Czego szukasz?

Wielki Piknik Rodzinny i leśne miasteczko w centrum Warszawy!

W ostatni weekend maja (25 i 26) w godzinach 11.00-18.00 przed Arkadią odbędzie się kolejna edycja wielkiego pikniku policyjnego, osnutego wokół tematyki bezpieczeństwa i przeznaczonego dla całych rodzin. Atrakcje przygotowane w bliskości nowoczesnego i uwielbianego przez dzieci placu zabaw powiązane zostaną z ważką tematyką, przekazywaną przez służby, będące partnerami wydarzenia.

Szykuje się wspaniała impreza, na której można będzie spełnić niejedno dziecięce marzenie. Bo który maluch nie marzy o tym, aby z bliska obejrzeć wóz straży pożarnej, dosiąść policyjnego motocykla i sprawdzić jak siedzi się w radiowozie. Jeśli dodamy do tego pokazy wyszkolonych psów, obecność koni wykorzystywanych podczas patroli – brzmi to jak przepis na udane, rodzinne popołudnie.

Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych atrakcjach dla dzieci:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

Wielki Piknik Rodzinny w Warszawie

Tematem przewodnik wydarzenia będzie bezpieczeństwo. Warto zadbać o to, aby przed rozpoczynającymi się wkrótce wakacjami, przypomnieć dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy i zachowania w sytuacji zagrożenia. Nie ma lepszego sposobu niż poprzez zabawę, na dodatek – zupełnie bezpłatnie! Zobaczcie tylko jak wyglądała poprzednia edycja wydarzenia:

Komenda Stołeczna Policji przygotuje dla dzieci i młodzieży pokazy wyszkolonych zwierząt, zaprezentuje mobilny posterunek, zapewni edukację z zakresu bezpieczeństwa nad wodą, przepisów ruchu drogowego oraz udzieli wskazówek na temat przydatnych podczas wakacji zachowań.

Na pikniku ponadto tradycyjnie już pojawi się Straż Pożarna ze swoim reprezentacyjnym wozem (który sprawia, że dziecięce oczy błyszczą!) oraz autobus MZA, w którym będzie można wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Nie zabraknie również kolejnego stałego partnera wydarzenia – ELE Taxi Warszawa – który przygotuje zajęcia z zakresu pierwszej pomocy oraz szereg innych atrakcji.

Leśne Miasteczko w sercu miasta

W leśnym miasteczku będziecie mieli okazję zaczerpnąć  informacji o kleszczach i zagrożeniach z nimi związanych oraz o zasadach zachowania się w lesie. Porozmawiacie o tym jak być bezpiecznym w lesie i samemu nie stwarzać zagrożenia. Będzie o tym jak przygotować się do leśnej wycieczki, jak się w lesie odnaleźć, będzie też słów kilka o grzybach, pożarach i leśnym savoir vivre.

Dla fanów drewna przygotowane będzie wiele atrakcji: budowanie konstrukcji – domku oraz mostu Leonarda, przerzynka drewna, wbijanie gwoździ. Bartnik opowie o zwyczajach pszczół i pokaże prawdziwy rój, sokolnik opowie o ptakach drapieżnych i zaprezentuje żywe ptaki, smakosze będą mieli okazję spróbować przetworów z leśnych darów – tych słodkich i tych wytrawnych.

Wielki Piknik Rodzinny to impreza powiązana z bezpieczeństwem, organizowana już po raz ósmy i stanowiąca coroczne zwieńczenie wieloletniej współpracy z policją, będzie połączeniem świetnej zabawy z przekazywaniem ważnych edukacyjnych treści. Najmłodsi i ich opiekunowie uzyskają porady odnośnie zachowania bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach.

Co jeszcze będzie się działo w ostatni weekend maja przed Arkadią?

W zabawę aktywnie włączą się sklepy i restauracje działające w Arkadii, zapewniając atrakcje dla całych rodzin oraz ufundują nagrody dla zwycięzców konkursów wiedzowych i plastycznych. Na uczestników imprezy czekać będą między innymi: warsztaty ogrodnicze przygotowane przez Leroy Merlin i zajęcia sportowe poprowadzone przez trenerów Zdrofitu.

  • Carrefour – akcja z zakresu zdrowego żywienia;
  • Lasy Państwowe – edukacja dotycząca zachowań w lesie, pogadanka pszczelarza, pokazy sokolnika, gry i zabawy edukacyjne;
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – edukacja związana z kleszczami, grzybami i zasadami zdrowego opalania;
  • Straż Miejska – tor z przeszkodami dla rowerów, eko patrol, gry i zabawy na świeżym powietrzu;
  • Denon – strefa relaksu;
  • RTV Euro AGD – pokazy elektronicznych jeździków;
  • Flying Tiger – warsztaty kreatywne.

Uczestnicy podczas trwania pikniku będą mieli szansę zapoznać się z podstawami dotyczącymi bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, w lesie czy w górach. Całe święto bezpieczeństwa odbędzie się w otoczeniu pięknej zieleni i nowoczesnych atrakcji, dostępnych na nowym arkadyjskim placu zabaw.

Wpis powstał we współpracy z Centrum Handlowym Arkadia.

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 15

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.

 

Zostaw swój adres e-mail i otrzymaj bezpłatnego e-booka "100 pomysłów na zabawę w domu".

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.