Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (27-28 czerwca)

Czerwiec jak na razie nas nie rozpieszcza. Słońce nieśmiało przebija się raz wczas spod burzowych chmur. Mimo wszystko, trzymam kciuki za udany weekend. Oczywiście, nie wyobrażam sobie udanego weekendu, bez Weekendowej Zajawki, a ta dość staje się na nowo coraz okazalsza. 🙂

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 27 czerwca

Rowerem Wzdłuż Wisły [Bielany]

Zapraszam na wycieczkę wzdłuż Wisły tą o to trasą

https://www.traseo.pl/trasa/wzdluz-wisly-11

Spotykamy się w sobotę 27 czerwca o godzinie 10:00 pod Metrem Młociny , wspólnie pokonamy zalinkowaną trasę i rozstaniemy się pod Metrem Młociny

Tempo Jazdy 15-20 km na godzinę . Momentami może być szybsze.
Nie przewiduje ,żadnych dłuższych postojów na obiad , więc proszę wziąść ze sobą jedzenie i picie .
Przy sklepach też raczej nie będziemy się zatrzymywać .
W Nowym Dworze Mazowieckim zrobimy około godziną przerwę na plaży

Co warto zabrać po za tym, na pewno sprawny rower, oraz dętkę zapasową na wypadek przebicia tej podstawowej .

Przewidywany czas zakończenie między 15:00 a 17:00

Trasa wiedzie wałami nad Wisłą. Czasami nie jest tam skoszona trawa i chwasty co powoduje żę warunki są trochę trudniejsze.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Każdy jest zobowiązany do zachowania należytej ostrożności oraz odpowiada sam za swoje zdrowie!

Poruszamy się zgodnie z wymogami GIS
Na ten moment możliwe zgromadzenia do 150 osób, na świeżym powietrzu maseczka albo 2 metry odstępu

Pozdrawiam i do Zobaczenia Arek

W kilka godzin dookoła świata [Tarchomin]

Każdy z nas podróżował kiedyś palcem po mapie 🗺 marząc o niezwykłych przygodach w różne strony świata. Wystarczył tylko globus i zabawa mogła nie mieć końca… A co powiecie na małą wycieczkę po wszystkich kontynentach Ziemi? 🤔🌎🌍🌏

W sobotę, 27 czerwca wspólnie z fundacją Zwalcz Nudę przygotowaliśmy dla Was wyjątkową grę miejską, podczas której na każdą z drużyn czekać będą liczne zadania wymagające od uczestników zaangażowania zmysłów dotyku 🖐, słuchu 👂 i wzroku 👀. Mogą się one okazać niezbędne do odgadnięcia tajemniczych szyfrów, zagadek oraz innych zadań dotyczących każdego z 7 kontynentów świata! 🧐 To doskonała okazja, aby szybko powtórzyć sobie lekcje geografii oraz przypomnieć o wyjątkowych miejscach i zwyczajach na całym świecie.

Ale to nie wszystko! 🤩 Oprócz gry miejskiej przygotowaliśmy również warsztaty tworzenia orientalnych bransoletek i naszyjników z afrykańskich koralików, a na najmłodszych będą czekać pokazy ogromnych baniek mydlanych pod gołym niebem – w ogrodzie na dachu galerii! 🌤🌿

Wakacyjne spotkanie odbędzie się w godz. 14:00-18:00. Punkt rejestracji uczestników znajdować się będzie na parterze, w okolicach Reserved.

Obowiązują wcześniejsze zapisy 👉 https://zwalcznude.pl/wydarzenia/z-galeria-przez-swiat, które ruszają już 16 czerwca od godz. 12:00. Liczba miejsc jest ograniczona, o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie jest dostosowane do obowiązujących obecnie wymogów sanitarnych. W trosce o jeszcze większe bezpieczeństwo cześć atrakcji zaplanowano na terenach otwartych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Moje Miasto Warszawa – rodzinne warsztaty architektoniczne [Śródmieście]

„Moje Miasto Warszawa” to seria rodzinnych warsztatów architektoniczno – varsavianistycznych. Dotychczas spotykaliśmy się w przestrzeni Domu Spotkań z Historią, ale wirus nieco zmienił nasze plany 🙂 Nie poddajemy się! Przenosimy warsztaty do sieci i niezmiennie zapraszamy do wspólnego poznawania Warszawy, tym razem bez wychodzenia z domu.

Warsztaty odbywają się tymczasowo online, na bezpłatnej platformie Zoom 💻⌨️ Warto mieć w zasięgu ręki coś do pisania/rysowania. Być może wśród domowych zasobów znajdą się też pudełka, kartony, tasiemki, rurki? Wszystko, co może posłużyć do budowania przyda się podczas warsztatów.

Część każdych zajęć przeznaczamy na krótkie wprowadzenie i prezentację, pozostały czas poświęcamy na twórcze aktywności: projektujemy, budujemy, wymyślamy 🧠👀 I to niezależnie od wieku – rodzice pracują wspólnie z dziećmi. Spędźcie z nami sobotę!

WAŻNE:
🔹 niezmiennie na każde warsztaty obowiązują zapisy:
👉👉👉 http://bit.ly/mojemiasto4
🔹 zmieniliśmy godziny zajęć. Na warsztatach online widzimy się o godz 11.00, zajęcia potrwają ok, 1,5 godz..

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem [Śródmieście]

„Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym „ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją „bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się „kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło „Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu „Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym „Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

W Saskim Ogrodzie, koło fontanny… [Śródmieście]

27 maja 1727 r. został udostępniony wszystkim mieszkańcom miasta Ogród Saski zwany „Letnim salonem Warszawy”. Do 1939 roku był miejscem pełnym elegancji, a dozorcy nie wpuszczali do niego źle ubranych ludzi. Każdego dnia świecił tłumami piastunek niań i mam z małymi dziećmi. Zapraszam Państwa na spacer po Ogrodzie, który kryje wiele tajemnic z historii…

Spotykamy się w sobotę, 27 czerwca 2020 r. o godz. 13:00 przy fontannie obok zegara słonecznego. Spacer przewidziany jest na około 1.5h. 🙂

Podczas spaceru dowiemy się m.in:
Który obiekt był wzorowany na świątyni Vesty w Tivoli pod Rzymem?
Kto udał się na romantyczny spacer do Ogrodu Saskiego?
Na czyje życie przeprowadzono zamach w Ogrodzie Saskim?
Gdzie nadano wybuchową paczkę?
Kto pluł przed Pałacem Saskim?
Gdzie w Ogrodzie Saskim można było się wykąpać?
Gdzie znajdziemy autorytet moralny?
Kto był owocem grzesznej miłości Augusta Mocnego?
Gdzie odpalano fajerwerki w okresie Stanisławowskim?
Gdzie znajdowało się najsłodsze miejsce w Ogrodzie?
Gdzie znajdował się „Tymczasowym Barak”, z którym związana była Mieczysława Ćwiklińska?
Kto wzniósł piramidę w Ogrodzie?
Gdzie ukrywał się Casanova ?
Gdzie znajdowała się „kropla mleka”?
Na co nie zwracamy uwagi będąc w Ogrodzie?
Gdzie można było zakupić prasę, a gdzie napić się wody sodowej?
Gdzie znajdował się salon do biesiady i odpoczynku?
i wiele innych…

UWAGA!!!
Według obowiązującej ustawy, w trakcie spaceru konieczne jest zakrywanie ust i nosa.

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Śródmieściu

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | ŚRÓDMIEŚCIE

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Na kolejny Spacer Sensoryczny wybierzemy się wąskimi uliczkami Śródmieścia. Odkryjemy bardzo urokliwy fragment miasta, którego domy pokryte są czerwonymi dachówkami, a ulice pokryte kostką brukową. Poobserwujemy miasto przez wąskie okienka. Nauczymy czytać mapę oraz z zamkniętymi oczami poczujemy i sprawdzimy z czego zbudowany jest Barbakan. Dla odważnych nie zabraknie balansowania po murach, który obniża i podnosi się, tworząc ceglane zębiska zwane blankami. Zbudujemy własne zamki i zamczyska. Na zakończenie spaceru odpoczniemy wśród zieleni parku Krasińskich. Dla dorosłych będzie dużo ciekawostek z historii i architektury. DO ZOBACZENIA!

📍 MIEJSCE SPOTKANIA: Kolumna Zygmunta III Wazy, plac Zamkowy 1, Warszawa https://goo.gl/maps/cEBmnRkayL427DnYA

🕚 GODZINA: 11:00

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

🎫 BILETY:
29 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Gocław]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie maluchy! Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30

Zapraszamy

Angielski z Ciocią Pegą [Gocław]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Warsztaty teatralne dla dzieci [Śródmieście]

Zapraszam serdecznie na warsztaty teatralne dla dzieci do Kartonovni😃 Jest to pierwsze nasze spotkanie, możliwe że bedziemy się widywać cyklicznie przez całe wakacje🌻
Póki co prowadzę otwarty nabór dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Później będziemy się dzielić na grupy wiekowe, tak żeby dzieci czuły się ze sobą komfortowo.

Koszt:80zł
Kontakt pod numerem: 508 861 123 🙂
Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

Prowadząca: Karolina Gibki

Kraina Bębnów w Domu Asa [Wola]

Serdecznie zapraszamy dzieci już od 2 roku życia na wyjątkowe, rytmiczne zajęcia w Domu Asa 🙂
Będą to pierwsze Asowe zajęcia w ogrodzie!

Na Etno-rytmice Krainy Bębnów poznacie różne instrumenty perkusyjne, ich dźwięki i możliwości. Będziemy naśladować dźwięki przyrody i wystukiwać rytmy ponazywane jak zwierzęta.

Nauczycie się rytmu serca i zagramy z nim piosenkę. Poszukamy różnicy między start-stop, szybko-wolno, cicho-głośno. Pokrzyczymy, poskaczemy, poszalejemy 🙂

Grupy zostaną podzielone wiekowo.

Grupa przedszkolna (2-4 lat) – godz. 12:30
Grupa szkolna (5-9 lat) – godz. 13.30

Zapraszamy również dzieci od 8 lat wzwyż – mamy dla Was doroślejszą propozycję 🙂

Cena:
45 zł (1 osoba)
40 zł (osoba) dla naszych Klientów

Warsztaty z makramy [Wola]

Zapraszam na warsztaty, podczas których nauczę Cię zaplatania efektownej dekoracji ściennej – makramy.

Poznasz kilka podstawowych splotów, dzięki którym będziesz mogła wykonać samodzielnie makramę.

Mam na imię Paulina i moją pasją jest rękodzieło.

Chcę zarazić Cię moją pasją, pokazać ile wytchnienia możesz znaleźć podczas procesu tworzenia. Chcę Ci pokazać, że Twoje ręce potrafią więcej niż Ci się wydaje.

27 czerwca, w sobotę zapraszam Cię na wyjątkowe warsztaty, które odbędą się w klimatycznym miejscu – Klubokawiarni Amo Kids stworzonej do kreatywnie spędzanych chwil. Jeżeli macie ochotę zabrać swoje pociechy to klubokawiarnia udostępni im swoją salę zabaw. Istnieje również możliwość zapewnienia opieki Dzieciom podczas warsztatów.

Cena warsztatów: 200zł

Cena obejmuje :

– 3 godzinne warsztaty

– drewniany kijek

– sznurek do wykonania całej makramy

– moja wyłączność dla każdej uczestniczki

– materiały dodatkowe

– kawa, herbata oraz napoje

– słodki wegański poczęstunek

Oto kilka słów na temat warsztatów od uczestniczek poprzednich wydarzeń:

„Paulina jest niesamowitą dziewczyną, zaraża pasją już na dzień dobry. Uważam, że nie ma lepszego sposobu na zapoznanie się z tematem makram jak uczestnictwo w jej warsztatach 🙂 mam nadzieję, że Paulina szybko zorganizuje spotksnie o kolejnym stopniu trudności, bo lepszej nauczycielki i motywatorki na pewno nie znajdę :)” – Kaśpią

* zastrzegam sobie prawo do odwołania warsztatów, jeśli nie uzbiera się wystarczająca ilość osób.

**sala zabaw jest bezpłatna dla dzieci z własnym opiekunem

***animacje dla dzieci są dodatkowo płatne – szczegóły wysyłam w mailu

Gordonki z Lalalandią w Plażówce! [Włochy]

„Gordonki” to zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Zajęcia poprowadzą:

* Ciocia Kawka (Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach. Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

* Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Lunapark dla dzieci ● Animacje: cyrkowe talerze [Saska Kępa]

Tak się składa, że w każdą sobotę i niedzielę mamy mnóstwo atrakcji dla dzieci! 👶 Czasem są to warsztaty dla najmłodszych, czasem tworzenie cudów z balonów, pokazy cyrkowe lub zabawy z wielkimi bańkami! W najbliższą sobotę zapraszamy na zabawy z cyrkowymi talerzami pod okiem Cyrkowego Atelier! 🦄

„Zakręć z Nami talerzami!” to zajęcia podczas których dowiecie się jak rozkręcić kolorowy talerz, wykonywać podrzuty i inne super sztuczki! Sprawdź czy jest to takie łatwe, jak Ci się wydaje! Doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych, ćwicząca koordynację i refleks 🤡

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak:
🍬 Karuzela cyrkowa z konikami
🍬 Tor do Mini Golfa
🍬 Ping-pong
🍬 Huśtawki i karuzele
🍬 Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market – streetfoodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! 🍦 🍪 🍕

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku – Wał Miedzeszyński 407.

🔹 Zaczynamy o 13:00!
🔹 Wstęp i udział w zabawach jest bezpłatny!

niedziela, 28 czerwca

Przenieś się w rycerski świat [Tarchomin]

Rycerze mali i duzi, miłośnicy klocków Playmobil® i wyjątkowych konstrukcji przybywajcie rychło do Galerii Północnej! Czeka na Was niezwykła rycerska wystawa! ⚔🛡

Zamkowa przestrzeń zlokalizowana jest przed sklepem Junior Galeria Północna na 1 piętrze galerii. Barwna i ciekawa ekspozycja składa się z 9 wielkich dioram przedstawiających różne światy Playmobil®, w tym z jednej wyjątkowej w formie wiejskiego wozu z epoki średniowiecznej.

Do strefy prowadzi stylizowana brama strzeżona przez figury Playmobil® w rozmiarze XXL, a na jej terenie najmłodsi mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rycerzem 🛡, królem 👑 lub księżniczką 👸 oraz dać zakuć się w średniowieczne dyby rodem z rycerskiego świata Playmobil®. Ponadto na terenie wystawy znajdują się dwa kąciki zabaw, w których dzieci mogą puścić wodze fantazji budując własne konstrukcje z najnowszych serii Playmobil®.

Zapraszamy 😊

SoMusic Baby [Wawer]

SoMusic Baby – zajęcia muzyczne autorstwa Adama Sztaby.

„Obcowanie z muzyką jest dla małego dziecka tak samo ważne jak mówienie, pisanie czy rysowanie. W dzisiejszym wychowaniu muzyka odgrywa jednak dużo mniejszą rolę. Stąd inspiracja do stworzenia autorskich zajęć muzycznych łączących różne rodzaje aktywności.“ – Adam Sztaba


SoMusic to zajęcia umuzykalniające w formie sensoryki muzycznej z elementami improwizacji całościowo angażujące ciało i umysł dzieci. Podczas zajęć pracujemy bazując wyłącznie na autorskich, zarówno pod względem muzycznym jak i tekstowym, utworach, będących bezpośrednim odniesieniem do muzyki klasycznej i ludowej, o bogatej warstwie kompozycyjnej, rytmicznej i aranżacyjnej. Piosenki przeplatane są rytmiczankami i efektami dźwiękowymi, pochodzącymi z różnych dziedzin życia, kojarzącymi się z przeróżnymi miejscami i aktywnościami.

Na zajęciach:
-wprowadzamy dziecko w magiczny świat muzyki,
-bazujemy na autorskim programie kompozytora Adama Sztaby,
-aktywnie słuchamy, improwizujemy, wspólnie tworzymy muzykę.

Zajęcia współtworzy i prowadzi Izabela Skorupka – pisarka, aktorka oraz autorka tekstów.

Zajęcia skierowane są do niemowląt i dzieci do 6 roku życia.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Czas trwania: 45 – 50 min

Cena: 50 zł wejście jednorazowe
180 zł karnet na 4 wejścia

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Zobacz smoki w Galerii Północnej – 12 gigantycznych figur [Tarchomin]

Smoki towarzyszą nam od najmłodszych lat. 🐲 Czytamy o nich w baśniach, legendach. Oglądamy te niezwykłe stwory w dziecięcych bajkach czy znanych produkcjach filmowych. Smoki fascynują – kształtem, rozmiarem, siłą, nieuchwytnością i tajemniczością. Ich postać bywa przerażająca, ale za każdym razem zachwyca swoim wyglądem.

Chcielibyście stanąć oko w oko z tymi niesamowitymi stworami? 🐉🔥 Już od 1 czerwca, przez cały miesiąc, będziecie mieli taką możliwość! Zapraszamy do Galerii Północnej!

Na parterze, w różnych częściach galerii, zamieszkają ogromne smoki. Wśród nich:
💥 Black Dragon – nieufny i niechętny intruzom
💥 Blue Wiwern – ogromny, poruszający się gad wyposażony w błoniaste skrzydła i jedną parę nóg
💥 Drak/Żmij – smokopodobna istota pojawiająca się w kulturze słowiańskiej
💥 Drakolicz – 6 metrowy potwór posiadające świecące mdłym światłem punkty w miejscu oczu
💥 European Red Dragon – najchciwszy ze wszystkich smoków, ciągle dążący do pomnażania swojego bogactwa
💥 Frost Dragon – smok władający mrozem i wszystkim co w z nim związane
💥 Golden Dragon – blisko trzymetrowy mądry, rozważny i dobrotliwy smok
💥 Green Fafnir – zielony potwór mitologii Wikingów. Smok straszny, ale bardzo mądry
💥 Hydra – trzygłowy potwór z mitologii greckiej, zgładzony przez Herkulesa
💥 Smoczyca – pojawiająca się w serii popularnych filmów animowanych
💥 Zilant – 5 metrowy smok błękitny, próżny i pilnie strzeżący swojego terytorium
💥 Smocze jaja – w galerii znajdziecie również smocze jaja – szukajcie uważnie!

Mapa z lokalizacjami poszczególnych stworów znajduje się tu: http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/fascynujacy-swiat-smokow
Nasze smoki są piękne i fascynujące, ale nie lubią, gdy ktoś wchodzi na ich terytorium lub zabiera zdobyte elementy zbroi. Nie przekraczaj wyznaczonych linami stref.

Maszyny- Magiczne Sztuczki z Fabryką Zabaw w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wszystkie Dzieciaki duże i małe zapraszamy na
Magiczny Dzień w Plażówce
Mamy dla Was wspaniałą pogodę i masę atrakcji

NIEDZIELA 28.06.2020
start godz: 15:00-16:00
MASZYNY- Na tych warsztatach dzieci stworzą jadalne molekuły z których zbudujemy ciekawe przedmioty.
Dzieci również stworzą własnoręcznie rakietę napędzaną siłą płuc. Urządzimy konkurs która rakieta poleci dalej, wyżej.
Zbuduje i odpalimy rakietę napędzana siłą ciepłego powietrza. Ciepłe powietrze poniesie ją do góry wysoko. Dowiemy się podstaw działania silników i początków powstania urządzeń. Dowiemy się kto wymyślił rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia.

Fabryka Zabaw to chemiczno – fizyczno – czarodziejskie sztuczki pokazywane dla radości dzieci 🙂
Wszyscy uczestnicy imprez Fabryki Zabaw poznają niesamowite sztuczki, doświadczenia, biorą udział w szalonych konkursach.

Do dyspozycji wszystkich będzie też nasza piaszczysta plaża i plac zabaw.

To będzie piękny dzień pełen uśmiechu.

Musical Families [Wola]

Zapraszam na zajęcia muzyczne dla całej rodziny!

Śpiewamy, tańczymy i gramy do piosenek Pomelody. Poprzez zabawę rozwijamy muzyczny potencjał naszych dzieci.

Zajęcia dla rodzin i dzieci prowadzone w języku angielskim.

Czas: 45-50 minut+ 10 minut swobodnego muzykowania

Zajęcia poprowadzi Pani Rytmika – Joanna Jęczmionka, mama, nauczyciel umuzykalniania dzieci i niemowląt, instruktor Pomelody, twórca zajęć Mali i Duzi Muzykanci.

Rezerwacja miejsc poprzez zakup biletu.
Bilety: Dziecko+ Rodzic- 50 zł
2 Dzieci+ Rodzic- 70 zł

Bilety można zakupić na miejscu lub poprzez wpłatę na konto Klubokawiarnia Amo Kids
51109010430000000144449520 (santander)
Proszę w tytule wpisać Musical Families

Liczba miejsc- 6 Rodzin

Tajemnice zamkowych Ogrodów – wystawa [Śródmieście]

17 maja – 31 sierpnia 2020 r.

Ogrody Zamku Królewskiego

Przygotowana przez Dział Archeologii plenerowa wystawa ukazuje najciekawsze odkrycia dokonane na terenie Ogrodu Górnego oraz Dolnego, dokonane w ciągu dekad badań wykopaliskowych. Mamy nadzieję, że wszyscy zwiedzający poczują, iż znaleźli się w miejscu szczególnym, gdzie ziemia kryje relikty kilkusetletniej historii i wiele fascynujących tajemnic – wśród nich domniemaną Lożę Masońską, groby szwedzkich żołnierzy z czasów potopu szwedzkiego czy mur obronny z czasów króla Zygmunta III…

Ekspozycja prezentowana przed Arkadami Kubickiego połączona jest z grą plenerową. Przemierzając Ogrody ze specjalną mapką i odnajdując w terenie oznaczone flagami kolejne miejsca kryjące historyczne relikty, możemy odgadnąć zaszyfrowane hasło, a potem odebrać nagrodę!

Rysunki i akwarele umieszczone na planszach wykonał specjalnie dla Zamku znakomity rysownik, malarz i architekt – Michał Suffczyński.

Kuratorzy wystawy: Jan Łoziński i Rafał Mroczek

Projekt i realizacja: Tomasz Lachowski, DEFINITION DESIGN

Wstęp wolny, wystawa dostępna w godz. 10.00 – 20.00

Wyścigi Konne na Torze Służewiec [Służewiec]

Trwa, ekscytujący sezon wyścigowy 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ na Tor Wyścigów Konnych Służewiec 🐎🐎🐎

Od 20.06 dni wyścigowe będą odbywały się z udziałem publiczności 🙂 Bilety można kupić na ebilet.pl Do zobaczenia! 🙂 🙂

A kto nie może pojawić się osobiście na Torze, zapraszamy do śledzenia zmagań online za pośrednictwem Służewiec iTV 🔴🎥 Transmisje dostępne są w następujących miejscach
🟢 Facebook Toru
🟢 YouTube http://www.youtube.com/torsluzewiec1939
🟢 Strona www.TorSluzewiec.pl
🟢 Traf Online

🐎🤸‍♀ Nowy sezon to ekscytujące dni wyścigowe, które co weekend będą przyciągać pasjonatów wyścigów oraz osoby które odkryją w sobie nową pasję.

W tym roku do startu zostało zgłoszonych 1229 koni, a ich pełna lista znajduje się tutaj ➡ http://bit.ly/ZgloszoneKonie2020

Do zobaczenia ‼

Kosmos – sensoryczna instalacja dla dzieci z muzyką na żywo [Śródmieście]

Opublikowany przez Teatr Małego Widza Poniedziałek, 15 czerwca 2020

🚀🚀 K O S M O S 🚀🚀
Odpalamy silniki naszej rakiety, żeby znów zabrać Was w Kosmos.
Wiecie, że tam zatrzymuje się czas? Naprawdę.

Jeśli chcecie stracić na chwilę kontakt z rzeczywistością, spotkać przedziwne planety i meteory, doświadczyć stanu nieważkości, i posłuchać kosmicznej muzyki granej na żywo – koniecznie dołączcie do naszej załogi. Bilety na pierwsze loty po przerwie dostępne tu ➡️bit.ly/TMWRepertuar
—————————–

K O S M O S to połączenie różnych dziedzin sztuki, to rodzaj instalacji i performensu, gdzie odkrywaniu kosmicznej przestrzeni za pomocą zmysłów (dotyku, wzroku i słuchu) towarzyszy muzyka grana na żywo. Tu także opowiadają się historie – taniec przeplata się ze śpiewem, jest czas na eksplorowanie, dotykanie i doświadczanie, na wielkie skupienie i błogi odpoczynek. W tę sensoryczną i doznaniową podróż, kameralną grupę uczestników zabierze 3 artystów (w tym muzycy). Będą przemierzać wspólnie kosmiczną przestrzeń, najpierw odwiedzą układ słoneczny, a potem… teleportując się i wędrując po międzygalaktycznej materii zobaczą z bliska inne bajeczne planety z nieziemskimi jeziorami, kraterami i wulkanami. Odwiedzą księżycowe wyspy, przefruną przez mgły i mgławice, może nawet spotkają czarne dziury. Dotkną gwiazd i przejdą po mlecznej drodze, być może nawet na koniec wszechświata.
Projekt K O S M O S to blisko 500 m2 bezpiecznej, przytulnej „kosmicznej” przestrzeni, przygotowanej z myślą o naprawdę najmłodszych dzieciach – przestrzeni pełnej różnorodnych faktur, kolorów, efektów wizualnych i dotykowych, dostarczających wiele doznań sensorycznych, zachęcających do eksperymentowania i przeżywania.
Niezwykle ważnym elementem projektu jest muzyka, tworzona na żywo przez uzdolnionych, multiinstrumentalnych artystów. Pojawią się z pewnością tak nieziemskie instrumenty jak hand pan, który wygląda niczym kosmiczny spodek, didgeridoo, harfa, ngoni, czy balafon, ale spotkamy też pięknie brzmiące, całkiem ziemskie instrumenty: wiolonczelę, harfę, czy ukulele.

Ogród Krasińskich i jego okolica [Śródmieście]

Zapraszam wszystkich na spacer po Ogrodzie Krasińskich, podczas którego poznamy historię parku i zmiany jakie zachodziły w jego okolicy na przestrzeni wieków.

Spotykamy się w niedzielę, 28 czerwca 2020 r. o godz. 13:00 przed bramą do Ogrodu Krasińskich od strony gen. Andersa. Spacer przewidziany jest na około 80min. 🙂

Podczas spaceru dowiemy się;
Skąd ruszył i dokąd pojechał pierwszy tramwaj elektryczny?
Gdzie stał Pałac Badenich i co miał ciekawego do zaoferowania?
Gdzie przebiegała granica „dwóch światów”?
Gdzie znajdował się schron prezydenta Stefana Starzyńskiego?
Gdzie można było napić się mleka prosto od krowy?
Dlaczego Parasolka znalazła się na Pałacu Krasińskich?
Gdzie stała drewniana wartownia i do czego służyła?
Gdzie znajdował się azyl dla przestępców?
Gdzie była fabryka armat?
W którym miejscu stał dom samobójców?
Co zostało z Pasażu Simonsa?
i wiele innych…

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Bajkowi przyjaciele na Kazurce [Ursynów]

Świat bajki jest OGROMNY wiec postanowiliśmy, że bedziemy co niedziele przenosić się do niego aby bliżej poznać bajkowych przyjaciół i ich historie :). A może dowiemy sie czegoś ciekawego :)?

Zapraszamy na co tygodniowe spotkania z bohaterami. Będzie świetna zabawa, konkursy, animacje i śpiew.
Jedyne czego nam trzeba to pogoda oraz Was i Waszych dobrych humorów.

Do zobaczenia w bajce ;).

Wydarzenia online

Fabryka lalek.Spotkanie online z Anią Polarusz

https://www.youtube.com/watch?v=q4OFWWwgRlI&feature=youtu.be

28 czerwca o godz. 19.00 „Fabryka Lalek”- spotkanie online dla dzieci

Reżyserka, aktorka i scenografka Anna Polarusz odkrywa rąbek tajemnicy i zaprasza do swojej domowej pracowni gdzie powstają lalki teatralne. Zobaczycie czym się różni pacynka od marionetki, a także będziecie mogli wziąć udział w wykreowaniu wspólnie nowej lalki. Liczymy na wasze pomysły!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci

FabLab powered by Orange #wdomu – 2 edycja

Startujemy z drugą edycją FabLab powered by Orange #wdomu. Dołącz do warsztatów, podczas których nauczysz się szycia, design thinking, tworzenia przedmiotów ze zbędnych produktów, projektowania w 3d, czy podstaw elektroniki i programowania! A to wszystko możesz zrobić online #wdomu 🙂 Poniżej znajdziesz terminy naszych bezpłatnych, zdalnych warsztatów. Aby wziąć w nich udział pobierz aplikację zoom.us, która pozwala na interakcję wideo ze wszystkimi uczestnikami.

➡ D-ekoinspiracje
Termin: 27.06. godz. 10:00-13:00
Wiek uczestników: 15+dorośli
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/85013827038
Zapisz się na interaktywne warsztaty online, na których dowiesz się jak w ciekawy i kreatywny sposób dać drugie życie starym
ubraniom, zasłonom czy ręcznikom zamieniając je w stylową poduszkę, stoper do drzwi czy przepiękną girlandę!
Jedyne, czego potrzebujesz, by wziąć udział w warsztacie to igła, nić, stare materiały i pozytywna energia.
Przed zajęciami wydrukuj szablon: https://docdro.id/VED6jF3
Podczas 3 godzin warsztatów wykonamy 3 rodzaje dekoracji
1. Girlandę
2. Stoper do drzwi
3. Pudełeczko / osłonka na doniczkę

1. Girlanda
Potrzebne materiały: skrawki tkanin (mogą być używane) dwa lub trzy pasujące do siebie kolory/wzory, wstążeczka / tasiemka, lub koronka

2. Stoper do drzwi
Potrzebne materiały: drobne kamyczki, skrawki tkanin, dwa pasujące do siebie kolory / wzory

3. Pudełeczko / osłonka na doniczkę
Potrzebne materiały: skrawki tkanin, jeden kolor / wzór, wstążeczka, tasiemka lub koronka, maszyna do szycia (opcjonalnie), nici, nożyczki, taśma dwustronna do sklejania tkanin, żelazko

Wszystkie warsztaty są realizowane przez Stowarzyszenie Robisz.to we współpracy z Fundacja Orange.

Przygoda z angielskim online

Zapraszamy na cykl DARMOWYCH WARSZTATÓW ONLINE! 💻

Jeśli chcesz zapewnić dziecku ciekawą zabawę w języku angielskim, a także odrobinę muzyki 🎶, ruchu 🤸‍♀️ i humoru 🎈…
ZAPISZ je na warsztaty: https://cutt.ly/warsztaty-ES-zapisy

PRZEDSZKOLAKI zabierzemy do świata Loli i Leo, gdzie przeżyją niezwykłe przygody. 👧👦
SZKOLNIAKI przekonają się, że ekologia to bardzo ciekawy i aktualny temat, bez względu na wiek! 🌍

🚀 KIEDY?
– PRZEDSZKOLAKI (6-7 lat): w soboty w godz. 10:00-10:45, daty: 13.06, 20.06, 27.06
– SZKOLNIAKI (7-10 lat): w piątki w godz. 17:30-18:30, daty: 12.06, 19.06, 26.06, 3.07

Dziecko może wziąć udział w dowolnej ilości warsztatów 😊

🚀 GDZIE?
Online! Link do spotkań prześlemy na maila.

🚀 ZAPISY?
👉 https://cutt.ly/warsztaty-ES-zapisy

Przed rozpoczęciem zajęć na pewno wytłumaczymy działanie platformy e-learningowej ZOOM i poświęcimy czas na zagadnienia techniczne.

PYTANIA?
ochota@earlystage.pl / 733 899 722

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.