Czego szukasz?

Zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 14-15 kwietnia

z dzieckiem w Warszawie - blog

Planujesz właśnie weekend z dzieckiem w Warszawie?! Wspaniale! Przygotowałam dla Was listę najlepszych stołecznych atrakcji w nadchodzącą sobotę i niedzielę. Wspaniałej zabawy! Będzie mi bardzo miło jeśli udostępnisz ten post – niech trafi do jak najszerszego grona odbiorców. Pięknego weekendu, Moi Mili!

.
Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

Spis treści:

S O B O T A

Targ Śniadaniowy na Żoliborzu START

Targ Śniadaniowy zaczyna szósty rok !! swojej działalności w miejscu gdzie wszystko się zaczęło
Przed nami start sezonu i świętowanie ukończonych 5 latek.
Dzięki współpracy z Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy w tym roku odbędzie się kilka wydarzeń specjalnych z przedstawicielami Ambasad i oficjalnych organizacji międzynarodowych.

Zabierzcie przyjaciół, znajomych i rodzinę na śniadanie i świętujcie z nami weekendowe odpoczywanie.

Tradycyjnie czekać na Was będą:
– szeroki wybór wysokiej jakości produktów od najlepszych dostawców:
warzywa, owoce, nabiał, wędliny, sery, kuchnia dla wegetarian, wegan i witariańska. Produkty bez glutenu, produkty tradycyjne i regionalne kuchni polskiej. Wypieki na słodko i wytrawnie, produkty sezonowe, wiele dobrego jedzenia i produktów spożywczych z różnych części świata
– oferta posiłków i dań serwowanych na miejscu od kuchni świata po domową kuchnię i kreatywne potrawy przygotowywanie z sercem przez prawdziwych pasjonatów
– jadalnie na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni
– moc atrakcji jak zajęcia sportowe, weekendy tematyczne
– działalność edukacyjna realizowana po przez warsztaty tematyczne, spotkania z organizacjami zajmującymi się świadomym i zdrowym stylem życia, warsztaty dla dzieci (plastyczne, muzyczne, ceramiczne, teatralne, kulinarne)
– wypożyczalnia kocyków
– leżaki, hamaki
– woda dla czworonogów
– muzyka grana na żywo i cudowne playlisty 🙂

Program atrakcji powstaje na bieżąco i jest publikowany na ścianie aktualnej strony właśnie tutaj 🙂
Zapraszamy do współpracy:
wspolpraca@targsniadaniowy.pl
Zgłoszenia Wystawców
wystawcy@targsniadaniowy.pl
Marketing
marketing@targsniadaniowy.pl

***
W niezobowiązującej atmosferze podczas śniadania na świeżym powietrzu relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu odpoczywamy myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.
o(d)żywiamy miasto !!!

.

Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami – wystawa

„Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”

Wystawa czasowa w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Początki wspólnej historii człowieka i pszczół sięgają zamierzchłych czasów. Te pracowite stworzenia, choć badane i opisywane od wieków, wciąż wydają się być tajemniczymi cudami natury. Żyją w zhierarchizowanej grupie, potrafią kodować informacje w tańcu, a przede wszystkim gwarantują przetrwanie wielu żyjącym na ziemi gatunkom, w tym człowiekowi. Pszczoły dzielą się z nami swoimi cennymi produktami oraz są niezbędnym ogniwem w procesie wegetacji roślin.

Wystawa „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami” stworzona przez Zamek Cieszyn pozwoli nam odkryć to, czego nie wiemy o pszczołach. Sprawdzimy, jak wygląda ich współpraca z człowiekiem, jak inspirują twórców oraz dowiemy się, kim są współcześni pszczelarze. Wystawa w Muzeum dla Dzieci prezentować będzie również obiekty związane z pszczelarstwem i bartnictwem ze zbiorów Państwowego Muzeum Etnograficznego
w Warszawie oraz udostępnione przez partnerów wystawy.

Wejdziecie wraz z nami do świata pszczół!

.

Otwarcie sezonu lodowego w PasteLove!

Zapraszamy już 14 kwietnia na otwarcie sezonu lodowego w PasteLove! ?❤️☀️Przygotujcie się na eksplozje nowych smaków, na pewno się nie zawiedziecie ??
Będziecie? Czekamy na Was!❤️??

.

Gra miejska – Marymonckim Szlakiem

Wiosna nadeszła, więc może warto wyjść z domu?;-)
„Marymonckim szlakiem” to gra przygotowana przez mieszkańców i miłośników Marymontu dla wszystkich, którzy ciepłą myślą otaczają naszą historyczną dzielnicę. Marymont skrywa wiele tajemnic, do odkrycia których serdecznie wszystkich zapraszamy!

Jak to zrobić? Zebrać grupę bliskich i przyjść pod szkołę na Rudzką!
10:00 – 11:30 – rejestracja patroli i rozpoczęcie gry (grę można zacząć już o 10:00, wówczas patrol ma więcej czasu!)
13:00 – zakończenie gry
13:30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

W trakcie gry współzawodnictwo będzie prowadzone w dwóch kategoriach:
– rodzinnej, przeznaczonej dla grup co najmniej 3 osób, w składzie których znajduje się dziecko do 13 lat;
– open, w której wziąć może dowolna grupa co najmniej 3 osób.

Udział w grze jest bezpłatny, prawie… Bo podczas gry odbędzie się zbiórka funduszy, które w całości przeznaczymy na wsparcie hospicjum domowego prowadzonego przez Stowarzyszenie Apostolstwa Miłosierdzia pw. św. Alojzego Orione działające przy ul. Gdańskiej 4. Cennika nie będzie, ale liczymy, że wspólnie zrobimy coś dobrego!

.

Festiwal gier planszowych | Empik Galeria Północna

Gry planszowe to fantastyczna zabawa i świetny trening dla umysłu. A przede wszystkim – spotkanie z drugim człowiekiem, czyli wspólne przeżywanie emocji i spędzanie czasu w dobrym towarzystwie.

Na prezentacje planszówek zapraszamy graczy od lat 3 do 103: grupy przyjaciół, całe rodziny i pojedyncze osoby, które chciałyby pograć z nowymi znajomymi w popularne gry lub przetestować premierowe tytuły a także wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Wstęp wolny.

Do wspólnej zabawy zapraszają: empik oraz wydawcy gier planszowych: Trefl, Tactic, Hasbro, Egmont, Hippocampus, Nasza Księgarnia, Granna, Foxgames, Portal Games, TM Toys, Zielona Sowa i Mattel.

.

Zwariowane Eksperymenty Szalonych Naukowców

Zwariowane eksperymenty, wybuchowe reakcje i ciekawe badania!
Podczas wydarzenia przekonajcie się, czy lód może być gorący, zbudujcie latarkę owocowo-warzywną, zbadajcie czy witamina C potrafi być żarłoczna jak pirania, sprawdźcie czy gorąca woda może działać jak gumka do ścierania i stwórzcie tęczę na mleku!

Data: 14.4.2018 (sobota)
Godzina 12:00 – 16:30
Wstęp bezpłatny
Wydarzenie dla dzieci od 5 r.ż.
Pokazy z udziałem publiczności

.

Basia w kinie Muranów

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – wreszcie na dużym ekranie. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.

14 kwietnia „Basia” zawita na duże ekrany.
Cztery odcinki serialu „Basia” wyprodukowanego przez Grupę Smacznego miały swoją festiwalową odsłonę podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie i Wrocławiu, gdzie okazały się prawdziwą rewelacją. Ten zestaw został powiększony o premierowy, piąty odcinek: Basia i nowy braciszek:

.

Dzień z życia ornitologa – rodzinny pokaz naukowy

Zapraszamy dzieci w wieku od 8-12 z rodzicami/opiekunami na pokaz naukowy „Dzień z życia ornitologa – tajniki życia ptaków z wysp wiślanych”, który odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz.12.00 w Dom Kultury TuPraga . Tematem przewodnim spotkania będą metody ochrony i badań mew i rybitw, jakie od blisko 30 lat prowadzimy w dolinie Wisły. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać warsztat pracy ornitologów umożliwiający „podglądanie” codziennego życia kolonijnych ptaków, ale przede wszystkim ptaki zasiedlające dolinę Wisły. Będą też mieli możliwość zobaczyć, a nawet dotknąć wyposażenia, którego używamy w trakcie badań i działań ochronnych.
WSTĘP: nieodpłatny, zapisy obowiązują
ZAPISY: https://goo.gl/forms/wUCs81NjnnTe4dEg1
KONTAKT: kontakt@naud.edu.pl , tel. 505 078 713
Po spektaklu odbędzie się kwesta w ramach akcji Kilometry Dobra na ORGANIZACJĘ SPEKTAKLI NAUKOWYCH Fundacji Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego.Liczymy na Państwa hojność. Dziękujemy!

.

Rodzinne czytanki

wstęp: wolny, rezerwacja miejsc online lub telefonicznie
instruktorka: Magdalena Mrozińska
sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro

„Rodzinne czytanki” to cykl skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodziców/opiekunów/dziadków. W trakcie spotkania połączonego z czytaniem odbędzie się warsztat z Magdaleną Mrozińską, autorką książki “Paskudki słowiańskie”, inspirowanej rodzimą mitologią. Aktywne, grupowe czytanie poprowadzone przez autorkę książki zostanie połączone z warsztatami artystycznymi i zabawą edukacyjną. Dzięki samemu spotkaniu z “Paskudkami słowiańskimi” Mrozińskiej, dzieci i rodzice wyruszą na wyprawę w świat wierzeń naszych przodków – Słowian. „Paskudki” zachowują istotę swojego charakteru, ale ukazane zostały przewrotnie i humorystycznie, dzięki czemu wzbudzają sympatię dzieci.

.

Warsztaty stolarskie „Deska do deski”

Warsztaty dla smyka z opiekunem.
Zapraszamy małych i dużych miłośników piłowania, wbijania gwoździ, robienia wiórów i budowania z drewna.
Na kwietniowych zajęciach robimy podstawkę pod gorący kubek.
Prowadzenie warsztatów – Marek Węgrzyn

.

Warsztaty z fizyki dla dzieci pt. Świeczka prawdę Ci powie!

Szalona, dynamiczna, niezwykle wciągająca: Fizyka dla dzieci!
14 kwietnia (sob) po raz kolejny spotkamy się, by eksplorować tajemnice świata.

Tym razem temat gorrrrrrący: ŚWIECZKA!

? Dzieci dowiedzą się, do czego potrzebny nam tlen i dwutlenek węgla,
? Dowiedzą się także, jak powstaje reakcja chemiczna,
? Samodzielnie przeprowadzą także iście ogniste doświadczenia!

?14 kwietnia (sobota) o godz. 10.
?Zajęcia trwają 1,5h (90min), przepełnione są doświadczeniami, badaniami i obserwacjami.
?Wiek dzieci: 6-10 lat (sprytne 5-latki też weźmiemy ;P).
?Koszt: 50zł, zniżki dla rodzeństwa, kolegów, znajomych znajomych 🙂

Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy:
?blanka@rozkminki.com,
☎️793 532 246

.

Warsztaty „Co robi artysta?” dla rodzin z dziećmi z autyzmem

info: warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
godz. 10.00 (dzieci w wieku 4–6 lat)
godz. 11.00 (dzieci w wieku 7–12)
czas trwania zajęć: 60-90 minut
prowadzenie: Magdalena Olasińska, Agnieszka Szostakiewicz
zapisy: a.zdzieborska@zacheta.art.pl lub tel. 22 556 96 42

Warsztaty na wystawie Wszystko widzę jako sztukę. Wystawa dla dzieci

Czy sztuka współczesna może zachwycić małe dziecko? Czy sztuką i w sztukę można się bawić? Chociaż sztuka współczesna może wydawać się onieśmielająca i za trudna, by pokazywać ją najmłodszym, jesteśmy pewni, że właśnie ci odbiorcy przyjmą ją bez zahamowani. Przecież „każde dziecko jest artystą. Jedyny problem to pozostać artystą, kiedy się już dorośnie”, jak twierdził Pablo Picasso.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych widzów, którzy najpełniej poznają świat nie tylko przez obserwację, ale też poprzez kreację, podzieliliśmy wystawę na dwie strefy: muzealną i freestylowo twórczą. Centralna część to wybudowany w galerii wielki kubik z pracami artystów, wokół niego rozciąga się artystyczny plac zabaw z zadaniami dla dzieci, nawiązującymi do prezentowanych dzieł.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Jeśli uczestnicy warsztatów korzystają z systemów AAC, niezbędne jest, by zabrali ze sobą swoje pomoce do komunikacji. W tej sytuacji prosimy, aby rodzice/opiekunowie zapisując się na warsztaty, poinformowali o potrzebach dziecka. W czasie warsztatów edukator będzie miał do swojej dyspozycji zestaw piktogramów i zdjęć potrzebnych do objaśniania pojęć używanych podczas zajęć.

.

Akademia Małego Muzyka w każdą sobotę od 13:30

Jak co sobotę zapraszamy na nasze umuzykalniające zajęcia grupowe dla najmłodszych! ???‍?‍?‍?

W każdą sobotę od godziny:
13:30 – Akademia Małego Muzyka, dla dzieci 2,5-3,5lat.

Akademia Małego Muzyka – umuzykalniające spotkania grupowe dla dzieci w wieku 2.5 – 5 lat. Zajęcia te są skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i prowadzone są przez Agatę Przygócką, która poprzez grę na pierwszych instrumentach wprowadza maluchy w świat muzyki, harmonii i rytmu.

Prowadzimy w soboty również grupę dla dzieci w wieku 2-3 lat od godz. 12:30!

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę:
Fundacjafabrykamuzyki.pl/zajecia-muzyczne-rytmika-dla-dzieci-warszawa/
Lub pod numerem:
Nr tel.: +48883101080.

.

Twórcza RZECZYwistość w kwietniu. Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Od konkretu do twórczych działań!

Na spotkania z tego cyklu zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (2,5–5 lat) wraz z opiekunami. Podczas zabawy oraz rozmów będziemy poznawać rzeczy warszawskie. Zajęcia są nastawione na doświadczanie i tworzenie.
W każdy drugi piątek i drugą sobotę miesiąca zastanawiamy się Co to? Kto to? Inspiracją tych spotkań jest wybrany obiekt z naszego muzeum. Poznajemy go i badamy poprzez zabawy i ćwiczenia. Następnie tworzymy przy użyciu różnych narzędzi oraz ciekawych technik plastycznych.
W trzeci piątek i trzecią sobotę miesiąca dajemy ponieść się fantazji! Co by było gdyby… to spotkania, na których patrzymy na rzeczywistość z przymrużeniem oka. Tworzymy w oparciu o zagadki, pytania, domysły. Przede wszystkim dobrze się bawimy!

☞ KWIECIEŃ
13.04, 14.04: Co to? Kto to? Wazon
Wspólną zabawę rozpoczniemy szukając różnych naczyń w Gabinecie Archeologicznym. Zbadamy, czy po kształcie można rozpoznać ich funkcję. Odszukamy tych do prezentowania kwiatów. Sprawdzimy czy za bukietem można się schować?

☞ DLA KOGO: rodziny z dziećmi (2,5–5 lat)
☞ WSTĘP: 10 zł (dziecko + opiekun), liczba miejsc ograniczona
☞ MIEJSCE SPOTKANIA: przy kasach w kamienicy nr 42
☞ TERMIN: drugi i trzeci piątek miesiąca, w godz. 16.00–17.00, druga i trzecia sobota miesiąca, w godz. 11.00–12.00, 15.00–16.00
☞ REZERWACJE: http://bit.ly/2wL4Giq

.

Wschodni ślad. Praski przewodnik komiksowy: warsztaty dla dzieci

Wschodni ślad. Praski przewodnik komiksowy.
Spacery. Komiksy. Warsztaty historyczne. Działania plastyczne.

Zapraszamy na warsztaty, na których polsko- i rosyjskojęzyczne dzieci, mieszkające na warszawskiej Pradze, wspólnie, pod okiem prowadzących, przygotują komiksowy przewodnik historyczny po dzielnicy, w szczególny sposób uwzględniający ‘wschodnie ślady’ w jej przestrzeni.

Prowadzący:
Daniel Chmielewski (autor komiksów)
Anatol Karoń (przewodnik po Warszawie/ malarz i rzeźbiarz)
Ewa Ziajkowska (kuratorka z Muzeum Warszawskiej Pragi).

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 9 – 15 lat, będą prowadzone jednocześnie w języku polskim i rosyjskim.

I grupa:
START: 14.04, godz. 10.00 – 13.00
pozostałe terminy: 21.04, 28.04 (w tych samych godzinach)
! zapisy do 14 kwietnia !

.

N I E D Z I E L A

Kulturaki. Literatura / Głębocka 66

Wspólne czytanie na scenie wierszy Brzechwy z Grażyna Szapołowska, koncert Budyń Julka Tuwima, Ostry Dyżur Literacki, 5 niezwykłych stref warsztatowych a także goście specjalni: aktorzy, rysownicy, dziennikarze i podróżnicy. To wszystko wydarzy się w ramach pierwszej edycji największego rodzinnego festiwalu kulturalnego na Białołęce: KULTURAKI, która odbędzie się 15 kwietnia w Białołęcki Ośrodek Kultury przy Głębockiej 66. W tym roku tematem przewodnim jest LITERATURA.

✪ Wstęp na festiwal oraz udział w warsztatach bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja w kasach BOK.

.

Detektywi Architektury na tropie zabytków

W związku z obchodzonym 18 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ochrony Zabytków w najbliższy weekend zapraszamy na warsztaty:

??Detektywi Architektury na tropie zabytków ?️??

✔️14 kwietnia o godzinie 17.30
BUDUJEMY: Tower of London

✔️15 kwietnia o godzinie 12
BUDUJEMY: Koloseum

✔️o godzinie 17
BUDUJEMY: Rzymskie Akwedukty

Zapisów na warsztaty można dokonać telefonicznie 533 334 090 lub mailowo: biuro@klockownia.com

UWAGA! Rodzice również mile widziani na strefie budowy! ?‍?‍?‍?

.

Aktorzy czytają dzieciom: Maria Pakulnis czyta bajki Juliana Tuwima

15 kwietnia, na godz. 12:00, zapraszamy do Kalinowego Serca na kolejne spotkanie z cyklu „Aktorzy czytają dzieciom”. Tym razem naszym gościem będzie aktorka – Maria Pakulnis, która przeczyta bajki Juliana Tuwima! Spotkanie jest idealną formą rozrywki dla Was rodziców i przede wszystkim dla Waszych pociech! Do zobaczenia!

Bilety: Kalinowe serduszko 10 zł
Rezerwacje: 887 333 383

.

Krecik i spodenki – spektakl dla najmłodszych

Zapraszamy na spektakl dla dzieci. Bilety w cenie 8,- do nabycia w Wawerskim Centrum Kultury ul. Żegańska 1a, tel 22 443 70 73

.

Świat w dioramie. Warsztaty rodzinne z Katarzyną Przezwańską

Jak mógłby wyglądać świat, gdyby każdy mógł go sobie od nowa wymyślić? Na warsztatach z Katarzyną Przezwańską z naturalnych materiałów, takich jak kamienie, muszle, szyszki czy patyki, stworzymy dioramy przedstawiające wymarzone krajobrazy. Wszystkie materiały zapewniamy, ale jeśli po drodze do Zachęty zobaczycie piękny liść albo wyjątkowy korzeń, to można go będzie włączyć do waszego świata.

Katarzyna Przezwańska — (ur. 1984), malarka, autorka instalacji. „Poszukiwanie odpowiednich kolorów to zwykle dość długi proces, który zależy od wielu czynników. Zazwyczaj wiem, jak chcę, żeby coś wyglądało, ale żeby osiągnąć ten wyobrażony efekt, robię dużo próbek, obserwuję, jak się zachowują w różnym świetle. Inaczej jest we wnętrzu, inaczej na zewnątrz. Zawsze staram się też zrobić makietę — to jest moje ulubione narzędzie pracy — daje najwięcej kontroli i najlepsze wyobrażenie jak to naprawdę będzie wyglądać”. W twórczości Przezwańskiej ważny jest kolor, jego odbiór i relacje z architekturą, wnętrzem, strojem. Specjalnie na wystawę artystka zaprojektowała instalację Basen — na jego dnie namalowany jest obraz tworzący iluzję tafli lśniącej wody. Pierwszy Basen powstał w nieużywanej od lat fontannie przed gmachem Muzeum Narodowego w Warszawie, której artystka symbolicznie przywróciła dawną funkcję.

godz. 12.30:dzieci w wieku 4-6 lat
godz. 15: dzieci w wieku 7-10 lat
prowadzenie: Katarzyna Przezwańska
bilety: 18 zł (bilet rodzinny), zbiórka w holu głównym
zapisy : zacheta.art.pl/pl/kalendarz/warsztaty-rodzinne-na-wystawie-dla-dzieci-wszystko-widze-jak-3

.

„Sklep z zabawkami” z cyklu Niedzielne Bajeczki

.

Dziecięce ogrody muzyczne – Indie

Dziecięce Ogrody Muzyczne. Tematem będą dalekie Indie. Spróbujemy przybliżyć do nich najmłodszych dzięki muzyce, dziełom sztuki i baśniom. Dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Sala widowiskowa/bilety 10 zł (na kupbilecik.pl i w kasie SDK od 2/04/2018)

.

Spektakl dla dzieci „Bajka kosmiczna”

Komandor Start marzy o spotkaniu z ufoludkami – właśnie planuje ucieczkę z zaśmieconej Ziemi na planetę Vita.
Chce zabrać ze sobą swojego niezastąpionego robota Astrę 5, która bardzo pragnie mieć serce. Jednak nieoczekiwanie na podwórku Marcela i Kornelii pojawiają się „obcy przybysze”! Skąd się wzięli? Cóż! „Marzenia się spełniają, gdy im inni pomagają” – jak mawia Astra 5.
Śmieszni przybysze zachwycają się urokiem przyrody i dziwią tym, że niektórzy ludzie niszczą ją lub marnują mnóstwo czasu siedziąc przed komputerem zamiast się nią cieszyć. Kornelia i Start bardzo zmienią się po spotkaniu z UFO – oczywiście na lepsze!

wstęp: 8 zł

.

Poranek muzyczny dla dzieci: Syria

Poranek muzyczny dla dzieci. Muzyczna podróż dookoła świata, odcinek pierwszy: Syria
wstęp wolny

Zapraszamy na nowy cykl niedzielnych poranków muzycznych. Raz w miesiącu najmłodsi mieszkańcy Bemowa, a także ich rodzice, opiekunowie i dziadkowie będą mieli okazję poznać muzykę, kulturę, obyczaje i ludzi z różnych części świata. Na początek – Syria.

Bemowskie Centrum Kultury odwiedzi Adeb Chamoun. Adeb urodził się w muzycznej rodzinie. Jego pierwszym nauczycielem był brat Abdul, mistrz gry na syryjskich instrumentach perkusyjnych. Adeb Chamoun gra na instrumentach perkusyjnych arabskich, perskich oraz latynoskich, miedzy innymi riq, darabuka, tar, daf, cajon, conga. Adeb jest otwarty na muzykę innych regionów świata, chętnie eksperymentuje w stylach jazzowym, etnicznym, arabskim, tureckim, perskim, latynoskim i folklorem polskim.

.

Mirabelka z Nalewek – warsztaty dla dzieci

Kwiecień do szczególny miesiąc dla żydowskiej, muranowskiej i warszawskiej pamięci. 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Na Muranowie wciąż rosną drzewa, które pamiętają dawnych mieszkańców Muranowa, mówi się, że niektóre z nich szumiały w jidysz. Była wśród nich mirabelka, która rosła na dawnej ulicy Nalewki, a dzisiejszej Andersa. Niedawno została ścięta, ale mieszkańcy doskonale ją pamiętają, opowiadają o niej historie i zastanawiają się co zrobić by do nich wróciła. Na warsztatach podzielimy się historiami, o których szumią drzewa, a potem zastanowimy się jak te historie zasiać z powrotem na Muranowie.

Centrum Kultury Jidysz (Warszawa, ul. Andersa 15) zaprasza 15 kwietnia (niedziela), o godz. 11:00 na warsztaty dla dzieci 3-8 lat.

Prowadzenie: Anna Pietruszka-Dróżdż i Patrycja Dołowy z dawnej Fundacji MaMa

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zapisydo 13 kwietnia pod adresem: ckj@jidysz.org.pl

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

.

Zaczarowany świat Syberii. Warsztaty z „Angarą, córką Bajkała”

Warsztaty dla młodych odkrywców i (przyszłych) podróżników od lat 6, które poprowadzą słynny podróżnik-kajakarz Aleksander Doba oraz Agnieszka Matkowska, znawczyni Buriacji i tłumaczka.

Podczas spotkania będzie mowa o Syberii, żywiole natury, czyli Bajkale, Angarze i innych syberyjskich rzekach i krainach oraz o potędze kultury, czyli buriackich mitach i legendach.

Będzie to dzień pełen buriackich niespodzianek przygotowanych we współpracy z autorkami i Ilustratorkami książki „Angara, córka Bajkała”, Olgą Jertachanową i Iriną Jertachanową, wydawnictwem Media Rodzina i Rosyjskim Centrum Kultury i Nauki w Warszawie.

Warsztaty w języku polskim i rosyjskim, ilość uczestników ograniczona, obowiązują zapisy: ronik@ronik.org.pl do 10 kwietnia.

.

Bajka dla dzieci Baju,baju, baj czyli odwiedziny Jana Brzechwy

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Jumaja.
„Baju baj…czyli spotkanie z Janem Brzechwą” to spektakl skonstruowany na bazie krótszych i dłuższych utworów dla dzieci autorstwa niekwestionowanego mistrza gatunku Jana Brzechwy. Będzie można usłyszeć między innymi takie teksty jak: „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Samochwała”, „Na straganie”. Teksty wplecione są w zabawną fabułę, w której poeta Jan Brzechwa, przenosi widzów do świata swojego dzieciństwa. Wakacje u cioci na wsi, to miejsce pełne inspiracji do napisania najciekawszych dziecięcych wierszy.

.

Podróżniczek dla dzieci „Śpiewające małpki, leniwce..”

Zapraszamy wszystkie dzieci na Podróżniczka „Śpiewające małpki, leniwce -przedszkolaki i niezwykłe niedźwiadki” – spotkanie z Małgorzatą Zdziechowską w ramach Akademii Odkrywcy im. T. Halika

Poznamy małpki, które tworzą niezwykle piosenki, odwiedzimy przedszkole dla leniwców i dowiemy się jak podać choremu niedźwiadkowi tabletkę. Pani Małgosia zabierze dzieci w niepowtarzalną podróż po niezwykłym świecie zwierząt. Przy użyciu wszystkich zmysłów będziemy odkrywali fascynujące informacje i ciekawostki na temat różnych gatunków dzikich zwierząt. Zajęcia będą urozmaicone wieloma ciekawymi zadaniami, zabawami i zagadkami.

Bilety: 10zł dziecko , 10 zł opiekun. przedsprzedaż od 10.04

.

Programowanie Zajęcia pokazowe

W niedzielę 15 kwietnia o godz. 17.00 i 18.15 zapraszamy na pierwsze zajęcia z nowego cyklu Programowanie. Na kursie dzieci będą tropić przestępców, rozwiązywać zagadki i ratować świat, a wszystko przy pomocy gier, które same stworzą! W formie kreatywnej zabawy uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu logiki i algorytmiki.

Na pierwszych zajęciach z cyklu zaprezentowany zostanie program Scratch, w którym dzieci będą pracować podczas kursu. Dzięki „Odysei kosmicznej będziemy towarzyszyć sondzie kosmicznej Voyager w jej podroży przez Układ Słoneczny. Odwiedzimy między innymi pas asteroidów, Jowisza, Saturna, Neptuna i przestrzeń międzygwiezdną.

Zajęcia poprowadzi zawodowy programista z Bricks 4 Kidz – Warszawa, PL, doświadczony w nauczaniu dzieci i młodzieży. Wielkość grupy nie przekracza 10 osób, co pozwala na indywidualne podejście do uczestników. Każde dziecko pracuje samodzielnie we własnym tempie.

Zajęcia dla dzieci 8-12 lat
Wstęp na zajęcia pokazowe: 20 PLN

ZAPISY I INFORMACJE: ksiegarnia@malabuka.pl, 22 370-25-03

.

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.