Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (17-18 sierpnia)

Przed nami bardzo krótki tydzień, bo weekend zaczynamy już w czwartek. Dla Nas, rodziców, to dodatkowe wyzwanie. Musimy zorganizować czas tak, aby żaden z członków rodziny nie cierpiał na okropną, nawracającą chorobę zwaną nudom. Dlatego, jak co tydzień mam dla Ciebie ogrom propozycji, a w tym tygodniu dodatkową niespodziankę w postaci konkursu! Zobacz koniecznie Weekendową Zajawkę!

Co trzeba zrobić, żeby wygrać rodzinną wejściówkę na Farmę Iluzji i przeżyć niezwykłą przygodę? Wystarczy zostawić komentarz pod tym wpisem, a w nim dwa zdania, dlaczego do Was ma trafić jedna z 5 wejściówek.

Będzie mi miło, jeżeli udostępnicie ten wpis oraz zaprosicie swoich znajomych do zabawy!

Wyniki konkursu.
Vouchery lecą do: Miśka Miśka, Kasia Frostek, Maja Ostrowska, Joanna Stankowska, Paweł Dudziak! Gratulujemy 

🙂

ebook - najlepsze place zabaw w Warszawie


sobota, 17 sierpnia

Asterix i Obelix – Letnie Kino Plenerowe

Serdecznie zapraszamy Państwa do Letniego Kina Plenerowego na Woli.

💡 W sierpniu zaprezentowany zostanie cykl tematyczny: „Asterix i Obelix”. W tym roku przypada 60. rocznica powstania komiksu o tym tytule.

💡 Spotykamy się w każdą sobotę sierpnia w Parku Moczydło od strony ulicy Deotymy.

✅ Cykl „Asterix i Obelix”
Początek seansów o godzinie 21:00
👍 „Asterix na Olimpiadzie” – 17 sierpnia
👍 „Asterix i Obelix w służbie Jej Królewskiej Mości” – 24 sierpnia
👍 „Asterix i Obelix: Osiedle Bogów” – 31 sierpnia

Dla pierwszych 50. widzów na każdym ze spektakli, bezpłatna kawa.

Wstęp wolny

Letni Piknik Pływacki w Parku Wodnym Moczydło

Klub Palestra Pływania, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Fundacja DKMS zapraszają na Letni Piknik Pływacki w Parku Wodnym Moczydło.

🚨 Tylko w czerwcu tego roku w Polsce utonęło ponad 100 osób. Czy możemy zrobić coś, aby zmienić tę makabryczną statystykę? Wierzymy, że rozwiązaniem jest edukacja: w zakresie zachowania bezpieczeństwa nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz oczywiście nauka pływania.

Dlatego przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego przekonasz się, że bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od Ciebie, a my pokażemy Ci, jak o nie zadbać. Będzie też okazja, żeby uratować komuś życie – to prostsze, niż myślisz ❗️

➡️ Trenerzy z klubu Palestra Pływania podpowiedzą, jak poprawić swoje pływackie umiejętności i pokażą ćwiczenia przydatne na różnym poziomie zaawansowania 🏊 Będą indywidualne konsultacje, porady w zakresie sprzętu i możliwość wzięcia udziału w pokazowych lekcjach pływania. Zapraszamy również osoby zupełnie początkujące oraz dzieci.

➡️ Adam Dubiel, Mistrz Polski i Rekordzista Europy w ratownictwie wodnym zaprezentuje, jak wyciągnąć człowieka z wody 🆘 Opowie, jak udzielić pomocy osobie, która się topi oraz jakich błędów unikać w takich sytuacjach. Dowiesz się, jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą – swoje i innych.

➡️ Marek Dołba, ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem pokaże, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy według najnowszych wytycznych. Ta wiedza może przydać się każdemu, w najbardziej nieoczekiwanym momencie ❗❗️

➡️ W czasie pikniku odbędzie się również akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku Fundacja DKMS. Jest to dla nas szczególnie ważna inicjatywa, bo jeden z naszych trenerów żyje dzięki pomocy „bliźniaka genetycznego”, który zdecydował podzielić się tym, co najcenniejsze – czyli wyjątkowym lekarstwem, jakim są krwiotwórcze komórki macierzyste 💉 Podczas akcji dowiesz się, dlaczego przeszczep szpiku bywa jedyną nadzieją m.in. dla chorych na nowotwory krwi i będziesz mieć okazję zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców. Ty też możesz uratować komuś życie! ❤️

➡️ W ramach odpoczynku i regeneracji przewidzieliśmy głęboki relaks na zajęciach jogi. Asia Głuchowska, certyfikowana nauczycielka, poprowadzi łagodną sekwencję vinyasa jogi, odpowiednią nawet dla osób zupełnie początkujących.

🌿 Na nowo otwartym po rewitalizacji obiekcie czekają odkryte baseny: sportowy o długości 50m oraz rekreacyjny, z licznymi atrakcjami dla dzieci, zjeżdżalnie, plac zabaw, boiska do siatkówki, piłki nożnej plażowej i koszykówki, rozległe tereny zielone i strefa gastronomiczna.

📍 Gdzie: Park Wodny Moczydło, ul. Górczewska 69/73

Zapraszamy już od godziny 9:00.

Nie może Cię z nami zabraknąć 😊

Cyrkowe Lato w BOKu!

Jeśli ktoś z białołęczan chciał kiedyś poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie miał ku temu doskonałą okazję. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt BOKu, w ramach którego zobaczymy występy najwyższej klasy artystów cyrkowych.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych. WSTĘP WOLNY!

sobota, 17.08, Park Magiczna, godz. 16:00-19:00
Pokazy: Rympau Duo, Emilia Pieśkiewicz, Etnoscena
W pokazach hula hoop Emilka nie ma sobie równych, jest też świetną nauczycielką tej dycypliny, o czym będzie można się przekonać zaraz po pokazie Artystki. Rympau Duo pokochacie od pierwszego, a niektórzy od drugiego wrażenia, gdyż ten uroczy duet wystąpi na Cyrkowym Lecie po raz drugi. Za sprawą Etnosceny, park wypełni się także dźwiękiem bębnów.

Kajaki na stawach

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego korzystania z kajaków na stawach Cietrzewia i Koziorożca we Włochach.

Potańcówki nad Moczydłem

Zapraszamy na największy letni parkiet pod chmurką w Karczewie. Już od 20 lipca w co drugą sobotę nad Jeziorem Moczydło odbywać się będą „Potańcówki pod Gwiazdami”. Na imprezie nie ma limitu wieku, więc spotkać tu będzie można zarówno pary na emeryturze, jak i młodszych mieszkańców gminy wraz z rodzicami. Muzyka łączy pokolenia, dlatego nad Moczydłem zagoszczą przeróżne gatunki muzyczne. Wstęp na wszystkie Potańcówki jest bezpłatny.

Zabierzcie więc rodziców, dzieci, dziadków, przyjaciół i bawcie się razem z sąsiadami. Najbliższe spotkanie już 20 lipca od 20:00 do 23:00. Terminy kolejnych imprez to 3, 17 i 31 sierpnia.

Wakacyjne zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki

Wakacje, czyli sezon podróży rozpoczeły się na dobre!

Zapraszamy wszystkich, którzy planują odwiedzić Warszawę na wycieczki z naszymi przewodnikami po pełnym tajemnic – Pałacu Kultury i Nauki!

TARAS WIDOKOWY JEST WLICZONY W KAŻDĄ Z PONIŻSZYCH WYCIECZEK:

ełnym tajemnic – Pałacu Kultury i Nauki!

TARAS WIDOKOWY JEST WLICZONY W KAŻDĄ Z PONIŻSZYCH WYCIECZEK:

1. PAŁAC W PIGUŁCE
poniedziałek – piątek 11:00, 13:00, 15:00
sobota – niedziela 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

bilety: 25 pln / 30 pln

2. PODZIEMNY PAŁAC
sobota 16:45

bilety: 40 pln

3. OD PIWNIC PO DACH
sobota 16:00

bilety: 55 pln / 60 pln

Wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” w Warszawie

Organizator wystawy przewiduje możliwość potrzymania pająka na ręce w asyście doświadczonego przewodnika. Pająka wyciągamy w weekendy o 12:00 i 16:00.

Pośród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie
można zobaczyć m.in.: „czarną wdowę“(Latrodectus mactans), „skorpiona cesarskiego“ (Pandinus imperator) oraz największy gatunek ptasznika na ziemi (Theraphosa blondi).

Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości kilku centymetrów a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać ważną rolę, jaką pełnią pajęczaki w świecie
przyrody.

Ceny biletów:
normalny: 18 zł
ulgowy: 12 zł
grupowy 8 zł (min. 10 osob)
rodzinny: 50 zł (2+2)
do 4 lat gratis

Zwierzy(e)niec – plenerowe koncerty dla dzieci na Woli

Czy wiesz o czym śni kotek u Witolda Lutosławskiego? A na co świeci słoneczko Fryderyka Chopina i czego boi się derkacz według Marii Konopnickiej?

Te i inne sekrety świata przyrody wyjawią nam pieśni i piosenki dla dzieci polskich kompozytorów muzyki klasycznej. Bohaterowie piosenek będą kukać i popiskiwać, a artyści będą grać na wiolonczeli, dzwonkach i fletach oraz śpiewać wraz z dziećmi.

Zapraszamy wszystkich – małych i dużych – miłośników repertuaru wartościowego zarówno muzycznie, jak i tekstowo.

Występują:
głos – Żaneta Sławińska
wiolonczela – Marcin Zdunik

17.08.2019, godz. 12.00, Park im. E. Szymańskiego, w sąsiedztwie placów zabaw (od Alei Prymasa Tysiąclecia).
Koncerty w plenerze. Wstęp bezpłatny.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.
Patronat nad wydarzeniem objął portal Czasdzieci.pl

Piknik Rodzinny na Pradze Północ

Piknik Rodzinny na Targówku

Zapraszamy małych i dużych, starszych i młodszych do zabaw z nami i spędzenia czasu rodzinnie.

Na naszym stanowisku możecie zagrać w: gry i zabawy podwórkowe (klasy, czekolada, skakanie przez gumę, skakankę itp.); zregenerować siły przy rodzinnych grach planszowych by w pełni skorzystać z nauki żonglowania z naszymi animatorkami.

Na najmłodszych czeka kącik malucha z tunelem animacyjnym:)

Zapraszamy serdecznie na Pikniki Rodzinne.
Do zobaczenia:)

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy”

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

LATO 2019 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR

Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?
17 sierpnia, godzi. 11.00 – ,,Prawdziwy Przyjaciel” – Włochy (Park Cietrzewia,przy placu zabaw)
17 sierpnia, godz. godz. 16.00 – ,,Prawdziwy Przyjaciel” – Wawer (Stadion Syrenka)
18 sierpnia, godz. 13.00 – ,,Prawdziwy Przyjaciel” – Białołęka (Ogrody Mehoffera)
18 sierpnia, godz. 16.00 ,,Prawdziwy Przyjaciel” – Łomianki (Centrum Kultury)

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

***
Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.

Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).

ℹ Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

💚17 sierpnia 2019 r., godz. 13.00
🔹Letnie rośliny jadalne
Podczas spaceru udamy się na poszukiwanie owoców dojrzewających w królewskich ogrodach. Dowiemy się, którymi z dziko rosnących gatunków żywią się łazienkowskie zwierzęta. Usłyszymy też, w jaki sposób Achilles tamował krwotoki walczącym pod Troją.

Otwarta Strefa Twórców – Targi Sztuki i Rzemiosła Artystycznego

Targi Sztuki i Rzemiosła Artystycznego – to strefa twórcza zrzeszająca ludzi, którzy wyrażają się poprzez działania artystyczne.

Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA na odcinku ulicy Ząbkowskiej przy ul. Brzeskiej.

📌 Zapraszamy w w dn. 6, 7, 20, 21 lipca oraz 3, 4, 17 i 18 sierpnia br. w godz. 12.00-18.00.

Targi przeznaczone są dla artystów i twórców rzemiosła artystycznego. Miło nam będzie gościć: malarstwo, rysunek, grafikę, fotografię czy ceramikę.
Chętnych prosimy o wypełnienie formularza https://tiny.pl/tcccv

📮 W razie pytań, prosimy o kontakt: targiartandmore@gmail.com

niedziela, 18 sierpnia

Niedzielne koncerty klasyczne w Prochowni Żoliborz

W niedzielne, leniwe popołudnia zapraszamy na cykl „Klasyka w Parku”. W otoczeniu zieleni, na trawie i leżakach wsłuchamy się razem w dźwięki instrumentów klasycznych. Na naszej scenie usłyszycie dzieła wybitnych kompozytorów, a także utwory jazzowe, filmowe i autorskie aranżacje znanych kawałków.

TRIO CON ANIMA
Trio tworzą muzycy z doświadczeniem. Swoje umiejętności rozwijali na licznych kursach mistrzowskich zarówno w Polsce jak i za granicą (Niemcy, USA, Austria). W ramach działalności artystycznej współpracowali m.in. z Płocką Orkiestrą Symfoniczną i Radzymińską Orkiestrą Dętą. Zadebiutowali razem 1,5 roku temu i od tego czasu stale poszerzamy swój repertuar zarówno klasyczny jak i rozrywkowy. Uwielbiają dzielić się z odbiorcami radością ze wspólnego grania.

Emilia Bedyk – flet
Katrzyna Bonatowska – gitara klasyczna
Agnieszka Dudzińska – perkusja

Koncert Con Anima Trio
28/07 godzina 16:00
wstęp wolny

Wielka Uczta Warszawska nad Wisłą

Największa impreza gastronomiczna nad Wisłą!
Ucztuj z nami co weekend! 🎉🎉

Wielka Uczta Warszawska nad Wisłą to plenerowy kompleks, który zacumował ⚓⚓⚓ na Bulwarze Grzymały – Siedleckiego, obok mostu Poniatowskiego.

Wisła. Słońce 🌞 Chillout. 12 wakacyjnych weekendów z mocą pysznego street foodu i orzeźwiających napojów %. Wykarmimy wszystkich miejskich łakomczuchów!

A co w menu? Klasyki streetfoodu w najlepszym wydaniu – amerykańskie burgery, hiszpańskie empanady, chińskie dim sum, pierogi z pieca jak i dania z najodleglejszych zakątków świata! Nie zabraknie dań wegetariańskich i wegańskich oraz słodkości. Dla każdego coś pysznego! 🍔🍟🍕🍝🍨🍦🍻🍹🍴

Poza częścią gastronomiczną sporo dodatkowych atrakcji i wiedzy! Wszystkie aktywności m.in. warsztaty, prelekcje, zabawy i zajęcia sportowe bezpłatne i dostępne dla każdego! 🎯🎲🎤

Kiedy i Gdzie?
⏰ 12.00 – 02.00 (sobota)
⏰ 12.00 – 22.00 (niedziela)
📍 Bulwar gen. Grzymały- Siedleckiego
📍 Lokalizacja: https://goo.gl/maps/FRLEmVysJz5UqGN76

Scena Letnia na Pradze

☀️ Zapraszamy na Scenę Letnią na Pradze!

W programie:

🗓️ 18 sierpnia (niedziela), godz. 19.00
🎵 Koncert: Bum Bum OrkeStar
🎟️ bilety: 1 zł 👉 http://bit.ly/Koncert-OrkeStar

Slow Market nad Wisłą

Witaj Warszawo!

Jedz, pij, baw się – do późnych godzin nocnych. Bez pośpiechu… Z dala od zgiełku ulicy, na świeżym powietrzu, w atmosferze nadwiślańskiego relaksu i zabawy!

Wpadnij na rodzinny piknik, kolację z kimś bliskim albo szybki before przed imprezą, lub after już po. Zjedz coś, co dobrze znasz lub daj się zaskoczyć nowym, nieoczywistym smakom!

Wykarmimy nawet najbardziej łakomych pasjonatów jedzenia! I tak co tydzień, do końca lata! 🍕🍔🍟🍖🍤🍱🍜🍢🍩🍦

Spróbujemy lokalnych, ale także oryginalnych smaków z Indii, Argentyny, Grecji, Włoch czy Węgier, przysmaków kuchni tajskiej, przepysznych hot-dogów, burgerów i pizzy! Czekać na nas będą wystawcy z poprzednich lat, ale i nowi mistrzowie kuchni. Coś dobrego zjedzą miłośnicy dań mięsnych, ale również wegetarianie. Ci, którzy wolą słodkie smaki i ci, którzy wybierają raczej te słone. Na zimno i na gorąco.

Nie może Was u nas zabraknąć! Do zobaczenia! 😊

Gdzie: obok klubów Plac Zabaw nad Wisłą i BarKa.
Okolice Pomnika Syrenki / Mostu Świętokrzyskiego

Familijne KINO KĘPA: Praziomek

„Praziomek”, reż. Chris Butler, Kanada, USA 2019, 95 min
Animacja. Na listowne zaproszenie tajemniczego obywatela sir Lionel Frost wyrusza w dzikie rejony Ameryki Północnej, by odnaleźć najbliższego przodka człowieka, zwanego także Wielką Stopą.

U Achera na Tarasie – Bossa Norkah

Cykl niedzielnych koncertów „U Achera na tarasie” .
Zapraszamy wszystkich do Acherówki przy ul. Walerego Sławka 2. Na parkowych ławeczkach będzie można posłuchać utworów w wykonaniu zespołu Bossa Norkah.

Bossa Norkah to piękne polskie bossa novy polskiego barda poezji śpiewanej Antoniego Murackiego, zagrane przez najwybitniejszych polskich i kubańskich jazzman’ów. Płyta „Na Moim Brzegu” zespołu Bossa Norkah, to piękne polskie bossa novy Antoniego Murackiego, zagrane przez najwybitniejszych polskich i kubańskich (!) jazzman’ów. Na płycie zagrali m.in. Andrzej Jagodziński, Rafał Sarnecki, Piotr Aleksandrowicz, Wojciech Pulcyn, Michał Jaros, Krzysztof Szmańda, Jarosław Bothur, Patryk Zakrocki, Luis Nubiola, Miki Wielecki i Marvin Diz.

Pomysłodawcą i wokalistką w zespole jest Honorata Kożuchowska, finalistka m.in. konkursu wokalnego „Pamiętajmy o Osieckiej”, wokalistka zespołu „Ciepły Wieczór”, od 2005 r wykonującego przedwojenne piosenki o Milości, jak i wokalistka i perkusjonalistka (!) zespołów tradycyjnej muzyki afro-kubańskiej (m.in. Odo Irawo), wieloletnia nauczycielka gry na instrumentach perkusyjnych.

W grudniu 2018, nakładem wydawnictwa Multikulti Project ukazała się premierowa płyta zespołu – „Na moim brzegu”.

W styczniu 2019 tytułowy utwór „Na Moim Brzegu”, jako drugi już utwór z płyty, znalazł się w propozycjach Trójkowej Listy Przebojów Polskiego Radia, a Marek Niedźwiecki umieścił utwór „Element Tła” na sygnowanej przez Niego tegorocznej składance „Smooth Jazz Cafe 2019” !

Zespół wystąpi w składzie:
Honorata Kożuchowska – śpiew,
Konrad Zemler – gitara,
Wojciech Pulcyn – kontrabas,
Sebastian Frankiewicz – perkusja,
Miłosz Pękala – congi, instr. perkusyjne
Luis Nubiola – saksofon.

Wyprawa na działki ROD Koło II

Idziemy na wyprawę na działki w poszukiwaniu fantazyjnej metaloplastyki, oryginalnej architektury działkowej, wanny z działki, trzmieli, najczerwieńszego pomidora i słonecznika giganta. Posłuchamy historii działkowych i mitów założycielskich. Razem z działkowcami-przewodnikami wyznaczmy trasę wyprawy i przy pomocy mapy, spróbujemy nie zgubić się w działkowym mikro-państwie.

Zapraszamy na wyprawę do ROD Koło II – jednego z ogrodów zielonej oazy działkowej znajdującej się na pograniczu Woli i Bemowa.

Wydarzenie jest realizowane przez SAM Rozkwit w ramach programu „Naprzód działki!” we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty kreatywne dla dzieci

Zapraszamy do Muzeum Pałacu w Wilanowie na letnie warsztaty kreatywne dla dzieci! Co tydzień wybierzemy inny temat pobudzający wyobraźnię i inspirujący do kreatywnych działań.

Uczestnicy warsztatów poznają historie wybranych obiektów z kolekcji muzeum. Wcielą się w rolę kolekcjonera dzieł sztuki, który ma niebywałą okazję wybrać spośród fotografii te przedstawiające – jego zdaniem – najcenniejsze obiekty w zbiorach wilanowskich i stworzyć wyjątkową pocztówkę kolekcjonerską. To okazja również do poznania tajników scrapbookingu. Pozdrowienia z Wilanowa będzie można wykaligrafować gęsim piórem!

ODBIORCY: dzieci od 7 lat + rodzice/opiekunowie
NAJBLIŻSZY TERMIN: 18 sierpnia, godz. 10.30–12.30
MIEJSCE: Muzeum Pałacu w Wilanowie | namiot przy wejściu do ogrodu
WSTĘP: na podstawie biletu do parku

Stare Bielany – zielona osada na carskim poligonie

Choć nazwa mogłaby sugerować co innego, to Stare Bielany zaczęły się kształtować dopiero w latach 20-tych XX w. Osada powstała z dala od cywilizacji, na środku wydmowej pustyni dawnego poligonu. Podczas wycieczki sprawdzimy jak zmieniło się to miejsce, kiedyś trudno dostępne i odległe, dziś z własną stacją metra. Przespacerujemy się klimatycznymi uliczkami „uzbrojonymi” w gazowe latarnie. Poczujemy ten specyficzny klimat małego miasteczka. Podczas wycieczki dowiecie się m. in. :

– kto na Płatniczej sprzedaje zupę a komu Junkers spadł na chałupę,
– czy urok „stalinowskiego baroku” zmusza nas do przyspieszenia kroku,
– jak szyk i seksapil pewnej pani wpłynął na ilość polskich medali,
– gdzie dzisiaj zdalnie a gdzie niezdalnie miasto nam włącza stare latarnie,
– gdzie małe dzieci miast na trzepaku broiły figle w radzieckim Jaku,
– gdzie mały domek modernistyczny zbudował mamie Matthew Nowicki,
– co za ruina od domostw z dala zdobi latami tyły szpitala,
– czy można zgrabnie, czy można pięknie rzeźbić modernizm w sosnowym drewnie,

To tylko przedsmak, bo atrakcji będzie oczywiście więcej. Zapraszam serdecznie. Spacer nie powinien potrwać dłużej niż 2 godziny. Wycieczka jest darmowa, ale jeśli komuś będzie się podobało i zechce podziękować tradycyjnym napiwkiem, przewodnik z pewnością się nie obrazi.

Zbiórka w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 16:00 przed wyjściem ze stacji metra Stare Bielany u zbiegu Kasprowicza i al. Zjednoczenia.

Spacer poprowadzi Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik po Warszawie i twórca portalu „Butem po Wawie”

Na spacer zaprasza grupa „Aktywni +”, która powstała po to, by zrzeszać ludzi pragnących aktywnie spędzać wolny czas. Więcej o grupie tutaj:http://aktywniplus.com/

Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim

Wakacje w mieście? Na placu Europejskim na pewno będą wyjątkowe! Już w niedzielę 7 lipca rozpoczynamy Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim! Razem ze swoimi pociechami co niedzielę będziecie mieli okazję do oglądania najlepszych filmów z serii kina familijnego. 👨👩👧👦

Seanse będą rozpoczynać się o godzinie 16:00. Wstęp darmowy.

Na miejscu możecie skorzystać także z oferty gastronomicznej, a w niej: burgery, pizza, French tacos, riksza z kawą i herbatą oraz Foodtruck Pielmień.

Jakie filmy dla Was przygotowaliśmy?
18.08 Rio
25.08 Asteriks i Obeliks osiedle bogów
01.09 Jaskiniowiec

Filmy będą wyświetlane z polskim dubbingiem.

Bezpłatne warsztaty przyrodnicze dla dzieci | pałac i park

Zapraszamy na spotkanie z rohatyńcem nosorożcem, chrabąszczem majowym, biedronką, rusałką pokrzywnik i wieloma innymi owadami, które zobaczyć można na wystawie „Wilanowski mikrokosmos – przedstawienia owadów na ceramice”. W czasie zajęć zwiedzimy wystawę, a przy pomocy puchatych, kolorowych drucików wykonamy własne, fantazyjne owady. Jeśli pogoda dopisze, wybierzemy się także do ogrodu, by poszukać mieszkających w nim bezkręgowców.

ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat
TERMINY: 4, 11, 18 i 25 sierpnia, 1, 8, 15, 22 i 29 września, godz. 15.00–17.00
MIEJSCE: Muzeum Pałacu w Wilanowie | pałac + park

WSTĘP: bezpłatnie | liczba miejsc ograniczona | należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie w dniu spotkania lub w tygodniu poprzedzającym wydarzenie

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2019

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 60-ty łączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

***
Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Wyjątkową muzyczną jakość gwarantują największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni pianiści rozpoczynający dopiero swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959, wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Tegoroczny, 60. sezon Koncertów zainaugurowany zostanie już 19. maja. Począwszy od tej daty, w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00 będziemy wspólnie cieszyć zmysły muzyką kompozytora w pięknych przestrzeniach Łazienki Królewskie 🌳

Otwarcie wnętrz 4 wagonów

16 czerwca, 21 lipca, 18 sierpnia, 15 września i 20 października 2019 –>w tych dniach zostaną otwarte dla zwiedzających aż 4 wagony! 😀

Będzie można zobaczyć od środka następujące wagony: salonowy serii Ashx 01, motorowy SN52-38, artyleryjski oraz bagażowo – pocztowy.

Wejście do wagonów w ramach biletu wstępu (www.bit.ly/2vVQfco) do Muzeum.

Zapraszamy!

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Do siedziby Sinfonii Varsovii wracają Wasze ulubione popołudniowe koncerty kameralne! W tym roku po raz pierwszy wydarzenia będą prezentowane w ramach siedmiu nurtów tematycznych: Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Dawna Warszawa i Improwizacja. Na scenie wystąpią zarówno znani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu repertuarowi, każdy ma szansę odnaleźć swoją muzykę!

Śladami średniowiecza – rodzinny piknik na Zamku w Czersku

Piknik Śladami średniowiecza to rodzaj interaktywnej lekcji historii, ale również fantastyczna zabawa. Przy każdym z przygotowanych stanowisk (garncarz, rogownik, kowal, warzenie soli, snycerka, etc.), o określonej porze, odbędzie się prezentacja, a przy niektórych (rozpalanie ognia, pieczenie podpłomyków, lepienie garnków) można spróbować swoich sił.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
1 rok temu

To proste 😜 bo jeszcze Tam nie dotarliśmy 😁

Joanna
Joanna
1 rok temu

Moi synowie marzą o wycieczce na Farmę Iluzji. Fajnie by było gdybyście pomogli spełnić dziecięce marzenie.🙂

Maja Ostrowska
Maja Ostrowska
1 rok temu

Bardzo pragniemy wygrac wejscioweczki na farme Iluzji. Usmiech dziecka jest najpiekniejsza I najcudowniejsza nagroda dla Nas rodzicow I nigdy nie powinien schodzi z ich twarzy 😁

Kasia F.
Kasia F.
1 rok temu

Farma Iluzji równa się przygoda,
radość, uśmiech i ducha pogoda.
Wygrana Olcię i Tomaszka ucieszy
a wygrawszy wejściówkę będziemy tam spieszyć.

Kasia F.
Kasia F.
Reply to  Kaja
1 rok temu

Dziękujemy, dziś cieszyliśmy się nagrodą spędzając piękny dzień w Farmie Iluzji. Dzieci nie chciały stamtąd wychodzić i pytały kiedy tam wrócimy, było super!

Joanna
Joanna
1 rok temu

Napisałam na FB i zdziwiłam się, że tylko jedna wypowiedźż… czytanie ze zrozumieniem się kłania;)

Mam Dwie Kochane Szakalki w wieku 3,5 roku – niesamowicie energiczne i żądne wiedzy:) Farma Iluzji jest na naszej liście miejsc do zobaczenia i fajnie by było dziecięcą energię spożytkować w tym ciekawym miejscu;)

Joanna
Joanna
Reply to  Kaja
1 rok temu

Dziękuję!! O jak ja się bardzo cieszę:>
Na ten weeekend zaplanowaliśmy wyjazd na Podkarpacie i w drodze powrotnej planowaliśmy zajechać na Farmę Iluzji. Postanowiłam sprawdzić wyniki konkursu i jakże to miła niespodzianka, że wejściówka wpadła w moje ręce!:)
Sama nie mogę się doczekać, ale jestem ciekawa jak moje Szakale zareagują :>:D

Joanna
Joanna
1 rok temu

Jesteśmy z synem ciekawi świata, a tam jeszcze nie byliśmy. Farma Iluzji byłaby świetną przygodą.

Małgorzata
Małgorzata
1 rok temu

Chciałabym spedzic z Synami (3 i 5 lat) i Mezem wspolny dzien z dala od ursynowskiego blokowiska. Wspolnie i radosnie. Mysle, ze Farma Iluzji to dobre miejsce:)

Magda
Magda
1 rok temu

Niestety w te wakacje zmuszeni jesteśmy zostać w Warszawie,wiec może udałoby się nam pojechać na Farmę Iluzji. Syn byłby przeszczęśliwy! Pozdrawiam

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Z opinii znajomych wiem ze to cudowne miejsce dla dzieci. Chciałbym aby moje dziecko poczuło tą cudowność na własnej skórze i dzieliło się tym szczęściem z innymi.

Marta
Marta
1 rok temu

Jako dziecko uwielbiałam film „7 życzeń”. Niedawno pokazałam go moim córkom , były zachwycone. Potem dyskusje o kocie, magicznym spełnianiu życzeń, marzeniach, sztuczkach, iluzji. Starsza córka powiedziała, że bardzo by chciała choć na moment przenieść się w zaczarowany świat – czyż Farma Iluzji nie byłaby najlepszym sposobem? A swoją drogą, powinnismy my dorośli zapatrywać się w nasze dzieci: one nie boją się marzyć.

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Bardzo chciałabym pokazać córce że koniec wakacji może być bardzo fajna, rodzinna przygoda która zapadnie w pamięci na długi czas.

Justyna
Justyna
1 rok temu

miło by było choc na chwile przeniesc sie w swiat iluzji. do zobaczenia na farmie:)

Justyna
Justyna
1 rok temu

Niestety w te wakacje nie mieliśmy żadnego wspólnego rodzinnego wyjazdu… dzieci samodzielnie spędzały czas na koloniach… czuję jakby nasza rodzina się podzieliła??? :(, chcę umacniać nasze więzi, wspólnym spędzaniem czasu… Farma Iluzji byłaby idealnym miejscem na wspólne WIELOGODZINNE!!! spędzanie czasu :).

Justyna
Justyna
1 rok temu

Od początku sierpnia remontuje dla mnie i mojego syna mieszkanie. Przez to niestety nie mam dla niego wystarczająco dużo czasu 😭 Wspólny wyjazd na Farmę Iluzji to byłaby dla niego fantastyczna rekompensata i radość z wspólnie spędzonego czasu.

Monika
Monika
1 rok temu

Oh bardzo bym chciała pojechać na Farmę Iluzji z moja dwójka;) cały czas jest „coś innego w planach”, a ja bardzo chciałabym mieć chociaż chwilę tylko dla nich bez rozpraszania uwagi. Mało tego pewne zobowiązania mnie nawet trochę blokowały, a teraz „musiałabym mieć wolne”;) a ja bardzo chce mieć wolne!!;)

Paweł
Paweł
1 rok temu

Byłoby super, gdyby wejściówka trafiła do Leona (6 lat), bo wspólnie od jakiegoś czasu testujemy „teorię względności rzeczy” – obserwujemy pilnie wszystko to, co wydaje się być czymś innym, niż jest w rzeczywistości. Dobrze to robi nie tylko naszej spostrzegawczości, dociekliwości i wyobraźni, ale też przyjemności bycia w pozornie zwyczajnym świecie rzeczy i zjawisk. Intuicja podpowiada mi, że Farma Iluzji jest o tym właśnie – przyjemności płynącej z odkrywania świata a rebour.

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Gdzie można znaleźć wyniki konkursu? 🙂

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Do kogo należy 5 wejściówka? 🙂 jest jeszcze nadzieja😂