Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (3-4 sierpnia)


Dzień dobry, dzień dobry!

Wpadam tylko na chwilę, aby zostawić Wam spis fajności weekendowych i uciekam na plac zabaw. Po pierwsze lubię sobie poszaleć na huśtawce ;), a po drugie – tam szukam ebookowego natchnienia. Już za chwileczkę, już za momencik będę mogła oddać pierwszego i jedynego ebooka – przewodnik po warszawskich placach zabaw. Przebieram palcami i jestem bardzo ciekawa Waszych opinii i wrażeń…

A póki co – pięknego weekendu, łapcie lato, Moi Mili!

.

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 3 sierpnia

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni 🦋 to możliwe!
Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni 🦋🦋🦋, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami!
W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki,

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli.
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.
Koszt wstępu:
▪ bilet normalny: 5 zł,
▪ bilet ulgowy: 2 zł,
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Przy wejściu do Motylarni znajduje się tablica z godzinami wejść. Można na niej sprawdzić dostępne terminy, wybrać dogodne godziny zwiedzania, a następnie wykupić bilety w znajdującej się obok kasie. Bilety sprzedawane są od 9:45 na konkretną godzinę zwiedzania w bieżącym dniu do momentu wyczerpania puli dostępnych miejsc dla zwiedzających Motylarnię. Nie ma możliwości zakupu/rezerwacji biletu na następne dni. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona i wynosi:
▪ 460 szt. dziennie, od poniedziałku do soboty
▪ 420 szt. w niedziele handlowe (Motylarnia w niedziele niehandlowe jest nieczynna).
Grupy zorganizowane (zgodnie z definicją zawartą w Regulaminie Motylarni) prosimy o zapisy telefoniczne w Punkcie Informacji Galerii Północnej, pod numerem tel. 22 812 84 84 (opłata za połącznie zgodnie z taryfą operatora) lub mailem informacja@galeriapolnocna.pl. Maksymalna wielkość grupy – 10 osób.

Godziny otwarcia Motylarni:
Poniedziałek – sobota: 10:00-22:00
Niedziela: 10:00-21:00
Niedziela wolna od handlu: nieczynne
W Motylarni panują specyficzne warunki tzn. temperatura powietrza wynosi ok 28°C a wilgotność powietrza oscyluje w granicy ok 70-80%. Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort motyli w jednym momencie w Motylarni może przebywać max. 10 osób zwiedzających. Długość jednorazowej wizyty max. 15 min. Uprzejmie informujemy, że w trakcie dnia pracy Motylarni przewidziane są dwie przerwy techniczne, w godz. 13:00-13:15 oraz 19:30-19:45 kiedy wstęp do Motylarni nie będzie możliwy. Obowiązuje zakaz dotykania i łapania motyli.
Motylarnia czynna będzie nie krócej niż do końca września 2019 r.

Sobotnie animacje dla dzieci w Grunt i Woda

Tak jak w poprzednich sezonach, w każdą sobotę Grunt i Woda organizuje ANIMACJE dla DZIECI! 🤹🏻‍♀️

Kiedy? Sobota.
Godzina? 12-17.30
Gdzie? Ogródek Grunt i Woda 🌿
Zajęcia prowadzone są przez przemiłe animatorki z zespołu skakanka.com.pl

Nasze atrakcje są kierowane do dzieci w szczególności od 2 do 7 roku życia.
Zajęcia są otwarte dla wszystkich dzieci naszych Gości i są bezpłatne.
Planowane zabawy to m.in.:
– turniej przeciągania liny;
– zabawy z chustą Klanzy;
– robienie giga baniek;
– stare i nowe gry podwórkowe;
– plecenie Wianków;
– malowanie buziek;
– skręcanie baloników.
Frajda i dużo radości gwarantowane! 🤡

 

DOGS & KIDS – kurs dla dzieci z psami WARSZAWA

Kurs w którym dzieci uczą się prawidłowej komunikacji z psami. Psy będą przez nie uczone wielu sztuczek, budowania motywacji oraz wspólnej dobrej relacji.
Dzieci nauczą się realizacji wyzwań jakie staną przed nimi oraz przed ich psami.
Na szkoleniu psy nauczymy:
• przywołania do właściciela • siad • waruj • obrót • slalom między nogami • ósemka między nogami sztuczek • chodzenie przy nodze • obieganie przewodnika • przeskoki przez nogę oraz wiele innych ciekawych sztuczek.
Szkolenie prowadzimy w przyjazny sposób, nie wywierający presji ani na dzieciach ani na psach. Skupiamy się na dobrej – pełnej zrozumienia przez obie strony – relacji.

Zapraszamy psy w każdym wieku (od szczenięcia do wieku starczego) oraz dzieci w wieku od 12 lat (wraz ze zgodą rodzica bądź opiekuna dostarczoną na pierwszych zajęciach), dzieci poniżej 12 roku życia zapraszamy z rodzicami.
Zajecia dwa razy w tygodniu.
Kurs składa się z 8 zajęć.
Start: 03.09.2019
Cena kursu: 400 zł
Zapisy:
Nr. Tel: 507295230
Adres e-mail: dog@onet.eu
Fanpage: Zuzanna Golatowska – dog trainer, breeder

To niesamowita przygoda, której dzieci nigdy nie zapomną!

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

Bajkowy Teatr Baza | Plenerowe spektakle dla dzieci

LATO 2019 – SPEKTAKLE DLA DZIECI – REPERTUAR
Latem Teatr Baza wychodzi ze swojej siedziby w teren, by spotkać się z najmłodszą publicznością. W soboty i niedziele zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na plenerowe spektakle do warszawskich (i nie tylko!) parków. Razem spotkamy bohaterów bajek i legend oraz będziemy się bać, wzruszać i śmiać z ich przedziwnych perypetii.

WSTĘP WOLNY
Gdzie i kiedy będzie można nas spotkać?

3 sierpnia, godz. 11.00 – ,,Czerwony Kapturek” – Park Józefosław
3 sierpnia, godz. 13.00 – ,,Czerwony Kapturek” – Białołęka (Plac Zabaw Książkowa)
3 sierpnia, godz. 16.00 – ,,Czerwony Kapturek” – Mokotów (Park Sielecki)
4 sierpnia, godz. 11.00- ,,Legendy Wiślane” – Włochy (Park Cietrzewia,przy placu zabaw)
4 sierpnia, godz. 13.00 – ,,Legendy Wiślane” – Białołęka (Biblioteka Zielona)
4 sierpnia, godz. 16.00 – ,,Legendy Wiślane” – Wawer (Stadion Syrenka)

Otwarta Strefa Twórców – Targi Sztuki i Rzemiosła Artystycznego

Targi Sztuki i Rzemiosła Artystycznego – to strefa twórcza zrzeszająca ludzi, którzy wyrażają się poprzez działania artystyczne.
Wydarzenie odbędzie się w ramach festiwalu OTWARTA ZĄBKOWSKA na odcinku ulicy Ząbkowskiej przy ul. Brzeskiej.
📌 Zapraszamy w w dn. 6, 7, 20, 21 lipca oraz 3, 4, 17 i 18 sierpnia br. w godz. 12.00-18.00.
Targi przeznaczone są dla artystów i twórców rzemiosła artystycznego. Miło nam będzie gościć: malarstwo, rysunek, grafikę, fotografię czy ceramikę.
Chętnych prosimy o wypełnienie formularza https://tiny.pl/tcccv
📮 W razie pytań, prosimy o kontakt: targiartandmore@gmail.com

Arkady Dzieciom: „Dzień dobry muzyko”

Spotkanie dla dzieci i rodziców wprowadzające w świat instrumentów i muzyki klasycznej.
Spotkanie prowadzi Paweł Kos-Nowicki.
Jedno z Pięciu muzycznych praw człowieka, sformułowanych przez Międzynarodową Radę Muzyki, mówi, że (…) każde dziecko ma prawo do dostępu do muzyki poprzez aktywne uczestnictwo, słuchanie, twórczość i przekaz informacji. W odpowiedzi na ten postulat w 2001 roku orkiestra Warsaw Camerata zainicjowała program Filharmonia Przedszkolaka, pozwalający najmłodszym słuchaczom na kontakt z muzyką graną na żywo.

Istotą i celem tych działań jest: uwrażliwienie dzieci na różne elementy muzyki oraz pokazanie jej obecności w codziennym życiu, kształtowanie świadomości walorów estetycznych utworów muzycznych. Każdy z koncertów zawiera również elementy muzykoterapii, logopedii oraz ̶ co najważniejsze, wspólne śpiewanie, zabawy muzyczne. Pozwala to dzieciom na realizację kolejnego muzycznego prawa człowieka, czyli swobodę wyrażania siebie poprzez muzykę. Filharmonia Przedszkolaka jest kompletnym, autorskim programem umuzykalniającym, uwzględniającym najnowsze światowe trendy edukacyjne oraz potrzeby dzieci. To połączenie koncertu i zajęć muzycznych z aktywnym, autentycznym udziałem najmłodszych słuchaczy. Zarówno światowe badania, jak również nasze kilkuletnie doświadczenia pokazują, że w edukacji kulturalnej najlepsze efekty uzyskuje się przede wszystkim dzięki: współuczestnictwu w wydarzeniu, fizycznemu kontaktowi z instrumentami, samodzielnemu odkrywaniu możliwości brzmieniowych.

Podczas obydwu spotkań w ramach Królewskich Arkad Sztuki zapoznamy najmłodszych słuchaczy ze specyfiką i rozpiętością skali dźwięków kwartetu smyczkowego oraz porozmawiamy o tym, jak skrajnie kontrastowe emocje potrafi wyrazić bądź wyzwolić u słuchaczy określony rodzaj muzyki.
Dyrygent: Paweł Kos-Nowicki z zespołem

Lato Konesera: weekendowa strefa dla dzieci

Lato Konesera. Spędź kulturalne lato na Pradze!

Seanse filmowe, spotkania, mnóstwo koncertów i atrakcji dla dzieci… Tak w skrócie zapowiada się tegoroczne Lato Konesera w kompleksowo odnowionej dawanej fabryce wódek Koneser.

Lato Konesera to doskonała okazja, by odwiedzić to klimatyczne miejsce na Pradze i w dobrym towarzystwie spędzić czas. Tym bardziej, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie, od singli, przez rodziny z dziećmi, po seniorów. Atrakcje zaś zaplanowano na całe wakacje i każdego dnia realizowane są inne projekty.

W KAŻDY WEEKEND:
Strefa gier i zabaw „Było sobie życie” (wydawnictwo Hipokampus.pl)
„Niezwykłe filmowe przygody z Festiwalem filmowym Kino Dzieci” – pokazy filmów Kino Dzieci

Strefa małego artysty Animacyjkowo

DODATKOWE ATRKCJE:

3 sierpnia, sobota, godz. 13.00
Malowane dźwięki – warsztaty muzyczne z Olgą Bilińską
4 sierpnia, niedziela, godz.13.00
„PUF!” – spektakl teatr niewielki

Bezpłatne warsztaty z Druku 3D

Zapraszamy na DARMOWE zajęcia z DRUKU 3D!

Podczas 2 godzin pokażemy jak obsługiwać drukarkę 3D, jak tworzyć i skąd brać gotowe modele 3D oraz opowiemy o popularnych materiałach do druku. Zaprezentujemy praktyczne zastosowanie drukarek 3D – jakie przedmioty mogą pomóc nam w domu, szkole czy w pracy. Nauczymy Was obsługi świetnego programu do modelowania 3D – Autodesk Tinkercad. Ten wstęp pozwoli Wam postawić pierwsze kroki w tworzeniu obiektów i grafiki 3D, zapoznać się z innowacyjną technologią druku 3D i zdobyć nowe, praktyczne umiejętności. Nie ma na co czekać – ilość miejsc ograniczona!
Aby zarezerwować miejsce na warsztatach wypełnij formularz zamieszczony tu: https://forms.gle/jMfooTBj7wHg3BFe6

Prosimy o podanie poprawnego numeru telefonu kontaktowego. Będziemy dzwonić do każdego uczestnika w celu potwierdzenia obecności na zajęciach.
Zajęcia odbywają się w naszej sali szkoleniowej w Warszawie, ul. Jana Pawła II 43A lok. 35b.
Zapraszamy w sobotę, 3 sierpnia 2019 w godzinach:
10:00 – 12:00 – dzieci i młodzież – 10 – 15 lat
12:30 – 14:30 – młodzież i dorośli – od 16 roku życia

Koncert w Parku Hassów w Ursusie

Wszystkich spragnionych muzycznych i wizualnych doznań na łonie natury, zapraszamy na trzeci koncert Madrugady z cyklu letnich koncertów w pakach Warszawy. Zapowiada się piękna pogoda, super zabawa i wspaniała publiczność. Bądźcie z nami !

Sekretny Ogród Mysikrólika

Sekretny Ogród Mysikrólika

Róg Mysikrólika zaprasza do nowego wakacyjnego miejsca! We wszystkie słoneczne soboty tego lata spotykamy się w pięknym ogródku, zacienionym przez wiekowe drzewa, gdzie czeka na Was pyszny grill, orzeźwiające soki i lemoniady, relaks na leżakach i mnóstwo innych atrakcji, a najmłodsi będą mogli nawet wyskakać się na trampolinie!
Tworzymy ten ogród z myślą, że stanie się on miejscem przemiłych i interesujących spotkań dla lokalnej ursynowskiej społeczności. Po zakończeniu wakacji mamy nadzieję, że będziemy kontynuować tę integrację przy wspólnym Mysikrólikowym stole 🙂
Bawimy się od 12:00 do zmroku.
W najbliższą sobotę 27 lipca planujemy:
– 12:00 – Zajęcia z jogi z Movemania – wstęp wolny
– 14:00 – Wspólne lepienie pierogów dla dzieci i rodziców

A poza tym oczywiście nieograniczone skakanie na trampolinie, delektowanie się Mysikrólikowymi pysznościami i pełen relaks 😊😊
Już nie możemy się doczekać spotkania z Wami! Niebawem załączymy mapkę, która doprowadzi Was do Sekretnego Ogrodu 🙂
Do zobaczenia!

Sprzątanie rzeki Długiej w Markach

Zapraszamy do wspólnego sprzątania rzeki Długiej zarówno mieszkańców Marek, jak i wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, którym los rzek nie jest obojętny! Akcja odbędzie się 3 sierpnia o godz. 9, spotykamy się przy moście na ul. Ząbkowskiej (pomiędzy ul. Lisa Kuli a ul. Fabryczną). Zapewniamy worki na śmieci, chwytaki i jednorazowe rękawiczki 🙂
Rzeka Długa jest cennym ekosystemem – znajdują się tam m.in. siedliska bobra i trzciniaka – chronionego gatunku ptaka. Oprócz swoich walorów przyrodniczych rzeka zapewnia mieszkańcom piękne miejsce do wypoczynku i wytchnienia od miejskiego zgiełku. Niestety jest ona bardzo zanieczyszczona, dlatego liczymy na obecność wielu ochotników, chcących przywrócić jej naturalne piękno!
Przychodźcie z rodzinami, znajomymi i sąsiadami – razem możemy zadziałać dla dobra Długiej! ♥
Zapraszamy! 🙂
Akcja ma charakter lokalny, organizowana jest wspólnie z WWF Polska, PGW Wody Polskie oraz Miastem Marki.

Cyrkowe Lato w BOKu!

Jeśli ktoś z białołęczan chciał kiedyś poznać z bliska tajemnice magii i iluzji, nauczyć się podstaw żonglowania czy zostać członkiem wielkiej, muzycznej orkiestry – w sierpniu będzie miał ku temu doskonałą okazję. „Cyrkowe Lato“ to wakacyjny, familijny projekt BOKu, w ramach którego zobaczymy występy najwyższej klasy artystów cyrkowych.
Odbędą się również warsztaty rodzinne, gdzie chętni spróbują sztuczek cyrkowych.

WSTĘP WOLNY! Wydarzenie odbywa się pod patronatem portalu kuglarstwo oraz Hooping.pl.

Wakacje w Ogrodzie z dr. Zagajewskim

13 lipca oraz w każdą kolejną sobotę lipca i sierpnia o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkania z dr. Arturem Zagajewskim, który będzie odsłaniał tajemnice roślin rosnących w naszym Ogrodzie.
Co tydzień inne rośliny, inne tematy i ciekawostki, zatem zachęcamy do regularnego udziału, bo to z całą pewnością nie będzie stracony czas.
Zbiórka za kasami przy Centrum Edukacji (budynek „A”).
Spacer potrwa około 1 godziny.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny w ramach biletu wstępu do Ogrodu lub w przypadku posiadania karnetu rocznego.
Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć we wszystkich lub chociaż kilku spotkaniach, zachęcamy do skorzystania z naszej letniej promocji – biletu wakacyjnego obowiązującego do 31 sierpnia w cenie 50 zł (normalny), 35 (ulgowy) 100 zł (rodzinny, bez względu na liczbę dzieci).

Śniadaniowe warsztaty kulinarne dla rodzin! Kuchnia USA!

Uwaga! Mamy przepyszną informację! Już 3 sierpnia 2019 ruszamy z weekendowymi, a co więcej śniadaniowymi warsztatami kulinarnymi dla całych rodzin! W godzinach 9-11 – 3 sierpnia i 4 sierpnia odkryjemy tajniki kuchni amerykańskiej. Pancakes z borówkami, karmelizownay bekon z jajkami czy też chrupiące sandwiche to tylko niektóre smacznostki, które uda nam się przygotować wspólnymi siłami. A żeby było najprzyjemniej na świecie – nasze śniadanie zjemy na kocach w ogrodzie. Głodni na pewno nie wyjdziecie!
To co widzimy się?
KIEDY? 3.08.2019 (g. 9-11) i 4.08.2019 (g.9-11)

DLA KOGO? Całych rodzin.
CENA? 35 zł/osoba (warsztaty kulinarne, pyszne śniadanie, 1 napój gorący), w dniu wydarzenia 40 zł/osoba
Zabawa na sali zabaw w cenie!
Zapisy poprzez stronę www lub telefonicznie.
Bilety do nabycia w przedsprzedaży w ence.pence (na miejscu lub przelewem na konto). Ilość miejsc ograniczona.
tel. + 48 696399449
e-mail: info@encepence.waw.pl

Bankowy Festiwal Lodowy

Pierwszy w historii Plac Bankowy festiwal poświęcony uwielbianym przez wszystkich lodom !!
Wiele w dziedzinie tego klasycznego deseru zmieniło się zarówno w naszym otoczeniu jak i na świecie. Niegdyś królowały lody z automatu i kostki „calipso”, dzisiaj #lody przeżywają swój renesans.
Tradycyjne, rzemieślnicze, domowe, japońskie, tajskie, włoskie, sorbety, bez laktozy, bez cukru, z dodatkami, z polewami, na patyku, w waflu …trudno wymienić wszystkie nikogo nie pomijając.

Dlatego w samym środku lata, w samym centrum miasta zapraszamy Was na trzydniową ucztę lodową !!
Sprawdzimy, posmakujemy, poznamy tajniki i sposoby wykonania.

Dodatkowe atrakcje:
– walka na śnieżki z prawdziwego śniegu w środku lata !
– pokazy lodowe
– degustacje
– muzyka na żywo
plan atrakcji nadal powstaje, wszelkie informacje będziemy publikować w tym miejscu.

Chcesz zgłosić swoją lodziarnie, szukasz współpracy ?
napisz do nas na – bankowy@targsniadaniowy.pl
Bankowy Festiwal Lodowy jest wydarzeniem towarzyszącym w ramach projektu Plac Bankowy, którego organizatorem jest
Miasto st. Warszawa

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Bliskie spotkania z przyrodą | Spacery po Łazienkach

Jeśli chcesz poznać łazienkowską faunę i florę oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, weź udział w cyklu weekendowych spotkań. Doświadczeni przyrodnicy oprowadzać będą po najpiękniejszych zakątkach łazienkowskich ogrodów i opowiadać ciekawostki z życia ich mieszkańców.

Ogrody Łazienek Królewskich to 76 hektarów terenów zielonych w samym sercu miasta. Można tu obcować z przyrodą wśród niemal dziesięciu tysięcy drzew, z których najstarsze mają nawet 200 lat, a także wśród setek innych gatunków roślin i zwierząt. Tajemnice skomplikowanego ekosystemu odsłonią przed uczestnikami spotkań doświadczeni przyrodnicy, którzy pomogą zgłębić świat łazienkowskiej fauny i flory.

Zapraszamy dzieci i dorosłych. Każde ze spotkań potrwa 1,5 godziny. Nie obowiązują zapisy, opłata wynosi: 10 zł – osoba dorosła, 5 zł – dziecko (bilety są do nabycia w kasie w Pałacu na Wyspie, z wyjątkiem spotkania 24 sierpnia – w tym dniu, do godz. 20.00, otwarta będzie kasa w Pałacu Myślewickim).
ℹ Prosimy o przybycie 10 minut przed wydarzeniem w celu zakupu biletu. Miejsce zbiórki: przy kasie Pałacu na Wyspie. Warto zabrać ze sobą lornetki.

💚3 sierpnia 2019 r., godz. 13.00
🔹Gładka, szorstka czy pomarszczona?
Czym jest kora? Czy każde drzewo ją posiada? Jakie wzory możemy dostrzec, patrząc na łazienkowskie okazy? Spacer poświęcony będzie rozpoznawaniu gatunków za pomocą kory i liści. Dowiemy się, które drzewo ma bardzo gładką korę, odszukamy też takie, którego powierzchnia ma tyle zakamarków, że stanowi kryjówkę dla wielu zwierząt.

niedziela, 4 sierpnia

Wisła Prysła – Teatr dla dzieci w Grunt i Woda!

„Wisła prysła” – Teatr dla dzieci w Grunt i Woda!
#dzieciaki nad Wisłą
Z ogromną przyjemnością zapraszamy dzieci w każdym wieku do udziału w naszej kulturalnej i edukacyjnej odsłonie Gruntu i Wody. Niedzielę najprzyjemniej spędzić w rodzinnym gronie, dlatego gorąco namawiamy rodziców aby zawitali do nas z maluchami. Jaki jest nasz pomysł na błogie popołudnie, które podziała na wyobraźnię? Teatr dla dzieci! Tym razem zapraszamy na spektakl, który porusza ekologiczne problemy i edukuje najmłodszych jak sobie z nimi radzić i dbać o naszą planetę.

„Wisła Prysła” to ekscytująca wyprawa wzdłuż rzeki, w towarzystwie wesołego rybaka, jego roztrzepanej żony oraz zmartwionej stanem czystości rzeki – warszawskiej Syrenki. Maluchy porwane zostaną w muzyczny świat bohaterów, którzy wytłumaczą im jak istotne jest dbanie o środowisko, jakie zwierzaki można napotkać spacerując brzegami Wisły i dlaczego śmieci są jednym z ich najpoważniejszych wrogów. Na scenie, wśród szuwarów i wodorostów, wystąpią profesjonalni aktorzy warszawskich scen teatralnych.
Czas trwania spektaklu: 45 minut

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2019

Zapraszamy na wyjątkową muzyczną ucztę, która już po raz 60-ty łączy pokolenia warszawiaków – Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Wyjątkową muzyczną jakość gwarantują największe sławy muzyki klasycznej, jak i młodzi, uzdolnieni pianiści rozpoczynający dopiero swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959, wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Tegoroczny, 60. sezon Koncertów zainaugurowany zostanie już 19. maja. Począwszy od tej daty, w każdą niedzielę o 12.00 i 16.00 będziemy wspólnie cieszyć zmysły muzyką kompozytora w pięknych przestrzeniach Łazienki Królewskie 🌳

Survivalowa Szkoła Dla Dzieci i Rodziców – Piknik

Pod okiem pedagoga, stworzyliśmy zabawę survivalową, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi mogą spędzić czas na łonie natury z dala od zgiełku miasta.
Zabawa dla 3 grup wiekowych
3 – 5 lat
Pod Twoim okiem dziecko wkroczy w świat natury, gdzie wspólnie przygotujecie ognisko i zbudujecie szałas. Wspólne pieczenie kiełbasek, leśne malowanie twarzy na długo zapadną Wam w pamięci.
6 – 10 lat
Budując szałas, rozpalając własnoręcznie ogień, Twoje dziecko pozna naturę z całkiem innej strony.
Podczas poszukiwania skarbu, będziesz mógł patrzeć, jak maluch wkracza w świat samodzielności.
11 lat – i więcej
Starsze dzieci z pewnością chciałby pokazać Ci, jak bardzo już są samodzielne. Podczas budowy szałasu, sami przygotują ognisko i rozpalą je za pomocą krzemienia. Ustrzelą z łuku nagrodę dla Ciebie, abyś był dumny jak bardzo radzi sobie samo.

Wspólnie z instruktorami survivalu zbudujecie obóz gdzie przed wiatrem, słońcem i deszczem będą chronić was czasze spadochronów
Zbudujecie swój własny szałas. Będzie to wasz azyl, Wasza twierdza w której nic wam nie grozi.
Wyruszycie na poszukiwania skarbu, gdzieś tu w pobliżu jest zakopana skrzynia. Rozwiążcie zagadkę i odnajdźcie skarb.
Łuk jako symbol odpowiedzialności i odwagi. Pokaże jak współpracować i cieszyć się z wygranej jak i z porażki.
Pokażemy wam między innymi, jak rozpalić ogień krzemieniem jak prawdziwy traper. Pokażemy jak wiązać węzły i jak wykorzystywać w terenie różnego typu ogniska.

Zagadki Bazyliszka- gra miejska dla dzieci i dorosłych

Bazyliszek ukrył dla Was serię zagadek. Każda z zagadek będzie schowana w innym miejscu. Jedna zagadka doprowadzi Was do kolejnej.
Ruszajcie dzielnie szlakiem warszawskich legend.
Poznajcie Maćka Kwasiżura, który przeciwstawił się samemu diabłu. Dowiedzcie się, co ma wspólnego bieda z gnatem. Kim był owiany złą sławą Makary Kulawik spod Gnojnej Góry? Czemu Kasperek królewską szablę czyścił? Co przydarzyło się małemu Kaziowi, który chciał się na majstra uczyć, a ciągle był głodny?

Dacie radę dotrzeć do mety?
W grze mogą brać udział dzieci i dorośli.
Obowiązują zgłoszenia w wiadomości prywatnej lub pod adresem email grajzwiedzaj@onet.pl

Koszt:
Osoba dorosła – 25 zł
Dziecko od 7 roku życia – 15 zł
Dziecko poniżej 7 roku życia – gratis
Płatność gotówką na miejscu.

Teatrzyk dla dzieci // teatr TUP TUP

Zapraszamy wszystkie dzieci na widowisko teatralne w Dzikim Brzegu ! Nasze spektakle dla najmłodszych są w pełni interaktywne. Wraz z dziećmi przeżywamy piękne przygody oraz śmiejemy się do rozpuku. Najbliższy spektakl to „Świat Cyrku Pana Abrakadabra” ! Pan Abrakadabra to szalony i nieco gapowaty czarodziej. Swoją magiczną mocą potrafi rozśmieszyć każde dziecko, a nawet niejednego rodzica! 🙂

Nasze spotkania to również sposób na zacieśnianie więzi rodzinnych i odkrycie przed rodzicami nowych form zabawy.
W naszym barze posiadamy świeży popcorn (z opcja bez soli), chipsy warzywne, lody rzemieślnicze, wodę i świeżo wyciskane soczki. Gdy podczas przedstawienia słonko będzie nam mocno dopisywać, dzieci będą chronione wielkimi parasolami.

Przedstawienia odbywają się od 15:00-17:00 zatem można do nas dołączyć w każdym momencie.
wstęp WOLNY

Kajaki na stawach

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego korzystania z kajaków na stawach Cietrzewia i Koziorożca we Włochach.

Festiwal Baniek Mydlanych w Warszawie !

Festiwal Baniek Mydlanych niebawem odwiedzi Warszawę❗
Trasa 2019 to mnóstwo bańkowych nowości 💙
✅ Bańki mydlane czekać na Was będą:
4 sierpnia, od 15:00, Baseny Kora❗

❗❗❗ WSTĘP BEZPŁATNY ❗❗❗
✅ Przygotowaliśmy dla Was:
🌊 Duuużo darmowego płynu
🧜‍♀ Animacje z bajkowymi postaciami
💧 Bańkowe pokazy i zamykanie w bańce
💦 Tysiące małych baniek
🏆 Konkursy z nagrodami
👉 ale to nie wszystko!

✅ Czekać na Was jeszcze będą:
🔫 Akcesoria do puszczania baniek
🍡 Kolorowe łakocie i granity
🏰 Dmuchańce i eurobungee

Festiwal Baniek Mydlanych to doskonała zabawa dla wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych 👨‍👩‍👧‍👦
Zbierz znajomych i weź udział w najbardziej bańkowej imprezie w tym roku❗
Ten magiczny dzień na pewno na długo pozostanie w Waszych głowach❗
Nie może Was tam zabraknąć❗

Gwara warszawska | Muzeum dla maluchów

Praskie podwórko | Muzeum dla maluchów

Warsztaty towarzyszące Praga sensorycznie | Wystawa

A my mamy fiksum-dyrdum na punkcie warszawskich powiedzonek i to nie jest bujda na resorach! Inspirowani „Małą książką o gwarze warszawskiej” Marii Bulikowskiej poznamy kilka interesujących zwrotów, które kiedyś można było usłyszeć np. na Bazarze Różyckiego, oraz zdradzimy przepis na legendarną pańską skórkę.

📅 4 sierpnia, niedziela
🕒 Godz. 11.00–12.00
🎟 Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna; bilety dostępne w Muzeum i online: http://bit.ly/Maluchy-4-08
🗣 Prowadząca: Natalia Morawska
👶 Dla dzieci w wieku 0–6 lat
👥 Maks. 25 osób

Plan zajęć:
1️⃣ W pierwszej części każdego spotkania uczestnicy i uczestniczki zapoznają się z jego tematyką w salach ekspozycyjnych lub edukacyjnych muzeum (ok. 30 minut).
2️⃣ Druga część ma charakter warsztatowy, kiedy dzieci – samodzielnie bądź z pomocą opiekuna lub opiekunki – tworzą prace plastyczne, związane z tematyką zajęć (ok. 30 minut).

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska

W lipcowe i sierpniowe niedziele rozpoczynamy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska
Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.
Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

 

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.