Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (6-7 października)

Jeśli chcesz zaplanować rodzinny weekend - Moi Mili to odpowiedni adres!

Wspaniałego weekendu, Moi Mili! :)
Puśćcie Zajawkę dalej w świat, niech inni też mają fajny czas!

 

.
Ps. Więcej propozycji na najbliższe miesiące znajdziesz TUTAJ.

Jeśli interesują Cię informację o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach, zapraszam Cię do prężnie działającej grupy Dziecięca Mapa Warszawy.

S O B O T A 

Piknik Edukacyjny

.

Jesienna Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów

Zapraszamy na Jesienną edycję Międzynarodowej Giełdy Biżuterii i Minerałów – jedną z czterech ogromnych branżowych imprez, organizowanych w Warszawie każdego roku. Targi poświęcone są wyrobom jubilerskim, minerałom, i półproduktom niezbędnym do tworzenia biżuterii.

*Setki wystawców
*Oryginalna Biżuteria
*Przystępne ceny
*Oszałamiający wybór
*Jubilerzy
*Projektanci
*Złotnicy
*Artyści
*Kamienie szlachetne
*Niespotykane minerały z całego świata

Atrakcje specjalne:
Cięcie agatów – agaty występują w formie szarych “kul”, dopiero po przecięciu ujawniają swoje wewnętrzne piękno. Za każdym razem jest to loteria – agat może zawierać piękne wzory i barwy, lub może okazać się “pusty”. Za symbolicznych kilka złotych będzie można zakupić agaty z polskich Sudetów, które zostaną przecięte przez specjalistów.

Płukanie złota – najmłodsi zwiedzający będą mogli bezpłatnie spróbować własnych sił i szczęścia płucząc złoto techniką używaną na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Ci którym uda się wypłukać drobinki złota otrzymają certyfikat “Poszukiwacza Złota”.

Geolandia – na Giełdzie będzie dostępne miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką pedagogiczną najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają cennych „skarbów” w piaskownicach czy stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać Giełdę.

Konkurs – kolejny raz, wszyscy zwiedzający będą mogli wziąć udział w losowaniu wysokiej klasy okazu mineralogicznego. Kupony będą dodawane do biletów w kasach, a gablota z okazem będzie umieszczona w wejściu głównym na Giełdę.

Targi odbędą się w Hali Osir na ul. Nowowiejskiej 37B w Warszawa w godzinach 10.00-18.00.

Bilety:
normalny 12 zł
ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów) 8 zł
Zapraszamy do zakupu online:
Sobota – https://www.tiketto.pl/Show/Description/13952
Niedziela – https://www.tiketto.pl/Show/Description/13953

kontakt dla wystawców: gielda@mineraly.waw.pl

.

Kolorowa jesień na Bielanach

.

Dzień Otwarty na Paluchu

6 października zapraszamy na Dzień Otwarty w Schroniska na Paluchu, w programie m.in
★Wycieczki “Schronisko od kuchni” miejsca na co dzień niedostępne dla odwiedzających
★Zwierzozagadka z nagrodami
★Porady adopcyjne, behawioralne
★Warsztaty robienia zabawek dla kotów
★Możliwość nabycia schroniskowej torby i kubka za symboliczną darowiznę
★Wystawa zdjęć psów najdłużej czekających na dom
★Porady żywieniowe i upominki od Dolina Noteci
★Upominki i kupony rabatowe od Maxi Zoo Polska
★Możliwość dopasowania i zakupu bezpiecznych szelek, smyczy, obroży od PSOR – na ratunek psom

.

Dzień Węgierski

Jak co roku Białołęcki Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Dzielnica Białołęka organizuje Dzień Węgierski. Nasza dzielnica ściśle współpracuje od lat z XXII Dzielnicą Budapesztu – Budafok-Tétény od 1999 r na podstawie cyklicznych porozumień zawieranych pomiędzy dzielnicami.
Tegoroczne uroczystości połączone będą z warsztatami szermierki prowadzonymi przez Węgiersko-Polską Szkołę Szermierki Szablą, która kultywuje nauczanie szermierki bojowej. Jest ona realizowana według przekazu elitarnego Węgierskiego Królewskiego Instytutu Wojskowego Kształcenia Nauczycieli Szermierki i Sportu im. Miklósa Toldiego w Budapeszcie działającego na początku XX wieku. Warsztaty przeznaczone będą dla uczestników powyżej 12 roku życia. Będzie także okazja, by zasmakować węgierskiej kuchni. Przed budynkiem BOK-u odbędą się warsztaty kulinarne, w których przy pomocy szefa kuchni i przy w pełni wyposażonych stanowiskach, ugotują prawdziwe węgierskie potrawy. Warsztaty poprzedzi część teoretyczna, podczas której szef kuchni opowie o zasadach pracy w kuchni, przedstawi podstawowe techniki i kilka trików kulinarnych, które ułatwią pracę. W tej części szef kuchni przybliży uczestnikom zwyczaje kulinarne kuchni węgierskiej. Uczestnicy będą mieli okazję skosztowania wszystkich przygotowanych potraw. Uczestników wspierać będzie ekipa profesjonalnych pomocników kuchennych.

Warsztaty odbywać się będą w głównym holu Białołęcki Ośrodek Kultury przy ul. van Gogha 1
? Na warsztaty kulinarne oraz szermierki obowiązują zapisy od 17 września pod adresem: kasa@bok.waw.pl

.

Bajkopodróże – twórcze czytanki

Podczas październikowych „Bajkopodróży” wybierzemy się do Chin, gdzie pewien cesarz miał piękny pałac, otoczony przez wspaniałe ogrody. W tych ogrodach na jednej z gałęzi przysiadywał słowik, który swoim śpiewem uprzyjemniał pracę okolicznym robotnikom i rybakom. Pewnego dnia cesarz dowiedział się o słowiku, i zapragnął aby jemu śpiewał. Otrzymał w prezencie bardzo podobnego ptaka, zrobionego ze złota, który każdego dnia śpiewał tę samą melodię. Cesarz uwielbiał to. Jednak gdy cesarz zachorował, zepsuł się i jego słowik. Jak potoczyła się dalej ta historia? Do czego służą zwykle chińskie pałeczki, a do czego posłużą nam? Przekonamy się o tym podczas warsztatu.

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu dla grupy 15 dzieci i ich rodziców. Czas trwania zajęć to 60 min. Przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Obowiązują wcześniejsze zapisy od 20 września pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 1.

.

Rodzinny Piknik Lotniczy

.

Bo mówię Tobie, że sport to zdrowie

Czas start 14:00 – 18:00

Animacje dla dzieci, malowanie buziek, gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z kiełbaskami, grochówka i bigos, gry terenowe dla rodzin, konkursy z nagrodami, przejażdżki na konikach, zabawa z alpakami, Dj, taneczna zabawa w rytmie salsa.

Ponadto:

Występy baletu, pokaz tańca, inauguracja Koni, pogoń za lisem, występ jazzowy.

.

28. Ogólnopolskie zawody szybowcowe na celność lądowania

W sobotę, 6 października br. na lotnisku Warszawa-Babice EPBC odbędą się XXVIII Ogólnopolskie Zawody Szybowcowe na Celność Lądowania im. Pelagii Majewskiej. Tegoroczna edycja zawodów zostanie rozegrana w jednej ogólnej kategorii.

Harmonogram:
07.20 – 08.00 – przygotowanie szybowców oraz wyciągarki
08.00 – 08.13 – odprawa przedlotowa
08.14 – 17.41 – loty w ramach konkurencji
17.42 – 18.30 – hangarowanie sprzętu

Wpisowe wynosi 70,00 PLN, płatne w dniu zawodów. Obejmuje ono jeden lot do konkurencji (start za wyciągarką), czapkę oraz mały catering

W zawodach uczestniczyć mogą piloci szybowcowi posiadający licencję pilota szybowcowego oraz uczniowie-piloci, którzy uzyskali III klasę szybowcową. Istnieje możliwość udziału uczniów-pilotów, którzy aktualnie szkolą się do III klasy i ukończyli zadanie I, ćw. 3. Wszystkie loty będą się odbywały z instruktorem na szybowcu Bocian.

Jeśli warunki atmosferyczne w dniach 6-7 października nie będą sprzyjające, zawody zostaną przeniesione na kolejny weekend – 13 i 14 października.

W zawodach nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby w danej konkurencji. Wręczenie nagród odbędzie się podczas klubowego zakończenia sezonu (dokładny termin będzie podany wkrótce).

.

Rodzinne Warsztaty Kręcenia Lizaków!

Zapraszamy na słodkie warsztaty kręcenia lizaków w Manufakturze Cukierków przy ul. Tamka 49 (wejście od ul. Ordynackiej)

Warsztaty ,,Ukręć SAM lizaka” odbywać się będą:
SOBOTA godz.: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00.
NIEDZIELA godz.: 12.00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00

Na warsztaty nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść przed pełną godziną. Cena ukręconego lizaka to: 15 zł.

.

Etnokodowanie w Muzeum dla Dzieci

Muzeum dla Dzieci i Urząd Komunikacji Elektronicznej zapraszają na bezpłatne warsztaty kodowania. Stawiajcie wraz z nami pierwsze kroki w kodowaniu, inspirując się kolekcjami Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

? ? ? ? ? ? ? ? ?
Harmonogram spotkania:

? 12.00 – 13.00 – warsztaty kodowania ScottieGO! (zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat)

? 14.00 – 15.00 – programowanie inteligentnego miasta (zajęcia dla dzieci powyżej 10. roku życia)

Na wydarzenie obowiązują rezerwacje:
? rezerwacje@ethnomuseum.pl

Więcej o naszych atrakcjach:

? Muzeum dla Dzieci: http://www.muzeumdladzieci.pl/aktualnosci.html

Współorganizator:

? Urząd Komunikacji Elektronicznej: https://www.facebook.com/UrzadKomunikacjiElektronicznej/

http://www.cik.uke.gov.pl/edukacjatop/

6 października 2018 r., Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Wydarzenie bezpłatne.

.

Jesienne warsztaty w Ogrodach do zabawy

W najbliższą sobotę, 15 września rusza cykl bezpłatnych warsztatów Instrukcja Obsługi Przyrody.
?????
Animacje będą odbywały się w wybudowanych latem pięciu Ogrodach do Zabawy – zielonych skwerach rozrywki stworzonych w całości z naturalnych materiałów, takich jak kamienie, kora, czy wiklina. W wybór lokalizacji ogrodów, ich projektowanie i wykonanie zaangażowani byli sami mieszkańcy.
??????
Podczas animacji w Ogrodach do zabawy mieszkańcy poznają m.in. sekrety kwiatów, ziół oraz nauczą się budować ekohuśtawki i karmniki. W programie przewidziano także zajęcia plastyczne z nauki gry na instrumentach z roślin, plecenia wianków, tworzenia obrazów z muszelek, szyszek i kamyków i wiele innych.
??????
Harmonogram animacji:
? 15.09.2018 r. – Kalinowa Łąka, ul. Dygata 3, Żoliborz;
? 22.09.2018 r. – Wilcza Górka, ul. Polnej Róży i Wilczy Dół, Ursynów;
? 29.09.2018 r. – Pagórka, ul. Kępna 2b, Praga-Północ;
? 6.10.2018 r. – U Rydza, ul. Nullo, park Rydza-Śmigłego, Śródmieście;
? 13.10.2018 r. – Jeżogród, ul. Jugosłowiańska 17, Praga-Południe.

Na niektóre warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy⤵ https://badaniamiast.typeform.com/to/N395pi

Więcej informacji o animacjach⤵ http://zzw.waw.pl/2018/09/11/jesienne-warsztaty-w-ogrodach-do-zabawy/

.

Bunkasai 2018 – Jesienny Festiwal Sztuk Japońskich i wystawa

Festiwal BUNKASAI ma na celu stworzenie wyjątkowej przestrzeni dla dzieci i dla dorosłych w kręgu kultury i sztuki japońskiej. Chcemy, aby w tej przestrzeni każdy mógł znaleźć dla siebie inspiracje, pozytywne więzi, nowe możliwości i twórczą energię. Poszukując piękna, autentyczności i lokalności kultury i sztuki, wspieramy “Nowy Japonizm”, który wzbogaca nasz światopogląd i życie codzienne.
Festiwal jest bardzo różnorodny, w jego programie znajdziemy:
• wystawę młodych artystów i projektantów
• pokazy japońskich technik specjalnych
• warsztaty (artystyczne / rękodzieła japońskiego / dla małych dzieci / tradycyjnej gry japońskiej) – płatne
• wykłady i prezentacje
• pokazy filmów
• stoiska gastronomiczne i sklepowe
• koncerty muzyczne i występy taneczne

.

MIłoś, czyli nie bój się łosiu – Premiera!

6 PAŹDZIERNIKA odbędzie się premiera spektaklu “MIŁOŚ, CZYLI NIE BÓJ SIĘ ŁOSIU”.
Spektakl powstaje na podstawie autorskiego scenariusza Marii Wojtyszko.
Historia spektaklu jest oparta na faktach i opowiada losy pewnego chłopca, który zgubił swojego przyjaciela Łosia. Obaj bardzo to przeżyli.
Miłoś to ukochana maskotka Kostka. Niestety pewnego dnia chłopiec przez nieuwagę zostawił ją w parku na ławce. Fabuła tej współczesnej baśni prowadzi nas ścieżkami wyobraźni dziecka zatroskanego o los zagubionej maskotki. Każda z kolejnych przygód Miłosia staje się krokiem ku samodzielności Kostka. Odczarowuje przestrzeń wielkiego miasta z fikcyjnych niebezpieczeństw .

A może to, że chłopiec zgubił maskotkę jest najfajniejszą przygodą, która jej się przytrafiła?

Przedstawienie dla dzieci od lat 4
Czas trwania: 60 minut bez przerwy
Premiera: 6 października 2018

.

Wilanowski Dzień Wielokulturowy

Wilanowski Dzień Wielokulturowy odbędzie się w Centrum Kultury Wilanów ul. Radosna 11. Będzie to okazja do integracji środowiska wielokulturowego, do porozmawiania o inności kulturowej i oswajaniu jej w atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwej ciekawości. Będzie się działo, bo zaplanowaliśmy wiele atrakcji!

W godz. 13:00 – 14:30 odbędzie się koncert muzyki wielokulturowej Sahel Blues. Jeśli dopisze pogoda będziemy grali na dachu!!

Dzieci będą maiły okazję posłuchać bajek międzykulturowych – niektóre fragmenty będą czytane w oryginale :-)
Potem na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne – będzie można namalować wszystko to, o czym opowiadały te wspaniałe historie.

Dla dzieci od lat 5 i dorosłych będą warsztaty bębniarskie – energetyczne spotkanie z niezwykłymi instrumentami KRAINA BĘBNÓW.

Dla miłośników historii będzie piękna opowieść o polskich ułanach i ich osiągnięciach w różnych epokach historycznych.

Dla starszych i młodszych, którzy lubią się troszkę poruszać mamy dwie propozycje:
– pokaz i warsztaty capoeiry Dominika Rembelska;
– pokaz i warsztaty tanga argentyńskiego Masoud Najafi.

Z kolei tych, którzy wolą raczej rozrywkę “na siedząco” przygotowaliśmy warsztaty gier planszowych – pokażemy Wam i pogramy w gry pochodzące z innych kultur .

Będzie także wykład z elementami warsztatów o przemocy na bazie przekonań ksenofobicznych w przestrzeni publicznej realizowany przez Interwencja Pasażerska.

Będą także opowieści o innych krajach i innych kulturach – spotkania z mieszkańcami innych krajów, którzy opowiedzą o swoim rodzimym kraju, kulturze i zwyczajach tam panujących.

Podczas wydarzenia ogłosimy laureatów konkursu dla uczniów wilanowskich szkół i przedszkolaków i wręczymy nagrody. A jest o co walczyć, bo można wygrać hulajnogę, deskorolkę, zestaw do badmintona, książki i gry.

Zapewniamy dobrą zabawę i ZERO POLITYKI!

.

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Zamkowa Akademia Młodego Eksploratora

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, podczas których poznają one fascynujących dzieł sztuki, które były świadkami przeszłości, a także wykonają prace plastycznych związane z danym tematem. Uczestnicy mogą uzyskać dyplom ukończenia Akademii (wymagana obecność na przynajmniej 6 zajęciach).

6 października 2018 r. – Bez prądu – jak funkcjonował Zamek w dawnych czasach
10 listopada 2018 r. – Mocarz i jego syn, czyli August II August III na tronie polskim
1 grudnia 2018 r. – Legionowym szlakiem, od generała Dąbrowskiego do marszałka Piłsudskiego
Prowadzenie: Dorota i Sławomir Szczoccy

Termin i miejsce: sobota, godz 11.00 i 12.00 (dwie grupy) , zbiórka w Sieni Wielkiej
Wstęp: na podstawie biletu w cenie 5 zł.

.

N I E D Z I E L A 

21. Latawce na Bemowie

Latawcowe Mistrzostwa Warszawy w konkurencji latawców płaskich
i skrzynkowych pn. “21. Latawce na Bemowie”.Mistrzostwa są eliminacjami do mistrzostw Polski. Oprócz konkursu latawców płaskich i skrzynkowych, dla dzieci do lat 14, przeprowadzimy też konkursy latawców akrobacyjnych i „Open”.
To konkurencje dla starszych zawodników Zawody latawcowe
w Polsce, powszechnie zwane „Świętem Latawca”, mają ponad 50-letnią historię i odbywają się pod patronatem Aeroklubu Polskiego.
Sześć godzin w latawcowych klimatach, to ogromna radość i sporo emocji – wszak to poważna walka o tytuł Mistrza Warszawy. Słowem, to wspaniała impreza rekreacyjna na świeżym powietrzu
z elementami prawdziwego sportu. Będą puchary, nagrody
i dyplomy. Oprócz świetnej zabawy, postaramy się o kilka atrakcji dodatkowych.
Będą też pokazy latawców sportowo-rekreacyjnych, sylwetkowych
i reklamowych. Nie zabraknie też FABRYKI LATAWCZYKA tzn. warsztatów, na którch będzie można zbudować latawiec z bambusa i kawałka papieru, pokolorować kredkami i cieszyć się jak świetnie lata.
Wejście od ul. Piastów Śląskich – brama naprzeciw ul. Żołnierzy Wyklętych. Wszystkich fanów latawcowej zabawy serdecznie zapraszamy na lotnisko (fot. Jacek Owczarczak).
WSTĘP WOLNY.

.

Przedstawienie dla dzieci: Niebrzydkie kaczątko i magiczna szafa

.

Piegowate Koncerty

Powracają cieszące się ogromną popularnością “Piegowate Koncerty”. Tym razem Katarzyna Stoparczyk poprowadzi je z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauzy. Pojawią się jak zwykle fragmenty trójkowej audycji “Dzieci wiedzą lepiej”.

Kilkudziesięciu artystów muzyków na scenie! Wyjątkowi goście: wokaliści, instrumentaliści, tancerze, beatboxerzy. “Piegowate koncerty” wyjdą naprzeciw najbardziej wspaniałemu i wymagającemu odbiorcy jakim jest dziecko. Porwą także dorosłych, którzy na nowo odkryją w sobie małego człowieka sprzed lat. Będą gwarancją wysokiej próby muzyki i słowa, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy! Odsłona pierwsza już 7 października. Serdecznie zapraszamy!

“Piegi w szkole”

Kilkudziesięciu artystów muzyków na scenie! Maestro dyrygent, „Dzieci wiedzą lepiej” i pląsająca prowadząca. Oto w skrócie nasze piegowate plany, melomanie kochany!

Iloma językami mówią na świecie ludzie? Czy można rozmawiać na wdechu? Skąd pochodzi najbardziej zabawna wyliczanka? Gdzie znajdziemy najszczęśliwszych uczniów świata? Czy to prawda, że szkoła może być ukochanym miejscem spotkań?
Na te pytania odpowiemy sobie podczas pierwszego po wakacjach „Piegowatego koncertu”. Będziemy słuchać przepięknej muzyki. Będziemy śpiewać, tańczyć i szaleć jak zawsze. A potem rozdawać kolorowe piegi, by sprawić aby nasze dzieci z prawdziwą radością pobiegły w poniedziałek do swojej szkoły… i przedszkola rzecz jasna. Też!

.

Małe Formy Sztuki: koncerto-spektakl “Cudny dzień”

Małe Formy Sztuki: koncerto-spektakl „Cudny dzień”. 7.10.2017

Małe Formy Sztuki to cykl imprez na sali kameralnej dla dzieci w raz z rodzicami. Widzowie będą mogli wziąć udział w wydarzeniach, które będą prezentowały różne formy sztuki, m.in. teatru, muzyki, cyrku i wielu innych. Sala kameralna zakłada udział małej ilości widzów, gdzie najmłodsi widzowie będą mogli oglądać przedstawienie siedząc na dywanie.

Najbliższe wydarzenie:

Koncerto-spektakl „Cudny dzień” na widzów i marionetki w wyk. Teatru Scena Elffów
7 października 2018, godz. 12:00
Sala kameralna

Zapraszamy na koncerto-spektakl Talentki, Ktośki i Gęsiorka czyli Eugeniusza Genio Gęgalskiego, który jest marionetką ale żyje już własnym życiem, jak prawdziwy artysta na Scenie Elffów.
Prowadzi go Ktośka, która wymyśla i tworzy marionetki. Teraz bardzo chce, żeby więcej dzieciaczków i dorosłych zobaczyło unikatowy koncert z lirycznymi piosenkami o przyrodzie, z muzyką Wolfganga Amadeusza Mozarta, podczas którego wydarzy się coś niespodziewanego…
W tym wszystkim towarzyszyć jej będzie zdolna i zabawna Talentka!

W spektaklu występują różne wymyślone postacie, które też są marionetkami. Pomagają one Gęsiorkowi w rozwiązaniu niezwykłej intrygi.

Bilety 20 zł. rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05 wew. 116 lub online.

.

Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego

Rodzinny piknik ekologiczny “Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego” odbędzie się już po raz 7 na terenie Dobrego Miejsca przy Kościele Pokamedulskim. Zapraszają: Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, Parafia p.w. bł. E. Detkensa oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany.

Jak co roku będziemy świętować na łonie przyrody, zdobywając wiedzę o niej i ucząc się jak ją szanować. Jak co roku wraz z naszymi partnerami przygotowaliśmy wiele bezpłatnych atrakcji dla dzieci. Zobacz, jak bawiliśmy się w ubiegłym roku!

Imprezie będzie towarzyszył kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła. Swoje produkty wystawią rękodzielnicy z całej Polski. Tradycją tego dnia stało się wspólne sprzątanie Lasu Bielańskiego, dostępne będą worki i rękawiczki.

Program:
– o 11:00 Msza Święta
– 10-15 Kiermasz rękodzieła ludowego i swojskiego jadła
– od 12:00 Koncert warszawskiego zespołu na scenie plenerowej
– ok 13:30 Z cyklu Niedzielne Bajeczki na scenie plenerowej około godz. 13 odbędzie się przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka pt. „Magiczny Miód”.
– Dmuchaniec dla dzieci
– Przejazdy kucykami dla dzieci
– Animatorzy gier i zabaw
– Swoje stoisko z atrakcjami przygotuje Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa – gry, zabawy, warsztaty
– Przejazdy bryczką po ul. Dewajtis.
– Wiele innych atrakcji.

Ponadto kolejny raz włączymy się w akcję Sprzątania Świata:
Sprzątamy ścieżki Lasu Bielańskiego!

Worki rękawice dostępne na miejscu / worki ustawiamy wzdłuż ul. Dewajtis

.

XIII Festiwal “Lalka też Człowiek”

XIII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, 7-14 października 2018

PROGRAM ORAZ INFORMACJA NA TEMAT ZAPISÓW ZNAJDUJE SIĘ PONIŻEJ

W PROGRAMIE ZNAJDĄ PAŃSTWO INFORMACJE, NA KTÓRE SPEKTAKLE WEJŚCIÓWKI JUŻ NIE SĄ DOSTĘPNE

7 października rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”. To najważniejsze wydarzenie teatru lalkowego dla dorosłych w Polsce i jedno z najistotniejszych w Europie już po raz trzynasty zaprosi na przegląd najciekawszych przedstawień z całego świata.

Teatry i twórcy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Węgier, Holandii, Słowenii, Rosji czy Polski zaprezentują szerokie spektrum spojrzenia na teatr lalkowy. Z jednej strony będzie można obejrzeć historie ocierające się o baśń, z drugiej będące swego rodzaju reportażem. Część teatrów posłuży się tradycyjnymi środkami wyrazu, inne – nowymi technologiami łączącymi różne dziedziny sztuki.

PROGRAM

7 października, godz. 19:45
Otwarcie festiwalu i spektakl: Moment Maribor, “Victoria 2.0” (Słowenia) / Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments