Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (20-21 czerwca)

Przed nami początek kalendarzowego lata. Pogoda, jak widać, jest jaka jest, czasami pięknie i słonecznie, czasami zimnica i burza. Ale, ale… nie poddajemy się! Weekendowa Warszawa wypełnia się coraz większą ilością wydarzeń dla małych i dużych. Zobaczcie koniecznie co dla Was zebrałam! :)

Spis treści:

sobota, 20 czerwca

Kosmos – sensoryczna instalacja dla dzieci z muzyką na żywo [Śródmieście]

https://www.facebook.com/teatrmalegowidza/videos/3636985036312827/

?? K O S M O S ??
Odpalamy silniki naszej rakiety, żeby znów zabrać Was w Kosmos.
Wiecie, że tam zatrzymuje się czas? Naprawdę.

Jeśli chcecie stracić na chwilę kontakt z rzeczywistością, spotkać przedziwne planety i meteory, doświadczyć stanu nieważkości, i posłuchać kosmicznej muzyki granej na żywo – koniecznie dołączcie do naszej załogi. Bilety na pierwsze loty po przerwie dostępne tu ➡️bit.ly/TMWRepertuar
—————————–

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie – taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem… teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może nawet na koniec wszechświata.
Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej “kosmicznej” przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach – przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.

Musical Babies [Wawer]

Musical Babies to zajęcia muzyczno-ruchowe w języku angielskim dla dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat, podczas których dzieci:

• poznają słowa i zwroty angielskie za pomocą rymowanek i piosenek angielskich, przedstawianych im za pomocą wielorakich pomocy dydaktycznych,
• stopniowo włączają się w śpiewanie samych piosenek i mówienie rymowanek wraz z pokazywaniem określonych czynności,
• osłuchują się z naturalnym językiem angielskim, co pomoże w późniejszej nauce języka,
• mają okazję do obcowania z prawidłowymi wzorcami wymowy angielskiej,
• wykształcają wyczucie rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy językowo-ruchowe, usprawniając inteligencję językową i ruchową
• nabywają niezastąpioną umiejętność słuchania, kojarzenia wizualno-słuchowego, oraz sprawność manualną.

?Dlaczego tak wcześnie? ???

Na zajęciach Musical Babies maluszki zaczynają swoją przygodę z językiem obcym w najlepszym momencie- kiedy ich mózgi pracują parokrotnie szybciej niż w późniejszym życiu. To właśnie wtedy jest maksymalnie chłonny i wyczulony na wszystkie bodźce, które stale analizuje i przetwarza. Narząd słuchu i ośrodki w mózgu odpowiedzialne za naukę języka, są nastawione na maksymalny zakres czułości- dziecko jest wówczas zdolne usłyszeć i zapamiętać niebywale bogatą skalę dźwięków, słownictwa, niuanse wymowy oraz zmiany w intonacji. To słuch absolutny, który umożliwia przyswojenie, a następnie nauczenie się języka ojczystego. Właśnie wówczas, wykorzystując ten naturalny mechanizm, można wprowadzić także język obcy, dokładnie tak samo jak w przypadku dzieci dwujęzycznych. Po to, aby dziecko przyswoiło język obcy w sposób całkowicie naturalny- bo tylko taka metoda daje realny i długotrwały efekt.

? Dlaczego w połączeniu z muzyką? ???

Program Musical Babies łączy język obcy z muzyką, wykorzystując naturalny potencjał słuchu absolutnego. Tylko wówczas dziecko może nauczyć się naturalnej i prawidłowej wymowy, intonacji i akcentu, ponieważ z wiekiem wyczulenie słuchowe u większości z nas zanika. Muzyka towarzysząca sprzyja temu procesowi w sposób niepodważalny. Język poznany przez piosenki i rymowanki jest niewymazywalny z naszej pamięci. Dodatkowo muzyka klasyczna używana podczas zajęć, kojąco wpływa na psychikę maluszka, łagodzi stany napięcia, korzystnie wpływa na koncentrację oraz ułatwia przyswajanie treści tematycznych. Podczas zajęć używane są także bardzo różne materiały dydaktyczne i sensoryczne.

Gordonki z Lalalandią w Plażówce! [Włochy]

“Gordonki” to zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zajęcia poprowadzą:

* Ciocia Kawka (Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach. Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

* Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza ;)

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w dwóch grupach:
* Grupa 0-3 lata o 12:00
* Grupa 3-6 lat od godziny 13:00

Przenieś się w rycerski świat [Tarchomin]

Rycerze mali i duzi, miłośnicy klocków Playmobil® i wyjątkowych konstrukcji przybywajcie rychło do Galerii Północnej! Czeka na Was niezwykła rycerska wystawa! ⚔?

Zamkowa przestrzeń zlokalizowana jest przed sklepem Junior Galeria Północna na 1 piętrze galerii. Barwna i ciekawa ekspozycja składa się z 9 wielkich dioram przedstawiających różne światy Playmobil®, w tym z jednej wyjątkowej w formie wiejskiego wozu z epoki średniowiecznej.

Do strefy prowadzi stylizowana brama strzeżona przez figury Playmobil® w rozmiarze XXL, a na jej terenie najmłodsi mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rycerzem ?, królem ? lub księżniczką ? oraz dać zakuć się w średniowieczne dyby rodem z rycerskiego świata Playmobil®. Ponadto na terenie wystawy znajdują się dwa kąciki zabaw, w których dzieci mogą puścić wodze fantazji budując własne konstrukcje z najnowszych serii Playmobil®.

Zapraszamy ?

Wystawa makiet i modeli z klocków LEGO – Spotykalnia [Bemowo]

Już 20 czerwca 2020 zapraszamy na wystawę autorskich modeli i makiet zbudowanych z klocków LEGO, która odbędzie się w Spotykalni na terenie Galerii Bemowo.

Przyjdź z całą rodziną i obejrzyj m.in. modele z Gwiezdnych Wojen, makietę miasteczka, pociągi, tramwaje, pojazdy kosmiczne i wiele innych. Wszystko zbudowane z najbardziej znanych i lubianych klocków na świecie.

Zobacz też wystawę dotyczącą historii klocków LEGO, w niecodziennej formie.

Poznaj AFOLi (Adult Fan of Lego, czyli dorosłych fanów LEGO) z WAWLUGu i kręgu warszawskiego. Dowiedz się, jak zabawka z dzieciństwa przekształca się w życiową pasję. Odpowiemy na każde pytanie dotyczące klocków, nawet na te związane z ilością klocków użytych do budowania (+/- 1000 klocków rzecz jasna ? ).

Zapraszamy w sobotę 20.06.2020 w godzinach 10.00-16.00 do Spotykalni, którą znajdziesz na pierwszym piętrze Galerii (obok Pepco i Biblioteki).

Mini kolejka na świeżym powietrzu [Tarchomin]

Twoje dziecko uwielbia pociągi? ??? Marzy o niezwykłych podróżach koleją i z ciekawością obserwuje wszystkie pojazdy szynowe? Jeśli tak, mamy dla Was coś specjalnego! ? Przejazdy mini kolejką elektryczną wracają do Galerii Północnej.

W trosce o Wasze zdrowie i komfort zmieniliśmy trasę przejazdu pociągu. Od piątku, 5 czerwca kolejka zabierze Was w podróż po terenach zewnętrznych Galerii Północnej – na świeżym powietrzu.

Stacji początkowej szukajcie przy wejściu głównym od ul. Trakt Nadwiślański, w pobliżu fontanny. Kolejka odjeżdża co ok. 15 min.

Pociąg kursować będzie:
? od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00
? w soboty i niedziele (tylko handlowe) w godzinach 10:00-18:00.

? Koszt jednego przejazdu to 5 zł. Bilety dostępne są:
? w sklepie Junior, na 1 piętrze (preferowana forma płatności: kartą)
? bezpośredniu u konduktora (płatność tylko gotówką).

Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa:
? przed skorzystaniem z kolejki zdezynfekujcie ręce
? w czasie przejazdu, gdy w wagoniku będą inne osoby, rekomendujemy zakrywanie ust i nosa.

Uwaga! W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu, silne podmuchy wiatru) przejazdy nie odbywają się.

Rodzinna gra terenowa “Odkrywaj Japonię” [Powsin]

Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej pt: “Odkrywaj Japonię” w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, przy ul. Prawdziwka 2, która towarzyszy wystawie ilustracji z książki pt. “Dzieci z Hamamatsu” Ka Mochi.

Celem gry jest wspaniała, rodzinna zabawa, przyjrzenie się pięknym ilustracjom, poznanie ciekawostek o Japonii i jej roślinności, a wszystko w fascynującej scenerii Ogrodu Botanicznego.

Każda rodzina otrzyma ulotkę z mapą i zaznaczonymi miejscami do odnalezienia, gdzie ukryte w kodach QR są pytania. Odpowiedzi na pytania będą rozwiązaniem krzyżówki (podadzą nazwę bohatera japońskiego folkloru).

Zainteresowanych zapraszamy do Ogrodu Botanicznego.

Regulamin rodzinnej gry terenowej

Aby wziąć udział w konkursie związanym z grą terenową i wygrać książkę należy wejść na stronę gra-powsin.tatarak.com a następnie:

Wpisać poprawne rozwiązanie z krzyżówki
Krótko (w kilku zdaniach) zachęcić do odwiedzenia wystawy pt. “Dzieci z Hamamatsu”
Podać swoje imię i email
Zapoznać się z regulaminem konkursu

Angielski z Ciocią Pegą [Gocław]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Gocław]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie maluchy! Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30

Zapraszamy

Warszawa w Pigułce – cykliczne wycieczki Ogórkiem

Zespół Ogórkiem po Warszawie zaprasza na wycieczkę Warszawa w Pigułce. Tak, tak – mamy świadomość, że słowo „pigułka” nie kojarzy się najlepiej. Z drugiej strony pewnie są i tacy, którzy na to hasło wpadną w stan błogiej ekstazy. Wiadomo, wszystko zależy od osobistych doświadczeń i przeżyć.

Jak my definiujemy to słowo? Dla nas pigułka to skondensowana formuła, esencja, maksimum zabawy i pozytywnych doświadczeń dla ludzi, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu, a chcieliby poznać Warszawę, poczuć jej klimat, zrozumieć ją. Nie od dziś przecież wiadomo, że małe jest piękne i nie liczy się ilość tylko jakość.

Jeśli chcecie dowiedzieć się skąd bierze się fenomen tego miejsca a nie macie zbyt wiele czasu, wybierzcie się z nami w podróż po stolicy na pokładzie legendarnego autobusu marki Jelcz „Ogórek”. Nasz kochający swoje miasto przewodnik, wciągnie Was w wir fascynującej zabawy z Warszawą w tle. Ta wycieczka to nie tylko przejażdżka pięknie odrestaurowanym pojazdem z minionej epoki. To przede wszystkim cała masa ciekawostek, anegdot, biografii składających się na niesamowitą historię niezwyciężonego miasta.

Dzięki nam dowiecie się:
• której godzinie i dlaczego grany jest warszawski hejnał,
• czy kolumna Zygmunta stała kiedyś w fontannie,
• pozostałością jakiego budynku jest Grób Nieznanego Żołnierza,
• które obiekty w stolicy były przesuwane,
• kto do Pałacu Kultury i Nauki nie wpuścił Bieruta,
• od jakiej łazienki wzięły nazwę Łazienki Królewskie,
• co chodzi z krzyżami na pl. Trzech Krzyży,
• którą konstytucję mieli na myśli twórcy placu Konstytucji i na cześć którego marszałka nazwę wzięła ulica Marszałkowska,
• dlaczego Mariensztat oznacza Miasto Marii i o którą Marię tu chodzi,
• w końcu dlaczego Praga nazywa się Pragą i co ma Praga czeska do naszej, o ile w ogóle coś ma
To oczywiście tylko część atrakcji, bo nasz przewodnik o swoim mieście potrafią mówić godzinami i robi to w sposób zajmujący i szalenie ciekawy. Jeśli chcecie się o tym przekonać, nie czekajcie dłużej i wybierzcie się z nami w podróż, której długo nie zapomnicie. Już niejeden z naszych gości przekonał się, że to co sądzimy o danym miejscu przede wszystkim zależy od tego kto i w jaki sposób nam to miejsce pokaże.

Wycieczki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 15:00. Startujemy z placu Defilad. Nasz „Ogórek” będzie na Was czekał przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki od strony ulicy Marszałkowskiej. Prosimy o przybycie najpóźniej na 15 minut przed odjazdem.

Bilety do nabycia tutaj: https://wpt1313.com/pol/Ogorkiem-po-Warszawie/WARSZAWA-W-PIGULCE

NIEdawna Warszawa, zwiedzanie Starego Miasta i okolic [Śródmieście]

*Zwiedzaj Warszawo* kolektyw przewodnicki

Zapraszamy na spacer tam, gdzie bije serce stolicy.
Poznamy tajemnice początków Warszawy oraz fascynującą historię jej odbudowy – docenioną wpisaniem Starego Miasta na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwsza rekonstrukcja miejska.
Przejdziemy najstarszą częścią Warszawy: Stare i Nowe Miasto, plac Krasińskich, Podwale, Krakowskie Przedmieście, Plac Piłsudskiego. Dzięki opowieści przewodnika odkryjesz na nowo miejsca, które wydają Ci się znane i opatrzone.
Banalna kolumna Zygmunta okaże się unikalnym dziełem w historii sztuki europejskiej.
Legenda, legendą ale dowiesz się naprawdę dlaczego Warszawa nosi taką nazwę a syrenka jest jej symbolem.
Zdradzimy w czym przechowywane jest serce Fryderyka Chopina oraz ile lat ma żołnierz pochowany w Grobie Nieznanego Żołnierza.
To spacer dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć miasto, w którym mieszkają oraz stolicę swojego kraju.

WAŻNE INFORMACJE:
? Spotykamy się w każdą sobotę o godz. 11:00 pod kolumną Zygmunta na placu Zamkowym
? Lubimy zwiedzanie w przyjemnej, bezpośredniej atmosferze, więc liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 25
? Dlatego prosimy o wcześniejszy zakup biletu
? Jeśli lubicie spontan i podejmiecie decyzję o dołączeniu w ostatniej chwili… jak będą wolne miejsca, przyjmiemy was z otwartymi ramionami :-)
? Cena biletu: 20 zł od osoby
? Czas trwania: 2-3 godziny
? Miejsce zakończenia: plac Piłsudskiego
? Na wycieczkach używamy aplikacji UNITI do cyfrowej transmisji głosu, co umożliwia zachowanie dystansu… prawdę mówiąc, dzięki temu systemowi możecie słyszeć naszego przewodnika siedząc w kawiarni w Tokio :-)
Dzięki temu NIE NARUSZAMY OBOSTRZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO
? zabierzcie ze sobą telefon umożliwiający ściąganie aplikacji oraz – ze względów sanitarnych – własne słuchawki
? na koniec wybierzcie z garderoby najbardziej stylową maseczkę i… nie spóźnijcie się!

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Muranowie [Śródmieście]

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | MURANÓW

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Na drugi Spacer Sensoryczny pójdziemy po tajemniczych uliczkach Muranowa. Trasa przebiegać będzie śladami Berka – żydowskiego chłopca, który muranowskie podwórka i zielone skwerki zna na wylot i chętnie podzieli się z nami swoimi sekretami. Zajrzymy w pełne inspiracji kolorowe bramy, wsłuchamy się w gwar bazaru i zakręcimy drejdlem. Berek odkryje przed nami nieistniejące już miasto z jego smakami, żydowską muzyką i sensorycznymi zabawami.

DO ZOBACZENIA!

?MIEJSCE SPOTKANIA: tyły Synagogi Nożyków, ul. Twarda 6 https://goo.gl/maps/ZYvrD4txqT6RP9TF6

? GODZINA: 11:00

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

? BILETY:
29 zł za osobę
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

niedziela, 21 czerwca

Spacer po Parku Skaryszewskim [Praga Południe]

Zapraszam na spacer po jednym z największych warszawskich parków – Parku Skaryszewskim, na którego terenie ponad sto lat temu wypasały się beztrosko krowy. Park, który w 2009 roku otrzymał tytuł Najpiękniejszego Parku w Polsce i został uznany za trzeci najpiękniejszy park w Europie. O Parku Skaryszewskim pisał znany varsavianista Jerzy Kasprzycki: odczuwa się tu niekłamaną naturalną warszawskość, której nie ma Ogród Saski ani nawet Łazienki (…) gdy dziś wybieram się nad Jeziorko Kamionkowskie, zapowiadam znajomym: Idę do prawdziwego parku.

Spotykamy się w niedzielę, 21 czerwca 2020 r. o godz. 13:00 przed wejściem do Parku od strony ronda Waszyngtona, obok popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h.

W trakcie spaceru dowiemy się:
Co ma wspólnego Ignacy Paderewski z Księgą Rekordów Guinnessa?
Skąd się wzięła nazwa parku?
Czy w parku można poczuć rytm?
Jaki amerykański dyplomata został uhonorowany w parku pomnikiem?
Gdzie się podział Faun na Delfinie?
Dlaczego w parku organizowano polowanie na zające ?
W jaki sposób w parku bobry zawiązały układ ze złodziejami ?
Jaki konkurs piękności odbył się w Skaryszaku?
Gdzie w parku organizowano kiedyś dancingi i kto tańczy wśród róż?
Która parkowa rzeźba znajdowała się wcześniej w Paryżu?
Gdzie spadł “Liberator”?
Co Margaret Thatcher i Elżbieta II robiły w Skaryszaku?
Gdzie znajdziemy połączenie tradycji z nowoczesnością?
Do czego służyła kapliczka podczas II wojny Światowej?
Gdzie stoi Dąb Wolności?
i wiele innych…

Zobacz smoki w Galerii Północnej – 12 gigantycznych figur [Tarchomin]

Smoki towarzyszą nam od najmłodszych lat. ? Czytamy o nich w baśniach, legendach. Oglądamy te niezwykłe stwory w dziecięcych bajkach czy znanych produkcjach filmowych. Smoki fascynują – kształtem, rozmiarem, siłą, nieuchwytnością i tajemniczością. Ich postać bywa przerażająca, ale za każdym razem zachwyca swoim wyglądem.

Chcielibyście stanąć oko w oko z tymi niesamowitymi stworami? ?? Już od 1 czerwca, przez cały miesiąc, będziecie mieli taką możliwość! Zapraszamy do Galerii Północnej!

Na parterze, w różnych częściach galerii, zamieszkają ogromne smoki. Wśród nich:
? Black Dragon – nieufny i niechętny intruzom
? Blue Wiwern – ogromny, poruszający się gad wyposażony w błoniaste skrzydła i jedną parę nóg
? Drak/Żmij – smokopodobna istota pojawiająca się w kulturze słowiańskiej
? Drakolicz – 6 metrowy potwór posiadające świecące mdłym światłem punkty w miejscu oczu
? European Red Dragon – najchciwszy ze wszystkich smoków, ciągle dążący do pomnażania swojego bogactwa
? Frost Dragon – smok władający mrozem i wszystkim co w z nim związane
? Golden Dragon – blisko trzymetrowy mądry, rozważny i dobrotliwy smok
? Green Fafnir – zielony potwór mitologii Wikingów. Smok straszny, ale bardzo mądry
? Hydra – trzygłowy potwór z mitologii greckiej, zgładzony przez Herkulesa
? Smoczyca – pojawiająca się w serii popularnych filmów animowanych
? Zilant – 5 metrowy smok błękitny, próżny i pilnie strzeżący swojego terytorium
? Smocze jaja – w galerii znajdziecie również smocze jaja – szukajcie uważnie!

Mapa z lokalizacjami poszczególnych stworów znajduje się tu: http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/fascynujacy-swiat-smokow
Nasze smoki są piękne i fascynujące, ale nie lubią, gdy ktoś wchodzi na ich terytorium lub zabiera zdobyte elementy zbroi. Nie przekraczaj wyznaczonych linami stref.

Giełda Modeli Samochodowych [Śródmieście]

Zapraszamy na cykliczną Giełdę Modeli Samochodowych do Stacja Muzeum!
Terminy:

?21.06.2020
?20.09.2020
?20.12.2020

⛔Giełda odbędzie się w Sali Lustrzanej oraz na peronie Stacji Muzeum w godz. 10:00-14:00.

⛔ Zapraszamy wszystkich, nie tylko miłośników modeli samochodowych, ponieważ tego dnia wstęp do Stacji Muzeum wynosi tylko 6 zł ?

??Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

Kontakt dla wystawców:
Dział Promocji i Marketingu
? +48 22 620 04 80 wew. 112
? promocja@stacjamuzeum.pl
? pisząc na priv do Stacja Muzeum
Uwaga! Liczba wystawców ze względu na zaistniałą sytuację jest ograniczona.

Tropem Sensorysia | Wyprawa Rodzinna Chojnowski Park Krajobrazowy [Piaseczno]

TROPEM SENSORYSIA | WYPRAWY RODZINNE | CHOJNOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY

Dla spragnionych wielkich przygód zapraszamy na jednodniowe Wyprawy Rodzinne do lasów i parków przyrody w okolicy Warszawy. Wyprawa Rodzinna to wspaniała okazja na rozwój wszystkich zmysłów i jednocześnie spędzenie czasu w gronie rodzinnym na łonie natury. Podczas eskapady poszukamy tropów najróżniejszych mieszkańców, zaobserwujemy różnorodność flory i fauny. Nie zabraknie nasłuchiwania dźwięków ptaków mieszkających wysoko na drzewach, zapachu runa leśnego oraz podglądania zwierząt – tych dużych i tych bardzo malutkich. Zmysł równowagi również się przyda przemierzając bagna lub bystre strumyki! A dla odważnych spacer boso po leśnych ścieżkach.

Zapraszamy 21 czerwca na pierwszą Wyprawę Rodzinną do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Podczas naszej wyprawy przeniesiemy się do czarodziejskiego lasu, pełnego mądrych czarodziejów, sympatycznych wróżek i zwinnych elfów. Jako odważni zwiadowcy zanurzymy się w leśne knieje, by poznać tropy dzikich zwierząt i posłuchać tajemnej mowy drzew. Rusałka Tomira zabierze nas w gęste szuwary, a tam przyjrzymy się kolorowym ważkom, posłuchamy rechotu żab i poszukamy traszek. W trakcie wyprawy zamoczymy stopy w jeziorze, a dłonie w błocie, przytulimy stare dęby i powąchamy wszystkie kwiaty na naszej drodze. Po pełnym wrażeń marszu i grach ruchowych położymy się na łące i poleniuchujemy.

?MIEJSCE SPOTKANIA: Plac Zabaw “Zimne Doły” https://goo.gl/maps/PYk9cwTtF6DZYUCW6

? GODZINA: 12:00

⏳ CZAS TRWANIA: do 5h

? BILETY:
80 zł za osobę
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

?Dojazd na wyprawę jest we własnym zakresie. Zachęcamy do wyłączenia telefonu podczas spaceru. To pomoże nam odpocząć i skupić się na tym co słyszymy, widzimy i czujemy.

Prezent na Dzień Taty [Żoliborz]

Dzień Taty zbliża się wielkimi krokami! Każdy prezent wręczony przez Dziecko jest wyjątkowy, ale ten stworzony własnymi rączkami jest szczególnie ważny :)
Zapraszamy do wspólnego tworzenia prezentów. Wykonać będzie można m.in. odcisk dłoni w suchej porcelanie, piłeczkę antystresową, etui czy laurkę.
Zapewniamy materiały i pomoc, ale zachęcamy również do przyniesienia niepotrzebnych kartoników czy rolek po papierze aby dać im “drugie życie” :)

Warsztaty odbędą się w naszej sali zabaw, w każdej grupie mamy 6 miejsc.

Złota rybka ● Spektakl dla Dzieci ● Lunapark [Wawer]

Rodziców z pociechami zapraszamy na bezpłatny spektakl “Złota rybka” w wykonaniu Teatr BAZA ? ? ?

? O spektaklu:
Spektakl na podstawie baśni Braci Grimm opowiada historię Izabeli i jej męża Macieja – rybaka. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać wciąż więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi oprzeć się swoim pokusom. Jej zachcianki za każdym razem są spełniane przez Złotą Rybkę. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa. Uczy, że nie są najważniejsze dobra materialne, lecz miłość i przyjaźń.

? Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku 3-11 lat
? Reżyseria: Tomasz Zadróżny
? Występują: Aleksandra Ziółkowska, Tomasz Taranta

Spektakl odbędzie się na świeżym powietrzu, koło karuzeli cyrkowej w kompleksie Lunapark – Wał Miedzeszyński 407.

? (Uwaga, nowy termin!) Niedziela, 21 czerwca godz. 13:00
? Wstęp wolny!

Kameralne spacery parkowe dla grup [Wilanów]

Już od 18 maja 2020 r. na terenie parku wilanowskiego udostępnimy aktywności edukacyjne, które wspierają nauczanie szkolne. Po tygodniach spędzonych na lekcjach online przed ekranem komputera kontakt z przyrodą, wyzwania dla rąk, nóg i głowy będą miłą odmianą. Uwaga! Dzieci mogą nie zauważyć, że właśnie opanowały kolejne zagadnienie, a nawet polubić naukę!

Zajęcia prowadzimy codziennie, zarówno w godzinach porannych, jak i popołudniowych. Na kameralne spacery można wybrać się rodzinnie lub w małej grupie!

Zajęcia odbywają się po umówieniu!

? Zajęcia przyrodnicze:
? KRÓL OGRODNIK (4–9 lat) – zajęcia przyrodnicze, które umożliwią poznanie licznych sprzymierzeńców ogrodnika w świecie zwierząt.
?ZIELONA WYPRAWA (4–9 lat) – wyprawa w świat parkowej przyrody.
?WILANOWSKIE OBSERWATORIUM PRZYRODY (10–15 lat) – w trakcie zajęć nauczymy się oznaczać rodzime i obce gatunki drzew, rozpoznawać tropy i ślady zwierząt.
?KRÓLEWSKI ŻYWIOŁ – KULTURA I NATURA W REZYDENCJI WILANOWSKIEJ (13–19 lat) – zwiedzanie ogrodów wilanowskich pod kątem zależności między dziedzictwem przyrodniczym i historycznym.
?STYLE W OGRODACH (13–19 lat) – zajęcia stanowią prezentację różnych typów założeń ogrodowych na przykładzie ogrodów wilanowskich.

? Gra terenowa:
?KLUCZ DO FASAD PAŁACU W WILANOWIE ( 10–15 lat) – gra terenowa obfitująca w fikcyjne zagrożenia i całkiem realne wyzwania intelektualne, przybliżająca dzieciom tematykę mitologiczną.

? Warsztaty filmowe:
?OPOWIEM O KRÓLU (13–19 lat) – sposób na samodzielne zmierzenie się z dziesiątą muzą, warunkiem aktywnego udziału w zajęciach jest posiadanie przez uczestników własnych smartfonów.

Rodzinne zajęcia stolarskie – Wieszaki “Lego” [Śródmieście]

Zajęcia stolarskie to okazja do zapoznania się podstawowymi rodzajami drewna i narzędziami stolarskimi: piłami, ściskami, młotkami czy wiertarkami. Można ciąć, szlifować, kleić, wiercić, wkręcać. Zajęcia stolarskie to fantastyczna forma zajęć dla dzieci i młodzieży: rozwijają małą motorykę, myślenie techniczne i kreatywność. Rodzinne zajęcia zaś to czas budowania więzi z dziećmi i powrót do tradycji rodzinnego majsterkowania.

W trakcie zajęć zrobimy WIESZAKI “LEGO”

Dla kogo:
dzieci od 6 roku życia z dorosłym opiekunem (rodzina)

Minimalna liczba uczestników: 3 rodzin
Maksymalna liczba uczestników: 5 rodzin

Koszt:
100 zł za 1 dziecko + 1 opiekun

Prowadząca:
Agnieszka Bykowska-Giler – instruktorka stolarstwa i zabawki sensorycznej, animatorka kultury, edukatorka, rękodzielniczka. Stworzyła znaną i popularną markę “Dama z wiertarką”. Z pasją i ogromną radością pracuje z dziećmi i dorosłymi. Współpracuje z centrami kultury, muzeami, warsztatami terapii zajęciowej.

ZAPISY: drygimyk@gmail.com

Impreza plenerowa dla dzieci – Wianki [Wilanów]

Główna atrakcja: wspólne plecenie wianków z animatorami.
Zerwij polne kwiatki i przynieś je ze sobą. Dla zapominalskich ograniczona ilość kwiatków do nabycia na miejscu.
– animacje m.in. puszczanie wielkich baniek mydlanych
– konkurs na najpiękniejszy wianek
– zawody sportowe
– konkursy z nagrodami
Udział obowiązkowy
Wstęp bezpłatny :)
W czasie trwania imprezy Hop&Pop Cafe będzie serwowało gofry, lody, kawę, napoje itp.
* w przypadku opadów możliwe przeniesienie imprezy do sali zabaw Hop&Pop, wstęp 29 PLN za dziecko.
Ilość miejsc ograniczona (120 osób w plenerze lub 50 osób w przypadku przeniesienia imprezy do sali zabaw)

Magiczne sztuczki w Plażówce! [Bemowo]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Animator dla dzieci/ Parapetówka #PoznajNas [Praga Północ]

Hej rodzinki 21 czerwca na naszej parapetówce nie zabraknie również atrakcji dla dzieci ??

Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy fantastyczne zabawy prowadzone przez animatorów z Radosnych Urwisów ??

?Giga bańki mydlane
?Skręcanie balonow – balonowe ZOO❤️
?Gry i zabawy ruchowe

Zapraszamy w godzinach od 13:00 do 16:00 ?

Oj będzie się działo ?

Do zobaczenia !
Zdrowa Krowa Port Praski
?ul. Okrzei 8

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Warsztaty online

FabLab powered by Orange #wdomu – 2 edycja

Startujemy z drugą edycją FabLab powered by Orange #wdomu. Dołącz do warsztatów, podczas których nauczysz się szycia, design thinking, tworzenia przedmiotów ze zbędnych produktów, projektowania w 3d, czy podstaw elektroniki i programowania! A to wszystko możesz zrobić online #wdomu :) Poniżej znajdziesz terminy naszych bezpłatnych, zdalnych warsztatów. Aby wziąć w nich udział pobierz aplikację zoom.us, która pozwala na interakcję wideo ze wszystkimi uczestnikami.

➡ Pomoce edukacyjne DIY
Termin: 20.06. godz. 10:00-13:00
Wiek uczestników: 15+dorośli
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/85931298090
Twoje dziecko, wnuczek lub młodsze rodzeństwo właśnie zaczyna przygodę z poznawaniem świata? Zapisz się na warsztaty, podczas których zaczerpniesz pomysłów, jak w przyjemny i szybki sposób zachęcić dziecko do nauki.
Dowiesz się, jak samemu od podstaw stworzyć proste zestawy i przybory edukacyjne.

Podczas 3 godzin warsztatów wykonamy 6 edu- zabawek – przyborów do nauki dla dzieci w wieku przedszkolnym.
1. Poduszki sensoryczne
Potrzebne materiały: skrawki tkanin (mogą być używane) 10 kwadratów 20×20 cm, w 5 różnych kolorach, wypełnienie: wata/pierze, ziarna – fasola, ryż, kasza, drobne kamyczki, wstążeczka / tasiemka, taśma klejąca dwustronna do sklejania tkanin, żelazko

2. Memo dotykowe
Potrzebne materiały: korki od butelek, materiały o różnych fakturach, 8 różnych faktur materiałów: wymiary ok. 6x6cm, gąbka, futerko, ziarna – różne rodzaje, papier, folia bąbelkowa, folia aluminiowa, klej, nożyczki

3. Liczmany
Potrzebne materiały: patyczki lekarskie 10 sztuk, 2 śrubki, wiertarka (lub coś innego do zrobienia otworu w drewnie), farby akrylowe, taśma malarska

4. Klocki magnetyczne
Potrzebne materiały: zestaw patyczków do lodów, metalowe podkładki do śrubek, klej, mini magnesiki

5. Gra zręcznościowa Krokodylki
Potrzebne materiały: spinacze, magnesiki, balony – 2 sztuki, patyk / cienka listewka / wałek, sznurek ok. 30cm, farby akrylowe, małe oczka

6. EkoKlocki
Potrzebne materiały: patyczki do szaszłyków, tektura z pudełka kartonowego, nożyczki, papier ścierny, nożyk do papieru.

Spacer ornitologiczny ze Staszkiem Łubieńskim | Łąka Leśmiana

W ramach wirtualnej odsłony #ŁąkaLeśmiana zapraszamy miłośników dzikiej przyrody do udziału w spacerze ornitologicznym online z przyrodnikiem i dziennikarzem Stanisławem Łubieńskim (Dzika Ochota, Akademia Dzikiej Ochoty), autorem książki “Dwanaście srok za ogon”.

?To okazja do poznania różnych gatunków miejskich ptaków zamieszkujących na Muranowie w Ogrodzie Krasińskich, takich jak mazurki, modraszki, tracze nurogęsi, krzyżówki, wróble, zięby, kwiczoły.

? Premiera na Facebooku Muzeum POLIN: 20 czerwca, godz. 10.00

? Wiosna to święto życia i najlepszy czas na podglądanie przyrody. Nawet w mieście, zdawałoby się, betonowej pustyni, gdzieś między płytami chodnikowymi toczy się dzikie życie. Wystarczy dosłownie szpara pod parapetem, by zamieszkały tam wróble. Na garstce ziemi potrafi wyrosnąć siewka brzozy.

? Miejska przyroda jest mało wymagająca, nie przeszkadza jej nasze towarzystwo, dlatego tak łatwo się ją podgląda. Dobrym miejscem do obserwacji natury są miejskie parki. Czy przyglądaliście się kiedyś patkom, które tam mieszkają. Sikorka, rudzik, szpak, kos to stali bywalcy tych terenów. A jakie ptaki żyją w Ogrodzie Krasińskich na Muranowie? Wybierzcie się z nami na poranny spacer ornitologiczny.

? Spacer rozpoczyna cykl “Eko-miasto” – są to spotkania, podczas których będziemy szukać inspiracji jak żyć bliżej natury w mieście. Zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach w lipcu i sierpniu. Program na te miesiące ogłosimy w drugiej połowie czerwca.

? ? ?
Stanisław Łubieński – dziennikarz, przyrodnik, od dziecka interesuje się przyrodą, a w szczególności ptakami. Ornitologicznej pasji poświęcił wydane w 2016 r. “Dwanaście srok za ogon” (Wydawnictwo Czarne), za które otrzymał nominację do Paszportów Polityki. Kilka dni temu premierę miała jego „Książka o śmieciach”.

Stanisław Łubieński na co dzień prowadzi blog Dzika Ochota (www.dzikaochota.com) i pilotuje wycieczki ornitologiczne po warszawskich parkach. Stale współpracuje z “Tygodnikiem Powszechnym”. Mieszka na zielonej Ochocie.

? ? Spotkajmy się wirtualnie na #ŁąkaLeśmiana

?? Program wydarzeń online w czerwcu: https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2020

Warsztaty online z Pszczółką Mają! Białołęka, Tarchomin

Serdecznie zapraszamy na słoneczne warsztaty z Pszczółką Mają ? ❗️ Przygotowaliśmy eco-podróż w duchu projektu Think Earth ??, realizowanego przez nas w roku szkolnym 2019/2020 ? Gwarantujemy dużo muzyki, zabawy, a także wspólny projekt plastyczny ???‍♂️?

Warsztaty dedykowane są dla uczniów klas 0-2 ????
Do wyboru proponujemy dwie godziny ⬇️
?20/06 – godzina 10:00
?20/06 – godzina 11:00

Warsztaty są darmowe, ale obowiązują zapisy? pod adresem mailowym? tarchomin@earlystage.pl

Do zobaczenia! ?

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
4 lat temu

Galeria Północna, to zdecydowanie nie jest Targówek ?

Kaja Wolnicka
Reply to  Kasia
4 lat temu

Eh, pojechałam za daleko ;) miał być Tarchomin, oczywiście – już poprawiam i dziękuję za czujność!