Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (2-3 marca)


Tę Zajawkę kończę w Wietnamie, ale… sama z niej skorzystam! Już jutro ruszamy w drogę powrotną, najpierw do Bangkoku, a później dalej – przez Moskwę do Warszawy. Jeśli zmęczenie i jet lag pozwolą, to w niedzielę wybierzemy się na targi Trends 4 Kids w Praskim Centrum Koneser.  Nie tylko na wiosenne zakupy i uzupełnienie garderoby, ale też na zajęcia dla dzieci… i dorosłych. Zerknijcie sami 🙂 A jeśli Wam się spodoba, to być może – do zobaczenia!

Póki co – udostępniajcie 🙂 i wybierajcie ciekawe zajęcia na nadchodzący weekend!

.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

S O B O T A – 2 marca

Sensoplastyka – Ciastolinowy ogród ziołowy – Józefów

Zajęcia zabawowe pełne wrażeń zmysłowych… Wykorzystujemy różne faktury, materiały, produkty spożywcze, masy plastyczne oraz zapachy. Sensoplastyka wspiera proces integracji sensorycznej i wspomaga harmonijny rozwój dziecka.
Materiały wykorzystywane na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na bezpiecznych produktach spożywczych.

W najbliższą sobotę zapraszamy na niepowtarzalną zabawę sensoryczną w pachnącej i kolorowej ciastolinie.

Zapraszamy dzieci do 3 lat 🙂

Informacja i zapisy:
tel. 536 264 100
kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl

Wstęp: 30 zł

.

Smakiem po mapie. Francja. Dla rodzin

Zapraszamy na rodzinne warsztaty kulinarne, podczas których przygotujecie klasyki kuchni francuskiej:

crepes Suzette z sosem pomarańczowym i kremem śmietankowym,
quiche lorraine,
mus czekoladowy.
W warsztatach rodzinnych uczestniczą dziecko i jego opiekun. Jednak głównymi bohaterami zajęć są dzieci, które pod opieką rodziców i trenera poznają tajniki kuchni, uczą się używania narzędzi i akcesoriów do gotowania oraz poznają nowe smaki.

Uczestnicy przygotowują swoje potrawy na profesjonalnie wyposażonym stanowisku. Zależy nam na rodzinnej atmosferze spotkań, gdzie nie ma pośpiechu, jest natomiast dobra zabawa.

Warsztaty poprowadzi Ania pasjonatka gotowania, odkrywania nowych smaków, baczna obserwatorka, która nie stroni od improwizacji. Trenerka kulinarne z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi. Hobbystycznie co roku prowadzi kuchnię polową na obozach dla dzieci, gdzie wraz z dziećmi przygotowuje posiłki dla całego obozu.

.

Warsaw Mineral Expo 2019

Największe i najstarsze Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów w Polsce – Warsaw Mineral Expo już w marcu ponownie zawitają do Pałacu Kultury i Nauki.

Ponad 400 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii… a wszystko to na ponad 8 000 m² pięknych wnętrz PKiN w Warszawie!

Atrakcje:
• Wystawa specjalna (Sala Diamentowa): Lisowicia bojani, największy na świecie znany dotąd gad ssakokształtny – niezwykłe znalezisko polskich paleontologów, które zmieniło dotychczasowy obraz ewolucji. O tym epokowym odkryciu polskich badaczy podczas spotkania (sobota godz. 12.00) opowie paleontolog dr hab. Tomasz Sulej, profesor Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie.

• Strefa projektanta (Sala Turkusowa, wejście z Sali Ametystowej): specjalnie wydzielona strefa dla młodych twórców biżuterii, którzy sami projektują i tworzą swoje wyroby! Stawiamy na świeżość!

• Geolandia (na końcu Sali Malachitowej): miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach, stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi.

• Konkurs: każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział w losowaniu wartościowej nagrody. Kupony będą dodawane do biletów w kasach. Konkursowy okaz będzie można podziwiać w gablocie umieszczonej w Sali Diamentowej.

STREFA WIEDZY (SALA TURKUSOWA)
SOBOTA – Zafascynuj się nauką
• Godz. 12.00: Sensacyjne odkrycia paleontologiczne ze Śląska a polscy kolekcjonerzy – spotkanie z paleontologiem dr. hab. Tomaszem Sulejem wokół epokowego odkrycia polskich badaczy: największego na świecie znanego dotąd gada ssakokształtnego, czyli gigantycznej Lisowici bojani.

• Godz. 14.00: Pokaz sztuki jubilerskiej, prezentacja sztuki ręcznego wykonywania biżuterii – techniki złotnicze od zawsze były strzeżonymi tajemnicami każdego mistrza tego fachu, za każdym wyrobem kryła się perfekcyjna znajomość rzemiosła, zdolności artystyczne oraz indywidualne podejście złotnika. Obecnie rynek zdominowały ozdoby wykonywane masowo, a ręcznie robiona biżuteria jest rzadkością. Krakowska pracownia jubilerska Arlekin wykona pokaz w oparciu o tradycyjne techniki złotnicze, takie jak topienie, walcowanie, wycinanie, piłowanie, grawerowanie oraz oprawa kamieni.

• Godz. 16.00: Spotkanie wokół książki „Atlas Minerałów – 200 najważniejszych minerałów”, autorstwa prof. Jana Parafiniuka. Autor opowie, czym są minerały, jak możemy je klasyfikować oraz zaprezentuje identyfikację nowych minerałów.

NIEDZIELA – Zainspiruj się naturą
• Godz. 12.00: Slow Yoga – pozwala na regenerację ciała i umysłu. Poprzez jogę dążymy do samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju, pozwala nam osiągnąć spokój, daje energię i siłę. Niektórzy wierzą, że podobne właściwości mają minerały. Zajęcia poprowadzi joginka i aktorka Dominika Kojro z YOGA BEAT STUDIO. Liczba miejsc ograniczona, zapisy na gielda@mineraly.waw.pl.

• Godz. 14.00: Pokaz sztuki jubilerskiej, prezentacja sztuki ręcznego wykonywania biżuterii (patrz: sobotnie atrakcje).

Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp wolny.

Bilety:
*ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 10 zł
*normalny 15 zł
*rodzinny (dwoje dorosłych i dowolna liczba dzieci) 35 zł
Kup na miejscu lub online: https://www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101249

Informacje dla wystawców: gielda@mineraly.waw.pl

.

Anglojęzyczny teatrzyk dla dzieci „The Gruffalo”

Zapraszamy na przedstawienie anglojęzyczne pt. : „The Gruffalo” na podstawie książki znakomitej Brytyjskiej pisarki J. Donaldson.

Cały spektakl uświetnią znakomite lektorki, prowadzące szkołę języka angielskiego Busy Junior, które wcielą się w role głównych bohaterów a przy okazji wzbogacą repertuar anglojęzyczny dzieci.

Kolorytu przedstawieniu nadadzą także piękne dekoracje 🙂
Po teatrzyku dzieci wezmą udział w fajnych zabawach fabularno – ruchowych, przygotowanych na kanwie książki „The Gruffalo”.

Wstęp w cenie 20zł, zapisy przez stronę akademiapasji.pl
Szczegóły: http://www.akademiapasji.pl/course/anglojezyczny-teatr-dla-dzieci.html

.

Crazy Slime Party! – Warsztaty robienia slime dla dzieci!

Zapraszamy na Crazy Slime Party! – niezwykłe warsztaty własnoręcznego robienia kolorowych mas plastycznych, które nie tylko się cudownie rozciągają, ale i… wydają odgłosy!

Podczas spotkania każde dziecko zrobi swoją masę, którą będzie mogło wziąć do domu!

Slime to cudowna okazja do zabaw wspierających motorykę dłoni oraz wzbogacających doświadczenia sensoryczne dzieci.

A na uczestników warsztatów czeka promocja! Kawa/herbata + lody tajskie = 16 zł!

Data: 2.03.2019 (sobota)
Godzina: 12:00-13:00
Dzieci: 4+
Bilet: 35 zł /os (w tym materiały)
Zapisy: warsztaty@chopchopcafe.pl

Zapisy są obowiązkowe. Ilość miejsc ograniczona.

.

Warsztaty bębniarskie

warsztaty dla dzieci (7-9 lat) i dorosłych

godz. 11.00-11.45 (dzieci 7-9 lat)
godz. 12.00-13.00 (dorośli)
instruktorka: Anika Kamińska

Serdecznie zapraszamy na warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE. Bebny djembe pochodzą z regionu Afryki Zachodniej. Na warsztacie uczestnicy poznają podstawy techniki gry na tym fascynującym instrumencie. Dowiedzą się co to jest bas, ton i slap. Poznają autentyczne rytmy i akompaniamenty afrykańskie. Warsztaty bębniarskie to świetna zabawa w zrelaksowanej atmosferze. Gradka dla osób, które zawsze czuły, że pociąga je rytm. Poziom początkujący.

Prowadząca: Anika Kamińska
Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży na Kubę i do Afryki. Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy mieszkających w Europie. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (O.Z.O.R.A. – Węgry, OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia, Wibracje Festiwal). Udzielała się lub udziela się do dziś w zespołach i projektach: Moribaya, Madrugada, Siesta Trio, Viaje Al Tambor, Balkan Sevdah, Ces’t Ca’ , SHO Afryka. Jest współorganizatorem festiwalu bebnów i tańca afrykańskiego Arround The Rhythm Festival.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE. Bębny djembe pochodzą z regionu Afryki Zachodniej. Na warsztacie uczestnicy poznają podstawy techniki gry na tym fascynującym instrumencie. Dowiedzą się co to jest bas, ton i slap. Poznają autentyczne rytmy i akompaniamenty afrykańskie. Warsztaty bębniarskie to świetna zabawa w zrelaksowanej atmosferze. Gradka dla osób, które zawsze czuły, że pociąga je rytm. Poziom początkujący.

.

Zabawy sensoryczne

Zajęcia dla dzieci 1,5-4 lata wraz z opiekunami.
Podczas zajęć rozwijamy i integrujemy wszystkie zmysły
Poznajemy faktury, kształty, smaki i zapachy
Robimy bałagan, którego mama nie chciałaby mieć w domu 🙂
Twórczo wykorzystujemy masy, płyny, farby, tkaniny
Uczymy się relacji w grupie

Cena za zajęcia: 40 zł

Zapisy przyjmujemy mailowo –> poczta@lemoniadowyjoe.pl

.

DigiKids Academy w Hub Hub

Zapraszamy do udziału w DigiKids Academy w Hub Hub przy ul. Postępu 14. W ramach zajęć dzieci rozwiną swoje umiejętności z zakresu programowania w Scratch oraz App Inventorze, a w ramach Maker Kids poznają fascynujące właściwości światła oraz zbudują urządzenia takie jak latarka, kalejdoskop, aparat otwarkowy. Dla starszych dzieci (10-12 lat) przygotowaliśmy także Akademię Youtubera, podczas której zgłębią swoją wiedzę z zakresu nagrywania, montażu oraz publikacji fimów na Youtube.
Zapraszamy do zapisów!

.

Misja edukacyjna w Minecraft

Misja historyczna dla dzieci
Nasza misja to idealne połączenie edukacji z wątkiem historycznym, oraz zabawy w grze Minecraft. W czasie zajęć przeniesiemy się z dziećmi do czasów powstania pierwszej osady w Polsce i rozegramy fascynującą rozgrywkę na specjalnie przygotowanym na tę okazję serwerze.

Przemycimy trochę historii i geografii. Tak, tak bawiąc się dzieci dowiedzą się m.in.

Kiedy i gdzie powstała pierwsza osada w Polsce oraz z czego i jak była zbudowana.
Kim byli i jak żyli pierwsi osadnicy. Jakich narzędzi oraz materiałów używali do budowli.
Jak używać map geograficznych, jak odwzorować przestrzennie projekt.
Jak organizować pracę w grupie. Brać odpowiedzialność za swoją część projektu.
…i wiele, wiele innych.

Dlaczego warto?
Misja historyczna Biskupin to nie tylko zabawa. W czasie zajęć będziemy się m.in.:
– rozwijać umiejętności społeczne podczas pracy w grupie i realizacji zadań indywidualnych
– dzielić się zadaniami i być odpowiedzialnym/odpowiedzialną za swoją część
– utożsamiać się z grupą i wspólnie realizować założony cel
– pomagać swoim współtowarzyszom
– planować strategię
oraz będziemy rozmawiać o tym, jak radzić sobie z ewentualną porażką.

Szczegóły dotyczące zajęć
Zajęcia odbywają się w czasie 2 spotkań po 2h każde. Łącznie 4h.
Misja realizowana jest wyłącznie w przypadku zebrania się grupy min. 6 os.
Zapraszamy dzieci w wieku 7(skończone 7 lat)-13 lat.

Wymagania wstępne:
– umiejętność gry w Minecraft na komputerze

.

Akademia Małego Muzyka w każdą sobotę od 13:30

Witamy!

Jak co sobotę zapraszamy na nasze umuzykalniające zajęcia grupowe dla najmłodszych! 👶🎼👨‍👩‍👧‍👧

W każdą sobotę od godziny:
13:30 – Akademia Małego Muzyka, dla dzieci 2,5-3,5lat.

Akademia Małego Muzyka – umuzykalniające spotkania grupowe dla dzieci w wieku 2.5 – 5 lat. Zajęcia te są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i prowadzone są przez Agatę Przygócką, która poprzez grę na pierwszych instrumentach wprowadza maluchy w świat muzyki, harmonii i rytmu.

Prowadzimy w soboty również grupę dla dzieci w wieku 2-3 lat od godz. 12:30!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę:
Fundacjafabrykamuzyki.pl/zajecia-muzyczne-rytmika-dla-dzieci-warszawa/
Lub pod numerem:
Nr tel.: +48883101080.

.

N I E D Z I E L A – 3 marca

Trends 4 Kids Warszawa – targi akcesoriów dla mam i dzieci, moda

 

Targi Trends 4 Kids goszczące do tej pory w Krakowie i Gliwicach po raz pierwszy wiosną odbędą się w Warszawie!!

Centrum Praskie KONESER 🔹3 marca 2019 🔹Od 10:00-17:00

Zapraszamy przyszłych rodziców, rodziców z dziećmi w wieku od 0-9 lat oraz wszystkich tych, którzy cenią produkty hand made, nowoczesny design, wysoką jakość, oryginalne oraz pomysłowe propozycje od polskich twórców.

Podczas naszego wydarzenia możesz poznać:
✅ najnowsze kolekcje akcesoriów i zabawek dla dzieci
✅ najmodniejsze propozycje ubrań wiosenno-letnich dla najmłodszych.
To także idealna okazja na zakupy bezpośrednio od producentów.

Ponadtto 3 marca 2019 przestrzeń w Centrum Praskim Koneser zamieni się w:

✅ centrum edukacyjne dla rodziców
✅ miejsce zabaw kreatywnych dla najmłodszych.

Nasi Goście będą mogli poruszać się w 3 specjalnie wyznaczonych strefach:

➡ STREFA SHOPPINGU – w tej strefie możesz liczyć na atrakcyjne rabaty i fachowe porady. Znajdziesz tutaj odzież, buciki, zabawki, dekoracje do pokoików dziecięcych, książeczki i wiele innych. Każdy kto tego dnia zrealizuje zakupy u naszych wystawców w kwocie łącznej 250 zł otrzyma od nas prezent ➡ Śledź nasz profil na Facebooku, aby dowiedzieć się jak odebrać upominek Trends 4 Kids 🎁🎀🎁

➡ STREFA ZABAWY – w tej przestrzeni Twoje dziecko będzie mogło bezpłatnie skorzystać z licznych zajęć kreatywnych, rozwijających warsztatów i zabaw. Nuda tego dnia jest u nas zabroniona! 😀Przygotowaliśmy wiele kolorowych, szalonych, pomysłowych i inspirujących aktywności dla naszych najmłodszych Gości 😀

Sprawdź harmonogram ➡ http://bit.ly/atrakcje_Warszawa0319

➡ STREFA ŚWIADOMEGO RODZICA – dla rodziców i przyszłych rodziców przygotowaliśmy bogaty program prelekcji i warsztatów, w jakich będzie można brać udział przez cały dzień. To niecodzienna okazja do skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji u ekspertów wielu dziedzin, związanych z wychowaniem dziecka oraz prawidłowym dbaniem o jego zdrowie.

Sprawdź harmonogram ➡ http://bit.ly/prelekcje_Warszawa0319

➡ STREFA GASTRO – a pyszności do wrzucenia na ząb przygotują dla nas:

Francuska Robota, Miasto Ciasto, Pizza Lunga oraz Bike Cafe

.

Niedziela rodzinna na wystawie czasowej – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca aż do maja zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niedzielę rodzinną – wydarzenie towarzyszące Wystawa | W Polsce króla Maciusia.

Niedziele będą różnić się hasłem przewodnim. Za każdym razem czekać będzie na Was atrakcyjny, całodniowy program opracowany wokół tematyki wystawy. Będziemy zamieszczać aktualny plan każdej niedzieli z odpowiednim wyprzedzeniem.

Najbliższa niedziela rodzinna odbędzie się 3 marca pod hasłem
„Wspólnota”. Zapraszamy do zwiedzania wystawy czasowej, do udziału w wydarzeniu teatralnym – laboratorium teatralno-dźwiękowe na wystawie a także do wspólnej zabawy z edukatorami podczas AniMaćków. Rodziców natomiast zapraszamy na wyjątkowe spotkanie wokół pedagogiki Janusz Korczaka.

Harmonogram niedzieli rodzinnej (3 marca):

• 10.00-20.00 – Wystawa „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2SMSzR1

• 11.00-14.00 – Wspólnota – warsztaty rodzinne
BRAK MIEJSC

• 11:00-15.00 – AniMaćki na wystawie – spotkanie warsztatowe,
udział w cenie biletu na wystawę czasową
Bilety: 12 zł normalny, 8 zł ulgowy, rodzinny 30 zł
KUP BILET: https://bit.ly/2SMSzR1

Otwarte spotkania z animatorami na wystawie „W Polsce króla Maciusia”. Pobawimy się, pobudzimy kreatywne myślenie i porozmawiamy. Nasi animatorzy pomogą Wam odkryć wszystkie interaktywne gry i zabawy na wystawie.

• godz. 14:30-15.30 – Wspólnie – laboratorium teatralne
WSTEP WOLNY, Hol główny

WSPÓLNIE! To wydarzenie teatralno-dźwiękowe skoncentrowane wokół pojęcia „wspólnoty”, inspirowane wystawą „W Polsce króla Maciusia”, którego badaczami i ekspertami jednocześnie będą uczestnicy wystawy. Wiek nie gra roli.

• 16:00-18:00 – „Jak wspierać a nie wyręczać” – spotkanie dla rodziców wokół pedagogiki Janusza Korczaka
WSTĘP WOLNY
Miejsce Edukacji Rodzinnej „U króla Maciusia”

Rolą nas, rodziców, jest pomaganie dzieciom w codziennych czynnościach i życiowych wyborach, ale też uczenie dzieci samodzielności. Co zatem się dzieje, kiedy potrzeba uczenia samodzielności wprowadza chaos w życie codzienne i powoduje frustracje dorosłych? Co jeśli dzieci z kolei się złoszczą, że nie pozwalamy im eksperymentować z ich decyzjami?
W trakcie spotkania spróbujemy wspólnie zastanowić się nad strategiami naszych zachowań – kiedy pozwolić na działanie, a kiedy wyręczyć, kiedy oddać pole młodym ludziom, a kiedy podjąć decyzję samodzielnie.

Wydarzenie rozpoczyna cykl spotkań dla rodziców wokół pedagogiki Janusz Karoczka. Więcej informacji o cyklu i tematach spotkania znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2XqJ2O2

.

Warsztaty tematyczne – Ozdoby z gliny – Józefów

Wiosna zbliża się wielkimi krokami do nas, a my zapraszamy już dzisiaj na wiosenne warsztaty. Na warsztatach wykonamy wiosenne ozdoby z gliny. Praca z gliną wspomaga rozwój dziecka.
W dziecięcych rączkach bezkształtne kawałki gliny staną się piękną dekoracją nie jednego domu 🙂

Dziecięca Akademia Twórczości
Józefów, ul. Sikorskiego 7B

Wstęp: 20 zł

Zapraszamy dzieci od 5 lat.

Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc!
e-mail: kontakt@dzieciecaakademiatworczosci.pl
tel. 536 264 100

.

Cicha harfa brzegi rwie

Wygląda jak skrzydło anioła, brzmi niebiańsko, muzycznie jest wszechmocna! Przedstawiamy instrument, który uwielbiają święci i którego boją się kompozytorzy. Przed Państwem harfa celtycka!
Na dywanach i poduchach przemierzać będziemy gatunki muzyczne i epoki w poszukiwaniu granic jej możliwości.
Wszystko to w rodzinnej atmosferze i przytulnej sali koncertowej. Każdy styl słuchania jest mile widziany. W programie Chopin Hasselmans, Dussek i inni wielcy. Anioły i diabełki przybywajcie!

.

Rodzinny poranek teatralny: Cyrk na walizkach

Cyrk na walizkach, 3 marca, godz. 12:00

Widowisko „Cyrk na walizkach” w wyk. artystów Pracownia Cyrkowa – warsztaty i pokazy cyrkowe na wesoło to opowieść odsłaniająca przed widzami tajemnice cyrkowego świata.

Historia toczy się wokół niepozornej, trochę znoszonej walizki, która okazuje się być niezwykłym przedmiotem.
Walizka ma bowiem magiczną moc, a jej największym atutem jest to, że może zmieścić w środku cały cyrk!
Wraz z aktorami widzowie poznają losy walizki i tajemnicze rekwizyty cyrkowe, które skrywa w środku. W trakcie występu zobaczą m.in. pełen niezwykłych trików pokaz żonglerski oraz prezentację żonglerki kontaktowej, wezmą udział w pokazie diabolo, najstarszego rekwizytu cyrkowego rodem z Chin oraz obejrzą komiczną etiudę z wykorzystaniem monocykla, czyli rowerka jednokołowego. Całe przedstawienie jest interaktywne, aktorzy bawią się z publicznością, wciągając dzieci w fascynujący świat cyrkowych tajemnic i niespodzianek.

Przedstawienie od 3 roku życia.

.

Bajanulki /spektakl dla dzieci

Dwie Anulki zabiorą dzieci w podróż do wnętrza komina, przez który musieli się przedostać Kominiarczyk i Pastereczka, a także nad staw, gdzie Kaczątko przemieniło się w Łabędzia. Na własne oczy widzowie będą mogli zobaczyć, co takiego miał w brzuchu Bałwan, który tak bardzo tęsknił za piecem. „Bajanulki” to świat wyczarowany z muzyki i lalek zrobionych na drutach, które zamknięte w walizce, ożywają zaraz po jej otwarciu.

Spektakl na podstawie baśni J.Ch. Andersena
Występują : Anna Golc i Anna Szawiel
dla dzieci w wieku 2+
czas trwania: 45 minut
bilet: 25 zł
bilet rodzinny: 60 zł (do 3 osób) Każde kolejne dziecko 10 zł

.

Poszukiwacze rzeczy | zajęcia dla rodzin z dziećmi

Cała rodzina może wziąć udział w zabawie! W labiryncie muzealnych gabinetów czekają zadania przygotowane przez edukatorów. Bawcie się i odkrywajcie tajemnice rzeczy warszawskich w czasie niedzielnego rodzinnego zwiedzania Muzeum Warszawy.

DLA KOGO: Rodzice z dziećmi w wieku 4-12 lat
TERMIN: pierwsza niedziela miesiąca, godz. 11.00–13.00
WSTĘP: z biletem na dany dzień
MIEJSCE SPOTKANIA: informacja w kasie w dniu zajęć

.

Bajka z kontrabasem w tle

Bajka z akompaniamentem to świetna okazja nie tylko do wspólnego przeżywania czytanej książki, ale także doświadczania muzyki na żywo, prawdziwego instrumentu z bliska. A sami wiecie, jak duży i posągowy jest kontrabas i jak ogromne wrażenie na wszystkich robi, zwłaszcza na dzieciach.

Podczas spotkania dzieci doświadczać będą opowieści wieloma zmysłami, co pomoże im przeżywać opowiadaną historię w niezwykle angażujący i rozwijający sposób.

Zapraszamy dzieci w każdym wieku: maluszki ukoi ciepły dźwięk kontrabasu, starszaki będą miały okazję go dotknąć, a duże dzieci doświadczyć mocy akompaniamentu na żywo!

A na rodziców czekać będzie na barze promocja: zestaw kawa/herbata + ciasto/lody/tarta – 16 zł!

Data: 3.03.2018 (niedziela)
Godzina: 16:00-16:30
Bilet:
– 40 zł (dziecko + rodzic)
– 50 zł (dziecko + 2 rodziców)
– 60 zł (2 dzieci + 2 rodziców)
– 50 zł (rodzic + 2 dzieci)
– 60 zł (rodzic + 3 dzieci)

Wiek dziecka: 0-100+

Zapisy: warsztaty@chopchopcafe.pl
Ilość miejsc ograniczona!

Załóżcie wygodne ubranie – będziemy siedzieć na dywanie!

.

Przedstawienie dla dzieci „Misiowa draka o drogowych znakach”

„Misiowa draka o drogowych znakach”
Miś zobaczył rowerzystę i – ponieważ nigdy czegoś takiego nie widział – przestraszony szuka swojej przyjaciółki Ary, by podzielić się z nią swoimi obawami. Ara wyjaśnia mu, że to nic strasznego. Ot, zwykłe narzędzie do jeżdżenia.
Miś wpada na pomysł, by też sprawić sobie taki rower. Ara jednak wyjaśnia mu, że aby bezpiecznie poruszać się po drogach trzeba najpierw poznać przepisy związane z ruchem drogowym.
Następuje prezentacja rodzajów znaków drogowych (z przykładami), zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię (zebra), znaczenia świateł na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych (czerwone – zielone) i poruszania się po drodze, gdy nie ma chodnika i gdy trzeba iść jezdnią, po której jeżdżą samochody.

wstęp: 10 zł
Nie prowadzimy rezerwacji. Bilety sprzedawane na 30 minut przed spektaklem.

.

Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika – Żelazowa Wola

MAŁA AKADEMIA CHOPINOWSKA i KLUB PRZYRODNIKA
Zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat

Mała Akademia Chopinowska „Kompozytorzy dzieciom”

W ramach cyklu dzieci poznają najwybitniejszych kompozytorów, którzy tworzyli proste miniatury, pieśni, utwory kameralne i orkiestrowe dedykowane dzieciom. Barwny świat dziecięcych przygód i marzeń opowiadany językiem muzyki, zabawy umuzykalniające z rekwizytami oraz goście, instrumentaliści i śpiewaczki przybliżą wdzięczną twórczość kompozytorów od epoki baroku po współczesność. Zajęcia muzyczne skupione wokół fortepianu wprowadzają najmłodszych w świat muzykowania oraz pozwalają poznać różne techniki ekspresji. Stanowią natchnienie do indywidualnych poszukiwań i odkrywania własnych talentów wśród rówieśników i pod okiem rodziców. Tworzymy przestrzeń, w której każde dziecko będzie mogło uwolnić swój potencjał, zbudować emocjonalną więź ze sztuką, kształtować wrażliwość i rozwijać kreatywność.

Klub Przyrodnika

Mali odkrywcy pod okiem doświadczonego edukatora-przyrodnika, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt wyruszają w podróż po krainie przyrody. Odnajdują piętrowe układy roślinności i egzotyczne krzewy, poznają cykle funkcjonowania natury, poszukują kryjówek mieszkańców parku.

Godziny zajęć:
Grupa 3-6 lat:
g. 11.00-11.45 – Mała Akademia Chopinowska
g. 11.45-12.30 – Klub Przyrodnika

Grupa 7-10 lat:
g. 11.00-11.45 – Klub Przyrodnika
g. 11.45-12.30 – Mała Akademia Chopinowska

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)
45 zł / karnet na 4 zajęcia (Mała Akademia Chopinowska + Klub Przyrodnika)

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 3.03, 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

Najmłodsi Melomani – Żelazowa Wola

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 0-3 lat prowadzone w oparciu o metodę prof. Eliasa E. Gordona. Śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów takich jak chusty czy instrumenty Orffa przygotowują maluszki do odbioru muzyki w przyszłości.

W programie zajęć ważne miejsce zajmuje muzyka klasyczna, w tym utwory Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz ludowa, a także spotkania z instrumentalistami.

Godziny zajęć:
g. 10.30-11.00

Koszt zajęć:
15 zł / pojedyncze zajęcia
45 zł / karnet na 4 zajęć

W cenie wstęp na zajęcia dla jednego dziecka + opiekunowie (maksymalnie dwie osoby dorosłe) oraz możliwość zwiedzania Domu Urodzenia Chopina i/lub Parku.

Terminy: 3.03, 17.03, 31.03, 14.04, 28.04, 12.05, 26.05, 9.06 (niedziele)

Udział w zajęciach jest równoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na nagrywanie, fotografowanie, filmowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zajęć (w tym wizerunków uczestników) oraz na pokazywanie lub rozpowszechnianie tego materiału.

.

RODZINNE NIEDZIELE W Muzeum Narodowym w Warszawie / Iluzja w malarstwie

godz. 12.00
warsztaty dla dzieci 5–12 lat i ich opiekunów

Artyści to czarodzieje! Potrafią sprawić, że niektóre rzeczy wydają się bliskie na wyciągnięcie ręki, a inne odległe o setki kilometrów. Malarze sprawiają, że kolory mieszają się w naszych oczach jak w kalejdoskopie, a cała kompozycja zdaje się pulsować, wibrować, poruszać. Miłośników malarskiej iluzji zapraszamy na niecodzienne warsztaty z… oszukiwania wzroku!

bilety w cenie 15 zł / liczba miejsc ograniczona. Brak możliwości kupienia biletu na warsztaty online oznacza, że nie są one dostępne również w kasie / bilety online i w kasie od 26 lutego

RODZINNE NIEDZIELE W MNW
Niedziela to czas dla rodziny. Można wtedy wspólnie wybrać się na plac zabaw, do lasu, albo… do Muzeum! Warsztaty rodzinne w MNW, na które zapraszamy rodziców z dziećmi 5–12 lat, odbywają się w niedziele o godz. 12.00. Odkrywamy tajemnice Muzeum, opowiadamy o dawnych zwyczajach, poznajemy dzieła sztuki. Sami także zmienimy się w artystów.

.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments