Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (4-5 lipca)

Oficjalny początek wakacji już za nami! Z nieba na przemian leje się deszcz i żar. Jeżeli jeszcze nie wyjechaliście i szukacie pomysłów na spędzenie wolnego czasu, to trafiliście idealnie. Najnowsza Weekendowa Zajawka wypełniona jest różnorodnymi atrakcjami dla dużych i małych. Trzymajcie kciuki za pogodę, korzystajcie i udostępniajcie.

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

sobota, 4 lipca

Czworo dzieci i COŚ [Ochota]

Już pojutrze premiera nowego, zabawnego filmu dla dzieci – „Czworo dzieci i COŚ”. Jeżeli chcielibyście wygrać wejściówki, zapraszam Was na post na Facebooku, gdzie trwa konkurs.

Wielkie Otwarcie Parku Atrakcji Żerań [Tarchomin]

Już w najbliższy weekend zapraszamy do największego 😁😍centrum rozrywki dla dzieci i rodziców w Warszawie.
Park Atrakcji Żerań to ponad 12000 tysięcy metrów bezpiecznej przestrzeni, gdzie czeka na Was:
#najwyższa pneumatyczna ścianka wspinaczkowa
#największe pneumatyczne Eurobungee
#tor przeszkód Wipeout
#basen z łódeczkami
#basen z pianą
#mega dmuchańce
#boiska pneumatyczne
#giga bańki
#animcje i warsztaty
#strefa chillout dla rodziców
#strefa malucha
#giga postacie bajkowe
i cała moc innych atrakcji!!

Bilety dostępne w kasie.
Koszt 40 zł (dziecko) rodzice i opiekunowie gratis! Dzieci do 2 r.ż bezpłatnie.

Przyjdź, odkrywaj i baw się!!

Ważne ⚠ Każde dziecko musi mieć skarpetki na zmianę, rodzice i opiekunowie zobowiązani są do noszenia maseczek na terenie Parku Atrakcji Żerań.

Jarmark z Tradycją [Śródmieście]

Na naszych jarmarkach będziecie mogli Państwo poznać prawdziwe regionalne wyroby z różnych regionów Polski oraz bezpośrednio porozmawiać z ich producentami.
Wszystkie produkty oferowane podczas jarmarku są robione według starych receptur a ich wspaniały smak i aromat przypomina smaki dzieciństwa. Na jarmarku będzie można nabyć min. wędliny wędzone tradycyjnymi metodami, chrupiące pieczywo wypiekane na naturalnym zakwasie, miody z lokalnych pasiek, sery, sękacze, ciasta domowe, przetwory z owoców i wiele innych pyszności pozbawionych konserwantów i chemii.

Będzie to również okazja do kupienia wyjątkowych rzeczy które wyszły prosto z rąk lokalnych twórców i artystów takie jak unikatowa biżuteria, garncarstwo, koronkarstwo, świece, ceramika, drewniane rzeźby, zabawki, mydła, kosmetyki itp.

Eco Detektywi [Praga]

Świat przyrody jest piękny i pełen zachwytów. Niestety grozi mu wielkie niebezpieczeństwo ze strony Śmieciowego Potwora. W czasie spotkania poszukamy jego śladów, zamieniając się w detektywów na tropie śmieci, odpadów i innych zbędnych rzeczy. Przed nami eco – zagadki, fascynujące odkrycia i super przygoda w świecie natury.
Warsztat o ochronie przyrody, recyklingu i pasji do natury.

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Żoliborzu

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | ŻOLIBORZ

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Wybierzcie się z nami na Spacer Sensoryczny śladami najpiękniejszych domów na Żoliborzu. Wspólnie dowiemy się kim jest architekt i czym się zajmuje. Obejrzymy różne domy – stare, nowe, małe, duże, zadbane i zniszczone. Dotkniemy, poczujemy i sprawdzimy z czego buduje się domy i mieszkania. Zaprojektujemy własne domy marzeń, odnajdziemy ukryte zagadki, a spacer zakończymy na Kępie Potockiej gdzie posłuchamy, jak szumi woda i jak szybko płyną po niej „patykowe łódki”.

DO ZOBACZENIA!

📍 MIEJSCE SPOTKANIA: Plac Słoneczny, Warszawa
https://goo.gl/maps/EqLgosFpduX9DHYP7

🕚 GODZINA: 11:00

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

🎫 BILETY:
29 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: https://bilety.sensorysie.pl

Tajemnice zamkowych Ogrodów – wystawa [Śródmieście]

17 maja – 31 sierpnia 2020 r.

Ogrody Zamku Królewskiego

Przygotowana przez Dział Archeologii plenerowa wystawa ukazuje najciekawsze odkrycia dokonane na terenie Ogrodu Górnego oraz Dolnego, dokonane w ciągu dekad badań wykopaliskowych. Mamy nadzieję, że wszyscy zwiedzający poczują, iż znaleźli się w miejscu szczególnym, gdzie ziemia kryje relikty kilkusetletniej historii i wiele fascynujących tajemnic – wśród nich domniemaną Lożę Masońską, groby szwedzkich żołnierzy z czasów potopu szwedzkiego czy mur obronny z czasów króla Zygmunta III…

Ekspozycja prezentowana przed Arkadami Kubickiego połączona jest z grą plenerową. Przemierzając Ogrody ze specjalną mapką i odnajdując w terenie oznaczone flagami kolejne miejsca kryjące historyczne relikty, możemy odgadnąć zaszyfrowane hasło, a potem odebrać nagrodę!

Rysunki i akwarele umieszczone na planszach wykonał specjalnie dla Zamku znakomity rysownik, malarz i architekt – Michał Suffczyński.

Kuratorzy wystawy: Jan Łoziński i Rafał Mroczek

Projekt i realizacja: Tomasz Lachowski, DEFINITION DESIGN

Wstęp wolny, wystawa dostępna w godz. 10.00 – 20.00

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Bajki w Parku Sieleckim [Mokotów]

Partnerstwo dla Mokotowa Moje Sielce oraz Teatr Baza
serdecznie zaprasza na Bajki w Parku Sieleckim

4 lipca (sobota) godzina 11:00- „Bajka o Wróżce Matyldzie”

12 lipca (niedziela) godzina 11:00- „Legendy Warszawskie”

18 lipca (sobota) godzina 11:00- „Baba Dżaga”

26 lipca (niedziela) godzina 11:00 „Złota Rybka”

Spotkamy się w Parku Sieleckim – wejście od ul. Jazgarzewskiej.

WSTĘP WOLNY!

Bajki w Parku Sieleckim są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów w ramach projektu „Sąsiedzkie Sielce II” realizowanego przez INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

Pierwsze warsztaty w nowej pracowni Dzikich Dzieci [Praga]

Z wielką przyjemnością wznawiamy cykliczne warsztaty w pracowni! Podczas tej przymusowej przerwy nie próżnowaliśmy i dziś możemy Was zaprosić do naszej własnej stolarni w Warszawie! Mam nadzieję, że będzie Wam się podobało 🙂

Stolarka dla Dzikich Dzieci to autorskie warsztaty twórcze prowadzone przez Annę Berę, rzeźbiarkę i stolarza. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzą zabawki z drewna. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe!

Zajęcia trwają 1,5 godziny od 11 do 12.30.

Na zajęciach dzieci pracują z drewnem w naturalnej postaci. Uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich jak piły, młotki czy wiertarki. Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty i statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Temat jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu.

Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc!

Wykonane na zajęciach prace stają się własnością dzieci.

Podczas każdych warsztatów realizujemy inny temat, więc zapraszamy również do zapisów na cały wakacyjny cykl warsztatowy.

Adres: ul. Ireny Kosmowskiej 6, 03-750 Warszawa (Praga Północ)

Jeśli braliście już udział w naszych zajęciach, to na pewno traficie 🙂 nasza stolarnia znajduje się w innym lokalu na tym samym podwórku, co dotychczas.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy mailowo: zabawkidzikiedzieci@gmail.com

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie w zakładce „warsztaty w pracowni”:
https://www.dzikiedzieci.com/warsztaty-w-pracowni

Zapraszamy do zapisów!

Dzień z dziećmi w MGC [Ochota]

Przypominamy, o comiesięcznej pierwszej sobocie z dzieciakami i dla dzieci w MGC. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin i zabawy z figurkami 🙂

Lato dla nastolatków 2020 [Mokotów]

Z przyjemnością informujemy, że w czasie wakacji 2020 organizujemy letnie kursy artystyczne i edukacyjne dla nastolatków. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 6-8 oraz młodzież ze szkół średnich do udziału w rozbudzających pasje zajęciach. Kursy przeprowadzamy w dwóch cyklach – porannym i popołudniowym. Codziennie od godziny 10:00 do 14:00 lub od 15:00 do 19:00 pod okiem doświadczonych instruktorów, uczestnicy będą mogli zgłębiać tajniki wybranych przez siebie zagadnień. Zajęcia przeprowadzamy w kameralnych grupach od 4 do 12 osób.

Nasze kursy to nie tylko duża dawka wiedzy i możliwość zdobycia nietuzinkowych umiejętności, ale przede wszystkim sposób na poszerzenie horyzontów i realizację własnych zainteresowań. Podczas trwania kursu zapewniamy uczestnikom ciepły posiłek oraz napoje.

DLA KOGO?

Dla uczniów klas 6-8 oraz młodzieży ze szkół średnich.

KIEDY?

Przez całe wakacje 2020 od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 14:00 (kursy poranne) lub od 15:00 do 19:00 (kursy popołudniowe).

GDZIE?

Kursy będą odbywać się w Centrum Artystycznym Sztukarnia przy ulicy Odolańskiej 60 (tuż przy stacji metra Racławicka) w Warszawie.

CENA

Cena obejmuje opiekę wykwalifikowanych instruktorów sztuki i rękodzieła, wszystkie potrzebne materiały, bilety wstępu do instytucji kultury, ciepłą wege zupę (przygotywywaną przez firmę Wege Mikser) oraz napoje w trakcie trwania kursu. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu.

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie maluchy! Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30

Zapraszamy

Spektakl dla dzieci Triki Tashka „Bajki o włosie Patryku” [Praga]

W sobotę 4 lipca w godzinach 14.00-16.00 zapraszamy na spektakl:

Portiernia Sztuki, Przedstawienie,
warsztat familijny i wspólne granie „Bajki o włosie Patryku”

OPIS:

„Bajka o włosie Patryku” to inscenizacja książki Maliny Prześlugi o tym samym tytule, to metaforyczna opowieść słowem, obrazem i muzyką o przemijaniu, rozstaniu i odchodzeniu. Spektakl zbudowany jest jako interaktywne przejście widzów przez stacje – instalacje (część spotkania odbywa się w plenerze, część w sali teatralnej). Forma opowieści wzbogacona o efekty wizualne i dźwiękowe na żywo, pozwala widzom w każdym wieku wspólnie dotknąć tematu przemijania, łącząc pokolenia. Integralną część przedstawienia stanowią elementy warsztatów przeprowadzonych wcześniej w trakcie pracy nad spektaklem wśród dzieci, rodziców i seniorów.

🗓️ TERMIN: 04.07.2020 w godzinach 14:00-16:00

📍 MIEJSCE: Strefa kreatywna Triki Tashka, Centrum Praskie Koneser

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Warsztaty teatralne dla dzieci [Śródmieście]

Witajcie! 🙂
Zapraszam w najbliższą sobotę do Kartonovni na warsztaty teatralne dla dzieci!
Spotykamy sie już drugi raz i kontynuujemy w każdą sobotę przez całe wakacje.
Jest to doskonała okazja dla dzieci do integracji, nauki kreatywności i pracy w grupie oraz rozwijania wyobraźni. Wykorzystuję techniki pracy z ciałem, głosem oraz improwizacje aktorskie, co umożliwia dzieciom rozwój na wielu płaszczyznach oraz zapewnia dobrą zabawę! Wejdź na mój profil i sprawdź zdjęcia z ostatniego spotkania🍀

Kontakt: 508 861 123
Koszt: 80zł
Adres: Kartonovnia ul. Hoża 51 Warszawa

Zapraszam serdecznie🦋
Do zobaczenia 😀

niedziela, 5 lipca

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ♥ ♥ ♥
W czerwcowe lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska

Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Klub Młodego Odkrywcy [Śródmieście]

Co to jest KMO? To paczka dziewczyn i chłopaków lat 10+ ,zainteresowanych aktywnym odkrywaniem świata nauki i przygod pod opieką naszych wolontariuszy.

Kluby tworzą sieć koordynowaną przez Centrum Nauki Kopernik”

„Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, angażujące zajęcia i atmosfera! Dzieci i młodzież mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekunów. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów. Centrum Nauki Kopernik – koordynator programu – wzmacnia rozwój KMO przy wsparciu Partnera Strategicznego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.”

Czym zajmuje się naszym KMO? Eksperymentowaniem, badaniem, majsterkowaniem i poznawaniem świata nauki oraz przyrody. Na ostatnim spotkaniu, ekpia zajmowała się kołami zębatymi, przełożeniami i sposobami przeniesienia napędu.

Kontakt do opiekuna klubu: Kris, krzysztof.kocimski@naukaprzygoda.edu.pl

Klubowicze spotykają się w niedzielę, w godzinach 17:00 – 19:30 w domku „OsiemPrzezDwa” w Warszawie.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariackiego i pomagać w tym lub innych projektach fundacji, napisz do nas: wolontariat@naukaprzygoda.edu.pl

Minispektakl dla dzieci „Teatr okiem Guliwera” [Praga]

W niedzielę 5 lipca zapraszamy na minispektakl
Teatru Lalek Guliwer pt. „Teatr okiem Guliwera” .

OPIS:

Minispektakl „Teatr okiem Guliwera” to wyjątkowy, edukacyjny spektakl stworzony z myślą o najmłodszych. Podczas spektaklu dzieci poznają specyfikę teatru lalek oraz przyswajają wiedzę o teatrze. Motywem przewodnim jest postać Guliwera, wcielająca się w coraz to nowe formy lalkowe, ukazując różnorodność technik animacyjnych. Aktorzy podczas spektaklu zabierają dzieci w teatralną podróż, która bawi, kształci i rozwija wrażliwość dziecka.

scenariusz i reżyseria: Robert Jarosz
muzyka: Patryk Lichota
scenografia: Pavel Hubička
występują: Joanna Borer, Krzysztof Prygiel.

🗓️ TERMIN: 05.07.2020 o godzinie 17.00

📍 MIEJSCE: Scena Teatru na Placu Konesera

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY.

Niedziela z BajkoSmykajką i Warsztaty Bębniarskie dla dzieci [Praga]

Witajcie Smyki !
Wpadniecie w niedzielę na nasze BajkoSmykajki ?

Karolina i jej pacynkowi goście zabiorą Was w świat zabawnych opowieści, a Ricky Lion zaprosi na muzyczną scenę 🥁🦄🥁.

A poza bębnami oto co będzie się działo:
🐾 W pierwszej cześci poznacie Berniego i przekonacie się, że jest
rozbrajający i niebieski jak niebo…
🐾 W drugiej…zaraz po przerwie!…Master Ed, kucharz – artysta będzie bajkoczarował w BarBazarowej sceno-kuchni !🥗🥗🥗

Nie może Was tu zabraknąć !!!

———————————————-
Krótkie info dla rodziców:

Zapraszamy na warsztaty bębniarskie, zajęcia pacynkowe dla dzieci i wspólny czas kulinarno-bajeczny, a to wszystko w specjalnie zaaranżowanej na tę okazję strefie dla dzieci.

Wszystko pod okiem osób doświadczonych pracą z najmłodszymi 🙂

Dla Was mamy przygotowane strefy, gdzie bedziecie mogli nieco odsapnąć z przyjaciółmi przy własnych tematach i jednocześnie mieć oko na podopiecznych 🙂

Park Ujazdowski i jego okolica [Śródmieście]

Zazwyczaj do Parku wybieramy się na romantyczny spacer, podczas którego nie zwracamy uwagi na to co kryje się za liśćmi drzew i krzaków. Zapraszam Państwa na nietypowy spacer po jednym z najpiękniejszych parków – Parku Ujazdowskim i jego okolicy.

Spotykamy się w niedzielę, 5 lipca 2020 r. o godz. 13:00 na rogu Alej Ujazdowskich i ul. Pięknej przy Parku. Spacer przewidziany jest na około 75 min. 🙂

Podczas spaceru dowiemy się m.in.;
Co było niegdyś w miejscu obecnego Parku Ujazdowskiego?
Skąd wzięła się Waga w Parku?
Gdzie siadał marszałek J. Piłsudski?
Na co nie zwracamy uwagi podczas spacerowania Alejami?
Co ma wspólnego Park Ujazdowski z „Panem Kotkiem, który leżał w łóżeczku”?
Gdzie znajdziemy pierwszą żelbetową konstrukcję?
Kogo zlikwidowano w Parku, a kogo w jego okolicy?
Gdzie znajdziemy to, co Warszawiacy nazywają „uchem”?
Gdzie wznosiła się austeria „Rozdróż”?
Czyj pomnik trzeba było wykopać i złożyć?
Gdzie wznosiła się cerkiew Archanioła Archistratega i co stanęło na jej miejscu?
Gdzie znajdował się cmentarz „Obrońców Warszawy”?
Co miało się znajdować w miejscu dzisiejszego Zamku Ujazdowskiego?
i wiele innych…

UWAGA!!!
Według obowiązującej ustawy, w trakcie spaceru konieczne jest zakrywanie ust i nosa.

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (…)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. 😉

Niezwykła podróż [Ursus]

Kontynuujemy cykl bajek plenerowych dla najmłodszych, które wystawi Teatr dla dzieci „Dur-Moll”, posiadający duże doświadczenie w realizowaniu programów artystycznych kierowanych do najmłodszej publiczności. Przedstawienia to profesjonalnie przygotowane, barwne i niezwykle dynamiczne, interaktywne show, w którym występują sympatyczne postacie bajkowe, lalki, mnóstwo piosenek i oryginalne kostiumy.

W „Niezwykłą podróż” polecimy na czarodziejskim dywanie. Odkryjemy różne części świata i poznamy panujące tam zwyczaje.

*Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak ze względu na panującą epidemię liczba miejsc będzie ograniczona. Prosimy zabrać ze sobą maseczki.

Wszystkie dzieci do wspólnej zabawy podczas bajek plenerowych zapraszają Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Magiczne sztuczki w Plażówce!

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Wyścigi Konne na Torze Służewiec

Trwa, ekscytujący sezon wyścigowy 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ na Tor Wyścigów Konnych Służewiec 🐎🐎🐎

Od 20.06 dni wyścigowe będą odbywały się z udziałem publiczności 🙂 Bilety można kupić na ebilet.pl Do zobaczenia! 🙂 🙂

A kto nie może pojawić się osobiście na Torze, zapraszamy do śledzenia zmagań online za pośrednictwem Służewiec iTV 🔴🎥 Transmisje dostępne są w następujących miejscach
🟢 Facebook Toru
🟢 YouTube http://www.youtube.com/torsluzewiec1939
🟢 Strona www.TorSluzewiec.pl
🟢 Traf Online

🐎🤸‍♀ Nowy sezon to ekscytujące dni wyścigowe, które co weekend będą przyciągać pasjonatów wyścigów oraz osoby które odkryją w sobie nową pasję.

W tym roku do startu zostało zgłoszonych 1229 koni, a ich pełna lista znajduje się tutaj ➡ http://bit.ly/ZgloszoneKonie2020

Do zobaczenia ‼

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą”

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 11.00-14.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 10.00- 16.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 12.00-13.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 15.00-16.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

👉 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa 11.00-14.00
👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia

Wstęp wolny, zapraszamy!

🚗 Planujecie przyjechać samochodem? To nie problem! Zostawicie go na naszym parkingu podziemnym! (Wjazd od ul. Białostockiej) Pierwsza godzina gratis!

Poczujcie z nami lato!
#LatoKonesera2020 Tu się dzieje!

Organizatorzy: Warszawskie ZOO oraz Ethoplanet – Etologiczne Centrum Szkoleniowo Doradcze

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.