Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (19 – 20 października)

Trzymanie kciuków za pogodę daje radę! Mamy piękną, ciepłą jesień! A ten tydzień zaczął się wspaniale! Trzymajcie dalej, nie puszczajcie, bo wiecie, gdy pada deszcz, dzieci się nudzą! Jeżeli nie chcecie, by się nudziły, to przy sprzyjającej aurze odwiedźcie najlepsze place zabaw, które znajdziesz w eBooku – Dziecięca Mapa Warszawy. Całą masę innych, wspaniałych atrakcji mam dla Was w poniższej, Weekendowej Zajawce.

Spis treści:

sobota, 19 października

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni ? to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni ???, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

50 urodziny bardzo głodnej Gąsienicy

Świętuj razem z nami 50-te urodziny bardzo głodnej Gąsienicy. Odwiedź Flob a dob i weź udział w specjalnie przygotowanych warsztatach plastycznych.
Co będziemy robić? Oczywiście przeczytamy i omówimy bardzo głodną Gąsienice, porozmawiamy o tym, co, kiedy i ile zjadła. Stworzymy także własne gąsienice, w ramach warsztatów plastycznych!

Dla kogo? Dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat!

Koszt: 35 zł
Zapisz się na: https://flobadob.pl/zapisy-on-line/
Czekamy na Was!

Tydzień kodowania w Cortland

Zapraszamy na darmowe warsztaty z programowania w ramach #CodeWeek w salonie Cortland w Galeria Młociny.

Pozwól dzieciom poznać bliżej zawód przyszłości w trakcie nauki przez zabawę! Odwiedź nas w sobotę 12 lub 19 października i zobacz, jak łatwo programować.

Warsztaty:
15:00 – Akademia OSMO – programowanie dla 5-8 latków
16:00 – Akademia OSMO – programowanie dla 5-8 latków
17:00 – Swift Playground – kodowanie dla 9-12 latków
18:00 – Swift Playground – kodowanie dla 9-12 latków

Zgłoś swój udział: www.cortland.pl/apple/tydzien-kodowania/

Akwarela dla dzieci: Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

Kto zna Misia Uszatka?
A może zapytacie rodziców, czy pamiętają taką postać? Tematem naszych prac będą pluszowe misie. Obrazek wykonamy używając jednego koloru – każdy takiego, w jakim wyobrazi sobie misia. Gotową pracę oprawimy w kartonową ramkę. Zajęcia dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z akwarelą, jak również dla doskonalących swoje umiejętności.

Dla kogo? Dzieci 7+.

Instruktor Teresa Ewa Ledzińska.

Termin: 19 października, sobota, godz. 12.00-13.30
Opłata: 25 zł

Koncerty gordonowskie dla dzieci w wieku 0-2 lat

Skąd biorą się muzyczni geniusze tej miary co Chopin? Skąd biorą się słuchacze wrażliwi na ich utwory? Najczęściej wyrastają z dzieci, którym muzyka towarzyszy od najmłodszych lat.

Choć muzyka obecna jest w naszym życiu cały czas i stanowi tło dla wielu naszych działań, nieczęsto mamy dziś okazję wspólnie muzykować. Być może właśnie dlatego tak dużą popularnością w ostatnich latach zaczęła cieszyć się teoria Edwina Eliasa Gordona i oparte na niej zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Metoda gordonowska ma na celu wprowadzenie dzieci do uczestnictwa w kulturze muzycznej czerpiącej z rozmaitych tradycji. W Muzeum Chopina rozmaitość ta przejawiać się będzie przede wszystkim w łączeniu inspiracji muzyką klasyczną i tradycyjną.

Koncerty gordonowskie w Muzeum Chopina to okazja do wspólnego śpiewania i poruszania się w rytm muzyki, różnorodnych zabaw z melodią i rytmem angażujących zarówno młodych, jak i dorosłych słuchaczy, improwizacji wokalnych i instrumentalnych, ale także słuchania muzyki w znakomitym wykonaniu.

XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej

JUBILEUSZOWY FESTIWAL!
Już po raz 20 warszawską publiczność będzie bawił i zachwycał wyjątkowy program Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Rodzina Zalewskich, która z cyrkiem związana jest już od 8 pokoleń, na Jubileuszowy Spektakl przygotowała wyjątkowy program dla całej rodziny. Program został skonstruowany tak, aby bawił widzów w wieku 1-99 lat!
Cyrk Zalewski zabiera w nim widzów do baśniowego świata i przez dwie i pół godziny nie pozwala oderwać wzroku od swojej areny!
Cudowny świat cyrku, powrót do dziecięcych lat, wstrzymujące dech w piersiach pokazy akrobatyczne, majestatyczne pokazy wielbłądów, występy na granicy ludzkich możliwości, po raz pierwszy prezentowane w Polce latające trapezy z Brazylii, wspaniałe show iluzji, pokaz ultranowoczesnych laserów, a na deser – niesamowita walka dinozaurów i jedyny w swoim rodzaju Spiderman. Wszystko tylko w Cyrku Zalewski.

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

Spotkania z Teatrzykiem w Galerii Łomianki

Zapraszamy na rodzinne SPOTKANIA Z TEATRZYKIEM!

KALENDARZ IMPREZ.

GODZINY ROZPOCZĘCIA SPEKTAKLI – 13:00 | 15:00 | 17:00

Nadchodzi Pipi
19.10.2019

Scenariusz inspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład” O, nadchodzę i to jak! Uroczyście melduję, iż nie kto inny, tylko ja – Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszkam sama w willi Śmiesznotce i czekam na powrót taty – Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności bawię się w berka z policjantem ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt, wraz z przyjacielem Tommym zbieramy przeróżne
skarbo-rzeczy. Następnie przenoszę się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczę amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny postanawiam skrócić tydzień wywołując Szamana z egzotycznego Laosu. Co wyniknie z tych czarów…? Przekonacie się sami.

Interaktywny spektakl dla dzieci z elementami języka angielskiego.

Festiwal Gier Planszowych | Empik Arkadia

Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Gier Planszowych organizowanego przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych. Festiwal to możliwość spróbowania swoich sił w rozgrywkach, prezentacje nowości, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier. Wydarzenie, podczas którego nie zabranie atrakcji dla całej rodziny, odbędzie się w aż 9 polskich miastach 12 oraz 19 października.

WSTĘP WOLNY
Więcej na: http://empik.com/festiwalgier

Święto Dyni w Folwark Bródno 2019

Otwarty rodzinny festyn z ogromną ilością bezpłatnych atrakcji dla dzieci oraz Targiem rękodzieła i regionalnych specjałów!

Było sobie miasto- budujemy mosty. Warsztaty architektoniczne.

Czym jest most? Gdzie i ile mamy takich konstrukcji w Warszawie? Które mosty na świecie są najbardziej wyjątkowe? Jak być dobrym projektantem i konstruktorem?

Było sobie miasto to warsztaty konstruktorsko – architektoniczne dla dzieci. Zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta.
Na zajęciach poznamy imponujące konstrukcje, stworzymy modele własnych mostów orazsprawdzimy ich wytrzymałość!

Koszt 40 zł/osoba

Otwarcie Królewskiego Ogrodu Światła | Wilanów

✨ Królewski Ogród Światła w Wilanowie powraca, aby rozświetlić jesienne i zimowe wieczory! Odwiedzając wilanowski park po zmroku, poczujecie się jak na królewskim dworze… Świetlną wystawę otwieramy 19 października o godz. 17.00. Zapraszamy!

W weekend otwarcia planowane są dodatkowe atrakcje. O szczegółach powiadomimy niebawem.

? DATY i GODZINY OTWARCIA
↪ 19 października 2019, godz. 17.00–23.00
↪ 20–31 października 2019, godz. 17.00–21.00
↪ 2 listopada 2019 – 23 lutego 2020, godz. 16.00–21.00

✨ POKAZY MAPPINGÓW
↪ 19 października, godz.: 18.30, 19.30, 20.30, 21.30
↪ pozostałe soboty i niedziele października, godz.: 18.30, 19.30, 20.30

? BILETY
↪ poniedziałek – piątek: 10 zł – bilet zwykły, 5 zł – bilet ulgowy
↪ sobota – niedziela: 20 zł – bilet zwykły, 10 zł – bilet ulgowy
↪ dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Bilety można kupić:
↪ w kasie muzeum | czynna w godz. 17.00–20.00
↪ online: https://bit.ly/2IhsXmR

IV Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej

Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję wystawy makiety modułowej w Stacji Muzeum.

W tym roku organizatorzy zaprezentują dużą makietę kolei wąskotorowej w skali 1:87 (H0e). Częścią makiety będzie stacja Pleszyn, gdzie układ torowy występuje w splocie toru normalnego i toru wąskiego. Budowa tej stacji była inspirowana istniejąca stacją Pleszew.

Kolejnym elementem makiety będzie przystanek przesiadkowy Leśnica Wąskotorowa, gdzie kończy się tor normalny, a pasażerowie przesiadają się na kolej wąskotorową. Pozostała część makiety, to szlak wąskotorowy utrzymany w typowo polskim klimacie, inspirowany kolejką bieszczadzką. Ciekawym elementem tego szlaku będzie nowo zbudowany moduł z betonowym mostem w okolicach Cisnej.

Kino przyjazne sensorycznie 2019

Kino przyjazne sensorycznie – kino dostępne dla wszystkich
[POKAZY W 2019 ROKU]

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z kinami Cinema City i Fundacją Pomoc Autyzm zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”. Seanse dedykowane są dla widzów z autyzmem i Zespołem Aspergera, a także dla tych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata mogliby skorzystać z takich spektakli.

Seanse przyjazne sensorycznie będą odbywać się w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy, Lublinie, Katowicach, Bielsku Białej i Zielonej Górze.

Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy w tygodniu. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł pod adresem dedykowanym rezerwacjom grupowym w danej lokalizacji.

Cinema City, jako partner inicjatywy, otwiera swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Na salach zostaną zapewnione odpowiednie warunki:

• światła nie będą w pełni zgaszone, tylko przyciemnione;
• dźwięk filmu zostanie przyciszony, by nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki;
• przed seansem nie będą wyświetlane reklamy;
• sala nie będzie wypełniona całkowicie, co zapewni widzom dużo większą swobodę;
• podczas seansów sensorycznych nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy;
• wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie.

Nela Mała Reporterka na World Travel Show 2019

Nela Mała Reporterka powraca na World Travel Show 2019! ⛰? Już 19 i 20 października 2019 będziecie mogli wyruszyć z Nelą na ratunek Planecie Ziemia! ??? Zobacz edukacyjno-ekologiczną wystawę “Od przyrody do plastiku”, stwórz z nami największy łańcuch z siatek i podpisz petycję o ochronie waleni na Wyspach Owczych! ?
Z tej okazji mamy dla Was niespodziankę – 3 bilety w cenie 2! Promocja trwa do 15 września.
❗️ Spotkanie z Nelą odbywa się w ramach ogólnego biletu na targi (biletu jednodniowego na sobotę lub niedzielę albo biletu VIP na piątek, sobotę i niedzielę).❗️

Księżniczka na ziarnku grochu

Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy i muzyk wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

II Bielański Festiwal Książki Dziecięcej

Urząd Dzielnicy Bielany wraz ze Stowarzyszeniem „Mamy Czas” zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy na Drugi Bielański Festiwal Książki Dziecięcej.

Już 19. października będziemy mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z nowościami rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży.
Imprezie będą towarzyszyć liczne atrakcje artystyczne i plastyczne.
Porozmawiamy o nowościach wydawniczych. Wspólnie będziemy czytać bajki i wiersze.
Festiwalowe foyer to także tło wystawy prac plastycznych, powstałych w Pracowni Twórczej Warsztat.

Oczywiście na odwiedzających będzie czekać pyszny, zdrowy bufet.

Zapraszamy całymi rodzinami.

Wstęp bezpłatny
19.10.2019 godz.: 11-14
Urząd Dzielnicy Bielany – sala widowiskowa, wejście od ul. A.Jarzębskiego

Puzzle na plac! Układamy Rolkę sztokholmską.

Rok Wazowski 2019
PUZZLE NA PLAC! Układamy “Rolkę sztokholmską”

Wyjątkowe wydarzenie na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się już 19 października o 11:00.

Unikatowe dzieło “Rolka sztokholmska” zostanie odtworzone w formie układanki, a każda chętna osoba będzie mogła wziąć do ręki swój PÓŁMETROWY puzzel i stworzyć wspólnie imponując fryz ;)

Weź udział w zabawie i przekonaj się, że historia potrafi być fascynująca ;)

Wydarzenie ma na celu promocję Roku Wazowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

To pierwsze z nietypowych wydarzeń, które pozwoli odkryć wiele innych tajemnic dynastii Wazów. Już wkrótce więcej informacji!

W roku 2019 mija 400 lat od ukończenia przebudowy Zamku Królewskiego w Warszawie, podjętej na zlecenie króla Zygmunta III. Obecny kształt rezydencji królewskiej przypominający pięciobok, a także charakter fasady od strony placu Zamkowego i Wieżę Zegarową zawdzięczamy przemianie architektonicznej z tego okresu. W epoce panowania polskich władców z dynastii Wazów Zamek stał się centrum życia politycznego i kulturalnego XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. W związku z wyjątkowym jubileuszem serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach przybliżających ówczesne dzieje Zamku, organizowanych pod hasłem Rok Wazowski 2019.

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

? GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(“) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

? GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo ? i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
? ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach ?, poznawać tajniki sztuk walki ?? i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie “trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

?? Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym :)

Warsztaty Fizyczne “Co, jak i dlaczego?”

Cykl warsztatów fizycznych dla dzieci od 7 do 11 lat.
Pierwsze zajęcia z cyklu 19.10, sobota, godz. 10.30
“Co, jak i dlaczego” to warsztaty, podczas których dzieci za pomocą eksperymentów poznają podstawowe prawa fizyki. Na zajęciach własnoręcznie wymyślamy, konstruujemy, zderzamy, zrzucamy i zatapiamy – a wszystko po to, żeby za pomocą zmysłów doświadczyć zjawisk fizycznych zachodzących wokół nas. Eksperymenty, które wykonujemy, są czasem proste, czasem nieco bardziej skomplikowane, ale wynik każdego z nich staramy się wyjaśnić: najpierw po swojemu, potem z pomocą prowadzącego.
Zajęcia odbywaja się 1 raz w miesiącu, w soboty i trwają 1,5 godz., rozpoczynają się o godz. 10.30,

– daty spotkań w semestrze jesiennym: 19.10, 16.11, 7.12

– opłata 120 zł za 3 zajęcia (dla drugiego dziecka z rodzeństwa 25% zniżki),

– grupa ruszy, jeśli zbierze się min. 8 osób.

W przypadku nieobecności dziecka nie ma możliwości odrabiania zajęć, ani zwrotu opłaty.

Śpiewogranki – Warszawa, Wilanów

WILANÓW / WARSZAWA

W każdą sobotę o godz. 11:00 zapraszamy rodziny z dziećmi (0-36 miesięcy) i kobiety w ciąży na zajęcia umuzykalniające. To idealny sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu ze swoją pociechą. Mamy, tatusiowie, babcie, dziadkowie – weźcie pociechy i przyjdźcie spędzić z nami miły czas :)

Nie musicie umieć śpiewać, nie musicie być muzykalni, ważne, żebyście tam po prostu byli i towarzyszyli maluchom w ich muzycznym rozwoju. :)

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci, prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki opracowaną przez amerykańskiego muzyka jazzowego, psychologa i pedagoga – Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia odbywają się w formie zabawy, podczas której dzieci mają pełną swobodę. Mogą leżeć, biegać, skakać, innymi słowy odbierają muzykę w najdogodniejszej dla siebie pozycji. Aby nasze spotkania były bardziej kreatywne, w ich przebieg wplatamy zabawy z różnymi gadżetami np. piórkami, chustkami, piłkami, chustą animacyjną. Gramy też na instrumentach, aby dzieci głębiej mogły poznać świat muzyki.

Jednorazowe wejście (opiekun + dziecko) – 40 zł
Jednorazowe wejście (opiekun + rodzeństwo) – 60zł
Kolejna osoba dorosła (rodzic, babcia, niania) – 10 zł
Karnet na 4 spotkania (do wykorzystania przez 5 tygodni) – 130 zł

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń pod adres mailowy: mamuzyki@gmail.com
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Smykowizje – październik 2019

miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat
zbiórka w holu U–jazdowskiego

10:00 – grupa młodsza: 0-2 lata
11:00 – grupa starsza: 3-5 lat
Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach sensoplastycznych: od 1 roku życia.

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł (w cenie biletu wstęp na wystawy)
Informacje udzielane są mailowo i telefonicznie: + 48 22 628 12 71-73, wew. 135
Na maile i telefony odpowiadamy we wszystkie dni tygodnia od godziny 12:00 oprócz poniedziałków
Przedsprzedaż online biletów rodzinnych na wydarzenia przez stronę www.u-jazdowski.pl

Zakup biletu związany jest z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka i opiekuna, łączy się z akceptacją regulaminu wydarzenia, w tym wyrażeniem zgody na komunikację mailową w sprawach, dotyczących udziału w projekcie

Jakie dźwięki i słowa ukryły się w obrazach? O czym śpiewa Stara Śpiewka? W październiku 2019 roku zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Smykowizje – dźwiękowe, ruchowe i sensoryczno-wizualne działania, realizowane wśród obiektów sztuki współczesnej, w inspirujących przestrzeniach wystaw: kończącej się już wystawie „Dotknij sztuki” oraz w Ogrodzie Miejskim Jazdów i na nowej wystawie „O wiele historii za dużo, by zmieścić w tak małym pudełku” Bik van der Pol w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Cykl miniperformansów i koncertów dla rodzin z dziećmi w wieku 0-5 lat. Podczas wydarzeń istotna jest aktywizacja wzroku, słuchu, smaku, dotyku i odczuwania najmłodszych. Podczas koncertów Smykowidzowie zamieniają się w słuch w niepowtarzalnej scenerii współczesnych dzieł sztuki. Podczas wizualnych performansów sensorycznych za pomocą zmysłów smaku, dotyku, wzorku i węchu poznają różne materiały, nie tylko plastyczne, z których gdy będą starsze, nauczą się wyczarowywać cuda. Podczas interaktywnych wydarzeń, poprzez odpowiednie pobudzanie, połączone z dobrą zabawą, najmłodsi rozwijają percepcję w różnych zakresach. A przede wszystkim dobrze i twórczo się bawią.

Projekt adresowany jest do rodziców i opiekunów w równej mierze, co ukierunkowany na rozwój małych dzieci. Zachęcamy rodziców do posługiwania się osobiście materiałami i narzędziami, by dzieci mogły się na ich działaniu wzorować. W ramach cyklu odbywają się trzy rodzaje wydarzeń: plastyczne, wizualno-dźwiękowe oraz muzyczne w formie miniperformansów i koncertów. Na tych pierwszych (2 i 4 sobota miesiąca) stosujemy za każdym razem inne materiały i narzędzia, z którymi chcemy zapoznać dzieci od pierwszych miesięcy życia. W naszych działaniach wykorzystujemy materiały: ciecz newtonowska (zrobiona ze skrobi ziemniaczanej), papier czerpany, folia transparentna, piasek, kamienie, podświetlane stoliki, drewno, folia bąbelkowa, kalka techniczna, gąbka, krepina, worki jutowe, owoce, warzywa oraz wiele innych, również bardzo nieoczywistych materiałów. Sugerowany wiek dziecka, uczestniczącego w wydarzeniach plastycznych: od 1 roku życia.

W pierwszą i trzecią sobotę miesiąca odbywają się performanse wizualno-dźwiękowe i koncerty. Podczas nich używamy nieco innych materiałów: wstążek, sznurków, filcu, kocyków, poduszek, tiulu, kolorowych piór, instrumentarium orffowskiego, a kształty, kolory i materiały „kojarzymy” często z ruchem, dźwiękami i specjalnie dobranymi utworami i piosenkami, wykonywanymi na żywo, których maluchy słuchają w skupieniu, ale też i aktywnie reagują, poprzez ruch, bieganie, spontaniczne odgłosy, improwizowany taniec i wiele innych aktywności, które są przez animatorów i edukatorów Smykowizji mile widziane.

{Smykowizje} – miniperformanse, koncerty i warsztaty dla rodzin z dziećmi 0-5 lat

19/10 – „Białym głosem”
koncert performatywny wokół tematów ekologicznych i Ogrodu Miejskiego Jazdów
Po ukraińsku, po polsku, a może po blablalińsku? Wraz ze Starą Śpiewką skupimy się w kole wokół studni, rzeki i jeziora. Posłuchamy pieśni o drzewie i o lubczyku. Zrobimy deszcz i zatańczymy w rytm bębna. Nasze spotkanie będzie pożegnaniem z Ogrodem Miejskim Jazdów, który w tym roku zanurzony był w temacie wody.
Wystąpi zespół Stara Śpiewka
prowadzenie: Anna Szawiel
bilety na godzinę 10:00 lub 11:00: https://bit.ly/2nQVEB5

niedziela, 20 października

Dla niejadka filmowa gratka! Pokazy dla dzieci w kinie Kultura

Kino Kultura zaprasza w niedzielne poranki na filmy dla dzieci. Na uczestników seansów będą czekały pyszne smakołyki w restauracji Cinema Paradiso.
Seanse rozpoczynają się w każdą niedzielę października o godz. 11.00. Cena biletu wynosi 12 zł.

20.10.
„Gordon i Paddy”
Pięknie animowana historia przyjaźni myszki i komisarza ropucha, którzy łączą siły, by chronić mieszkańców lasu. Czy ich spryt i rozwaga wystarczą, by rozwiązać kolejną kryminalną zagadkę?
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?

CodeWeek – darmowe warsztaty z programowania

Flob a dob i Cortland zaprasza na darmowe warsztaty z programowania w ramach CodeWeek.
Odwiedź nas i zobacz, jak łatwo programować. Przygotowaliśmy dla Was dwa, niedzielne warsztaty:
– o 11:00 – Akademia OSMO – programowanie dla 5-8 latków
– o 12:00 – Swift Playground – kodowanie dla 9-12 latków

Zapisz się na: https://flobadob.pl/zapisy-on-line/

Czekamy na Was!

Dotknij sztuki

Wstęp na wystawę bezpłatny.

Wystawa sztuki współczesnej może być przestrzenią do eksperymentowania i zabawy. I to nie tylko dla artysty, ale także dla widzów. Na rozpoczynającej się 1 czerwca, w Dzień Dziecka, wystawie „Dotknij sztuki” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do dzieł sztuki można wejść, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki albo zwyczajnie przesunąć je w inne miejsce.

Wszystko zaczęło się od warsztatów z dziećmi przeprowadzonych w ubiegłym roku w U–jazdowskim przez grupę młodych artystek i artystów. Uczestniczyły w nich przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym, które miały wpływ na to, jak ostatecznie dzieło wygląda. Efektem tych spotkań są prace, których będzie można doświadczyć na wystawie „Dotknij sztuki”. Doświadczyć, czyli dotknąć, posłuchać, sprawdzić, z czego są zrobione. Obiekty są wykonane w rozmaitych technikach, z różnych materiałów, i mają działać na wszystkie zmysły. Nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Ta nietypowa wystawa to okazja do wspólnego odkrywania sztuki. Obala stereotyp, że sztuka współczesna jest nieprzystępna, a wizyta w galerii ją prezentującej to zwykle coś nudnego i niezrozumiałego. Jej przestrzeń wypełniają kolory, dźwięki, faktury i zapachy. „Dotknij sztuki” pokazuje, że sztuka współczesna to inspirujący świat doznań. Stwarza okazję do zabawy, leżenia, nasłuchiwania, przytulania, używania, wąchania. Można przesuwać obrazy na kółkach, przejść się i dotknąć korytarza z gąbek, poczuć, jak wibruje podłoga, wejść do tajemniczego labiryntu z drewna czy pochlapać się wodą. To zaproszenie do zmysłowego odbioru, skierowane do każdego, niezależnie od wieku, umiejętności, wiedzy czy sposobu postrzegania świata. W galerii przez cały czas obecni są animatorzy, którzy przekazują „instrukcje obsługi” poszczególnych dzieł, a także opowiadają ciekawe historie z nimi związane.

Wystawa, towarzyszące jej działania i powstała to próba poszukania przez zabawę odpowiedzi na fundamentalne pytania: Czym jest dzieło sztuki? Na czym polega tworzenie?

13. Krakowska Mikrowyprawa w Naturę: Skałki Twardowskiego

Zapraszamy rodziny, dużych i małych odkrywców natury na Mikrowyprawę w Naturę – eksplorację dzikiej przyrody Krakowa w niedzielę 20 października.

Zapisy WYŁĄCZNIE poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, link do formularza zostanie opublikowany w wydarzeniu 14.10 o 7:00 rano.

Tym razem ekspedycja w Skałki Twardowskiego. Będziemy mogli się zanurzyć w przyrodę lasu i okolic kamieniołomu. Jak zwykle, wsadzimy rękę do stawów, aby poszukać podwodnych stworzeń, poeksplorujemy bagna, wsadzimy lupę pod korę.

? Będzie czas na dużo radości, swobodnej zabawy, poznawanie lasu, martwe drewno, błoto i dzikie zwierzęta, trochę wiedzy i przyrodniczych ciekawostek. A przede wszystkim wspólne bycie w przyrodzie miasta i jej bezpośrednie doświadczanie, w którym będziemy Wam towarzyszyć i odkrywać jej niezwykłości. Nasze mikrowyprawy to też solidna dawka witaminy “N”, której tak bardzo potrzebujemy teraz dla zdrowia naszego i dzieci :D #zielonagodzina#zielonaniedziela

? Uczestnicy wrócą nie tylko zachwyceni, ale także z odpowiednią dawką tlenu – tak potrzebnego dla naszego mózgu, a dzieci wybiegane i wypoczęte przed całym tygodniem.

? Zapraszamy wszystkich (nie tylko rodziny z dziećmi)!
Dobrze być przygotowanym na wiosenne warunki i swobodną zabawę dzieciaków – tzn. mieć ze sobą wodę do picia, zaopatrzyć się w wygodne i nie przemakalne ubranie oraz mieć ze sobą strój na przebranie :)

<W razie bardzo złych warunków atmosferycznych (ulewa, wichura) zastrzegamy sobie prawo do odwołania wydarzenia i przeprowadzenia go w innym terminie. Wówczas na nowo będziemy zbierać zapisy.>

PIKNIK: po zakończeniu spaceru przez naszą Fundację zapraszamy Was na wspólny eko-poczęstunek. My coś przygotujemy (nie zabraknie kultowego barszczu do picia), ale zachęcamy by przynieść też własne przekąski i będziemy mogli się nimi nawzajem dzielić (za granicą takie coś nazywają co-sharing).
????

Dla rodzin: Dziecięce ogrody muzyczne

W środku Europy, niedaleko Polski leży Austria, kraj o wspaniałej przyrodzie, bogatej historii i kulturze. Ojczyzna Mozarta, Schuberta, Mahlera. Każdy, kto interesuje się sportem wie, że dużą część Austrii zajmują piękne wysokie góry- Alpy, a kraj ten jest potęgą w sportach zimowych. Być może jednak nie każdy wie, że stolicą Austrii jest Wiedeń- miasto „klasyków wiedeńskich”, w którym żyło wielu wybitnych artystów, a także panował cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef z żoną pieszczotliwie nazywaną Sissi. Wiedeńczycy uwielbiają kawiarnie. Pierwszą z nich, potem gdy Turcy w 1683 roku uciekali po przegranej bitwie i zostawili 500 worków kawy, założył polski kupiec. Miejscem odwiedzanym równie chętnie jak wiedeńskie kawiarnie jest park Prater, w którym znajduje się jedno z najstarszych wesołych miasteczek na świecie. Istna karuzela atrakcji- zapraszamy do muzycznej podróży do Austrii.

ZooEgzotyka

Zapraszamy na kolejną wystawę zwierząt i roślin egzotycznych połączoną z targami, która odbędzie się 20 października 2019r. na ul. Siennickiej 40 w Warszawie.(OSiR Praga)
Tylko tutaj w jednym miejscu będziecie mogli zobaczyć węże, jaszczurki, żółwie, żaby, ślimaki, owady, pająki, mrówki, ryby i rośliny z całego świata!

Zapraszamy serdecznie na nasze wydarzenie oraz stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje:
www.zooegzotyka.pl
Bilety na wydarzenie można nabyć w dniu imprezy w kasach biletowych lub online.

Koncert dla niemowląt i dzieci do lat 6!

20 października zapraszamy na Saską Kępę na kolejny koncert dla całych rodzin! Będziemy wspólnie śpiewać, rytmizować i bawić się muzyką w iście rodzinnej atmosferze! Cały koncert to interaktywne wydarzenie: wszyscy uczestnicy siedzą na podłodze, aktywnie uczestniczą w całym koncercie, wraz z Prowadzącymi wspólnie śpiewają i grają na instrumentach. Współtworzą całe wydarzenie!

Podczas koncertu obowiązuje zmiana obuwia. Można również pozostać w skarpetkach.

Koncert dla dzieci: Rytmy iberoamerykańskie

Zapraszamy dzieci w wieku 1-7 lat na koncert „Rytmy iberoamerykańskie” w cyklu KLASYKA DZIECIOM.

Koncert prowadzony będzie w dwóch językach, hiszpańskim i polskim. Dzieci będą miały okazję poruszać się w rytm muzyki, nauczyć się kilku hiszpańskich słów, osłuchać się z muzyką latynoamerykańską i hiszpańską. Dla dorosłych będzie to uczta dźwiękowa, muzyka iberoameryńska klasyczna potrafi poruszyć każdego.

Do wspólnej zabawy wykorzystamy kolorowe chusty, które pomogą dzieciom tańczyć. Zrobimy wachlarze oraz wspólnie zagramy na instrumentach perkusyjnych.

Teatr dla dzieci

20 października – niedziela – godz. 12:00
Dom Kultury Uśmiech Ożarów Mazowiecki, ul. Poznańska 165

wstęp wolny !

Zapraszamy dzieci na spektakl teatralny
NIEBRZYDKIE KACZĄTKO I MAGICZNA SZAFA
w wykonaniu Teatru Ptasie Melodie

W stawim domu, pośród kaczeńców i gęstego tataraku, kacza mama szykuje obiad dla swych ukochanych kaczych synów. Jak to czasem bywa, między braćmi dochodzi do sprzeczki. Pysio, który czuje się samotny i niepotrzebny, wchodzi do szafy, by znaleźć tam schronienie przed nieprzyjaznym światem. Ale nie jest to byle jaka szafa… Ta akurat jest magiczna! Pysio wypowiada na głos życzenie i znajduje się nagle w miejscu gdzie nie ma wyśmiewania i wszyscy są dla siebie serdeczni.

Bajka powstała z myślą o tym, aby wskazać dzieciom prawidłowe wzorce zachowań w stosunku do drugiego człowieka. Pokazuje jak łatwo możemy zranić naszego kolegę i jak ważne jest, by dbać o siebie nawzajem. Bajka jest przede wszystkim o tolerancji na naszym “własnym podwórku”.

Filharmonia Dziecięca: „Koszyk pełen muzyki”

Filharmonia Dziecięca: „Koszyk pełen muzyki”

Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3

20.10.2019 (niedziela), godz. 12.45

Co znajduje się w jesiennym koszyku? Jabłka, śliwki i inne owoce, kasztany, żołędzie i pęk kolorowych liści. Kilka suchych gałązek z ogniska…

W koszyku Filharmonii Dziecięcej znajdą się dodatkowo piosenki i taneczne melodie, opowiadające o jesiennych darach. Muzyka grana na tradycyjnych instrumentach zaprosi słuchaczy do wspólnej zabawy.

Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli) do nabycia od 14 października w placówkach Centrum Kultury Wilanów.

Spektakl dla dzieci “Ojciec wie najlepiej”

20 października 2019 (niedziela)
godz. 15.00
wstęp 10 zł

Spektakl dla dzieci „Ojciec wie najlepiej” na podstawie baśni J. C. Andersena.

Perkusyjny super- koncert dla dzieci – Rodzinny

Arcyciekawe perkusyjne instrumenty, zadziwiające i trudno dostępne, niepowszechne. Dzieci posłuchają utworów na marimbę, wibrafon, ksylofon, dzwonki orkiestrowe, dzwony rurowe, będą też cajon, zestaw perkusyjny, gran cassa i piano, oraz popisy na werblu z latającymi pałeczkami i tematy symfoniczne z kotłami.

Pojawi się najlepsza klasyka, ale też standardy, Piazzolla, muzyka filmowa, a nawet blues na wibrafon.

Warszawa w Pigułce – trzecie urodziny Ogórka

Projekt “Ogórkiem po Warszawie” ma już trzy lata. Jak ten czas leci. Dopiero co chwaliliśmy się, że niebieski “Ogórek” wozi naszych gości okrągły rok. Dopiero co prezentowaliśmy Wam kolejne dziecko, czyli “Ogórka” czerwonego. Dopiero przygotowaliśmy dla Was wycieczkę szlakiem legendarnych knajp PRL-u. A tu, proszę. To już trzy lata jak nasze “Ogórki” w każdą sobotę przemierzają stołeczne ulice, a nasi przewodnicy robią wszystko, żeby poprawić Wasze samopoczucie.

A ponieważ każda okazja jest dobra żeby świętować, zapraszamy na wycieczkę pokazującą klasyczne atrakcje naszego miasta, ale jak zawsze w naszym przypadku bez klasycznego podejścia do nich. Zapraszamy na wycieczkę “Warszawa w Pigułce”. Będzie to wycieczka wyjątkowa, bo bogata w całą masę dodatkowych atrakcji.

Przejdźmy zatem do meritum. Proponujemy Wam wyjątkowy jubileuszowy przejazd. Na czym polega pomysł? Spotykamy się wszyscy w niedzielę 20 października o godzinie 14:00 na pl. Defilad i w uroczystych nastrojach udajemy się w wyjątkową podróż.

Co jest nieodłącznym elementem urodzin? Oczywiście tort, a ten na naszej przejażdżce rzecz jasna też się pojawi. Nie odmówimy przecież naszym staruszkom możliwości zdmuchnięcia trzech świeczek ;) A czego dowiecie się na samej wycieczce. A na przykład tego:

– o której godzinie i dlaczego grany jest warszawski hejnał,
– czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
– pozostałością jakiego budynku jest Grób Nieznanego Żołnierza,
– które obiekty w stolicy były przesuwane,
– kto do Pałacu Kultury i Nauki nie wpuścił Bieruta,
– od jakiej łazienki wzięły nazwę Łazienki Królewskie,
– o co chodzi z krzyżami na pl. Trzech Krzyży,
– którą konstytucję mieli na myśli twórcy placu Konstytucji i na cześć którego marszałka nazwę wzięła ulica Marszałkowska,
– dlaczego Mariensztat oznacza Miasto Marii i o którą Marię tu chodzi,

To oczywiście tylko część atrakcji, które pojawią się podczas wycieczki. Nie będziemy bowiem tylko jeździć. Ta wycieczka to okazja, żeby przespacerować się po Łazienkach Królewskich i poczuć klimat warszawskiej Starówki i jej urokliwych uliczek.

Ponieważ okazja jest wyjątkowa, każdy z naszych uczestników będzie mógł spróbować urodzinowego tortu, kieliszkiem szampana wzniesiemy ogórkowy toast, będą quizy i zabawy dla dzieci, zorganizujemy rodzinny konkurs w przeciąganiu „Ogórka”, będzie pakowanie się na wakacje do Bułgarii i wiele innych przyjemności.

Wycieczka wraz z dodatkowymi atrakcjami potrwa około 3 godzin. Koszt wycieczki to 50 zł od osoby, a bilet rodzinny 2 plus 2 kosztuje złotych 150. Dobra zabawa w cenie.

Dzień Krajobrazu | Działania ekologiczne, pokazy

“Woda w krajobrazie” to hasło tegorocznego Dnia Krajobrazu. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich można będzie wziąć udział w różnych działaniach ekologicznych

???
20 października 2019 r. w godz. 12.00-16.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni otwarte będą stanowiska ekologiczne ?goo.gl/maps/VLhfnqhCrAadhTBG8

?Przy pierwszym z nich dowiemy się, jak oszczędzać wodę. Każdy uczestnik spotkania otrzyma papierową lilię, która otworzy się po włożeniu do wody. W środku kwiatu znajdą się wiadomości na temat wody i zobowiązania, jakie należy podjąć, by ją skutecznie oszczędzać.

?Przy drugim stanowisku można będzie nauczyć się wykonywać filtry wodne z naturalnych komponentów. Uczestnicy spotkania obejrzą oczyszczoną wodę pod mikroskopem.

?W Dniu Krajobrazu zapraszamy również do udziału w spacerze po łazienkowskich ogrodach szlakiem królewskich stawów i fontann?Woda, władza, estetyka | Spacery po łazienkowskich ogrodach

???
Wydarzenia ekologiczne, odbywające się w Łazienkach Królewskich z okazji Dnia Krajobrazu, są częścią programu edukacyjnego do projektu “Źródła przemian. Ochrona i udostępnienie historycznego dziedzictwa Łazienek Królewskich. Konserwacja i remont Białego Domku oraz Wodozbioru wraz z zabytkowym ogrodem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie”

Przedstawienie dla dzieci “Na jesiennym liściu”

Zapraszamy na spektakl dla dzieci w wieku przedszkolnym.

“Na jesiennym liściu”
Bajka o dwóch Skrzatach, które chcą zatrzymać odchodzące lato. Jeż, Misio i Żaba bezskutecznie próbują przekonać je, że jesień jest również piękną porą roku. Dopiero osobiste spotkanie z Panią Jesienią sprawi, że Skrzaty uwierzą swoim przyjaciołom.

Spotkania z Filharmonią // ABC Małego melomana

Koncert dzielić się będzie na dwie części. W pierwszej części artyści wykonają koncert najpiękniejsze arie i pieśni polskich kompozytorów, a także solowe utwory fortepianowe. W drugiej części po wprowadzeniu merytorycznym, rozgrzewce i rozśpiewaniu publiczność śpiewać będzie pieśni polskich kompozytorów: Stanisława Moniuszki oraz Fryderyka

Poranek Familijny ➜Teatr Ptasie Melodie ➜Tajemnice Żabiego Stawu

Spektakl dla dzieci od lat 3 oraz warsztaty artystyczne (prowadzenie: Klawa Planeta)

O spektaklu:
Ta magiczna opowieść dzieje się w Literowym Królestwie, które słynie z pięknych wierszy i poematów. Pewnego dnia spokój Królestwa zakłóca zła Czarownica. Kradnie mieszkańcom wszystkie literki, a atrament w kałamarzach zamienia w wodę. Sprytny Chochlik Skierka z pomocą dzieci chce odzyskać litery i przywrócić porządek. Ale czy aby na pewno Czarownica jest taka zła, jak mówią o niej wszystkie bajki? Pokazujemy dzieciom, że miłość i dobro zawsze zwyciężają.

Misiowe Poranki – inauguracja w kinie Świt

Misiowi Przyjaciele… Miś koncertmistrz wzywa wszystkich małych artystów do pomocy. Za kilka chwil ma się odbyć Misiowy koncert, a my zgubiliśmy partyturę. Musimy Was prosić o pomoc i odszukać wszystkie zagubione nutki. Podczas zajęć plastycznych stworzymy własny instrument, który pomoże w występie. Wiemy, że w czas dokończymy przygotowania do koncertu. Publiczność jak zwykle czeka na wspaniałe występy. Owacje na stojąco gwarantowane. Zapraszamy do wspólnej rodzinnej zabawy.

Misiowe Poranki – to niepowtarzalna okazja do ciekawego i rodzinnego spędzenia weekendowych przedpołudnia. To kino i bajki dla najmłodszych dla +- 2 – 7 latków, połączone z autorskimi tematycznymi zabawami Misiowych Przyjaciół. Zajęcia prowadzone są od 2004 roku, wielokrotnie nagradzane w konkursie Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl

Bilety: 18 zł
Kup bilet online: https://swit.systemsprzedazybiletow.pl/Bilety/Sala/4213

Rozbieganki – zajęcia gimnastyczne dla maluszków

Rozbieganki to zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej dla małych dzieci. Na nasze zajęcia zapraszamy maluszki w wieku 2-4 lata z rodzicami – najchętniej odważnymi mamami lub tatusiami, którym niestraszne wspinaczki i przewroty.

Rozbieganki to zajęcia ogólnorozwojowe z dużą dawką ruchu. Przez 45 minut, rodzice i dzieci wraz z instruktorem, będą doskonale bawić się turlając się, biegając i rzucając. Nie zabraknie zabaw z przyborami: piłkami, chustami, piórkami, linami, materacem, piłką do rehabilitacji, tunelami i ścieżkami sensorycznymi. Będą też zabawy przy muzyce i proste układy taneczne.

Instruktor zaplanuje zabawy z asekuracją, tak, aby poznać każdego podopiecznego i jego predyspozycje oraz obszary, nad którymi można popracować.

Zapraszamy na zajęcia w niedziele o g. 11:15.

Prosimy o zgłoszenia – grupa ruszy gdy zbierze się minimum 5 osób.

ZAPISY: dobrabawialnia@gmail.com

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments