Czego szukasz?

Czy warto wybrać się do Zoo Safari Borysew? – Dziecięca Mapa Polski

zoo safari Borysew - prywatny ogród zoologiczny

Jeśli lubicie oglądać zwierzęta, a znudził Wam się warszawski  czy łódzki ogród zoologiczny, wybierzcie się koniecznie do ZOO Safari Borysew. Fajna opcja na jednodniową wycieczkę dla dzieci mniejszych, większych, a nawet… tych całkiem dorosłych! Najlepszą rekomendacją niech będzie fakt, że miejsce to zostało uznane za Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 przez Regionalną Organizację Turystyczną i jest zdecydowanie jedną z najszybciej rozwijających się atrakcji turystycznych w Polsce.

ZOO Safari Borysew

ZOO Safari to tak naprawdę prywatny ogród zoologiczny, założony w 2008 roku w Borysewie. Obecnie zajmuje ponad 27 hektarów i przygotowano tam tak wiele atrakcji, że z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zakładam, że w weekendy i Święta może być tam tłoczono, z drugiej strony – pytanie, gdzie w takie dni nie jest? Rzecz jasna, jeśli macie możliwość wybrać się tam w czasie, kiedy będzie jak najmniej ludzi, Wasza wizyta będzie jeszcze fajniejsza.

Początkowo podchodziłam do tego nad wyraz sceptycznie. Prywatne zoo? Eee, tam – pewnie postawili osła i trzy owce i nazwali się ogrodem zoologicznym. Nie mogłam bardziej się mylić! Na wielkich, pięknych wybiegach można podziwiać nie tylko słynne białe lwy afrykańskie, bawoły indyjskie, białe wilki polarne, pumy psy dingo, ale również żyrafy siatkowate, zebry, krokodyle czy oryksy! Obecnie w ZOO Safari mieszka ponad 500 zwierząt z 90 gatunków!

Jeśli nie macie możliwości wybrać się do Borysewa, zajrzyjcie na ich stronę internetową. Część zwierząt można podglądać w czasie rzeczywistym za pośrednictwem kamer zamontowanych na wybiegach. I tak np. możecie sprawdzić, co w danej chwili porabia żyrafa czy lew :)

Jeśli chodzi o atrakcje – pierwszą i najbardziej oczywistą jest długi (serio – dłuuugi!) spacer pomiędzy wybiegami zwierząt. Są też ZOOkolejki, które w określonych godzinach wyjeżdżają na trasy wytyczone po ogrodzie. Nam przejażdżka bardzo się podobała. Oprócz tego są przygotowane strefy gastronomiczne, plac zabaw – wewnętrzny i zewnętrzny, a nawet kino 7D! Można przejechać się na kucach, obserwować karmienie i odwiedzić mini-zoo, co jest wielką atrakcją dla najmłodszych gości.

Bilety nie są tanie, trzeba to jasno napisać (29 zł normalny, 24 ulgowy, 95 zł kosztuje bilet rodziny 2+2). Z drugiej strony nie żałowałam ani złotówki – widać, że zwierzęta są zadbane, teren jest ogromny i z powodzeniem można tam spędzić cały dzień. Mały minus dałabym za to, że wiele atrakcji na terenie Zoo Safari jest dodatkowo płatnych (jak np. plac zabaw, co wg mnie jest przesadą).

Adres: Zoo Safari Borysew 25, 99-200 Poddębice. Sporo informacji znajdziecie na ich profilu na fb.

Tych, którzy jeszcze nie dołączyli, serdecznie zapraszam do grupy Dziecięca Mapa Warszawy, która powstała, abyśmy mogli dzielić się informacjami i opiniami o atrakcjach dla dzieci w Warszawie i okolicach ?

Polecane posty

Najlepsze seriale Netflix

Najlepsze seriale Netflix

zaburzenia integracji sensorycznej

Jak rozpoznać zaburzenia integracji sensorycznej?

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Ojciec moich dzieci nie pomaga mi w domu!

Najciekawsze gry dla 2 latków - TOP 10

Najciekawsze gry dla 2 latków – TOP 10

Park rozrywki Playmobil - Dziecięca Mapa Świata

Park rozrywki Playmobil – Dziecięca Mapa Świata

Mogą Cię zainteresować

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olinek
Olinek
2 miesięcy temu

Teraz bilety są 2 razy droższe. Ale naprawde warto pojechać.

Małgorzata
Małgorzata
Reply to  Olinek
3 dni temu

Gdyby rozszerzyli bazę gastronomii byłoby super, to co jest to takie minimum.