Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (30 listopada – 1 grudnia)

Święta tuż za rogiem, a Mikołajki jeszcze bliżej, pora zacząć szukać prezentów i wprawić się w iście bożonarodzeniowy nastrój podczas warsztatów około świątecznych. Ale, zanim wyruszycie na poszukiwania jarmarków i targów z ozdobami choinkowymi, przed Wami jeszcze 30 listopada, a wraz z nim andrzejkowe zabawy, których całą serie znajdziecie w poniższej Weekendowej Zajawce.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o nowościach!

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o atrakcjach dla dzieci w ramach Weekendowej Zajawki oraz oferty handlowej od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Spis treści:

sobota, 30 listopada

KRAINA LODU 2 – BEZPŁATNA strefa przygód dla dzieci już OTWARTA!

Z okazji premiery drugiej części ukochanej przez dzieci bajki „KRAINA LODU”, centrum handlowe Westfield Arkadia przygotowało niespodziankę dla wszystkich dzieci. Już od dziś (tj. 18 listopada) aż do 6 grudnia czeka na Was BEZPŁATNA strefa przygód.

Motylarnia w Galerii Północnej

Kto z nas nie marzy o egzotycznych podróżach? Spacerach szlakiem lasów tropikalnych, pełnych rajskich ptaków, kolorowych motyli i bujnej roślinności? A co jeśli nie musielibyście wyjeżdżać z kraju, aby choć trochę poczuć ten niesamowity klimat? W naszej motylarni 🦋 to możliwe!

Zapraszamy do jedynej na Mazowszu motylarni 🦋🦋🦋, która znajduje się na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu rzeźby Wir. Na miejscu spotkacie kilkadziesiąt egzotycznych motyli, które zaskoczą Was zarówno swoim rozmiarem, jak i niespotykanymi barwami! 

W motylarni będziecie mogli zobaczyć różne gatunki motyli z dalekich zakątków świata – Ameryki Południowej i Azji Południowo – Wschodniej, ale także z Australii czy Afryki, 

Sprawdźcie szczegóły na http://galeriapolnocna.pl/wydarzenie/kolorowy-swiat-motyli. 
Motylarnia zostanie przystosowana specjalnie do potrzeb przebywających w niej owadów. Panować w niej będzie specjalny mikroklimat stwarzający motylom idealne warunki do życia.

Koszt wstępu: 
▪ bilet normalny: 5 zł, 
▪ bilet ulgowy: 2 zł, 
▪ dzieci do 100 cm wzrostu: wstęp jest bezpłatny.

Przy wejściu do Motylarni znajduje się tablica z godzinami wejść. Można na niej sprawdzić dostępne terminy, wybrać dogodne godziny zwiedzania, a następnie wykupić bilety w znajdującej się obok kasie. Bilety sprzedawane są od 9:45 na konkretną godzinę zwiedzania w bieżącym dniu do momentu wyczerpania puli dostępnych miejsc dla zwiedzających Motylarnię. Nie ma możliwości zakupu/rezerwacji biletu na następne dni. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona i wynosi:
▪ 460 szt. dziennie, od poniedziałku do soboty
▪ 420 szt. w niedziele handlowe (Motylarnia w niedziele niehandlowe jest nieczynna).

Wielka Fabryka Elfów w Warszawie: Melodia Świąt [Praga-Południe]

Już po raz czwarty, zapraszamy do zabawy w świątecznym klimacie! W dniach 24 listopada – 22 grudnia, Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą najmłodszych po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki.🎅
Jak co roku dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom odnaleźć Melodię Świąt.
Podczas bajecznej podróży goście Fabryki odwiedzą 10 punktów z atrakcjami.
Na dzieci czekają aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Wizyta zwieńczona jest spotkaniem ze Świętym Mikołajem.
Elfy przygotowały wiele nowości i Fabryka zaskoczy także stałych bywalców! 🎄

🔔 Bilety można kupić tu 🙂
https://www.wielkafabrykaelfow.pl/warszawa/bilety/

Fabuła:
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wszystkie Elfy pod okiem samego Świętego Mikołaja ciężko pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów na Święta. Elf Kompozytor jest w trakcie wymyślania najnowszej muzycznej zabawki dla dzieci. Podczas wizyty dzieci, okazuje się, że rozsypały się wszystkie nutki i Elf Kompozytor nie pamięta ich ułożenia. Bez partytury muzycy nie zagrają Melodii Świąt. Dzieci w około 13 osobowych grupach wyruszają w podróż po Wielkiej Fabryce pod opieką Elfa przewodnika. W trakcie ponad 2 godzinnej zabawy dzieci będą odnajdywały poszczególne nutki, aby na końcu złożyć w całość Melodię Świąt. Na dzieci czeka 10 punktów z atrakcjami, w tym nie zabraknie punktów edukacyjnych, interaktywnych, atrakcji pozwalających dzieciom spożytkować ich energię, oraz oczywiście nie zabraknie typowo świątecznych atrakcji takich jak pisanie listu, czy sama wizyta u Świętego Mikołaja, w trakcie której, każde dziecko otrzyma Dyplom Pomocnika Elfa i gadżet z Fabryki. Cała zabawa potrwa ponad 2 godziny.

🔔 PRZYDATNE INFORMACJE
Wielka Fabryka Elfów zlokalizowana jest na PGE Narodowy, przy Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 Miasto Stołeczne Warszawa

Zabawa potrwa niemal 2,5 godziny.

Wszystkie atrakcje znajdują się w ogrzewanych pomieszczeniach.

Dla gości Fabryki udostępniony będzie parking podziemny, wjazd bramą nr 6 (płatny wg cennika PGE Narodowego), parking dla samochodów osobowych na błoniach (płatny wg cennika PGE Narodowego) oraz w dni powszednie parking dla autokarów na błoniach, wjazd przez bramę P4 (wjazd do 15.00 bezpłatny, po godzinie 15.00 płatny wg cennika PGE Narodowego).

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się bezpłatna szatnia dla gości.

Nie wymagamy zmiany obuwia, jednak dbając o komfort dzieci, można zabrać lżejsze buty lub wygodne kapcie.

Na terenie Wielkiej Fabryki Elfów znajduje się Kawiarnia Elfów, w której rodzice i opiekunowie mogą spędzić czas, oczekując na dzieci. Jest to miejsce, do którego dzieci zostaną odprowadzone po zakończonej zabawie. Oczywiście wszystkich chętnych dorosłych, zapraszamy do towarzyszenia dzieciom podczas całej podróży

Tuż obok Kawiarni znajduje się też Warsztat Elfów, gdzie można wziąć udział w warsztatach malowania bombek lub kubków (opcja dodatkowo płatna 10 zł).

Bilety indywidualne dostępne od 1 października!
➡️ UWAGA – JEDEN BILET TO WSTĘP DLA DZIECKA + OPIEKUNA! 👼🙋

Zobacz więcej na stronie: https://www.warszawa.wielkafabrykaelfow.pl/

Było sobie miasto – O tym, że woda nie bierze się z kranu. [Bielany]

Jak to się dzieje, że mieszkańcy miast i wsi mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? A jak z wodą w kranie było dawno temu? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?

Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wieżę ciśnień.

➡️ Na czym polegają zajęcia?

Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów. 🏢🏘⛲️

➡️ Z jakich materiałów korzystamy?

Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne – dbamy o różnorodność, chcemy by uczestnicy poznali różne techniki i pomysły. 🖍📏🎨

Zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta.
Koszt 40 zł/osoba

Prowadzenie zajęć DoRoboty

zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/17940

Sobotnia ceramika dla dzieci [Białołęka]

Zapraszamy w każdą sobotę na zajęcia z ceramiki dla dzieci!
Miejsce: Atelier Książkowa Pracownia Ceramiki i Wełny na warszawskiej Białołęce.
Wiek dzieci: od 5 lat
Dorośli wspomagający pracę dzieci zawsze mile widziani.
Zajęcia prowadzi Magdalena Jastrzębska -Olejniczak, architekt, rzeźbiarka i malarka.
Zajęcia odbywają się w pracowni artysty.
Koszt:
-karnet na zajęcia 180zł za 4 spotkania
-karnet dla rodzeństwa 160zł za 4 spotkania za dziecko
-warsztaty jednorazowe 50zł za godzinę
-warsztaty jednorazowe dla rodzeństwa 45zł za dziecko
Kameralne grupy do 10 osób max.
Prosimy o zgłaszanie chęci udziału w zajęciach z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Andrzejki dla dzieci w Nutce [Wola]

Zapraszamy na zabawę andrzejkową dla dzieci od 5 do 10 lat. Będą na Was czekać tradycyjne andrzejkowe zabawy i wróżby, nieco magii oraz Wasze ulubione konkursy z nagrodami. Animację poprowadzi najlepsza w mieście ekipa Cioci Karoliny 🙂

Półtoragodzinną imprezę planujemy na 30 listopada, startujemy o godz. 15.00.

Koszt: 50 zł od osoby, płatne na miejscu, gotówką.

Rezerwacja miejsc i szczegółowe informacje: info@nutkacafe.pl, tel. 692 925 550

Andrzejki. Zabawy i warsztaty dla rodzin [Wawer]

Zapraszamy na spotkanie Andrzejkowe dla rodzin i wspólną zabawę.

W programie:
– opowieść o historii tego święta,
– wróżby przygotowane przez młodzieżowych wolontariuszy,
– warsztaty tworzenia świec zapachowych
i oczywiście lanie wosku:)

Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy.

Projekt finansowany ze środków Wawerskiego Centrum Kultury

Spektakl dla dzieci pt.: „Opowieści z buszu i sawanny” [Ochota]

Spektakl dla dzieci pt.: „Opowieści z buszu i sawanny”

Krecia Robota – koncert familijny [Mokotów]

Zapraszamy dzieci małe, duże i te na emeryturze.
Krecia Robota to koncert familijny, dla całych rodzin z dziećmi (nie wyłączając babć i dziadków), kontynuacja koncertów z cyklu: „Bajka o siwobrodym krasnalu”.
Będą wykonywane zarówno piosenki ze znanej i lubianej płyty: „Bajka o siwobrodym krasnalu”, na której teksty czytał Piotr Fronczewski, jak też utwory z nowej, planowanej płyty: „Krecia robota”, na której teksty czyta Jerzy Stuhr. Piosenki promującej nową płytę można posłuchać oglądając animowany teledysk (poniżej).
To co charakteryzuje koncert to bardzo wysoki poziom artystyczny. Wszystkie utwory będą wykonywane na żywo przez profesjonalnych muzyków, na co dzień występujących w najlepszych salach koncertowych. Usłyszymy zarówno brzmienie kwartetu smyczkowego, jak i kontrabasu, fortepianu, perkusji, akordeonu, saksofonu, klarnetu. Wykonania wokalne Marii Holki zawierają interpretacje aktorskie. Pomiędzy piosenkami pojawią się krótkie przerywniki z udziałem aktorów, na bieżąco komentujących wykonywane piosenki.

Uwadze nie może umknąć również wysoki poziom wykonywanych utworów.
Teksty do wszystkich utworów napisał Michał Błeszyński. Są atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak również dla dorosłych, przez zastosowanie metafor i dbałość o wartościowy przekaz, często morał. Budzą skojarzenia z najlepszą, znaną i cenioną twórczością Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, które również mimo że kierowane do dzieci, kryją wiele prawd znanych dorosłym.

Muzykę do piosenek skomponowała Maria Holka, która dzięki gruntownemu wykształceniu muzycznemu ale również niezwykłej wrażliwości doskonale wyczuwa klimat błyskotliwych tekstów. Kompozycje to podróż przez wiele styli muzycznych. Usłyszymy zarówno brzmienia swingowe, rock’n’rollowe, ale również nastrojowe ballady i klimatyczne brzmienia francuskie z charakterystycznym akordeonem.

Podczas koncertu planowana jest prezentacja teledysku „Kret” autorstwa Magdy Pileckiej oraz wizualizacji autorstwa Hektora Weriosa, podczas której „ożywione” zostaną rysunki autorstwa Julianki Błeszyńskiej.

Ceramika dla najmłodszych 2-6 lat ”Tato, mamo, lepimy!” [Białołęka]

Zapraszamy najmłodsze dzieci w wieku od 2 do 6 lat na wspólne lepienie z mamą lub tatą.
Lepimy z gliny przedmioty, które następnie malujemy i wypalamy w piecu ceramicznym. Przy okazji zapoznajemy się z warsztatem ceramika. Wykonane przedmioty są trwałą pamiątką wspólnie spędzonego czasu.
Wspaniała okazja na budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych, pomysł na ciekawie spędzony czas z dzieckiem, a do tego wesoły sposób na ćwiczenie małej i dużej motoryki rączek dziecka.
Zapewniamy profesjonalne materiały, bezpieczne farby i szkliwa (dopuszczone do kontaktu z żywnością), narzędzia i wypał wykonanych przedmiotów.
Koszt zajęć:
50zł pojedyncze spotkanie rodzic z dzieckiem
45zł w karnecie miesięcznym

Rodzinne Soboty: Lampki chmurki [Śródmieście]

Jesień tuż za rogiem, pora wprowadzić do naszych domów nieco pogodnego światła! Podczas warsztatów rodzinnych w FabLabie wspólnie stworzymy lampki – chmurki, które rozświetlą Wasze wnętrza w mroźne wieczory. Poznacie tajniki pracowni elektronicznej oraz rozwiniecie swoje zdolności manualne. Stworzone podczas warsztatów lampki zabierzecie ze sobą do domu.
Zapisy: https://evenea.pl/event/lampka-chmurka/

Ilość osób w grupie: 6 dorosłych wraz z 6 dzieci (jeden bilet obejmuje jedną osobę dorosłą oraz jedno dziecko)

Wiek dzieci: 10-13 lat
Czas trwania warsztatów: 3 godziny
Termin: 30.11.2019
Godzina: 10:00 – 13:00

W przypadku braku zebrania minimalnej ilości potwierdzeń obecności, zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć. Organizator powiadamia o tym fakcie Uczestników drogą elektroniczną 3 dni przed wyznaczonym terminem warsztatów. Potwierdzenia obecności są wysyłane do uczestników na min. tydzień przed planowanym wydarzeniem.

Warsztat realizowany przez Stowarzyszenie Robisz.to przy wsparciu Fundacji Orange.

Sobotnie zajęcia dla dzieci w Parku Żeromskiego [Żoliborz]

Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat na nasze cotygodniowe sobotnie zajęcia ogólnorozwojowe w Parku Żeromskiego!

Uczestników treningów dzielimy na 4 grupy:

🐥 GRUPA MINI (rocznik 2016), zajęcia w godzinach 10:00-11:15

<(„) GRUPA ŚNIEŻYNEK (roczniki 2015-2014), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

🐰 GRUPA JUNIORÓW (roczniki 2013-2011), zajęcia w godzinach 10:00-11:30

🐼 GRUPA JUNIORÓW STARSZYCH (rocznik 2010 i starsi)
o ile zbierze się min. 5 os., zajęcia w godzinach 10:00-11:30

♥ Dla debiutantów: pierwszy trening za darmo! ♥

Narciarstwo 🎿 i góry kochamy miłością totalną i to właśnie pod sezon narciarski chcemy zbudować kondycję. Ale poprzez nasze treningi chcemy pokazać dzieciom możliwie jak najwięcej sportowych zajawek, wszechstronnie ich rozwinąć (fizycznie i społecznie) i pokazać jaki świat (w tym świat sportu) jest różnorodny i piękny!

⚽ SPORT TO ZABAWA, CIESZMY SIĘ NIM!
⛳ SPORT MA TYSIĄCE ODMIAN!
🎾 ODKRYWAJMY JE, A PRZY OKAZJI SWOJE TALENTY!

To właśnie myśl przewodnia, która towarzyszyła nam tworząc program cotygodniowych zajęć dla dzieci. Dlatego podczas naszych treningów będziemy biegać, pokonywać tory przeszkód, ćwiczyć równowagę i koordynację, tarzać się w trawie i śniegu, jeździć na łyżwach i na rowerach 🚲, poznawać tajniki sztuk walki 🥋🥋 i samoobrony, a nawet szermierki! Słowem – będziemy próbować przeróżnych aktywności i genialnie dobrze się bawić!

Zajęcia prowadzą nasi zaufani, Snowflake’owi trenerzy (instruktorzy rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi) oraz gościnnie „trenerzy specjalni”, czyli eksperci od danej dyscypliny.

🌳🌲 Zajęcia odbywają się najczęściej w Parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Tradycyjne miejsce naszej zbiórki to Prochownia Żoliborz o godz. 10:00

Kiedy jesienno-zimowa aura czy smog uniemożliwią nam treningi na zewnątrz, wówczas będziemy przenosić się do sali gimnastycznej pobliskiej szkoły lub odbywać zajęcia na innych obiektach sportowych (np. na lodowisku). O tematyce konkretnych treningów, dokładnych lokalizacjach i ew. zapotrzebowaniu sprzętowym (łyżwy, rowery, etc.) będziemy informować Was w cotygodniowym newsletterze treningowym 🙂

Otwarcie lodowiska na Bemowie

Serdecznie zapraszamy na otwarcie lodowiska przy ul. Obrońców Tobruku 40⛸️
Ślizgawka będzie dostępna przez całą zimę dla wszystkich ❄️
Regulamin i harmonogram pojawią się wkrótce na stronie www.bemowo.waw.plℹ️

Andrzejki dla dzieci [Sadyba]

Zabawa andrzejkowa dla dzieci wraz z rodzicami

Bal Andrzejkowy dla dzieci [Bródno]

Zapraszamy na bal andrzejkowy wszystkie dzieci w sobotę 30 listopada, w godz. 13:00-14:30. Wróżby, wspólna zabawa, piosenki na żywo, lanie wosku oraz niespodzianki. Wstęp 15 zł od dziecka, rodzice i opiekunowie wstęp wolny.

Rezerwacja pod numerem tel. 22 814 15 72 lub online

Mikołajki w Centrum Ursynów!

W tym roku świąteczne szaleństwo w Centrum Ursynów rozpoczynamy już 30 listopada.

Będziemy tego dnia świętować zbliżający się wielkimi krokami okres przedświąteczny!

Nie zabraknie pokazów kulinarnych, kreatywnych warsztatów DIY, konkursów z super nagrodami oraz oczywiście św. Mikołaja!

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia już wkrótce! Stay tuned ♥

Szycie poprzez bajki. Warsztaty szycia dla dzieci [Praga-Południe]

Zapraszamy serdecznie dzieci od 6 roku życia na niesamowite warsztaty szycia dla dzieci „Szycie poprzez bajki”

Słów kilka od autorki warsztatów Joanny Michalskiej

„Od kilku lat tworzę i prowadzę warsztaty dla dzieci. Zajęcia są tematyczne i mogą odbywać się jednorazowo lub cyklicznie. Scenariusz zajęć opracowany jest w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego i szkolnego. Bazuje na literaturze dedykowanej dzieciom. Warsztaty składają się zazwyczaj z dwóch części. W części pierwszej dzieci wysłuchują legendy, mitu, bajki; w części drugiej, po zapoznaniu się z techniką plastyczną, wykonują zaprezentowane postaci literackie. Taka kombinacja niesie następujące korzyści:

– Wysłuchanie bajek oraz dalszy proces twórczy wzmacnia komunikację między półkulami mózgu.

– W trakcie działań plastycznych dziecko dokonuje własnych wyborów artystycznych, dzięki którym manifestuje swoją wizję. Przejście przez cały proces twórczy – od pomysłu do efektu końcowego – gruntuje w dziecku pewność siebie i moc sprawczą.

– Dzieci poznają różne techniki plastyczne, które zachęcają je do twórczej formy spędzania wolnego czasu. Rozwijanie naturalnych mechanizmów twórczości plastycznej przygotowuje dzieci do uczestniczenia w kulturze.

– Bajki międzykulturowe wprowadzają dzieci w świat różnorodności, rozwijają tolerancję i uwrażliwiają na inne kultury. Poznanianie kultury innego kraju często powoduje zainteresowanie własną kulturą.

W trakcie zajęć towarzyszę dziecku dając mu wybór i swobodę w działaniu. Ważniejszy jest sam proces twórczy niż efekt.

Materiały, których używam są zawsze wysokiej jakości. W trakcie działań zwracamy uwagę na ich ekologiczne wykorzystanie. Często pojawiają się materiały z recyklingu. Najchętniej pracuję używając papieru i filcu. Papier wykorzystuję w technice o wdzięcznej nazwie poezja papieru. Metoda jest łatwa do wykonania i daje przestrzeń na swobodną kreację. Filc jest idealnym materiałem do nauki szycia ręcznego i uszycia ulubionych postaci z książek.”

Koszt: 45 zł (obejmuje wszystkie materiały)

Czas trwania: około 1 h

Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy: fundacja@zrodłokreatywności.pl

Do zobaczenia!

I Ty możesz zostać Mikołajem. Rodzinny konkurs ceramiczny [Włochy]

Zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Ceramicznym „I Ty możesz zostać Mikołajem” 🎅 🎅 🎅

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do rodzin. Do udziału w nim zapraszamy rodziny oraz osoby indywidualne z całej Warszawy.

🎅 Konkurs odbędzie się w dniach:

30 listopada 2019, godz. 10:00 – 14:00
Dom Kultury „Włochy” – pracownia „Lepianka”
ul. Bolesława Chrobrego 27, Warszawa

01 grudnia 2019, godz. 10:00 – 14:00
Artystyczny Dom Animacji – pracownia ceramiczna ADA
ul. ks. Juliana Chrościckiego 14, Warszawa

14 grudnia 2019 – wernisaż, ogłoszenie wyników i odbiór prac godz. 11.00
Artystyczny Dom Animacji – filia Domu Kultury „Włochy”
ul. ks. Juliana Chrościckiego 14, Warszawa

📌 Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 25 listopada 2019 r.
telefonicznie pod numerem 22 863-73-23 (poniedziałek – piątek 9.00-16.00), mailem: konkursy@dkwlochy.pl
oraz online: Dom Kultury „Włochy” – 30 listopada: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/17751
Artystyczny Dom Animacji – 1 grudnia: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/17812

🎀 Konkurs jest odpłatny. Opłata rodzinna (do czterech osób) wynosi 40 zł.

💰 Wpłat można dokonać korzystając z szybkiej płatności na www.strefazajec.pl lub przelewem na nr konta Domu Kultury „Włochy” 79124062181111000046204574. Opłata w tytule powinna zawierać nazwę konkursu: I ty możesz zostać Mikołajem. Prosimy zachować dowód wpłaty do wglądu instruktora.

📜 Ilość miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.

„Pinokio” [Śródmieście]

Zapraszamy wszystkie dzieci już 30 listopada na muzyczny spektakl „PINOKIO”. Po spektaklu odbędą się animacje dla najmłodszych!

PINOKIO
Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.

Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.

Alicja w Krainie Czarów – Listopad 2019 [Śródmieście]

Alicja zaprasza do Krainy Czarów!
Spektakl muzyczny w reż. Cezarego Domagały to niezwykła podróż do Krainy Czarów. Świat widziany oczami Alicji zachwyci nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych widzów.

– Książka Lewisa Carrolla ( profesora matematyki z Oksfordu) „ Alicja w krainie czarów” oczarowała i oczarowuje miliony czytelników na całym świecie. Zaczarowała również mnie, dając niepowtarzalną okazję zanurzenia się w świat fantazji, świat własnej wyobraźni, wyobraźni wszystkich współtwórców i aktorów, którzy tę krainę czarów mogą kreować na scenie razem z naszymi widzami. Podążając za dziewczynką o wdzięcznym imieniu Alicja możemy, choć na chwilę, uciec od otaczającej nas rzeczywistości i przeżyć niezapomniane chwile wspólnej zabawy, często zupełnie abstrakcyjnej. „ W krainie ludzkiej wyobraźni mogą się różne dziwy dziać, co niemożliwe jest możliwe, co niemożliwe tu może się stać…”. Jest tylko jeden warunek; nie można się wahać, trzeba śmiało wskakiwać do króliczej norki.
Pamiętajmy jednak, że w każdym śnie pojawiają się obrazy, które mogą nam się wydać dziwnie znajome.

Przyjdź na 6. Festiwal Matematyki! [Mokotów]

Już 30 listopada w ramach akcji „Matematyka się liczy!” organizujemy 6. Festiwal Matematyki. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli. Dla każdego przygotujemy szereg niesamowitych atrakcji w postaci stoisk tematycznych i warsztatów.

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE!

Przypominamy, jak było w zeszłym roku: http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/10,160474,24243094,matematyka-to-proste-zobaczcie-jak-wygladala-5-edycja-festiwalu.html

Prosimy o rezerwację konkretnej ilości biletów – w podziale na rodziców, nauczycieli oraz dzieci. Zapisy na udział w warsztatach prowadzimy w dniu imprezy od godziny 9.30 na recepcji. Uwaga, ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

W tym roku hasłem przewodnim dla Festiwalu jest: NAUKA NAJMŁODSZYCH.

Nauka matematyki od urodzenia? Coraz głośniej mówi się, że to klucz do sukcesu w dalszych latach rozwoju dziecka. Badania pokazują, że dzieci mają wrodzone zdolności matematyczne, dlatego warto je właściwie wspierać.Zaangażowanie rodziców w naukę matematyki maluchów nie musi być trudne – dzięki prostym ćwiczeniom można pomóc dzieciom oswoić się z królową nauk. Im wcześniej dziecko zacznie się uczyć, tym przyjemniejsze i łatwiejsze to dla niego będzie, a efekty staną się bardziej spektakularne. Nauka matematyki może być prosta jak nauka mówienia – dziecko instynktownie obserwuje zasady, które rządzą matematyką.

Mali przyjaciele książek [Białołęka]

Księgarnia Świat Książki wraz z Galerią Północną serdecznie zapraszają na cykl warsztatów pt. Mali Przyjaciele Książek! Gwarantujemy świetną zabawę dla dużych i małych czytelników!

Przygotowaliśmy dla Was następujące tematy warsztatów:

30.11.2019 – „Kicia Kocia gotuje” – warsztaty kulinarno-artystyczne z Kicią Kocią; ilość miejsc ograniczona (50), obowiązuje kolejność przyjścia na warsztaty;

07.12.2019 – Mikołajki z Basią;

14.12.2019 – W warsztacie u Świętego Mikołaja.

Nowy pokaz w Planetarium – Inne Ziemie [Powiśle]

Licz to pulsar – umarła gwiazda, która obraca się 160 razy na sekundę. Powstał kilkaset milionów lat temu, w wyniku wybuchu supernowej. Licz znajduje się w gwiazdozbiorze Panny, a jego nazwa pochodzi ze świata fantastyki, gdzie jest określeniem potężnych istot nieumarłych. Idealnie pasuje do gwiazdy, która „umarła”, a nadal świeci.

W latach 90. prof. Aleksander Wolszczan odkrył wokół Licza trzy planety – pierwsze planety pozasłoneczne. Czy może istnieć na nich życie?

Pulsary to supergęste obiekty, silnie namagnesowane, wysyłające w kosmos sygnały radiowe niczym latarnie morskie. Ich błyski dorównują regularnością zegarom atomowym. Na planetach orbitujących wokół pulsara panują niezwykle trudne warunki dla przetrwania życia. Dlatego też poszukujemy kolejnych planet-kandydatek, wokół „zwykłych” gwiazd, w ekosferze. Chcielibyśmy znaleźć ich jak najwięcej, jak najbliżej i być może wysłać na nie wiadomość o naszym istnieniu.

Czy damy radę? Jak próbujemy to robić? Czy znajdziemy ślady zaawansowanych cywilizacji pozaziemskich? – na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w trakcie pokazu.

🔸 Bilet ulgowy: 16 zł
🔸 Bilet normalny: 22 zł

Kup bilety:
http://www.niebokopernika.pl/szczegoly-wydarzenia/repertoire/detail/inne-ziemie/

Zima w Dolinie Muminków – Teatr Baj [Białołęka]

SCENA MAŁEGO WIDZA Z TEATREM BAJ

Sobota, 30 listopada godz. 11:00, Głębocka 66
https://iframe18.biletyna.pl/event/view/id/124191

Niedziela, 1 grudnia godz. 11:00, Głębocka 66
https://iframe18.biletyna.pl/event/view/id/124198

Niedziela, 8 drudnia godz. 11:00 van Gogha 1
https://bok.waw.pl/wydarzenia/teatr-baj-zima-w-dolinie-muminkow-2/

Muminki jak misie zapadają w zimowy sen. A co się może stać, kiedy Muminek obudzi się w środku zimy? Może pomyśleć, że cały świat zniknął, bo wszystko przykryte śniegiem wygląda całkiem inaczej. Okazuje się jednak, że nawet zima, choć brakuje jej kolorów, też ma swój urok. Można jeździć na nartach, poznać Trolla, który mieszka za piecem i zaprawionego w zimowych sportach Paszczaka. Można też świętować wigilię, ale w tym celu trzeba już obudzić pozostałe Muminki. Na scenie ożywają bohaterowie z opowiadań Tove Jansson: Mama i Tatuś Muminka, Mała Mi, Paszczak, Too-Tiki. Wspólnie z nimi mali widzowie odkrywają różne oblicza zimy, która może być puchata i miękka jak pierzyna, ale też lodowata i niebezpieczna.

Czas trwania: 1 godz. 30 min.
Bilety w cenie 25 zł. Spektakl dla dzieci 5+

Zabawa andrzejkowa dla dzieci [Wola]

Zapraszamy wszystkie dzieci na magiczny wieczór andrzejkowy do Pląskowa!

W programie:
Bubble Show

Niezwykły pokaz ukazujący magię delikatnych baniek mydlanych, który zabiera uczestników w świat pełen niewyjaśnionych zjawisk. Widowisko ukazuje atrakcyjne możliwości tych niepozornych kul przy udziale dzieci. Podczas prezentacji prowadzący zaprasza widzów do tworzenia nadzwyczajnych sztuczek, które pobudzają wyobraźnię, kreatywność oraz budzą wspaniałe emocje.
Dobra zabawa gwarantowana!

Pokaz składa się z:
* Show z odrobiną teatru i elementami iluzji podczas którego nie może zabraknąć dymu, wulkanu i płonących baniek.
* Elementów, podczas których dzieci samodzielnie odkrywają magię i poznają tajniki sztuczek.
* Zaklętych wróżb, które dzieci losują z Dymiącego Garnka Prawdy

Ponadto:
Zabawy taneczne przy największych hitach rozgrzewające wszystkich uczestników andrzejkowej zabawy.
Zabawy ruchowe z wykorzystaniem rekwizytów wróżbiarki. Nie może tu zabraknąć kuli oraz talii kart.
Tradycyjne wróżby z kubeczka.
Rozwiązywanie zagadek przyszłości „kim będę”.
Studnia zaczarowanych monet.
Wyścigi butów.
Wróżbiarskie koło, które przepowiada uczestnikom najbliższą przyszłość.

Zabawa przeznaczona dla dzieci w wieku 3-6 lat

Kiedy: 30.11.2019, godzina 16:00
czas trwania – 2 godziny
Koszt: 35 zł przedsprzedaż,
40 zł w dniu przyjęcia

Zapisy: plaskowo.warszawa@gmail.com lub na miejscu w Pląskowie. Wymagana przedpłata na konto lub bezpośrednio w Pląskowie.
Dane do przelewu: Odbiorca: Jakub Pląska, numer rachunku mBank: 93 1140 2004 0000 3702 7714 4127

Liczba miejsc ograniczona!

Chiński Festiwal Światła | Warszawa 2019/20 [Bemowo]

Fort Bema zabłyśnie setkami kolorów!

Kiedy: 30.11.2019 – 16.02.2020
Gdzie: Fort Bema
Bilety: https://chinskifestiwalswiatla.pl/

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 38 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Każda bryła została misternie zaprojektowana i starannie wykonana tak, aby wzbudzała podziw i zachwyt nie tylko rozmiarem, ale kolorem, kształtem. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie. Przygoda z Festiwalem zacznie się na wejściu. Zwiedzających witać będzie kolosalna brama o wymiarach 12 metrów szerokości i 5 metrów wysokości.

Chiński Festiwal Światła odwiedził już kilka europejskich państw: Holandię, Niemcy, Litwę, Białoruś. Festiwal spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem także w Nowym Jorku. Świadczy o tym ogromna ilość odwiedzających i mnóstwo pozytywnych komentarzy. W każdym państwie Festiwal odwiedziło od 150 tysięcy nawet do 200 tysięcy osób. Po spektakularnym sukcesie za granicą, przyszedł czas na Polskę.

Ten Festiwal to nie tylko wspaniała wystawa świetlna, ale to także idealna okazja do pogłębienia wiedzy o kulturze chińskiej. W całym okresie trwania Festiwalu będzie odbywał się jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego. Dla spragnionych i głodnych na terenie wydarzenia będzie wyznaczona część gastronomiczna oraz inne stoiska wystawiennicze.

Warsztaty haftu krzyżykowego dla dzieci [Wilanów]

Czy Twoje dziecko ma zdolności artystyczne i szukasz kreatywnych zajęć, aby mogło je rozwijać? Przyjdź z nim do pałacu wilanowskiego, gdzie nauczymy je haftować! Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy doskonale się bawią, gdy mają pod ręką kolorowe nici, tkaniny i igły.

ODBIORCY: dzieci powyżej 7 lat
MIEJSCE: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie | Wilanowskie Atelier, ul. Stanisława Kostki Potockiego 11
GODZINA: 13.30–15.00

KOSZT: 10 zł / osoba
BILETY: w kasie lub online: www.bilety.wilanow-palac.pl

KONTAKT
Katarzyna Pietrzak
m: kpietrzak@muzeum-wilanow.pl
t: 22 544 27 58

PATRONAT MEDIALNY: MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci | CzasDzieci.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy [Śródmieście]

Jarmark świąteczny, prezenty, produkty rzemieślników z kraju i zagranicy, potrawy świąteczne, atrakcje dla całej rodziny

Kolejkowo | Cudowny świat w miniaturze [Rembertów]

Już 30 listopada w #DKR zaparkuje KOLEJKA!
Razem z Kolejkowem zabierzemy Cię w podróż przez miniaturowy świat. Makieta, tętni życiem. Twórcy dołożyli wszelkich starań, aby na makiecie o rozmiarach 4mx2m, jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejkowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, sąsiadów, znajomych, przyjaciół do zobaczenia tego miniaturowego świata!

30.11 g. 10:00 – 18:00
01.12 g. 10:00 – 18:00
Dom Kultury „Rembertów”
al. Komandosów 8
Wstęp wolny!

Współorganizatorem wydarzenia jest Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy

Planszówki na PGE Narodowym – edycja 2019 [Praga-Południe]

Kochani Gracze!

Zapraszamy na kolejną edycję Planszówek na PGE Narodowym, najlepszej rodzinnej imprezy w Warszawie!

W tym roku widzimy się w Andrzejki – będzie jeszcze więcej gier, jeszcze więcej atrakcji i jeszcze więcej zabawy!

Tegoroczne wydarzenie organizują Stowarzyszenie „Rozwiń się” Edukacja, Kultura, Sport, Stowarzyszenie Avangarda, IGiZ – Instytut Gier i Zabaw oraz oczywiście PGE Narodowy.

W ciągu nadchodzących tygodni będziemy Wam przybliżać kolejne elementy tego, co zaplanowaliśmy na najbliższą edycję.

Zapraszamy!

Poranki filozoficzne w Polskim [Śródmieście]

PORANKI FILOZOFICZNE W POLSKIM to cykl spotkań edukacyjnych realizowanych od 2014 roku wspólnie z Pracownią Filozoficzną EUREKA mający na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego myślenia oraz dodawanie mu odwagi w zadawaniu trudnych pytań i w domaganiu się odpowiedzi na nie od nas – dorosłych. Uczestnicy warsztatów dyskutują na zadane tematy ucząc się werbalizowania myśli, argumentowania swojego zdania czy reagowania na wypowiedź rozmówcy. Prowadzącym zajęcia filozofkom towarzyszą aktorzy Teatru Polskiego, którzy prezentują fragmenty książek stanowiące przyczynek do dyskusji.

Dzięki rozbudzonej podczas zajęć potrzebie filozofowania dzieci otrzymują narzędzia, które pozwalają im lepiej nazwać i zrozumieć otaczający świat, a tym samym budować swoje poczucie bezpieczeństwa w rodzinie, w kontaktach z dorosłymi, a także w grupie rówieśniczej.

Warsztaty odbywają się w trzech grupach:
o godz. 10:00 grupa 6–8 lat
o godz. 11:00 grupa 9–10 lat
o godz. 12:00 grupa 11–15 lat

W warsztatach dzieci uczestniczą samodzielnie – prosimy o nabywanie biletów wyłącznie dla dzieci.
Wejście przez Scenę Kameralną od ul. Sewerynów.

INFORMACJE I REZERWACJE:
Biuro Obsługi Widzów tel. 22 505 92 20, e-mail: rezerwacje@teatrpolski.waw.pl
Udział w warsztacie: 12 zł/os.
Karta Młodego Filozofa: 210 zł/os całoroczny karnet na warsztaty. Karnet nie podlega zwrotowi.
Bilety można też nabyć drogą elektroniczną: https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=812
Liczba miejsc ograniczona

TEMATY PORANKÓW FILOZOFICZNYCH W SEZONIE 2019/2020:
https://teatrpolski.waw.pl/pl/cykle_i_wydarzenia/cykle/?id_act=812

Serdecznie zapraszamy!

niedziela, 1 grudnia

Najbardziej kolorowe lodowisko! [Białołęka]

Już 30 listopada zapraszamy na najbardziej kolorowe lodowisko w Polsce, pełne tęczowych barw, brokatu, światła, muzyki i najlepszej zabawy na lodzie! ❄⛸ Lodowisko będzie miało ponad 500 m kw., a jego taflę pokryją barwne pasy niczym grzywa jednorożca. 🌈🦄

Oficjalne otwarcie Fantastycznego lodowiska przed Galerią Północną nastąpi o godzinie 16:00 od strony ulicy Trakt Nadwiślański. 🎉 50 pierwszych osób otrzyma opaski jednorożca!

Uwaga‼ Trzymajcie kciuki za wymarzoną pogodę! ❄ Jeśli spadnie deszcz lub temperatura powietrza będzie zbyt wysoka, na imprezę z okazji otwarcia lodowiska zaprosimy w innym terminie.

Z okazji otwarcia przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji:

16:00 – oficjalne rozpoczęcie – przecięcie wstęgi

Ponadto:
🔹 Wystrzały brokatu,
🔹 Zabawy z jednorożcem, bal na lodzie,
🔹 Harce z lodowymi obręczami,
🔹 Wspólne lepienie śniegowej kuli,
🔹 Lodowy slalom,
🔹 Taniec z lodowymi kulami,
🔹 Fontanny iskrowe – pokaz,
🔹 Mroźne hula hop,
20:00 – zakończenie imprezy!

Cennik lodowiska:
🔹 wejście: 5 zł/h,
🔹 wypożyczenie łyżew: 5 zł,
🔹 wypożyczenie pingwina do nauki jazdy: 10 zł,
🔹 wypożyczenie kasku: 2 zł,
🔹 szatnia obok lodowiska: 2 zł/szt.

Jeśli poczujecie głód, będą na Was czekać oscypki z grilla i ciepłe kiełbaski 🙂

Zabierzcie rodzinę i przyjaciół, a wspólnie odczarujemy mróz, szarugę i krótkie dni!
Do zobaczenia! ❤

Kolędy Świata- rodzinne warsztaty muzyczno-językowe [Mokotów]

1go GRUDNIA 2019r.
godz. 11:00
i godz. 12:30
CENTRUM ŁOWICKA , ul. Łowicka 21

Muzyka Łączy prezentuje RODZINNE, ŚWIĄTECZNE WARSZTATY MUZYCZNO-JĘZYKOWE pt: „Kolędy ŚWIATA”,

Zapraszamy Rodziny z dziećmi od urodzenia do 6go roku życia,
bilety w cenie 30 zł za osobę, maluszki do 1go roku życia GRATIS,
BILETY dostępne TYLKO przez portal internetowy kupbilecik:

GODZINA 11.00 https://www.kupbilecik.pl/imprezy/44536/Warszawa/Kol%C4%99dy+%C5%9Bwiata/

GODZINA 12.30 https://www.kupbilecik.pl/imprezy/44537/Warszawa/Kol%C4%99dy+%C5%9Bwiata/

Warsztaty mają kameralny charakter, więc w jednej grupie przewidujemy maksymalnie 50 osób.

Czy kolędy w każdym zakątku Świata brzmią tak samo?
Czy mają ten sam charakter i nastrój?
Przekonamy się już 1go grudnia!
Będziemy grać na zimowych dzwoneczkach i wielu innych instrumentach perkusyjnych, śpiewać świątecznie w różnych językach, poruszać się z kolorowymi chustami.
Dorośli będą mogli nauczyć się nowych kolęd i rozśpiewać się na dobrze im znanych, a dzieci , poprzez zabawę będą czerpać garściami inspiracje do śpiewu, tańca i grania na instrumentach.
Warsztaty są doskonałym sposobem na spędzenie twórczo czasu z najbliższymi. ZAPRASZAMY DOROSŁYCH z DZIEĆMI .

Targ Świąteczny w Pałacu Kultury i Nauki [Śródmieście]

Świąteczna atmosfera, mnóstwo inspiracji prezentowych, grzaniec, dobre jedzenie, bezpłatne warsztaty świąteczne dla najmłodszych ♥

A to wszystko spotkacie 1 grudnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Ruszamy z kolejną przedświąteczną edycją Targu Świątecznego, gdzie zastaniecie świąteczną atmosferę, dobre produkty, chwilę wytchnienia od przedświątecznych porządków!
Zabierzcie ze sobą sąsiadów, rodziny, przyjaciół – będzie okazja do wspólnego śledzika, szczerych życzeń, a także przede wszystkim zrobienia świątecznych zakupów oraz prezentów dla najbliższych.

Znajdziecie tu:
– przetwory, herbaty, konfitury, sosy, słodkości
– kosmetyki
– biżuterię
– książki
– modę i dodatki od młodych projektantów
– ozdoby świąteczne i opakowania na prezenty
…i wiele, wiele więcej!

Zapraszamy!

Bilety w przedsprzedaży dostępne tutaj :
https://bit.ly/2JzpHVQ
Dzieci do 12 lat wchodzą bezpłatnie!

Kontakt dla wystawców
dobretargi@gmail.com

Klub Komediowy Dzieciom – Zagadka tajemniczego zniknięcia. [Śródmieście]

Kto z nas nie marzył, choćby przez chwilę, by w przyszłości zostać aktorem albo aktorką!
Zapewne niejeden młody widz grał już w szkolnych przedstawieniach dla rodziców i dziadków, brał udział w konkursach recytatorskich, a być może ma za sobą niejeden koncert. Dlatego zabierzemy dzieci na wyjątkową wyprawę za kulisy teatru – wraz z bohaterami naszego spektaklu.

Zapraszamy na improwizowany spektakl dla najmłodszych! Improwizowany – to znaczy, że wszystko, co dzieci zobaczą i usłyszą na scenie, będzie wymyślane i grane przez aktorów na bieżąco na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych bohaterów. Niebagatelna będzie więc rola dzieci zgromadzonych na widowni, które – za pomocą własnej wyobraźni i pomysłowości – realnie będą wpływały na przebieg przedstawienia.

Do zobaczenia w Teatrze 6.piętro
Spektakl improwizowany dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Więcej:
https://teatr6pietro.pl/spektakle/klub-komediowy-dzieciom/

Niedziela z planszówkami [Bielany]

Gotowi odłączyć się nieco od prądu? W takim razie niedziela z grami planszowymi przypadnie Wam do gustu! 😊
Nie od dziś wiadomo, że planszówki rozwijają więzi międzyludzkie, wyobraźnię, logiczne myślenie, a – co najważniejsze – dają solidną dawkę dobrej zabawy! 🤗

Zapraszamy Was już 1 grudnia na Młociny. Właśnie tego dnia nasza Galeria wypełni się planszówkami i licznymi atrakcjami. 🎲 Do Waszej dyspozycji oddamy wypożyczalnię gier z najróżniejszymi tytułami. Będziecie mogli wziąć udział w konkursach i turniejach z nagrodami, a także zobaczyć prezentację wydawniczych nowości. O wszystko zatroszczą się doświadczeni animatorzy, którzy zagwarantują Wam świetnie spędzony dzień. 😎

Harmonogram:
🕑 11:00 – Rozpoczęcie Festiwalu Gier
🕑 12:00 – Turniej w Szachy
🕑 13:00 – Turniej w Wodny Szlak
🕑 14:00 – Turniej Azul Witraże Sintry
🕑 15:00 – Turniej w Dolinę Nilu
🕑 16:00 – Turniej w Zaczarowane Drzewo
🕑 17:00 – Turniej w Camel Up
🕑 19:00 – Zakończenie Festiwalu

***
Niedziela z planszówkami to nowy cykl wydarzeń w Galerii Młociny. Każdej z nich przewodzić będzie inny motyw. Dzięki całej liście atrakcji, która będzie czekała tego dnia na odwiedzających, i mali, i duzi znajdą coś dla siebie. 👨‍👩‍👧‍👦 Możecie zapomnieć o nudnej jesieni! W naszej Galerii każdy jesienny dzień jest pełny zabawy! 😊

Teatrzyk świąteczny „Gdzie jest Berni” dla dzieci 2-4,5 lata [Bródno]

Kiedy za oknami wirują białe płatki, a na wystawach sklepowych pojawią się kolorowe światełka Śnieżynka ma pełne ręcę roboty. Trzeba wszystko przygotować przed pojawieniem się św. Mikołaja. Co jednak zrobić, gdy pomocnik Berni zapadł niczym niedźwiedź w głęboki zimowy sen…Czy uda się go obudzić ? Choinka sama się nie ubierze, a prezenty nie zapakują. Może Wy nam pomożecie ? Hop hop – do dzieła !

Bilety (przedpłata)
40zł dziecko + opiekun
35zł dzieci uczestniczące w zajęciach stałych w Malinowie
65zł rodzeństwo

Zapisy: 500 700 245, malinowo@malinowo.pl
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest dokonanie opłaty w Malinowie lub przelewem:
MALINOWO
37 1050 1025 1000 0092 6444 1487
Tytułem: teatrzyk lalkowy, godzina, imię i nazwisko dziecka.
Do zobaczenia 🤗😊

Klub Gniazdowego Pirata – Wyprawa reniferowa [Bielany]

Ho Ho Hoo!!!

Czy to ptak? Czy to samolot? NIE! to nasz Agent w czerwieni!
Wiecie o kim mowa?
W pewną zimową noc zakrada się do domów i chyłkiem, niezauważony pozostawia fanty pod iglastym drzewkiem. Dla dzieci te fanty, żeby obudzone rano piszczały z radości.

Z pewnego źródła wiemy że nasz Agent jak co roku popełni falstart i przybędzie do Gniazda spotkać się z Małymi Piratami. Zgotujmy mu iście pirackie powitanie!

Drodzy rodzice!
Tradycyjnie przynieście ze sobą fanty, które wręczy Waszym dzieciom Agent w czerwieni, my oczywiście zapewniamy piracki poczęstunek i zabawę a czekając na Mikołaja wykonamy wspólnie ozdoby choinkowe 🙂

Wstęp 10 zł od dziecka

P.S. Dzieci będą się brudzić, zadbajcie o odpowiedni strój.

Bieg Mikołajów [Ursynów]

Bieg Mikołajów to charytatywna inicjatywa, w przyjemny sposób łącząca w sobie aktywność fizyczną oraz szczytny cel. W ten wyjątkowy dzień każdy może zostać Mikołajem i swoim udziałem w biegu, sprawić prezent potrzebującym dzieciom.

Jest nam szalenie miło móc organizować bieg już po raz siódmy! Podczas tegorocznej edycji zdecydowaliśmy się pojawić w 2 polskich miastach. Warszawa jest jednym z nich!

Podczas Biegu Mikołajów w Warszawie wracamy na teren warszawskiego Toru Służewiec! Do przebiegnięcia będą 4 okrążenia toru, którego długość wynosi 2,5 km. Jednak nie musicie przebiec pełnej trasy, aby Wasz bieg został zaliczony. Wystarczy jedno okrążenie toru, aby znaleźć się w klasyfikacji. Pomimo tego zachęcamy Was gorąco do przebiegnięcia jak najdłuższego odcinka, ponieważ każdy przebiegnięty kilometr to kolejna złotówka na szczytny cel!

Oprócz samego biegu na wszystkich uczestników czeka mnóstwo atrakcji, a wśród nich: wspólne kolędowanie, gry i zabawy, Active Targ.

Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w wydarzeniu – gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

ZAPISZ SIĘ INDYWIDUALNIE: http://zapisy.biegmikolajow.org/
ZAPISZ SIĘ FIRMOWO: https://biegmikolajow.org/zapisy-firmowe/
ZAPISZ SWOJE DZIECKO: https://biegmikolajow.org/bieg-dla-dzieci/

Opłaty i terminy:
Opłaty do 27 listopada 2019 r.:
– pakiet dla dorosłego: 60 zł
– pakiet dla dziecka: 30 zł
Opłaty od 27 listopada 2019 r. – możliwość zapisu w Biurze Zawodów:
– pakiet dla dorosłego 100 zł
– pakiet dla dziecka 50 zł

Iluzjonista – Mikołajkowe Show dla Dzieci. [Ursus]

Iluzjonista Szymon Krzysztoszek jest jednym z najbardziej charyzmatycznych iluzjonistów i magików w Polsce.
Przez lata występów nauczył się zdobywać zainteresowanie dzieci, dzięki czemu przez cały spektakl widzowie nie tylko uważnie słuchają, ale biorą też aktywny udział w show!
Znany między innymi z X edycji „Mam Talent” oraz z wielu festiwali iluzji w Warszawie oraz innych miastach polski.
Jeśli chcesz żeby Twoje dziecko miało zaczarowane święta,
nie możesz tego przegapić!
ZAPRASZAMY DO „PORTIERNI” już 1-go Grudnia o 12:30

Kultura i Natura!Ptasia stołówka – warsztaty stolarskie [Bielany]

Warsztaty stolarskie i edukacyjno- przyrodnicze dla dzieci i młodzieży
——————————————————————————
Dokarmiając ptaki mamy możliwość obcować z nimi, obserwować je z bliskiej odległości, poznawać jakie ptaki żyją w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.
Podczas familijnych warsztatów poznamy potrzeby ptaków zimą i zbudujemy własne karmniki.
Udział nieodpłatny zapisy:https://www.strefazajec.pl/course/view/id/18100

10:00 – 11:00 grupa 1: dzieci 4-6 lat z opiekunem
11:00 – 12:00 grupa 2: dzieci w wieku 7-9 lat z opiekunem
12:00 – 13:00 grupa 3: dzieci w wieku 9 -15 lat z opiekunem
Uwaga!To są warsztaty familijne i każde dziecko powinno być na zajęciach z rodzicem.
Na każdą grupę mamy 10 stanowisk- rodzic z dzieckiem.
KUltura i Natura to projekt przygotwany przy wsparciu Wydziału Ochrony Środowiska Urząd Dzielnicy Bielany.
Partner projektu Fundacja Life Change

Wigilia wielokulturowa [Mokotów]

Zapraszamy do wysłuchania sześciu opowieści o świętowaniu. Naszymi bohaterami są Warszawiacy różnych narodowości. Z jakiej okazji siadają do stołu? Czy jest to święto religijne czy państwowe? Co pojawia się na stole, jakie dania i w jakich ilościach? Czy kultywują te tradycje w Warszawie, a jeśli tak, skąd biorą tradycyjne składniki? Wigilia wielokulturowa to okazja do wysłuchania sześciu różnych historii świątecznych, znalezienia elementów wspólnych jak i okazja do poznania innych kultur. Zachęcamy do rozmowy z sąsiadami, Warszawiakami, z którymi codziennie mijamy się na ulicach. Poznajmy się.

Spotkanie wigilijne i rozmowę poprowadzi Paweł Loroch, dziennikarz kulinarny.

Na zakończenie spotkania zapraszamy do degustacji potraw, przygotowanych przez naszych gości.

Partnerem wydarzenia jest UNHCR Polska.

EduSensorki – zajęcia sensoryczne dla maluchów [Śródmieście]

EduSensorki – zajęcia wspierające rozwój dziecka połączone z warsztatami dla rodziców dot. wiedzy o rozwoju sensorycznym dziecka.

EduSensorki to zajęcia edukacyjne dla maluszków wspierające integrację zmysłową, wzbogacone o zastrzyk wiedzy dla ich opiekunów. Podczas 60 minutowych zajęć, dzieci zapoznają się z ciekawymi zjawiskami, będą miały okazję doświadczać, próbować, spróbować odnaleźć się w wielu nowych sytuacjach, a to wszystko w przyjaznej dla nich atmosferze czyli z rodzicami. To jest to co dzieci lubią najbardziej! Każde zajęcia będą wzbogacone o nowe ciekawe zabawy angażujące dany zmysł, o którym opiekunowie dostaną porcję wiedzy. Zajęcia inspirowane są SMYKO-MULTISENSORYKĄ®.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 10 miesięcy – 2 lata.

Zajęcia trwają 45 minut i odbywają się w bezpiecznej, przestronnej i przyjaznej sali. W zajęciach uczestniczą opiekunowie, dla których przeznaczona jest ostatnia część zajęć.

Możliwość zakupu karnetu na 4 wejścia (do wykorzystania w czasie 5 tygodni) – nowa cena od X2019 – 140zł

Wejście pojedyncze – nowa cena od X2019 – 40zł

Płatność gotówką lub kartą.
Po udziale w zajęciach 50% zniżki na wejście do bawialni.

Zajęcia otwarte w dniu 22 września – bezpłatne.

PROSIMY O ZGŁASZANIE CHĘCI UCZESTNICTWA:
– dobrabawialnia@gmail.com
– tel. 790 528 029

Bezpłatne warsztaty plastyczne dla rodzin [Śródmieście]

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku lat 6-11 na cykl bezpłatnych warsztatów plastycznych o tematyce historycznej! 👦👧

W najbliższą niedzielę dzieci posłuchają opowieści o tym, jakie zwierzęta można było spotkać, gdy transatlantyk M/S Batory płynął do Ameryki! Uczestnicy dowiedzą się także co oznacza taniec delfinów, czy krążenie mew wokół statku. 🛳🐬

W części plastycznej spotkania uczestnicy pod czujnym okiem animatorki własnoręcznie wykonają prace plastyczne. Tym razem będziemy posługiwać się techniką wydrapywanki, a inspiracją będzie nam baśniowy świat morskich stworzeń!

🚢🚢🚢

W trakcie zajęć, każde dziecko otrzyma 📗 książeczkę żeglarską, w której będzie mógł zbierać stempelki za udział w kolejnych spotkaniach. Podczas ostatnich warsztatów wręczymy natomiast🏅dyplomy ukończenia tej jedynej w swoim rodzaju akademii morskiej.

Gwarantujemy świetną zabawę i dobrze spędzony czas! 😊

Poranek Familijny➜Teatr Lalek Pinokio➜Przygody wesołego Psiuńcia [Śródmieście]

Spektakl dla dzieci od 3 lat

O spektaklu:
Bajka opowiada o małymi misiu, który spotyka na swej drodze wesołego pieska. Miś bardzo chce go zatrzymać, ale tata jest temu przeciwny. Pojawia się przebiegły lis, przez którego misie wpadają w kłopoty. Jak potoczą się losy Psiuńcia i czy zdoła pomóc misiom? Czy tata miś przekona się do uczynnego pieska? Spektakl przygodowy dla dużych i małych z dużą ilością muzyki. Bohaterowie wspólnie z aktorami będą zadawać dzieciom pytania i zagadki.

www.pinokiosacz.pl

* * *

O warsztatach:
Warsztat twórczy, podczas którego dzieci wraz z rodzicami stworzą piękny portret wymarzonego pieska za pomocą… patyczków do uszu! Ależ to będą zwierzaki!

Bilety: 15 PLN

Spektakl dla dzieci: Teatr cieni mistrza Polikarpa [Targówek]

Zapraszamy dzieci w wieku 5+ na spektakl Teatr cieni mistrza Polikarpa w wykonaniu Teatru Puszka. Spektakl powstał na kanwie trzech legend o Syrence Warszawskiej, Bazyliszku i Złotej Kaczce.

Mało kto wie, że są na świecie cienie, które do nikogo nie należą. Cienie samotne, zagubione i zupełnie niczyje. Takie właśnie opuszczone cienie zbiera niezwykły kolekcjoner: mistrz Polikarp. Przygarnia je i daje schronienie. A cienie odwdzięczają mu się opowiadając baśnie, legendy i historie z odległych czasów. Bo cienie nie mają wieku. Istnieją od zawsze i pamiętają to, co zdarzyło się dawno, dawno temu. A dawno, dawno temu nie było filmu ani wideo, ani telewizji, ani kin. Ludzie snuli opowieści przy blasku świec czy księżyca. Teatr cieni mistrza Polikarpa przywołuje tę atmosferę i w magiczny sposób zabiera widzów w odległy świat legend warszawskich.

Przedstawienie zrealizowane w konwencji teatru aktorskiego i tradycyjnych technik teatru cieni, w którym widz obserwuje cienie rzucane na ekran przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ulcia
ulcia
8 miesięcy temu

Moja córka bardzo chciała uczestniczyć w tym wydarzeniach, a ja jej oczywiście nie mogłam odmówić. Atrakcje świetnie przygotowane i wymyślone idealnie dla dzieci. Na nas największe wrażenie zrobił iluzjonista Szymon Krzysztoszek, nawet bisował dwa razy 🙂

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.