Czego szukasz?

Weekendowa Zajawka, czyli zaplanuj rodzinny weekend w Warszawie (8-9 sierpnia)

Moi Mili, 

Przełom lipca i sierpnia to mój ukochany okres w roku. Dni są cudownie długie i ciepłe, pachną dojrzałymi owocami, a w planach zwykle majaczy jeszcze jakiś wakacyjny wyjazd. Jeśli szukasz inspiracji jak spędzić rodzinny weekend – klasycznie na ratunek przychodzi Zajawka. Niezmiennie pełna fajności i różnorodności!
Buzi w nos!

Zapisz się do newslettera i otrzymuj powiadomienia o ciekawych wydarzeniach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Spis treści:

sobota, 8 sierpnia

Strefa ART Domu ze Sztuką w Koneserze [Praga]

Zapraszamy do strefy oraz galerii Dom ze sztuką na całą masę atrakcji! Wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci – przez cały tydzień!

Strefa zewnętrzna Domu ze Sztuką na placu Konesera – tygodniowe wystawy artystów:

Podczas każdego tygodnia artyści będą zachęcać odwiedzających strefę do wspólnego malowania obrazu na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu. Każdy odwiedzający będzie mógł namalować fragment obrazu, który na koniec tygodnia artysta dokończy. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia LATO KONESERA 2020 i wystawione na mini wystawie w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia.

W każdym tygodniu artyści będą malować i tworzyć na żywo, sprzedawać swoje dzieła, w tym niektórzy rysować karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających.

• 5-11 lipca (w godz. 12-20) – Hanna Sobecka, Małgorzata Szymczuk i Anna Mackiewicz
• 12-18 lipca (godz. 12-20) – Magdalena Hajnosz
• 19-25 lipca (godz. 12-20) – Grażyna Smalej i Barbara Wroniszewska
• 26 lipca – 1 sierpnia (godz. 12-20) – Hanna Karasińska i Bogusław Piasecki
• 2-8 sierpnia (godz. 12-20) – Katarzyna Czajka, Marta Czajka-Trzeciakowska, Paweł Zakrzewski i Agata Czernikiewicz
• 9-15 sierpnia (godz.12-20)- Iwona Ostrowska i Bogusław Lustyk
• 16-22 sierpnia (godz. 12-20)- Anna Lenkiewicz i Bernardetta Stępień
• 23-29 sierpnia (godz. 12-20)- malarz gruziński
• 30-31 sierpnia (godz. 12-20) – wystawa 8 obrazów wspólnie namalowanych przez odwiedzających

Galeria Dom Ze Sztuką – stała ekspozycja i czytanie bajek dla dzieci

• Codziennie w godzinach 11-20 zapraszamy do zwiedzania stałej ekspozycji obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny.

• W każdą środę od 14:00 – GOŚKA GÓRSKA CZYTA DZIECIOM (bajeczki, książeczki, opowiadania – dzieci wybierają spośród proponowanych pozycji)

W trakcie wystaw będzie stała ozdobna puszka przeznaczona na datki zbierane w ramach zgłoszonej zbiórki publicznej na remont i wyposażenie Domu Pomocy Pierwszego Miesiąca dla osób w trudnej sytuacji życiowej, by zapobiegać ich bezdomności.

Strefa kreatywna dla dzieci Triki Tashka w Koneserze [Praga]

Warsztaty kreatywne, czytanie bajek, performanse, zabawy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Tashkę w strefie dla dzieci na placu Konesera. Oprócz strefy zewnętrznej zapraszamy do przepięknej warsztatowni i kawiarni Tashki przy placu Konesera 3 (budynek Butelkowni) na pyszne lody!

PEŁNY PROGRAM WARSZTATÓW I ZAPISY ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ: https://trikitashka.pl/warsztaty/

SIERPIEŃ:

1-31.08 Codziennie:

• TRIKI TASHKA
STRAGAN SZTUKI
Godz: 12-18:00 (można dołączyć w dowolnym momencie)
Bez limitu wieku
Wstęp 15 zł
Bez zapisów

• Klocki Linden
Triki Tashka
Godz: 11-19:00 (można dołączyć w dowolnym momencie)
Bez limitu wieku
Wstęp wolny
Bez zapisów

Wisła jak malowana: zajęcia plastyczne z Warszawskim Plażowym [Śródmieście]

Zabierajcie dzieciaki, babcie, dziadka i całą rodziną spędźcie z nami artystyczne popołudnie #nadWisłą!
W każdą sobotę zapraszamy na Plaża Żoliborz na popołudnie dla małych artystów.

Co tydzień inny motyw przewodni spotkań w najpiękniejszym krajobrazie jaki ma dla Was Warszawa. 💙

Śledźcie uważnie wydarzenie, aby poznać tematykę kolejnych zajęć! 💙🌊🎨

#WisłaInspiruje

Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi.

Laboratorium Rzeźby – Wystawa Galerii Sztuki ToTuart [Praga]

Opublikowany przez Totuart Piątek, 17 lipca 2020

Zapraszamy do LABORATORIUM RZEŹBY!

Od 11.07 do 23.08.2020 roku w Centrum Praskim Koneser można obejrzeć prawdopodobnie największą w tym roku wystawę rzeźb w Warszawie.

PONAD 200 DZIEŁ
18-STU POLSKICH ARTYSTÓW
NA 1400 m2
RZEŹBY WIELKOFORMATOWE
I
PRACE JESZCZE NIGDZIE NIE PREZENTOWANE!!!

LABORATORIUM RZEŹBY to przegląd technik i stylów: od dzieł modernistycznych, przez popartowe, cyberpunkowe, a kończąc na realizmie magicznym. To spotkanie kilku artystycznych pokoleń tworzących w klasycznych technikach z drewna, porcelany, brązu i nowatorskich projektów jak słynne na świecie FIDU z Zięta Prozessdesign.
Wystawa jest adresowana zarówno do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sztuką jak i kolekcjonerów, a bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów.
Tym wydarzeniem otwieramy dyskusję o roli sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej i prywatnej. Chcemy pokazać jak rzeźba z punktu orientacyjnego na mapie staje się wizytówką firmy, miasta, a finalnie buduje ich prestiż oraz tożsamość, jak odmienia nasze wnętrza, a jednocześnie uosabia wieloletnią historię polskiego rękodzieła.
W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

Wydarzenie ma charakter otwarty, niebiletowany.
LABORATORIUM RZEŹBY
Centrum Praskie Koneser
wejście od Pasażu
11.07 – 23.08.2020 r
wt. – nd. 12:00 – 20:00

Spacer „Historie Warszawskiego ZOO zapisane w architekturze” [Praga]

Już w sobotę 8 sierpnia zapraszamy na spacer „Historie Warszawskiego ZOO zapisane w architekturze”. Tym razem spotkamy się przy wybiegu niedźwiedzi brunatnych (Al. Solidarności).
Na naszych spotkaniach zwierzęta są zawsze w centrum zainteresowania, jednak tym razem to wybiegi, budynki i krajobraz Miejskiego ZOO oraz jego najbliższego otoczenia będą głównym wątkiem. Poszukamy śladów przedwojennej Warszawy, przyjrzymy się elementom architektury, które powstały tuż po wojnie, a także tym najnowszym. Opowiemy o miejscach zagadkowych, których przeznaczenie nie jest do końca wyjaśnione i tych, które udało nam się rozszyfrować.
CO? Spacer weekendowy „Historie Warszawskiego ZOO zapisane w architekturze”.
KIEDY? 8 sierpnia o godz.10.00.
GDZIE? UWAGA!!! Wyjątkowo spotykamy się przy starym wybiegu niedźwiedzi brunatnych , czyli w al. Solidarności „przy Misiach”.
DLA KOGO? Dla wszystkich miłośników zwierząt, historii i architektury
ZAPISY! Aby wziąć udział w spacerze, należy zakupić bilet wstępu do Warszawskiego ZOO oraz w dyskusji wydarzenia utworzyć post, w którym wystarczy napisać imię, liczbę osób towarzyszących np. Ania + 3 osoby (tj. 4 osoby). Spacer nie jest dodatkowo płatny.
OGRANICZONA LICZBA MIEJSC.
❗️UWAGA:
Spacer potrwa ok. 1,5-2 h. Prosimy przygotować się na panujące tego dnia warunki atmosferyczne. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Podlaska Amazonia – rzeka Narew, przyroda i ślady historii [Śródmieście]

Zbiórka uczestników w dniu 8.08.2020 roku (w sobotę) o godzinie 7.30 na parkingu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Kinoteki.

Wyruszamy o godzinie 7.40 w kierunku Jeżewa. Planowane zakończenie na parkingu przed PKiN około godziny 21.00

Nie bez powodu o Narwi w jej górnym biegu mówi się jako o „polskiej Amazonce”. Skarbem jest dzika rzeka i bioróżnorodność porównywalna często przez przyrodników do lasów Amazonii. Zapraszamy na wyprawę w poszukiwaniu przyrodniczych skarbów i niezwykłej historii z nadnarwiańskich rozlewisk.

Zerwany Most – tu rozpoczniemy naszą wędrówkę. Czeka nas spacer koroną grobli, która prowadzi do zerwanego mostu, na skraj rozlewisk Narwi. Na krawędzi umocnionego przyczółku mostowego poznamy historię mostu i okoliczności jego zniszczenia w 1915 i 1939 roku. Nie zabraknie legend. Tu opowiemy o położonym opodal „Koziołku”, czyli obozie warownym z czasów potopu szwedzkiego.

Kurowo – przed siedzibą Narwiańskiego Parku Narodowego opowiemy historię wybudowanego w drugiej połowie XIX wieku dworu, poznamy też zakamarki przydworskiego parku, czeka nas też spacer po kładce prowadzącej skrajem jednego z nurtów Narwi.
Kładka Waniewo/Śliwno – wędrówka słynnymi kładkami pomiędzy miejscowościami Waniewo – Śliwno. Na kładce czekają nas przeprawy „promami”, które zespalają ścieżkę na głównych nurtach rzeki. Przybliżymy Państwu m.in. historię kępy wśród rozlewisk, która skrywa relikty dworu obronnego.

Suraż – na szczycie legendarnej Góry Bony poznamy historię pogranicza pomiędzy Rusią a Mazowszem na przestrzeni wczesnego średniowiecza. Na szczycie nasypu grodziska roztacza się przepiękna panorama na dolinę Narwi.
Obiad z kuchnią regionalną.

Topilec-cerkiew p.w. św. Mikołaja – tu poznamy historię prawosławnej parafii lokowanej na gruntach należących w XVI wieku do Monastyru w Supraślu oraz losy obecnej murowanej cerkwi wybudowanej w drugiej połowie XIX wieku.

Pańki – w malowniczej wsi z niezwykłym układem przestrzennym przewędrujemy z pod barwnej, pokrytej malowidłami Martina Krämera remizy OSP do wydmy skrywającej historię średniowiecznego cmentarza.

Choroszcz – na zakończenie dnia czeka nas zwiedzanie pałacu na wyspie wybudowanego przez hetmana Jana Klemensa Branickiego jako letnią rezydencję (z zewnątrz – jeśli jednak ktoś z uczestników chciały zobaczyć ekspozycję będzie to możliwe po wykupieniu biletu we własnym zakresie).

WYDARZENIE ZOSTANIE ZORGANIZOWANE PRZY GRUPIE MIN. 25 UCZESTNIKÓW.

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM EPIDEMIOLOGICZNYM ZACHOWAMY WSZYSTKIE ZALECANE PRZEZ RZĄD ŚRODKI OSTROŻNOŚCI ZALECANE NA DZIEŃ 8.08.2020.

📌TERMIN: 8.08.2020

📌CENA: 125 zł/osoba

📌 CENA ZAWIERA: transport autokarem klasy turystycznej (klimatyzacja, DVD, etc.), opiekę pilota/przewodnika na całej trasie, ubezpieczenia NNW (Signal Iduna), opłaty drogowe, parkingowe, bilet wstępu do NPN.

📌CENA NIE ZAWIERA: ewentualnych kosztów obiadu 35 zł/uczestnik.

📌REZERWACJE: https://app.evenea.pl/event/dolinanarwi/

📌 Jeśli posiadają Państwo Voucher WawaGra i chcieliby wykorzystać go w tej wycieczce, proszę o informację w mailu.

Punkt Edukacji Ekologicznej #nadWisłą [Śródmieście]

Sezon letni #nadWisłą spędzamy w tym roku w myśl hasła ŻYJ EKO!

Otwieramy dla Was Punkt Edukacji Ekologicznej. Zastanawia Cię, czy grozi nam katastrofa klimatyczna i jak Twój styl życia wpływa na środowisko? 🌏

Jeśli tak, to przyjdź obejrzeć ekspozycję i porozmawiać z nami. Dzielni ludzie z Plastikowa Rewolucja nie mogą się doczekać, aż podzielą się swoją wiedzą. W planach mamy też warsztaty! Będziesz mógł spróbować swoich sił w przetwarzaniu plastikowych nakrętek na przedmioty codziennego użytku.

Co więcej? Wiele spotkań tematycznych z ekspertami z różnych obszarów ekologii. O planowanych wydarzeniach będziemy informowali na bieżąco!

W naszym punkcie będzie można również oddać do recyklingu plastikowe i papierowe odpady, które wyprodukowaliście spędzając czas #nadWisłą ♻️

Możecie również otrzymać biodegradowalne worki oraz eko popielniczki!

Oczywiście wszystko to przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na miejscu będą czekały na Was płyny do dezynfekcji🧴

HARMONOGRAM NA LIPIEC:
🌿 31.07- 2.08 “Czy za 50 lat będziemy mieli co jeść?“

Program prowadzonych w punkcie warsztatów z zakresu zerowaste, recyklingu oraz upcyclingu dostępny jest na wydarzeniu: Warsztaty Ekologiczne #nadWisłą 👀

Gdzie nas znajdziesz?
👉 Bulwar Jana Karskiego 5, przy Green Cafe Nero

Godziny otwarcia:
Piątek – od 16:00 do 20:00
Sobota – od 12:00 do 20:00
Niedziela – od 12:00 do 20:00

Klasyki w FSO: Polskie drogi i Powiew Zachodu [Tarchomin]

KLASYKI W FSO – to wystawa motoryzacyjna w Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu, gdzie w klimacie dawnej lakierni FSO zaprezentowane zostały najwspanialsze klasyki motoryzacji. W ramach wystawy ponad 300 pojazdów z całego świata.

W lipcowej odsłonie łączymy obie wystawy łączymy w jedną KLASYKI W FSO: Polskie drogi i Powiew zachodu.

Powiew zachodu to kolekcja jednych z najlepszych zachodnich samochodów sportowych, kolekcjonerskich, czy filmowych, jakie kiedykolwiek zaprezentowano publiczności – pozwala to odwiedzającym doświadczyć światowej kultury samochodowej.

Polskie drogi to największa stała ekspozycja klasyków polskiej motoryzacji. Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki, Nysy Tarpany oraz inne wspaniałe klasyczne samochody. Kiedyś zmotoryzowały Polskę, dziś są obiektem pożądania kolekcjonerów i pasjonatów.

Tropem Sensorysia | Spacer Sensoryczny po Muranowie [Śródmieście]

TROPEM SENSORYSIA | SPACERY SENSORYCZNE | MURANÓW

Spacer Sensoryczny pozwala rozwijać wszystkie zmysły przy jednoczesnym zwiedzaniu mniej znanych zakątków Stolicy. Trasa podzielona jest na kilka odcinków, a każdy z nich poświęcony innemu zmysłowi. Nie zabraknie zabaw i gier, odpoczynku na trawie czy podziwiania miejskiej architektury i przyrody, a to wszystko pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. To super okazja do uważnego przyjrzenia się miastu, wsłuchania się w jego odgłosy, poczucia jego różnorodnych faktur i zapachów. Wszystkie dzieci – małe i duże, oraz ich rodziców zapraszamy na niezapomnianą przygodę!

Spacer Sensoryczny po Muranowie będzie przebiegać śladami Berka – żydowskiego chłopca, który muranowskie podwórka i zielone skwerki zna na wylot i chętnie podzieli się z nami swoimi sekretami. Zajrzymy w pełne inspiracji kolorowe bramy, wsłuchamy się w gwar bazaru i zakręcimy drejdlem. Berek odkryje przed nami nieistniejące już miasto z jego smakami, żydowską muzyką i sensorycznymi zabawami.

DO ZOBACZENIA!

📍MIEJSCE SPOTKANIA: tyły Synagogi Nożyków, ul. Twarda 6 https://goo.gl/maps/ZYvrD4txqT6RP9TF6

📆 TERMIN: 8 sierpnia

⏳ CZAS TRWANIA: 2-2,5h

🎫 BILETY:
29 zł za każdą osobę (dorosły lub dziecko powyżej 3 lat)
Dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie
Bilety do kupienia na: www.bilety.sensorysie.pl
Ebilet 👉 https://tiny.pl/7fsjl
Eventim 👉 https://tiny.pl/7fsjj
Going 👉 https://tiny.pl/7fsj5

👩‍🏫 PROWADZENIE: Marta Senk – ukończyła filologię polską i dziennikarstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2013 r. rozpoczęła pracę edukatorki wśród społeczności romskiej. Zaangażowała się w obywatelski protest w Puszczy Białowieskiej (przeciwdziałanie wycince) oraz działalność antyłowiecką. Na co dzień pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Muzeum Polin. Prowadzi zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej, animalistycznej, literaturoznawczej oraz kulturoznawczej.

Tropem Sensorysia to Spacery Sensoryczne i Wyprawy Rodzinne organizowane przez Sensorysie.

Ogrody i Zagrody: 1-dniowa wycieczka kulturowo-folkowa [Śródmieście]

Jeśli ogrody to zaczarowane, z monumentalnymi rzeźbami i tajemniczymi budowlami. Jeśli zagrody to łowickie, z niebieskimi domami i pszczelimi mieszkańcami. Zapraszamy na wycieczkę po Mazowszu magicznym, sielskim i ludowym, które oczaruje każdego!

A CO W PROGRAMIE?

– w podwarszawskiej miejscowości odkryjesz park monumentalnych rzeźb ekscentrycznego argentyńskiego rzeźbiarza
– zajrzysz do domków pszczół-murarek i dowiesz się dlaczego każdej wiosny ratują świat
– zrobisz sobie selfie przy akwedukcie w najbardziej znanym polskim ogrodzie romantycznym
– spróbujesz zupy z ulęgałek i łowickich przecieraków
– zwiedzisz z przewodnikiem największy łowicki skansen
spróbujesz swych sił w ludowym rękodziele

Więcej szczegółów i bilety => https://stationwarsaw.com/pl/wycieczki/ogrody-i-zagrody/

Rodzinne warsztaty stolarskie _Gra zręcznościowa [Śródmieście]

TEMAT: Zwierzęta świata – wolność tworzenia

Co to za warsztat:
Rodzinne warsztaty stolarskie to spotkania, na których dorośli i dzieci, pracując wspólnie, wykonują drewniane zabawki, gry czy przedmioty codziennego użytku.

Na spotkaniu 8 sierpnia zrobimy gry zręcznościowe – Łowienie rybek

Zapraszamy pary: dorosły i dziecko, które lubią prace ręczne, chcą rozwinąć nowe umiejętności, kreatywnie spędzić wspólnie czas.

Pracujemy we w pełni wyposażonej pracowni. Zapewniamy materiały i narzędzia oraz środki ochrony indywidualnej.

Program warsztatu:
– zasady BHP
– przedstawienie procesu obróbki drewna
– projektowanie gry
– wykonanie gry

Wielkość grupy: min 4 – max. 6 par

Cena za warsztat (2h,):
80 zł / para

Prowadzenie:
Agnieszka Bykowska-Giler (Dama z wiertarką)

WARSZTATY DLA DZIECI [Żoliborz]

🥳🥳Wracamy do Was🥳🥳
po dwutygodniowej przerwie z kolejnym nowym ciekawym🤓 projektem, jakim są piękne drewniane domki, na których wykonacie wybrany szablon za pomocą farb kredowych.
🎈Domek drewniany o wymiarach :
15 cm/15 cm
🎈Koszt uczestnictwa dziecka 30 zł/dziecko
(Możliwość płatności kartą)
🎈Wykonany projekt jest własnością małego artysty
🎈Czas trwania zajęć ok. 30-60 minut
Widzimy się na Targu 😘😘😘

Ruszamy na spacer! [Śródmieście]

🚶‍♂️Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora?

🚶‍♀️Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Bilet: 10 zł/os.

Mała Klasyka na Koszykach [Śródmieście]

Mała Klasyka – seria koncertów muzyki klasycznej dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 🎹

Jak słuchać muzyki klasycznej? Czemu to najciekawsza muzyka pod słońcem? Jak żyli wybrani kompozytorzy oraz jakie tajemnice kryje świat muzyki klasycznej?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas naszych cotygodniowych spotkań.

𝗧𝗘𝗠𝗔𝗧𝗬 𝗦𝗣𝗢𝗧𝗞𝗔𝗡́:

1. Zaproszenie do świata muzyki klasycznej
Jaka jest muzyka, jak możemy jej słuchać, co składa się na utwór, co ma wspólnego jedna z najpopularniejszych piosenek radiowych z symfonia Beethovena – sprawdźcie razem ze mną!

2. W świecie Klasyków Wiedeńskich
Kim jest wielka trójca klasyków wiedeńskich? Dla kogo pisali swoje utwory? Poznacie ciekawostki z ich życia oraz posłuchacie ich fantastycznych kompozycji.

3. Cztery Pory Roku
Których kompozytorów zafascynowała zmienność pogody? Jakie utwory pisali? Jak słońce, odgłosy burzy i nieprzyjemny mróz zamieszkały między dźwiękami – sprawdźcie sami.

4. Muzyka Polska
Czy poza Chopinem mamy polskich kompozytorów? Jak się nazywają, co komponowali, czym się inspirowali?

5. Muzyka Hiszpańska
Pełna wigoru muzyka hiszpańska, obudzi najbardziej zatwardziałego śpiocha! Zobaczcie sami co kryje się między nutami kompozycji czołowych hiszpańskich kompozytorów.

6. W grocie króla gór
Poznamy piękne kompozycje muzyki skandynawskiej, ciekawostki o kompozytorach oraz ich inspiracje

7. Wielki spisek dziejów – czyli dlaczego muzyka węgierska jest cygańska
O tym, że dwaj czołowi kompozytorzy epoki romantyzmu – Brahms i Liszt dali złapać się w cygańską pułapkę, nie każdy wie. O co chodzi w spisku i dlaczego muzyka węgierska, którą znamy nie jest węgierska. Zagadkę odkryjemy przy dźwiękach – Brahmsa i Bartóka.

8. W romantycznej krainie- dzieła wybrane
Epoka bogata w wydarzenia historyczne, prądy muzyczne i pomysły kompozytorskie. Ogromnie zróżnicowana i przepiękna! Dajcie się zabrać w podróż przez wiele krain, aby poznać najpiękniejsze dzieła, ówczesnych kompozytorów.

9. W krainie poplątanych melodii.
Jak pisali kompozytorzy epoki baroku? Czemu mówimy o poplątanych melodiach. Jak wtedy wyglądał fortepian, a w zasadzie jego dziadek?

W tym roku edycję wakacyjną poprowadzi 𝗠𝗮𝗿𝘁𝗮 𝗣𝗹𝗮𝘀𝗼𝘁𝗮 – studentka w klasie fortepianu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Występowała w wielu salach koncertowych w Polsce i w Europie m.in. w Ambasadzie Niemieckiej w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, w sali koncertowej „Florianka” w Krakowie, w Salach Redutowych Teatru Wielkiego, w Warszawie, a także we Włoszech, na Malcie i w Zell an der Pram w Austrii. Artystka bierze czynny udział w wielu festiwalach muzycznych, takich jak: „Perła Baroku”, „Filharmonia dla dzieci”, czy „Muzyka u Gałczyńskiego”. Jest stypendystką Julian Cochran Foundation. Od 2019 wchodzi w skład Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa. Swój warsztat pianistyczny kształtowała pod kierunkiem pedagogów z całego świata: Diny Yoffe, Ewy Pobłockiej, Anny Malikovej, Nazareno Ferruggio, czy Daniele Petralia. Na swoim koncie ma udział w zarejestrowanym projekcie „Wyśpiewane ptaki” organizowanym na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina pod opieką prof. Jadwigi Rappé.

✔️Czas trwania zajęć: 35 minut
✔️Miejsce: scena Koszyków na parterze, tuż za barem Koszyki
✔️𝗪𝘀𝘁𝗲̨𝗽: 𝗻𝗮 𝘇𝗮𝗷𝗲̨𝗰𝗶𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆 (ilość dzieci w grupie to max. 20. O uczestnictwie decyduje kolejność pojawienia się na miejscu wydarzenia)

Serdecznie zapraszamy! 😊

Ogórkiem po Pradze – cykliczne wycieczki z przewodnikiem [Paraga]

„Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę” – te słowa zna każdy szanujący się warszawiak. Ich przekaz jest bardzo prosty, ale dużo w nich prawdy, bo Praga w istocie jest miejscem wartym odwiedzenia. Druga Wojna Światowa obeszła się z tym fragmentem miasta dość łaskawie, dzięki czemu możemy poczuć tu ducha prawdziwej przedwojennej Warszawy. Wąskie uliczki opasane wstęgą zabytkowych kamienic, słynne kapliczki pochowane po praskich podwórkach, przepiękne klatki schodowe, ceglane mury starych fabryk, opuszczone place targowe będące pamiątką handlowej przeszłości dzielnicy – to wszystko składa się na wyjątkowy klimat tego miejsca.

Zapraszamy na wycieczkę zabytkowym „ogórkiem”, podczas której przewodnik przybliży Wam fascynującą historię Pragi i zapozna z tajemnicami, jakie kryją praskie podwórka. Na pokładzie autobusu dowiecie się m.in.:

– skąd na ulice Warszawy wyjechał pierwszy tramwaj
– gdzie zachowały się napisy reklamowe będące pamiątką po carskiej przeszłości
– dlaczego premier Cyrankiewicz przyjeżdżał na Brzeską i czemu nazywano ją „bimberstrasse”
– kim był Wicuś marynarz
– kto w kilka minut upił całą dzielnicę
– czym zajmowali się „kotleciarze”
– gdzie produkowano mydło „Biały Jeleń”

To oczywiście tylko znikoma część atrakcji, które czekają Was na trasie przejazdu. Ulice Nowej Pragi, bazar Różyckiego, fabryka Wedla, Soho Factory to tylko miejsca na mapie, ale dla naszego przewodnika będą one punktem wyjścia do snucia pasjonującej opowieści, która na chwilę przeniesie Was w czasie.

Praskie historie przedstawi Wam Rafał Dąbrowiecki licencjonowany przewodnik warszawski i twórca portalu „Butem po Wawie”, w ramach którego od kilku lat organizuje cieszące się wciąż niesłabnącą popularnością spacery miejskie. Jego obecność to gwarancja jakości, ogromnej dawki nie tylko wiedzy, ale też pasji i dobrego humoru, co potwierdzają opinie uczestników jego wycieczek.

Przejazdy zabytkowym „Ogórkiem” po Pradze odbywają się w każdą sobotę o godzinie 11:00. Start wycieczki na pl. Defilad. Szukajcie niebieskiego Jelcza i dajcie się zarazić miłością do Warszawy. Gwarantujemy 2,5 godziny wspaniałej zabawy.

Interaktywne Oprowadzanie dla Rodzin on-line [Śródmieście]

Serdecznie zapraszamy na interaktywne oprowadzanie online po wystawie PORUSZENIE, gdzie zobaczycie wyjątkowe prace studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz obiekty z naszego Muzeum, które stały się inspiracją dla młodych artystek i artystów.

Pojęcie sztuki jest bardzo niejednoznaczne i ma nieskończenie wiele znaczeń, wywołuje różne skojarzenia i w często w skrajnie inny sposób działa na naszą wyobraźnię. Przyjmując różne perspektywy, spróbujemy zrozumieć sposób postrzegania świata w innych kulturach i odkryć, co nas łączy. Wspólnie odwiedzimy Indonezję, Tybet, Indie oraz Chiny i zastanowimy się czy w ogóle powinniśmy wyznaczać granice sztuki.

Serdecznie zapraszamy w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co kryje się pod pojęciem sztuki!

Oprowadzanie dobędzie się on-line przy pomocy programu ZOOM.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Oprowadzanie odbędzie się online w sobotę 8 sierpnia o godzinie 10.15. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 -12 lat i ich opiekunów.

Wstęp bezpłatny

Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty wyłącznie drogą mailową, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres dorotapasek@muzeumazji.pl

W tytule maila prosimy wpisać „PORUSZENIE”, a w treści maila wiek i imię dziecka, nazwisko opiekuna.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i otrzymanie maila potwierdzającego rezerwacje w którym otrzymają Państwo również link do spotkania.

Sobotni Teatrzyk na Plażówce [Saska Kępa]

TEATRALNE SOBOTY NA PLAŻÓWCE

Soboty na Plażówka Saska, to półtoragodzinne zajęcia z teatru dla każdego przedszkolaka.
Zajęcia rozbudzą kreatywność, rozwiną zamiłowanie do żywej sztuki i pogłębią zdolności interpersonalne u Twojego dziecka.

Całość projektu zakończona będzie spektaklem na koniec wakacji.
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 5 lat!
Każdy będzie miał pole do rozwinięcia swojego indywidualizmu!

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w każdą Sobotę w godzinach 15:00-16:30
* w przypadku braku kompletu dzieci odbedą się zajęcia animacyjne.

Zapraszamy

KOLOROWE SLIME [Żoliborz]

💚💜KOLOROWE SLIME💛♥️, które dzieci uwielbiają🥳.
Wszystkich małych miłośników ❣️SLIME❣️zapraszamy już w najbliższą niedzielę na Targ.
🔴Podczas zajęć dzieci wykonają ✌🏼dwa✌🏼rodzaje niesamowitych ❣️SLIME❣️, które zostaną przez Nas zapakowane 🎁oraz zabrane przez uczestnika.
✏️Zapisy na Nasze warsztaty można dokonywać poprzez zaznaczenie opcji WEZMĘ UDZIAŁ, poprzez Nasz Fanpage lub przyjść na zajęcia😉
🔴Koszt uczestnictwa dziecka na Warsztacie: 25 zł/ dziecko ( płatne na miejscu gotówką)
Każde dziecko otrzyma na miejscu fartuszek ochronny.
Do zobaczenia 😘😘😘

Przeboje 4FUN KIDS w 4FUN DANCE [Śródmieście]

Gramy dla najmłodszych! Codziennie od 6:00 do 15:00!

CODZIENNIE w 4FUN DANCE dzień zaczynamy pasmem skierowanym do najmłodszych i ich opiekunów! PRZEBOJE 4FUN KIDS!
To aż 5 godzin wypełnione najlepszą muzyką skierowaną specjalnie do naszych pociech.
Włączcie #4FUNDANCE codziennie od 6:00 rano do 11:00 i bawcie się razem z nami!

w #4FUNGOLD zaczynamy o 11:00! Najlepsze przeboje dla dzieci serwujemy Wam codziennie aż do 15:00. To piosenki, które zachęcają do ruchu i śpiewania, rozweselają i edukują. Ponadto mnóstwo ciekawych przerywników, dzięki którym Wasze dziecko nauczy się liter, podstawowych działań matematycznych, pozna świat zwierząt i nauczy kolorów. Jedyny program telewizyjny, z którym z czystym sumieniem możecie zostawić swojego malucha 😉

Zobacz na jakim kanale u Ciebie można zobaczyć 4FUN DANCE i 4FUN GOLD:
https://4fun.tv/dostepnosc-kanalow
Śledź nas na YouTube 4FUN KIDS – http://4fun.to/subscribe1

Włączcie #4FUNDANCE codziennie od 6:00 rano do 11:00 i bawcie się razem z nami! Zagramy dla Was takie kawałki jak:
Śpiewające Brzdące – Kredki
Dziecięce Przeboje – Pracowita mrówka
Centrum Uśmiechu – Mundial w owocowie
Tridulki – Lekcja rysunku
Doremisie tv – To są misie
Śpiewanki.tv – piosenki dla dzieci – Prawdziwy przyjaciel
Wygibasy z naszej klasy – Hop do góry

Sportowe Sielce [Mokotów]

Sportowe zajęcia prozdrowotne dla wszystkich. Gimnastyka podczas, której wykorzystywane będą elementy jogi i pilates, rozciąganie oraz wzmacnianie kręgosłupa.
Instruktor na bieżąco będzie dostosowywał rodzaj i poziom zajęć do uczestników.

Uczestnicy proszeni są o przynoszenie w ramach możliwości swoich mat do ćwiczeń.

Zajęcia będą odbywać się w parku, znajdującym się za budynkiem pod którym organizowana jest zbiórka, czyli ulica Grottgera 25a.
W razie nie pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

ZAJĘCIA BEZPŁATNE
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: mojesielce@gmail.com
DODATKOWE INFORMACJE: 502-483-826

Podczas zapisu dostaną państwo treść oświadczenia, którego podpisanie będzie obowiązkowe, by móc uczestniczyć w zajęciach.

Zajęcia Sportowe Sielce są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów w ramach projektu „Sąsiedzkie Sielce II” realizowanego przez INTEGRACJA Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zaburzeniami Psychicznymi.

W trakcie wydarzenia będzie robiona dokumentacja fotograficzna, która udostępniana zostanie do celów promocyjnych i weryfikacji odbytych wydarzeń.

Miejskie ogrodnictwo z Łukaszem Skopem [Śródmieście]

Zachęcamy mieszkańców Warszawy, w szczególności Muranowian do kolektywnego sadzenia muranowskiej łąki 🌺🎋🌱 na zielonym skwerze przed Muzeum POLIN, podczas warsztatów ogrodniczych z miejskim ogrodnikiem 👨🌾 Łukaszem Skopem (Bez-Ogródek).

🌸 Zasadzimy żurawki i pachnące kwiaty, wabiące kolorowe motyle. Pragniemy wspólnie upiększyć nasz Muranów.

🔔 Spotykamy się w plenerze na „Łące Leśmiana” 18 lipca i 8 sierpnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

👉 Link do rezerwacji miejsc na spotkanie 18 lipca:
https://bilety.polin.pl/nienumerowane.html?id=99392

🌿 Od początku XX wieku w Izraelu oraz innych państwach powstawały kibuce, w których Żydzi uczyli się pracy w spółdzielczym gospodarstwie rolnym. Część z nich znajdowała się na terenie Polski, skąd później udawano się do Izraela, by po odpowiednim przygotowaniu, móc przyczyniać się do budowy państwa Izrael.

👉 Podczas tegorocznych wakacji chcemy odtworzyć kolektywną atmosferę kibucu i wspólnie stworzyć maleńką muranowską łąkę. Dołącz do nas!

👋 👋 Spotkajmy się na #ŁąkaLeśmiana

👉Sprawdź program wydarzeń na lipiec i sierpień:
https://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana-2020

Angielski z Ciocią Pegą [Saska Kępa]

Od czerwca we wszystkie Soboty powraca nasz cykl nauki z zabawą dla najmłodszych
ANGIELSKI Z CIOCIĄ PEGĄ – to otwarte zajęcia nauki języka angielskiego.
Soboty godzina: 14:00-14:45

Ciocia Pega – nauczycielką języka angielskiego z przygotowaniem pedagogicznym
Program obejmuje naukę przez zabawę:
-aktywizująca metoda nauczania z użyciem kart obrazkowych (Flashcards)
-zabawy ruchowe
-piosenki
-czytanie i opowiadanie, wspieranie gestem
– gry językowe
Każde zajęcia będą indywidualną lekcją.
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chętnych dzieci do nas

Poranki familijne | Na ścieżkach dźwięków [Praga]

Uwaga! Wydarzenie odbędzie się 2 razy: 8 sierpnia, godz. 11.00 i 22 sierpnia, godz. 11.00.

Najbujniejszą wyobraźnię mają podobno dzieci i… artyści. Wchodząc na ścieżki dźwiękowe stworzone dla kina przez Michała Lorenca, będziecie mogli znaleźć się w świecie fantazji – wśród obłoków, w leśnym królestwie ptaków, czy w dalekowschodniej krainie. Czy wędrówki te przypadną do gustu kosmitce Jo? Możecie spytać ją o to sami – wystarczy tylko znaleźć wspólny język, w czym pomogą Wam muzycy zespołu DesOrient i Ziemianin Tomasz Grabowski.

DesOrient
Joanna Płóciennik, Tomasz Grabowski – prowadzenie

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku

Spacer po lesie z zielarzem [Powsin]

W ramach zabawy Poznaj zielonego sąsiada Stowarzyszenie Żywa Przyszłość zaprasza na cykl Spacerów po lesie z zielarzem na terenie Warszawy. Planujemy
12 spacerów każdy odbędzie się w innym warszawski lesie.
Celem naszych spacerów jest przedstawienie uczestnikom 100 zielonych sąsiadów rosnących w lasach oraz omówienie ich zastosowań kulinarnych i fizjoterapeutycznych.
Poznamy też rośliny inwazyjne oraz szkodliwe dla człowieka i ekosystemów.
W trakcie spacerów nauczymy się rozpoznawać rośliny z użyciem nowoczesnych narzędzi Aplikacji i stron www.

Uczestnik w trakcie spaceru nauczy się
– 30-60 nazw roślin 😉
– robić zdjęcia telefonem smatrfon
– instalowania i obsługi 2 aplikacji na telefon do rozpoznawania roślin.
oraz zapozna się z stroną atlas.rolin.pl

aplikacje :
„Czyj to liść”
„Atlas roślin”

Liczba miejsc na pojedyncze warsztaty 19 osób dorosłych ( dzieci i młodzież z opiekunami )
Zgłoszenia :
mailem: zywaprzyszlosc@gmail.com
SMS : 532170862
Messenger Stowarzyszenie Żywa Przyszłość
Mamy dla Was
19 telefonów do dyspozycji w czasie warsztatów
120 min zajęć praktycznych
15 minut teorii
100 roślin do przedstawienia
Projekt skierowany do osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych.
BEZPŁATNY udział dla wszystkich uczestników 🙂

Partnerzy :
Lasy Miejskie Warszawy udostępniły teren do spacerów,
Smartfony marki HAMMER użyczyła polska firma mPTech Sp. z o.o.”
Stowarzyszenie Żywa Przyszłość zapewnia specjalistów z dziedziny zielarstwa i fitoterapii.

Partnerzy medialni: ( kto chce dołączyć ?)
ngo.pl
Radio…
TV….

Nasze strony: zywaprzyszlosc.eu
FB Poznaj zielonego sąsiada

Projekt realizowany z darowizn osób prywatnych i firm.
Dziękujemy 🙂

Miejsce: START spaceru * Dąb HETMAN w Parku w Powsinie 8.08
ZAPRASZAMY
Las Bródno 15.08
Las Białołęka 22.08
Las Bemowo 29.08
Las Młociny 5.09

niedziela, 9 sierpnia

Wystawa „PoZOOry mylą” i warsztaty edukacyjne w Koneserze [Praga]

Zapraszamy na Lato Konesera 2020!

W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godz. 13.00-18.00 zapraszamy do strefy ZOO w Koneserze. Wystawy, warsztaty edukacyjne, spotkania z behawiorystą, kącik etologiczny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

W PROGRAMIE:

• Stała wystawa „PoZOOry mylą” ze zwierzętami z 11 polskich ogrodów zoologicznych – przedstawicielami ginących gatunków

• Figury zwierząt jak żywe z Muzeum Warszawskiej Pragi 🦛🦍🦁🐻🐫

• ZOOścianka, monidło, facebook’owa ramka do robienia zdjęć 📷

• Kącik Etologiczny Ethoplanet

• Kącik Etologiczny – wszystko o zwierzętach

• Dzieciaki i zwierzaki – przyrodnicze zabawy edukacyjne i pogadanki dla dzieci. 13.00-18.00

Atrakcje:
1. Po co segregować śmieci? Piesek o imieniu Hejka i jej przewodnik Artur uczą segregacji śmieci.
2. Jak obchodzić się z psem? Czyli bezpieczny kontakt z psem. Zajęcia z udziałem psów.
3. Czym są wzbogacenia środowiska? Budujemy zamek dla kotów, domki dla gryzoni, zabawki dla papug, zabawki interaktywne dla psów do schroniska i zabawki dla zwierząt w zoo.
4. Jak wyszkolić psa? Sprawdź na sobie! Kliker game dla dzieci.
5. Czym jest potrzeba? Jakie potrzeby maja zwierzęta?
6. Jakie pies wysyła do nas sygnały – prosta prezentacja multimedialna – zdjęcia/filmy przedstawiające psią mowę ciała. Warsztaty z żywym pieskiem.
7. Zapoznawanie się z obcym psem na ulicy – nauka w jaki sposób bezpiecznie poznać obcego psa. Czym jest żółta wstążka? Warsztaty z żywym pieskiem.
8. Licz z Hejką i Pinią! Nauka liczenia z pieskami.
9. Jak się bawić z pieskiem?

• Porady behawioralne i szkoleniowe- masz problem ze swoim pupilem? Zajrzyj do behawiorystów i trenerów zwierząt. 13.00- 18.00

• Kurs pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących 13.00-14.00 i 15.00-16.00

• Pokaz szkolenia psów 16.00-17.00

• Odpowiedzialny opiekun – warsztaty dla przyszłych opiekunów zwierząt 14.00-15.00

Atrakcje:
1. Jak wybrać idealnego psa? Sesja Q&A
2. Pies ze schroniska- czy dla każdego? Sesja Q&A
3. Jak pielęgnować zwierzę? Sesja Q&A
4. Jak zaspokoić psie potrzeby? Sesja Q&A
5. Trening medyczny- co to takiego? Sesja Q&A
6. Socjalizacja szczeniąt. Sesja Q&A
7. Wzbogacenia środowiska- dlaczego są tak ważne? Czym jest karmienie interaktywne? Sesja Q&A
8. Jak pies z kotem- czyli jak dobrze wprowadzić do domu nowego pupila. Sesja Q&A

Ponadto zapraszamy:

👉 26 lipca event z okazji Dnia Tygrysa, godz. 11.00-14.00 🐅
👉 9 sierpnia event z okazji Dnia Słonia, godz. 11.00-14.00 🐘

Wstęp wolny, zapraszamy!

Teatralne Lato z CKW [Wilanów]

Teatralne Lato z CKW
skwer przy pomniku króla Jana III Sobieskiego, Oś Królewska
2, 9, 16, 23.08.2020 (niedziela), godz. 15.30

Zapraszamy wszystkie dzieci na sierpniową edycję Teatralnego Lata z Centrum Kultury Wilanów. Zapraszamy na Oś Królewską – skwer przy pomniku króla Jana III Sobieskiego o godz. 15:30.

W niedziele sierpnia obejrzycie w plenerze przedstawienia w wykonaniu Teatru Jumaja:

2.08 – „Jaś i Małgosia”,
9.08 – „Tajemniczy las”,
16.08 – „Bajeczna podróż Smoka Wawelskiego”,
23.08 – „Kot w butach”.

Wstęp wolny! W przypadku złej pogody spektakl jest odwołany!

Dzień z Odskocznią dla dorosłych i dzieci [Praga]

DZIEŃ Z ODSKOCZNIĄ, czyli bezpłatne warsztaty cyrkowe dla wszystkich!

To dzień pełen wrażeń, którego celem jest uświadomienie nam wszystkim, że robienie rzeczy z pozoru niemożliwych – takich jak chodzenie na szczudłach, czy żonglowanie kilkoma piłkami, jest na wyciągnięcie ręki.

Program współfinansowany z dotacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

WSTĘP WOLNY!

Magiczne sztuczki w Plażówce! [Saska Kępa]

Przypominamy, że Plażówka powstała głównie z myślą o dzieciach, bo gdy powstawało to miejsce to głównym założeniem było stworzenie rodzinnego miasta w samym sercu ursuskich blokowisk. Jesteśmy zdania, że udało nam się stworzyć taką rodzinną oazę, a to wszystko dzięki Wam i regularnej obecności na plaży!

Dlatego cały tydzień, ale zwłaszcza w niedzielę zapraszamy całe rodziny na spędzenie wolnego czasu przy lodach, pizzy czy orzeźwiającej lemoniadzie! W tym roku na plaży w każdą niedziele pojawi się uwielbiany przez wszystkich MAGIK, który zaczaruje wszystkie dzieci w Ursusie swoimi magicznymi zdolnościami!

*Pokaz sztuk magicznych zawsze o godzinie 13:00!

Dodatkowo poza zajęciami ze specjalnym animatorem, a także licznymi grami i zabawami organizowanymi przez niego – do dyspozycji dzieciaków będzie nasza strefa rekreacyjno-sportowa na pięknej piaszczystej plaży!

Wstęp i wszystkie atrakcje są ZA DARMO!

Zapraszamy,

Załoga Plażówka!

Letnie warsztaty w ogrodzie [Włochy]

Zapraszamy na warsztaty w ogrodzie. 🌳🌲W programie: gry i zabawy na świeżym powietrzu, malowanie gliny, loteria, joga śmiechu, warsztaty plastyczne i poznawcze pt. „Zwierzęta Afryki”🐘🐒🦓 – na których poznamy mieszkańców Afryki w formie zabaw i zagadek.

Poznamy buszmeński taniec żyrafy🦒, dotkniemy piasku pustyni, sprawdzimy czym różnią się piórka perliczek, flamingów i strusi, nauczymy się naśladować odgłosy zwierząt🦁 i dowiemy wielu przyrodniczych ciekawostek.

🐊 A do tego spotkamy zwierzaki prosto z Afryki:🦛 zrobione z koralików, namalowane na batiku i wyrzeźbione w drewnie.🌴

Dzień u króla Jana III [Wilanów]

Zapraszamy na dzień u króla Jana III w Wilanowie! Sierpniowa niedziela będzie pełna muzyki. Odkryjemy tajemnice dźwięków, poznamy instrumenty, których melodie umilały czas królowi, poznamy muzykalną kotkę mistrza Scarlattiego, posłuchamy ubarwionego tańcem koncertu, a na dobranoc wsłuchamy się w zaskakujące historie kompozytorów!

Dzień wypełni moc atrakcji:
👑 12.00–16.00 | Muzyczna podróż przez Europę | pałac |formuła otwarta
👑 12.00–16.30 | W świecie starych instrumentów | namiot przy Oranżerii | formuła otwarta
👑 12.00–15.00 | U kopisty nut | sala warsztatowa w Oficynie Kuchennej |od 9 lat |formuła otwarta
👑 12.30–17.00 | Czym jest dźwięk? | namiot przy Pompowni |formuła otwarta
👑 17.00–18.15 | Koncert | Oranżeria |obowiązuje rezerwacja
👑 18.00–19.30 | Mistrz Domenico Scarlatti i jego Pulcinella – warsztaty storytellingu | Oficyna Kuchenna |od 7 lat |obowiązuje rezerwacja

📅 Termin: 9 sierpnia 2020r., godz. 12:00-19:30

Gordonki z Lalalandią w Plażówce Saska [Saska Kępa]

Wraz z powrotem Plażówka Saska wracają GORDONKI ♥ ♥ ♥
W czerwcowe lipcowe i sierpniowe niedziele ponownie poprowadzimy cykl z Gordonkami w Plażówka Saska

Gordonki – zajęcia umuzykalniające oparte o teorię prof. E. E. Gordona. Ich głównym elementem są śpiew i ruch oraz nastawienie na kontakt z młodym odbiorcą i jego rodzicem. Urozmaiceniem zajęć są barwne akcesoria jak np. :bańki mydlane, chustki, szarfy,piórka czy piłki perkusjonalia. Wspaniała zabawa, rodzinnie spędzony czas i muzyczny rozwój dzieci i niemowląt.

Prowadzące to:
Ciocia Kawka(Katarzyna Kawka) – jest absolwentką wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku i Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie.
Od 2015 współpracuje ze szkołami muzycznymi oraz ośrodkami kultury gdzie uczy gry na skrzypcach.
Od 2016 roku wprowadza najmłodszych w żłobkach w świat muzyki, to właśnie dzięki temu odkryła Gordonki. Interesuje się muzykoterapią ,ktorą zaczęła zagłębiać podczas kursów m.in. z doktor E. Galińską.

Ciocia Lala (Tatiana Szafraniec)- twórczyni Lalalandii i mama dwójki
rozbrykanych przedszkolaków, dzięki którym odkryła skuteczność zajęć gordonowskich. Absolwentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2009 roku pracuje z dziećmi i młodzieżą edukując ich muzycznie oraz wokalnie. Jej motto to zdanie – TWOJE DZIECKO MA TALENT.
Uwaga- Lala porywa dzieci i rodziców do muzycznego świata i nie wypuszcza 😉

Zajęcia odbędą się w Niedziele:
w dwóch godzinach 12:00 i 13:00

Lunapark dla Najmłodszych: Podróże Dookoła Świata [Saska Kępa]

Przez cały weekend Lunapark nie zapomina też o najmłodszych gościach. Aby rodzice mogli złapać chwilę oddechu, przygotowaliśmy dla dzieci warsztaty, pokazy i zabawy, aby nikt bez względu na wiek się u nas nie nudził.

Przez następne tygodnie, od 1 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieci na podróż dookoła świata.

Na każdych zajęciach odwiedzimy inny kontynent i przez zabawę będziemy odkrywać tajemnice naszego globu, konstruować wspólnie makiety znanych budowli, tworzyć egzotyczne maski, szyć ludowe stroje, czy poznawać ludowe tańce.

Zaczynamy od Europy. W sobotę urządzimy sobie piłkarskie mistrzostwa kontynentu, będziemy budować park miniatur najbardziej rozpoznawalnych budynków, a także mini teleturniej Kocham Cię Polsko. Nie zabraknie też rebusów i zagadek.

Oprócz tego w Lunaparku stale dostępne są takie atrakcje dla dzieci jak:

🍬 Karuzela cyrkowa z konikami
🍬 Tor do Mini Golfa
🍬 Ping-pong
🍬 Huśtawki i karuzele
🍬 Wata cukrowa

O to, żebyście nie zgłodnieli zadba natomiast Mini Market – street foodowy targ z jedzeniem na terenie Lunaparku. Na miejscu czekać na Was będą: churros z wszelkimi posypkami i polewami, lody w bąblowych waflach, frytki, burgery, owoce morza, pizza, ciastka, karmelki i ciepłe lody oraz wiele, wiele innych pyszności! 🍦

Animacje odbywają się na świeżym powietrzu, obok karuzeli cyrkowej w Lunaparku – Wał Miedzeszyński 407.

🔹 Zaczynamy o 15:00!
🔹 Zajęcia odbywają się na terenie Wata Cukrowa
🔹 Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny!

Po Woli do woli 10. | Wycieczki, spacery, mapa [Wola]

Z radością zapraszamy na dziesiątą już edycję „Po Woli do woli”. Przygotowaliśmy 18 bezpłatnych wydarzeń – spacerów, wycieczek czy gier miejskich wolskimi szlakami. Wśród nich trasy doskonale znane – wolska Syberia, Dziki Zachód czy fortyfikacje na Woli, ale jest też sporo nowości. Kilka spacerów poświęcimy transportowi – zarówno wolskim tramwajom i autobusom, jak i kolei. Zajrzymy na tereny poprzemysłowe, odwiedzimy Cmentarz Żydowski i Muranów. Wolę będziemy poznawać pieszo, rowerem i „ogórkiem”, czasem po zmroku. W ramach cyklu ukaże się też wyjątkowa mapa z trasami dziesięciu spacerów po Woli. Zapraszamy!🙂

🔹 Udział w spacerach i wycieczkach jest bezpłatny.
🔴 Wydarzenia organizowane są zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi

Harmonogram
04.07. godz. 11.00 | Od wolnych elekcji do…metra. Historia Woli w pigułce.
25.07. godz. 11.00 | Nieoczywiste. Zabytki fortyfikacyjne Woli
30.07. godz. 19.00 | Modernizm na Woli. Osiedle TOR na Kole
01.08. godz. 11.00 | Powstanie ’44 na Woli
08.08. godz. 11.00 | Kolej żelazna. Okno na świat wolskiego przemysłu
09.08. godz. 11.00 | Czyste: całkiem brudne od fabryk i kominów
22.08. godz. 11.00 | Muranów zachodni. Mniej znana dzielnica żydowska
29.08. godz. 11.00 | Na Dzikim Zachodzie. Wolskie ostańce i kontrasty
05.09. godz. 11.00 | Wolska „Syberia”
19.09. godz. 11.00 | Postindustrial na Woli. Drugie życie
20.09. godz. 11.00 | Cmentarz Żydowski. Judaizm a sztuka nagrobna
10.10. godz. 11.00 | Tam mieszkają lokomotywy. Warszawa Odolany

Wycieczki rowerowe
11.07. godz. 11.00 | od Warszawy Wiedeńskiej do stacji na Czystem
14.08. godz. 22.00 | Knajpy w miejscu fabryk (wycieczka nocna)
26.09. godz 11.00 | Pociągiem na Kercelak?

Wycieczki autobusowe
18.07. i 03.10 godz. 11.00 | Ogórkiem po Woli

Gra miejska
12.09. godz. 11.00 | Rozwikłać Tasiemkę. Detektywistyczna gra miejska

Szczegółowy opis wydarzeń i miejsca zbiórek znajdują się na stronie maslaw.org.pl i tubylotustalo.pl

Na wycieczki autobusowe, spacer po Odolanach, Cmentarzu Żydowskim i grę miejską obowiązują zapisy mailowe – zapisy.maslaw@gmail.com. Zapisy startują dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Organizator: Masław Stowarzyszenie
Partnerzy: Tu było, tu stało

Projekt jest finansowany ze środków m.st. Warszawa.

Spacer po MDM [Śródmieście]

Zapraszam w podróż do Warszawy epoki stalinowskiej. Marszałkowska Dzielnica Mieszkaniowa była wielkim, socrealistycznym przedsięwzięciem. Budowa była związana z pracą wielu architektów, pod kierunkiem Józefa Sigalina oraz Stanisława Jankowskiego. Sigalin był szefem Biura Odbudowy Stolicy, nadzorował budowę Mostu Poniatowskiego, realizował budowę Trasy W-Z, był też pełnomocnikiem ds budowy Pałacu Kultury i Nauki. W późniejszych latach nadzorował budowę trasy Starzyńskiego. Sigalin wywarł wielki wpływ na to jak odbudowywana była stolica a także na to jakim miastem jest obecnie. Stanisław Jankowski „Agaton” to legenda powstańczej Warszawy, Po wojnie przez 18 lat mieszkał na osiedlu domków fińskich na osiedlu Jazdów. W latach późniejszych opracował plany rozwoju takich miast jak: Mosul, Karbala, Basra, opracowywał plany odbudowy Skopje, zniszczonego przez trzęsienie ziemi w 1963r.

Historia warta opowiedzenia, bez względu na to jakie mamy zdanie odnośnie czasów powojennych oraz Biura Odbudowy Stolicy. Ja jestem dozgonnie wdzięczny za to że mogę mieszkać w tym pięknym mieście, odbudowanym dzięki pracy tylu ludzi.

Spacer poprowadzi Rafał Adamowicz, autor bloga o historii i pasjonat Powstania Warszawskiego.

Zwiedzanie Podziemnych Korytarzy Fortu Legion z Przewodnikiem [Śródmieście]

Zapraszamy do zwiedzania podziemnych korytarzy jednego z fortów Twierdzy Warszawa.
Wycieczka będzie prowadzona przez Annę Majewską

Cena 35 zł
Zapisy poprzez Formularz Google 5 zł taniej https://forms.gle/54pMphSHDxV1Y8rx8
Zapisując się tradycyjnie poprzez Fb automatycznie akceptujesz regulamin https://drive.google.com/file/d/1yQyWQ5ZGxprV8_hm9BQ5MfHj99lkjdUR/view?usp=sharing

Co do samego wydarzenia

Przejdziemy mało znaną, podziemną trasą . Przejście to odbędzie się pod okiem jej twórcy i organizatora, Pana Zbigniewa Rekucia.
W 1965 roku Fort został wpisany do rejestru zabytków. Prace badawcze i adaptacyjne rozpoczęły się Od 1997 roku trwają prace adaptacyjne przystosowania nowo odkrytych korytarzy podziemnych do zwiedzania.
——————–
Fort Legionów (pierwotna nazwa „fort Władimir”) został wzniesiony w połowie XIX w. Jest jednym z sześciu fortów zewnętrznego pierścienia Cytadeli Warszawskiej. Początkowo fort istniał w postaci trzykondygnacyjnej wieży artyleryjskiej, otoczonej rowem fortecznym z trzema grodziami i galerią w przeciwskarpie. W latach 1866-1874 fort zmodernizowano. Jego zadaniem była obrona od strony Nowego Miasta przeprawy na Wiśle. Fort Legionów jest jedynym dziełem w Twierdzy Warszawa o „górskim” charakterze, ze skomplikowanym systemem podziemnym.

Podczas podziemnej wędrówki dowiemy się:
– skąd wzięła się pierwotna nazwa fortu?
– gdzie ukryte były dokumenty carskie ?
– co znajduje się pod krzyżem Traugutta ?
– co tajnego znajdowało się w otworze wylotu gazów prochowych ?
– jak od ul Krajewskiego Komisja Robót Publicznych dostała się pod ziemią do fortu ?
– dlaczego od strony wschodniej były trzy poziomowe stanowiska na działa armatnie ?
– którędy pod ziemią Niemcy próbowali dostać się do PWPW w czasie Powstania
Warszawskiego ?
oraz poznamy wiele innych tajemnic podziemnej Warszawy.

Spotykamy się 09.08.2020 (niedziela), o godzinie 11:00 przed główną bramą fortu przy ul. Zakroczymskiej 12. (Fort znajduje się na tyłach stacji benzynowej przy ul. Sanguszki.)
Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny.
Cena biletu: 35 zł.( 30 zł przy zapisie przez formularz google) Na wycieczkę do fortu może jednorazowo wejść max 25 osób.

Zwiedzanie będzie odbywało się pod okiem opiekuna fortu Pana Zbigniewa Rekucia.
UWAGA ! UWAGA ! UWAGA !
UCZESTNICY SPACERU MUSZĄ MIEĆ ZAŁOŻONE MASECZKI, ZASŁANIAJĄCE USTA I NOS LUB PRZYŁBICE!

W spacerze może uczestniczyć młodzież powyżej 12 roku życia.
W podziemiach panuje temperatura około 12 stopni Celsjusza, prosimy zatem o zabranie stosownego ubrania.
Fortyfikacja ma charakter „górski”, zatem będziemy chodzić po schodach i pochylniach. Prosimy przywdziać odpowiednie obuwie.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną Każdy jest zobowiązany do zachowania należytej ostrożności oraz odpowiada sam za swoje zdrowie!

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.