Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (27-28 lipca)


Moi Mili,

już za chwileczkę, już za momencik… mam urodziny. Nie no, żart taki. Tzn. urodziny mam naprawdę, ale odliczanie to raczej z okazji ebooka o warszawskich placach zabaw. Zbieram perełki, nasze ulubione miejsca – te znane z bloga i te nieznane (i których na blogu nie będzie). Dodaję mapki, multum zdjęć, opisy, porady i wskazówki. Wszystko po to, aby mój pierwszy produkt był dopracowany, dopieszczony w 120%. Cieszę się jak dziecko, mimo że okazało się, że wymaga to 4 razy więcej pracy niż mi się początkowo wydawało…

Jednak póki co – ciepła jeszcze, Weekendowa Zajawka lipcowa. Znajdujcie fajności i bawcie się wspaniale! 🙂

.

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 27 lipca

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni 🦋 to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni 🦋🦋🦋, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!
W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,
Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.
Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Przy wejściu do Motylarni znajduje się tablica z godzinami wejść. Można na niej sprawdzić dostępne terminy, wybrać dogodne godziny zwiedzania, a następnie wykupić bilety w znajdującej się obok kasie. Bilety sprzedawane są od 9:45 na konkretną godzinę zwiedzania w bieżącym dniu do momentu wyczerpania puli dostępnych miejsc dla zwiedzających Motylarnię. Nie ma możliwości zakupu/rezerwacji biletu na następne dni. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona i wynosi:
▪ 460 szt. dziennie, od poniedziałku do soboty
▪ 420 szt. w niedziele handlowe (Motylarnia w niedziele niehandlowe jest nieczynna).

Grupy zorganizowane (zgodnie z definicją zawartą w Regulaminie Motylarni) prosimy o zapisy telefoniczne w Punkcie Informacji Galerii Północnej, pod numerem tel. 22 812 84 84 (opłata za połącznie zgodnie z taryfą operatora) lub mailem informacja@galeriapolnocna.pl. Maksymalna wielkość grupy – 10 osób.
Godziny otwarcia Motylarni:
Poniedziałek – sobota: 10:00-22:00
Niedziela: 10:00-21:00
Niedziela wolna od handlu: nieczynne
W Motylarni panują specyficzne warunki tzn. temperatura powietrza wynosi ok 28°C a wilgotność powietrza oscyluje w granicy ok 70-80%. Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort motyli w jednym momencie w Motylarni może przebywać max. 10 osób zwiedzających. Długość jednorazowej wizyty max. 15 min. Uprzejmie informujemy, że w trakcie dnia pracy Motylarni przewidziane są dwie przerwy techniczne, w godz. 13:00-13:15 oraz 19:30-19:45 kiedy wstęp do Motylarni nie będzie możliwy. Obowiązuje zakaz dotykania i łapania motyli.

Motylarnia czynna będzie nie krócej niż do końca września 2019 r.
Zapraszamy!

Sobotnie animacje dla dzieci w Grunt i Woda

Tak jak w poprzednich sezonach, w każdą sobotę Grunt i Woda organizuje ANIMACJE dla DZIECI! 🤹🏻‍♀️
Kiedy? Sobota.
Godzina? 12-17.30
Gdzie? Ogródek Grunt i Woda 🌿

Zajęcia prowadzone są przez przemiłe animatorki z zespołu skakanka.com.pl
Nasze atrakcje są kierowane do dzieci w szczególności od 2 do 7 roku życia.
Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci naszych Gości i są bezpłatne.

Planowane zabawy to m.in.:
– turniej przeciągania liny;
– zabawy z chustą Klanzy;
– robienie giga baniek;
– stare i nowe gry podwórkowe;
– plecenie Wianków;
– malowanie buziek;
– skręcanie baloników.
Frajda i dużo radości gwarantowane! 🤡

Lato Konesera: weekendowa strefa dla dzieci

Lato Konesera. Spędź kulturalne lato na Pradze!

Seanse filmowe, spotkania, mnóstwo koncertów i atrakcji dla dzieci… Tak w skrócie zapowiada się tegoroczne Lato Konesera w kompleksowo odnowionej dawanej fabryce wódek Koneser.
Lato Konesera to doskonała okazja, by odwiedzić to klimatyczne miejsce na Pradze i w dobrym towarzystwie spędzić czas. Tym bardziej, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie, od singli, przez rodziny z dziećmi, po seniorów. Atrakcje zaś zaplanowano na całe wakacje i każdego dnia realizowane są inne projekty.

W KAŻDY WEEKEND:
Strefa gier i zabaw „Było sobie życie” (wydawnictwo Hipokampus.pl)
„Niezwykłe filmowe przygody z Festiwalem filmowym Kino Dzieci” – pokazy filmów Kino Dzieci

Strefa małego artysty Animacyjkowo
DODATKOWE ATRKCJE:
20 lipca, sobota, godz. 13.00
Sinfonia Varsovia Dzieciom – Czarodzieje Dźwięków

Jak Agostino Locci pałac budował…

Nie ma piękniejszego zakątka niż Wilanów. Można go śmiało nazwać perłą baroku i klasycyzmu. Stanowi symbol potęgi króla i Rzeczpospolitej, a jednocześnie był świadkiem najosobliwszych w świecie zdarzeń miłosnych… Ale pałac to nie jedyne fascynujące miejsce w Wilanowie. Poprowadzimy Państwa, wraz z prawdziwym Sarmatą (!), wokół okolicznych budynków, wyjaśniając ich funkcje, odkrywając związane z nimi tajemnice. Dowiecie się, skąd w Wilanowie styl mauretański, nauczycie się najprostszych zasad heraldyki stosowanej, a może nawet zobaczycie kość mamuta!?

Emocje – wypisz, wymaluj. Zajęcia dla dzieci 3-6 lat

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci, opracowane na podstawie serii książek dla dzieci Uczucia Gucia Wydawnictwo Debit. Warsztaty z elementami twórczości plastycznej, zabawy ruchowej oraz relaksacyjnych ćwiczeń oddechowych,które będą poprzedzone głośnym czytaniem książki o Guciu i oswajaniu różnych emocji. Zajęcia prowadzone w grupach do 5-ciu osób. Obowiązują wcześniejsze zapisy w księgarni lub telefonicznie. Wystarczy wybrać dzień 🙂 Wstęp wolny.

Letnie wianki w Tajemnym Ogrodzie

Warsztaty plecenia wianków z polnych kwiatów. Wianki i wieńce znane są w kulturze europejskiej od stuleci. Mają wiele zastosowań i przypisanych znaczeń, zarówno w życiu codziennym, jak i od święta.
Wianki noszono na głowach, zawieszano na drzwiach, czy puszczano na wodę. Ich okrągły, regularny kształt symbolizuje czas, powtarzalność i ciągłość, zarówno w naturze jak i kulturze. To dobra wróżba, wypełniona pozytywną energią i życzliwością.
Tematem warsztatów będzie pachnący, kolorowy wieniec z polnych kwiatów. Pokażemy Wam jak je ze sobą łączyć, tak by krok po kroku – od podstaw, poprzez koordynację poszczególnych etapów, powstał zadowalający efekt końcowy!
Prowadzenie: Marcin Gładki – florysta, jego kompozycje balansują pomiędzy barokowym przepychem a słowiańskim mistycyzmem. Tworzy bukiety, wianki, scenografie kwiatowe.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy d.kalita@wck-wola.pl

Przygotujcie się na spotkanie z żywym autorobotem tylko w GSF

UWAGA,UWAGA !!!
Mamy dla Was super wiadomość!
W dniu 27.07 (sobota) w godz: 11:00-12:00 ożyje jedna z czołowych figur naszej wystawy.
Znana i lubiana postać inspirowana bohaterem z filmu o tranformersach – Bumblebee !!!
Zapraszamy wszystkich, małych i dużych miłośników sci-fi na to niezwykłe spotkanie. W ramach zwiedzania naszej wystawy będziecie mogli doświadczyć niesamowitych emocji, a przygoda z żywym bohaterem pozostanie na długo w Waszej pamięci 💛
Autor wystawy, Jose Kolekcjoner

Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza rodziny do wspólnego poznawania Warszawy w ramach projektu Jak przygoda to tylko w Warszawie. Czeka na nas Praga Północ. Rzuć bracie blagę. I chodź na Pragę! Weź grubę lagę, melonik tyż!
Zgodnie ze słowami piosenki Praga to bardzo stylowa dzielnica. Jej styl jest niepowtarzalny i to spróbujemy udowodnić w czasie spaceru. Spróbujemy to też uwiecznić. Czarno biała fotografia będzie tutaj dobrym sposobem by wraz naszymi zdjęciami przenieść się do przeszłości. Przeszłości cwaniackiej, handlowej, ale też uduchowionej, związanej z cerkwią św. Marii Magdaleny. Ta budowla to też dowód burzliwego rozwoju dzielnicy pod koniec XIX w. Wtedy też rozwija się fotografia. Powstają pierwsze albumy poświęcone stolicy, spróbujemy dorównać tej twórczości naszymi fotografiami.
Prosimy o zabranie własnego sprzętu fotograficznego, mogą to być telefony komórkowe z funkcją aparatu.
Formularz zapisów – http://zapisy.wakacje.duch.edu.pl/

Sobota z Pomarańczową Ciuchcią – W Indiańskiej Wiosce

Indiańska wioska na plaży ? – Dlaczego nie !!! Przyjdzie i sprawdźcie sami.
Czekamy na wszystkie dzieci gotowe do wzięcia udziału w indiańskiej przygodzie, �o której wyjątkowość zadbają nauczyciele Przedszkoli Pomarańczowa Ciuchcia.

W programie min.:
tworzenie pióropuszy i ozdób,
próby wodzów (sprytu, smaku, celności, szybkości, ciszy, braterstwa, wytrwałości, milczenia) zakończone nadaniem indiańskich imion;
tańce plemienne przy totemie;
strzelanie z łuku;
projektowanie z materiałów naturalnych amuletów i łapaczy snów
– a wszystko w atmosferze radosnej i twórczej zabawy, w bezpiecznej przestrzeni dostosowanej do potrzeb dzieci.
Howgh !!! – Do zobaczenia !!!

Pomarańczowa Ciuchcia
to największa sieć przedszkoli i żłobków w Polsce. W Warszawie� i okolicach funkcjonuje 13 placówek (na Bemowie, Białołęce, Mokotowie, Bielanach, �w Centrum, Ursusie, Wilanowie i na Włochach oraz w Jabłonnie, Józefosławiu, Piastowie �i Pruszkowie).
Są to przedszkola, gdzie w oparciu o 23-letnie doświadczenie, w atmosferze radości, bezpieczeństwa i rodzinnego ciepła dzieci stawiają swoje pierwsze „dorosłe” kroki. Poprzez zabawę uczą się samodzielności, współpracy, komunikacji.
W przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia prowadzone są także grupy dwujęzyczne, �a autorski program nauczania dwujęzycznego oparty został na metodzie CLIL – Content and Language Integrated Learning – oraz brytyjskim programie „Letters & Sounds”.
Każdego dnia nauczyciele wspierają indywidualny rozwój dzieci, zwracając szczególną uwagę na ich potrzeby i talenty, wiedzą bowiem, że szczęśliwe dziecko to w przyszłości szczęśliwy dorosły.
Więcej informacji: www.pomaranczowa-ciuchcia.pl

Mała Akademia Miejska | Akademia Małego Ogrodnika

Mała Akademia Miejska to cykl otwartych i bezpłatnych warsztatów, spotkań i spacerów dedykowanych młodym mieszkańcom Warszawy, który ma poszerzyć wiedzę na temat miasta.
27 lipca o 12:30 zapraszamy Was zajęcia
Akademia małego ogrodnika
Zaprojektujemy zieleń wokół nas, poznamy korzysci płynace z obecności roślin w domu i ogrodzie.
Prowadzenie: Rafał Skopek

Zapisz się!
zapisy@malaakademiamiejska.pl
lub przez wiadomość na facebooku
w treści wiadomości podając wiek zgłaszanych na warsztaty uczestników 🙂

Spacer z owadami

Serdecznie zapraszamy na entomologiczny spacer po malowniczym Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Wiarus”. Z bliska przyjrzymy się małym sprzymierzeńcom i szkodnikom, a na przykładzie konkretnych ogródków dowiemy się, które z nich są owadzim rajem i dlaczego.
Przez alejki działkowe poprowadzi nas dr Hanna Legutowska – z Samodzielnej Katedry Entomologii Stosowanej, wieloletnia pracowniczka SGGW
adres: ROD Wiarus, ul. Racławicka 140 (przystanek autobusowy Do Fortu lub Rakowiec)
Wydarzenie jest realizowane przez SAM Rozkwit w ramach programu „Naprzód działki!” we współpracy z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy, w porozumieniu z OZM PZD oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Park Agrykola

ZAPISY: https://evenea.pl/imprezy/inne/warszawa/agrykola-228714/?source=directory

CYKL: POZNAJ PARK!
Niewielki park wchodzący w skład założenia urbanistycznego zwanego Osią Stanisławowską kryje niezwykłe bogactwo przyrodnicze na niespełna 5 hektarach. Niewielki teren w pobliżu Łazienek Królewskich, odgraniczony aleją kasztanową oraz skarpą warszawską tworzy swoistą enklawę dla wielu gatunków roślin i zwierząt. Podczas spaceru postaramy się zaobserwować jak najwięcej przedstawicieli rodzimej fauny i flory, a także poznamy rys historyczny, który miał wpływ na obecny charakter tego miejsca. Dowiemy się, jakim gatunkom są dedykowane budki powieszone w parku oraz kto korzysta z gęstych krzewów znajdujących się na tym terenie.

PROWADZENIE: Paulina Organiściak-Kwiatkowska
ZBIÓRKA: ul. Agrykola, pod pomnikiem Jana III Sobieskiego na moście
Projekt ICH MIASTO jest realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy Zieleń Warszawska

Piknik rodzinny – otwarcie wypożyczalni kocy

Zapraszamy na piknik rodzinny, na którym będzie można między innymi:
~ wziąć udział w warsztacie tańca z poi*
~ wypożyczyć koc i poleżeć na trawie
~ zagrać w badmintona, frisbee, bule, gumę
~ poleżeć na leżaku
Zachęcamy, by przyjść ze swoim pomysłem i „rekwizytem” na/do spędzanie/a wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Przynieście swoje ulubione przekąski piknikowe na wspólny, sąsiedzki stół/koc.
Do zobaczenia!
Wydarzenie realizujemy we współpracy z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL

Warsaw Holi – Inwazja Kolorów Holi w Warszawie

Inwazja Kolorów Holi odwiedzi Warszawę 27 lipca! Widzimy się w Parku Bródnowskim.
Wstęp na Inwazję Kolorów Holi jest bezpłatny! 👋
Na naszej imprezie czekać na Was będą:
– Oryginalne kolorowe proszki Holi
– DJ który poprowadzi imprezę tak abyście nie mogli ustać w miejscu!
– Wyrzutnie proszków Holi

Obrzucaj się kolorowymi proszkami holi ze swoimi znajomymi i baw się wspólnie ze znajomymi przy muzyce naszych DJ-ów!
– Data: 27 lipca 2019
– Start: 17:00 Koniec: 22:00
– Miejsce: Park Bródnowski Warszawa
– Wstęp Bezpłatny
❕❗UWAGA❗❕
Zgarnij darmowy pakiet proszków
_____
Co należy zrobić
– Zaproś wszystkich znajomych do wydarzenia (minimum 300 osób).
– Udostępnij wydarzenie na swojej tablicy.
– Wrzuć screen na potwierdzenie na tablicy wydarzenia!
Pierwsze 30 osób zgarnia 5 dowolnych kolorów Holi za darmo!

Warsztaty haftu krzyżykowego dla dzieci

Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do pałacu wilanowskiego, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły.

ODBIORCY: dzieci powyżej 7 lat
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Wilanowskie Atelier, ul. Stanisława Kostki Potockiego 11
GODZINA: 13.30–15.00

KOSZT: 10 zł / osoba
BILETY: w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

KONTAKT
Katarzyna Pietrzak
m: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
t: 22 544 27 58

PATRONAT MEDIALNY: MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci | CzasDzieci.pl

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.

Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).
Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

💚27 lipca 2019 r. godz. 13.00
🔹Obcy w wielkim mieście
Czy wszystkie rośliny, które spotykamy, są rodzimymi gatunkami? A może przywędrowały do nas z odległych miejsc? Podczas spaceru poznamy obce gatunki w naszym ekosystemie roślin, a także przyjrzymy się ich funkcji. Dowiemy się, czy każdy gatunek obcy jest gatunkiem inwazyjnym. Zobaczymy też rośliny, które ściśle związane są z historią łazienkowskich ogrodów i pojawiły się tu w czasach stanisławowskich.

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu

Targ Śniadaniowy wraca na Żoliborz do miejsca gdzie siedem lat temu wszystko się zaczęło !!
Dzięki współpracy z Miasto Stołeczne Warszawa Woda dla Warszawy oraz #MPO w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń specjalnych przygotowanych specjalnie dla mieszkańców Żoliborza i Warszawy.
Czekają nas również specjalne weekendy tematyczne, które na stałe wpisały się w krajobraz naszej działalności.
Zaprosimy Was również do hucznego świętowania siódmego roku naszej działalności

Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie z nami weekendowe odpoczywanie.

UWAGA- do czasu wzrostu trawy nasze jadalnie będą rozstawiane w różnych miejscach. Niestety środkowy pas gdzie wysiano nową trawę bardzo się ociąga, a susza nie pomaga 🙁

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla weganów i mięsożerców. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywane z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– projekt edukacyjno informacyjny związany z selektywną zbiórką śmieci
– warsztaty ogrodnicze
– bezpłatna wypożyczalnia koców
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty 🙂

niedziela, 28 lipca

Lato 2019 część 1

Lato 2019 część 1

Wakacje już coraz bliżej, naprawdę tuż, tuż. Wakacje, czyli czas wolniejszy, wspólny, szansa na wytchnienie, pobycie w pięknych, dzikich przestrzeniach. Nie zawsze można wyjechać z miasta, aby tego poszukać. Na szczęście w wielkiej metropolii też udaje się znaleźć to, co pomoże nam odpocząć. Zapraszamy do Stu Pociech:) Będziemy działać przez cały lipiec, w sierpniu planujemy tylko krótką przerwę: od 5 do 18 sierpnia.

Filmowe Opowieści | Warsztaty kina Syrena

🎬 Zapraszamy na przygody w towarzystwie bohaterów polskich seriali animowanych!
Razem z kapitanem Kliperem poszukamy skarbu, a z Bolkiem i Lolkiem sprawdzimy, czy na Starym Mieście straszy.
📽️ Każde warsztaty rozpoczynamy projekcją w kinie Syrena, a potem ruszamy na wystawę w poszukiwaniu niezwykłych postaci, miejsc i przedmiotów. Za ich pomocą dowiadujemy się, co składa się na fabułę dobrej historii, i ćwiczymy wyobraźnię, tworząc własne opowieści.

🧒 Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10
🎟️ Bilety: 10 zł dostępne w Muzeum i online
http://bit.ly/Filmowe-opowiesci 👈
📍 Miejsce zbiórki: przy kasach w kamienicy nr 42
📅 Terminy: wybrane weekendy w soboty, godz. 11:00-12:15 oraz 15:00-16:15; niedziele, godz. 15:00–16:15. Kalendarium poniżej 👇

🎬 O warsztatach:
💎 SKARBY NIE TYLKO PIRATÓW
💎 Nieustraszony kapitan Kliper znalazł na dnie oceanu niezwykły skarb. Pójdziemy jego śladem, poszukując na wystawie cennych, dziwnych, a nawet magicznych przedmiotów. Zastanowimy się, do czego służyły. Wymyślimy dla nich nowe, zaskakujące zastosowania. Wokół przedmiotów zbudujemy własne opowieści i stworzymy kolorowe skrzynie na skarby. ✨

😱 NAWIEDZONE KAMIENICE
😱 Stare zamczyska, tajemnicze piwnice, ciemnie zaułki – niektóre miejsca zdają się stworzone do opowieści o duchach. Poćwiczymy nasze umiejętności w opisywaniu miejsc. Poszukamy ich cech charakterystycznych i zastanowimy się, co decyduje o atmosferze danej przestrzeni. W zabawie pomogą nam Bolek i Lolek, którzy sami stanęli twarzą w twarz z duchem. 👻

🌳 SPOTKANIE W PARKU
🌳 W parku można spotkać wiele rozmaitych osób. Jak wyglądają? W co są ubrani? Czy nadawaliby się na bohaterów filmu? Dzięki pomocy profesora Filutka sprawdzimy, w jaki sposób można scharakteryzować bohatera opowieści. Z przeróżnych cech wyglądu i osobowości stworzymy własne fikcyjne postacie. Czy muszą mieć supermoce, żeby być wyjątkowe? 🤔

📅 Kalendarium:
💎 27 lipca (sobota), godz. 11:00 | Skarby nie tylko piratów
💎 27 lipca (sobota), godz. 15:00 | Skarby nie tylko piratów
💎 28 lipca (niedziela), godz. 15:00 | Skarby nie tylko piratów

Uroki Skaryszaka letnią porą

Zapraszam Serdecznie
Spotkanie z przewodnikiem : przy rondzie Waszyngtona koło pomnika Paderewskiego

Czy wiesz ….. ?
– Gdzie jest najbardziej tajemniczy obiekt w parku ?
– Gdzie w Skaryszaku był Stambuł ?
– Co zachęciło Królową Elżbietę i Margaret Thatcher do odwiedzenia Parku Skaryszewskiego?
– Czy Tadeusz Kościuszko był pomysłodawcą flagi USA ?
– Kto i dlaczego najbardziej podpadł Mieczysławie
Ćwiklińskiej ?
– Komu postawiono pomnik za życia ?
– Który rzeźbiarz kształcił się na rabina ?
– Kiedy i na kogo urządzono wielkie polowanie ?
– Gdzie była skrzynka kontaktowa dla łączniczek podziemia. ?
– Gdzie przed wojną odbywał się pokaz mody aut ?
– Który pomnik został przetopiony na klamki do Pałacu Kultury ?
– W którym miejscu dawniej był ogród daliowy ?
– Jak z łąk i pastwisk narodził się Skaryszak ?
– Gdzie dzieci z pokolenia na pokolenie bawią się w Janosika ?
– Gdzie jest nietypowy dąb ?
– Która rzeźba jest zwana przez młodzież – „mokry podkoszulek” ?
– Jak pewien chłopiec dał 20 franków Paderewskiemu na fryzjera ?
– jaki rekord guinnessa ustanowił Ignacy Paderewski ?

Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie Państwo podczas wspólnego spaceru.
Czas trwania wycieczki około 90 minut
Spacer poprowadzi warszawski przewodnik – Łukasz Kulej
Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek

Rowerem nad Wisłę 2/4

ZAPISY: https://evenea.pl/imprezy/inne/warszawa/rowerem-nad-wisle-24-228715/?source=directory

CYKL: ROWEREM NAD WISŁĘ 2/4
Przed nami wycieczki rowerowe brzegiem Wisły, najcenniejszego skarbu warszawskiej przyrody, czyli trochę ruchu i zanurzenie w zieloności nadrzecznych łęgów. W ramach tego cyklu zrealizujemy 4 wycieczki na różnych odcinkach rzeki z wypadami do pobliskich parków. Miasto zapewnia rowery, zatem nawet jeśli nie dysponujesz bicyklem, śmiało możesz wybrać się z nami ‚Rowerem nad Wisłę’.

Cykl dla osób 12+, dzieci tylko pod opieką rodziców/opiekunów. Trasa może być wymagająca, czasami drzewa leżą na ścieżce, czas trwania: 2-2,5 h.
PROWADZENIE: Stanisław Łubieński
ZBIÓRKA: Park im. Szczubełka
Projekt ICH MIASTO jest realizowany we współpracy z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy Zieleń Warszawska

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska

W lipcowe i sierpniowe niedziele rozpoczynamy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Lipcowe zajęcia odbędą się w Niedziele:
14,21,28
w godzinach 11:00
grupa 0-3 lata
i godzina 12:00 grupa 3-6 lat

Zapraszamy na Plażówka Saska

Kajaki na stawach

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego korzystania z kajaków na stawach Cietrzewia i Koziorożca we Włochach.

Wokół Floriana – zakamarki Starej Pragi

Zapraszam na wycieczkę po Starej Pradze, dzielnicy która rozwojowego kopa dostała po wybudowaniu mostu Aleksandrowskiego, czyli słynnego Kierbedzia. Wycieczkę zaczniemy od Placu Weteranów 1863 r. W czasie spaceru dowiecie się m.in.:

– Dlaczego najbezpieczniej jest robić zdjęcia z poziomu gruntu,
– Kto nazywany jest Kraszewskim architektury i dlaczego,
– Czy mieszkańcy Pragi też mają swojego Kilińskiego,
– Jaką ciekawą pamiątkę pozostawili po sobie Niemcy,
– Jak wygląda praski Manhattan,
– Jakie panny dostały ulicę koło szpitala,
– Czy mieszkańcy prawobrzeżnej Warszawy też mają swojego Lindleya,
– Jak fatalne mogą być skutki nieudanego rebrandingu,
– Która kamienica ma schody wytarte od ślubnych laczków,
– Jak miejsce modlitwy zamieniono na plac zabaw,
– Ile kina Praha jest w kinie Praha,
– Który Stefan Okrzeja dostał ulicę i dlaczego właśnie ten,

To oczywiście tylko część atrakcji, jakie czekają nas na trasie spaceru. Spotykamy się w niedzielę 28 lipca o godz. 16:00 przy pomniku ks. Skorupki pod kościołem św. Floriana. Spacer nie powinien potrwać dłużej niż dwie godziny. Wycieczka jest darmowa, jeśli jednak ktoś postanowi zostawić napiwek, przewodnik z pewnością się nie obrazi. Spacer poprowadzi przewodnik warszawski i twórca portalu BUTEM PO WAWIE Rafał Dąbrowiecki.

Na spacer zaprasza grupa „Aktywni +”, która powstała po to, by zrzeszać ludzi pragnących aktywnie spędzać wolny czas. Więcej o grupie tutaj:http://aktywniplus.com/

Promocję wydarzenia wspiera PartyMap – imprezy, koncerty, wydarzenia

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

Gotowi na prawdziwe lodowe obżarstwo?
W jednym miejscu znajdziecie najlepsze lody rzemieślicze w najbardziej pożądanych smakach – zielona herbata matcha, oreo czy o smaku bezy z marakują.
Klasyczne lody gałkowe z najlepszej śmietany, wegańskie bez dodatku mleka i jaj, czy tajskie z oryginalnymi dodatkami? W bąbel waflach, w czarnych waflach, w kubeczkach …
Nie trzeba wybierać, można zjeść je wszystkie ♥
Wstęp bezpłatny.

Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim

Wakacje w mieście? Na placu Europejskim na pewno będą wyjątkowe! Już w niedzielę 7 lipca rozpoczynamy Kino Letnie dla dzieci na placu Europejskim! Razem ze swoimi pociechami co niedzielę będziecie mieli okazję do oglądania najlepszych filmów z serii kina familijnego. 👨👩👧👦
Seanse będą rozpoczynać się o godzinie 16:00. Wstęp darmowy.

Jakie filmy dla Was przygotowaliśmy?
28.07 Kaczki z gęsiej paczki

Filmy będą wyświetlane z polskim dubbingiem.
Organizatorem jest firma Ghelamco Poland. Sponsorami kina letniego są Samsung oraz adidas. Patronat medialny nad wydarzeniem obejmuje Radio Kolor 103 FM. W razie niesprzyjającej pogody, Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seansu.

Letnie Koncerty na Grochowskiej

Do siedziby Sinfonii Varsovii wracają Wasze ulubione popołudniowe koncerty kameralne! W tym roku po raz pierwszy wydarzenia będą prezentowane w ramach siedmiu nurtów tematycznych: Nie tylko orkiestra, Japonia, Moniuszko, Relaks, W podróży, Dawna Warszawa i Improwizacja. Na scenie wystąpią zarówno znani artyści, jak i wschodzące gwiazdy muzyki klasycznej. Dzięki różnorodnemu repertuarowi, każdy ma szansę odnaleźć swoją muzykę!

27.07.2019 16:00 | Relaks
Program:
Johann Sebastian Bach – Toccata d-moll BWV 565
Aram Chaczaturian – Walc z suity z suity „Maskarada”
Tony Murena – Walc Musette „Indifference”
Richard Galliano – A French Touch
Piotr Kopietz – Tres Amigos
Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni (L’Autunno) /Jesień/ RV 293
Antonio Vivaldi – Le quattro stagioni (L’Inverno) /Zima/ RV 297
Astor Piazzolla – Primavera Porteña
Astor Piazzolla – Verano Porteño

Wykonawcy:
Izabela Buchowska – wiolonczela
Warszawski Duet Akordeonowy
Jacek Małachowski – akordeon
Piotr Kopietz – akordeon / kierownik artystyczny

Barbara Szczęsna-Remisz – prowadzenie

28.07.2019 16:00 | W podróży
Program:
Edvard Grieg – Suita „Z czasów Holberga” op. 40 *
George Gershwin – Amerykanin w Paryżu *
Ton ter Doest – Circusmuziek
* aranżacja Raaf Hekkema

Wykonawcy:
Reedbeat
Mateusz Żurawski – obój
Piotr Thieu Quang – klarnet
Michał Ochab – saksofon
Szymon Michalik – fagot
Karol Sikora – klarnet basowy

Barbara Gorayska – prowadzenie
Szczegółowe informacje oraz bilety http://www.sinfoniavarsovia.org/pl/2019-05-18-letnie-koncerty-na-grochowskiej-9-edycja1.html?t=1561732273

Grunt to zabawa #2 [lato]

Grunt to zabawa #1 [kwiecień - czerwiec]

Grunt to zabawa #1 [kwiecień – czerwiec]

Dni spędzone na zabawie na podwórku, działce czy ulicy przed domem. Wspinanie się po drzewach. Budowanie fortów. Turlanie się po trawie. To nie tylko wspomnienia z dzieciństwa.

W ten sposób dzieci rozwijają się, uczą i odkrywają świat wokół nich. Chcemy oderwać je od komórek, tabletów i wzbudzić w nich zainteresowanie naturą oraz zabawą na świeżym powietrzu. Dlatego zapraszamy Was do Państwomiasto na Osiedlu Jazdów.
Godziny: 13:00 – 17:00.
Nie prowadzimy zapisów, po prostuj wpadnij!

📌 KOSZTY
Chcemy, aby każda rodzina mogła skorzystać z przestrzeni Państwomiasto oraz aby mogła czuć się tu dobrze.
Sugerowana donacja jednorazowa: 15 zł / rodzina (1 wizyta)

Donacji można dokonać bezpośrednio na konto Stowarzyszenia Projekt: Polska (PL 13 1050 1025 1000 0024 0597 8640) lub online na stronie: http://panstwomiasto.pl/wesprzyj/

🚨 LOGISTYKA
Lokalizacja: Państwomiasto, ul. Jazdów 3/12, Warszawa
UWAGA: Na Osiedlu Jazdów obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów. Zdecydowanie zachęcamy do korzystania z własnych nóg, rowerów lub komunikacji miejskiej (najbliższe przystanki: pl. Na Rozdrożu, Wiejska, Piękna, Rozbrat).
Dzieci znajdują się pod opieką rodziców. Zachęcamy do ubrania dzieci w rzeczy, które mogą się pobrudzić wodą, ziemią, farbami, czy trawą – w innym przypadku ciężko im będzie korzystać z przestrzeni do swobodnej zabawy.

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

LATO 2019 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR
Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY

Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?
27 lipca, godz. 11.00- „Zaczarowani Bracia” Włochy – (Park Cietrzewia,przy placu zabaw)
27 lipca, godz. 13.00 – ,,Baba Dżaga” – Białołęka (Plac Zabaw Magiczna)
27 lipca, godz. 16.00 – ,,Zaczarowani Bracia” – Wawer (Stadion Syrenka)
28 lipca, godz. 13.00 – ,,Zaczarowani Bracia” – Białołęka (teren rekreacyjno-sportowy przy ul.Krzyżówki)
28 lipca, godz. 16.00 – ,,Czerwony Kapturek” – Piaseczno (Park Miejski)

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Wydarzenia realizowane w ramach projektów:
Bajkowe Włochy (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Włochy)
Bajkowy Wawer (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Wawer) Bajkowa Białołęka (współfinansowanie Urząd Dzielnicy Białołęka)
Bajkowe Łomianki (współfinansowanie Miasto i Gmina Łomianki)
Bajkowe Piaseczno współfinansowanie Miasto i Gmina Piaseczno) Popołudnie z Ferajną (Biuro Pomocy i Projektów Społecznych
Sezon na Sielce (Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Dzielnicy Mokotów)
Budżet Partycypacyjny m.st. Warszawa

Kontakt:
ola@teatrbaza.pl
tel. 605-837-278

Plac Bankowy

Warszawianki i warszawiaków oraz osoby odwiedzające stolicę w okresie wakacyjnym zapraszamy do wyjątkowej strefy relaksu na Placu Bankowym. 🙂
W samym centrum miasta, pod pomnikiem Juliusza Słowackiego, możecie przystanąć w codziennym pędzie oraz odpocząć w przestrzeni pełnej zieleni. 💚 Przyjemny mikroklimat zapewnią specjalnie zbudowane tężnie 💦. Do Waszej dyspozycji będą miejsca do odpoczynku, mobilna biblioteka 📚, kawiarnia ☕, gry i zabawy.
W wakacyjne weekendy zapraszamy na wydarzenia specjalne.

0 0 vote
Article Rating

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share This
0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.