Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli plan na sobotę i niedzielę z dzieckiem (21-22 lipca)

Korzystasz? Daj lajka, poszeruj, zrób mi dzień ?

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

S O B O T A 

MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci / 21.07.2018

Zapraszamy na dwa MeloKoncerty dla niemowląt i małych dzieci (do 3 roku życia) z rodzicami w Mary Poppins' House Saska Kępa w sobotę 21.07.2018 o godzinie 10:00 lub 11:15.

MeloKoncert to muzyczne spotkanie ze wspólnym śpiewaniem, tańcem, recytowaniem prostych wierszyków, grą na perkusjonaliach i słuchaniem muzyki wykonywanej na żywo na różnych instrumentach. Spotkanie trwa ok. 40 minut.

Podczas koncertu wystąpią:
Anna Natalicz – Abrakadabra, Basia Habisiak MeloMaluchy MeloBrzuchy oraz gościnnie Katarzyna Czapla z Music City – mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, certyfikowane nauczycielki „gordonków”.

To koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia gordonowskie czyli gordonki polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. MeloKoncert to także spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo na różnych instrumentach, a także wspólne muzykowanie z publicznością.

Bilety na koncert w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl. Bilety można zakupić tylko online tutaj: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/impresariat-barbara-jagodzinska-habisiak,808/melokoncert,6903?eventId=111652

DATA: sobota 21.lipca 2018 o godzinie 10:00 lub 11:15
MIEJSCE: Mary Poppins' House Saska Kępa Warszawa ul. Zwycięzców 4D

Masz pytanie? Napisz do nas: melozajecia@gmail.com

.

Pszczoły w mieście, pogadanka Mistrza Jerzego

Ul na działce?
Pszczoły na dachu biurowca?
Miód ze Szmulek?
Jak radzą sobie owady w wielkim mieście?

Na te i inne pytania odpowie Mistrz Pszczelarski Jerzy Kowalczyk.

21.07, 14:00, Pracownia RÓJ, Ząbkowska 3

.

Pstryk – Fotograficzna Gra Miejska

Zapraszamy wszystkich chętnych na fotograficzną grę miejską podczas której będzie można zdobyć cenne nagrody o wartości:
I miejsce: 750 zł
II miejsce: 500 zł
III miejsce: 300 zł
Warunkiem udziału jest posiadanie sprawnego aparatu fotograficznego ( także komórkowego).
Na miejscu na wszystkich czekać będzie poczęstunek.
W grze brać udział mogą zespoły składające się maksymalnie z dwóch dorosłych osób.
Szczegółowy regulamin już wkrótce.

.

Wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” w Warszawie

Pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie
można zobaczyć m.in.: „czarną wdowę“(Latrodectus mactans), „skorpiona cesarskiego“ (Pandinus imperator) oraz największy gatunek ptasznika na ziemi (Theraphosa blondi).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości kilku centymetrów a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać ważną rolę, jaką pełnią pajęczaki w świecie
przyrody.

Organizator wystawy przewiduje możliwość potrzymania pająka na ręce w asyście doświadczonego przewodnika, bez dodatkowych opłat! Pająka wyciągamy codziennie o 12:00, 16:00 i 18:00.

.

Lato w Nowym

W czasie wakacji przestrzeń teatru oraz podwórko przy ulicy Madalińskiego będzie otwarte dla wszystkich. Nie ogłaszamy sezonu ogórkowego, wręcz odwrotnie wraz z Wars i Sawa w Nowym oraz Pardon, To Tu otwieramy sezon letni.
Jednym z głównych wydarzeń programu będzie prezentacja młodej polskiej sceny muzycznej.

W programie m.in.:
– koncerty i potańcówki pod chmurką
– wieczorne pokazy filmowe
– poranki filmowe dla dzieci organizowane ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty Kino Dzieci
– joga na placu z YOGA House Warsaw Centrum & Gdańsk Wrzeszcz
– warsztaty dla dzieci i dorosłych | gry podwórkowe Sowaliska
– 7 edycja Festiwalu Instalakcje pod opieką kuratorską Wojciecha Blecharza
– Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych | Ewa Maria Śmigielska Wobec
– Koncerty Pardon, To Tu

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny z wyjątkiem koncertów Pardon To Tu.

.

You Teach Me. Warsztaty dla dzieci z artystką Nehą Choksi

Wszyscy wiemy, że to dzieci uczą się od dorosłych. Co by się jednak stało, gdyby odwrócić role? Czego mogłyby nas nauczyć, gdyby pozwolić im na zabawę w bycie nauczycielem lub nauczycielką, lub gdyby stworzyć relację opierającą się na wzajemnej wymianie? W jaki sposób mogłyby nauczyć dorosłych, jak to jest być dzieckiem?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci do udziału w eksperymentalnym warsztacie performatywnym z artystką Nehą Choksi. Seria ćwiczeń ruchowych i plastycznych opierać się będzie na komunikacji niewerbalnej, postaramy się bez słów zbudować sieć wzajemnych relacji.

Warsztat prowadzony będzie po angielsku i w razie potrzeby na bieżąco tłumaczony na język polski. Warsztat przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-8 lat. Do udziału zapraszamy zarówno dzieci, jak i rodziców.

Formularz zgłoszeniowy dostępny od 12 lipca 2018 (CZW), od godz. 10:00 na stronie: https://bit.ly/2u5RjdA

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

Wydarzenie towarzyszące wystawie „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”.

.

Letnie pikniki w Parku Rzeźby na Bródnie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na kolejny sezon sobotnich spotkań w Parku Rzeźby na Bródnie, podczas którego odbywać się będą spacery z przewodnikiem i warsztaty dla dzieci.

W Domku Herbacianym tradycyjnie serwujemy kawę, herbatę i ciastka. Nieopodal zajdzie się też miejsce do wspólnych pikników i odpoczynku na kocach i leżakach. Walutą, która obowiązuje w domku, za którą można otrzymać napoje i drobny poczęstunek, jest odwzajemnienie i dobrowolność. Każda osoba sama decyduje w jakiej formie odwdzięcza się za poczęstunek.

O godzinie 13.00 przy Domku Herbacianym rozpoczynają się spacery z przewodnikiem po Parku Rzeźby, w czasie których będzie można posłuchać opowieści o rzeźbach i anegdot związanych z ich powstaniem.

Dzieci zapraszamy na działania otwarte, podczas których mogą wziąć udział w szeregu kreatywnych zabaw inspirowanych otaczającymi Domek rzeźbami i przestrzenią Parku.

Działania mają charakter otwarty, nie obowiązują zapisy i można do nich dołączyć w dowolnym momencie.

PROGRAM PIKNIKÓW
11.00-15.00 godziny działania Domku Herbacianego
11.30-14.00 działania otwarte dla dzieci
13.00-14.00 spacer z przewodnikiem po Parku Rzeźby

.

Gra terenowa „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”

Od 8.04 i w każdy weekend będziecie mogli bawić się w naszym ZOO w ?‍♂?‍♀poszukiwaczy i ?zdobywców. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w grze terenowej ?”Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
Wystarczy:
? odebrać w Punkcie Obsługi Klienta specjalnie dla Was przygotowaną ?mapkę i odznakę „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? ruszyć na poszukiwania ? 7 drewnianych budek, oznaczonych logotypem „Przyjaciel zwierzaków z Warszawskiego ZOO”
? odcisnąć na mapce „zwierzakowe” pieczątki, które znajdziecie w budkach.
Ale to nie wszystko…, zdobądźcie wszystkie pieczątki i sięgnijcie po ? nagrody. Aby je zgarnąć weżcie udział w internetowym ? quizie umieszczonym na stronie: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl
Do wygrania są zestawy upominków od:
? Warszawskiego ZOO i od partnera gry, firmy ? Bio-Gen.

Regulamin gry jest dostępny w Punkcie Obsługi Klienta Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i na stronie internetowej quizu: www.przyjacielzwierzakow.waw.pl

DLA KOGO: dla wszystkich tych, którzy uwielbiają poszukiwania i zagadki, a także chcieliby dowiedzieć się trochę więcej o naszych zwierzakach.
KIEDY: od 8.04 w weekendy i święta do 28.10.2018 roku
GDZIE: Warszawskie ZOO – wejście od strony Ratuszowej i Punkt Obsługi Klienta
ORGANIZATOR: Warszawskie ZOO, firma Bio-Gen

DO UDZIAŁU W GRZE upoważniają:
bilet wstępu do Warszawskiego ZOO, mapka i odznaka (do odbioru w POK).

Warunkiem uczestnictwa w grze jest zakup biletów wstępu do Warszawskiego ZOO

.

6. Wakacje w kinie Praha

? 6. edycja Wakacji w Kinie Praha od 25 czerwca do 31 sierpnia! ?Bo wakacje są od tego, żeby bawić się na całego! Ta dewiza będzie nam przyświecać codziennie od 25 czerwca do 31 sierpnia. Dlaczego akurat wtedy? Ponieważ w Kinie Praha startuje 6. edycja Wakacji w Kinie Praha dla najmłodszych! Będzie dużo śmiechu i zabawy. Od godz. 10:00 do 13:00 dzieciaki przejmują stery i bawią się w najlepsze – najpierw w sali kinowej, na najnowszych produkcjach filmowych, a następnie w holu kina podczas warsztatów plastycznych, edukacyjnych, filmowych, teatralnych i jakich tylko podpowie dziecięca wyobraźnia! Te wakacje będą super!

___
Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 odbywać się będą poranne projekcje bajek połączone z różnorodnymi warsztatami. W programie m.in.: „Odlotowy nielot”, „Uprowadzona księżniczka” (22.06), „Dość” (22.06), „Kuba Guzik” (29.06) „Iniemamocni 2” (13.07), „Co w trawie piszczy” (20.07), „Książę Czaruś” (27.07), „Moja żyrafa” (27.07), „Ant-Man i Osa” (3.08), „Młodzi Tytani: Akcja! Film”(10.08), „Patryk” (10.08), „Krzysiu, gdzie jesteś?”(17.08), „Niesamowita historia Wielkiej Gruszki” (17.08). Po projekcjach bajek i filmów familijnych zapraszamy na udział w fascynujących warsztatach

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona!

➡REZERWACJE:⬅
Dział Edukacji Filmowej
tel.: (22) 343 03 02
tel.: (+48) 608 295 015 (czynny w godz. 9:00 – 17:00)
e-mail: edukacja@kinopraha.pl

.

Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!

Serdecznie zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty”. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 18 czerwca i będzie trwała do 9 września.

Tym razem – w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – motywem przewodnim zabawy będzie hasło „Nasza Niepodległa”. Dzięki łamigłówkom i zadaniom poznacie również cudzoziemców, którzy współtworzyli historię Warszawy.

Aby rozpocząć przygodę, wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, zarejestrować się i za darmo pobrać przygotowane materiały. Na wszystkich graczy czekają nowe zadania, ciekawostki i nagrody. Zadania przygotowane przez edukatorów Przystanku Historia czekają w naszej recepcji. Zapraszamy!

.

Ursynowskie Potańcówki

Po wielkim sukcesie potańcówek w ubiegłych latach – rozpoczyna się ich kolejna edycja!

W tym roku dwie potańcówki zostaną zorganizowane w ramach projektu z Budżetu Partycypacyjnego (11.08, 1.09), a na dwóch zabawach zaplanowano muzykę na żywo (7.07, 11.08). Organizatorem cyklu potańcówek jest Urząd Dzielnicy Ursynów.

TERMINY I MIEJSCA:
21.07. LASEK BRZOZOWY
11.08. DOK URSYNÓW
25.08. SADEK NATOLIŃSKI
1.09. JEZIORO ZGORZAŁA
Każda zabawa rozpoczyna się o godz. 17:00 a kończy około godz. 21:30.

Dla ursynowian imprezę poprowadzą DJ Myszon oraz Madame Czarnecka
DJ Myszon – rozpoznawalna twarz w Warszawie. Miłośnik i promotor muzyki rodem z lat 60’, 70’ oraz 90’. Madame Czarnecka – od dwudziestu lat gra do tańca na stołecznych parkietach – pionierka klubowych imprez tanecznych. Legenda warszawskiej sceny tanecznej.

Potańcówkom będzie towarzyszyła nauka tańca oraz konkursy i animacje, a dla najmłodszych będzie czekał dmuchaniec.

Wstęp wolny.

.

WOLA Wiedzy – gra terenowa Geocaching

„WOLA WIEDZY”,
czyli wakacyjne poszukiwanie SKARBÓW
Któż z nas nie czytał książek o poszukiwaczach skarbów?
Kto nie chciał się poczuć przez chwilę, jak Pan Samochodzik, będący na tropie kolejnej zagadki? Zwłaszcza w wakacje!

Dla nas największym SKARBEM są OPOWIEŚCI i tych będziemy szukać na warszawskiej WOLI przez sześć wakacyjnych sobót.

Czy wiecie, że w rejonie Koła przez długie wieki ważyła się przyszłość naszego kraju? A może interesuje was, co robili Holendrzy na Młynowie, czy jaki „prezent” zostawił Warszawiakom Pablo Picasso na Woli?

Obudźcie w sobie WOLĘ WIEDZY!

„WOLA WIEDZY” to projekt opierający się na połączeniu gry terenowej Geocaching z opowieściami przewodnika-varsavianisty o dzielnicy Wola. Za pomocą aplikacji i sygnału GPS będziemy szukać SKARBÓW i poznawać zapomniane zakamarki i historie Woli.

Projekt przeznaczony jest dla uczestników w każdym wieku! Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze na podstawie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.
WSTĘP WOLNY!

„Wola wiedzy” obejmuje sześć sobotnich wydarzeń, z których każde będzie dotyczyło innego rejonu dzielnicy:

1. 14.07.2018 – ULRYCHÓW
2. 21.07.2018 – KOŁO
3. 28.07.2018 – POWĄZKI
4. 4.08.2018 – MIRÓW
5. 11.08.2018 – MŁYNÓW
6. 18.08.2018 – CZYSTE

Przebieg każdego z sześciu Wydarzeń:
10.00 – 11.00 – SZKOLENIE: przedstawienie zasad gry, obsługa aplikacji mobilnej, założenie darmowego konta na stronie www.geocaching.com.Część teoretyczna, prowadzona przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa, odbywać się będzie w siedzibie Narodowego Centrum Kultury, ul. Płocka 13.
11.00 – 14.00 – GRA TERENOWA: spacer po wybranym rejonie Woli, połączony z poszukiwaniem lokalnych skrzynek – prowadzony przez trenerów ze Stowarzyszenia Geocaching Warszawa.
14.00 – 15.30 – OPOWIEŚĆ o konkretnym rejonie Woli, którą przybliży przewodnik-varsavianista Janusz Dziano. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Narodowego Centrum Kultury, ul. Płocka 13. Dla uczestników spotkania przewidziane są upominki!

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisz się tutaj: https://www.webankieta.pl/ankieta/345521/wola-wiedzy.html

Projekt składa się z sześciu niezależnych Wydarzeń, dlatego DOŁĄCZYĆ MOŻNA W KAŻDEJ CHWILI! Na każde z nich obowiązują osobne zapisy. Zaczynamy zawsze w NARODOWYM CENTRUM KULTURY, przy ul. PŁOCKIEJ 13

Koniecznie zabierzcie ze sobą naładowanego smartphone’a!

.

Smykowizje dla rodzin z dziećmi 0-5 lat | wakacje 2018

Smykowizje | miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
07—08/2018

Zapisy są związane z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna i łączą się z akceptacją regulaminu Wydarzenia

zbiórka w holu U–jazdowskiego

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
godz. 10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
godz. 11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)

Obowiązują zapisy, wyłącznie drogą mailową: info@u-jazdowski.pl
Informacje udzielane są również telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków
Uwaga! Zapisy są związane z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna i łączą się z akceptacją regulaminu wydarzenia.

Jak wygląda świat z korony drzewa? Czy rysując można tańczyć? Jaki jest smak przedmiotów? Czy można zagrać muzykę na kartonie i gałęzi? W wakacje zapraszamy na muzyczne, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów i obrazów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: „Inne tańce”, „Handmade Acoustics” Tori Wrånes oraz zmienimy się w ekosmyki przy okazji zabaw w Ogrodzie Miejskim Jazdów „Naturomorficznie”.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

.

Wakacyjne Warsztaty w Ogrodzie

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty rodzinne w ogrodzie Stacji Falenica. W każdą sobotę wakacji od 11 jedna z naszych animatorek zabierze dzieci do krainy wyobraźni i zabawy. Efektem bezie praca plastyczna wykonana przez dzieci z lekka pomocą rodzica 🙂
Zapraszamy!

.

Warsztaty DJ’skie dla dzieci z Green Jesus’em

Zapraszamy na warsztaty DJ’skie dla najmłodszych!
Poprowadzi je znany i kochany DJ GREEN JESUS
Nauczycie się jak robić tyfy tyfy i łiki łiki!

Start: 14:00
Miejsce: ul. Ząbkowska przed sklepem Płyty Gramofonowe

.

Śniadania w Ogrodzie

W lipcu, w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10.30 – 13.30, zapraszamy do wspólnego zjedzenia zielonego śniadania na trawie, piknikowania, zabaw sportowych i plastycznych oraz odpoczynku na polanie.
Zapraszamy całe rodziny na pyszne zielone śniadania przygotowane w formie bufetu. Cafe Ogród przygotuje na polanie strefę śniadaniową, gdzie po zakupieniu talerza będzie można korzystać z niej swobodnie w godzinach trwania pikniku.
Talerz /jesz ile chcesz/ – 19 zł, mały – dziecięcy 10 zł. Do talerza dodatkowo obowiązuje -20% na kawy, herbaty i lemoniady w kawiarni.

Ponadto zachęcamy do korzystania z licznych zabaw plastycznych, zręcznościowych oraz zajęć sportowych, jakie przygotujemy i poprowadzimy dla Państwa.

.

Letnia Kraina Zabaw przy ul. Dzieci Warszawy 24

.

Jak przygoda to tylko w Warszawie!

.

Wakacyjne Warsztaty Rodzinne – indiańska przygoda od 3 lat

Rodzinne Warsztaty Wakacyjne START!!!

Drodzy Rodzice,

– macie ochotę na wspólną zabawę z Waszymi dzieciakami;
– chcecie twórczo i nietuzinkowo spędzić czas z dzieciakami;
– chcecie sprawić niespodziankę Waszym pociechom;
to nasza propozycja jest właśnie dla WAS 🙂

ZAPRASZAMY NA PLENEROWE TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE NA URSYNOWIE.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY. Nasze warsztaty dedykowane są RODZINOM. Na spotkania zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami lub innymi opiekunami. Wszyscy członkowie rodziny są mile widziani.

Wszystkie działania będą realizowane w plenerze na terenie Ursynowa: Park przy Bażantarni lub Sadek Natoliński. Koszt udziału: 10 zł od osoby.

Obowiązują zapisy (przestrzen@manzana.org.pl)

21.07 (sobota)
INDIAŃSKA PRZYGODA
Wspólnie z dzieciakami przeniesiemy się do indiańskiej wioski Apaczy. W zaaranżowanej przestrzeni będziemy tworzyć elementy strojów indiańskich, poznamy ich instrumenty, a nawet spróbujemy zrobić własne, poszukamy tropów zwierząt, postrzelamy z łuków. Z pewnością każdy będzie miał okazję do nabycia różnych sprawności: odwagi, bystrości, szybkości, wytrzymałości itp. W trakcie warsztatów będziemy aranżować różne zabawy wokół świata Indian.
10:00 – 12:00 (3-4 lata)
12:30 – 14:30 (5-8 lat)
W razie niepogody zajęcia odbędą się w sali.

.

Weekendowe zwiedzanie parku i ogrodów wilanowskich

?? Zobacz park! Zapraszamy na weekendowe oprowadzanie po królewskich ogrodach Wilanowa. Podczas spacerów edukatorzy przyrodniczy opowiedzą o historii ogrodów, etapach ich rozwoju, stylach ogrodowych oraz bogactwie natury kryjącym się w wilanowskim parku.

TERMINY: każda sobota i niedziela, godz. 11.00
KOSZT: w cenie biletu do parku
BILETY: www.bilety.wilanow-palac.pl lub w kasie muzeum

ODBIORCY: goście indywidualni
REZERWACJA: nie obowiązuje
ZBIÓRKA: przy kasie na przedpolu

.

N I E D Z I E L A 

Parada Psów Łaciatych i Kundelków 2018

22 lipca w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska zapraszamy na jedyną w swoim rodzaju Paradę Psów Łaciatych i Kundelków.

Parada rozpocznie się o godzinie 12.00 na skrzyżowaniu ulicy Targowej i Ząbkowskiej i dojdzie na Bazar Różyckiego. Na miejscu będą czekały psie atrakcje oraz konkursy z nagrodami.

Wszystkie uczestniczące pieski uprasza się, by nie zapomniały o smyczach i ogólne zachowanie zgodne z zasadami Psiavoir-Vivre (woreczki będą rozdawane na miejscu).

!Zbieramy karmę,psie zabawki i rzeczy niezbędne w schronisku.!

.

Kulturalne Bemowo

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów i koncertów wielopokoleniowych pod nazwą Kulturalne Bemowo, przygotowaną specjalnie dla żądnych przygód rodziców i dzieci!

Kulturalne Bemowo oraz towarzyszące mu interaktywne atrakcje, odbędzie się w Parku Górczewska w Amfiteatrze na Bemowie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa Dzielnica Bemowo.

Kulturalne Bemowo jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, wprowadzenia najmłodszych w świat bajek w atmosferze zabawy i interakcji.
Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 15:00 w niedziele 8.07.2018, 22.07,2018, 5.08.2018, 19.08.2018r.

Program każdego wydarzenia to:

1 . Spektakl muzyczno- interaktywny
2 . Warsztaty tematyczne na scenie
3 . Koncert wielopokoleniowy dla wszystkich

* * * WSTĘP WOLNY – AMFITEATR BEMOWO PART GÓRCZEWSKA!!! * * *

.

Wizerunki bóstw | warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat

Jak wygląda bóstwo? Czym różnią się wyobrażenia bogów i bogiń w różnych zakątkach świata? Skąd biorą się te przedstawienia? Czy łatwo jest pokazać to, co boskie?

Zapraszamy na warsztaty poświęcone istotom boskim. Wspólnie sprawdzimy, jakie cechy wyglądu i charakteru oraz atrybuty ludzie przypisują bóstwom. Być może dowiemy się też czegoś o gatunku ludzkim, który od zarania dziejów tworzy obrazy i wizerunki świętości. W roli przewodnika po rysunkowym świecie kreowania postaci wystąpi artysta Marek Raczkowski. Celem naszego spotkania będzie stworzenie boskiej wystawy w plenerze.

Prowadzenie:
Marek Raczkowski
Szymon Gotowski

Formularz zgłoszeniowy dostępny od 12 lipca 2018 (CZW), od godz. 10:00 na stronie: https://bit.ly/2KQMQWs

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Bestia, bóg i linia. Splot wiedzy, religii i sztuki w regionie Azji i Pacyfiku”.

.

Podwieczorki Teatralne dla Dzieci w Parku im. Józefa Polińskiego

Podwieczorki Teatralne dla dzieci to cykl przedstawień artystycznych organizowanych w Parku im. Józefa Polińskiego w ramach budżetu partycypacyjnego.
Przedstawienia będą odbywać się w każdą niedzielę od 24 czerwca do 26 sierpnia o godzinie 13:00.

.

Kino dla dzieci na placu Europejskim

Spraw, by wakacje Twojego dziecka były wyjątkowe! Najmłodszych gości placu Europejskiego zapraszamy na bajkowe seanse w niedzielne popołudnia.

⌚ 16:00
? Wakacyjny rozkład jazdy:
22.07 Balerina
29.07 Munio Strażnik Księżyca
05.08 Artur i Minimki 3
12.08 Astro Boy
19.08 Małpy w kosmosie
26.08 Pszczółka Maja (film 2014)
02.09 Paddington

.

Bajki na trawie

BAJKI NA TRAWIE to letni cykl spektakli dla młodszych dzieci, w którym świat fantazji miesza się ze światem rzeczywistym, a bohaterowie przedstawienia spotykają się ze znanymi i lubianymi postaciami z bajek, połączony z animacjami i konkursami. Wspólne śpiewanie piosenek, zagadki, animacje z aktorami Federacji Grup Kreatywnych.
Przedstawienia będą realizowane w różnych miejscach plenerowych na terenie Ursynowa. Zalecamy zabranie własnych kocyków do siedzenia.

REPERTUAR:
– 22 LIPCA w Parku „Moczydełko” przy ul. Wełnianej, o godz. 16:00 odbędzie się spektakl plenerowy dla dzieci pt. „O elfach i chrząszczu, co żyli w gąszczu”.
– 12 SIERPNIA na terenie zieleni na „Olkówku” przy placu zabaw – Park Jurajski, o godz. 16:00 odbędzie się spektakl plenerowy dla dzieci pt. „Mapa marzeń”.
– 19 SIERPNIA w Parku „Moczydełko” przy ul. Wełnianej, o godz. 16:00 odbędzie się spektakl plenerowy dla dzieci pt. „Z legendą przez Polskę”.
– 26 SIERPNIA na terenie zieleni na jeziorem „Zgorzała” przy ul. Kórnickiej, o godz. 16:00 odbędzie się spektakl plenerowy dla dzieci pt. „Baju, Baj, czyli spotkanie z Janem Brzechwą”.
NA WSZYSTKIE PRZEDSTAWIENIA WSTĘP WOLNY.

.

Magiczne spotkania z kulturą

.

Czereśnie, koncert dla dużych i małych

Tym razem coś dla dzieci!

Muzyka skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, koncert polecamy również wytrawnym słuchaczom.

„Czereśnie” śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach. Poruszane są też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka.

Zespół występuje w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach (mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, tuba itd.). W 2017 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „Ale wrzawa!”.

„Czereśnie”:
„Naszym celem jest wzbogacenie sceny muzycznej dla najmłodszych odbiorców. Pamiętaj! Muzyka to nie tylko sposób na relaks i dobra zabawa, ale przede wszystkim element pobudzający rozwój każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.”

.

Jazdy dla dzieci – Lipiec

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia na jazdy pod opieką instruktora – Mistrza Polski w kartingu!

Ze względów bezpieczeństwa, dzieci jeżdżące gokartem Puffo (od 5 roku życia, od ok. 110 cm wzrostu) mogą odbywać jazdy tylko pod opieką instruktora, który uczy podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz obsługi gokarta.

Dzieci jeżdżące gokartem Junior (od ok. 8 r.ż., min. 135 cm wzrostu) mogą jeździć na torze A1Karting w tygodniu (od poniedziałku do piątku), jednak dzieci początkujące zachęcamy do korzystania z terminów zajęć pod opieką instruktora. Jazdy gokartem Junior w weekendy odbywają się w odrębnych terminach (informacja w Recepcji toru).

Szczegóły: https://a1karting.pl/dla-dzieci/jazdy-indywidualne/

Szkoła Gokartowa
szkolka@a1karting.pl
tel. 22 290 33 88 w. 4

.

Niedzielne poczytajki w Kamienicy Zagadek!

.

Mała Klasyka na Koszykach

Zapraszamy na Małą Klasykę na Koszykach, czyli zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci w wieku 4-7 lat. ?

W ramach Małej Klasyki na Koszykach, skierowanej do dzieci oraz ich rodziców, zapoznamy się z brzmieniem instrumentów, poznamy elementy dzieła muzycznego. ????? Nie zabraknie również zabaw muzyczno-ruchowych, śpiewania i grania na instrumentach perkusyjnych. ??

Poprzez zabawę chcemy kształtować u dzieci poczucia rytmu i tempa, wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności związane z koordynacją ruchową.

?Zajęcia poprowadzi Weronika Kmita – wokalistka, nauczycielka rytmiki, instruktorka śpiewu. Z wykształcenia dyrygentka, absolwentka kierunku Prowadzenia Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, animatorka kultury z dyplomem Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Od 2013 roku związana z muzyczną edukacją najmłodszych, pracuje jako nauczycielka rytmiki w warszawskich przedszkolach. Zajęcia z najmłodszymi dają jej wiele satysfakcji. Cieszy ją, gdy dzieci odnoszą sukcesy – choćby najmniejsze, gdy widzi radość z nowo opanowanej przez nich umiejętności czy odkrycia. Jej cierpliwość, duża życzliwość oraz szacunek dla najmłodszych sprawiają, że bardzo szybko zyskuje zaufanie i ogromną sympatię dzieci.

?Wstęp wolny?
?Obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń): ksajniak@cochranpianocompetition.com
(Max. ilość dzieci w grupie – 10 osób)
?Gdzie: w siedzibie fundacji Julian Cochran Foundation na I piętrze Hali Koszyki
?Czas trwania zajęć: 35 minut

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments