19 Maj

Zaplanuj weekend 20-21 maja – Dziecięca Mapa Warszawy

weekend 20-21 maja


Dzisiejsza Weekendowa Zajawka jest wyjątkowo bogata – każdy znajdzie coś dla siebie. Zadowoleni będą ci, którzy chcieliby pobyczyć się na piasku lub trawie, ci, którzy marzą o spacerze, pragną posłuchać muzyki lub nauczyć się czegoś. I wielbiciele psów oraz rybek. I jeszcze nocne marki, bo w ten weekend przecież Noc Muzeów. Nie zapominajmy o zapalonych czytelnikach, którym może zakręcić się w głowie od możliwości – trwają właśnie nie tylko Targi Książki (na PGE Stadionie Narodowym), ale również Festiwal Literatury dla Dzieci.

Będą oczywiście Targi Śniadaniowe, poszukiwanie motyli, gra terenowa i wiele, wiele, wiele innych. Zresztą – zobaczcie sami 😀

Ps. Każdy fioletowy nagłówek jest linkiem do wydarzenia, gdzie znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje, godziny itp.

Lajeczki i udostępnienia bardzo mile widziane – nie dość, że dodają skrzydeł i motywacji, to jeszcze dobre wiadomość trafią dzięki nim do szerszego grona odbiorców. Niech jak najwięcej osób ruszy się z domów i korzysta z mnogości stołecznych atrakcji!

.

Otwarcie sezonu plażowego w MONTA Beachball & More

Zapraszamy na oficjalne otwarcie sezonu plażowego!
Czas przywołać słońce i lato 🙂
W programie m.in.:
– amatorski turniej siatkówki plażowej MIXTÓW
– gry i zabawy dla dzieci
– rodzinne grillowanie
– wielka warszawska potańcówka
– plażowanie
– leżakowanie

.

Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 w Warszawie

Najlepsze, co współczesna literatura dla dzieci ma do zaoferowania plus nieoczywista przestrzeń miejska równa się Festiwal Literatury dla Dzieci! W 2017 roku spotykamy się w Warszawie w dniach 16 – 21 maja!

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

✱ PROGRAM I REZERWACJE ✱
http://fldd.pl/2017/program/id,516-wydarzenia_festiwalowe_warszawie.html

✱ WIĘCEJ INFORMACJI ✱
http://fldd.pl/2017

.

Wiślane Rodzinne Wyprawy Przyrodnicze

Zapraszamy na Wiślane Rodzinne Wyprawy Przyrodnicze – warsztaty terenowe poświęcone przyrodzie Wisły. Ich celem jest popularyzacja wiedzy o faunie, florze, glebie i ukształtowaniu mniej znanych terenów położonych nad rzeką. Zostały zorganizowane w ramach Roku Wisły 2017 a sfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa. Więcej informacji i zapisy na http://www.naud.edu.pl/?page_id=3477

Pierwsze warsztaty odbędą sie już 20 i 21 maja, w ramach Inauguracji Roku Wisły. Wisła w Warszawie – poznajmy się lepiej! – rodzinne warsztaty terenowe mające na celu poznanie podstawowych cech doliny Wisły na wysokości Warszawy. Uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać prawy i lewy brzeg rzeki, co to jest taras zalewowy, taras nadzalewowy, koryto rzeczne, jak powstają mady, czyli żyzne nadrzeczne gleby, jakie są ich cechy, co pływa w Wiśle (osady niesione przez rzekę), nauczą się rozpoznawać bieg górny, dolny i środkowy rzeki na przykładzie Wisły.

.

Warszawskie Dni Akwarystyki 2017

Warszawskie Dni Akwarystyki to największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie, które każdego roku odbywa się w trakcie Dni SGGW na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W ramach nadchodzącej, czwartej edycji wydarzenia przewidziano kilka inicjatyw:

? Międzynarodowa Wystawa Akwariów
Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i zamieszkiwanych przez nie środowisk z różnych zakątków świata. Zaprezentowane zostaną na niej zarówno gatunki zwierząt egzotycznych, rodzimych, jak i inwazyjnych.
Uzupełnieniem Wystawy będzie galeria fotografii przyrodniczych.
Akwaria biorące udział w Wystawie wezmą udział w konkursie na Najciekawsze Akwarium Warszawskich Dni Akwarystyki 2017.

.

Otwarte warsztaty rowerowe na Placu Zabaw

Czy wiesz jakie są rodzaje hamulców rowerowych? Czy wiesz, że wentyle w dętkach różnią się od siebie? Czy wiesz do jakiego poziomu ciśnienia należy pompować opony? Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się podczas warsztatów rowerowych organizowanych przez Usługi Rowerowe na Placu Zabaw. Nauczymy Cię podstawowych czynności serwisowych, które pomogą przygotować rower przed startem sezonu tak, żeby bezpiecznie dojechał do mety. Podczas warsztatów pokażemy jak smarować napęd, regulować przerzutki i hamulce. Jeśli podczas jazdy przytrafiły Ci się kiedyś sytuacje awaryjne służymy pomocą i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Po warsztatach z nami będziesz wiedział co zrobić, żeby uniknąć awarii w przyszłości lub jak sobie z nimi poradzić przy pomocy podstawowych narzędzi, które zawsze warto mieć ze sobą.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich głodnych praktycznej, rowerowej wiedzy niezależnie od wieku!

.

Noc Muzeów w Warszawie 2017

Noc Muzeuów to wydarzenie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać 🙂

Tegoroczna Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się w nocy z 20 na 21 maja! ➤ http://historia.org.pl/2017/02/01/znamy-termin-tegorocznej-nocy-muzeow-w-warszawie-2017-darmowe-zwiedzanie-20-maja/

Na gości czekać będą muzea, galerie i inne instytucje kultury oraz przede wszystkim dobra zabawa! Warto tego dnia wyjść na miasto i spotkać się z kulturą 🙂

Program ➤ http://historia.org.pl/2017/01/07/noc-muzeow-w-warszawie-2017-zobacz-tegoroczny-program/

10 miejsc, których nie możesz przegapić podczas Nocy Muzeów w Warszawie 2017 ➤ http://historia.org.pl/2017/04/26/10-miejsc-ktore-musisz-zobaczyc-podczas-nocy-muzeow-w-warszawie-2017/

Noc Muzeów w innych miastach ➤ http://historia.org.pl/2017/01/01/noc-muzeow-2017-kiedy-jest-program-atrakcje-i-darmowe-bilety/

Szczegółowych informacji szukajcie także na stronach organizatora, którym są władze samorządowe. Jednakże my również będziemy aktualizować nasze informacje.

.

Strefa DaWandy na targach designu WZORY

Mamy fantastyczną wiadomość! Jesteśmy głównym partnerem wiosennej edycji Targów Designu WZORY 20-21 maja. Zajmiemy całe II piętro Domu Towarowego Braci Jabłkowskich (ul. Bracka 25). W ciągu dwóch dni targów przeniesiemy wszystkich w świat polskiego handmade’u, designu, warsztatów kreatywnych, paneli edukacyjnych i innych atrakcji skierowanych do wszystkich kochających wyjątkowe produkty, społeczność twórców i rękodzielników. W naszej strefie będziecie mogli porozmawiać z twórcami, wypytać nas o wszystko i poznać DaWandę od kuchni. Liczymy na Was!

WARSZTATY (zapisy na sukcesywnie ogłaszanych wydarzeniach, warsztaty są darmowe)

SOBOTA – 20 maja
11:30-13:00 Plantarium – Jakie rośliny sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?
Warsztaty poprowadzi Kamila Ciszek z pracowni botanicznej Plantarium – królestwa niezwykłych roślin. Kamila opowie m.in o roślinach dla zapominalskich, i udowodni, że nie trzeba mieć tzw. ręki do kwiatów, by żyć z nimi w symbiozie.

11:30-13:00 Wietrzne Pole – Warsztaty z tworzenia kul kokedamy

13:30-15:00 DaWanda – Wiankowe szaleństwo! Warsztaty z wyplatania żywych wianków dla mam i córek
Podczas warsztatów mamy z córkami będą mogły stworzyć dla siebie piękne wianki z żywych sezonowych kwiatów.

13:30-15:00 DaWanda – Stwórz własną doniczkę makramową
Warsztaty poprowadzi Maria Szymańska z DaWandy, która wprowadzi uczestników w tajniki makarmowych splotów. Tych prostych i tych bardziej skomplikowanych. Będzie się działo!

NIEDZIELA – 21 maja
11:00 – 12:30 Stolarka dla dzieci z Dzikimi Dziećmi
Przewodnikiem po tajnikach stolarki dziecięcej będzie Anna Bera, twórczyni The Whole Elements i Dzikich Dzieci – dwóch marek, które prowadzi w ramach własnego studia projektowego i warsztatu stolarskiego. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe techniki pracy z drewnem oraz stworzą samodzielnie proste, drewniane sprzęty.

11:30-13:30 Ubierz zioła po swojemu. Warsztaty szycia i zdobienia osłonek na doniczki z wodoodpornego papieru z Jankiem Leśniakiem
Janek Leśniak jest projektantem ubioru, który nieustannie stara się zarażać innych pasją do tworzenia własnych ubrań poprzez swój blog, Kursy Kroju, Szycia i Projektowania oraz książkę „O szyciu, prosto, kreatywnie i modnie”. Tym razem w kreatywny sposób ubierze rośliny 🙂

13:00-15:00 Warsztaty dla dzieci z ozdabiania pierniczków z Igą i Anią Sarzyńskimi
Zapraszamy na spotkanie z Igą i Anią Sarzyńską, mistrzyniami cukiernictwa, które jako czwarte pokolenie realizują tradycje cukiernicze swojej rodziny w Kazimierzu Dolnym. Uczestnicy warsztatów pod ich fachowym okiem stworzą oryginalne dekoracje pierniczków, bawiąc się przy tym w najlepsze.

14:00-15:30 Dziecięce drewniane miasto z Oloka-gruppe
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci z Oloka Gruppe. Dzieci będą mogły z drewnianych modułowych domków dla lalek od Oloka-Gruppe stworzyć imponujące rezydencje czy nawet całe drewniane miasto! Niesamowite domki o nowoczesnym designie, które można dowolnie zestawiać ze sobą zdobyły niedawno tytuł Zabawki Roku 2017 (Zabawkowicz.pl) w kategorii zestawów kreatywnych.

.

Warszawski Dzień Zwierząt 2017

Warszawski Dzień Zwierząt to wielkie święto zwierząt i ich miłośników. Tegoroczna edycja odbędzie się 20 maja w Parku Agrykola.
Ideą wydarzenia jest promocja pozytywnych postaw wobec zwierząt domowych i wolnożyjących poprzez edukację i zabawę.
Udział biorą zarówno organizacje prozwierzęce jak i producenci psich akcesoriów, karm, preparatów leczniczych.
Mamy nadzieję, że spędzicie z nami ten dzień. Zapraszamy także czworonożnych mieszkańców stolicy 🙂

Wydarzenie poprowadzą dziennikarze Marzena Rogalska i Michał Olszański 🙂

.

Sensoplastyka® dla Smyka

Sensoplastyka® dla Smyka – rodzinne warsztaty dla dzieci od 10m. do 6 lat. Nasze zajęcia to połączenie elementów Sensoplastyki® , które stymulują wszystkie zmysły dziecka: • węchu• wzroku • dotyku • słuchu • smaku z elementami rozwijającymi rozwój poznawczy dziecka. Będziemy badać różne faktury, materiały, smaki, zapachy .
Wstęp jednorazowy 36 zł, dla klubowiczów cena karnetowa 25 lub 30 zł, czas trwania 60 min.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!!!

.

Warsztaty plastyczne: Robimy laurki z okazji Dnia Mamy!

Na tydzień przed Dniem Matki, zapraszamy na wspólne przygotowywanie przepięknych laurek i niespodzianek dla mam. Będziemy kleić, malować, rysować, tworzyć. A przede wszystkim – dobrze się bawić. Zapraszamy dzieci i dorosłych. Wstęp wolny! 20 maja, godz. 12.30

.

Fiesta Rodzinna piknik rodzinny na luzie!

Drodzy,
♥ już po raz piąty zapraszamy na Fiestę Rodzinną! Zaczynamy o godz. 12.00 i bawimy się do wieczora.
Jak co roku będzie mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu!
A wśród nich tor wyścigowy samochodzików elektrycznych!

Fiestę Organizuje Dzielnica Bielany! zawsze możemy na Nich liczyć! 🙂 Stowarzyszenie Twórców „Cztery Wymiary to dla nas za mało”

Od 12:00 Tor wyścigowy samochodzików elektrycznych!!!

12:00 – 15:00 Animacje dla Dzieciaków i Starszaków ( gry sportowe)
12:30 – 16:00 Budowanie swojego drzewa genealogicznego. Warsztaty z Wandą Korzeniewską
12:30 – 15:00 Zabawa z Modą Ubierz mnie na Bielanach
12:30- 15:00 Modelarnia – robimy modele latające i sterujemy helikopterami
14:30 – warsztaty Kulinarne
15:00 Spektakl Dzionek Szalonek – w wykonaniu gwiazdorskiej obsady Rodziców z przedszkola nr 181
16:00 – 16:30 Podwieczorek: Piekarnia Piwoński i Fundacja Szczęśliwi bez cukru
16:30 – 18:00 Koncert Gaban Azul

.

Tramwaje w Noc Muzeów 2017

Gorąco zapraszamy do tramwajów w #NocMuzeów2017.
Centrum wydarzeń: plac Narutowicza.

Już w najbliższy weekend (20-21 maja) będą mieli Państwo okazję przejechać się naszą specjalną linią M (z pl. Narutowicza przez Filtrową, Marszałkowską i al. Solidarności na Czynszową), a także obejrzeć wystawę zabytkowego taboru i pojazdów technicznych zakupionych ze środków unijnych. Będzie też „spotkanie z historią,” czyli statyści w strojach z lat, w których powstały poszczególne tramwaje. Każdy będzie mógł wczuć się w klimat dawno minionych lat.
W planie także inne atrakcje, m.in fotobudka, saturator, słodkości… Przybywajcie i spędźcie z nami tegoroczną Noc Muzeów.
Wszystkie wydarzenia oczywiście bezpłatne.

.

Noc Muzeów w Sądzie Okręgowym w Warszawie

20 maja 2017 r. już od godz. 18.00 zapraszamy na 14. stołeczną edycję Nocy Muzeów. W tym roku Sąd Okręgowy w Warszawie po raz drugi włącza się w tę inicjatywę. W ten sobotni wieczór na zwiedzających czeka szereg atrakcji, wśród których mamy nadzieję każdy znajdzie coś interesującego. Z przewidzianych atrakcji jedynie inscenizacja rozprawy przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Pozostałe wydarzenia w ubiegłym roku sprawiły wiele radości również najmłodszym uczestnikom 🙂

W programie przewidzieliśmy:
– zwiedzanie budynku sądu wraz z varsavianistą
– spotkanie z sędzią podczas rozprawy sądowej
– inscenizowany proces karny z lat ’80
– warsztaty kryminalistyczne
– projekcję spektaklu Teatru Telewizji „Afera mięsna”
– prezentację pracy policji
– kącik pirotechniczny
– otwarcie cel dla osób konwojowanych, tzw. „dołek”
– eskortę więźnia szczególnie niebezpiecznego.

.

Noc Muzeów/ Tajemniczy Ogród Mozarta

20 maja od godziny 16:00 do 21 maja o 1:30 Noc Muzeów z Warszawską Operą Kameralną. To uwertura i prolog do najbliższego, już XXVII Festiwalu Mozartowskiego. Tej nocy zapraszamy do Teatru, by delektować się muzyką Mozarta w wykonaniu znakomitych artystów WOK w Tajemniczym Ogrodzie Mozarta /patio przed teatrem/, a także na scenie teatru.

Pokazy dla najmłodszych, iluminacje świetlne, projekcje i wizualizacje na fasadzie teatru, wystawa historycznych zdjęć i plakatów pokazujących historię i dokonania WOK na przestrzeni lat, kameralne wykonania dzieł Mozarta jak również występy Artystów WOK oraz orkiestry MACV, to tylko niektóre punkty programu jakie Warszawska Opera Kameralna przygotowała na tę wyjątkową noc.

.

Wilanowskie tajemnice – przygodowy spacer dla najmłodszych

Po czym na europejskich dworach rozpoznawano Sarmatów i kim oni byli? Czy orszady to owady? Dlaczego król wybrał sobie na pupilka…robaka? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas niedzielnego spaceru. W programie mamy m.in. łamigłówki i kolorowanki, więc dobrze zabrać ze sobą kredki.

Kiedy? 21 maja (niedziela) godz.11.00. (miejsce zbiórki Księgarnia Wilabuki)
Wyprawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Biletem wstępu jest zakup dostępnej w WilaBukach gry „Detektywi w wielkim mieście”(22,90 zł.).
Prowadzi: Hanna Dzielińska, przewodnik miejski, dziennikarka i autorka miejskich gier przygodowych dla dzieci i dorosłych.

.

Święto Starych Bielan

Mamy powody do świętowania! Dzisiejsza ulica Płatnicza, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom, powstała dokładnie 90 lat temu, jako ulica Chełmżyńska. Jej budowę, połączoną z budową osiedla „Zdobycz Robotnicza”, uznaje się symbolicznie za moment powstania dzisiejszej Dzielnicy Bielany. Z tej okazji razem z mieszkańcami Starych Bielan zaplanowaliśmy święto bielańskiej „starówki” – 21 maja, na które serdecznie zapraszamy!

Będzie to wspaniała okazja do integracji – mieszkańcy ulicy wyjdą z domów i w swoich ogródkach przygotują mini wystawy oraz wyprzedaże garażowe. Na dzieci czekać będą warsztaty taneczne, animacje i zabawy. Na wszystkich gra miejska, do której włączyć będzie się można przez cały czas trwania imprezy, strefa z rękodziełem, mała gastronomia i koncerty. Zagrają: duet Stryjenka i Wuj, czyli Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, wokal) i Patryk Walczak (akordeon) oraz zespół Kapsel.

To do zmroku, a potem? Gdy zrobi się ciemno zaprezentowany zostanie pokaz starych zdjęć, któremu towarzyszyć będzie opowieść varsavianisty – Jarosława Zielińskiego. Na koniec pokażemy film z archiwum Filmoteki Narodowej – oczywiście o tym jak budowano ulicę – jubilatkę.

.

Targ Śniadaniowy na Mokotowie

Targ Śniadaniowy powraca na Skwer AK Granat! … w każdą niedzielę od 10:00 do 17:00 na Skwerze (róg ul. Puławskiej i Woronicza) będziemy relaksować się na trawie i zajadać pysznym jedzeniem 🙂
Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie niedziele razem z nami!

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla wegetarian, wegan i witariańska. Produkty bez glutenu. Zawsze produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywanie z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– plac zabaw dla dzieci
– wypożyczalnia kocyków

.

Majowa wycieczka przyrodnicza | park wilanowski – w poszukiwaniu  motyli

Podczas majowej wycieczki po parku wilanowskim poszukamy motyli. Dowiemy się, skąd pojawiają się one wiosną, a możliwości jest wiele… Przyjrzyjmy się też majowym roślinom – zwłaszcza tym dzikim, na które rzadziej zwracamy uwagę, a które spontanicznie rozwijają się w ogrodach krajobrazowych.
————————–————————–————————–————
ODBIORCY: rodziny z dziećmi w wieku 5–12 lat
MIEJSCE: ogrody wilanowskie | spotykamy się przy kasie muzeum
REZERWACJA: nie obowiązuje
KOSZT: należy kupić bilet do parku | 5 zł – bilet zwykły, 3 zł – bilet ulgowy, dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

.

Graniogotowanie – Koncert Muzyki Klasycznej

Graniogotowanie w Teatrze Ochoty to kolejny koncert muzyki klasycznej z cyklu Klasyka Dzieciom. Jest to niesamowita okazja przekonania się o tym, że muzyka jest zabawą i radością. Tym razem oprócz skrzypiec i pianina wystąpi PERKUSJA.
W czasie koncertu zabrzmią największe przeboje muzyki klasycznej.
Koncert jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 7 lat.
10.00 dzieci 0-3 lat
11.15 dzieci 0-3 lat
12.30 dzieci 3-7 lat

Bilety w cenie 15 zł. za osobę. Bilety należy nabyć zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu 608 872 358 , wystarczy wysłać SMS z tytułem koncertu, swoim nazwiskiem, wybraną godzinę i ilością miejsc, które się rezerwuje.

Więcej informacji: http://muzykal.pl/koncerty-dla-dzieci

.

Piknik rodzinny w Wolnej Szkole Przygoda na Bemowie

Serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik w Wolnej Szkole Przygoda na Bemowie. Podczas pikniku będziecie mogli zobaczyć nasze miejsce, wziąć udział w grach i zabawach, skorzystać z poczęstunku i poznać naszą kadrę, dzieci oraz założycieli. Dowiecie się też jak wygląda życie w naszej szkole. Będziemy mogli razem wyjść do lasu, pośpiewać i wziąć udział w warsztatach.

Wstęp wolny.

.

Żegnamy zimnych ogrodników

Zapraszamy na kolejny piknik ogrodniczy na Forcie Bema!
Druga połowa maja to najlepszy czas by obsadzić nasze grządki warzywami i ziołami. Wspólnie rozplanujemy rozmieszczenie pomidorów, cukinii, dyni, buraków i innych roślin. A po skończonej pracy tradycyjnie zrelaksujemy się w hamakach:)

Przynieście koce oraz coś do jedzenia i picia!

.

Majówka Tradycyjnie Na Ludowo Wielokulturowo

Ludowa, wielokulturowa majówka w Parku Szczęśliwickim na warszawskiej Ochocie. Muzyka, taniec z całego świata, rękodzielnicy, ginące zawody, lokalne przysmaki. Warsztaty i zabawy ludowe. W niedzielę 21 maja 2017 r. w godzinach 12.00 – 18.30 w Parku Szczęśliwickim odbędzie się tradycyjna impreza plenerowa klimatem nawiązująca do dawnych jarmarków.

W tegorocznym programie m.in.:
? na scenie: Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka”, Studio tańców irlandzkich „Dunmore” z Ośrodka Kultury Ochoty, Zespół Tańców Bałkańskich „KOLO” z Bielska Białej, szkoła „Tureckie klimaty” z Krakowa i zespół „Kartuli” przy Stowarzyszeniu Most do Gruzji z Krakowa z gościnnym udziałem gruzińskiej grupy tanecznej „DAISI”, Syrbacy Dzieciacy z Grodziska Mazowieckiego, Grupa Bandurzystek z Ukrainy, zespół „Madrugada Flamenco”, Teatr Tańca „Nataraja” oraz na zakończenie potańcówka z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną.

? Ponadto w otoczeniu przyrody:
jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego, prezentacja kuchni tradycyjnej i etnicznej, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i rodziców (m.in.: tkactwo, wiklina, rzeźba, ceramika, kwiaty z bibuły, wycinanki łowickie, kurpiowskie, świece woskowe, zabawki drewniane i inne), pokazy rzemiosł średniowiecznych tj.: rogownictwo, snycerstwo, mincerstwo, kowalstwo.

.

Dzisiaj zjadłem dinozaura – pokaz dla dzieci 7-11 i ich rodziców

Zapraszamy do Centrum Kultury Wilanów na rodzinny pokaz naukowy z udziałem polskich paleontologów pt „Dzisiaj zjadłem dinozaura – czyli wszystko, czego jeszcze nie wiecie o prehistorycznych gadach” . Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 7-11 lat i ich rodziców. Podczas spotkania przedstawimy słuchaczom i słuchaczkom ciekawostki oraz wyniki najnowszych badań na temat dinozaurów i rozprawimy się z mitami na ich temat. Dowiemy się między innymi: co wspólnego z dinozaurami mają współczesne ptaki, który dinozaur miał mózg wielkości mandarynki i czy dinozaury tańczyły. Informacje zawarte w wykładzie pozwolą również zrozumieć, jak wyglądał świat dinozaurów i w jaki sposób ich szczątki zachowały się do dzisiaj. Dowiemy się także, jaki był wkład polskich paleontologów w odkrycia w dziedzinie światowej dinozaurologii i gdzie dziś można znaleźć skamieniałości dinozaurów.
Spotkanie poprowadzą paleontolodzy z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk dr Magdalena Łukowiak i Daniel Madzia.

BILETY: 15 zł , 20%zniżki na Kartę Dużej Rodziny
Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży internetowej na stroniewww.naud.edu.pl w zakładce BILETY. Nie prowadzimy sprzedaży biletów przed pokazem!
BARDZO psoimy o przestrzeganie podanego wieku dzieci!

.

Rodzinne Poranki Operowe / Papageno, czyli bajka o zaczarowanym flecie

Spektakl oparty na słynnej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta „Czarodziejski flet”. Szlachetna, a momentami dramatyczna muzyka genialnego kompozytora wyraża porządek świata, ale także marzenie człowieka o miłości. Wesoły ptasznik Papageno szuka swojej Papageny a książe Tamino szuka Paminy- córki Królowej Nocy, uwięzionej przez Sarastra. Dobro wygrywa walkę ze złem dzięki zaczarowanym instrumentom oraz nadziei i wytrwałości bohaterów. Wystąpią znakomici artyści Warszawskiej Opery Kameralnej, która specjalizuje się wykonywaniu Mozarta organizując od 26 lat Festiwale Mozartowskie w Warszawie.
Niedzielne poranki operowe dla najmłodszych są propozycją rodzinnego spędzania wolnego czasu przy muzyce operowej.
/ Przygotowane zostały specjalnie dla odbiorców w wieku 3-8 lat.
/ Spotkanie prowadzi Pan Libretto – narrator, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc.
/ Spektakle trwają ok. 1 godziny (łącznie z ok. 20-minutową przerwą, w czasie której przeprowadzana jest specjalna animacja dla dzieci).

.

Bajka o dwóch królestwach

Nie ma nic piękniejszego jak bajka o prawdziwej miłości… jednak zanim nasz kraj opanowało to uczucie panowała tu tak zmienna temperatura jak zmienna jest pogoda. Dwa skłócone królestwa, dwie wersje wydarzeń i tajemnica skrywana przez Królową Kroplę. Zapraszamy tych młodszych i tych starszych widzów na muzyczne przedstawienie ze szczęśliwym zakończeniem.
Przedstawienie skierowane jest dla dzieci od 4 roku życia.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paulina Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paulina
Gość
Paulina

A i jeszcze dni otwarte unii europejskiej 😀
https://dniotwarte.eu/