Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (24-25 listopada)

Nieśmiało zbliżamy się w stronę świątecznego i rozświetlonego płomykami świec, grudnia. Choć listopad, mimo że łysy, w tym roku przyniósł wiele atrakcji dla małych i wcale nie takich małych dzieci. Poniżej znajdziecie najlepsze z nich!

.

Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informacje o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

.

Spis treści:

S O B O T A 

90 lat z Myszką Miki – wystawa w hallu Warsaw Spire

Czy wiecie, że jedna z najsłynniejszych rysunkowych postaci – Myszka Miki obchodzi w tym roku 90-lecie swojego ekranowego debiutu? Sympatyczna myszka bawi kolejne pokolenia widzów na całym świecie, stając się tym samym jedną z najbardziej rozpoznawanych ikon popkultury i symbolem Disneya.

18 listopada minie dokładnie 90 lat od pierwszego pokazu przed szeroką publicznością animacji „Parowiec Willie”, w której pojawiła się sympatyczna myszka.

Specjalnie na tę okazję dziewięcioro polskich ilustratorów przygotowało własne interpretacje postaci Myszki Miki w formie plakatu, które będziecie mogli oglądać w hallu Warsaw Spire już od 13 listopada! Wystawa potrwa 4 tygodnie. Zapraszamy!

.

Łomiankowski Jarmark Rękodzieła

Zapraszamy na Jarmarki sztuki i rękodzieła do Galerii Łomianki. Wielu artystów i rękodzielników z całej Polski zaprezentuje swoje niebanalne wyroby z takich dziedzin jak: biżuteria artystyczna, szkło artystyczne, antyki, zabawki, drewno artystyczne, projektanci mody….
dwa terminy:
23-25 Listopada
19-23 Grudnia “Jarmark Bożonarodzeniowy”

kontakt do organizatora
665 99 44 46
biuro@jarmarki-sztuki.pl

.

Darmowy Listopad 2018

Już po raz siódmy Rezydencje Królewskie: Muzeum Łazienki Królewskie, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na „Darmowy listopad”.
Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości”

?24, 25 listopada 2018 r., godz. 11.00, Pałac Myślewicki
“Noc listopadowa” w Łazienkach, spacery szlakiem powstania listopadowego połączone z aktorską interpretacją “Nocy Listopadowej” Stanisława Wyspiańskiego. Prowadzenie: Rafał Węgrzyniak, historyk teatru, Oskar Hamerski, aktor Teatru Narodowego. Obowiązują zapisy: 22 50 60 183, edukacja@lazienki-krolewskie.pl

.

Om Nom Nom – Warsztaty Cukiernicze

Ciastka, ciasteczka, słodkości, dobrocie. Będziemy mieszać, dodawać, dosypywać, ugniatać, formować i wypiekać!

Przynieście szczyptę radości, odrobinę wyobraźni i pół litra dobrego humoru. Strój na zmianę też się może przydać;)

Kiedy? 24.11 o godz 10.00
Dla kogo? Dzieci 2-8 lat z rodzicami

Koszt: 35zł (dziecko + opiekun)

Zapisy: witaj@mamydom.eu lub przez fb:)

.

I Mokotowski Kiermasz Książki dla Dzieci i Młodzieży XXXI

Tuż przed Mikołajkami zapraszamy do Multimedialnej Biblioteki na I MOKOTOWSKI KIERMASZ KSIĄŻEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY!

Do kiermaszu przyłączyło się 11 wydawnictw, które obecne są na warszawskim rynku książki dla dzieci i młodzieży. Wydawcy przygotują świąteczne rabaty, nie zabraknie nowości wydawniczych!

Zapraszamy do biblioteki na Tyniecką w sobotę 24 listopada w godzinach 10.00-20.00.
Wstęp wolny!

Czekają wydawnictwa:
Babaryba, Druga Noga, Dwie Siostry, Mamania, Muchomor, Nasza Księgarnia, Poławiacze Pereł, Nowa Era, Widnokrąg, Wytwórnia, Zielona Sowa.

.

Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo? Rodzinny pokaz naukowy

Serdecznie zapraszamy dzieci 7+ wraz z rodzicami na rodzinny pokaz naukowy “Czy na plac zabaw wchodzi się za darmo?”.

Czy drogi, którymi jeździsz codziennie do szkoły zostały zbudowane za pieniądze publiczne czy prywatne? Kto płaci Twojemu nauczycielowi za to, że Cię uczy? A Twój lekarz, czy leczy Cię za darmo? Szkoła, szpital, plac zabaw, boisko to przykłady obiektów użyteczności publicznej, tzn. takich, z których wszyscy mogą korzystać bezpłatnie. Ktoś jednak musiał zapłacić, aby one powstały. Kto i skąd wziął na to pieniądze? Podczas pokazu dzieci dowiedzą się, dlaczego płacimy podatki, czym jest budżet państwa oraz skąd biorą się w nim pieniądze. Wcielą się w rolę płatników różnych podatków, ale także dyrektora szpitala, komendanta policji czy dyrektora szkoły (nie przegapcie takiej okazji!), czyli korzystających z budżetu państwa.
Prowadzenie: Prowadzenie: Deloitte Polska i ABC Czepczyński w oparciu o program ABC Ekonomii.

24.11.2018 Dom Kultury Praga, Sawinkowa 2
Wstęp: nieodpłatny, zapisy obowiązują.

.

Mały/Duży Kucharz: Pierogi świata: Ravioli i tortellini

Nurkujące w bulionie, skąpane w maśle, oprószone parmezanem lub spieczone na chrupko pod grillem… ilu kucharzy, tyle pomysłów na nadzianie makaronu.
Czym nadziać, by nadzienie idealnie współgrało z ciastem?
Jak sklejać, by nie było bąbli?
Z czym podać, by uwypuklić zalety pierożków?
Rozwikłamy te wszystkie kwestie i wcielimy rozwiązania w życie!
Przyjdźcie rozgryźć to z nami!

Mały/Duży Kucharz, (4-10 lat)
24 listopada 2018 (sobota), godz.: 10:00-11:30

Duży Kucharz (7-10 lat)
24 listopada 2018 (sobota), godz.: 12:30-14:00

Koszt: 80 zł

.

Charytatywne Mikołajki „Otwórz Serce”

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w drugiej edycji charytatywnych Mikołajek „Otwórz serce”, które odbędą się w dniu 24 listopada 2018 r. w godzinach 13.00-16.00 w Centrum Rekreacyjno–Sportowym przy ul. Lindego 20.

Na fali zeszłorocznego sukcesu tak i w tym roku chcemy dalej pomagać naszej lokalnej społeczności. O zeszłorocznej edycji pisaliśmy tutaj. Ponownie otwieramy serca i pomagamy Klarze i Igorowi.

Poznaj historię Igora i Klary w materiale na temat wydarzenia zamieszczonym na naszej stronie internetowej > http://razemdlabielan.waw.pl/2018/11/17/charytatywne-mikolajki-otworz-serce-juz-24-listopada/

Angażując bielańską społeczność zaplanowaliśmy na ten wyjątkowy czas wiele atrakcji dla całych rodzin, a w tym kiermasz ciast, pokaz sztuk walki, taniec, muzykę, wspólne tworzenie ozdób choinkowych ze Stowarzyszeniem „Mamy Czas” – Klub Mam i Tatusiów na Bielanach.

Podczas Mikołajek pojawi się również sam Mikołaj z wyjątkowymi prezentami dla dzieci. Paczki są dedykowane dzieciom w wieku 2-10 lat. Aby dziecko otrzymało paczkę, opiekun powinien odebrać bilet w jednym z wymienionych miejsc:

– Stowarzyszenie “Mamy Czas” al. Zjednoczenia 19, od poniedziałku 19 listopada do piątku 23 listopada w godzinach 10.00-13.00
– Siedziba UKS G-8 Bielany na antresoli hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 263 ul. Szegedyńska 11 od poniedziałku 19 listopada do czwartku 22 listopada w godzinach 9.00-15.00.

W programie wystąpią m.in. Zespół taneczny REX Dance, Stowarzyszenie JK Sport, Samba Paraiso, Zumba-„Domino”, Klub Judo Lemur, ATEMI Grupa Jodan, Salon fryzjersko-kosmetyczny StyLove, Happy Dance Studio i inni.

Najważniejszą rzeczą jest jednak oczywiście zbiórka pieniędzy na rzecz Klary i Igora.

Do wylicytowania będą fanty, vouchery i inne ciekawe rzeczy oraz aktywności. Cały dochód z wydarzenia jest przeznaczony na potrzeby Klary i Igora.

Sprawmy wspólnie, aby tegoroczna edycja „Otwórz serce” odniosła jeszcze większy sukces niż zeszłoroczna. Wierzymy, że naszym spontanicznym działaniem możemy przyczynić się do poprawy komfortu życia Klary i Igora! Chcemy zarazić innych naszym optymizmem, radością i świąteczną zabawą.

Wraz z Klarą i Igorem liczymy na Waszą obecność i aktywność ;)

Wstęp wolny.

.

Otwarte dni narciarskie Sztorm

Otwarte dni narciarskie Sztorm Grupy w tym roku pod hasłem: Weź nie świruj, przyjdź i spróbuj!
Zapraszamy wszystkie dzieciaki na Górkę Szczęśliwicką w terminie 24-25.11.2018. Instruktorzy Sztorm Grupy poprowadzą zajęcia w grupach początkujących i średniozaawansowanych – bez opłat, zobowiązań ani obietnic. Chcemy pokazać Wam, że narciarstwo jest dla każdego i to tutaj, w centrum Warszawy.
Zgłoszenia na bezpłatne zajęcia próbne przyjmujemy pod mailem: rezerwacja@sztormgrupa.pl

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Ilość miejsc w poszczególnych grupach ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń mailowych.

.

Pierwsze Urodziny Jump Areny Warszawa!

Serdecznie zapraszamy na 1. urodziny Jump Areny!???

Już od godziny 10 czeka na Was moc atrakcji:

– bilety w specjalnych, promocyjnych cenach,

– loteria fantowa, w której do wygrania będą wyjątkowe nagrody,

– rywalizacja i sprawdzenie się w sportowej grze zręcznościowej,

– skoki na poduchę kaskaderską z 3-metrowej wieży,

– a to wszystko oprawione muzyką na żywo graną przez profesjonalnego
DJ’a!

Zapraszamy do niesamowitej zabawy w Jump Arenie już w sobotę 24.11.2018
na ulicy Marywilskiej 44.

Jednocześnie przypominamy, że na teren trampolin wstęp mają dzieci od 5
roku życia, a między 5 a 10. rokiem życia muszą przebywać na arenie pod
opieką osoby dorosłej.???

.

Bal andrzejkowy dla dzieci

Bal andrzejkowy dla dzieci
24 listopada, godz. 13:30-15:00

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na zabawę andrzejkową.
W programie: wróżby, lanie wosku, maski na bal, piosenki na żywo.

Bilety wstępu wyłącznie dla dzieci w cenie 15 zł. Opiekunowie wstęp wolny.

Rezerwacje pod numerem telefonu 22 811 01 05 wew. 116

.

Pettson i Findus w Kinie Muranów. Pokazy z iluzjonistą

24 listopada (sobota) i 9 grudnia (niedziela) o 11:00 w Kino Muranów #kinodzieci zaprasza na specjalne pokazy filmu “Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka” z udziałem iluzjonisty MAGIK LUK.

Magia Świąt będzie na wyciągnięcie ręki! ✨ ?

O FILMIE:
Film „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka” jest pełną ciepła i uroku, świąteczną opowieścią o sile przyjaźni. To prosta lecz niebanalna historia o tym co w świętach jest najważniejsze.

Tytułowy Findus to kot o duszy krnąbrnego dziecka. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Pettsonem przygotowuje się do wymarzonych świąt. Lista rzeczy do zrobienia jest długa a oczekiwania Findusa niemałe. Niestety w tym roku nic nie idzie jak powinno: śnieżyca i boląca noga Pettsona uniemożliwiają przedświąteczne zakupy i wyprawę po choinkę. Jednak żywiołowy Findus nie zamierza poddawać się przeciwnościom losu i za wszelką cenę chce uratować Gwiazdkę.

.

Bal andrzejkowy dla dzieci

Bal andrzejkowy dla dzieci
Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3
24.11.2018 (sobota), godz. 11.00-12.30

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat na bal andrzejkowy. W programie imprezy: wróżby, animacje, zabawa taneczna, konkursy… Mile widziane przebrania.

Obowiązują wcześniejsze zapisy, które przyjmujemy w recepcji CKW przy ul. Kolegiackiej 3: tel. 22 651 98 20. Liczba miejsc jest ograniczona!

Wstęp bezpłatny!

.

Bajowe najnaje: NIE MA NIE MA JEST / Andrzej Bocian

„Nie ma… nie ma… jest!” – to słowa z zabawy z milusińskim, którą dobrze znamy. Nie ma mnie, nie ma mnie i nagle… jestem, zjawiam się, powracam, by znowu być z Tobą. Powtarzanie tego samego zdarzenia nie nuży, bo za każdym razem czyni nas-dorosłych powodem i świadkiem zachwytu dziecka. Ta prosta zabawa przypomina nam, jacy byliśmy, zanim staliśmy się duzi i pokazuje, że to my jesteśmy cudem dla naszego malucha. Czy to nie piękne i zobowiązujące? Przedstawienie dla dzieci i rodziców, w którym aktorzy tworzą świat pełen rozmaitych kształtów, dźwięków i niespodziewanych zdarzeń. Wykorzystując proste cylindryczne obiekty zaglądają w świat najwcześniejszego dzieciństwa, gdzie rzeczy dzieją się „po prostu” i niezwykle zarazem, a czas płynie nie zawsze miarowo. To opowieść o spotkaniu dziecka z dorosłym oraz dorosłości z dzieciństwem.

Spektakl dla wszystkich dzieci do 3 lat.
WIĘCEJ o przedstawieniu: https://teatrbaj.pl/movies/nie-ma-nie-ma-jest/

Bilety w cenie 24zł dziecko, 30zł dorosły
BILETY tylko ON-LINE:
godzina 15:00 https://bit.ly/2J03xKL
godzina 16:30 https://bit.ly/2NGbFks

.

Ceramiczne układanki | warsztaty rodzinne

Skąd wzięła się ceramika? Dlaczego najstarsze garnki nie mają połysku? Jakie naczynia cieszyły się uznaniem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego? Na warsztatach poczujemy się jak w dawnej farfurni, czyli manufakturze fajansu, i wspólnie wykonamy naczynia kuchenne, opatrzonych własną sygnaturą.

DLA KOGO: rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat
TERMINY: 24.11, 25.11, 15.12, 16.12, godz. 13.00
CZAS TRWANIA: ok. 90 minut
WSTĘP: bezpłatny
LICZBA MIEJSC: 15
ZAPISY: Dział Edukacji Muzeum Warszawy, tel. +48 665 645 603 lub edukacja@muzeumwarszawy.pl
MIEJSCE SPOTKANIA: kasy w kamienicy nr 42

.

Rodzinne rysowanie

Twórcza zabawa dla całych rodzin! Nie trzeba być mistrzem rysunku, wystarczą chęci i gotowość podjęcia nowych wyzwań. Na zajęciach panuje kameralna atmosfera, wspólnie ćwiczymy uważną obserwację oraz poznajemy różne techniki rysunkowe. Naszymi modelami są rzeczy warszawskie – rzeźby, obrazy, medale i inne przedmioty. Zachęcamy opiekunów do wzięcia udziału w zajęciach razem z dziećmi. Uczestnicy otrzymują do dyspozycji podstawowe materiały plastyczne (można przynieść własne). Dodatkowo w księgarni muzealnej można zakupić stylowy szkicownik oraz zestaw ołówków.

☞ Kiedy: czwarta sobota miesiąca w godz. 11.00-12.00
☞ Dla kogo: rodziny z dziećmi
☞ Wstęp: 10 zł
☞ Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42

Edukacja w Muzeum Warszawy: http://muzeumwarszawy.pl/kategoria/dzialalnosc-edukacyjna/

.

Paprochy chodzą po Ziemi!

Wielowymiarowe zajęcia plastyczne wprowadzające w świat myślenia twórczego, inspirowane działaniami współczesnych artystów i zachęcające do kontaktu ze sztuką – bo sztuka jest nie tylko dla grzecznych dzieci!

Nasza pracownia jest naszym wszechświatem, gdzie poruszamy nudne planety kolorowymi myślami, wymiatamy kosmicznym porządkiem i zaglądamy w czarne dziury. Uczymy się po drodze i całkiem po prostu, patrząc, rysując i rozmawiając. Sami tworzymy definicję sztuki – może się nią stać wszystko, jeżeli tak zdecydujemy. Wystarczy nam przestrzeń i wolność, i trochę siły- zacznij z nami dziś, jutro, kiedy tylko chcesz. Bo każdy Paproch ma znaczenie – w Kosmosie i na Ziemi #spotlightkidsart
• • • • •
piątki
godz. 17.30 – 19.00
dzieci 8-12 lat

soboty
godz. 13.15 – 14.15
dzieci 8-12 lat

godz. 14.30 – 15.30
dzieci/młodzież 12-17 lat

sala: Akademia Pana Kleksa, 208, II piętro

.

Warsztaty plecionkarstwa – świąteczne anioły

Zapraszamy na zajęcia plecionkarstwa ze słomy, już zapomnianej sztuki rękodzielniczej.
Poznasz technikę i sposoby wyplatania oraz własnoręcznie stworzysz ozdoby ze słomy.

Rozpoczynamy cykl zajęć z plecionkarstwa,
Na pierwszych z nich będziemy robić:
-słomiane anioły.
na kolejnych:
-słomiane dzwonki
-słomiane gwiazdy

czas zajęć: 2 h
cena: 40 zł
miejsce: Pracownia Kaliente ul. Resorowa 4, Warszawa (Stary Wilanów)
warsztaty dla dorosłych oraz dzieci 10+
24.11.2018 w godzinach 11:00-13:00
po zajęciach zapraszamy na kiermasz, na których będzie można kupić niezwykłe rzeczy wykonane przez instruktorkę

Warsztaty prowadzi: Anna Deynega
Zajmuje się słomkarstwem ponad 10 lat. Pochodzi z Ukrainy i tam się nauczyła wyplatania ze słomy. Wyplata z naturalnych materiałów, takich jak słoma żytnia, pszenica, owies, len różne tradycyjne oraz nowoczesne rzeczy.
https://www.facebook.com/ania.bezuglova

Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa:
zapraszamy na stronę: https://www.kaliente.pl/zarezerwuj-miejsce-w-pracowni/

Wykonane prace przechodzą na własność uczestnika zajęć – (przecież po to przychodzisz :-) )

Maksymalnie 10 osób na jednych warsztatach – decyduje kolejność zapisów.

.

N I E D Z I E L A

Wszyscy szukamy domu: warsztaty międzykulturowe

25 listopada, w niedzielę o godz. 14 zapraszamy na warsztaty międzykulturowe dla dzieci, oswajające z innością, z nieznanym. Poprowadzi je edukatorka Karima Kanjo, Syryjka z polskimi korzeniami, która kilka lat temu opuściła rodzinne Aleppo i zamieszkała w Warszawie.
Podczas warsztatów poznamy arabskie litery, przymierzymy tradycyjne chusty. Zobaczymy, jak wygląda tradycyjny dywan do modlitwy. Spróbujemy napisać coś henną. Skosztujemy także tradycyjnej pity z samodzielnie przyprawionymi dodatkami. Porozmawiamy o kulturze, o religii i akceptacji inności w naszym otoczeniu.
Naszą inspiracją będzie książka “Modlitwa do morza” autorstwa Khalida Hosseini, z ilustracjami Dana Williamsa. Cały dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony dla szkoły podstawowej w Berezówce, w której uczą się dzieci polskie oraz te przebywające w ośrodkach dla osób ubiegających się o status uchodźcy.
Warsztaty dla dzieci od 7 lat, wstęp: dowolny datek na rzecz szkoły.
Całkowity dochód ze zbiórki oraz ze sprzedaży książki u nas przekażemy na konto stowarzyszenia “Za Rzeką Krzną”, które prowadzi szkołę w Berezówce.
Zapisy: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

Informacja o szkole, dla której organizujemy akcję
Ok. połowa uczniów szkoły podstawowej w Berezówce to obcokrajowcy, głównie mali Czeczeni, Ukraińcy, Gruzini czy obywatele Tadżykistanu, w zależności od tego, kto aktualnie mieszka w pobliskim ośrodku dla osób ubiegających się o status uchodźcy. Szkoła, w której mogą odnaleźć swój azyl. Nikomu nie przeszkadza wielokulturowość, wielowyznaniowość i to, że niektóre dziewczynki noszą hidżab.
Szkoła miała być zlikwidowana, utraciła prawa placówki publicznej, jednak nauczyciele nie poddali się. Od 1 września 2012 r. placówka jest prowadzona przez Stowarzyszenie “Za Rzeką Krzną” założone przez nauczycieli i społeczność lokalną. Dzięki temu nadal może się w niej uczyć ponad siedemdziesiątka dzieci.

.

Księżniczka na ziarnku grochu / dla dzieci

25.11 godz.16.00 “Księżniczka na ziarnku grochu” – spektakl lalkowy
Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena.
Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

Pomysł, reżyseria: Ania Polarusz
Wykonanie piosenki: Dominika Buczek – Klimczuk
Muzyka: Krzysztof Kowalewski
Występuje: Ania Polarusz

spektakl dla widzów 1-100 lat
czas trwania: 45 min
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł

.

Rodzinny poranek muzyczny, balet „Korsarz”

Rodzinny Poranek Muzyczny, balet „Korsarz”
25 listopada 2018, godz. 11:00

Zapraszamy na kolejny balet dla dzieci w wyk. Les Ballets de Pologne w nowo wyremontowanej sali widowiskowej.
Le Corsaire” czyli „Korsarz” to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych opowiadający o miłości między piękną niewolnicą Medorą a piratem o imieniu Konrad. W spektaklu mamy do czynienia z najbardziej charakterystycznymi i znanymi na całym świecie chorografiami (m. in. „Ożywiony Ogród” oraz słynne „Pas de Deux” Konrada i Medory w Akcie II – tańczonymi często jako divertissment). Balet zatańczony jest w sposób zrozumiały dla dzieci i początkujących widzów, obok tańca klasycznego zawiera wiele scen aktorskich przepełnionych humorem, elementy tańców charakterystycznych oraz ludowych. Całość zdobią zjawiskowe kostiumy oraz scenografia.

„Korsarz”
muzyka: A. Adam, L. Minkus, L. Delibes, C. Pugini
choreografia: nowa wersja choreograficzna oparta na oryginalnej choreografii M. Petipy
kostiumy i scenografia: N. Żuk
czas trwania: 85 minut

.

Bestia i Piękna. Kontrastowy koncert musicalowy.

Świat musicali i bajek to świat pełen kontrastów. Tu dobro spotyka się ze złem, piękno z brzydotą, a miłość idzie pod ręką z nienawiścią. Pełna kontrastów będzie też nasza historia. Uczucia, które budzą się w bohaterach, popychają ich do decyzji, które nie zawsze będą właściwe. Pełni marzeń i walki o dobro, ścierają się z tym, co w człowieku najgorsze: z żądzą władzy i pieniędzy. Czy miłość i przyjaźń wystarczą, by ich przemienić? A może wręcz przeciwnie, rysa, która jest w sercu pogłębi się tak bardzo, że nie będzie już odwrotu? W tę niezwykłą podróż zabiorą Państwa Marta Burdynowicz i Kamil Zięba, jedni z najlepszych artystów polskiej sceny musicalowej. Wzruszenie, złość i smutek, radość i śmiech – to nie będzie przejażdżka dorożką, a emocjonalna jazda bez trzymanki.

Marta Burdynowicz – wokalistka, aktorka musicalowa, absolwentka musicalu na AM w Gdańsku. Odtwórczyni ról Marii Patryk w Zakonnicy w przebraniu i Saraghiny w Nine w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Mary w Pilotach w Teatrze Muzycznym ROMA i Glorii w Madagaskarze w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Kamil Zięba – wokalista, aktor musicalowy, absolwent musicalu na AM w Gdańsku. Odtwórca roli Lurcha w Rodzinie Addamsów w Teatrze Syrena w Warszawie, występuje także w Czarownicach z Eastwick. Szerszej publiczności znany z występów ze Studiem Accantus i Nową Sceną w Bydgoszczy.

.

Piotruś Pan

Spektakl dla dzieci (6+)

„Piotruś Pan” to klasyka literatury dziecięcej. Któż nie zna przygód chłopca, który postanowił nigdy nie dorastać? Kto z nas nie tęskni za życiem w Nibylandii, fantastycznej krainie stworzonej przez nieposkromioną dziecięcą wyobraźnię? W tej beztroskiej krainie dzieciństwa czas nie przemija, a życie jest nieustającą przygodą.
Towarzyszami przygód Piotrusia jest grupa Zagubionych Chłopców, wróżka Dzwoneczek oraz Wendy – dziewczynka, którą Piotruś Pan zabiera do Nibylandii… Jednak nawet w tej szczęśliwej krainie czyhają niebezpieczeństwa: bohaterowie będą musieli zmierzyć się z piratami pod wodzą strasznego Kapitana Haka…
Niezaprzeczalnym atutem spektaklu jest różnorodność środków artystycznego wyrazu. W przedstawieniu znajdziemy elementy teatru lalkowego, teatru formy i teatru cieni oraz zapadające w pamięć piosenki.

„Piotruś Pan” to spektakl familijny, na który zapraszamy całe rodziny. Przedstawienie jest pochwałą nieokiełznanej wyobraźni. Dzieci uczy, że czasem warto zachować się odpowiedzialnie i dojrzale a ich rodziców – by pielęgnować w sobie dziecko. Bo nie ma lepszej płaszczyzny do dialogu niż wspólna zabawa.

Adaptacja i reżyseria: Karolina Maciejaszek
Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Ruch sceniczny: Ewelina Ciszewska
Partie wokalne: Aleksander Różanek

Obsada: Anna Jezierska, Bożena Oleszkiewicz, Patrycja Rojecka, Kamil Król, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz, Filip Niżyński, Paweł Pawlik

sala: Broadway
wstęp: 10 zł, bilety online lub w DK Kadr

.

Mama, Tata, jestem ciekaw świata! – warsztaty rodzinne

Chcecie wybrać się w rodzinną podróż do różnych zakątków świata, nie ruszając się z Warszawy?
Chcecie dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie w różnych krajach?
Chcecie poznać obyczaje charakterystyczne dla różnych kultur?

Zapraszamy na MIĘDZYKULTUROWE WARSZTATY RODZINNE „MAMA, TATA, JESTEM CIEKAW ŚWIATA!”, podczas których mieszkający w Warszawie obcokrajowcy opowiedzą o swoich krajach i ich kulturze oraz poprowadzą tematyczne zajęcia plastyczne.
Podczas każdego warsztatu m.in.:
– ciekawa prezentacja multimedialna o danym kraju i jego kulturze,
– zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają przedmioty charakterystyczne dla danego kraju,
– słodki poczęstunek,
– quiz z nagrodami,
– mnóstwo czasu na rozmowy i pytania do prowadzących.
Wszystkie warsztaty będą prowadzone w języku polskim.

DLA KOGO?
Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich opiekunów, którzy chcą:
– poszerzyć swoją wiedzę o innych krajach i ich obyczajach,
– poznać ciekawe postaci z różnych zakątków świata,
– stworzyć coś wspólnie w rodzinnym gronie,
– spędzić miło sobotę w międzykulturowej atmosferze.

„Czy na ulicach w Wietnamie świecą tylko elektryczne latarnie?” – warsztat wietnamski
25.11.2018 (niedziela), godz. 11.00-15.00
Do Wietnamu wybierzemy się z Van, która przedstawi nam swoją barwną ojczyznę i przybliży jej obyczaje. Następnie wspólnie udekorujemy tradycyjne lampiony, które są nieodłącznym elementem wietnamskich ulic. Taki lampion z powodzeniem rozświetli potem wnętrza naszych domów, gdy jesienną porą coraz szybciej zapada zmrok.

GDZIE?
W Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2, Piwnica Largactil.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W WARSZTATACH?
Należy zarejestrować się tutaj: https://goo.gl/forms/G4pNlx84mcbS0hxw1
Rejestracja na warsztaty trwa do 15 listopada 2018. Na każde zgłoszenie odpowiemy mailowo, potwierdzając rejestrację.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY!
Liczba uczestników jest OGRANICZONA! Decyduje kolejność zgłoszeń.

ZAPRASZAMY :)

.

Biblioteka Małego Melomana

Biblioteka Małego Melomana
Zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat lat wraz z rodzicami na niedzielne spotkania z literaturą w bibliotece Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Bohaterem kolejnego cyklu warsztatów będzie powołany do życia przez Stefana Themersona Marcelianek Majster-Klepka. Marcelianek to heros codzienności. Od otaczających go ludzi odróżnia go jedno – nie wie, co to bezczynność, a słowa „marazm” i „rezygnacja” brzmią w jego uszach jak najbardziej egzotyczny dialekt. Jego przygody zilustrowane wspaniale przez Franciszkę Themerson aż huczą od towarzyszących pracy dźwięków. W ślad za naszym bohaterem wyruszymy na ich poszukiwanie.

interpretacja aktorska: Aleksandra Krzaklewska-Sołtyk
oprawa muzyczna: Natalia Czekała, Krzysztof Guzewicz

niedziele: 30.09, 28.10, 25.11, 27.01, g. 11.30

Biblioteka Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina
Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, ul. Tamka 43 (wejście od ul. Okólnik)

koszt zajęć: 24 zł (1 dziecko + 2 opiekunów)
bilety dostępne od 15.09.2018 na bilety.nifc.pl

.

Tańczące Maluchy na Bemowie

Warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych na Bemowie !!! Projekt finansowany przez m.st. Warszawy – Dzielnica Bemowo.

Wstęp darmowy !! – obowiązują zapisy

Głównym celem zajęć jest ćwiczenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej za pośrednictwem tańca, który pobudza i przygotowuje ciało. Przez zabawy muzyczno-ruchowe dzieci poznają możliwości swojego ciała i uczą się kreatywnie spędzać czas z rodzicami. Dzieci razem z rodzicami ćwiczą, tańczą poznają podstawowe ruchy oraz kroki różnorodnych tańców.

Proste układy choreograficzne dzieci będą ćwiczyć razem z rodzicami!!!! Pod czas zajęć mile widziane jest zaangażowanie dwójki rodziców.
W czasie warsztatów poznamy proste rozgrzewki ruchowe, dzieci i rodzice nauczą się prostych układów choreograficznych i elementów tańca z zakresu hip-hopu, latino, tańca ludowego i disco.

Na koniec zajęć zobaczymy efekty pracy uczestników pod czas końcowego pokazu, który przygotuje Anna Głogowska.

Na zajęciach minimalna liczba rodzin to 8 – maksymalna 15.
Na zajęcia obowiązują zapisy m.in. przez maila zapisy@kulturalnedzieci.pl

Ilość miejsc ograniczona – zajęcia darmowe dla uczestników.
Ilość zajęć jednej grupy to 6 spotkań po ok. 60 minut
Wiek dzieci 5-10 lat ewentualnie 4 latki
Zajęcia są wspólne dla rodziców i dzieci.

Miejsce spotkań “Dwa Jelonki” ul. Powstańców Śląskich 44

.

Rysujemy bajkę

25 listopada, o 13:00: “O królewnie zaklętej w żabę”, “Małpa w kąpieli” i jak dacie radę, to jeszcze bajka “O psach i kotach”. Animacje filmowe zostały zrealizowane przez TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu.

Animacje filmowe – bajki oglądane w rodzinnym gronie, a później lepienie, malowanie, usypywanie, wałkowanie i inne zabawy. Wolskie Centrum Kultury
Zajęcia we współpracy z: FINA – Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz TV Studio Filmów Animowanych sp. z o.o.

.

Warsztaty stolarskie dla dzieci

Istotą warsztatów stolarskich dla dzieci jest rozwój abstrakcyjnego myślenia i zmysłu technicznego. Podczas zajęć dzieci nauczą się podstaw pracy z drewnem oraz poznają zasady korzystania z profesjonalnych narzędzi stolarskich. Opracują i zrealizują indywidualny projekt według własnego pomysłu. Rezultatem warsztatów może więc być drewniana gra, model samolotu czy nawet prosty mebel.

Na warsztatach w październiku tematem przewodnim będzie dziwaczne zoo a w listopadzie gry zręcznościowe.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 6 lat
Liczba uczestników zajęć – max 5 osób
Warsztat trwa 2 godziny.

Zapraszamy!

***
Prowadzenie:
Agnieszka Bykowska-Giler: instruktorka zajęć plastycznych, miłośniczka pracy w drewnie.

.

Warsztaty rodzinne: taniec możliwy

Inkluzywne warsztaty rodzinne skierowane do dzieci i dorosłych, którzy mają ochotę razem potańczyć i spędzić kreatywnie czas. Wspólnie będziemy stwarzać przestrzeń zabawy, gry, ruchu i kreatywności. W atmosferze uważności i szacunku dla własnych potrzeb i innych, poszukiwać będziemy radości i inspiracji z ruchu. Improwizacja kontaktowa jako forma taneczna daje nam możliwość zdobycia wiedzy o naszym ciele, jego możliwościach i potrzebach. Jednocześnie stwarza szansę na poznanie innych ciał, sposobów poruszania czy ekspresji.

Dowiemy się, jak możemy wykorzystać grawitację, zarządzać własnym ciężarem, jak ciężkie uczynić lekkim, jak fruwać stąpając lub turlając się po ziemi, a przede wszystkim w jaki sposób podjąć rozmowę z drugą osobą – nawet z tą, której nie znamy.

Dowiemy się, jak ciekawie jest grać i improwizować razem. Ta forma tańca pomaga małym i dużym spełniać ich naturalne potrzeby ruchowe, inspirować się nawzajem, a przede wszystkim odkrywać, że nasze ciała kryją w sobie najróżniejsze sposoby ruchu i mówienia o sobie.

25 listopada 2018, g. 11:00 – 12:30
TRZY PODSTAWOWE POZIOMY: LEŻENIE, SIEDZENIE, STANIE
warsztaty rodzinne

miejsce: Muzeum Etnograficzne (ul. Kredytowa 1, Warszawa)
bilety: wstęp wolny
zapisy: teatr21@teatr21.pl

Jak ciało może się poruszać? Może: chodzić, turlać się, skakać, czołgać się, skręcać, podpierać się, biegać, latać, unosić się, upadać. Może: odpychać się, ciągnąć, zanurzać się.

Ciało może być: szybkie, wolne, dynamiczne, ospałe, luźne, sztywne, mobilne, nieruchome, lekkie, ciężkie. Czy wszystkie ciała poruszają się w taki sam sposób? Czy można się poruszać bez zmiany miejsca? Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, że mrugnięcie oka może być skokiem?

prowadzenie: Justyna Wielgus (choreografka), Natan Kryszk i Tymon Bryndal (muzyka na żywo), Aktorzy Teatru 21

.

Podróżniczek w Ameryce Indiańskiej

Zapraszamy na imprezę dla dzieci z cyklu Podróżniczek – Akademia Odkrywcy im. T. Halika w dniu 25 listopada o godz. 12.30 – Ameryka Indiańska

Ameryka indiańska to opowieść o niezwykłych plemionach potomkach wielkich cywilizacji Majów czy Tayrona, którzy potrafili zachować swoją odrębność. Ameryka Indiańska – to autentyczna podróż dookoła Ameryk od Grenlandii poprzez skute lodem północne wybrzeża Kanady i Alaski aż po dżunglę Meksyku, Gwatemali i Panamy. Rajskie wyspy Karaibów i wreszcie niedostępne góry Kolumbii gdzie potomkowie prekolumbijskich cywilizacji zdołali przetrwać do dzisiaj. Cechą łączącą te grupy jest głębokie przekonanie o ogromnej wartości swojej odrębności kulturowej i każda z nich w swój sposób zachowała swoją autonomię

Po warsztatach animacje plastyczne!

Bilety: 10 zł dziecko, 10 zł opiekun, przedsprzedaż od 15.11

.

Improwizacja dla dzieci i Kosmos dla dziewczynek

 

Zapraszamy na specjalny, improwizowany spektakl dla dzieci. Po raz czwarty spotykamy się w kosmicznym gronie, aby inspirować dziewczyny i chłopaków! Tym razem punktem wyjścia będzie siódmy numer magazynu „Kosmos dla dziewczynek”, którego głównym temat to MAM GŁOS.

Przyjdź z siódmym numerem „Kosmosu dla dziewczynek” i przeczytaj swój ulubiony fragment! Albo daj przeczytać komuś bliskiemu! A najlepiej przeczytajcie razem! A my zagramy do tego fragmentu historię.

To numer, w którym świętujemy stulecie praw wyborczych kobiet w Polsce. Dlatego w planszówce można przejść drogę sufrażystki, w dziale społeczeństwo dowiedzieć się, czy praprababcia jeździła na rowerze, a w komiksie zobaczyć, o co walczyła Aleksandra Piłsudska. Ale to też numer o tym, jak wielką moc ma nasz głos.

Spektakl improwizowany dla dzieci to wydarzenie komediowe dla widzów od 4 do 12 lat. Improwizatorki i improwizatorzy wspólnie z widownią wymyślają historie, nadają im bieg i pobudzają wyobraźnię. Takie bajki pojawiają się tylko raz i już więcej się nie powtórzą!

Występują: Agnieszka Matan, Marta Iwaszkiewicz, Marta Podobas, Norbert Bajan, Ewa Gryczon, Piotr Gasik, Jan Wasilewski, Joanna Pawluśkiewicz, Aleksandra Markowska

Spektakl improwizowany dla dzieci
Resort Komedii, ul. Bielańska 1

25 listopada, poniedziałek, godz. 12:00
☞ Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci)
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/improwizacja-dla-dzieci,5077?eventId=127204

Bilety dostępne online i pół h przed spektaklem.

.

Muzyczne Praskie Pudełka | muzyczne warsztaty rodzinne

Czy dźwięki ułożone w malutką kompozycję można schować do pudełka? Jak zamienić starą fotografię w partyturę? Czy opowieści z Grochowa, Saskiej Kępy i Starej Pragi mogą zabrzmieć w języku małych instrumentów perkusyjnych? Dysponując zestawem instrumentów oraz skarbami Muzeum Warszawskiej Pragi pod okiem Dagny Sadkowskiej i Anny Bąk będziemy szukać muzycznych opowieści i komponować własne. Każdy uczestnik i uczestniczka zabierze swoją do domu w praskim muzycznym pudełku.

Prowadzące:
Dagna Sadkowska, skrzypaczka, solistka i kameralista, członkini i współzałożycielka zespołu muzyki współczesnej Kwartludium, edukatorka. Jest autorką cyklu „Muzyczne Obrazy”, realizowanego we współpracy i w przestrzeni Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz autorką „Internetowego Zbioru do Edukacji Muzycznej”. Kuratorka i pomysłodawczyni „Warszawskiej Jesieni Klubowo”, pomysłodawczyni cyklu koncertów dla dzieci i dorosłych „Dzika Klasyka” oraz „Mała Dzika Klasyka”, Jest także członkinią grupy nadzorującej europejski projekt promujący muzykę współczesną „New:Aud” oraz pracuje w Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2.

Anna Bąk, przewodniczka warszawska, edukatorka Muzeum Warszawskiej Pragi.

☞ Wstęp: bezpłatny, wejściówki do pobrania w kasach i online: bit.ly/2DEvS9L
☞ Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Penthouse

.

Neonowe opowieści – warsztaty dla dzieci w MSN przy Pańskiej

Dlaczego kot nosi czerwone buty, jakie kwiaty rosną na kilka metrów i co kino ma wspólnego z żaglowcem? Zapraszamy na warsztaty kreatywne inspirowane dawnymi neonami Warszawy.

„Neonowe opowieści” to cykl sześciu spotkań, których uczestnicy stworzą prace nawiązujące do prawdziwych reklam świetlnych. Prace, które podobnie jak neony – będą świecić w ciemności!

Zajęcia są podzielone są tematycznie. Każde zostanie poprzedzone tytułową opowieścią oraz prezentacją prawdziwego neonu, który powstał specjalnie z myślą o tym cyklu. W części głównej spotkania dzieci wraz z opiekunami będą mogły wykonać prace plastyczne używając świecących farb, markerów czy taśm. Zapraszamy dzieci (wiek 5+) wraz z rodzicami, dziadkami.

25.11 – ZWIERZĘTA RODZIME – Neony z postaciami zwierząt

Zajęcia odbywają się w sali Mozaika w siedzibie MSN przy ul. Pańskiej 3 (I piętro).

Celem projektu „Neonowe opowieści” jest przybliżenie dobrego wzornictwa oraz lokalnych tradycji rzemieślniczych najmłodszym.

Przygotowanie warsztatów poprzedziła m.in. praca w Archiwum Neonów Warszawy MSN, w którym znajdują się dokumentacja dawnego producenta reklam neonowych z lat 1956-1996.

.

Jesienny spacer przyrodniczy

Miłośników przyrody w każdym wieku, zapraszamy do wspólnej obserwacji zmian zachodzących w naturze z początkiem jesieni. Rozległa powierzchnia historycznego parku w samym sercu miasta daje wyjątkową możliwość przyjrzenia się wielu gatunkom roślin i zwierząt. Obfitujący w ciekawostki spacer z przewodnikiem pozwoli poznać zależności i obyczaje składające się na rytm, którym podąża łazienkowska przyroda ???

***
Jesień zmusza wiele gatunków ptaków do odlotu w cieplejsze strony, a spadające kasztany zasypują ogrodowe alejki. Na stawach zaczynają pojawiać się kolorowo ubarwione samce kaczek mandarynek i krzyżówek – przyjmujących tzn. szatę zimową.

Podczas spaceru, bez konieczności opuszczania Warszawy, wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze liczą nawet 200 lat, będziemy swobodnie obcować z naturą. Dziesiątki gatunków rośli i zwierząt, odkryją przed nami tajemnice skomplikowanego ekosystemu, które wspólnie poznamy dzięki zespołowi doświadczonych przyrodników.
Dowiemy się m.in.:
? Które z łazienkowskich drzew mogą pamiętać czasy Króla?
? Gdzie rośnie najwyższe, a gdzie najgrubsze drzewo?
? Gdzie możemy spotkać nocnego łowcę – puszczyka?
? Gdzie rosną wyjątkowe rośliny jak korkowiec amurski czy grujecznik japoński, którego opadłe liście pachną niczym karmel?
? Ile kaczek, pawi, dzięciołów, wiewiórek czy żółwi żyje obecnie w Łazienkach?

***
?Spacer potrwa ok 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 3 zł – dziecko.

?Prosimy o przybycie ok 10 minut przed rozpoczęciem spaceru. Spotykamy się pod kasą Pałacu na Wyspie gdzie należy zakupić bilet ?goo.gl/maps/5LedLaDcjTy

?Podczas spacerów użyteczna może być lornetka

?Prowadząca: Fatima Hayatli – ornitolog, obrączkarz Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS, edukator przyrodniczy. Oprócz ornitologii, interesuje się światem roślin oraz fotografią. Aktualnie studentka Wydziału Leśnego oraz Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences

? Prowadzący: Łukasz Wardecki – Zafascynowany światem roślin i zwierząt ornitolog „z pasji”, obrączkarz ptaków (Warszawski Zespół Obrączkarski TRIDACTYLUS), edukator przyrodniczy, student Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW / Warsaw University of Life Sciences. Od 2015 r. prowadzi badania na ptakach wodnych w Łazienkach. Chętnie odpowie na pytania związane z dendrologią, architekturą krajobrazu, ekologią, leśnictwem oraz dość nietypowo – kolejnictwem ?

.

Teatranki / warsztaty dla dzieci i opiekunów

Teatranki. Nasze wybory

Teatranki to warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów, podczas których dzieci i dorośli współpracują, stając się dla siebie wzajemnie przewodnikami i doświadczają teatru poprzez różnorodne działania twórcze.

Na warsztatach uruchamiamy ciało, głos i wyobraźnię. Bawimy się prostymi, naturalnymi materiałami, z których często tworzymy instalacje, obiekty artystyczne. Działamy indywidualnie, w parach, w grupach. Przełamujemy schematy myślenia i tworzenia.

Teatranki są przestrzenią wymiany doświadczeń i punktów widzenia, zdobywania nowych doświadczeń artystycznych i społecznych, przełamywania barier, stwarzają możliwość poznania siebie i innych, podjecia nowej roli i sprawdzenia się w niej, rozwijają twórczą
wyobraźnię i wrażliwość oraz wzmacniają sprawczość uczestników, stawiając na partnerskie relacje dzieci i dorosłych.

Mali i duzi warsztatowicze twórczo poruszają na Teatrankach rozmaite tematy: czasami podążamy szlakami dziecięcej wyobraźni, innym razem zastanawiamy się nad znaczeniami i dekonstruujemy kluczowe pojęcia teatralne takie jak: aktor, scena, dramaturgia, czy performans, niekiedy też proponujemy cykle spotkań inspirowane aktualnościami współczesnego świata. Szukamy nietypowych sposobów rozmowy na poważne tematy poprzez świetną zabawę z drugim człowiekiem i z przedmiotem.

Tym razem zapraszamy Was na Teatranki. Nasze wybory – cykl warsztatów zachęcających do odważnego myślenia o otaczającym nas świecie.

A co, gdyby w kolejnych wyborach wystartował nasz rodzinny komitet teatrankowy? Jak wyglądałby nasz program? Co chcielibyśmy zmienić i jak urządzić otaczającą nas rzeczywistość? Czy te same rzeczy byłbyby dla nas ważne? Czy nasze postulaty przypominałyby hasła polityków, czy skonstruowalibyśmy zupełnie inny przekaz? Na każdym warsztacie zajmiemy się innym obszarem tematycznym, tak, by w finale cyklu zaprezentować pełny program teatrankowego komitetu wyborczego.

25 listopada, godz. 11:00-12:30
EKONOMIA
Pieniądze. Każdy o nich wie, każdy ich używa, ale kto właściwie zastanawiał się kiedyś nad ich wartością? Kto bawił się w przeliczanie działań na pieniądze, czasu na pieniądze, lenistwa na pieniądze, zabawy na pieniądze itd.? I czy pieniądze to jedyny sposób płacenia? Za jakie rzeczy nie dostajemy pieniędzy? Gdybyśmy nie płacili pieniędzmi to czym, jaka byłaby nasza waluta? O oszczędzaniu też pewnie wszyscy już słyszeli. Jakie
są zatem najlepsze sposoby oszczędzania pieniędzy i po co to robić? A gdybyśmy mieli ich dużo i mogli zainwestować w przyszłość to z pewnością zainwestowalibyśmy w … ?

prowadzenie: Dominika Szulc i Joanna Krukowska

➜ Bilety: dobrowolna cegiełka na rozwój LUB/LABu
➜ Rezerwacje: pedagodzyteatru@gmail.com
➜ Miejsce: LUB/LAB | ul. Lubelska 30/32, II piętro

.

Ale alpaki!

25 listopada, w niedzielę o godz. 11 zapraszamy na warsztaty weterynaryjne z alpakami. Odwiedzą nas dwa zwierzaki: Cynamon i Imbir. O ich zwyczajach, charakterze, przygodach opowiedzą ekspertki z niezawodnego gabinetu Uprzejmy Łoś.
Alpaki to roślinożerne ssaki o wysokości 80-100 cm, coraz popularniejsze w Polsce. Pochodzą z Ameryki Południowej. Na co dzień żyją w górach Andach na wysokościach od 4000 do 4700 m n.p.m., hodowane są w stadach. Można je spotkać głównie w Peru, Chile i Boliwii. Ze względu na podobieństwo do lam, często są z nimi mylone. Jednak są od nich mniejsze i z budowy ciała przypominają bardziej owce. Należą do tej samej rodziny wielbłądowatych.
Coraz popularniejsza staje się alpakoterapia. Spokój, delikatne usposobienie, a także inteligencja tych zwierzaków są cenione przez terapeutów oraz ich pacjentów, którzy dzięki bezpośrednim kontaktom z alpakami czują się lepiej.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy tym razem o wykupywanie biletów, a nie samo zapisywanie na te zajęcia. Pierwszeństwo w rezerwacji miejsc będą miały osoby, które takie bilety jak najwcześniej wykupią.
Zajęcia dla dzieci od ok. 5 lat. Wstęp: do 21 listopada: dzieci – 35 zł, dorośli – 15 zł. Od 22 listopada do dnia imprezy: dzieci – 40 zł, dorośli – 20 zł. Informacje, rezerwacje biletów: badet@badet.pl, tel. 22 499-37-17.

.

Czytamisie. Kameralne warsztaty rodzinne

CZYTAMISIE – kameralne warsztaty dla rodzin z dziećmi.
Zapraszamy na kolejne spotkanie w nowym sezonie kulturalnym!

Na warsztatach zastanowimy się, co spotkać może nas “tuż za rogiem”. Przyjrzymy się, jak żyje miasto, wspólnie będziemy odkrywać, co możemy zobaczyć i usłyszeć w mieście.
Co to jest architektura?
Jaką funkcję mają różne budynki?
Jak pachnie miasto?
Jakie dźwięki wydaje?
Czy wszystkie miasta wyglądają tak samo?

Spotkania odbywają się w sali warsztatowej przy ul. Głębockiej 66 raz w miesiącu w niedzielę, w dwóch grupach wiekowych. Na spotkania rejestrujemy 10 dzieci wraz z opiekunami.
Obowiązują wcześniejsze zapisy: kasa@bok.waw.pl lub pod numerem telefonu: (22) 300 48 00 wew. 2.
o godz. 09.00 warsztat dla dzieci 5-6 lat
o godz. 10:15 warsztat dla dzieci 3-4 lata.
WSTĘP WOLNY!

.

Koncert andrzejkowy – Tańcograjka

Kolejne koncerty z cyklu „Muzyka żywa” już 25 i 26 listopada!
????
Zagra dla nas zespół Tańcograjka – trzy uzdolnione artystki, zafascynowane kulturą i muzyką tradycyjną.

Katarzynki i Andrzejki – dwa wyczekiwane wieczory, podczas których wróżono przyszłość pannom i kawalerom. Na koncercie usłyszymy melodie tradycyjnych tańców i zabaw polskich: kontro, krzyżok, mietlarz, kozak, wiwat, oraz polki, oberki, marsze, walczyki i fokstroty. Muzyka przepleciona będzie opowieściami o dawnych zwyczajach i wróżbach andrzejkowych i katarzynkowych. Zagrają instrumenty: harmonia ręczna, tzw. „warszawska”, skrzypce, basy, bębenek obręczowy, baraban i piła.

? Koncert dla gości indywidualnych

25 listopada 2018 r. godz. 15.30

Koszt: 20 zł od dziecka, jeden opiekun wstęp bezpłatny.

? Koncert dla grup zorganizowanych

26 listopada godz. 10.00, 12.00

Koszt: 20 zł od dziecka, opiekunowie wstęp bezpłatny.

Obowiązują rezerwacje:

? rezerwacje@ethnomuseum.pl

? 22 696 53 80

Więcej o artystkach:

“Katarzyna Żytomirska, Emilia Herda, Katarzyna Szurman od wielu lat praktykują muzykę ludową, ucząc się od mistrzów wiejskich gry i śpiewu, prowadząc badania terenowe, zajęcia edukacyjne i animacyjne związane z upowszechnianiem wiedzy o dawnym folklorze dziecięcym, animacje muzyczne dla dzieci w oparciu o tradycyjny kalendarz obrzędowy”

.

Teatr magii Macieja Pola w Teatrze Lalka

Zapraszamy na magiczne widowisko największego polskiego iluzjonisty Maciej Pol w Teatrze Lalka.

TERMINY SPEKTAKLI: 25.11 godz. 16:00 i 18:30

Na program składają się zarówno duże, jak i mniejsze efekty iluzji. Jedne przedmioty będą w magiczny sposób znikać, inne nagle się pojawiać. Dzięki efektom magicznym, świetlnym, dźwiękowym i pirotechnicznym widza czekają niezapomniane wrażenia oraz uczestnictwo w widowisku na najwyższym światowym poziomie.
Dla najbardziej wymagającej publiczności, iluzjonista przekracza granice wyobraźni przenikając przez lustro i wyczarowując śnieg w środku lata. Podczas przedstawienia dzieci nie są tylko biernymi odbiorcami. Artysta w czasie pokazu zaprasza najmłodszych uczestników do interaktywnego udziału w show. Zaangażowanie widowni w ciekawy sposób rozwija dziecięcą wyobraźnie. Szukają rozwiązań dla rzeczy niemożliwych i tym samym ćwiczą swoją kreatywność.
——————————————————————————
Maciej Pol, twórca Teatru Magii, laureat wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji. Styl tworzonych przez niego widowisk, zachwyca publiczność renomowanych scen całego świata, min. Casablanki, Paryża, Wiednia, Chicago, Moskwy czy Drezna. Jego nowoczesne, niepowtarzalne kreacje i oryginalne aranżacje przenoszą widza w świat pełen czarów i niezwykłych tajemnic. Współpracuje z teatrami, artystami, filmowcami.

Start


——————————————————————————
Cena biletu: 55 zł. Do kupienia w kasie Teatru Lalka oraz przez stronę www.
Informacja o biletach: Dział Organizacji Widowni: tel. (22) 656 69 57 rezerwacje@teatrlalka.pl

.

Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń

 

Z cyklu MAŁY TEATR
Przygody Kuleczki, czyli o wielkiej sile marzeń. Teatr PTASIE MELODIE

W krainie przykrytej śniegiem Bałwanek Kuleczka buntuje się przeciwko swojej mamie. Wielka siła marzeń przenosi go do nieznanej krainy, gdzie spotyka swoich bohaterów. Czego nauczy go piłkarka Ania?
Czy pani policjantka pokaże jak zachowywać się na ulicy?
Czy sowa Mądra Głowa pomoże mu wrócić do domu?
Wstęp wolny

.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Napiórkowska
Agnieszka Napiórkowska
5 lat temu

Ale ja bym chciała mieszkać w Warszawie? tyle atrakcji coś cudownego!! Byliśmy kilka razy pozwiedzać i Moje dzieciaki były zachwycone. Ale to prawie 400 km także jest gdzie jechać