Czego szukasz?

Zaplanuj weekend z dzieckiem w Warszawie 24-25 marca

Zaraz weekend, przygotowałam więc Zajawkę, pełną inspiracji, jak spędzić go niebanalnie razem z dzieckiem. Jeśli jesteś tu od jakiegoś czasu, z pewnością wiesz, że robię to co tydzień. Przez przeszło rok nie przygotowałam listy atrakcji tylko na 2 weekendy. W przygotowanie jej wkładam zawsze dużo serducha. I czasu, rzecz jasna. Każdorazowo 3-4 godziny, czasem dłużej, zależy od tygodnia. Po co to robię? Bo wierzę, że można ciekawie spędzać czas z dziećmi, że to ważne i potrzebne. Bo widzę i słyszę, że tego potrzebujecie. Często mówicie mi o tym, gdy spotkamy się gdzieś twarzą w twarz, piszecie wiadomości czy maile. To daje mi wielką motywację, aby robić to dalej.

Nie zarabiam na tym. I nie planuję tego zmieniać. Chcę, aby Weekendowa Zajawka była wolna i niezależna, nie będę kierować się monetami, a wybór atrakcji zawsze będzie subiektywny. Jedyne, o co Was proszę to lajki – Wasze kciuki, serducha, udostępnienia i komentarze. Po to, aby Zajawka mogła dotrzeć do jak największej liczby rodziców. Abyśmy zarówno ja, jak i blog Moi Mili, mogli się rozwijać, powiększać społeczność i rosnąć w siłę.

Ktoś powie „żebro-lajki”, może mieć rację. Teraz takie czasy, wszyscy zabiegani, każdy gna przed siebie i niespecjalnie rozgląda się na innych. Tylko wiesz, co? Jest mi cholernie przykro, kiedy patrzę na statystyki. Żeby nie być gołosłowną – w ubiegłym tygodniu Weekendową Zajawkę przeczytało 2500 osób!!! A post… polubiło 60 osób. Przykro, co? Bo ten głupi lajk, to serducho czy zwykłe: „dzięki!”, nie idzie w czarną dziurę. To zajmie sekundę, nawet mniej. A trafia prosto do mnie i wywołuje uśmiech. To takie wirtualne poklepanie po ramieniu. Wtedy czuję, że to dobra robota, która Wam służy.

Ja już zrobiłam swoje, teraz czas na Was.

.

Informacji o warsztatach, kursach czy wystawach skierowanych do najmłodszych, możesz szukać również w naszej grupie. Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Ps. Każdy tytuł jest linkiem do wydarzenia na Facebooku lub strony organizatora – tam znajdziecie więcej informacji.

Ps2. Więcej atrakcji i pomysłów na wyjścia z dzieckiem w Warszawie, znajdziesz na blogu w kategorii: DZIECIĘCA MAPA WARSZAWY  – to wciąż powiększana baza miejsc stworzonych z myślą o dzieciach w stolicy. 

.

S O B O T A

Targ Wielkanocny na Żoliborzu

Zapraszamy na dwudniowy, przedświąteczny Targ Wielkanocny na Żoliborzu

Wraz z Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy organizujemy przedświąteczny targ na placu przed urzędem.

Pomimo pogodowych niespodzianek postaramy się przywitać nadchodzącą wiosnę korzystając z wyselekcjonowanej oferty produktów na świąteczny stół.
W ofercie nie zabraknie takich akcentów jak:
– palmy wielkanocne
– różności do koszyczków wielkanocnych
– stroiki, ozdóby, pisanki, jajka
– szeroki wybór zdrowych, regionalnych i oryginalnych
produktów od Wystawców z różnych części Polski

Czekać będzie pachnąca kawa i rozgrzewające potrawy, świąteczne akcenty, muzyka oraz animacje.

Prawdziwie „wiosenny” Targ będzie świetną okazją nie tylko do przygotowania się do Świąt Wielkanocnych, ale także do podzielenia się przysłowiowym „jajeczkiem” z przyjaciółmi i spędzenia weekendu w radosnej, świątecznej atmosferze!

Terminy:
24 marca – Sobota, w godz. 09:00 – 16:00
25 marca – Niedziela Palmowa, w godz. 09:00 – 16:00

.

Mamaville Targi Warszawa vol.14

MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Warszawa vol.14

ARENA URSYNÓW, 24 marca
ul. Pileckiego 122 Warszawa
WSTĘP WOLNY, godziny 10:00 – 17:00

Po raz 14-sty Mamaville w Warszawie! Witamy nowych gości i tych, którzy odwiedzają targi regularnie. Nowy rok i nowe Mamaville! Szykujemy dla Was niespodzianki, premiery różnych marek, najnowsze kolekcje Waszych ulubionych wystawców, jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych, wykłady z najnowszą tematyką oraz komfortową strefę chillout. Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, w której ten nowy obszar chcemy Wam przybliżyć. Poza tym 24 marca z nami, to świetny pomysł na sobotnie, rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

Nasze targi skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. 24 marca – jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów od oryginalnych polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Zapewniamy bezpłatny parking na 500 samochodów, wygodne parterowe wejście na halę, pomieszczenie dla mamy i dziecka oraz szerokie alejki do poruszania się z wózkami.

.

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody 2018

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. już po raz siódmy zaprasza na rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Impreza odbędzie się w sobotę 24 marca 2018 roku na Płycie Desantu.

W ogrzewanym namiocie organizowane będą konkursy i zabawy dla najmłodszych np. budowanie makiet mostów warszawskich. Starsi uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach zdrowego odżywiania lub rzeźbienia w lodzie.

Widzimy się już w sobotę od 11 🙂

.

Palma, Pisanka, Warszawiak i Warszawianka

Przyjdź do naszego stoiska wielkanocnego. Udekoruj pisanki, którymi przyozdobisz stół świąteczny oraz stwórz palmę na niedzielę palmową. Dostarczymy ci materiałów, kolorów i wiosenno-świątecznych inspiracji.

Oprócz tego wyślij życzenia do rodziny, przyjaciół i znajomych – przekaż im miłość, wyraź sympatię do miasta. Przywołajmy wspólnie magię pisania i wysyłania pocztówek wielkanocnych. Wierzymy, że pisanie kartek to sztuka, którą warto przypomnieć. Własne, nawet najprostsze słowa pokażą adresatom, że ciepło o nich myślimy – chcemy się dla nich na chwilę zatrzymać, ubrać myśli w słowa i przelać je na papier.
Do wszystkich życzeń dołączy się Warszawa, bowiem specjalnie przygotowane kartki pokażą ją w świątecznej, ciepłej odsłonie. Na miejscu przybijemy Wam specjalny stempelek i kartka będzie gotowa do wysłania.

Wszystkie kartki i znaczki udostępniamy bezpłatnie.

24 marca, Krakowskie Przedmieście przy Domu Polonii, godz. 10-20.
25 marca, Krakowskie Przedmieście przy Domu Polonii, godz. 10-20.

P.S. #ZakochajsięwWarszawie! ♥

.

Wielkanocne Warsztaty Rękodzieła Ludowego

Zapraszamy na rodzinne warsztaty wielkanocne przeznaczone dla uczestników w każdym wieku. Maluchy zapraszamy oczywiście z rodzicami.
Podczas warsztatów pod okiem doświadczonych ludowych twórców będziecie mogli nauczyć się jak wykonać malowane woskiem batikowe pisanki, palmy z bibułkowych kwiatów, pająki ze słomy i bibuły, łowickie wycinanki, czy też wiosenne stroiki i wianki z naturalnych kwiatów i gałązek.
Będzie też na was czekać kawiarenka z pysznymi domowymi ciastami i drobnymi przekąskami.
Warsztatom towarzyszyć będzie również kiermasz wyrobów naszych twórców. Znajdziecie tam pisanki, pająki, wycinanki i stroiki.
Koszt warsztatów 25 zł od osoby za jeden warsztat.
Zapisy na warsztaty pod adresem mailowym: praktyki.artanimacje@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona. Zapewniamy materiały i narzędzia.
Rezerwacja zostaje potwierdzona po wpłacie należności na konto bankowe.

Dane do przelewu:
02 1240 6218 1111 0000 4618 3941
Stowarzyszenie Artanimacje
ul. Krakowskie Przedmieście 20/22
00-325 Warszawa
tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika, warsztaty wielkanocne

.

Bezpieczne poranki w kinie Muranów

Zapraszamy na cykl poranków z Kangusiem-Ratusiem, przeznaczonych dla naszych najmłodszych widzów (3+)
Wspólnie z portalem Twójratownik.pl – szkolenie i zabezpieczenia medyczne poprzez zabawę uczymy dzieci zasad bezpieczeństwa. W programie wspólne oglądanie animowanych bajek, śpiewnie piosenek oraz animacje z Kangusiem-Ratusiem.

Spotykamy się w soboty, o godzinie 11.00

24.03 . Ratuś wzywa służby ratunkowe
Film: Bolek Lolek Sportowcy/Wyścig renów/ Reksio pielęgniarz

.

Sensoryka dla Smyka

„Sensoryka to zajęcia mające na celu wspaniałą zabawę dla małych dzieci w wieku od półtora do około trzech lat i ich opiekunów” Płynnie przygotowują dziecko do pracy w grupie przedszkolnej. Trwają one półtorej godziny. Podczas zajęć dzieci mają okazję do swobodnego eksplorowania tematów z otaczającego je świata za pomocą różnych narzędzi (eksperymentowania). Mają też możliwość przebywania w gronie rówieśników oraz zaspokajania potrzeb ruchowych i wrażeniowych.

.

Rodzinne Warsztaty Wielkanocne – wycinanka łowicka

24 marca (sobota), godz. 14.00 – 15.45

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE

Wycinanka łowicka i zdobienie jajek wielkanocnych tradycyjną techniką ludową. Prowadzenie: WIESŁAWA WOJDA z Łowicza.

wstęp: 15 zł (dziecko z opiekunem) – sprzedaż i rezerwacja biletów od 12 marca, w godz. 13.00-18.00, tel. 22 277-08-11

.

Otwarta pracownia wielkanocnych dekoracji

Dzieci w wieku od 3 do 12 lat i ich opiekunów zapraszamy do pracowni artystycznej w Starej Kordegardzie. Uczestnicy zajęć, pracując sami lub w grupie, tworzyć będą kartki i koszyczki wielkanocne oraz ażurowe dekoracje z kolorowego papieru

W pracowni artystycznej każde dziecko otrzyma materiały plastyczne i akcesoria. Inspiracji do twórczego działania dostarczą uczestnikom zajęć łazienkowskie eksponaty. W czasie spotkania dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się, gdzie w Łazienkach Królewskich znajduje się strusie jajo. Poznają też obraz przedstawiający dumną białą kwokę z pięcioma kurczętami.

***
? 24 i 25 marca 2018 r. (sobota, niedziela), godz. 10.00-15.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
? Stara Kordegarda
? Wstęp: wolny
☎ Dodatkowe informacje: 22 50 60 183 lub edukacja@lazienki-krolewskie.pl

.

Warsztaty z fizyki dla dzieci pt. Jajko w roli głównej!

Fizyka dla dzieci jest tak ekscytująca! Nie zwalniamy nawet na chwilę, dlatego 24 marca kolejne warsztaty dla przyszłych Stevenów Hawkingów!

Jako, że termin około świąteczny, temat także nawiązuje do Świąt: JAJKO W ROLI GŁÓWNEJ! ???

?Dzieci dowiedzą się, do czego potrzebne jest naszym organizmom białko,
?Dowiedzą się także, co niszczy białko,
?Na koniec samodzielnie wymyślą i zbudują prototyp pewnego urządzenia….

Brzmi zachęcająco, prawda? No to siup, zapisujcie się szybko, bo miejsca szarpiecie jak Reksio szynkę! ?

?24 marca (sobota) o godz. 10.
?Zajęcia trwają 1,5h (90min), przepełnione są doświadczeniami, badaniami i obserwacjami.
?Wiek dzieci: 6-10 lat (sprytne 5-latki też weźmiemy ;P).
?Koszt: 50zł, zniżki dla rodzeństwa, kolegów, znajomych znajomych 🙂

Ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy:
?blanka@rozkminki.com,
☎️793 532 246

.

Mała Akademia Praska | V edycja

Mała Akademia Praska to zaproszenie do wspólnego odkrywania prawobrzeżnej Warszawy. Na program składają się interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami. Uczestnictwo w spotkaniach Akademii jest okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowi inspirację do twórczego działania z dziećmi również poza muzeum.

Cykl warsztatów dla dzieci Mała Akademia Praska został nominowany w plebiscycie Słoneczniki organizowanym przez portal CzasDzieci.pl

☞ PROGRAM  –  24.03.2018

Projektuję wystawę
Spotkanie inaugurujące V cykl warsztatów rodzinnych będzie poświęcone wystawie stałej w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ekspozycja prezentuje nie tylko historię dzielnicy, ale również w ciekawy sposób zwraca uwagę na różne zagadnienia, świadczące o jej różnorodności. W trakcie zwiedzania porozmawiamy o tym, czego o Pradze dowiadujemy się z wystawy oraz w jaki sposób dane tematy zostały zaprezentowane – poprzez makietę, gabloty z eksponatami czy instalację artystyczną. W części warsztatowej uczestnicy w przestrzenny sposób zaprojektują własną część wystawy, wykorzystując zdobytą w tracie zwiedzania wiedzę.

Prowadzenie: Paweł Dąbrowski, artysta plastyk, nauczyciel technik reklamy

.

Warsztaty Rodzinne Plastyczne

Podczas warsztatów będziemy wycinać zajączki, baranki i kurczaczki z papieru, wykonywać palmy wielkanocne i malować pisanki.

.

Warsztaty DIY. Naturalne święta

Rodzinne warsztaty i wspólne przygotowania do świąt Wielkanocnych z Muzeum dla Dzieci.

W formule do-it-yourself, przy pomocy naszych edukatorów, wykonacie przepiękne prace, które odmienią oblicze waszych domów. W tym roku inspirujemy się najnowszymi trendami w dekoracji i staramy się wykorzystać jak najwięcej materiałów naturalnych, które pokochają wszystkie dzieci.

Zaproście swoich najbliższych i wspólnie wykonajcie niepowtarzalne wielkanocne dekoracje do Waszych domów.

Harmonogram spotkania:
10:00-12:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat
13:00-15:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat

……………………..……………………..……………………..………………….

Koszt: 40 zł od uczestnika. Jeden opiekun: wstęp bezpłatny.

Zakup biletów: rezerwacje@ethnomuseum.pl, 22 696 53 80 (pon.-pt. 8:00-16:00).

.

Warsztaty z retoryki dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z retoryki dla dzieci! Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy dzieciaki w wieku 7-11 lat. Liczba uczestników – 8. Będziemy uczyć dzieci jak prezentować się publicznie, przestrzegać zasad savoir vivre oraz argumentować. Zgłaszać dzieci prosimy pisząc do nas na tzw.priv.

.

N I E D Z I E L A

Wielkanocne zdobienie Giga Jajka

Czas Świąt Wielkanocnych związany jest z tradycją malowania pisanek i z tej okazji Hulakula zaprasza na „Wielkanocne zdobienie Giga Jajka”!

Podczas wydarzenia dzieci nauczą się jak tworzyć ozdoby świąteczne, a przy tym wykażą się pomysłowością w ich zdobieniu.

Przyozdobimy jajka, stworzymy palmy i króliczki… Nie zabraknie też eksperymentów z jajem :). Sprawdzimy czy można chodzić po jajkach, nauczymy się jak obrać je na surowo, oraz poeksperymentujemy z jajkiem i ogniem!

Czy macie już pomysł jak ozdobić Gigantyczne Jajo? Czy to będzie najpiękniejsza Wielkanocna pisanka?

Zapraszamy 24 marca w sobotę w godz. 13.00-16.00
Wstęp bezpłatny!

Miejsce warsztatów: sala główna Hulakula
Wiek dzieci: od 5 lat

.

Smoothie bowl – smakowity finisaż

Zapraszamy na smakowity finisaż wystawy DIZAJN MA SENS(5S)!

Warsztaty z food designu i wykonywania smoothie bowl poprowadzi dla Was Anna Kurzep – mistrzyni kuchni, pasjonatka podróży i dobrego jedzenia!

Smoothie bowl – to prosta i pyszna potrawa, idealna na śniadanie, jak i na deser. To miska wypełniona kolorowym owocowym koktajlem, który posypujemy świeżymi owocami, bakaliami, granolą, orzechami, czekoladą. Smothie bowl to świetny sposób na uzupełnienie codziennej dawki witamin. Danie idealne dla dzieci!

Na naszych warsztatach przygotujemy 3 smaki smoothie: brzoskwiniowo-marchewkowe, czekoladowo-bananowe, waniliowo-koksowe. Pełna dowolność dobierania smacznych dodatków i tworzenia kompozycji w misce.

Każdy z uczestników przygotuję swój własny smoothie bowl.
Zrób zdjęcie przyrządzonej potrawy! 🙂

Warsztaty mają otwartą formułę i są dostępne w ramach biletu do Muzeum dla Dzieci.
Zapraszamy 25 marca w godzinach 12.00 – 17.00!

.

Akcja pod Arsenałem – rocznicowy spacer z przewodnikiem!

Czy wiesz:
• Jak wyglądała Akcja pod Arsenałem?
• Kogo uwolniono oprócz Rudego?
• Za co aresztowano pomnik Kilińskiego?
• W jaki sposób przeprowadzono Akcję Góral i skąd ta nazwa?
• Kto poślubił trupa?
• Dlaczego Podziemie zlikwidowało znanego aktora?
• Co oznaczał żółw narysowany na murze?
• Skąd kryptonim „Wawer” dla Organizacji Małego Sabotażu?
• Jaki był los bohaterów „Kamieni na szaniec”?

Przyjdź i dowiedz się jeszcze więcej!

Zbliża się 75. rocznica bohaterskiej i bezprecedensowej akcji „Meksyk II”, doskonale wszystkim znanej jako Akcja pod Arsenałem. Dzień przed dokładną rocznicą tych wydarzeń chcemy o nich opowiedzieć – prześledzić ich przebieg i wytłumaczyć, jak do nich doszło. Spotkanie będzie też doskonałym pretekstem do snucia opowieści o okupowanej Warszawie oraz innych akcjach i przejawach oporu polskiego Podziemia.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 25 marca, o godzinie 13:00. Poprowadzi ją Marcin Strachota, licencjonowany przewodnik miejski. Miejsce spotkania znajduje się przy pomniku Mikołaja Kopernika, obok Pałacu Staszica

MIEJSCE ZBIÓRKI:
Niedziela, 25 marca: przy pomniku Mikołaja Kopernika, obok Pałacu Staszica, godz. 13:00.
Przewodnik: Marcin Strachota.
Cena spaceru: 10 zł/os. Dzieci do lat 10 – bezpłatnie!

Marcin Strachota, tel. 661 920 027
Rafał Zelman, tel. 603 911 451

.

.

Warszawska Scena Opowieści: „Opowieści z czasu snu”

Warszawska Scena Opowieści: „Opowieści z czasu snu”

Historie na podstawie mitów Aborygenów w muzycznej oprawie.
Jarek Kaczmarek, Gwidon Cybulski – opowieści, Luka Hołuj – muzyka.

/ bilety 10 zł /

.

Wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci!

Plastyczne warsztaty wielkanocne dla dzieci to już nasza tradycja. Także w tym roku, tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy, zapraszamy na wspólne przygotowywanie wielkanocnych ozdób. Będziemy kleić, malować, rysować, tworzyć. A przede wszystkim – dobrze się bawić.

Ze względu na duże zainteresowanie zalecamy telefoniczną lub mailową rezerwację miejsca (maciejmarks@gmail.com). Zapraszamy dzieci powyżej piątego roku życia.

Wstęp wolny!

.

Powitanie Wiosny oraz Targ Wielkanocny

Zapraszamy wszystkich na rodzinny festyn z okazji POWITANIA WIOSNY, podczas którego będzie można wziąć udział w grze terenowej, warsztatach, pojeździć na kucykach, upiec kiełbaskę na ognisku, a także zobaczyć pokaz baniek mydlanych z dymem i ogniem.
Zapraszamy także na Dzień Otwarty w Zielone Przedszkole – pierwszej placówce opartej na modelu skandynawskim. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj: https://www.facebook.com/events/351428658703972/
Wstęp i wszystkie powyższe atrakcje – bezpłatny.
25 marca w godzinach 11-18.

.

Warsztat Wielkanocny ze zwierzątkami

Czy wiecie, że króliki okazują radość wyskakując wysoko w górę, a zdenerwowanie tupaniem tylną łapką? Czy wiecie, że kaczka świetnie nurkuje? A kto wie jakiego koloru są małe kurki?

Tego wszystkiego dowiecie się 25 marca podczas warsztatu z udziałem kaczek, króliczków i kurczaków, czyli wszystkich zwierzątek, które są symbolem Świąt Wielkanocnych.
Pojawią się też specjalni goście 🙂

Zapraszamy dzieci od 2 r. ż.
Bilet: 35 zł

EDIT: z racji dużego zainteresowania utworzyliśmy dwie grupy 🙂
godz. 16:00 – 17:00
godz. 17:00 – 18:00

Zapisy i informacje: warsztatykredka@gmail.com LUB 500 420 464

.

Budyń Julka Tuwima – Warszawa – 25.03.2018

Zapraszamy na koncert Budyń Julka Tuwima do Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie!

Wystąpią: Jacek Szymkiewicz, Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula, Aleksander Orłowski.

Wstęp bezpłatny!
Zapisy na stronie biblioteki www.mbddim.pl
Rejestracja rusza 9 marca.

BUDYŃ JULKA TUWIMA
————————–——–
www.budynjulkatuwima.pl

Połączenie humoru Juliana Tuwima z żywiołową muzyką Budynia.
Wydawnictwo w przystępny sposób przybliża dzieciństwo Juliana Tuwima oraz jego najbardziej popularne utwory.

Dzięki współczesnym i zabawnym parafrazom wierszy wieszcza, poznajemy Słonia Trąbalskiego, Dyzia Marzyciela czy Lokomotywę z nowej, łobuzerskiej strony.

Tytułowy Budyń, to kompozytor Jacek Szymkiewicz. Jego energiczna muzyka oraz parafrazy wierszy Juliana Tuwima napisane przez plejadę współczesnych autorów literatury dziecięcej: Agnieszkę Frączek, Wandę Chotomską, Marcina Brykczyńskiego oraz Martę Guśniowską, tworzą zupełnie nową jakość muzyki dedykowanej dzieciom.

.

Międzypokoleniowe Majsterkowanie (Pozytyw się i Twórz #5)

Filmiki z poprzedniego wydarzenia jest tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=gCDKHs9mrps

Bezpłatne warsztaty międzypokoleniowe dla ludzi z otwartymi umysłami, którzy chcą pomajsterkować, zbudować coś nowego, różne konstrukcje np. prostego robota, lub bawić się w programowanie, pobawić się nauką czy przeprowadzić eksperymenty.
Zapraszamy dzieci, młodzież, z opiekunami (rodzicami lub dziadkami) oraz każdego w każdym wieku kto lubi bawić się nauką lub eksperymentować i tworzyć.

Zapisy i więcej tutaj:
http://pozytywsie.pl/

.

Harce logopedyczne

25 marca, w niedzielę o godz. 15 zapraszamy na zajęcia z nowej serii edukacyjnej.
Celem Harców, prowadzonych przez doświadczoną logopedkę, jest stymulowanie ogólnego rozwoju, usprawnianie funkcji poznawczych i aparatu artykulacyjnego, rozwój samodzielności i kreatywności. W ramach zajęć pojawią się zabawa z chustą animacyjną, zajęcia dramowe, zabawy plastyczne i ćwiczenia logopedyczne usprawniające oddech, fonacyjne, poprawiające motorykę narządów mowy i artykulację.
Zajęcia dla dzieci od 2 do 4 lat poprowadzi Grażyna Łuczak, specjalistka w zakresie logopedii z wieloletnim doświadczeniem, dyplomowana nauczycielka wychowania przedszkolnego, animatorka zajęć plastyczno-psychoruchowych i sztuki origami. Czas trwania: 45 minut plus czas na konsultacje indywidualne, sala jest dostępna łącznie przez 90 minut.
Wstęp: 30 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu zajęć. Zapisy: badet@badet.pl lub tel. 22 499-37-17.

.

Operacje międzyobrazowe | działania rodzinne

Obrazy poddawać można najróżniejszym operacjom i przekształceniom.

Idąc do szkoły, bawiąc się na łące czy spacerując, rejestrujemy w głowie najróżniejsze obrazy. Często zmieniamy je potem w myślach w zależności od tego, co i jak udało nam się zapamiętać. W pamiętaniu miejsc pomagają nam zdjęcia, ale też obrazy dostępne zawsze pod ręką — w internecie. Artyści również przekształcają widzialny świat, ale podchodzą do tego z dużą dokładnością i głęboko się nad tym zastanawiają. Malarstwo i rysunek dają bowiem zupełnie inne możliwości pokazywania świata. W trakcie warsztatów sprawdzimy, jak wiele operacji można dokonać na jednym obrazie — będziemy wprawiać w ruch jego znaczenia i bawić się jego elementami!

Działania rodzinne dla dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami
[program towarzyszący wystawie „Edi Hila. Malarz transformacji”].

Prowadzenie: Agnieszka Sinicka

Szczegóły i zapisy: http://bit.ly/2GrwwG8
Liczba miejsc ograniczona.

Dla dzieci udział jest bezpłatny, dla opiekunów w cenie biletu wstępu na wystawę (1 zł).

.

Spacer „Kępa kwitnie, Kępa śpiewa. Kępa jest jak kawał nieba!”

PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę z cyklu „Wiosennych Spacerków po Warszawie”.
Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka po Warszawie.

25.03.2018 r. (niedziela) – godz. 12.00
„KĘPA KWITNIE, KĘPA ŚPIEWA. KĘPA JEST JAK KAWAŁ NIEBA”
Spotkanie z przewodnikiem pod pomnikiem Waszyngtona, al. Waszyngtona 2a
Koniec wycieczki pod pomnikiem Agnieszki Osieckiej, ul. Francuska 11a

Który z domów na Saskiej Kępie odwiedził sam Pablo Picasso i jak został tam ugoszczony, a gdzie mieszkała Agnieszka Osiecka, która tak ukochała Saską Kępę?
Kto jadł, pił i popuszczał pasa na Saskiej Kępie i skąd się wzięła jej nazwa?
Czy Saska Kępa zawsze leżała po prawej stronie Wisły?
Gdzie znajduje się najstarszy dom na Saskiej Kępie i kto w nim mieszkał?
Te i inne ciekawostki znajdą Państwo na naszej wycieczce.

Wstęp: 6 pln płatny na początku wycieczki. Nie jest wymagana opłata z góry za spacer.

Zachęcamy do przesyłania zdjęć z aktualnych i tych dawniejszych wycieczek na adres ananke@poczta.fm
Zdjęcia zostaną umieszczone na profilu facebook, dotyczącym wycieczek, Warszawa Niezwykła: http://www.facebook.com/WarszawaNiezwykla
Zapraszamy do polubienia profilu – będą Państwo na bieżąco z nadchodzącymi wycieczkami, relacjami z odbytych już spacerków lub po prostu – z refleksjami z życia przewodnika.

.

Nikt nic nie wie i Kosmos dla Dziewczynek – komedia dla dzieci

W niedzielę, 25 marca zapraszamy dzieci i rodziców na komediowy spektakl improwizowany, który zostanie zainspirowany dwumiesięcznikiem „Kosmos dla Dziewczynek” (chłopcy też są mile widziani)!

O Kosmosie:

Dziewczynki mają moc!
Dorastając, często tracą poczucie swojej siły i wartości. Chcemy, by zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia.
Dlatego powołałyśmy Fundację Kosmos dla Dziewczynek, której celem jest wzmacnianie dziewczynek i tworzenie środowiska wolnego od ograniczających je stereotypów.

W wyniku licznych dyskusji, burzy mózgów i wymieniania się marzeniami powstała koncepcja pisma, a następnie Fundacja Kosmos dla Dziewczynek. W projekt zaangażowały się autorki, graficzki, osoby zajmujące się marketingiem i stroną biznesową.

https://www.facebook.com/kosmosdladziewczynek/

O spektaklu:

✩ Najpierw się rozgrzewamy – wspólnie z publicznością przed spektaklem wykonujemy ze sceny ćwiczenia, które budzą wyobraźnię, pozwalają się poznać i dobrze poczuć przed spektaklem.

✩ Później wspólnie wyruszamy do świata bajek. Czasopismo „Kosmos dla dziewczynek” będzie naszą inspiracją. Gramy bez scenariusza i na bieżąco, na żywo wymyślamy wspólnie zabawne, wzruszające, przygodowe historie.
Oznacza to, że w czasie spektaklu dzieci będą mogły SAME nadawać bieg, proponować własne pomysły na sceny.

Agnieszka, Marta, Ola, Joanna, Jasiek i Piotr
NIKT NIC NIE WIE

NIEDZIELA | 25 marca | 12:00
Resort, ul. Bielańska 1
Bilety: 25 zł (dorośli) / 20 zł (dzieci),https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/resort-komedii,844/nikt-nic-nie-wie-komedia-dla-dzieci,5077?eventId=101546

Podczas wydarzenie będzie można kupić wszystkie trzy numery Magazynu oraz dowiedzieć się wszystkiego o działaniach Fundacji Kosmos dla Dziewczynek!

.

Warsztaty Wielkanocne z Żywymi ZwierzątkamiI!

Warsztaty Wielkanocne z ŻYWYMI ZWIERZĄTKAMI! ????

⏰ 25 marca (niedziela) o godz. 14:00 oraz NOWA GRUPA o godz. 13:00
? 39 zł/dziecko w dniu warsztatu (w przedsprzedaży 35 zł /dziecko)
? w wieku 2 – 6 lat

Zapraszamy na spotkanie o tematyce Świąt Wielkanocnych! ?? Ku uciesze zarówno małych? jak i tych starszych?? uczestników warsztatów pojawią się żywe zwierzątka …kaczuszki?, kurki ?, króliczki ? i wiele innych????!!

Prowadzący przybliży dzieciom wiosnę ? z punktu widzenia przyrody???. Będziemy rozmawiali o pierwszych jej oznakach ?, o koszu wielkanocnym?, o symbolach i o tym skąd się wzięły różne świąteczne tradycje takie jak śmigus dyngus ? czy malowanie pisanek…. ?️

Liczba miejsc ograniczona!
Zapraszamy do zapisów:
☎️ 502 296 085
?kontakt@akademiaharmonika.pl

.

Czereśnie // Koncert (nie tylko) dla Dzieci

Tym razem coś dla dzieci!

Muzyka skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych odbiorców, ale ponieważ dźwięki nie znają granic, koncert polecamy również wytrawnym słuchaczom.

„Czereśnie” śpiewają o zagadnieniach ważnych dla dzieci i dorosłych – przyrodzie, zawodach, owocach i warzywach. Poruszane są też niezmiennie istotne problemy ekologiczne. Wśród utworów nie brakuje piosenek na różne okazje, np. dla Mamy, Taty czy Pana Strażaka.

Zespół występuje w czteroosobowym składzie, grając na różnych instrumentach (mandola, banjo, ukulele, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, tuba itd.). W 2017 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „Ale wrzawa!”.

„Czereśnie”:
„Naszym celem jest wzbogacenie sceny muzycznej dla najmłodszych odbiorców. Pamiętaj! Muzyka to nie tylko sposób na relaks i dobra zabawa, ale przede wszystkim element pobudzający rozwój każdego człowieka, przede wszystkim tego najmłodszego – jego wrażliwości, kreatywności i zdolności.”

Koszt wstępu: 15 PLN (dziecko + opiekun)

.

Księżniczka na ziarnku grochu / spektakl dla dzieci

„Księżniczka na ziarnku grochu” – Premiera
Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu się kłania pierwszy i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi zbudują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.

Pomysł, reżyseria: Ania Polarusz
Wykonanie piosenki: Dominika Buczek – Klimczuk
Muzyka: Krzysztof Kowalewski
Występuje: Ania Polarusz

spektakl dla widzów 1-100 lat
czas trwania: 45 min
bilety: 20 zł
bilet rodzinny: 50 zł (do 3 osób). Każde kolejne dziecko:10 zł

.

0 0 vote
Article Rating

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Share This
0

Zapisz się i otrzymaj jako pierwszy informacje o eBooku

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji o eBooku od moi-mili.pl. W każdej chwili mogę zrezygnować i wycofać zgodę.