowanej książeczki autorstwa Julii
Donaldson i Axela Schefflera. . Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których wspólnie wykonamy magiczne różdżki świecące w ciemności!

Pokaz filmu i warsztaty dla dzieci odbędą się w sześciu warszawskich lokalizacjach: kawiarni Wars i Sawa w Nowym Teatrze oraz kawiarni Uchwyceni w Kadrze (DK Kadr) na Mokotowie, Klubokawiarni Kicia Kocia na Pradze, w Kluboksięgarni dziecięcej #Badet na Wilanowie, miejscu edukacji rodzinnej U króla Maciusia w Muzeum #POLIN oraz w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

✨MIEJSCA I DATY WARSZTATÓW✨:

? SOBOTA 15.09:
11.00-12.30 Wars i Sawa w Nowym
14.00-15.30 Klubokawiarnia Kicia Kocia

? NIEDZIELA 16.09:
11:00-12:30 Badet kluboksięgarnia dziecięca
11:00-12:30 Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – Miejsce Edukacji Rodzinnej “U króla Maciusia” (BRAK MIEJSC!)
14:00-15:30 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw
15.00-16.30 Dom Kultury Kadr

.

Wszystkie ręce na pokład! Budujemy łódź PROA!

Wszystkie ręce na pokład! ⛵ ?
Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” wraz se stołeczną stolarnią FabLab Wbijaj zaprasza wszystkich miłośników majsterkowania, żeglarstwa i kreatywnego spędzania czasu do wzięcia udziału w międzypokoleniowym projekcie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Płyniemy z duchem czasu i nie boimy się nowości! ?Dlatego postanowiliśmy wspólnie zbudować łódź PROA! 6 m długości, 4 m szerokości konstrukcji i żagiel o powierzchni 25 m²! Łódź wykonana będzie z drzewa modrzewiowego, technika słomkową. Typ łodzi należy do jednostek pływających rozpowszechnionych na Oceanie Indyjskim i Spokojnym, w których dla stabilizowania wąskiego kadłuba, mocuje się równoległe pływak, za pomocą poprzecznych belek. Brzmi interesująco? ?

Łączymy siły! Każdy bez względu na umiejętności może przyłączyć się do projektu. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, młodzież jak i dorosłych. W pracowni będą czekać doświadczeni instruktorzy, którzy pomogą i pokażą jak wykonywać określone elementy konstrukcji i połączyć je w całość.

⚒️ Startujemy z początkiem roku szkolnego 4 września! Spotykamy się, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 14:00-18:00 i w soboty w godzinach 12:00-16:00. Łódź będzie powstawać w stołecznej pracowni stolarskiej FabLab Wbijaj przy ulicy Starej 4 na Starym Mieście w Warszawie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy proszeni są o założenie ubrań i obuwia, które zapewnią komfort w trakcie pracy.
O wielkim wypłynięciu, nowościach i pracach nad łódką będziemy informować na bieżąco na naszym wydarzeniu ?

.

Rodzinne Wykopaliska – warsztaty archeologiczne

Mumie, kości, wykopaliska…

W Mamy Dom zobaczycie jak pracuje archeolog i wraz z Archeolożka Zosiaodkryjecie prawdziwe skarby podczas Mokotowskich wykopalisk!

Warsztaty archeologiczne odbędą się w ramach drugiego już Dnia Otwartego w Mamy Dom.

Kiedy? 15.09
O której? 10.30
Dla kogo? Dla rodzin z dziećmi od lat 3 do lat 8

Na warsztaty obowiązują zapisy!
Zarezerwuj miejsce: witaj@mamydom.eu

Koszt biletu: 40 zł (dziecko + opiekun)

.

Portret rodzinny na STO LAT

Warszawskie rodziny! Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości podarujcie swój portret warszawiakom, którzy będa tu mieszkać za lot sto. Pokażmy, jak wygląda warszawska rodzina roku 2018. Portrety, które chętnym wykona fotograf Filip Cwik Photography (Studio 810), zostaną dołączone do WARSZAWSKIEJ KSIĘGI WOLNOŚCI i wraz z nią 13 października zamknięte w kapsule czasu, która czekać będzie aż 100 lat na ponowne otwarcie.

20 kwietnia z inicjatywy Miasta st. Warszawy rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod przesłaniem dla kolejnych pokoleń. Podpisać może się pod nim każdy (fizycznie bądź elektronicznie: https://ksiegawolnosci.pl), każdy może też dopisać kilka słów od siebie, dodać zdjęcie, czy formę graficzną.

Z zebranych wpisów powstanie Warszawska Księga Wolności, która 13 października 2018 roku zostanie umieszczona w kapsule, gdzie czekać będzie kolejne 100 lat, by dla przyszłych pokoleń stać się pamiątką czasów, w których żyjemy, a także świadectwem naszej radości z niepodległości i wolności. W końcu – mamy szczęście obchodzić 100-lecie niepodległości, następna taka okazja dopiero za lat sto!

Chcemy do księgi i kapsuły dołączyć portrety rodzinne warszawskich rodzin roku 2018.

Dlatego zapraszamy serdecznie do zgłaszania się chętnych na sportretowanie przez Filipa Ćwika na adres rekrutacja@dsh.waw.pl.

W temacie wiadomości należy napisać „PORTRET RODZINNY”, zaś w treści – określić, który dzień sesji będzie dla zgłaszających sie najbardziej odpowiedni. Warto też podać telefon kontaktowy i liczebność zgłaszanej rodziny – bardzo ułatwi to organizację sesji!

W każdym terminie Filip Ćwik wykona portrety 10. rodzinom. Na każdy termin obowiązuje kolejność zgłoszeń!

:: Od 8 czerwca prowadzimy rekrutacje na następujące terminy:

16-17 czerwca
23-24 czerwca

:: Kolejne terminy sesji (rekrutacja już otwarta!) to:

21-22 lipca
25-26 sierpnia
8-9 września
15-16 września
22-23 września

.

Brzdąc | Filmoniada. Dyskusyjny Klub Filmowy

W ramach Filmoniady – dyskusyjnego klubu filmowego dla dzieci w wieku 7-12 lat i ich rodziców – zobaczymy 10 klasycznych filmów, odwołujących się do dziecięcych emocji i wyobraźni. Seanse oraz towarzyszące im dyskusje odbywać się będą raz w miesiącu w sobotnie popołudnia, od września do czerwca.

Na początek: „Brzdąc”!
——————————————————————————————
Brzdąc, reż. Charles Chaplin, USA 1921, 68 minut

Brzdąc to urzekający i zabawny film, rozgrywający się w okolicach londyńskiej Kennington Road, przy której urodził się i wychował Charles Chaplin. Jest to historia wędrownego szklarza, który opiekuje się osieroconym chłopcem. Razem tworzą dobrany duet: mały wybija szyby, zapewniając zatrudnienie swojemu opiekunowi.

Kuratorka cyklu Beata Zaborek opowie przed projekcją o twórcy i temacie filmu, a po seansie zaprosi wszystkich do wspólnej dyskusji.
——————————————————————————————-
WSTĘP

Na pokaz zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat. Wstęp jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji na stronie: https://bit.ly/2BgWOfk. Kliknij przycisk „Zapisz się na wydarzenie” (lub „Weź udział” powyżej), wypełnij i wyślij formularz, koniecznie podając w nim liczbę dorosłych i dzieci. Otrzymasz od nas e-mail z potwierdzeniem rezerwacji lub informacją o braku wolnych miejsc. Wejściówki należy odebrać w dniu pokazu do godziny 16.00 w recepcji FINA.

W razie rezygnacji z udziału w wydarzeniu lub w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

.

Warsztaty podróżnicze: Hawaje

15 września, w sobotę o godz. 17 zapraszamy na kolejne spotkanie z podróżniczką Kasią Biernacką, która opowie nam o swojej wyprawie na drugą stronę kuli ziemskiej. Obejrzycie zdjęcia i posłuchacie opowieści o Hawajach. Dowiecie się m.in., skąd się wzięły hawajskie wyspy, jak powstają jaskinie lawowe, jak wyglądają zielone żółwie, co można zobaczyć na Zielonej Plaży, co najbardziej lubią tamtejsze dzieci i czego nie wolno przywozić z Hawajów do domu. Przyjrzycie się też wulkanom, nauczycie się kilku hawajskich słów i zrobicie girlandy lei.
Zapraszamy dzieci od 5 lat, bilety w przedsprzedaży do 12.09: 30 zł, od 13.09: 40 zł, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
Powyżej podajemy wygodny link do zakupu tańszego biletu w przedsprzedaży.

.

teatrzyk pt.: “Minionki” 

Zapraszamy wszystkie dzieci? w wieku 1,5-6 lat na teatrzyk pt.: “Minionki” w sobotę (15 września) o godz. 17:00.

Pewnego dnia Minionki postanowiły wybrać się na wycieczkę?. Nie wszystko jednak poszło tak jak trzeba: jeden z nich nie obudził się na czas, drugi pokłócił się z bratem☝️, a trzeci był w niebezpieczeństwie?. W okolicy pojawiła się bowiem Ciocia Morella – wiedźma, która chciała uwięzić wszystkie Minionki i zamienić je w małe bestie? – czy uda jej się to…? Zobaczycie już wkrótce ?

Koszt 15zł/dziecko – w cenie biletu nieograniczony czas zabawy na sali zabaw.

Obowiązują zapisy.

.

Piraci z dna Wisły | Spektakl teatralny dla dzieci

Muzeum Warszawskiej Pragi i Praski Teatr Lalek
Przedstawiają familijną baśń grozy:

PIRACI Z DNA WISŁY

Po pożarze kamienicy 10-letni Ząbek wraz z mamą muszą się wyprowadzić. Na miejscu ich kamienicy zostanie zbudowane nowoczesne osiedle. Podczas pakowania zabawek Ząbek spotyka ukrytego w piwnicy Pytona i znajduje skrzynię należącą do jego ojca. Stary kufer zawiera pirackie dzienniki wypraw, rysunki baśniowych stworów i mapę, według której na dnie Wisły ukryty jest skarb. Ząbek wraz z Pytonem udają się w niebezpieczną podróż na dno rzeki, aby zdobyć skarb, zapobiec wyprowadzce i uratować kamienicę.


Kiedy:
7 września (piątek) 17.00 PREMIERA
8 września (sobota) 17.00
9 września (niedziela) 17.00
11 września (wtorek) 11.00
12 września (środa) 11.00
13 września (czwartek) 11.00
14 września (piątek) 17.00
15 września (sobota) 17.00
25 września (środa ) 11.00
26 września (czwartek) 11.00

Gdzie:
dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52

.

N I E D Z I E L A 

Mamaville Targi Warszawa vol.15

MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Warszawa vol.15

ARENA URSYNÓW, 16 września
ul. Pileckiego 122 Warszawa
WSTĘP WOLNY, godziny 10:00 – 17:00

Po raz 15-sty Mamaville w Warszawie!
Witamy nowych gości i tych, którzy odwiedzają nasze targi regularnie. Po wakacjach pełni nowych pomysłów szykujemy dla Was niespodzianki, premiery różnych marek, najnowsze kolekcje Waszych ulubionych wystawców, jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych, wykłady z najnowszą tematyką oraz komfortową strefę chillout.
Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, ktora chce Wam ta przygodę życia przybliżyć

Poza tym 16 września z nami, to świetny pomysł na niedzielne rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

Nasze targi skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. 16 września – jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów od oryginalnych polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Zapewniamy bezpłatny parking na 500 samochodów, wygodne parterowe wejście na halę, pomieszczenie dla mamy i dziecka oraz szerokie alejki do poruszania się z wózkami.

.

Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini

W niedzielę, 16 września w warszawskim ogrodzie zoologicznym odbędzie się Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini, podczas którego dzieci będą mogły poznać Delfina Finka i Ośmiornicę Lolę. Impreza organizowana przez stację MiniMini+. Na uczestników czekać będą niezwykłe atrakcje, mnóstwo zabawy i dużo interesujących ciekawostek na temat podwodnego świata.

Podczas pikniku dzieci wraz z Rybką MiniMini poznają znaczenie prawdziwej przyjaźni, dowiedzą się jak powinien zachować się przyjaciel w trudnej sytuacji, a także zobaczą, że razem można więcej. Najmłodsi widzowie spotkają się z nowymi przyjaciółmi Rybki MiniMini, Delfinem i Ośmiornicą, którzy chętnie zrobią sobie z dziećmi zdjęcia i wymienią uściski.

Tego dnia maluchy zobaczą premierowe przedstawienie Teatru Lalka pt. „Na ratunek rafie koralowej” inspirowane opowiadaniem o przygodach Rybki MiniMini i jej nowych przyjaciołach. Spektakl pokazuje na czym polega prawdziwa przyjaźń oraz uczy dbania o środowisko naturalne. Aktorzy poprowadzą również animacje i zabawy integrujące oraz razem z dziećmi zbudują podwodny pałac z klocków. Tego dnia specjalnie do warszawskiego ZOO przyjedzie ośmiornica. Przez cały dzień jej opiekunowie będą opowiadać o zwyczajach podwodnych zwierząt, a szczególnie ośmiornic i delfinów.

Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini to także liczne zabawy i atrakcje. Z myślą o najmłodszych przygotowano pokazy dmuchanych baniek, malowanie buziek, występy klaunów, pompowane zjeżdżalnie i miniKino, w którym wyświetlane będą programy edukacyjne znane z anteny MiniMini+. W dostępnej dla gości fotobudce będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia z przyjaciółmi.

Podczas imprezy odbędą się liczne konkursy, w których dzieci wykażą się zdobytą tego dnia wiedzą. Najmłodsi goście, którzy zmierzą się z zadaniami, będą gromadzić specjalne naklejki, za pomocą których na koniec dnia ozdobią postument Rybki MiniMini.
W trakcie pikniku rozdawane będą książeczki przygotowane specjalnie na Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini. Maluchy znajdą w nich opowiadanie Ewy Martynkien oraz wiele ciekawostek na temat zwierząt zamieszkujących morza i oceany.

Po raz kolejny kanał telewizyjny platformy nc+ udowadnia, że oprócz świetnych propozycji programowych dla najmłodszych, wspiera również ich rozwój oraz edukację, zapewniając rozrywkę poza ekranem telewizora.

.

Pościgaj się o Niepodległą – rodzinna gra planszowa

Poznaj Polskę, w której żył autor „Lokomotywy”, dowiedz się, kim były sufrażystki i co im dziś zawdzięczasz, odwiedź Marszałka Piłsudskiego i pobaw się z jego psami, naucz się charlestona i tanecznym krokiem wygraj wyścig!

„Wyścig o Niepodległą” to gra, która pozwoli zabrać dzieci w podróż w czasie, aby odkryły najciekawsze wydarzenia społeczne, polityczne i sportowe odradzającej się Polski. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6–14 lat oraz ich opiekunów.

„Wyścig o Niepodległą” wykorzystuje formułę gry planszowej. Zasady są proste: dzieci rzucają kostką i poruszają się po kolejnych polach. Odpowiadają na pytania, rozwiązują zadania, poznają ciekawostki z okresu kształtowania się granic II Rzeczpospolitej i początków niepodległości. Czasem konieczne okaże się przeczekanie kolejki, a innym razem trafi się dodatkowy rzut kostką. Wygra ten, kto pierwszy przebędzie drogę wzdłuż granic odrodzonej Polski.

W grze biorą udział dwuosobowe zespoły – dziecko i opiekun. Opiekunowie pełnią funkcje doradców poza planszą. Na zadawane pytanie dzieci mogą odpowiadać samodzielnie, ale również – skonsultować się z opiekunem (jeżeli nie będzie on znał odpowiedzi, do gry włączy się moderator).

Razem z grą wydane zostały puzzle „Układamy Niepodległą 1918” (49 elementów). Przedstawiają one mapę II Rzeczpospolitej, która stanowi również planszę gry. Wszyscy chętni będą mogli układać puzzle na stolikach ustawionych przy głównej planszy. Puzzle będą nagrodą dla uczestników zabawy.

W grze może wziąć udział od 2 do 6 zespołów, a więc od 4 do 12 graczy.

Aby wziąć udział w grze, należy zgłosić drużynę (dziecko i opiekun) na adres: recepcja@dsh.waw.pl oraz wskazać preferowany termin rozgrywki.

Terminy gry: 9.09, 16.09, 23.09, 13.10, 10.11 o 13:00 i o 15:00.

Gra „Wyścig o Niepodległą” została zrealizowana w ramach miejskich obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i projektu „Szkoła niepodległa”. Parterami są: Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Grę wydał Dom Spotkań z Historią.

.

Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego 2018

Rozpoczynamy kolejną edycję Szkółki Żeglarstwa Tradycyjnego w Warszawie!

Do udziału w projekcie zaprasza Fundacja Szerokie Wody, Dzielnica Wisła i Sportowa Warszawa.

CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?

Projekt zakłada wprowadzenie wszystkich zainteresowanych, w podstawy żeglarstwa rzecznego. Zapoznamy się z podstawami zachowania bezpieczeństwa na wodzie, uproszczoną teorią żeglugi i prowadzenia łodzi motorowodnych i wreszcie praktyką, czyli REJSEM po WIŚLE, podczas którego będziemy prowadzić statek samodzielnie – pod okiem doświadczonych kapitanów oczywiście. Będziemy mieli okazję trzymać za koło sterowe i kierować silnikiem statku, a także napinać liny żagli czy wyznaczać kierunek żeglugi tradycyjnym sterem rufowym tzw. “drygawecką”.

ILE TO POTRWA?

Jedne zajęcia trwają 4 godziny. W dni powszednie od 8:00 do 12:00 i od 12:00 do 16:00 a w weekendy od 11:00 do 15:00 i od 15:00 do 19:00. Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy. Przy czym za każdym razem poruszane będą inne aspekty rzecznej żeglugi.

W ramach całego projektu chcemy zrealizować łącznie 21 dni warsztatowych, w terminie od rozpoczęcia Szkółki tj 25-tego sierpnia do końca listopada. Nabór jest więc ciągły i otwarty a my jesteśmy elastyczni w doborze terminów realizacji warsztatów. Zapraszamy do rezerwacji terminów i kontaktu.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKÓŁCE?

W Szkółce mogą wziąć udział osoby, które są przynajmniej w wieku szkolnym, górnej granicy wiekowej nie ma! Żeby móc zarejestrować swój udział w projekcie, trzeba zgłosić grupę uczestników liczącą od 10 do 20 osób (w przypadku grup składających się z dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, na każde 10 osób, przypadać musi jeden opiekun).

Każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

1) Zbierz grupę liczącą od 10 do 20 osób (ew. + opiekunowie)
2) Wybierz termin na stronie rezerwacyjnej
https://fundacja-szerokie-wody.reservio.com/
3) w formularzu rezerwacyjnym podaj swoje imię i adres mailowy (opiekuna/lidera grupy); natomiast w polu NOTATKA: liczbę uczestników i kategorię wiekową (dzieci lub dorośli) – nie musisz podawać żadnych szczegółowych informacji.
4) zarezerwuj i poczekaj na potwierdzenie mailowe!
5) Jeśli chcesz zarezerwować miejsca dla grup mniejszych niż 10 osób. Zrób to! Będziesz musiał jednak poczekać, aż na dane zajęcia “zbierze się” przynajmniej 10 osób. Dopiero wtedy będziemy mogli potwierdzić Twoją rezerwację.

Pamiętaj, że każda grupa może wziąć udział w projekcie maksymalnie 3 razy.

Gotowe :) Po rezerwacji otrzymasz maila potwierdzającego od Koordynatora Projektu, z którego dowiesz się jak przygotować swoją grupę do Szkółki.

JAKI JEST PROGRAM SZKÓŁKI?

Dla każdej zainteresowanej grupy przygotowaliśmy 3 dniowy program warsztatowy. Nie musisz jednak rezerwować od razu 3 terminów dla swojej grupy. Możesz zazerwować 1 lub 2 na próbę i zobaczyć czy Wam się spodoba ;)

Dzień Pierwszy: “o Wiśle, łodziach i bezpieczeństwie na wodzie” oraz REJSY motorowodne

Dzień Drugi: “historia i teoria żeglowania po rzece” oraz REJSY pod żaglami.

Dzień Trzeci: Samodzielna żegluga statkiem pod okiem doświadczonego kapitana.

NA CZYM BĘDZIEMY PŁYWAĆ?

Rejsy odbywać się będą na komfortowych i obszernych łodziach wiślanych o powierzchni pokładu ponad 40m2, z zabudowaną częścią do ochrony przed słońcem lub deszczem o powierzchni 20m2. Łodzie są rekonstrukcjami tradycyjnych GALARÓW KRAKOWSKICH, popularnych na Wiśle w XVII wieku (okresie rozkwitu wiślanej żeglugi). Łodzie wyposażone są w 9 metrowe maszty z ożalglowaniem rejowym o powierzchni prawie 40m2 oraz w odpowiednie dla takich jednostek silniki. Na pokładzie będą znajdować się wszelkie potrzebne urządzenia i środki bezpieczeństwa (kapoki dla uczestników, koła ratunkowe, gaśnice itd)

JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

W razie pytań możesz też skontaktować się z Koordynatorem Szkółki, telefonicznie pod numerem: 534721604 lub napisać nam maila na adres: szerokiewody.fundacja@gmail.com

JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Zajęcia zaczynają się w Porcie Czerniakowskim w klubie PTTK “Rejsy” przy budynku bosmanatu (niebieski budynek). Wjazd na teren Portu od strony Wisłostrady – kierunek Żoliborz, na wysokości Cudu nad Wisłą, Pomnika Saperów i zabudowań WTW. W pobliżu przystanek autobusowy linii 185 o nazwie “Torwar”.

DLACZEGO JEST ZA DARMO?

Projekt Szkółka Żeglarstwa Tradycyjnego realizowany jest przez Fundację Szerokie Wody, dzięki współfinansowaniu przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy w ramach programu Aktywnie nad Wisłą.

.

Warszawa jest kobietą! Bunt dziewuszek

16 września, w niedzielę o godz. 15 powracamy po przerwie wakacyjnej ze spotkaniami klubu dyskusyjnego Bunt Dziewuszek.

Tym razem będziemy sprawdzać, czy język polski jest bardziej kobietą czy mężczyzną. Ruszymy w podróż literacką po Warszawie, a naszą przewodniczką będzie Małgorzata Karolina Piekarska, pisarka, dziennikarka, od urodzenia związana z Warszawą. Sprawdzimy, jaką kobiety odegrały rolę w naszym mieście, co zmieniły, a co jeszcze mogą zmienić. Stworzymy wielki plan tego, o co chciały byśmy w naszym mieście powalczyć. Zobaczymy też, jak dziewczyny zmieniały się na przestrzeni lat w książkach i pismach dla dzieci i młodzieży, a może doszukamy się czegoś, co jest niezmienne?
Czekamy na zgłoszenia chętnych na spotkanie pań od ok. 8 do 108 lat.
Klub powstał, aby edukować i wspierać kobiety. Tutaj można przeczytać jego manifest i regulamin: http://www.badet.pl/kalendarium/bunt-dziewuszek-klub-dyskusyjny/
Miesięczna składka członkowska klubu (obejmuje wstęp na 2-3 spotkania w danym miesiącu oraz legitymację członkowską): 15 zł. Wstęp: dla członkiń klubu bez dodatkowych opłat, pozostałe osoby: 10 zł, zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.
Powyżej podajemy wygodny link do wykupienia składki członkowskiej za wrzesień, pojedyncze bilety można kupować przed wejściem na spotkania, w kasie księgarni.

.

Otwarta Ząbkowska | Wielki Antykwariat Winyli i Książek

Dostojewski za złotówkę? Czemu nie! Hendrix na winylu? Poproszę!

16 września, w niedzielę, zapraszamy do Ząbkowska Grolschownia na kolejny Wielki Antykwariat Winyli i Książek. Na kilka godzin ogródek przy Ząbkowskiej 9A zamieniamy w magiczne miejsce pełne starych książek i płyt winylowych.

Czym jest Wielki Antykwariat? To wydarzenie organizowane przez Wojtka Kapelko, właściciela sklepu Płyty Gramofonowe, przy wsparciu pomysłodawcy inicjatywy – Bartka Mindewicza. W ramach Wielkiego Antykwariatu jednego dnia w jednym miejscu wystawia się kilkanaście antykwariatów, sklepów winylowych oraz prywatnych wystawców książkowo-płytowych.

Jaki jest tego efekt? Można kupić książki już od złotówki oraz uzupełnić swoją kolekcję winyli nie przecinając przy tym miasta wzdłuż i wszerz szukając okazji. Niezależnie od tego w jakim jest się wieku i jakie ma się zainteresowania – podczas Wielkiego Antykwariatu każdy znajdzie coś dla siebie!

.

Czerwony Kapturek w wykonaniu Teatru Barnaby

Z cyklu MAŁY TEATR

CZERWONY KAPTUREK w wykonaniu Teatru Barnaby.
Spektakl marionetkowy.
Wszystkim znana historia małej dziewczynki, której udaje się pokonać złego wilka. Przewrotne piosenki, zawrotna akcja oraz muzyka Michała Makulskiego sprawiają, że dzieci
i dorośli bawią się świetnie.

Wstęp wolny

.

„O Ziuku Piłsudskim czyli odzyskana wolność” spektakl

Zapraszamy 16.09 (niedziela) o godz. 12.30 na spektakl dla dzieci „O Ziuku Piłsudskim czyli odzyskana wolność”

Obejrzymy wspólnie spektakl o wielkim Polaku Józefie Klemensie Piłsudskim. Przedstawienie o niesfornym uczniu Ziuku Piłsudskim, upartym obrońcy polskiego języka, historii i miłości do Polski, której wówczas nie było. Poznamy historie z życia małego Ziuka, ucznia oraz młodego wojownika, ojca i wreszcie wodza wyzwolonej ojczyzny. Takich ciekawostek o życiu Józefa Klemensa Piłsudskiego mali widzowie na pewno nie znajdą w podręczniku.

Po spektaklu animacje plastyczne w trakcie których dzieci wykonają piękne narodowe kotyliony

„Drogi ku Niepodległej” – projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w Sekretariacie BOK od 10.09 w godz. 9.00-17.00

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
6 lat temu

Polecam Festiwal Skrzyżowanie Kultur w Warszawie

Akni
Akni
6 lat temu

Czerwony Kapturek w wykonaniu Teatru Barnaby – to chyba pomylka.Nie ma takiego wydarzenia nigdzie w dniu 16.09.18