15 Lis

Wyprawka dla warszawskich maluchów – rusza pilotaż nowego projektu

Rusza pilotaż projektu #JestemzCiebieDumna, w ramach której dzieci urodzone w Warszawie otrzymają wyprawkę

Jeśli chodzi o finansowe formy wsparcia rodziców – mam mieszane odczucia. Wiem, że dla wielu rodzin te dodatkowe pieniądze stanowią o jakości życia rodziny. Jednak z drugiej strony – wielokrotnie widziałam, że nie zawsze fundusze przekazywane przez państwo dla dziecka, niekoniecznie wykorzystywane są zgodnie z przeznaczeniem… Nie będę się o tym rozpisywać, bo z pewnością każdy z Was spotkał się z jakąś wątpliwą sytuacją. I zapewne zastanawiał się czy można lepiej wesprzeć dzieci? Okazuje się, że prawdopodobnie można – już niedługo się o tym przekonamy. Przynajmniej w Warszawie.

Pilotaż projektu #JestemzCiebieDumna

Już od kwietnia 2019 rusza pilotażowa część projektu #JestemzCiebieDumna, którego założeniem jest przekazanie rzeczowej wyprawki dla dzieci mieszkańców Warszawy (i płacących w niej podatki). W wyprawce znajdą się najpotrzebniejsze rzeczy na pierwsze tygodnie życia malucha. Faza pilotażowa ma na celu zbadanie potrzeb i opinii rodziców. Oraz ewentualne modyfikacje zawartości, zgodnie z ich uwagami. Tu duże brawa dla pomysłodawców projektu – za uwzględnienie faktycznych potrzeb rodziców.

W skład wyprawki będą wchodziły m.in. pudełko z materacem dla noworodka lub kosz Mojżesza, ubranka (gustowne, z mottem kampanii, czyli Jestem z Ciebie Dumna), zestaw higieniczny, kocyk, ręcznik, pielucha wielorazowa, produkty pielęgnacyjne, a nawet – termomentr do kąpieli czy gryzak! Wartość wyprawki wynosi 550 zł i muszę przyznać, że skomponowana jest po pierwsze: z głową, po drugie: jest po prostu bardzo ładna.

Przyznam, że jestem wielką zwolenniczką wspierania rodzin w taki sposób. Równocześnie bardzo ciekawi mnie opinia rodziców, którzy jako pierwsi otrzymają wyprawki.

Co należy zrobić, aby dostać wyprawkę?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w dwóch warszawskich Urzędach Stanu Cywilnego – przy ul. Andersa i al. Solidarnośći. Rodzice po urodzeniu dziecka będą mieli miesiąc na złożenie formularza. Przypominam jednak, że akcja rozpocznie się 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli masz koleżankę, która niedawno dowiedziała się, że jest w ciąży – daj jej koniecznie znać J Nie ma malucha, któremu nie przyda się taka wyprawka. Niech dobre wieści rozchodzą się jak najszerzej!

Zdjęcia: R. Motyl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o